TI Tytuł PL-Katowice: Usługi artystyczne
ND Nr dokumentu 192040-2012
PD Data publikacji 20/06/2012
OJ Dz.U. S 116
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Muzeum Śląskie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 15/06/2012
DT Termin 12/07/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 79421200 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
79932000 - Usługi projektowania wnętrz
92312000 - Usługi artystyczne
OC Pierwotny kod CPV 79421200 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
79932000 - Usługi projektowania wnętrz
92312000 - Usługi artystyczne
IA Adres internetowy (URL) www.muzeumslaskie.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

20/06/2012    S116    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

PL-Katowice: Usługi artystyczne

2012/S 116-192040

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Muzeum Śląskie
Al.W.Korfantego 3
Punkt kontaktowy: Muzeum Śląskie, Al.W.Korfantego 3, 40-005 Katowice
Osoba do kontaktów: Justyna Gola - Sekretarz Konkursu
40-005 Katowice
POLSKA
Tel.: +48 327799345
E-mail: konkurs@muzeumslaskie.pl
Faks: +48 327799367

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: www.muzeumslaskie.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Instytucja Kultury
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
Konkurs na scenariusz Wystawy Stałej Historii Górnego Śląska w Nowej Siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.
II.1.2)Krótki opis:
Przedmiotem konkursu jest opracowanie scenariusza wystawy stałej poświęconej historii Górnego Śląska. Wystawa historii Górnego Śląska w swoim zamyśle będzie nawiązywać do ekspozycji powstających współcześnie, traktowanych jako wiodące, nowatorskie w Polsce, Europie i na świecie. Będzie zatem interaktywna, korzystająca możliwie obficie z nowoczesnych metod przekazu, multimedialna, bogato wyposażona w materiał dźwiękowy oraz filmowy. W swoich założeniach opowie dzieje regionu koncentrujące się wokół kluczowych momentów historii Górnego Śląska, wybijającego się na własną tożsamość duchową, artystyczną i społeczną, w pewnym stopniu językową (fragmenty wystawy będą opisywane w mowie śląskiej, zgodnie z zasadami chronienia przez muzeum także niematerialnego dziedzictwa kulturowego), gdzie pojawienie się przemysłu wpłynęło na kształtowanie się historii tego regionu.
Zakres terytorialny przedstawiony na wystawie stałej powinien obejmować obszar byłej Rejencji Opolskiej – zgodnie z załącznikiem B.6 do Regulaminu Konkursu.
Celem wystawy jest:
— wzbudzanie zainteresowania oraz wskazywanie kierunków poszerzania wiedzy na temat Górnego Śląska,
— edukacja z naciskiem na emocjonalne zdobywanie wiedzy,
— zmiana stereotypu postrzegania Górnego Śląska poprzez zaprezentowanie zwiedzającym zróżnicowanego kulturowo i geograficznie regionu z uwzględnieniem zarówno części przemysłowej (tzw. „Śląsk czarny”), jak i rolniczej (tzw. „Śląsk zielony”) oraz wielu wymiarów śląskiej duchowości,
— wprowadzenie do dyskursu intelektualnego, artystycznego i symbolicznego nowych kategorii poznawczych związanych z Górnym Śląskiem na tle regionalnym, krajowym i międzynarodowym,
— ukazanie historycznego i współczesnego oblicza Śląska,
— odniesienie się do problemu tożsamości, patriotyzmu Ślązaków,
— pokazanie Śląska jako miejsca fascynującego, atrakcyjnego, np. poprzez ukazanie miejsc narodzin i/lub aktywności wybitnych postaci z historii Polski, Niemiec, krajów europejskich (np. John Baildon).
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego scenariusza wystawy stałej historii Górnego Śląska, która zrealizowana zostanie w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego, uwzględniający założenia merytoryczne, architektoniczno-funkcjonalne i finansowe określone w Regulaminie Konkursu. Celem konkursu jest również wyłonienie autora najlepszej pracy konkursowej, którego Zamawiający zaprosi do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej (zgodnie z punktem 5 Regulaminu Konkursu).
Zakłada się, że głównym (ale nie jedynym) adresatem wystawy będzie rodzina, która będzie zwiedzać wystawę ucząc się wzajemnie.
Ponadto wystawa powinna być adresowana do:
— dzieci i młodzieży szkolnej,
— studentów, środowiska akademickiego,
— mieszkańców konurbacji górnośląskiej / województwa Śląskiego,
— turystów krajowych,
— turystów zagranicznych,
— specjalistów,
— seniorów,
— osób niepełnosprawnych.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

92312000, 79932000, 79421200

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
1. Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które wykażą spełnianie warunków udziału w Konkursie, czyli:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Do prowadzenia działalności w zakresie niniejszego przedmiotu konkursu nie jest wymagane posiadanie specjalnych uprawnień, w związku z tym Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana według formuły spełnia/nie spełnia, w oparciu o Oświadczenie dołączone do wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie (załącznik A.2 do Regulaminu Konkursu).
b) posiadania wiedzy i doświadczenia pozwalającego na realizację zamówienia.
Uczestnik Konkursu musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed dniem składania wniosku o dopuszczenie do udziału w niniejszym konkursie, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, wykonał co najmniej 1 usługę polegającą na zaprojektowaniu interaktywnej, narracyjnej wystawy stałej o charakterze muzealnym na powierzchni nie mniejszej niż 800 m2 i wartości tej usługi minimum 500 000 PLN netto (poprzez wykonaną usługę projektowania Zamawiający rozumie wykonanie dokumentacji projektowej, zatwierdzonej końcowym protokołem odbioru).
Ocena powyższego warunku będzie dokonywana według formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonego oświadczenia (załącznik nr A.2 do Regulaminu Konkursu) oraz złożonego wykazu zrealizowanych usług (załącznik nr A.4 do Regulaminu Konkursu).
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Uczestnik Konkursu musi wykazać, iż dysponuje następującymi osobami: lider zespołu – osoba, która w ostatnich 10 latach przed dniem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w niniejszym konkursie brała udział w projektowaniu co najmniej jednej interaktywnej, narracyjnej wystawy stałej o charakterze muzealnym o powierzchni co najmniej 800 m2, jako osoba odpowiedzialna za projekt tj. np. kierownik projektu, koordynator, osoba kierująca zespołem.
Ocena powyższego warunku będzie dokonywana według formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonego oświadczenia (załącznik A.2 do Regulaminu Konkursu) oraz złożonego wykazu osób (załącznik A.5 do Regulaminu Konkursu).
d) znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na realizację zamówienia
Wykonawca musi złożyć informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzając wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie.
Wykonawca musi posiadać środki finansowe w wysokości co najmniej 100 000 PLN lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 100 000 PLN.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana według formuły spełnia/nie spełnia, w oparciu o załączoną w/w informację oraz oświadczenie dołączone do wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie (załącznik A.2 do Regulaminu Konkursu)

Do przeliczenia wartości finansowych określonych w pkt. III.1) .1.b) i d), a występujących w innych walutach niż PLN, Wykonawca zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o niniejszym konkursie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Średnie kursy walut dostępne są pod następującym adresem: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/kursy.html.

2. W związku z powyższym wykonawca w celu wykazania spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, zobowiązany jest złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w konkursie następujące dokumenty:
a) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1-4 ustawy pzp – w formie oryginału (załącznik A.2 do Regulaminu Konkursu)
b) Wykaz zrealizowanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia określonego w pkt. III.1).1b) - w formie oryginału (załącznik A.4 do Regulaminu Konkursu) wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że realizacja usług wymienionych w wykazie została wykonana należycie (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem)
c) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami (załącznik A.5 do Regulaminu Konkursu) – w formie oryginału
d) Informacja z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej – w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem
e) Oświadczenie o podwykonawcach (Załącznik A.8 do Regulaminu Konkursu), wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie przedmiotu Konkursu podwykonawcom – w formie oryginału.
f) Zgodnie z art. 26 2b ustawy pzp, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu
(w przypadku udostępnienia wiedzy i doświadczenia, należy wskazać sposób udostępniania potencjału przez podmiot trzeci np. czy będzie to w formie podwykonawstwa, doradztwa czy konsultacji itp.), potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – w formie oryginału.
3. Uczestnicy Konkursu nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy pzp. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z konkursu Uczestnika Konkursu w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1, Organizator Konkursu żąda złożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w konkursie następujących dokumentów:
a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia (załącznik A.3 do Regulaminu Konkursu)
b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2. ustawy pzp.
c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie;
d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie;
e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie;
f) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie.
4. Jeśli wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie będzie podpisany przez pełnomocnika, do wniosku należy dołączyć pełnomocnictwo (pełnomocnictwa) do reprezentowania go w konkursie, jak również do poświadczania za zgodność z oryginałem lub składania oświadczeń woli. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
5. Jeżeli Wykonawca zastrzega informacje zawarte we wniosku, objęte tajemnicą przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji muszą one być oznaczone klauzulą: „Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003r. nr 153 poz. 1503 ze zm.)” i dołączone odrębnie do wniosku i trwale połączone z wnioskiem. Informację o zastrzeżeniu dokumentów stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa trzeba podać również w formularzu wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie.
6. Do wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie Uczestnik konkursu załącza oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich zgodnie z załącznikiem A.7 do Regulaminu Konkursu.
7. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w pkt. III.1).3:
a) ppkt b), c), d), f) — składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
b) ppkt e) — składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy pzp – dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie.
8. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. III.1).7, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Wymagania dotyczące terminów wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio z wymaganiami postawionymi w pkt. III.1).7.
W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Uczestnika Konkursu mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może się zwrócić do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Uczestnik Konkursu ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
9. Uczestnicy konkursu mogą wspólnie brać udział w konkursie (np. konsorcja, spółki cywilne). Przepisy dotyczące uczestnika konkursu stosuje się odpowiednio do uczestników konkursu biorących wspólnie udział w konkursie.
a) Uczestnicy wspólnie ubiegający sie o udział w Konkursie obowiązani są załączyć do wniosku dokument wskazujący ustanowionego pełnomocnika (Lidera) do reprezentowania Wykonawcy w Konkursie, przy czym pełnomocnictwo to może wynikać z załączonej do wniosku stosownej umowy
b) Dokument wskazujący ustanowionego pełnomocnika (Lidera) musi być wystawiony zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisany przez prawnie upoważnionych przedstawicieli wszystkich Uczestników Konkursu wspólnie składających wniosek do uczestnictwa w Konkursie. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
c) Wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem (Liderem). Wypełniając formularz wniosku, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę w miejscu nazwa i adres Wykonawcy należy wpisać dane wszystkich podmiotów wspólnie składających wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, a nie tylko dane pełnomocnika (Lidera).
d) Uczestnicy składający wspólny wniosek ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
e) Zamawiający wymaga, aby wykonawcy wspólnie biorący udział w konkursie, których praca konkursowa otrzyma I miejsce, zawarli przed wypłatą nagrody umowę regulującą współpracę tych Wykonawców i przedłożyli ją Zamawiającemu.
f) Sposób składania dokumentów we wniosku wspólnym:
— W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej wykonawców we wniosku o dopuszczenie do udziału w Konkursie muszą być złożone dokumenty dotyczące własnego podmiotu wymienione w pkt. III.1).3 dla każdego z nich,
— dokumenty wspólne (przykładowo - wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wykaz osób, wykaz usług, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w Konkursie itd.), mogą zostać podpisane przez każdego z tych Wykonawców lub przez pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w konkursie,
— kopie dokumentów dotyczących każdego z Uczestników składających wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału Konkursu, muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych Uczestników.
10. W konkursie nie mogą uczestniczyć:
a) osoby biorące udział w opracowaniu materiałów, warunków oraz w organizowaniu Konkursu
b) Sędziowie Sądu Konkursowego, osoby wykonujące czynności w konkursie na podstawie art. 17 ustawy pzp oraz zespoły autorskie, których członkami są te osoby
c) osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej oraz podmioty te występujące wspólnie wykluczone z postępowania na podstawie art. 24 ustawy pzp oraz zespoły autorskie, których członkami są te osoby lub te jednostki organizacyjne
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
1. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch etapach:
— I etap – ocena prac pod względem formalnym i kompletności pracy konkursowej przez Zespół Oceny Formalnej. Prace, które nie spełnią wymagań określonych w Regulaminie Konkursu zostaną zakwalifikowane do grupy „N” i nie będą podlegały ocenie w etapie II. Prace spełniające wymagania określone w Regulaminie Konkursu będą zakwalifikowane do grupy „O” i zostaną przeanalizowane i ocenione zgodnie z kryteriami regulaminu,
— II etap – ocena prac pod względem merytorycznym przez Zespół Rozstrzygający. Prace zakwalifikowane do grupy „O” zostaną przeanalizowane i ocenione zgodnie z kryteriami regulaminu określonymi w punkcie 12.2 Regulaminu.
2. Przy ocenie prac konkursowych Zespół Rozstrzygający Sądu Konkursowego będzie się kierował następującymi kryteriami:
a) Zgodność scenariusza z założeniami Muzeum Śląskiego oraz atrakcyjność proponowanych rozwiązań z punktu widzenia merytorycznego wystawy – od 0 do 35 pkt
b) Oryginalność i walory artystyczne scenariusza – od 0 do 20 pkt
c) Rozwiązania estetyczne, wygląd, zastosowanie materiałów adekwatnych do funkcji i miejsca od 0 do 15 pkt
d) Ponadczasowość i uniwersalność zastosowanych rozwiązań od 0 do 15 pkt
e) Sposób uwzględnienia wartości edukacyjnych oraz oddziaływania na emocje zwiedzających od 0 do 15 pkt
Kryteria wymienione powyżej będą rozpatrywane indywidualnie przez każdego Sędziego a ich ocena punktowa będzie zanotowana na indywidualnym arkuszu oceny prac Sędziego.
Maksymalna liczba punktów jaką może uzyskać praca konkursowa wynosi 100 punktów.
3. Pierwszą nagrodę uzyska praca konkursowa, która łącznie uzyska największa ilość punktów, nie mniej jednak niż 75 punktów
4. Aby uzyskać drugą lub trzecią nagrodę – praca konkursowa musi uzyskać co najmniej 55 punktów
5. Ewentualne wyróżnienia będą przyznane pracom, które po uszeregowaniu przez Sąd Konkursowy, zajmą kolejne miejsca w konkursie lub w ocenie Sądu Konkursowego, będą warte wyróżnienia za przedstawione w nich wyjątkowe rozwiązania.
6. W przypadku prac, które uzyskały równą ilość punktów o kolejności zadecyduje dodatkowa ocena tych prac.
7. Sąd Konkursowy zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zaleceń do pracy konkursowej nagrodzonej pierwszą nagrodą. Zalecenia pokonkursowe powinny być uwzględnione przez nagrodzonego Uczestnika Konkursu w dalszych etapach prac projektowych.
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
MŚ-JRP-JG-333-11/12
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 400,00 PLN
Warunki i sposób płatności: 1. Zamawiający przekaże uczestnikowi konkursu regulamin konkursu w terminie 5 dni od dnia zgłoszenia wniosku o jego przekazanie. W przypadku zamówienia wersji papierowej regulaminu Wykonawca pokrywa koszty wydruku (200,00 PLN brutto) oraz koszty przekazania regulaminu (w zależności od miejsca dostarczenia przesyłki kurierskiej). W przypadku zamówienia wersji elektronicznej regulaminu (płyta CD) Wykonawca pokrywa wyłącznie koszty jego przekazania.
2. Załączniki do Regulaminu Konkursu nr B.4, B.7 oraz od C.8.1 do C.13 zostaną przekazane w formie elektronicznej (płyta CD) wyłącznie uczestnikom zakwalifikowanym do udziału w konkursie, którzy złożą wraz z wnioskiem zobowiązanie o nieujawnianiu informacji zawartych w opracowaniach. Załączniki w wersji papierowej zostaną przekazane Wykonawcom na ich wniosek w terminie 5 dni od dnia zgłoszenia wniosku. Koszt załączników w wersji papierowej - 200 zł brutto + koszty przekazania.
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 12.7.2012 - 12:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
Data: 26.7.2012
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: Organizator konkursu przewiduje przyznanie następujących nagród:
— I nagroda pieniężna w wysokości 100 000 PLN oraz zaproszenie Uczestnika Konkursu do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wystawy i pełnienie nadzoru autorskiego, w zakresie określonym w punkcie 5 Regulaminu Konkursu,
— II nagroda pieniężna w wysokości 20 000 PLN,
— III nagroda pieniężna w wysokości 10 000 PLN.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
Nagrody pieniężne będą wypłacone w terminie nie krótszym niż 15 dni oraz nie później niż w terminie 2 miesięcy od daty zatwierdzenia wyników Konkursu.
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: tak
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. prof. Ewa Chojecka
2. Paweł Dobrzycki
3. dr Jerzy Gorzelik
4. prof. Ryszard Kaczmarek
5. Ksawery Kaliski
6. Alicja Knast
7. Michał Niezabitowski
8. prof. dr hab. Marek Pabich
9. prof. zw. dr hab. Marek Szczepański
10. dr Paweł Ukielski i inni

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Konkurs prowadzony w ramach projektu „Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013 oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
VI.2)Informacje dodatkowe:

Regulamin Konkursu zostanie udostepniony na stronie internetowej Zamawiającego www.muzeumslaskie.pl od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1 Środki ochrony prawnej (odwołanie i skarga) przewidziane w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują Uczestnikom konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy.
2. Uczestnikowi konkursu uprawnionemu do wniesienia środków ochrony prawnej na podstawie art. 179 ustawy Prawo zamówień publicznych przysługuje prawo wniesienia odwołania wyłącznie w zakresie określonym art. 180 ust. 1 ustawy od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Organizatora konkursu lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopie odwołania Organizatorowi konkursu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on się zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Szczegółowy opis zawartości, formy oraz procedury wniesienia odwołania przysługującego Uczestnikom konkursu określa Dział VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej kończące postępowanie odwoławcze przysługuje skarga do sądu
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
15.6.2012
Adres: ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@muzeumslaskie.pl
tel: 32 7799300-1, 32 2130866
fax: +48 327799367
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-07-12
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 19204020121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-06-20
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.muzeumslaskie.pl
Informacja dostępna pod: Muzeum Śląskie
Al. Korfantego 3, 40-005 Katowice, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
79932000-6 Usługi projektowania wnętrz
92312000-1 Usługi artystyczne