TI Tytuł Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
ND Nr dokumentu 20432-2016
PD Data publikacji 21/01/2016
OJ Dz.U. S 14
TW Miejscowość GLIWICE
AU Nazwa instytucji Ichemad-Profarb Sp. z o.o. (6312353651)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 18/01/2016
DT Termin 29/02/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
OC Pierwotny kod CPV 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
RC Kod NUTS PL229
IA Adres internetowy (URL) http://ichemad-profarb.com
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/01/2016    S14    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe

2016/S 014-020432

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Ichemad-Profarb Sp. z o.o.
6312353651
Chorzowska 117
Punkt kontaktowy: ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice
Osoba do kontaktów: Bartosz Becker
44-100 Gliwice
POLSKA
Tel.: +48 509730304
E-mail: bartosz.becker@ichemad.com
Faks: +48 322314641

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://ichemad-profarb.com

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: przedsiębiorstwo: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Badania przemysłowe w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice.

Kod NUTS PL229

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup badań przemysłowych w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych w ramach projektu pt „Opracowanie wzorów użytkowych konstrukcji zespołu energooszczędnych urządzeń dla branży chemicznej, w szczególności produkcji farb i lakierów”, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, poddziałanie 1.1.1.
Projekt dotyczy innowacji produktowej. W jego wyniku zostanie opracowany zespół produktów o znacząco ulepszonych parametrach funkcjonalnych niż produkty obecnie dostępne na rynku, charakteryzujących się optymalizacją procesów i operacji produkcyjnych w aspekcie energooszczędności i poszanowania środowiska. Celem projektu jest rozpoczęcie produkcji znacząco ulepszonych produktów w zakładach Ichemad w Gliwicach oraz sprzedaż produktów zarówno na rynku polskim, jak i dla międzynarodowych koncernów chemicznych.
Najważniejsze cele Projektu:
a. Uzyskanie 4 rozwiązań konstrukcyjnych optymalizujących pracę disolwera, młyna, dyspergatora i egalizatora, które będą nosiły cechy znamienne, podlegające ochronie, jako nowe wzory użytkowe.
b. Osiągnięcie, dzięki nowym rozwiązaniom konstrukcyjnym i zastosowaniu materiałów kompozytowych, niskiego poziomu energochłonności ww. urządzeń:
— disolwera z poziomu bazowego 9,886 kWh, do poziomu docelowego 5,536 kWh,
— młyna kuleczkowego przepływowego z poziomu bazowego 0,31 kWh/kg wyrobu do poziomu docelowego 0,24 kWh/kg wyrobu,
— dyspergatora przepływowego z poziomu bazowego 0,023 kWh/kg wyrobu do poziomu docelowego 0,01 kWh/kg wyrobu,
— egalizatora do ujednorodniania substancji z poziomu bazowego 0,0005 kWh/kg wyrobu do poziomu docelowego 0,00025 kWh/kg wyrobu.
c. Uzyskanie zwiększonego roztarcia cząstek produktu, efektywnego wykorzystania surowców i zmniejszenia odpadowości.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73100000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badań przemysłowych w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych.
Celem badań będzie sformułowanie wytycznych dla konstrukcji nowych oraz modyfikacji istniejących egalizatorów past, zawiesin, pigmentów, to jest:
a. konstrukcji organu prowadzącego proces dyspergacji w disolwerze pod względem geometrii, kształtu, grubości, średnicy, prędkości obrotowej, materiału i otoczenia; w celu uzyskania wielkości cząstki 25 um, energochłonności disolwera max. 5,536 KwH;
b. optymalizacji kształtu organów nadających energię kinetyczną procesowi mielenia, kształtu i objętości komory roboczej i sita separującego w młynie kuleczkowym przepływowym w celu uzyskania wielkości cząstki 0,05 um oraz energochłonności młyna max 0,24 Kwh/kg;
c. optymalizacji kształtu komory dyspergatora przepływowego w celu uzyskania jego energochłonności na poziomie 0,01 kWh/kg;
d. optymalizacji konstrukcji systemów mieszających dla współpracy z systemami precyzyjnego dozowania przemysłowego w egalizatorze do ujednorodniania substancji (pod względem kształtu i geometrii) w celu osiągnięcia dokładności dozowania do 1g oraz energochłonności mieszalnika 0,00025 kWh/kg.
W celu wykonania badań Wykonawca powinien wykorzystać oprogramowanie obliczeniowej mechaniki płynów do symulacji i przewidywania wpływu ruchów płynów, cząstek pigmentów i elementów aparatury na właściwości produktu końcowego.
Wyniki symulacji muszą zakończyć się rezultatem w postaci określenia wytycznych i podstaw projektowych dla zoptymalizowania konstrukcji wymienionych powyżej aparatów chemicznych przekazanych Zamawiającemu w formie kompleksowego raportu z badań.
Celem badań będzie określenie najkorzystniejszej geometrii i parametrów procesowych badanych układów w celu uzyskania jak najlepszych właściwości aparatów chemicznych pod względem skuteczności i szybkości mieszania oraz zmniejszenia nakładów energetycznych. W tym celu powinny zostać wykorzystane metody numeryczne dla układów jedno—i wielofazowych, z zastosowaniem najnowszych wieloskalowych modeli matematycznych opisujących przebieg procesów przewidzianych w Projekcie. W ramach prac konieczny będzie dobór odpowiednich parametrów procesowych takich jak intensywność mieszania, czas homogenizacji układów, czas przebywania itp. w powyżej wskazanych typach urządzeń chemicznych.
1. Szczegółowy opis zadań:
a. stworzenie modeli matematycznych procesu rozdrabniania i mieszania cząstek stałych (pigmentów) w cieczach w 4 typach aparatów przemysłowych: młyn kuleczkowy, disolwer, egalizator, dyspergator;
b. implementacja modeli matematycznych do kodu oprogramowania obliczeniowej mechaniki płynów;
c. wykonanie symulacji numerycznych przebiegu procesów w ww. aparatach mieszających chemicznych z uwzględnieniem aparatów istniejących i propozycji nowych konstrukcji oraz weryfikacja modeli;
d. sformułowanie wniosków i założeń projektowych do nowych, ulepszonych konstrukcji aparatury, zapewniających spełnienie celów badań;
e. opracowanie raportu z wykonania zadań jak w pkt a-d, który będzie zawierał modele matematyczne, szczegółowe wyliczenia, wyniki symulacji oraz propozycje projektowe;
f. w ramach zleconych prac przewidziana jest stała i bieżąca współpraca z Ichemad przy projektowaniu i doborze materiałów konstrukcyjnych poprzez wsparcie zespołu badawczo projektowego Zamawiającego w projektowaniu aparatów mieszających i doborze materiałów konstrukcyjnych, stałe i bieżące konsultacje oraz udział w przygotowaniu zgłoszeń wzorów użytkowych;
Parametry badanego medium będą następujące:
— lepkość 2 000- 10 000 cP,
— gęstość 1400- 2 500 kg/m³.
Prace należy wykonać przy użyciu obliczeniowej mechaniki płynów, aby wykazać wpływ ruchu płynów, cząstek pigmentów i elementów aparatury na właściwości produktu końcowego.
Zadaniem Wykonawcy będzie określenie wytycznych i podstawy projektowych dla zoptymalizowanych konstrukcji aparatów mieszających mając na uwadze spełnienie celów Projektu.
Poprawność zastosowanych modeli powinna być wykazana poprzez weryfikacje wyników symulacji na podstawie danych doświadczalnych dostarczonych przez Zamawiającego dla obecnie używanych aparatów mieszających.
2. Dodatkowe wymagania:
— Okres realizacji: przewidywany okres współpracy i prowadzenia badań stanowi 1 (jeden) rok, z możliwością przedłużenia pod warunkiem wskazania przez oferenta uzasadnionej konieczności dłuższego okresu, nie dłużej jednak niż 24 miesiące rozumiane jako łączny czas prowadzenia badań i współpracy ( o ile NCBIR wyrazi zgodę na dłuższy czas trwania badań i współpracy).
Sposób rozliczenia oraz oczekiwany rezultat: oferent w ramach współpracy zobowiązany będzie:
— do stworzenia nieokreślonej ilości modelowań (symulacji), tak aby jednoznacznie określić kierunek zmian konstrukcyjnych powyżej wskazanych urządzeń oraz sformułować wnioski i założenia projektowe do nowych, ulepszonych konstrukcji aparatury, umożliwiających spełnienie celów badań oraz
— opracować raport z wykonania zadań jak w 1 pkt a-e,
Oferent zobowiązany będzie do stałego i bieżącego kontaktu i ścisłej współpracy z Zamawiającym. Efekty pracy oferenta mogą zostać poddane przez Zamawiającego ocenie niezależnych recenzentów – ekspertów.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Nie dotyczy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Nie dotyczy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Nie dotyczy.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak

Opis szczególnych warunków: Oferta powinna zostać złożona na formularzu oferty. Zainteresowane podmioty prosimy o wysłanie na adres bartosz.becker@ichemad.com prośby o przesłanie wzoru oferty.

Minimalny zakres umowy z wykonawcą
1. Zamówienie będzie realizowane na podstawie pisemnej umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Oferent ma prawo dołączyć od oferty szczegółowe propozycje zasad współpracy wynikające ze sposobu pracy i doświadczenia Wykonawcy przy realizacji podobnych zamówień. Propozycje te nie mogą być sprzeczne z niniejszym zapytaniem i nie są wiążące dla Zamawiającego.
2. Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania zamówień uzupełniających lub dodatkowych, jeśli przesłanka konieczności ich złożenia powstanie po dniu zawarcia umowy.
4. Wykonawca udostępni na żądanie dokumenty związane z rzeczywistymi kosztami ponoszonymi przez wszystkie zaangażowane podmioty na realizację prac objętych zamówieniem. Powyższe dokumenty powinny jednoznacznie wskazywać zakres wykonanych prac oraz koszty ich wykonania, w tym koszty wszelkich marż występujących w umowach zawartych z wykonawcami i podwykonawcami. Powyższy obowiązek będzie dotyczył wyłącznie przypadku, gdy wartość zadania, w ramach którego udzielane jest zlecenie, przekroczy 20 % wartości kosztów kwalifikowanych projektu Zamawiającego realizowanego w ramach działania 1.1.1 PO IR.
5. Wykonawca zapewni poufność wykonywanych badań oraz zachowa w poufności wszelkie dane otrzymane od Zamawiającego, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego.
6. Prawa do własności intelektualnej będą należały do Zamawiającego.
7. Minimalny zakres oraz minimalny wymiar kar umownych:
Wykonawca zobowiąże się do zapłaty na rzecz Zamawiającego następujących kar umownych:
— w wysokości 0,3 % wartości wynagrodzenia umownego brutto, za każdy dzień zwłoki w dostarczeniu rezultatów zlecenia, w stosunku do terminu określonego w umowie,
— w wysokości 10 % wartości wynagrodzenia umownego brutto, z tytułu odstąpienia od umowy przez Zamawiającego na skutek okoliczności leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający ma prawo żądania odszkodowania w zakresie przekraczającym zastrzeżone powyżej kary umowne.
Warunki zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następującym zakresie:
1. Rozwiązania umowy, bez regresu odszkodowawczego ze strony Wykonawcy, jeżeli Zamawiający nie otrzyma dofinansowania w ramach konkursu prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dla działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Inteligentny Rozwój.
2. Zmiany harmonogramu realizacji umowy wynikającej z postanowień umowy Zamawiającego z NCBiR, jeżeli umowa ta została zawarta lub zmieniona po udzieleniu zamówienia;
3. Zmiana istotnych postanowień umowy w stosunku do treści Oferty jest dopuszczalna w sytuacji, gdy jest ona korzystna dla Zamawiającego i nie była możliwa do przewidzenia na etapie podpisywania umowy, a ponadto jej dokonanie wskazane jest w szczególności, gdy:
— nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,
— wynikną rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej postanowień przez Strony,
— zmiana umowy zawartej z NCBiR implikuje zmianę harmonogramu realizacji lub zakresu umowy z wykonawcą.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykluczenia
W celu uniknięcia konfliktu interesów zamówienie nie może zostać udzielone podmiotowi powiązanemu z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, w związku z czym Oferent zobowiązany jest do dostarczenia wraz z ofertą stosownego oświadczenia o braku powiązań z Zamawiającym.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a Oferentem, polegające w szczególności na:
— w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
— posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
— pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
— pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Oferent ubiegający się o zamówienie musi znajdować się w sytuacji finansowej i ekonomicznej zapewniającej możliwość wykonania zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Nie dotyczy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. O realizację zamówienia może ubiegać się każdy podmiot, o ile spełnia warunki, o których mowa w pkt 1 i 2. W swojej ofercie podmiot wskaże min. 5-osobowy zespół naukowy (poprzez odwołanie do funkcji w zespole oraz wskazanie imienia i nazwiska kierownika badań) który będzie realizował zamówienie, w tym kierownika zespołu (lidera zespołu badawczego). Przy ocenie dopuszczalności oferty będzie brane pod uwagę wskazane w ofercie doświadczenie projektowe członków zespołu naukowego (w sposób wskazany w pkt 2 jak poniżej).
Podmiot składając ofertę w odpowiedzi na niniejsze zapytanie deklaruje tym samym, iż: (i) dysponuje lub na dzień rozpoczęcia realizacji zlecenia będzie dysponował oprogramowaniem w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów zdolnym do wykonania obliczeń niezbędnych do właściwej realizacji zlecenia; (ii) posiada zespół badawczy zdolny obsłużyć ww oprogramowanie, (iii) dysponuje zespołem badawczym posiadającym doświadczenie w branży oraz wiedzę z branży budowy aparatury chemicznej (iv) lider zespołu badawczego posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie (licząc do dnia złożenia oferty) w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów ukierunkowanej na badanie konstrukcji aparatury chemicznej w szczególności w związku z zagadnieniami związanymi z celami projektu (pkt II. 1.5) w zakresie rodzajów aparatów i przetwarzanych mediów. Przez doświadczenie w przedmiotowym zakresie rozumie się w szczególności pracę nad wymienionymi zagadnieniami w jednostce naukowej, przygotowywanie publikacji lub prac naukowych, pracę w jednostkach komercyjnych lub projektach społecznych/publicznych nad przedmiotowymi zagadnieniami, działalność dydaktyczną, udział w zespołach projektowych, udział w sympozjach w charakterze prelegenta. Przedstawiony katalog przykładów nie ma charakteru zamkniętego. Czynności budujące doświadczenie lidera zespołu badawczego powinny mieć charakter ciągły lub cykliczny lub co najmniej powtarzalny, a nie powinny stanowić czynności o charakterze jednorazowym lub sporadycznym. Oferent dowodzi spełnienia przedmiotowego kryterium zamieszczając odpowiednie informacje w ofercie lub prezentując załączniki do oferty.
Punkty (i)-(iv) oraz punkt 2) poniżej stanowią kryteria dopuszczające.
2. O realizację zamówienia może ubiegać się podmiot, którego pracownicy wchodzący w skład zespołu badawczego, spełniają następujące kryterium:
Kryterium liczby minimum trzech projektów badawczych w zakresie symulacji CFD: W okresie ostatnich 3 lat (licząc do dnia złożenia oferty) którakolwiek osoba z zespołu kierowała bądź kieruje łącznie co najmniej trzema projektami badawczymi w zakresie symulacji CFD (w celu klaryfikacji: kryterium uznaje się również za spełnione jeśli różne osoby z zespołu kierowały trzema różnymi projektami) przy czym cele przynajmniej jednego z tych projektów powinny być związane z celami niniejszego projektu (pkt II.1.5) w zakresie rodzajów aparatów i przetwarzanych mediów.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonywana w oparciu o informacje zawarte w ofercie oraz załącznikach do oferty.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
A. Zespół naukowy – min. 5 osób
b. Doświadczenie lidera zespołu – min. 10 lat
c. Projekty badawcze z zakresu symulacji CFD – doświadczenie zespołu projektowego w kierownictwie min. 3 projektów w okresie ostatnich 3 lat licząc do dnia złożenia oferty.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena (cena najtańszej spośród złożonych i prawidłowych pod względem formalnym ofert zostanie podzielona przez cenę każdej oferty i pomnożona przez 100 punktów). Waga 90

2. Praca na projekcie będzie przebiegać zgodnie z zasadami określonymi w normie ISO 14001 lub normie porównywalnej/równoważnej (oferentowi deklarującemu spełnienie kryterium przyznanych zostanie 100 pkt. Oferentom, którzy nie zadeklarują spełnienia przedmiotowego kryterium, punkty nie zostaną przyznane). Waga 5

3. W raporcie końcowym Wykonawca wyszczególni dodatkowy rozdział poświęcony możliwości zastosowania rozwiązań w zakresie przedmiotu zlecenia, które podwyższą parametry prośrodowiskowe konstrukcji urządzeń, o których mowa w preambule niniejszego zapytania, np. w zakresie możliwej optymalizacji energetycznej przedmiotowych urządzeń (oferentowi deklarującemu spełnienie kryterium przyznanych zostanie 100 pkt. Oferentom, którzy nie zadeklarują spełnienia przedmiotowego kryterium, punkty nie zostaną przyznane).. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
Zapytanie ofertowe nr 1/2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
29.2.2016
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Do: 31.3.2016
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 1.3.2016 - 7:00

Miejscowość:

Gliwice.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 (poddziałanie 1.1.1).
VI.3)Informacje dodatkowe
Sposób nadawania punktacji oraz sposób wyboru najkorzystniejszej ekonomicznie oferty
Oferty, spełniające wszystkie wymogi przedstawione w niniejszym zapytaniu ofertowym, zostaną uszeregowane od najmniej korzystnej do najbardziej korzystnej w ramach poszczególnych kryteriów. Następnie ofertom zostaną przyznane punkty zgodnie z metodologią przyznawania punktów opisaną powyżej. Następnie, w zależności od danego kryterium, liczba zdobytych punktów zostanie przemnożona przez jego wagę procentową podaną wyżej. W postępowaniu ofertowym zwycięży oferent, który zdobędzie najwyższą liczbę punktów zsumowanych w ramach wszystkich kryteriów. W razie równej liczby punktów zwycięży oferta o najniższej cenie.
Warunki unieważnienia postępowania
Zamawiający może unieważnić postępowanie, jeżeli:
1. Cena najkorzystniejszej oferty przekroczy kwotę przeznaczoną na finansowanie zamówienia.
2. W przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
3. Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
4. Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. NCBiR nie wyraził zgody na realizację zlecenia przez wybranego w toku postępowania ofertowego wykonawcę. W takim przypadku umowa z wybranym wykonawcą nie będzie mogła zostać zrealizowana.
Dodatkowe informacje

1. Oferta powinna zostać złożona na formularzu oferty wraz z oświadczeniem o braku powiązań kapitałowych lub osobowych. Zainteresowane podmioty prosimy o wysłanie na adres bartosz.becker@ichemad.com prośby o przesłanie wzoru oferty oraz oświadczenia i wówczas otrzymają one zwrotnego maila z wzorami tych dokumentów.

2. Oferta może zawierać szczegółowe propozycje zasad współpracy wynikające ze sposobu pracy i doświadczenia Wykonawcy przy realizacji podobnych zamówień. Propozycje te nie podlegają ocenie oferty, ale nie mogą być sprzeczne z zapytaniem ofertowym i nie muszą być zaakceptowane przez Zamawiającego.
3. Oferta powinna zwierać:
— Oświadczenie o zamiarze wykonania zamówienia;
— Cenę za wykonanie zamówienia, która powinna być wpisana cyframi oraz słownie;
— Listę min. pięciu członków zespołu badawczego – poprzez wskazanie funkcji w zespole oraz podanie imienia i nazwiska kierownika zespołu (lidera badań)
— Informacje, o których mowa w pkt III.2.3 niniejszego ogłoszenia.
4. Oferta powinna:
— być opatrzona pieczęcią podmiotu (jeśli oferentem jest podmiot prowadzący działalność gospodarczą lub jednostka naukowa),
— zawierać datę sporządzenia,
— zawierać adres Oferenta, nr NIP Oferenta lub równoważny,
— zawierać imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, telefon i adres e-mail, osoby wyznaczonej do kontaktów z Zamawiającym,
— być opatrzona podpisem osoby upoważnionej lub umocowanej do reprezentowania Oferenta.
5. Oferta powinna zostać dostarczona w formie pisemnej:
— za pośrednictwem poczty, kuriera lub złożona osobiście na adres Zamawiającego podany w pkt I Zapytania ofertowego lub
— za pośrednictwem faxu na nr +48 32 231 46 41 lub

— w formie elektronicznej w postaci skanu na adres bartosz.becker@ichemad.com

6. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
7. Wykonawca może przed terminem składania ofert zmienić, uzupełnić lub wycofać swoją ofertę.
8. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
9. W toku oceny ofert Zamawiający może podjąć negocjacje cenowe ze wszystkimi oferentami na równych warunkach. Przebieg negocjacji będzie potwierdzony pismem w formie raportu z negocjacji.
10. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmodyfikować treść zapytania ofertowego wyznaczając nowy termin składania ofert nie krótszy niż 40 dni, jeśli modyfikacje będą istotne. Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów stają się integralną częścią zapytania ofertowego i będą wiążące przy składaniu ofert. Wszelkie prawa i zobowiązania Zamawiającego oraz Oferenta odnośnie wcześniej ustalonych terminów będą podlegały nowemu terminowi. W takim przypadku każdy z oferentów będzie miał prawo do nowelizacji już złożonej oferty i zostanie o tym fakcie poinformowany.
11. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych, ofert wariantowych oraz wariantowości cen.
12. Zamawiający dopuszcza możliwość składania zamówień uzupełniających lub dodatkowych, jeśli przesłanka konieczności ich złożenia powstanie po dniu zawarcia umowy z wybranym oferentem.
13. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca może zaproponować taką usługę, która będzie spełniać wszystkie wymagane parametry, normy i standardy jakościowe, co usługa określona w niniejszej informacji o zamówieniu publicznym. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że jest to usługa o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż usługa wymieniona w zapytaniu ofertowym oraz spełnia te same warunki użytkowe i funkcjonalne. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia wszelkich możliwych kosztów, wymaganych w czasie wdrożenia oferowanego rozwiązania, w szczególności związanych z dostosowaniem infrastruktury.
14. Zamawiający ma prawo wglądu do dokumentów potwierdzających prawdziwość danych zawartych w ofercie, a Wykonawca ma obowiązek takie dokumenty przedstawić do wglądu na wezwanie Zamawiającego.
15. Dodatkowych informacji w imieniu Zamawiającego udzielają:
— Dyrektor Rozwoju i Marketingu – Członek Zarządu Krzysztof Danek –telefon kontaktowy: 32/270 45 41

— Dyrektor Ekonomiczny Spółki Bartosz Becker: bartosz.becker@ichemad.com, tel: 509 730 304.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.1.2016
TI Tytuł Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
ND Nr dokumentu 175892-2016
PD Data publikacji 24/05/2016
OJ Dz.U. S 98
TW Miejscowość GLIWICE
AU Nazwa instytucji ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 20/05/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
OC Pierwotny kod CPV 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
RC Kod NUTS PL229

24/05/2016    S98    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe

2016/S 098-175892

ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o., ul. Chorzowska 117, ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice, Osoba do kontaktów: Bartosz Becker, Gliwice 44-100, Polska. Tel.: +48 509730304. Faks: +48 322314641. E-mail: bartosz.becker@ichemad.com

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 21.5.2016, 2016/S 097-174601)

Przedmiot zamówienia:
CPV:73100000

Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe

Zamiast: 

V.4) Informacje na temat wartości zamówienia:

Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:

Wartość: 500 000 PLN

Powinno być: 

V.4) Informacje na temat wartości zamówienia:

Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:

Wartość: 550 000 PLN

Inne dodatkowe informacje

Nie dotyczy.


TI Tytuł Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
ND Nr dokumentu 174601-2016
PD Data publikacji 21/05/2016
OJ Dz.U. S 97
TW Miejscowość GLIWICE
AU Nazwa instytucji ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 19/05/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
OC Pierwotny kod CPV 73100000 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
RC Kod NUTS PL229
IA Adres internetowy (URL) http://ichemad-profarb.com
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/05/2016    S97    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gliwice: Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe

2016/S 097-174601

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 117
Punkt kontaktowy: ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice
Osoba do kontaktów: Bartosz Becker
44-100 Gliwice
Polska
Tel.: +48 509730304
E-mail: bartosz.becker@ichemad.com
Faks: +48 322314641

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://ichemad-profarb.com

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: przedsiębiorstwo: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Badania przemysłowe w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Ul. Chorzowska 117, 44-100 Gliwice.

Kod NUTS PL229

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup badań przemysłowych w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych w ramach projektu pt „Opracowanie wzorów użytkowych konstrukcji zespołu energooszczędnych urządzeń dla branży chemicznej, w szczególności produkcji farb i lakierów”, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, poddziałanie 1.1.1.
Projekt dotyczy innowacji produktowej. W jego wyniku zostanie opracowany zespół produktów o znacząco ulepszonych parametrach funkcjonalnych niż produkty obecnie dostępne na rynku, charakteryzujących się optymalizacją procesów i operacji produkcyjnych w aspekcie energooszczędności i poszanowania środowiska.
Celem projektu jest rozpoczęcie produkcji znacząco ulepszonych produktów w zakładach Ichemad w Gliwicach oraz sprzedaż produktów zarówno na rynku polskim, jak i dla międzynarodowych koncernów chemicznych.
Najważniejsze cele Projektu:
a. Uzyskanie 4 rozwiązań konstrukcyjnych optymalizujących pracę disolwera, młyna, dyspergatora i egalizatora, które będą nosiły cechy znamienne, podlegające ochronie, jako nowe wzory użytkowe.
b. Osiągnięcie, dzięki nowym rozwiązaniom konstrukcyjnym i zastosowaniu materiałów kompozytowych, niskiego poziomu energochłonności ww. urządzeń:
— disolwera z poziomu bazowego 9,886 kWh, do poziomu docelowego 5,536 kWh;
— młyna kuleczkowego przepływowego z poziomu bazowego 0,31 kWh/kg wyrobu do poziomu docelowego 0,24 kWh/kg wyrobu;
— dyspergatora przepływowego z poziomu bazowego 0,023 kWh/kg wyrobu do poziomu docelowego 0,01 kWh/ kg wyrobu;
— egalizatora do ujednorodniania substancji z poziomu bazowego 0,0005 kWh/kg wyrobu do poziomu docelowego 0,00025 kWh/kg wyrobu.
c. Uzyskanie zwiększonego roztarcia cząstek produktu, efektywnego wykorzystania surowców i zmniejszenia odpadowości.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73100000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 550 000 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena (cena najtańszej spośród złożonych i prawidłowych pod względem formalnym ofert zostanie podzielona przez cenę każdej oferty i pomnożona przez 100 punktów).. Waga 90
2. Praca na projekcie będzie przebiegać zgodnie z zasadami określonymi w normie ISO 14001 lub normie porównywalnej/równoważnej (oferentowi deklarującemu spełnienie kryterium przyznanych zostanie 100 pkt. Oferentom, którzy nie zadeklarują spełnienia przedmiotowego kryterium, punkty nie zostaną przyznane).. Waga 5
3. W raporcie końcowym Wykonawca wyszczególni dodatkowy rozdział poświęcony możliwości zastosowania rozwiązań w zakresie przedmiotu zlecenia, które podwyższą parametry prośrodowiskowe konstrukcji urządzeń, o których mowa w preambule niniejszego zapytania, np. w zakresie możliwej optymalizacji energetycznej przedmiotowych urządzeń (oferentowi deklarującemu spełnienie kryterium przyznanych zostanie 100 pkt. Oferentom, którzy nie zadeklarują spełnienia przedmiotowego kryterium, punkty nie zostaną przyznane).. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
Zapytanie ofertowe nr 1/2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 014-020432 z dnia 21.1.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: Zapytanie ofertowe nr 1/2016 Nazwa: Badania przemysłowe w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
1.3.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Politechnika Warszawska – Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
{Dane ukryte}
00-645 Warszawa
Polska
E-mail: W.Orciuch@ichip.pw.edu.pl
Tel.: +48 222346491
Adres internetowy: https://www.pw.edu.pl

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 500 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 550 000 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 (poddziałanie 1.1.1).
VI.2)Informacje dodatkowe:
Nie dotyczy.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 117
44-100 Gliwice
Polska
E-mail: bartosz.becker@ichemad.com
Tel.: +48 509730304
Adres internetowy: http://ichemad-profarb.com
Faks: +48 322314641

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

nie dotyczy
Gliwice
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 117
44-100 Gliwice
Polska
E-mail: bartosz.becker@ichemad.com
Tel.: +48 509730304
Adres internetowy: http://ichemad-profarb.com
Faks: +48 322314641

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.5.2016

Adres: Chorzowska 117, 44-100 Gliwice
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: bartosz.becker@ichemad.com
tel: +48 509730304
fax: +48 322314641
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-02-29
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 2043220161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-01-21
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://ichemad-profarb.com
Informacja dostępna pod: Ichemad-Profarb Sp. z o.o.
6312353651, gliwice, woj. nierozpoznano
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
73100000-3 Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Badania przemysłowe w zakresie obliczeniowej mechaniki płynów w celu optymalizacji konstrukcji aparatów chemicznych Politechnika Warszawska – Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Warszawa
2016-03-01 550 000,00