Warszawa: Wykonanie usługi przeszkolenia personelu Służby Meteorologicznej do wymogów ICAO i WMO


Numer ogłoszenia: 164439 - 2016; data zamieszczenia: 27.07.2016

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:

V
zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
1. Baza Lotnictwa Transportowego , ul. Żwirki i Wigury 1C, 00-909 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 261 821 316, faks 261 821 316.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.1bltr.wp.mil.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: 1. Baza Lotnictwa Transportowego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie usługi przeszkolenia personelu Służby Meteorologicznej do wymogów ICAO i WMO.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zadanie nr 1 - Wykonanie usługi przeszkolenia personelu Służby Meteorologicznej do wymogów ICAO i WMO - synoptycy. Zadanie nr 2 - Wykonanie usługi przeszkolenia personelu Służby Meteorologicznej do wymogów ICAO i WMO - obserwatorzy.


II.1.5)

   przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.51.00.00-2.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 2.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.10.2016.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawcy winni udokumentować posiadanie uprawnień poprzez ważny certyfikat Instytucji zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej, w zakresie służb meteorologicznych (MET - Meteorological Services). Ważność Certyfikatu musi obejmować co najmniej okres do 31.10.2016 r.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty i oświadczenia.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej (art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy Pzp.) 2. Pełnomocnictwo do podpisania oferty, jeśli to nie wynika z innych dokumentów dołączonych do oferty. 3. Certyfikat Instytucji zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej, w zakresie służb meteorologicznych (MET - Meteorological Services). Ważność Certyfikatu musi obejmować co najmniej okres do 31.10.2016 r. 4. Wykaz wykonanych usług do kryterium Doświadczenie - wzór załącznik nr 8 do SIWZ.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 90
  • 2 - Doświadczenie - 10


IV.2.2)

   przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna,
adres strony, na której będzie prowadzona:


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w umowie wysokości wynagrodzenia w kwocie brutto, w przypadku zmiany wysokości stawek podatku VAT.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.1bltr.wp.mil.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
00-909 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1C, budynek 50 pok. nr 6.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
18.08.2016 godzina 10:00, miejsce: 00-909 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1C, budynek 51 pok. nr 215 - Kancelaria Jawna.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Wykonanie usługi przeszkolenia personelu Służby Meteorologicznej do wymogów ICAO i WMO - synoptycy.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    1. Wykonawca przeprowadzi szkolenie dla synoptyków, w terminie do 31.10.2016 r. Dokładny termin szkolenia określi Szef Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZ RP, w uzgodnieniu z Wykonawcą. 2. Przedmiotowe Szkolenie Wykonawca przeprowadzi w mieście stołecznym Warszawa. 3. Wykonawca przeprowadzi szkolenie w języku polskim zgodnie z poniższym wykazem tematycznym oraz podziałem czasowym: Lp. Temat zajęć Czas wykładów Czas ćwiczeń 1. Ogólne informacje dotyczące Służby Ruchu Lotniczego: a. Klasyfikacja przestrzeni powietrznych; b. Służby żeglugi powietrznej; c. Wykonywanie lotów VFR i IFR; d. Minima widzialności i odległości od chmur w VMC. e. Ogólny podział i zadania służb ruchu lotniczego oraz wymagany dla nich zakres informacji meteorologicznych; f. Balony wolne bezzałogowe: - Klasyfikacja; - Zawiadomienie o locie balonu meteorologicznego. 45 min 2. Zasady opracowania depesz TAF i TAF AMD. 135 min 3. Praktyczne opracowanie depesz TAF i TAF AMD. 90 min 4. Zasady meteorologicznego zabezpieczenia lotnictwa według standardów ICAO: a. Omówienie produktów meteorologicznych dostarczanych dla załóg statków powietrznych; b. Interpretacja informacji zawartych w: - Mapach SIGWX - Mapach wiatrów górnych; - Sigmet; - Airmet; - Gamet. 90 min 90 min 5. Omówienie kompozycji barwnych RGB przydatnych w procesie zabezpieczenia meteorologicznego lotnictwa pod kątem analizy i interpretacji: a. Mas powietrza; b. Układów barycznych i struktury zachmurzenia; c. Mgieł i chmur stratus; d. Chmur burzowych; e. Prądów strumieniowych. 135 min 90 min 6. Analiza i interpretacja obrazów radarowych systemu POLRAD: a. Ogólna informacja dotycząca zasad pracy radarów meteorologicznych. b. Identyfikacja chmur burzowych; c. Ocena wysokości wierzchołków chmur; d. Interpretacja danych dotyczących prędkości wiatru; e. Interpretacja wielkości opadu obliczona na podstawie odbiciowości; f. Wykrywanie stref NZP; g. Wykorzystanie informacji pozyskanych z radarów do zabezpieczenia lotnictwa; 90 min 90 min 7. Analiza i interpretacja diagramów aerologicznych. a. Określanie równowagi termodynamicznej; b. Określanie warstw zachmurzenia; c. Określanie warstw turbulencji; d. Określanie warstw oblodzenia oraz jego intensywności; e. Obliczanie temperatury maksymalnej; f. Wyznaczanie warstw prądu strumieniowego; g. Wyznaczenie prognostycznej krzywej stratyfikacji, punktu rosy i stanu. h. Wyciągnięcie wniosków na podstawie prognostycznych krzywych. 90 min 90 min 8. Kompleksowa analiza materiału synoptycznego. a. Zasady analizy materiału synoptycznego; b. Wykreślanie frontów atmosferycznych; c. Wykreślanie stref burzowych na podstawie mapy wskaźników burzowych; d. Przeprowadzenie kompleksowej analizy z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych, obrazów radarowych, map górnych poziomów izobarycznych, mapy przyziemnej. 45 min 90 min 9. Praktyczne omówienie produktów numerycznych modeli prognoz pogody przydatnych w procesie zabezpieczenia meteorologicznego lotnictwa: a. Wskaźniki burzowe; b. Produkty wiatrowe (porywy, turbulencja); c. Produkty opisujące zachmurzenie (podstawa, wielkość); d. Produkty przedstawiające zmiany widzialności. 90 min 10. Prognoza poszczególnych elementów meteorologicznych: a. Temperatury maksymalnej i minimalnej; b. Mgły i ograniczonej widzialności; c. Podstawy chmur; d. Wielkości zachmurzenia; e. Kierunku i prędkości wiatru; f. Burz; g. Turbulencji; h. Uskoku wiatru; i. Oblodzenia. 90 min 135 min 11. Obieg informacji pomiędzy ATS, a MET oraz omówienie dokumentacji lotniczo-meteorologicznej dostępnej dla użytkowników przestrzeni powietrznej. 45 min 12. Sprawdzian. 90 min Razem : 36 godzin 4. Szkolenie musi objąć minimum 36 godzin lekcyjnych jedna godzina lekcyjna wynosi 45 minut, w tym 2 godziny egzaminu końcowego. Szkolenie zakończy się egzaminem i wystawieniem imiennego certyfikatu zawierającego ocenę z przeprowadzonego egzaminu. Kopie wystawionych certyfikatów Wykonawca dostarczy do Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZ RP, 02-800 Warszawa, ul. Leśna. 5. Szkoleniem objętych będzie 14 osób. 6. Wykonawca zapewni dowóz uczestników szkolenia na zajęcia z i do hotelu. 7. Przy organizacji szkolenia Wykonawca uwzględni poniższe zasady: a) Wykłady i ćwiczenia nie będą organizowane po godzinie 19:00. b) Egzamin ma zostać przeprowadzony w ostatnim dniu szkolenia. 8. Wykonawca zapewni każdemu szkolonemu oddzielne stanowisko wraz z niezbędnym wyposażeniem do zajęć praktycznych np. materiały biurowe. 9. Wykonawca zapewni przedstawicielom Zamawiającego możliwość uczestnictwa w szkoleniu wraz z zapewnieniem stanowiska, celem dokonania oceny prowadzonych zajęć. 10. Nie dopuszcza się prowadzenia szkolenia w formie kursu internetowego. 11. Szkolenie musi zakończyć się do 31.10.2016 r. 12. Wykonawca na etapie składania ofert udokumentuje posiadanie aktualnego certyfikatu Instytucji zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej, w zakresie służb meteorologicznych (MET - Meteorological Services). 13. Wykonawca dostarczy każdemu szkolonemu zestaw materiałów szkoleniowych z przeprowadzonego szkolenia. 14. Wykonawca pokryje koszty: - zakwaterowania 12 osób w pokojach jednoosobowych, w standardzie hotelu minimum dwugwiazdkowego (**) ; - wyżywienia, w formie trzech posiłków dziennie śniadanie, obiad i kolacja; - tzw. barku kawowego min. kawa, herbata, ciastka, woda mineralna dostępnego codziennie, w przerwach pomiędzy wykładami i ćwiczeniami. 15. Zakwaterowanie obejmie min. 5 dób hotelowych. Pierwsza doba hotelowa rozpocznie się na dzień przed terminem szkolenia np. jeśli szkolenie rozpocznie się w poniedziałek, uczestnicy szkolenia będą mogli zakwaterować się w hotelu w niedzielę. 16. Wykonawca przedstawi cenę jednostkową usługi za jednego szkolonego o jaką zamawiający będzie mógł obniżyć wynagrodzenie w przypadku zdarzenia losowego i niestawiennictwa na szkolenie wcześniej zgłoszonego kandydata.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.51.00.00-2.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 31.10.2016.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 90
    • 2. Doświadczenie - 10


CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Wykonanie usługi przeszkolenia personelu Służby Meteorologicznej do wymogów ICAO i WMO - obserwatorzy.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    1. Wykonawca przeprowadzi szkolenie dla obserwatorów, w terminie do 31.10.2016 r. Dokładny termin szkolenia określi Szef Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZ RP, w uzgodnieniu z Wykonawcą. 2. Przedmiotowe Szkolenie Wykonawca przeprowadzi w mieście stołecznym Warszawa. 3. Wykonawca przeprowadzi szkolenie w języku polskim zgodnie z poniższym wykazem tematycznym oraz podziałem czasowym: Lp. Temat zajęć Czas wykładów Czas ćwiczeń 1. Informacje dotyczące budowy atmosfery: a. Skład i pionowa budowa atmosfery; b. Obieg wody w przyrodzie; c. Masy powietrza i ich cyrkulacja; d. Zjawiska atmosferyczne; e. Klasyfikacja chmur. 90 min 2. Zasady wykonywania obserwacji i pomiarów meteorologicznych zgodnie z wymaganiami WMO i ICAO: a. Temperatury i wilgotności; b. Kierunku i prędkości wiatru; c. Ciśnienia (QFE, QNH, QFF, QNE); d. Widzialności; e. RVR; f. Zjawisk; g. Rodzaju, wielkości i podstawy chmur; 90 min 3. Przyrządy wykorzystywane do pomiarów i obserwacji meteorologicznych. 45 min 4. Automatyczne systemy pomiarowe: a. Lotniskowe systemy pomiarowe; b. Zasada działania i budowa przyrządów wchodzących w skład lotniskowych systemów pomiarowych; c. Rozmieszczenie poszczególnych przyrządów na lotnisku oraz ich skład w zależności od kategorii lotniska. d. Wymagania ICAO dotyczące dokładności pomiarów poszczególnych parametrów meteorologicznych. e. Wymagania ICAO dotyczące wykonywania RVR. 135 min 5. Kodowanie obserwacji i pomiarów meteorologicznych: a. Klucz SYNOP; b. Klucz STROM/AVIO; c. Klucz METAR; d. Klucz SPECI (wraz z kryteriami dotyczącymi opracowywania depesz SPECI). 225 min 6. 1. Praktyczne wykonywanie obserwacji i pomiarów meteorologicznych: a) temperatury powietrza; b) temperatury punktu rosy; c) wilgotności; d) kierunku i prędkości wiatru przyziemnego; e) ciśnienia i tendencji ciśnienia; f) ciśnienia QFE, QNH, QFF, QNE. g) widzialności (w dzień i w nocy); h) RVR; i) zjawisk; j) wielkości zachmurzenia; k) rodzaju zachmurzenia; l) podstawy chmur. 2. Kodowanie wykonanych pomiarów i obserwacji za pomocą kluczy METAR, SPECI, SYNOP. 225 min 7. Systemy telekomunikacyjne w ramach WMO i ICAO. 45 min 8. Ogólne informacje dotyczące Służby Ruchu Lotniczego: a. Klasyfikacja przestrzeni powietrznych; b. Służby żeglugi powietrznej; c. Ogólny podział i zadania służb ruchu lotniczego oraz wymagany dla nich zakres informacji meteorologicznych; d. Balony wolne bezzałogowe: Klasyfikacja; Zawiadomienie o locie balonu meteorologicznego. 45 min 9. Omówienie klucza TAF. 90 min 10. Zasady meteorologicznego zabezpieczenia lotnictwa według standardów ICAO: a. Omówienie produktów meteorologicznych dostarczanych dla załóg statków powietrznych; b. Omówienie informacji zawartych w: Mapach SIGWX; Mapach wiatrów górnych; Sigmet; Airmet; Gamet. 90 min 11. Podstawowe wiadomości w zakresie interpretacji zdjęć satelitarnych. 90 min 45 min 12. Podstawowe wiadomości w zakresie interpretacji danych radarowych. 90 min 45 min 13. Sprawdzian. 90 min Razem : 32 godziny 4. Szkolenie musi objąć minimum 32 godziny lekcyjne (w tym 2 godziny egzaminu końcowego), zakończone egzaminem i wystawieniem przez Wykonawcę certyfikatu zawierającego ocenę z przeprowadzonego egzaminu. Kopie wystawionych certyfikatów Wykonawca dostarczy do Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZ RP, 02-800 Warszawa, ul. Leśna. 5. Wykonawca zapewni dowóz uczestników szkolenia na zajęcia z i do hotelu. 6. Przy organizacji szkolenia Wykonawca uwzględni poniższe zasady: a) Wykłady i ćwiczenia nie będą organizowane po godzinie 19:00. b) Egzamin ma zostać przeprowadzony w ostatnim dniu szkolenia. 7. Szkoleniem objętych będzie 14 osób. 8. Wykonawca zapewni każdemu szkolonemu oddzielne stanowisko wraz z niezbędnym wyposażeniem do zajęć praktycznych (np. materiały biurowe). 9. Wykonawca zapewni przedstawicielom Zamawiającego możliwość uczestnictwa w szkoleniu (wraz z zapewnieniem stanowiska), celem dokonania oceny prowadzonych zajęć. 10. Nie dopuszcza się prowadzenia szkolenia w formie kursu internetowego. 11. Szkolenie musi zakończyć się do 31.10.2016 r. 12. Wykonawca na etapie składania ofert udokumentuje posiadanie aktualnego certyfikatu Instytucji zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej, w zakresie służb meteorologicznych (MET - Meteorological Services) oraz minimum trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu obserwacji i pomiarów meteorologicznych zgodnie z wymaganiami WMO lub ICAO. 13. Wykonawca dostarczy każdemu szkolonemu zestaw materiałów szkoleniowych z przeprowadzonego szkolenia. 14. Wykonawca pokryje koszty: zakwaterowania 12 osób w pokojach jednoosobowych, w standardzie hotelu minimum dwugwiazdkowego (**) ; wyżywienia, w formie trzech posiłków dziennie (śniadanie, obiad i kolacja); tzw. barku kawowego (min. kawa, herbata, ciastka, woda mineralna) dostępnego codziennie, w przerwach pomiędzy wykładami i ćwiczeniami. 15. Zakwaterowanie obejmie min. 5 dób hotelowych. Pierwsza doba hotelowa rozpocznie się na dzień przed terminem szkolenia (np. jeśli szkolenie rozpocznie się w poniedziałek, uczestnicy szkolenia będą mogli zakwaterować się w hotelu w niedzielę). Wykonawca przedstawi cenę jednostkową usługi za jednego szkolonego o jaką zamawiający będzie mógł obniżyć wynagrodzenie w przypadku zdarzenia losowego i niestawiennictwa na szkolenie wcześniej zgłoszonego kandydata.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.51.00.00-2.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 31.10.2016.

  • 4) Kryteria oceny ofert:
    cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 90
    • 2. Doświadczenie - 10

Adres: Żwirki i Wigury 9/13, 00-909 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: ozgst.zampub@ron.mil.pl
tel: 261847581
fax: 261847577
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-08-17
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16443920160
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-07-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 74 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 90%
WWW ogłoszenia: www.1bltr.wp.mil.pl
Informacja dostępna pod: 00-909 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1C, budynek 50 pok. nr 6
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80510000-2 Usługi szkolenia specjalistycznego