TI Tytuł PL-Opole: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 165915-2011
PD Data publikacji 26/05/2011
OJ Dz.U. S 101
TW Miejscowość OPOLE
AU Nazwa instytucji Politechnika Opolska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 24/05/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 16/06/2011
DT Termin 16/06/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
79714000 - Usługi w zakresie nadzoru
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
79714000 - Usługi w zakresie nadzoru
RC Kod NUTS PL522
IA Adres internetowy (URL) www.po.opole.pl

26/05/2011    S101    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Opole: Usługi ochroniarskie

2011/S 101-165915

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Politechnika Opolska
ul. Mikołajczyka 5
Do wiadomości: Beata Kłopotowska
45-271 Opole
POLSKA
Tel. +48 774006256
E-mail: b.klopotowska@po.opole.pl
Faks +48 774006294

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.po.opole.pl

Adres profilu nabywcy http://www.przetargi.po.opole.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Podmiot prawa publicznego
Edukacja
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Przetarg nieograniczony na dozór i ochronę mienia Politechniki Opolskiej.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23
Główne miejsce świadczenia usług Budynki Politechniki Opolskiej usytuowane na terenie miasta Opola oraz w Karczowie.

Kod NUTS PL522

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
4.1 Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona mienia Politechniki Opolskiej, polegająca na bezpośredniej ochronie fizycznej i zabezpieczeniu technicznym w rozumieniu ustawy z dnia 22.8.1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005r. Nr 145, poz. 1221 z późn. zm.) oraz ochrona wartości pieniężnych podczas transportu, o której mowa w rozporządzeniu MSWiA z dnia 14.10.1998 r. w sprawie szczegółowych zasad i wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne organizacje (Dz. U. Nr 129, poz. 858 z późn. zm.).
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000, 79711000, 79714000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Bez VAT 9 207 051,00 PLN
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 36 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
1. Przystępując do przetargu każdy wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w wysokości 120 000 PLN (słownie złotych: sto dwadzieścia tysięcy).
2. Wadium może być wniesione w jednej z kilku następujących form:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym),
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
1. Rozliczenie za realizację usługi odbywac się będzie na podstawie comiesięcznych faktur wystawianych przez wykonawcę na koniec danego miesiaca.
2. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty należności za świadczone usługi, na podstawie otrzymywanych faktur VAT, w terminie do 21 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
1. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie obowiązywała wszystkich wykonawców występujących wspólnie.
2. Wykonawcy występujący jako konsorcjum muszą ustanowić pełnomocnika (wyznaczyć lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uwaga: treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
3. Jeżeli oferta wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego zostanie wybrana, zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, zażąda umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
4. W odniesieniu do wymagań postawionych przez zamawiającego, każdy z wykonawców wchodzący w skład konsorcjum oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 1-9 ustawy Prawo zamówień publicznych (należy złożyć oddzielnie dokumenty wymienione w pkt 10.2 – 10.8 SIWZ).
5. Potencjał ekonomiczny i techniczny oraz doświadczenie wykonawców w sumie musi spełniać wymagane warunki. W przypadku wykazu usług oraz dokumentów potwierdzających te usługi członek konsorcjum ma uprawnienia legitymować się usługami wykonanymi w konsorcjum jedynie w części w jakiej uczestniczył.
6. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia prowadzone będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
7. Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę, w miejscu np. nazwa i adres wykonawcy w przypadku składania oferty przez konsorcjum należy wpisać dane dotyczące wszystkich członków konsorcjum (a nie tylko pełnomocnika konsorcjum), natomiast w przypadku spółki cywilnej dane wszystkich wspólników oraz nazwę, siedzibę i adres spółki.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i złożyli:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych wg załącznika nr 3 do SIWZ.
2. Ważna koncesja MSWiA, wydana na podstawie ustawy o ochronie mienia z dnia 22.8.1997r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005r. Nr 145, poz. 1221 z późn. zm.) na prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na ochronie osób i mienia (minimum w zakresie bezpośredniej ochrony fizycznej.
3. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ.
4. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (dokument nie jest wymagany od osób fizycznych).
5. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
7. Aktualna informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
8. W przypadku podmiotów zbiorowych również:Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
9. Jeżeli wykonawca wskazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (patrz pkt 9 SIWZ) polega na zasobach innych podmiotów a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów:
a) dokumentów wymienionych w pkt 3 – 8 i odpowiednio w pkt 10-13,
b)przedłożenia pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy zasobów określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, umożliwiających wykonanie zamówienia, według załącznika nr 10 do SIWZ.
10. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 4 – 6 oraz 8 SIWZ składa dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne albo, ze uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Natomiast zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 7 składa zaświadczenie właściwego organu sadowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Dokumenty, o których mowa w pkt 10 z wyłaczeniem pkt b) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, natomiast dokument o którym mowa w pkt b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
11 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego dokumentów, o których mowa w pkt 10, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio do miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Ww. dokument powinien być wystawiony w terminie odpowiednio jak zapisano w pkt 10.
12 Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Prawo zamówień publicznych (spółki jawne, spółki partnerskie, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne, osoby prawne), mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sadowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się tych zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
13.Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Uwaga:
Dokumenty, o których mowa wyżej, mogą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez upoważnionego(ych) przedstawiciela(i) wykonawcy. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku, gdy wykonawca polega na zasobach innych podmiotów kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby podpisującej).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Ocena spełniania warunku dokonana zostanie na podstawie opłaconej polisy, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Wykonawca w celu potwierdzenia sytuacji ekonomicznej i finansowej musi wykazać, że na dzień składania ofert jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 2 000 000 PLN (słownie złotych: dwa miliony).
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Ocena spełniania warunku dokonana zostanie na podstawie:
1) Wykazu narzędzi i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – załącznik nr 9 do SIWZ.
2) Wykazu wykonanych usług, odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu, przygotowany wg wzoru - załącznika nr 6 do SIWZ.
3) Dokumenty potwierdzające, że usługi wskazane w wykazie zostały wykonane należycie (np.: referencje, protokoły odbioru).
4) Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. – załącznik nr 7.
5) Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia - załącznik nr 8 do SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
1) Wykonawca w celu potwierdzenia dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym, musi wykazać, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych, iż dysponuje:
a) pojazdem mechanicznym spełniającym wymagania ustawowe do konwoju wartości pieniężnych;
b) całodobową stacją monitorowania na terenie kraju, z której całodobowo przy zapewnieniu dwutorowego monitoringu elektronicznie chronionych obiektów z wykorzystaniem linii komutowanej i GSM (testowanie obiektu co 25 sekund).
2) Wykonawca w celu potwierdzenia posiadania wiedzy i doświadczenia musi wykazać, że należycie wykonał, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie, minimum dwie usługi polegające na bezpośredniej ochronie fizycznej osób i mienia co najmniej następujących obiektów:
a) budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 4 000 m2 (budynek użyteczności publicznej w rozumieniu § 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.4.2002 r.w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Dz.U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.),
b) budynku zamieszkania zbiorowego o powierzchni użytkowej minimum 3 000 m2 (budynek zamieszkania zbiorowego zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 5 Rozporządzenia Ministra infrastruktury z dnia 12.4.2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Dz.U. z 2002r. Nr 75 poz. 690 z późn. zm.).
3) Wykonawca w celu potwierdzenia dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych, musi wykazać, że dysponuje łącznie 50 (pięćdziesięcioma) pracownikami, w tym co najmniej 20 (dwudziestoma) z licencjami, przy czym minimum 5 (pięciu) musi posiadać licencją II stopnia pracownika ochrony fizycznej oraz 1 (jeden) musi posiadać licencję II stopnia pracownika zabezpieczenia technicznego.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/D/36/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 16.6.2011
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
16.6.2011 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 16.6.2011 - 12:30

Miejsce

W siedzibie zamawiającego w budynku Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5 w sali nr 108 skrzydło „A”.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Tak
przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: 36 miesięcy
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
I. Zmiany do umowy:
1. Zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Dopuszcza się istotną zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w następującym zakresie i przy spełnieniu następujących warunków:
a) Zmniejszenie wartości umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 umowy, jest możliwe wyłącznie w uzasadnionych przypadkach za zgodą obu Stron umowy.
b) Zmniejszenie zakresu przedmiotu umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 - 3, jest możliwe wyłącznie w uzasadnionych przypadkach za zgodą obu Stron umowy.
c) Zmiana w zakresie sposobu realizacji umowy, o czym mowa w § 2 ust. 1 – 3, jest możliwa wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, za zgodą obu Stron umowy. Zmiana ta nie może powodować pogorszenia jakości wykonywanej usługi.
d) Zmiana w zakresie rozliczeń finansowych, sposobu lub terminu płatności, o których mowa w § 6, jest możliwa wyłącznie w uzasadnionych przypadkach i wymaga zgody obu Stron umowy.
e) Zmiana osób, o których mowa w załączniku nr 6 w lp. od 1 do 20, jest możliwa tylko w uzasadnionych przypadkach, przy czym osoby te muszą spełniać wymagania, określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zakresie posiadanych uprawnień (licencji), zmiana ta wymaga zgody obu Stron umowy.
f) W przypadku wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony, możliwa jest zmiana postanowień umowy, wymaga to jednak zgody obu Stron umowy.
g) Dopuszcza się zmiany umowy dotyczące poprawienia błędów i oczywistych omyłek słownych, literowych i liczbowych, zmiany układu graficznego umowy lub numeracji jednostek redakcyjnych, nie powodujące zmiany celu i istoty umowy, przy czym wymaga to zgody obu Stron umowy.
h) Jeżeli w trakcie realizacji umowy zaistnieje konieczność dokonania uszczegółowienia, wykładni lub doprecyzowania poszczególnych zapisów umowy, nie powodujących zmiany celu i istoty umowy, dopuszcza się zmiany umowy w tym zakresie, przy czym wymaga to zgody obu Stron umowy.
i) W przypadku wystąpienia siły wyższej możliwa jest zmiana postanowień umowy, wymaga to jednak zgody obu Stron umowy.
j) W przypadku wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy, możliwa jest zmiana postanowień umowy, wymaga to jednak zgody obu Stron umowy.
4. Zmiany umowy, o których mowa w ust. 3, nie mogą powodować zwiększenia wartości umowy, o której mowa w § 5 ust. 1.
II. Zamawiajacy przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, na podtsawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy prawo zamówień publicznych, stanowiacych nie więcej niz 50 % wartości zamówienia podstawowego (szacunkowa wartość zamówienia - pkt II.2.1) ogłoszenia uwzględnia wartość usług uzupełniajacych).
III. Do postępowania zastosowanie mają przepisy art. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ przedmiotem zamówienia są usługi o charakterze niepriorytetowym, o których mowa w art. 2 a ustawy prawo zamówień publicznych.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postepu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
2. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia pisemnie, faksem lub droga elektroniczną.
3. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtórzy czynność albo dokona zaniechanej czynności, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności, na te czynności nie przysługuje odwołanie.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłanie informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust.2 ustawy pzp, albo w terminie
15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie interenetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę do jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
24.5.2011
TI Tytuł PL-Opole: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 228972-2011
PD Data publikacji 21/07/2011
OJ Dz.U. S 138
TW Miejscowość OPOLE
AU Nazwa instytucji Politechnika Opolska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 19/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
79714000 - Usługi w zakresie nadzoru
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
79711000 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
79714000 - Usługi w zakresie nadzoru
RC Kod NUTS PL522
IA Adres internetowy (URL) www.po.opole.pl

21/07/2011    S138    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Opole: Usługi ochroniarskie

2011/S 138-228972

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I OSOBY KONTAKTOWE

Politechnika Opolska
ul. Mikołajczyka 5
Do wiadomości: Beata Kłopotowska
45-271 Opole
POLSKA
Tel. +48 774006256
E-mail: b.klopotowska@po.opole.pl
Faks +48 774006294

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.po.opole.pl

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Podmiot prawa publicznego
Edukacja
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Przetarg nieograniczony na dozór i ochronę mienia Politechniki Opolskiej.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23
Główne miejsce świadczenia usług Główne miejsce świadczenia usług: Budynki Politechniki Opolskiej usytuowane na terenie miasta Opola oraz w Karczowie.

Kod NUTS PL522

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona mienia Politechniki Opolskiej, polegająca na bezpośredniej ochronie fizycznej i zabezpieczeniu technicznym w rozumieniu ustawy z dnia 22.8.1997r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 z późn. zm.) oraz ochrona wartości pieniężnych podczas transportu, o której mowa w rozporządzeniu MSWiA z dnia 14.10.1998 r. w sprawie szczegółowych zasad i wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne organizacje (Dz.U. Nr 129, poz. 858 z późn. zm.).
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000, 79711000, 79714000

II.1.6)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.2)CAŁKOWITA KOŃCOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia
Wartość 4 226 882,12 PLN

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
ZP/D/36/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotycz?ce tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U. UE: 2011/S 101-165915 z dnia 26.5.2011

SEKCJA V: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

ZAMÓWIENIE NR 1CZĘŚĆ NR 1 - NAZWA Dozór i ochrona mienia Politechniki Opolskiej.
V.1)DATA DECYZJI O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA:
19.7.2011
V.2)LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4
V.3)NAZWA I ADRES WYKONAWCY, NA RZECZ KTÓREGO ZOSTAŁA WYDANA DECYZJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Konsalnet Holding S.A. - lider konsorcjum w składzie: Konsalnet Holding S.A., Konsalnet Inowopol sp. z o.o., Konsalnet Security sp. z o.o., Konsalnet Skorpion sp. z o.o., Konsalnet Skorpion Monitoring sp. z o.o.
{Dane ukryte}
01-756 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 225605000
Faks +48 225605004

V.4)INFORMACJE NA TEMAT WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia
Wartość 9 207 051,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia
Wartość 4 226 882,12 PLN
V.5)PRZEWIDYWANE JEST ZLECENIE PODWYKONAWSTWA W RAMACH ZAMÓWIENIA
Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.2)INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiajacy przewidział możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, na podtsawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy prawo zamówień publicznych, stanowiacych nie więcej niz 50 % wartości zamówienia podstawowego (szacunkowa wartość zamówienia - pkt V.4) ogłoszenia uwzględnia wartość usług uzupełniajacych).
VI.3)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postepu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań 1. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
2. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia pisemnie, faksem lub droga elektroniczną.
3. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtórzy czynność albo dokona zaniechanej czynności, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności, na te czynności nie przysługuje odwołanie.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłanie informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust.2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie interenetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę do jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.4)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
19.7.2011

Adres: ul. Prószkowska 76, 45-758 Opole
woj. opolskie
Dane kontaktowe: email: r.piorkowska@po.opole.pl, zamowienia@po.opole.pl
tel: 77 4498178 , 77 4498177
fax: 77 4498180
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-06-16
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 16591520111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-05-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 36 miesięcy
Wadium: 120000 ZŁ
Szacowana wartość* 4 000 000 PLN  -  6 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.po.opole.pl
Informacja dostępna pod: Politechnika Opolska
ul. Stanisława Mikołajczyka 5, 45-271 Opole, woj. opolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 16/06/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
79710000-4 Usługi ochroniarskie
79711000-1 Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dozór i ochrona mienia Politechniki Opolskiej. Konsalnet Holding S.A. - lider konsorcjum w składzie: Konsalnet Holding S.A., Konsalnet Inowopol sp. z o.o., Konsalnet Security sp. z o.o., Konsalnet Skorpion sp. z o.o., Konsalnet Skorpion Monitoring sp. z o.o.
Warszawa
2011-07-19 4 226 882,00