TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi nadzoru budowlanego
ND Nr dokumentu 113373-2013
PD Data publikacji 06/04/2013
OJ Dz.U. S 68
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 03/04/2013
DD Termin składania wniosków o dokumentację 21/05/2013
DT Termin 21/05/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.plk-sa.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/04/2013    S68    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Usługi nadzoru budowlanego

2013/S 068-113373

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Targowa 74
Punkt kontaktowy: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Centrum Realizacji Inwestycji – Wydział zamówień na usługi i dostawy
Osoba do kontaktów: Justyna Leczkowska
03-734 Warszawa
POLSKA
E-mail: j.leczkowska@plk-sa.pl
Faks: +48 224732404

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.plk-sa.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Spółka prawa handlowego z ponad 50 % udziałem Skarbu Państwa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Transport kolejowy, zarządzanie liniami kolejowymi
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Nadzór dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I” realizowanego w ramach projektu POIiŚ 7.1-59.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Projekt realizowany jest na terenie 16 województw tj. dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest nadzór w imieniu Zamawiającego dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I” realizowanego w ramach projektu POIiŚ 7.1-59.
Głównym zadaniem Wykonawcy, zwanego dalej Inżynierem, jest nadzór w imieniu Zamawiającego nad realizacją inwestycji związanej z projektem nr POIiŚ 7.1-59 „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I” realizowanym na terenie 16 województw. Działania Inżyniera mają na celu osiągnięcie zakładanych efektów/wskaźników nadzorowanego projektu oraz realizację projektu w terminach określonych w Harmonogramie projektu.
Usługa obejmuje nadzór i administrowanie realizacji umów, jakie będą podpisane z wykonawcami robót, wyłonionymi w ramach odrębnych postępowań i polega na:
1) pełnieniu funkcji Inżyniera zgodnie z „Warunkami Kontraktu na urządzenia i budowę z projektowaniem dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez Wykonawcę” (FIDIC [„żółty”] – wyd. 1999) i w „Warunkami Szczególnymi” stanowiącymi załącznik do umowy na roboty budowlane;
2) wykonywaniu nadzoru inwestorskiego nad robotami, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późniejszymi zmianami) i rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy;
3) współpracy z Zastępcą Dyrektora Oddziału Południowego (IRO3z3) i Kierownikiem/Kierownikami Kontraktu w ramach realizacji projektu nr POIiŚ 7.1-59.
Usługa będzie realizowana na podstawie umowy współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, w związku z tym Wykonawca ma obowiązek przestrzegania procedur dotyczących projektów współfinansowanych ze środków UE. Usługa będzie realizowana przez Wykonawcę w zgodności z polskim prawem i wymaganiami wynikającymi z uzyskanych decyzji administracyjnych i obejmować będzie czynności przypisane Inżynierowi w ,„Warunkach Kontraktu na urządzenia i budowę z projektowaniem dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez Wykonawcę” (FIDIC („żółty”) – wyd. 1999) i w „Warunkach Szczególnych” – stanowiących załącznik do umowy na roboty budowlane.
Inżynier będzie odpowiedzialny za koordynowanie robót budowlanych w ramach projektu nr POIiŚ 7.1-59 „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I”. Roboty budowlane realizowane będą na podstawie umów zawartych z wykonawcami robót w systemie „projektuj i buduj” i rozliczane będą w oparciu o zakres wykonany.
Po podpisaniu Umowy na nadzór Zamawiający udostępni Inżynierowi, na czas pełnienia nadzoru, dokumentację niezbędną do realizacji usługi (program funkcjonalno-użytkowy, oraz inne dokumenty, będące w posiadaniu Zamawiającego, a dotyczące realizacji tej Umowy).
Do ogólnych zadań Wykonawcy należeć będzie:
1) zarządzanie techniczne, w tym wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru inwestorskiego;
2) zarządzanie rzeczowo-finansowe, w szczególności kompleksowa obsługa umów na roboty w zakresie ich rozliczania, monitoringu i sprawozdawczości rzeczowo-finansowej.
Realizacja projektu w zakresie robót budowlanych została podzielona na sześć przetargów:
1. przetarg nr 1 – (kontrakt nr 1).
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego;
2. przetarg nr 2 – (kontrakt nr 2).
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na terenie województw: mazowieckiego i podlaskiego;
3. przetarg nr 3 – (kontrakt nr 3).
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na terenie województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego;
4. przetarg nr 4 – (kontrakt nr 4).
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na terenie województw: małopolskiego i śląskiego;
5. przetarg nr 5 – (kontrakt nr 5).
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na terenie województw: opolskiego i dolnośląskiego;
6. przetarg nr 6 – (kontrakt nr 6)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na terenie województw: wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.
Równolegle z przetargiem na Nadzór trwają procedury przetargowe dla wyłonienia wykonawców robót budowlanych w systemie „projektuj i buduj” w ramach ww. sześciu postępowań. Ponadto prowadzone jest postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy działań promująco-informacyjnych.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71520000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Całkowita wartość szacunkowa wynosi: 8 640 000,00 PLN wraz z zamówieniami uzupełniającymi.
Wartość szacunkowa zamówienia podstawowego wynosi: 7 200 000,00 PLN.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 953 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 200 000,00 PLN (słownie: dwieście tysięcy złotych).
Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5 % ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Projekt ubiega się o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VII „Transport przyjazny środowisku”. Obecnie znajduje się na Liście podstawowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod numerem 7.1-59 pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I”.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Uzupełnienie do punktu II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:
1. nadzór w okresie realizacji robót budowlanych w systemie „projektuj i buduj” wynosi 528 dni;
2. nadzór w okresie gwarancji (okresie zgłaszania wad) dla robót budowlanych – 12 miesięcy od zakończenia nadzoru w okresie realizacji robót budowlanych;
3. końcowe rozliczenie nadzorowanych umów oraz umowy własnej – 2 miesiące od zakończenia nadzoru w okresie gwarancji (okresie zgłaszania wad) dla robót budowlanych.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 ze zm.) (dalej: „Ustawa”) oraz, że brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu,
każdy z Wykonawców powinien przedłożyć wraz z ofertą następujące dokumenty:
1) oświadczenia:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 2 do IDW);
b) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 3 do IDW);
2) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalnosci gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy;
3) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 Ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
7) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 Ustawy, albo informacje o tym, że nie nalezy do grupy kapitałowej.
2. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5÷8, 10 i 11 Ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5÷8, 10 i 11 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1. ppkt 2)-6):
1) składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4÷8 Ustawy.
Dokumenty, o których mowa w pkt 3 ppkt 1) lit. (a) i (c) oraz pkt 3 ppkt 2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, natomiast dokument, o którym mowa w pkt 3 ppkt 1) lit. (b) – nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 3. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Oferta wspólna:
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty, za wyjątkiem oświadczenia, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1) lit. a), składa każdy z Partnerów.
Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1) lit. a Partnerzy składają łącznie. Zamawiający dopuszcza złożenie tego oświadczenia przez pełnomocnika podmiotów występujących wspólnie, o ile umożliwia to zakres udzielonego mu pełnomocnictwa.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:
a) posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy za ten okres, średni roczny przychód netto ze sprzedaży w kwocie minimalnej 3 000 000,00 PLN;
b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową - w wysokości nie mniejszej niż 500 000,00 PLN.
Jako kurs przeliczeniowy na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
II. Ocena spełniania powyższego warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów:
1. część sprawozdania finansowego tj. rachunek zysków i strat, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią o badanym rachunku, a w przypadku Wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego inne dokumenty określające obroty oraz zobowiązania i należności – za ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres;
2. informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
3. pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów (zdolność finansowa) na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Uwaga I: pisemne zobowiązania innych podmiotów jest obowiązany zawrzeć w swej ofercie ten Wykonawca, który polega na zdolnościach finansowych tych
podmiotów.
Uwaga II: W przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunku dotyczącego sytuacji finansowej, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, Wykonawca oprócz pisemnego zobowiązania winien jest złożyć dokument zawierający informację, o której mowa w pkt 2 dotyczący tych podmiotów.
Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Oferta wspólna:
— w przypadku składania oferty wspólnej powyższy warunek uważa się za spełniony jeśli spełniają go łącznie wszyscy Partnerzy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
I. Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:
1. musi wykazać wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi o wartości nie mniejszej niż 6 000 000,00 PLN brutto polegającej na prowadzeniu nadzoru nad robotami budowlanymi w zakresie modernizacji lub budowy linii kolejowej, przy czym usługa ta musi dotyczyć robót budowlanych, których łączna wartość zakończonych lub odebranych świadectwem przejęcia robót wynosi co najmniej 150 000 000,00 PLN brutto z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców usług oraz dowody potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie.
Jako kurs przeliczeniowy na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej;
2. musi dysponować następującymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
1) inżynier projektu – musi posiadać minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Inżyniera Projektu lub Inżyniera Rezydenta lub Dyrektora Projektu lub równorzędnym w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi, w tym doświadczenie w zarządzaniu minimum jednym projektem z zakresu budownictwa kolejowego przez okres co najmniej 12 miesięcy realizowanym zgodnie z warunkami kontraktu FIDIC lub innymi standardowymi warunkami kontraktowymi;
2) trzech inżynierów rezydentów – musi posiadać w ostatnich 7 latach pracy minimum 3 lata doświadczenia w pracy wg standardowych warunków kontraktowych, w tym 2 lata doświadczenia w pracy związanej z budową/przebudową/modernizacją linii kolejowej na stanowisku:
a. Inżyniera Projektu; lub
b. Inżyniera Rezydenta; lub
c. Inspektora Nadzoru.
Ponadto osoba ta musi posiadać uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności kolejowej lub mostowej lub konstrukcyjno-budowlanej lub których zakres obejmuje urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Osoba wskazana na stanowisko Inżyniera Rezydenta z doświadczeniem w pracy na stanowisku Inspektora Nadzoru, w ramach wymaganych 2 lat doświadczenia w pracy związanej z budową/ przebudową/ modernizacją linii kolejowej musi wykazać 2 letnie doświadczenie w pracy w zakresie urządzeń sterowania ruchem kolejowym;
3) trzech specjalistów ds. zaopatrzenia i jakości materiałów – musi posiadać doświadczenie na stanowisku związanym z zaopatrzeniem materiałowym na robotach budowlanych, powiązanym ze sprawdzaniem atestów, certyfikatów oraz świadectw autentyczności przez okres minimum 2 lat;
4) specjalista odpowiedzialny za przygotowanie raportów okresowych – musi posiadać doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z przygotowywaniem raportów z realizacji robót przez okres minimum 1 roku;
5) trzech specjalistów ds. obmiarowo-rozliczeniowych – musi posiadać 3 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z przeprowadzaniem obmiarów robót na placu budowy wraz z ich rozliczaniem lub sporządzaniu przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich na podstawie projektów budowlanych, w tym co najmniej 1 rok przy projektach zrealizowanych zgodnie z warunkami FIDIC lub innymi standardowymi warunkami kontraktowymi;
6) koordynator dostępu do torów – musi wykazać się doświadczeniem na stanowisku związanym z procedurami wprowadzania zamknięć torowych przez okres co najmniej 3 lat w ciągu ostatnich 10 lat;
7) kierownik przeglądu dokumentacji – musi wykazać się 5 letnim doświadczeniem w ciągu ostatnich 10 lat związanym z opracowywaniem lub sprawdzaniem dokumentacji projektowej przy inwestycjach kolejowych, posiadać uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania bez ograniczeń;
8) prawnik d.s. roszczeń – musi posiadać uprawnienia adwokata lub radcy prawnego lub prawnika zagranicznego oraz doświadczenie w zakresie pełnienia pomocy prawnej dla co najmniej 2 inwestycji liniowych realizowanych w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych, w tym minimum jednej inwestycji liniowej realizowanej w oparciu o standardowe warunki kontraktowe.
Osoby wymienione w ofercie w Stałym Zespole Inżyniera będą do pełnej dyspozycji Zamawiającego najpóźniej z dniem podpisania umowy na wykonanie robót budowlanych. Od dnia rozpoczęcia realizacji umowy Zamawiający dopuszcza równoległą pracę osób Zespołu Stałego Inżyniera na wcześniejszych kontraktach tylko, jeżeli dotyczy ona okresu zgłaszania wad. Niniejszy zapis odnosi się oddzielnie do każdej umowy na roboty.
Nie dopuszcza się wskazywania przez Wykonawców w ofercie tej samej osoby na więcej niż jedno stanowisko.
Ilekroć się mówi o osobach posiadających uprawnienia budowlane, wymagana jest przynależność tych osób do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
Wykonawca będzie zobowiązany do dysponowania na etapie realizacji umowy Zespołem Wykonawcy o zmiennej liczebności, złożonym z następujących specjalistów:
1) inspektor nadzoru w specjalności kolejowej – 6 osób (po 1 na każdy przetarg);
2) inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – 1 osoba (obsługa całego projektu);
3) inspektor nadzoru w specjalności drogowej – 6 osób (po 1 na każdy przetarg);
4) inspektor nadzoru w specjalności telekomunikacyjnej – 6 osób (po 1 na każdy przetarg);
5) inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych:
— dla urządzeń elektroenergetycznych – 6 osób (po 1 na każdy przetarg),
— dla SRK – 6 osób (po 1 na każdy przetarg);
6) inspektor nadzoru w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych i gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych – 1 osoba (obsługa całego projektu);
7) specjalista ds. geodezji z uprawnieniami do geodezyjnej obsługi inwestycji – 6 osób (po 1 na każdy przetarg);
8) geotechnik, specjalista od wytrzymałości gruntów z uprawnieniami wydanymi na podstawie Ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze z dnia 4 luty 1994 r. (Dz. U. nr 228 poz. 1947 z późniejszymi zmianami) – 1 osoba (obsługa całego projektu);
9) specjalista ds. ochrony środowiska – co najmniej 2 osoby.
W stosunku do Zespołu Wykonawcy o zmiennej liczebności wymagane jest posiadanie przez personel następujących kwalifikacji:
— osoby wymienione w pkt. 1÷6:
a) kwalifikacje wynikające z Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późniejszymi zmianami) i rozporządzeń wykonawczych do tej Ustawy, bez ograniczeń; lub
b) odpowiadające tym kwalifikacjom, posiadające ważność, uprawnienia do kierowania robotami, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; lub
c) wynikające z Ustawy z dnia 15 grudnia 2000 roku o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. nr 5, poz. 42 z późniejszymi zmianami) dla osób posiadających kwalifikacje zawodowe inżyniera budownictwa uprawniające do prowadzenia zgodnie z prawem działalności w zakresie tego zawodu, w państwie członkowskim UE (poza Polską).
— osoba wymieniona w pkt. 7:
—— kwalifikacje wynikające z Ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. nr 193, poz. 1287 z późniejszymi zmianami),
— osoba wymieniona w pkt. 8:
—— minimum trzyletnie doświadczenie w zakresie analiz geotechnicznych na potrzeby infrastruktury transportowej, przy czym wymagany jest udział w przynajmniej jednym projekcie obejmującym opracowanie studium wykonalności lub dokumentacji projektowej, lub wykonawstwo przebudowy lub budowy linii kolejowej (modernizacja linii kolejowej),
— osoba wymieniona w pkt. 9:
—— minimum dwuletnie doświadczenie w pracy na projekcie realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na stanowisku związanym z ochroną środowiska.
Inżynier będzie zobowiązany do dysponowania Zespołem Inżyniera Projektu o zmiennej liczebności dopiero na etapie realizacji umowy. Wymagania w/w Zespołu Wykonawcy o zmiennej liczebności nie będą brane pod uwagę na etapie oceny ofert.
II. Ocena spełniania powyższego warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów:
1. wykaz wykonanych – w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie – usług, o których mowa w punkcie I.1., z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców usług (sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 5 do IDW), oraz załączyć dowody, czy zostały wykonane należycie. Dowodami tymi są:
— poświadczenie,
— oświadczenie wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
Uwaga I: w przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej;
2. pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów (wiedzy i doświadczenia) na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Pisemne Zobowiązanie powinno być złożone razem z dokumentem (odpis z właściwego rejestru; pełnomocnictwa) potwierdzające umocowanie osoby/osób podpisującej/cych przedmiotowe zobowiązanie.
Uwaga I: pisemne zobowiązania innych podmiotów jest obowiązany zawrzeć w swej ofercie ten Wykonawca, który polega na wiedzy i doświadczeniu tych podmiotów.
Uwaga II: W przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnianie warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia, polega na zdolnościach innych podmiotów - a podmioty te będą brały udział w realizacji zamówienia – Wykonawca oprócz pisemnego zobowiązania winien jest złożyć dokumenty o których mowa w IDW w pkt 9.1.1. lit. b) oraz w pkt. 9.1.2. dotyczące tych podmiotów;
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu Zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania Zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 4 do IDW);
4. pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów (osoby zdolne do wykonania zamówienia) na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie powinno być złożone razem z dokumentem (odpis z właściwego rejestru; pełnomocnictwa) potwierdzające umocowanie osoby/osób podpisującej/cych przedmiotowe zobowiązanie.
Uwaga I: pisemne zobowiązania innych podmiotów jest obowiązany zawrzeć w swej ofercie ten Wykonawca, który polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia tych podmiotów;
5. oświadczenie potwierdzające posiadanie uprawnień przez osoby przedstawione na stanowiska Inzyniera Rezydenta i Kierownika Przeglądu Dokumentacji. Przez uprawnienia budowlane, o których mowa powyżej Zamawiający rozumie uprawnienia, o których mowa w ustawie z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 ze zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. nr 83, poz. 578 ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. nr 63, poz. 394 ze zm.) lub zamierzający świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa lub urbanistów (Dz. U. z 2001 r. nr 5, poz. 42 ze zm.).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: 1. Ustawa z dnia 7.7.1994 r. – Prawo Budowlane (t.j.: Dz.U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późn. zm.).
2. Rozporządzenie MTiB z dnia 28.4.2006 r. (Dz. U. nr 83, poz. 578 z późn. zm.) w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
3. Ustawa z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. nr 5 poz. 42 z późn. zm.).
4. Ustawa z dnia 26.5.1982 r. prawo o adwokaturze (t.j. Dz. U. z 2009 r. nr 146, poz. 1188, z późn. zm.);
5. Ustawa z dnia 6.7.1982 r. o radcach prawnych (t.j. Dz. U. z 2010 r. nr 10, poz. 65, z późn. zm.).
6. Ustawa z dnia 5.7.2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. nr 126, poz. 1069, z późn. zm.).
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IRZUb–POIiŚ 7.1-59-7 lub 9090/IRZU/000055/13/P
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 21.5.2013 - 10:00
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 61,50 PLN
Warunki i sposób płatności: Cena 61,50 PLN brutto, w tym 23 % Vat. Płatne przelewen na konto BRE BANK S.A. 34 1140 1010 0000 3508 8900 1241.
W tytule przelewu należy podać: IRZUb–0815–POIIŚ 7.1-59-7 lub 9090/IRZU/000055/13/P.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
21.5.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 21.5.2013 - 11:00

Miejscowość:

PKP Polskie Linie Kolejowe SA Centrum Realizacji Inwestycji, ul. Targowa 74, segment B przyziemie, pokój 0007.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt ubiega się o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet VII „Transport przyjazny środowisku”. Obecnie znajduje się na Liście podstawowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod numerem 7.1-59 pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I”.
VI.3)Informacje dodatkowe
A. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z dyspozycją art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy.
B. Zamawiający korzystając z dyspozycji art. 93 ust. 1a Ustawy informuje, iż może unieważnić postępowanie o
udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
C. Zamawiający nie zwraca żadnych kosztów związanych z przygotowaniem ofert. Dokumenty SIWZ będą
dostępne po otrzymaniu zapłaty i zamówienia, w którym należy podać:
— Nazwę i adres Wykonawcy,
— NIP,
— Imię i nazwisko osoby do kontaktów,
— Adres e-mail, nr telefonu i faksu. Do zamówienia należy dołączyć kopię przelewu.
Sposób odbioru SIWZ:
— osobiście,
— przesyłką pocztową (priorytetową),
— przesyłką kurierską na koszt odbiorcy.

Specyfikację można również pobrać bezpłatnie w wersji elektronicznej ze strony www.plk-sa.pl.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 179 i następnych Ustawy.
2. Wobec niezgodnej z przepisami Ustawy czynności Zamawiającego podjętej w toku postępowania lub w przypadku zaniechania przez Zamawiajacego dokonania czynności, do których podjęcia zobowiązany jest Zamawiający przepisami Ustawy, Wykonawca może wnieść odwołanie.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli informacje te zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy,albo w terminie 15 dni – jeżeli informacje zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza – Sekretariat Departamentu Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.4.2013
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi nadzoru budowlanego
ND Nr dokumentu 177283-2014
PD Data publikacji 27/05/2014
OJ Dz.U. S 101
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/05/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) http://www.plk-sa.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/05/2014    S101    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi nadzoru budowlanego

2014/S 101-177283

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Targowa 74
Punkt kontaktowy: PKP Polskie Linie Kolejowe SA Centrum Realizacji Inwestycji – Wydział zamówień na usługi i dostawy
Osoba do kontaktów: Justyna Leczkowska
03-734 Warszawa
Polska
E-mail: j.leczkowska@plk-sa.pl
Faks: +48 224732404

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.plk-sa.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: spółka prawa handlowego z ponad 50 % udziałem Skarbu Państwa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Transport kolejowy, zarządzanie liniami kolejowymi
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Nadzór dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I” realizowanego w ramach projektu POIiŚ 7.1-59.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Projekt realizowany jest na terenie 16 województw tj. dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko - pomorskiego.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest nadzór w imieniu Zamawiającego dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa i
likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I” realizowanego w ramach projektu
POIiŚ 7.1-59.
Głównym zadaniem Wykonawcy, zwanego dalej Inżynierem, jest nadzór w imieniu Zamawiającego nad
realizacją inwestycji związanej z projektem nr POIiŚ 7.1-59 „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń
eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I” realizowanym na terenie 16 województw. Działania
Inżyniera mają na celu osiągnięcie zakładanych efektów/wskaźników nadzorowanego projektu oraz realizację
projektu w terminach określonych w Harmonogramie projektu.
Usługa obejmuje nadzór i administrowanie realizacji umów, jakie będą podpisane z wykonawcami robót,
wyłonionymi w ramach odrębnych postępowań i polega na:
1) pełnieniu funkcji Inżyniera zgodnie z „Warunkami Kontraktu na urządzenia i budowę z projektowaniem
dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez
Wykonawcę”(FIDIC [„żółty”] - wyd.1999) i w „Warunkami Szczególnymi” stanowiącymi załącznik do umowy na
roboty budowlane.
2) wykonywaniu nadzoru inwestorskiego nad robotami, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo
budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623 z późniejszymi zmianami) i rozporządzeniami wykonawczymi do
tej ustawy.
3) współpracy z Zastępcą Dyrektora Oddziału Południowego (IRO3z3) i Kierownikiem/Kierownikami Kontraktu w
ramach realizacji projektu nr POIiŚ 7.1-59
Usługa będzie realizowana na podstawie umowy współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, w związku
z tym Wykonawca ma obowiązek przestrzegania procedur dotyczących projektów współfinansowanych ze
środków UE. Usługa będzie realizowana przez Wykonawcę w zgodności z polskim prawem i wymaganiami
wynikającymi z uzyskanych decyzji administracyjnych i obejmować będzie czynności przypisane Inżynierowi w ,
„Warunkach Kontraktu na urządzenia i budowę z projektowaniem dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych
oraz robót budowlanych i inżynieryjnych projektowanych przez Wykonawcę”(FIDIC („żółty”) - wyd.1999) i w
„Warunkach Szczególnych” - stanowiących załącznik do umowy na roboty budowlane.
Inżynier będzie odpowiedzialny za koordynowanie robót budowlanych w ramach projektu nr POIiŚ 7.1-59
„Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowych – etap I”. Roboty
budowlane realizowane będą na podstawie umów zawartych z wykonawcami robót w systemie „projektuj i
buduj” i rozliczane będą w oparciu o zakres wykonany.
Po podpisaniu Umowy na nadzór Zamawiający udostępni Inżynierowi, na czas pełnienia nadzoru,
dokumentację niezbędną do realizacji usługi (program funkcjonalno-użytkowy, oraz inne dokumenty, będące w
posiadaniu Zamawiającego, a dotyczące realizacji tej Umowy).
Do ogólnych zadań Wykonawcy należeć będzie:
1) Zarządzanie techniczne, w tym wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru inwestorskiego;
2) Zarządzanie rzeczowo-finansowe, w szczególności kompleksowa obsługa umów na roboty w zakresie ich
rozliczania, monitoringu i sprawozdawczości rzeczowo-finansowej.
Realizacja projektu w zakresie robót budowlanych została podzielona na sześć przetargów:
1. Przetarg nr 1- (kontrakt nr 1)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na
terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
2. Przetarg nr 2 - (kontrakt nr 2)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na
terenie województw: mazowieckiego i podlaskiego.
3. Przetarg nr 3 - (kontrakt nr 3)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na
terenie województw: lubelskiego, świętokrzyskiego podkarpackiego.
4. Przetarg nr 4 - (kontrakt nr 4)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na
terenie województw: małopolskiego i śląskiego.
5. Przetarg nr 5 - (kontrakt nr 5)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na
terenie województw: opolskiego i dolnośląskiego.
6. Przetarg nr 6 - (kontrakt nr 6)
Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na wybranych przejazdach kolejowych na
terenie województw: wielkopolskiego, lubuskiego
łódzkiego i kujawsko - pomorskiego.
Równolegle z przetargiem na Nadzór trwają procedury przetargowe dla wyłonienia wykonawców robót
budowlanych w systemie „projektuj i buduj” w ramach w/w sześciu postępowań. Ponadto prowadzone jest
postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy działań promująco – informacyjnych.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71520000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 4 787 300 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IRZUb-POIiŚ 7.1-59-7
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 68-113373 z dnia 6.4.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 90/116/0014/14/Z/I
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
15.5.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 8
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum w składzie: SAFEGE i KOLTECH INFRA Sp. z o.o.

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 7 200 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 4 787 300 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt ubiega się o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet
VII „Transport przyjazny środowisku”. Obecnie znajduje się na Liście podstawowej Ministerstwa Rozwoju
Regionalnego pod numerem 7.1-59 pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na
przejazdach kolejowych – etap I”.
VI.2)Informacje dodatkowe:
A. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z dyspozycją art. 67 ust. 1 pkt 6
Ustawy.
B. Zamawiający korzystając z dyspozycji art. 93 ust. 1a Ustawy informuje, iż może unieważnić postępowanie o
udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
C. Zamawiający nie zwraca żadnych kosztów związanych z przygotowaniem ofert. Dokumenty SIWZ będą
dostępne po otrzymaniu zapłaty i zamówienia, w którym należy podać:
— Nazwę i adres Wykonawcy,
— NIP,
— Imię i nazwisko osoby do kontaktów,
— Adres e-mail, nr telefonu i faksu. Do zamówienia należy dołączyć kopię przelewu.
Sposób odbioru SIWZ:
— osobiście,
— przesyłką pocztową (priorytetową),
— przesyłką kurierską na koszt odbiorcy.

Specyfikację można również pobrać bezpłatnie w wersji elektronicznej ze strony www.plk-sa.pl.

VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.5.2014

Adres: ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: ewa.wrobel@plk-sa.pl
tel: +48 914715853
fax: +48 224732155
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-05-21
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 11337320131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-04-06
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 200000 ZŁ
Szacowana wartość* 6 666 666 PLN  -  10 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.plk-sa.pl
Informacja dostępna pod: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, woj. mazowieckie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 21/05/2013
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Utrzymanie porządku na terenach zewnętrznych przy budynkach Małopolskiej Administracji Podatkowej Konsorcjum w składzie: SAFEGE i KOLTECH INFRA Sp. z o.o.
2014-05-15 4 787 300,00