Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):

http://www.bip.gorakalwaria.pl

Ogłoszenie nr 23623 - 2017 z dnia 2017-02-10 r.
Góra Kalwaria: Budowa przedszkola w Baniosze (zaprojektuj i wybuduj)
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Góra Kalwaria, krajowy numer identyfikacyjny 1327113400000, ul. ul. 3 Maja  10, 05530   Góra Kalwaria, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 22/7273414, e-mail przetargi@gorakalwaria.pl, faks 22/7273414.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.gorakalwaria.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
tak
www.bip.gorakalwaria.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
tak
www.bip.gorakalwaria.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

tak
Inny sposób:
pisemnej wersji papierowej
Adres:
Gmina Góra Kalwaria; ul. 3-go Maja 10; 0-530 Góra Kalwaria


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przedszkola w Baniosze (zaprojektuj i wybuduj)

Numer referencyjny:
ZAP.271.5.2017ZAP

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie przedszkola w Baniosze (dz. nr 268/29, 268/30), gm. Góra Kalwaria zgodnie z Projektem Funkcjonalno – Użytkowym. Zamówienie obejmuje: • opracowanie koncepcji budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą • przygotowanie materiałów i zredagowanie wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia • przygotowanie materiałów i zredagowaniu wniosku o uzyskania decyzji na wycinkę drzew • przygotowanie materiałów i zredagowanie wniosków o uzyskanie warunków technicznych od odpowiednich gestorów mediów • opracowanie badań gruntowo – wodnych i uwarunkowania posadowienia obiektu, w zakresie wymaganym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. 2012, nr 0, poz. 463) • pozyskanie aktualnej mapy do celów projektowych dla terenu związanego z realizacją zadania. Zapewnienie aktualizacji mapy w razie potrzeby. • opracowanie projektu zagospodarowania wraz z projektem zagospodarowania zielenią • sporządzenie projektu budowlanego dla wszystkich branż w budynku oraz wszystkich niezbędnych przyłączy • sporządzenie projektu budowlanego dla ciągów komunikacyjnych i placów utwardzonych, miejsc postojowych lub parkingów, placu zabaw itp. • sporządzenie projektu kolorystyki elewacji • sporządzenie projektu aranżacji wnętrz • uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii oraz pozwolenia na budowę dla wszystkich branż związanych z przedsięwzięciem lub zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych • sporządzenie projektów wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego i harmonogramu robót dla wszystkich robót • wykonanie robót budowlanych na podstawie wyżej wymienionych projektów – w wyniku których powstanie nowy budynek przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem – gotowy do użytkowania • pełnienie nadzoru autorskiego przez projektanta oraz zapewnienie kierownictwa nad robotami budowlanymi we wszystkich branżach • uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz założenie książki obiektu budowlanego wraz z wdrożeniem instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Wykonawca we własnym zakresie organizuje plac budowy, odwodnienie wykopów, wywóz i utylizację ziemi z wykopów, po zakończonych robotach doprowadzi teren do porządku.


II.5) Główny kod CPV:
71220000-6

Dodatkowe kody CPV:
71221000-3, 71221000-0, 71248000-8, 71240000-2, 71420000-8, 71320000-7, 45214100-1, 45100000-8, 45230000-8, 45400000-1

II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 30/06/2018


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: a) zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia Wykonawcy: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał robotę budowlaną (jako jedno zadanie łączne lub dwa odrębne), która odpowiada swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, tj. polegającą na zaprojektowaniu i budowie budynku oświatowego (szkoła, przedszkole, uczelnia wyższa, itp.). b) zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie potencjału osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonywania zamówienia, w tym • jedną osobą, która podczas realizacji zamówienia będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub równoważne. • jedną osobą, która podczas realizacji zamówienia będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia bez ograniczeń w specjalności elektrycznej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub równoważne. • jedną osobą, która podczas realizacji zamówienia będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia bez ograniczeń w specjalności sanitarnej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub równoważne. • jedną osobą, która podczas realizacji zamówienia będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia bez ograniczeń w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub równoważne. • jedną osobą, która podczas realizacji zamówienia będzie pełnić funkcję projektanta, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno – budowlanej, elektrycznej, sanitarnej i drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub równoważne.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków:
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp; 2) oświadczenie Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1) W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w rozdz. X SIWZ – złoży wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (załącznik nr 4 do SIWZ). Do wykazu należy załączyć dowody potwierdzające że roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacje o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty; 2) W celu potwierdzenia spełniania warunku o którym mowa w rozdz. X SIWZ – złoży wykaz osób kierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 5 do SIWZ);

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
nie


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Aukcja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
oferowana cena brutto 60
okres udzielonej gwarancji40


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
§ 1 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie przedszkola w Baniosze (dz. nr 268/29,268/30 ), gm. Góra Kalwaria zgodnie z Projektem Funkcjonalno – Użytkowym. Zamówienie obejmuje: 1)opracowanie koncepcji budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą 2) przygotowanie materiałów i zredagowanie wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia 3)przygotowanie materiałów i zredagowaniu wniosku o uzyskania decyzji na wycinkę drzew 4)przygotowanie materiałów i zredagowanie wniosków o uzyskanie warunków technicznych od odpowiednich gestorów mediów 5)opracowanie badań gruntowo – wodnych i uwarunkowania posadowienia obiektu, w zakresie wymaganym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. 2012, nr 0, poz. 463) 6) pozyskanie aktualnej mapy do celów projektowych dla terenu związanego z realizacją zadania. Zapewnienie aktualizacji mapy w razie potrzeby. 7)opracowanie projektu zagospodarowania wraz z projektem zagospodarowania zielenią 8) sporządzenie projektu budowlanego dla wszystkich branż w budynku oraz wszystkich niezbędnych przyłączy 9)sporządzenie projektu budowlanego dla ciągów komunikacyjnych i placów utwardzonych, miejsc postojowych lub parkingów, placu zabaw itp. 10)sporządzenie projektu kolorystyki elewacji 11)sporządzenie projektu aranżacji wnętrz 12) uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii oraz pozwolenia na budowę dla wszystkich branż związanych z przedsięwzięciem lub zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych 13)sporządzenie projektów wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego i harmonogramu robót dla wszystkich robót 14) wykonanie robót budowlanych na podstawie wyżej wymienionych projektów – w wyniku których powstanie nowy budynek przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem – gotowy do użytkowania 15)pełnienie nadzoru autorskiego przez projektanta oraz zapewnienie kierownictwa nad robotami budowlanymi we wszystkich branżach 16) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz założenie książki obiektu budowlanego wraz z wdrożeniem instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. 2. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z najwyższą starannością, zgodnie z dostarczoną dokumentacją techniczną, postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, obowiązującymi przepisami i Polskimi Normami. 3. Strony zastrzegają sobie możliwość zastosowania materiałów zamiennych w stosunku do podanych w projekcie technicznym spełniających wymogi Polskich Norm - za pisemną zgodą stron. § 2 1. Termin rozpoczęcia prac stanowiących przedmiot umowy nastąpi po zawarciu umowy. 2.Termin zakończenia przedmiotu zamówienia – 30 czerwca 2018 r. Przez zakończenie realizacji przedmiotu umowy rozumie się: a) dokonanie odbioru końcowego, poprzedzone przekazaniem Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w dwóch egzemplarzach wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą, zatwierdzonej przez Inspektora Nadzoru, deklaracji zgodności lub certyfikatów na wbudowane materiały, oświadczenia kierownika budowy o zgodności wykonanych robót z obowiązującymi przepisami oraz oświadczenia o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy i terenów przyległych b) uzyskanie w imieniu Zamawiającego zezwolenia na użytkowanie oraz założenie książki obiektu budowlanego wraz z wdrożeniem instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy. 3. Wykonawca robót jest zobowiązany zgłosić pisemnie zakończenie przedmiotu umowy w tym robót, gotowość do odbioru końcowego i przekazania obiektu wraz z wymaganymi dokumentami Zamawiającemu. § 3 Zamawiający przekaże protokolarnie Wykonawcy teren budowy niezwłocznie po podpisaniu umowy. § 4 1. Do obowiązków Wykonawcy należy wykonanie przedmiotu umowy w tym m.in. : a) zorganizowanie placu budowy, b) zabezpieczenie terenu budowy przed dostępem osób niepowołanych, c) ograniczenie terenu budowy do obszaru niezbędnego do wykonania robót, d) właściwy nadzór i przestrzeganie przepisów związanych z kompleksowym wykonaniem przedmiotu umowy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów p. poż. itp. oraz zapewnienia bezpieczeństwa osób trzecich, e) zainstalowanie własnym staraniem i na własny koszt w miejscach poboru liczników zużycia wody i energii elektrycznej oraz ponoszenie kosztów zużycia wody i energii elektrycznej w okresie realizacji robót, f) zabezpieczenie mienia znajdującego się na terenie budowy, g) natychmiastowe zabezpieczenie ewentualnych awarii, h) utrzymanie terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, i) usuwanie materiałów, urządzeń pomocniczych, odpadów i śmieci oraz urządzeń prowizorycznych, j) po zakończeniu robót, uporządkowanie terenu budowy i przekazanie go Zamawiającemu w terminie ustalonym na odbiór robót. 2. Z chwilą przekazania przez Zamawiającego terenu budowy, na Wykonawcę przechodzi pełna odpowiedzialność za: 1). szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników stron i osób trzecich przebywających w rejonie prowadzonych robót, 2). szkody wynikające ze zniszczenia oraz innych zdarzeń w odniesieniu do robót podczas realizacji umowy, 2). szkody wynikające ze zniszczenia własności osób trzecich spowodowane działaniem lub niedopatrzeniem Wykonawcy. 3). Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z materiałów własnych zgodnie z dokumentacją stanowiącą integralną część umowy. 4). Materiały i urządzenia, o których mowa w ust. 3, powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane oraz w projekcie. 5). Na każde żądanie Zamawiającego (Inspektora Nadzoru), Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów: certyfikat, znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatę techniczną. Wyżej wymienione dokumenty Wykonawca przekaże Zamawiającemu przy odbiorze końcowym. 6). Wykonawca zapewni na własny koszt potrzebne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania jakości wykonywanych robót, na żądanie Zamawiającego. 7). Wykonawca pokryje wszystkie koszty związane z uzyskaniem atestów, świadectw, obsługi geodezyjnej oraz przygotowania dokumentacji powykonawczej itp. 8). Przedstawicielem Wykonawcy na budowie jest Kierownik budowy …………. , posiadający uprawnienia nr ………... wydane przez ………….... a w zakresie wykonania pozostałych prac ….. § 5 1. Strony ustalają, że obowiązującą formą wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy, zgodnie z ofertą Wykonawcy - jest wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości netto: …………. zł. (słownie złotych: ………………………………..) plus podatek VAT w wysokości 23% tj. …………….. zł. (słownie złotych: ……………………………..) tj. brutto: ………... zł. (słownie złotych: ………………..). 2. Zamawiający oświadcza, że w 2017 roku posiada środki finansowe do kwoty ………… zł (słownie złotych: ………………………………..), a w 2018 do kwoty ………………. zł (słownie złotych: ……………………….). 3. Wynagrodzenie wskazane w ust. 1 obejmuje całkowitą wartość przedmiotu umowy w tym m.in. wszelkie koszty robót przygotowawczych, czynności związanych z dokumentacją projektową, prac porządkowych oraz zagospodarowania, wywozu odpadów, zabezpieczenia i uporządkowanie placu budowy po zakończeniu robót, a także podatek VAT. 4. Rozliczenie końcowe nastąpi po wykonaniu przedmiotu umowy na podstawie protokołu odbioru końcowego. 5. Strony ustalają, że termin zapłaty za wykonany przedmiot umowy wynosić będzie do 30 dni, licząc od daty dostarczenia Zamawiającemu faktury z podpisanym protokołem odbioru przedmiotu umowy oraz innych wymaganych umową dokumentów. 5. Suma faktur częściowych nie może przekroczyć 80% wartości wynagrodzenia ryczałtowego, płatnych w miarę i odpowiednio do postępu robót. Płatności częściowe będą następować na podstawie protokołów zaawansowania robót. Strony ustalają, że wartość przedmiotu umowy określona w § 1 pkt 1 – 13 wynosi ………% wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 1 umowy. 6. Faktury za wykonane i odebrane roboty, płatne będą przelewem przez Zamawiającego na rachunek bankowy Wykonawcy wskazane w fakturze. 7. Faktury należy wystawić na: - nabywca: Gmina Góra Kalwaria ul. 3 – go Maja 10 05- 530 Góra Kalwaria NIP 123-12-16-723 - odbiorca: Urząd Miasta i Gminy ul. 3 – go Maja 10 05- 530 Góra Kalwaria i dostarczyć na adres: ul. 3 – go Maja 10; 05- 530 Góra Kalwaria 8. Wykonawca bez zgody Zamawiającego nie może zbyć na inną osobę swoich roszczeń i praw wobec Zamawiającego. 9. Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu wraz z fakturą należnego mu wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy (faktur częściowych i końcowej) dowody zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcom (Dalszym Podwykonawcom) tj. potwierdzenie dokonania i zrealizowania przelewu wynagrodzenia na rachunek bankowy podwykonawcy (dalszego podwykonawcy) wskazany w umowie z podwykonawcą (dalszym podwykonawcą) lub pokwitowanie zapłaty gotówkowej podpisane przez podwykonawcę (dalszego podwykonawcę). 10. Jeżeli w terminie określonym w Umowie o podwykonawstwo, którą Zamawiający zaakceptował, Wykonawca nie zapłaci w całości lub w części wymagalnego wynagrodzenia przysługującego Podwykonawcy, Podwykonawca może zwrócić się z żądaniem zapłaty wynagrodzenia bezpośrednio do Zamawiającego. 11. Zamawiający jest zobowiązany wezwać Wykonawcę do zgłoszenia uwag dotyczących zasadności zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub Dalszemu Podwykonawcy w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia Wykonawcy żądania Podwykonawcy. 12. W przypadku zgłoszenia przez Wykonawcę uwag, o których mowa w ust. 10, podważających zasadność bezpośredniej zapłaty, Zamawiający składa do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia Podwykonawcy lub Dalszego Podwykonawcy. 13. Zamawiający jest zobowiązany zapłacić Podwykonawcy należne wynagrodzenie, jeżeli Podwykonawca udokumentuje jego zasadność dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie i odbiór robót, a Wykonawca nie złoży w trybie określonym w ust. 10 uwag w sposób wystarczający wykazujących niezasadność bezpośredniej zapłaty. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie bez odsetek należnych Podwykonawcy lub Dalszemu podwykonawcy. 14. Kwota należna Podwykonawcy zostanie uiszczona przez Zamawiającego w złotych polskich (PLN). 15. Kwotę zapłaconą Podwykonawcy lub złożoną do depozytu sądowego Zamawiający potrąca z wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 16. Zasady dotyczące Podwykonawców mają odpowiednie zastosowanie do Dalszych Podwykonawców. § 6 Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom pod warunkami: 1. Zawarcie umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane powinno być poprzedzone akceptacją projektu tej umowy przez Zamawiającego, natomiast przystąpienie do realizacji robót budowlanych przez Podwykonawcę powinno być poprzedzone akceptacją Umowy o podwykonawstwo przez Zamawiającego. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane nie później niż 14 dni przed jej zawarciem. 3. Jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od dnia przedłożenia mu projektu umowy o Podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane nie zgłosi na piśmie zastrzeżeń, uważa się, że zaakceptował ten projekt umowy. 4. Zamawiający zgłosi zastrzeżenia lub sprzeciw w przypadku przedłożenia Umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, nie spełniającej określonych w SIWZ wymagań dotyczących Umowy o podwykonawstwo lub gdy przewiduje termin zapłaty dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia faktury lub rachunku potwierdzającego wykonanie przedmiotu umowy. 5. Po akceptacji projektu Umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub po bezskutecznym upływie terminu na zgłoszenie przez Zamawiającego zastrzeżeń do tego projektu, Wykonawca przedłoży poświadczony za zgodność z oryginałem odpis Umowy o podwykonawstwo w terminie 7 dni od dnia zawarcia tej Umowy, nie później jednak niż na 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót 6. Jeżeli Zamawiający w terminie 7 dni od dnia przedłożenia Umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, nie zgłosi na piśmie sprzeciwu, uważa się, że zaakceptował tę umowę. 7. Wykonawca jest zobowiązany do każdorazowego przedkładania Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia zawarcia poświadczonego za zgodność z oryginałem odpisu zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5 % wartości niniejszej Umowy oraz umów o podwykonawstwo, których przedmiot został wskazany przez Zamawiającego w SIWZ, jako niepodlegający niniejszemu obowiązkowi. Wyłączenie nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000 zł. Weryfikacji podlegają terminy zapłaty wynagrodzenia, które nie mogą być dłuższe niż 30 dni. W przypadku gdy termin zapłaty wynagrodzenia ww umowie o podwykonawstwo jest dłuższy niż 30 dni Zamawiający informuje o tym Wykonawcę i wzywa go do doprowadzenia do zmiany tej umowy pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej. 8. Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia należnego Podwykonawcy w terminach płatności określonych w Umowie o podwykonawstwo. 9. Wykonawca przedłoży, wraz z projektem Umowy o podwykonawstwo, odpis z Krajowego Rejestru Sądowego Podwykonawcy lub inny dokument właściwy z uwagi na status prawny Podwykonawcy, potwierdzający uprawnienia osób zawierających umowę w imieniu Podwykonawcy do jego reprezentowania. § 7 1. Strony ustalają za nie wykonanie lub nienależyte wykonanie umowy będą przysługiwały kary umowne, które naliczane będą w poniższych przypadkach i wysokościach. 2. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne: a) za zwłokę w wykonywaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,2 % wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki, b) za nieuzasadnione przerwanie wykonywania przedmiotu umowy w wysokości 0,2% wynagrodzenia za każdy dzień nieuzasadnionej przerwy licząc od 7 dnia przerwy, c) za nieuzasadnione zaniechanie rozpoczęcia przedmiotu umowy w ciągu 7 dni od terminu wynikającego z harmonogramu terminowo – rzeczowo - finansowego w wysokości 0,2% wynagrodzenia za każdy dzień nieuzasadnionego nierozpoczęcia prac, c) za zwłokę w usunięciu wad i usterek stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie rękojmi lub gwarancji w wysokości 0,2 % wynagrodzenia umownego brutto licząc od dnia wyznaczonego na usunięcie wad za każdy dzień zwłoki, d) za odstąpienie przez Zamawiającego od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 10 % wynagrodzenia umownego brutto, e) za nieprzedłożenie do akceptacji projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub projektu jej zmiany, potwierdzonego za zgodność z oryginałem odpisu Umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany albo brak wymaganej przez Zamawiającego zmiany Umowy o podwykonawstwo w zakresie terminu zapłaty, w wysokości 10 % wysokości wynagrodzenia określonego w umowie z Podwykonawcą, za każdy nie przedłożony do akceptacji projekt Umowy, lub jego zmianę, f) za nieprzedłożenie oświadczenia o zatrudnieniu osób na podstawie umowy o pracę lub nieprzedłożenie dokumentów, o których mowa § 8 ust. 5 umowy w w wysokości 1000,00 zł brutto (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100), g) za brak zapłaty lub nieterminową zapłatę wynagrodzenia należnego Podwykonawcom lub Dalszym podwykonawcom w wysokości 10% wysokości wynagrodzenia określonego w umowie z Podwykonawcą. Zapłacenie lub potrącenie kary za niedotrzymanie terminu nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku wykonania przedmiotu umowy w pełnym zakresie. 3. Zamawiający płaci Wykonawcy kary umowne: a) za zwłokę w przekazaniu terenu budowy w wysokości 0,2 % wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki; b) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Zamawiającego w wysokości 10% wynagrodzenia umownego brutto, z wyjątkiem przypadków określonych w art. 145 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. 5. Kary umowne za zwłokę w wykonaniu i przekazaniu przedmiotu umowy do użytkowania lub odszkodowanie za poniesione szkody, Zamawiający niezależnie od dochodzenia kar umownych, ma prawo potrącić z należności Wykonawcy wynikających z faktur wystawionych przez Wykonawcę, bez uzyskania dodatkowej akceptacji Wykonawcy. § 8 1. Zamawiający, stosownie do art. 29 ust. 3a ustawy Prawo zamówień publicznych, wymaga zatrudniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących prace ogólnobudowlane związane bezpośrednio z realizacją przedmiotu zamówienia z wyłączeniem kadry kierowniczej, których zakres obowiązków polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502 z późn. zm). 2. Prace ogólnobudowlane, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia – to wszystkie czynności, określone w opisie przedmiotu zamówienia i dokumentacji projektowej, wykonywane bezpośrednio na terenie budowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu, w terminie 5 dni od zawarcia umowy, oświadczenia, iż przy realizacji umowy będą zatrudnione osoby na podstawie umowy o pracę. 4. W przypadku konieczności zmiany – w okresie trwania umowy – osób, o których mowa w ust. 1 Wykonawca oraz Podwykonawca ma obowiązek przedkładania Zamawiającemu uaktualnionego oświadczenia, o którym mowa w ust. 3. Obowiązek ten Wykonawca zrealizuje w terminie 5 dni od dnia dokonania przedmiotowej zmiany. 5. Na każdym etapie realizacji umowy Zamawiający ma prawo wezwać Wykonawcę do przedstawienia dokumentu (-ów) potwierdzającego (-ych) zatrudnienie osób, o których mowa w ust. 1. Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie przedstawić żądany (-e) dokument (-y), w każdym jednak przypadku nie później niż w terminie 3 dni roboczych od przesłania przez Zamawiającego wezwania. 6. Wykonawca do realizacji zamówienia powinien zatrudnić osoby, których dane osobowe ma on prawo przetwarzać na podstawie odrębnych przepisów oraz które wyrażą zgodę na dostęp Zamawiającego do ich danych osobowych. Osoba (-y), która (-e) takiej zgody nie wyrażą(-ją) nie może/mogą brać udziału w wykonywaniu przedmiotu umowy. § 9 1. Strony postanawiają, że przedmiotem odbioru końcowego będzie całość przedmiotu zamówienia określona w § 1 niniejszej umowy. 2. Odbiory częściowe odbywać się będą na podstawie podpisanych protokołów odbioru robót przez Inspektora Nadzoru i Kierownika budowy. 3. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru końcowego robót wpisem do dziennika budowy i zawiadomi Zamawiającego o tym na piśmie. 4. Zamawiający powoła komisję odbioru końcowego i wyznaczy termin rozpoczęcia odbioru robót w ciągu 10 dni od daty pisemnego zawiadomienia przez Wykonawcę o zakończeniu robót i osiągnięciu gotowości przedmiotu umowy do odbioru końcowego. 5. Najpóźniej w dniu odbioru Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w 2-ch egz. zatwierdzoną przez Inspektora Nadzoru z inwentaryzacją geodezyjną. 6. Zamawiający może odmówić odbioru robót w przypadku, gdy: a) przedmiot zamówienia wykonany jest niezgodnie z projektem, b) przedmiot zamówienia wykonany jest niezgodnie z zasadami wiedzy technicznej, c) wady stwierdzone w toku czynności odbioru są na tyle istotne, że obiekt nie nadaje się do użytkowania. 7. Jeżeli wady stwierdzone w toku czynności odbioru nadają się do usunięcia Zamawiający może: a) odmówić odbioru do czasu usunięcia wad, wyznaczając termin ich usunięcia z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie terminu nie przyjmie naprawy, b) przyjąć przedmiot zamówienia z zastrzeżeniem, że stwierdzone wady zostaną usunięte przez Wykonawcę w ramach rękojmi lub gwarancji. 8. W razie nie usunięcia wad w terminie określonym w protokole odbioru końcowego, Zamawiający zleci zastępcze wykonanie robót innemu wykonawcy, a ich koszt pokryje z wniesionej przez Wykonawcę kwoty na zabezpieczenie należytego wykonania umowy. 9. Z czynności odbioru zostanie spisany protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru oraz terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych przy odbiorze wad lub usterek. 10. Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Zamawiającego na piśmie o usunięciu wad lub usterek i zażądania wyznaczenia terminu odbioru zakwestionowanych uprzednio robót jako wadliwych. 11. Po protokolarnym stwierdzeniu usunięcia wad lub usterek stwierdzonych przy odbiorze rozpoczyna się bieg terminu o zwrot (zwolnienie) zabezpieczenia należytego wykonania umowy. § 10 Autorskie Prawa Majątkowe 1. Wykonawca oświadcza, że będą mu przysługiwać wyłączne autorskie prawa majątkowe do utworu. Wykonawca oświadcza, że jego prawa do utworu mogą być przeniesione zgodnie z przepisami Prawa Autorskiego bez naruszania praw osób trzecich lub innej umowy. 2. Dokumentacje opracowane przez Wykonawcę zgodnie z umową stają się własnością Zamawiającego w momencie ich wydania Zamawiającemu w ramach całkowitego wynagrodzenia brutto. Przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do dokumentacji oraz wszystkich jej części składowych następuje z chwilą ich wydania Zamawiającemu, a w przypadku takich elementów, które nie zostaną utrwalone na nośnikach materialnych lub nie mają postaci materialnej, z chwilą ich powstania. 3. Wykonawca na mocy niniejszej umowy przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do utworu, na czas trwania ochrony, bez ograniczenia terytorium i ilości wykorzystania, na polach eksploatacji wskazanych w ust. 4, przy użyciu wszelkich dostępnych technik i nośników materialnych. W celu uniknięcia wszelkich wątpliwości Strony wyraźnie podkreślają, iż powyższe zobowiązanie Wykonawcy dotyczy wszystkich elementów wchodzących w skład utworu. 4. Pola eksploatacji, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu obejmują wyłączne prawo do: 1) utrwalania i zwielokrotniania dokumentacji lub jego części - wytwarzania egzemplarzy dokumentacji przy użyciu wszelkich dostępnych technik, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową (m. in. dyskietki, CD-ROM, DVD, Mp3, taśmy magnetyczne, nośniki magnetooptyczne), 2) w zakresie obrotu oryginałem lub egzemplarzami, na których utwór lub jego część utrwalono - wprowadzania do obrotu przy użyciu wszelkich dostępnych nośników, użyczania, najmu lub dzierżawy oryginału albo egzemplarzy, wprowadzenie utworu do pamięci komputera, 3) w zakresie rozpowszechniania utworu lub jego części - wystawiania, wyświetlania, odtwarzania oraz nadawania i reemitowania, a także publicznego udostępniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, przy użyciu wszelkich dostępnych technik, w tym wykorzystywanie w sieci Internet i w innych sieciach komputerowych, w tym zamieszczenie i modyfikacja utworu na stronach internetowych, nadawanie utworu przy pomocy sieci multimedialnej i teleinformatycznej, modyfikacje utworu umożliwiające stworzenie nawigacji po stronach internetowych, prawo nadania za pomocą wizji lub fonii przewodowej lub bezprzewodowej przez stację naziemną (również w sieci kablowej i telewizji kodowanej), prawo nadania z wykorzystaniem taśm magnetycznych i nośników magnetooptycznych, nadanie za pośrednictwem satelity, równoczesne i integralne nadawanie utworu nadawanego przez inną organizację radiową lub telewizyjną, publiczne udostępnianie na ogólnodostępnych wystawach lub ekspozycjach, 4) tworzenie i rozpowszechnianie utworów zależnych, w tym dalszych projektów opartych na dokumentacji lub jej poszczególnych elementach, 5) prawo modyfikowania utworu, w tym m. in. prawo do korekty, dokonywania przeróbek i zmian całości utworu oraz jego pojedynczych elementów, 6) prawo do swobodnego używania i korzystania z utworu oraz jego pojedynczych elementów, w tym wykorzystanie utworu dla celów realizacji inwestycji, w tym budowy, wykończenia, utrzymania, przywrócenia do pierwotnego stanu, przebudowy, nadbudowy, rozbudowy, remontu, adaptacji, modernizacji inwestycji, wykorzystanie utworu oraz jego pojedynczych elementów w zakresie reklamy i promocji Zamawiającego na terenie kraju oraz za granicą. 5. W celu uniknięcia wszelkich wątpliwości Strony uzgadniają, iż Zamawiający uzyskuje prawo do zezwalania osobom trzecim bez zgody Wykonawcy na korzystanie z utworu lub jego poszczególnych elementów, w szczególności w celu realizacji inwestycji, dokonania wszelkich zmian lub modyfikacji w utworze lub do tworzenia i rozpowszechnienia utworów zależnych, zgodnie z ust. 4 niniejszego paragrafu. 6. Zamawiający nie jest zobowiązany do wskazywania w rozpowszechnianych i publikowanych materiałach lub wydawanych oświadczeniach związanych z utworem autorów utworu, jednakże, jeżeli z kontekstu wypowiedzi zawartej we wskazanych powyżej materiałach lub oświadczeniach, będzie wynikało, że autorstwo utworu stanowi istotny element takiej wypowiedzi, Zamawiający wskaże autorów utworu. 7. W przypadku zaistnienia konieczności rozszerzenia zakresu eksploatacji utworu o pola niewymienione w niniejszej umowie, Strony w odrębnej umowie uregulują warunki przeniesienia autorskich praw majątkowych na niewymienione w niniejszej umowie pola eksploatacji. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa w nabyciu praw do eksploatacji utworu na niewymienionych w niniejszej umowie polach eksploatacji. 8. Wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do utworu Wykonawca przenosi na Zamawiającego prawo własności nośników, na których został utrwalony utwór. 9. Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu dokumentację, zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie. § 11 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości wykonanego przedmiotu umowy i zapewnia o prawidłowym funkcjonowaniu przedmiotu umowy, ponosi odpowiedzialność za wady fizyczne zmniejszające wartość techniczną, użytkową i estetyczna wykonanych robót. 2. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na przedmiot zamówienia na okres ….. miesięcy od dnia bezusterkowego odbioru. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji jakości i wynosi ………………….miesięcy. Bieg terminu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się z dniem dokonania przez Zamawiającego odbioru końcowego robót. 3. Wykonawca przekaże Zamawiającemu wypełnioną kartę gwarancyjną w dniu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Dostarczone karty gwarancyjne nie mogą zawierać następujących zapisów: 1) sprzecznych z niniejsza umową, 2) nakładających na zamawiającego bądź użytkownika dodatkowe obowiązki, które nie są przewidziane w niniejszej umowie, a w szczególności obowiązki, których wykonanie wiązałoby się z dodatkowymi wydatkami, których koszty obciążałyby Zamawiającego, bądź użytkownika, 3) które w istocie powodowałyby, że udzielona gwarancja ma charakter warunkowy, 4) których brak realizacji skutkowałby utratą gwarancji, bądź ograniczeniem odpowiedzialności Wykonawcy. Zawarcie któregokolwiek z zapisów, o których mowa powyżej w karcie gwarancyjnej powoduje, że ów zapis nie wiąże stron. 4. Wszelkie wady ujawnione w okresie gwarancyjnym powstałe z przyczyn tkwiących w przedmiocie umowy będą usuwane nieodpłatnie w terminie do 14 dni od zawiadomienia dokonanego przez Zamawiającego. 5. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji za wady po terminie wskazanym w ust. 2, jeżeli ujawnił i reklamował wady przed upływem tego terminu. 6. Na zabezpieczenie należytego wykonania umowy oraz zapłaty kar umownych Wykonawca wnosi przed podpisaniem umowy 10 % ceny ofertowej określonej w umowie brutto, tj. …………. zł. (słownie złotych : …………………. ) w formie ………………... 7. Część zabezpieczenia w wysokości 70% tj. ………... zł. (słownie złotych: ……………..), przeznaczona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu zgodnego z umową wykonania robót, zostanie zwrócona w ciągu 30 dni od daty przekazania robót i uznania ich przez Zamawiającego jako należycie wykonanych. 8. Pozostała część zabezpieczenia służąca do pokrycia roszczeń z tytułu rękojmi za wady w wysokości 30% tj. …………. zł. (słownie złotych: ………………….) zostanie zwrócona nie później w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady. 9. Jeżeli w okresie rękojmi i gwarancji Wykonawca odmówi usunięcia lub nie uzna stwierdzonych wad lub usterek w określonym terminie, Zamawiający zleci ich wykonanie innemu wykonawcy, a ich koszt pokryje z pozostałej części zabezpieczenia wraz z odsetkami, o której mowa w ust. 8. 10. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedna lub kilka form, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Zmiana formy zabezpieczenia może nastąpić w formie powiadomienia i nie wymaga aneksu do niniejszej umowy. 11. jeżeli w toku realizacji umowy ulegnie zmianie termin jej zakończenia, określony w § 2 ust. 2, Wykonawca zobowiązany jest uaktualnić wniesione zabezpieczenie na dzień podpisania aneksu. § 12 1. Zamawiający może odstąpić od umowy, jeżeli: a) Wykonawca pomimo uprzednich pisemnych zastrzeżeń Zamawiającego dalej nie wykonuje prac zgodnie z warunkami umownymi lub w istotny sposób zaniedbuje zobowiązania umowne. b) Wykonawca nie rozpoczął robót, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w terminie 7 dni od daty wprowadzenia na budowę. c) W przypadku, gdy występuje poważne zagrożenie niedotrzymania umówionego terminu lub jakości wykonania przedmiotu umowy. d)Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy – odstąpienie od umowy w tym przypadku może nastąpić w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części Umowy. e) w innych przypadkach określonych przepisami prawa. 2. W przypadku odstąpienia od Umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe: 1). Wykonawca jest zobowiązany w terminie 7 dni wykonać zabezpieczenia przedmiotu umowy na okoliczność przerwania robót na koszt strony, z której winy nastąpiło odstąpienie od umowy lub przerwanie robót, 2). Wykonawca zgłosi zamawiającemu odbiór robót przerwanych oraz robót zabezpieczonych, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada, 3). Wykonawca sporządzi zestawienie zawierające wykaz i określenie stopnia zaawansowania wykonanych prac wraz z zestawieniem ich wartości i przedłoży je Inspektorowi nadzoru. 4). W terminie 7 dni od daty przedłożenia zestawienia, o którym mowa w ust. 2 pkt. 1., Inspektor nadzoru przy udziale Wykonawcy dokona sprawdzenia zgodności zestawienia ze stanem faktycznym i sporządzi wspólnie z Wykonawcą szczegółowy protokół inwentaryzacji wraz z zestawieniem należnego wynagrodzenia za zinwentaryzowane prace. Podpisany przez obie strony protokół inwentaryzacji robot stanowić będzie podstawę do wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę. 3. Zamawiający może wedle własnego wyboru: 1) w przypadku zwłoki Wykonawcy w wykonaniu zabezpieczenia – wykonać je we własnym zakresie, 2)wykonać we własnym zakresie (siłami innego wykonawcy) roboty niezbędne do dokończenia robót i likwidacji szkód spowodowanych przez Wykonawcę niniejszej umowy i w obu przypadkach obciążyć kosztami Wykonawcę, niezależnie od kar umownych. W obydwu przypadkach nastąpi sporządzenie protokołu ze stopnia zaawansowania poszczególnych robót w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. W przypadku niestawienia się Wykonawcy w wyznaczonym terminie lub nieuczestniczenia w pracach inwentaryzacyjnych, Zamawiający sporządzi protokół jednostronnie, na co Wykonawca wyraża zgodę. 4.. Odstąpienie od umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. § 13 Zlecenie wykonania robót dodatkowych nieprzewidzianych lub zamiennych może nastąpić tylko w drodze pisemnej przez Zamawiającego. Inspektor nadzoru lub inne osoby nie są upoważnione do wydawania dyspozycji w tym zakresie. Wszelki roboty wykonane przez Wykonawcę bez pisemnej dyspozycji Zamawiającego będą wykonane przez Wykonawcę na jego koszt i ryzyko. § 14 1. Zamawiający (Zleceniodawca) informuje Wykonawcę (Zleceniobiorcę), że jako jednostka samorządu terytorialnego podlega Ustawie z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej. 2. Treść niniejszej umowy stanowi informację publiczną i może być ujawniana na zasadach określonych w/w ustawą. § 15 Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy wymagają aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności. § 16 W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy - Prawo zamówień publicznych. § 17 Ewentualne spory powstałe na tle realizacji tej umowy, rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego. § 18 Umowę sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach z czego trzy egzemplarze dla Zamawiającego, a jeden egzemplarz dla Wykonawcy.

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany jest wnieść najpóźniej w dniu zawarcia umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny ofertowej brutto. 2. Zabezpieczenie może być wnoszone w: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- -kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 z późn. zm.). Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w innej formie niż wymienione powyżej. 3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy nr 46 8003 0003 2001 0000 0635 0005. 4. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 5. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia, o którym mowa w niniejszej SIWZ, na cały okres realizacji umowy, w tym na okres rękojmi, z zastrzeżeniem ust. 8, 9 i 10. 7. Wykonawca może w trakcie realizacji umowy dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form wymienionych w niniejszej SIWZ. 8. Zabezpieczenie wnoszone w innej formie niż pieniądz powinno uwzględniać zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 100 % całego zabezpieczenia z terminem do wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane (dokonanie odbioru końcowego robót), w wysokości 30 % całego zabezpieczenia z terminem do upływu okresu rękojmi. 9. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, które zastało wniesione w pieniądzu (70 % kwoty zabezpieczenia), o którym mowa w ust. 1, zostanie zwrócone w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane tj. od dnia dokonania końcowego odbioru robót, a w przypadku stwierdzenia podczas odbioru końcowego usterek od dnia podpisania protokołu usunięcia usterek. 10. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady (pozostałe 30% kwoty zabezpieczenia) zostanie zwrócona najpóźniej w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady. 11. Jeżeli część zabezpieczenia zostanie wykorzystana na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem wad, to zwrotowi podlega pozostała po potrąceniu część zabezpieczenia. 12. Zamawiający zwróci zabezpieczenie wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 13. Zasady rękojmi zostały określone Kodeksie cywilnym. 14. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w formie gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych, gwarancja musi zawierać deklarację o nieodwołalnej i bezwarunkowej zapłacie na pierwsze pisemne wezwanie Zamawiającego kwoty zabezpieczenia. 15. Zmiany formy gwarancyjnej należytego wykonania umowy mogą być dokonywane z zachowaniem ciągłości i bez zmniejszania wysokości, a w szczególnych wypadkach określonych ustawą Pzp za zgodą Zamawiającego.

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający, zgodnie z przepisem art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmiany niniejszej umowy w zakresie: 1) zakresu/sposobu realizacji przedmiotu zamówienia, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego lub nie dało się ich przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a w szczególności w sytuacji gdy pojawienia się na rynku nowych możliwości materiałowych i technologicznych, 2) zakresu realizacji robót w przypadku wystąpienia zmian okoliczności powodującej, że: a) wykonanie części zakresu robót nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy lub, b) wykonanie części zakresu robót nie jest możliwe, z przyczyn nieleżących po stronie Zamawiającego i Wykonawcy, 3) terminów realizacji; Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu wykonania umowy w przypadku: a) jeśli pojawiły się okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, zwłaszcza w przypadku wystąpienia potrzeby realizacji robót dodatkowych, b) jeśli dotrzymanie terminu wskazanego pierwotnie okazało się niemożliwe z powodów, za które nie ponosi odpowiedzialności Wykonawca a w szczególności wniesienia przez Zamawiającego istotnej zmiany do projektu, na podstawie którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy, lub wyniknięcia podczas realizacji podziemnej sieci nieprzewidzianych kolizji z istniejącym uzbrojeniem, c) wystąpienia złych warunków pogodowych uniemożliwiających wykonywanie prac, d) wystąpienia warunków gruntowych realizacji inwestycji znacząco odbiegających od opisanej dokumentacji technicznej, e) wstrzymania realizacji projektu przez Zamawiającego z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, f) wystąpienia opóźnienia w uzyskiwaniu decyzji i uzgodnień wydawanych przez organy, 4) zmniejszenia wynagrodzenia, zwłaszcza w sytuacji zmniejszenia zakresu realizacji robót, 5) zmiany podwykonawców, zgodnie z zasadami przewidzianymi w Kodeksie cywilnym, 6) robót zamiennych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa wykonywania robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowlanego, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych - bez konieczności zwiększania wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy, 7) robót zamiennych, jeżeli nie odstępują one w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 lub 6 ustawy Pb z zastrzeżeniem art. 57 ust. 2 ustawy Pb, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych - bez konieczności zwiększania wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy, 8) wszelkich zmian, w przypadku, gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 28/02/2017, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>

IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Ogłoszenie nr 34791 - 2017 z dnia 2017-03-01 r.
Góra Kalwaria:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
23623

Data:
10/02/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Góra Kalwaria, Krajowy numer identyfikacyjny 1327113400000, ul. ul. 3 Maja  10, 05530   Góra Kalwaria, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 22/7273414, e-mail przetargi@gorakalwaria.pl, faks 22/7273414.
Adres strony internetowej (url): www.bip.gorakalwaria.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
IV

Punkt:
6.2)

W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert w postępowaniu: Data: 28/02/2017, godzina: 10:00,

W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert w postępowaniu: Data: 07/03/2017, godzina: 10:00,

Ogłoszenie nr 31993 - 2017 z dnia 2017-02-24 r.
Góra Kalwaria:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
23623

Data:
10/02/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Góra Kalwaria, Krajowy numer identyfikacyjny 1327113400000, ul. ul. 3 Maja  10, 05530   Góra Kalwaria, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 22/7273414, e-mail przetargi@gorakalwaria.pl, faks 22/7273414.
Adres strony internetowej (url): bip.goraalwaria.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
IV.6.2)

Punkt:


W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert w postępowaniu: Data: 28/02/2017, godzina: 10:00,

W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert w postępowaniu: Data: 03/03/2017, godzina: 10:00,

Adres: ul. 3 Maja 10, 05-530 Góra Kalwaria
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: przetargi@gorakalwaria.pl
tel: 22/7273414
fax: 22/7273414
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-02-27
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 2362320170
ID postępowania Zamawiającego: ZAP.271.5.2017ZAP
Data publikacji zamówienia: 2017-02-09
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.bip.gorakalwaria.pl
Informacja dostępna pod: www.bip.gorakalwaria.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych