TI Tytuł Polska-Włocławek: Roboty inżynieryjne i budowlane
ND Nr dokumentu 162750-2015
PD Data publikacji 12/05/2015
OJ Dz.U. S 91
TW Miejscowość WŁOCŁAWEK
AU Nazwa instytucji Nadleśnictwo Włocławek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 07/05/2015
DT Termin 17/06/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
OC Pierwotny kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
RC Kod NUTS PL615
IA Adres internetowy (URL) http://wloclawek.torun.lasy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/05/2015    S91    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Włocławek: Roboty inżynieryjne i budowlane

2015/S 091-162750

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Nadleśnictwo Włocławek
Ziębia 13
Punkt kontaktowy: Nadleśnictwo Włocławek ul. Ziębia 13, 87-800 Włocławek
Osoba do kontaktów: Tomasz Ziółkowski
87-800 Włocławek
POLSKA
Tel.: +48 542349800
E-mail: wloclawek@torun.lasy.gov.pl
Faks: +48 542349281

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://wloclawek.torun.lasy.gov.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_torun/nadl_wloclawek/zamowienia_publiczne

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, jednostka nie posiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarka leśna, leśnictwo
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym AW-1 (Ośla) dz. ew. 205 ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Zastawka posadowiona będzie na dz. ew. nr 205 ob. ew. Brzezie; Gmina Brześć Kuj. oraz częściowo na dz. ew. nr 392 ob. ew. Mikanowo; Gmina Lubanie.; Powiat włocławski; Woj. Kujawsko-Pomorskie.

Kod NUTS PL615

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa urządzenia wodnego małej retencji w formie zastawki żelbetowej z zamknięciem szandorowym o maksymalnej wysokości piętrzenia H = 0,70 m zlokalizowanego na rowie melioracyjnym AW-1 przepływającego przez tereny leśne.
Zastawka posadowiona bedzie na dz. ew. nr 205 ob. ew. Brzezie; Gmina Brześć Kuj. oraz częściowo na dz. ew. nr 392 ob. ew. Mikanowo; Gmina Lubanie.; Powiat włocławski; Woj. Kujawsko-Pomorskie.
Podstawowe parametry techniczne projektowanej zastawki:
— konstrukcja: żelbetowa
— szerokość zastawki: 5,8 m
— projektowana rzędna piętrzenia: 58,5
— maksymalna wysokość piętrzenia (głębokość wody w cieku przy zastawce po osiągnięciu projektowanej
rzędnej piętrzenia 58,5): 0,70 m

— całkowita powierzchnia zajmowana przez urządzenie: 29,15 m2

— maksymalny zasięg zalewu: 434 m
— maksymalna szerokość zalewu: 1,0 m

— maksymalna powierzchnia zalewu: 303,80 m2

— maksymalna kubatura retencji powierzchniowej (kubatura retencjonowanej na powierzchni zlewni wody): 169,26 m3

— maksymalna całkowita kubatura retencji (kubatura retencjonowanej wody na powierzchni zlewni i w gruncie): 6548,26 m3

3.2. Szczegółowe wymagania oraz warunki techniczne związane z realizacją przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SIWZ - Dokumentacja techniczna (w tym dokumentacja projektowa, szczegółowe specyfikacje techniczne, ślepy kosztorys ofertowy wraz z przedmiarem)
3.3. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień:
45.24.00.00-1 budowa obiektów inżynierii wodnej,
3.4.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.
3.4.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu Wykonawcę żadnych z części zamówienia.
3.4.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
3.4.3 Zamawiajacy żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia,której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawce nazw (firm)podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp.
3.4.4 Jezeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał sie, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, ustawy pzp wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
3.4.5 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi podwykonawcami):
a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej,
b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin wykonania zamówienia podstawowego,
c) wartość zleconych robót podwykonawcom nie może przekraczać kwoty ujętej przez wykonawcę w ofercie za ten sam zakres.
3.4.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców) przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są roboty budowlane (podwykonawcy - wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie - o treści zgodnej z projektem umowy), a także - w terminie 7 dni od daty jej zawarcia - potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu (zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.3.4.5, Zamawiający, w terminie 14 dni od otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).
3.4.7 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy (sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).
3.4.8 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców) przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie został określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 3.4.5 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę (podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym w pkt. 3.4.5 lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.
3.4.9 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł, Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.
3.4.10 Postanowienia pkt 3.4.3 - 3.4.9 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.
3.4.11 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców oraz pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia - istotne z punktu widzenia podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
3.5 Dodatkowe wymagania stawiane Wykonawcy:
3.5.1. Roboty budowlane należy wykonać:
— zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (t.j. Dz. U.z 2013r. poz.1409 ze zm), ustawy z 18.7.2001 Prawo wodne ( t.j. Dz.U z 2015r. poz 469 ze zm.) normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami dotyczącymi bhp przy wykonywaniu robót budowlanych tj. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 6.2.2003 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47 poz. 401), przepisami ppoż. oraz zgodnie z poleceniami inspektora nadzoru.
— zgodnie z dokumentacja projektową, szczegółowymi specyfikacjami technicznynymi – stanowiącymi zał nr 8 do SIWZ, kosztorysem ofertowym załączonym do oferty i zawartą umową, której wzór stanowi zał. Nr 7 do SIWZ.
— zgodnie z podrecznikiem wdrażania projektu wprowadzonym zarządzeniem nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 31.12.2012 w sprawie wprowadzenia do stosowania w jednostkach Lasów Państwowych „Podręcznika wdrażania projektu Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych“ ZF-364-1-68/2010 z późn. zm. (zał. Nr 11)
3.5.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
3.5.3 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
3.5.4.1. Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego protokółu końcowego odbioru robót.
3.5.4.2. Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego protokółu końcowego odbioru robót.
3.5.5 Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być wliczony w cenę oferty.
3.5.6 Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z polską norma lub aprobata techniczną w przypadku braku polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć w/w dokumenty przy odbiorze ostatecznym zadania.
3.5.7 Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni na żądanie Zamawiającego wgląd w materiały, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
Uwaga: Podane w dokumentacji projektowej nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i 7 ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w projekcie.
Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia; dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych w dokumentacji technicznej i specyfikacji technicznej rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych, co wyraża się niedopuszczeniem przez Zamawiającego składania ofert wariantowych.
Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujące konieczność ingerencji w dokumentację projektową i wydane decyzje administracyjne wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich. Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie i wydanych decyzjach administracyjnych leżą po stronie Wykonawcy. Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na wykonanie ewentualnych zmian.
W przypadku wykorzystania zamiennych materiałów, bądź urządzeń innych niż podano w dokumentacji technicznej należy zachować niezmienne parametry pracy i budowy urządzeń oraz materiałów opisanych w tej dokumentacji.
3.5.8 Załatwienie wszelkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.
3.5.9 Zamawiający nie stawia przeszkód w możliwości dokonania wizji lokalnej, w celu uzyskania niezbędnych informacji (teren i warunki pracy etc.) dla poprawnego
i kompletnego przygotowania oferty. Koszty dokonania wizji terenu ponosi Wykonawca. Termin wizji lokalnej należy ustalić pisemnie, elektronicznie lub faksem z Zamawiającym.
3.6. Termin wykonania zamówienia
Od dnia podpisania umowy do 7.9.2015.
Termin podpisania umowy może ulec przedłużeniu z przyczyn niezależnych od Zamawiającego np. w przypadku przedłużania się procedur przetargowych, w tym między innymi konieczności poddania postępowania kontroli uprzedniej przez Prezesa UZP.
Pożądany termin rozpoczęcia robót 15.7.2015.
Termin zakończenia robót do – 7.9.2015.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45220000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zamówienie realizowane jest przy udziale środków finansowych pochodzących z budżetu Unii Europejskiej w projekcie pn.:
„Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”,
w ramach działania 3.1 Retencjonowanie wody i zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego priorytetu
III Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013.
Łączna wartość robót budowlanych w całym projekcie, w skład którego wchodzi niniejsze zamówienie wynosi
127996758,81 PLN i przekracza kwotę określona w art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 58 500 i 66 500 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.7.2015. Zakończenie 7.9.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
12. Wymagania dotyczące wadium
12. 1 Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 1 000 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych)
12,2 Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,przelewem na rachunek Zamawiającego: BGŻ SA o/Włocławek 87 2030 0045 1110 0000 0037 6160 z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania dotyczy wpłata:
„MRN w Nadleśnictwie Włocławek“.
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014r poz. 1804)
12.3 Wadium wnoszone w formie nnej niż pieniądz wykonawca załącza do oferty.
12.4 Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta (poręczyciela). Gwarancja (poręczenie) musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta (poręczyciela). Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji (poręczenia) winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 a także 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych.
12.5 Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. tj. do dnia:
17.6.2015 do godz. 9.00.
12.6 Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym zamawiającego.
12.7 Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
12.8 Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została uznana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 12.11.
12.9 Zamawiający niezwłocznie dokona zwrotu wadium zgodnie z art. 46 ustawy Pzp.
12.10 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy pzp, z przyczyn lezacych po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy pzp, lub informacji o tym, ze nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp, co powodowało brak mozliwosci wybrania oferty złozonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
12.11 Wadium wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy:
a) odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
12.12 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającycmi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
21. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
21.1. Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, które służyć będzie pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
21.2. Od wykonawcy, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza wymagane będzie wniesienie przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej przedstawionej przez Wykonawcę
21.3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone jest w jednej lub kilku następujących formach:
21.3.1 w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
BGŻ SA o/Włocławek 87 2030 0045 1110 0000 0037 6160 z adnotacją „zabezpieczenie należytego wykonania umowy na „Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym AW-1 (Ośla) dz. ew. 205ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj“
21.3.2 w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,
21.3.3 w gwarancjach bankowych,
21.3.4 w gwarancjach ubezpieczeniowych
21.3.5 w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r, poz. 1804).
Zamawiający dopuszcza również wniesienie zabezpieczenia w następujących formach:
21.3.6 w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej,
21.3.7 przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
21.3.8 przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów,
21.4. Sposób przekazania zabezpieczenia w formie innej niż pieniądz:
Zabezpieczenie w innej formie niż pieniężnej Wykonawca składa w kasie Nadleśnictwa Włocławek przed podpisaniem umowy o zamówienie.
21.5. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka ww. form zabezpieczenia.
21.6. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
21.7. Zamawiający zwróci 70 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe 30 % zabezpieczenia zamawiający zwróci nie później niż w 15 dniu po upływie rękojmi za wady.
21.8. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w innej formie niż pieniądz należy je podzielić w stosunku 70 do 30 większa cześć zabezpieczenia zostanie zwrócona w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe zabezpieczenia zamawiający zwróci po upływie rękojmi.
Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.
Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenia między zamawiającym a wykonawca prowadzone będą w złotych polskich (PLN). Rozliczenie za wykonanie przedmiotu umowy odbędzie się fakturą końcową wystawioną po zakończeniu i odbiorze całości robót. Podstawę do wystawienia faktury końcowej i końcowego rozliczenia stanowi protokół odbioru końcowego. Zapłatę wynagrodzenia Zamawiający dokona przelewem na rachunek bankowy wykonawcy wskazany na fakturze w terminie do 14 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT. Zamawiający wyraża zgodę na fakturowanie częściowe - maksymalnie do wysokości 60 % całkowitej kwoty wygrodzenia wskazanej w umowie w oparciu o protokóły odbioru częściowego sporządzone przez uprawnione strony umowy. Zapłata faktur częściowych następować będzie w terminie do 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku o którym mowa wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowaniu ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz załączają do oferty stosowne pełnomocnictwo.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1 W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy prawo zamówień publicznych
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w
okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Wykonawca składa następujące dokumenty:
2.1 oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (oryginał) - wzór stanowi zał nr 6 do SIWZ
2.2 aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej,
jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do
wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
2.3 aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie
zalega z opłaceniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie
lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.4 aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego
Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, ze wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na
ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie,
odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.5 aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8a
takżei 10-11 Prawa zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu
składania ofert,
2.6 aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 p. 9, Prawa zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3 Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
3.1. zamiast dokumentów wymienionych w pkt 2 2; 2.3; 2.4; 2.6składa aktualny dokument lub dokumenty,
wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne albo uzyskała
przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
3.2 Zamiast dokumentów wymienionych w pkt.2.5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub
administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 4–8 a także 10–11 ustawy.
3.3 Dokumenty o których mowa w pkt.3.1 a i c oraz .3.2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.4 Dokument o którym mowa w pkt.3.1 b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3.1 -3.2 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji
wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem z zachowaniem terminów wymienionych w pkt 3.3,
3.4.
5. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 a także 10-11 ustawy Pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu
sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 a także 10-11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się
takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
9.6. Wykonawca wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której
mowa w art. 24 ust 2 pkt. 5 ustawy Pzp, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej na podstawie
art. 26 ust. 2d ustawy Pzp – zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ.
7. Wykluczeniu z postępowania będą podlegali wykonawcy, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2007 r. nr 50 poz. 331 z późn. zm.), złożyli odrębne oferty w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między
nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
8.Odnośnie warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.
9. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia — nie spełnia, w oparciu
o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych powyżej. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.
10. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy realizacji zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania spełnienia warunków dotyczących sytuacji ekonomiczno-finansowej wykonawca winien przedłożyć:
— opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
— informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność
kredytową Wykonawcy, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Z informacji banku lub spółdzielczej kasy
oszczędnościowo kredytowej powinno jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykazuje zdolność kredytową lub posiada środki w ww. wysokości, a nie
domniemanie lub ewentualną możliwość posiadania tych środków.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia — nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach
wyszczególnionych powyżej. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże posiadanie:
— opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest
ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 50 tys. zł.
— minimalnej zdolności kredytowej lub posiadanie środków w kwocie nie mniejszej niż wysokość 50 000,00 złotych. Z informacji banku lub spółdzielczej kasy
oszczędnościowo kredytowej powinno jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykazuje zdolność
kredytową lub posiada środki w ww. wysokości, a nie domniemanie lub ewentualną możliwość posiadania tych środków. Informacje winny być wystawione nie
wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej przedstawi dokumenty zawierające
kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na PLN. Do przeliczenia
zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski bieżący kurs średni waluty obcej na dzień wystawienia dokumentu potwierdzającego
spełnianie warunku.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobowym
Wykonawca powinien przedłożyć:
1.wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania warunków wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed
upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i
miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz
wskazujących, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
2. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, a szczególności odpowiedzialnych za kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi,
wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia
niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
3.oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek
posiadania takich uprawnień
4.Wykaz potencjału technicznego niezbędnego do wykonania zadania
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia — nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach
wyszczególnionych powyżej. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. wiedza i doświadczenie.
Sposób spełnienia warunku- Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem
terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną w zakresie
budowy urządzeń piętrzących i upustowych (zastawki, groble, itp) - o wartości łącznej co najmniej 50.000 zł brutto, z podaniem rodzaju i wartości, daty i
miejsca wykonania wraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty
oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku posiadania wiedzy doświadczenia
przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy
je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski
bieżący kurs średni waluty obcej na dzień zakończenia realizacji robót budowlanych potwierdzających posiadanie stosownego doświadczenia.
2. dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli
Wykonawca, wykaże, że dysponuje co najmniej:
w zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia:
— trzema osobami na stanowiskach robotniczych, - jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania
robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
lub inżynieryjnej hydrotechnicznej wynikające z ustawy z 7.7.1994 – Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z późn. zm.), i minimum dwuletnie doświadczenie w kierowaniu
robotami budowlanymi na obiektach melioracji wodnych lub hydrotechnicznych.
Zamawiający określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia wydane
obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy
Prawo budowlane (Dz.U z 2013 r. poz. 1409 z poźn. Zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji
zawodowych nabytych w państwach członkowski Unii Europejskiej (Dz.U z 2008r. nr 63, poz. 394)
W zakresie potencjału technicznego:
— jedną koparko-ładowarką,
— jednym samochodem ciężarowym.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Rękojmia za wady. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
Z.270.1.1.2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
17.6.2015 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 90 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 17.6.2015 - 9:30

Miejscowość:

87-800 Włocławek, ul. Ziębia 13 Budynek B.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Członkowie komisji przetargowej, oferenci.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie realizowane jest przy udziale środków finansowych pochodzących z budżetu Unii Europejskiej w projekcie pn.:
„Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”,
w ramach działania 3.1 Retencjonowanie wody i zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego priorytetu
III Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013.
VI.3)Informacje dodatkowe
1.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.
1.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu
Wykonawcę żadnych z części zamówienia.
1.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
1.3 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące
umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi podwykonawcami):
a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o
podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej,
b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin wykonania zamówienia podstawowego,
1.4 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)
deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców) przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są roboty budowlane (podwykonawcy - wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie - o treści zgodnej z projektem
umowy), a także - w terminie 7 dni od daty jej zawarcia - potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej
umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu
(zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.1.3, Zamawiający, w terminie 14 dni od
otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).
1.5 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy
(sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).
1.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)
deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)
przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej
umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie
został określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 1.3 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę(podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym w pkt. 1.3
lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.
1.7 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o
podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w
sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł,
Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.
1.8 Postanowienia pkt 1.3 - 1.7 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.
1.9 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców oraz
pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia - istotne z punktu widzenia
podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
2.Wymagany okres rękojmi: minimum 36 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia,
liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego protokółu końcowego odbioru robót.
3.1 Wszelkie postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący (załącznik nr 7) do SIWZ.
3.2 Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty wykonawcy,
3.3 Zmiana istotnych postanowień umowy wynikających z treści oferty jest możliwa tylko na podstawie
przesłanek wymienionych w art. 144 ust. 1 pzp według poniższych warunków, niemożliwych do przewidzenia na etapie zawierania umowy przez Zamawiającego:
3.3.1 zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy spowodowana w szczególności:
— niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych,
przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów itp.;
— koniecznością wykonania robót, których wykonanie w sposób obiektywny uniemożliwia terminowe
zakończenie realizacji przedmiotu umowy;
— wstrzymaniem prac przez właściwe organy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
— z uwagi na termin uzyskania i uprawomocnienia się wymaganych decyzji administracyjnych;
— innymi przyczynami zewnętrznymi niezależnymi od Wykonawcy i Zamawiającego skutkujące niemożliwością
prowadzenia prac.
3.3.2 zmiana osób realizujących przedmiot umowy, wskazanych w ofercie Wykonawcy,
może być dokonana w sytuacji:
— na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;
— na wniosek Wykonawcy w przypadku:
— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,
— nienależytego wykonywania powierzonych prac,
— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).
Uwaga: w przypadku zmiany osób, Wykonawca musi przedstawić kandydaturę innej osoby spełniającej warunki
zawarte w SIWZ i uzyskać zgodę Zamawiającego.
3.3.3 zmiana osoby pełniącej nadzór z ramienia Zamawiającego, może być dokonana w przypadku:
— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,
— nienależytego wykonywania powierzonych prac,
— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Zamawiającego (np. rezygnacji).
3.3.4 zmiana zakresu robót będzie możliwa w sytuacji:
a- konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową,
gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej
i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy i uzyskania założonego
efektu użytkowego;
b- wystąpienia odmiennych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy;
c- odmienne od przyjętych rozwiązań w dokumentacji projektowej z uwagi na warunki terenowe,
w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji itp.;
d- gdy wykonanie danych robót będzie zbędne lub konieczne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy
technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy.
3.3.5 Zmiana zakresu robót wymaga uzyskania akceptacji osób sprawujących nadzór autorski i inwestorski, a
także zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. Zmiany,
o których mowa w pkt 3.3.4 a-d, mogą spowodować zmiany ceny wykonania przedmiotu umowy. Zmiana ceny
wynikająca z okoliczości wymienionych w pkt 3.3.4a-d nie może jednak skutkować przekroczeniem wartości
wynagrodzenia określonego na podstawie złożonej oferty.
3.4. W przypadku zaniechania części robót stanowiących przedmiot umowy z uwagi na wykonanie robót
zamiennych, wynagrodzenie wykonawcy zostanie odpowiednio zmniejszone o wartość niezrealizowanych lub zaniechanych robót.
3.5 Wynagrodzenie za roboty zamienne ustalone będzie na podstawie kosztorysu sporządzonego
przez Wykonawcę w oparciu o normatywne nakłady czasu pracy, zużycia materiałów i pracy sprzętu wg
odpowiednich KNR przy zastosowaniu tych samych norm, cen, standardów i parametrów jak w przypadku robót podstawowych.
3.6 Wynagrodzenie, o którym mowa w pkt.3.5 nie może spowodować przekroczenia kwoty wynagrodzenia
ustalonego na podstawie sporządzonej przez wykonawcę oferty,
3.7 W przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych udzielenie zamówienia nastąpi w trybie i na
zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt 5 i dalszych przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
3.8 zmiana podwykonawców może być dokonana w sytuacji:
3.8.1.1 na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;
3.8.1.2 na wniosek Wykonawcy w przypadku:
— nienależytego wykonywania powierzonych prac,
— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).
3.9. Zmiana podatku VAT będzie możliwa w przypadku gdy nastąpi zmiana obowiązujących w tym względzie przepisów prawa. Kwota netto wynagrodzenie pozostaje niezmienna i strony ustalają, że należny podatek VAT naliczony zostanie do niezmiennej kwoty netto w fakturze zgodnie z obowiązującym prawem w dniu
wystawienia faktury.
4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy
Pzp, stanowiących nie więcej niż 10 % maksymalnej wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

5. Specyfikacja Istotnych warunków zamówienia będzie dostępna bezpłatnie w siedzibie zamawiającego, lub na stronie internetowej: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_torun/nadl_wloclawek/zamowienia_publiczne

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r.
poz. 907 z późn. zm.).
2 Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 907 z późn. zm.).
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 907 z późn. zm.) czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na
podstawie ustawy.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać
okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli
przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień Publicznych.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu
nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
9. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 7 i 8 wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym
powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
10. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją
również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
11. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia
otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą
ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
12. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji Zamawiający powtarza czynność albo dokonuje
czynności zaniechanej, informując o tym Wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności. Na czynność, o której mowa nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2 ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).
13. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
14. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
15. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia
doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
Złożenie skargi w placówce operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z 23.11.2012 Prawo pocztowe (Dz.U poz 1529) jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
7.5.2015
TI Tytuł Polska-Włocławek: Roboty inżynieryjne i budowlane
ND Nr dokumentu 164573-2015
PD Data publikacji 13/05/2015
OJ Dz.U. S 92
TW Miejscowość WŁOCŁAWEK
AU Nazwa instytucji Nadleśnictwo Włocławek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/05/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 17/06/2015
DT Termin 17/06/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
OC Pierwotny kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
RC Kod NUTS PL615

13/05/2015    S92    - - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Włocławek: Roboty inżynieryjne i budowlane

2015/S 092-164573

Nadleśnictwo Włocławek, Ziębia 13, Nadleśnictwo Włocławek ul. Ziębia 13, 87-800 Włocławek, Osoba do kontaktów: Tomasz Ziółkowski, Włocławek 87-800, POLSKA. Tel.: +48 542349800. Faks: +48 542349281. E-mail: wloclawek@torun.lasy.gov.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 12.5.2015, 2015/S 91-162750)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45220000

Roboty inżynieryjne i budowlane

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

3.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa urządzenia wodnego małej retencji w formie zastawki żelbetowej

z zamknięciem szandorowym o maksymalnej wysokości piętrzenia H = 0,70 m zlokalizowanego na rowie

melioracyjnym AW-1 przepływającego przez tereny leśne.

Zastawka posadowiona bedzie na dz. ew. nr 205 ob. ew. Brzezie; Gmina Brześć Kuj. oraz częściowo na dz. ew.

nr 392 ob. ew. Mikanowo; Gmina Lubanie.; Powiat włocławski; Woj. Kujawsko-Pomorskie.

Podstawowe parametry techniczne projektowanej zastawki:

— konstrukcja: żelbetowa

— szerokość zastawki: 5,8 m

— projektowana rzędna piętrzenia: 58,5

— maksymalna wysokość piętrzenia (głębokość wody w cieku przy zastawce po osiągnięciu projektowanej

rzędnej piętrzenia 58,5): 0,70 m

— całkowita powierzchnia zajmowana przez urządzenie: 29,15 m2

— maksymalny zasięg zalewu: 434 m

— maksymalna szerokość zalewu: 1,0 m

— maksymalna powierzchnia zalewu: 303,80 m2

— maksymalna kubatura retencji powierzchniowej (kubatura retencjonowanej na powierzchni zlewni wody):

169,26 m3

— maksymalna całkowita kubatura retencji (kubatura retencjonowanej wody na powierzchni zlewni i w gruncie):

6548,26 m3

3.2. Szczegółowe wymagania oraz warunki techniczne związane z realizacją przedmiotu zamówienia zawiera

załącznik nr 8 do SIWZ - Dokumentacja techniczna (w tym dokumentacja projektowa, szczegółowe specyfikacje

techniczne, ślepy kosztorys ofertowy wraz z przedmiarem)

3.3. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień:

45.24.00.00-1 budowa obiektów inżynierii wodnej,

3.4.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.

3.4.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu

Wykonawcę żadnych z części zamówienia.

3.4.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców,

Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie

zamierza powierzyć podwykonawcom.

3.4.3 Zamawiajacy żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia,której wykonanie zamierza powierzyc

podwykonawcy, lub podania przez wykonawce nazw (firm)podwykonawców, na których zasoby wykonawca

powołuje sie na zasadach okreslonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków

udziału w postepowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp.

3.4.4 Jezeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca

powoływał sie, na zasadach okreslonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków

udziału w postepowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, ustawy pzp wykonawca jestobowiazany wykazac

zamawiajacemu, iz proponowany inny podwykonawca lub wykonawcasamodzielnie spełnia je w stopniu nie

mniejszym niz wymagany w trakcie postepowania o udzielenie zamówienia.

3.4.5 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące

umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi

podwykonawcami):

a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o

podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub

dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej, b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin

wykonania zamówienia podstawowego,

c) wartość zleconych robót podwykonawcom nie może przekraczać kwoty ujętej przez wykonawcę w ofercie za

ten sam zakres.

3.4.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)

deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między

Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez

podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są

roboty budowlane (podwykonawcy - wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie - o treści zgodnej z projektem

umowy), a także - w terminie 7 dni od daty jej zawarcia - potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej

umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu

(zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.3.4.5, Zamawiający, w terminie 14 dni od

otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).

3.4.7 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy

(sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).

3.4.8 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)

deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej

umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie został

określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 3.4.5 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę

(podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym w pkt. 3.4.5

lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.

3.4.9 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o

podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w

sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł,

Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.

3.4.10 Postanowienia pkt 3.4.3 - 3.4.9 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o

podwykonawstwo.

3.4.11 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców

oraz pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia - istotne z punktu widzenia

podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.

3.5 Dodatkowe wymagania stawiane Wykonawcy:

3.5.1. Roboty budowlane należy wykonać:

— zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo

budowlane (t.j. Dz. U.z 2013r. poz.1409 ze zm), ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne ( t.j. Dz.U z 2015r.

poz 469 ze zm.) normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami dotyczącymi bhp przy

wykonywaniu robót budowlanych tj. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie

bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47 poz. 401),

przepisami ppoż. oraz zgodnie z poleceniami inspektora nadzoru.

— zgodnie z dokumentacja projektową, szczegółowymi specyfikacjami technicznynymi – stanowiącymi zał nr

8 do SIWZ, kosztorysem ofertowym załączonym do oferty i zawartą umową, której wzór stanowi zał. Nr 7 do

SIWZ.

— zgodnie z podrecznikiem wdrażania projektu wprowadzonym zarządzeniem nr 69 Dyrektora Generalnego

Lasów Państwowych z dnia 31 grudnia 2012 r w sprawie wprowadzenia do stosowania w jednostkach Lasów

Państwowych „Podręcznika wdrażania projektu Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie

powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych“ ZF-364-1-68/2010 z późn. zm. ( zał. Nr 11)

3.5.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ustalenia i decyzje dotyczące

wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem

wykonawcy.

3.5.3 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas

wykonywania przedmiotu zamówienia. 3.5.4.1. Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia,

liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego protokółu końcowego

odbioru robót.

3.5.4.2. Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały

oraz urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego

protokółu końcowego odbioru robót.

3.5.5 Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być wliczony w cenę oferty.

3.5.6 Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z

polską norma lub aprobata techniczną w przypadku braku polskich norm przenoszących europejskie normy

zharmonizowane. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć w/w dokumenty przy

odbiorze ostatecznym zadania.

3.5.7 Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni na żądanie Zamawiającego wgląd w materiały, które będą

użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.

Uwaga: Podane w dokumentacji projektowej nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i 7 ustawy z

dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), a mają jedynie za

zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza

rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego

i funkcjonalnego założonego w projekcie.

Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych

(głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej tego samego poziomu

jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia;

dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych w dokumentacji

technicznej i specyfikacji technicznej rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych, co wyraża

się niedopuszczeniem przez Zamawiającego składania ofert wariantowych.

Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujące konieczność ingerencji w dokumentację projektową i wydane

decyzje administracyjne wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich.

Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie i wydanych decyzjach administracyjnych leżą po

stronie Wykonawcy. Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na

wykonanie ewentualnych zmian.

W przypadku wykorzystania zamiennych materiałów, bądź urządzeń innych niż podano w dokumentacji

technicznej należy zachować niezmienne parametry pracy i budowy urządzeń oraz materiałów opisanych w tej

dokumentacji.

3.5.8 Załatwienie wszelkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po

stronie Wykonawcy robót.

3.5.9 Zamawiający nie stawia przeszkód w możliwości dokonania wizji lokalnej, w celu uzyskania niezbędnych

informacji (teren i warunki pracy etc.) dla poprawnego

i kompletnego przygotowania oferty. Koszty dokonania wizji terenu ponosi Wykonawca. Termin wizji lokalnej

należy ustalić pisemnie, elektronicznie lub faksem z Zamawiającym.

3.6. Termin wykonania zamówienia

Od dnia podpisania umowy do 07.09.2015r.

Termin podpisania umowy może ulec przedłużeniu z przyczyn niezależnych od Zamawiającego np.w przypadku

przedłużania się procedur przetargowych, w tym między innymi konieczności poddania postępowania kontroli

uprzedniej przez Prezesa UZP.

Pożądany termin rozpoczęcia robót 15.07.2015r.

Termin zakończenia robót do - 07.09.2015r.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

12. Wymagania dotyczące wadium

12. 1 Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 1000,00zł (słownie: jeden tysiąc złotych)

12,2 Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:

a) pieniądzu,przelewem na rachunek Zamawiającego: BGŻ SA o/Włocławek 87 2030 0045 1110 0000 0037

6160 z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania dotyczy wpłata:

„MRN w Nadleśnictwie Włocławek“.

b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że

poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

c) gwarancjach bankowych,

d) gwarancjach ubezpieczeniowych,

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada

2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014r poz. 1804)

12.3 Wadium wnoszone w formie nnej niż pieniądz wykonawca załącza do oferty.

12.4 Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta

(poręczyciela). Gwarancja (poręczenie) musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego)

przedstawiciela gwaranta (poręczyciela). Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego

identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści

gwarancji (poręczenia) winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez

zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela do wypłaty zamawiającemu

pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 a także 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień

publicznych.

12.5 Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. tj. do dnia:

17-06-2015r. do godz. 9.00.

12.6 Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku

bankowym zamawiającego.

12.7 Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie

wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.

12.8 Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty

lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została uznana jako najkorzystniejsza,

z zastrzeżeniem ust. 12.11.

12.9 Zamawiający niezwłocznie dokona zwrotu wadium zgodnie z art. 46 ustawy Pzp.

12.10 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o

którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy pzp, z przyczyn lezacych po jego stronie, nie złożył dokumentów lub

oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej

samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy pzp, lub informacji o tym, ze nie należy do

grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp,

co powodowało brak mozliwosci wybrania oferty złozonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.

12.11 Wadium wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zostanie zatrzymane wraz z

odsetkami w przypadku, gdy:

a) odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,

b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

c) zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

12.12 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającycmi z umowy

rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku

bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

21. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy

21.1. Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, które służyć będzie

pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.

21.2. Od wykonawcy, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza wymagane będzie wniesienie

przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej

przedstawionej przez Wykonawcę

21.3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone jest w jednej lub kilku następujących formach:

21.3.1 w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:

BGŻ SA o/Włocławek 87 2030 0045 1110 0000 0037 6160 z adnotacją „zabezpieczenie należytego wykonania

umowy na „Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym

AW-1 (Ośla) dz. ew. 205ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj“

21.3.2 w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym,

że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,

21.3.3 w gwarancjach bankowych,

21.3.4 w gwarancjach ubezpieczeniowych

21.3.5 w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9

listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r, poz. 1804).

Zamawiający dopuszcza również wniesienie zabezpieczenia w następujących formach:

21.3.6 w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej,

21.3.7 przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub

jednostkę samorządu terytorialnego,

21.3.8 przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie

rejestrowym i rejestrze zastawów,

21.4. Sposób przekazania zabezpieczenia w formie innej niż pieniądz:

Zabezpieczenie w innej formie niż pieniężnej Wykonawca składa w kasie Nadleśnictwa Włocławek przed

podpisaniem umowy o zamówienie.

21.5. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka

ww. form zabezpieczenia.

21.6. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty

wadium na poczet zabezpieczenia.

21.7. Zamawiający zwróci 70 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania

przez zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe 30 % zabezpieczenia zamawiający zwróci nie później

niż w 15 dniu po upływie rękojmi za wady.

21.8. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w innej formie niż pieniądz należy je podzielić w stosunku 70

do 30 większa cześć zabezpieczenia zostanie zwrócona w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia

i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe zabezpieczenia zamawiający zwróci po

upływie rękojmi.

Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony

od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.

Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz

urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania protokółu końcowego

odbioru robót.

VI.3) Informacje dodatkowe:

1.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.

1.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu

Wykonawcę żadnych z części zamówienia.

1.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, Wykonawca

zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza

powierzyć podwykonawcom.

1.3 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące

umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi

podwykonawcami):

a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o

podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub

dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej,

b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin

wykonania zamówienia podstawowego,

1.4 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)

deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między

Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez

podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są

roboty budowlane (podwykonawcy - wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie - o treści zgodnej z projektem

umowy), a także - w terminie 7 dni od daty jej zawarcia - potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej

umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu

(zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.1.3, Zamawiający, w terminie 14 dni od

otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).

1.5 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy

(sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).

1.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)

deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej

umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie

został określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 1.3 lit. a, Zamawiający wezwie

Wykonawcę(podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym

w pkt. 1.3

lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.

1.7 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o

podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w

sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł,

Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.

1.8 Postanowienia pkt 1.3 - 1.7 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.

1.9 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców oraz

pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia - istotne z punktu widzenia

podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.

2.Wymagany okres rękojmi: minimum 36 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia,

liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego protokółu końcowego

odbioru robót.

3.1 Wszelkie postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący (załącznik nr 7) do SIWZ.

3.2 Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty wykonawcy,

3.3 Zmiana istotnych postanowień umowy wynikających z treści oferty jest możliwa tylko na podstawie

przesłanek wymienionych w art. 144 ust. 1 pzp według poniższych warunków, niemożliwych do przewidzenia

na etapie zawierania umowy przez Zamawiającego:

3.3.1 zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy spowodowana w szczególności:

— niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych,

przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów itp.;

— koniecznością wykonania robót, których wykonanie w sposób obiektywny uniemożliwia terminowe

zakończenie realizacji przedmiotu umowy;

— wstrzymaniem prac przez właściwe organy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;

— z uwagi na termin uzyskania i uprawomocnienia się wymaganych decyzji administracyjnych;

— innymi przyczynami zewnętrznymi niezależnymi od Wykonawcy i Zamawiającego skutkujące niemożliwością

prowadzenia prac.

3.3.2 zmiana osób realizujących przedmiot umowy, wskazanych w ofercie Wykonawcy,

może być dokonana w sytuacji:

— na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;

— na wniosek Wykonawcy w przypadku:

— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,

— nienależytego wykonywania powierzonych prac,

— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).

Uwaga: w przypadku zmiany osób, Wykonawca musi przedstawić kandydaturę innej osoby spełniającej warunki

zawarte w SIWZ i uzyskać zgodę Zamawiającego.

3.3.3 zmiana osoby pełniącej nadzór z ramienia Zamawiającego, może być dokonana

w przypadku:

— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,

— nienależytego wykonywania powierzonych prac,

— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Zamawiającego (np. rezygnacji).

3.3.4 zmiana zakresu robót będzie możliwa w sytuacji:

a- konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową,

gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej

i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy i uzyskania założonego

efektu użytkowego;

b- wystąpienia odmiennych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji

projektowej, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem

przedmiotu umowy;

c- odmienne od przyjętych rozwiązań w dokumentacji projektowej z uwagi na warunki terenowe,

w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji itp.;

d- gdy wykonanie danych robót będzie zbędne lub konieczne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy

technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy.

3.3.5 Zmiana zakresu robót wymaga uzyskania akceptacji osób sprawujących nadzór autorski i inwestorski, a

także zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. Zmiany,

o których mowa w pkt 3.3.4 a-d, mogą spowodować zmiany ceny wykonania przedmiotu umowy. Zmiana ceny

wynikająca z okoliczości wymienionych w pkt 3.3.4a-d nie może jednak skutkować przekroczeniem wartości

wynagrodzenia określonego na podstawie złożonej oferty.

3.4. W przypadku zaniechania części robót stanowiących przedmiot umowy z uwagi na wykonanie robót

zamiennych, wynagrodzenie wykonawcy zostanie odpowiednio zmniejszone o wartość niezrealizowanych lub

zaniechanych robót.

3.5 Wynagrodzenie za roboty zamienne ustalone będzie na podstawie kosztorysu sporządzonego

przez Wykonawcę w oparciu o normatywne nakłady czasu pracy, zużycia materiałów i pracy sprzętu wg

odpowiednich KNR przy zastosowaniu tych samych norm, cen, standardów i parametrów jak w przypadku robót

podstawowych.

3.6 Wynagrodzenie, o którym mowa w pkt.3.5 nie może spowodować przekroczenia kwoty wynagrodzenia

ustalonego na podstawie sporządzonej przez wykonawcę oferty,

3.7 W przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych udzielenie zamówienia nastąpi w trybie i na

zasadach określonych w art.67 ust.1 pkt 5 i dalszych przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

3.8 zmiana podwykonawców może być dokonana w sytuacji:

3.8.1.1 na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;

3.8.1.2 na wniosek Wykonawcy w przypadku:

— nienależytego wykonywania powierzonych prac,

— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).

3.9. Zmiana podatku VAT będzie możliwa w przypadku gdy nastąpi zmiana obowiązujących w tym względzie

przepisów prawa. Kwota netto wynagrodzenie pozostaje niezmienna i strony ustalają, że należny podatek

VAT naliczony zostanie do niezmiennej kwoty netto w fakturze zgodnie z obowiązującym prawem w dniu

wystawienia faktury.

4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy

Pzp, stanowiących nie więcej niż 10 % maksymalnej wartości zamówienia podstawowego, polegających na

powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

5. Specyfikacja Istotnych warunków zamówienia będzie dostępna bezpłatnie w siedzibie zamawiającego, lub na stronie internetowej: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_torun/nadl_wloclawek/zamowienia_publiczne

IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:

—.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

3.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa urządzenia wodnego małej retencji w formie zastawki żelbetowej z zamknięciem szandorowym o maksymalnej wysokości piętrzenia H = 0,70 m zlokalizowanego na rowie melioracyjnym AW-1 przepływającego przez tereny leśne.

Zastawka posadowiona bedzie na dz. ew. nr 205 ob. ew. Brzezie; Gmina Brześć Kuj. oraz częściowo na dz. ew. nr 392 ob. ew. Mikanowo; Gmina Lubanie.; Powiat włocławski; Woj. Kujawsko-Pomorskie.

Podstawowe parametry techniczne projektowanej zastawki:

— konstrukcja: żelbetowa

— szerokość zastawki: 5,8 m

— projektowana rzędna piętrzenia: 58,5

— maksymalna wysokość piętrzenia (głębokość wody w cieku przy zastawce po osiągnięciu projektowanej rzędnej piętrzenia 58,5): 0,70 m

— całkowita powierzchnia zajmowana przez urządzenie: 29,15 m2

— maksymalny zasięg zalewu: 434 m

— maksymalna szerokość zalewu: 1,0 m

— maksymalna powierzchnia zalewu: 303,80 m2

— maksymalna kubatura retencji powierzchniowej (kubatura retencjonowanej na powierzchni zlewni wody):

169,26 m3

— maksymalna całkowita kubatura retencji (kubatura retencjonowanej wody na powierzchni zlewni i w gruncie):

6548,26 m3

3.2. Szczegółowe wymagania oraz warunki techniczne związane z realizacją przedmiotu zamówienia zawiera

załącznik nr 8 do SIWZ - Dokumentacja techniczna (w tym dokumentacja projektowa, szczegółowe specyfikacje

techniczne, ślepy kosztorys ofertowy wraz z przedmiarem)

3.3. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień:

45.24.00.00-1 budowa obiektów inżynierii wodnej,

3.4.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.

3.4.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu Wykonawcę żadnych z części zamówienia.

3.4.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie

zamierza powierzyć podwykonawcom.

3.4.3 Zamawiajacy żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia,której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawce nazw (firm)podwykonawców, na których zasoby wykonawca

powołuje sie na zasadach określonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp.

3.4.4 Jezeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał sie, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków

udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, ustawy pzp wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie

mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

3.4.5 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi

podwykonawcami):

a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub

dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej, b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin

wykonania zamówienia podstawowego,

c) wartość zleconych robót podwykonawcom nie może przekraczać kwoty ujętej przez wykonawcę w ofercie za ten sam zakres.

3.4.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są roboty budowlane (podwykonawcy - wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie - o treści zgodnej z projektem umowy), a także - w terminie 7 dni od daty jej zawarcia - potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu (zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.3.4.5, Zamawiający, w terminie 14 dni od

otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).

3.4.7 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy (sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).

3.4.8 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie został

określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 3.4.5 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę (podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym w pkt. 3.4.5

lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.

3.4.9 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł, Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.

3.4.10 Postanowienia pkt 3.4.3 - 3.4.9 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.

3.4.11 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców oraz pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia - istotne z punktu widzenia podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.

3.5 Dodatkowe wymagania stawiane Wykonawcy:

3.5.1. Roboty budowlane należy wykonać:

— zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U.z 2013r. poz.1409 ze zm), ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne ( t.j. Dz.U z 2015r.

poz 469 ze zm.) normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami dotyczącymi bhp przy wykonywaniu robót budowlanych tj. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie

bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47 poz. 401), przepisami ppoż. oraz zgodnie z poleceniami inspektora nadzoru.

— zgodnie z dokumentacja projektową, szczegółowymi specyfikacjami technicznynymi – stanowiącymi zał nr 8 do SIWZ, kosztorysem ofertowym załączonym do oferty i zawartą umową, której wzór stanowi zał. Nr 7 do

SIWZ.

— zgodnie z podrecznikiem wdrażania projektu wprowadzonym zarządzeniem nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 31 grudnia 2012 r w sprawie wprowadzenia do stosowania w jednostkach Lasów

Państwowych „Podręcznika wdrażania projektu Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych“ ZF-364-1-68/2010 z późn. zm. ( zał. Nr 11)

3.5.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.

3.5.3 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

3.5.4.1. Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.

3.5.4.2. Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia podpisania

protokółu końcowego odbioru robót.

3.5.5 Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być wliczony w cenę oferty.

3.5.6 Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z polską norma lub aprobata techniczną w przypadku braku polskich norm przenoszących europejskie normy

zharmonizowane. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć w/w dokumenty przy odbiorze ostatecznym zadania.

3.5.7 Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni na żądanie Zamawiającego wgląd w materiały, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.

Uwaga: Podane w dokumentacji projektowej nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), a mają jedynie za

zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w projekcie.

Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej tego samego poziomu

jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia;

dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych w dokumentacji technicznej i specyfikacji technicznej rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych, co wyraża

się niedopuszczeniem przez Zamawiającego składania ofert wariantowych.

Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujące konieczność ingerencji w dokumentację projektową i wydane decyzje administracyjne wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich.

Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie i wydanych decyzjach administracyjnych leżą po stronie Wykonawcy. Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na wykonanie ewentualnych zmian.

W przypadku wykorzystania zamiennych materiałów, bądź urządzeń innych niż podano w dokumentacji technicznej należy zachować niezmienne parametry pracy i budowy urządzeń oraz materiałów opisanych w tej dokumentacji.

3.5.8 Załatwienie wszelkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.

3.5.9 Zamawiający nie stawia przeszkód w możliwości dokonania wizji lokalnej, w celu uzyskania niezbędnych informacji (teren i warunki pracy etc.) dla poprawnego i kompletnego przygotowania oferty. Koszty dokonania wizji terenu ponosi Wykonawca. Termin wizji lokalnej należy ustalić pisemnie, elektronicznie lub faksem z Zamawiającym.

3.6. Termin wykonania zamówienia

Od dnia podpisania umowy do 7.9.2015.

Termin podpisania umowy może ulec przedłużeniu z przyczyn niezależnych od Zamawiającego np.w przypadku przedłużania się procedur przetargowych, w tym między innymi konieczności poddania postępowania kontroli

uprzedniej przez Prezesa UZP.

Pożądany termin rozpoczęcia robót 15.7.2015.

Termin zakończenia robót do – 7.9.2015.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

12. Wymagania dotyczące wadium

12. 1 Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych)

12,2 Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:

a) pieniądzu,przelewem na rachunek Zamawiającego: BGŻ SA o/Włocławek 87 2030 0045 1110 0000 0037 6160 z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania dotyczy wpłata:

„MRN w Nadleśnictwie Włocławek“.

b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

c) gwarancjach bankowych,

d) gwarancjach ubezpieczeniowych,

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014r poz. 1804)

12.3 Wadium wnoszone w formie nnej niż pieniądz wykonawca załącza do oferty.

12.4 Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta (poręczyciela). Gwarancja (poręczenie) musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego)

przedstawiciela gwaranta (poręczyciela). Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści

gwarancji (poręczenia) winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela do wypłaty zamawiającemu

pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 a także 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych.

12.5 Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. tj. do dnia:

17-06-2015r. do godz. 9.00.

12.6 Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym zamawiającego.

12.7 Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.

12.8 Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została uznana jako najkorzystniejsza,

z zastrzeżeniem ust. 12.11.

12.9 Zamawiający niezwłocznie dokona zwrotu wadium zgodnie z art. 46 ustawy Pzp.

12.10 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy pzp, z przyczyn lezacych po jego stronie, nie złożył dokumentów lub

oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy pzp, lub informacji o tym, ze nie należy do

grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp, co powodowało brak mozliwosci wybrania oferty złozonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.

12.11 Wadium wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy:

a) odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,

b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

c) zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

12.12 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającycmi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku

bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

21. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy

21.1. Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, które służyć będzie pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.

21.2. Od wykonawcy, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza wymagane będzie wniesienie przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej

przedstawionej przez Wykonawcę

21.3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone jest w jednej lub kilku następujących formach:

21.3.1 w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:

BGŻ SA o/Włocławek 87 2030 0045 1110 0000 0037 6160 z adnotacją „zabezpieczenie należytego wykonania

umowy na „Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym

AW-1 (Ośla) dz. ew. 205ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj“

21.3.2 w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym,

że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,

21.3.3 w gwarancjach bankowych,

21.3.4 w gwarancjach ubezpieczeniowych

21.3.5 w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r, poz. 1804).

Zamawiający dopuszcza również wniesienie zabezpieczenia w następujących formach:

21.3.6 w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej,

21.3.7 przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,

21.3.8 przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów,

21.4. Sposób przekazania zabezpieczenia w formie innej niż pieniądz:

Zabezpieczenie w innej formie niż pieniężnej Wykonawca składa w kasie Nadleśnictwa Włocławek przed podpisaniem umowy o zamówienie.

21.5. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka ww. form zabezpieczenia.

21.6. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.

21.7. Zamawiający zwróci 70 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe 30 % zabezpieczenia zamawiający zwróci nie później

niż w 15 dniu po upływie rękojmi za wady.

21.8. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w innej formie niż pieniądz należy je podzielić w stosunku 70 do 30 większa cześć zabezpieczenia zostanie zwrócona w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia

i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe zabezpieczenia zamawiający zwróci po upływie rękojmi.

Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.

Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.

VI.3) Informacje dodatkowe:

1.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.

1.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu Wykonawcę żadnych z części zamówienia.

1.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.

1.3 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi

podwykonawcami):

a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub

dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej,

b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin wykonania zamówienia podstawowego,

1.4 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)

deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez

podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są roboty budowlane (podwykonawcy - wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie - o treści zgodnej z projektem

umowy), a także - w terminie 7 dni od daty jej zawarcia - potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu

(zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.1.3, Zamawiający, w terminie 14 dni od otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).

1.5 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy

(sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).

1.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)

przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie

został określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 1.3 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę(podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym

w pkt. 1.3

lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.

1.7 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o

podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł,

Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.

1.8 Postanowienia pkt 1.3 - 1.7 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.

1.9 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców oraz pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia - istotne z punktu widzenia

podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.

2.Wymagany okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia podpisania bezusterkowego protokółu końcowego odbioru robót.

3.1 Wszelkie postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący (załącznik nr 7) do SIWZ.

3.2 Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty wykonawcy,

3.3 Zmiana istotnych postanowień umowy wynikających z treści oferty jest możliwa tylko na podstawie przesłanek wymienionych w art. 144 ust. 1 pzp według poniższych warunków, niemożliwych do przewidzenia

na etapie zawierania umowy przez Zamawiającego:

3.3.1 zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy spowodowana w szczególności:

— niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych,

przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów itp.;

— koniecznością wykonania robót, których wykonanie w sposób obiektywny uniemożliwia terminowe

zakończenie realizacji przedmiotu umowy;

— wstrzymaniem prac przez właściwe organy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;

— z uwagi na termin uzyskania i uprawomocnienia się wymaganych decyzji administracyjnych;

— innymi przyczynami zewnętrznymi niezależnymi od Wykonawcy i Zamawiającego skutkujące niemożliwością

prowadzenia prac.

3.3.2 zmiana osób realizujących przedmiot umowy, wskazanych w ofercie Wykonawcy,

może być dokonana w sytuacji:

— na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;

— na wniosek Wykonawcy w przypadku:

— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,

— nienależytego wykonywania powierzonych prac,

— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).

Uwaga: w przypadku zmiany osób, Wykonawca musi przedstawić kandydaturę innej osoby spełniającej warunki

zawarte w SIWZ i uzyskać zgodę Zamawiającego.

3.3.3 zmiana osoby pełniącej nadzór z ramienia Zamawiającego, może być dokonana

w przypadku:

— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,

— nienależytego wykonywania powierzonych prac,

— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Zamawiającego (np. rezygnacji).

3.3.4 zmiana zakresu robót będzie możliwa w sytuacji:

a- konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową,

gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy i uzyskania założonego

efektu użytkowego;

b- wystąpienia odmiennych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem

przedmiotu umowy;

c- odmienne od przyjętych rozwiązań w dokumentacji projektowej z uwagi na warunki terenowe,

w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji itp.;

d- gdy wykonanie danych robót będzie zbędne lub konieczne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy

technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy.

3.3.5 Zmiana zakresu robót wymaga uzyskania akceptacji osób sprawujących nadzór autorski i inwestorski, a

także zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. Zmiany,

o których mowa w pkt 3.3.4 a-d, mogą spowodować zmiany ceny wykonania przedmiotu umowy. Zmiana ceny

wynikająca z okoliczości wymienionych w pkt 3.3.4a-d nie może jednak skutkować przekroczeniem wartości

wynagrodzenia określonego na podstawie złożonej oferty.

3.4. W przypadku zaniechania części robót stanowiących przedmiot umowy z uwagi na wykonanie robót zamiennych, wynagrodzenie wykonawcy zostanie odpowiednio zmniejszone o wartość niezrealizowanych lub

zaniechanych robót.

3.5 Wynagrodzenie za roboty zamienne ustalone będzie na podstawie kosztorysu sporządzonego

przez Wykonawcę w oparciu o normatywne nakłady czasu pracy, zużycia materiałów i pracy sprzętu wg odpowiednich KNR przy zastosowaniu tych samych norm, cen, standardów i parametrów jak w przypadku robót

podstawowych.

3.6 Wynagrodzenie, o którym mowa w pkt.3.5 nie może spowodować przekroczenia kwoty wynagrodzenia

ustalonego na podstawie sporządzonej przez wykonawcę oferty,

3.7 W przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych udzielenie zamówienia nastąpi w trybie i na zasadach określonych w art.67 ust.1 pkt 5 i dalszych przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

3.8 zmiana podwykonawców może być dokonana w sytuacji:

3.8.1.1 na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;

3.8.1.2 na wniosek Wykonawcy w przypadku:

— nienależytego wykonywania powierzonych prac,

— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).

3.9. Zmiana podatku VAT będzie możliwa w przypadku gdy nastąpi zmiana obowiązujących w tym względzie

przepisów prawa. Kwota netto wynagrodzenie pozostaje niezmienna i strony ustalają, że należny podatek

VAT naliczony zostanie do niezmiennej kwoty netto w fakturze zgodnie z obowiązującym prawem w dniu wystawienia faktury.

4. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy

Pzp, stanowiących nie więcej niż 10 % maksymalnej wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

5. Specyfikacja Istotnych warunków zamówienia będzie dostępna bezpłatnie w siedzibie zamawiającego, lub na stronie internetowej: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_torun/nadl_wloclawek/zamowienia_publiczne

Sposób przygotowania oferty:

14.1 Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:

14.1.1 Wypełniony i podpisany przez osobę/osoby upoważnioną, formularz ofertowy - wg załączonego wzoru - załącznik nr 1 do SIWZ.

14.1.2 Wypełniony i podpisany kosztorys ofertowy - sporządzony na podstawie ślepego kosztorysu ofertowego zgodnie z przedmiarem robót - załącznik nr 8 do SIWZ.

14.1.3 oświadczenie w trybie art. 44 ustawy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy – wzór stanowi zał nr 5 do SIWZ

14.1.4 wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania warunków wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone – wzór stanowi zał. Nr 2 do SIWZ.

Dowodami, o których mowa powyżej są: poświadczenia lub ewentualnie inne dokumenty jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.

14.1.5 wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, a szczególności odpowiedzialnych za kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wzór stanowi zał. Nr 3 do SIWZ.

14.1.6 oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, wzór stanowi zał. Nr 4 do SIWZ

14.1.7 opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

14.1.8 informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Wymagane jest wykazanie minimalnej zdolności kredytowej lub posiadanie środków w kwocie nie mniejszej niż wysokość 50 000,00 złotych. Z informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej powinno jednoznacznie wynikać, że Wykonawca wykazuje zdolność kredytową lub posiada środki w ww. wysokości, a nie domniemanie lub ewentualną możliwość posiadania tych środków.

14.1.9 oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia wzór stanowi zał nr 6 do SIWZ

14.1.10 aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

14.1.11 aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

14.1.12 aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, ze wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

14.1.13 aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 a także 10-11 Prawa zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

14.1.14 aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 p. 9 Prawa zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

14.1.15 listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust 2 pkt. 5 ustawy Pzp, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej na podstawie art. 26 ust. 2d ustawy Pzp – zgodnie z załącznikiem nr 9 do SIWZ.

14.1.16 Wykaz potencjału technicznego do wykonania zadania – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SIWZ

14.1.17pełnomocnictwo dla osoby składającej ofertę w przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocnika

14.1.18pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

14.2 Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

14.2.1. zamiast dokumentów wymienionych w pkt 14.1.10, 14.1.11, 14.1.12, 14.1.14 składa aktualny dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio że:

a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne albo uzyskała przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.

14.2.2 Zamiast dokumentów wymienionych w pkt.14.1.13 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie art. 24 ust.1 pkt. 4-8 a także 10-11 ustawy.

14.2.3 Dokumenty o których mowa w pkt.14.2.1 a i c oraz 14.2.2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

14.2.4 Dokument o którym mowa w pkt 14.2.1 b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

14.2.5 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 14.2.1 -14.2.2 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem z zachowaniem terminów wymienionych w pkt 14.2.3, 14.2.4.

14.2.6 Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 a także 10-11 ustawy Pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub notariuszem.

IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:

17.6.2015 (8:30)

Inne dodatkowe informacje

III.3.1) Informacje dotyczące określonego zawodu:

Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: NIE

III.3.2) Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi:

Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: NIE.


TI Tytuł Polska-Włocławek: Roboty inżynieryjne i budowlane
ND Nr dokumentu 260441-2015
PD Data publikacji 25/07/2015
OJ Dz.U. S 142
TW Miejscowość WŁOCŁAWEK
AU Nazwa instytucji Nadleśnictwo Włocławek
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/07/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
OC Pierwotny kod CPV 45220000 - Roboty inżynieryjne i budowlane
RC Kod NUTS PL615
IA Adres internetowy (URL) http://wloclawek.torun.lasy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

25/07/2015    S142    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Włocławek: Roboty inżynieryjne i budowlane

2015/S 142-260441

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Nadleśnictwo Włocławek
Ziębia 13
Osoba do kontaktów: Tomasz Ziółkowski
87-800 Włocławek
POLSKA
Tel.: +48 542349800
E-mail: wloclawek@torun.lasy.gov.pl
Faks: +48 542349281

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://wloclawek.torun.lasy.gov.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_torun/nadl_wloclawek/zamowienia_publiczne

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, jednostka nie posiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarka leśna, leśnictwo
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym AW-1 (Ośla) dz. ew. 205 ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Zastawka posadowiona bedzie na dz. ew. nr 205 ob. ew. Brzezie; Gmina Brześć Kuj. oraz częściowo na dz. ew. nr 392 ob. ew. Mikanowo; Gmina Lubanie.; Powiat włocławski; Woj. Kujawsko-Pomorskie.

Kod NUTS PL615

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa urządzenia wodnego małej retencji w formie zastawki żelbetowej z zamknięciem szandorowym o maksymalnej wysokości piętrzenia H = 0,70 m zlokalizowanego na rowie melioracyjnym AW-1 przepływającego przez tereny leśne.
Zastawka posadowiona bedzie na dz. ew. nr 205 ob. ew. Brzezie; Gmina Brześć Kuj. oraz częściowo na dz. ew. nr 392 ob. ew. Mikanowo; Gmina Lubanie.; Powiat włocławski; Woj. Kujawsko-Pomorskie.
Podstawowe parametry techniczne projektowanej zastawki:
— konstrukcja: żelbetowa
— szerokość zastawki: 5,8 m
— projektowana rzędna piętrzenia: 58,5
— maksymalna wysokość piętrzenia (głębokość wody w cieku przy zastawce po osiągnięciu projektowanej
rzędnej piętrzenia 58,5): 0,70 m

— całkowita powierzchnia zajmowana przez urządzenie: 29,15 m2

— maksymalny zasięg zalewu: 434 m
— maksymalna szerokość zalewu: 1,0 m

— maksymalna powierzchnia zalewu: 303,80 m2

— maksymalna kubatura retencji powierzchniowej (kubatura retencjonowanej na powierzchni zlewni wody): 169,26 m3

— maksymalna całkowita kubatura retencji (kubatura retencjonowanej wody na powierzchni zlewni i w gruncie): 6548,26 m3

3.2. Szczegółowe wymagania oraz warunki techniczne związane z realizacją przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SIWZ – Dokumentacja techniczna (w tym dokumentacja projektowa, szczegółowe specyfikacje techniczne, ślepy kosztorys ofertowy wraz z przedmiarem)
3.3. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień:
45.24.00.00-1 budowa obiektów inżynierii wodnej,
3.4.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.
3.4.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu Wykonawcę żadnych z części zamówienia.
3.4.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
3.4.3 Zamawiajacy żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia,której wykonanie zamierza powierzyc podwykonawcy, lub podania przez wykonawce nazw (firm)podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje sie na zasadach okreslonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postepowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp.
3.4.4 Jezeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał sie, na zasadach okreslonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postepowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, ustawy pzp wykonawca jest obowiazany wykazac zamawiajacemu, iz proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niz wymagany w trakcie postepowania o udzielenie zamówienia.
3.4.5 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi podwykonawcami):
a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej,
b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin wykonania zamówienia podstawowego,
c) wartość zleconych robót podwykonawcom nie może przekraczać kwoty ujętej przez wykonawcę w ofercie za ten sam zakres.
3.4.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców) przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są roboty budowlane (podwykonawcy – wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie – o treści zgodnej z projektem umowy), a także – w terminie 7 dni od daty jej zawarcia – potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu (zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.3.4.5, Zamawiający, w terminie 14 dni od otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).
3.4.7 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy (sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).
3.4.8 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców) deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców) przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie został określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 3.4.5 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę (podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym w pkt. 3.4.5 lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.
3.4.9 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł, Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.
3.4.10 Postanowienia pkt 3.4.3 – 3.4.9 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.
3.4.11 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców oraz pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia – istotne z punktu widzenia podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
3.5 Dodatkowe wymagania stawiane Wykonawcy:
3.5.1. Roboty budowlane należy wykonać:
— zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U.z 2013r. poz.1409 ze zm), ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne ( t.j. Dz.U z 2015r. poz 469 ze zm.) normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami dotyczącymi bhp przy wykonywaniu robót budowlanych tj. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47 poz. 401), przepisami ppoż. oraz zgodnie z poleceniami inspektora nadzoru.
— zgodnie z dokumentacja projektową, szczegółowymi specyfikacjami technicznynymi – stanowiącymi zał nr 8 do SIWZ, kosztorysem ofertowym załączonym do oferty i zawartą umową, której wzór stanowi zał. Nr 7 do SIWZ.
— zgodnie z podrecznikiem wdrażania projektu wprowadzonym zarządzeniem nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 31 grudnia 2012 r w sprawie wprowadzenia do stosowania w jednostkach Lasów Państwowych „Podręcznika wdrażania projektu Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych” ZF-364-1-68/2010 z późn. zm. ( zał. Nr 11)
3.5.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
3.5.3 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
3.5.4.1. Minimalny okres rękojmi: minimum 60 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.
3.5.4.2. Maksymalny okres rękojmii (IMW): maksymalnie 96 miesięcy na wykonane roboty i użyte materiały oraz urządzenia, liczony od dnia podpisania protokółu końcowego odbioru robót.
3.5.5 Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być wliczony w cenę oferty.
3.5.6 Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności z polską norma lub aprobata techniczną w przypadku braku polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć w/w dokumenty przy odbiorze ostatecznym zadania.
3.5.7 Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni na żądanie Zamawiającego wgląd w materiały, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
Uwaga: Podane w dokumentacji projektowej nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w projekcie.
Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu, co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia; dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych w dokumentacji technicznej i specyfikacji technicznej rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych, co wyraża się niedopuszczeniem przez Zamawiającego składania ofert wariantowych.
Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujące konieczność ingerencji w dokumentację projektową i wydane decyzje administracyjne wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich. Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie i wydanych decyzjach administracyjnych leżą po stronie Wykonawcy. Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na wykonanie ewentualnych zmian.
W przypadku wykorzystania zamiennych materiałów, bądź urządzeń innych niż podano w dokumentacji technicznej należy zachować niezmienne parametry pracy i budowy urządzeń oraz materiałów opisanych w tej dokumentacji.
3.5.8 Załatwienie wszelkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.
3.5.9 Zamawiający nie stawia przeszkód w możliwości dokonania wizji lokalnej, w celu uzyskania niezbędnych informacji (teren i warunki pracy etc.) dla poprawnego
i kompletnego przygotowania oferty. Koszty dokonania wizji terenu ponosi Wykonawca. Termin wizji lokalnej należy ustalić pisemnie, elektronicznie lub faksem z Zamawiającym.
3.6. Termin wykonania zamówienia
Od dnia podpisania umowy do 07.09.2015r.
Termin podpisania umowy może ulec przedłużeniu z przyczyn niezależnych od Zamawiającego np.w przypadku przedłużania się procedur przetargowych, w tym między innymi konieczności poddania postępowania kontroli uprzedniej przez Prezesa UZP.
Pożądany termin rozpoczęcia robót 15.07.2015r.
Termin zakończenia robót do – 07.09.2015r.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45220000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 44 701,71 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Termin rękojmi. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
Z.270.1.1.2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 91-162750 z dnia 12.5.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: Z.270.1.1.2015 Część nr: 1 - Nazwa: Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym AW-1 (Ośla) dz. ew. 205 ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
22.7.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Firma Drogowo-Budowlana MELBOS 2
{Dane ukryte}
87-800 Włocławek
POLSKA
E-mail: melbos2@interie.eu
Tel.: +48 721282055

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 66 454,45 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 44 701,71 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie realizowane jest przy udziale środków finansowych pochodzących z budżetu Unii Europejskiej w projekcie pn.:
„Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych”,
w ramach działania 3.1 Retencjonowanie wody i zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego priorytetu III Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013.
VI.2)Informacje dodatkowe:
3.4.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom.
3.4.1 Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wyłonionego w postępowaniu Wykonawcę żadnych z części zamówienia.
3.4.2 W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców,
Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
3.4.3 Zamawiajacy żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia,której wykonanie zamierza powierzyc
podwykonawcy, lub podania przez wykonawce nazw (firm)podwykonawców, na których zasoby wykonawca
powołuje sie na zasadach okreslonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków
udziału w postepowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp.
3.4.4 Jezeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca
powoływał sie, na zasadach okreslonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków
udziału w postepowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, ustawy pzp wykonawca jestobowiazany wykazac
zamawiajacemu, iz proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niz wymagany w trakcie postepowania o udzielenie zamówienia.
3.4.5 Zamawiający, na potrzeby przedmiotowego postępowania, określa następujące wymagania dotyczące
umów o podwykonawstwo zawieranych przez Wykonawców z podwykonawcami (podwykonawców z dalszymi podwykonawcami):
a) termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy (dalszemu podwykonawcy) przewidziany w umowie o
podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni, licząc od daty doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub
dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej mu roboty budowlanej,b) termin wykonania zadań przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę) nie może być dłuższy niż termin
wykonania zamówienia podstawowego,
c) wartość zleconych robót podwykonawcom nie może przekraczać kwoty ujętej przez wykonawcę w ofercie za
ten sam zakres.
3.4.6 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)
deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)
przedłożenia, w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy o wykonanie zamówienia publicznego między
Zamawiającym a Wykonawcą (lub od daty zgłoszenia Zamawiającemu realizacji części zamówienia przez
podwykonawcę, dalszego podwykonawcę), projektu umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są
roboty budowlane (podwykonawcy – wraz ze zgodą Wykonawcy na jej zawarcie – o treści zgodnej z projektem
umowy), a także – w terminie 7 dni od daty jej zawarcia – potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej
umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane. W przypadku gdy zapisy projektu
(zawartej umowy) nie będą spełniać wymagań określonych w pkt.3.4.5, Zamawiający, w terminie 14 dni od
otrzymania projektu (zawartej umowy) zgłosi na piśmie zastrzeżenia do projektu (sprzeciw do zawartej umowy).
3.4.7 Niezgłoszenie przez Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty otrzymania, zastrzeżeń do projektu umowy
(sprzeciwu do zawartej umowy) oznacza akceptację projektu (zawartej umowy).
3.4.8 Zamawiający będzie wymagał od Wykonawców (podwykonawców, dalszych podwykonawców)
deklarujących realizację przedmiotowego zamówienia z pomocą podwykonawców (dalszych podwykonawców)
przedłożenia, w terminie 7 dni od daty jej zawarcia, potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej
umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi. Jeżeli w przedłożonej umowie został
określony dłuższy termin płatności od wskazanego w pkt. 3.4.5 lit. a, Zamawiający wezwie Wykonawcę
(podwykonawcę, dalszego podwykonawcę) do skrócenia tego terminu do zgodnego ze wskazanym w pkt. 3.4.5
lit. a, pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej.
3.4.9 Obowiązek przedłożenia potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o
podwykonawstwo, o której mowa w ust.. 7 nie dotyczy umów o wartości niższej niż 0,5 % wartości umowy w
sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli jednak wartość umowy o podwykonawstwo przekracza 50 000 zł,
Wykonawca w każdym przypadku ma obowiązek przedstawiania umów o podwykonawstwo.
3.4.10 Postanowienia pkt 3.4.3 – 3.4.9 stosuje się odpowiednio do zmian już zawartych umów o podwykonawstwo.
3.4.11 Szczegóły dotyczące rozliczania wynagrodzenia Wykonawcy i ewentualnych podwykonawców
oraz pozostałe informacje związane z realizacją przedmiotowego zamówienia – istotne z punktu widzenia
podwykonawstwa zawarte są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
22.1 Wszelkie postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący (załącznik nr 7) do SIWZ.
22.2 Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty wykonawcy,
22.3 Zmiana istotnych postanowień umowy wynikających z treści oferty jest możliwa tylko na podstawie przesłanek wymienionych w art. 144 ust. 1 pzp według poniższych warunków, niemożliwych do przewidzenia na etapie zawierania umowy przez Zamawiającego:
22.3.1 zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy spowodowana w szczególności:
— niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów itp.;
— koniecznością wykonania robót, których wykonanie w sposób obiektywny uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy;
— wstrzymaniem prac przez właściwe organy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
— z uwagi na termin uzyskania i uprawomocnienia się wymaganych decyzji administracyjnych;
— innymi przyczynami zewnętrznymi niezależnymi od Wykonawcy i Zamawiającego skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
22.3.2 zmiana osób realizujących przedmiot umowy, wskazanych w ofercie Wykonawcy,
może być dokonana w sytuacji:
— na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;
— na wniosek Wykonawcy w przypadku:
— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,
— nienależytego wykonywania powierzonych prac,
— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).
Uwaga: w przypadku zmiany osób, Wykonawca musi przedstawić kandydaturę innej osoby spełniającej warunki zawarte w SIWZ i uzyskać zgodę Zamawiającego.
22.3.3 zmiana osoby pełniącej nadzór z ramienia Zamawiającego, może być dokonana
w przypadku:
— śmierci, choroby lub innego zdarzenia losowego,
— nienależytego wykonywania powierzonych prac,
— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Zamawiającego (np. rezygnacji).
22.3.4 zmiana zakresu robót będzie możliwa w sytuacji:
a- konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy i uzyskania założonego efektu użytkowego;
b- wystąpienia odmiennych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy;
c- odmienne od przyjętych rozwiązań w dokumentacji projektowej z uwagi na warunki terenowe,
w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji itp.;
d- gdy wykonanie danych robót będzie zbędne lub konieczne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy.
22.3.5 Zmiana zakresu robót wymaga uzyskania akceptacji osób sprawujących nadzór autorski i inwestorski, a także zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. Zmiany,
o których mowa w pkt 22.3.4 a-d, mogą spowodować zmiany ceny wykonania przedmiotu umowy. Zmiana ceny wynikająca z okoliczości wymienionych w pkt 22.3.4a-d nie może jednak skutkować przekroczeniem wartości wynagrodzenia określonego na podstawie złożonej oferty.
22.4 W przypadku zaniechania części robót stanowiących przedmiot umowy z uwagi na wykonanie robót zamiennych, wynagrodzenie wykonawcy zostanie odpowiednio zmniejszone o wartość niezrealizowanych lub zaniechanych robót.
22.5 Wynagrodzenie za roboty zamienne ustalone będzie na podstawie kosztorysu sporządzonego przez Wykonawcę w oparciu o normatywne nakłady czasu pracy, zużycia materiałów i pracy sprzętu wg odpowiednich KNR przy zastosowaniu tych samych norm, cen, standardów i parametrów jak w przypadku robót podstawowych.
22.6 Wynagrodzenie, o którym mowa w pkt.22.5 nie może spowodować przekroczenia kwoty wynagrodzenia ustalonego na podstawie sporządzonej przez wykonacę oferty,
22.7 W przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych udzielenie zamówienia nastąpi w trybie i na zasadach określonych w art.67 ust.1 pkt 5 i dalszych przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
22.8 zmiana podwykonawców może być dokonana w sytuacji:
22.8.1.1 na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego wykonania powierzonych prac;
22.8.1.2 na wniosek Wykonawcy w przypadku:
— nienależytego wykonywania powierzonych prac,
— innych obiektywnych okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacji).
22.9. Zmiana podatku VAT będzie możliwa w przypadku gdy nastąpi zmiana obowiązujących w tym względzie przepisów prawa. Kwota netto wynagrodzenie pozostaje niezmienna i strony ustalają, że należny podatek VAT naliczony zostanie do niezmiennej kwoty netto w fakturze zgodnie z obowiązującym prawem w dniu wystawienia faktury.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
03-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.7.2015

Adres: ul. Ziębia 13, 87-800 Włocławek
woj. kujawsko-pomorskie
Dane kontaktowe: email: wloclawek@torun.lasy.gov.pl
tel: 54 2349800 w. 17
fax: 54 2349281
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-06-17
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 16275020151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-05-12
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 82 dni
Wadium: 1000 ZŁ
Szacowana wartość* 33 333 PLN  -  50 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://wloclawek.torun.lasy.gov.pl
Informacja dostępna pod: Nadleśnictwo Włocławek
ul. Ziębia 13, 87-800 Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie
Okres związania ofertą: 90 dni
Kody CPV
45220000-5 Roboty inżynieryjne i budowlane
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Budowa kolejnej zastawki spowalniającej odpływ wody powierzchniowej na rowie melioracyjnym AW-1 (Ośla) dz. ew. 205 ob. ew. Brzezie Gm. Brześć Kuj. Firma Drogowo-Budowlana MELBOS 2
Włocławek
2015-07-22 44 701,00