TI Tytuł PL-Gdańsk: Urządzenia multimedialne
ND Nr dokumentu 199424-2013
PD Data publikacji 19/06/2013
OJ Dz.U. S 117
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Politechnika Gdańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 18/06/2013
DT Termin 30/07/2013
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32322000 - Urządzenia multimedialne
51000000 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
OC Pierwotny kod CPV 32322000 - Urządzenia multimedialne
51000000 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
RC Kod NUTS PL633
IA Adres internetowy (URL) http://www.pg.gda.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/06/2013    S117    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Gdańsk: Urządzenia multimedialne

2013/S 117-199424

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Politechnika Gdańska
ul. G. Narutowicza 11/12
Punkt kontaktowy: Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Skrzydło B, pok. 206
Osoba do kontaktów: Katarzyna Mścichowska
80-233 Gdańsk
POLSKA
E-mail: katsiedl@pg.gda.pl
Faks: +48 583472913

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.pg.gda.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Wyższa Uczelnia Publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa wraz z zainstalowaniem urządzeń multimedialnych do Audytorium nr II WETI w ramach Projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” wraz ze szkoleniem użytkowników
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Politechnika Gdańska
Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
ul. G. Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

Kod NUTS PL633

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z zainstalowaniem urządzeń multimedialnych w Audytorium 2 Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
w ramach Projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” oraz szkolenie użytkowników. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz sposób instalacji został opisany w niniejszym rozdziale a także w załączniku nr 5 do specyfikacji.
2. Opis instalacji systemu
Przedmiot zamówienia obejmuje dostarczenie i zainstalowanie urządzeń w audytorium nr 2 Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (WETI) PG oraz zaprogramowanie globalnej instalacji współpracującej z już zainstalowanymi urządzeniami znajdującymi się na stanie Zamawiającego tj. w audytorium nr 1 WETI a także szkolenie użytkowników. Za zrealizowanie zamówienia uważa się dostarczenie urządzeń opisanych w SIWZ oraz połączenie ich i oprogramowanie zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
Wykonawca przejmie gwarancję na instalację całego systemu w zakresie audytorium 1 i 2. Gwarancja na urządzenia pozostanie w zakresie Wykonawcy, który dostarczył dane urządzenia. Wykonawca na poszczególne urządzenia udziela gwarancji nie krótszej od gwarancji producenta o nie mniejszym zakresie, przy czym na cały system Wykonawca udziela min. 24 miesiące gwarancji. Gwarancja obejmuje bezpłatny transport do Wykonawcy oraz bezpłatną naprawę i części zamienne. Okres gwarancji jest liczony od daty podpisania protokołu odbioru.
Audytorium 1 obecnie wykorzystuje Avit element One. Instalacja całościowo obejmuje Audytorium nr 1 i nr 2; centrala sterowania znajdująca się przy audytorium nr 2. Należy również zapewnić możliwość transmisji obrazu i dźwięku, już ułożonym światłowodem do nowego gmachu oraz na monitory podglądowe, które mają być zawieszone przy audytorium 1 i 2.
1) Wizja
Na ścianie wizyjnej ma być umieszczony ekran, zawieszony na stałe na dedykowanych uchwytach odpowiednio do jego ciężaru. Wysokość montażu ekranu należy uzgodnić z Zamawiającym. Pod ekranem mają się znaleźć: tablica suchościeralna oraz tablica interaktywna. Nad tablicą interaktywną na specjalnym uchwycie należy zainstalować projektor o krótkiej ogniskowej.
Projektor główny należy zainstalować we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na wysokości równej górnej krawędzi ekranu.
W biurku prowadzącego należy zainstalować panel przyłączeniowy.
W biurku należy zainstalować szafę rack wysuwaną z obrotową częścią na montaż urządzeń. W szafie rack mają znaleźć się następujące urządzenia do obsługi wizji: switch ze skalerem, odtwarzacz bluray, dwa nadajniki transmitera sygnału hdmi przez przewód typu FTP.
Na biurku ma być umieszczony wizualizer.
Sygnały wideo z panelu biurkowego mają trafiać na switch ze skalerem. Wyjście D-sub skalera ma być podłączone do projektora tablicy interaktywnej. Sygnał wyjściowy HDMI skalera poprzez spliter sygnału HDMI doprowadzony do projektora przewodem typu FTP z wykorzystaniem zestawu nadawczo-odbiorczego. Dodatkowo sygnał HDMI przed projektorem podłączony do przełącznika HDMI.
Drugie wyjście HDMI ze splitera ma być połączone poprzez zestaw nadawczo-odbiorczy przewodem FTP ze wzmacniaczem A/V 7.1. umieszczonym w pomieszczeniu sterowania.
Sygnał wizyjny A/V ze wzmacniacza połączony z nadajnikiem HDMI over IP i dalej przewodem FTP z przełącznikiem sygnału wizyjnego (zrealizowany za pomocą urządzenie typu switch, którym można sterować poprzez port RS232, dalej zwany - switch wizyjny).
Z centrali sterowania ze switcha wizyjnego należy wyprowadzić sygnał przewodem FTP do projektora głównego i podłączyć go poprzez odbiornik sygnału HDMI over IP oraz przełącznik sygnału HDMI.
Dodatkowo z centrali sterowania ze switcha wizyjnego należy wyprowadzić sygnał przewodem FTP poprzez odbiornik HDMI over IP z switchem/skalerem. Wyjście HDMI switcha/skalera należy podłączyć do nadajnika HDMI over Fiber i stąd za pomocą światłowodu należy podłączyć odbiornik HDMI over Fiber w sali NE 217 (światłowód
i urządzenia już wykonane). Z sali NE 217 transmisja ma się odbywać w obu kierunkach. W audytorium w miejscach wskazanych przez Zamawiającego należy umieścić dwie kamery obrotowe HD. Kamery mają być sterowane sterownikiem umieszczonym w centrali sterowania. Wyjścia HDMI kamer należy połączyć poprzez przewód koncentryczny BNC połączyć z mikserem wizyjnym znajdującym się w centrali. System ma być podłączony w taki sposób aby był możliwy podgląd poszczególnych obrazów na monitorze podglądowym. Wyjście SDI miksera ma być podpięte do rejestratora twardo-dyskowego a stamtąd przez konwerter SDIHD – HDMI ze switchem wizyjnym w centrali.
Na korytarzach przy audytorium 1 i audytorium 2 należy zawiesić monitory LCD
i połączyć je poprzez odbiorniki HDMI over TCPIP z matrycą wideo.
2) Dźwięk
Na audytorium mają znaleźć się wszystkie mikrofony opisane w SIWZ. Podłączone do lokalnego procesora audio wraz ze wszystkimi sygnałami audio z audytorium (np. komputer, bluray stereo)
Wszystkie sygnały audio pomiędzy procesorem lokalnym a procesorem centralnym (Zainstalowane urządzenie to YAMAHA DME24N) należy zrealizować przy pomocy protokołu cyfrowego EtherSound. Wyjście analogowe z procesora głównego należy podłączyć ze wzmacniaczem 100V a następnie z głośnikami sufitowymi.
Wyjścia Pre Out ze wzmacniacza 7.1. należy podłączyć z końcówkami mocy i procesorem a stamtąd przewodami z kolumnami na audytorium zgodnie z ustaleniami z Zamawiającym. Kolumny mają być rozmieszczone z przodu LR po bokach LR z tylu LR pod ekranem wizyjnym C. Kolumnę basową należy postawić w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Dodatkowo z centrali sterowania należy protokołem ethersound przesłać sygnały audio na juz zainstalowany wzmacniacz instalacji nagłośnieniowej 100V na korytarzu. Na panelu w centrali należy zaprogramować możliwość dowolnego wyboru źródła audio i przesłania go na wzmacniacz.
3) Sterowanie
W biurku prowadzącego należy umieścić panel dotykowy. Panel ma umożliwiać sterowanie nagłośnieniem, oświetleniem oraz wizją. Poszczególne opcje mają być zaprojektowane czytelnie, wstępna grafika ma być przekazana przedstawicielowi Zamawiającego celem zaakceptowania. Z panelu biurkowego ma być zrealizowane sterowanie wszystkich urządzeń w systemie w taki sposób, aby nie była konieczna osoba do obsługi audytorium. Szczegóły należy uzgodnić z Zamawiającym. Dodatkowo w pomieszczeniu centrali należy zaprogramować panel dotykowy dający możliwość rozbudowanego sterowania całym systemem w tym również transmisją pomiędzy budynkami.
W przypadku wszystkich połączeń wykorzystujących przewód typu FTP lub UTP należy użyć przewodu kategorii nie mniejszej niż 6. Dodatkowo wszystkie połączenia w torach kablowych tego typu należy wykonać ze 100% nadmiarowością (tzn w przypadku kiedy do połączenia potrzebny jest jeden przewód, należy ułożyć dwa)
Szczegóły instalacji systemu należy uzgodnić z przedstawicielem Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga aby oferowane urządzenia były fabrycznie nowe (data produkcji urządzeń nie może być starsza niż 10 miesięcy licząc od dnia dostawy), wolne od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie były przedmiotem praw osób trzecich.
4. Wykonawca przed przystąpieniem do instalacji multimediów ma w obowiązku uzgodnić termin oraz szczegóły instalacji i szkolenia użytkowników z przedstawicielem Zamawiającego a także udostępnić Zamawiającemu sprzęt w celu oznaczenia przez Zamawiającego poszczególnych urządzeń.
5. Wykonawca na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przeprowadzi szkolenie użytkowników.
6. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt własnym transportem, na własne ryzyko, w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi koszt ubezpieczenia transportu, jak również koszt instalacji urządzeń.
7. Strony ustalają, iż w okresie gwarancji Wykonawca przystąpi do naprawy gwarancyjnej
w terminie nie dłuższym niż 2 dni od dnia zgłoszenia (licząc dni robocze). Jeżeli czas naprawy gwarancyjnej będzie trwał powyżej 5 dni roboczych, i będzie dotyczył wadliwego działania urządzeń wchodzących w skład instalacji Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć na czas naprawy, równoważny (o nie gorszych parametrach) sprzęt zastępczy. Zamawiający zastrzega, że termin dokonania naprawy nie może być dłuższy niż 30 dni kalendarzowych, liczonych od dnia zgłoszenia.
8. Wykonawca zobowiązuje się do wymiany urządzeń wykazujących wady fizyczne na nowe tego samego typu i o nie gorszych parametrach technicznych w przypadku:
a) gdy nie wykona naprawy w ciągu 30 dni kalendarzowych, licząc od dnia zgłoszenia,
b) gdy po trzech naprawach gwarancyjnych (niezależnie czy będzie to ta sama, czy różne wady) urządzenie będzie nadal wykazywało wady fizyczne uniemożliwiające jego eksploatację zgodnie z przeznaczeniem,
w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych
9. Wymagania stawiane Wykonawcy:
a) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie wykonania umowy jak i w okresie trwania gwarancji
b) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodnie z warunkami technicznymi
i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia do czasu wygaśnięcia zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego.
c) Wymagana jest należyta staranność w realizacji zamówienia
d) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadniane będą wyłącznie przez ustanowionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy.
10. Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

32322000, 51000000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiot zamówienia obejmuje m. in.:
1) Projektor z ekranem
a) Projektor - 1 szt.
b) Ekran -1 szt.
2) Switch ze skalerem - 1 szt.
3) Panel dotykowy z systemem sterowania
a) Sterowanie lokalne w audytorium - 1 zestaw
b) Sterowanie globalne - 1 zestaw
4) Panel przyłączeniowy biurkowy - 1 szt.
5) zestaw do transmisji sygnału HDMI przez kabel typu skrętka - 2 szt.
6) nadajnik sygnału do transmisji HDMI over TCPIP - 1 szt.
7) odbiornik sygnału do transmisji HDMI over TCPIP - 3 szt.
8) Dotykowy bezprzewodowy panel sterowania - 1 szt.
9) Sterownik oświetlenia rozszerzający - 1 szt.
10) Splitter HDMI - 1 szt.
11) Odtwarzacz bluray - 1 szt.
12) Zestaw nagłośnienia - 1 zestaw:
a) amplituner - 2 szt.
b) wzmacniacz - 2 szt.
c) karta rozszerzeń ES do wzmacniacza - 2 szt.
d) głośnik szerokopasmowy - 7 szt.
e) kolumna niskotonowa - 1 szt.
f) końcówka mocy - 1 szt.
13) Zastaw nagłośnienia sufitowego - 1 zestaw:
a) Głośnik instalacyjny - 10 szt.
b) Wzmacniacz 100V - 1 szt.
14) Lokalny procesor audio z transmisja ethersound - 1 szt.
15) Tablica multimedialna z obiektywem krótkoogniskowym - 1 zestaw:
a) Tablica - 1 szt.
b) Projektor o ultrakrótkiej ogniskowej do tablicy interaktywnej - 1 szt.
16) kamera dokumentowa - 1 szt.
17) kamera zdalna obrotowa - 2 szt.
18) Tablica suchościeralna biała - 1 szt.
19) Mikrofon - 1 szt.
20) Zestaw mikrofonów bezprzewodowych - 1 zestaw
a) Nagłowny - 1 szt.
b) lavalier - 1 szt.
c) Nadajnik Bodypack - 2 szt.
d) Mikrofon do reki bezprzewodowy - 2 szt.
e) Odbiornik systemu bezprzewodowego - 4 szt.
21) Zasilacz awaryjny - 1 szt.
22) Punkt dostępowy - 1 szt.
23) Panel monitorowy - 1 szt.
24) Zestaw montażowy rack - 1 szt.
25) Szafa Rack nr 1 - 1 szt
26) Szafa Rack nr 2 - 1 szt
27) Monitor LCD z uchwytem ściennym - 2 szt.
28) Konwerter ethersound na analog audio - 1 zestaw
29) Komputer wraz z systemem operacyjnym - 1 zestaw
29) Okablowanie
30) Instalacja, programowanie, uruchomienie, szkolenie
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SIWZ m.in rozdz. III i w załącznikach do SIWZ m.in. w załączniku nr 5 do specyfikacji
Szacunkowa wartość bez VAT: 434 308,70 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 3 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do postępowania Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości
12 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert w następujących formach
(do wyboru przez Wykonawcę):
a) w pieniądzu;
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy musi być poręczeniem pieniężnym;
c) w gwarancjach bankowych;
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy
z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłacić należy przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
64 1160 2202 0000 0001 8607 3782
Bank Millennium S.A. Oddział Gdańsk
z zaznaczeniem: „Wadium dostawa multimediów w ramach projektu NAPG ZP/248/051/D/13”
3. Waluty dopuszczone przez Zamawiającego do wpłaty wadium: PLN.
4. W przypadku wnoszenia wadium przelewem liczy się moment wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wniesienie wadium w jednej z form określonych w pkt 2 lit. b do e następuje przez doręczenie Zamawiającemu oryginału dokumentu przed upływem terminu składania ofert. Dokument ten należy złożyć za pokwitowaniem w kasie Kwestury Politechniki Gdańskiej w dniach poniedziałek - piątek w godzinach od 9:00 do 13:00 lub przesłać pocztą na adres:
Politechnika Gdańska
ul. G. Narutowicza 11/12
Kwestura Politechniki Gdańskiej
I piętro, skrzydło B Gmachu Głównego
7. Dokument wadialny (poręczenie lub gwarancja) musi być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać następujące elementy:
a. nazwę oraz wskazanie siedziby: dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczyciela (Zamawiającego), oraz gwaranta/poręczyciela (banku; instytucji ubezpieczeniowej lub podmiotu poręczającego)
b. określenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy
c. kwotę
d. termin ważności
e. mieć formę oświadczenia bezwarunkowego płatnego na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego,
f. być nieodwołalny,
g. obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a, 5 ustawy PZP,
h. a także obejmować cały okres związania ofertą, określony w specyfikacji.
8. Wykonawca, którego oferta nie zostanie zabezpieczona wskazaną w pkt 2 formą wadium zostanie wykluczony z postępowania.
9. Wycofanie oferty przed upływem terminu składania ofert nie powoduje utraty wadium.
10. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ustawy Pzp.
11. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wówczas wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Podstawą zapłaty będzie faktura wystawiona przez WYKONAWCĘ po dokonaniu protokolarnego odbioru przedmiotu Umowy (wzór - załącznik nr 9 do SIWZ) bez zastrzeżeń.
Zapłata zostanie dokonana przelewem w ciągu 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT, na konto Wykonawcy.
Projekt „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość dofinansowania – 29.640.374 zł. Numer umowy o dofinansowanie: UDA-POIS.13.01-058/08-00.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Oferta wspólna Wykonawców
1. Wykonawcy zamierzający wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna) zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo musi być udzielone w formie pisemnej, wskazywać w szczególności:
- postępowanie o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
- Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia,
- ustanowionego pełnomocnika,
- zakres jego umocowania.
Pełnomocnictwo musi być podpisane w imieniu wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej Wykonawcy.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w formularzu oferty jak i w innych dokumentach powołujących się na „Wykonawcę” w miejscu np. nazwa i adres Wykonawcy, winni wpisać dane dotyczące wszystkich Wykonawców, a nie ich pełnomocnika.
3. Aby podmioty występujące wspólnie spełniały warunki:
- każdy z tych podmiotów z osobna musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia .
Dokumenty opisane w rozdz. III.2.1. w podrzodz. II, w p-ktach 2 i 3 niniejszego ogłoszenia, które muszą zostać złożone na potwierdzenie wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, każdy podmiot składa z osobna.
- łącznie (wspólnie) te podmioty muszą spełniać warunki, o których mowa w rozdz. III.2.1. w podrzodz. I, w p-kcie 1 niniejszego ogłoszenia
Dokumenty opisane w rozdz. III.2.1. w podrozdz. II pkt. 1 ogłoszenia, które należy złożyć na potwierdzenie spełniania warunków o których mowa w rozdz. III.2.1. w podrozdz. I, pkt 1 ogłoszenia, podmioty składają wspólnie lub każdy podmiot z osobna.
- Dokumenty opisane w rozdz. VI pkt 8 SIWZ (a także w rozdz. X SIWZ w pkt 14 tabeli) - Opis oferowanych urządzeń - według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji oraz w rozdz. X SIWZ w pkt 15 tabeli – wykaz cen jednostkowych - według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do specyfikacji podmioty składają wspólnie.
- oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, każdy podmiot składa z osobna lub jedno wspólnie.
Dokumenty dotyczące poszczególnych podmiotów, powinny być podpisane odpowiednio przez osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów, których dotyczą.
Dokumenty, wspólne dla wszystkich podmiotów, powinny być podpisane przez pełnomocnika lub wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
4. Oferta winna być podpisana przez każdego z Wykonawców występujących wspólnie lub upoważnionego przedstawiciela – pełnomocnika, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców.
5. Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. spełniają warunki, określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 dostawę wraz z instalacją sprzętu multimedialnego działającego w oparciu o transmisję z użyciem protokołu ethersound o wartości nie mniejszej niż 350 000 zł brutto każda.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunków w tym zakresie. Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 2 do specyfikacji.
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 2 do specyfikacji.
2. wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp.
Wykonawcy, którzy nie wykażą braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, zostaną wykluczeni z udziału w niniejszym postępowaniu.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Zaleca się aby zobowiązanie zawierało:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakres i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych oświadczeniach i dokumentach, określonych w podrozdziale II niniejszego rozdziału (II.2.1.).
Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.
5. W przypadku przedstawienia przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, dokumentów, w których występuje waluta inna niż polski złoty (PLN), Zamawiający dokona przeliczenia walut obcych na złote (PLN) przyjmując do przeliczenia średni kurs (tabela A) Narodowego Banku Polskiego z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, do w/w przeliczenia zastosowany będzie ostatni ogłoszony kurs przed tym dniem.
II. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale III.2.1. podrozdz. I pkt 1 niniejszego ogłoszenia, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do specyfikacji
2) wykazu wykonanych głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz
z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których dostawy zostały wykonane oraz z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie- wykaz sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji.
Uwaga !!!
Główne dostawy Zamawiający określił w warunku udziału w postępowaniu.
3) Opcjonalnie (dot. rozdz. III.2.1. podrozdz. I pkt 3 niniejszego ogłoszenia): pisemnego zobowiązania podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zaleca się aby zobowiązanie zawierało:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakres i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Uwaga !!!
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, Zamawiający będzie mógł żądać dokumentów dotyczących w szczególności:
1) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, Wykonawca składa:
1) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 lub informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do specyfikacji
Uwaga: Art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.6), złożyli odrębne oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie
w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega
z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
7) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10-11 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 3:
1) ppkt 2-4 i ppkt 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) ppkt 5 i 7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy.
5. Dokumenty, o których mowa w pkt 4 ppkt 1) lit. a i c oraz ppkt 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 4 ppkt 1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem, z zachowaniem terminów, o których mowa odpowiednio w pkt 5.
7. Wykonawcy mający siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, w przypadku osób, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mających miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składają w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego z miejsca ich zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
8. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda złożenia opisu oferowanych urządzeń – według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 2 do specyfikacji.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 2 do specyfikacji.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunków w tym zakresie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/248/051/D/13
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.7.2013 - 09:45
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.7.2013

Miejscowość:

Politechnika Gdańska, budynek Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, pok. nr 272 - Sala Kolegialna (po lewej stronie od Sali Senatu) Gdańsk (80-233), ul. G. Narutowicza 11/12

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko. Wartość dofinansowania – 29.640.374 zł. Numer umowy o dofinansowanie: UDA-POIS.13.01-058/08-00.
VI.3)Informacje dodatkowe
I. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200 000 EUR na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2010 nr 113 poz. 759. z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”.

II. Adres strony internetowej na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia www.dzp.pg.gda.pl

III. Wykonawca ma również obowiązek złożyć wypełniony i podpisany formularz „Oferta” - załącznik nr 1 do SIWZ oraz Opis oferowanych urządzeń - według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji a także Wykaz cen jedostkowych - według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do specyfikacji
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.6.2013
TI Tytuł Polska-Gdańsk: Urządzenia multimedialne
ND Nr dokumentu 310554-2013
PD Data publikacji 17/09/2013
OJ Dz.U. S 180
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Politechnika Gdańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 13/09/2013
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32322000 - Urządzenia multimedialne
51000000 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
OC Pierwotny kod CPV 32322000 - Urządzenia multimedialne
51000000 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
RC Kod NUTS PL633
IA Adres internetowy (URL) http://www.pg.gda.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/09/2013    S180    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Urządzenia multimedialne

2013/S 180-310554

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Politechnika Gdańska
ul. G. Narutowicza 11/12
Punkt kontaktowy: Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Skrzydło B, pok. 206
Osoba do kontaktów: Katarzyna Mścichowska
80-233 Gdańsk
POLSKA
Tel.: +48 583472039
E-mail: katsiedl@pg.gda.pl
Faks: +48 583472913

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.pg.gda.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Wyższa Uczelnia Publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa wraz z zainstalowaniem urządzeń multimedialnych do Audytorium nr II WETI w ramach Projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” wraz ze szkoleniem użytkowników.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk.

Kod NUTS PL633

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z zainstalowaniem urządzeń multimedialnych w Audytorium 2 Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w ramach Projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” oraz szkolenie użytkowników. Szczegółowy
zakres przedmiotu zamówienia oraz sposób instalacji został opisany w niniejszym rozdziale a także w załączniku nr 5 do specyfikacji.
2. Opis instalacji systemu
Przedmiot zamówienia obejmuje dostarczenie i zainstalowanie urządzeń w audytorium nr 2 Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (WETI) PG oraz zaprogramowanie globalnej instalacji współpracującej z już zainstalowanymi urządzeniami znajdującymi się na stanie Zamawiającego tj. w audytorium nr 1 WETI a także szkolenie użytkowników. Za zrealizowanie zamówienia uważa się dostarczenie urządzeń opisanych w SIWZ oraz połączenie ich i oprogramowanie zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
Wykonawca przejmie gwarancję na instalację całego systemu w zakresie audytorium 1 i 2. Gwarancja na urządzenia pozostanie w zakresie Wykonawcy, który dostarczył dane urządzenia. Wykonawca na poszczególne urządzenia udziela gwarancji nie krótszej od gwarancji producenta o nie mniejszym zakresie, przy czym na cały system Wykonawca udziela min. 24 miesiące gwarancji. Gwarancja obejmuje bezpłatny transport do Wykonawcy oraz bezpłatną naprawę i części zamienne. Okres gwarancji jest liczony od daty podpisania
protokołu odbioru.
Audytorium 1 obecnie wykorzystuje Avit element One. Instalacja całościowo obejmuje Audytorium nr 1 i nr 2; centrala sterowania znajdująca się przy audytorium nr 2. Należy również zapewnić możliwość transmisji obrazu i dźwięku, już ułożonym światłowodem do nowego gmachu oraz na monitory podglądowe, które mają być zawieszone przy audytorium 1 i 2.
1) Wizja
Na ścianie wizyjnej ma być umieszczony ekran, zawieszony na stałe na dedykowanych uchwytach odpowiednio do jego ciężaru. Wysokość montażu ekranu należy uzgodnić z Zamawiającym. Pod ekranem mają się znaleźć:
tablica suchościeralna oraz tablica interaktywna. Nad tablicą interaktywną na specjalnym uchwycie należy zainstalować projektor o krótkiej ogniskowej.
Projektor główny należy zainstalować we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na wysokości równej górnej krawędzi ekranu.
W biurku prowadzącego należy zainstalować panel przyłączeniowy.
W biurku należy zainstalować szafę rack wysuwaną z obrotową częścią na montaż urządzeń. W szafie rack mają znaleźć się następujące urządzenia do obsługi wizji: switch ze skalerem, odtwarzacz bluray, dwa nadajniki transmitera sygnału hdmi przez przewód typu FTP.
Na biurku ma być umieszczony wizualizer.
Sygnały wideo z panelu biurkowego mają trafiać na switch ze skalerem. Wyjście D-sub skalera ma być podłączone do projektora tablicy interaktywnej. Sygnał wyjściowy HDMI skalera poprzez spliter sygnału HDMI doprowadzony do projektora przewodem typu FTP z wykorzystaniem zestawu nadawczo-odbiorczego.
Dodatkowo sygnał HDMI przed projektorem podłączony do przełącznika HDMI.
Drugie wyjście HDMI ze splitera ma być połączone poprzez zestaw nadawczo-odbiorczy przewodem FTP ze wzmacniaczem A/V 7.1. umieszczonym w pomieszczeniu sterowania.
Sygnał wizyjny A/V ze wzmacniacza połączony z nadajnikiem HDMI over IP i dalej przewodem FTP z przełącznikiem sygnału wizyjnego (zrealizowany za pomocą urządzenie typu switch, którym można sterować poprzez port RS232, dalej zwany - switch wizyjny).
Z centrali sterowania ze switcha wizyjnego należy wyprowadzić sygnał przewodem FTP do projektora głównego i podłączyć go poprzez odbiornik sygnału HDMI over IP oraz przełącznik sygnału HDMI.
Dodatkowo z centrali sterowania ze switcha wizyjnego należy wyprowadzić sygnał przewodem FTP poprzez odbiornik HDMI over IP z switchem/skalerem. Wyjście HDMI switcha/skalera należy podłączyć do nadajnika HDMI over Fiber i stąd za pomocą światłowodu należy podłączyć odbiornik HDMI over Fiber w sali NE 217 (światłowód i urządzenia już wykonane). Z sali NE 217 transmisja ma się odbywać w obu kierunkach. W audytorium w miejscach wskazanych przez Zamawiającego należy umieścić dwie kamery obrotowe HD. Kamery mają być
sterowane sterownikiem umieszczonym w centrali sterowania. Wyjścia HDMI kamer należy połączyć poprzez przewód koncentryczny BNC połączyć z mikserem wizyjnym znajdującym się w centrali. System ma być podłączony w taki sposób aby był możliwy podgląd poszczególnych obrazów na monitorze podglądowym.
Wyjście SDI miksera ma być podpięte do rejestratora twardo-dyskowego a stamtąd przez konwerter SDIHD – HDMI ze switchem wizyjnym w centrali.
Na korytarzach przy audytorium 1 i audytorium 2 należy zawiesić monitory LCD i połączyć je poprzez odbiorniki HDMI over TCPIP z matrycą wideo.
2) Dźwięk
Na audytorium mają znaleźć się wszystkie mikrofony opisane w SIWZ. Podłączone do lokalnego procesora audio wraz ze wszystkimi sygnałami audio z audytorium (np. komputer, bluray stereo)
Wszystkie sygnały audio pomiędzy procesorem lokalnym a procesorem centralnym (Zainstalowane urządzenie to YAMAHA DME24N) należy zrealizować przy pomocy protokołu cyfrowego EtherSound. Wyjście analogowe z procesora głównego należy podłączyć ze wzmacniaczem 100V a następnie z głośnikami sufitowymi.
Wyjścia Pre Out ze wzmacniacza 7.1. należy podłączyć z końcówkami mocy i procesorem a stamtąd przewodami z kolumnami na audytorium zgodnie z ustaleniami z Zamawiającym. Kolumny mają być rozmieszczone z przodu LR po bokach LR z tylu LR pod ekranem wizyjnym C. Kolumnę basową należy postawić w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Dodatkowo z centrali sterowania należy protokołem ethersound przesłać sygnały audio na juz zainstalowany wzmacniacz instalacji nagłośnieniowej 100V na korytarzu. Na panelu w centrali należy zaprogramować możliwość dowolnego wyboru źródła audio i przesłania go na wzmacniacz.
3) Sterowanie
W biurku prowadzącego należy umieścić panel dotykowy. Panel ma umożliwiać sterowanie nagłośnieniem, oświetleniem oraz wizją. Poszczególne opcje mają być zaprojektowane czytelnie, wstępna grafika ma być przekazana przedstawicielowi Zamawiającego celem zaakceptowania. Z panelu biurkowego ma być zrealizowane sterowanie wszystkich urządzeń w systemie w taki sposób, aby nie była konieczna osoba do obsługi audytorium. Szczegóły należy uzgodnić z Zamawiającym. Dodatkowo w pomieszczeniu centrali należy zaprogramować panel dotykowy dający możliwość rozbudowanego sterowania całym systemem w tym również transmisją pomiędzy budynkami.
W przypadku wszystkich połączeń wykorzystujących przewód typu FTP lub UTP należy użyć przewodu kategorii nie mniejszej niż 6. Dodatkowo wszystkie połączenia w torach kablowych tego typu należy wykonać ze 100% nadmiarowością (tzn w przypadku kiedy do połączenia potrzebny jest jeden przewód, należy ułożyć dwa)
Szczegóły instalacji systemu należy uzgodnić z przedstawicielem Zamawiającego.
3. Zamawiający wymaga aby oferowane urządzenia były fabrycznie nowe (data produkcji urządzeń nie może być starsza niż 10 miesięcy licząc od dnia dostawy), wolne od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie były przedmiotem praw osób trzecich.
4. Wykonawca przed przystąpieniem do instalacji multimediów ma w obowiązku uzgodnić termin oraz szczegóły instalacji i szkolenia użytkowników z przedstawicielem Zamawiającego a także udostępnić Zamawiającemu sprzęt w celu oznaczenia przez Zamawiającego poszczególnych urządzeń.
5. Wykonawca na własny koszt w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przeprowadzi szkolenie użytkowników.
6. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt własnym transportem, na własne ryzyko, w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi koszt ubezpieczenia transportu, jak również koszt instalacji urządzeń.
7. Strony ustalają, iż w okresie gwarancji Wykonawca przystąpi do naprawy gwarancyjnej w terminie nie dłuższym niż 2 dni od dnia zgłoszenia (licząc dni robocze). Jeżeli czas naprawy gwarancyjnej będzie trwał powyżej 5 dni roboczych, i będzie dotyczył wadliwego działania urządzeń wchodzących w skład instalacji Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć na czas naprawy, równoważny (o nie gorszych parametrach) sprzęt zastępczy. Zamawiający zastrzega, że termin dokonania naprawy nie może być dłuższy niż 30 dni kalendarzowych, liczonych od dnia zgłoszenia. o nie gorszych parametrach technicznych w przypadku:
a) gdy nie wykona naprawy w ciągu 30 dni kalendarzowych, licząc od dnia zgłoszenia,
b) gdy po trzech naprawach gwarancyjnych (niezależnie czy będzie to ta sama, czy różne wady) urządzenie będzie nadal wykazywało wady fizyczne uniemożliwiające jego eksploatację zgodnie z przeznaczeniem, w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych
9. Wymagania stawiane Wykonawcy:
a) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie wykonania umowy jak i w okresie trwania gwarancji
b) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodnie z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia do czasu wygaśnięcia zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego.
c) Wymagana jest należyta staranność w realizacji zamówienia
d) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadniane będą wyłącznie przez ustanowionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy.
10. Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

32322000, 51000000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 528 777 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/248/051/D/13
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 117-199424 z dnia 19.6.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
4.9.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Lauda Audio Adamowicz Sp. Jawna
ul. Leśna 15 A/1
81-876 Sopot
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 434 308,70 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 528 777 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt "Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość dofinansowania - 29 640 374 PLN. Numer umowy o dofinansowanie:UDA-POIS.13.01-058/08-00.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.9.2013

Adres: G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: szp@wilis.pg.gda.pl
tel: +48583472419
fax: +48583472413
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-07-30
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 19942420131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-06-19
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 3 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.pg.gda.pl
Informacja dostępna pod: Politechnika Gdańska
ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
32322000-6 Urządzenia multimedialne
51000000-9 Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)