Warszawa: Przebudowa parkingów przy ul. Rosoła na odc. ul. Belgradzka-ul. Przy Bażantarni


Numer ogłoszenia: 117271 - 2010; data zamieszczenia: 11.05.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów , al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5457100, faks 022 5457291.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa parkingów przy ul. Rosoła na odc. ul. Belgradzka-ul. Przy Bażantarni.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zamówienie obejmuje: 1. zdjęcie humusu; 2. rozebranie: - nawierzchni asfaltowej i z tłucznia kamiennego oraz podbudowy z wywozem materiałów z rozbiórki i utylizacją gruzu, - chodników z płyt betonowych, - krawężników betonowych z wywozem materiałów z rozbiórki i utylizacją gruzu; 2. wykonanie: - nawierzchni z kostki brukowej betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo- piaskowej obramowanej krawężnikami betonowymi posadowionymi na podsypce cementowo-piaskowej i na ławie z betonu C8/10, - oznakowania pionowego i poziomego, - kanalizacji deszczowej wraz z wpustami deszczowymi i przykanalikami, - trawników W ramach wynagrodzenia Wykonawca powinien: - zapewnić kompleksową obsługę geodezyjną i geotechniczną oraz niezbędne nadzory służb technicznych nad ich urządzeniami znajdującymi się w pasie frontu robót, - wykonać projekt zmiany organizacji ruchu na czas robót i wdrożyć ten projekt, - wykonać dokumentację powykonawczą w 2 egzemplarzach,.


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.20.00.00-9, 45.23.00.00-8, 45.23.30.00-9, 45.23.31.00-0, 45.23.31.20-6, 45.23.24.00-6, 45.23.24.10-9.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.09.2010.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 1. Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie) wykonał (tj. zakończył) co najmniej jedną robotę polegającą na budowie lub przebudowie parkingu (wraz z odwodnieniem), o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 złotych brutto; Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie w systemie 1 lub 0, zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumencie, o którym mowa w pkt III.4) Z treści załączonego dokumentu musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunek Wykonawca spełnił.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 2. Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, a w szczególności co najmniej jedną osobą: a) wyznaczoną do sprawowania funkcji kierownika budowy , posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności drogowej lub odpowiednie, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i potwierdzoną przynależność do właściwej Izby Samorządu Zawodowego Inżynierów Budownictwa w rozumieniu ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o Samorządach Zawodowych Architektów, Inżynierów Budownictwa oraz Urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z późn. zm.), b) wyznaczoną do sprawowania funkcji kierownika robót sanitarnych, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych lub odpowiednie, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i potwierdzoną przynależność do właściwej Izby Samorządu Zawodowego Inżynierów Budownictwa w rozumieniu ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o Samorządach Zawodowych Architektów, Inżynierów Budownictwa oraz Urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z późn. zm.), Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie w systemie 1 lub 0, zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumencie, o którym mowa w pkt III.4) Z treści załączonego dokumentu musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunek Wykonawca spełnił.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5) W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
licytacja elektroniczna.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian W odniesieniu do art.144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany warunków umowy na etapie jej realizacji w zakresie: a- terminu realizacji - pod warunkiem, że zaszły okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a w szczególności gdy: a-1 -przedłuża się procedura postępowania będąca wynikiem zastosowania środków ochrony prawnej pod warunkiem, że okres wydłużenia terminu realizacji nie może być dłuższy niż okres, o który procedura się wydłużyła; a-2- wystąpią warunki pogodowe uniemożliwiające, ze względów technologicznych, prowadzenie robót - pomimo dołożenia przez Wykonawcę wszelkich starań, z zastrzeżeniem iż okres wydłużenia terminu realizacji nie może być dłuższy niż okres trwania ww. warunków pogodowych powodujących brak możliwości prowadzenia robót, a stan taki zostanie potwierdzony na piśmie przez inspektora nadzoru; - wykonania robót zamiennych - pod warunkiem, że nie powodują wykroczenia poza przedmiot zamówienia; b- wynagrodzenia umownego - pod warunkiem, że zmiany te są korzystne dla Zamawiającego; c- zmiany osób przewidzianych do nadzoru nad realizacją umowy.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.6) Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl


IV.4.7) Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.ursynów.waw.pl


IV.4.8) Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Wykonawca, pobiera ze wskazanej w ogłoszeniu o przedmiotowej licytacji strony internetowej wzór wniosku wraz z załącznikami. Następnie, w przypadku zainteresowania udziałem w licytacji elektronicznej, składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Złożenie wniosku jednocześnie oznacza akceptację warunków licytacji i postanowień umowy. Zamawiający, po weryfikacji nadesłanych wniosków, informuje Wykonawców o wyniku kwalifikacji oraz zaprasza do składania ofert (postąpień) wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja oraz parametry licytacji elektronicznej (data, godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji). Następnie za pośrednictwem operatora platformy do zakwalifikowanych do udziału w licytacji Wykonawców przekazywana jest informacja o sposobie rejestracji na platformie licytacyjnej. Informacja ta przekazywana jest na wskazane we wnioskach Wykonawców adresy e-mail. Po otrzymaniu informacji Wykonawca rejestruje się na platformie aukcyjnej pod adresem http://aukcje.um.warszawa.pl postępując zgodnie z przekazaną procedurą rejestracji. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie mógł zmienić na nowy - określony przez siebie. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: być wyposażony w procesor 733 MHz lub wyższy i posiadać co najmniej 512 pamięci RAM, posiadać zainstalowany system operacyjny MS Windows XP lub wyższy, posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową Microsoft Internet Explorer 6.0. albo Mozilla, posiadać połączenie z siecią Internet o szybkości transmisji nie mniejszej niż 128 kb/s..


IV.4.9) Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1. W trakcie licytacji Wykonawca podaje cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. 2. Zaproponowana przez niego cena będzie stała w czasie objętym umową. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy - wzór umowy zamieszczony został w pkt.IV.4.15) ogłoszenia 3. Zamawiający dopuszcza prowadzenie rozliczeń z Wykonawcą jedynie w walucie polskiej. Dodatkowo nadmienia się, iż postąpienia w trakcie licytacji elektronicznej muszą być składane również w walucie polskiej. 4. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą cenę brutto realizacji całego zamówienia. 5. Po zamknięciu licytacji elektronicznej w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu formularz kalkulacji cenowej sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do umowy, z tym, że łączna cena zamówienia wynikająca z przedmiotu zamówienia musi być co najwyżej równa cenie wykonania oferty, która wygrała licytację elektroniczną. Wszystkie ceny muszą być ustalone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. 6. Minimalna wysokość postąpień - 5.000,00 zł. Cena wywoławcza: 355730.44 zł.


IV.4.10) Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:


  • Licytacja jednoetapowa

    czas trwania:
    15 minut


IV.4.11) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
19.05.2010 godzina 10:00, miejsce: 4.1. Wniosek należy złożyć w siedzibie Zamawiającego przy Al. KEN 61 w Wydziale Infrastruktury pok. nr 407, do dnia 19/05/2010 r. do godz. 10:00.


IV.4.12) Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 31/05/2010 godz. 10:00. Ostateczny termin licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej..


IV.4.13) Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej
(jeżeli dotyczy):

31/05/2010 godz. 10:15


IV.4.14 Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
(dotyczy licytacji elektronicznej):

1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy zwane dalej Zabezpieczeniem stanowiące 5 % Wynagrodzenia brutto określonego w § 7 ust. 1, w łącznej wysokości zł (słownie: ) 2. W przypadku nie zakończenia realizacji Przedmiotu Umowy w terminie umownym oraz upływu terminu ważności Zabezpieczenia, (gdy nie zostanie wniesione nowe Zabezpieczenie), Zamawiający w celu zabezpieczenia roszczeń wynikających z niniejszej umowy zatrzyma należną kwotę zabezpieczenia z tego tytułu poprzez potrącenie jej z najbliższych faktur (dotyczy Zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu). 3. W ramach Zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1, ustala się, że 100% wniesionej kwoty będzie stanowiło Zabezpieczenie w okresie realizacji Przedmiotu Umowy. 70% wniesionego Zabezpieczenia zostanie zwolnione w ciągu 30 dni od dnia przekazania przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy i przyjęcia go przez Zamawiającego jako należycie wykonanego tj. odebranego, w formie protokołu odbioru końcowego. 30% wniesionego Zabezpieczenia przeznaczone będzie na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń w okresie rękojmi i zostanie zwolnione nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi, na podstawie protokółu z przeglądu, sprawdzającego stan techniczny Przedmiotu Umowy po okresie rękojmi. 4. Kwota Zabezpieczenia wniesiona w pieniądzu będzie podlegała zwrotowi - z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym były one przechowywane, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku, prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy, po należytym wykonaniu zobowiązań umownych, wynikających z niniejszej umowy.


IV.4.15 Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego
(dotyczy licytacji elektronicznej):

wzór) W dniu 2010 r. w Warszawie pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa Dzielnicą Ursynów z siedzibą w Warszawie (kod 02-777) przy Al. KEN 61, , NIP 525-22-48-481, REGON 015259640-00138, zwanym dalej Zamawiającym reprezentowanym przez a NIP REGON zwanym dalej w tekście Wykonawcą, reprezentowanym przez w związku z wyborem oferty Wykonawcy na podstawie przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), w trybie licytacji elektronicznej została zawarta umowa o następującej treści: § 1 Przedmiot umowy 1. Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania roboty budowlane określone jako: Przebudowa parkingów przy ul. Rosoła na odc. ul. Belgradzka-ul. Przy Bażantarni. 2. Szczegółowy zakres Przedmiotu umowy określają niżej wymienione dokumenty: 1) Dokumentacja projektowa, 2) Opis Przedmiotu zamówienia, 3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. § 2 Terminy realizacji 1. Rozpoczęcie wykonania Przedmiotu umowy nastąpi niezwłocznie od dnia wprowadzenia na teren robót. 2. Termin wykonania Przedmiotu umowy ustala się do dnia 30.09.2010 r. 3. Za datę zakończenia Przedmiotu umowy przyjmuje się datę powiadomienia Zamawiającego przez Wykonawcę o gotowości do odbioru końcowego, jeśli roboty zostaną odebrane. 4. W przypadku stwierdzenia przez inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy niemożności prowadzenia robót z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, termin określony w ust. 2 niniejszego paragrafu przesuwa się o czas trwania wymienionych przyczyn, o ile przerwy te są udokumentowane odpowiednimi zapisami w Dzienniku Budowy potwierdzonymi przez inspektora nadzoru inwestorskiego, po wprowadzeniu stosownych zmian do umowy w formie aneksu do umowy, podpisanego przez obie strony. § 3 Obowiązki Wykonawcy 1. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: 1) zrealizowanie Przedmiotu umowy określonego w § 1 zgodnie z: a. zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i należytą starannością, b. warunkami wynikającymi z przepisów technicznych i prawa budowlanego, c. wymogami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm i aprobat technicznych, d. zaleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego, 2) przedłożenie Zamawiającemu w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego, zwanego dalej Harmonogramem, uwzględniającego elementy robót podlegających przejściowemu fakturowaniu w podziale na roboty wykonywane siłami własnymi oraz roboty wykonywane przez Podwykonawców. Przedstawione w Harmonogramie koszty poszczególnych elementów robót powinny być podane w cenach netto. Harmonogram ten po jego pisemnym uzgodnieniu z Zamawiającym stanowić będzie załącznik nr 1 do niniejszej umowy. 3) Zabezpieczenie terenu robót: pomieszczeń, materiałów, sprzętu i narzędzi przez cały okres realizacji Przedmiotu umowy, 4) wykonanie Przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 z materiałów własnych oraz przy pomocy urządzeń, którymi dysponuje, 5) wykonanie Przedmiotu umowy przy użyciu materiałów dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz przepisami ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881), które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, 6) zapewnienie odpowiednich warunków socjalnych dla pracowników zatrudnionych przy wykonaniu Przedmiotu umowy, 7) zapewnienie kompleksowej obsługi geodezyjnej i geotechnicznej oraz niezbędnych nadzorów służb technicznych nad ich urządzeniami znajdującymi się w pasie frontu robót, 8) wykonanie projektu zmiany organizacji ruchu na czas robót i wdrożenie tego projektu, 9) wykonanie dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach, 10) zgłoszenie Zamawiającemu na piśmie gotowości do odbioru Przedmiotu umowy. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie i przestrzeganie warunków bezpieczeństwa w czasie wykonywania prac. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren robót, pozostawiając go w stanie nieuszkodzonym i uprzątniętym oraz przekazać go Zamawiającemu. Wykonawca jest zobowiązany do ponoszenia odpowiedzialności za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (tekst jednolity - Dz. U. z 2007 r. Nr 39, poz. 251 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity - Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm.). Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe podczas wykonywania prac, jak również za roszczenia cywilnoprawne osób trzecich spowodowane działalnością Wykonawcy w trakcie realizacji umowy. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia obejmującej ryzyka, związane z wykonywaniem Przedmiotu umowy, od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia w trakcie wykonywania robót objętych umową, a także w wyniku zdarzeń losowych i w wyniku działania osób trzecich na kwotę nie niższą niż kwota wynagrodzenia brutto za wykonanie przedmiotu umowy, na okres nie krótszy niż od dnia protokolarnego wprowadzenia na teren robót do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót, a także do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody, wyrządzone Zamawiającemu i osobom trzecim przy wykonywaniu umowy. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kopię zawartej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem, najpóźniej przed wprowadzeniem na teren budowy. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z zużyciem mediów w zakresie niezbędnym do wykonania Przedmiotu umowy w ramach wynagrodzenia umownego. Naruszenie obowiązków wymienionych w ust. 1 do ust. 7 może być podstawą do odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy oraz do naliczenia kar umownych na zasadach określonych w § 9 ust. 1 pkt 3. § 4 Obowiązki Zamawiającego 1. Zamawiający wprowadzi Wykonawcę na teren wykonywania robót na podstawie protokołu wprowadzenia. 2. Zamawiający przystąpi do odbioru wykonanych prac nie później niż w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru Przedmiotu umowy, pod warunkiem potwierdzenia przez inspektora nadzoru inwestorskiego faktu osiągnięcia zgłoszonej gotowości. 3. Zamawiający odbierze prawidłowo wykonany Przedmiot umowy, na podstawie protokołu odbioru końcowego Przedmiotu umowy, sporządzonego komisyjnie przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. 4. Zamawiający jest zobowiązany do terminowej wypłaty ustalonego wynagrodzenia. § 5 Podwykonawcy 1. W celu sprawnego wykonania robót i zapewnienia dobrej ich jakości, Wykonawca dla wykonania Przedmiotu Umowy może zatrudnić Podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia wyłącznie Podwykonawców mających odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje w zakresie realizacji inwestycji o podobnej skali i charakterystyce rzeczowej. 2. W przypadku zamiaru zawarcia umowy z Podwykonawcą, Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania uprzedniej zgody Zamawiającego w następującym trybie: 1) Wykonawca przedstawi Zamawiającemu projekt umowy z Podwykonawcą, 2) w terminie 3 dni od dnia przedstawienia wniosku Wykonawcy, Zamawiający udzieli na piśmie zgody na zawarcie umowy albo podając uzasadnienie - zgłosi sprzeciw lub zastrzeżenia do umowy, 3) zgłoszenie w powyższym terminie sprzeciwu lub zastrzeżeń przez Zamawiającego do proponowanej umowy będzie równoznaczne z odmową udzielenia zgody, 4) w przypadku odmowy określonej w pkt. 3, Wykonawca ponownie przedstawi projekt umowy z Podwykonawcą w powyższym trybie, uwzględniający zastrzeżenia i uwagi zgłoszone przez Zamawiającego 3. Wykonawca zapewni, aby wszystkie umowy z Podwykonawcami zostały sporządzone na piśmie i przekaże Zamawiającemu kopię każdej umowy z Podwykonawcą niezwłocznie, lecz nie później niż do 3 dni od daty jej zawarcia. 4. Każda umowa zawarta przez Wykonawcę z Podwykonawcami powinna zawierać postanowienie o obowiązku uzyskania zgody Zamawiającego i Wykonawcy na zawarcie umowy przez Podwykonawcę z dalszymi Podwykonawcami. Ustalenia ust. 1 - 3 stosuje się odpowiednio. 5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zawarcie umowy z Podwykonawcą bez wymaganej zgody Zamawiającego, zaś skutki z tego wynikające, będą obciążały Wykonawcę. 6. Umowa z Podwykonawcą będzie uważana za zatwierdzoną przez Zamawiającego, jeśli w terminie 3 dni od dnia przedstawienia projektu umowy wraz z wnioskiem o zatwierdzenie, Zamawiający nie zgłosi sprzeciwu lub zastrzeżeń do umowy. 7. Powyższy tryb udzielenia zgody będzie mieć zastosowanie do wszelkich zmian, uzupełnień oraz aneksów do umów z Podwykonawcami, a także do umów zawieranych przez Podwykonawców z dalszymi Podwykonawcami (oraz wprowadzania do nich zmian). Wykonawca ponosi odpowiedzialność za stosowanie przez Podwykonawców powyższego trybu przy zawieraniu umów z dalszymi Podwykonawcami. 8. Zlecenie wykonania części robót Podwykonawcom nie zmienia zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego za wykonane roboty. Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego oraz osób trzecich za działania, zaniechanie działania, uchybienia i zaniedbania Podwykonawców w takim samym stopniu, jakby to były działania, uchybienia lub zaniedbania jego własnych pracowników. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania usunięcia z placu budowy każdego z pracowników Wykonawcy lub Podwykonawców, którzy przez swoje zachowania lub jakość wykonanej pracy dali powód do uzasadnionych skarg. 9. Każdy projekt umowy musi zawierać w szczególności postanowienia dotyczące: 1) zakresu robót przewidzianego do wykonania, 2) terminów realizacji, 3) wynagrodzenia, 4) rozwiązania umowy z Podwykonawcą w przypadku rozwiązania niniejszej umowy. § 6 Nadzór 1. Ze strony Zamawiającego obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego wykonywać będzie 2. Ze strony Wykonawcy obowiązki kierownika budowy wykonywać będzie 3. Zakres działania inspektora nadzoru inwestorskiego i kierownika budowy określają przepisy ustawy Prawo budowlane. 4. Wykonawca zobowiązany jest stosować się do wszystkich poleceń i instrukcji wydanych przez inspektora nadzoru dotyczących realizacji zadania. § 7 Wynagrodzenie 1. Za wykonanie Przedmiotu umowy określonego w § 1, strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe netto w wysokości zł. + podatek VAT (22%) zł. co łącznie daje kwotę brutto zł (słownie: zł). 2. W wynagrodzeniu określonym w ust. 1 mieszczą się wszelkie koszty wykonania Przedmiotu umowy w tym między innymi koszty wbudowywanych urządzeń, koszty transportu, robót przygotowawczych, demontażowych, porządkowych, dokumentacji powykonawczej, informacji o wytworzonych odpadach oraz o sposobach gospodarowania tymi odpadami, obsługi geodezyjnej i geotechnicznej, czasowej organizacji ruchu, opłat za odbiory techniczne, badań itp. 3. Rozliczenie wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1 nastąpi: 1) fakturami przejściowymi za roboty odebrane przez Zamawiającego pod względem ilości i jakości, opartych o procentowe zaawansowanie stopnia realizacji Przedmiotu umowy określone przez inspektora nadzoru przy czym łączna wartość faktur przejściowych nie może przekroczyć 95% wartości przysługującego im wynagrodzenia 2) fakturą końcową po zakończeniu i odebraniu robót, wystawioną po podpisaniu protokołu odbioru końcowego Przedmiotu Umowy. 4. Zapłata należności za wykonane roboty będzie realizowana w następujący sposób: 1) w przypadku wykonywania części robót będących Przedmiotem Umowy przez Podwykonawców, o których mowa w § 5, Wykonawca składając fakturę, na którą opiewa zakres robót wykonywany również przez Podwykonawcę, dokona stosownego podziału należności pomiędzy Wykonawcę i Podwykonawcę, 2) zapłata należności za wykonane roboty będzie następowała w całości, na rzecz Wykonawcy, 3) Wykonawca w ciągu 14 dni od daty przekazania Zamawiającemu wystawionej faktury przejściowej przedłoży w siedzibie Zamawiającego kserokopię potwierdzonego przez Bank, przelewu dokonanego na rachunek bankowy Podwykonawcy, 4) w przypadku nie dostarczenia w ww. terminie przez Wykonawcę kserokopii potwierdzonego przez Bank przelewu Zamawiający zastrzega sobie prawo do zatrzymania kwoty należnej Podwykonawcy z bieżącej faktury Wykonawcy do momentu spełnienia warunku podanego w pkt. 3, 5) w przypadku faktury końcowej z której Wykonawca zobowiązany jest do przekazania należności Podwykonawcom, Wykonawca w terminie siedmiu dni przed terminem płatności faktury przez Zamawiającego, złoży kserokopie potwierdzone przez Bank, przelewów dokonanych na rachunki bankowe Podwykonawców. Brak potwierdzenia przekazania należności Podwykonawcom, spowoduje zatrzymanie z faktury końcowej wynagrodzenia należnego Podwykonawcom, do momentu spełnienia tego warunku. 5. Brak zachowania przez Wykonawcę warunków określonych w ust. 4 pkt 4 i 5 zwalnia Zamawiającego z zapłaty odsetek z tytułu nieterminowej zapłaty faktur w części dotyczącej zatrzymanych kwot. Ewentualne odsetki wynikające z nieterminowej płatności w stosunku do Podwykonawców obciążają Wykonawcę. 6. Dla celów wystawienia faktur Strony ustalają co następuje: 1) Zamawiający oświadcza, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, NIP 525-22-48-481 i jest uprawniony do otrzymywania faktur VAT, 2) Wykonawca oświadcza, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, NIP i jest uprawniony do wystawiania faktur VAT 7. Za termin zapłaty faktur uznaje się dzień, w którym Zamawiający polecił swojemu bankowi przelać na wskazany w fakturze rachunek bankowy określoną kwotę. 8. Za nieterminowe realizowanie faktur, Wykonawcy przysługują odsetki ustawowe, z zastrzeżeniem postanowień ust. 4. 9. Wykonawca wystawi faktury na miasto stołeczne Warszawa Plac Bankowy 3/5 00-950 Warszawa, NIP 525-22-48-481. 10. Jako płatnika należy w fakturze wskazać Dzielnicę Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa. Fakturę należy złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 w Warszawie. 11. Należności z tytułu realizacji umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze w ciągu 21 dni od dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT do siedziby Zamawiającego. § 8 Odbiór 1. Wykonawca powiadamia na piśmie Zamawiającego o osiągnięciu gotowości do odbioru końcowego Przedmiotu umowy. 2. Zamawiający wyznaczy termin i rozpocznie czynności odbioru nie później niż w siódmym dniu po otrzymaniu zgłoszenia o osiągnięciu gotowości do odbioru Przedmiotu umowy, pod warunkiem potwierdzenia przez inspektora nadzoru inwestorskiego wpisem do Dziennika Budowy faktu osiągnięcia zgłoszonej gotowości. 3. Z czynności odbioru sporządza się protokół podpisany przez strony. 4. Nieobecność Wykonawcy lub upoważnionego pisemnie pełnomocnika nie wstrzymuje czynności odbioru, Wykonawca traci jednak w tym wypadku prawo do zgłoszenia swoich zastrzeżeń i zarzutów w stosunku do wyniku odbioru. 5. Jeśli w toku czynności odbioru zostaną stwierdzone wady dające się usunąć, to Zamawiający odmówi odbioru do czasu ich usunięcia i wyznaczy termin na ich usunięcie. 6. Zamawiający może podjąć decyzję o przerwaniu czynności odbioru, jeżeli w czasie tych czynności ujawniono istnienie takich wad, które uniemożliwiają używanie Przedmiotu umowy zgodnie z przeznaczeniem - aż do czasu usunięcia tych wad. 7. Data dokonania odbioru robót po usunięciu wad i usterek jest datą, od której biegną terminy rękojmi i gwarancji oraz zwrotu części zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. W przypadku zaistnienia wad nie dających się usunąć Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy. § 9 Kary umowne 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do naliczenia kar umownych w następujących sytuacjach: 1) za zwłokę w wykonaniu Przedmiotu umowy w terminie określonym w § 2 pkt 2 umowy w wysokości 0,5 % wartości wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 7 ust. 1 za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, nie więcej niż 20% wartości umowy, 2) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze robót lub w okresie gwarancji i rękojmi, w wysokości 0,5 % wartości wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 7 ust. 1 za każdy rozpoczęty dzień zwłoki liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad, nie więcej niż 20% wartości umowy, 3) za odstąpienie przez którąkolwiek ze Stron od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 20% wartości wynagrodzenia brutto określonego w § 7 ust. 1. 2. W przypadku gdy zwłoka, o której mowa w ust. 1 pkt 1 przekroczy 14 dni kalendarzowych, a zaawansowanie prac wskazuje, iż prawidłowe wykonanie Przedmiotu umowy wymagałoby okresu dłuższego niż 30 dni, Zamawiający może odstąpić w trybie natychmiastowym od umowy. W takim przypadku Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 20% wynagrodzenia brutto określonego w § 7 ust. 1. 3. W razie, gdy kary umowne nie pokryją poniesionej szkody Zamawiający zachowuje możliwość dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach przewidzianych w Kodeksie cywilnym. 4. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. 5. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo potrącenia kary umownej z wynagrodzenia należnego Wykonawcy, bez wcześniejszego wezwania Wykonawcy do zapłaty tej kary. 7. W przypadku odstąpienia od umowy, postanowienia niniejszego paragrafu, §3 ust.8 i §12 pozostają wiążące dla stron. § 10 Gwarancja i rękojmia 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty, w ramach której zobowiązuje się do: 1) usunięcia ujawnionych usterek, 2) wymiany materiałów i elementów wadliwych, 3) obniżenia ceny w przypadku, gdy usterek i wad nie można usunąć. 2. Okres udzielonej gwarancji na wykonane roboty wynosi 36 miesięcy. 3. Okres rękojmi rozszerza się odpowiednio do okresu gwarancji. 4. Bieg terminu okresu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od dnia dokonania protokolarnego odbioru końcowego Przedmiotu umowy. 5. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne na zamontowane materiały wraz z dokumentami odpowiednich atestów i certyfikatów, wystawione przez ich producentów. 6. O wykryciu wady Zamawiający jest obowiązany zawiadomić na piśmie Wykonawcę w terminie 14 dni od daty jej ujawnienia. 7. Istnienie wady powinno być stwierdzone protokolarnie z wyznaczeniem przez Zamawiającego terminu na usunięcie wad. 8. Okres gwarancji ulega odpowiedniemu przedłużeniu o czas trwania napraw gwarancyjnych. 9. Dokumentem gwarancyjnym jest niniejsza umowa w zakresie ustalonym w § 10. § 11 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy zwane dalej Zabezpieczeniem stanowiące 5 % Wynagrodzenia brutto określonego w § 7 ust. 1, w łącznej wysokości zł (słownie: ) 2. W przypadku nie zakończenia realizacji Przedmiotu Umowy w terminie umownym oraz upływu terminu ważności Zabezpieczenia, (gdy nie zostanie wniesione nowe Zabezpieczenie), Zamawiający w celu zabezpieczenia roszczeń wynikających z niniejszej umowy zatrzyma należną kwotę zabezpieczenia z tego tytułu poprzez potrącenie jej z najbliższych faktur (dotyczy Zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu). 3. W ramach Zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1, ustala się, że 100% wniesionej kwoty będzie stanowiło Zabezpieczenie w okresie realizacji Przedmiotu Umowy. 70% wniesionego Zabezpieczenia zostanie zwolnione w ciągu 30 dni od dnia przekazania przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy i przyjęcia go przez Zamawiającego jako należycie wykonanego tj. odebranego, w formie protokołu odbioru końcowego. 30% wniesionego Zabezpieczenia przeznaczone będzie na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń w okresie rękojmi i zostanie zwolnione nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi, na podstawie protokółu z przeglądu, sprawdzającego stan techniczny Przedmiotu Umowy po okresie rękojmi. 4. Kwota Zabezpieczenia wniesiona w pieniądzu będzie podlegała zwrotowi - z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym były one przechowywane, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku, prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy, po należytym wykonaniu zobowiązań umownych, wynikających z niniejszej umowy. § 12 Odstąpienie od umowy 1. Zamawiający jest uprawniony do odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy, jeśli Wykonawca: 1) nie podjął wykonania obowiązków wynikających z niniejszej umowy w terminie 14 dni od daty wprowadzenia na budowę, 2) przerwał wykonanie robót z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego - za wyjątkiem przyczyn spowodowanych siłą wyższą- zaś przerwa trwa dłużej niż 14 dni , 3) realizuje roboty niezgodnie z warunkami technicznymi wykonania robót i nie dokona ich naprawy w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, 4) realizuje roboty niezgodnie z otrzymaną dokumentacją, bez akceptacji przedstawiciela Zamawiającego i nie przystępuje do właściwego wykonania robót w ciągu 7 dni od daty powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego. 5) zwleka z realizacją któregokolwiek z elementów Harmonogramu a zwłoka trwa dłużej niż 10 dni, 2. Odstąpienie od umowy winno być poprzedzone pisemnym wyznaczeniem terminu na podjęcie działań zgodnych z warunkami określonymi w umowie. 3. W przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z tytułów wymienionych w ust. 1: 1) Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty Zamawiającemu kar umownych, 2) Wykonawca sporządzi przy udziale Zamawiającego protokół inwentaryzacji robót w toku na dzień odstąpienia od umowy. Wykonawca zabezpieczy na swój koszt przerwane roboty w zakresie uzgodnionym przez Strony, a następnie protokolarnie przekaże Zamawiającemu teren robót, 3) Zamawiający ustali należne Wykonawcy wynagrodzenie za prace faktycznie wykonane i odebrane na podstawie protokołu odbioru. § 13 Postanowienia końcowe 1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy powszechnie obowiązujące, w szczególności ustawy Prawo zamówień publicznych, Kodeks Cywilny, Prawo budowlane. 2. Wykonawca zobowiązuje się do informowania o każdej zmianie adresu siedziby pod rygorem uznania za doręczoną korespondencji przesłanej na adres wskazany w umowie. Obowiązek trwa przez cały okres trwania gwarancji na wykonane roboty. 3. Prawa i obowiązki wynikające z niniejszej umowy nie mogą być przenoszone na osoby trzecie, bez pisemnej zgody obu Stron. 4. Sprawy sporne powstałe na tle realizacji niniejszej umowy rozstrzygane będą przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 5. Wszelkie zmiany warunków umowy oraz oświadczenia jej dotyczące pod rygorem nieważności wymagają formy pisemnej. 6. Umowę sporządzono w 4 jednobrzmiących egzemplarzach po 2 egzemplarze dla każdej ze Stron. 7. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych pozyskanych w związku z realizacją niniejszej umowy jak również do zapewnienia Zamawiającemu nadzoru i kontroli nad przetwarzaniem i ochroną w/w danych osobowych. Załączniki: Załącznik Nr 1 - Harmonogram Załącznik Nr 2 - Dokumentacja projektowa Załącznik Nr 3 - Opis Przedmiotu zamówienia; Załącznik Nr 4 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. Zamawiający Wykonawca


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
nie dotyczy.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Warszawa: Przebudowa parkingów przy ul. Rosoła na odc. ul. Belgradzka-ul. Przy Bażantarni


Numer ogłoszenia: 166570 - 2010; data zamieszczenia: 14.06.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 117271 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5457100, faks 022 5457291.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa parkingów przy ul. Rosoła na odc. ul. Belgradzka-ul. Przy Bażantarni.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje: 1. zdjęcie humusu; 2. rozebranie: - nawierzchni asfaltowej i z tłucznia kamiennego oraz podbudowy z wywozem materiałów z rozbiórki i utylizacją gruzu, - chodników z płyt betonowych, - krawężników betonowych z wywozem materiałów z rozbiórki i utylizacją gruzu; 2. wykonanie: - nawierzchni z kostki brukowej betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo- piaskowej obramowanej krawężnikami betonowymi posadowionymi na podsypce cementowo-piaskowej i na ławie z betonu C8/10, - oznakowania pionowego i poziomego, - kanalizacji deszczowej wraz z wpustami deszczowymi i przykanalikami, - trawników W ramach wynagrodzenia Wykonawca powinien: zapewnić kompleksową obsługę geodezyjną i geotechniczną oraz niezbędne nadzory służb technicznych nad ich urządzeniami znajdującymi się w pasie frontu robót, wykonać projekt zmiany organizacji ruchu na czas robót i wdrożyć ten projekt, wykonać dokumentację powykonawczą w 2 egzemplarzach,.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.20.00.00-9, 45.23.00.00-8, 45.23.30.00-9, 45.23.31.00-0, 45.23.31.20-6, 45.23.24.00-6, 45.23.24.10-9.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Licytacja elektroniczna


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
02.06.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
16.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • DOWBUD-C Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 03-983 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 291582,33 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    240000,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    240000,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    350730,44


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: mkaras@um.warszawa.pl
tel: +48 22 4431400
fax: +48 22 4431402
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-01-26
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 11727120100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-05-10
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [LE]: Licytacja Elektroczniczna
Czas na realizację: 14882 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232400-6 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232410-9 Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przebudowa parkingów przy ul. Rosoła na odc. ul. Belgradzka-ul. Przy Bażantarni DOWBUD-C Sp. z o.o.
Warszawa
2010-06-14 240 000,00