TI Tytuł Polska-Ostrołęka: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 109159-2015
PD Data publikacji 28/03/2015
OJ Dz.U. S 62
TW Miejscowość OSTROŁĘKA
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie – Oddział w Ostrołęce
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/03/2015
DT Termin 04/05/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
OC Pierwotny kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
RC Kod NUTS PL122
IA Adres internetowy (URL) http://wzmiuw.waw.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/03/2015    S62    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Ostrołęka: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2015/S 062-109159

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie – Oddział w Ostrołęce
ul. Poznańska 19
Osoba do kontaktów: Przemysław Zdunek
07-409 Ostrołęka
POLSKA
Tel.: +48 297603226

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://wzmiuw.waw.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Ochrona przeciwpowodziowa i melioracje wodne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa rzeki Węgierka w km 9+700-17+500, gm. Przasnysz”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo mazowieckie, pow. przasnyski, gm. Przasnysz.

Kod NUTS PL122

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa rzeki Węgierka w km 9+700-17+500, gm. Przasnysz“.
Dokumentacja projektowa wymagająca aktualizacji została opracowana w 2006 roku przez Biuro Projektowo Usługowe Wodnych Melioracji, Wodociągów i Kanalizacji „MELWODPROJEKT” Sp. z o.o. w Warszawie, zawierająca: projekt wykonawczy na przebudowę koryta rzeki Węgierki w km 9+700 – 17+500; przedmiar robót, STWiOR, kosztorys inwestorski; operat wodnoprawny; raport oddziaływania na środowisko, dokumentacja geotechniczna, inwentaryzacja zieleni.
Lokalizacja inwestycji: Inwestycja zlokalizowana na terenie wsi Wielodróż, Bogate, Dobrzankowo, Emowo, gm,. Przasnysz pow. przasnyski
W ramach przedmiotu zamówienia wykorzystując posiadane opracowania należy wykonać:
1) Mapę do celów projektowych wraz z pomiarami liniowymi trasy rzeki z wykreśleniem profilu podłużnego i przekrojów poprzecznych wraz z zarejestrowaniem w PODGK w Przasnyszu w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji i uzyskania pozwolenia na budowę – 5 egzemplarzy;
2) Dokumentację projektową opracowaną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 27.04.2012, poz. 462) oraz z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego /Dz. U. Nr 202, poz. 2072/ obejmująca:
a) projekt budowlany,
b) projekt wykonawczy, w zakresie o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia z dnia 2 września 2004r.,
c) przedmiar robót, w zakresie o którym mowa w § 6 ww. rozporządzenia z dnia 2 września 2004r.,
d) Informacja dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy (art. 20 ust. 1 pkt 1a, 1b i art. 21 a ust. 4 ustawy Prawo budowlane) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126) uwzględniającą specyfikę projektowanych robót;
Części składowe dokumentacji projektowej z pkt. 2) a, b, c, d należy opracować w 5 egzemplarzach.
e) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót opracowane zgodnie z wymogami rozdziału 3 ww. rozporządzenia z dnia 02 września 2004 r. – 4 egzemplarze
Dokumentacja projektowa powinna umożliwiać ewentualne pogłębienie i poszerzenie rzeki, regulację linii brzegowej po trasie istniejącej i nachylenia skarp, wykonanie umocnień skarp i dna rzeki, wykonanie budowli hydrotechnicznych oraz komunikacyjnych, wykonanie innych prac wynikających z rozpoznania projektanta, które okazałyby się niezbędne dla zapewnienia właściwego wykonania robót.
Dokumentacja projektowa winna ujmować również:
- W przypadku braku możliwości wykorzystania istniejącej sieci drogowej wykonawca powinien zaprojektować drogi technologiczne. Projekt dróg technologicznych winien określać m.in. (określenie dokładnej lokalizacji, dobór rodzaju nawierzchni uzależniony od warunków gruntowych ze wskazaniem tradycyjnych rozwiązań oraz sposobu wykonania. W celu zachowania wymaganej trwałości eksploatacyjnej oraz bezpieczeństwa ruchu, drogi powinny posiadać odpowiedni sprawny system odwodnienia głównie w postaci odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych).
- wykaz stron w obszarze oddziaływania inwestycji z podaniem adresów zamieszkania wraz z oświadczeniami właścicieli gruntów o wyrażeniu zgody na ich zajęcie na cele budowlane.
3) Część ekonomiczna wynikająca z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 grudnia 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz. U. z dnia 17 grudnia 2010 r.). –5 egzemplarzy.
4) Operat wodnoprawny odpowiadający wymogom ustawy z dnia 18 lipca 2001r. - Prawo wodne (Dz. U. 2012r. 145 t. j.) oraz wnioski i materiały niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenie wodnoprawne – 4 egz.
5) Kosztorys inwestorski - sporządzony w aktualnym poziomie cen zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów w prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389); – 3 egzemplarze.
6) Inwentaryzacja drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki sporządzona zgodnie z Ustawą z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 nr 151 poz. 1220) – 4 egzemplarzy.
7) Materiały do wystąpienia o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wraz z opracowaniem karty informacyjnej przedsięwzięcia oraz raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w przypadku potrzeby opracowania. Materiały muszą przedstawić wpływ przedsięwzięcia na cele ochrony wód w rozumieniu art. 4.1 w związku z art. 4.7 Ramowej Dyrektywy Wodnej. W przypadku gdy przedsięwzięcie nie będzie zgodne z wymaganiami RDW należy wskazać działania naprawcze usuwające zidentyfikowaną niezgodność, środki minimalizujące oddziaływanie na stan części wód jak również wykazać nadrzędność względem celów ochrony wód – 4 egzemplarze.
8) - Inwentaryzacja istniejących budowli hydrotechnicznych i komunikacyjnych wraz z opisem ich stanu technicznego – 4 egzemplarze;
9) - Projekty branżowe w przypadku kolizji z uzbrojeniem terenu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, pozwoleniami, decyzjami - 4 egzemplarze;
10) Inne opracowania których potrzeba sporządzenia wyniknie w trakcie trwania procesu projektowania - 4 egzemplarze;
11) Uzyskanie wszystkich niezbędnych do realizacji zadania uzgodnień z jednostkami branżowymi, wraz z opracowaniem koniecznych ekspertyz, opracowań, planów, analiz, operatów - 4 egzemplarze;
12) Dokumentacja winna zawierać również:
Zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK);
Harmonogram realizacji robót.
13) Pełna dokumentacja w formie zapisu elektronicznego na płycie CD/DVD w wersji (formacie plików) *pdf oraz w formatach wersji oryginalnej (tj. w takiej w jakiej element dokumentacji został utworzony np. *doc., *dwg., *shp., *xls. itp.). Dokumentacja w wersji elektronicznej powinna zawierać zeskanowane kolorowe strony dokumentu wraz z podpisami i pieczątkami. Dokumenty graficzne należy zapisać dodatkowo w formacie *jpg. lub *tiff. Przedmiar robót powinien być zapisany w wersji Microsoft Office Excel, kosztorys inwestorski wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w formacie: pliku z rozszerzeniem „ath” i Excel. Mapy należy zapisać w wersji wektorowej względnie hybrydowej tj. podkład rastrowy w formacie TIFF wraz z warstwą wektorową w postaci pliku DXF lub DWG. – 2 egzemplarze.
14) Pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót na podstawie prac projektowych objętych niniejszym zamówieniem. Przewiduje się do 8 wizyt projektanta na budowie.
Zakres sprawowania nadzoru autorskiego
1. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego przez okres realizacji robót budowlanych do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowlanych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie (w razie obowiązku jego uzyskania).
2. Do obowiązków nadzoru autorskiego należeć będzie:
a) stwierdzenie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji tych robót z dokumentacją projektową,
b) wyjaśnienie wątpliwości powstałych w toku realizacji robót dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego i zawartych w nim rozwiązań oraz ewentualne uszczegóławianie dokumentacji projektowej,
c) uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) uczestniczenie w komisjach i naradach technicznych, organizowanych przez Zamawiającego, uczestnictwo w odbiorze końcowym,
e) ocena wyników szczegółowych badań materiałów i konstrukcji w zakresie zgodności z rozwiązaniami projektowymi, normami i innymi obowiązującymi przepisami,
f) potwierdzenie: kubatury nasypów, powierzchni plantowania korony i skarp grobli, powierzchni umocnień, projektowanego rozmiaru rzeczowego na podstawie pomiaru geodezyjnego wykonanego przez geodetę z uprawnieniami zatrudnionego na budowie przez wykonawcę robót budowlanych;
g) udział w czynnościach mających na celu doprowadzenie do uzyskania projektowanych zdolności użytkowych poszczególnych obiektów budowlanych i całej inwestycji;
h) żądanie wstrzymania robót budowlanych w razie stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia lub wykonywania robót niezgodnie z dokumentacją projektową;
i) opracowanie projektowych rozwiązań zamiennych, aktualizacja rozwiązań projektowych, udokumentowanie oraz kwalifikacja zmian (zmiany istotne czy nieistotne) wprowadzanych do dokumentacji projektowej w czasie wykonywania robót budowlanych, poprzez:
1. zapisy na rysunkach wchodzących w skład dokumentacji,
2. rysunki zamienne lub szkice albo nowe projekty opatrzone datą, podpisem oraz informacją, jaki element zastępują,
3. wpisy do dziennika budowy,
4. protokoły lub notatki służbowe
Wykonawca udzieli gwarancji jakości na wykonaną dokumentacje projektowa na okres 5 lat. Bieg okresu gwarancji jakości rozpoczynać się będzie w dniu następnym licząc od daty odbioru dokumentacji projektowej (podpisanie protokołu zdawczoodbiorczego). W ramach gwarancji Wykonawca będzie odpowiedzialny za usunięcie wszelkich wad w dokumentacji projektowej, które ujawnią się w okresie gwarancji i które wynikną z nieprawidłowego wykonania jakiegokolwiek opracowania projektowego lub jego części, lub z jakiegokolwiek działania lub zaniedbania Wykonawcy. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji jakości także po terminie określonym w ust. 1, jeżeli reklamował wadę dokumentacji projektowej przed upływem tego terminu. Wszelkie konsekwencje błędów projektowych zawinionych przez Wykonawcę w tym również finansowe ponosić będzie Wykonawca także na etapie realizacji inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez Wykonawcę. Niezależnie od uprawnień wynikających z tytułu gwarancji, Zamawiający wymaga rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, zgodnie z postanowieniami art. 556 - 576 Kodeksu Cywilnego, rozszerzonej na okres 5 lat, który rozpoczyna bieg po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego.
Wykonawca zobowiązany jest również do:
- nieodpłatnego usunięcia wszelkich wad i usterek w dokumentacji, stwierdzonych przez Zamawiającego lub organy wydające decyzje administracyjne niezbędne do realizacji zadań na każdym etapie procesu inwestycyjnego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego,
- nieodpłatnego uzupełnienia, poprawienia, modyfikacji dokumentacji zgodnie z wymaganiami organów wydających decyzje administracyjne oraz Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego zaktualizować kosztorys inwestorski w okresie 5 lat od daty odbioru dokumentacji projektowo-kosztorysowej (nie więcej niż 2 razy).
Wykonawca w ramach przedmiotowego zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego udzielania pisemnych (e-mailem, faksem) odpowiedzi na ewentualne pytania Oferentów, jakie zostaną zgłoszone do Zamawiającego w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia na wykonanie robót budowlanych, które mają być realizowane na podstawie przedmiotowego projektu.
Rozwiązania opracowywanej dokumentacji projektowej powinny zapewniać:
- odpowiednią przepustowość koryta rzeki;
- zabezpieczenie koryta przed dalszą erozją;
- zabezpieczenie spływu wód wezbraniowych;
- ewentualną odbudowę, budowę nowych lub remont istniejących budowli hydrotechnicznych wynikającą z rozpoznania projektanta;
- zwiększenie retencji w zlewni rzeki
-poprawę warunków komunikacyjnych na rzece;
- w miarę możliwości dobry stan wód- stan możliwie bliski naturalnemu;
- środki minimalizujące oddziaływanie na stan części wód;
- ułatwienie gospodarowania na użytkach w dolinie oraz gospodarcze wykorzystanie części obecnych nieużytków;
- poprawa warunków tarła oraz rozwój autochtoniczny populacji ryb, jak również przywrócenie możliwości swobodnej migracji ryb w cieku;
- poprawę warunków do życia roślinom wodnym, i wszystkim innym organizmom zależnym od wody.
- zastosowanie naturalnych materiałów;
- zastosowanie naturalnych rozwiązań np. w celu utrzymania dopuszczalnych maksymalnych prędkości wykonanie bystrotoków z naturalnych materiałów;
- w miejscach gdzie jest to możliwe w przypadku zwartych i naturalnie umocnionych skarp poprzez szpalery drzew, których korzenie stanowią naturalne umocnienie koryta brzegi należy pozostawić w stanie naturalnym.
- w celu poprawy warunków spływu wody należy przewidzieć usunięcie drzew i pni rosnących lub leżących bezpośrednio w korycie rzeki jak również usunięci namulisk.
Niedopuszczalna jest ingerencja w trasę koryta rzeki oraz naturalne przegłębienia jak również wykonywanie budowli uniemożliwiających migrację ryb.
Powyższą dokumentację wraz z załącznikami należy wykonać zgodnie z wymogami obowiązujących w przedmiotowym zakresie aktów prawnych oraz przepisów branżowych w tym m.in.:
— Ustawą z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane (jedn. tekst Dz. U. z 2013r poz. 1409, z późn. zm.),
— Ustawą z dnia 18 lipca 2001r Prawo Wodne (jedn. tekst Dz. U. z 2012r poz. 145, z późn. zm)
— Ustawa z dnia 27 marca 2003r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (jedn. tekst Dz. U.z 2012r poz. 647 z późn. zm.),
— Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r – Prawo ochrony środowiska (jedn. tekst Dz. U. 2013 poz. 1232, z późn. zm.),
— Ustawą z dnia 3 października 2008r o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (jedn. tekst Dz. U. 2013, poz. 1235, z późn. zm.),
— Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004r o ochronie przyrody (jedn. tekst Dz. U. 2013 poz. 627, z późn. zm.),
— Ustawa z dnia 9 czerwca 2011r Prawo geologiczne i górnicze (jedn. tekst Dz. U. 2014 poz. 613, z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (jedn. tekst Dz. U. 2013r Nr 1129, z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004r w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r Nr 130, poz. 1389 z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (jedn. tekst Dz.U. 2010 nr 213 poz. 1397, z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 maja 2014r w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz. U. z 2014r poz. 596 z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.6.2003r w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003r Nr. 120, poz. 1126 z późn. zm.).
— DYREKTYWĄ 2000/60/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 23 października 2000 r. ustanawiająca ramy wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej.
Informacje dodatkowe:
Zadanie ujęte w Aktualizacji Planów Gospodarowania Wodami pod pozycją ID - 2_120_W;
Wymagania odnośnie dokumentacji projektowej:
1) Na podstawie dokumentacji projektowej dokonany zostanie opisu przedmiotu zamówienia do przetargu w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych na roboty budowlane oraz realizację pełnego zakresu robót budowlanych w związku z tym;
1.1) dokumentacja projektowa nie może opisywać przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu lub nie można tego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, w takim przypadku należy uwzględnić zapis „lub równoważne”;
1.2) dokumentacja powinna opisywać przedmiot zamówienia, w tym zastosowane materiały i urządzenia, za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane (bez podania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia) w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych i ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodującej pośrednio lub bezpośrednio narzucenie Wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. „czyn nieuczciwej konkurencji” w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane uwzględnia się: europejskie aprobaty techniczne, wspólne specyfikacje techniczne;
2) dokumentacja musi być trwale i czytelnie oznaczona, ponadto trwale oprawiona;
3) w opracowanej dokumentacji będą wskazane wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnie dostępne na rynku.
4) W przypadku zmian w przepisach, pociągających za sobą potrzebę uzyskania nowych decyzji bądź uzgodnień, Wykonawca ma obowiązek ich pozyskania w ramach ceny ofertowej.
5) Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać wszystkie przepisy obowiązujące na dzień jej przekazania Zamawiającemu.
6) Dokumentację należy opracować na aktualnych mapach zasadniczych (z numerami działek), które posiadają pieczęcie ośrodka dokumentacji geodezyjnej, potwierdzające, że mapa nadaje się do celów projektowych. Wszystkie podkłady geodezyjne powinny być dobrej jakości, z wyraźnym zaznaczeniem obrębów, granic, numerów działek.
7) Dokumentacja winna być opracowaniem:
- kompletnym pod względem formalnoprawnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć,
- dostosowanym do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i obowiązujących norm,
- nadającym się do realizacji,
- posiadającym wymagane przepisami opinie, decyzje i uzgodnienia z właściwymi jednostkami.
8) Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie objętym przedmiotem zamówienia oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.5.2015. Zakończenie 30.11.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości: 3 000 PLN (słownie: trzy tysiące złotych, 00/100).
2. Wadium może być wniesione w formie:
- pieniężnej – przelewem na konto zamawiającego WZMIUW w Warszawie Oddział w Ostrołęce w
w Banku PKO Bank Polski Nr 58 1020 1026 0000 1202 0230 4897 najpóźniej przed upływem terminu składania ofert, Kopię przelewu należy załączyć do oferty.
Zamawiający wniesioną kwotę wadium będzie uważał za skuteczną, gdy będzie zaksięgowana na w/w koncie przed upływem terminu (dzień, godz.) składania ofert.
- poręczeń bankowych lub poręczeń spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancji bankowych,
- gwarancji ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r o utworzeniu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.). Dokumenty potwierdzające złożenie wadium w innej formie niż pieniężna, winny być wystawione na WZMiUW w Warszawie ul. Ksawerów 8, 02-656 Warszawa, a złożone przed upływem terminu składania ofert w oryginale w siedzibie WZMiUW Oddział w Ostrołęce– pokój 16, w ofercie należy umieścić poświadczoną za zgodność kserokopię. Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust.5 ustawy prawo zamówień publicznych.
3. Wszelkie dokumenty zabezpieczające wadium winny być ważne, co najmniej przez okres związania ofertą tj. 60 dni.
4. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a.
5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art.24 ust. 2 pkt. 5, lub informacji o tym że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
6. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach określonych w art. 46 ust.5 pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki finansowe opisane zostały w SIWZ oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
16. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców (np. w konsorcjum) o udzielenie zamówienia publicznego, oferta spełniać musi następujące wymagania:
16.1 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania poszczególnych Wykonawców i musi znajdować się w ofercie wspólnej Wykonawców,
16.2 W ofercie powinien być podany adres do korespondencji i kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
16.3 Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania; zwraca się do Zamawiającego z wszelkimi sprawami i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję itp.
16.4 Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia musi oddzielnie udokumentować, że brak jest podstaw do wykluczenia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ustawy pzp.
16.5 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, muszą łącznie spełniać stawiane przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej.
16.6 Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców powinna spełniać następujące wymagania:
a. oferowane warunki realizacji zamówienia muszą być złożone na załączonym formularzu ofertowym (form. nr 1 do SIWZ) podpisanym przez Pełnomocnika,
b. dokumenty wymienione w rozdz. XI ust. 2 pkt. 5) – 11) SIWZ dotyczące każdego Wykonawcy (Wspólnika) oraz formularz nr 4 „Lista/informacja w zakresie przynależności do grupy kapitałowej” musi złożyć każdy podmiot składający ofertę wspólną w imieniu swojej firmy,
c. dokumenty wymienione w rozdz. XI ust. 1 pkt. 1) – 4) SIWZ, które łącznie będą potwierdzały spełnienie warunków udziału w przetargu przez wykonawców występujących wspólnie podpisuje Pełnomocnik,
16.7 Kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy (np. członka konsorcjum/ wspólnika spółki cywilnej) muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez tegoż Wykonawcę.
16.8 Wszyscy wspólnicy będą ponosić solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
16.9 Przed podpisaniem umowy na realizację przedmiotu zamówienia (w przypadku wybrania oferty wspólnej) Zamawiający będzie żądał przedłożenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
16.10 Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w ust. 16 niniejszego rozdziału. Spółka cywilna ubiegająca się o zamówienie musi wyznaczyć pełnomocnika do jej reprezentowania. Ustawowe zasady reprezentacji spółki cywilnej zezwalające każdemu wspólnikowi na jej reprezentowanie w takich granicach, w jakich jest uprawniony do prowadzenia jej spraw, nie spełniają bowiem wymogu z art. 23 ustawy pzp. Zakłada on, że członków konsorcjum ubiegających się wspólnie o zamówienie reprezentować może nie każdy z jego uczestników, jak to ma miejsce w przypadku spółki cywilnej, lecz tylko jeden z nich.
16.11 W przypadku spółki cywilnej art. 23 ust. 2 ustawy pzp nie będzie miał zastosowania, jeżeli oferta zostanie podpisana przez wszystkich wspólników.
16.12 Obligatoryjny wymóg zawierania umowy spółki cywilnej nie istnieje, jeżeli Wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia są małżonkowie, którzy prowadzą przedsiębiorstwo stanowiące ich współwłasność łączną. W takim przypadku Zamawiający nie może także żądać od małżonków zawarcia przez nich umowy regulującej ich współpracę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki,
dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają
obowiązek ich posiadania;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca dostarczy oświadczenie o
spełnianiu warunków udziału w postępowaniu– złożonego na form. nr 2 do SIWZ w formie oryginału.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy pzp Zamawiający żąda w formie oryginału lub poświadczonej kserokopii za zgodność z oryginałem następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia złożonego na form. nr 3 w formie oryginału.
2) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Aktualnego zaświadczenia właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
3.1. rozdziale XI ust. 2 pkt. 6), 7), 8), 10) SIWZ, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert);
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert);
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert);
3.2. rozdziale XI ust. 2 pkt. 9), 11) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4–8, 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
3.3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wymienionych w rozdziale XI ust. 5-11 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez tłumacza przysięgłego potwierdzonym za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Terminy wystawienia oświadczeń stosuje się odpowiednio do wskazanych w pkt. 3.
3.4.W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
4. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, Zamawiający wymaga w szczególności złożenia pisemnego oświadczenia tych podmiotów, do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4.1 W sytuacji, gdy przedmiotem oddania do dyspozycji Wykonawcy będzie wiedza i doświadczenie, osoby zdolne do wykonania zamówienia dokument musi w swojej treści oprócz informacji kto jest podmiotem udostępniającym i przyjmującym zasoby zawierać w szczególności:
- zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
5. Zgodnie z art. 26 ust. 2d ustawy Pzp Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej zgodnie z form. nr 4 w formie oryginału.
6 Oferta oraz wszystkie wymagane załączniki muszą być sporządzone w języku polskim. Dokumenty
sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez
tłumacza przysięgłego potwierdzonym za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
7. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana na podstawie przedłożonych
dokumentów i oświadczeń, wg formuły: spełnia – nie spełnia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki art. 22 ust. 1 ustawy pzp dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zamówienie polegające na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej z zakresu budowy, rozbudowy lub odbudowy (kształtowania przekroju podłużnego i poprzecznego oraz układu poziomego) koryt rzek lub kanałów wraz z budowlami, o długości nie mniejszej niż 5,0 km.
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia zgodnie z form nr 5 do SIWZ oraz dowodów potwierdzających, czy usługi zostały wykonane należycie (dok. wym. w rozdz. XI ust. 1 pkt. 2) niniejszej SIWZ).
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował: dwoma osobami (autor projektu i sprawdzający), posiadających podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie obejmującą projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno – budowlanych, sprawowanie nadzoru autorskiego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014 r. poz.1278 z późn. zm.) w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej w specjalizacji śródlądowe budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne albo posiadające inne uprawnienia odpowiadające powyższym, wydane na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania uprawnień. Wymaga się, aby projektant i sprawdzający byli autorami co najmniej jednego projektu budowlanego lub budowlano – wykonawczego z zakresu budowy, odbudowy lub rozbudowy (kształtowania przekroju podłużnego i poprzecznego oraz układu poziomego) koryt rzek lub koryt kanałów wraz z budowlami na łącznej długości 5,0 km,
Zgodnie z art. 12 a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jedn. Dz.U.2008.63.394 ze zm.).
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia zgodnie z form nr 6 i 7 do SIWZ (dok. wym. w rozdz. XI ust. 1 pkt. 3) i 4) niniejszej SIWZ).
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia.
2. Ocena zgodności ofert z treścią SIWZ przeprowadzona zostanie wyłącznie na podstawie analizy dokumentów i oświadczeń, jakie Wykonawca zawarł w swojej ofercie, z zastosowaniem treści art. 26 ust.3 ustawy pzp. Ocena spełniania warunków opisanych w pkt. X SIWZ nastąpi na podstawie oświadczeń i dokumentów, o których mowa w pkt. XI SIWZ i zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia. Warunki udziału w postępowaniu zostaną uznane za spełnione, jeżeli Wykonawca złoży wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty, o których mowa w pkt. XI. Nie spełnienie chociażby jednego z wyżej wymienionego warunków, skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Złożenie przez Wykonawcę nieprawdziwych informacji mających wpływ lub mogących mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania spowoduje wykluczenie wykonawcy z jego dalszego udziału w nim zgodnie z przepisami art. 24 ust. 2 pkt. 3 ustawy pzp. 3.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W sytuacji, gdy przedmiotem oddania do dyspozycji Wykonawcy będzie wiedza i doświadczenie oraz osoby zdolne do wykonania zamówienia, dokument musi w swojej treści oprócz informacji kto jest podmiotem udostępniającym i przyjmującym zasoby zawierać w szczególności:
- zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem.
- okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia, w okolicznościach o których mowa w art. 24 ustawy pzp. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego wykaże, że brak jest podstaw do jego wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ustawy pzp.
Ocena tego warunku nastąpi na podstawie załączonych do oferty przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, wymienionych w Rozdziale XI ust 2 pkt. 5) - 11) oraz form. nr 4 – „Lista / informacja w zakresie przynależności do grupy kapitałowej”. Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzenia braku podstaw niespełnienia warunku z art. 24, spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania, po wyczerpaniu czynności wezwania do uzupełnienia dokumentów.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 95

2. Skrócenie terminu wykonania zamówienia. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
PIR/O-2223.II.ZP/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.5.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.5.2015 - 10:10

Miejscowość:

Ostrołęka.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzup.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Szczegółowy opis czynności odwoławczych, określenie terminów związanych z wnoszeniem tego środka ochrony prawnej został zawarty w dziale VI ustawyPzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzup.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.3.2015
TI Tytuł Polska-Ostrołęka: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 187781-2015
PD Data publikacji 30/05/2015
OJ Dz.U. S 103
TW Miejscowość OSTROŁĘKA
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie – Oddział w Ostrołęce
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 27/05/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
OC Pierwotny kod CPV 71322000 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
IA Adres internetowy (URL) http://wzmiuw.waw.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

30/05/2015    S103    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Ostrołęka: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2015/S 103-187781

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie – Oddział w Ostrołęce
Poznańska 19
Osoba do kontaktów: Przemysław Zdunek
07-409 Ostrołęka
Polska
Tel.: +48 297603226

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://wzmiuw.waw.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: ochrona przeciwpowodziowa i melioracje wodne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa rzeki Węgierka w km 9+700-17+500, gm. Przasnysz”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo mazowieckie, pow. przasnyski, gm. Przasnysz.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa rzeki Węgierka w km 9+700-17+500, gm. Przasnysz“.
Dokumentacja projektowa wymagająca aktualizacji została opracowana w 2006 roku przez Biuro Projektowo Usługowe Wodnych Melioracji, Wodociągów i Kanalizacji „MELWODPROJEKT” Sp. z o.o. w Warszawie, zawierająca: projekt wykonawczy na przebudowę koryta rzeki Węgierki w km 9+700 – 17+500; przedmiar robót, STWiOR, kosztorys inwestorski; operat wodnoprawny; raport oddziaływania na środowisko, dokumentacja geotechniczna, inwentaryzacja zieleni.
Lokalizacja inwestycji: Inwestycja zlokalizowana na terenie wsi Wielodróż, Bogate, Dobrzankowo, Emowo, gm,. Przasnysz pow. przasnyski
W ramach przedmiotu zamówienia wykorzystując posiadane opracowania należy wykonać:
1) Mapę do celów projektowych wraz z pomiarami liniowymi trasy rzeki z wykreśleniem profilu podłużnego i przekrojów poprzecznych wraz z zarejestrowaniem w PODGK w Przasnyszu w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji i uzyskania pozwolenia na budowę – 5 egzemplarzy;
2) Dokumentację projektową opracowaną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z 25.4.2012 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 27.04.2012, poz. 462) oraz z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego /Dz. U. Nr 202, poz. 2072/ obejmująca:
a) projekt budowlany,
b) projekt wykonawczy, w zakresie o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia z 2.9.2004,
c) przedmiar robót, w zakresie o którym mowa w § 6 ww. rozporządzenia z 2.9.2004,
d) Informacja dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy (art. 20 ust. 1 pkt 1a, 1b i art. 21 a ust. 4 ustawy Prawo budowlane) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 23.6.2003 w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126) uwzględniającą specyfikę projektowanych robót;
Części składowe dokumentacji projektowej z pkt. 2) a, b, c, d należy opracować w 5 egzemplarzach.
e) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót opracowane zgodnie z wymogami rozdziału 3 ww. rozporządzenia z 2.9.2004 – 4 egzemplarze
Dokumentacja projektowa powinna umożliwiać ewentualne pogłębienie i poszerzenie rzeki, regulację linii brzegowej po trasie istniejącej i nachylenia skarp, wykonanie umocnień skarp i dna rzeki, wykonanie budowli hydrotechnicznych oraz komunikacyjnych, wykonanie innych prac wynikających z rozpoznania projektanta, które okazałyby się niezbędne dla zapewnienia właściwego wykonania robót.
Dokumentacja projektowa winna ujmować również:
— W przypadku braku możliwości wykorzystania istniejącej sieci drogowej wykonawca powinien zaprojektować drogi technologiczne. Projekt dróg technologicznych winien określać m.in. (określenie dokładnej lokalizacji, dobór rodzaju nawierzchni uzależniony od warunków gruntowych ze wskazaniem tradycyjnych rozwiązań oraz sposobu wykonania. W celu zachowania wymaganej trwałości eksploatacyjnej oraz bezpieczeństwa ruchu, drogi powinny posiadać odpowiedni sprawny system odwodnienia głównie w postaci odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych).
— wykaz stron w obszarze oddziaływania inwestycji z podaniem adresów zamieszkania wraz z oświadczeniami właścicieli gruntów o wyrażeniu zgody na ich zajęcie na cele budowlane.
3) Część ekonomiczna wynikająca z Rozporządzenia Rady Ministrów z 2.12.2010 w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz. U. z 17.12.2010). – 5 egzemplarzy.
4) Operat wodnoprawny odpowiadający wymogom ustawy z 18.7.2001 – Prawo wodne (Dz. U. 2012r. 145 t. j.) oraz wnioski i materiały niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenie wodnoprawne – 4 egz.
5) Kosztorys inwestorski – sporządzony w aktualnym poziomie cen zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów w prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389); – 3 egzemplarze.
6) Inwentaryzacja drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki sporządzona zgodnie z Ustawą z 16.4.2004 o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 nr 151 poz. 1220) – 4 egzemplarzy.
7) Materiały do wystąpienia o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wraz z opracowaniem karty informacyjnej przedsięwzięcia oraz raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w przypadku potrzeby opracowania. Materiały muszą przedstawić wpływ przedsięwzięcia na cele ochrony wód w rozumieniu art. 4.1 w związku z art. 4.7 Ramowej Dyrektywy Wodnej. W przypadku gdy przedsięwzięcie nie będzie zgodne z wymaganiami RDW należy wskazać działania naprawcze usuwające zidentyfikowaną niezgodność, środki minimalizujące oddziaływanie na stan części wód jak również wykazać nadrzędność względem celów ochrony wód – 4 egzemplarze.
8) – Inwentaryzacja istniejących budowli hydrotechnicznych i komunikacyjnych wraz z opisem ich stanu technicznego – 4 egzemplarze;
9) – Projekty branżowe w przypadku kolizji z uzbrojeniem terenu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, pozwoleniami, decyzjami – 4 egzemplarze;
10) Inne opracowania których potrzeba sporządzenia wyniknie w trakcie trwania procesu projektowania – 4 egzemplarze;
11) Uzyskanie wszystkich niezbędnych do realizacji zadania uzgodnień z jednostkami branżowymi, wraz z opracowaniem koniecznych ekspertyz, opracowań, planów, analiz, operatów – 4 egzemplarze;
12) Dokumentacja winna zawierać również:
Zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK);
Harmonogram realizacji robót.
13) Pełna dokumentacja w formie zapisu elektronicznego na płycie CD/DVD w wersji (formacie plików) *pdf oraz w formatach wersji oryginalnej (tj. w takiej w jakiej element dokumentacji został utworzony np. *doc., *dwg., *shp., *xls. itp.). Dokumentacja w wersji elektronicznej powinna zawierać zeskanowane kolorowe strony dokumentu wraz z podpisami i pieczątkami. Dokumenty graficzne należy zapisać dodatkowo w formacie *jpg. lub *tiff. Przedmiar robót powinien być zapisany w wersji Microsoft Office Excel, kosztorys inwestorski wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w formacie: pliku z rozszerzeniem „ath” i Excel. Mapy należy zapisać w wersji wektorowej względnie hybrydowej tj. podkład rastrowy w formacie TIFF wraz z warstwą wektorową w postaci pliku DXF lub DWG. – 2 egzemplarze.
14) Pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót na podstawie prac projektowych objętych niniejszym zamówieniem. Przewiduje się do 8 wizyt projektanta na budowie.
Zakres sprawowania nadzoru autorskiego
1. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego przez okres realizacji robót budowlanych do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowlanych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie (w razie obowiązku jego uzyskania).
2. Do obowiązków nadzoru autorskiego należeć będzie:
a) stwierdzenie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji tych robót z dokumentacją projektową,
b) wyjaśnienie wątpliwości powstałych w toku realizacji robót dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego i zawartych w nim rozwiązań oraz ewentualne uszczegóławianie dokumentacji projektowej,
c) uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej, w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) uczestniczenie w komisjach i naradach technicznych, organizowanych przez Zamawiającego, uczestnictwo w odbiorze końcowym,
e) ocena wyników szczegółowych badań materiałów i konstrukcji w zakresie zgodności z rozwiązaniami projektowymi, normami i innymi obowiązującymi przepisami,
f) potwierdzenie: kubatury nasypów, powierzchni plantowania korony i skarp grobli, powierzchni umocnień, projektowanego rozmiaru rzeczowego na podstawie pomiaru geodezyjnego wykonanego przez geodetę z uprawnieniami zatrudnionego na budowie przez wykonawcę robót budowlanych;
g) udział w czynnościach mających na celu doprowadzenie do uzyskania projektowanych zdolności użytkowych poszczególnych obiektów budowlanych i całej inwestycji;
h) żądanie wstrzymania robót budowlanych w razie stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia lub wykonywania robót niezgodnie z dokumentacją projektową;
i) opracowanie projektowych rozwiązań zamiennych, aktualizacja rozwiązań projektowych, udokumentowanie oraz kwalifikacja zmian (zmiany istotne czy nieistotne) wprowadzanych do dokumentacji projektowej w czasie wykonywania robót budowlanych, poprzez:
1. zapisy na rysunkach wchodzących w skład dokumentacji,
2. rysunki zamienne lub szkice albo nowe projekty opatrzone datą, podpisem oraz informacją, jaki element zastępują,
3. wpisy do dziennika budowy,
4. protokoły lub notatki służbowe
Wykonawca udzieli gwarancji jakości na wykonaną dokumentacje projektowa na okres 5 lat. Bieg okresu gwarancji jakości rozpoczynać się będzie w dniu następnym licząc od daty odbioru dokumentacji projektowej (podpisanie protokołu zdawczoodbiorczego). W ramach gwarancji Wykonawca będzie odpowiedzialny za usunięcie wszelkich wad w dokumentacji projektowej, które ujawnią się w okresie gwarancji i które wynikną z nieprawidłowego wykonania jakiegokolwiek opracowania projektowego lub jego części, lub z jakiegokolwiek działania lub zaniedbania Wykonawcy. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji jakości także po terminie określonym w ust. 1, jeżeli reklamował wadę dokumentacji projektowej przed upływem tego terminu. Wszelkie konsekwencje błędów projektowych zawinionych przez Wykonawcę w tym również finansowe ponosić będzie Wykonawca także na etapie realizacji inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez Wykonawcę. Niezależnie od uprawnień wynikających z tytułu gwarancji, Zamawiający wymaga rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, zgodnie z postanowieniami art. 556 – 576 Kodeksu Cywilnego, rozszerzonej na okres 5 lat, który rozpoczyna bieg po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego.
Wykonawca zobowiązany jest również do:
— nieodpłatnego usunięcia wszelkich wad i usterek w dokumentacji, stwierdzonych przez Zamawiającego lub organy wydające decyzje administracyjne niezbędne do realizacji zadań na każdym etapie procesu inwestycyjnego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego,
— nieodpłatnego uzupełnienia, poprawienia, modyfikacji dokumentacji zgodnie z wymaganiami organów wydających decyzje administracyjne oraz Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego zaktualizować kosztorys inwestorski w okresie 5 lat od daty odbioru dokumentacji projektowo-kosztorysowej (nie więcej niż 2 razy).
Wykonawca w ramach przedmiotowego zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego udzielania pisemnych (e-mailem, faksem) odpowiedzi na ewentualne pytania Oferentów, jakie zostaną zgłoszone do Zamawiającego w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia na wykonanie robót budowlanych, które mają być realizowane na podstawie przedmiotowego projektu.
Rozwiązania opracowywanej dokumentacji projektowej powinny zapewniać:
— odpowiednią przepustowość koryta rzeki;
— zabezpieczenie koryta przed dalszą erozją;
— zabezpieczenie spływu wód wezbraniowych;
— ewentualną odbudowę, budowę nowych lub remont istniejących budowli hydrotechnicznych wynikającą z rozpoznania projektanta;
— zwiększenie retencji w zlewni rzeki
— poprawę warunków komunikacyjnych na rzece;
— w miarę możliwości dobry stan wód- stan możliwie bliski naturalnemu;
— środki minimalizujące oddziaływanie na stan części wód;
— ułatwienie gospodarowania na użytkach w dolinie oraz gospodarcze wykorzystanie części obecnych nieużytków;
— poprawa warunków tarła oraz rozwój autochtoniczny populacji ryb, jak również przywrócenie możliwości swobodnej migracji ryb w cieku;
— poprawę warunków do życia roślinom wodnym, i wszystkim innym organizmom zależnym od wody.
— zastosowanie naturalnych materiałów;
— zastosowanie naturalnych rozwiązań np. w celu utrzymania dopuszczalnych maksymalnych prędkości wykonanie bystrotoków z naturalnych materiałów;
— w miejscach gdzie jest to możliwe w przypadku zwartych i naturalnie umocnionych skarp poprzez szpalery drzew, których korzenie stanowią naturalne umocnienie koryta brzegi należy pozostawić w stanie naturalnym.
— w celu poprawy warunków spływu wody należy przewidzieć usunięcie drzew i pni rosnących lub leżących bezpośrednio w korycie rzeki jak również usunięci namulisk.
Niedopuszczalna jest ingerencja w trasę koryta rzeki oraz naturalne przegłębienia jak również wykonywanie budowli uniemożliwiających migrację ryb.
Powyższą dokumentację wraz z załącznikami należy wykonać zgodnie z wymogami obowiązujących w przedmiotowym zakresie aktów prawnych oraz przepisów branżowych w tym m.in.:
— Ustawą z 7.7.1994 Prawo budowlane (jedn. tekst Dz. U. z 2013 r poz. 1409, z późn. zm.),
— Ustawą z 18.7.2001 Prawo Wodne (jedn. tekst Dz. U. z 2012 r poz. 145, z późn. zm)
— Ustawa z 27.3.2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (jedn. tekst Dz. U. z 2012 r poz. 647 z późn. zm.),
— Ustawą z 27.4.2001 – Prawo ochrony środowiska (jedn. tekst Dz. U. 2013 poz. 1232, z późn. zm.),
— Ustawą z 3.10.2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (jedn. tekst Dz. U. 2013, poz. 1235, z późn. zm.),
— Ustawą z 16.4.2004 o ochronie przyrody (jedn. tekst Dz. U. 2013 poz. 627, z późn. zm.),
— Ustawa z 9.6.2011 Prawo geologiczne i górnicze (jedn. tekst Dz. U. 2014 poz. 613, z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (jedn. tekst Dz. U. 2013r Nr 1129, z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r Nr 130, poz. 1389 z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Rady Ministrów z 9.11.2010 w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (jedn. tekst Dz.U. 2010 nr 213 poz. 1397, z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 9.5.2014 w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz. U. z 2014r poz. 596 z późn. zm.),
— Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 23.6.2003 w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003r Nr. 120, poz. 1126 z późn. zm.).
— Dyrektywą 2000/60/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 23.10.2000 ustanawiająca ramy wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej.
Informacje dodatkowe:
Zadanie ujęte w Aktualizacji Planów Gospodarowania Wodami pod pozycją ID – 2_120_W;
Wymagania odnośnie dokumentacji projektowej:
1) Na podstawie dokumentacji projektowej dokonany zostanie opisu przedmiotu zamówienia do przetargu w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych na roboty budowlane oraz realizację pełnego zakresu robót budowlanych w związku z tym;
1.1) dokumentacja projektowa nie może opisywać przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu lub nie można tego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, w takim przypadku należy uwzględnić zapis „lub równoważne”;
1.2) dokumentacja powinna opisywać przedmiot zamówienia, w tym zastosowane materiały i urządzenia, za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane (bez podania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia) w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych i ustawy z 16.4.1993 o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodującej pośrednio lub bezpośrednio narzucenie Wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. „czyn nieuczciwej konkurencji” w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane uwzględnia się: europejskie aprobaty techniczne, wspólne specyfikacje techniczne;
2) dokumentacja musi być trwale i czytelnie oznaczona, ponadto trwale oprawiona;
3) w opracowanej dokumentacji będą wskazane wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnie dostępne na rynku.
4) W przypadku zmian w przepisach, pociągających za sobą potrzebę uzyskania nowych decyzji bądź uzgodnień, Wykonawca ma obowiązek ich pozyskania w ramach ceny ofertowej.
5) Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać wszystkie przepisy obowiązujące na dzień jej przekazania Zamawiającemu.
6) Dokumentację należy opracować na aktualnych mapach zasadniczych (z numerami działek), które posiadają pieczęcie ośrodka dokumentacji geodezyjnej, potwierdzające, że mapa nadaje się do celów projektowych. Wszystkie podkłady geodezyjne powinny być dobrej jakości, z wyraźnym zaznaczeniem obrębów, granic, numerów działek.
7) Dokumentacja winna być opracowaniem:
— kompletnym pod względem formalnoprawnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć,
— dostosowanym do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i obowiązujących norm,
— nadającym się do realizacji,
— posiadającym wymagane przepisami opinie, decyzje i uzgodnienia z właściwymi jednostkami.
8) Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie objętym przedmiotem zamówienia oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 244 917,60 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Skrócenie terminu wykonania zamówienia. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
PIR/O-2223.II.ZP/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 62-109159 z dnia 28.3.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.5.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 5
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Elektrownie Wodne ZENERIS sp. z o.o.
{Dane ukryte}
61-770 Poznań
Polska
E-mail: biuro@ewzeneris.pl
Tel.: +48 618551012
Faks: +48 618551012

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 131 604,16 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 244 917,60 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Szczegółowy opis czynności odwoławczych, określenie terminów związanych z wnoszeniem tego środka ochrony prawnej został zawarty w dziale VI ustawy Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.5.2015

Adres: ul. Poznańska, 07-409 Ostrołęka
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: o.ostroleka@wzmiuw.waw.pl
tel: 29 7603226
fax: 29 7604657
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-05-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 10915920151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-03-28
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 209 dni
Wadium: 3000 ZŁ
Szacowana wartość* 100 000 PLN  -  150 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://wzmiuw.waw.pl
Informacja dostępna pod: Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie Oddział w Ostrołęce, ul. Poznańska 19, 07-409 Ostrołęka
ul. Poznańska 19, 07-409 Ostrołęka, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zaprojektowanie, przygotowanie, wykonanie i wdrożenie aplikacji mobilnej Elektrownie Wodne ZENERIS sp. z o.o.
Poznań
2015-05-27 244 917,00