Ogłoszenie nr 308231 - 2016 z dnia 2016-09-14 r.
Połczyn-Zdrój: Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku – postępowanie powtórzone
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Nadleśnictwo Połczyn, krajowy numer identyfikacyjny 33004428100000, ul. ul. 15 Grudnia  12, 78320   Połczyn-Zdrój, woj. zachodniopomorskie, państwo , tel. 943 662 230, e-mail emilia.mazur@szczecinek.lasy.gov.pl, faks 943 662 230.
Adres strony internetowej (URL): http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_szczecinek/nadl_polczyn/zamowienia_publiczne


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: PGL LP Nadleśnictwo Połczyn

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
nie
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_szczecinek/nadl_polczyn/zamowienia_publiczne


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
nie
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_szczecinek/nadl_polczyn/zamowienia_publiczne


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

tak
Inny sposób:
1. Oferta musi być złożona w formie pisemnej. Oferta nie może być złożona w postaci elektronicznej. Wszystkie zapisy w ofercie powinny być czytelne, sporządzane w języku polskim, drukiem maszynowym, komputerowym lub ręcznie, z zapewnieniem trwałego zapisu
Adres:
Nadleśnictwo Połczyn, ul. 15 Grudnia 12, 78-320 Połczyn- Zdrój (sekretariat)


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku – postępowanie powtórzone

Numer referencyjny:
SA.270.1.7.2016

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót o wartości 400.000,00 zł netto (słownie: czterysta tysięcy złotych) polegających na naprawie niewielkich odcinków dróg leśnych, których stan techniczny nie pozwala na wywóz drewna oraz prowadzenie pilnych prac gospodarczych. Naprawy w głównej mierze będą polegały na: • karczowaniu pni, • likwidacji kolein i nieprzejezdnych dziur – profilowanie i zagęszczanie nawierzchni gruntowej, • naprawie warstwy odsączającej grubości 10 cm po zagęszczeniu wraz z wyprofilowaniem i zagęszczeniem nawierzchni, • naprawie podbudowy z tłucznia budowlanego 0-63mm warstwą gr. 8 cm po zagęszczeniu, • naprawie podbudowy z tłucznia budowlanego 0-63mm warstwą gr. 15 cm po zagęszczeniu, • naprawie warstwy wierzchniej z tłucznia kamiennego warstwą gr. 7 cm po zagęszczeniu • doziarnienieniu nawierzchni mieszanką kruszyw 0-31,5 mm, grubości do 10 cm po zagęszczeniu, • uzupełnieniu pobocza gruntem rodzimym, • naprawie przepustów wraz z wymianą zniszczonych elementów (kręgów, przyczółków), • udrożnieniu odpływu (rowu) lub oczyszczenie dołów chłonnych, • wymianie uszkodzonych płyt IOMB, 2. Naprawy będą każdorazowo zlecane oddzielnym zleceniem i rozliczane kosztorysem powykonawczym wykonanym w oparciu o podane w ofercie stawki jednostkowe. 3. Zakres robót będzie wynikał z określonych dla każdej naprawy potrzeb i będzie określony w zleceniu wg stanowiących do niniejszej specyfikacji wariantów prowadzenia robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do podjęcia robót najpóźniej w okresie maksymalnie do 14 dni kalendarzowych od daty zlecenia. Zamawiający jako dodatkowe kryterium oceny ofert ustala termin realizacji zamówienia. 5. Zamawiający nie stawia wymagań co do zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia (art. 29 ust 3a PZP). Zobowiązanie do zatrudnienia osób fizycznych (operatorów maszyn) zostaje uznane przez zamawiającego jako spełnienie dodatkowego kryterium oceny ofert (klauzule społeczne). 6. Zamawiający zgodnie z art. 34 ust. 5 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji zastrzegając sobie możliwość niezrealizowania przedmiotu zamówienia określonego w ust.1 w zakresie 50%. 7. Realizacja uprawnienia określonego w ust. 6 może zostać zastosowana w szczególności w szczególności zaistnienia okoliczności uzasadnionych gospodarczym interesem Zamawiającego. 8. Zmniejszenie w ramach prawa opcji zakresu robót określonego w niniejszej SIWZ nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, a w związku z tym nie jest podstawą do podnoszenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 9. Skorzystanie przez Zamawiającego z zastrzeżonego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków.


II.5) Główny kod CPV:
45233142-6

Dodatkowe kody CPV:
45233226-9, 45233141-9

II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 600000.00
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający informuje, że przewiduje (w zakresie do 50% wartości zamówienia podstawowego) możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Pzp. Ewentualne zamówienia przewiduje się dla wszystkich pozycji kosztorysowych ujętych w kosztorysie ofertowym.

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data rozpoczęcia: 17/10/2016 data zakończenia: 31/12/2016


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony, jeżeli Wykonawca załączy do oferty oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 , 1a, 1b ustawy Prawo zamówień publicznych (wg wzoru – załącznik nr 1 SIWZ). Ocena powyższego warunku odbywać się będzie na podstawie przedłożonego oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 1 SIWZ. Ocena warunku nastąpi na zasadzie kryterium spełnia/ nie spełnia.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony, jeżeli Wykonawca: 1. Wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie co najmniej 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100). Ocena przedmiotowego warunku nastąpi na zasadzie kryterium spełnia/ nie spełnia w oparciu o dołączone do oferty dokumenty, tj. informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy wystawioną nie wcześniej niż miesiąc przed upływem terminu składania ofert. 2. Posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych, 00/100 ). Ocena przedmiotowego warunku nastąpi na zasadzie kryterium spełnia/ nie spełnia w oparciu o dołączone do oferty dokumenty, tj. polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za pełniony, jeżeli: 3.1 Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał (zakończył) co najmniej trzy (3) roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie dróg leśnych lub innych o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 000,00 (słownie: dwieście tysięcy złoty 00/100) brutto. W celu potwierdzenia spełnienia w/w warunku Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz (min. 3 robót) robot budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania (sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 SIWZ) oraz z załączeniem dowodów, określających, czy roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Dowodami, o których mowa są: a) referencje, b) inne dokumenty – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia. W przypadku gdy Zamawiający (Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Połczyn) jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie robót budowlanych zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów. Ocena warunku nastąpi na zasadzie kryterium spełnia/ nie spełnia w oparciu o w/w dokumenty. Jako wykonanie (zakończenie) roboty należy rozumieć co najmniej podpisanie bezusterkowego końcowego protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu. 3.2 Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien wykazać, że dysponuje następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia co najmniej trzema (3) osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia posiadających uprawnienia do obsługi koparki, spycharki, równiarki lub ciągnika – zgodnie z wykazem maszyn i urządzeń w punkcie 3.3. poniżej. UWAGA: Zgodnie z pkt 19. SIWZ „Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert” za zatrudnienie osób fizycznych na umowę o pracę zgodnie z zapisami Kodeksu pracy Zamawiający przyzna punktację zgodną z kryteriami opisanymi w tym rozdziale. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia odbywać się będzie na podstawie wykazu osób (sporządzonego wg wzoru załącznik nr 3 SIWZ), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacją na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Ocena przedmiotowego warunku nastąpi na zasadzie kryterium spełnia/ nie spełnia w oparciu o w/w dokumenty. 3.3. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien wykazać, że dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym do wykonywaniu zamówienia: - koparka min. 0,25 m3 – min. 1 szt - spycharka min. 55kW (75KM) – min. 1 szt - równiarka samojezdna min. 74 kW (100 KM) – min. 1 szt - walec statyczny samojezdny min. 10 t – min. 1 szt - walec wibracyjny samojezdny min. 7.5 t – min. 1 szt - samochód dostawczy – min. 1 szt Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia odbywać się będzie na podstawie wykazu narzędzi i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją dotyczącą parametrów technicznych oraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (sporządzonego wg wzoru załącznik nr 4 SIWZ). Ocena warunku nastąpi na zasadzie kryterium spełnia/ nie spełnia w oparciu o w/w dokumenty Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów lub oświadczeń wraz z ofertą zgodnie z formułą: spełnia / nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca spełnia przedmiotowe warunki tj. zgodnie z opisanymi szczegółowo warunkami udziału w pkt. 8 SIWZ.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe: Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą zobowiązany jest dostarczyć imienny wykaz pracowników fizycznych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, a zadeklarowanych wcześniej w formularzu oferty zatrudnienia wraz z dowodem zgłoszenia ich do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Jeżeli Wykonawca w Ofercie zobowiązał się wykonywać przedmiot zamówienia przy pomocy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, wówczas Wykonawca gwarantuje, że osoby te będą zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy przez cały okres realizacji zamówienia. W celu potwierdzenia spełnienia złożonego zobowiązania Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu przy podpisaniu umowy imienny wykaz pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, wraz z dowodem ich zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych, a po realizacji przedmiotu zamówienia (po zakończeniu umowy) dokument wystawiony przez właściwy inspektorat ZUS (formularz ZUS RCA), iż pracownicy ci zgłoszeni byli do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego w całym okresie wykonywania zamówienia. Nieprzedłożenie dokumentów, o których mowa powyżej stanowi przypadek naruszenia obowiązku realizacji przedmiotu zamówienia przy pomocy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę o upoważnia Zamawiającego do naliczenia kar umownych.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
nie

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp do oferty należy załączyć: 1. Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 1 SIWZ). 2. Wykaz wykonanych robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (załącznik nr 2 SIWZ). 3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacją na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 3 SIWZ). 4. Wykaz narzędzi i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 4 SIWZ). 5. Polisę OC lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złoty, 00/100). 6. Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, co najmniej na 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złoty, 00/100) wystawioną nie wcześniej niż miesiąc przed upływem terminu składania ofert. 7. Jeżeli dotyczy – dokumenty przy pomocy których Wykonawca udowodni Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia (w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia), jeżeli zgodnie z postanowieniami art. 22a PZP Wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, potencjale technicznym lub zdolnościach finansowych innych podmiotów. 10. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 PZP i na potwierdzenie tego złożą niżej wymienione dokumenty 1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 5), w przypadku osób fizycznych (w tym wspólników spółki cywilnej) oświadczenie wg wzoru określonego załącznikiem nr 8. 2. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. 3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej oświadczenie powinno(y) odnosić się do każdego ze wspólników jako podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych. 4. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13 14 i 21 ustawy oraz art. 24 ust 5 pkt 5 i 6 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. 5. Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (wg wzoru załącznika 7 SIWZ). 6. W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę warunki opisane w pkt 10.1. musi spełniać każdy z Wykonawców składających wspólną ofertę. 7. Inne dokumenty które należy dołączyć do oferty: 1) formularz ofertowy (wg wzoru załącznika SIWZ) wraz z kosztorysami ofertowymi obejmującymi zestawienie wszelkich prac niezbędnych do wykonania zamierzenia budowlanego opisanego w dokumentacji projektowej w oparciu o załączony przedmiar i kosztorys. 2) zobowiązanie do udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty na okres minimum 18 miesięcy od daty odbioru końcowego w formularzu ofertowym (wg wzoru załącznika SIWZ) 3) w przypadku podmiotów występujących wspólnie pełnomocnictwo do złożenia oferty w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia. 4) w przypadku ,gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych do oferty, należy załączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale do złożenia oferty. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania. 5) wykaz części zamówienia które Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcy(om) wg wzoru załącznika nr 9 SIWZ. 6) wykaz Podwykonawców na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 22a ustawy Prawo zamówień publicznych (wg wzoru załącznika 10 SIWZ) 7) potwierdzenie wniesienia wadium. Wszystkie dokumenty wymienione w: - pozycji 9 SIWZ w ustępach od 1 do 7 - pozycji 10 SIWZ w ustępach od 1 do 9 są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub Wykonawców składających wspólną ofertę lub upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy (pełnomocnictwo winno być załączone do oferty w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie).

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp do oferty należy załączyć: 1. Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 1 SIWZ). 2. Wykaz wykonanych robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (załącznik nr 2 SIWZ). 3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacją na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 3 SIWZ). 4. Wykaz narzędzi i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 4 SIWZ). 5. Polisę OC lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złoty, 00/100). 6. Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, co najmniej na 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złoty, 00/100) wystawioną nie wcześniej niż miesiąc przed upływem terminu składania ofert. 7. Jeżeli dotyczy – dokumenty przy pomocy których Wykonawca udowodni Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia (w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia), jeżeli zgodnie z postanowieniami art. 22a PZP Wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, potencjale technicznym lub zdolnościach finansowych innych podmiotów. 10. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 PZP i na potwierdzenie tego złożą niżej wymienione dokumenty 1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 5), w przypadku osób fizycznych (w tym wspólników spółki cywilnej) oświadczenie wg wzoru określonego załącznikiem nr 8. 2. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. 3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej oświadczenie powinno(y) odnosić się do każdego ze wspólników jako podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych. 4. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13 14 i 21 ustawy oraz art. 24 ust 5 pkt 5 i 6 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. 5. Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (wg wzoru załącznika 7 SIWZ). 6. W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę warunki opisane w pkt 10.1. musi spełniać każdy z Wykonawców składających wspólną ofertę. 7. Inne dokumenty które należy dołączyć do oferty: 1) formularz ofertowy (wg wzoru załącznika SIWZ) wraz z kosztorysami ofertowymi obejmującymi zestawienie wszelkich prac niezbędnych do wykonania zamierzenia budowlanego opisanego w dokumentacji projektowej w oparciu o załączony przedmiar i kosztorys. 2) zobowiązanie do udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty na okres minimum 18 miesięcy od daty odbioru końcowego w formularzu ofertowym (wg wzoru załącznika SIWZ) 3) w przypadku podmiotów występujących wspólnie pełnomocnictwo do złożenia oferty w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia. 4) w przypadku ,gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych do oferty, należy załączyć stosowne pełnomocnictwo w oryginale do złożenia oferty. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania. 5) wykaz części zamówienia które Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcy(om) wg wzoru załącznika nr 9 SIWZ. 6) wykaz Podwykonawców na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 22a ustawy Prawo zamówień publicznych (wg wzoru załącznika 10 SIWZ) 7) potwierdzenie wniesienia wadium. Wszystkie dokumenty wymienione w: - pozycji 9 SIWZ w ustępach od 1 do 7 - pozycji 10 SIWZ w ustępach od 1 do 9 są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub Wykonawców składających wspólną ofertę lub upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy (pełnomocnictwo winno być załączone do oferty w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie).

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
kosztorys ofertowy sporządzony w opraciu o przedmiar robót
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
tak,
Informacja na temat wadium
Oferta musi być zabezpieczona wadium. Wadium musi być wniesione zgodnie z art. 45 ust. 6 ustawy PZP przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 12 000,00 (słownie: dwanaście tysięcy złotych 00/100) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach, według wyboru Wykonawcy: a) pieniądzu; b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; c) gwarancjach bankowych; d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007, Nr 42 poz. 275 ze zm.) Wadium powinno być wniesione na cały okres terminu związania ofertą. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść na rachunek bankowy Zamawiającego BGŻ Szczecinek Nr rachunku: 24 2030 0045 1110 0000 0033 0540 z dopiskiem na blankiecie przelewu, jakiego postępowania dotyczy. Należy dołączyć do oferty kserokopię dowodu przelewu, potwierdzoną za zgodność z oryginałem. Wadium wnoszone w formie pieniądza musi się znaleźć na rachunku bankowym Zamawiającego najpóźniej do dnia 30.09.2016 r. do godz. 8:00 W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia koniecznym jest aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp . Wykonawcy wnoszący wadium powinni zawsze podawać numer sprawy (przetargu) oraz nazwę zamówienia. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczeń Beneficjentem jest: Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Połczyn, ul. 15 Grudnia 12, 78-320 Połczyn- Zdrój. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczeń dokumenty te powinny zawierać co najmniej następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy) beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib; b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem; c) kwotę gwarancji/poręczenia; d) termin ważności gwarancji/poręczenia; e) bezwarunkowe, nieodwołalne i niezwłoczne zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą. Z treści gwarancji/poręczenia musi jednoznacznie wynikać jaki jest sposób reprezentowania gwaranta/poręczyciela. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami w przypadku zaistnienia przesłanek do jego zatrzymania wymienionych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. W przypadku złożenia oferty przez konsorcjum, wadium wniesione w innej formie niż pieniądz, musi być wniesione w imieniu konsorcjum. Wadium wniesione przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie uważa się za wniesione prawidłowo. Zamawiający zwróci wadium z zastrzeżeniem jak w pkt 14.1.6. i z postanowieniami art. 46 ustawy Pzp. Zamawiający żądać będzie ponownego wniesienia wadium w przypadkach i na zasadach określonych w art. 46 ust. 3 ustawy Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:
z jednym wykonawcą
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Aukcja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena ofert 60.00
termin przystąpienia do wykonania zamówienia 30.00
klauzule społeczne 30.00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wszystkie postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy zostały określone we wzorze umowy, który stanowi załącznik 6 do SIWZ - Wzór umowy. 2. Umowa pod rygorem nieważności wymaga zachowania formy pisemnej. 3. Zapisy wzoru umowy nie podlegają negocjacjom i nie mogą być samowolnie zmieniane przez Wykonawców. Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy. 2. Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do SIWZ. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. Każda zmiana i uzupełnienie umowy, będzie wymagać aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności. 4. Poza innymi przypadkami określonymi w treści umowy, zmiany umowy będą mogły być wprowadzane w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Zamawiający i Wykonawca nie przewidywali w chwili zawierania umowy. Wskazane okoliczności nie mogą być wywołane zarówno przez Zamawiającego, jak i Wykonawcę, ani przez nich zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż umowa nie będzie mogła być wykonana wedle pierwotnej treści, w szczególności z uwagi na rażącą stratę grożącą jednemu z nich lub niemożność osiągnięcia celu umowy. Okoliczności te odnosić się mogą w szczególności do: 1. wystąpienia zmian legislacyjnych powszechnie obowiązujących przepisów prawa, oraz przepisów wewnętrznych obowiązujących u Zamawiającego, a dotyczących realizacji umowy; 2. wystąpienia zmian spowodowanych warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności wystąpienie: niewypałów i niewybuchów, wykopaliska archeologiczne nieprzewidywane w SIWZ; 3. koniecznością redukcji prac; przy rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia; 4. zmiany obowiązującej stawki VAT. W sytuacji, gdy zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez Wykonawcę. Z kolei w sytuacji, gdy zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez Wykonawcę; 5. gwałtownej dekoniunktury lub kryzysów finansowych w skali ponadpaństwowej; 6. zachwiania koniunktury na rynku drzewnym i braku możliwości sprzedaży drewna i związanego z tym spadku przychodów Zamawiającego; 7. zmiany planu finansowego, spowodowanego niesprzyjającymi warunkami ekonomicznymi; 8. konieczności uwzględnienia wpływu ewentualnych prac zamiennych na realizację przedmiotu umowy; 9. warunków atmosferycznych i klimatycznych uniemożliwiających realizację Przedmiotu Umowy w stopniu większym niż można byłoby to racjonalnie przewidywać; w szczególności wystąpienia utrzymujących się niskich temperatur i pokrywy śnieżnej, rozmiękczenia gruntu uniemożliwiające poruszanie się sprzętu i innych niesprzyjających warunków atmosferycznych a w szczególności, suszy, pożaru, podtopień, powodzi, huraganu, śnieżycy, gradacji owadów; 10. klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, oraz inne zmiany niezależne od woli stron w tym niesprzyjające nastroje społecznie (np. wojny, strajki). 5. Niezależnie od powyższego, Zamawiający dopuszcza możliwość zmian redakcyjnych Umowy oraz zmian będących następstwem zmian danych zarówno jego, jak i Wykonawcy ujawnionych w rejestrach publicznych, a także zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy, w szczególności przyspieszających realizację, obniżających koszt ponoszony przez Zamawiającego na wykonanie, utrzymanie lub użytkowanie przedmiotu umowy bądź zwiększających użyteczność przedmiotu umowy. W takiej sytuacji, wprowadzone zostaną do umowy stosowne zmiany weryfikujące redakcyjne dotychczasowe brzmienie umowy bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych albo też kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania przedmiotu umowy, określą zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy. Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa. 6. Nie będą stanowić zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego: a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno – organizacyjną, np.: zmiana nr rachunku bankowego; b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami; c) zmiany osobowe – zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w SIWZ; d) zmiany zakresu zamówienia w ramach przewidzianego umową prawa opcji. 7. Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy nawierzchni i profilu drogi uszkodzonej przez niego w trakcie wykonywania prac (m.in. podczas przejazdu przez drogi leśne w celu dojazdu do konkretnego miejsca związanego z przedmiotem zamówienia, itp.). W takiej sytuacji Wykonawca dokona naprawy staraniem własnym i na własny koszt w wyznaczonym terminie, natomiast w przypadku niewykonania powyższego, zapłaci karę umowną w wysokości 5 000,00 zł netto plus podatek VAT w ustawowej wysokości za każde 100,00 mb uszkodzonego odcinka.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 30/09/2016, godzina: 08:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Postępowanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim

IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Wzór - Umowa zawarta w dniu ...................................... 2016 roku w Połczynie-Zdroju pomiędzy Skarbem Państwa Państwowym Gospodarstwem Leśnym, Lasy Państwowe Nadleśnictwem Połczyn z siedzibą w Połczynie-Zdroju , ul.15-go Grudnia 12, reprezentowanym przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Połczyn Michała Argasińskiego, zwanym dalej „Zamawiającym” a ……………………………………………………………………………………...................... zwanym dalej „Wykonawcą”, reprezentowanym przez: ………………………………………………………………………………………………… Niniejsza umowa zostaje zawarta w wyniku wyboru oferty Wykonawcy po przeprowadzeniu przez Zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U.2015.2164) na „Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku- postępowanie powtórzone” § 1 1. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania roboty drogowe polegające na cząstkowej naprawie dróg leśnych gruntowych lub ich konserwacji w 2016 r. w Nadleśnictwie Połczyn o wartości 400.000,00 zł netto (słownie: czterysta tysięcy złotych netto). 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo niezrealizowania umowy w pełnym zakresie (prawo opcji). Przewidywany minimalny zakres wysokości wykonania umowy wynosi 50% tzn. że na pewno Wykonawcy zostanie zlecone wykonanie robót drogowych o wartości 200.000,00 zł netto (słownie: dwieście tysięcy złotych). W takim przypadku Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację maksymalnej wartości umowy, określonej w ust. 1. 3. Drogi wymagające naprawy/konserwacji oraz zakres rzeczowy będzie każdorazowo wskazany przez zamawiającego oddzielnym zleceniem. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nie wymaga odrębnego oświadczenia. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji wynikać będzie z faktu, że suma oddzielnych zleceń udzielonych w ramach niniejszej umowy nie osiągnie wartości 400.000,00 zł netto. 4. Materiały i urządzenia, z których Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy Prawo Budowlane, wymaganiom SIWZ oraz wymaganiom dokumentacji. 5. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów, dane potwierdzające spełnienie wymagań, o których mowa w ust.4 § 2 1. Wykonawca oświadcza, że posiada środki, maszyny, urządzenia, odpowiednie doświadczenie oraz uprawniony personel niezbędny do realizacji przedmiotu zamówienia. 2. Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty siłami własnymi /i/ lub przy pomocy podwykonawców, przy czym zakres prac do których wykonania zostaną zaangażowani podwykonawcy zostaje określony w załączniku nr 9 do formularza oferty, który stanowić będzie jednocześnie załącznik niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązuje się do zawierania umów z podwykonawcami jedynie w formie pisemnej zastrzeżonej pod rygorem nieważności. 3. W przypadku konieczności powierzenia podwykonawcy (podwykonawcom) części robót nie wymienionych w załączniku nr 9 do formularza oferty z powodu zaistnienia okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć przy zawarciu umowy, na Wykonawcy ciąży obowiązek : a) przedłożenia Zamawiającemu projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, a także projektu jej zmiany oraz poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane; termin zgłoszenia przez Zamawiającego sprzeciwu do ww. umów i ich zmian wynosi 14 dni; b) przedkładania przez Wykonawcę Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zawartych umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy i usługi, oraz ich zmian; przedkładający może poświadczyć za zgodność z oryginałem kopię umowy o podwykonawstwo. 4. Wykonawca zobowiązuje do udzielenia Zamawiającemu wszelkich informacji dotyczących podwykonawców zaangażowanych w realizację przedmiotu zamówienia. Udzielenie informacji dokonuje niezwłocznie na żądanie Zamawiającego. 5. Wykonawca, podwykonawca i dalszy podwykonawca ponosi wobec Zamawiającego pełną odpowiedzialność za prace, które wykonuje przy pomocy podwykonawców i dalszych podwykonawców. § 3 1. Termin rozpoczęcia poszczególnych robót zleconych w ramach umowy – ……… dni od daty udzielenia zlecenia. 2. Za termin rozpoczęcia zleconych prac uznaje się dzień podpisania protokołu przekazania terenu w celu realizacji prac objętych zleceniem. 3. Termin na wykonanie (termin zakończenia) poszczególnych robót zleconych w ramach umowy, będzie wskazany każdorazowo w wystawianym przez Zamawiającego zleceniu i będzie zależny od rozmiaru i zakresu powierzonych napraw. 3. Termin na wykonanie (termin zakończenia) robót, o którym mowa w ust. 2 będzie liczony od dnia następnego po upływie terminu określonego w ust. 1 i nie będzie dłuższy niż 14 dni. Przyjmuje się, że na wykonanie odcinka 100 mb naprawy lub konserwacji dróg leśnych potrzeba 2 dni roboczych. 4. Za faktyczny termin zakończenia robót uznaje się dzień, w którym dokonano bezusterkowego odbioru robót tj. bez żadnych zastrzeżeń ze strony Wykonawcy. § 4 1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian w umowie zgodnie z art. 144 ustawy PZP. Zmiany umowy, określone w niniejszym paragrafie, wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności w drodze dwustronnego pisemnego aneksu i mogą być dokonywane w następującym zakresie: a) dalszej (niż wynikająca z prawa opcji) redukcji zamówienia o kolejne 20%; b) wynagrodzenia Wykonawcy; c) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powoływał się na zasadach określonych w 22a PZP; d) technologii prac. e) terminu wykonania, zwłaszcza w przypadku gdy realizacja zleconych prac nie była możliwa w terminie ze względu na panujące warunki pogodowe lub gdy zlecenia napraw lub konserwacji zlecono pod koniec trwania umowy. 2. Warunkiem zmian, o których mowa w ust. 1, są: a. niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie prac; b. siły wyższe, wojny, strajki, niesprzyjające nastroje społeczne, klęski żywiołowe, a w szczególności: huragany, susze, mrozy, pożary, śniegołomy, powodzie, podtopienia, gradacje owadów; c. niekorzystne warunki geologiczne, archeologiczne lub terenowe, w szczególności: niewypały i niewybuchy, niezinwentaryzowane wykopaliska archeologiczne; d. niesprzyjające warunki ekonomiczne np. zachwianie koniunktury na rynku drzewnym i brak możliwości sprzedaży drewna lub zmiany planu finansowego; e. utrzymujące się niska temperatura i pokrywa śnieżna; f. rozmiękczenia gruntu uniemożliwiające poruszanie się sprzętu; g. zmiany legislacyjne powszechnie obowiązujących przepisów prawa, oraz przepisów wewnętrznych obowiązujących Zamawiającego, a dotyczących realizacji robót h. inne przyczyny obiektywne, niezależne od Wykonawcy, uniemożliwiające lub znacznie utrudniające mu realizację Umowy; 3. Zmianami umowy w rozumieniu art. 144 PZP nie są: a. zmiana osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w SIWZ; b. zmiana sprzętu przy pomocy, którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inny równoważny sprzęt zgodny z warunkami określonymi w SIWZ; c. skorzystanie przez Zamawiającego z zastrzeżonego prawa opcji; d. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno – organizacyjną, np.: zmiana nr rachunku bankowego); e. zmiana danych teleadresowych, zmiana osób wskazanych do kontaktów między Stronami. § 5 1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1 umowy będzie każdorazowo ustalane po odbiorze końcowym, kosztorysem powykonawczym, sporządzonym w oparciu o ceny jednostkowe określone w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik do umowy. 2. Wynagrodzenie nie może przekroczyć 400.000,00 zł netto + należny podatek VAT. § 6 1. Wynagrodzenie za roboty, o których mowa w § 1, stanowić będzie wynik iloczynu ilości wykonanych robót i cen jednostkowych podanych w kosztorysie ofertowym. 2. Wynagrodzenie Wykonawcy, o którym mowa w § 5 rozliczane będzie na podstawie faktur VAT wystawianych przez Wykonawcę. 3. Rozliczenie za wykonane prace nastąpi w terminie 14 dni od daty wykonania prac zgodnie ze zleceniem i przedłożeniu faktury przez Wykonawcę w oparciu o bezusterkowy protokół odbioru. 4. Zamawiający ma obowiązek zapłaty faktury w terminie do 14 dni, licząc od daty jej doręczenia Zamawiającemu wraz z dokumentami rozliczeniowymi, w tym bezusterkowym protokołem odbioru. Za datę zapłaty uważać się będzie datę obciążenia rachunku Zamawiającego. 5. Zakończona naprawa/konserwacja na jednym obiekcie będzie podlegać oddzielnemu fakturowaniu. 6. Należności z tytułu faktur będą płatne przez Zamawiającego przelewem z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy. 7. W przypadku powierzenia robót dla podwykonawcy do każdej faktury wystawionej przez Wykonawcę załączone będą odpowiednie protokoły częściowe odbioru robót, zestawienie należności podwykonawców wraz z kserokopiami wystawionych przez podwykonawców faktur, kserokopie przelewów dokonanych przez Wykonawcę, podwykonawcę, dalszego podwykonawcę na konto podwykonawców oraz pisemne oświadczenie podwykonawców, że wszelkie należności z tytułu wykonywanych przez podwykonawcę na tym etapie robót zostały przez Wykonawcę, podwykonawcę, dalszego podwykonawcę zapłacone. W przypadku braku któregoś z dokumentów potwierdzających dokonanie płatności na rzecz podwykonawców, Zamawiający ma prawo zatrzymania odpowiedniej części wynagrodzenia Wykonawcy w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń jego podwykonawców. § 7 1. Zamawiający ma prawo, jeżeli jest to niezbędne do zgodnej z SIWZ realizacji robót, polecać dokonywanie takich zmian ich jakości i ilości, jakie uzna za niezbędne, Wykonawca powinien wykonać każde z poniższych poleceń: a) zmniejszyć lub zwiększyć ilość robót objętych zamówieniem, b) pominąć jakieś roboty; c) wykonać dodatkowe roboty niezbędne do zakończenia robót, d) wykonać roboty zamienne. 2. Wprowadzone przez Zamawiającego zmiany ilości i rodzaju robót nie wymagają zmiany umowy. W takim uzasadnionym przypadku Zamawiający udzieli Wykonawcy zamówienia zgodnie z art. 67 ust 6 lub na podatnie art. 144 ustawy - Prawo Zamówień Publicznych zgodnie z postanowieniami § 8 umowy. 3. Wykonawca nie wprowadzi jakichkolwiek zmian bez pisemnego polecenia Zamawiającego. § 8 1. Jeżeli roboty wynikające z prowadzonych zmian na podstawie postanowienia § 7 ust. 1 umowy, odpowiadają opisowi pozycji w kosztorysie ofertowym, cena jednostkowa określona w kosztorysie ofertowym używana jest do wyliczenia wysokości wynagrodzenia. 2. Jeżeli roboty wynikające z wprowadzonych zmian na podstawie postanowienia § 7 ust. 1 umowy, nie odpowiadają opisowi pozycji w kosztorysie ofertowym, Wykonawca powinien przedłożyć do akceptacji Zamawiającego kalkulację szczegółową cen jednostkowych tych robót, sporządzoną z uwzględnieniem cen czynników produkcji nie wyższych od określonych przez Wykonawcę w ofercie Wykonawcy. 3. Jeżeli cena jednostkowa przedłożona przez Wykonawcę do akceptacji Zamawiającemu będzie nieuzasadniona, Zamawiający wprowadzi korektę ceny opartą na własnych wyliczeniach. 4. Wykonawca powinien dokonać wyliczenia cen jednostkowych, o których mowa w ust. 2 oraz przedstawić Zamawiającemu do akceptacji wysokość wynagrodzenia wynikającą z tych zmian przed rozpoczęciem robót wynikających z tych zmian. § 9 Do obowiązków stron należy: 1. Do obowiązków Zamawiającego należy: a) przekazanie terenu w terminie zgodnym z przyjętym przez wykonawcę zobowiązaniem co do terminu przystąpienia do realizacji prac; b) zapłata za wykonane i odebrane roboty; 2. Do obowiązków Wykonawcy należy: a) wykonanie czynności wymienionych w art. 22 ustawy z dnia 07.07.1994r.- Prawo Budowlane; b) zabezpieczenie terenu na którym prowadzone są prace; c) wykonanie przedmiotu umowy w oparciu o wystawione przez zamawiającego zlecenie naprawy lub konserwacji; d) realizacja zaleceń zamawiającego; e) utrzymanie ładu i porządku na terenie prowadzonych robót, a po zakończeniu robót pozostawienie całego terenu czystego, i nadającego się do użytkowania; f) zorganizowanie i kierowanie robotami w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami bhp oraz zapewnienie warunków ppoż określonych w przepisach szczegółowych; g) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź majątku Zamawiającego - naprawienia ich i doprowadzenia majątku do stanu pierwotnego; h) zorganizowanie zaplecza socjalno - technicznego w rozmiarach koniecznych do realizacji przedmiotu umowy; i) strzeżenie mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót w terminie od daty przyjęcia terenu y do daty przekazania przedmiotu umowy do eksploatacji; § 10 1. Wykonawca zapewni potrzebne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania na żądanie Zamawiającego jakości robót wykonanych z materiałów Wykonawcy na terenie budowy, a także do sprawdzenia ilości zużytych materiałów. 2. Badania, o których mowa w ust. 1 będą realizowane przez Wykonawcę na własny koszt. § 11 Wykonawca zobowiązuje się do umożliwienia wstępu na teren prowadzenia robót budowy pracownikom, których Zamawiający wskaże w okresie realizacji zadania. § 12 Przedstawicielem Zamawiającego, uprawnionym do odbioru robót i podejmowania wszystkich decyzji dotyczących budowy będzie § 13 1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać i utrzymać na swój koszt oznakowanie robót i zaplecze na czas prowadzenia robót objętych zleceniem. § 14 Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne: a) za opóźnienie (zwłokę) w wykonaniu robót objętych zleceniami: • w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki. Kara ta będzie miała miejsce gdy w terminie na wykonanie (terminie zakończenia) poszczególnych robót określonym w zleceniu nie będzie można przyjąć, że roboty objęte zleceniem w ogóle zostały wykonane (zob. § 17 ust. 3 pkt. a niniejszej umowy) oraz po przekroczeniu terminu wyznaczonego przez Zamawiającego do usunięcia wad. • w wysokości 0,1% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem,, za każdy dzień opóźnienia (zwłoki). Kara ta będzie miała miejsce gdy w terminie na wykonanie (terminie zakończenia) poszczególnych robót określonym w zleceniu, roboty objęte tym zleceniem (przedmiot zlecenia) będzie posiadał wady, co do których Zamawiający wyznaczy odpowiedni termin do ich usunięcia (zob. § 17 ust. 3 pkt. b tiret 1 oraz § 17 ust. 3 pkt. c tiret 1 niniejszej umowy). Kara ta będzie naliczana, albo do dnia bezusterkowego odbioru robót objętych zleceniem (przedmiotu zlecenia), albo do ostatniego dnia terminu wyznaczonego przez Zamawiającego do usunięcia wad. b) za opóźnienie (zwłokę) w przystąpieniu do realizacji robót objętych zleceniami w stosunku do zadeklarowanego przez wykonawcę w ofercie terminu przystąpienie do realizacji w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki. Kara ta będzie miała miejsce gdy w terminie wskazanym przez wykonawcę w ofercie nie dojdzie do protokolarnego przekazania terenu robót objętych zleceniem z winy wykonawcy. c) jeżeli z przedłożonego wykazu pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz z przedłożonego w ciągu 7 dni od daty realizacji zamówienia zaświadczenia wystawionego przez właściwy inspektorat ZUS (formularz ZUS RCA), wyniknie choćby jeden przypadek niespełnienia złożonego przez Wykonawcę zobowiązania co do zatrudnienia wskazanych pracowników na umowę o pracę przez cały okres realizacji zamówienia (obowiązywania umowy) Zamawiający nałoży na wykonawcę karę umowną w wysokości 4.000,00 zł. d) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - w wysokości 25.000,00 zł 2. Zamawiający wypłaci Wykonawcy kary umowne z tytułu: a) za zwłokę w przekazaniu terenu budowy w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem za każdy dzień zwłoki. b) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego - w wysokości 25.000,00 zł. Kara umowna nie obowiązuje, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpi w całości lub części z przyczyn, o których mowa w art. 145 ustawy - Prawo zamówień publicznych. 3. Kary umowne mogą być potrącane z wynagrodzenia należnego Wykonawcy, po złożeniu w tym zakresie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. 5. Zapłata przez Wykonawcę kar umownych nie wyłącza możliwości skorzystania przez Zamawiającego z innych uprawnień przewidzianych w niniejszej umowie oraz w kodeksie cywilnym, a zwłaszcza uprawnień do żądania odszkodowania na zasadach ogólnych lub żądania obniżenia ceny. 6. Kary mogą się kumulować. § 16 Wykonawca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszelkich działań na terenie prowadzonych robót i ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody na mieniu i osobach trzecich wynikłe w związku z wykonywaniem robót, w trakcie ich wykonywania. § 17 1. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru końcowego robót. 2. Stopień realizacji przedmiotu umowy, zakres (procent) wykonanych i niewykonanych prac, widoczne wady i usterki, oraz inne istotne okoliczności zostaną stwierdzone przez komisję z udziałem przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego w protokole odbioru końcowego. 3. Jeżeli w toku czynności odbioru końcowego zostanie stwierdzone: a) niewykonanie robót objętych zleceniem (przedmiotu zlecenia), co będzie miało miejsce zwłaszcza gdy: • przedmiot zlecenia nie zostanie wykonany w ogóle, • wykonano roboty inne niż te, która była przedmiotem zlecenia, • przedmiot zlecenia (wykonane roboty) nie będzie posiadał istotnych elementów, bez których nie będzie można mówić o jego wykonaniu, a które zostały w zleceniu wyraźnie wskazane, Zamawiający będzie mógł, albo od niniejszej umowy odstąpić w całości, albo wyznaczyć Wykonawcy dodatkowy termin na wykonanie przedmiotu zlecenia (robót objętych zleceniem) zgodnie z zawartą umową i udzielonym zleceniem; b) występowanie wad istotnych tj. takich bez, których przedmiot zlecenia jest niezdatny do określonego w umowie użytku albo nie posiada cech pozwalających na jego normalną eksploatację, jak też gdy wykonany przedmiot umowy dyskwalifikuje jej forma zewnętrzna, Zamawiający będzie mógł: • żądać ich usunięcia wyznaczając na to Wykonawcy odpowiedni termin, • odstąpić od umowy w całości jeżeli wady usunąć się nie dadzą, albo gdy z okoliczności wynikać, będzie że Wykonawca, nie zdoła usunąć ich w odpowiednim czasie, bądź też gdy Wykonawca nie usunie wad w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego; c) występowanie wad nieistotnych tj. wszystkich pozostałych, Zamawiający będzie mógł : • żądać ich usunięcia wyznaczając na to Wykonawcy odpowiedni termin, • żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku, gdy wady usunąć się nie dadzą, albo gdy z okoliczności wynikać, będzie że Wykonawca, nie zdoła usunąć ich w odpowiednim czasie, bądź też gdy Wykonawca nie usunie wad w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. 4. Zamawiający wyznaczy termin i rozpocznie odbiór końcowy przedmiotu zlecenia w ciągu 3 dni od daty pisemnego zawiadomienia go o wykonaniu robót objętych zleceniem i osiągnięcia gotowości do ich odbioru, zawiadamiając o tym na piśmie Wykonawcę. 5. Strony postanawiają, że termin usunięcia przez Wykonawcę wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym lub w okresie rękojmi , wynosić będzie 7 dni (od daty stwierdzenia lub zgłoszenia wad ), chyba że w trakcie odbioru lub w zgłoszeniu za porozumieniem stron zostanie postanowione inaczej. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia na piśmie Zamawiającego o usunięciu wad oraz do żądania wyznaczenia terminu odbioru zakwestionowanych uprzednio robót jako wadliwych. Termin odbioru Zamawiający wyznaczy w okresie 3 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnego zawiadomienia od Wykonawcy. 7. Fakt naprawy i usunięcia wad przedmiotu umowy, jak i przedmiotów poszczególnych zleceń, jak również fakt przeciwny, stwierdzany będzie przez komisję z udziałem przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego w pisemnym protokole. 8. O stwierdzonych wadach w okresie obowiązywania rękojmi Zamawiający powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej, wyznaczając mu jednocześnie nie krótszy niż 7 dni, termin do ich naprawy i usunięcia. Do usunięcia wad, których istnienie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi, oraz których istnienie grozi katastrofą budowlaną, Wykonawca obowiązany jest przystąpić niezwłocznie. Postanowienia ust. 6 i 7 stosuje się tutaj odpowiednio. W przypadku przekroczenia terminu wyznaczonego do usunięcia wad stwierdzonych w okresie rękojmi, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 100,00 zł za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki. Kara ta będzie naliczana do dnia faktycznego usunięcia wad i może być potrącana z zabezpieczenia, o którym mowa w §19 ust.3 pkt b niniejszej umowy. 9. Po protokolarnym potwierdzeniu usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym rozpoczynają swój bieg terminy na zwrot (zwolnienia) zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o których mowa w §19 ust. 3 niniejszej umowy. § 18 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu rękojmi na wykonany przedmiot umowy na okres 18 miesięcy. 2. Bieg powyższego terminu rękojmi rozpoczyna się od dnia następnego od daty końcowego odbioru robót objętych poszczególnym zleceniem, a jeśli przedmiot zlecenia posiadał wady od dnia następnego licząc od daty potwierdzenia usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym przedmiotu zlecenia. 3. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi także po terminie określonym w ust. 1, jeżeli reklamował wadę przed upływem tego terminu. 4. Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w terminie 7 dni od daty ich zgłoszenia przez Zamawiającego lub jeżeli wskutek wadliwie wykonanych robót wystąpią zjawiska zagrażające bezpieczeństwu ruchu, a roboty zabezpieczające nie zostaną podjęte przez Wykonawcę niezwłocznie, tj. nie później niż 3 dni od daty powiadomienia, to Zamawiający może zlecić usunięcie ich stronie trzeciej na koszt Wykonawcy. W tym przypadku koszty usuwania wad będą pokrywane w pierwszej kolejności z zatrzymanej kwoty będącej zabezpieczeniem należytego wykonania umowy. 5. Jeżeli w wykonaniu obowiązków wynikających z rękojmi Wykonawca lub podmiot, o którym mowa w ust. 4 dokona istotnych napraw rzeczy objętej rękojmią, termin rękojmi biegnie na nowo od chwili dokonania naprawy. Przez pojęcie „naprawy istotnej” strony rozumieją taką naprawę, której koszt będzie wyższy niż 25% wartości przedmiotu zlecenia albo taką naprawę, której dokonanie w celu usunięcia wady nie będzie wymagało dużego nakład pracy, jednakże bez usunięcia tej wady użyteczność przedmiotu poszczególnego zlecenia jako całości byłaby zmniejszona. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy nawierzchni i profilu drogi uszkodzonej przez niego w trakcie wykonywania prac (m.in. podczas przejazdu przez drogi leśne w celu dojazdu do konkretnego miejsca związanego z przedmiotem zamówienia, itp.). W takiej sytuacji Wykonawca dokona naprawy staraniem własnym i na własny koszt w wyznaczonym terminie, natomiast w przypadku niewykonania powyższego, zapłaci karę umowną w wysokości 5 000,00 zł netto plus podatek VAT w ustawowej wysokości za każde 100,00 mb uszkodzonego odcinka. § 19 1. Ustala się zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100) 2. Strony postanawiają, że 30 % wniesionego zabezpieczenia należytego wykonania umowy jest przeznaczone na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi, zaś 70 % wniesionego zabezpieczenia przeznacza się jako gwarancję zgodnego z umową wykonania robót. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie zwrócone Wykonawcy w terminach i wysokościach jak niżej: a) 7 % wysokości wynagrodzenia za roboty objęte poszczególnym zleceniem w terminie 30 dni od dnia wykonania przedmiotu zlecenia i jego odbioru bez wad; b) 3 % wysokości wynagrodzenia za roboty objęte poszczególnym zleceniem w terminie 15 dni od upływu okresu rękojmi za wady fizyczne robót wykonanych na podstawie tego zlecenia; c) Kwota przekraczająca 3% sumy wynagrodzeń za roboty odebrane bez wad a wykonane na podstawie wszystkich zleceń udzielonych w oparciu o postanowienia niniejszej umowy - będzie zwrócona, w terminie do 31 stycznia 2016 r. 4. Zamawiający może wstrzymać się ze zwrotem części zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o której mowa w ust. 3 ppkt b), w przypadku kiedy Wykonawca nie usunął w terminie stwierdzonych w trakcie odbioru wad lub jest w trakcie usuwania tych wad. 5. Zabezpieczenie, o którym mowa w pkt. 1 zostało wpłacone w formie …………….. § 20 1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, jeżeli: a) Wykonawca nie rozpoczął robót w terminie 7 dni od daty przekazania terenu budowy lub nie przystąpił do odbioru terenu budowy w terminie określonym w § 9 umowy; b) Wykonawca przerwał z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy realizację robót i przerwa ta trwa dłużej niż 14 dni; c) wystąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy - odstąpienie od umowy w tym przypadku może nastąpić w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należytego z tytułu wykonania części umowy; d) Wykonawca realizuje roboty przewidziane niniejszą umową w sposób niezgodny z Projektami Technicznymi, wskazaniami Zamawiającego lub niniejszą umową; e) w wyniku wszczętego postępowania egzekucyjnego nastąpi zajęcie majątku Wykonawcy lub jego znacznej części, uniemożliwiające kontynuację prac; f) Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy w szczególności, jeżeli Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy. 2. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej w terminie 30 dni od daty powzięcia wiadomości o okolicznościach stanowiących podstawę odstąpienia i musi zawierać zwięzłe uzasadnienie. 3. W przypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe: a) Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt strony, z której to winy nastąpiło odstąpienie od umowy lub przerwanie robót; b) Wykonawca sporządzi wykaz tych materiałów, które nie mogą być wykorzystane przez Wykonawcę do realizacji innych robót nie objętych niniejszą umową, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego; c) Wykonawca zgłosi do dokonania przez Zamawiającego odbioru robót przerwanych oraz robót zabezpieczających, jeżeli odstąpienie od umowy, nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada; c) w terminie 14 dni od daty zgłoszenia, o którym mowa w ppkt. c) Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku wraz z kosztorysem zamiennym według stanu na dzień odstąpienia; protokół inwentaryzacji robót w toku stanowić będzie podstawę do wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę; d) Wykonawca niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni, usunie z terenu budowy urządzenia zaplecza przez niego dostarczone. 4. Zamawiający w razie odstąpienia od umowy z przyczyn, za które wykonawca nie odpowiada, obowiązany jest do: a) dokonania odbioru robót przerwanych oraz do zapłaty wynagrodzenia za roboty, które zostały wykonane do dnia odstąpienia, b) przejęcia od Wykonawcy terenu budowy. 5. Strona, z której winy nastąpiło od odstąpienie od umowy może zostać obciążona przez drugą stronę obowiązkiem zapłaty kary umownej zgodnej z § 15 umowy. § 21 1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy prawa zamówień publicznych, kodeksu cywilnego, zapisy SIWZ i oferty złożonej przez Wykonawcę. 2. Wszelkie spory mogące wynikać w związku z realizacją niniejszej umowy będą rozstrzygane przez Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego 3. Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron. Zamawiający: Wykonawca:
Ogłoszenie nr 318122 - 2016 z dnia 2016-10-05 r.
Połczyn-Zdrój: Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku – postępowanie powtórzone
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Nazwa projektu lub programu



Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 308231-2016, data:


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::


Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES:
Nadleśnictwo Połczyn, krajowy numer identyfikacyjny 33004428100000, ul. ul. 15 Grudnia  12, 78320   Połczyn-Zdrój, państwo , woj. zachodniopomorskie, tel. 943 662 230, faks 943 662 230, e-mail

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: PGL LP Nadleśnictwo Połczyn

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku – postępowanie powtórzone

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):


II.2) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót o wartości 400.000,00 zł netto (słownie: czterysta tysięcy złotych) polegających na naprawie niewielkich odcinków dróg leśnych, których stan techniczny nie pozwala na wywóz drewna oraz prowadzenie pilnych prac gospodarczych. Naprawy w głównej mierze będą polegały na: • karczowaniu pni, • likwidacji kolein i nieprzejezdnych dziur – profilowanie i zagęszczanie nawierzchni gruntowej, • naprawie warstwy odsączającej grubości 10 cm po zagęszczeniu wraz z wyprofilowaniem i zagęszczeniem nawierzchni, • naprawie podbudowy z tłucznia budowlanego 0-63mm warstwą gr. 8 cm po zagęszczeniu, • naprawie podbudowy z tłucznia budowlanego 0-63mm warstwą gr. 15 cm po zagęszczeniu, • naprawie warstwy wierzchniej z tłucznia kamiennego warstwą gr. 7 cm po zagęszczeniu • doziarnienieniu nawierzchni mieszanką kruszyw 0-31,5 mm, grubości do 10 cm po zagęszczeniu, • uzupełnieniu pobocza gruntem rodzimym, • naprawie przepustów wraz z wymianą zniszczonych elementów (kręgów, przyczółków), • udrożnieniu odpływu (rowu) lub oczyszczenie dołów chłonnych, • wymianie uszkodzonych płyt IOMB, 2. Naprawy będą każdorazowo zlecane oddzielnym zleceniem i rozliczane kosztorysem powykonawczym wykonanym w oparciu o podane w ofercie stawki jednostkowe. 3. Zakres robót będzie wynikał z określonych dla każdej naprawy potrzeb i będzie określony w zleceniu wg stanowiących do niniejszej specyfikacji wariantów prowadzenia robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do podjęcia robót najpóźniej w okresie maksymalnie do 14 dni kalendarzowych od daty zlecenia. Zamawiający jako dodatkowe kryterium oceny ofert ustala termin realizacji zamówienia. 5. Zamawiający nie stawia wymagań co do zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia (art. 29 ust 3a PZP). Zobowiązanie do zatrudnienia osób fizycznych (operatorów maszyn) zostaje uznane przez zamawiającego jako spełnienie dodatkowego kryterium oceny ofert (klauzule społeczne). 6. Zamawiający zgodnie z art. 34 ust. 5 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji zastrzegając sobie możliwość niezrealizowania przedmiotu zamówienia określonego w ust.1 w zakresie 50%. 7. Realizacja uprawnienia określonego w ust. 6 może zostać zastosowana w szczególności w szczególności zaistnienia okoliczności uzasadnionych gospodarczym interesem Zamawiającego. 8. Zmniejszenie w ramach prawa opcji zakresu robót określonego w niniejszej SIWZ nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, a w związku z tym nie jest podstawą do podnoszenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 9. Skorzystanie przez Zamawiającego z zastrzeżonego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie podzielone jest na części:

Nie

II.5) Główny Kod CPV: 45233142-6
Dodatkowe kody CPV: 45233226-9, 45233141-9
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów


III.3) Informacje dodatkowe:

Zamawiający informuje, że przewiduje (w zakresie do 50% wartości zamówienia podstawowego możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Pzp. Ewentualne zamówienia przewiduje się dla wszystkich pozycji kosztorysowych ujętych w kosztorysie ofertowym. Wzór - Umowa zawarta w dniu ...................................... 2016 roku w Połczynie-Zdroju pomiędzy Skarbem Państwa Państwowym Gospodarstwem Leśnym, Lasy Państwowe Nadleśnictwem Połczyn z siedzibą w Połczynie-Zdroju , ul.15-go Grudnia 12, reprezentowanym przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Połczyn Michała Argasińskiego, zwanym dalej „Zamawiającym” a ……………………………………………………………………………………...................... zwanym dalej „Wykonawcą”, reprezentowanym przez: ………………………………………………………………………………………………… Niniejsza umowa zostaje zawarta w wyniku wyboru oferty Wykonawcy po przeprowadzeniu przez Zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U.2015.2164) na „Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku- postępowanie powtórzone” § 1 1. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania roboty drogowe polegające na cząstkowej naprawie dróg leśnych gruntowych lub ich konserwacji w 2016 r. w Nadleśnictwie Połczyn o wartości 400.000,00 zł netto (słownie: czterysta tysięcy złotych netto). 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo niezrealizowania umowy w pełnym zakresie (prawo opcji). Przewidywany minimalny zakres wysokości wykonania umowy wynosi 50% tzn. że na pewno Wykonawcy zostanie zlecone wykonanie robót drogowych o wartości 200.000,00 zł netto (słownie: dwieście tysięcy złotych). W takim przypadku Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację maksymalnej wartości umowy, określonej w ust. 1. 3. Drogi wymagające naprawy/konserwacji oraz zakres rzeczowy będzie każdorazowo wskazany przez zamawiającego oddzielnym zleceniem. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nie wymaga odrębnego oświadczenia. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji wynikać będzie z faktu, że suma oddzielnych zleceń udzielonych w ramach niniejszej umowy nie osiągnie wartości 400.000,00 zł netto. 4. Materiały i urządzenia, z których Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy Prawo Budowlane, wymaganiom SIWZ oraz wymaganiom dokumentacji. 5. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów, dane potwierdzające spełnienie wymagań, o których mowa w ust.4 § 2 1. Wykonawca oświadcza, że posiada środki, maszyny, urządzenia, odpowiednie doświadczenie oraz uprawniony personel niezbędny do realizacji przedmiotu zamówienia. 2. Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty siłami własnymi /i/ lub przy pomocy podwykonawców, przy czym zakres prac do których wykonania zostaną zaangażowani podwykonawcy zostaje określony w załączniku nr 9 do formularza oferty, który stanowić będzie jednocześnie załącznik niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązuje się do zawierania umów z podwykonawcami jedynie w formie pisemnej zastrzeżonej pod rygorem nieważności. 3. W przypadku konieczności powierzenia podwykonawcy (podwykonawcom) części robót nie wymienionych w załączniku nr 9 do formularza oferty z powodu zaistnienia okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć przy zawarciu umowy, na Wykonawcy ciąży obowiązek : a) przedłożenia Zamawiającemu projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, a także projektu jej zmiany oraz poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane; termin zgłoszenia przez Zamawiającego sprzeciwu do ww. umów i ich zmian wynosi 14 dni; b) przedkładania przez Wykonawcę Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zawartych umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy i usługi, oraz ich zmian; przedkładający może poświadczyć za zgodność z oryginałem kopię umowy o podwykonawstwo. 4. Wykonawca zobowiązuje do udzielenia Zamawiającemu wszelkich informacji dotyczących podwykonawców zaangażowanych w realizację przedmiotu zamówienia. Udzielenie informacji dokonuje niezwłocznie na żądanie Zamawiającego. 5. Wykonawca, podwykonawca i dalszy podwykonawca ponosi wobec Zamawiającego pełną odpowiedzialność za prace, które wykonuje przy pomocy podwykonawców i dalszych podwykonawców. § 3 1. Termin rozpoczęcia poszczególnych robót zleconych w ramach umowy – ……… dni od daty udzielenia zlecenia. 2. Za termin rozpoczęcia zleconych prac uznaje się dzień podpisania protokołu przekazania terenu w celu realizacji prac objętych zleceniem. 3. Termin na wykonanie (termin zakończenia) poszczególnych robót zleconych w ramach umowy, będzie wskazany każdorazowo w wystawianym przez Zamawiającego zleceniu i będzie zależny od rozmiaru i zakresu powierzonych napraw. 2. Termin na wykonanie (termin zakończenia) robót, o którym mowa w ust. 2 będzie liczony od dnia następnego po upływie terminu określonego w ust. 1 i nie będzie dłuższy niż 14 dni. Przyjmuje się, że na wykonanie odcinka 100 mb naprawy lub konserwacji dróg leśnych potrzeba 2 dni roboczych. 3. Za faktyczny termin zakończenia robót uznaje się dzień, w którym dokonano bezusterkowego odbioru robót tj. bez żadnych zastrzeżeń ze strony Wykonawcy. § 4 1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian w umowie zgodnie z art. 144 ustawy PZP. Zmiany umowy, określone w niniejszym paragrafie, wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności w drodze dwustronnego pisemnego aneksu i mogą być dokonywane w następującym zakresie: a) dalszej (niż wynikająca z prawa opcji) redukcji zamówienia o kolejne 20%; b) wynagrodzenia Wykonawcy; c) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powoływał się na zasadach określonych w 22a PZP; d) technologii prac. e) terminu wykonania, zwłaszcza w przypadku gdy realizacja zleconych prac nie była możliwa w terminie ze względu na panujące warunki pogodowe lub gdy zlecenia napraw lub konserwacji zlecono pod koniec trwania umowy. 2. Warunkiem zmian, o których mowa w ust. 1, są: a. niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie prac; b. siły wyższe, wojny, strajki, niesprzyjające nastroje społeczne, klęski żywiołowe, a w szczególności: huragany, susze, mrozy, pożary, śniegołomy, powodzie, podtopienia, gradacje owadów; c. niekorzystne warunki geologiczne, archeologiczne lub terenowe, w szczególności: niewypały i niewybuchy, niezinwentaryzowane wykopaliska archeologiczne; d. niesprzyjające warunki ekonomiczne np. zachwianie koniunktury na rynku drzewnym i brak możliwości sprzedaży drewna lub zmiany planu finansowego; e. utrzymujące się niska temperatura i pokrywa śnieżna; f. rozmiękczenia gruntu uniemożliwiające poruszanie się sprzętu; g. zmiany legislacyjne powszechnie obowiązujących przepisów prawa, oraz przepisów wewnętrznych obowiązujących Zamawiającego, a dotyczących realizacji robót h. inne przyczyny obiektywne, niezależne od Wykonawcy, uniemożliwiające lub znacznie utrudniające mu realizację Umowy; 3. Zmianami umowy w rozumieniu art. 144 PZP nie są: a. zmiana osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w SIWZ; b. zmiana sprzętu przy pomocy, którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inny równoważny sprzęt zgodny z warunkami określonymi w SIWZ; c. skorzystanie przez Zamawiającego z zastrzeżonego prawa opcji; d. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno – organizacyjną, np.: zmiana nr rachunku bankowego); e. zmiana danych teleadresowych, zmiana osób wskazanych do kontaktów między Stronami. § 5 1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1 umowy będzie każdorazowo ustalane po odbiorze końcowym, kosztorysem powykonawczym, sporządzonym w oparciu o ceny jednostkowe określone w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik do umowy. 2. Wynagrodzenie nie może przekroczyć 400.000,00 zł netto + należny podatek VAT. § 6 1. Wynagrodzenie za roboty, o których mowa w § 1, stanowić będzie wynik iloczynu ilości wykonanych robót i cen jednostkowych podanych w kosztorysie ofertowym. 2. Wynagrodzenie Wykonawcy, o którym mowa w § 5 rozliczane będzie na podstawie faktur VAT wystawianych przez Wykonawcę. 3. Rozliczenie za wykonane prace nastąpi w terminie 14 dni od daty wykonania prac zgodnie ze zleceniem i przedłożeniu faktury przez Wykonawcę w oparciu o bezusterkowy protokół odbioru. 4. Zamawiający ma obowiązek zapłaty faktury w terminie do 14 dni, licząc od daty jej doręczenia Zamawiającemu wraz z dokumentami rozliczeniowymi, w tym bezusterkowym protokołem odbioru. Za datę zapłaty uważać się będzie datę obciążenia rachunku Zamawiającego. 5. Zakończona naprawa/konserwacja na jednym obiekcie będzie podlegać oddzielnemu fakturowaniu. 6. Należności z tytułu faktur będą płatne przez Zamawiającego przelewem z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy. 7. W przypadku powierzenia robót dla podwykonawcy do każdej faktury wystawionej przez Wykonawcę załączone będą odpowiednie protokoły częściowe odbioru robót, zestawienie należności podwykonawców wraz z kserokopiami wystawionych przez podwykonawców faktur, kserokopie przelewów dokonanych przez Wykonawcę, podwykonawcę, dalszego podwykonawcę na konto podwykonawców oraz pisemne oświadczenie podwykonawców, że wszelkie należności z tytułu wykonywanych przez podwykonawcę na tym etapie robót zostały przez Wykonawcę, podwykonawcę, dalszego podwykonawcę zapłacone. W przypadku braku któregoś z dokumentów potwierdzających dokonanie płatności na rzecz podwykonawców, Zamawiający ma prawo zatrzymania odpowiedniej części wynagrodzenia Wykonawcy w celu zabezpieczenia ewentualnych roszczeń jego podwykonawców. § 7 1. Zamawiający ma prawo, jeżeli jest to niezbędne do zgodnej z SIWZ realizacji robót, polecać dokonywanie takich zmian ich jakości i ilości, jakie uzna za niezbędne, Wykonawca powinien wykonać każde z poniższych poleceń: a) zmniejszyć lub zwiększyć ilość robót objętych zamówieniem, b) pominąć jakieś roboty; c) wykonać dodatkowe roboty niezbędne do zakończenia robót, d) wykonać roboty zamienne. 2. Wprowadzone przez Zamawiającego zmiany ilości i rodzaju robót nie wymagają zmiany umowy. W takim uzasadnionym przypadku Zamawiający udzieli Wykonawcy zamówienia zgodnie z art. 67 ust 6 lub na podatnie art. 144 ustawy - Prawo Zamówień Publicznych zgodnie z postanowieniami § 8 umowy. 3. Wykonawca nie wprowadzi jakichkolwiek zmian bez pisemnego polecenia Zamawiającego. § 8 1. Jeżeli roboty wynikające z prowadzonych zmian na podstawie postanowienia § 7 ust. 1 umowy, odpowiadają opisowi pozycji w kosztorysie ofertowym, cena jednostkowa określona w kosztorysie ofertowym używana jest do wyliczenia wysokości wynagrodzenia. 2. Jeżeli roboty wynikające z wprowadzonych zmian na podstawie postanowienia § 7 ust. 1 umowy, nie odpowiadają opisowi pozycji w kosztorysie ofertowym, Wykonawca powinien przedłożyć do akceptacji Zamawiającego kalkulację szczegółową cen jednostkowych tych robót, sporządzoną z uwzględnieniem cen czynników produkcji nie wyższych od określonych przez Wykonawcę w ofercie Wykonawcy. 3. Jeżeli cena jednostkowa przedłożona przez Wykonawcę do akceptacji Zamawiającemu będzie nieuzasadniona, Zamawiający wprowadzi korektę ceny opartą na własnych wyliczeniach. 4. Wykonawca powinien dokonać wyliczenia cen jednostkowych, o których mowa w ust. 2 oraz przedstawić Zamawiającemu do akceptacji wysokość wynagrodzenia wynikającą z tych zmian przed rozpoczęciem robót wynikających z tych zmian. § 9 Do obowiązków stron należy: 1. Do obowiązków Zamawiającego należy: a) przekazanie terenu w terminie zgodnym z przyjętym przez wykonawcę zobowiązaniem co do terminu przystąpienia do realizacji prac; b) zapłata za wykonane i odebrane roboty; 2. Do obowiązków Wykonawcy należy: a) wykonanie czynności wymienionych w art. 22 ustawy z dnia 07.07.1994r.- Prawo Budowlane; b) zabezpieczenie terenu na którym prowadzone są prace; c) wykonanie przedmiotu umowy w oparciu o wystawione przez zamawiającego zlecenie naprawy lub konserwacji; d) realizacja zaleceń zamawiającego; e) utrzymanie ładu i porządku na terenie prowadzonych robót, a po zakończeniu robót pozostawienie całego terenu czystego, i nadającego się do użytkowania; f) zorganizowanie i kierowanie robotami w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami bhp oraz zapewnienie warunków ppoż określonych w przepisach szczegółowych; g) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź majątku Zamawiającego - naprawienia ich i doprowadzenia majątku do stanu pierwotnego; h) zorganizowanie zaplecza socjalno - technicznego w rozmiarach koniecznych do realizacji przedmiotu umowy; i) strzeżenie mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót w terminie od daty przyjęcia terenu y do daty przekazania przedmiotu umowy do eksploatacji; § 10 1. Wykonawca zapewni potrzebne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania na żądanie Zamawiającego jakości robót wykonanych z materiałów Wykonawcy na terenie budowy, a także do sprawdzenia ilości zużytych materiałów. 2. Badania, o których mowa w ust. 1 będą realizowane przez Wykonawcę na własny koszt. § 11 Wykonawca zobowiązuje się do umożliwienia wstępu na teren prowadzenia robót budowy pracownikom, których Zamawiający wskaże w okresie realizacji zadania. § 12 Przedstawicielem Zamawiającego, uprawnionym do odbioru robót i podejmowania wszystkich decyzji dotyczących budowy będzie § 13 1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać i utrzymać na swój koszt oznakowanie robót i zaplecze na czas prowadzenia robót objętych zleceniem. § 14 Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne: a) za opóźnienie (zwłokę) w wykonaniu robót objętych zleceniami: • w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki. Kara ta będzie miała miejsce gdy w terminie na wykonanie (terminie zakończenia) poszczególnych robót określonym w zleceniu nie będzie można przyjąć, że roboty objęte zleceniem w ogóle zostały wykonane (zob. § 17 ust. 3 pkt. a niniejszej umowy) oraz po przekroczeniu terminu wyznaczonego przez Zamawiającego do usunięcia wad. • w wysokości 0,1% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem,, za każdy dzień opóźnienia (zwłoki). Kara ta będzie miała miejsce gdy w terminie na wykonanie (terminie zakończenia) poszczególnych robót określonym w zleceniu, roboty objęte tym zleceniem (przedmiot zlecenia) będzie posiadał wady, co do których Zamawiający wyznaczy odpowiedni termin do ich usunięcia (zob. § 17 ust. 3 pkt. b tiret 1 oraz § 17 ust. 3 pkt. c tiret 1 niniejszej umowy). Kara ta będzie naliczana, albo do dnia bezusterkowego odbioru robót objętych zleceniem (przedmiotu zlecenia), albo do ostatniego dnia terminu wyznaczonego przez Zamawiającego do usunięcia wad. b) za opóźnienie (zwłokę) w przystąpieniu do realizacji robót objętych zleceniami w stosunku do zadeklarowanego przez wykonawcę w ofercie terminu przystąpienie do realizacji w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki. Kara ta będzie miała miejsce gdy w terminie wskazanym przez wykonawcę w ofercie nie dojdzie do protokolarnego przekazania terenu robót objętych zleceniem z winy wykonawcy. c) jeżeli z przedłożonego wykazu pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz z przedłożonego w ciągu 7 dni od daty realizacji zamówienia zaświadczenia wystawionego przez właściwy inspektorat ZUS (formularz ZUS RCA), wyniknie choćby jeden przypadek niespełnienia złożonego przez Wykonawcę zobowiązania co do zatrudnienia wskazanych pracowników na umowę o pracę przez cały okres realizacji zamówienia (obowiązywania umowy) Zamawiający nałoży na wykonawcę karę umowną w wysokości 4.000,00 zł. d) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - w wysokości 25.000,00 zł 2. Zamawiający wypłaci Wykonawcy kary umowne z tytułu: a) za zwłokę w przekazaniu terenu budowy w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto należnego za roboty objęte poszczególnym zleceniem za każdy dzień zwłoki. b) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego - w wysokości 25.000,00 zł. Kara umowna nie obowiązuje, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpi w całości lub części z przyczyn, o których mowa w art. 145 ustawy - Prawo zamówień publicznych. 3. Kary umowne mogą być potrącane z wynagrodzenia należnego Wykonawcy, po złożeniu w tym zakresie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. 5. Zapłata przez Wykonawcę kar umownych nie wyłącza możliwości skorzystania przez Zamawiającego z innych uprawnień przewidzianych w niniejszej umowie oraz w kodeksie cywilnym, a zwłaszcza uprawnień do żądania odszkodowania na zasadach ogólnych lub żądania obniżenia ceny. 6. Kary mogą się kumulować. § 16 Wykonawca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszelkich działań na terenie prowadzonych robót i ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody na mieniu i osobach trzecich wynikłe w związku z wykonywaniem robót, w trakcie ich wykonywania. § 17 1. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru końcowego robót. 2. Stopień realizacji przedmiotu umowy, zakres (procent) wykonanych i niewykonanych prac, widoczne wady i usterki, oraz inne istotne okoliczności zostaną stwierdzone przez komisję z udziałem przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego w protokole odbioru końcowego. 3. Jeżeli w toku czynności odbioru końcowego zostanie stwierdzone: a) niewykonanie robót objętych zleceniem (przedmiotu zlecenia), co będzie miało miejsce zwłaszcza gdy: • przedmiot zlecenia nie zostanie wykonany w ogóle, • wykonano roboty inne niż te, która była przedmiotem zlecenia, • przedmiot zlecenia (wykonane roboty) nie będzie posiadał istotnych elementów, bez których nie będzie można mówić o jego wykonaniu, a które zostały w zleceniu wyraźnie wskazane, Zamawiający będzie mógł, albo od niniejszej umowy odstąpić w całości, albo wyznaczyć Wykonawcy dodatkowy termin na wykonanie przedmiotu zlecenia (robót objętych zleceniem) zgodnie z zawartą umową i udzielonym zleceniem; b) występowanie wad istotnych tj. takich bez, których przedmiot zlecenia jest niezdatny do określonego w umowie użytku albo nie posiada cech pozwalających na jego normalną eksploatację, jak też gdy wykonany przedmiot umowy dyskwalifikuje jej forma zewnętrzna, Zamawiający będzie mógł: • żądać ich usunięcia wyznaczając na to Wykonawcy odpowiedni termin, • odstąpić od umowy w całości jeżeli wady usunąć się nie dadzą, albo gdy z okoliczności wynikać, będzie że Wykonawca, nie zdoła usunąć ich w odpowiednim czasie, bądź też gdy Wykonawca nie usunie wad w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego; c) występowanie wad nieistotnych tj. wszystkich pozostałych, Zamawiający będzie mógł : • żądać ich usunięcia wyznaczając na to Wykonawcy odpowiedni termin, • żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku, gdy wady usunąć się nie dadzą, albo gdy z okoliczności wynikać, będzie że Wykonawca, nie zdoła usunąć ich w odpowiednim czasie, bądź też gdy Wykonawca nie usunie wad w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. 4. Zamawiający wyznaczy termin i rozpocznie odbiór końcowy przedmiotu zlecenia w ciągu 3 dni od daty pisemnego zawiadomienia go o wykonaniu robót objętych zleceniem i osiągnięcia gotowości do ich odbioru, zawiadamiając o tym na piśmie Wykonawcę. 5. Strony postanawiają, że termin usunięcia przez Wykonawcę wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym lub w okresie rękojmi , wynosić będzie 7 dni (od daty stwierdzenia lub zgłoszenia wad ), chyba że w trakcie odbioru lub w zgłoszeniu za porozumieniem stron zostanie postanowione inaczej. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia na piśmie Zamawiającego o usunięciu wad oraz do żądania wyznaczenia terminu odbioru zakwestionowanych uprzednio robót jako wadliwych. Termin odbioru Zamawiający wyznaczy w okresie 3 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnego zawiadomienia od Wykonawcy. 7. Fakt naprawy i usunięcia wad przedmiotu umowy, jak i przedmiotów poszczególnych zleceń, jak również fakt przeciwny, stwierdzany będzie przez komisję z udziałem przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego w pisemnym protokole. 8. O stwierdzonych wadach w okresie obowiązywania rękojmi Zamawiający powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej, wyznaczając mu jednocześnie nie krótszy niż 7 dni, termin do ich naprawy i usunięcia. Do usunięcia wad, których istnienie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi, oraz których istnienie grozi katastrofą budowlaną, Wykonawca obowiązany jest przystąpić niezwłocznie. Postanowienia ust. 6 i 7 stosuje się tutaj odpowiednio. W przypadku przekroczenia terminu wyznaczonego do usunięcia wad stwierdzonych w okresie rękojmi, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 100,00 zł za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki. Kara ta będzie naliczana do dnia faktycznego usunięcia wad i może być potrącana z zabezpieczenia, o którym mowa w §19 ust.3 pkt b niniejszej umowy. 9. Po protokolarnym potwierdzeniu usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym rozpoczynają swój bieg terminy na zwrot (zwolnienia) zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o których mowa w §19 ust. 3 niniejszej umowy. § 18 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu rękojmi na wykonany przedmiot umowy na okres 18 miesięcy. 2. Bieg powyższego terminu rękojmi rozpoczyna się od dnia następnego od daty końcowego odbioru robót objętych poszczególnym zleceniem, a jeśli przedmiot zlecenia posiadał wady od dnia następnego licząc od daty potwierdzenia usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym przedmiotu zlecenia. 3. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi także po terminie określonym w ust. 1, jeżeli reklamował wadę przed upływem tego terminu. 4. Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w terminie 7 dni od daty ich zgłoszenia przez Zamawiającego lub jeżeli wskutek wadliwie wykonanych robót wystąpią zjawiska zagrażające bezpieczeństwu ruchu, a roboty zabezpieczające nie zostaną podjęte przez Wykonawcę niezwłocznie, tj. nie później niż 3 dni od daty powiadomienia, to Zamawiający może zlecić usunięcie ich stronie trzeciej na koszt Wykonawcy. W tym przypadku koszty usuwania wad będą pokrywane w pierwszej kolejności z zatrzymanej kwoty będącej zabezpieczeniem należytego wykonania umowy. 5. Jeżeli w wykonaniu obowiązków wynikających z rękojmi Wykonawca lub podmiot, o którym mowa w ust. 4 dokona istotnych napraw rzeczy objętej rękojmią, termin rękojmi biegnie na nowo od chwili dokonania naprawy. Przez pojęcie „naprawy istotnej” strony rozumieją taką naprawę, której koszt będzie wyższy niż 25% wartości przedmiotu zlecenia albo taką naprawę, której dokonanie w celu usunięcia wady nie będzie wymagało dużego nakład pracy, jednakże bez usunięcia tej wady użyteczność przedmiotu poszczególnego zlecenia jako całości byłaby zmniejszona. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy nawierzchni i profilu drogi uszkodzonej przez niego w trakcie wykonywania prac (m.in. podczas przejazdu przez drogi leśne w celu dojazdu do konkretnego miejsca związanego z przedmiotem zamówienia, itp.). W takiej sytuacji Wykonawca dokona naprawy staraniem własnym i na własny koszt w wyznaczonym terminie, natomiast w przypadku niewykonania powyższego, zapłaci karę umowną w wysokości 5 000,00 zł netto plus podatek VAT w ustawowej wysokości za każde 100,00 mb uszkodzonego odcinka. § 19 1. Ustala się zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100) 2. Strony postanawiają, że 30 % wniesionego zabezpieczenia należytego wykonania umowy jest przeznaczone na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi, zaś 70 % wniesionego zabezpieczenia przeznacza się jako gwarancję zgodnego z umową wykonania robót. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie zwrócone Wykonawcy w terminach i wysokościach jak niżej: a) 7 % wysokości wynagrodzenia za roboty objęte poszczególnym zleceniem w terminie 30 dni od dnia wykonania przedmiotu zlecenia i jego odbioru bez wad; b) 3 % wysokości wynagrodzenia za roboty objęte poszczególnym zleceniem w terminie 15 dni od upływu okresu rękojmi za wady fizyczne robót wykonanych na podstawie tego zlecenia; c) Kwota przekraczająca 3% sumy wynagrodzeń za roboty odebrane bez wad a wykonane na podstawie wszystkich zleceń udzielonych w oparciu o postanowienia niniejszej umowy - będzie zwrócona, w terminie do 31 stycznia 2016 r. 4. Zamawiający może wstrzymać się ze zwrotem części zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o której mowa w ust. 3 ppkt b), w przypadku kiedy Wykonawca nie usunął w terminie stwierdzonych w trakcie odbioru wad lub jest w trakcie usuwania tych wad. 5. Zabezpieczenie, o którym mowa w pkt. 1 zostało wpłacone w formie …………….. § 20 1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, jeżeli: a) Wykonawca nie rozpoczął robót w terminie 7 dni od daty przekazania terenu budowy lub nie przystąpił do odbioru terenu budowy w terminie określonym w § 9 umowy; b) Wykonawca przerwał z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy realizację robót i przerwa ta trwa dłużej niż 14 dni; c) wystąpi istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy - odstąpienie od umowy w tym przypadku może nastąpić w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należytego z tytułu wykonania części umowy; d) Wykonawca realizuje roboty przewidziane niniejszą umową w sposób niezgodny z Projektami Technicznymi, wskazaniami Zamawiającego lub niniejszą umową; e) w wyniku wszczętego postępowania egzekucyjnego nastąpi zajęcie majątku Wykonawcy lub jego znacznej części, uniemożliwiające kontynuację prac; f) Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy w szczególności, jeżeli Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy. 2. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej w terminie 30 dni od daty powzięcia wiadomości o okolicznościach stanowiących podstawę odstąpienia i musi zawierać zwięzłe uzasadnienie. 3. W przypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe: a) Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt strony, z której to winy nastąpiło odstąpienie od umowy lub przerwanie robót; b) Wykonawca sporządzi wykaz tych materiałów, które nie mogą być wykorzystane przez Wykonawcę do realizacji innych robót nie objętych niniejszą umową, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego; c) Wykonawca zgłosi do dokonania przez Zamawiającego odbioru robót przerwanych oraz robót zabezpieczających, jeżeli odstąpienie od umowy, nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada; c) w terminie 14 dni od daty zgłoszenia, o którym mowa w ppkt. c) Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku wraz z kosztorysem zamiennym według stanu na dzień odstąpienia; protokół inwentaryzacji robót w toku stanowić będzie podstawę do wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę; d) Wykonawca niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni, usunie z terenu budowy urządzenia zaplecza przez niego dostarczone. 4. Zamawiający w razie odstąpienia od umowy z przyczyn, za które wykonawca nie odpowiada, obowiązany jest do: a) dokonania odbioru robót przerwanych oraz do zapłaty wynagrodzenia za roboty, które zostały wykonane do dnia odstąpienia, b) przejęcia od Wykonawcy terenu budowy. 5. Strona, z której winy nastąpiło od odstąpienie od umowy może zostać obciążona przez drugą stronę obowiązkiem zapłaty kary umownej zgodnej z § 15 umowy. § 21 1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy prawa zamówień publicznych, kodeksu cywilnego, zapisy SIWZ i oferty złożonej przez Wykonawcę. 2. Wszelkie spory mogące wynikać w związku z realizacją niniejszej umowy będą rozstrzygane przez Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego 3. Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron. Zamawiający: Wykonawca:
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
04/10/2016

IV.2 Szacunkowa całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
400000.00

Waluta
PLN


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
1
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:
1

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:


liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:


IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
KRAMPE-REDŁO Sp z o. o.,  kubiaks@poczta.onet.pl,  {Dane ukryte},  78-325,  Redło,  kraj/woj. zachodniopomorskie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
492000.00

Oferta z najniższą ceną/kosztem
73794.90
>
Oferta z najwyższą ceną/kosztem


Waluta:
PLN


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:



IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.


IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Adres: Szczecinecka 12, 78-320 Połczyn-Zdrój
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: polczyn@szczecinek.lasy.gov.pl
tel: 943 662 230
fax: 943 662 230
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-09-29
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 30823120160
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-09-13
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_szczecinek/nadl_polczyn/zamowienia_publiczne
Informacja dostępna pod: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_szczecinek/nadl_polczyn/zamowienia_publiczne
Okres związania ofertą: 31 dni
Kody CPV
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg
45233226-9 Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Naprawa i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Połczyn w 2016 roku – postępowanie powtórzone KRAMPE-REDŁO Sp z o. o.
Redło
2016-10-05 492 000,00