TI Tytuł Polska-Chrzanów: Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
ND Nr dokumentu 195982-2014
PD Data publikacji 12/06/2014
OJ Dz.U. S 111
TW Miejscowość CHRZANÓW
AU Nazwa instytucji Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 09/06/2014
DD Termin składania wniosków o dokumentację 30/07/2014
DT Termin 30/07/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 60112000 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
OC Pierwotny kod CPV 60112000 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
IA Adres internetowy (URL) http://www.zkkm.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/06/2014    S111    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Chrzanów: Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

2014/S 111-195982

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie
al. Henryka 20
Osoba do kontaktów: Anna Stolarz
32-500 Chrzanów
POLSKA
Tel.: +48 326276138
E-mail: biuro@zkkm.pl

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.zkkm.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: związek międzygminy
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: transport publiczny
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej nr A, B, La, Lb, Lc, P, 3, 8, 9, 10, 15, 17a, 17b, 25, 29, 30, 31, 32a, 32b, 35, 38, 41, 42.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Chrzanów, Trzebinia, Libiąż.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej nr A, B, La, Lb, Lc, P, 3, 8, 9, 10, 15, 17a, 17b, 25, 29, 30, 31, 32a, 32b, 35, 38, 41, 42 wg rozkładów jazdy opisanych w załączniku nr 12 do SIWZ – projekt umowy. Autobusy kursują na terenie gmin: Chrzanów, Trzebinia, Libiąż. Przewozy wykonywane są od poniedziałku do niedzieli.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60112000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Ogółem praca przewozowa na wszystkich liniach objętych przedmiotem zamówienia w okresie 72 miesięcy wyniesie około 16.027.594,6 wozokilometrów.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.9.2014. Zakończenie 31.8.2020

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 1 500 000 PLN (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100) w terminie do dnia 30.7.2014 r. do godz. 7:30
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach zgodnie z art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium w pieniądzu wnosi się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego na konto w Banku Spółdzielczym w Chrzanowie nr rachunku 08 84440008 0000 0081 2599 0252. Oznacza to, że przed upływem terminu składania ofert, na koncie Zamawiającego muszą znaleźć się pieniądze.
4. Wadium w formie niepieniężnej należy złożyć w kasie w siedzibie Zamawiającego w formie oryginału dokumentu, przed upływem terminu składania ofert. Kopia dokumentu wniesienia wadium powinna być dołączona do oferty. W przypadku złożenia przez Wykonawcę w ofercie oryginalnego dokumentu wadium w formie niepieniężnej, Zamawiający nie zwróci niniejszego dokumentu.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy (Załącznik Nr 3 do SIWZ)
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4–8 oraz 10 i 11 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7. Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy Pzp albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
Uwagi:
1. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
a) pkt 2, 5, 6, 4 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że;
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składnia ofert,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie , odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składani ofert,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienia – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) pkt 3 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Pzp wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2 niniejszych uwag, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem. Mają odpowiednio zastosowanie terminy wystawienia dokumentów, o których mowa powyżej.
4. Dokumenty powinny być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, na każdej zapisanej stronie kopii dokumentu.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny być złożone z tłumaczeniem na język polski.
6. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie:
a) każdy z wykonawców musi oddzielnie wykazać brak podstaw do wykluczenia z postępowania o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy, tj. przedłożyć dokumenty wymienione w pkt od 1 – 6.
b) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez tego Wykonawcę lub te podmioty.
c) każdy z wykonawców musi złożyć listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy Pzp, albo informacje o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy spełniający warunki opisane w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r – Prawo zamówień publicznych, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności, tj. posiadania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, o którym mowa w art. 5 ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 1414) lub ważną licencję na wykonywanie transportu drogowego, o której mowa w art. 5 ust.1 lub ust.2 ustawy z dnia 5 kwietnia 2013 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców (Dz. U z 2013 r. poz.567),
b) posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. wykonania lub wykonywania w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług w zakresie przewozów regularnych zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1414) lub zgodnie z ustawą z dnia 16 grudnia 2010r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011r. Nr 5, poz. 13 z późn. zm.) o łącznej wartości nie mniejszej niż 30 000 000 zł brutto,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym
tj. dysponowania w całym okresie realizacji usługi taborem autobusowym, spełniającym wymagania określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2012r. Nr 108, poz. 1137 z późn. zm.) i przepisach wykonawczych, w tym w szczególności określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003 roku Nr 32 poz.262 z późn. zm.), oraz następujące wymagania dodatkowe:
— ilość autobusów głównych: 30 autobusów wg opisu Załącznika nr 6 do SIWZ
— ilość autobusów rezerwowych: min. 20% ilości autobusów głównych tj. min. 6 autobusów o pojemności zapewniającej realizację przewozów tak jak autobusami głównymi, w tym co najmniej 1 autobus o pojemności minimum 130 miejsc. W przypadku braku dysponowania autobusem o pojemności min. 130 miejsc Wykonawca składa oświadczenie wg treści Załącznika nr 7 do SIWZ,
— pojemność autobusów głównych: wg wymagań dla poszczególnych linii określonych w Załączniku nr 6 do SIWZ,
— ilość autobusów niskopodłogowych: minimum 75% liczby autobusów głównych (minimum 23 sztuki),
— rocznik autobusów dla taboru głównego: nie starsze niż z 2004 r., w tym co najmniej 6 autobusów z 2014 roku, co najmniej 2 autobusy nie starsze niż z 2011 roku, co najmniej 2 autobusy nie starsze niż z 2008 r.,
— średni wiek autobusów głównych, w dniu rozpoczęcia realizacji usługi, nie może być wyższy niż 7 lat. Wykonawca zobowiązany jest do reprodukcji taboru autobusowego w taki sposób, aby w dniu upływu 3 lat od daty rozpoczęcia realizacji umowy, średni wiek taboru był nie wyższy niż 8 lat,
— rocznik autobusów dla taboru rezerwowego: nie starsze niż z 2002 roku i wykorzystywane tylko i wyłącznie w przypadkach awaryjnych z każdorazowym powiadamianiem Zamawiającego w sposób określony w umowie, pod rygorem stosowania sankcji w postaci kar umownych,
— minimum 55 % liczby 24 pojazdów niezbędnych do obsługi linii komunikacyjnych nr La, Lb, Lc, P, 3, 9, 10, 15, 17a, 17b, 29, 30, 31, 32a, 32b, 35, 41, 42, tj. minimum 14 autobusów głównych, to autobusy hybrydowe lub muszą być zasilane paliwem metanowym (gaz CNG lub LNG),
— minimum 50 % liczby 6 pojazdów niezbędnych do obsługi linii komunikacyjnych nr A, B, 8, 25, 38, tj. minimum 3 autobusy główne, to autobusy, w których emisja spalin odpowiada normom co najmniej Euro 5,
— przedział kierowcy: łączący się z wnętrzem pojazdu, umożliwiający bezpośredni kontakt kierowcy z pasażerem,
— liczba drzwi w autobusie: co najmniej dwoje oraz co najmniej troje dla autobusów o pojemności min. 130 miejsc, po prawej stronie uruchamiane mechanicznie ze stanowiska kierowcy, za wyjątkiem taboru na linii A, B, La, Lb, Lc, P,
— autobus posiada poręcze i uchwyty dostępne i zapewniające bezpieczeństwo jazdy wszystkim pasażerom korzystającym z miejsc stojących i niepełnosprawnym,
— autobus posiada łączność telefoniczną lub radiową pomiędzy kierującym autobusem, a punktem dyspozytorskim Wykonawcy, z policją, pogotowiem ratunkowym i strażą pożarną,
— autobus musi być wyposażony w kasowniki elektroniczne, które są dostosowane do realizacji zasad taryfy czasowej oraz poprawnego kodu kasowania wg wzoru opisanego w Załączniku nr 2 do umowy przewozowej. Kasowniki powinny być trwale zamontowane przy drzwiach w autobusie,
— liczba miejsc siedzących w autobusie: nie mniejsza niż 20% ogólnej, wskazanej przez producenta, nominalnej pojemności autobusu,
— urządzenia zapewniające pasażerom możliwość sygnalizowania zamiaru wyjścia z autobusu umieszczone w miejscu zapewniającym łatwy dostęp dla wszystkich pasażerów,
— autobus posiada oświetlenie wewnętrzne, zapewniające oświetlenie całej przestrzeni pasażerskiej, wszystkich stopni, dostępu do każdego wyjścia, wewnętrznego oznakowania wszystkich miejsc, w których znajdują się jakiekolwiek przeszkody dla pasażerów oraz możliwość odczytu kodu kasującego, cennika opłat, a także wszelkich informacji umieszczonych wewnątrz autobusu,
— autobus powinien być wyposażony w ogrzewanie pojazdu uruchamiane przez kierującego,
— wentylacja: autobusy o ilości miejsc od 70 mają być wyposażone w minimum 2 klapy dachowe oraz uchylne lub przesuwne szyby boczne w co najmniej 4 oknach (minimum po 2 na każdej bocznej ścianie pojazdu),
— wentylacja: autobusy o ilości miejsc od 50 do 69 mają być wyposażone w minimum 1 klapę dachową oraz uchylne lub przesuwne szyby boczne w co najmniej 2 oknach (minimum po 1 na każdej bocznej ścianie pojazdu),
— autobus wyposażony ma być w zestaw elektronicznych tablic kierunkowych trwale zamontowanych w autobusie, zgodnie z § 21 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdu oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32 poz. 262 z późn. zm.) z zastrzeżeniem, że tablice kierunkowe przednie mają być na całej szerokości szyby,
— autobus na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 8 do SIWZ) ma posiadać oznakowanie zasady wsiadania pierwszymi drzwiami w sposób odrębnie określony przez Zamawiającego – Wykonawca ponosi koszty druku i starannego umieszczenia odpowiednich piktogramów i dokonuje oznakowania w sposób jednolity dla całego taboru autobusowego,
— autobusy na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 8 do SIWZ) mają posiadać numery ewidencyjne koloru białego, umieszczone i sporządzone w sposób określony przez Zamawiającego na odrębnym załączniku elektronicznym/graficznym (Załącznik nr 9 do SIWZ). Wykonawca wykona numery ewidencyjne wyłącznie z pliku elektronicznego przekazanego przez Zamawiającego. Numery ewidencyjne mają posiadać format numeracji dwucyfrowej od „01” narastająco. W przypadku, gdy Wykonawcą jest konsorcjum, poszczególni członkowie konsorcjum dokonają stosownego przydziału numerów ewidencyjnych, które będą przynależne wyłącznie danemu członkowi konsorcjum,
— kolorystyka taboru: autobusy na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 8 do SIWZ) mają posiadać karoserię w barwie koloru jasnoniebieskiego według palety barw RAL 5015 z namalowanym pasem jasnopopielatym według palety barw RAL 7040 o wysokości 15 cm od dolnej krawędzi karoserii i naniesionymi kwadratami o bokach 18 cm z zaokrąglonymi narożnikami w kolorach: zielony RAL 6018, niebieski RAL 5015, pomarańczowy RAL 2000, które naniesione mają być na białych kwadratach o bokach 20 cm z zaokrąglonymi narożnikami. Białe kwadraty maja służyć jako „podkład” pod kwadraty kolorowe. Kwadraty naniesione będą w sposób określony w załączniku elektronicznym/graficznym (Załącznik nr 9 do SIWZ). Środki ciężkości kwadratów znajdować się będą na osi oddalonej o 30 cm od popielatego pasa w dolnej krawędzi karoserii,
— na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 8 do SIWZ) autobusy na prawej i na tylnej ścianie karoserii mają mieć naniesione logo Zamawiającego w sposób określony w załączniku elektronicznym/graficznym (Załącznik nr 9 do SIWZ).
Załącznik Nr 9 do SIWZ – załącznik elektroniczny/graficzny ilustrujący logo Zamawiającego, nr ewidencyjny, kolorystykę taboru wraz z elementami dekoracyjnymi.
— nie dopuszcza się umieszczania reklam na zewnątrz karoserii autobusu i na szybach od wewnątrz i zewnątrz,
— autobusy powinny być wyposażone w czynne gniazdo zasilające 12V w kabinie kierowcy, służące do ładowania urządzenia lokalizującego,
— autobusy na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 10 do SIWZ) powinny być wyposażone w system kamer z rejestratorami, umożliwiający bieżący monitoring całej floty autobusów.
W ramach zamówienia Wykonawca zapewni Zamawiającemu dostęp do systemu kamer z rejestratorami, umożliwiającego bieżący monitoring całej floty autobusów zgłoszonych do przetargu (pojazdów podstawowych oraz rezerwowych), realizującego następujące funkcje i posiadającego następujące parametry:
— Możliwość przechowywania nagrań z kamer przez okres co najmniej 14 dni,
— Możliwość zgrywania danych z rejestratora,
— Rejestratory co najmniej 4-kanałowe,
— Kamery kopułkowe, w obudowie „wandaloodpornej”, co najmniej 600TVL z funkcją dzień/noc, ustawione w sposób zapewniający jak największy zasięg wnętrza autobusu,
— Ilość kamer w autobusie o wymaganej minimalnej liczbie miejsc - 130: co najmniej 3 kamery,
— Ilość kamer w autobusie o wymaganej minimalnej liczbie miejsc – 50 lub 70 lub 90: co najmniej 2 kamery,
— Ilość kamer w autobusie o wymaganej minimalnej liczbie miejsc – 24 lub 35: co najmniej 1 kamera,
— autobusy podstawowe oraz rezerwowe na liniach nr 9 i nr 15 na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 10 do SIWZ) powinny być wyposażone w Mobilny internet o minimalnej prędkości 2 Mb/s z transferem zapewniającym stałe działanie,
— autobusy na dzień rozpoczęcia realizacji usługi (Załącznik nr 10 do SIWZ) powinny mieć dostęp do systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, umożliwiającego bieżący monitoring całej floty autobusów zgłoszonych do przetargu (pojazdów podstawowych oraz rezerwowych) przy użyciu oprogramowania dostępnego przez dedykowaną stronę internetową, realizującego następujące funkcje:
— raportowanie bieżącej pozycji pojazdów na mapie z co najmniej 5-sekundową częstotliwością,
— sygnalizowanie na ekranie monitora komputerowego przy wykorzystaniu kolorów autobusów opóźnionych lub jadących przed czasem,
— identyfikację pojazdów na mapie (poprzez wyświetlenie numeru bocznego, typu taboru, nazwy kursówki, kierunku jazdy oraz aktualnego stosunku do rozkładu jazdy),
— zbiorcze raportowanie odchyleń punktualności dla wszystkich realizowanych kursówek z co najmniej 5-sekundową częstotliwością,
— raportowanie realizacji zadań przewozowych (z określeniem odrębnie dla każdego z kursów ujętych w rozkładzie jazdy punktualności odjazdu z wszystkich przystanków na trasie) z możliwością archiwizowania danych bez ograniczeń czasowych,
— dostęp do informacji statystycznych o międzyprzystankowych czasach przejazdów.
Dostarczony system umożliwi także pasażerom:
— dostęp do informacji o statycznych rozkładach jazdy (widok tabliczki przystankowej dla wybranego dnia) poprzez dedykowaną stronę internetową dla dowolnego z przystanków w sieci komunikacyjnej Zamawiającego,
— dostęp do informacji o odjazdach autobusów w czasie rzeczywistym (z uwzględnieniem ewentualnych opóźnień i przyspieszeń) dla dowolnego z przystanków w sieci komunikacyjnej Zamawiającego poprzez:
— dedykowaną stronę internetową,
— uproszczoną wersję serwisu przystosowaną do przeglądania w urządzeniach mobilnych,
— informacje tekstowe (SMS) wysyłane pod dedykowany numer telefonu.
Monitoring pojazdów realizowany będzie poprzez telefony komórkowe lub inne urządzenia z modułem GPS, które Wykonawca na własny rachunek zainstaluje w swoich pojazdach,
oraz dysponowania w całym okresie realizacji usługi zapleczem technicznym zlokalizowanym w odległości drogowej do 15 km od Dworca ZK „KM” w Chrzanowie, posiadającym co najmniej:
— warsztat umożliwiający obsługę i naprawę autobusów, którymi wykonywana będzie usługa objęta przedmiotem zamówienia,
— myjnię do autobusów. Myjnia musi posiadać aktualne pozwolenie wodnoprawne wydane przez uprawniony organ,
— zajezdnię autobusową z parkingiem o powierzchni zapewniającej równoczesne parkowanie wszystkich autobusów,
— dyspozytornię całodobową, która stanowić będzie jednocześnie punkt informacji pasażerskiej i punkt przyjmowania zgłoszeń, wniosków i skarg. W przypadku Wykonawcy, który jest konsorcjum, dyspozytornia obsługiwać ma wszystkich członków konsorcjum i zapewniać kompleksową relację: Zamawiający – Wykonawca – kierowca – pasażer.
2. W celu wykazania spełniania warunków określonych w pkt 1 Wykonawca powinien złożyć:
2.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Załącznik nr 2 do SIWZ).
2.2. Zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, wydane na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1414) lub ważną licencję na wykonanie transportu drogowego, o której mowa w art. 5 ust.1 lub ust. 2 ustawy z dnia 5 kwietnia 2013 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców (Dz.U. z 2013 r. poz. 567).
2.3.Wykaz wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składnia ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usług w zakresie przewozów regularnych o łącznej wartości nie mniejszej niż 30 000 000 zł brutto, zgodnie z załącznikiem nr 5 do SIWZ z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane wraz z załączeniem dowodów czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
2.3 a ) Dowodami, o których mowa w pkt 2.3 są:
1) poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przez upływem terminu składnia ofert,
2) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia o którym mowa w pkt 2.3 a) pkt 1)
2.3 b) W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w w pkt.2.3, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładać dowodów, o których mowa w pkt.2.3 a)
2.4. Wykaz określonego w pkt 1 c) taboru autobusowego zaoferowanego do realizacji zamówienia – Załącznik nr 4 do SIWZ jakim dysponuje Wykonawca wraz z informacją o podstawie dysponowania taborem oraz dołączeniem dokumentów (tytuł prawny) zawierających informację o podstawie dysponowania taborem.
2.5. Jeżeli Wykonawca przy wykonaniu zamówienia będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym innych podmiotów wówczas zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawić pisemne zobowiązanie (w formie oryginału) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Uwagi:
1. Dokumenty powinny być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, na każdej zapisanej stronie kopii dokumentu.
2. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny być złożone z tłumaczeniem na język polski.
3. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie:
a) W odniesieniu do dokumentów, tj. oświadczenia wymienionego w pkt.2.1 oraz innych dokumentów wymienionych w pkt 2.2, 2.3, 2.4, Wykonawcy mogą złożyć jeden wspólny dokument, z zastrzeżeniem, że dokument wymieniony w pkt 2.2 musi złożyć każdy Wykonawca wykonujący przewozy.
b) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez tego Wykonawcę lub te podmioty.
4.Jeżeli w oświadczeniach lub dokumentach złożonych przez Wykonawcę, kwoty będą wyrażone w walucie innej niż złote polskie, Zamawiający przeliczy te kwoty na złote polskie po średnim kursie NBP dla danej waluty, obowiązującym w dniu opublikowania ogłoszenia o przedmiotowym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje informacje o średnim kursie walut.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: posiadanie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, o którym mowa w art. 5 ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 1414) lub ważnej licencji na wykonywanie transportu drogowego, o której mowa w art. 5 ust.1 lub ust.2 ustawy z dnia 5 kwietnia 2013 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców (Dz. U z 2013 r. poz.567).
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. cena. Waga 80

2. zaplecze techniczne wg opisu pkt 9.1c) SIWZ. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
zkkm 1/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 30.7.2014 - 07:15
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.7.2014 - 07:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 90 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.7.2014 - 07:45

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul.Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej, o których mowa w Dziale VI ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych przysługują Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów w/w ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane winny sposób,
b) wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej,
c) wobec czynności innych niż określone w pkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
7 Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej przysługuje skarga do Sądu. Do skargi mają zastosowanie przepisy art. 198a – 198g ustawy Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.6.2014
TI Tytuł Polska-Chrzanów: Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
ND Nr dokumentu 292466-2014
PD Data publikacji 27/08/2014
OJ Dz.U. S 163
TW Miejscowość CHRZANÓW
AU Nazwa instytucji Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” W Chrzanowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/08/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 60112000 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
OC Pierwotny kod CPV 60112000 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
IA Adres internetowy (URL) http://www.zkkm.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/08/2014    S163    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Chrzanów: Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

2014/S 163-292466

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” W Chrzanowie
al. Henryka 20
Osoba do kontaktów: Anna Stolarz
32-500 Chrzanów
Polska
Tel.: +48 326276138
E-mail: biuro@zkkm.pl

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.zkkm.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: związek komunalny
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: transport publiczny
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej A, B, La, Lb, Lc, P, 3, 8, 9, 10, 15, 17a, 17b, 25, 29, 30, 31, 32a, 32b, 35, 38, 41, 42.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Chrzanów, Trzebinia, Libiąż.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na liniach komunikacji miejskiej nr A, B, La, Lb, Lc, P, 3, 8, 9, 10, 15, 17a, 17b, 25, 29, 30, 31, 32a, 32b, 35, 38, 41,42 wg rozkładów jazdy opisanych w załączniku Nr 12 do SIWZ - projekt umowy. Autobusy kursują na terenie gmin: Chrzanów, Trzebinia, Libiąż. Przewozy wykonywane są od poniedziałku do niedzieli.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60112000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 70 780 926,52 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Zaplecze techniczne wg opisu pkt 9.1c) SIWZ. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
zkkm 1/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 111-195982 z dnia 12.6.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
25.8.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum Komunikacji Autobusowej w Trzebini, w skład którego wchodzą:
{Dane ukryte}
32-540 Trzebinia
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.8.2014

Adres: al. Henryka 20, 32-500 Chrzanów
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: biuro@zkkm.pl
tel: +48 326276138
fax:
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-07-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 19598220141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-06-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 2224 dni
Wadium: 1500000 ZŁ
Szacowana wartość* 50 000 000 PLN  -  75 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.zkkm.pl
Informacja dostępna pod: Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie
al. Henryka 20, chrzanów, woj. nierozpoznano
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 30/07/2014
Okres związania ofertą: 90 dni
Kody CPV
60112000-6 (1) Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
„Kryptografia w teorii i praktyce – cz.2” (16 godzin wykładów + 16 godzin ćwiczeń) Konsorcjum Komunikacji Autobusowej w Trzebini, w skład którego wchodzą:
Trzebinia
2014-08-25 0,00