Warszawa: Opracowanie strategii rozwoju klastra w ramach projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie


Numer ogłoszenia: 166583 - 2013; data zamieszczenia: 21.08.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - SZP , ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5931390, faks 022 5931391.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie strategii rozwoju klastra w ramach projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie strategii rozwoju klastra, obejmującej: - analizę stanu obecnego oraz perspektywy rozwoju branży agrobiznesu - identyfikację kluczowych podmiotów oraz czynników determinujących rozwój branży t.j. innowacyjność firm, relacje z uczestnikami klastra, a także współpracę z jednostkami badawczymi i otoczeniem biznesu, - propozycje działań stymulujących zwiększanie konkurencyjności i innowacyjności branży agrobiznesu oraz silniejszą integrację podmiotów celem uzyskania istotnej przewagi konkurencyjnej. Strategia rozwoju Klastra powinna składać się z dwóch części: analitycznej i strategicznej. W pierwszej, analitycznej części powinna być zawarta skrócona analiza Klastra Innowacji w Agrobiznesie w regionie Mazowsza z uwzględnieniem aktualnych uwarunkowań tej branży. Jej efektem powinna być prezentacja słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń rozwoju zwaną analizą SWOT. Druga, strategiczna część opracowania powinna koncentrować się na podstawowym założeniu jakim jest stworzenie sprawnego narzędzia polityki rozwoju, podnoszącego poziom innowacyjności i konkurencyjności mazowieckich przedsiębiorstw. W związku z tym w tej części strategii powinna być opracowana Strategiczna Karta Wyników (Balanced Scorecard) zawierająca: perspektywy, cele strategiczne i operacyjne, mierniki oraz działania które powinny zostać podjęte przez uczestników klastra. Strategiczna Karta Wyników musi zostać zdefiniowana w narzędziu informatycznym, które będzie udostępnione Zamawiającemu wraz ze szkoleniem z obsługi narzędzia. Budowa strategii powinna obejmować: 1. zgromadzenie dostępnych materiałów dot. branży agrobiznesu w regionie Mazowsza. Powinny to być opracowania, analizy, raporty i ekspertyzy na temat specyfiki i funkcjonowania branży, 2. przeprowadzenie wywiadów z reprezentantami firm i instytucji Klastra Innowacji w Agrobiznesie, które ustanowiłyby podstawę dla opracowania analizy stanu aktualnie istniejącego, 3. organizacja spotkań z przedsiębiorcami, w trakcie których przedstawione powinny zostać m.in. idee klastrów, korzyści związane z ich rozwojem oraz najlepsze praktyki rozwoju klastrów branży agrobiznesu w Polsce i na świecie. 4. organizacja prezentacji i pokazów ofert najbardziej innowacyjnych firm w celu powstania pomysłów na wspólne projekty uczestników klastra. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 6 do SIWZ.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.40.00.00-8.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 60.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Spełnia/nie spełnia. Warunek ten zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży stosowne oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ. 2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie prowadzona na podstawie treści złożonych oświadczeń lub dokumentów wymaganych zgodnie rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r, poz. 231)


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, co najmniej 1 usługę polegającą na opracowaniu strategii i wdrożeniu narzędzia informatycznego wspierającego Strategiczną Kartę Wyników (BSC) o wartości usługi minimum 30 000 zł. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie prowadzona na podstawie treści złożonych oświadczeń lub dokumentów wymaganych zgodnie rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r, poz. 231)


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Spełnia/nie spełnia. Warunek ten zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży stosowne oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie prowadzona na podstawie treści złożonych oświadczeń lub dokumentów wymaganych zgodnie rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r, poz. 231)


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje następującymi osobami: a) menedżer/koordynator posiadającego minimum 5 lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu zespołami opracowującymi dokumenty strategiczne, co najmniej jedna osoba. b) specjalistą ds. sporządzania analiz - doświadczenie zawodowe w przygotowaniu i realizacji kompleksowych analiz obejmujących podmioty funkcjonujące w danym rynku, co najmniej jedna osoba. c) specjalistą ds. wdrożeń systemów informatycznych wspierających budowę i monitoring strategii z wykorzystaniem Strategicznej Karty Wyników, co najmniej jedna osoba. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie prowadzona na podstawie treści złożonych oświadczeń lub dokumentów wymaganych zgodnie rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r, poz. 231)


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Spełnia/nie spełnia. Warunek ten zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży stosowne oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie prowadzona na podstawie treści złożonych oświadczeń lub dokumentów wymaganych zgodnie rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r, poz. 231)


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający przewiduje dokonanie zmian postanowień treści zawartej umowy w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w § 14 pkt 5 wzoru umowy


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://szp.sggw.pl/show.php?id=2601

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydział Nauk Ekonomicznych, budynek nr 7, pok. 103 ul. Nowoursynowska 166,02-787 Warszawa.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
29.08.2013 godzina 10:30, miejsce: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydział Nauk Ekonomicznych, budynek nr 7, pok. 103 ul. Nowoursynowska 166,02-787 Warszawa.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Przedmiot zamówienia finansowany z projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie Numer umowy: RPMA.01.06.00-14-002/10 Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Działanie 1.6 85% kwoty płatne ze środków EFRR 511-95-08110003 15% kwoty płatne ze środków własnych beneficjenta 512-95-08110003.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Warszawa: Opracowanie strategii rozwoju klastra w ramach projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie


Numer ogłoszenia: 250147 - 2013; data zamieszczenia: 22.11.2013

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 166583 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - SZP, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5931390, faks 022 5931391.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie strategii rozwoju klastra w ramach projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie strategii rozwoju klastra, obejmującej: - analizę stanu obecnego oraz perspektywy rozwoju branży agrobiznesu - identyfikację kluczowych podmiotów oraz czynników determinujących rozwój branży t.j. innowacyjność firm, relacje z uczestnikami klastra, a także współpracę z jednostkami badawczymi i otoczeniem biznesu, - propozycje działań stymulujących zwiększanie konkurencyjności i innowacyjności branży agrobiznesu oraz silniejszą integrację podmiotów celem uzyskania istotnej przewagi konkurencyjnej. Strategia rozwoju Klastra powinna składać się z dwóch części: analitycznej i strategicznej. W pierwszej, analitycznej części powinna być zawarta skrócona analiza Klastra Innowacji w Agrobiznesie w regionie Mazowsza z uwzględnieniem aktualnych uwarunkowań tej branży. Jej efektem powinna być prezentacja słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń rozwoju zwaną analizą SWOT. Druga, strategiczna część opracowania powinna koncentrować się na podstawowym założeniu jakim jest stworzenie sprawnego narzędzia polityki rozwoju, podnoszącego poziom innowacyjności i konkurencyjności mazowieckich przedsiębiorstw. W związku z tym w tej części strategii powinna być opracowana Strategiczna Karta Wyników (Balanced Scorecard) zawierająca: perspektywy, cele strategiczne i operacyjne, mierniki oraz działania które powinny zostać podjęte przez uczestników klastra. Strategiczna Karta Wyników musi zostać zdefiniowana w narzędziu informatycznym, które będzie udostępnione Zamawiającemu wraz ze szkoleniem z obsługi narzędzia. Budowa strategii powinna obejmować: 1. zgromadzenie dostępnych materiałów dot. branży agrobiznesu w regionie Mazowsza. Powinny to być opracowania, analizy, raporty i ekspertyzy na temat specyfiki i funkcjonowania branży, 2. przeprowadzenie wywiadów z reprezentantami firm i instytucji Klastra Innowacji w Agrobiznesie, które ustanowiłyby podstawę dla opracowania analizy stanu aktualnie istniejącego, 3. organizacja spotkań z przedsiębiorcami, w trakcie których przedstawione powinny zostać m.in. idee klastrów, korzyści związane z ich rozwojem oraz najlepsze praktyki rozwoju klastrów branży agrobiznesu w Polsce i na świecie. 4. organizacja prezentacji i pokazów ofert najbardziej innowacyjnych firm w celu powstania pomysłów na wspólne projekty uczestników klastra. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 6 do SIWZ.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.40.00.00-8.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Przedmiot zamówienia finansowany z projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie Numer umowy: RPMA.01.06.00-14-002/10 Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Działanie 1.6 85% kwoty płatne ze środków EFRR 511-95-08110003 15% kwoty płatne ze środków własnych beneficjenta 512-95-08110003.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
07.11.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • BOC INFORMATION TECHNOLOGIES CONSULTINNG Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 02-011 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 40983,61 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    46617,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    44144,70
    / Oferta z najwyższą ceną:
    116542,50


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: wladyslaw_sadowski@sggw.pl
tel: 225 931 390
fax: 225 931 391
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-08-28
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16658320130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-08-20
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 60 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://szp.sggw.pl/show.php?id=2601
Informacja dostępna pod: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydział Nauk Ekonomicznych, budynek nr 7, pok. 103 ul. Nowoursynowska 166,02-787 Warszawa
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80400000-8 Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Opracowanie strategii rozwoju klastra w ramach projektu: Klaster Innowacji w Agrobiznesie BOC INFORMATION TECHNOLOGIES CONSULTINNG Sp. z o.o.
Warszawa
2013-11-22 46 617,00