WYKONANIE KONTROLI STANU TECHNICZNEGO DRÓG PUBLICZNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Opis przedmiotu przetargu: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kontroli stanu technicznego dróg publicznych w Piotrkowie Trybunalskim spełniającej wymagania okresowej kontroli rocznej, o której mowa w art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.). 2. Wykaz dróg publicznych objętych zamówieniem zawarty jest w Załączniku Nr 2 do umowy. 3. W ramach kontroli należy zebrać i przedstawić w sposób prosty i przejrzysty występujące na drogach uszkodzenia jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, dokonać oceny stanu technicznego jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, ocenić wpływ występujących uszkodzeń na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz określić warunki bezpiecznego użytkowania dróg. 4. Przyjęty system oceny stanu nawierzchni musi uwzględniać wszystkie rodzaje uszkodzeń jakie występują na danym odcinku identyfikacyjnym drogi oraz ich wielkość i intensywność występowania. Należy uwzględnić następujące uszkodzenia nawierzchni: - uszkodzenia powierzchniowe (ubytki powierzchniowe, wyboje, łaty, wgniecenia), - odkształcenia nawierzchni (koleiny, garby i przemieszczenia, sfalowania, zapadnięcia i osiadanie nawierzchni), - spękania nawierzchni (technologiczne, liniowe, krawędziowe, poprzeczne, w śladach kół, siatkowe); 5. Kontrolą należy objąć następujące nawierzchnie (jezdni, chodników i ścieżek rowerowych) występujące w ciągach dróg publicznych wymienionych w załączniku Nr 2: - nawierzchnia bitumiczna, - nawierzchnia betonowa, - nawierzchnia z betonowych elementów drobnowymiarowych (trylinka, betonowe płyty, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa, itp.). 6. Przyjęta metoda przeprowadzenia kontroli musi zapewnić: - łatwość interpretacji wyników, - rozdzielenie uszkodzeń na rodzaje, - możliwość powiązania technologii remontu z odnotowanymi rodzajami uszkodzeń nawierzchni jezdni. 7. Kontrolę stanu technicznego dróg (ulic) należy wykonać dla ustalonych odcinków identyfikacyjnych. O ile jest to możliwe, jako odcinki identyfikacyjne należy przyjmować - odcinki referencyjne dróg określone w załączniku Nr 2 do umowy. Jeżeli podczas przeglądu okaże się, że na wytypowanym odcinku identyfikacyjnym stan nawierzchni znacznie się zmienia, należy podzielić ten odcinek na części posiadające w miarę jednorodny stan nawierzchni. Odcinek identyfikacyjny nie powinien być krótszy niż 100 m. 8. Protokół z kontroli drogi należy wykonać dla każdego odcinka identyfikacyjnego drogi i przekazać w wersji papierowej i elektronicznej (jako pliki programu WORD). Protokół powinien zawierać dane identyfikujące odcinek drogi, rodzaj i wielkość występujących na nim uszkodzeń, ocenę stanu technicznego jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej, ocenę wpływu uszkodzeń na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz warunki bezpiecznego użytkowania dróg.
Piotrków Trybunalski: WYKONANIE KONTROLI STANU TECHNICZNEGO DRÓG PUBLICZNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Numer ogłoszenia: 197999 - 2012; data zamieszczenia: 14.09.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
nieobowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji , ul. Kasztanowa 31, 97-300 Piotrków Trybunalski, woj. łódzkie, tel. 44 7339253, faks 44 7339252.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.mzdik.piotrkow.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE KONTROLI STANU TECHNICZNEGO DRÓG PUBLICZNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kontroli stanu technicznego dróg publicznych w Piotrkowie Trybunalskim spełniającej wymagania okresowej kontroli rocznej, o której mowa w art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.). 2. Wykaz dróg publicznych objętych zamówieniem zawarty jest w Załączniku Nr 2 do umowy. 3. W ramach kontroli należy zebrać i przedstawić w sposób prosty i przejrzysty występujące na drogach uszkodzenia jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, dokonać oceny stanu technicznego jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, ocenić wpływ występujących uszkodzeń na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz określić warunki bezpiecznego użytkowania dróg. 4. Przyjęty system oceny stanu nawierzchni musi uwzględniać wszystkie rodzaje uszkodzeń jakie występują na danym odcinku identyfikacyjnym drogi oraz ich wielkość i intensywność występowania. Należy uwzględnić następujące uszkodzenia nawierzchni: - uszkodzenia powierzchniowe (ubytki powierzchniowe, wyboje, łaty, wgniecenia), - odkształcenia nawierzchni (koleiny, garby i przemieszczenia, sfalowania, zapadnięcia i osiadanie nawierzchni), - spękania nawierzchni (technologiczne, liniowe, krawędziowe, poprzeczne, w śladach kół, siatkowe); 5. Kontrolą należy objąć następujące nawierzchnie (jezdni, chodników i ścieżek rowerowych) występujące w ciągach dróg publicznych wymienionych w załączniku Nr 2: - nawierzchnia bitumiczna, - nawierzchnia betonowa, - nawierzchnia z betonowych elementów drobnowymiarowych (trylinka, betonowe płyty, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa, itp.). 6. Przyjęta metoda przeprowadzenia kontroli musi zapewnić: - łatwość interpretacji wyników, - rozdzielenie uszkodzeń na rodzaje, - możliwość powiązania technologii remontu z odnotowanymi rodzajami uszkodzeń nawierzchni jezdni. 7. Kontrolę stanu technicznego dróg (ulic) należy wykonać dla ustalonych odcinków identyfikacyjnych. O ile jest to możliwe, jako odcinki identyfikacyjne należy przyjmować - odcinki referencyjne dróg określone w załączniku Nr 2 do umowy. Jeżeli podczas przeglądu okaże się, że na wytypowanym odcinku identyfikacyjnym stan nawierzchni znacznie się zmienia, należy podzielić ten odcinek na części posiadające w miarę jednorodny stan nawierzchni. Odcinek identyfikacyjny nie powinien być krótszy niż 100 m. 8. Protokół z kontroli drogi należy wykonać dla każdego odcinka identyfikacyjnego drogi i przekazać w wersji papierowej i elektronicznej (jako pliki programu WORD). Protokół powinien zawierać dane identyfikujące odcinek drogi, rodzaj i wielkość występujących na nim uszkodzeń, ocenę stanu technicznego jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej, ocenę wpływu uszkodzeń na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz warunki bezpiecznego użytkowania dróg..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.35.61.00-9.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.11.2012.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWYKAZ WYKONANYCH USŁUG w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie (np. referencje). Za usługę podobną do przedmiotu zamówienia Zamawiający uzna wykonanie przez wykonawcę okresowej kontroli rocznej w rozumieniu przepisów art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz.U. z 2010 Nr 243 poz. 1623 ze zm) dróg publicznych klasy G, Z, L i D. Wykonawca musi wykazać się realizacją minimum trzech takich usług. Należy wykorzystać Formularz 3.5 do siwz. Ocena spełnienia wymaganych warunków odbywa się, zgodnie z regułą: spełnia albo nie spełnia, na podstawie dokumentów załączonych do oferty, przez Wykonawcę, zgodnych z niniejszą siwz. Niespełnienie, chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. UWAGA ! Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, w takim przypadku w pisemnym zobowiązaniu podmiot oddający do dyspozycji Wykonawcy ubiegającemu się o udzielenie zamówienia swoją wiedzę i doświadczenie musi zadeklarować swój udział w wykonaniu zamówienia jako podwykonawca.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWYKAZ OSÓB, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresem wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, na formularzu zgodnym z treścią Formularza 3.3. oraz Formularza 3.4. do siwz. Kontrolę stanu technicznego dróg publicznych w rozumieniu przepisów art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 Nr 243 poz. 1623 ze zm.) może wykonać osoba, która spełnia następujące wymagania: - posiada uprawnienia budowlane do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej, albo uprawnienia budowlane do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej obejmujące drogi publiczne, - jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego. Ocena spełnienia wymaganych warunków odbywa się, zgodnie z regułą: spełnia albo nie spełnia, na podstawie dokumentów załączonych do oferty, przez Wykonawcę, zgodnych z niniejszą siwz. Niespełnienie, chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. UWAGA ! Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Formularz oferty (Formularz 2.1.) 2. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 3. Pełnomocnictwo do podpisania oferty (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
W trakcie realizacji umowy zmiany dotyczyć mogą w szczególności: 1) zmian korzystnych dla Zamawiającego, których konieczność wprowadzenia wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, 2) dopuszczalnej prawem zmiany stron umowy lub oznaczenia stron umowy, 3) zmiany wynagrodzenia w następstwie zmiany przepisów o podatku od towarów i usług (VAT). 4) zmianie ulegną przepisy prawne istotne dla realizacji przedmiotu zamówienia, 5) nastąpi konieczność zmiany terminu wykonania umowy z uwagi na wystąpienie warunków pogodowych nie pozwalających na terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia lub wystąpienie innych okoliczności niezależnych od Wykonawcy, mających wpływ na termin realizacji wykonania usługi.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.mzdik.piotrkow.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI 97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI UL. KASZTANOWA 31 pok. 9 DOSTĘPNA PO ZŁOŻENIU PISEMNEGO WNIOSKU O WYDANIE SIWZ, WZÓR WNIOSKU ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE ZAMAWIAJĄCEGO.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
24.09.2012 godzina 09:00, miejsce: MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI UL. KASZTANOWA 31 pok. 15 (sekretariat) 97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Piotrków Trybunalski: WYKONANIE KONTROLI STANU TECHNICZNEGO DRÓG PUBLICZNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Numer ogłoszenia: 214517 - 2012; data zamieszczenia: 09.10.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
nieobowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 197999 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, ul. Kasztanowa 31, 97-300 Piotrków Trybunalski, woj. łódzkie, tel. 44 7339253, faks 44 7339252.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE KONTROLI STANU TECHNICZNEGO DRÓG PUBLICZNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kontroli stanu technicznego dróg publicznych w Piotrkowie Trybunalskim spełniającej wymagania okresowej kontroli rocznej, o której mowa w art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.). 2. Wykaz dróg publicznych objętych zamówieniem zawarty jest w Załączniku Nr 2 do umowy. 3. W ramach kontroli należy zebrać i przedstawić w sposób prosty i przejrzysty występujące na drogach uszkodzenia jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, dokonać oceny stanu technicznego jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, ocenić wpływ występujących uszkodzeń na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz określić warunki bezpiecznego użytkowania dróg. 4. Przyjęty system oceny stanu nawierzchni musi uwzględniać wszystkie rodzaje uszkodzeń jakie występują na danym odcinku identyfikacyjnym drogi oraz ich wielkość i intensywność występowania. Należy uwzględnić następujące uszkodzenia nawierzchni: - uszkodzenia powierzchniowe (ubytki powierzchniowe, wyboje, łaty, wgniecenia), - odkształcenia nawierzchni (koleiny, garby i przemieszczenia, sfalowania, zapadnięcia i osiadanie nawierzchni), - spękania nawierzchni (technologiczne, liniowe, krawędziowe, poprzeczne, w śladach kół, siatkowe); 5. Kontrolą należy objąć następujące nawierzchnie (jezdni, chodników i ścieżek rowerowych) występujące w ciągach dróg publicznych wymienionych w załączniku Nr 2: - nawierzchnia bitumiczna, - nawierzchnia betonowa, - nawierzchnia z betonowych elementów drobnowymiarowych (trylinka, betonowe płyty, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa, itp.). 6. Przyjęta metoda przeprowadzenia kontroli musi zapewnić: - łatwość interpretacji wyników, - rozdzielenie uszkodzeń na rodzaje, - możliwość powiązania technologii remontu z odnotowanymi rodzajami uszkodzeń nawierzchni jezdni. 7. Kontrolę stanu technicznego dróg (ulic) należy wykonać dla ustalonych odcinków identyfikacyjnych. O ile jest to możliwe, jako odcinki identyfikacyjne należy przyjmować - odcinki referencyjne dróg określone w załączniku Nr 2 do umowy. Jeżeli podczas przeglądu okaże się, że na wytypowanym odcinku identyfikacyjnym stan nawierzchni znacznie się zmienia, należy podzielić ten odcinek na części posiadające w miarę jednorodny stan nawierzchni. Odcinek identyfikacyjny nie powinien być krótszy niż 100 m. 8. Protokół z kontroli drogi należy wykonać dla każdego odcinka identyfikacyjnego drogi i przekazać w wersji papierowej i elektronicznej (jako pliki programu WORD). Protokół powinien zawierać dane identyfikujące odcinek drogi, rodzaj i wielkość występujących na nim uszkodzeń, ocenę stanu technicznego jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej, ocenę wpływu uszkodzeń na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz warunki bezpiecznego użytkowania dróg..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.35.61.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
09.10.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
5.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- INFRA - GEO DARIUSZ PRZYBYŁA, {Dane ukryte}, 05-300 MIŃSK MAZOWIECKI, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 30996,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
17050,00
Oferta z najniższą ceną:
17050,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
60000,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 19799920120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-09-13 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 67 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.mzdik.piotrkow.pl |
Informacja dostępna pod: | MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI 97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI UL. KASZTANOWA 31 pok. 9 DOSTĘPNA PO ZŁOŻENIU PISEMNEGO WNIOSKU O WYDANIE SIWZ, WZÓR WNIOSKU ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE ZAMAWIAJĄCEGO |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
71356100-9 | Usługi kontroli technicznej |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
WYKONANIE KONTROLI STANU TECHNICZNEGO DRÓG PUBLICZNYCH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM | INFRA - GEO DARIUSZ PRZYBYŁA MIŃSK MAZOWIECKI | 2012-10-09 | 17 050,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-10-09 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 713561009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 17 050,00 zł Minimalna złożona oferta: 17 050,00 zł Ilość złożonych ofert: 5 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 17 050,00 zł Maksymalna złożona oferta: 60 000,00 zł |