TI Tytuł Polska-Poznań: Usługi sprzątania budynków
ND Nr dokumentu 105065-2016
PD Data publikacji 26/03/2016
OJ Dz.U. S 61
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/03/2016
DT Termin 06/05/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90911200 - Usługi sprzątania budynków
90911300 - Usługi czyszczenia okien
OC Pierwotny kod CPV 90911200 - Usługi sprzątania budynków
90911300 - Usługi czyszczenia okien
RC Kod NUTS PL415
IA Adres internetowy (URL) www.up.poznan.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/03/2016    S61    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Poznań: Usługi sprzątania budynków

2016/S 061-105065

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
Osoba do kontaktów: 1) mgr inż. Janusz Kulka, tel. 004861 848 70 43
60-637 Poznań
POLSKA
Tel.: +48 618487043
E-mail: zampub@up.poznan.pl
Faks: +48 618487043

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.up.poznan.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa uczelnia wyższa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien – liczba części 2.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 14: Usługi sprzątania budynków i usługi zarządzania mieniem

Kod NUTS PL415

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uczelni oraz usługi mycia okien i powierzchni oszklonych własnym sprzętem i środkami. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został opisany dla każdej z części w załącznikach nr 1 i 2 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
3. Szczegółowy zakres wykonywania czynności przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do umowy.
4. Zamawiający zaleca, aby potencjalny Wykonawca dokonał wizji lokalnej poszczególnych obiektów i zapoznał się z całością przedmiotu zamówienia. Przed zamiarem dokonania wizji lokalnej należy, co najmniej 1 dzień wcześniej, umówić się telefonicznie z Zamawiającym – pracownikiem Działu Gospodarczego i Zaopatrzenia z Panem Waldemarem Stawiarskim tel. 0-61 846-6756 i 0502-033-126 w godz. 800 – 1400 (dni pracujące).
5. Zakres sprzątania obejmuje:
sprzątanie pomieszczeń dydaktycznych (sale wykładowe, sale ćwiczeniowe, sale językowe, laboratoria, pracownie, czytelnie, biblioteki, pokoje pracowników naukowo – dydaktycznych), pomieszczeń administracyjnych, biur, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, pomieszczeń pomocniczych, wind, pomieszczeń WC wraz z kabinami lub natryskami, jeśli występują na danych obiektach oraz innych powierzchni takich jak: panele ścienne, werticale, żaluzje, rolety, drzwi i wejścia przeszklone.
6. Zakres mycia powierzchni oszklonych obejmuje:
mycie okien w tym: mycie ram okiennych, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych oraz zewnętrznych ścian przeszklonych itp. dwukrotnie w okresie roku kalendarzowego – pierwszy raz: od 01.03. do 31.05. danego roku, drugi raz: od 01.08. do 31.10. danego roku.
7. Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie:
a. własnych środków higienicznych do WC (ręczniki papierowe, mydło w płynie, papier toaletowy, środki zapachowe) w obiektach objętych przedmiotem zamówienia,
b. prania mat antypoślizgowych w okresie jesienno-zimowym od 1 października do 15 kwietnia. Pranie powinno być nie rzadziej niż co 3 dni, a w przypadku silnego zabrudzenia następnego dnia. Rodzaj zastosowanej technologii prania mat antypoślizgowych pozostaje w gestii Wykonawcy. Wymiary mat antypoślizgowych wejściowych wynoszą: duża – 115 x 200 cm, mała 85 x 150 cm. Ilość i wielkość mat antypoślizgowych wejściowych Zamawiający określił dla każdego obiektu odrębnie w załącznikach nr 1 i nr 2 do SIWZ.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo umniejszenia sprzątanej powierzchni, określonej
w załącznikach nr 1-2 do SIWZ. Zmiana ta może nastąpić w przypadku prowadzonych remontów na danym obiekcie objętym przedmiotem zamówienia. O wyłączeniu powierzchni do sprzątania, Zamawiający powiadomi Wykonawcę z tygodniowym wyprzedzeniem.
9. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, (np. w przypadku opadów deszczu, śniegu czy gradu) Wykonawca powinien uwzględnić konieczność zwiększenia częstotliwości sprzątania ciągów komunikacyjnych i wejść do budynków.
10. Sprzątaniem nie jest objęta: aparatura naukowo-badawcza, wyposażenie badawczo-techniczne laboratorium, wyposażenie sal dydaktycznych, sprzęt komputerowy i medialny, sprzęt do ćwiczeń, zbiory, eksponaty oraz księgozbiory.
11. Do wykonywania usług zarówno sprzątania obiektów Uczelni jak i mycia okien Wykonawca zaangażuje niezbędną ilość pracowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia, materiały, środki czystości i higieny, jak również w odzież ochronną z logo Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące usługę sprzątania były zatrudnione przez Wykonawcę wyłącznie na podstawie umowy o pracę. Nie dotyczy osób zatrudnionych przez Wykonawcę do mycia okien. Zamawiający nie określa wymiaru etatu na jaki mają być zatrudnieni pracownicy Wykonawcy. Minimalną ilość osób przewidywaną do sprzątania codziennego i serwisu Zamawiający określił w pkt. XI ppkt. 1.3 dla każdej części.
12. Wykonawca będzie na bieżąco aktualizował listę pracowników przeznaczonych do wykonywania usługi sprzątania w poszczególnych obiektach Uczelni, Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy wydania kluczy do sprzątanych pomieszczeń osobie nie wymienionej przez Wykonawcę na ww. liście i uznania, że usługa w tym zakresie nie została wykonana z winy Wykonawcy.
13. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt przeszkoli pracowników realizujących zamówienie z zakresu obowiązujących przepisów ppoż. i bhp.
14. Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznego poinformowania Zamawiającego o wszelkich dostrzeżonych w czasie sprzątania obiektów awariach i uszkodzeniach w pomieszczeniach oraz w wyposażeniu pomieszczeń.
15. Wszystkie kary i sankcje nakładane przez zewnętrzne jednostki kontrolne np. Sanepid, a wynikające z nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia i nieprzestrzegania obowiązujących w tym zakresie przepisów obciążą Wykonawcę i mogą być podstawą do rozwiązania umowy.
16. Wykonawca odpowiada materialnie za straty poniesione przez Zamawiającego, powstałe na skutek nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia – do pełnej wysokości poniesionej straty.
17. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania całości zamówienia za pomocą własnych urządzeń oraz środków czystości i środków higieny (ręczników papierowych, mydła, papieru toaletowego i środków zapachowych do WC). Podane ilości określone przez Zamawiającego w poszczególnych częściach mają charakter orientacyjny i naliczane są w skali jednego miesiąca.
18. Używane do sprzątania maszyny i urządzenia muszą być sprawne, ekologiczne, bezkurzowe, o niskim natężeniu hałasu.
19. Środki dezynfekujące, myjące i czyszczące które będą użyte muszą spełniać wymogi Ustawy o produktach biobójczych (DZ. U. z 2007, nr 39, poz. 252 ze zmianami) i posiadać aktualną Kartę Techniczną. Środki konserwujące i dezodorujące muszą posiadać atesty dopuszczenia ich do stosowania w obiektach użyteczności publicznej. Powyższe środki powinny charakteryzować neutralnym, delikatnym zapachem i nie pozostawiać smug.
Stosowane przez Wykonawcę środki czystości muszą odpowiadać wymogom ustawy z 25.2.2011 o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz.U. z 2015 r., poz. 1203), tj. nie mogą zawierać substancji powodujących zagrożenie dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka.
20. Zamawiający ma prawo do kontroli środków używanych do wykonywania usługi. W przypadku stwierdzenia używania niewłaściwych środków Wykonawca zobowiązany jest do ich natychmiastowej zmiany. Wszelkie szkody powstałe w wyniku stosowania nieodpowiednich środków i materiałów obciążają Wykonawcę.
21. Zamawiający będzie przeprowadzał kontrolę jakości świadczonych usług. W przypadku dostrzeżonych nieprawidłowości będzie sporządzana w Książce Kontroli Czystości stosowana notatka. Wpisane uchybienie Wykonawca usunie w wyznaczonym w notatce terminie, w przeciwnym przypadku może zostać naliczona kara umowna zgodnie z § 13 Umowy.
22. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia przy pomocy podwykonawcy, Zamawiający żąda wykazania przez Wykonawcę w ofercie pełnego zakresu zamówienia, które powierzy do wykonania podwykonawcy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90911200, 90911300

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.6.2016. Zakończenie 31.7.2018

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uczelni oraz usługi mycia okien i powierzchni oszklonych własnym sprzętem i środkami. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został opisany dla każdej z części w załącznikach nr 1 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
3. Szczegółowy zakres wykonywania czynności przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1

Powierzchnia łącznie do sprzątania: 24 730 m2

Powierzchnia łącznie do mycia okien :12 584 m2

Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum 24 osobami oraz 7 osobami do serwisu dziennego. Wszystkie osoby muszą być zatrudnione na umowę o pracę.
Zamawiający wymaga ,aby sprzątanie zasadnicze odbywało się w godzinach 16:00 – 22:00.
W uzasadnionych przypadkach usługę sprzątania po godzinie 22:00 należy uzgodnić z Zamawiającym.
A. Wykaz adresowy i powierzchniowy do sprzątania:
1. Budynek WNoŻiŻ, ul. Wojska Polskiego 31/33
granitogresy – pow. 3.787,00 m2,
płytki PCV – pow. 650,00 m2,
lastriko – pow. 561,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 627,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 93,00 m2,
panele podłogowe – pow. 694,00 m2
beton – pow.68,00 m2
powierzchnia okien – 4.345,00 m2
WC – ilość 14
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 1700 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 1230 m2
Pomieszczenia biurowe- około 835 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 2390 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 325 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 600 szt.
ręczniki Zet – 260 paczek
mydło luz – ok. 30 litrów – ilość dozowników – 28 szt.
ilość koszy na śmieci – ok 700 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 20.000 szt.
— ilość worków jednorazowych 60 l – ok. 100 szt.
Zestaw trzysegmentowy do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne – 18 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 6 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 6.480,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 2 szt., małych – 1 szt.
Budynek 5 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba( 7:00 – 15:00)
2. Budynek przy ul. Mazowieckiej 45 ( pawilon dydaktyczny )
granitogresy – pow. 180,00 m2,
powierzchnia okien – 50,00 m2,
WC – ilość 3,
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie,
papier toaletowy 19 cm – ok. 26 szt.,
ręczniki papierowe Zet– ok. – 20 paczek – ilość pojemników na papier – 3 szt.,
mydło luz – ok. 2 litrów – ilość dozowników do mydła – 3 szt.,
ilość koszy na śmieci – 4 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 80 szt.
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia dydaktyczne- około 116 m2
Pomieszczenia biurowe – brak
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 60 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 4 m2
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 180,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 1 szt. (mała).
Budynek 1 – kondygnacyjny.
3. Budynek Katedry Biochemii i Analizy Żywności, ul. Mazowiecka 48
wykładzina PCV – pow. 590,00 m2,
granitogresy – pow. 397,00 m2,
parkiet – pow. 101,00 m2,
lastriko – pow. 217,00 m2,
panele podłogowe– pow. 26,00 m2
wykładzina dywanowa– pow. 20,00 m2
powierzchnia okien – 570,00 m2,
WC – ilość 5,
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 385 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 176 m2
Pomieszczenia biurowe- około 370 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 340 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 79 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie,
papier toaletowy 19 cm – ok. 130 szt.,
ręczniki papierowe Zet 4 – ok. 80 paczek – ilość pojemników na papier – 6 szt.
mydło luz – ok. 7 litrów- ilość dozowników do mydła – 4 szt.,
ilość koszy na śmieci – ok. 80 szt.- ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 2.300 szt.,
Zestaw trzysegmentowy do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne– 18 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 6 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 1.350,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 1 szt. (duża).
Budynek 4 – kondygnacyjny.
4. Budynek administracyjny, ul. Wołyńska 19
wykładzina dywanowa – pow. 240,00 m2,
granitogresy – pow. 8,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 16,00 m2,
lastriko – pow. 6,00 m2,
powierzchnia okien – 145,00 m2,
WC – ilość 3
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – brak
Pomieszczenia dydaktyczne- brak
Pomieszczenia biurowe- około 173 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 67 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 30 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie,
papier toaletowy 19 cm – ok. 70 szt.,
ręczniki papierowe Zet– ok. 70 paczek – ilość pojemników na papier – 3 szt.,
mydło luz – ok. 5 litrów – ilość dozowników do mydła – 3 szt.,
ilość koszy na śmieci – ok. 30 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 600 szt.,
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 270,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 1 szt. (mała).
Budynek 3 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba ( 7:00 – 15:00) ( obejmuje budynki opisane w punktach 2, 3, 4 )
5. Budynek Collegium Cieszkowskich (stare – nowe), ul. Wojska Polskiego 71C,
granitogresy – pow. 1.277,00 m2
deski drewniane – pow. 42,00 m2
lastriko – pow. 150,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 832,00 m2
wykładzina dywanowa – pow. 195,00 m2
panele podłogowe – pow. 450,00 m2
parkiet – pow. 3.000,00 m2,
cegła – pow. 154,00 m2
powierzchnia okien – 2.150,00 m2,
WC – ilość 12
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 650 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 1900 m2
Pomieszczenia biurowe- około 950 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 2150 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 450 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 400 szt.
ręczniki Zet – 260 paczek
mydło luz – ok. 15 litrów – ilość dozowników – 18 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 300 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 8.500 szt.
2 zestawy trzysegmentowe do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne – 36 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 12 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania 6.100,00m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 2 szt., małych – 2 szt.
Budynek 5 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba( 7:00 – 15:00)
6. Budynek Katedry Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, ul. Wojska Polskiego 71F
płytki gres – pow. 1.330,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 205,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 175,00 m2,
panele podłogowe – pow. 140,00 m2,
powierzchnia okien – 950,00 m2
WC – ilość 10
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 350 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 223 m2
Pomieszczenia biurowe- około 577 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 560 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 140 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 200 szt.
ręczniki Zet – 80 paczek
mydło luz – ok. 15 litrów – ilość dozowników – 20 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 200 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 5.500 szt.
Zestaw trzysegmentowy do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne – 18 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 6 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 1.850,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 1 szt.
Budynek 3 – kondygnacyjny.
7. Budynek Katedry Hodowli Lasu, ul. Wojska Polskiego 69
terakota – pow. 8,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 166,00 m2,
deski – pow. 46,00 m2,
powierzchnia okien – 218,00 m2
WC – ilość 2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 30 szt.
ręczniki Zet – 35 paczek
mydło luz – ok. 4 litrów – ilość dozowników – 2 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 30 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok.800 szt.
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – brak
Pomieszczenia dydaktyczne- około 120 m2
Pomieszczenia biurowe- około 27 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 63 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 10 m2
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 220,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: małych – 1 szt.
Budynek 2 – kondygnacyjny.
8. Budynek tzw. „starej biblioteki”, ul. Wojska Polskiego 71A
granitogresy – 11,00 m2,
lastriko – pow. 60,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 286,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 11,00 m2,
parkiet – pow. 382,00 m2,
powierzchnia okien – 723,00 m2
WC – ilość 2
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 35 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 115 m2
Pomieszczenia biurowe- około 280 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 295 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 25 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 30 szt.
ręczniki Zet – 40 paczek
mydło luz – ok. 5 litrów – ilość dozowników – 4 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 80 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 2.200 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 750,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 2 szt.
Budynek 4 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba( 7:00 – 15:00 ),(obejmuje budynki opisane w punktach 6, 7, 8)
9. Budynek Wydziału Leśnego – Dworek Sołacki, Łącznik ul. Wojska Polskiego 71D/E
granitogresy –264,00 m2,
lastriko – pow. 13,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 91,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 30,00 m2
powierzchnia drewniana – pow. 36,00 m2,
deska ( dębowa barwiona) – pow. 105,00 m2,
panel podłogowy – pow. 628,00 m2
beton- pow. 13,00 m2,
powierzchnia okien –360,00 m2
WC – ilość 7
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 160 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 324 m2
Pomieszczenia biurowe- około 273 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 387 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 36 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 35szt.
ręczniki Zet – 60 paczek
mydło luz – ok. 7 litrów – ilość dozowników – 8 szt.
ilość koszy na śmieci – ok.70 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 1.600 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania –1.180,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 2 szt. ,małych – 2szt.
Budynek 4 – kondygnacyjny.
Budynek 2 – kondygnacyjny.
UWAGA: ze względu na techniczne zabezpieczenie pomieszczeń budynku, usługa może być wykonywana w obecności przedstawiciela użytkowników pomieszczeń.
10. Budynek Katedry Chemii ul. Wojska Polskiego75
granitogresy – 1.233,00 m2,
lastriko – pow. 35,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 392,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 230,00 m2,
deski – pow. 135,00 m2,
beton – pow. 26,00 m2,
powierzchnia okien – 775,00 m2
WC – ilość 8
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 1040 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 240 m2
Pomieszczenia biurowe- około 130 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 590 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 50 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 260 rolek
ręczniki Zet – 100 paczek
mydło luz – ok. 5 litrów – - ilość dozowników – 10 szt.
mydło butelkowe – 5 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 100 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 3.000 szt.
Zestaw trzysegmentowy do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne– 18 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 6 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 2.050,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 3 szt. , małych – 3 szt.
Budynek 2- kondygnacyjny.
11. Budynek DS „Przylesie”- ( administr. BHP ), Pracownia Gospodarstwa Domowego, ul. Wojska Polskiego 85
wykładzina PCV – pow. 198,00 m2,
panele podłogowe – pow. 19,00 m2
płytki lastriko – pow. 95,00 m2
granitogres – pow. 156,00 m2
wykładzina dywanowa – pow. 54,00 m2
powierzchnia okien – 110,00 m2,
WC – ilość 4
żaluzje wewnętrzne – wertikale – ok. 8 m2
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – brak
Pomieszczenia dydaktyczne- około 220 m2
Pomieszczenia biurowe- około 60 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 120 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 20 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 15 szt.
ręczniki Zet – 20 paczek
mydło luz – ok. 2,5 litra – ilość dozowników – 4 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 14 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 140 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 420,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 1 szt. (duża).
Budynek 4 – kondygnacyjny
Serwis dzienny – 1 osoba ( 7:00 – 15:00), ( obejmuje budynki opisane w punktach 10, 11)
12. Budynek Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Kolegium Zembala” ul. Dąbrowskiego 159
granitogresy –1.026,00 m2,
lastriko – pow. 83,00 m2,
wykładzina PCV – pow.1.118,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow.1.079,00 m2,
parkiet – pow.74,00 m2,
panele podłogowe – 86,00 m2,
deski drewniane – pow. 135,00 m2,
powierzchnia okien – pow.1.797,00 m2
WC – ilość 20
łazienki – natryski – 3
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – brak
Pomieszczenia dydaktyczne- około 136 m2
Pomieszczenia biurowe- około 93 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 48 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 3 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok.800 szt.
ręczniki ZET – ok.330 paczek,
ręczniki rolki – ok.170 szt.,
mydło butelkowe 1 litr – ok.130 butelek – ilość dozowników – 17 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 380 szt. – ilość worków jednoraz. 35 l – ok.11.000 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania -3.600,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 6szt.
Ilość mat antypoślizgowych: małych – 1 szt.
Budynek 4 – kondygnacyjny.
13.Pawilon Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,
ul. Dąbrowskiego 159
wykładzina PCV – pow. 210,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 70,00 m2,
powierzchnia okien – 191,00 m2
WC – ilość 2
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 300 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 747 m2
Pomieszczenia biurowe- około 1250 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 1200 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 103 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie.
papier toaletowy 19 cm – ok. 26 szt.
ręczniki Zet – 50 paczek
mydło luz – ok. 5 litrów – ilość dozowników – 6 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 20 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 550 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 280,00 m2,
Ilość mat antypoślizgowych: małych – 1 szt.
Budynek 1 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba ( 7:00 – 15:00),( obejmuje budynki opisane w punktach 12, 13)
Zamawiający wyjaśnia, że powierzchnie okien zostały policzone jednostronnie.
Powierzchnie do umycia, których niezbędne jest wykorzystanie wysięgnika (bez konieczności wykorzystania technik alpinistycznych) znajdują się w niżej wymienionych obiektach:
Budynek Wydziału Nauki o Żywności i Żywieniu, ul. Wojska Polskiego 31/33 – 100 m2,
Budynek Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Kolegium Zembala”,
ul. Dąbrowskiego 159 – około 100 m2.
UWAGA
Zamawiający wymaga, aby potencjalny wykonawca w odniesieniu do wykładzin dywanowych typu flotex zastosował corocznie jednokrotną usługę czyszczenia ekstrakcyjnego.
B.WYKAZ NIEZBĘDNYCH DO WYKONANIA ZAMÓWIENIA NARZĘDZI, URZĄDZEŃ I SPRZĘTU:
automat szorująco – myjący – szt. 2;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 7;
polerka wysokoobrotowa – szt. 7;
maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 5;
odkurzacz sucho-mokro – szt. 8;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 38;
wózki wieloczynnościowe – 38 szt.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90911200, 90911300

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2016. Zakończenie 31.7.2018
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający zgodnie z art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego dla każdej części.
Część nr: 2 Nazwa: Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uczelni oraz usługi mycia okien i powierzchni oszklonych własnym sprzętem i środkami. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został opisany dla każdej z części w załącznikach nr 2 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
3. Szczegółowy zakres wykonywania czynności przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do umowy.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla CZĘŚCI NR 2
Powierzchnia łącznie do sprzątania: 19.930,00 m2
Powierzchnia łącznie do mycia okien do mycia: 9.114,00 m2
Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum 19 osobami oraz 5 osobami do serwisu dziennego. Wszystkie osoby muszą być zatrudnione na umowę o pracę.
Zamawiający wymaga ,aby sprzątanie zasadnicze odbywało się w godzinach 16:00 – 22:00.
W uzasadnionych przypadkach usługę sprzątania po godzinie 22:00 należy uzgodnić z Zamawiającym.
AWYKAZ ADRESOWY I POWIERZCHNIOWY DO SPRZĄTANIA:
1. Budynek hali sportowej przy ul. Dojazd 7
granitogresy – 1.273,00 m2
wykładzina PCV – 97,00 m2
wykładzina typu MONDO (PCV) – 1.630,00 m2
powierzchnia okien /drewno, szyby zespolone/- 370 m2
powierzchnia fasad szklanych zewnętrznych w konstrukcji aluminiowej– 317,00 m2,
powierzchnia ścianek szklanych wewnętrznych w konstrukcji aluminiowej–287,00 m2,
WC – ilość 12 szt.,
kabiny prysznicowe – ilość 29 szt.
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – brak
Pomieszczenia dydaktyczne- około 1630 m2
Pomieszczenia biurowe- około 210 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 769 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 391 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca:
środki zapachowe – stosowane regularnie,
papier toaletowy 19 cm – ok. 260 szt.,
ręczniki Zet – 260 paczek,
mydło luz – ok. 30 litrów – ilość dozowników – 26 szt.,
ilość koszy na śmieci – ok. 40 szt.- ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 1 100 szt.
— ilość worków jednorazowych 60 l – ok. 30 szt.
Zestaw trzysegmentowy do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne– 18 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 6 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 3.000,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: dużych – 6 szt.
Budynek – 2 kondygnacyjny
Serwis dzienny jednoosobowy realizowany w godzinach od 6:00 do 22:00
2. Budynek Biblioteki Głównej, ul. Witosa 45
wykładzina PCV – pow. 1.776,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 100,00 m2,
terakota – 50,00 m2,
lastriko – 574,00 m2,
powierzchnia okien – 1.030,00 m2,
WC – ilość 4.
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 20 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 1400 m2
Pomieszczenia biurowe- około 200 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 750 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 130 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok. 126 szt.
ręczniki papierowe Zet – ok. 30 paczek – ilość pojemników na papier – 1 szt.,
ręczniki rolka – dozownik 1
mydło luz 6 litrów – ilość dozowników na mydło – 4 szt.,
ilość koszy na śmieci – ok. 150 szt.- ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 4.000 szt.
— ilość worków jednorazowych 60 l – ok. 30 szt.
Zestaw trzysegmentowy do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne– 18 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 6 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 2.500,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 2 szt. (dużych).
Budynek 3 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba( 8:00 – 16:00)
3.Budynek „Biocentrum”, ul. Dojazd 11
granitogresy – 1.906 m2
płyty granitowe – 897,00 m2
PCV – 3.272,00 m2
Wykładzina dywanowa – 559,00 m2
Panele podłogowe -366,00 m2
powierzchnia okien i pow. szklanych w konstrukcji aluminiowej – 3.760,00 m2,
WC – ilość 21 szt.,
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 1390 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 1420 m2
Pomieszczenia biurowe- około 1240 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 2630 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 320 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie
papier toaletowy 19 cm – ok.600 szt.
ręczniki papierowe Zet – ok. 300 paczek
mydło luz 60 litrów – ilość dozowników na mydło – 28 szt.,
ilość koszy na śmieci – ok. 350 szt.- ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 9.000 szt.
— ilość worków jednorazowych 60 l – ok. 60 szt.
2 zestawy trzysegmentowe do segregacji odpadów (papier, szkło, tworzywa sztuczne)
— worki jednorazowe 120 l. niebieskie mocne– 36 szt.
— worki jednorazowe 60 l. czarne z taśmą – 12 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 7.000,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 6 szt. (dużych) i 6 szt. (małych).
Zespól budynków 4 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny realizowany w godzinach od 800 do 1600– 1 osoba
4.Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, – wej. (A – E), Archiwum Uczelni, ul. Piątkowska 94
granitogresy –2.332,00 m2,
lastriko – pow.30,00 m2,
płytki lastriko – pow.47,00 m2,
wykładzina PCV – pow.1.137,00 m2,
wykładzina dywanowa – pow.1.840,00 m2,
beton – pow. 92,00 m2,
beton malowany – pow. 452,00 m2,
powierzchnia okien – 2.700,00 m2
WC – ilość 31
łazienki – 1
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – około 785 m2
Pomieszczenia dydaktyczne- około 1150 m2
Pomieszczenia biurowe- około 2913 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 910 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 172 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie.
papier toaletowy 19 cm – ok. 900 szt.
ręczniki Zet – 500 paczek – ilość pojemników na papier – 24 szt.
mydło luz – ok. 56 litrów – ilość dozowników – 40 szt.
ilość koszy na śmieci – ok. 284 szt. – ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 6.000 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 5.930,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych: duże – 6 szt., małe 4 szt.
Budynek 3 – kondygnacyjny.
Serwis dzienny – 1 osoba
5.Blok „G” (administracja) ul. Dożynkowa 9
lastriko – pow. 120,00 m2,
terakota – pow. 197,00 m2,
płytki ceramiczne – pow. 80,00 m2,
płytki marmurowe – pow. 175,00 m2,
wykładzina PCV – pow. 380,00 m2,
płytki PCV – pow.69 m2,
wykładzina dywanowa – pow. 20,00 m2,
panele podłogowe – pow. 64,00 m2,
parkiet – pow. 90,00 m2,
parkiet surowy- pow. 160,00 m2,
powierzchnia okien – 650,00 m2,
WC – ilość 10 szt.
łazienki – 1 szt.
natryski – 1 szt.
Powierzchnie z podziałem na lokalizacje:
Pomieszczenia laboratoryjne – brak
Pomieszczenia dydaktyczne- około 600 m2
Pomieszczenia biurowe- około 160 m2
Hole, korytarze, ciągi komunikacyjne, windy- około 620 m2
Pomieszczenia socjalno – sanitarne tj. (szatnie, portiernie, toalety, łazienki, pomieszczenia socjalne) – około 120 m2
Przewidywana ilość zużywanych środków higienicznych w skali miesiąca.
środki zapachowe – stosowane regularnie.
papier toaletowy 19 cm – ok. 30 szt.
ręczniki Zet – 20 paczek
ilość koszy na śmieci – ok. 10 szt.- ilość worków jednorazowych 35 l – ok. 210 szt. , 120 l. – 5 szt.
Pow. wewnętrzna do sprzątania – 1.500,00 m2
Inne powierzchnie – 837,00 m2
Ilość mat antypoślizgowych – 2 szt. (dużych).
Budynek 3 – kondygnacyjny.
Zamawiający wyjaśnia, że powierzchnie okien zostały policzone jednostronnie.
Powierzchnie do umycia, których niezbędne jest wykorzystanie wysięgnika (bez konieczności wykorzystania technik alpinistycznych) znajdują się w niżej wymienionych obiektach:
Budynek „Biocentrum”, ul. Dojazd 11 – około 200 m2,
Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94 – około 80 m2.
B. WYKAZ NIEZBĘDNYCH DO WYKONANIA ZAMÓWIENIA NARZĘDZI, URZĄDZEŃ I SPRZĘTU:
Hala sportowa:
automat szorująco – myjący – szt. 1;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 1;
polerka wysokoobrotowa – szt. 1;
maszyna do prania wykładzin i tapicerek – szt. 1;
odkurzacz sucho – mokro – szt. 1;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 3;
wózki wieloczynnościowe – szt.3;
Uwaga
Zamawiający wymaga, aby potencjalny wykonawca w odniesieniu do nawierzchni typu MONDO zastosował środki profesjonalne typu: Jontec -300, Herkulan –T-370, Herkulan – P – 401 lub równoważne.
Biblioteka Główna
automat szorująco – myjący – szt. 1;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 1;
polerka wysokoobrotowa – szt. 1;
maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 1;
odkurzacz sucho-mokro – szt. 1;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 3;
wózki wieloczynnościowe – szt. 3
„Biocentrum”:
automat szorująco – myjący – szt. 2;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 1;
polerka wysokoobrotowa – szt. 1;
maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 1;
odkurzacz sucho – mokro – szt. 1;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 7;
wózki wieloczynnościowe – szt. 7
Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Budynek administracyjny ul. Dożynkowa 9 G:
automat szorująco – myjący – szt. 1;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 2;
polerka wysokoobrotowa – szt. 2;
maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 1;
odkurzacz sucho-mokro – szt. 2;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 12;
wózki wieloczynnościowe – szt. 12;
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90911200, 90911300

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2016. Zakończenie 31.7.2018
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający zgodnie z art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego dla każdej części.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest skuteczne wniesienie wadium w wysokości:
część nr 1 – 60.000,00 – PLN słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych 00/100,
część nr 2– 50.000,00 – PLN słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100,
a. Wadium musi być skutecznie wniesione przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 06 maja 2016r. do godz. 08:00.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki uczestnictwa w postępowaniu określone są w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. Pzp. (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) i aktach wykonawczych do ustawy oraz w niniejszej SIWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją bez zastrzeżeń w całości warunków określonych w SIWZ, jako wyłącznej podstawy postępowania. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich postanowień SIWZ.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.1 posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
1.2 posiadania wiedzy i doświadczenia, tj.
wykażą prawidłowo wykonaną usługę, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na sprzątaniu obiektów użyteczności publicznej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie o wartości brutto każda nie mniejszej niż:
dla części nr 1 – 1.800.000,00, słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100,
dla części nr 2 – 1.400.000,00, słownie; jeden milion czterysta tysięcy złotych 00/100,
UWAGA: Zamawiający uzna za warunek spełniony, jeśli wykazana usługa była lub jest wykonywana na podstawie jednej umowy.
Należy dołączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że wykazana usługa została lub jest wykonywana należycie wg załącznika nr 10.
1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. zadysponują minimalną ilością osób przewidywaną do wykonywania przedmiotu zamówienia oraz będą posiadać odpowiednie narzędzia i urządzenia.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do wykonania przedmiotu zamówienia dysponował odpowiednim sprzętem i minimalną ilością pracowników jak poniżej:
dla CZĘŚCI I
Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum
24 osobami oraz 7 osobami do serwisu dziennego
i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:
automat szorująco – myjący – szt. 2;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 7;
polerka wysokoobrotowa – szt. 7;
maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 5;
odkurzacz sucho-mokro – szt. 8;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 38;
wózki wieloczynnościowe – szt. 38
dla CZĘŚCI II
Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum
19 osobami oraz 5 osobami do serwisu dziennego
i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:
automat szorująco – myjący – szt. 5
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 5
polerka wysokoobrotowa – szt. 5
maszyna do prania wykładzin i tapicerek (ekstraktor) – szt. 4
odkurzacz sucho – mokro – szt. 5
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 26
wózki wieloczynnościowe – szt. 26
Wykonawca sporządza i załącza do oferty wykaz sprzętu. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedstawionego wykazu.
1.4 sytuacji ekonomicznej i finansowe:
a) Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywanie usług sprzątania na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej:
dla części nr 1 – 1 000.000,00, słownie: milion złotych 00/100,
dla części nr 2 – 800.000,00, słownie: osiemset tysięcy złotych 00/100,
b) Wykonawca wykaże, że posiada odpowiednie środki finansowe lub zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązań w wysokości nie mniejszej niż:
dla części nr 1 – 150.000,00, słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100,
dla części nr 2 – 130.000,00, słownie: sto trzydzieści tysięcy złotych 00/100.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wykazu przedstawionego w formularzu ofertowym wg załącznika nr 3.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ocena dokumentów dotyczących spełnienia warunków udziału w postępowaniu zapisanych w pkt. 1 ppkt. 1.2 i 1.4 SIWZ będzie dokonywana wg następującej zasady: podana w dokumentach waluta inna niż podana przez Zamawiającego w zakresie dokumentów składanych w ramach postępowania będzie przeliczania wg średniego kursu walut ogłoszonego w Narodowym Banku Polskim na dzień ogłoszenia postępowania.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą wykazać spełnianie warunków, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w pkt 1. ppkt 1.2, 1.3 i 1.4 wspólnie.
3. Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w złożonych dokumentach i oświadczeniach.
4. Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1. ustawy Pzp.
Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że ww. warunki Wykonawca spełnił. Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Wiedza i doświadczenie nieprzenoszone są na inne podmioty. Zasoby te nierozerwalnie związane są z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do samodzielnego obrotu i dalszego udzielania ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia. Zamawiający wymaga uczestnictwa podmiotu udzielającego wiedzy i doświadczenia w realizacji przedmiotu zamówienia w charakterze podwykonawcy.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą na wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
XII. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW JAKIE MAJĄ WYKONAWCY ZAŁĄCZYĆ DO OFERTY W CELU WYKAZANIA POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp do oferty należy dołączyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 u Pzp z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 6
2 Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
5 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
6 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
7 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
8 Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informację o tym, że nie należy się do grupy kapitałowej – załącznik nr 7.
2. W celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą:
1 Oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 5.
2 Wykazu wykonania co najmniej jednej usługi, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na sprzątaniu obiektów użyteczności publicznej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie o wartości brutto każda nie mniejszej niż:
dla części nr 1 – 1.800.000,00, słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100,
dla części nr 2 – 1.400.000,00, słownie; jeden milion czterysta tysięcy złotych 00/100.
Wykazana usługa musi być objęta jedną umową. Należy załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że wykazana usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie wg załącznika nr 10.
Dowodami, o których mowa są:
a. poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b. oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a.
3 Opłaconej polisy (z potwierdzeniem dokonania w terminie wpłat należnych składek lub zapłaty jednorazowo), a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywanie usługi sprzątania na sumę ubezpieczenia określoną dla danej części w pkt. XI w ppkt. 1.1.4a SIWZ.
Na etapie złożenia oferty wystarczy, aby Wykonawca załączył oświadczenie, że w przypadku jego wyboru na realizację przedmiotu zamówienia dopełni formalności wskazanych powyżej i dostarczy Zamawiającemu wymagany dokument przed podpisaniem Umowy, który stanowić będzie załącznik do Umowy.
4 Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert wg zapisu w pkt XI w ppkt. 1.1.4b SIWZ
3. Dodatkowe dokumenty jakie mają załączyć do oferty Wykonawcy:
1 Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 3
2 Wypełniony formularz cenowy – załączniki nr 4A i/lub 4B.
3 Wykaz zakresu zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcy – zgodnie z załącznikiem nr 9. Jeżeli Wykonawca nie przewiduje do realizacji zamówienia podwykonawcy w załączniku zamieszcza stosowną informację.
4 ZOBOWIĄZANIE do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia wg załącznika nr 8.
5 Wykaz sprzętu proponowany przez Wykonawcę do wykonywania przedmiotu zamówienia wg wymogów Zamawiającego zapisanych w pkt XI w ppkt 1.1.3.
4. Wskazane dokumenty mogą być załączone w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Na etapie oceny ofert Zamawiający może zażądać od Wykonawcy przedstawienia oryginałów lub notarialnie potwierdzonych kopii dokumentów.
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa;
5.1 Zamiast dokumentów wymienionych w tabeli z punktu 1, ppkt. 2, 3, 4, 6 dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
c. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5.2 Zamiast dokumentów wymienionych w tabeli z punktu 1 ppkt. 5, 7 zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Prawo Zamówień Publicznych – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5.3 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 5.1zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym lub organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
5.4 Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10-11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
5.5 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
6. Jeżeli w określonym terminie Wykonawca nie złoży oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub jeżeli złoży dokumenty zawierające błędy. Zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 u Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) wezwie go do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy będzie podlegać odrzuceniu lub konieczne będzie unieważnienie postępowania. Zamawiający może także w wyznaczonym przez siebie terminie, wezwać do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów.
7. Postanowienia w sprawie dokumentów zastrzeżonych:
Dokumenty złożone w ofercie są jawne za wyjątkiem informacji zastrzeżonych przez składającego ofertę. Dokumenty niejawne, zastrzeżone, Wykonawca wydziela lub oznacza w wybrany przez siebie sposób, załączając uzasadnienie faktyczne i prawne zastrzeżonych dokumentów. Wykonawca nie może zastrzec informacji i dokumentów, których jawność wynika z art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych aktów prawnych.
Zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) poprzez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co, do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: A) Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywanie usług sprzątania na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej:
dla części nr 1 – 1 000.000,00, słownie: milion złotych 00/100,
dla części nr 2 – 800.000,00, słownie: osiemset tysięcy złotych 00/100,
b) Wykonawca wykaże, że posiada odpowiednie środki finansowe lub zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązań w wysokości nie mniejszej niż:
dla części nr 1 – 150.000,00, słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100,
dla części nr 2 – 130.000,00, słownie: sto trzydzieści tysięcy złotych 00/100.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wykazu przedstawionego w formularzu ofertowym wg załącznika nr 3.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. zadysponują minimalną ilością osób przewidywaną do wykonywania przedmiotu zamówienia oraz będą posiadać odpowiednie narzędzia i urządzenia.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do wykonania przedmiotu zamówienia dysponował odpowiednim sprzętem i minimalną ilością pracowników jak poniżej:
dla CZĘŚCI I
Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum
24 osobami oraz 7 osobami do serwisu dziennego
i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:
automat szorująco – myjący – szt. 2;
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 7;
polerka wysokoobrotowa – szt. 7;
maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 5;
odkurzacz sucho-mokro – szt. 8;
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 38;
wózki wieloczynnościowe – szt. 38
dla CZĘŚCI II
Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum
19 osobami oraz 5 osobami do serwisu dziennego
i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:
automat szorująco – myjący – szt. 5
szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 5
polerka wysokoobrotowa – szt. 5
maszyna do prania wykładzin i tapicerek (ekstraktor) – szt. 4
odkurzacz sucho – mokro – szt. 5
odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 26
wózki wieloczynnościowe – szt. 26
Wykonawca sporządza i załącza do oferty wykaz sprzętu. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedstawionego wykazu.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
4/DGZ/PN/2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
6.5.2016 - 08:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 6.5.2016 - 9:00

Miejscowość:

1. Otwarcie ofert nastąpi w pokoju 320 Sala Senatu, w budynku Collegium Maximum przy ul. Wojska Polskiego 28 w Poznaniu.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
3. Dodatkowe dokumenty jakie mają załączyć do oferty Wykonawcy:
1 Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 3
2 Wypełniony formularz cenowy – załączniki nr 4A i/lub 4B.
3 Wykaz zakresu zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcy – zgodnie z załącznikiem nr 9. Jeżeli Wykonawca nie przewiduje do realizacji zamówienia podwykonawcy w załączniku zamieszcza stosowną informację.
4 ZOBOWIĄZANIE do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia wg załącznika nr 8.
5 Wykaz sprzętu proponowany przez Wykonawcę do wykonywania przedmiotu zamówienia wg wymogów Zamawiającego zapisanych w pkt XI w ppkt 1.1.3.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp., albo terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone wyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.3.2016
TI Tytuł Polska-Poznań: Usługi sprzątania budynków
ND Nr dokumentu 108453-2016
PD Data publikacji 31/03/2016
OJ Dz.U. S 63
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 30/03/2016
DT Termin 06/05/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90911200 - Usługi sprzątania budynków
90911300 - Usługi czyszczenia okien
OC Pierwotny kod CPV 90911200 - Usługi sprzątania budynków
90911300 - Usługi czyszczenia okien
RC Kod NUTS PL415

31/03/2016    S63    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Poznań: Usługi sprzątania budynków

2016/S 063-108453

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, Osoba do kontaktów: 1) mgr inż. Janusz Kulka, tel. 004861 848 70 43, Poznań 60-637, POLSKA. Tel.: +48 618487043. Faks: +48 618487043. E-mail: zampub@up.poznan.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 26.3.2016, 2016/S 061-105065)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90911200, 90911300

Usługi sprzątania budynków

Usługi czyszczenia okien

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki uczestnictwa w postępowaniu określone są w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. Pzp. (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) i aktach wykonawczych do ustawy oraz w niniejszej SIWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją bez zastrzeżeń w całości warunków określonych w SIWZ, jako wyłącznej podstawy postępowania. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich postanowień SIWZ.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1.1 posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

1.2 posiadania wiedzy i doświadczenia, tj.

wykażą prawidłowo wykonaną usługę, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na sprzątaniu obiektów użyteczności publicznej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie o wartości brutto każda nie mniejszej niż:

dla części nr 1 – 1.800.000,00, słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100,

dla części nr 2 – 1.400.000,00, słownie; jeden milion czterysta tysięcy złotych 00/100,

UWAGA: Zamawiający uzna za warunek spełniony, jeśli wykazana usługa była lub jest wykonywana na podstawie jednej umowy.

Należy dołączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że wykazana usługa została lub jest wykonywana należycie wg załącznika nr 10.

1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. zadysponują minimalną ilością osób przewidywaną do wykonywania przedmiotu zamówienia oraz będą posiadać odpowiednie narzędzia i urządzenia.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do wykonania przedmiotu zamówienia dysponował odpowiednim sprzętem i minimalną ilością pracowników jak poniżej:

dla CZĘŚCI I

Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum

24 osobami oraz 7 osobami do serwisu dziennego

i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:

automat szorująco – myjący – szt. 2;

szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 7;

polerka wysokoobrotowa – szt. 7;

maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 5;

odkurzacz sucho-mokro – szt. 8;

odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 38;

wózki wieloczynnościowe – szt. 38

dla CZĘŚCI II

Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum

19 osobami oraz 5 osobami do serwisu dziennego

i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:

automat szorująco – myjący – szt. 5

szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 5

polerka wysokoobrotowa – szt. 5

maszyna do prania wykładzin i tapicerek (ekstraktor) – szt. 4

odkurzacz sucho – mokro – szt. 5

odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 26

wózki wieloczynnościowe – szt. 26

Wykonawca sporządza i załącza do oferty wykaz sprzętu. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedstawionego wykazu.

1.4 sytuacji ekonomicznej i finansowe:

a) Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywanie usług sprzątania na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej:

dla części nr 1 – 1 000.000,00, słownie: milion złotych 00/100,

dla części nr 2 – 800.000,00, słownie: osiemset tysięcy złotych 00/100,

b) Wykonawca wykaże, że posiada odpowiednie środki finansowe lub zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązań w wysokości nie mniejszej niż:

dla części nr 1 – 150.000,00, słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100,

dla części nr 2 – 130.000,00, słownie: sto trzydzieści tysięcy złotych 00/100.

Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wykazu przedstawionego w formularzu ofertowym wg załącznika nr 3.

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ocena dokumentów dotyczących spełnienia warunków udziału w postępowaniu zapisanych w pkt. 1 ppkt. 1.2 i 1.4 SIWZ będzie dokonywana wg następującej zasady: podana w dokumentach waluta inna niż podana przez Zamawiającego w zakresie dokumentów składanych w ramach postępowania będzie przeliczania wg średniego kursu walut ogłoszonego w Narodowym Banku Polskim na dzień ogłoszenia postępowania.

2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą wykazać spełnianie warunków, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w pkt 1. ppkt 1.2, 1.3 i 1.4 wspólnie.

3. Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w złożonych dokumentach i oświadczeniach.

4. Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1. ustawy Pzp.

Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że ww. warunki Wykonawca spełnił. Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Wiedza i doświadczenie nieprzenoszone są na inne podmioty. Zasoby te nierozerwalnie związane są z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do samodzielnego obrotu i dalszego udzielania ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia. Zamawiający wymaga uczestnictwa podmiotu udzielającego wiedzy i doświadczenia w realizacji przedmiotu zamówienia w charakterze podwykonawcy.

Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą na wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

XII. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW JAKIE MAJĄ WYKONAWCY ZAŁĄCZYĆ DO OFERTY W CELU WYKAZANIA POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp do oferty należy dołączyć następujące oświadczenia i dokumenty:

1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 u Pzp z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 6

2 Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert

4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert

5 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

6 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

7 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

8 Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informację o tym, że nie należy się do grupy kapitałowej – załącznik nr 7.

2. W celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą:

1 Oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 5.

2 Wykazu wykonania co najmniej jednej usługi, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na sprzątaniu obiektów użyteczności publicznej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie o wartości brutto każda nie mniejszej niż:

dla części nr 1 – 1.800.000,00, słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100,

dla części nr 2 – 1.400.000,00, słownie; jeden milion czterysta tysięcy złotych 00/100.

Wykazana usługa musi być objęta jedną umową. Należy załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że wykazana usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie wg załącznika nr 10.

Dowodami, o których mowa są:

a. poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

b. oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a.

3 Opłaconej polisy (z potwierdzeniem dokonania w terminie wpłat należnych składek lub zapłaty jednorazowo), a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywanie usługi sprzątania na sumę ubezpieczenia określoną dla danej części w pkt. XI w ppkt. 1.1.4a SIWZ.

Na etapie złożenia oferty wystarczy, aby Wykonawca załączył oświadczenie, że w przypadku jego wyboru na realizację przedmiotu zamówienia dopełni formalności wskazanych powyżej i dostarczy Zamawiającemu wymagany dokument przed podpisaniem Umowy, który stanowić będzie załącznik do Umowy.

4 Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert wg zapisu w pkt XI w ppkt. 1.1.4b SIWZ

3. Dodatkowe dokumenty jakie mają załączyć do oferty Wykonawcy:

1 Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 3

2 Wypełniony formularz cenowy – załączniki nr 4A i/lub 4B.

3 Wykaz zakresu zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcy – zgodnie z załącznikiem nr 9. Jeżeli Wykonawca nie przewiduje do realizacji zamówienia podwykonawcy w załączniku zamieszcza stosowną informację.

4 ZOBOWIĄZANIE do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia wg załącznika nr 8.

5 Wykaz sprzętu proponowany przez Wykonawcę do wykonywania przedmiotu zamówienia wg wymogów Zamawiającego zapisanych w pkt XI w ppkt 1.1.3.

4. Wskazane dokumenty mogą być załączone w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Na etapie oceny ofert Zamawiający może zażądać od Wykonawcy przedstawienia oryginałów lub notarialnie potwierdzonych kopii dokumentów.

5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa;

5.1 Zamiast dokumentów wymienionych w tabeli z punktu 1, ppkt. 2, 3, 4, 6 dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

b. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,

c. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.2 Zamiast dokumentów wymienionych w tabeli z punktu 1 ppkt. 5, 7 zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Prawo Zamówień Publicznych – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.3 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 5.1zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym lub organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

5.4 Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10-11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.

5.5 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

6. Jeżeli w określonym terminie Wykonawca nie złoży oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub jeżeli złoży dokumenty zawierające błędy. Zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 u Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) wezwie go do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy będzie podlegać odrzuceniu lub konieczne będzie unieważnienie postępowania. Zamawiający może także w wyznaczonym przez siebie terminie, wezwać do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów.

7. Postanowienia w sprawie dokumentów zastrzeżonych:

Dokumenty złożone w ofercie są jawne za wyjątkiem informacji zastrzeżonych przez składającego ofertę. Dokumenty niejawne, zastrzeżone, Wykonawca wydziela lub oznacza w wybrany przez siebie sposób, załączając uzasadnienie faktyczne i prawne zastrzeżonych dokumentów. Wykonawca nie może zastrzec informacji i dokumentów, których jawność wynika z art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych aktów prawnych.

Zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) poprzez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co, do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

Warunki uczestnictwa w postępowaniu określone są w ustawie z 29.1.2004 Pzp. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164) i aktach wykonawczych do ustawy oraz w niniejszej SIWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją bez zastrzeżeń w całości warunków określonych w SIWZ, jako wyłącznej podstawy postępowania.

Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich postanowień SIWZ.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1.1 posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień;

1.2 posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. wykażą prawidłowo wykonaną usługę, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na sprzątaniu obiektów w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie o wartości brutto każda nie mniejszej niż:

dla części nr 1 – 1 800 000, słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100,

dla części nr 2 – 1 400 000, słownie; jeden milion czterysta tysięcy złotych 00/100.

UWAGA: Zamawiający uzna za warunek spełniony, jeśli wykazana usługa była lub jest wykonywana na podstawie jednej umowy.

Należy dołączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że wykazana usługa została lub jest wykonywana należycie wg załącznika nr 10;

1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. zadysponują minimalną ilością osób przewidywaną do wykonywania przedmiotu zamówienia oraz będą posiadać odpowiednie narzędzia i urządzenia.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca do wykonania przedmiotu zamówienia dysponował odpowiednim sprzętem i minimalną ilością pracowników jak poniżej:

dla Części I

Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum 24 osobami oraz 7 osobami do serwisu dziennego i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:

automat szorująco – myjący – szt. 2;

szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 7;

polerka wysokoobrotowa – szt. 7;

maszyna do prania wykładzin i tapicerki (ekstraktor) – szt. 5;

odkurzacz sucho-mokro – szt. 8;

odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 38;

wózki wieloczynnościowe – szt. 38;

dla Części II

Do utrzymania porządku i czystości Wykonawca winien dysponować minimum

19 osobami oraz 5 osobami do serwisu dziennego i posiadać minimum na wyposażeniu odpowiednio:

automat szorująco – myjący – szt. 5;

szorowarka jednotarczowa (wolnoobrotowa) – szt. 5;

polerka wysokoobrotowa – szt. 5;

maszyna do prania wykładzin i tapicerek (ekstraktor) – szt. 4;

odkurzacz sucho – mokro – szt. 5;

odkurzacz profesjonalny na sucho – szt. 26;

wózki wieloczynnościowe – szt. 26.

Wykonawca sporządza i załącza do oferty wykaz sprzętu. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedstawionego wykazu;

1.4 sytuacji ekonomicznej i finansowe:

a) Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia, tj. wykonywanie usług sprzątania na sumę ubezpieczenia wynoszącą co najmniej:

dla części nr 1 – 1 000 000, słownie: milion złotych 00/100,

dla części nr 2 – 800 000, słownie: osiemset tysięcy złotych 00/100,

b) Wykonawca wykaże, że posiada odpowiednie środki finansowe lub zdolność kredytową do zaciągnięcia zobowiązań w wysokości nie mniejszej niż:

dla części nr 1 – 150 000, słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100,

dla części nr 2 – 130 000, słownie: sto trzydzieści tysięcy złotych 00/100.

Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wykazu przedstawionego w formularzu ofertowym wg załącznika nr 3.

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ocena dokumentów dotyczących spełnienia warunków udziału w postępowaniu zapisanych w pkt 1 ppkt 1.2 i 1.4 SIWZ będzie dokonywana wg następującej zasady: podana w dokumentach waluta inna niż podana przez Zamawiającego w zakresie dokumentów składanych w ramach postępowania będzie przeliczania wg średniego kursu walut ogłoszonego w Narodowym Banku Polskim na dzień ogłoszenia postępowania.

2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą wykazać spełnianie warunków, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w pkt 1 ppkt 1.2, 1.3 i 1.4 wspólnie.

3. Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w złożonych dokumentach i oświadczeniach.

4. Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.

Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Wiedza i doświadczenie nieprzenoszone są na inne podmioty. Zasoby te nierozerwalnie związane są z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do samodzielnego obrotu i dalszego udzielania ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia. Zamawiający wymaga uczestnictwa podmiotu udzielającego wiedzy i doświadczenia w realizacji przedmiotu zamówienia w charakterze podwykonawcy.

Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą na wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

XII. Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie mają wykonawcy załączyć do oferty w celu wykazania potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp do oferty należy dołączyć następujące oświadczenia i dokumenty:

1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 u Pzp z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 6.

2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

7. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

8. Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informację o tym, że nie należy się do grupy kapitałowej – załącznik nr 7.

2. W celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą:

1. Oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 5.

2. Wykazu wykonania co najmniej jednej usługi, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na sprzątaniu obiektów w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie o wartości brutto każda nie mniejszej niż:

dla części nr 1 – 1 800 000, słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100,

dla części nr 2 – 1 400 000, słownie; jeden milion czterysta tysięcy złotych 00/100.

Wykazana usługa musi być objęta jedną umową. Należy załączyć do oferty dokumenty potwierdzające, że wykazana usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie wg załącznika nr 10.

Dowodami, o których mowa są:

a. poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

b. oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a.

3. Opłaconej polisy (z potwierdzeniem dokonania w terminie wpłat należnych składek lub zapłaty jednorazowo), a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia tj. wykonywanie usługi sprzątania na sumę ubezpieczenia określoną dla danej części w pkt. XI w ppkt 1.1.4a SIWZ.

Na etapie złożenia oferty wystarczy, aby Wykonawca załączył oświadczenie, że w przypadku jego wyboru na realizację przedmiotu zamówienia dopełni formalności wskazanych powyżej i dostarczy Zamawiającemu wymagany dokument przed podpisaniem Umowy, który stanowić będzie załącznik do Umowy.

4. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert wg zapisu w pkt XI w ppkt 1.1.4b SIWZ.

3. Dodatkowe dokumenty jakie mają załączyć do oferty Wykonawcy:

1. Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 3.

2. Wypełniony formularz cenowy – załączniki nr 4A i/lub 4B.

3. Wykaz zakresu zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcy – zgodnie z załącznikiem nr 9. Jeżeli Wykonawca nie przewiduje do realizacji zamówienia podwykonawcy w załączniku zamieszcza stosowną informację.

4. Zobowiązanie do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia wg załącznika nr 8.

5. Wykaz sprzętu proponowany przez Wykonawcę do wykonywania przedmiotu zamówienia wg wymogów Zamawiającego zapisanych w pkt XI w ppkt 1.1.3.

4. Wskazane dokumenty mogą być załączone w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Na etapie oceny ofert Zamawiający może zażądać od Wykonawcy przedstawienia oryginałów lub notarialnie potwierdzonych kopii dokumentów.

5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa;

5.1 Zamiast dokumentów wymienionych w tabeli z punktu 1, ppkt 2, 3, 4, 6 dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

b. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

c. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.2. Zamiast dokumentów wymienionych w tabeli z punktu 1 ppkt. 5, 7 zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.3 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 5.1 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym lub organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

5.4 Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10-11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.

5.5 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

6. Jeżeli w określonym terminie Wykonawca nie złoży oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub jeżeli złoży dokumenty zawierające błędy. Zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 u Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164) wezwie go do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy będzie podlegać odrzuceniu lub konieczne będzie unieważnienie postępowania. Zamawiający może także w wyznaczonym przez siebie terminie, wezwać do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów.

7. Postanowienia w sprawie dokumentów zastrzeżonych:

Dokumenty złożone w ofercie są jawne za wyjątkiem informacji zastrzeżonych przez składającego ofertę.

Dokumenty niejawne, zastrzeżone, Wykonawca wydziela lub oznacza w wybrany przez siebie sposób, załączając uzasadnienie faktyczne i prawne zastrzeżonych dokumentów. Wykonawca nie może zastrzec informacji i dokumentów, których jawność wynika z art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych aktów prawnych.

Zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164) poprzez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co, do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.


TI Tytuł Polska-Poznań: Usługi sprzątania budynków
ND Nr dokumentu 189681-2016
PD Data publikacji 03/06/2016
OJ Dz.U. S 106
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 01/06/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90911200 - Usługi sprzątania budynków
90911300 - Usługi czyszczenia okien
OC Pierwotny kod CPV 90911200 - Usługi sprzątania budynków
90911300 - Usługi czyszczenia okien
RC Kod NUTS PL415
IA Adres internetowy (URL) www.up.poznan.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

03/06/2016    S106    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Poznań: Usługi sprzątania budynków

2016/S 106-189681

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
Osoba do kontaktów: mgr inż. Janusz Kulka, tel. 004861 848 70 43
60-637 Poznań
Polska
Tel.: +48 618487043
E-mail: zampub@up.poznan.pl
Faks: +48 618487043

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.up.poznan.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa uczelnia wyższa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien – liczba części 2.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 14: Usługi sprzątania budynków i usługi zarządzania mieniem

Kod NUTS PL415

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uczelni oraz usługi mycia okien i
powierzchni oszklonych własnym sprzętem i środkami. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został opisany dla każdej z części w załącznikach nr 1 i 2 do
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
3. Szczegółowy zakres wykonywania czynności przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 1 do
umowy.
4. Zamawiający zaleca, aby potencjalny Wykonawca dokonał wizji lokalnej poszczególnych obiektów i zapoznał
się z całością przedmiotu zamówienia. Przed zamiarem dokonania wizji lokalnej należy, co najmniej 1 dzień
wcześniej, umówić się telefonicznie z Zamawiającym – pracownikiem Działu Gospodarczego i Zaopatrzenia z
Waldemarem Stawiarskim tel. 0-61 846-6756 i 0502-033-126 w godz. 800 – 1400 (dni pracujące).
5. Zakres sprzątania obejmuje:
sprzątanie pomieszczeń dydaktycznych (sale wykładowe, sale ćwiczeniowe, sale językowe, laboratoria,
pracownie, czytelnie, biblioteki, pokoje pracowników naukowo – dydaktycznych), pomieszczeń
administracyjnych, biur, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, pomieszczeń
pomocniczych, wind, pomieszczeń WC wraz z kabinami lub natryskami, jeśli występują na danych obiektach
oraz innych powierzchni takich jak: panele ścienne, werticale, żaluzje, rolety, drzwi i wejścia przeszklone.
6. Zakres mycia powierzchni oszklonych obejmuje:
mycie okien w tym: mycie ram okiennych, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych oraz zewnętrznych ścian
przeszklonych itp. dwukrotnie w okresie roku kalendarzowego – pierwszy raz: od 1.3. do 31.5. danego roku,
drugi raz: od 1.8. do 31.10. danego roku.
7. Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie:
a. własnych środków higienicznych do WC (ręczniki papierowe, mydło w płynie, papier toaletowy, środki
zapachowe) w obiektach objętych przedmiotem zamówienia,
b. prania mat antypoślizgowych w okresie jesienno-zimowym od 1 października do 15 kwietnia. Pranie powinno
być nie rzadziej niż co 3 dni, a w przypadku silnego zabrudzenia następnego dnia. Rodzaj zastosowanej
technologii prania mat antypoślizgowych pozostaje w gestii Wykonawcy. Wymiary mat antypoślizgowych
wejściowych wynoszą: duża – 115 x 200 cm, mała 85 x 150 cm. Ilość i wielkość mat antypoślizgowych
wejściowych Zamawiający określił dla każdego obiektu odrębnie w załącznikach nr 1 i nr 2 do SIWZ.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo umniejszenia sprzątanej powierzchni, określonej
w załącznikach nr 1-2 do SIWZ. Zmiana ta może nastąpić w przypadku prowadzonych remontów na danym
obiekcie objętym przedmiotem zamówienia. O wyłączeniu powierzchni do sprzątania, Zamawiający powiadomi
Wykonawcę z tygodniowym wyprzedzeniem.
9. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, (np. w przypadku opadów deszczu,
śniegu czy gradu) Wykonawca powinien uwzględnić konieczność zwiększenia częstotliwości sprzątania ciągów
komunikacyjnych i wejść do budynków.
10. Sprzątaniem nie jest objęta: aparatura naukowo-badawcza, wyposażenie badawczo-techniczne
laboratorium, wyposażenie sal dydaktycznych, sprzęt komputerowy i medialny, sprzęt do ćwiczeń, zbiory,
eksponaty oraz księgozbiory.
11. Do wykonywania usług zarówno sprzątania obiektów Uczelni jak i mycia okien Wykonawca zaangażuje
niezbędną ilość pracowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt, narzędzia, materiały, środki czystości i
higieny, jak również w odzież ochronną z logo Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące
usługę sprzątania były zatrudnione przez Wykonawcę wyłącznie na podstawie umowy o pracę. Nie dotyczy
osób zatrudnionych przez Wykonawcę do mycia okien. Zamawiający nie określa wymiaru etatu na jaki mają być
zatrudnieni pracownicy Wykonawcy. Minimalną ilość osób przewidywaną do sprzątania codziennego i serwisu
Zamawiający określił w pkt XI ppkt 1.3 dla każdej części.
12. Wykonawca będzie na bieżąco aktualizował listę pracowników przeznaczonych do wykonywania usługi
sprzątania w poszczególnych obiektach Uczelni, Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy wydania kluczy
do sprzątanych pomieszczeń osobie nie wymienionej przez Wykonawcę na ww. liście i uznania, że usługa w
tym zakresie nie została wykonana z winy Wykonawcy.
PL Formularz standardowy 02 – Ogłoszenie o zamówieniu 5 / 37
13. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt przeszkoli pracowników realizujących zamówienie z
zakresu obowiązujących przepisów ppoż. i bhp.
14. Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznego poinformowania Zamawiającego o wszelkich
dostrzeżonych w czasie sprzątania obiektów awariach i uszkodzeniach w pomieszczeniach oraz w wyposażeniu
pomieszczeń.
15. Wszystkie kary i sankcje nakładane przez zewnętrzne jednostki kontrolne np. Sanepid, a wynikające
z nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia i nieprzestrzegania obowiązujących w tym zakresie
przepisów obciążą Wykonawcę i mogą być podstawą do rozwiązania umowy.
16. Wykonawca odpowiada materialnie za straty poniesione przez Zamawiającego, powstałe na skutek
nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia – do pełnej wysokości poniesionej straty.
17. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania całości zamówienia za pomocą własnych urządzeń oraz
środków czystości i środków higieny (ręczników papierowych, mydła, papieru toaletowego i środków
zapachowych do WC). Podane ilości określone przez Zamawiającego w poszczególnych częściach mają
charakter orientacyjny i naliczane są w skali jednego miesiąca.
18. Używane do sprzątania maszyny i urządzenia muszą być sprawne, ekologiczne, bezkurzowe, o niskim
natężeniu hałasu.
19. Środki dezynfekujące, myjące i czyszczące które będą użyte muszą spełniać wymogi Ustawy o produktach
biobójczych (DZ. U. z 2007, nr 39, poz. 252 ze zmianami) i posiadać aktualną KARTĘ TECHNICZNĄ. Środki
konserwujące i dezodorujące muszą posiadać atesty dopuszczenia ich do stosowania w obiektach użyteczności
publicznej. Powyższe środki powinny charakteryzować neutralnym, delikatnym zapachem i nie pozostawiać
smug.
Stosowane przez Wykonawcę środki czystości muszą odpowiadać wymogom ustawy z 25 lutego 2011 r.
o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2015 r., poz. 1203), tj. nie mogą zawierać substancji
powodujących zagrożenie dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka.
20. Zamawiający ma prawo do kontroli środków używanych do wykonywania usługi. W przypadku stwierdzenia
używania niewłaściwych środków Wykonawca zobowiązany jest do ich natychmiastowej zmiany. Wszelkie
szkody powstałe w wyniku stosowania nieodpowiednich środków i materiałów obciążają Wykonawcę.
21. Zamawiający będzie przeprowadzał kontrolę jakości świadczonych usług. W przypadku dostrzeżonych
nieprawidłowości będzie sporządzana w Książce Kontroli Czystości stosowana notatka. Wpisane uchybienie
Wykonawca usunie w wyznaczonym w notatce terminie, w przeciwnym przypadku może zostać naliczona kara
umowna zgodnie z § 13 Umowy.
22. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia przy pomocy podwykonawcy, Zamawiający żąda wykazania
przez Wykonawcę w ofercie pełnego zakresu zamówienia, które powierzy do wykonania podwykonawcy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90911200, 90911300

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
4/DGZ/PN/2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 061-105065 z dnia 26.3.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 1 - Nazwa: Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
30.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ALKOM Firma Handlowo-Usługowa mgr inż. Henryk Sienkiewicz
{Dane ukryte}
61-249 Poznań
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 675 206 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 1 758 458 i najwyższa oferta 3 016 163,80 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 26
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Proporcja: 50 %
Krótki opis wartości/części zamówienia, które będzie zlecone podwykonawcom: Wykonywanie usługi sprzątania, mycia okien.
Część nr: 2 - Nazwa: Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
30.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ALKOM Firma Handlowo-Usługowa mgr inż. Henryk Sienkiewicz
{Dane ukryte}
61-249 Poznań
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 374 750 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 1 430 727 i najwyższa oferta 2 977 792,40 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 26
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Proporcja: 50 %
Krótki opis wartości/części zamówienia, które będzie zlecone podwykonawcom: Wykonywanie usługi sprzątania, mycia okien.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp., albo terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone wyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
1.6.2016

Adres: ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: zampub@up.poznan.pl,
tel: 61 8487043,
fax: 61 8955043
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-05-06
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 10506520161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-03-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 816 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.up.poznan.pl
Informacja dostępna pod: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90911200-8 Usługi sprzątania budynków
90911300-9 Usługi czyszczenia okien
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien ALKOM Firma Handlowo-Usługowa mgr inż. Henryk Sienkiewicz
Poznań
2016-05-30 0,00
Wykonywanie usługi sprzątania obiektów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz usługi mycia okien ALKOM Firma Handlowo-Usługowa mgr inż. Henryk Sienkiewicz
Poznań
2016-05-30 0,00