Ogłoszenie nr 597546-N-2017 z dnia 2017-10-04 r.

Instytut Adama Mickiewicza: PRZEPROWADZENIE BADAŃ ILOŚCIOWYCH DOTYCZĄCYCH WIZERUNKU POLSKI I POLSKIEJ KULTURY ZA GRANICĄ
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Instytut Adama Mickiewicza, krajowy numer identyfikacyjny 14047007100000, ul. ul. Mokotowska  25 , 00560   Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 224 476 100, e-mail iam@iam.pl, faks 224 476 152.
Adres strony internetowej (URL): www.iam.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny (proszę określić):
Państwowa Instytucja Kultury

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.iam.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://iam.pl/pl/bip/przetargi


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Instytut Adama Mickiewicza, ul. Mokotowska 25, 00-560 Warszawa


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZEPROWADZENIE BADAŃ ILOŚCIOWYCH DOTYCZĄCYCH WIZERUNKU POLSKI I POLSKIEJ KULTURY ZA GRANICĄ

Numer referencyjny:
10/IAM/2017/09

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badań ilościowych dotyczących wizerunku Polski i polskiej kultury wśród mieszkańców stolic siedmiu krajów: Czech (Praga), Słowacji (Bratysława), Węgier (Budapeszt), Estonii (Tallinn), Litwy (Wilno), Łotwy (Ryga) i Rumunii (Bukareszt). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SIWZ. Celem badania jest uzyskanie ogólnych informacji na temat postaw wobec Polski, Polaków oraz polskiej kultury w badanych stolicach. W szczególności, celem projektu jest: 1. Zbadanie ogólnego nastawienia i charakteru skojarzeń z Polską, 2. Identyfikacja głównych skojarzeń z polską kulturą – jakie miejsca oraz postaci kojarzą się z polską kulturą. 3. Poznanie stereotypów dotyczących Polaków, określenie listy cech najczęściej przypisywanych Polakom przez mieszkańców badanych stolic (na tle konfiguracji cech, którymi opisują swój kraj mieszkańcy danej stolicy), 4. Zbadanie postaw wobec polskiej kultury popularnej, kultury wysokiej oraz charakterystycznego stylu życia Polaków w następujących wymiarach: poznawczy (wiedza, świadomość), afektywny (emocje, nastawienie) oraz behawioralny (dotychczasowe doświadczenia, kontakty oraz plany) 5. Ocena gotowości uczestnictwa w polskich wydarzeniach kulturalnych organizowanych w danym mieście oraz planów przyjazdu do Polski.


II.5) Główny kod CPV:
79320000-3

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
79310000-0



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2017-12-15
Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
2017-12-15


II.9) Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany do dnia 15 grudnia 2017r. zgodnie z harmonogramem opisanym w załączniku nr 1 do SIWZ.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w ww. zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w ww. zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: a. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie, co najmniej trzy (3) różne usługi: - o wartości nie mniejszej niż 250 000 zł brutto każda (a w przypadku, jeżeli wartość usługi została w umowie wyrażona w walucie obcej – wyrażona w złotych równowartość tej kwoty wg średniego kursu NBP z dnia zawarcia umowy o świadczenie usług), których przedmiotem była realizacja międzynarodowych badań społecznych lub marketingowych, tj. badań prowadzonych w tym samym okresie, wedle ujednoliconej metodologii w co najmniej 3 spośród następujących krajów: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry lub Rumunia; w tym: - co najmniej dwie usługi badań, w których wykorzystano technikę CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). b. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował zespołem osób tj. co najmniej dwoma (2) osobami, które będą pełnić funkcje: Kierownika projektu – badacza, który: a) posiada wyższe wykształcenie, b) w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert kierował co najmniej 5 projektami badawczymi o charakterze ilościowym, o wartości co najmniej 100 000 zł brutto każdy. c) w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert uczestniczył w realizacji co najmniej jednego międzynarodowego badania społecznego lub marketingowego, tj. badania prowadzonego w tym samym okresie, wedle ujednoliconej metodologii w co najmniej 3 spośród następujących krajów: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry lub Rumunia; Badacza ilościowego - analityka, który: a) posiada wyższe wykształcenie, b) posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w zakresie statystycznej analizy danych sondażowych z wykorzystaniem komputerowych pakietów statystycznych, w tym brał udział w realizacji co najmniej 4 badań społecznych lub marketingowych, w których był odpowiedzialny za statystyczną analizę danych.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

a) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Przedłożone dokumenty muszą potwierdzać w sposób bezsporny spełnienie warunku określonego w Art. 5, ust. 1 pkt 2 ppkt. c lit. a). Wykaz usług, musi zawierać: opis przedmiotu usługi i jego wartość (nazwę i krótki opis usługi), daty wykonania usługi (w układzie: dd-mm-rrrr), odbiorców (co najmniej nazwy odbiorców wykonanych usług ), rodzaj doświadczenia (własne, innego podmiotu), informację o zastosowaniu techniki CAWI. Wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 6 do SIWZ. Do wykazu należy załączyć dowody potwierdzające, że usługi te zostały zrealizowane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa są: -poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, -jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej za dowód uważa się oświadczenie wykonawcy, -w przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów. b) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usługi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Ponadto: 1. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w załączniku nr 3 do SIWZ Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie o którym mowa w art. 6 ust. 1 niniejszej SIWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia. 3. Zamawiającego żąda, aby wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w art. 6 ust. 1 niniejszej SIWZ. 4. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby - warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w art. 6 ust. 1 niniejszej SIWZ.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy, przekaże zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SIWZ), o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena40,00
Metodologia60,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe
W kryterium „metodologia” Wykonawca może zdobyć maksymalnie 60 punktów. Punkty zostaną przyznane w ramach dwóch podkryteriów: I Projekt kwestionariusza CAWI - maksymalna liczba punktów do uzyskania: 30. W ramach oferty Wykonawca przedstawi projekt kwestionariusza (zawierający nie więcej niż 20 pytań), który obejmie następujące zagadnienia badawcze: 1. Zbadanie ogólnego nastawienia i charakteru skojarzeń z Polską, 2. Identyfikacja głównych skojarzeń z polską kulturą – jakie miejsca oraz postaci kojarzą się z polską kulturą. 3. Poznanie stereotypów dotyczących Polaków, określenie listy cech najczęściej przypisywanych Polakom przez mieszkańców badanych stolic (na tle konfiguracji cech, którymi opisują swój kraj mieszkańcy danej stolicy), 4. Zbadanie postaw wobec polskiej kultury popularnej (przede wszystkim filmu i muzyki popularnej) w następujących wymiarach: poznawczym (wiedza, świadomość), afektywnym (emocje, nastawienie) oraz behawioralnym (dotychczasowe doświadczenia, kontakty oraz plany). 5. Zbadanie postaw wobec polskiej kultury wysokiej (przede wszystkim prezentacji polskiej sztuki w formie wystaw, koncertów muzyki klasycznej oraz spektakli teatralnych) w następujących wymiarach: poznawczym (wiedza, świadomość), afektywnym (emocje, nastawienie) oraz behawioralnym (dotychczasowe doświadczenia, kontakty oraz plany). 6. Zbadanie postaw wobec polskiej kultury w rozumieniu charakterystycznego stylu życia Polaków (obejmującego np. obyczajowość, kulturę kulinarną, sposoby spędzania wolnego czasu) w następujących wymiarach: poznawczym (wiedza, świadomość), afektywnym (emocje, nastawienie) oraz behawioralnym (dotychczasowe doświadczenia, kontakty oraz plany). 7. Ocena gotowości uczestnictwa w polskich wydarzeniach kulturalnych organizowanych w danym mieście oraz planów przyjazdu do Polski. Oferta Wykonawcy, który nie przedstawi projektu kwestionariusza spełniającego powyższy warunek, zostanie uznana za nie odpowiadającą treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia i zostanie na tej podstawie odrzucona. Na potrzeby oceny przedstawionego przez Zamawiającego projektu kwestionariusza, Zamawiający wyróżnia następujące kategorie błędów w formułowaniu pytań kierowanych do respondentów badań sondażowych: 1. treść pytania/kafeterii odpowiedzi sugeruje wybór konkretnych opcji odpowiedzi lub określoną tendencję odpowiadania; 2. pytanie podwójne (żądanie od respondenta koniunkcji dwóch lub więcej informacji w jednym pytaniu); 3. pytanie z podwójną negacją; 4. pytanie z niesymetryczną skalą (np. zawierającą niezrównoważoną liczbę punktów na skali słownej z określeniami pozytywnymi i negatywnymi), pytanie z nierównymi odległościami na skali lub pytanie ze skalą, która pomija istnienie logicznego punktu „środkowego”, bądź brak zaoferowania respondentowi możliwości udzielenia odpowiedzi typu "nie mam zdania" lub "nie dotyczy" lub „trudno powiedzieć”, 5. pytanie z kategoriami odpowiedzi o charakterze nierozłącznym lub niewyczerpującą kafeterią odpowiedzi; 6. treść lub forma gramatyczna pytania nie korespondują z kafeterią odpowiedzi wykorzystaną w pytaniu; 7. pytanie bądź kafeteria odpowiedzi zawierają wieloznaczne terminy lub niejasne sformułowania, które nie pozwalają na trafne odczytanie intencji badacza; 8. pytanie jest niedostosowane do sytuacji respondenta tzn. zawiera ukryte założenie, które może być nieprawdziwe dla wszystkich respondentów (np. brak poprzedzających pytań filtrujących lub odpowiedzi ucieczkowych); 9. w pytaniu dotyczącym przyszłości lub przeszłości nie określono czasowego punkt odniesienia (nie ma jednoznacznie wskazanej perspektywy czasowej np. rok/lata, miesiąc/e, tydzień/tygodnie, itp.); 10. pytanie lub kafeteria odpowiedzi zawierają błędy językowe (błędy gramatyczne, leksykalne, stylistyczne). Wykonawca, który przedstawi kompletny projektu kwestionariusza wstępnie otrzymuje 30 punktów. Następnie projekt kwestionariusza będzie oceniany wedle następującej procedury: a. Za wystąpienie przynajmniej jednego błędu, ujętego w którejś ze zdefiniowanych powyżej kategorii, Zamawiający odejmuje jednorazowo od początkowej liczby 30 punktów 2 punkty. Powtórzenie tego samego rodzaju błędu nie skutkuje kolejnym odjęciem punktów. Zamawiający może w ten sposób maksymalnie odjąć 20 punktów – dotyczy to sytuacji, w której projekt kwestionariusza zawiera przypadki wpisujące się we wszystkie, spośród opisanych powyżej 10 kategorii błędów. b. Dodatkowo, w przypadku błędnej operacjonalizacji któregokolwiek zagadnienia badawczego (umieszczenia w kwestionariuszu pytania nieadekwatnego wobec zakresu wskazanych zagadnień badawczych), Zamawiający odejmuje jednorazowo 10 pkt. II Charakterystyka panelu CAWI, którym dysponuje Wykonawca (maksymalnie 30 pkt) W ramach drugiego kryterium metodologicznego ocenie podlegać będą cechy paneli internetowych, z których Wykonawca skorzysta w realizacji badań w poszczególnych krajach. Ocena będzie dotyczyć każdorazowo następujących cech panelu (podanych z zgodnie ze wzorem z załącznika (Załącznik nr 8 do SIWZ): 1. Całkowita liczba aktywnych uczestników panelu internetowego Wykonawcy (jego Konsorcjanta lub Podwykonawcy) w danym kraju (stan na 1 września 2017) . W ramach tego kryterium Wykonawca może zdobyć maksymalnie 21 punktów. Przez aktywnych uczestników panelu rozumie się osoby zarejestrowane w bazie panelu w danym kraju, które wzięły udział w badaniu CAWI realizowanym przez Wykonawcę/jego konsorcjanta lub podwykonawcę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. a. Odrębnej ocenie podlega liczba aktywnych uczestników panelu internetowego Wykonawcy w każdym z krajów objętych badaniem mieszkańców stolicy. b. Zamawiający przyznaje po 1 punkcie za każdy kraj, w którym liczba aktywnych uczestników panelu internetowego w danym kraju wynosi ponad 30 000 osób. W ten sposób Wykonawca może zdobyć maksymalnie 7 punktów. c. Dodatkowo, Zamawiający przyznaje po 2 punkty za każdy kraj, w którym Wykonawca, w porównaniu do pozostałych Oferentów, dysponuje największą liczbą aktywnych uczestników panelu internetowego. W ten sposób Wykonawca może zdobyć maksymalnie 14 punktów. 2. Jakość i reprezentatywność panelu internetowego: wykonawca (jego Konsorcjant lub Podwykonawcy) realizuje procedury mające na celu utrzymanie wysokiej jakości baz danych respondentów paneli internetowych w poszczególnych krajach: a. Zamawiający przyznaje 9 punktów, jeśli w przypadku paneli internetowych we wszystkich krajach objętych badaniem Wykonawca (jego Konsorcjanta lub Podwykonawcy) może zagwarantować, że spełnione są łącznie następujące warunki: i. Na etapie rekrutacji, uczestnicy panelu internetowego są weryfikowani, tak aby uniknąć wielokrotnego występowania tej samej osoby pod różnymi identyfikatorami, ii. W ciągu ostatnich 24 miesięcy do rekrutacji uczestników panelu internetowego wykorzystywano również badania realizowane technikami PAPI/CAPI na próbach losowych dobieranych z operatu populacji generalnej w danym kraju, b. Zamawiający przyznaje 4 punkty, jeśli w przypadku paneli internetowych w co najmniej 4 krajach objętych badaniem Wykonawca (jego Konsorcjanta lub Podwykonawcy) może zagwarantować, że spełnione są łącznie następujące warunki: i. Na etapie rekrutacji, uczestnicy panelu internetowego są weryfikowani, tak aby uniknąć wielokrotnego występowania tej samej osoby pod różnymi identyfikatorami, ii. W ciągu ostatnich 24 miesięcy do rekrutacji uczestników panelu internetowego wykorzystywano również badania realizowane technikami PAPI/CAPI na próbach losowych dobieranych z operatu populacji generalnej, c. Jeżeli wspomniane procedury są realizowane w mniej niż 4 krajach objętych badaniem Wykonawca otrzymuje 0 punktów.


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość zmiany Umowy w następujących przypadkach: 1) konieczności przedłużenia terminu umownego wykonania zamówienia z powodu: a) działania siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności. Nie uważa się za wyjątkowe takich zdarzeń lub okoliczności, które przy uwzględnieniu przedmiotu zamówienia, powinny być przez Wykonawcę normalnie brane pod uwagę, b) przyczyn niezależnych od Zamawiającego, tj. z powodu nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy; 2) konieczności zmiany terminu umownego realizacji przedmiotu zamówienia z powodu: a) konieczności wykonania dodatkowych badań, ekspertyz, analiz, itp., b) zmiany przepisów, które skutkują zmianą sposobu realizacji zamówienia, c) konieczności wykonania prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych; 3) zmiany osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu zamówienia, jak też powołania nowych, przy zastrzeżeniu, że Zamawiający ma prawo niewyrażenia zgody na osoby, których kwalifikacje są niższe niż wymagane w SIWZ na dane stanowisko, 4) wyboru i zmiany podwykonawców w przypadku wystąpienia o zmianę przez Zamawiającego lub na wniosek Wykonawcy po uzyskaniu zgody Zamawiającego, 5) zmiany danych podmiotowych Wykonawcy lub Zamawiającego. 2. Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do Umowy.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-10-12, godzina: 13:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 4574 KB
Ogłoszenie nr 500041234-N-2017 z dnia 10-10-2017 r.
Warszawa:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
597546-N-2017

Data:
04/10/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Instytut Adama Mickiewicza, Krajowy numer identyfikacyjny 14047007100000, ul. ul. Mokotowska  25, 00560   Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 224 476 100, e-mail iam@iam.pl, faks 224 476 152.
Adres strony internetowej (url): www.iam.pl
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
IV

Punkt:
IV.6.2)

W ogłoszeniu jest:
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2017-10-12, godzina: 13:00

W ogłoszeniu powinno być:
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2017-10-16, godzina: 14:00

 

Rozmiar pliku: 18103 KB
Ogłoszenie nr 500057096-N-2017 z dnia 12-11-2017 r.
Instytut Adama Mickiewicza: PRZEPROWADZENIE BADAŃ ILOŚCIOWYCH DOTYCZĄCYCH WIZERUNKU POLSKI I POLSKIEJ KULTURY ZA GRANICĄ

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 597546-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 500041234-N-2017

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Instytut Adama Mickiewicza, Krajowy numer identyfikacyjny 14047007100000, ul. ul. Mokotowska  25, 00560   Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 224 476 100, e-mail iam@iam.pl, faks 224 476 152.
Adres strony internetowej (url): www.iam.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa Instytucja Kultury
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

PRZEPROWADZENIE BADAŃ ILOŚCIOWYCH DOTYCZĄCYCH WIZERUNKU POLSKI I POLSKIEJ KULTURY ZA GRANICĄ

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
10/IAM/2017/09

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badań ilościowych dotyczących wizerunku Polski i polskiej kultury wśród mieszkańców stolic siedmiu krajów: Czech (Praga), Słowacji (Bratysława), Węgier (Budapeszt), Estonii (Tallinn), Litwy (Wilno), Łotwy (Ryga) i Rumunii (Bukareszt). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SIWZ. Celem badania jest uzyskanie ogólnych informacji na temat postaw wobec Polski, Polaków oraz polskiej kultury w badanych stolicach. W szczególności, celem projektu jest: 1. Zbadanie ogólnego nastawienia i charakteru skojarzeń z Polską, 2. Identyfikacja głównych skojarzeń z polską kulturą – jakie miejsca oraz postaci kojarzą się z polską kulturą. 3. Poznanie stereotypów dotyczących Polaków, określenie listy cech najczęściej przypisywanych Polakom przez mieszkańców badanych stolic (na tle konfiguracji cech, którymi opisują swój kraj mieszkańcy danej stolicy), 4. Zbadanie postaw wobec polskiej kultury popularnej, kultury wysokiej oraz charakterystycznego stylu życia Polaków w następujących wymiarach: poznawczy (wiedza, świadomość), afektywny (emocje, nastawienie) oraz behawioralny (dotychczasowe doświadczenia, kontakty oraz plany) 5. Ocena gotowości uczestnictwa w polskich wydarzeniach kulturalnych organizowanych w danym mieście oraz planów przyjazdu do Polski.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
79320000-3


Dodatkowe kody CPV:
79310000-0
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
06/11/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
222721.95

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Kantar Millward Brown S.A
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 02-972
Miejscowość: Warszawa
Kraj/woj.: mazowieckie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
249200
Oferta z najniższą ceną/kosztem 236342.19
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 249200
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Mokotowska 25, 00-560 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: iam@iam.pl
tel: 224 476 100
fax: 224 476 152
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-10-11
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 597546-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: 10/IAM/2017/09
Data publikacji zamówienia: 2017-10-03
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 64 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 40%
WWW ogłoszenia: www.iam.pl
Informacja dostępna pod: https://iam.pl/pl/bip/przetargi
Okres związania ofertą: 29 dni
Kody CPV
79310000-0 Usługi badania rynku
79320000-3 Usługi badania opinii publicznej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
PRZEPROWADZENIE BADAŃ ILOŚCIOWYCH DOTYCZĄCYCH WIZERUNKU POLSKI I POLSKIEJ KULTURY ZA GRANICĄ Kantar Millward Brown S.A
Warszawa
2017-11-11 249 200,00