TI Tytuł Polska-Gdynia: Elektryczność
ND Nr dokumentu 301380-2015
PD Data publikacji 27/08/2015
OJ Dz.U. S 165
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 24/08/2015
DT Termin 05/10/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
OC Pierwotny kod CPV 09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
RC Kod NUTS PL6
IA Adres internetowy (URL) www.umgdy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/08/2015    S165    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Elektryczność

2015/S 165-301380

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Anna Chudzik, Jolanta Gurska
81-338 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 583553333
E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl
Faks: +48 586217231

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.umgdy.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10
Punkt kontaktowy: Kancelaria Ogólna, pok. nr 8
81-338 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 583553333
E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl
Faks: +48 586217231
Adres internetowy: www.umgdy.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii do budynków i obiektów Urzędu Morskiego w Gdyni w okresie 24 m-cy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Budynki i obiekty Zamawiającego.

Kod NUTS PL6

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do budynków Urzędu Morskiego w Gdyni. Wykaz obiektów poszczególnych grup taryfowych wraz z punktami poboru energii (opisanych za pomocą wyróżnika PPE lub numerem licznika energii elektrycznej) oraz szacunkowym zapotrzebowaniem na energię określony został w części III SIWZ. Wymienione grupy taryfowe dla punktów poboru podane zostały tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia mocy umownej, zmiany rodzaju taryfy oraz ilości zamawianej energii w przypadku zmiany ilości punktów poboru energii elektrycznej.
2. Zamawiający informuje, iż posiada umowy kompleksowe na energię elektryczną zawarte na czas nieokreślony, które są/będą w trakcie wypowiedzenia. Rozpoczęcie dostaw z nowym dostawcą energii planowane jest od dnia 1.1.2016 r.
3. Dostawy energii elektrycznej powinny spełniać parametry techniczne zgodne z zapisami ustawy z 10.4.1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 1059 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 4.5.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623 ze zm.) i Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie.
4. Rozliczenia za dystrybucję odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek opłat wynikających z Taryfy właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
5. Rozliczenia za energię elektryczną odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych oraz cen ofertowych.
6. Zamawiający wymaga od Wykonawcy wystawiania faktur zbiorczych obejmujących łącznie wszystkie należności wynikające z umowy kompleksowej dla wszystkich punktów poboru energii. z jednolitym terminem wystawienia i jednolitym terminem płatności.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65310000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów usytuowanych na terenie Portu Gdańsk
1)Krótki opis
1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do budynków Urzędu Morskiego w Gdyni. Wykaz obiektów poszczególnych grup taryfowych wraz z punktami poboru energii (opisanymi za pomocą wyróżnika PPE lub numerem licznika energii elektrycznej) oraz szacunkowym zapotrzebowaniem na energię określony został w Części III.1 SIWZ. Wymienione grupy taryfowe dla punktów poboru podane zostały tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia mocy umownej, zmiany rodzaju taryfy oraz ilości zamawianej energii w przypadku zmiany ilości punktów poboru energii elektrycznej.
2) Zamawiający informuje, iż posiada umowy kompleksowe na energię elektryczną zawarte na czas nieokreślony, które są/będą w trakcie wypowiedzenia. Rozpoczęcie dostaw z nowym dostawcą energii planowane jest od dnia 1.1.2016 r.
3) Dostawy energii elektrycznej powinny spełniać parametry techniczne zgodne z zapisami ustawy z 10.4.1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 1059 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 4.5.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623 ze zm.) i Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie.
4) Rozliczenia za dystrybucję odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek opłat wynikających z Taryfy właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
5) Rozliczenia za energię elektryczną odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych oraz cen ofertowych.
6) Zamawiający wymaga od Wykonawcy wystawiania faktur zbiorczych obejmujących łącznie wszystkie należności wynikające z umowy kompleksowej dla wszystkich punktów poboru energii. z jednolitym terminem wystawienia i jednolitym terminem płatności.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65310000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin wykonania zamówienia: 24 m-ce, licząc od dnia 1.1.2016 r.
Część nr: 2 Nazwa: Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów usytuowanych na terenie Portu Gdynia
1)Krótki opis
1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do budynków Urzędu Morskiego w Gdyni. Wykaz obiektów poszczególnych grup taryfowych wraz z punktami poboru energii (opisanymi za pomocą wyróżnika PPE lub numerem licznika energii elektrycznej) oraz szacunkowym zapotrzebowaniem na energię określony został w części III.2 SIWZ. Wymienione grupy taryfowe dla punktów poboru podane zostały tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia mocy umownej, zmiany rodzaju taryfy oraz ilości zamawianej energii w przypadku zmiany ilości punktów poboru energii elektrycznej.
2) Zamawiający informuje, iż posiada umowy kompleksowe na energię elektryczną zawarte na czas nieokreślony, które są/będą w trakcie wypowiedzenia. Rozpoczęcie dostaw z nowym dostawcą energii planowane jest od dnia 1.1.2016 r.
3) Dostawy energii elektrycznej powinny spełniać parametry techniczne zgodne z zapisami ustawy z 10.4.1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 1059 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 4.5.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623 ze zm.) i Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie.
4) Rozliczenia za dystrybucję odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek opłat wynikających z Taryfy właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
5) Rozliczenia za energię elektryczną odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych oraz cen ofertowych.
6) Zamawiający wymaga od Wykonawcy wystawiania faktur zbiorczych obejmujących łącznie wszystkie należności wynikające z umowy kompleksowej dla wszystkich punktów poboru energii. z jednolitym terminem wystawienia i jednolitym terminem płatności.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65310000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin wykonania zamówienia: 24 m-ce, licząc od dnia 1.1.2016 r.
Część nr: 3 Nazwa: Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów Urzędu Morskiego w Gdyni usytuowanych poza Portami Gdynia i Gdańsk
1)Krótki opis
1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii do budynków Urzędu Morskiego w Gdyni. Wykaz obiektów poszczególnych grup taryfowych wraz z punktami poboru energii (PPE lub nr licznika energii elektrycznej) oraz szacunkowym zapotrzebowaniem na energię określony został w części III.3 SIWZ. Wymienione grupy taryfowe dla punktów poboru podane zostały tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia mocy umownej oraz ilości zamawianej energii w przypadku zmiany ilości punktów poboru energii elektrycznej.
2) Zamawiający informuje, iż obecnie posiada umowy kompleksowe na energię elektryczną zawartą na czas nieokreślony, które są/będą w trakcie wypowiedzenia. Rozpoczęcie dostaw z nowym dostawcą energii planowane jest od 1.1.2016 r.
3) Dostawy energii elektrycznej powinny spełniać parametry techniczne zgodne z zapisami ustawy z dnia 10.4.1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 1059 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4.5.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. Nr 93, poz. 623 ze zm.) i Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie.
4) Rozliczenia za dystrybucję odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek opłat wynikających z Taryfy właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
5) Rozliczenia za energię elektryczną odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych oraz cen ofertowych.
6) Zamawiający wymaga rozliczenia fakturowego za pobór energii elektrycznej w cyklu dwumiesięcznym.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65310000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Termin wykonania zamówienia: 24 m-ce, licząc od 1.1.2016 r.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości:
a) część I zamówienia – 5 900 PLN (słownie: pięć tysięcy dziewięćset złotych).
b) część II zamówienia – 5 200 PLN (słownie: pięć tysięcy dwieście złotych).
c) część III zamówienia – 21 000 PLN (słownie: dwadzieścia jeden tysięcy złotych).
Szczegółowe informacje dot. wadium zawarte zostały w pkt 13 Instrukcji dla Wykonawców (część I SIWZ).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia dokonywane będą w złotych polskich (PLN).
2. Warunki płatności zostały określone w pkt 6.7, 10 i 11 Istotnych postanowień umowy (część II SIWZ).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani dostarczyć do Zamawiającego umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia wg formuły: spełnia – nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca odpowiednie warunki udziału w postępowaniu spełnia.
2. Wykonawcy nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o przesłanki określone w art. 24 ust.1 oraz w art. 24b ust. 3 ustawy Pzp. W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną brak podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania musi wykazać każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
Ocena istnienia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i art. 24b ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć:
f) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do IDW (część I SIWZ);
g) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
h) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
i) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
j) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
k) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
l) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
m) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 ze zm.) lub informację, o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej wg Załącznika nr 4 do IDW (część I SIWZ).
Uwaga: Dokumenty wskazane w lit. f)-m) składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
I. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1) o których mowa w lit. g) – i) oraz k) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) o których mowa w lit. j) oraz l) – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy Pzp;
II. Dokumenty, o których mowa w pkt. I ppkt 1 lit. (a.) i (c.) oraz w pkt. I ppkt. 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzieleni zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. I ppkt. 1) lit. (b.), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
III. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. I, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis pkt. II stosuje się odpowiednio.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumenty, o których mowa w pkt. 3 lit. (g) – (l) również w stosunku do tych podmiotów.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące w szczególności:
— sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj.: Wykonawca musi wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość nie mniejszą niż 500 000 PLN (pięćset tysięcy złotych).
W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną spełnianie warunków udziału w postępowaniu będzie oceniane łącznie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia wg formuły: spełnia – nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca odpowiednie warunki udziału w postępowaniu spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: W celu potwierdzenia przez Wykonawcę, że znajduje się on w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do IDW. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia oświadczenie składa pełnomocnik ustanowiony do reprezentowania tych Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
b) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa).
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
1) pisemne zobowiązanie tych podmiotów (w oryginale) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp.,
2) dokumenty, o których mowa w § 1.6.2) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.2.2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231), dotyczące w szczególności:
— zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
— sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
— charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
— zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Kwoty w dokumentach podane w walutach innych niż złoty będą przeliczane na potrzeby oceny ofert na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, do w/w przeliczenia zastosowany będzie ostatni ogłoszony kurs przed tym dniem.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące w szczególności:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj. Wykonawca musi wykazać, że posiada uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną oraz do świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby odbiorców znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną spełnianie warunków udziału w postępowaniu będzie oceniane łącznie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia wg formuły: spełnia – nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca odpowiednie warunki udziału w postępowaniu spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu zobowiązany jest przedłożyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do IDW. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia oświadczenie składa pełnomocnik ustanowiony do reprezentowania tych Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
b) koncesję wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena (C). Waga 90

2. Termin płatności (TP). Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-AC-3800-37/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5.10.2015 - 09:50
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 5.10.2015 - 10:00

Miejscowość:

Urząd Morski w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia, pok. 39.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
I. Kompletna oferta musi zawierać:
a) Wypełniony formularz Oferty dla wybranej/ych części zamówienia, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1A do IDW – dla części I zamówienia, Załącznik 1B do IDW – dla części II zamówienia lub Załącznik 1C do IDW – dla części III zamówienia;
b) formularz cenowy (dla części, której/ych dotyczy oferta) sporządzony przez Wykonawcę z uwzględnieniem wszystkich punktów poboru energii dla obowiązujących taryf, (wymienionych w części III.1 SIWZ, części III.2 SIWZ i części III.3 SIWZ), zgodnie z wzorem stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 5 A, Załącznik 5B oraz Załącznik 5C do IDW.
c) Projekt umowy kompleksowej;
d) Wykaz stawek możliwych taryf dla danej części zamówienia, z dokładnością nie większą niż cztery miejsca po przecinku – na potrzeby ew. zmian taryf w trakcie trwania umowy;
e) stosowne Pełnomocnictwo(a) – w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
f) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamowienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego,
g) dokumenty i oświadczenia wymienione w punkcie 9.3 IDW (część I SIWZ).
II. Zamawiający, zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmian umowy w zakresie zmiany cen, ilości punktów poboru energii, mocy zamówionej w poszczególnych punktach poboru. Zmiany w umowie wynikać mogą w szczególności z tytułu:
1. zmiany przepisów Prawa energetycznego lub wydanych na tej podstawie przepisów wykonawczych mających zastosowanie do Umowy, w tej sytuacji postanowienia Umowy sprzeczne z nimi stracą ważność zaś w ich miejsce będą miały zastosowanie przepisy znowelizowanego prawa;
2. zmiany stawki podatku VAT lub podatku akcyzowego;
3. zmiany grupy taryfowej oraz mocy zamówionej dla poszczególnych obiektów Zamawiającego;
4. zmiany zapotrzebowania na energię elektryczną;
5. wprowadzenia, w okresie obowiązywania umowy, przez Wykonawcę cen energii elektrycznej dla odbiorców na podstawie Cennika/Taryfy, zgodnych z grupą taryfową określoną w Załączniku do umowy III części SIWZ) w wysokości niższej niż wskazana w ofercie, pod warunkiem złożenia przez Zamawiającego, w formie pisemnej, deklaracji o wyrażeniu woli skorzystania z ww. cen;
6. zmiany taryfy za usługi dystrybucji lub sprzedaży zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W takich przypadkach ceny za energię elektryczną dostarczaną na podstawie Umowy ulegają automatycznie korekcie o wartość wynikającą z powyższych zmian. Wykonawca poinformuje Zamawiającego Odbiorcę na piśmie o zmianie ceny energii elektrycznej dostarczanej na podstawie Umowy, wskazując równocześnie podstawę tej zmiany. Nowe ceny energii elektrycznej będą obowiązujące dla Stron Umowy od chwili wejścia w życie wyżej wymienionych zmian prawnych stanowiących podstawę do ich korekty;
7. ustawowej zmiany stawki podatku akcyzowego lub innych zmian ogólnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności zmiany ustawy Prawo energetyczne lub aktów wykonawczych do tej ustawy wprowadzających dodatkowe obowiązki związane z zakupem praw majątkowych lub certyfikaty dotyczące efektywności energetycznej, ceny energii elektrycznej zostaną powiększone o kwotę wynikającą z obowiązków nałożonych właściwymi przepisami, od dnia ich wejścia w życie;
8. zwiększenia lub zmniejszenia liczby punktów poboru mocy.
III. Zamawiający obowiązany jest wykluczyć wykonawców z postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego stosownie do treści art. 24 ust. 1 i 2, art. 2a oraz art. 24b ust. 3 ustawy Pzp.
IV. dot. Sekcji II.3) Termin realizacji zamówienia wynosi 24 m-ce, licząc od dnia 1.1.2016r.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2) Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej „Izbą” w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3) Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4) Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
5) Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób,
2) wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej,
3) wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia,
4) jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180 -198 ustawy Pzp.
3. Skarga do sądu.
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Skargę wnosi się osądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art. 198a – 198g ustawy Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
24.8.2015
TI Tytuł Polska-Gdynia: Elektryczność
ND Nr dokumentu 335402-2015
PD Data publikacji 24/09/2015
OJ Dz.U. S 185
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/09/2015
DT Termin 19/10/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
OC Pierwotny kod CPV 09310000 - Elektryczność
65310000 - Przesył energii elektrycznej
RC Kod NUTS PL6

24/09/2015    S185    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Elektryczność

2015/S 185-335402

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, Wydział Zamówień Publicznych, Osoba do kontaktów: Anna Chudzik, Jolanta Gurska, Gdynia 81-338, POLSKA. Tel.: +48 583553333. Faks: +48 586217231. E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.8.2015, 2015/S 165-301380)

Przedmiot zamówienia:
CPV:09310000, 65310000

Elektryczność

Przesył energii elektrycznej

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

5.10.2015 (9:50)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

5.10.2015 (10:00)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

19.10.2015 (9:50)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

19.10.2015 (10:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Gdynia: Elektryczność
ND Nr dokumentu 2711-2016
PD Data publikacji 06/01/2016
OJ Dz.U. S 3
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 05/01/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09310000 - Elektryczność
65300000 - Przesył energii elektrycznej i podobne usługi
OC Pierwotny kod CPV 09310000 - Elektryczność
65300000 - Przesył energii elektrycznej i podobne usługi
RC Kod NUTS PL6
IA Adres internetowy (URL) www.umgdy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/01/2016    S3    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Elektryczność

2016/S 003-002711

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Anna Chudzik, Jolanta Gurska
81-338 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 583553333
E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl
Faks: +48 586217231

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.umgdy.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii do budynków i obiektów Urzędu Morskiego w Gdyni w okresie 24 m-cy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Budynki i obiekty Zamawiającego.

Kod NUTS PL6

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej do budynków Urzędu Morskiego w Gdyni. Wykaz obiektów poszczególnych grup taryfowych wraz z punktami poboru energii (opisanych za pomocą wyróżnika PPE lub numerem licznika energii elektrycznej) oraz szacunkowym zapotrzebowaniem na energię określony został w części III SIWZ. Wymienione grupy taryfowe dla punktów poboru podane zostały tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i mogą ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia mocy umownej, zmiany rodzaju taryfy oraz ilości zamawianej energii w przypadku zmiany ilości punktów poboru energii elektrycznej.
2. Zamawiający informuje, iż posiada umowy kompleksowe na energię elektryczną zawarte na czas nieokreślony, które są/będą w trakcie wypowiedzenia. Rozpoczęcie dostaw z nowym dostawcą energii planowane jest od 1.1.2016 r.
3. Dostawy energii elektrycznej powinny spełniać parametry techniczne zgodne z zapisami ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. 2012 r. poz. 1059 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy w szczególności ze standardami obsługi Odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2007 r. nr 93, poz. 623 ze zm.) i Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie.
4. Rozliczenia za dystrybucję odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek opłat wynikających z Taryfy właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego.
5. Rozliczenia za energię elektryczną odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych oraz cen ofertowych.
6. Zamawiający wymaga od Wykonawcy wystawiania faktur zbiorczych obejmujących łącznie wszystkie należności wynikające z umowy kompleksowej dla wszystkich punktów poboru energii. z jednolitym terminem wystawienia i jednolitym terminem płatności.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000, 65300000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 264 749,06 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena (C). Waga 90
2. Termin płatności (TP). Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP-AC-3800-37/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 165-301380 z dnia 27.8.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 1 - Nazwa: Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów usytuowanych na terenie Portu Gdańsk
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
2.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
{Dane ukryte}
80-955 Gdańsk
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 587 654,83 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 518 037,85 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 2 - Nazwa: Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów usytuowanych na terenie Portu Gdynia
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
10.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
{Dane ukryte}
81-337 Gdynia
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 522 359,85 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 369 948,80 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 3 - Nazwa: Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów Urzędu Morskiego w Gdyni usytuowanych poza Portami Gdynia i Gdańsk
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
7.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ENERGA Obrót S.A.
{Dane ukryte}
80-309 Gdańsk
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 2 122 086,89 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 637 634,41 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2) Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej „Izbą” w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3) Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4) Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
5) Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
2) wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej;
3) wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4) jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180–198 ustawy Pzp.
3. Skarga do sądu.
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się osądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art. 198a–198g ustawy Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.1.2016

Adres: ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: zam_pub@umgdy.gov.pl
tel: (58) 355 33 33
fax: (58) 620 67 43
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-10-05
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 30138020151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-08-27
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: 32100 ZŁ
Szacowana wartość* 1 070 000 PLN  -  1 605 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.umgdy.gov.pl
Informacja dostępna pod: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
09310000-5 Elektryczność
65310000-9 Przesył energii elektrycznej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów Urzędu Morskiego w Gdyni usytuowanych poza Portami Gdynia i Gdańsk ENERGA Obrót S.A.
Gdańsk
2015-12-07 1 637 634,00
Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów usytuowanych na terenie Portu Gdynia Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Gdynia
2015-12-10 369 948,00
Dostawy energii elektrycznej do budynków i obiektów usytuowanych na terenie Portu Gdańsk Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Gdańsk
2015-12-02 518 037,00