TITytułPolska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego
NDNr dokumentu149550-2017
PDData publikacji20/04/2017
OJDz.U. S77
TWMiejscowośćGDAŃSK
AUNazwa instytucjiPKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HAEU Institution-
DSDokument wysłany18/04/2017
DTTermin29/05/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
71521000 - Usługi nadzorowania placu budowy
OCPierwotny kod CPV71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
71521000 - Usługi nadzorowania placu budowy
RCKod NUTSPL3
IAAdres internetowy (URL)www.plk-sa.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie sektora użyteczności publicznej (gospodarka wodna, energetyka, transport i usługi pocztowe) (2014/25/UE)

20/04/2017    S77    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego

2017/S 077-149550

Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe

Usługi

Dyrektywa 2014/25/UE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa i adresy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Dyrekcyjna 2-4
Gdańsk
80-852
Polska
Osoba do kontaktów: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny, ul. Dyrekcyjna 2-4, 80-852 Gdańsk
Tel.: +48 587213437
E-mail: l.szwed@plk-sa.pl
Faks: +48 587213268
Kod NUTS: PL63


Adresy internetowe:

Główny adres: www.plk-sa.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.3)Komunikacja
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać bezpłatnie pod adresem: https://zamowienia.plk-sa.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem podanym powyżej
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres podany powyżej
I.6)Główny przedmiot działalności
Inna działalność: transport kolejowy - zarządzanie liniami kolejowymi

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

1. Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do.

Numer referencyjny: 9090/IREZA2/07322/03007/17/P
II.1.2)Główny kod CPV
71520000
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do realizacji w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia.

Inwestycja ma charakter liniowy i obejmuje swoim zasięgiem odcinek linii kolejowej nr 219 Szczytno – Ełk – od km 43,370 do km 156,950.

II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
71247000
71521000
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL3
II.2.4)Opis zamówienia:

Odcinek linii kolejowej nr 219, stanowiący zakres przedsięwzięcia, przebiega od km 43,370 na stacji Szczytno do km 156,950 na stacji Ełk, ze stacjami pośrednimi i przystankami osobowymi: Olszyny, Jeruty, Świętajno, Kolonia, Spychowo, Karwica Mazurska, Ruciane-Nida Zachód, Ruciane-Nida, Szeroki Bór, Pisz, Stare Guty, Kaliszki, Biała koło Piszu, Drygały, Pogorzel Wielka, Bajtkowo, Nowa Wieś Ełcka, Ełk Szyba Zachód. Zakres przedsięwzięcia obejmuje budowę przystanku osobowego Pisz Wschód.

Odcinek linii kolejowej nr 219 od stacji Olsztyn Główny do stacji Szczytno został zmodernizowany w ramach odrębnego przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Obiekty objęte zamówieniem znajdują się na obszarze działania PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie.

Projekt przewidziany jest do realizacji w latach 2017 – 2020.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia; wszystkie kryteria są wymienione tylko w dokumentacji zamówienia
II.2.6)Szacunkowa wartość
II.2.7)Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Okres w miesiącach: 60
Niniejsze zamówienie podlega wznowieniu: nie
II.2.10)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Opis opcji:

Zamawiający informuje, że zastrzega sobie prawo opcji określone w paragrafie 27 Tomu II SIWZ (WU).

1.W ramach Prawa opcji Zamawiający przewiduje, wydłużenie czasu realizacji Etapu 3, odrębnie dla każdego z Kontraktów ponad przewidziane w Umowie 24 miesiące o:

1) 12 miesięcy;

2) 24 miesiące;

3) 36 miesięcy.

II.2.12)Informacje na temat katalogów elektronicznych
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Numer identyfikacyjny projektu: Program Operacyjny Polska Wschodnia.
II.2.14)Informacje dodatkowe

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki udziału
III.1.1)Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Wykaz i krótki opis warunków:

W Postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy spełniający warunki udziału określone w pkt 8.2 IDW, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie:

— art. 24 ust. 1 pkt 13-23 z wyłączeniem przesłanek określonych w ust. 1 pkt 13 lit. d i pkt 14 w zakresie przestępstwa określonego w art. 24 ust. 1 pkt. 13 lit. d (przesłanki wykluczenia obligatoryjne) oraz

— w art. 24 ust. 5 pkt 1,5 i 6 (przesłanki wykluczenia fakultatywne)

Spełnia warunki udziału w postepowaniu, określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w Postępowaniu w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.

Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji Zamówienia.

W celu wykazania, że brak jest podstaw do wykluczenia z Postępowania oraz na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w Postępowaniu, każdy z Wykonawców złoży Jednolity Dokument, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do Tomu I SIWZ (IDW).

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (konsorcjum), Jednolity Dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Jednolity Dokument potwierdza w szczególności brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także wraz z ofertą Jednolity Dokument dotyczący każdego z tych podmiotów wraz ze zobowiązaniem, którego wzór stanowi Załącznik nr 4 do niniejszej IDW.

Oświadczenia i dokumenty, jakich będzie żądał Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu są wymienione w pkt. 9.7 oraz dokumenty i oświadczenia na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania w pkt 9.8 TOMU I SIWZ (IDW) zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem; https://zamowienia.plk-sa.pl

Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.

Zamawiający może skorzystać z uprawnienia wynikającego z art. 24 aa ust. 1 Ustawy.

III.1.2)Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:

Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia, tj.:

a) posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, minimalny roczny obrót w wysokości nie mniejszej niż 2 400 000 PLN.

b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową – w wysokości nie mniejszej niż 600 000 PLN

Jako kurs przeliczeniowy na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

Ad.1 część sprawozdania finansowego, tj. rachunek zysków i strat, w przypadku gdy sporządzenie sprawozdania wymagane jest przepisami prawa kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również odpowiednio z opinią o badanym rachunku zysków i strat, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzenia finansowego, innych dokumentów określających na przykład obroty oraz aktywa i zobowiązania – za okres nie dłuższy niż ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy za ten okres;

Ad.2 informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert,

Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego dokumentów, dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej, zamawiający dopuszcza złożenie przez wykonawcę innych dokumentów, o których mowa w art. 26 ust. 2 c ustawy z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych.

III.1.3)Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania zdolności technicznej i zawodowej.

Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę wykonanie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, maksymalnie 3 (trzech) usług polegających na zarządzaniu inwestycją i sprawowaniu nadzoru nad robotami budowlanymi w zakresie budowy lub przebudowy linii kolejowych, obejmujących łącznie budowę lub przebudowę: 1 stacji kolejowych, 15 rozjazdów, 6 krawędzi peronowych i 30 obiektów inżynieryjnych – przy czym każda z usług musi dotyczyć zakończonych lub odebranych świadectwem przejęcia i protokołem odbioru końcowego robót budowlanych, których łączna wartość wynosi co najmniej 80 000 000 PLN brutto.

Jako wykonanie usługi należy rozumieć doprowadzenie co najmniej do wystawienia Świadectwa Przejęcia (dla kontraktów realizowanych zgodnie z Warunkami FIDIC) i protokołu odbioru całości robót lub równoważnego dokumentu (w przypadku zamówień, w których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia).

Jako kurs przeliczeniowy na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

1)dysponowania osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:

Inżynier Projektu

Wymagane minimalne kwalifikacje i doświadczenie:

— wykształcenie wyższe;

— minimum5 lat doświadczenia na stanowisku Inżyniera Projektu lub Inżyniera Rezydenta lub Dyrektora Kontraktu lub równorzędnym w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi;

— w ciągu ostatnich 10 lat liczonych do terminu składania ofert w postępowaniu zdobył doświadczenie w zakresie zarządzania projektami, na stanowiskach, o których mowa powyżej, na minimum 2 inwestycjach infrastruktury transportowej w tym przynajmniej 1 dotyczącej infrastruktury kolejowej (przez okres co najmniej 12 miesięcy na każdej) realizowanych w oparciu o warunki kontraktu FIDIC lub inne standardowe warunki kontraktowe.

Inżynier Rezydent

Wymagane minimalne kwalifikacje i doświadczenie:

wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami

budowlanymi zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych i/lub specjalności inżynieryjnej mostowej i/lub specjalności drogowej i/lub konstrukcyjno-budowlanej;

— w ciągu ostatnich 10 lat liczonych do terminu składania ofert w postępowaniu zdobył minimum 5 lat doświadczenia w pracy przy realizacji projektów kolejowych realizowanych w oparciu o warunki kontraktu FIDIC lub inne standardowe warunki kontraktowe, w tym 2 lata doświadczenia na stanowisku Inżyniera Projektu lub Inżyniera Rezydenta lub 5 lat na stanowisku Inspektora Nadzoru.

Inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych

Wymagane minimalne kwalifikacje i doświadczenie:

uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w danej specjalności;

— posiada co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane;

— w ciągu ostatnich 10 lat liczonych do terminu składania ofert w postępowaniu zdobył minimum 3 letnie doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru w zakresie minimum 1 inwestycji infrastrukturalnej, realizowanej realizowanych w oparciu o warunki kontraktu FIDIC lub inne standardowe warunki kontraktowe. Nie dopuszcza się wskazywania przez Wykonawców w ofercie tej samej osoby na więcej niż jedno stanowisko.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

Inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej mostowej

Wymagane minimalne kwalifikacje i doświadczenie:

uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w danej specjalności;

— posiada co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane;

— w ciągu ostatnich 10 lat liczonych do terminu składania ofert w postępowaniu zdobył minimum 3 letnie doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru w zakresie minimum 1 inwestycji infrastrukturalnej, realizowanej realizowanych w oparciu o warunki kontraktu FIDIC lub inne standardowe warunki kontraktowe.

Inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym

Wymagane minimalne kwalifikacje i doświadczenie:

— uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w danej specjalności;

— posiada co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane;

— w ciągu ostatnich 10 lat liczonych do terminu składania ofert w postępowaniu zdobył minimum 3 letnie doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru w zakresie minimum 1 inwestycji infrastrukturalnej, realizowanej realizowanych w oparciu o warunki kontraktu FIDIC lub inne standardowe warunki kontraktowe.

—Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11.9.2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. 2014, poz. 1278 ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2016 r. poz. 65).

—W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa (Dz.U. z 2014 r., poz. 1946 ze. zm.), osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, wyszczególnione wyżej jeżeli:

—- nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające posiadaniu uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi, oraz

—- posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa, dotyczące świadczenia usług transgranicznych.

—Stosownie do art. 12 ust. 7 Ustawy Prawo Budowlane, podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi m.in. wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę. Zgodnie z art. 12 a ww. ustawy, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.

III.1.4)Obiektywne zasady i kryteria udziału
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:

Kryteria oceny ofert: Cena 40 %, Doświadczenie Personelu 30 %; Metodologia 30 %

Tryb i sposób oceny ofert znajduje się w Tomie I SIWZ (IDW) pkt 19 dostępnej na stronie internetowej pod adresem zamowienia.plk-sa.pl.

III.1.5)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.1.6)Wymagane wadia i gwarancje:

Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości:

180 000 PLN

(słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy 00/100 złotych)

Wadium musi być wniesione w formie zgodnej z art. 45 ust. 6 Ustawy Pzp.

Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert, wskazanym w punkcie 17.1 IDW.

W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być co najmniej gwarancją bezwarunkową, nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wykonawca przed podpisaniem umowy wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy zgodnie z Tomem I SIWZ (IDW) zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem; https://zamowienia.plk-sa.pl

III.1.7)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.8)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie niniejszego Zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie Zamówienia muszą ustanowić i wskazać Pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu o udzielenie niniejszego Zamówienia albo reprezentowania w Postępowaniu o udzielenie niniejszego Zamówienia i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia publicznego – zgodnie z postanowieniem art. 23 Ustawy. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.

III.2)Warunki dotyczące zamówienia
III.2.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.2.2)Warunki realizacji umowy:

Warunki Umowy stanowi Tom II Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

III.2.3)Informacje na temat pracowników odpowiedzialnych za wykonanie zamówienia

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
IV.1.4)Zmniejszenie liczby rozwiązań lub ofert podczas negocjacji lub dialogu
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: nie
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
IV.2.2)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału
Data: 29/05/2017
Czas lokalny: 09:00
IV.2.3)Szacunkowa data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału wybranym kandydatom
IV.2.4)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału:
Polski
IV.2.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w miesiącach: 2 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.2.7)Warunki otwarcia ofert
Data: 29/05/2017
Czas lokalny: 09:30
Miejsce:

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Gdańsku, ul. Dyrekcyjna 2-4,

80-852 Gdańsk, PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny – Sala 430, III piętro.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje na temat procesów elektronicznych
VI.3)Informacje dodatkowe:

Usługa będzie realizowana dla każdego Kontraktu w 2 Etapach (Etap 1 nie ma w niniejszym postępowaniu zastosowania):

1) Etap 1 – wsparcia w prowadzeniu postępowania przetargowego i wyboru Wykonawcy Robót – Etap realizowany będzie od dnia wyznaczonego Poleceniem Zamawiającego, wydanym nie później niż 30 dni od zawarcia Umowy, określającym termin rozpoczęcia realizacji Etapu nie później niż w terminie 90 dni od jej zawarcia, do dnia zawarcia przez Zamawiającego Umowy na Roboty -nie ma zastosowania,

2)Etap 2 – realizacji Robót – realizowany będzie od dnia wskazanego w wydanym przez Zamawiającego Poleceniu rozpoczęcia Usługi dla Etapu 2, wydanym nie później niż 14 dni od zawarcia Umowy na Roboty, określającym termin rozpoczęcia realizacji Etapu 2 nie później niż w terminie 30 dni od jej zawarcia, do dnia zakończenia wykonywania Robót (wystawienia Świadectwa Przejęcia),

3)Etap 3 – dotyczący okresu gwarancji i zgłaszania wad z Umowy na Roboty, realizowany od zakończenia wykonywania Robót (od dnia następnego po wystawieniu Świadectwa Przejęcia) przez okres 24 miesięcy, z zastrzeżeniem, iż czas ten może ulec wydłużeniu w przypadku zastosowania Prawa opcji określonego w § 27 Umowy.

1. Przewidywany czas realizacji Usługi dla każdego z Kontraktów wynosi odpowiednio:

1) dla Kontraktu nr 60 miesięcy, w tym:

a) nie ma zastosowania

b) 36 miesięcy – Etap 2;

c) 24 miesiące – Etap 3;

Przewidywany czas realizacji dla każdego z Kontraktów, został wskazany w OPZ i Warunkach Umowy.

Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 134 ust. 6 pkt 3) Ustawy.

Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z ich tłumaczeniem na język polski. Specyfikację można pobrać bezpłatnie w wersji elektronicznej ze strony zamówienia.plk-sa.pl. Zamawiający na podstawie art. 93 ust.1 a Ustawy Pzp może unieważnić postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane.

Uwaga do Sekcji III.1.3) Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe: Ocena spełniania w/w warunków nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w punkcie 9 Tomu I SIWZ (IDW) zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem; https://zamowienia.plk-sa.pl

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.4.3)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań:

Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 179 i następnych Ustawy.

Wobec niezgodnej z przepisami Ustawy czynności Zamawiającego podjętej w toku postępowania lub w przypadku zaniechania przez Zamawiającego dokonania czynności, do których podjęcia zobowiązany jest Zamawiający przepisami Ustawy, Wykonawca może wnieść odwołanie.

Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.

Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.

Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli informacje te zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 Ustawy zdanie drugie, albo w terminie 15 dni – jeżeli informacje zostały przesłane w inny sposób.

Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.

Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 21.5 i 21.6 IDW wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18/04/2017
TITytułPolska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego
NDNr dokumentu151218-2017
PDData publikacji21/04/2017
OJDz.U. S78
TWMiejscowośćGDAŃSK
AUNazwa instytucjiPKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HAEU Institution-
DSDokument wysłany20/04/2017
DTTermin29/05/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
71521000 - Usługi nadzorowania placu budowy
OCPierwotny kod CPV71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
71521000 - Usługi nadzorowania placu budowy
RCKod NUTSPL3
IAAdres internetowy (URL)www.plk-sa.pl

21/04/2017    S78    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego

2017/S 078-151218

Sprostowanie

Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji

Usługi

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 2017/S 077-149550)

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa i adresy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Dyrekcyjna 2-4
Gdańsk
80-852
Polska
Osoba do kontaktów: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny, ul. Dyrekcyjna 2-4, 80-852 Gdańsk
Tel.: +48 587213437
E-mail: l.szwed@plk-sa.pl
Faks: +48 587213268
Kod NUTS: PL63


Adresy internetowe:

Główny adres: www.plk-sa.pl

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

1. Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do.

Numer referencyjny: 9090/IREZA2/07322/03007/17/P
II.1.2)Główny kod CPV
71520000
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do realizacji w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia.

Inwestycja ma charakter liniowy i obejmuje swoim zasięgiem odcinek linii kolejowej nr 219 Szczytno – Ełk – od km 43,370 do km 156,950.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20/04/2017
VI.6)Numer pierwotnego ogłoszenia
Numer ogłoszenia w Dz.Urz. UE – OJ/S: 2017/S 077-149550

Sekcja VII: Zmiany

VII.1)Informacje do zmiany lub dodania
VII.1.2)Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer sekcji: III.1.2
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Zamiast:

Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia, tj.:

a) posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, minimalny roczny obrót w wysokości nie mniejszej niż 2 400 000 PLN.

b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową – w wysokości nie mniejszej niż 600 000 PLN

Jako kurs przeliczeniowy na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Powinno być:

Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia, tj.:

a)posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, minimalny roczny obrót w wysokości nie mniejszej niż 2 200 000 PLN.

b)posiada środki finansowe lub zdolność kredytową – w wysokości nie mniejszej niż 500 000 PLN

Jako kurs przeliczeniowy na PLN danych finansowych wyrażonych w walutach innych niż PLN, należy przyjąć średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

VII.2)Inne dodatkowe informacje:

TITytułPolska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego
NDNr dokumentu166586-2017
PDData publikacji03/05/2017
OJDz.U. S85
TWMiejscowośćGDAŃSK
AUNazwa instytucjiPKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HAEU Institution-
DSDokument wysłany28/04/2017
DTTermin31/05/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
71521000 - Usługi nadzorowania placu budowy
OCPierwotny kod CPV71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
71521000 - Usługi nadzorowania placu budowy
RCKod NUTSPL3
IAAdres internetowy (URL)www.plk-sa.pl

03/05/2017    S85    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego

2017/S 085-166586

Sprostowanie

Ogłoszenie zmian lub dodatkowych informacji

Usługi

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 2017/S 077-149550)

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa i adresy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Dyrekcyjna 2-4
Gdańsk
80-852
Polska
Osoba do kontaktów: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny, ul. Dyrekcyjna 2-4, 80-852 Gdańsk
Tel.: +48 587213437
E-mail: l.szwed@plk-sa.pl
Faks: +48 587213268
Kod NUTS: PL63


Adresy internetowe:

Główny adres: www.plk-sa.pl

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

1. Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do.

Numer referencyjny: 9090/IREZA2/07322/03007/17/P
II.1.2)Główny kod CPV
71520000
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do realizacji w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia.

Inwestycja ma charakter liniowy i obejmuje swoim zasięgiem odcinek linii kolejowej nr 219 Szczytno – Ełk – od km 43,370 do km 156,950.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
28/04/2017
VI.6)Numer pierwotnego ogłoszenia
Numer ogłoszenia w Dz.Urz. UE – OJ/S: 2017/S 077-149550

Sekcja VII: Zmiany

VII.1)Informacje do zmiany lub dodania
VII.1.2)Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer sekcji: III.1.2)
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Zamiast:

Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia, tj.:

a)posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, minimalny roczny obrót w wysokości nie mniejszej niż 2 200 000 PLN.

Powinno być:

Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie Zamówienia, tj.:

a) posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, średni roczny przychód netto ze sprzedaży w kwocie minimalnej 2 200 000 PLN.

Numer sekcji: III.1.6)
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Wymagane wadia i gwarancje
Zamiast:

W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być co najmniej gwarancją bezwarunkową, nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wykonawca przed podpisaniem umowy wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy zgodnie z Tomem I SIWZ (IDW) zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem; https://zamowienia.plk-sa.pl

Powinno być:

W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być co najmniej gwarancją bezwarunkową, nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, do której zastosowanie będzie miało prawo polskie. Wykonawca przed podpisaniem umowy wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy zgodnie z tomem I SIWZ (IDW) zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: https://zamowienia.plk-sa.pl

Numer sekcji: IV.2.2)
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału
Zamiast:
Data: 29/05/2017
Powinno być:
Data: 31/05/2017
Numer sekcji: IV.2.7)
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Warunki otwarcia
Zamiast:
Data: 29/05/2017
Powinno być:
Data: 31/05/2017
Numer sekcji: VI.3)
Miejsce, w którym znajduje się tekst do modyfikacji: Informacje dodatkowe
Zamiast:

2)Etap 2 – realizacji Robót – realizowany będzie od dnia wskazanego w wydanym przez Zamawiającego Poleceniu rozpoczęcia Usługi dla Etapu 2, wydanym nie później niż 14 dni od zawarcia Umowy na Roboty, określającym termin rozpoczęcia realizacji Etapu 2 nie później niż w terminie 30 dni od jej zawarcia, do dnia zakończenia wykonywania Robót (wystawienia Świadectwa Przejęcia),

3)Etap 3 – dotyczący okresu gwarancji i zgłaszania wad z Umowy na Roboty, realizowany od zakończenia wykonywania Robót (od dnia następnego po wystawieniu Świadectwa Przejęcia) przez okres 24 miesięcy, z zastrzeżeniem, iż czas ten może ulec wydłużeniu w przypadku zastosowania Prawa opcji określonego w § 27 Umowy.

Powinno być:

2) Etap 2 – realizacji robót – realizowany będzie od dnia wskazanego w wydanym przez Zamawiającego poleceniu rozpoczęcia usługi dla etapu 2, wydanym nie później niż 14 dni od zawarcia umowy na roboty, określającym termin rozpoczęcia realizacji etapu 2 nie później niż w terminie 30 dni od jej zawarcia, do dnia zakończenia wykonywania robót.

3) Etap 3 – dotyczący okresu gwarancji i zgłaszania wad z umowy na roboty, realizowany od zakończenia wykonywania robót przez okres 24 miesięcy, z zastrzeżeniem, iż czas ten może ulec wydłużeniu w przypadku zastosowania Prawa opcji określonego w § 27 umowy.

VII.2)Inne dodatkowe informacje:

TITytułPolska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego
NDNr dokumentu383787-2017
PDData publikacji29/09/2017
OJDz.U. S187
TWMiejscowośćGDAŃSK
AUNazwa instytucjiPKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HAEU Institution-
DSDokument wysłany26/09/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OCPierwotny kod CPV71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RCKod NUTSPL63
IAAdres internetowy (URL)www.plk-sa.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie sektora użyteczności publicznej (gospodarka wodna, energetyka, transport i usługi pocztowe) 2014/25/UE

29/09/2017    S187    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Usługi nadzoru budowlanego

2017/S 187-383787

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe

Wyniki postępowania

Usługi

Dyrektywa 2014/25/UE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa i adresy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Dyrekcyjna 2-4
Gdańsk
80-852
Polska
Osoba do kontaktów: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Północny, ul. Dyrekcyjna 2-4, 80-852 Gdańsk
Tel.: +48 587213437
E-mail: l.szwed@plk-sa.pl
Faks: +48 587213268
Kod NUTS: PL63


Adresy internetowe:

Główny adres: www.plk-sa.pl

Adres profilu nabywcy: https://zamowienia.plk-sa.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.6)Główny przedmiot działalności
Inna działalność: transport kolejowy- zarządzanie liniami kolejowymi

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk”.

II.1.2)Główny kod CPV
71520000
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” przewidzianego do realizacji w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia.

Inwestycja ma charakter liniowy i obejmuje swoim zasięgiem odcinek linii kolejowej nr 219 Szczytno – Ełk – od km 43,370 do km 156,950.

II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.7)Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (Zgoda na publikację? tak)
Wartość bez VAT: 7 986 275.00 PLN
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL63
II.2.4)Opis zamówienia:

Odcinek linii kolejowej nr 219, stanowiący zakres przedsięwzięcia, przebiega od km 43,370 na stacji Szczytno do km 156,950 na stacji Ełk, ze stacjami pośrednimi i przystankami osobowymi: Olszyny, Jeruty, Świętajno, Kolonia, Spychowo, Karwica Mazurska, Ruciane-Nida Zachód, Ruciane-Nida, Szeroki Bór, Pisz, Stare Guty, Kaliszki, Biała koło Piszu, Drygały, Pogorzel Wielka, Bajtkowo, Nowa Wieś Ełcka, Ełk Szyba Zachód. Zakres przedsięwzięcia obejmuje budowę przystanku osobowego Pisz Wschód.

Odcinek linii kolejowej nr 219 od stacji Olsztyn Główny do stacji Szczytno został zmodernizowany w ramach odrębnego przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Obiekty objęte zamówieniem znajdują się na obszarze działania PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie.

Projekt przewidziany jest do realizacji w latach 2017 – 2020.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Cena
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Numer identyfikacyjny projektu: Program Operacyjny Polska Wschodnia.
II.2.14)Informacje dodatkowe

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: nie
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
Numer ogłoszenia w Dz.Urz. UE – OJ/S: 2017/S 077-149550
IV.2.8)Informacje o zakończeniu dynamicznego systemu zakupów
IV.2.9)Informacje o zakończeniu zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w postaci okresowego ogłoszenia informacyjnego

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Nazwa:

Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk”

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
21/09/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
ECM Group Polska S.A.
{Dane ukryte}
Warszawa
00-124
Polska
Kod NUTS: PL7
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT) (Zgoda na publikację? tak)
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 7 986 275.00 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa
V.2.6)Kwota zapłacona za zakupy po okazyjnej cenie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.3)Informacje dodatkowe:
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.4.3)Składanie odwołań
VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
26/09/2017

Adres: ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: ewa.wrobel@plk-sa.pl
tel: +48 914715853
fax: +48 224732155
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-05-29
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 14955020171
ID postępowania Zamawiającego: 9090/IREZA2/07322/03007/17/P
Data publikacji zamówienia: 2017-04-20
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 180000 ZŁ
Szacowana wartość* 6 000 000 PLN  -  9 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.plk-sa.pl
Informacja dostępna pod: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Dyrekcyjna 2-4, 80-852 Gdańsk, woj. POMORSKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
71521000-6 Usługi nadzorowania placu budowy
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 219 na odcinku Szczytno – Ełk” ECM Group Polska S.A.
Warszawa
2017-09-21 7 986 275,00