TI Tytuł Polska-Lublin: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 22819-2014
PD Data publikacji 22/01/2014
OJ Dz.U. S 15
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Zarząd Dróg Wojewódzkich
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 20/01/2014
DT Termin 03/03/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322300 - Usługi projektowania mostów
90720000 - Ochrona środowiska
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322300 - Usługi projektowania mostów
90720000 - Ochrona środowiska
IA Adres internetowy (URL) www.zdw.bip.lubelskie.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/01/2014    S15    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2014/S 015-022819

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich
ul. Turystyczna 7a
Osoba do kontaktów: mgr inż. Sławomir Szepietowski
20-207 Lublin
POLSKA
Tel.: +48 817495329
E-mail: dzp@zdw.lublin.pl
Faks: +48 817495377

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zdw.bip.lubelskie.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: samorządowa jednostka budżetowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania p.n.: „Przebudowa mostu przez rz. Bystrzycę w m. Spiczyn wraz z dojazdami do mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice”
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Most przez rz. Bystrzycę w m. Spiczyn w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania p.n.: „Przebudowa mostu przez rz. Bystrzycę w m. Spiczyn wraz z dojazdami do mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice”.
Dokumentacja ma służyć do uzyskania decyzji pozwolenie na budowę dla realizacji przebudowy mostu wraz z dojazdami w m. Spiczyn w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829.
zgodnie z poniższym opisem:
1. Opis stanu istniejącego.
1.1. Skrócony opis konstrukcji obiektu.
Most stały, żelbetowy, trzyprzęsłowy, belkowy, ciągły, bez wsporników. W przekroju poprzecznym mostu znajdują się trzy belki żelbetowe w rozstawie osiowym 3,20 m. Przyczółki żelbetowe w postaci ścian posadowione na żelbetowych palach wbijanych „Hennebigue” o przekroju 35x35 cm i długości 9,00 m. Filary żelbetowe słupowe posadowione na studniach żelbetowych śr. 2,00 i grupie pali żelbetowych wbijanych „Hennebigue” o przekroju 35x35 cm i długości 9,00 m (4szt. Pali pod każdą ze studni). Nawierzchnia mostu bitumiczna z betonu asfaltowego. Obiekt usytuowany jest na prostym odcinku drogi a jego oś podłużna krzyżuje się z osią rzeki pod kątem 730.
Rok budowy mostu 1960.
1.2. Podstawowe parametry techniczno-użytkowe.
- długość całkowita obiektu lc = 56,52 m
- rozpiętość teoretyczna lt (16,00+24,00+16,00)m
- szerokość całkowita ustroju niosącego bc = 9,00 m
- szerokość jezdni bj = 6,00 m
- obciążenie: Normatyw – 1986 klasa I, T-80
2. Założenia projektowe
1. Obiekt inżynierski należy zaprojektować na obciążenie klasy „A” wg PN-85/S-10030 ze sprawdzeniem kołowym pojazdem specjalnym, według STANAG 2021, zgodnie z RMTiGM z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 63, poz 735 z 03-08-2000r. z późn. zm.)
2. Szerokość obiektu należy dostosować do parametrów ulicy lub drogi „G” (jezdnia o szerokości 7,0 m).
3. Przewidzieć kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne betonu.
4. W projekcie należy podać aktualna nośność użytkową obiektu po wykonaniu remontu.
3. Zakres opracowania.
3.1 Uzyskanie wypisu i wyrysu z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Spiczyn oraz skróconego wypisu z ewidencji gruntów dla działek na których będzie realizowana inwestycja.
3.2 Wykonanie mapy do celów projektowych w układzie cyfrowym w skali 1:500.
3.3 Wykonanie inwentaryzacji istniejącego obiektu i pomiarów uzupełniających.
3.4 Wykonanie obliczeń hydrologiczno-hydraulicznych.
3.5 Remont dróg dojazdowych do obiektu na długości min. 50m z każdej strony.
3.6 Opracowanie dokumentacji geotechnicznej i geologiczno-inżynierskiej na podstawie wykonanych 8szt. otworów do głębokości 12m – 3 egz.
3.7 Opracowanie operatu wodnoprawnego do uzyskania decyzji o pozwoleniu wodno prawnym w 4 egz.
3.8 Uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez ZDW w Lublinie
3.9 Przygotowanie materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, tj:
- opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia,
- pozyskanie poświadczonej przez właściwy organ kopii mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który inwestycja będzie oddziaływać,
- pozyskanie wypisów z rejestru gruntów obejmujących przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmujących obszar, na który inwestycja będzie oddziaływać,
- opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (tylko w przypadku nałożenia przez właściwy organ obowiązku jego opracowania), wraz z uzyskaniem na podstawie pełnomocnictwa Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Powyższe należy wykonać zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.).
3.10 Uzyskanie wszelkich innych decyzji, uzgodnień i opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę wynikających z ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz innych przepisów prawa obowiązujących w czasie opracowania.
3.11 Wykonawca zapewni nadzór autorski w czasie robót realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej w oparciu o niniejszą umowę oraz w zakresie określonym przez ustawę Prawo budowlane (art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy). Pełnienie nadzoru autorskiego odbędzie się na zasadach prawa opcji w rozumieniu art. 34 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zlecenie wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego.
1) Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych dokumentacją projektową (planowany termin oddania inwestycji do użytkowania 31.12.2016 r.)
2) Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w ilości maksymalnej 10 pobytów zespołu projektowego na budowie.
3) Nadzór autorski będzie sprawowany na zlecenia Zamawiającego. Zlecenia wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części określonej w SIWZ przez Zamawiającego maksymalnej ilości pobytów zespołu nadzoru autorskiego na budowie (prawo opcji). Rozliczenie następować będzie na podstawie wykonanych pobytów zespołu na budowie.
4) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o planowanym rozpoczęciu realizacji prac objętych dokumentacją projektową co najmniej 2 tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia prac. Zlecenie wykonania nadzoru autorskiego nastąpi co najmniej na 2 dni robocze przed określonym przez Zamawiającego terminem wykonania nadzoru. Zlecenie wykonania nadzoru następować będzie pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie. W sytuacjach szczególnych, wymagających niezwłocznej obecności autora projektu na terenie prowadzenia robót, osoba pełniąca nadzór autorski zobowiązana jest wykonać nadzór autorski w dniu powiadomienia. W takim wypadku zlecenie wykonania nadzoru autorskiego może nastąpić telefonicznie z późniejszym pisemnym potwierdzeniem dokonania zlecenia.
5) W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej,
b) Wykonywania projektów zamiennych,
c) Wyjaśniania Wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano-wykonawczą wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
d) Niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
3.12 Dokumentacja winna być opracowana zgodnie z ustaleniami Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. 2012. 463) i Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych wymagań jakim powinny odpowiadać dokumentacje hydrologiczne i geologiczno-inżynierskie (Dz. U. 2011, Nr 291, poz. 1714)
3.13 Obciążenie obiektów ma być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 63, poz. 735 z 2000 r. z póżn.zm)
3.14 Opracowanie w 7 egz. projektu budowlanego przebudowy mostu wraz z dojazdami do obiektu w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na przebudowę obiektu i dojazdów do mostu.
Na planie sytuacyjnym nanieść istniejące granice pasa drogowego.
W formie wykazu podać współrzędne punktów granicznych.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania:
ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. Nr 243 poz. 1623 z 2010 r. z późn. zm.), w tym art. 34 ust.1, 2 i 3
Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 2012. 462 z późn. zm.)
Każdy projekt powinien zawierać:
a) Część opisowo-obliczeniową z kompletem niezbędnych uzgodnień, m.in.: ZUDP
(2 oryginały), kserokopię uprawnień projektanta i sprawdzającego oraz kopię dokumentu o przynależności do izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, plan i informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jak również oświadczenie projektanta i sprawdzającego o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Strony muszą być ponumerowane łącznie z załącznikami i rysunkami.
Projekty powinny być oprawione w sposób uniemożliwiający ich zdekompletowanie.
b) Część rysunkową składającą się m. in. z:
- Planu orientacyjnego w skali 1:25 000 lub 1:10 000 z naniesionymi:
a) Początkiem i końcem przebiegu odcinka drogi objętego projektem
b) Podaną lokalizacją obiektu i drogi wojewódzkiej nr 829 (kolor czerwony) oraz siecią innych dróg (oznaczonych innymi kolorami) wraz z podaniem numeracji dróg,
- Planu sytuacyjnego w skali 1:500,
- Profil podłużny
- Rysunek ogólny mostu, przekrój podłużny, przekrój poprzeczny, rys. rozwiązań szczegółowych
- Niezbędnych rysunków konstrukcyjnych.
Uzgodnienia i opinie, m.in.:
a) protokół ZUDP – min. 2 oryginały,
b) inne uzgodnienia wynikające z protokołu ZUDP,
c) opinie właściwych urzędów gmin dotyczące rozwiązania sytuacyjnego,
d) uzgodnienie z właścicielami rzek rozwiązań projektowych obiektu,
e) Rejonem Dróg Wojewódzkich w Parczewie w zakresie składowania materiałów rozbiórkowych,
f) zarządcami lub właścicielami sieci i urządzeń infrastruktury technicznej występującej
w opracowaniu, innymi jednostkami np. zainteresowani właściciele wód, urządzeń infrastruktury technicznej, itp.
g) innymi jednostkami i osobami (np. wynikającymi z planu zagospodarowania przestrzennego) niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
3.15 Opracowanie projektu wykonawczego w 7 egz. wraz z częścią opisowo-obliczeniową i częścią rysunkową tak jak dla projektu budowlanego oraz:
- Przedmiarem robót w 3 egz. do opracowania kosztorysu ofertowego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2013. 1129 j.t.)
Przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz ze szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbiory robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych. Przedmiary robót muszą zawierać wyliczenie ilości robót lub dołączony załącznik zawierający tabele i wyliczenia ilości wszystkich robót umożliwiające ich zweryfikowanie przez Zamawiającego i wykonawcę robót budowlanych – dotyczy wszystkich branż.
Opracowanie przedmiaru robót składa się z:
1. karty tytułowej, która zawiera następujące informacje:
a) nazwę nadaną zamówieniu przez Zamawiającego,
b) nazwy i kody: grupy robót, klasy robót, kategorii robót,
c) adres obiektu budowlanego,
d) nazwę i adres Zamawiającego,
e) datę opracowania przedmiaru robót.
2. spisu działów przedmiaru robót, który przedstawia podział wszystkich robót budowlanych w danym obiekcie na grupy robót wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV). Dalszy podział przedmiaru robót należy opracować wg systematyki ustalonej indywidualnie lub na podstawie systematyki stosowanej w publikacjach zawierających kosztorysowe normy nakładów rzeczowych,
3. tabeli przedmiaru robót, zawierającej pozycje przedmiarowe odpowiadające robotom podstawowym. W tabelach przedmiaru robót nie uwzględnia się robót tymczasowych, czyli takich, które potrzebne są do wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane Zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót podstawowych, z wyłączeniem przypadków, gdy istnieją uzasadnione podstawy do ich odrębnego rozliczenia.
4. każda pozycja przedmiaru robót powinna posiadać następujące informacje:
a) numer pozycji przedmiaru,
b) numer specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierających wymagania dla danej pozycji przedmiaru,
c) nazwę i opis pozycji przedmiaru oraz obliczenie ilości jednostek miary dla pozycji przedmiarowej, wskazanie skąd pochodzi obmiar,
d) jednostkę miary, której dotyczy pozycja przedmiaru,
e) ilość jednostek miary przedmiaru, które zostały wyliczone na podstawie rysunków
w dokumentacji projektowej, wyłącznie w sposób zgodny z zasadami podanymi
w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót.
- SST w 7 egz. opracowane na podstawie ogólnych specyfikacji technicznych wydanych przez GDDKiA i późniejszych nowelizacji oraz w oparciu o normy obowiązujące w dniu sporządzenia SST jak i w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użykowego (Dz. U. 2013. 1129 j.t.). w odniesieniu tylko do rozwiązań projektowych ujętych w opracowywanej dokumentacji
W specyfikacjach technicznych wyrażenie „inspektor nadzoru” zastąpić słowem „Inżynier”.
- Kosztorysem inwestorskim w 3 egz. opracowanym metodą kalkulacji zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczeń planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz. U. z dnia 8 czerwca 2004 r. Nr 130, poz. 1389) oraz kosztorysem ofertowym – 3 egz. Kosztorys ofertowy należy opracować w takim samym układzie jak kosztorys inwestorski.
Podstawę do sporządzenia kosztorysu inwestorskiego stanowią:
1. dokumentacja projektowa,
2. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
3. założenia wyjściowe do kosztorysowania (Wykonawca uzyska u Zamawiającego).
4. ceny jednostkowe robót podstawowych, należy ustalić stosując powszechnie stosowane publikacje w oparciu o kalkulacje szczegółowe przy czym:
a) w przypadku braku danych rynkowych kalkulacje szczegółowe cen jednostkowych wykonać wg dotychczasowych obowiązujących zasad w zakresie bazy normatywnej (przy ustalaniu nakładów rzeczowych zastosować KNNR lub w przypadku ich braku KNR) oraz metodę interpolacji i ekstrapolacji, przy wykorzystaniu wielkości określonych w katalogach,
b) przy ustalaniu stawek i cen czynników produkcji zastosować dane rynkowe lub powszechnie stosowane publikacje aktualne na dzień sporządzenia kosztorysu (np. Informacje o cenach materiałów, robocizny i sprzętu „SEKOCENBUD”). Ceny materiałów podać łącznie z kosztami zakupu.
c) gdy zachodzi konieczność ustalenia cen jednostkowych nakładów rzeczowych na podstawie analizy indywidualnej to wtedy powinny one uwzględniać, w przypadku:
- robocizny – ilości roboczogodzin dotyczące wszystkich czynności, które są wymienione w szczegółowych opisach robot podstawowych wyszczególnionych
w pozycjach kosztorysowych, oraz 5% rezerwy na czynności pomocnicze,
- materiałów – ilości wyszczególnionych rodzajów materiałów, wyrobów lub prefabrykatów niezbędnych do pozycji kosztorysowych, z uwzględnieniem ubytków i odpadów w transporcie i procesie wbudowania,
- pracy sprzętu – ilość maszynogodzin pracy wymienionych jednostek sprzętowych, niezbędnych do wykonania robót podstawowych wyszczególnionych pozycji kosztorysowych, z uwzględnieniem przestojów wynikających z procesu technologicznego.
d) godzinowe stawki robocizny kosztorysowej ustalone na podstawie analizy własnej powinny obejmować wszystkie składniki zaliczane do wynagrodzenia oraz koszty pochodne naliczane od wynagrodzeń, a w szczególności: płace zasadnicze, premie regulaminowe, płace dodatkowe (dodatki stażowe i inne dodatki regulaminowe), płace uzupełniające (wynagrodzenia za urlopy i inne płatne nieobecności, zasiłki chorobowe, odprawy emerytalne, nagrody jubileuszowe),obligatoryjne obciążenie płac, odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.
e) w cenach jednostkowych materiałów oraz w cenach jednostkowych maszynogodzin pracy jednostek sprzętowych ustalonych na podstawie analizy własnej nie uwzględnia się podatku od towarów i usług.
f) w cenach jednostkowych należy uwzględniać kosztorysową cenę pracy jednostki sprzętowej lub transportowej wraz z kosztami obsługi etatowej oraz koszty jednorazowe, uwzględniające koszty przewozu sprzętu lub środków transportu z bazy na budowę i z powrotem, montaż i demontaż na miejscu pracy albo przezbrojenie.
5. w dokumentach kosztorysowych nie podawać wydajności maszyn i sprzętu.
6. wszystkie dokumenty (przedmiar, kosztorysy) należy wykonać w układzie SST,
7. kosztorys inwestorski winien zawierać:
7.1. stronę tytułową zawierającą:
a) nazwę obiektu lub robót budowlanych z uwzględnieniem nazw i kodów Wspólnego Słownika Zamówień i podaniem lokalizacji,
b) nazwę i adres jednostki opracowującej kosztorys,
c) imiona i nazwiska, z określeniem funkcji osób opracowujących kosztorys, a także ich podpisy,
d) wartość kosztorysową robót (netto i brutto), datę opracowania kosztorysu.
7.2. ogólną charakterystykę obiektu lub robót, zawierającą krótki opis techniczny wraz
z istotnymi parametrami, które określają wielkość obiektu lub robót,
7.3. przedmiar robót,
7.4. wydruk uproszczony podstawą wyliczenia, nr SST oraz z ceną jednostkową
i wartością pozycji,
7.5. tabelę wartości elementów scalonych, sporządzoną w postaci sumarycznego zestawienia wartości robót określonych przedmiarem robót, łącznie z narzutami kosztów pośrednich i zysku, odniesionych do elementu obiektu i zbiorczych rodzajów robót,
7.6. załączniki:
a) podać założenia wyjściowe do kosztorysowania:
- wskaźnik narzutu zysku ,
- wskaźnik narzutu kosztów pośrednich dla:
robót budowlanych drogowych i robót w zakresie budowy obiektów inżynierii lądowej,
robót budowlanych specjalistycznych,
robót ziemnych i rozbiórkowych,
b) kalkulacje szczegółowe cen jednostkowych analizy indywidualnej nakładów rzeczowych oraz analizy własne cen czynników produkcji.
7.7. Dla całego opracowania należy opracować jeden kosztorys uwzględniający wszystkie branże,
7.8. Kosztorys i przedmiary w formie cyfrowej należy opracować i zapisać w programie NORMA PRO oraz pliki PDF , exl.
3.16 Dokumentacje techniczne branży mostowej i drogowej opracować w oparciu o:
RMTiGM z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43 poz. 430 z 1999 r. z późn. zm.)
RMTiGM z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 63 poz. 735 z 2000 r. z późn. zm.)
Zarządzenie Nr 4 Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych z dnia 23 lutego 2001 r. w sprawie wprowadzenia Katalogu Wzmocnień i Remontów Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych.
Obowiązujące w okresie opracowania wszystkie przepisy i normy, wytyczne dotyczące przedmiotu zamówienia .
3.17 Inne branże kolidujące ( energetyczna, telekomunikacyjna itp.)
Dla każdej występującej branży osobno, wykonanie projektu budowlano – wykonawczego po 8 egz. zabezpieczenia lub usunięcia kolizji z przebudowywanym mostem, zgodnie z warunkami technicznymi szczegółowymi, wydanymi przez właściciela sieci, na wniosek Jednostki Projektującej. Każdy projekt powinien zawierać:
1) Część opisowo – obliczeniową z kompletem niezbędnych uzgodnień m. in. ZUDP , właścicielem sieci, kserokopię uprawnień projektanta i sprawdzającego oraz kopię dokumentu o przynależności do izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, oświadczenie, że opracowanie zostało wykonane zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i jest kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz, że zostało sprawdzone,
2) Część rysunkową,
3) Przedmiar robót wg zasad pkt. 3.15 niniejszego OPZ – 3 egz.
4) Kosztorys inwestorski i ofertowy wg zasad pkt. 3.15. niniejszego OPZ – 3 egz.,
5) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wykonane na podstawie aktualnie obowiązujących ogólnych specyfikacji technicznych – 7 egz.
3.18 Branża zieleń
W przypadku istniejącego drzewostanu należy opracować:
1) Szczegółową inwentaryzację dendrologiczną z planem wyrębu z określeniem masy drzewnej i podziałem na drewno użytkowe i opałowe oraz podaniem szacunkowej jego wartości wg cen rynkowych – 7 egz.
2) Kosztorys inwestorski i ofertowy – 3 egz. oraz przedmiar robót – 3 egz., wg zasad wymienionych w pkt. 3.15.
3) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót wykonane na podstawie ogólnych specyfikacji technicznych – 7 egz.,
4) Wycenę kosztów administracyjnych do poniesienia za wycinkę drzew,
5) Uzgodnienia z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Przyrody.
3.19 Opracowanie organizacji ruchu:
stałej organizacji ruchu – 7 egz.
tymczasowej organizacji ruchu na czas wykonywania przebudowy – 7 egz. z uwzględnieniem specyfiki występujących robót branżowych.
Projekty winny zawierać wymagane prawem opinie oraz zatwierdzenie przez właściwy organ zarządzający ruchem zgodnie z wymogami:
Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. Nr 1137 z późn. zm.)
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003r. Nr 177 poz. 1729)
Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 170 poz. 1393 z późn. zm.).
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2011 r. Nr 133 poz. 772 )
Uwagi do projektów organizacji ruchu:
1. inwentaryzację istniejącego oznakowania pionowego oraz oznakowanie projektowane należy wykonać w kolorowej szacie graficznej – używając symboli zgodnie z obowiązującą kolorystyką znaków drogowych,
2. oznakowanie poziome w projekcie stałej organizacji ruchu zaprojektować jako grubowarstwowe, chemoutwardzalne, strukturalne malowane mechanicznie (linie ciągle, przerywane i linie na skrzyżowaniach) lub ręcznie (symbole i inne).
3. należy wykonać 1 egz. dokumentacji archiwalnej projektu stałej organizacji ruchu w postaci elektronicznej, stworzonej w programie graficznym spełniającym warunek wymienialności plików zapisanych w formatach DWG i DXF otwieranych w programie AUTOCAD 2004 z opisem wprowadzonych elementów, znaki pionowe, poziome, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, itp. należy zapisać na oddzielnych warstwach w sposób umożliwiający automatyczne tworzenie baz danych o tych elementach.
Pozycje przedmiarowe i kosztorysowe dla tego projektu, winny być uwzględnione
w odpowiednich opracowaniach branży mostowej i/lub drogowej.
Projekt powinien być zapisany na płycie CD, która winna być zaopatrzona w spis określający szczegółową zawartość (nazwa projektu, nazwa załącznika i nazwa pliku, na którym został zapisany). Wszystkie materiały tekstowe, takie jak opisy techniczne, obliczenia, należy zapisać w formatach Microsoft World lub Microsoft Excel. Przedmiary
i kosztorysy należy sporządzić w programie Norma Pro. Rysunki powinny być zapisane
w formacie DWG lub DXF otwieranym przez program AutoCAD 2004. Ponadto cała dokumentacja projektowa ma być zapisana na oddzielnej płycie CD w formacie PDF
w układzie dokumentacji.
3.20. Sporządzenie zbiorczego kosztorysu obejmującego wszystkie branże wchodzące w skład dokumentacji technicznej, będącej przedmiotem zamówienia.
3.21. Sporządzenie kosztorysu ofertowego wg pkt. 3.15.
4. Harmonogram prac projektowych
4.1. Dla zapewnienia możliwości monitorowania postępu prac projektowych, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć harmonogram prac projektowych w terminie 14 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający zatwierdzi harmonogram prac projektowych, o ile będzie on zgodny z wymaganiami umowy w ciągu 14 dni od daty przedłożenia do zatwierdzenia. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznego (przekazywanego do Zamawiającego do dnia 5-ego każdego miesiąca) raportu z postępu prac.
4.2. Zatwierdzony harmonogram prac projektowych stanowi integralną część przedmiotowej umowy.
4.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy Wykonawcy w przypadku, gdy opóźnienie w realizacji poszczególnych części przedmiotu zamówienia ujętych w zatwierdzonym harmonogramie, przekroczy 30 dni, od terminu wskazanego w tym harmonogramie.
5. Wymogi formalno – prawne
5.1. Poszczególne elementy dokumentacji projektowej powinny być sprawdzone przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane a każdy projekt budowlany i wykonawczy powinien zawierać także:
1) kopie wyrysu i wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
2) kopie uprawnień budowlanych projektanta i sprawdzającego oraz kopię dokumentu
o przynależności do izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa,
3) kopię protokółu ZUDP,
4) kopie uzgodnień z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym i ze Starostą,
5) oświadczenie, że opracowanie zostało wykonane zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i jest kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz, że zostało sprawdzone.
6) W każdym egzemplarzu, część opisowa i każdy rysunek winien być podpisany przez osoby uprawnione w formie oryginału. Kserokopie podpisu nie będą przyjęte.
7) Informację BIOZ.
5.2. Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymogi określone w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia oraz w przepisach prawnych, normach, normatywach, katalogach, wytycznych i innych niezbędnych przy realizacji zamówienia, obowiązujących w dniu przekazania dokumentacji Zamawiającemu.
5.3. Jednostka Projektowa odpowiada za wady dokumentacji projektowej. Ujawnione wady Jednostka Projektowa zobowiązana jest usunąć w terminie określonym przez Zamawiającego. Poprawki winny być naniesione w każdym egzemplarzu projektu budowlanego i wykonawczego oraz na matrycach jak również w nośnikach czytelnych dla urządzeń elektronicznego przetwarzania danych.
5.4. Do dokumentacji należy również dołączyć oświadczenia właścicieli nieruchomości, które nie stanowią drogi wojewódzkiej, a na których będą prowadzone roboty związane z:
1) zabezpieczeniem lub przebudową urządzeń obcych, kolidujących z przyjętym rozwiązaniem branży drogowej i mostowej,
6. Informacje i warunki uzupełniające.
6.1. Rozwiązania techniczne winny być zgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
6.2. Branżowe warunki techniczne uzyskane od właścicieli lub zarządców urządzeń kolidujących z projektowanymi robotami drogowymi i mostowymi winny być akceptowane przez Zamawiającego.
6.3. Projekt należy uzgadniać na roboczo w tut. Zarządzie.
6.4. W ramach umowy Wykonawca na wniosek Zamawiającego, dwukrotnie uaktualni (bez wynagrodzenia) kosztorys inwestorski w oparciu o poziom cen występujący w tym czasie zgodnie z PZP.
6.5. Dodatkowych informacji dotyczących zagadnień technicznych udzieli Sekcja Mostów tel. (81) 749-53-34.
7. Odbiór prac
7.1 Kompletną dokumentację projektową wraz z dokumentami, uzgodnieniami i protokołem przekazania, należy dostarczyć do siedziby ZDW w Lublinie w terminie przewidzianym umową.
7.2 Za termin przekazania dokumentacji projektowej uznaje się dzień przekazania kompletnego przedmiotu zamówienia do ZDW w Lublinie, potwierdzony podpisanym protokołem zdawczo-odbiorczym.
7.3 Zamawiający w terminie 30 dni od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego, sprawdzi jego kompletność. W przypadku kompletności zamówienia i zgodności z zamówieniem, Zamawiający podpisze protokół zdawczo-odbiorczy z datą przekazania przedmiotu zamówienia do ZDW w Lublinie.
7.4 W razie braku kompletności zamówienia (brak rysunków, dokumentów, uzgodnień, opinii lub innych części zamówienia w przekazanej dokumentacji, itp. ), Zamawiający zażąda ich uzupełnienia, bez podpisywania protokołu zdawczo-odbiorczego. Protokół zdawczo-odbiorczy będzie mógł być podpisany z dniem uzupełnienia przez Wykonawcę dokumentacji do zgodności z zamówieniem.
7.5 Wady ukryte w dokumentacji ujawnione po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego, Wykonawca usunie w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
7.6 Wykonawca udzieli rękojmi na opracowany projekt do czasu oddania inwestycji do użytkowania (planowany termin oddania inwestycji do użytkowania 31.12.2016 r.).
UWAGA :
Przy opisywaniu rozwiązań projektowych Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub gdy nie może opisać urządzenia lub materiału za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takim przypadku opisowi towarzyszyć będą określenia "lub równoważny", co w konsekwencji powoduje, iż wymieniony konkretny produkt otrzymuje charakter jedynie przykładowy. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest podać parametry równoważności. Ponadto Wykonawca przy opisywaniu rozwiązań projektowych zobowiązany jest do stosowania art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000, 71322300, 90720000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia wraz z nadzorem autorskim wynosi 95.958,72 PLN netto, w tym szacunkowa wartość dokumentacji projektowej 83.920,32 PLN netto, szacunkowa wartość nadzoru autorskiego 12.038,40 PLN netto.
Szacunkowa wartość bez VAT: 95 958,72 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: Pełnienie nadzoru autorskiego odbędzie się na zasadach prawa opcji w rozumieniu art. 34 ust.5 ustawy Prawo
zamówień publicznych. Zlecenie wykonywania nadzoru autorskiegozależeć będzie od potrzeb Zamawiającego.
1) Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych dokumentacją projektową (planowany termin oddania inwestycji do użytkowania 31.12.2016 r.)
2) Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w ilości maksymalnej
10 pobytów zespołu projektowego na budowie.
3) Nadzór autorski będzie sprawowany na zlecenia Zamawiającego. Zlecenia wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części określonej w SIWZ przez Zamawiającego maksymalnej ilości pobytów zespołu nadzoru autorskiego na budowie (prawo opcji). Rozliczenie następować będzie na podstawie wykonanych pobytów zespołu na budowie.
4) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o planowanym rozpoczęciu realizacji prac objętych dokumentacją projektową co najmniej 2 tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia prac. Zlecenie wykonania nadzoru autorskiego nastąpi co najmniej na 2 dni robocze przed określonym przez Zamawiającego terminem wykonania nadzoru. Zlecenie wykonania nadzoru następować będzie pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie. W sytuacjach szczególnych, wymagających niezwłocznej obecności autora projektu na terenie prowadzenia robót, osoba pełniąca nadzór autorski zobowiązana jest wykonać nadzór autorski w dniu powiadomienia. W takim wypadku zlecenie wykonania nadzoru autorskiego może nastąpić telefonicznie
z późniejszym pisemnym potwierdzeniem dokonania zlecenia.
5) W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej,
b) Wykonywania projektów zamiennych,
c) Wyjaśniania Wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano-wykonawczą wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
d) Niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 31.3.2014. Zakończenie 28.11.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
I. Wymagania dotyczące wadium
1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości: 1.000,00 zł, słownie złotych: jeden tysiąc 00/100.
2. Wadium może być wnoszone w formach określonych w art. 45, ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
1) Pieniądzu;
2) Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) Gwarancjach bankowych;
4) Gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42 poz. 275, z późń. zm.)
3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na konto ZDW w Lublinie w Banku Zachodnim WBK S.A. 4 Oddział w Lublinie nr 89 1500 1520 1215 2004 1596 0000.
4. W ofercie należy złożyć dokument potwierdzający wniesienie wadium.
UWAGA:
1. Wadium w pieniądzu należy wnosić ściśle z dyspozycją art. 45 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, tzn. „przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego”. W myśl art. 63. ust. 3 pkt.1 ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U z 2012 poz. 1376 z późn. zm.) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63c Prawa bankowego polecenie przelewu stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela.
Oznacza to, że wpłata gotówkowa wadium wnoszona na poczcie lub w banku nie stanowi polecenia przelewu w rozumieniu wyżej cytowanych artykułów.
2. Wadium wnoszone przelewem (art. 45 ust. 7 ustawy pzp) uważa się za wniesione w terminie, jeżeli wpłynie na konto ZDW w Lublinie przed upływem terminu składania ofert.
II. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Od Wykonawcy, któremu zostanie przyznane zamówienie, Zamawiający będzie żądał złożenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2 % ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym.
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2
ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42 poz. 275, z późń. zm.).
2. Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w innej formie.
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy należy złożyć przed podpisaniem umowy.
4. Zamawiający dopuszcza, jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy, pozostawienie wadium wniesionego w pieniądzu uzupełnionego do wysokości zabezpieczenia.
5. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza ustanowić zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, tego rodzaju gwarancja musi spełniać następujące wymagania: musi być nieodwołalna, bezwarunkowa, płatna na każde żądanie. Dodatkowo w gwarancji winna znajdować się nazwa banku oraz rachunek na który uiszczona zostanie zapłata w przypadku skorzystania z gwarancji, tj: BANK ZACHODNI WBK S.A. 4 ODZIAŁ W LUBLINIE 87 1500 1520 1215 2004 1600 0000. Ponadto przed ustanowieniem zabezpieczenia w formie tego rodzaju gwarancji, treść gwarancji musi zostać uprzednio zaakceptowana przez Zamawiającego.
6. Zabezpieczenie ma za zadanie zagwarantować należyte wykonanie przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy oraz służy do pokrycia wszelkich roszczeń Zamawiającego wobec Wykonawcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy, w tym roszczeń Zamawiającego z tytułu odpowiedzialności Wykonawcy za wady lub braki wykonanego przedmiotu umowy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, do oferty należy załączyć dokument (np. odpowiednią umowę) ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego zgodnie z art. 23 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. W przypadku podpisania oferty i innych dokumentów przez osobę/osoby, które nie są wymienione w odpisie z właściwego rejestru do oferty należy załączyć dokument potwierdzający prawo do reprezentowania podmiotu przez osobę/osoby podpisujące ofertę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I.
1. W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) Posiadania wiedzy i doświadczenia;
2) Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału:
1) Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na posiadaniu wiedzy i doświadczenia w oparciu o Załącznik - Wykaz wykonanych usług. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał minimum jedną usługę polegającą na opracowaniu projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy drogowego obiektu inżynierskiego (min. 1 projekt) o rozpiętości przęseł min. 20,0 m (min 2 przęsła) i o długości całkowitej min. 56,0 m.
2) Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w oparciu o Załącznik - Wykaz osób oraz Załącznik - Oświadczenie o posiadaniu wymaganych uprawnień. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże dysponowanie (wraz z podstawą do dysponowania) osobami, które mogą wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w zakresie projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych i sprawowania nadzoru autorskiego w następujących specjalnościach:
- mostowa w specjalizacji drogowe obiekty inżynierskie z uprawnieniami do projektowania obiektów mostowych (bez ograniczeń) – min. 1 osoba
- drogowa – min. 1 osoba
- telekomunikacyjna - min. 1 osoba
- instalacyjna w zakresie sieci, instalacje i urządzenia gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne – min. 1 osoba
- instalacyjne w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych – min. 1 osoba
Zamawiający dopuszcza dysponowanie mniejszą liczbą osób w przypadku, kiedy wskazana osoba posiada uprawnienia na więcej niż jedną spośród ww. specjalności.
Osoby przewidziane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie muszą posiadać wymagane uprawnienia, które zostały wydane zgodnie z ustawą prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (z póź. zmianami) art. 12 ustęp 1 ppkt 2.4. ustęp 7, art. 12a lub uprawnienia uzyskane na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie ustawy prawo budowlane z 1994 r, natomiast w przypadku osób, które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394). Osoby spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej muszą się legitymować decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub decyzją o prawie do świadczenia usług transgranicznych, wydanymi przez właściwe rady izby inżynierów, albo udokumentować, że zdały egzamin na uprawnienia budowlane przed właściwą Izbą.
3. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów - Zamawiający żąda dołączenia do oferty, w szczególności, pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Przez pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego rozumie się oryginał zobowiązania lub kserokopię zobowiązania poświadczoną, za zgodność z oryginałem przez ten podmiot (zgodnie z wyrokami KIO nr; KIO 786/11, KIO 787/11, KIO 797/11, KIO 830/11, KIO 1008/11)
UWAGA!
Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów winno posiadać formę pisemną, stosowną treść, z której będzie wynikało, że podmiot ten zobowiązał się do udostępnienia określonych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz dla swej skuteczności musi zostać złożone przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu trzeciego w powyższym zakresie. Zobowiązanie złożone przez osobę nieuprawnioną nie dowodzi udostępnienia zasobu przez podmiot trzeci.(Zgodnie z wyrokiem KIO2213/11).
4. Zgodnie z § 1 ust. 6 pkt 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231), jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może żądać: dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.”
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunki udziału mogą być spełnione łącznie.
II.
1. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału Wykonawca załączy do oferty Oświadczenie potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
2. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału polegającego na posiadaniu wiedzy
i doświadczenia Wykonawca załączy do oferty wykaz usługi/usług o której mowa
powyżej, wykonanej w okresie ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy w tym okresie wraz z podaniem jej wartości, przedmiotu, daty wykonania i podmiotu, na rzecz którego usługa została wykonana, oraz załączeniem dowodów, że usługa ta została wykonana należycie.
Uwaga:
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi, o których mowa w ppkt 2, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w ppkt 2.
3. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału polegającego na dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca załączy do oferty:
1) wykaz osób, o których mowa powyżej, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia ze wskazaniem zakresu wykonywanych przez nich czynności, zawierający informacje o dysponowaniu osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno- budowlanych i sprawowania nadzoru autorskiego w następujących specjalnościach: mostowej w specjalizacji drogowe obiekty inżynierskie z uprawnieniami do projektowania obiektów mostowych (bez ograniczeń), drogowej, telekomunikacyjnej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
2) oświadczenie, że wskazane osoby posiadają odpowiednie uprawnienia.
4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawca załączy do oferty:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust 1ustawy Prawo zamówień publicznych.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne, konsorcja) oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
8) Oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne, konsorcja) oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
9) Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
10) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
a) zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2, 3, 4 i 6), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż
6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne
i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
b) zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 5 i 7) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
11) W przypadku gdy w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
KU.372/5/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
3.3.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 3.3.2014 - 10:30

Miejscowość:

Lublin, ul. Turystyczna 7a.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Oferty należy złożyć w siedzibie Zamawiającego - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Turystyczna 7a, w pokoju nr 107 do dnia 3.3.2014 r. do godz. 10:00
Oferty zostaną otwarte w siedzibie Zamawiającego - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Turystyczna 7a, w pokoju nr 208 w dniu 3.3.2014 r. o godz. 10:30.
Uwaga:
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści na stronie internetowej, wykaz złożonych ofert, tj. wykaz wykonawców, którzy złożyli oferty oraz ceny ofert.Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami

1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pomocą faksu nr +48 817495341; +48 817495377 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: dzp@zdw.lublin.pl.

2. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
1) W sprawach technicznych – Wydział Przygotowania Inwestycji: Dariusz Wieczorek +48 817495340.
2) W sprawach formalno-prawnych związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia i zawarciem umowy - Wydział Umów, Renata Bieńko, tel. +48 817495329.
UWAGA:

Wykonawcy, którzy uzyskają niniejszą specyfikację ze strony internetowej zamawiającego lub w inny sposób i zamierzają ubiegać się o udzielenie zamówienia, proszeni są o przesłanie krótkiej informacji faksem +48 817495377 lub pocztą elektroniczną na adres dzp@zdw.lublin.pl zawierającej podstawowe dane firmy (nazwa, adres, numer tel. i faksu, adres poczty elektronicznej). Wykonawcy, którzy zgłoszą w ten sposób zamiar ubiegania się o udzielenie zamówienia będą przez Zamawiającego indywidualnie (bezpośrednio) zawiadamiani o np.: zapytaniach, wyjaśnieniach i zmianach dotyczących specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwołaniu przez Zamawiającego zebrania wszystkich wykonawców, przedłużeniu terminu składania ofert.

Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, polegających na:
1) zmianie terminu wykonania Umowy w przypadku gdy:
a) przedłużeniu uległy procedury na etapie wydawania opinii, uzgodnień, postanowień i decyzji administracyjnych;
b) wystąpiły zamówienia dodatkowe niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia i które mają wpływ na termin realizacji zamówienia;
c) zmianie uległy przepisy prawne powodujące konieczność modyfikacji opisu przedmiotu zamówienia i wynikającą stąd pracochłonność czynności;
d) warunki atmosferyczne nie pozwoliły na sporządzenie materiałów przedprojektowych (np. inwentaryzacji, mapy do celów projektowych, opracowań geodezyjnych, geologicznych i geotechnicznych i innych);
e) zaistniała konieczność wykonania badań archeologicznych w ściśle określonym terminie;
f) w przypadku wniesienia przez wykonawcę/wykonawców, po upływie terminu składania ofert odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Termin wykonania Umowy wydłuża się o liczbę dni odpowiadającą okresowi zawieszenia terminu związania ofertą.
2) zmianie wynagrodzenia Umowy w przypadku, gdy:
a) zmianie uległy stawki podatku VAT
3) zmianach osobowych w przypadku gdy:
a) z uwagi na niezależne od stron okoliczności (tj. choroba, wypadki losowe, nieprzewidziane zmiany organizacyjne) nastąpiła lub powinna nastąpić zmiana osób kluczowych dla realizacji Umowy np. koordynatora prac, projektanta itp. oraz osób reprezentujących strony;
4) zmianach redakcyjnych Umowy w przypadku gdy:
a) nastąpi zmiana danych stron ujawnionych w rejestrach publicznych oraz zmiany dotyczące wskazania stron.
5) zmianach podwykonawcy - podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się
w złożonej ofercie, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - w przypadku akceptacji przez Zamawiającego wskazanego innego podwykonawcy po wykazaniu, iż proponowany inny podwykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
6) rezygnacji z podwykonawcy - podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się
w złożonej ofercie, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - w przypadku wykazania Zamawiającemu, iż Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458777
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 22458700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość
o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
8. Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.1.2014
TI Tytuł Polska-Lublin: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 137145-2014
PD Data publikacji 19/04/2014
OJ Dz.U. S 78
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Zarząd Dróg Wojewódzkich
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 15/04/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322300 - Usługi projektowania mostów
90720000 - Ochrona środowiska
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322300 - Usługi projektowania mostów
90720000 - Ochrona środowiska
IA Adres internetowy (URL) www.zdw.bip.lubelskie.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/04/2014    S78    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2014/S 078-137145

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich
ul. Turystyczna 7a
Osoba do kontaktów: mgr inż. Sławomir Szepietowski
20-207 Lublin
Polska
Tel.: +48 817495329
E-mail: dzp@zdw.lublin.pl
Faks: +48 817495377

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zdw.bip.lubelskie.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: samorządowa jednostka budżetowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania p.n.: „Przebudowa mostu przez rz. Bystrzycę w m. Spiczyn wraz z dojazdami do mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice”
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: most przez rz. Bystrzycę w m. Spiczyn w ciągu drogi wojewódzkiej
nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowej w
stadium projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania p.n.: „Przebudowa mostu przez rz. Bystrzycę w m.
Spiczyn wraz z dojazdami do mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice”.
Dokumentacja ma służyć do uzyskania decyzji pozwolenie na budowę dla realizacji przebudowy mostu wraz z
dojazdami w m. Spiczyn w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829.
zgodnie z poniższym opisem:
1. Opis stanu istniejącego.
1.1. Skrócony opis konstrukcji obiektu.
Most stały, żelbetowy, trzyprzęsłowy, belkowy, ciągły, bez wsporników. W przekroju poprzecznym mostu
znajdują się trzy belki żelbetowe w rozstawie osiowym 3,20 m. Przyczółki żelbetowe w postaci ścian
posadowione na żelbetowych palach wbijanych „Hennebigue” o przekroju 35x35 cm i długości 9,00 m. Filary
żelbetowe słupowe posadowione na studniach żelbetowych śr. 2,00 i grupie pali żelbetowych wbijanych
„Hennebigue” o przekroju 35x35 cm i długości 9,00 m (4szt. Pali pod każdą ze studni). Nawierzchnia mostu
bitumiczna z betonu asfaltowego. Obiekt usytuowany jest na prostym odcinku drogi a jego oś podłużna krzyżuje
się z osią rzeki pod kątem 730.
Rok budowy mostu 1960.
1.2. Podstawowe parametry techniczno-użytkowe.
- długość całkowita obiektu lc = 56,52 m
- rozpiętość teoretyczna lt(16,00+24,00+16,00)m
- szerokość całkowita ustroju niosącego bc = 9,00 m
- szerokość jezdni bj = 6,00 m
- obciążenie: Normatyw – 1986 klasa I, T-80
2. Założenia projektowe
1. Obiekt inżynierski należy zaprojektować na obciążenie klasy „A” wg PN-85/S-10030 ze sprawdzeniem
kołowym pojazdem specjalnym, według STANAG 2021, zgodnie z RMTiGM z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie
warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz.U. Nr
63, poz 735 z 03-08-2000r. z późn. zm.)
2. Szerokość obiektu należy dostosować do parametrów ulicy lub drogi „G” (jezdnia o szerokości 7,0 m).
3. Przewidzieć kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne betonu.
4. W projekcie należy podać aktualna nośność użytkową obiektu po wykonaniu remontu.
3. Zakres opracowania.
3.1 Uzyskanie wypisu i wyrysu z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Spiczyn oraz
skróconego wypisu z ewidencji gruntów dla działek na których będzie realizowana inwestycja.
3.2 Wykonanie mapy do celów projektowych w układzie cyfrowym w skali 1:500.
3.3 Wykonanie inwentaryzacji istniejącego obiektu i pomiarów uzupełniających.
3.4 Wykonanie obliczeń hydrologiczno-hydraulicznych.
3.5 Remont dróg dojazdowych do obiektu na długości min. 50m z każdej strony.
3.6 Opracowanie dokumentacji geotechnicznej i geologiczno-inżynierskiej na podstawie wykonanych 8szt.
otworów do głębokości 12m – 3 egz.
3.7 Opracowanie operatu wodnoprawnego do uzyskania decyzji o pozwoleniu wodno prawnym w 4 egz.
3.8 Uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez ZDW w Lublinie
3.9 Przygotowanie materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, tj:
- opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia,
- pozyskanie poświadczonej przez właściwy organ kopii mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany
teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który inwestycja będzie
oddziaływać,
- pozyskanie wypisów z rejestru gruntów obejmujących przewidywany teren, na którym będzie realizowane
przedsięwzięcie oraz obejmujących obszar, na który inwestycja będzie oddziaływać,
- opracowanie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (tylko w przypadku nałożenia przez
właściwy organ obowiązku jego opracowania), wraz z uzyskaniem na podstawie pełnomocnictwa Zarządu
Dróg Wojewódzkich w Lublinie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Powyższe należy wykonać
zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale
społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199,
poz. 1227 z późn. zm.).
3.10 Uzyskanie wszelkich innych decyzji, uzgodnień i opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę
wynikających z ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz innych przepisów prawa
obowiązujących w czasie opracowania.
3.11 Wykonawca zapewni nadzór autorski w czasie robót realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej
sporządzonej w oparciu o niniejszą umowę oraz w zakresie określonym przez ustawę Prawo budowlane (art.
20 ust.1 pkt 4 ustawy). Pełnienie nadzoru autorskiego odbędzie się na zasadach prawa opcji w rozumieniu art.
34 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zlecenie wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będzie od
potrzeb Zamawiającego.
1) Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych
dokumentacją projektową (planowany termin oddania inwestycji do użytkowania 31.12.2016 r.)
2) Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w ilości maksymalnej 10 pobytów zespołu
projektowego na budowie.
3) Nadzór autorski będzie sprawowany na zlecenia Zamawiającego. Zlecenia wykonywania nadzoru
autorskiego zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z
całości lub z części określonej w SIWZ przez Zamawiającego maksymalnej ilości pobytów zespołu nadzoru
autorskiego na budowie (prawo opcji). Rozliczenie następować będzie na podstawie wykonanych pobytów
zespołu na budowie.
4) Zamawiający powiadomi pisemnie Wykonawcę o planowanym rozpoczęciu realizacji prac objętych
dokumentacją projektową co najmniej 2 tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia prac. Zlecenie
wykonania nadzoru autorskiego nastąpi co najmniej na 2 dni robocze przed określonym przez Zamawiającego
terminem wykonania nadzoru. Zlecenie wykonania nadzoru następować będzie pisemnie. Pisemne zlecenie
zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający
poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie. W sytuacjach szczególnych, wymagających niezwłocznej
obecności autora projektu na terenie prowadzenia robót, osoba pełniąca nadzór autorski zobowiązana jest
wykonać nadzór autorski w dniu powiadomienia. W takim wypadku zlecenie wykonania nadzoru autorskiego
może nastąpić telefonicznie z późniejszym pisemnym potwierdzeniem dokonania zlecenia.
5) W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez
Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej,
b) Wykonywania projektów zamiennych,
c) Wyjaśniania Wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano-wykonawczą wątpliwości powstałych w
toku realizacji robót,
d) Niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
3.12 Dokumentacja winna być opracowana zgodnie z ustaleniami Ministra Transportu, Budownictwa i
Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia
obiektów budowlanych (Dz. U. 2012. 463) i Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011 r.
w sprawie szczegółowych wymagań jakim powinny odpowiadać dokumentacje hydrologiczne i geologicznoinżynierskie
(Dz. U. 2011, Nr 291, poz. 1714)
3.13 Obciążenie obiektów ma być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia
30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i
ich usytuowanie (Dz. U. Nr 63, poz. 735 z 2000 r. z póżn.zm)
3.14 Opracowanie w 7 egz. projektu budowlanego przebudowy mostu wraz z dojazdami do obiektu w zakresie
niezbędnym do uzyskania pozwolenia na przebudowę obiektu i dojazdów do mostu.
Na planie sytuacyjnym nanieść istniejące granice pasa drogowego.
W formie wykazu podać współrzędne punktów granicznych.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania:
ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. Nr 243 poz. 1623 z 2010 r. z późn. zm.),
w tym art. 34 ust.1, 2 i 3
Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie
szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 2012. 462 z późn. zm.)
Każdy projekt powinien zawierać:
a) Część opisowo-obliczeniową z kompletem niezbędnych uzgodnień, m.in.: ZUDP
(2 oryginały), kserokopię uprawnień projektanta i sprawdzającego oraz kopię dokumentu o przynależności do
izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa, plan i informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony
zdrowia, jak również oświadczenie projektanta i sprawdzającego o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie
z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Strony muszą być ponumerowane łącznie z
załącznikami i rysunkami.
Projekty powinny być oprawione w sposób uniemożliwiający ich zdekompletowanie.
b) Część rysunkową składającą się m. in. z:
- Planu orientacyjnego w skali 1:25 000 lub 1:10 000 z naniesionymi:
a) Początkiem i końcem przebiegu odcinka drogi objętego projektem
b) Podaną lokalizacją obiektu i drogi wojewódzkiej nr 829 (kolor czerwony) oraz siecią innych dróg
(oznaczonych innymi kolorami) wraz z podaniem numeracji dróg,
- Planu sytuacyjnego w skali 1:500,
- Profil podłużny
- Rysunek ogólny mostu, przekrój podłużny, przekrój poprzeczny, rys. rozwiązań szczegółowych
- Niezbędnych rysunków konstrukcyjnych.
Uzgodnienia i opinie, m.in.:
a) protokół ZUDP – min. 2 oryginały,
b) inne uzgodnienia wynikające z protokołu ZUDP,
c) opinie właściwych urzędów gmin dotyczące rozwiązania sytuacyjnego,
d) uzgodnienie z właścicielami rzek rozwiązań projektowych obiektu,
e) Rejonem Dróg Wojewódzkich w Parczewie w zakresie składowania materiałów rozbiórkowych,
f) zarządcami lub właścicielami sieci i urządzeń infrastruktury technicznej występującej
w opracowaniu, innymi jednostkami np. zainteresowani właściciele wód, urządzeń infrastruktury technicznej, itp.
g) innymi jednostkami i osobami (np. wynikającymi z planu zagospodarowania przestrzennego) niezbędnych do
uzyskania pozwolenia na budowę.
3.15 Opracowanie projektu wykonawczego w 7 egz. wraz z częścią opisowo-obliczeniową i częścią rysunkową
tak jak dla projektu budowlanego oraz:
- Przedmiarem robót w 3 egz. do opracowania kosztorysu ofertowego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,
specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.
U. 2013. 1129 j.t.)
Przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w
kolejności technologicznej ich wykonania wraz ze szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających
szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbiory robót
budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych. Przedmiary
robót muszą zawierać wyliczenie ilości robót lub dołączony załącznik zawierający tabele i wyliczenia ilości
wszystkich robót umożliwiające ich zweryfikowanie przez Zamawiającego i wykonawcę robót budowlanych –
dotyczy wszystkich branż.
Opracowanie przedmiaru robót składa się z:
1. karty tytułowej, która zawiera następujące informacje:
a) nazwę nadaną zamówieniu przez Zamawiającego,
b) nazwy i kody: grupy robót, klasy robót, kategorii robót,
c) adres obiektu budowlanego,
d) nazwę i adres Zamawiającego,
e) datę opracowania przedmiaru robót.
2. spisu działów przedmiaru robót, który przedstawia podział wszystkich robót budowlanych w danym obiekcie
na grupy robót wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV). Dalszy podział przedmiaru robót należy opracować
wg systematyki ustalonej indywidualnie lub na podstawie systematyki stosowanej w publikacjach zawierających
kosztorysowe normy nakładów rzeczowych,
3. tabeli przedmiaru robót, zawierającej pozycje przedmiarowe odpowiadające robotom podstawowym.
W tabelach przedmiaru robót nie uwzględnia się robót tymczasowych, czyli takich, które potrzebne są do
wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane Zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót
podstawowych, z wyłączeniem przypadków, gdy istnieją uzasadnione podstawy do ich odrębnego rozliczenia.
4. każda pozycja przedmiaru robót powinna posiadać następujące informacje:
a) numer pozycji przedmiaru,
b) numer specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierających wymagania dla danej
pozycji przedmiaru,
c) nazwę i opis pozycji przedmiaru oraz obliczenie ilości jednostek miary dla pozycji przedmiarowej, wskazanie
skąd pochodzi obmiar,
d) jednostkę miary, której dotyczy pozycja przedmiaru,
e) ilość jednostek miary przedmiaru, które zostały wyliczone na podstawie rysunków
w dokumentacji projektowej, wyłącznie w sposób zgodny z zasadami podanymi
w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót.
- SST w 7 egz. opracowane na podstawie ogólnych specyfikacji technicznych wydanych przez GDDKiA i
późniejszych nowelizacji oraz w oparciu o normy obowiązujące w dniu sporządzenia SST jak i w oparciu o
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy
dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu
funkcjonalno-użykowego (Dz. U. 2013. 1129 j.t.). w odniesieniu tylko do rozwiązań projektowych ujętych w
opracowywanej dokumentacji
W specyfikacjach technicznych wyrażenie „inspektor nadzoru” zastąpić słowem „Inżynier”.
- Kosztorysem inwestorskim w 3 egz. opracowanym metodą kalkulacji zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw
sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczeń planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych
kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz. U. z dnia 8 czerwca
2004 r. Nr 130, poz. 1389) oraz kosztorysem ofertowym – 3 egz. Kosztorys ofertowy należy opracować w takim
samym układzie jak kosztorys inwestorski.
Podstawę do sporządzenia kosztorysu inwestorskiego stanowią:
1. dokumentacja projektowa,
2. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
3. założenia wyjściowe do kosztorysowania (Wykonawca uzyska u Zamawiającego).
4. ceny jednostkowe robót podstawowych, należy ustalić stosując powszechnie stosowane publikacje w oparciu
o kalkulacje szczegółowe przy czym:
a) w przypadku braku danych rynkowych kalkulacje szczegółowe cen jednostkowych wykonać wg
dotychczasowych obowiązujących zasad w zakresie bazy normatywnej (przy ustalaniu nakładów rzeczowych
zastosować KNNR lub w przypadku ich braku KNR) oraz metodę interpolacji i ekstrapolacji, przy wykorzystaniu
wielkości określonych w katalogach,
b) przy ustalaniu stawek i cen czynników produkcji zastosować dane rynkowe lub powszechnie stosowane
publikacje aktualne na dzień sporządzenia kosztorysu (np. Informacje o cenach materiałów, robocizny i sprzętu
„SEKOCENBUD”). Ceny materiałów podać łącznie z kosztami zakupu.
c) gdy zachodzi konieczność ustalenia cen jednostkowych nakładów rzeczowych na podstawie analizy
indywidualnej to wtedy powinny one uwzględniać, w przypadku:
- robocizny – ilości roboczogodzin dotyczące wszystkich czynności, które są wymienione w szczegółowych
opisach robot podstawowych wyszczególnionych
w pozycjach kosztorysowych, oraz 5% rezerwy na czynności pomocnicze,
- materiałów – ilości wyszczególnionych rodzajów materiałów, wyrobów lub prefabrykatów niezbędnych do
pozycji kosztorysowych, z uwzględnieniem ubytków i odpadów w transporcie i procesie wbudowania,
- pracy sprzętu – ilość maszynogodzin pracy wymienionych jednostek sprzętowych, niezbędnych do wykonania
robót podstawowych wyszczególnionych pozycji kosztorysowych, z uwzględnieniem przestojów wynikających z
procesu technologicznego.
d) godzinowe stawki robocizny kosztorysowej ustalone na podstawie analizy własnej powinny obejmować
wszystkie składniki zaliczane do wynagrodzenia oraz koszty pochodne naliczane od wynagrodzeń, a w
szczególności: płace zasadnicze, premie regulaminowe, płace dodatkowe (dodatki stażowe i inne dodatki
regulaminowe), płace uzupełniające (wynagrodzenia za urlopy i inne płatne nieobecności, zasiłki chorobowe,
odprawy emerytalne, nagrody jubileuszowe),obligatoryjne obciążenie płac, odpisy na zakładowy fundusz
świadczeń socjalnych.
e) w cenach jednostkowych materiałów oraz w cenach jednostkowych maszynogodzin pracy jednostek
sprzętowych ustalonych na podstawie analizy własnej nie uwzględnia się podatku od towarów i usług.
f) w cenach jednostkowych należy uwzględniać kosztorysową cenę pracy jednostki sprzętowej lub transportowej
wraz z kosztami obsługi etatowej oraz koszty jednorazowe, uwzględniające koszty przewozu sprzętu lub
środków transportu z bazy na budowę i z powrotem, montaż i demontaż na miejscu pracy albo przezbrojenie.
5. w dokumentach kosztorysowych nie podawać wydajności maszyn i sprzętu.
6. wszystkie dokumenty (przedmiar, kosztorysy) należy wykonać w układzie SST,
7. kosztorys inwestorski winien zawierać:
7.1. stronę tytułową zawierającą:
a) nazwę obiektu lub robót budowlanych z uwzględnieniem nazw i kodów Wspólnego Słownika Zamówień i
podaniem lokalizacji,
b) nazwę i adres jednostki opracowującej kosztorys,
c) imiona i nazwiska, z określeniem funkcji osób opracowujących kosztorys, a także ich podpisy,
d) wartość kosztorysową robót (netto i brutto), datę opracowania kosztorysu.
7.2. ogólną charakterystykę obiektu lub robót, zawierającą krótki opis techniczny wraz
z istotnymi parametrami, które określają wielkość obiektu lub robót,
7.3. przedmiar robót,
7.4. wydruk uproszczony podstawą wyliczenia, nr SST oraz z ceną jednostkową
i wartością pozycji,
7.5. tabelę wartości elementów scalonych, sporządzoną w postaci sumarycznego zestawienia wartości robót
określonych przedmiarem robót, łącznie z narzutami kosztów pośrednich i zysku, odniesionych do elementu
obiektu i zbiorczych rodzajów robót,
7.6. załączniki:
a) podać założenia wyjściowe do kosztorysowania:
- wskaźnik narzutu zysku ,
- wskaźnik narzutu kosztów pośrednich dla:
robót budowlanych drogowych i robót w zakresie budowy obiektów inżynierii lądowej,
robót budowlanych specjalistycznych,
robót ziemnych i rozbiórkowych,
b) kalkulacje szczegółowe cen jednostkowych analizy indywidualnej nakładów rzeczowych oraz analizy własne
cen czynników produkcji.
7.7. Dla całego opracowania należy opracować jeden kosztorys uwzględniający wszystkie branże,
7.8. Kosztorys i przedmiary w formie cyfrowej należy opracować i zapisać w programie NORMA PRO oraz pliki
PDF , exl.
3.16 Dokumentacje techniczne branży mostowej i drogowej opracować w oparciu o:
RMTiGM z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne
i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43 poz. 430 z 1999 r. z późn. zm.)
RMTiGM z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe
obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 63 poz. 735 z 2000 r. z późn. zm.)
Zarządzenie Nr 4 Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych z dnia 23 lutego 2001 r. w sprawie wprowadzenia
Katalogu Wzmocnień i Remontów Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych.
Obowiązujące w okresie opracowania wszystkie przepisy i normy, wytyczne dotyczące przedmiotu zamówienia .
3.17 Inne branże kolidujące ( energetyczna, telekomunikacyjna itp.)
Dla każdej występującej branży osobno, wykonanie projektu budowlano – wykonawczego po 8 egz.
zabezpieczenia lub usunięcia kolizji z przebudowywanym mostem, zgodnie z warunkami technicznymi
szczegółowymi, wydanymi przez właściciela sieci, na wniosek Jednostki Projektującej. Każdy projekt powinien
zawierać:
1) Część opisowo – obliczeniową z kompletem niezbędnych uzgodnień m. in. ZUDP , właścicielem sieci,
kserokopię uprawnień projektanta i sprawdzającego oraz kopię dokumentu o przynależności do izby samorządu
zawodowego inżynierów budownictwa, oświadczenie, że opracowanie zostało wykonane zgodnie z umową,
obowiązującymi przepisami i jest kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz, że zostało
sprawdzone,
2) Część rysunkową,
3) Przedmiar robót wg zasad pkt. 3.15 niniejszego OPZ – 3 egz.
4) Kosztorys inwestorski i ofertowy wg zasad pkt. 3.15. niniejszego OPZ – 3 egz.,
5) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wykonane na podstawie aktualnie
obowiązujących ogólnych specyfikacji technicznych – 7 egz.
3.18 Branża zieleń
W przypadku istniejącego drzewostanu należy opracować:
1) Szczegółową inwentaryzację dendrologiczną z planem wyrębu z określeniem masy drzewnej i podziałem na
drewno użytkowe i opałowe oraz podaniem szacunkowej jego wartości wg cen rynkowych – 7 egz.
2) Kosztorys inwestorski i ofertowy – 3 egz. oraz przedmiar robót – 3 egz., wg zasad wymienionych w pkt. 3.15.
3) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót wykonane na podstawie ogólnych
specyfikacji technicznych – 7 egz.,
4) Wycenę kosztów administracyjnych do poniesienia za wycinkę drzew,
5) Uzgodnienia z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Przyrody.
3.19 Opracowanie organizacji ruchu:
stałej organizacji ruchu – 7 egz.
tymczasowej organizacji ruchu na czas wykonywania przebudowy – 7 egz. z uwzględnieniem specyfiki
występujących robót branżowych.
Projekty winny zawierać wymagane prawem opinie oraz zatwierdzenie przez właściwy organ zarządzający
ruchem zgodnie z wymogami:
Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. Nr 1137 z późn. zm.)
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków
zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003r. Nr 177
poz. 1729)
Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. w
sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 170 poz. 1393 z późn. zm.).
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków
technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków
ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2011 r. Nr 133 poz. 772 )
Uwagi do projektów organizacji ruchu:
1. inwentaryzację istniejącego oznakowania pionowego oraz oznakowanie projektowane należy wykonać w
kolorowej szacie graficznej – używając symboli zgodnie z obowiązującą kolorystyką znaków drogowych,
2. oznakowanie poziome w projekcie stałej organizacji ruchu zaprojektować jako grubowarstwowe,
chemoutwardzalne, strukturalne malowane mechanicznie (linie ciągle, przerywane i linie na skrzyżowaniach)
lub ręcznie (symbole i inne).
3. należy wykonać 1 egz. dokumentacji archiwalnej projektu stałej organizacji ruchu w postaci elektronicznej,
stworzonej w programie graficznym spełniającym warunek wymienialności plików zapisanych w formatach
DWG i DXF otwieranych w programie AUTOCAD 2004 z opisem wprowadzonych elementów, znaki pionowe,
poziome, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, itp. należy zapisać na oddzielnych warstwach w sposób
umożliwiający automatyczne tworzenie baz danych o tych elementach.
Pozycje przedmiarowe i kosztorysowe dla tego projektu, winny być uwzględnione
w odpowiednich opracowaniach branży mostowej i/lub drogowej.
Projekt powinien być zapisany na płycie CD, która winna być zaopatrzona w spis określający szczegółową
zawartość (nazwa projektu, nazwa załącznika i nazwa pliku, na którym został zapisany). Wszystkie materiały
tekstowe, takie jak opisy techniczne, obliczenia, należy zapisać w formatach Microsoft World lub Microsoft
Excel. Przedmiary
i kosztorysy należy sporządzić w programie Norma Pro. Rysunki powinny być zapisane
w formacie DWG lub DXF otwieranym przez program AutoCAD 2004. Ponadto cała dokumentacja projektowa
ma być zapisana na oddzielnej płycie CD w formacie PDF
w układzie dokumentacji.
3.20. Sporządzenie zbiorczego kosztorysu obejmującego wszystkie branże wchodzące w skład dokumentacji
technicznej, będącej przedmiotem zamówienia.
3.21. Sporządzenie kosztorysu ofertowego wg pkt. 3.15.
4. Harmonogram prac projektowych
4.1. Dla zapewnienia możliwości monitorowania postępu prac projektowych, Wykonawca zobowiązany jest
przedłożyć harmonogram prac projektowych w terminie 14 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający
zatwierdzi harmonogram prac projektowych, o ile będzie on zgodny z wymaganiami umowy w ciągu 14 dni
od daty przedłożenia do zatwierdzenia. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznego
(przekazywanego do Zamawiającego do dnia 5-ego każdego miesiąca) raportu z postępu prac.
4.2. Zatwierdzony harmonogram prac projektowych stanowi integralną część przedmiotowej umowy.
4.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy
Wykonawcy w przypadku, gdy opóźnienie w realizacji poszczególnych części przedmiotu zamówienia ujętych w
zatwierdzonym harmonogramie, przekroczy 30 dni, od terminu wskazanego w tym harmonogramie.
5. Wymogi formalno – prawne
5.1. Poszczególne elementy dokumentacji projektowej powinny być sprawdzone przez osobę posiadającą
uprawnienia budowlane a każdy projekt budowlany i wykonawczy powinien zawierać także:
1) kopie wyrysu i wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
2) kopie uprawnień budowlanych projektanta i sprawdzającego oraz kopię dokumentu
o przynależności do izby samorządu zawodowego inżynierów budownictwa,
3) kopię protokółu ZUDP,
4) kopie uzgodnień z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym i ze Starostą,
5) oświadczenie, że opracowanie zostało wykonane zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i jest
kompletne z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz, że zostało sprawdzone.
6) W każdym egzemplarzu, część opisowa i każdy rysunek winien być podpisany przez osoby uprawnione w
formie oryginału. Kserokopie podpisu nie będą przyjęte.
7) Informację BIOZ.
5.2. Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymogi określone w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia
oraz w przepisach prawnych, normach, normatywach, katalogach, wytycznych i innych niezbędnych przy
realizacji zamówienia, obowiązujących w dniu przekazania dokumentacji Zamawiającemu.
5.3. Jednostka Projektowa odpowiada za wady dokumentacji projektowej. Ujawnione wady Jednostka
Projektowa zobowiązana jest usunąć w terminie określonym przez Zamawiającego. Poprawki winny być
naniesione w każdym egzemplarzu projektu budowlanego i wykonawczego oraz na matrycach jak również w
nośnikach czytelnych dla urządzeń elektronicznego przetwarzania danych.
5.4. Do dokumentacji należy również dołączyć oświadczenia właścicieli nieruchomości, które nie stanowią drogi
wojewódzkiej, a na których będą prowadzone roboty związane z:
1) zabezpieczeniem lub przebudową urządzeń obcych, kolidujących z przyjętym rozwiązaniem branży drogowej
i mostowej,
6. Informacje i warunki uzupełniające.
6.1. Rozwiązania techniczne winny być zgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego.
6.2. Branżowe warunki techniczne uzyskane od właścicieli lub zarządców urządzeń kolidujących z
projektowanymi robotami drogowymi i mostowymi winny być akceptowane przez Zamawiającego.
6.3. Projekt należy uzgadniać na roboczo w tut. Zarządzie.
6.4. W ramach umowy Wykonawca na wniosek Zamawiającego, dwukrotnie uaktualni (bez wynagrodzenia)
kosztorys inwestorski w oparciu o poziom cen występujący w tym czasie zgodnie z PZP.
6.5. Dodatkowych informacji dotyczących zagadnień technicznych udzieli Sekcja Mostów tel. (81) 749-53-34.
7. Odbiór prac
7.1 Kompletną dokumentację projektową wraz z dokumentami, uzgodnieniami i protokołem przekazania, należy
dostarczyć do siedziby ZDW w Lublinie w terminie przewidzianym umową.
7.2 Za termin przekazania dokumentacji projektowej uznaje się dzień przekazania kompletnego przedmiotu
zamówienia do ZDW w Lublinie, potwierdzony podpisanym protokołem zdawczo-odbiorczym.
7.3 Zamawiający w terminie 30 dni od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego,
sprawdzi jego kompletność. W przypadku kompletności zamówienia i zgodności z zamówieniem, Zamawiający
podpisze protokół zdawczo-odbiorczy z datą przekazania przedmiotu zamówienia do ZDW w Lublinie.
7.4 W razie braku kompletności zamówienia (brak rysunków, dokumentów, uzgodnień, opinii lub innych części
zamówienia w przekazanej dokumentacji, itp. ), Zamawiający zażąda ich uzupełnienia, bez podpisywania
protokołu zdawczo-odbiorczego. Protokół zdawczo-odbiorczy będzie mógł być podpisany z dniem uzupełnienia
przez Wykonawcę dokumentacji do zgodności z zamówieniem.
7.5 Wady ukryte w dokumentacji ujawnione po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego, Wykonawca usunie
w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
7.6 Wykonawca udzieli rękojmi na opracowany projekt do czasu oddania inwestycji do użytkowania (planowany
termin oddania inwestycji do użytkowania 31.12.2016 r.).
UWAGA :
Przy opisywaniu rozwiązań projektowych Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów
lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub gdy nie może opisać
urządzenia lub materiału za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takim przypadku opisowi
towarzyszyć będą określenia "lub równoważny", co w konsekwencji powoduje, iż wymieniony konkretny
produkt otrzymuje charakter jedynie przykładowy. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych
Wykonawca zobowiązany jest podać parametry równoważności. Ponadto Wykonawca przy opisywaniu
rozwiązań projektowych zobowiązany jest do stosowania art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000, 71322300, 90720000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 40 878,05 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
KU.372/5/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 15-022819 z dnia 22.1.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.4.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 10
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

MANEVO Marek Łukowski
{Dane ukryte}
21-077 Spiczyn
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 95 958,72 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 40 878,05 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na
podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca
się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz
wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym
podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania
w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,
iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli
przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów
określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo
zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków
zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym
powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość
o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
8. Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie
wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
15.4.2014

Adres: Stefana Batorego 2, 22-400 Zamość
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: rdw.zamosc@zdw.lublin.pl
tel: 84 6386639
fax: 84 6386639
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-03-03
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 2281920141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-01-22
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 269 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.zdw.bip.lubelskie.pl
Informacja dostępna pod: Zarząd Dróg Wojewódzkich
ul. Turystyczna 7A, 20-207 Lublin, woj. lubelskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322300-4 Usługi projektowania mostów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Różańsko wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko, według stanu na dzień 1 stycznia 2016 r. MANEVO Marek Łukowski
Spiczyn
2014-04-14 40 878,00