TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
ND Nr dokumentu 250086-2011
PD Data publikacji 06/08/2011
OJ Dz.U. S 150
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji "Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 02/08/2011
DT Termin 13/09/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
OC Pierwotny kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
RC Kod NUTS PL12
IA Adres internetowy (URL) www.mazowieckie.com.pl

06/08/2011    S150    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego

2011/S 150-250086

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – ZAMÓWIENIA SEKTOROWE

Usługi

SEKCJA I: PODMIOT ZAMAWIAJĄCY

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

"Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o.
ul. Lubelska 1
Do wiadomości: Bożena Sosnowska, Piotr Wakuła
03-802 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224737353 / 224738644
E-mail: przetargi@mazowieckie.com.pl
Faks +48 224737518

Adresy internetowe

Ogólny adres organu organizującego przetarg www.mazowieckie.com.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI PODMIOTU ZAMAWIAJĄCEGO
Usługi kolejowe

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez podmiot zamawiający
Usługa serwisowania 37 wagonów piętrowych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 18
Główne miejsce świadczenia usług Serwisowanie wagonów będzie wykonywane w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów w Warszawie, przy ul. Chłopickiego 53, 04-275 Warszawa.

Kod NUTS PL12

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa serwisu prewencyjnego 37 wagonów piętrowych firmy Bombardier Transportation GmbH (poziomy utrzymania I, II, III zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania zw. dalej DSU) oraz serwisu naprawczego pogwarancyjnego tych wagonów.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50222000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wartość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest usługa serwisu prewencyjnego 37 wagonów piętrowych firmy Bombardier Transportation GmbH (poziomy utrzymania I, II, III zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania zw. dalej DSU) oraz serwisu naprawczego pogwarancyjnego tych wagonów.
Roczny przebieg wagonów wynosi poniżej 180 000 km.
Wagony wykorzystywane są do obsługi ruchu regionalnego.
Dane techniczne wagonów zawiera załącznik nr 7 do SIWZ.
Wykaz wagonów objętych zamówieniem wraz z aktualnym przebiegiem kilometrowym zawiera załącznik nr 8 do SIWZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. serwis prewencyjny 26 wagonów środkowych i 11 wagonów sterowniczych (poziomy utrzymania I, II, III) w okresie od 1.12.2011 r. do 30.6.2015 r.
2. serwis naprawczy pogwarancyjny 26 wagonów środkowych w okresie od 1.8.2012 r. do 30.6.2015r.,
3. serwis naprawczy pogwarancyjny 11 wagonów sterowniczych w okresie od 28.11.2012 r. do 30.6.2015 r.
4. wykonywanie wszelkich prac utrzymaniowych zgodnych z Dokumentacją Systemu Utrzymania wagonów (DSU) na poziomach utrzymania I, II i III (w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.10.2005 r., w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych, z późn. zm.) z wyłączeniem mycia, wodowania, odfekalniania wagonów, uzupełniania piasku w piasecznicach oraz uzupełniania materiałów sanitarnych (mydło, papier, chusteczki itp.)
W ramach świadczonych usług Zamawiający wymaga:
1. wykonywania poziomów obsługi (przeglądów) I, II, III wraz z zapewnieniem po stronie Wykonawcy części eksploatacyjnych.
Zamawiający wymaga świadczenia usług utrzymania zapobiegawczego zapewniającego zachowanie gotowości technicznej wagonów na założonym poziomie.
Współczynnik gotowości technicznej wagonów środkowych i sterowniczych nie może być niższy niż 0,95.
Wg wzoru:
Wu = (T-Tu)/T gdzie:
Wu – współczynnik gotowości technicznej (usługi serwisowej).
T – całkowity czas pozostawania wagonów w eksploatacji w godzinach, liczony w cyklach 6 miesięcy eksploatacji.
Tu – łączny czas wyłączenia dla realizacji cyklu serwisowania, liczony w pełnych godzinach od momentu przekazania wagonów do dalszej eksploatacji.
Współczynnik niezawodności 26 wagonów środkowych oraz 11 wagonów sterowniczych objętych zamówieniem nie może być niższy od 0,97.
Według wzoru:
Wn = (T-Ta)/T gdzie:
Wn – współczynnik niezawodności.
T – łączny czas w godzinach pozostawania każdego wagonu w eksploatacji.
Ta – łączny czas wszystkich wyłączeń awaryjnych liczony w pełnych godzinach od momentu przekazania wagonu w miejscu przeprowadzania naprawy wynikającej z awarii powodującej przerwanie eksploatacji, do momentu ponownego przekazania wagonu do dalszej eksploatacji. Do czasu Ta nie zalicza się czasu wyłączeń spowodowanych wypadkami kolejowymi spowodowanymi przyczynami niezależnymi od stanu technicznego wagonu.
Do obliczania współczynnika gotowości technicznej Wu oraz współczynnika niezawodności Wn nie jest wliczany czas oczekiwania przez Wykonawcę na skorzystanie z urządzeń Zamawiającego o ile Zamawiający zobowiązał się do udostępnienia tych urządzeń.
Obliczenia sprawdzające wartości współczynników gotowości i niezawodności wykonywane są dla 26 wagonów piętrowych i 11 wagonów sterowniczych oddzielnie za przesuwny okres 6 miesięcy.
Pierwsza ocena całej floty nastąpi po upływie 6 miesięcy od rozpoczęcia okresu obliczeniowego oraz będzie dokonywana w kolejnych miesiącach za okres ostatnich 6 miesięcy (6 – miesięczne okienko przesuwne) do końca okresu zamówienia.
2. dostępności usługi „Hot Line”, koordynacji eksploatacji składów pociągów w systemie „push-pull”.
Wykonawca zapewni wsparcie techniczne Zamawiającemu poprzez udostępnienie całodobowego punktu informacyjnego pod numerem telefonu obsługiwanym przez polskiego operatora (prefiks + 48). Linia telefoniczna „Hot Line” obsługiwana będzie w języku polskim z przeznaczeniem dla maszynistów oraz personelu utrzymaniowego Zamawiającego. Pod wskazanym przez Wykonawcę numerem telefonu pracownicy Zamawiającego będą mogli w szczególności uzyskać porady techniczne dotyczące rozwiązywania problemów związanych z funkcjonowaniem wagonów piętrowych oraz koordynacją składów pociągów w systemie „push-pull”.
3. dostępności drobnych napraw w ciągu 48 godzin, np. naprawa okien, luster i innej galanterii.
Wykonawca zmagazynuje zapas szyb, okien, luster, śmietniczek, opraw oświetleniowych, świetlówek, kratek wentylacyjnych, uchwytów i poręczy, pokrowców na siedzenia w ilościach i w miejscu wykonania drobnych napraw w ciągu 48 godzin od zgłoszenia konieczności naprawy.
Koszty elementów użytych do drobnych napraw ponosi Zamawiający, a koszty wymiany, naprawy ponosi Wykonawca. Elementy przeznaczone do drobnych napraw muszą być zaakceptowane przez Zamawiającego. Wykonawca obciąży Zamawiającego kosztami elementów użytych do naprawy, po cenach w jakich były one zakupione przez Wykonawcę.
Nie przystąpienie przez Wykonawcę do usunięcia uszkodzenia w terminie 48 godzin, liczonych od powiadomienia faksem lub pocztą elektroniczną o wystąpieniu wyżej wymienionego uszkodzenia uprawnia Zamawiającego do zlecenia jego usunięcia innemu wykonawcy na koszt Wykonawcy.
4. szkolenia personelu KM i rozwiązywanie problemów bezpośrednio w trakcie realizacji czynności serwisowych.
Zamawiający wymaga w ramach przedmiotu zamówienia angażowania przez Wykonawcę personelu Zamawiającego w wykonywanie czynności serwisu według modelu:
40 % personelu Wykonawcy (2 pracowników) i 60 % personelu Zamawiającego (4 pracowników).
W przypadku gdyby podpisanie umowy z Wykonawcą nastąpiło w okresie uniemożliwiającym już przeszkolenie pracowników Zamawiającego przed rozpoczęciem prac utrzymaniowych Wykonawca zobowiązany będzie przez okres 30 dni wykonywać wszelkie prace własnym potencjałem ludzkim. Okres ten będzie wykorzystany na szkolenie pracowników Zamawiającego.
Przed wykorzystaniem pracowników Zamawiającego do wykonywania prac serwisowych Wykonawca zapewni szkolenia dla 6 pracowników Zamawiającego w zakresie mechaniki wagonów oraz 3 pracowników w zakresie elektryki i elektroniki wagonów piętrowych. Ilość godzin oraz zakres szkolenia musi być wystarczający do opanowania wiedzy szkolonych pracowników Zamawiającego i nie może być mniejszy niż 200 godzin/osobę.
Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane ze szkoleniem pracowników Zamawiającego.
Za prace utrzymania i serwisowania wagonów wykonywane przez pracowników Zamawiającego Wykonawca ponosił będzie koszty na rzecz Zamawiającego w wysokości 55,00 PLN netto za roboczo-godzinę.
Ogólne zasady udostępniania pracowników Zamawiającego i rozliczenia zostaną uzgodnione z Wykonawcą, po wyborze oferty najkorzystniejszej i zawarte będą w odrębnej umowie.
5. zapewnienia dostępu do głównych części zamiennych (w ciągu 24 godzin) takich jak wózek, przetwornica zestaw kołowy, zestaw akumulatorów, drzwi, zaciski hamulca, jednostka sterująca klimatyzacją, itp.
Wykonawca zmagazynuje zapas części zamiennych takich jak wózek, przetwornica zestaw kołowy, zestaw akumulatorów, drzwi, zaciski hamulca, jednostka sterująca klimatyzacją w ilościach i w miejscu niezbędnym do zapewnienia Wykonawcy wykonania napraw w ciągu 24 godzin od wykrycia konieczności naprawy. Wyżej wymienione części muszą być oryginalne (takie jakie wykorzystał producent wagonów piętrowych do produkcji wagonów objętych zamówieniem).
Nie przystąpienie przez Wykonawcę do usunięcia uszkodzenia po upływie 24 godzin, liczonych od powiadomienia faksem lub pocztą elektroniczną o wystąpieniu wyżej wymienionego uszkodzenia uprawnia Zamawiającego do zlecenia jego usunięcia innemu podmiotowi i obciążenia kosztami Wykonawcy. Ponadto w takim przypadku Wykonawca zostanie obciążony karą umowną wysokości przewidzianej w umowie.
W przypadku przystąpienia przez Wykonawcę do usunięcia uszkodzenia po upływie 24 godzin, liczonych od powiadomienia faksem lub pocztą elektroniczną o wystąpieniu wyżej wymienionego uszkodzenia Wykonawca zostanie obciążony karą umowną wysokości przewidzianej w umowie.
6. wymiany zestawów, podzespołów i elementów uszkodzonych w procesie normalnej eksploatacji.
Wykonawca zapewni w ramach zamówienia wymianę zestawów kołowych, podzespoły oraz wszystkie elementy wagonów zużywające się w trakcie eksploatacji. W tym również zawarta jest usługa wymiany kół wraz z dostawą kół we wszystkich wagonach piętrowych. W przypadku gdyby w okresie zamówienia nie było konieczności wymiany kół Wykonawca w rozliczeniu przekaże nowe koła Zamawiającemu. Dokumentacja związana z wymianą oraz nowymi elementami zostanie w całości przekazana Zamawiającemu. Wymiana zestawów kołowych oraz głównych podzespołów i elementów będzie przeprowadzona w uzgodnieniu z Zamawiającym.
Odpowiedzialność za utrzymanie w sprawności wagonów będzie ponosił Wykonawca.
Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia (w szczególności DSU) oraz bezpieczeństwo przedmiotu zamówienia.
Na użyte części Wykonawca udzieli gwarancji producentów.
Na wykonane prace Wykonawca udzieli gwarancji na okres trwania umowy.
Przed zakończeniem umowy o zamówienie publiczne Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne producentów poszczególnych części i urządzeń, które zostały zamontowane na wagonach. Zamawiający będzie miał prawo korzystania z gwarancji producentów części i urządzeń o ile będą one jeszcze w okresie gwarancji.
Wykonawca zapewni niezbędne urządzenia oraz oprogramowanie, które jest konieczne do realizacji zamówienia.
Wykonawca będzie odpowiedzialny również za planowanie obsług serwisowych w terminach zgodnych z DSU.
Po wykonanej każdorazowo obsłudze serwisowej (obsługa poziomu I, II i III) Wykonawca przedstawi dokument potwierdzający wykonanie czynności zgodnie z DSU.
Zamawiający wymaga należytej staranności przy realizacji zamówienia, rozumianej jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia.
Wykonawca zapewni własnych serwisantów wykonujących prace co najmniej od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. W przypadku wystąpienia konieczności, po wezwaniu telefonicznym serwis Wykonawcy będzie reagował również w dniach wolnych od pracy.
W przypadku konieczności wykonania napraw wykraczający poza zakres zamówienia np. zdarzenia losowe, wykolejenia, akty wandalizmu Zamawiający może zlecić wykonanie tych napraw Wykonawcy na podstawie odrębnego zamówienia.
Części zamienne oraz materiał eksploatacyjny wykorzystywany do serwisowania wagonów w dobrym stanie, będą dostarczane przez Wykonawcę w ramach przedmiotowego zamówienia.
Miejsce wykonywania serwisowania wagonów.
Serwisowanie wagonów będzie wykonywane w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów w Warszawie, przy ul. Chłopickiego 53, 04-275 Warszawa.
Zamawiający na podstawie odrębnej umowy wynajmie, za miesięczną kwotę w złotych stanowiącą równowartość 3 000,00 euro netto bazę naprawczą zlokalizowaną w sekcji jw. wraz z infrastrukturą niezbędną do właściwej realizacji zobowiązań gwarancyjnych i prac utrzymaniowych.
Baza naprawcza Zamawiającego obejmuje w szczególności pomieszczenia biurowe, pomieszczenia magazynowe, kanały naprawcze, środki transportu wewnętrznego, podnośniki śrubowe, suwnica, rusztowania, podesty, tokarkę podtorową, wagę do pojazdów kolejowych. Wyposażenie bazy naprawczej wykorzystywane jest przez Zamawiającego do obsługi również innych pojazdów kolejowych i będzie musiało być w niektórych przypadkach współdzielone na uzgodnionych pomiędzy stronami zasadach.
Ogólne zasady udostępniania bazy naprawczej zostaną uzgodnione z Wykonawcą, po wyborze oferty najkorzystniejszej i zawarte będą w odrębnej umowie.
Zakres obsługi poziomu I, II, III wraz z zapotrzebowaniem na roboczogodziny pracowników zawarte są w DSU.
DSU zostanie udostępniona zainteresowanym Wykonawcom, do wglądu (bez możliwości wykonania kopii) w siedzibie Zamawiającego pod adresem: „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o., ul. Lubelska 1, 03-802 Warszawa. Wydział Napraw i Utrzymania Taboru.
W zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia DSU zostanie przekazana Wykonawcy po podpisaniu umowy o zamówienie publiczne.
II.2.2)Opcje
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 1.12.2011 Zakończenie 30.6.2015

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Wymagania dotyczące wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 300 000,00 PLN (słownie: trzysta tysięcy złotych).
Termin wniesienia wadium upływa z terminem składania ofert. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uważa się termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
Wadium musi obejmować okres związania ofertą, tj. 60 dni.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
— pieniądzu,
— poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
— gwarancjach bankowych,
— gwarancjach ubezpieczeniowych,
— poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
21 1030 1508 0000 0008 1597 3003 z dopiskiem: Wadium na przetarg „Usługa serwisowania 37 wagonów piętrowych” znak: MWZ4-45-69/2011.
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wadium wniesione w formie innej niż pieniężna należy złożyć w formie oryginału, w osobnej kopercie. Koperta z dokumentem wadialnym winna być oznaczona jak w Rozdziale 10 ust. 10.9 SIWZ, z dopiskiem „WADIUM”.
Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis powinien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska).
Treść gwarancji winna zawierać bezwarunkowe stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywającego do zapłaty pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a lub ust. 5 ustawy Pzp, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta/poręczyciela.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie wymagane wniesienie (najpóźniej) w dniu podpisania umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 3 % ceny brutto oferty wynikającej z formularza ofertowego.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Zabezpieczenie należytego wykonania zamówienia może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
— pieniądzu,
— poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
— gwarancjach bankowych,
— gwarancjach ubezpieczeniowych,
— poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w innej formie.
Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wybrany Wykonawca wpłaci przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może w uzgodnieniu z Zamawiającym zaliczyć kwotę wadium na poczet zabezpieczenia.
W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka z dopuszczalnych form. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
Zabezpieczenie w innej formie niż pieniądz należy wnieść w formie oryginału.
Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę zabezpieczenia należytego wykonania umowy muszą nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązywać poręczyciela lub gwaranta do zapłaty kwoty pieniężnej w ciągu 14 dni na pierwsze wezwanie Zamawiającego, w wysokości odpowiadającej kwocie zabezpieczenia należytego wykonania umowy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta/poręczyciela.
Gwarancja lub poręczenie powinno pokrywać się z terminem obowiązywania umowy, tj. obejmować okres od daty zawarcia umowy, do dnia zwrotu/zwolnienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia nastąpi w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego, że zamówienie zostało wykonane należycie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Wykonawca będzie wystawiał miesięczne faktury VAT uwzględniając okresy świadczenia usługi przewidziane dla każdego rodzaju serwisu oddzielnie tj. za:
1. serwis prewencyjny 26 wagonów środkowych i 11 wagonów sterowniczych (poziom utrzymania I, II, III) w okresie od 1.12.2011 r. do 30.6.2015 r.
2. serwis naprawczy pogwarancyjny 26 wagonów środkowych w okresie od 1.8.2012 r. do 30.6.2015 r.
3. serwis naprawczy pogwarancyjny 11 wagonów sterowniczych w okresie od 28.11.2012 r. do 30.6.2015 r.
Zapłata faktur następować będzie na wskazane w fakturze VAT konto Wykonawcy, w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury VAT.
III.1.3)Forma prawna jaką powinna przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia,
Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia pełnomocnictwo/upoważnienie do pełnienia takiej funkcji wystawione zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców, winno być dołączone do oferty.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega wykonanie zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień,
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— posiadania wiedzy i doświadczenia:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej 1 usługę serwisowania wagonów piętrowych, która obejmuje co najmniej 4 wagony piętrowe, w tym 2 wagony piętrowe sterownicze, na kwotę nie mniejszą niż 300 000,00 zł netto,
— dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje:
— co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe w zakresie mechaniki wagonów piętrowych,
— co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe w zakresie elektryki wagonów piętrowych,
— co najmniej 1 osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe w zakresie elektroniki wagonów piętrowych.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SIWZ.
Ocena spełnienia w/w warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty określone w Rozdz. 6 SIWZ, metodą warunku granicznego spełnia/nie spełnia. Z treści załączonych do oferty dokumentów lub oświadczeń winno wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca spełnia w/w warunki.
6.2.1 SIWZ: W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji o której mowa w art. 24 ust. 1 Pzp, Wykonawca składa z ofertą następujące dokumenty:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ,
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp,
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidywane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6.2.2 SIWZ: W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w Rozdziale 5 ust. 5.1 SIWZ, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
1) oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust. 1 Pzp - z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ;
2) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców wg wzoru załącznik nr 5 do SIWZ, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
3) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg wzoru załącznik nr 5a do SIWZ.
6.3 SIWZ: Postanowienia dotyczące składanych dokumentów
6.3.1 dokumenty wymienione w ust. 6.2 pkt 6.2.1 ppkt 2-6 mogą być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę/osoby uprawnione do podpisania oferty z dopiskiem za zgodność z oryginałem, natomiast dokumenty wymienione w ust. 6.2 pkt 6.2.1 ppkt 1 oraz pkt 6.2.2 ppkt 1, 2, 3 Wykonawcy składają w formie oryginału,
6.3.2 w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty,
6.3.3 Zamawiający nie dopuszcza składania elektronicznych kopii dokumentów,
6.3.4 dokumenty sporządzone w języku obcym składa się wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę,
6.3.5 Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości,
6.3.6 oferta powinna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia i załączniki, o których mowa w specyfikacji Zamawiającego,
6.3.7 oferta oraz wszystkie wymagane załączniki powinny być podpisane przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy, zgodnie z przedstawionym aktem rejestracyjnym, wymogami ustawowymi oraz przepisami prawa,
6.3.8 jeżeli oferta i załączniki zostaną podpisane przez upoważnionego przedstawiciela, jest on zobowiązany do przedłożenia właściwego pełnomocnictwa lub umocowania prawnego,
6.3.9 Wykonawców obowiązuje wykorzystanie załączonych wzorów dokumentów – załączników. Wszystkie pola i pozycje tych wzorów winny być wypełnione, a w szczególności muszą zawierać wszystkie wymagane informacje i dane oraz zawierać odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie dopuszcza się składania alternatywnych co do treści i formy dokumentów,
6.3.10 złożenie przez Wykonawcę nieprawdziwych informacji, mających wpływ lub mogących mieć wpływ na wynik postępowania stanowi podstawę do wykluczenia z postępowania.
Oferta powinna zawierać wszystkie dokumenty, oświadczenia i informacje wymienione w punktach:
a) 6.2.1
b) 6.2.2 ppkt 1 dla każdego partnera z osobna, pozostałe składane są wspólnie,
6.5 SIWZ: Postanowienia dotyczące Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej:
6.5.1 Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 ustawy pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
6.5.2 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 6.2 pkt 6.2.1 ppkt 2, 3, 4 i 6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
2) nie zlega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonywania decyzji właściwego organu,
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
6.5.3 Zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 6.2 pkt 6.2.1 ppkt 5 wykonawca składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy pzp.
6.5.4 Dokumenty, o których mowa w pkt. 6.5.2 ppkt 1) i 3) oraz w pkt. 6.5.3 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. 6.5.2 ppkt 2) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6.5.5 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 6.5.2 i 6.5.3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis pkt. 6.5.4 stosuje się odpowiednio.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający
MWZ4-45-69/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne
podać cenę 30,00 PLN

Warunki i sposób płatności: Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) będzie udostępniona bezpłatnie na stronie internetowej zamawiającego www.mazowieckie.com.pl oraz w siedzibie zamawiającego w pok. 209 w godz. 8:00-14:00.

W przypadku żądania przesłania SIWZ pocztą należy wpłacić 30 PLN (słownie: trzydzieści złotych) na rachunek zamawiającego: 21 1030 1508 0000 0008 1597 3003 z dopiskiem: przetarg znak MWZ4-45-69/2011 "Usługa serwisowania 37 wagonów piętrowych" i do zamówienia dołączyć kopię dowodu wpłaty.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
13.9.2011 - 09:30
IV.3.5)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.7)Warunki otwierania ofert
Data: 13.9.2011 - 10:00

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587781 / 224587704 / 224587780
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1.Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy z dnia 29.1`.2004 r. Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej zawarte w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w DUUE lub zamieszczenia specyfikacji na stronie internetowej.
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 6, 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. Jeżeli Zamawiający nie (...) przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej (...) odwołanie wnosi się w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w DUUE ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w DUUE ogłoszenia o udzieleniu zamówienia (...).
10. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniona specyfikacja, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
11. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej Stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
12. Od wyroku sądu Stronom nie przysługuje skarga kasacyjna.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych Krajowa Izba Odwoławcza Departament Odwołań
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Faks +48 224587800 / 4587803

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
2.8.2011
TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
ND Nr dokumentu 282071-2011
PD Data publikacji 08/09/2011
OJ Dz.U. S 172
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji "Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 06/09/2011
DT Termin 13/09/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
OC Pierwotny kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
RC Kod NUTS PL12

08/09/2011    S172    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego

2011/S 172-282071

"Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o., ul. Lubelska 1, attn: Bożena Sosnowska, Piotr Wakuła, POLSKA-03-802Warszawa. Tel. +48 224737353 / 224738644. E-mail: przetargi@mazowieckie.com.pl. Fax +48 224737518.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 6.8.2011, 2011/S 150-250086)

Przedmiot zamówienia:
CPV:50222000

Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego.

Zamiast: 

III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

Wykonawca będzie wystawiał miesięczne faktury VAT uwzględniając okresy świadczenia usługi przewidziane dla każdego rodzaju serwisu oddzielnie tj. za:

1 serwis prewencyjny 26 wagonów środkowych i 11 wagonów sterowniczych (poziom utrzymania I, II, III) w okresie od 1.12.2011 r. do 30.6.2015 r.;

2 serwis naprawczy pogwarancyjny 26 wagonów środkowych w okresie od 1.8.2012 r. do 30.6.2015 r.;

3 serwis naprawczy pogwarancyjny 11 wagonów sterowniczych w okresie od 28.11.2012 r. do 30.6.2015 r.

Powinno być: 

III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

Wykonawca będzie wystawiał miesięczną fakturę VAT z wyszczególnieniem poszczególnych rodzajów serwisu w terminie do 7 dni po zakończonym miesiącu, uwzględniając okresy świadczenia usługi przewidziane dla każdego rodzaju serwisu, tj. za:

4.1 serwis prewencyjny 26 wagonów środkowych i 11 wagonów sterowniczych (poziom utrzymania I, II, III) w okresie od 1.12.2011 r. do 30.6.2015 r.;

4.2 serwis naprawczy pogwarancyjny 26 wagonów środkowych w okresie od 1.8.2012 r. do 30.6.2015 r.;

4.3 serwis naprawczy pogwarancyjny 11 wagonów sterowniczych w okresie od 28.11.2012 r. do 30.6.2015 r.

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
ND Nr dokumentu 286371-2011
PD Data publikacji 13/09/2011
OJ Dz.U. S 175
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji "Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 09/09/2011
DT Termin 22/09/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
OC Pierwotny kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
RC Kod NUTS PL12

13/09/2011    S175    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego

2011/S 175-286371

"Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o., ul. Lubelska 1, attn: Bożena Sosnowska, Piotr Wakuła, POLSKA-03-802Warszawa. Tel. +48 224737353 / 224738644. E-mail: przetargi@mazowieckie.com.pl. Fax +48 224737518.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 6.8.2011, 2011/S 150-250086)

Przedmiot zamówienia:
CPV:50222000

Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego.

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 13.9.2011 (09:30).

IV.3.7) Warunki otwierania ofert: 13.9.2011 (10:00).

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 22.9.2011 (09:30).

IV.3.7) Warunki otwierania ofert: 22.9.2011 (10:00).

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
ND Nr dokumentu 328585-2011
PD Data publikacji 20/10/2011
OJ Dz.U. S 202
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji "Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 19/10/2011
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
OC Pierwotny kod CPV 50222000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
IA Adres internetowy (URL) www.mazowieckie.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

20/10/2011    S202    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego

2011/S 202-328585

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

"Koleje Mazowieckie-KM" sp. z o.o.
ul. Lubelska 1
Osoba do kontaktów: Bożena Sosnowska, Piotr Wakuła
03-802 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224737353 / 224738644
E-mail: przetargi@mazowieckie.com.pl
Faks: +48 224737518

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: www.mazowieckie.com.pl

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Usługi kolejowe
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Usługa serwisowania 37 wagonów piętrowych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Serwisowanie wagonów będzie wykonywane w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów w Warszawie, przy ul. Chłopickiego 53, 04-275 Warszawa, POLSKA.
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Przedmiotem zamówienia jest usługa serwisu prewencyjnego 37 wagonów piętrowych firmy Bombardier Transportation GmbH (poziomy utrzymania I, II, III zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania zw. dalej DSU) oraz serwisu naprawczego pogwarancyjnego tych wagonów.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50222000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 23 890 259,25 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
MWZ4-45-69/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 150-250086 z dnia 6.8.2011

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 172-282071 z dnia 8.9.2011

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 175-286371 z dnia 13.9.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Udzielenie zamówienia i jego wartość
Zamówienie nr: 1
Nazwa: Usługa serwisowania 37 wagonów piętrowych.
V.1.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
28.9.2011
V.1.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.1.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
53-609 Wrocław
Polska
Tel.: +48 426132666
Faks: +48 426132699

V.1.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 19 500 000,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 19 422 975,00 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 43
V.1.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
V.1.6)Cena zapłacona za zakupy okazyjne

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587781
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej zawarte w Dziale VI ustawy.
Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w DUUE lub zamieszczenia specyfikacji na stronie internetowej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 19.6, 19.7 SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Jeżeli Zamawiający nie (...) przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej (...) odwołanie wnosi się w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w DUUE ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w DUUE ogłoszenia o udzieleniu zamówienia (...).
Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniona specyfikacja, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej Stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Od wyroku sądu Stronom nie przysługuje skarga kasacyjna.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych Krajowa Izba Odwoławcza Departament Odwołań
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.10.2011

Adres: ul. Lubelska 26, 03-802 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: przetargi@mazowieckie.com.pl
tel: +48 224737353
fax: +48 224737518
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-09-13
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 25008620111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-06
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1385 dni
Wadium: 300000 ZŁ
Szacowana wartość* 10 000 000 PLN  -  15 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.mazowieckie.com.pl
Informacja dostępna pod: "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.
ul. Lubelska 1, 03-802 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
50222000-7 Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Usługa serwisowania 37 wagonów piętrowych. Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.
Wrocław
2011-09-28 19 422 975,00