Gdańsk: wbudowanie dźwigu osobowego w wewnętrznej klatce schodowej, wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi, w budynku Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku od ul. Rzeźnickiej WAG-VIII.272.1.2015.AD


Numer ogłoszenia: 13913 - 2015; data zamieszczenia: 02.02.2015

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Pomorski Urząd Wojewódzki , ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, woj. pomorskie, tel. 058 3077545, 058 3077388, faks 058 3077325.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa terenowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wbudowanie dźwigu osobowego w wewnętrznej klatce schodowej, wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi, w budynku Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku od ul. Rzeźnickiej WAG-VIII.272.1.2015.AD.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wbudowaniu dźwigu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w duszę wewnętrznej klatki schodowej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi, w budynku Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku od ul. Rzeźnickiej zgodnie z załącznikiem nr 1: Projekt budowlany i Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz załącznikiem nr 2: Przedmiar robót Terminy związane z realizacją zamówienia: Termin rozpoczęcia realizacji - do 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Termin wykonania robót budowlanych - do 90 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin uzyskania rejestracji dźwigu osobowego przez Urząd Dozoru Technicznego - do 15 dni kalendarzowych od terminu wykonania robót budowlanych. Wszędzie, gdzie w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia (specyfikacje technicznego wykonania robót, przedmiar) wystąpią nazwy materiałów, znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub inne szczegółowe dane- Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym poprzez użycie innych materiałów równoważnych ze wskazanymi parametrami - zgodnie z art. 29 ust. 1,2 i 3 oraz i art. 30 ust.1 ustawy Pzp. Wymagany okres gwarancji na wykonanie przedmiotu zamówienia wynosi min. 36 miesięcy, max. 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Dodatkowo Zamawiający informuje, że: a)Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych b)Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w PLN. c)Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. d)Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w niniejszym postępowaniu. e)Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. f)Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. g)Wybrany w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu, przed podpisaniem umowy kosztorysu ofertowego Dodatkowo Zamawiający informuje, że: a)Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych b)Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w PLN. c)Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. d)Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w niniejszym postępowaniu. e)Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. f)Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. g)Wybrany w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu, przed podpisaniem umowy kosztorysu ofertowego.


II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje dokonanie zamówień uzupełniających (polegających na powtórzeniu zakresu robót) stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.31.00.00-3.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 105.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
a.Wykonawca przystępujący do przetargu nieograniczonego jest obowiązany wnieść wadium w wysokości: 10.000,- zł b.Wadium winno być wniesione przed upływem terminu składania ofert oraz musi obejmować cały okres związania ofertą, który wynosi 30 dni od upływu terminu do składania ofert. c.Wadium może być wniesione w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.). d.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, tj. 93 1010 1140 0169 1313 9120 0000 Wadium - WAG-VIII.272.1.2015. Przy czym należy pamiętać, że wadium jest wniesione należycie w dniu i o godzinie obciążenia rachunku Zamawiającego, a nie w dniu i o godzinie dokonania przelewu przez Wykonawcę. Wadium musi wpłynąć na rachunek Zamawiającego przed terminem składania ofert. e.Wadium wniesione w formie innej niż pieniężna powinno być wystawione na Zamawiającego. Oryginał wadium należy złożyć wraz z ofertą w oddzielnej opisanej kopercie. f.Wykonawca, który nie wniósł wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą. g.Zwrot wadium reguluje art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • o Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia (wzór formularza oświadczenia nr 1 o spełnieniu warunków stanowi załącznik nr 3 do SIWZ)


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca na dowód posiadania wiedzy i doświadczenia - udokumentuje wykonanie w okresie ostatnich 5 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: wykonał co najmniej dwie roboty budowlane polegające na wbudowaniu dźwigu osobowego o konstrukcji stalowej i szklanej obudowie, o mocy co najmniej 5800W, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w wewnętrznej klatce schodowej budynku - każda o wartości co najmniej 450.000 zł. brutto. Spełnienie warunku poprzez: wypełnienie załącznika nr 3 SIWZ; wskazanie informacji dot. rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania z dokumentami potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Ocena wykazania spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w rozdz. 6.1 pkt 1 oraz oświadczenia, o którym mowa w rozdz. 6.1 pkt 4.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia (wzór formularza oświadczenia nr 1 o spełnieniu warunków stanowi załącznik nr 3 do SIWZ)


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dysponowania co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcje kierownika budowy i co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcje kierownika robót -posiadające uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi : - kierownika budowy z uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - kierownika robót z uprawnieniami budowlanymi bez ograniczeń w instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych Ocena wykazania spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w rozdz. 6.1 pkt 2 i 3 oraz oświadczenia, o którym mowa w rozdz. 6.1 pkt 4.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia (wzór formularza oświadczenia nr 1 o spełnieniu warunków stanowi załącznik nr 3 do SIWZ)


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM

W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

  • próbki, opisy lub fotografie produktów, które mają zostać dostarczone, których autentyczność musi zostać poświadczona przez wykonawcę na żądanie zamawiającego;
  • inne dokumenty


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Ofertę należy złożyć wg formularza ofertowego stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ. 2. W celu potwierdzenia, że oferowany przez Wykonawcę dźwig osobowy odpowiada wymogom technicznym określonym w Projekcie budowlanym pkt. 9.1 stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ, do oferty należy dołączyć opis techniczny dźwigu osobowego. 3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w III.4.2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Z zachowaniem terminów, o których mowa w III.4.2). 3.Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego. Umocowanie może wynikać z treści umowy konsorcjum, umowy spółki cywilnej - w takim przypadku umowę należy dołączyć do oferty - lub zostać przedłożone oddzielnie wraz z ofertą. Uwaga: treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. 4.W przypadku konsorcjum, każdy z przedsiębiorców tworzących konsorcjum składa dokumenty przygotowane odrębnie w odniesieniu do każdego z członków konsorcjum. W odniesieniu do dokumentów wymienionych w III.4.1) konsorcjum może złożyć wspólne

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 95
  • 2 - okres gwarancji - 5


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1.Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień umownych wraz ze skutkami wprowadzenia tych zmian w przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, technologicznych niż wskazane w ofercie, dokumentacji projektowej lub technicznej w sytuacji gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu zamówienia. 2.Zmiana terminu realizacji zamówienia może nastąpić wskutek okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności: 1)wstrzymania realizacji umowy przez Zamawiającego, 2)konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej. 3.Zamawiający dopuszcza, także możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy na pisemny wniosek Wykonawcy, o ile konieczność wprowadzenia takiej zmiany jest następstwem szczególnych okoliczności nie leżących po stronie Wykonawcy. Ocena, czy zachodzą szczególne okoliczności oraz czas przedłużenia terminu należy wyłącznie do Zamawiającego. 4.Zamawiający dopuszcza, także możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy w związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych, nie ujętych w zakresie podstawowym; bez których nie można wykonać prawidłowo zadania objętego umową. 5.Zamawiający dopuszcza, także możliwość zmiany osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia po stronie Zamawiającego i Wykonawcy, ze względu na okoliczności nieznane w momencie podpisania umowy. W sytuacji takiej Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wykonania prac przez osoby na dotychczasowym poziomie merytorycznym z uwzględnieniem umówionego doświadczenia zawodowego. 6.Zamawiający dopuszcza zmianę wartości i zakresu umowy. Powodem wprowadzenia zmian mogą być roboty zamienne lub zaniechane. 1)Wprowadzenie robót zamiennych jest możliwe jeśli- stało się konieczne na skutek ujawnienia przeszkód w budynku lub w gruncie, lub błędów w dokumentacji projektowej. Wprowadzenie robót zaniechanych jest możliwe jeśli: są one następstwem zleconych zamówień dodatkowych lub konieczność rezygnacji z części robót jest niezbędna dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy lub zaistniały istotne okoliczności powodujące, że wykonanie części robót nie leży w interesie Zamawiającego, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. 7.Zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://www.gdansk.uw.gov.pl/pomorski-urzad-wojewodzki-w-gdansku/zamowienia-publiczne

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, w pokoju nr 195.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
17.02.2015 godzina 10:00, miejsce: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, w pokoju nr 198C.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

Adres: Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: bl@gdansk.uw.gov.pl
tel: 583077304
fax: 583077325
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-02-16
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 1391320150
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-02-01
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 105 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 95%
WWW ogłoszenia: http://www.gdansk.uw.gov.pl/pomorski-urzad-wojewodzki-w-gdansku/zamowienia-publiczne
Informacja dostępna pod: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, w pokoju nr 195
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne