TI Tytuł Polska-Tarnowskie Góry: Usługi sprzątania
ND Nr dokumentu 274422-2013
PD Data publikacji 14/08/2013
OJ Dz.U. S 157
TW Miejscowość TARNOWSKIE GÓRY
AU Nazwa instytucji Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 12/08/2013
DT Termin 23/09/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90910000 - Usługi sprzątania
OC Pierwotny kod CPV 90910000 - Usługi sprzątania
IA Adres internetowy (URL) www.wspsa.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

14/08/2013    S157    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowskie Góry: Usługi sprzątania

2013/S 157-274422

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.
ul. Pyskowicka 47-51
Osoba do kontaktów: Regina Lewczuk
42-612 Tarnowskie Góry
POLSKA
Tel.: +48 322854058
E-mail: zp@wspsa.pl
Faks: +48 322854058

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wspsa.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usługa sprzątania pomieszczeń wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego s.a. w Tarnowskich Górach.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 14: Usługi sprzątania budynków i usługi zarządzania mieniem
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: ul. Pyskowicka 47-51, ul. Opolska 21, 42-612 Tarnowskie Góry.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług sprzątania pomieszczeń szpitalnych o łącznej powierzchni 13.626,95 m2. w obiektach Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A., zlokalizowanych w Tarnowskich Górach przy ulicy: Pyskowickiej 47-51, Opolskiej 21.

Wykaz powierzchni przeznaczonych do sprzątania:

A. Budynek główny wraz z budynkiem Od. Psychiatrii przy ul. Pyskowickiej - 10.897,42 m2

B. Budynek administracji przy ul. Pyskowickiej - 807,40 m2

C. Budynki Od. Wewnętrznego II i Poradni przy ul. Opolskiej - 1.922,13 m2

Łączna wielkość powierzchni jest równa 13.626,95 m2.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
— specjalistyczne sprzątanie i dezynfekcję powierzchni oraz całodobowe utrzymanie czystości w pomieszczeniach szpitalnych,
— transport: odpadów medycznych z miejsca powstawania do miejsca składowania, odpadów komunalnych z miejsca powstawania do miejsca składowania wraz z dokonaniem ich zgniecenia urządzeniem posiadanym przez Zamawiającego, transport bielizny brudnej i czystej, transport żywności;
— usługa w zakresie pomocy w wewnątrzszpitalnym transporcie materiałów z Bloku Operacyjnego do Centralnej Sterylizacji i z powrotem w godzinach 7:30; 14:30; 21:30 z użyciem wózka transportowego Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia wysokiej jakości i ciągłości obsługi, przez całą dobę i przez wszystkie dni w roku na tym samym poziomie, niezależnie od sezonu urlopowego, okresów świątecznych, remontów realizowanych w budynku Zamawiającego oraz świadomy jest, iż Zamawiający realizuje usługi medyczne w trybie ciągłym i funkcjonuje w stałej gotowości.
W celu utrzymania czystości w sposób kompleksowy i zapobiegający transmisji zakażeń, sprzątanie w pomieszczeniach szpitalnych odbywać się będzie z uwzględnieniem obszarów higienicznych o wymaganym poziomie czystości fizycznej i bakteriologicznej.
Zamawiający przewiduje dla zapoznania się z miejscem realizacji usługi, przeprowadzenie wizji obiektu w miejscu wykonania usługi. Wizję lokalną należy przeprowadzić po telefonicznym uzgodnieniu z Naczelną Pielęgniarką lub z Pielęgniarką Epidemiologiczną w dniach wtorek lub czwartek w godz. 10.00 do 13.00.
3. Wymogi szczegółowe dla usługi utrzymania czystości
3.1. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad profesjonalnego utrzymania czystości zgodnie z wymogami prawnymi, ochrony środowiska, BHP dla placówek ochrony zdrowia przy zastosowaniu odpowiedniej technologii i profesjonalnego sprzętu i maszyn.
3.2. Zamawiający zachowuje prawo kontroli jakości usług firmy. Nadzór pracy Firmy będzie sprawowany przez kontrole wykonywane przez Zamawiającego w części szpitalnej przez Pielęgniarkę Naczelną i Pielęgniarkę Epidemiologiczną Szpitala, w części administracyjnej przez pracownika działu administracyjno-gospodarczego Szpitala.
Kontrole Pielęgniarki Epidemiologicznej będą się odbywały jeden raz w miesiącu zawsze przy obecności koordynatora usług sprzątających Wykonawcy. Z każdej kontroli zostanie sporządzony pisemny protokół.
3.3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych usług przed kontrolnymi organami nadzoru szpitala: Zarząd Szpitala, Naczelna Pielęgniarka, Zespół i Komitet Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz przed kontrolą zewnętrzną: Państwowym Inspektorem Sanitarnym, Państwowym Inspektorem Pracy, Audit ISO, Komisje Akredytacyjne.
3.4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność również finansową wynikająca ze złej jakości wykonania usług np. dodatni wynik badania bakteriologicznego czystości powierzchni , nieprawidłowe stężenie roztworu dezynfekcyjnego. W takim przypadku Wykonawca pokrywa koszt wykonania badania bakteriologicznego oraz wykonuje na swój koszt ponowną dezynfekcję powierzchni.
3.5. Wykonawca zobowiązany jest do respektowania i wykonywania wszelkich zaleceń dotyczących profesjonalnego sprzątania wydawanych przez organy kontrolujące szpital wewnętrzne jak i zewnętrzne: Inspektorat Sanitarny, Inspekcję Pracy.
3.6. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad segregacji wszystkich rodzajów odpadów powstających z działalności szpitala i ich transportu do miejsc wyznaczonych zgodnie z obowiązującą w szpitalu procedurą postępowania z odpadami.
3.7. Wykonawca zobowiązany jest do uzupełniania, zgodnie z potrzebami:
— dozowników na preparaty do higienicznej i chirurgicznej procedury dekontaminacji rąk personelu, po wcześniejszej dekontaminacji dozowników, zgodnie z obowiązującą procedurą. (zakup środków przez Zamawiającego). Dozowniki na preparat do higienicznej i chirurgicznej procedury dekontaminacji rąk personelu jest urządzeniem stałym, wielorazowego użytku podlegającym dekontaminacji. Zamawiający posiada dozowniki łokciowe z tworzywa sztucznego.
— dozowników na mydło dla personelu (zakup przez Wykonawcę). Rodzaj dozownika na mydło dla personelu – dozownik na mydło w płynie, dozownik z tworzywa sztucznego, z przyciskiem. Ilość dozowników 157szt.
— ręczników papierowych (zakup przez Wykonawcę). Zamawiający wymaga ręczniki typu ZZ. Ilość podajników na ręczniki typu ZZ 335szt.
— papieru toaletowego dla pracowników (zakup przez Wykonawcę). Papier toaletowy w małych zwojach, zwykły, szary. Ilość miesięczna około 2320 rolek.
— worków na odpady (zakup przez Wykonawcę) o pojemności: 35l, 60, 120. Ilość miesięczna odpadów komunalnych pakowanych do worków czarnych to ok. 170m3, ilość miesięczna odpadów medycznych do utylizacji ok. 3000kg.
— pojemników twardościennych na odpady (zakup przez Zamawiającego).
3.8. Wykonawca zobowiązany jest do systematycznego odkamieniania powierzchni urządzeń sanitarnych, armatury oraz stosowania preparatów grzybobójczych w pomieszczeniach sanitarnych (łazienki, kabiny prysznicowe).
3.9. Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia harmonogramów sprzątania gruntownego na cały rok, po wcześniejszym uzgodnieniu terminów z Pielęgniarkami Oddziałowymi/Koordynującymi oraz tygodniowego harmonogramu sprzątania i dezynfekcji z wyszczególnieniem wszystkich czynności, pór dnia w jakich mają być wykonywane w danej jednostce oraz stosowanych preparatów dezynfekcyjnych. W harmonogramie prac pracownicy Firmy dokumentują swoim podpisem wykonanie czynności z uwzględnieniem procesów dezynfekcji a Pielęgniarki Oddziałowe/Koordynujące potwierdzają wykonanie usługi. Dokumentacja z wykonanej usługi jest dostępna dla organów kontroli i przechowywana u Wykonawcy( koordynatora obiektu) przez cały okres trwania umowy.
3.10. Wykonawca w ramach usługi zobowiązuje się do wykonania dezynfekcji w przypadku izolacji pacjentów z zakażeniem, choroba zakaźną i wystąpienia szpitalnych ognisk epidemicznych. O częstotliwości, sposobie wykonania i doborze właściwych środków dezynfekcyjnych decyduje zespół kontroli zakażeń zakładowych. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dezynfekcji punktowej w przypadku miejscowego skażenia powierzchni krwią lub IPIM zawierającym krew preparatami chlorowymi w granulacie zgodnie z obowiązującą w szpitalu procedurą.
3.11. Wykonawca wykona usługi porządkowe zlecone przez Zamawiającego związane z awariami, remontami oraz oddaniem do użytku nowych pomieszczeń w trakcie trwania umowy bez dodatkowych opłat. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi w komórkach organizacyjnych szpitala w przypadku zmiany ich lokalizacji spowodowanej reorganizacją pracy szpitala.
3.12.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania innych usług na polecenie i pod ścisłym nadzorem pielęgniarki:
— po wypisie pacjenta rozebranie bielizny pościelowej, mycie dezynfekcję łóżka, ubranie czystej bielizny pościelowej,
— usuwanie wydalin, zastosowanie procedur dezynfekcyjnych basenów i kaczek,
— pomoc przy transporcie pacjentów w sytuacjach awaryjnych i losowych.
3.13. Książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych pracowników Wykonawcy będą dostępne na terenie szpitala dla organów kontroli zewnętrznej i wewnętrznej. Pracownicy muszą posiadać szczepienia przeciw WZW B.W przypadku ekspozycji zawodowej na krew lub IPIM pracowników firmy Wykonawca zapewni postępowanie we własnym zakresie.
3.14. Zamawiający przydzieli miejsca w oddziałach do przechowywania środków niezbędnych do wykonywania usługi.
Zamawiający przydzieli pomieszczenie dla Wykonawcy do przechowywania środków niezbędnych do wykonywania usługi. Wykonawca zobowiąże się zaadaptować wskazane pomieszczenie (odmalowanie, wyremontowanie, umeblowanie itp.) na koszt Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji pomieszczenia w obrębie budynku szpitalnego związane ze zmianami reorganizacyjnymi Szpitala. Pomieszczenie będzie podlegało umowie najmu podpisanej przez strony po dokonaniu wyboru oferty. Zamawiający udostępni Wykonawcy przez cały okres trwania umowy źródła pobierania energii elektrycznej oraz wody niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu umowy w komórkach organizacyjnych bezpłatnie. Zamawiający udostępni linię telefoniczną na wniosek Wykonawcy za odpłatnością.
3.15. Odbiór i potwierdzanie faktur realizowane będą przez Pielęgniarkę Epidemiologiczną, z możliwością odliczenia kwoty za:
- niewykonaną usługę lub niską jakość wykonanej usługi według następującego wzoru:
C oferty
K do odliczenia = ----------------- x P kwestionowana
P użytk.całk.

Zryczałtowana miesięczna kwota za wykonanie usługi podzielona przez ilość m2 użytkowej powierzchni całkowitej i pomnożona przez ilości m2 kwestionowanej powierzchni

3.16. Wykonawca przedstawi w ofercie program utrzymania czystości, według którego będą realizowane usługi , opracowany na podstawie wymagań Zamawiającego zawartych w załącznikach nr 6-15 Wykonawca będzie stosował nowoczesne techniki sprzątania i organizację służb sprzątających z uwzględnieniem reżimów sanitarnych poszczególnych obszarów higienicznych.
3.17. Wykonawca zabezpieczy strefy wejściowe do szpitala w system wycieraczek oczyszczających, których ilość, typ i wymiary zależeć będą od pory roku i stopnia zabrudzenia. Zamawiający nie narzuca Wykonawcom rodzaju mat oczyszczających. Wykonawca zobowiązuje się do codziennego sprzątania wszystkich wejść do administracji, budynku szpitala wraz ze schodami prowadzącymi do budynku głównego oraz podjazdem dla transportu sanitarnego. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do codziennego opróżniania koszy na śmieci ustawionych obok wejść do Szpitala i administracji.
3.18. W pierwszym miesiącu po zawarciu umowy wykonawca przeprowadzi szkolenie personelu sprzątającego z zakresu nowoczesnych technik sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych oraz przestrzegania zapisów SIWZ oraz zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Szkolenie należy udokumentować certyfikatem ukończenia szkolenia, który będzie podstawą do przydzielenia pracownikom zadań. Dokumentacja z odbytego szkolenia do wglądu przez Zamawiającego.
3.19. Wykonawca zobowiąże swoich pracowników do przestrzegania tajemnicy służbowej. Zamawiający wymaga, aby pracowników Firmy obowiązywał zakaz wglądu do wszelkiego rodzaju dokumentacji, akt i pism Zamawiającego.
3.20. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących w Szpitalu Zarządzeń, Procedur Przeciwepidemicznych, Poleceń Służbowych i Procedur Jakości, dotyczących wykonywanej usługi.
3.21. Wykonawca zobowiązuje się do uiszczania opłat za czynności kontrolne instytucji PIS, PIP.
W przypadku stwierdzenia naruszeń higieniczno-sanitarnych ze strony pracowników Wykonawcy do 100% wartości nałożonej kary. W przypadku trzykrotnego w ciągu roku naruszania przepisów stanowi to podstawę do rozwiązania umowy.
3.22.Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia dla serwisu sprzątającego jednakowego umundurowania zawierającego logo firmy w wystarczającej ilości zmian (rozdział czynności brudnych i czystych).
3.23.Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia i stosowania, według zasad, środków ochrony osobistej dla personelu sprzątającego tj. rękawice gospodarcze, rękawice jednorazowe, fartuchy foliowe i okulary typu gogle do sporządzania roztworów środków dezynfekcyjnych, fartuchy foliowe do mycia naczyń kuchennych, fartuchy flizelinowe, maski twarzowe w przypadku zagrożenia epidemicznego.
3.24. Wykonawca zobowiąże się do zapewnienia usługi:
a. Transportu odpadów medycznych z brudowników oddziałów/komórek organizacyjnych, w porach nie kolidujących z pracą w części medycznej szpitala, zgodnie z obowiązującą w szpitalu procedurą. Transport będzie się odbywał wyznaczoną windą brudną, która po zwiezieniu odpadów będzie podlegała dezynfekcji. Odpady nie mogą zalegać pod windami, a cała procedura zwiezienia odpadów musi odbywać się sprawnie i w miarę szybko.
b. Transportu bielizny brudnej z oddziałów, Bloku Operacyjnego i Porodowego w szczelnie zamkniętych pojemnikach o ustalonych godzinach oraz bielizny czystej z uwzględnieniem podziału na windę brudną i czystą. Pojemniki służące do transportu odpadów i transportu bielizny zapewnia Wykonawca usługi.
c. Transportu posiłków z Kuchni Szpitalnej do kuchenek oddziałów szpitalnych windą kuchenną o wyznaczonych przez Zamawiającego porach.
d. Zgniatania odpadów urządzeniem posiadanym przez Zamawiającego.
e. Mycia i dezynfekcji wózków transportowych do dystrybucji posiłków dla pacjentów w kuchenkach oddziałowych.
Wykonawca usługi zapewni dezynfekcję pojemników transportowych oraz pomieszczenia do składowania odpadów medycznych wraz z myjnią wózków.
3.25. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania ciszy nocnej na terenie oddziałów szpitalnych.
3.26. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania koncentratów preparatów myjących, maszyn czyszczących i polerujących w korytarzach i ciągach komunikacyjnych - w godzinach popołudniowych oraz stosowania powłok zabezpieczających (polimerów)w zależności od rodzaju posadzki i stosowanych detergentów. Sprzątanie gruntowne w oddziałach szpitalnych odbywać się będzie przy użyciu sprzętu automatycznego.
3.27. Wykonawca zobowiązuje się do zbierania naczyń po posiłkach i dostarczania brudnych naczyń do wskazanych przez Zamawiającego lokalizacji, zmywania i wyparzania lub załadowania do zmywarek, wyłożenia czystych naczyń w wyznaczonych szafkach w kuchni na oddziale.
3.28. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania resztek pokonsumpcyjnych do wyznaczonego miejsca w Kuchni Centralnej.
3.29. Wykonawca zobowiązuje się do mycia oświetlenia sufitowego w sposób uwzględniający rozmontowanie-mycie -zamontowanie.
3.30. Wykonawca zobowiązuje się do sprzątania budynku administracji w godzinach od 600 -700 rano lub 1500–1800, inne godziny po uzgodnieniu z dyrekcją szpitala. Zakres prac obejmuje:
a. bieżące opróżnianie pojemników na odpady,
b. wycieranie podłóg korytarzy codziennie,
c. wycieranie podłóg w pomieszczeniach i gabinetach codziennie,
d. codziennie wycieranie stołów, krzeseł, sprzętów, biurek, półek — w gabinetach zarządu, dyrektorów i sekretariatu,
e. WC — codziennie,
f. mycie okien i drzwi 2 x w roku,
g. konserwacja i zabezpieczenie podłóg profesjonalnymi środkami,
h. mycie i czyszczenie oświetlenia sufitowego w zależności od zanieczyszczenia.
3.31. Ponadto Zamawiający informuje, że:
- posiada podłogi przewodzące ładunek elektryczny.

Sala fizykoterapii – 45,00m2,

RTG Pracownia 1 – 31,00m2,

RTG Pracownia 2 – 27,40m2,

TK Pracownia – 26,60m2,

OIOM Sala Chorych – 129,20m2,

OIOM Separatka – 16,70m2,

Urologia Sala Endoskopii – 36,40m2,

Razem 312,30m2.

- Detergenty do posiadanych zmywarek zapewnia Zamawiający.

- Metraż okien posiadanych przez Zamawiającego wynosi 2050m2 -jest dostępny do mycia dwu stron.

- Zamawiający dopuszcza preparaty dezynfekcyjne posiadające certyfikaty dopuszczające do obrotu i stosowania, oraz przebadane zgodnie z normą PN EN albo w akredytowanych laboratoriach.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90910000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wysokość wadium.
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 23 592,38 PLN
2. Forma wadium.
2.1. Wadium należy wnieść w następujących formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, tj.:
1. pieniądzu;
2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3. gwarancjach bankowych;
4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007, Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
2.2 W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) zobowiązanie banku/towarzystwa ubezpieczeniowego do zapłaty sumy wadium w przypadku, gdy zajdą ku temu ustawowe okoliczności, określone w przepisie art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp,
b) dokładną nazwę postępowania stanowiącego przyczynę wystawienia gwarancji,
c) wskazanie sumy gwarancyjnej,
d) wskazanie Zamawiającego, czyli beneficjenta gwarancji/ ubezpieczonego – Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach, ul. Pyskowicka 47-51,
e) wskazanie Wykonawcy, czyli zleceniodawcy gwarancji/ubezpieczyciela,
f) określenie okresu ważności gwarancji, tj. wskazanie terminu, w którym zobowiązanie z gwarancji powstaje oraz wygasa,
g) określenie, że gwarancja jest bezwarunkowa, nieodwołalna i płatna na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca:
- w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw i nie udowodnił, że wynika to z przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy, lub
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
h) wykaz elementów, jakie powinny zawierać poręczenia bankowe poręczenia innej instytucji (tj. poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej poręczenia udzielane przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09/11/2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r., Nr 42, poz. 275, z późn. zm.):
- zobowiązanie banku/innej instytucji do zapłaty sumy wadium w przypadku, gdy zajdą ku temu ustawowe okoliczności, określone w przepisie art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp,
- wskazanie podmiotu, za który bank inna instytucja dokonuje poręczenia,
- dokładna nazwa zobowiązania będącego przedmiotem poręczenia,
- kwota do wysokości, której bank inna instytucja będzie zobowiązany,
- określenie okresu ważności poręczenia, tj. wskazanie terminu, w którym zobowiązanie powstaje oraz wygasa.
3. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
3.1. Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy Zamawiającego:
ING Bank Śląski 18 1050 1230 1000 0023 5096 9750
Zaleca się umieszczenie dopisku „wadium dot. numeru sprawy WSP-DZP-2100-44/2013”.
Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu.
3.2. Wadium wnoszone w innych dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w następujący sposób:
- Trwale spiąć z ofertą kserokopię wadium poświadczoną „za zgodność z oryginałem” przez Wykonawcę,
- oryginał wadium, należy dołączyć do oferty.
4. Termin wniesienia wadium.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
Wykonawca, który nie wniesie wadium w określonym terminie, zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
5. Zwrot wadium.
5.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem punktu 6.2 poniżej.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
5.2. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
6. Utrata wadium.
6.1. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
6.2. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki płatności: do 60 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionego oryginału faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Dla Wykonawców występujących wspólnie (spółka cywilna, konsorcjum) ma w szczególności zastosowanie art. 23 Prawa zamówień publicznych. Oferta winna zawierać dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 Prawa zamówień publicznych mogą być spełnione przez jednego z Wykonawców lub Wykonawców łącznie. Pozostałe warunki dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Zgodnie z § 2 wzoru umowy wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
1. Zabezpieczenie należy wnieść w formach określonych art. 148 ust. 1 Pzp, tj.
w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
2. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia:
— w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
— przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
— przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
3. Do formy wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy punkt V.2. SIWZ dotyczący wadium stosuje się odpowiednio.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Złożyć oświadczenie według załącznika nr [D] do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Złożyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do oferty zostanie dołączony dokument ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę minimum 500 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Złożyć wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączyć dowody, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Wzór wykazu stanowi załącznik nr [F] do SIWZ
— oświadczenie, że Wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia a w szczególności, że zaoferuje do świadczenia usługi koordynatora usług sprzątających z co najmniej trzyletnim doświadczeniem na stanowisku związanym z utrzymaniem higieny szpitalnej,
— oświadczenia, że Wykonawca dysponuje sprzętem, niezbędnym do realizacji zamówienia (dot. usługi utrzymania czystości), zgodnie z wymaganiami SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
— Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do oferty zostanie dołączony wykaz wykonanych a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług (co najmniej 2 zamówienia lub więcej, każde o wartości minimum 500 000 PLN) w zakresie sprzątania i dezynfekcji wraz z utrzymaniem czystości w jednostkach służby zdrowia oraz załączy dowody, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do oferty zostanie złożone:
— oświadczenie, że Wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia przeszkolonymi w zakresie higieny szpitalnej, zasad utrzymania czystości w zakładach opieki zdrowotnej, przygotowania i używania środków dezynfekcyjnych a w szczególności, że zaoferuje do świadczenia usługi koordynatora usług sprzątających z co najmniej trzyletnim doświadczeniem na stanowisku związanym z utrzymaniem higieny szpitalnej, posiadającym wiedzę specjalistyczną w zakresie higieny szpitalnej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad utrzymania czystości w zakładach opieki zdrowotnej i zasad dezynfekcji oraz osobami, zgodnie z załącznikiem nr [C] do SIWZ,
— oświadczenie, że Wykonawca dysponuje sprzętem, niezbędnym do realizacji zamówienia (dot. usługi utrzymania czystości), zgodnie z wymaganiami SIWZ, oświadczenie, zgodnie z załącznikiem nr [C] do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
WSP-DZP-2100-44/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.9.2013 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w miesiącach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 23.9.2013 - 11:00

Miejscowość:

Tarnowskie Góry, ul. Pyskowicka 47-51, budynek administracji.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: Za 12 miesięcy
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zgodnie z § 5 wzoru umowy wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
1. Zabezpieczenie należy wnieść w formach określonych art. 148 ust. 1 Pzp, tj.
w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
2. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia:
- w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
- przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
- przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
3. Do formy wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy punkt V.2. SIWZ dotyczący wadium stosuje się odpowiednio.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. W toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
2. Zastosowanie mają także następujące przepisy wykonawcze:
a) Rozporządzenie prezesa rady ministrów z dnia 19 lutego 2013 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań
(DzU z 19 lutego poz. 232),
b) rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości oraz sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (DzU nr 41, poz. 238).
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów
składania odwołań:
1. Wykonawcom, których interes doznał uszczerbku w wyniku naruszenia przez
Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI „środki ochrony
prawnej” ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Przepisy dotyczące odwołania zostały zawarte od art. 180 do art. 198 ustawy.
3. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.8.2013
Adres: ul. Pyskowicka , 42-612 Tarnowskie Góry
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: zp@wspsa.pl
tel: 32 285 40 58
fax: 32 384 54 04
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-09-23
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 27442220131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-08-14
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: 2359238 ZŁ
Szacowana wartość* 78 641 266 PLN  -  117 961 900 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.wspsa.pl
Informacja dostępna pod: Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy Spółka Akcyjna
ul. Pyskowicka 47-51, 42-612 Tarnowskie Góry, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 1800 dni
Kody CPV
90910000-9 Usługi sprzątania