TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 225721-2013
PD Data publikacji 09/07/2013
OJ Dz.U. S 131
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 05/07/2013
DT Termin 19/08/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL
PL213
IA Adres internetowy (URL) www.cm-uj.krakow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

09/07/2013    S131    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2013/S 131-225721

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
ul. św. Anny 12
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych UJ CM, ul. Grzegórzecka 20, 31-531 Kraków, pokój nr 245
Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha
31-008 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 124332728
E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl
Faks: +48 124332729

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.cm-uj.krakow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Uczelnia Publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wybór generalnego wykonawcy do realizacji inwestycji pn. „Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM Kraków – Prokocim”. DZP/CM/242/3-82/ZP/2013 Inwestycja polega na przeprojektowaniu, wybudowaniu oraz częściowym wyposażeniu i częściowym sfinansowaniu. Inwestycja będzie realizowana przez Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum (dalej zwany "Zamawiającym").
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie

Kod NUTS PL,PL213

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wybór generalnego wykonawcy do realizacji inwestycji pn. „Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM Kraków – Prokocim”. DZP/CM/242/3-82/ZP/2013
Przedmiotem zamówienia jest przeprojektowanie, wybudowanie oraz częściowe wyposażenie i częściowe sfinansowanie przez Wykonawcę nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego UJCM (dalej zwanym “Szpitalem”).
Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlano-montażowych i wykończeniowych obiektów kubaturowych wraz z instalacjami, liniowych i drogowych wraz z ciągami pieszymi i jezdnymi, parkingami, przyłączami i przyłączeniami do sieci, zagospodarowaniem terenu, dostawą i montażem maszyn i urządzeń ujętych w dokumentacji wraz z montażem do konstrukcji budynków elementów wyposażenia medycznego (trwale związanego z budynkiem) zgodnie z dokumentacją budowlaną „Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie-Prokocimiu” z 2010r., warunkami wynikającymi z decyzji o pozwoleniu na budowę wydanej przez Prezydenta Miasta Krakowa w dniu 16 lutego 2011r., obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej oraz sztuką budowlaną pod nadzorem osób posiadających wymagane uprawnienia wraz z tymczasowym zaopatrzeniem placu budowy w energię elektryczną i wodę.
(a) Opis techniczny – architektoniczno – technologiczny
(i) Wprowadzenie
Niniejszy opis jest orientacyjnym, skróconym opisem technicznym projektu budowlanego architektoniczno - technologicznego Szpitala.
(ii) Lokalizacja inwestycji
Przedmiotowa inwestycja usytuowana jest w Krakowie-Prokocimiu obręb Podgórze nr 58 i 59, dz. nr:188; 32; 33/1; 33/2; 37; 38/32; 40/1; 40/5; 40/8; 41; 42/1; 44/1; 45/1; 46/1; 52/7; 52/8; 162/1, o ogólnej powierzchni 15ha 28a. - ulice M. Jakubowskiego / K. Kostaneckiego.
Budynek główny Szpitala zlokalizowany jest jako obiekt wolnostojący, na terenie przy ul. Jakubowskiego/ Kostaneckiego w Krakowie. Wjazdy na teren zapewniono od strony zachodniej i północnej, układ dróg wewnętrznych zapewnia możliwość przejazdu pomiędzy budynkami bez konieczności zawracania. Wzdłuż elewacji północnej i zachodniej budynku głównego usytuowano 465 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (odpowiednio120 i 345 miejsc). Wokół budynku usytuowano drogi pożarowe o nawierzchni utwardzonej, oddalone 8÷15 m od jego ścian zewnętrznych. Od strony wschodniej głównego budynku szpitalnego w odległości 28,0 m zaprojektowano sześciopoziomowy garaż otwarty, w odległości 27,0 m dwukondygnacyjny budynek pralni i zaplecza kuchennego, a za nimi kotłownię i hydroforownię. Po stronie południowej w odległości ponad 30,0 m posadowiono budynki oddziału zakaźnego, głównej stacji zasilania, na odpady oraz stacji zgazowania tlenu oraz dwa podziemne zbiorniki paliwa dla agregatów prądotwórczych. W odległości ponad 100 m od narożnika południowo-zachodniego przewidziano lądowisko dla helikopterów.
(iii) Charakterystyka ogólna inwestycji
Projektowany budynek główny Szpitala składa się z 9 segmentów, trzech niskich (A, B,C), trzech średniowysokich (D, E, F) i trzech wysokich (G, H, I), usytuowanych na terenie o zróżnicowanym poziomie. Segmenty posiadają od dwóch do sześciu kondygnacji nadziemnych i maksymalnie dwie kondygnacje podziemne. W środku budynku zlokalizowano trzykondygnacyjny pasaż E, do którego przylegają od strony północnej segmenty zespołów dydaktycznych, diagnostyczno – zabiegowych i poradni przyklinicznych, a od strony południowej oddziały szpitalne. W obrębie drugiej kondygnacji podziemnej znajdują się pomieszczenia techniczne i magazynowe (segmenty G, H, I). Na pierwszej kondygnacji podziemnej usytuowano magazyny intendenckie, depozyt ubrań, centrum zarządzania, archiwa, szatnie, krwiodawstwo, teleradioterapię, brachyterapię, zakład patomorfologii i aptekę szpitalną.
(iv) Zagospodarowanie terenu
Wyodrębniono następujące strefy funkcjonalne inwestycji:
- budynki Szpitala
- budynki zaplecza gospodarczo-technicznego
- budynek garażu wielokondygnacyjnego
- strefa parkingów oraz lądowisko helikoptera.
Główne kierunki dojść i dojazdów zaprojektowano od strony ul. K. Kostaneckiego i ul. M. Jakubowskiego. Od strony północno-wschodniej strefa wejściowa dla pacjentów poradni klinicznych, osób odwiedzających, personelu, studentów. Od strony północno-zachodniej strefa wejściowa dla pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i strefa wejściowa dla studentów do części dydaktycznej; lądowisko helikopterów. Od strony południowo-wschodniej strefa zaopatrzeniowa szpitala; wyprowadzanie zwłok. Od strony południowo-zachodniej strefa wejściowa dla pacjentów izby przyjęć, wejście do izby przyjęć położniczej, odizolowany budynek chorób zakaźnych. Poniżej strefy południowo-zachodniej zlokalizowano strefę gospodarczo - techniczną, w której umieszczono budynek kuchni, pralni, kotłownię, zbiornik wody z hydrofornią, główną stację zasilającą z podziemnymi zbiornikami paliw płynnych, zbiornik ciekłego tlenu z rozprężalnią, pomieszczenie na odpady, zbiornik wody opadowej, budynek parkingu wielopoziomowego.
Poszczególne moduły (budynki) Szpitala oznaczono kolejnymi literami: A, B, C, D, E, F, G ,H, I, J , L, M.
(v) Opis stanu istniejącego inwestycji
Teren przeznaczony pod zabudowę na potrzeby Szpitala położony jest w dzielnicy Kraków-Prokocim. Teren o powierzchni 15 ha 73 ar przylega:
- od wschodu do ul. M. Jakubowskiego i do terenów Ośrodka Rehabilitacyjnego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego;
- od zachodu do ul. K. Kostaneckiego i kolejno terenów Fortu-Prokocim, Wydziału Farmacji, Biblioteki Medycznej, Domów Studenckich i terenów sportowo-rekreacyjnych;
- od południa i wschodu do terenu rolniczego i dalej sąsiaduje z osiedlem mieszkaniowym.
Powierzchnia o spadku w kierunku wschodnim jest niezabudowana, punktowo porośnięta kępami drzew i krzewów. Teren działki nie jest ogrodzony.
(vi) Opis projektowanego układu przestrzennego
Nowoprojektowany kompleks szpitalny jest powiązany z sąsiadującymi obiektami Kampusu Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medium obejmującymi od zachodu Wydział Farmaceutyczny, Bibliotekę Medyczną, Domy Studenckie z zapleczem sportowo-rekreacyjnym, a od północy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy i Ośrodek Rehabilitacji Dzieci. Każdy z elementów kompleksu jest samowystarczalny zarówno pod względem funkcjonalnym jak i technicznym. Przyjęto zasadę tzw. rzutu otwartego umożliwiającego wielokierunkowy, elastyczny rozwój obiektów. Struktura funkcjonalno-przestrzenna pozwala na dokonywanie zmian i ewolucję projektu związaną z postępem technologii i badań medycznych.
Funkcje pokrewne zblokowano przestrzennie celem uzyskania optymalnych wzajemnych powiązań. Moduł funkcjonalny i siatka konstrukcyjna założone zostały na planie kwadratu o rozstawach osiowych 720, 600 i 360 cm. Elementem łączącym wszystkie elementy funkcjonalno – przestrzenne jest główna arteria komunikacyjna, stanowiąca niejako kręgosłup, na którym opierają się poszczególne sekwencje funkcjonalne Szpitala. Płynność komunikacji głównej z układem dróg wewnętrznych zapewniają czytelnie i logicznie zaprojektowane węzły komunikacji pionowej. Głównym założeniem pozostaje przestrzenne wydzielenie poszczególnych modułów funkcjonalnych, co jest odzwierciedleniem segmentyzacji obiektu szpitalnego na działy o zblokowanych funkcjach użytkowych. Równocześnie przyjęto zasadę zblokowania lokalizacyjnego zespołów instalacyjnych obsługujących samodzielnie poszczególne elementy Szpitala.
(vii) Parametry techniczne
Powierzchnia zabudowy projektowanych budynków: 31 544,46 m²
Powierzchnia użytkowa: 130 875,06 m²
Kubatura: 550 490,03 m³
Wysokość: od 8 m do 31,33 m
Ilość kondygnacji nadziemnych: od 2 do 8 kondygnacji
Powierzchnia terenu: 15ha 280ar
Powierzchnia dróg: 25 562 m²
Powierzchnia chodników: 3 932 m²
Powierzchnia parkingów naziemnych: 6 333 m²
Powierzchnia zieleni: 85 349 m²
Lądowisko helikopterów: 1 225 m²
(viii) Zestawienia powierzchni
Segment pow. zabudowy pow. użytkowa kubatura
A 1 823,90m2 3 019,00m²16 444,20m³
B 2 829,92m2 9 818,76m² 44 035,34m³
C 2 508,99m2 8 484,52m² 26 389,98m³
D 2 287,37m2 7 497,75m² 26 958,02m³
E 2 383,90m2 7 951,00m² 37 513,20m²
F 3 689,14m2 18 080,86m² 81 372,90m³
G 2 316,60m2 15 916,41m² 72 496,10m³
H 2 565,96m2 15 654,20m² 70 222,22m³
I 2 242,64m2 16 343,24m² 72 964,09m³
J 1 149,57m2 2 205,80m² 10 080,44m³
L 2 156,96m2 3 884,01m² 21 501,84m³
M 674,66m2 647,57m² 5 835,80m³
Kaplica 218,00m2 182,20m² 1 139,40m³
Parking wielopoziomowy 3 649,35m² 20 531,77m² 5 8681,50 m³
Główna stacja zasilania 425,00m² 379,22 m² 1 500,00m³
Zbiorniki tlenu i rozprężania tlenu 127,00m² 78,75 m² 382,00m³
Zbiorniki wody 291,50m² 1 773,00m³
Budynek odpadów 204,00 m² 200,00 m² 1 200,00m³
OGÓŁEM 31 544,46 m² 130 875,06m² 550 490.03m³
(ix) Zestawienia funkcjonalne i technologiczne.
Zespoły Operacyjne: 24+4 sale
Zespół Diagnostyczno-Zabiegowy: 69 pracowni
Poradnie Kliniczne: 28 poradni
Zaplecze dydaktyczne:
- sale wykładowe (1x252 osób, 1x26 osób,1 x 15 osób) 3 sale
- sale seminaryjne i ćwiczeń 41 sal
- biblioteka wraz z czytelnią
Zaplecze logistyczne:
- centralna sterylizatornia: 7 sterylizatorów
- stacja łóżek: 1 komora przelotowa, 1 komora dezynfekcyjna
- kuchnia 925 posiłki/doba
- pralnia 2500 kg/doba
- kotłownia moc 4x3500 kW
- administracja 75 osób
- magazyny intendenckie
- archiwum
- depozyt ubrań
- szatnie:
- studentów 900 osób
- przychodni 800 osób
- odwiedzających i interesantów 1387 osób
- personelu / budynek C - 1317 osób
- pomieszczenia techniczne
- główna stacja zasilająca 15 kV
- podziemny zbiornik paliw płynnych 2x8 m3
- zbiornik tlenu (z rozprężalnią oraz stacją sprężarek) 3800 l/min.
- zbiornik wody 620 m³
- hydroforownia
Zaplecze socjalne:
- stołówka personelu 1600 osób
- kawiarnia
- powierzchnie komercyjne o przeznaczeniu gastronomiczno-handlowym
- kaplica wielowyznaniowa
(b) Charakterystyka projektowanych budynków
Założenie konstrukcyjne opiera się na układzie słupowo – płytowym. Głównymi elementami nośnymi są słupy i stropy żelbetowe. Stropy żelbetowe, monolityczne o konstrukcji płytowej o różnych grubościach w zależności od rozpiętości. Układy słupowe w rozstawie co 7,20m lub 6,0m lub 3,6mzależnie od przeznaczenia. Słupy żelbetowe o różnych przekrojach od 70x70cm do 40x40cm. Układ konstrukcyjny słupowo - płytowy bez podciągów i belek podstropowych. Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych ocieplonych metodą lekką pełnią rolę osłonową. Posadowienie budynku stanowi monolityczna żelbetowa płyta fundamentowa o zmiennej grubości od 50 cm do 100 cm. Ściany zewnętrzne w poziomie podpiwniczenia monolityczne, żelbetowe o grubości 23cm lub 30cm. Wieńce, żebra, częściowo nadproża żelbetowe, monolityczne, betonowane wraz ze stropami. Schody żelbetowe, monolityczne o konstrukcji płytowo – żebrowej.
Zakres obowiązków Wykonawcy:
(a) Przeprojektowanie
Zamawiający przewiduje konieczność zaproponowania wprowadzenia przez Wykonawcę ograniczonych zmian do projektu budowlanego Szpitala, w szczególności w celu dostosowania go do zmieniającego się otoczenia prawnego, w tym w zakresie efektywności energetycznej i standardów w zakresie ochrony zdrowia.
W tym zakresie Wykonawca będzie współpracował z autorem projektu budowlanego - Promedicon Biuro Konsultingowe Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia Spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Pańskiej 23, 30-565 Kraków –, któremu przysługują prawa autorskie do tego projektu budowlanego.
Co do zasady, przeprojektowanie nie powinno prowadzić do konieczności występowania o nowe pozwolenie na budowę Szpitala.
(b) Roboty budowlane
W ramach budowy Szpitala Zamawiający oczekuje, że Wykonawca będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy, który zawrze z Zamawiającym umowę o generalne wykonawstwo.
(c) Częściowe wyposażenie
W ramach budowy Szpitala Zamawiający oczekuje, że Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia prac montażowych dotyczących wyposażenia Szpital w urządzenia na trwale związane z budynkiem, których zamontowanie w trakcie wykonywania robót budowlanych będzie technologicznie i ekonomicznie uzasadnione. W zależności od wyników dialogu konkurencyjnego, Zamawiający może również wymagać, aby Wykonawca zapewnił te urządzenia (w całości lub w części) lub Zamawiający zapewni te urządzenia, w całości lub w części, we własnym zakresie.
(d) Finansowanie pomostowe
Zamawiający zamierza sfinansować Szpital z dotacji przyznanej Zamawiającemu w ramach programu wieloletniego, którego zmiany zostały ostatnio zatwierdzone przez Radę Ministrów uchwałą nr 38/2013 z dnia 21 lutego 2013r. Zgodnie z programem wieloletnim dotacja będzie uruchamiana przez Ministerstwo Zdrowia w latach 2013-2019r., przy czym program wieloletni określa szczegółowo kwoty dotacji, które mają być wypłacane Zamawiającemu w poszczególnych latach. Łączna kwota dotacji w ramach programu wieloletniego wynosi 777.839.000,00 zł.
Zgodnie z wnioskami wypracowanymi przez Zamawiającego w ramach dialogu technicznego (zaproszenie opublikowane na stronach Zamawiającego w dniu 4 marca 2013r.) , który poprzedzał niniejsze ogłoszenie o zamówieniu, większość uczestników dialogu technicznego wskazywała na konieczność wypracowania uzasadnionego ekonomicznie i technologicznie harmonogramu realizacji budowy Szpitala. Taki harmonogram może przewidywać wybudowanie Szpitala w okresie krótszym niż okres wypłat dotacji z programu wieloletniego. Może to powodować konieczność uzyskania finansowania pomostowego. W zależności od wyników dialogu konkurencyjnego, a w szczególności przyjętego harmonogramu realizacji zamówienia, Zamawiający może wymagać zapewnienia takiego finansowania pomostowego (poprzez odpowiednie ustrukturyzowanie zapisów umownych dotyczących zapłaty ceny na rzecz Wykonawcy, która to zapłata mogłaby przypadać zasadniczo w terminach wynikających z programu wieloletniego, o którym mowa powyżej, i ewentualne ustanowienie zabezpieczeń na rzecz Wykonawcy w odniesieniu do zapłaty ceny w taki sposób) przez Wykonawcę we własnym zakresie lub zapewnić je samodzielnie.
Komunikacja w trakcie realizacji zamówienia
Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia, aby komunikacja odbywała się w języku polskim. Jeżeli osoby, którymi posługiwać się będzie Wykonawca na etapie realizacji zamówienia, nie będą się posługiwać językiem polskim, Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia tłumaczenia na język polski. Szczegółowe obowiązki w tym zakresie zostaną wpisane do umowy z Wykonawcą.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 629 883 358,60 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 63 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymagania dotyczące wadium:
1. Wykonawcy przystępujący do postepowania zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości 5 000 000 PLN (słownie: pięciu milionów złotych 00/100), przed upływem terminu przewidzianego na składanie ofert.
Kserokopię dowodu wniesienia wadium należy dołączyć do oferty.
2. Wadium może być wnoszone w pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2007 r. nr 42 poz. 275, z późn. zm.).
2a. Podmioty udzielające gwarancji bankowych, ubezpieczeniowych muszą pochodzic z państw czlonkowskich UE.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy:
Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum w Krakowie, ul. św. Anny 12, Bank Pekao S.A. I O/ Kraków, ul. Pijarska 1, konto nr 09 1240 4722 1111 0000 4851 9595 z dopiskiem: Postępowanie nr DZP/CM/242/3-82/ZP/13
4. Oryginały dokumentów stwierdzających wniesienie wadium w formach innych niż w pieniądzu, wykonawca winien złożyć w osobnej kopercie wraz ze składaną ofertą, a kserokopię dokumentu, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, załączyć do oferty.
5. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium lub gdy wadium zostanie wpłacone po upływie terminu składania ofert zostanie wykluczony z postępowania. Zamawiający będzie uważał za skuteczne zabezpieczenie wadium w pieniądzu tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
6. Zwrot wadium nastąpi zgodnie z art. 46 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 nr 113 poz. 759 z późn. zm.).
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania w niniejszym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia – fakt ustanowienia pełnomocnika (potwierdzony dokumentem) musi wynikać z załączonych do wniosku dokumentów – wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem.
Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza, przed zawarciem Umowy, Zamawiający może żądać przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Zamawiający dopuszcza udział w postępowaniu specjalnie powołanej w tym celu spółki celowej (SPV). Spółka celowa powinna być powołana przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i ubiegać się o udzielenie zamówienia, jako wnioskodawca.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
(A) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
(1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Zamawiający nie opisuje i nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w punkcie (C)(1) poniżej.
(2) posiadania wiedzy i doświadczenia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się realizacją w ostatnich pięciu latach (sześćdziesiąt miesięcy przed terminem składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu):
(i) co najmniej trzech inwestycji polegających na wybudowaniu w charakterze generalnego wykonawcy pełnoprofilowych szpitali. Co najmniej jedna inwestycja musi dotyczyć szpitali o minimalnej liczbie łóżek równej co najmniej 300 i wartości nakładów inwestycyjnych na budowę takiego szpitala równej co najmniej kwocie 400 000 000 PLN brutto lub jej równowartości w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski). Pozostałe dwie inwestycje muszą obejmować szpitale pełnoprofilowe o minimalnej wartości nakładów inwestycyjnych na budowę takiego szpitala równej co najmniej kwocie 200 000 000 PLN brutto lub jej równowartości w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski);
(ii) co najmniej jednej inwestycji polegającej na budowie lub przebudowie budynku działalności leczniczej przeznaczonego do udzielania świadczeń w zakresie radioterapii onkologicznej obejmującej wykonanie co najmniej dwóch bunkrów dla akceleratorów liniowych;
(iii) co najmniej jednej inwestycji polegającej na budowie lub przebudowie budynku działalności leczniczej, w którego zakres wchodziła budowa lądowiska dla helikopterów; oraz
(iv) co najmniej jednej inwestycji polegającej na budowie budynku, obiektu lub zespołu obiektów, przy realizacji którego wbudowano co najmniej 100 000 m³ betonu oraz 10 000 000 ton stali zbrojeniowej.
Za szpital pełnoprofilowy Zamawiający uznaje szpital, który posiada co najmniej 5 oddziałów o różnej specjalizacji medycznej.
Za nakłady inwestycyjne w odniesieniu do danej inwestycji Zamawiający uznaje łączną wartość wynagrodzenia Wykonawcy (z wyłączeniem wynagrodzenia
przypadającego na wyposażenie danej inwestycji w urządzenia i sprzęt medyczny), na którą zostały wystawione przez Wykonawcę i zaakceptowane przez inwestora faktury na podstawie umowy o generalne wykonawstwo zawartej pomiędzy Wykonawcą a inwestorem na realizację tej inwestycji.
Wykazując powyższe warunki Wykonawca musi wskazać wyłącznie inwestycje zrealizowane (zakończone), a więc takie, w odniesieniu do których zostało wydane ostateczne pozwolenie na użytkowanie (pozwolenie na użytkowanie, w odniesieniu do którego nie przysługuje żaden środek odwoławczy w administracyjnym toku instancji) w odniesieniu do co najmniej 80 procent obiektów (a w odniesieniu do warunków wymienionych w punktach (ii)-(iv) w odniesieniu do wszystkich obiektów) składających się na daną inwestycję (lub równoważne pozwolenie wydane zgodnie z przepisami obowiązującymi w państwie, na terenie którego inwestycja była realizowana).
W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powyższe warunki mogą być spełnione przez wszystkich Wykonawców łącznie.
Zamawiający oceni spełnienie powyższych warunków na podstawie dokumentów przedstawionych przez Wykonawców zgodnie z punktem III.2.3) poniżej.
Wykonawcy, którzy nie spełnią powyższych warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu.
(3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Potencjał kadrowy
Wykonawca musi wykazać, że będzie dysponował osobami, które będą pełniły funkcję kierownika budowy, kierownika robót budowlanych, kierownika robót elektrycznych oraz kierownika robót sanitarnych, posiadających stosowne doświadczenie zawodowe i wymagane dla danej funkcji uprawnienia.
Minimalny poziom wymaganych standardów w odniesieniu do osób wymienionych powyżej w zakresie doświadczenia zawodowego:
(a) osoba, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy (kierownika zespołu kierowników robót branżowych) musi posiadać ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej (lub równoważne) oraz co najmniej 10 - letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy i kierowaniu robotami budowlanymi, w tym kierowaniu robotami budowlanymi polegającymi na budowie (zrealizowanej i zakończonej) minimum jednego szpitala posiadającego co najmniej 300 łóżek;
(b) osoba, która będą pełnić funkcję kierownika robót budowlanych musi posiadać ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej (lub równoważne) oraz co najmniej 5 - letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi;
(c) osoba, która będzie pełnić funkcje kierownika robót elektrycznych musi posiadać ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń (lub równoważne) oraz co najmniej 5 - letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w swojej specjalności;
(d) osoba, która będzie pełnić funkcję kierownika robót sanitarnych musi posiadać ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń (lub równoważne) oraz co najmniej 5 - letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w swojej specjalności.
Wszystkie osoby, o których mowa w punktach (a)-(d) powyżej, powinny posiadać uprawnienia budowlane w odpowiednich specjalnościach do kierowania robotami budowlanymi — zgodnie z wymogami określonymi przepisami prawa kraju, w którym osoba ta uzyskała właściwe uprawnienia, oraz być członkami właściwej izby samorządu zawodowego lub innej organizacji, o ile przepisy kraju, w którym osoba ta uzyskała właściwe uprawnienia, wymagają członkostwa w izbie samorządu zawodowego lub innej organizacji do wykonywania zawodu regulowanego.
Osobami/kandydatami na stanowiska, określone w punktach (a)-(d) powyżej, mogą być obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub Państw Członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którym — zgodnie z przepisami dyrektywy 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych — uznano kwalifikacje zawodowe lub uznaje się kwalifikacje przez właściwe organy w Polsce.
Zamawiający oceni spełnienie powyższych warunków na podstawie dokumentów przedstawionych przez Wykonawców zgodnie z punktem III.2.3) poniżej.
Zamawiający nie opisuje i nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie potencjału technicznego.
Wykonawcy, którzy nie spełnią powyższych warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu.
(4) sytuacji ekonomicznej i finansowej:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał przychód za każdy z ostatnich trzech lat obrotowych poprzedzających rok 2013r. (pełne lata obrotowe zakończone w 2012r.)(a jeżeli prowadzi działalność przez okres krótszy, za ten okres z wyłączeniem 2013r.), na podstawie swoich rocznych, skonsolidowanych (albo jednostkowych, jeżeli Wykonawca nie ma obowiązku sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa) i zbadanych przez biegłego rewidenta (o ile obowiązek takiego badania wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa) sprawozdań finansowych, w tym w szczególności na podstawie rachunku zysków i strat – pozycja przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów lub przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi (lub równoważne pozycje) w wysokości co najmniej 50 000 000 PLN (lub równowartości tej kwoty w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski.).
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał kapitały własne za każdy z ostatnich trzech lat obrotowych poprzedzających rok 2013r. (pełne lata obrotowe zakończone w 2012r.)(a jeżeli prowadzi działalność przez okres krótszy, za ten okres z wyłączeniem 2013r.), na podstawie swoich rocznych, skonsolidowanych (albo jednostkowych, jeżeli Wykonawca nie ma obowiązku sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa) i zbadanych przez biegłego rewidenta (o ile obowiązek takiego badania wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa) sprawozdań finansowych, w tym w szczególności na podstawie bilansu – pozycja kapitał (fundusz) własny lub kapitał własny razem (lub równoważne pozycje) w wysokości co najmniej 1 PLN (lub równowartości tej kwoty w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski.).
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił opłaconą, ważną i obowiązującą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 500 000 000 PLN.
Zamawiający oceni spełnienie powyższych warunków na podstawie dokumentów przedstawionych przez Wykonawców, zgodnie z punktem III.2.3) poniżej.
Jeżeli z uzasadnionych przyczyn, Wykonawca nie może przedstawić wymaganych dokumentów dotyczących swojej sytuacji ekonomicznej i finansowej, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób umożliwi Zamawiającemu ocenę, czy Wykonawca spełnia warunki określone powyżej.
Wykonawcy, którzy nie spełnią powyższych warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu.
(B) Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
(1) Wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, lub zostali zobowiązani do zapłaty kary umownej, jeżeli szkoda ta, lub obowiązek zapłaty kary umownej, wynosiły nie mniej niż 5% wartości realizowanego zamówienia i zostały stwierdzone orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie trzech lat przed wszczęciem postępowania;
(2) Wykonawców, z którymi dany Zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego z powodu okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie trzech lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy;
(3) Wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
(4) Wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
(5) osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
(6) spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
(7) spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
(8) spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
(9) osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
(10) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
(11) Wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. poz. 769) — przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
(12) Wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-¬akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
(13) Wykonawców, którzy wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania, z wyłączeniem czynności dokonywanych podczas dialogu technicznego, o którym mowa w art. 31a ust. 1 ustawy PZP, lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych Wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji;
(14) Wykonawców, którzy złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
(15) Wykonawców, którzy nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu;
(16) Wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), złożyli odrębne oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
(C) W celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w punkcie (A) powyżej, oraz w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w punkcie (B) powyżej, Wykonawca ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
(1) wypełnione i podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składają wszyscy Wykonawcy wspólnie;
(2) wypełnione i podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
(3) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o punkt (B)(3), wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
(4) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
(5) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
(6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w punktach (B)(5)-(B)(9), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
(7) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w punkcie (B)(10), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
(8) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w punktach (B)(11)-(B)(12), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich
(9) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.) albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej;
(10) pozostałe dokumenty wskazane w punkcie (A) powyżej i w punktach III.2.2) i III.2.3) poniżej.
(D) Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w punktach (B)(5)-(B)(9) i (B)(11)-(B)(12) mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w punktach (B)(5)-(B)(9) i (B)(11)-(B)(12), wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń — zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
(E) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
(1) o których mowa w punkcie (C)(3)-(C)(5) i (C)(7), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
(a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono jego upadłości;
(b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
(c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
(2) o którym mowa w punkcie (C)(6) i (C)(8), składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w punktach (B)(5)-(B)(9) i (B)(11)-(B)(12).
(F) Dokumenty, o których mowa w punktach (E)(1)(a) i (E)(1)(c) oraz (E)(2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
(G) Dokument, o którym mowa w punkcie (E)(1)(b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
(H) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie (E), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
(I) W zakresie terminu, w którym powinny być wystawione dokumenty, o których mowa w punkcie (H) stosuje się odpowiednio postanowienia punktów (F) i (G).
(J) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
(K) Wymagane dokumenty powinny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby, uprawnione od reprezentowania Wykonawcy, z wyjątkiem oświadczenia, o którym mowa w punkcie (C)(1), które powinno być przedstawione w oryginale. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kopie dokumentów dotyczących Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
(L) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia mogą oni wspólnie spełnić warunki, o których mowa w punktach (A)(2)-(A)(3). Jednocześnie każdy z Wykonawców musi samodzielnie wykazać brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w punkcie (B).
(M) Ocena spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana metodą „spełnia", „nie spełnia" na podstawie informacji przedstawionych w dokumentach, o których mowa w punkcie (C).
(N) Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, do wniosku musi być dołączony dokument ustanawiający pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
(O) Jeżeli uprawnienie do podpisania w imieniu Wykonawcy wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub złożonych wraz z nim dokumentów nie wynika z załączonego dokumentu rejestrowego, do wniosku musi być dołączony stosowny dokument ustanawiający pełnomocnika.
(P) Dokument ustanawiający pełnomocnika, o którym mowa w punktach (N) i (O), powinien być złożony w oryginale albo notarialnie potwierdzonym odpisie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania przez Zamawiającego oceny spełnienia przez Wykonawców wymogów w zakresie zdolności ekonomicznej i finansowej Wykonawcy zostały przedstawione w punkcie III.2.1)(A)(4) powyżej.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Na potwierdzenie spełnienia warunków określonych w punkcie III.2.1)(A)(4) powyżej Wykonawca ma obowiązek złożyć:
(1) sprawozdania finansowe, o których mowa w punkcie III.2.1)(A)(4) powyżej, a jeżeli podlegają one badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości (lub równoważnymi), również z opinią o badanym sprawozdaniu, a w przypadku Wykonawców niezobowiązanych do sporządzenia sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności;
(2) opłaconą polisę ubezpieczeniową, o której mowa w punkcie III.2.1)(A)(4) powyżej, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Informacje i formalności konieczne do dokonania przez Zamawiającego oceny spełnienia przez Wykonawców wymogów w zakresie zdolności ekonomicznej i finansowej Wykonawcy zostały przedstawione w punktach III.2.1)(A)(2)-(A)(3) powyżej.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Na potwierdzenie spełnienia warunków określonych w punktach III.2.1)(A)(2)-(A)(3) Wykonawca ma obowiązek złożyć:
(1) wykaz robót budowlanych wykonanych przez Wykonawcę w charakterze generalnego wykonawcy w okresie ostatnich pięciu lat (sześćdziesiąt miesięcy przed terminem składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, w zakresie niezbędnym do wykazania, że Wykonawca w okresie ostatnich pięciu lat (sześćdziesiąt miesięcy przed terminem składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował (zakończył), co najmniej inwestycje (obejmujące realizację robót budowlanych), o których mowa w punkcie III.2.1)(A)(2) powyżej, w tym w charakterze generalnego wykonawcy, o ile taki wymóg został wskazany w punkcie III.2.1)(A)(2) powyżej;
(2) wykaz osób, które będą pełniły funkcję kierownika budowy, kierownika robót budowlanych, kierownika robót elektrycznych oraz kierownika robót sanitarnych, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia (w tym w zakresie wskazanym w punkcie III.2.1)(A)(3)), a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami;
(3) oświadczenia, że osoby, które będą pełniły funkcję kierownika budowy, kierownika robót budowlanych, kierownika robót elektrycznych i kierownika robót sanitarnych, posiadają wymagane uprawnienia (wraz z podaniem numeru posiadanych uprawnień, oraz numeru aktualnego zaświadczenia o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego), jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Postanowienia punktów III.2.1)(J)-(N) stosuje się odpowiednio.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do etapu dialogu konkurencyjnego Wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę punktową spełniania warunków, o których mowa w punkcie III.2.1)(A)(2) – (A)(3) powyżej. Ocena punktowa spełnienia w/w warunków zostanie dokonana w następujący sposób: (a) warunek zrealizowania (zakończenia) robót budowlanych wykonanych przez Wykonawcę w charakterze generalnego wykonawcy w zakresie szpitala pełnoprofilowego o wartości nakładów inwestycyjnych na budowę takiego szpitala równej co najmniej kwocie 400 000 000 PLN brutto lub jej równowartości w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski.) - waga 70%. Zasady oceny: za każdą zrealizowaną robotę budowlaną, o której mowa w paragrafie powyżej, zgodnie z wykazem sporządzonym przez Wykonawcę, Wykonawca otrzyma 1 punkt (maks. 10 punktów). Ocena punktowa spełnienia warunku zostanie dokonana zgodnie ze wzorem: P1 = liczba punktów badanego wniosku/max liczba punktów wśród badanych wniosków;(ii) warunek zrealizowania (zakończenia) robót budowlanych wykonanych przez Wykonawcę w charakterze generalnego wykonawcy w zakresie szpitala pełnoprofilowego o wartości nakładów inwestycyjnych na budowę takiego szpitala równej kwocie co najmniej 200 000 000 PLN brutto lub jej równowartości w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski) i nie wyższej niż 400 000 000 PLN brutto lub jej równowartości w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski) - waga 30%. Zasady oceny: za każdą zrealizowaną robotę budowlaną, o której mowa w paragrafie powyżej, zgodnie z wykazem sporządzonym przez Wykonawcę, Wykonawca otrzyma 1 punkt (maks. 10 punktów). Ocena punktowa spełnienia warunku zostanie dokonana zgodnie ze wzorem: P2 = liczba punktów badanego wniosku/max. liczba punktów wśród badanych wniosków. Na podstawie oceny spełnienia obydwu warunków Zamawiający dokona łącznej oceny punktowej spełnienia warunków zgodnie ze wzorem: P = 70 %xP1 + 30 %xP2.Jeżeli na podstawie powyższej oceny nadal nie udałoby się wyłonić 5 Wykonawców ze względu na fakt, że poszczególni Wykonawcy uzyskaliby taką samą liczbę punktów na podstawie oceny wyżej wymienionego kryterium, przez co liczba wybranych Wykonawców byłaby większa niż 5, Zamawiający dopuści do dalszego udziału w postępowaniu wszystkich tych Wykonawców.Dla uniknięcia wątpliwości, definicja szpitala pełnoprofilowego oraz nakładów inwestycyjnych dla celów niniejszego ogłoszenia są zawarte w punkcie III.2.1)(A)(2) powyżej.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert nie
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 1

2. Wartość techniczna. Waga 2

3. Harmonogram realizacji zamówienia. Waga 3

4. Aspekty Środowiskowe. Waga 4

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
DZP/CM/242/3-82/ZP/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
19.8.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawający na tym etapie postępowania, nie może ustalić znaczenia kryteriów oceny ofert, które zostały wymienione w pkt. IV.2.1) i dlatego zostały podane w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego.
Dialog konkurencyjny będzie prowadzony w języku polskim. Zamawiający nie wyłącza jednak możliwości prowadzenia części dialogu w języku angielskim.
Minimalny okres, w którym Wykonawca będzie związany ofertą to 90 dni.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Urzedu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587722
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Przepisy dotyczące składania odwołań zawarte są w ustawie z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.).
Jednocześnie Zamawiający informuje:
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo
zamówień publicznych, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogli ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną albo w terminie 15 dni - jeśli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ppkt. 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Urzedu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587722
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.7.2013
TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 242809-2013
PD Data publikacji 20/07/2013
OJ Dz.U. S 140
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 18/07/2013
DT Termin 19/08/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL
PL213

20/07/2013    S140    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2013/S 140-242809

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, ul. św. Anny 12, Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha, Kraków31-008, POLSKA. Tel.: +48 124332728. Faks: +48 124332729. E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 9.7.2013, 2013/S 131-225721)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

Roboty budowlane w zakresie klinik

Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych

Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych

Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

(...)

(iv) co najmniej jednej inwestycji polegającej na budowie budynku, obiektu lub zespołu obiektów, przy realizacji którego wbudowano co najmniej 100 000 m³ betonu oraz 10 000 000 ton stali zbrojeniowej.

(...)

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

(...)

(iv) co najmniej jednej inwestycji polegającej na budowie budynku, obiektu lub zespołu obiektów, przy realizacji którego wbudowano co najmniej 100 000 m³ betonu oraz 10 000 ton stali zbrojeniowej.

(...)


TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 251168-2013
PD Data publikacji 27/07/2013
OJ Dz.U. S 145
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 24/07/2013
DT Termin 19/08/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL
PL213

27/07/2013    S145    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2013/S 145-251168

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, ul. św. Anny 12, Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha, Kraków31-008, POLSKA. Tel.: +48 124332728. Faks: +48 124332729. E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 9.7.2013, 2013/S 131-225721)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

Roboty budowlane w zakresie klinik

Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych

Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych

Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił opłaconą, ważną i obowiązującą polisę ubezpieczeniową,

a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej

w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 500 000 000 PLN.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał przychód za każdy z ostatnich trzech lat obrotowych poprzedzających rok 2013r. (pełne lata obrotowe zakończone w 2012r.)(a jeżeli prowadzi działalność przez okres krótszy, za ten okres z wyłączeniem 2013r.), na podstawie swoich rocznych, skonsolidowanych (albo jednostkowych, jeżeli Wykonawca nie ma obowiązku sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa) i zbadanych przez biegłego rewidenta (o ile obowiązek takiego badania wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa) sprawozdań finansowych, w tym w szczególności na podstawie rachunku zysków i strat – pozycja przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów lub przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi (lub równoważne pozycje) w wysokości co najmniej 50 000 000 PLN (lub równowartości tej kwoty w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski.).

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił opłaconą, ważną i obowiązującą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 100 000 000,00 PLN.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał przychód za każdy z ostatnich 3 lat obrotowych poprzedzających rok 2013 r. (pełne lata obrotowe zakończone w 2012 r.) (a jeżeli prowadzi działalność przez okres krótszy, za ten okres z wyłączeniem 2013 r.), na podstawie swoich rocznych, skonsolidowanych (albo jednostkowych, jeżeli Wykonawca nie ma obowiązku sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa) i zbadanych przez biegłego rewidenta (o ile obowiązek takiego badania wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa) sprawozdań finansowych, w tym w szczególności na podstawie rachunku zysków i strat – pozycja przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów lub przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi (lub równoważne pozycje) w wysokości co najmniej 250 000 000,00 PLN (lub równowartości tej kwoty w innej walucie (obliczonej zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia, a jeżeli w tym dniu nie był publikowany taki kurs, wówczas zgodnie z kursem średnim Narodowego Banku Polskiego opublikowanym w pierwszym dniu poprzedzającym dzień publikacji ogłoszenia, w którym taki kurs był opublikowany przez Narodowy Bank Polski).


TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 258319-2013
PD Data publikacji 02/08/2013
OJ Dz.U. S 149
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 30/07/2013
DT Termin 30/08/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL
PL213

02/08/2013    S149    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2013/S 149-258319

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, ul. św. Anny 12, Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha, Kraków31-008, POLSKA. Tel.: +48 124332728. Faks: +48 124332729. E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 9.7.2013, 2013/S 131-225721)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

Roboty budowlane w zakresie klinik

Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych

Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych

Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

(3) (a) osoba, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy (kierownika zespołu kierowników robót branżowych)musi posiadać ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (lub równoważne) oraz co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy i kierowaniu robotami budowlanymi, w tym kierowaniu robotami budowlanymi polegającymi na budowie (zrealizowanej i zakończonej) minimum jednego szpitala posiadającego co najmniej 300 łóżek;

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

(3) oświadczenia, że osoby, które będą pełniły funkcję kierownika budowy, kierownika robót budowlanych, kierownika robót elektrycznych i kierownika robót sanitarnych, posiadają wymagane uprawnienia (wraz z podaniem numeru posiadanych uprawnień, oraz numeru aktualnego zaświadczenia o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego), jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Postanowienia punktów III.2.1) (J)-(N) stosuje się odpowiednio.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

19.08.2013 (10:00)

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

(3) (a) osoba, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy (kierownika zespołu kierowników robót branżowych)musi posiadać ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (lub równoważne) oraz co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy i kierowaniu robotami budowlanymi, w tym kierowaniu robotami budowlanymi polegającymi na budowie (zrealizowanej i zakończonej) minimum jednego szpitala posiadającego co najmniej 250 łóżek;

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

(3) oświadczenia, że osoby, które będą pełniły funkcję kierownika budowy, kierownika robót budowlanych, kierownika robót elektrycznych i kierownika robót sanitarnych, posiadają wymagane uprawnienia (wraz z podaniem numeru posiadanych uprawnień, oraz numeru aktualnego zaświadczenia o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego, lub potwierdzeniem, że dana osoba przedłożyła pisemne oświadczenie o zamiarze świadczenia usługi transgranicznej przed odpowiednią Izbą Samorządu Zawodowego w Polsce), jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Postanowienia punktów III.2.1) (J)-(N) stosuje się odpowiednio.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

30.08.2013 (10:00)


TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 5722-2014
PD Data publikacji 09/01/2014
OJ Dz.U. S 6
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 07/01/2014
DT Termin 26/01/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL
PL213

09/01/2014    S6    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2014/S 006-005722

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, ul. św. Anny 12, Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha, Kraków31-008, POLSKA. Tel.: +48 124332728. Faks: +48 124332729. E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 9.7.2013, 2013/S 131-225721)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

Roboty budowlane w zakresie klinik

Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych

Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych

Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

(ii) Lokalizacja inwestycji

Przedmiotowa inwestycja usytuowana jest w Krakowie-Prokocimiu obręb Podgórze nr 58 i 59, dz. nr:188; 32; 33/1; 33/2; 37; 38/32; 40/1; 40/5; 40/8; 41; 42/1; 44/1; 45/1; 46/1; 52/7; 52/8; 162/1, o ogólnej powierzchni 15ha 28a. - ulice M. Jakubowskiego / K. Kostaneckiego.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

(ii) Lokalizacja inwestycji

Przedmiotowa inwestycja usytuowana jest w Krakowie-Prokocimiu obręb Podgórze nr 58 i 59, dz. nr: 188; 32; 112/16; 33/1; 33/2; 37; 38/32; 40/1; 40/5; 40/8; 41; 42/1; 44/1; 45/1; 46/1; 52/7; 52/8; 162/1, o ogólnej powierzchni 15 ha 28a. – ulice M. Jakubowskiego / K. Kostaneckiego.


TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 47506-2014
PD Data publikacji 12/02/2014
OJ Dz.U. S 30
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 07/02/2014
DT Termin 27/02/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL
PL213

12/02/2014    S30    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2014/S 030-047506

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, ul. św. Anny 12, Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha, Kraków31-008, POLSKA. Tel.: +48 124332728. Faks: +48 124332729. E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 9.7.2013, 2013/S 131-225721)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

Roboty budowlane w zakresie klinik

Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych

Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych

Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Powierzchnia użytkowa: 130 875,06 m²

Kubatura: 550 490,03 m³

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

—.

—.

—.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Powierzchnia całkowita szpitala wraz z obiektami towarzyszącymi (tj. obiekty gospodarczo-techniczne i parking nadziemny): 130 875,06 m²

Kubatura brutto szpitala wraz z obiektami towarzyszącymi (tj. obiekty gospodarczo-techniczne i parking nadziemny): 550 490,03 m³

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Powierzchnia użytkowa szpitala: 109 685,32 m²

Kubatura netto szpitala: 391 709,79 m³

Kubatura brutto szpitala: 486 953,53 m³


TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
ND Nr dokumentu 59096-2015
PD Data publikacji 19/02/2015
OJ Dz.U. S 35
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/02/2015
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
OC Pierwotny kod CPV 45215100 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215120 - Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych
45215130 - Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45215141 - Roboty budowlane w zakresie sal operacyjnych
45215142 - Roboty budowlane w zakresie oddziałów intensywnej opieki
RC Kod NUTS PL213
IA Adres internetowy (URL) www.cm-uj.krakow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/02/2015    S35    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Dialog konkurencyjny 

Polska-Kraków: Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

2015/S 035-059096

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum
ul. św. Anny 12
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych UJ CM, ul. Grzegórzecka 20, 31-531 Kraków
Osoba do kontaktów: Maria Wojtacha
31-008 Kraków
Polska
Tel.: +48 124332728
E-mail: dzp@cm-uj.krakow.pl
Faks: +48 124332729

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.cm-uj.krakow.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: uczelnia publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wybór generalnego wykonawcy do realizacji inwestycji pn. "Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM Kraków–Prokocim". DZP/CM/242/3-82/ZP/2013.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie

Kod NUTS PL213

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wybór generalnego wykonawcy do realizacji inwestycji pn. "Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM Kraków–Prokocim". DZP/CM/242/3-82/ZP/2013.
Przedmiotem zamówienia jest przeprojektowanie, wybudowanie i częściowe wyposażenie przez Wykonawcę nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM (dalej zwanym "Szpitalem").
Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlano-montażowych i wykończeniowych obiektów kubaturowych wraz z instalacjami, liniowych i drogowych wraz z ciągami pieszymi i jezdnymi, parkingami,przyłączami i przyłączeniami do sieci, zagospodarowaniem terenu, dostawą i montażem maszyn i urządzeń ujętych w dokumentacji wraz z montażem do konstrukcji budynków elementów wyposażenia medycznego (trwale związanego z budynkiem) zgodnie z dokumentacją budowlaną "Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie – Prokocimiu" z 2010 r., warunkami wynikającymi z decyzji o pozwoleniu na budowę wydanej przez Prezydenta Miasta Krakowa w dniu 16 lutego 2011 r., obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej oraz sztuką budowlaną pod nadzorem osób posiadających wymagane uprawnienia wraz z tymczasowym zaopatrzeniem placu budowy w energię elektryczną i wodę.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45215140, 45215130, 45215120, 45215100, 45215141, 45215142

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 680 211 100,88 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Najniższa cena. Waga 68
2. Wartość techniczna. Waga 27
3. Harmonogram realizacji zamówienia. Waga 3
4. Aspekty środowiskowe. Waga 2
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
DZP/CM/242/3-82/ZP/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 131-225721 z dnia 9.7.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.10.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum firm w składzie Lider: Warbud S. A., {Dane ukryte}, 02-342 Warszawa, Partnerzy: Vamed Standortentwicklung und Engineering GmbH & CO KG, Sterngasse 5, 1230 Wien, Austria, Porr (Polska) S.A.
{Dane ukryte}
02-342 Warszawa
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 731 026 531,11 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 680 211 100,88 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Przepisy dotyczące składania odwołań zawarte są w ustawie z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 ze zm.).
Jednocześnie Zamawiający informuje:
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogli ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną albo w terminie 15 dni – jeśli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ppkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587722
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.2.2015

Adres: Św. Anny 12, 31-008 Kraków
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: dzp@cm-uj.krakow.pl
tel: 12 433 27 29
fax: 12 398 37 01
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-08-19
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 22572120131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-07-09
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [DK]: Dialog Konkurencyjny
Czas na realizację: 63 miesięcy
Wadium: 5000000 ZŁ
Szacowana wartość* 166 666 666 PLN  -  250 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.cm-uj.krakow.pl
Informacja dostępna pod: Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum.
ul. św. Anny 12, 30-008 Kraków, woj. małopolskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
45215130-7 Roboty budowlane w zakresie klinik
45215140-0 Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usług związanych z serwisem prewencyjnym agregatów prądotwórczych Jenbacher JMS 420 w elektrociepłowni Wydziału IV ZEC S.A. Konsorcjum firm w składzie Lider: Warbud S. A., Al. Jerozolimskie 162A, 02-342 Warszawa, Partnerzy: Vamed Standortentwicklung und Engineering GmbH & CO KG, Sterngasse 5, 1230 Wien, Austria, Porr (Polska) S.A.
Warszawa
2014-10-29 680 211 100,00