TI Tytuł Polska-Warszawa: Sprzęt topograficzny
ND Nr dokumentu 388831-2013
PD Data publikacji 16/11/2013
OJ Dz.U. S 223
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 14/11/2013
DT Termin 27/12/2013
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 38295000 - Sprzęt topograficzny
OC Pierwotny kod CPV 38295000 - Sprzęt topograficzny
IA Adres internetowy (URL) www.plk-sa.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

16/11/2013    S223    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Sprzęt topograficzny

2013/S 223-388831

Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe

Dostawy

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Targowa 74
Punkt kontaktowy: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Maszyn Torowych, 31-987 Kraków, ul. Spławy 2a
Osoba do kontaktów: Dariusz Waśniowski
03-734 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 123934322
E-mail: dariusz.wasniowski@plk-sa.pl
Faks: +48 123934322

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: www.plk-sa.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: obsługa sieci świadczących publiczne usługi z zakresie transportu kolejowego
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez podmiot zamawiający:
Zakup i dostawa trzech urządzeń do pomiaru parametrów regulacji osi toru przeznaczonych do obsługi geodezyjnej maszyn torowych eksploatowanych w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakładzie Maszyn Torowych w Krakowie ul. Spławy 2a.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Kraków 31-987 ul. Spławy 2a.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Zakup i dostawa trzech urządzeń do pomiaru parametrów regulacji osi toru przeznaczonych do obsługi geodezyjnej maszyn torowych eksploatowanych w PKP.
Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakładzie Maszyn Torowych w Krakowie.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie 3 kompletów systemu pomiarowo-geodezyjnego do obsługi maszyn wysokowydajnych: 08-275 Unimat 3S, CSM 09-32 Plasser & Theurer przy regulacji położenia torów i rozjazdów kolejowych. System pomiarowo-geodezyjny rozumiany jest jako zestaw składa się z dwóch wózków torowych, toromierza, sprzętu komputerowego, oprogramowania i akcesoriów.System ten ma umożliwić wykonanie kompleksowych prac związanych z obsługą maszyny torowej począwszy od pomiaru na torach, przez podawanie namiarów dla podbijarki, a skończywszy na opracowaniu dokumentacji powykonawczej. W trakcie pomiaru toru systemem wózkowym wartości dla maszyny (nasuwanie, podnoszenie) muszą być wyświetlane w czasie rzeczywistym na ekranie kontrolera umieszczonego na jednym z wózków.Wyświetlane wartości alfa numeryczne(graficzne),muszą byc widoczne przy intensywnym świetle słonecznym System powinien również umożliwiać transfer danych pomiarowych do komputera umieszczonego w maszynie, na którym wyświetlone zostaną odpowiednie wartości parametrów dla operatora. System pomiarowy musi umożliwić wykonanie pomiarów powykonawczych wraz z odpowiednią dokumentacją.
Zakres dostawy:
Uwagi ogólne.
Od wykonawcy wymaga się dostarczenia kompletnego, dwu wózkowego systemu pomiarowego (dalej nazywanego systemem) pozwalającego na dokonywanie pomiarów w odniesieniu do znaków regulacji i projektu regulacji osi toru. System powinien gwarantować pracę w oparciu o klasyczny, analogowy projekt regulacji osi toru oraz o projekt w postaci cyfrowej przy założeniu jednoznaczności znaku regulacji osi toru w terenie. Pomiar realizowany ma być w trybie ciągłym z prezentacją wyników na bieżąco w formie graficznej na wyświetlaczu, zamontowanym na jednym z wózków pomiarowych. Poza pomiarem ciągłym, urządzenie powinno zapewnić możliwość rejestracji w trybie podwyższonej precyzji pomiaru tachimetrycznego.
Nawiązanie do osi toru powinno odbywać się poprzez precyzyjny pomiar elementów geometrii toru, takich jak szerokość i przechyłka. Odniesienie wszystkich pomiarów do zewnętrznego układu współrzędnych (znaków regulacji osi toru) zapewnić ma zrobotyzowany tachimetr umieszczony na jednym z wózków, który ma umożliwić precyzyjne wyznaczenie pozycji wózka pomiarowego (pryzmatu) w czasie rzeczywistym.
Główne komponenty systemu pomiarowo-geodezyjnego podlegające dostawie (1 zestaw):
— wózek tachimetru wraz z tachimetrem,
— wózek pryzmatu wraz z jednostką sterującą (kontrolerem) i oprogramowaniem terenowym,
— oprogramowanie biurowe do przygotowania i obróbki danych pomiarowych,
— komputer dla maszyny torowej (podbijarki) wraz z oprogramowaniem pozwalającym na wizualizację danych pomiarowych operatorowi maszyny.
Dalszy opis przedmiotu zamówienia będzie odnosił się do jednego kompletu (zestawu) systemu pomiarowo-geodezyjnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
System pomiarowy musi posiadać możliwość łatwego montażu i demontażu w celach transportowych. Budowa systemu powinna umożliwiać sprawne i szybkie złożenie/rozłożenie urządzenia poza torem i w wygodny sposób ustawienie go na torze. Montaż i demontaż systemu w celach transportowych nie powinien wymagać użycia dodatkowych narzędzi.
Każdy z dwóch wózków pomiarowych powinien być wyposażony w uchwyty, tak aby dwie osoby w wygodny i bezpieczny sposób mogły go wstawiać i zestawiać z torów. Każdy z wózków powinien zapewnić możliwość szybkiego zdjęcia z torów przez jedną osobę w sytuacji nadzwyczajnej (np. zbliżający się pociąg) bez uszkodzenia sprzętu. W związku z tym waga każdego z wózków z pełnym oprzyrządowaniem (tachimetr, kontroler, baterie, itp.) nie powinna przekraczać 30 kg.
Wszystkie komponenty zestawu powinny być dostarczone wraz z kuframi transportowymi do ich bezpiecznego przechowywania i przewozu.
Wszystkie urządzenia (wózki pomiarowe, tachimetr, kontroler) pracujące na torze muszą mieć zapewnioną kompatybilność elektromagnetyczną z urządzeniami sterowania i zabezpieczenia ruchu kolejowego.
Wymagania ogólne dla całego zestawu pomiarowego
— Pełna kompatybilność pracy wózków pomiarowych, tachimetru elektronicznego, kontrolera polowego oraz komputera w kabinie operatora maszyny,
— Wyświetlanie wyników pomiarów na wyświetlaczu kontrolera polowego zamontowanego na wózku w czasie rzeczywistym podczas przejazdu pomiarowego,
— Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy najważniejszymi elementami systemu, a więc komunikacja między dwoma wózkami, komunikacja tachimetru z kontrolerem polowym, komunikacja komputera polowego z wózkami, komunikacja systemu pomiarowego z komputerem w kabinie operatora maszyny,
— Konstrukcja całego systemu pomiarowego powinna gwarantować stabilność zachowania geometrii również przy montażu i demontażu. Natomiast niezbędna kalibracja na torze winna być objęta standardowymi procedurami użytkowania, a jej wykonanie powinno być ograniczone do minimum,
— Cały system powinien umożliwiać pracę w temperaturze od -20 °C do +50 °C,
— W komplecie jednego zestawu pomiarowego powinny być dostarczone dwa zestawy akumulatorów (jeden zestaw zapasowy) wraz z ładowarką,
— Zasilanie powinno odbywać się z zestawu akumulatorów, przy czym jeden zestaw bez wymiany baterii powinien zapewnić nieprzerwany czas pracy systemu, co najmniej przez 8 godzin,
— Opis systemu oraz instrukcje obsługi muszą być dostarczone w języku polskim.
Torowe wózki pomiarowe:
Torowe wózki pomiarowe to urządzenia, które będą znajdywać się jednocześnie na torze i wykonywać pomiar w oparciu o istniejący projekt regulacji. Każdy z wózków (tachimetru i pryzmatu) pełnić będzie inne funkcje, a ich współpraca tworzyć będzie jeden, nierozłączny zestaw pomiarowy. Każdy wózek powinien posiadać koła wykonane z tworzyw sztucznych lub innych materiałów zapewniających pełną izolację od toków szynowych i nie mających wpływu na działanie urządzeń przytorowych. Ponadto koła wózków powinny być wykonane z materiałów o małym współczynniku ścieralności. Nominalna szerokość toru po jakiej poruszać będą się wózki wynosi 1435 mm,a przechyłka do (+)(-) 260 mm.
Ze względu na charakterystykę pracy na torach kolejowych urządzenia te powinny spełniać poniższe parametry techniczne:
Wózek tachimetru
— wózek toczący się po torach kolejowych na rolkach z tworzywa sztucznego, poruszany przez operatora za pomocą uchwytu,
— wózek powinien posiadać rozwiązanie zapewniające prawidłowe i stabilne utrzymanie wózka w torze,
— czujnik szerokości wózka powinien zapewniać dokładność pomiaru minimum 0,1 mm,
— czujnik przechyłki wózka powinien zapewniać dokładność pomiaru minimum 0,5 mm,
— wózek tachimetru powinien posiadać głowicę umożliwiającą stabilne zamocowanie tachimetru,
— baterie zasilające powinny mieć możliwość wymiany bez konieczności wyłączania wózka,
— wózek powinien być podświetlony, aby umożliwić wykonywanie prac w nocy,
— urządzenie powinno gwarantować wodo/pyłoszczelność na poziomie minimum IP67,
— stabilizację postoju wózka na torze powinny zapewniać hamulce.
Wózek pryzmatu:
— wózek toczący się po torach kolejowych na rolkach z tworzywa sztucznego, poruszany przez operatora za pomocą uchwytu,
— wózek powinien posiadać rozwiązanie zapewniające prawidłowe i stabilne utrzymanie wózka w torze,
— czujnik szerokości wózka powinien zapewniać dokładność pomiaru minimum 0,1 mm,
— czujnik przechyłki wózka powinien zapewniać dokładność pomiaru minimum 0,5 mm,
— wózek pryzmatu powinien posiadać uchwyt do prowadzenia wózka z regulacją wysokości umożliwiający zamocowanie jednostki sterującej (kontrolera polowego),
— wózek pryzmatowy powinien umożliwiać mocowanie pryzmatu,
— system śledzenia lustra musi obsługiwać pryzmaty aktywne zapobiegające blokowanie tachimetru na niepożądanych obiektach (np. kamizelki odblaskowe),
— baterie zasilające powinny mieć możliwość wymiany bez konieczności wyłączania wózka,
— wózek powinien być podświetlony, aby umożliwić wykonywanie prac w nocy,
— urządzenie powinno gwarantować wodo/pyłoszczelność na poziomie minimum IP67,
— stabilizację postoju wózka na torze powinny zapewniać hamulce.
Tachimetr elektroniczny oraz jednostka sterująca:
Tachimetr elektroniczny w systemie pomiarowym powinien służyć do wykonania nawiązania do znaków regulacji oraz śledzenia pozycji wózka pryzmatu. Sam znajdować się powinien na wózku tachimetru zapewniając mobilność systemu pomiarowego. Jednostka sterująca (kontroler polowy), jako główne narzędzie gromadzące dane i zarządzające procesem pomiaru, powinna być przymocowana do uchwytu wózka pryzmatu i umożliwiać ergonomiczny sposób pracy operatora.
Ze względu na charakterystykę pracy na torach kolejowych urządzenia te powinny spełniać poniższe parametry techniczne:
Elektroniczny tachimetr robotyczny
— tachimetr elektroniczny zamocowany będzie na wózku tachimetru w celu nawiązania do znaków regulacji, a następnie śledzenia pozycji wózka pryzmatu,
— wymagane dokładności pomiarowe tachimetru powinny być równe lub lepsze niż:
— dokładność pomiaru kąta: 1”(3cc),
— dokładność pomiaru odległości: 0,8mm+1ppm,
— kompensator tachimetru: dwuosiowy o zakresie min 5',
— powiększenie lunety: min 30x,
— najkrótsza ostra odległość: 1,5 m,
— najkrótszy możliwy zasięg pomiaru z zablokowaniem na lustro: 1,5 m,
— pomiar odległości 1000 m,
— automatyczne blokowanie na dowolnym pryzmacie i śledzenie tego pryzmatu,
— obsługa pryzmatów aktywnych i pasywnych,
— wskaźnik laserowy kolinearny z osią celową lunety,
— wbudowany Bluetooth,
— wbudowane radio 2.4 GHz umożliwiające zdalne sterowanie instrumentem z poziomu kontrolera polowego,
— wbudowany pion laserowy,
— system serwomotorów elektromagnetycznych lub równoważnych sterujących instrumentem,
— tachimetr powinien gwarantować wodo/pyłoszczelność na poziomie min IP 55,
— waga: nie więcej niż 6 kg wraz z baterią,
— ekran umożliwiający wyświetlenie libelli elektronicznej oraz zdefiniowanie parametrów radia.
Jednostka sterująca (kontroler polowy)
— kontroler polowy przymocowany będzie do uchwytu wózka pryzmatowego, skąd wykonywane będą wszystkie polecenia zarządzające procesem pomiaru,
— pamięć wewnętrzna: min 6 GB,
— możliwość rozbudowy pamięci przez gniazdo kart SD,
— ze względu na dużą ilość danych pomiarowych kontroler powinien być wyposażony w procesor min 800 MHz,
— kontroler powinien komunikować się bezprzewodowo z tachimetrem oraz wózkami przez wbudowane radio 2.4 GHz oraz moduł Bluetooth,
— komunikacja z komputerem operatora maszyny powinna odbywać się przez wbudowany modem GSM/GPRS/HSDPA,
— dodatkowo kontroler powinien posiadać:
— wbudowany aparat fotograficzny,
— wbudowana latarka diodowa,
— wbudowany GPS,
— wbudowany kompas,
— wyświetlacz: kolorowy, dotykowy, podświetlany, min. 3.5 cala,
— pełną fizyczną alfanumeryczną klawiaturę ułatwiającą wprowadzanie danych i prowadzenie czynności pomiarowych,
— kontroler powinien gwarantować wodo/pyłoszczelność na poziomie min IP 67 oraz być odporny na upadek z wysokości 1.2 m na twardą powierzchnię.
Oprogramowanie pomiarowe:
Oprogramowanie kontrolera polowego musi dostarczać wyniki z pomiarów w czasie rzeczywistym. Wynikiem pomiaru są różnice pomiędzy stanem faktycznym toru, a projektem wgranym do kontrolera. Oprogramowanie musi dawać możliwość zdefiniowania cięciwy na podstawie pomiarów do dwóch znaków regulacji. Pomiar wartości dla maszyny torowej, a więc przejazd wózka pryzmatu musi przebiegać po zdefiniowanej cięciwie, a na ekranie kontrolera polowego w czasie przejazdu powinny być wyświetlane na bieżąco wartości podnoszenia i nasuwania. Oprogramowanie powinno wyświetlać również bieżące wartości kilometrażu mierzonej linii kolejowej, a także wartości szerokości i przechyłki. Dane pomiarowe muszą być zapisywane w oprogramowaniu zgodnie ze zdefiniowanym interwałem pomiarowym (np. 3 lub 5m)
Musi istnieć możliwość wczytania dowolnego projektu regulacji osi toru, zarówno z postaci analogowej (papierowej), jak i cyfrowej. Oprogramowanie polowe powinno bazować na danych zawartych w projekcie regulacji osi toru wzbogaconych o informacje o przechyłce.
Pozostałe wymagania dla oprogramowania pomiarowego to:
— musi być tego samego producenta co sprzęt pomiarowy (wózki, tachimetr, kontroler),
— oprogramowanie musi być w języku polskim,
— powinno pozwalać na pełne sterowanie pracą tachimetru,
— musi zapewniać import i eksport danych z i do oprogramowania biurowego,
— musi umożliwiać eksport danych pomiarowych do maszyny torowej (podbijarki),
— zapis danych pomiarowych musi odbywać się bezpośrednio w kontrolerze,
— powinno umożliwiać wybór trybu pomiarowego – ciągły oraz z zatrzymaniem wózka (stop&go),
— program powinien wyświetlać i sygnalizować zbliżanie się do punktu charakterystycznego (np. PKP, KKP, ZP) w trakcie wykonywania pomiaru,
— oprogramowanie powinno umożliwiać zdefiniowanie różnych typów pryzmatów, w tym pryzmatów aktywnych.
Oprogramowanie biurowe:
Oprogramowanie biurowe powinno służyć do wykonywania prac kameralnych związanych z pomiarami w terenie, począwszy od przygotowania danych pomiarowych, do tworzenia raportów powykonawczych. Oprogramowanie instalowane ma być na komputerze PC w biurze lub na laptopie. Program powinien gwarantować ochronę licencyjną w postaci klucza USB (lub SD), uniemożliwiając osobom niepowołanym nanoszenie zmian w istniejących projektach.
Pierwszym etapem prac w oprogramowaniu biurowym powinno być przetworzenie projektu regulacji osi toru z formy analogowej (papierowej) do postaci cyfrowej, poprzez wprowadzenie do programu biurowego parametrów geometrii toru (plan, profil) oraz informacji o znakach regulacji. Oprogramowanie musi posiadać również funkcjonalność importu projektu trasy kolejowej z zewnętrznych, specjalistycznych programów projektowych (np. Bentley InRail, AutoCAD Civil 3D, Card/1). Po wprowadzeniu danych do oprogramowania biurowego możliwy powinien być eksport tych danych do kontrolera polowego oraz do oprogramowania komputera maszyny torowej w celu wykonania prac w terenie.
Po zakończeniu prac pomiarowych oprogramowanie powinno umożliwiać import danych pomiarowych z kontrolera polowego. Pozwolić na stworzenie dokumentacji powykonawczej oraz archiwizację danych dla poszczególnych odcinków szlaków kolejowych.
Oprogramowanie biurowe będzie zainstalowane na jednym stanowisku stacjonarnym w biurze oraz na jednym komputerze przenośnym dla każdego zestawu pomiarowego.
Pozostałe wymagania dla oprogramowania biurowego to:
— musi być tego samego producenta co sprzęt pomiarowy (wózki, tachimetr, kontroler),
— oprogramowanie musi być w języku polskim,
— musi pozwalać na tworzenie projektów dla odrębnych prac pomiarowych,
— możliwość eksportu danych do oprogramowania podbijarki,
— powinno generować raport z wartościami podbijania i nasuwania,
— powinno generować dokumentację powykonawczą w postaci raportu tabularycznego i graficznego.
Oprogramowanie komputera maszyny torowej:
Dane pomiarowe z systemu wózkowego powinny być przesłane z użyciem transmisji GSM, do komputera operatora maszyny torowej (podbijarki). Oprogramowanie powinno porównywać wyniki pomiarów do wgranych wcześniej informacji o projektowanej geometrii toru z oprogramowania biurowego. W momencie ustalenia przez operatora położenia maszyny torowej poprzez odniesienie do bieżącej kilometracji toru, oprogramowanie powinno odnieść te wartości do uprzednio wgranych plików (projekt i pomiar).
Zadaniem oprogramowania komputera maszyny torowej jest pełnienie funkcji informacyjnej dla operatora. Ekran powinien wyświetlić operatorowi maszyny torowej informacje o bieżących wartościach podbijania i nasuwania zgodnie z kilometracją, w której znajdzie się maszyna torowa. Operator zgodnie z wyświetlanymi namiarami będzie mógł nastawić urządzenia maszyny torowej do wykonania prawidłowej regulacji.
Pozostałe wymagania dla oprogramowania komputera maszyny torowej:
— musi być tego samego producenta co sprzęt pomiarowy (wózki, tachimetr, kontroler),
— oprogramowanie musi być w języku polskim,
— oprogramowanie powinno być zainstalowane na niezależnym urządzeniu – odporny tablet (komputer), umieszczony w kabinie operatora podbijarki
— oprogramowanie musi umożliwiać sprzężenie i sczytywanie odczytu krokomierza podbijarki w czasie rzeczywistym i odniesienie tych wartości do pliku pomiarowego z wózka,
— musi wyświetlać wartości podbijania, nasuwania w prawidłowej, zgodnej kilometracji.
Wymagania dla komputera pokładowego typu tablet montowanego w kabinie operatora maszyny:
— tablet (odporny komputer) musi zostać zamontowany na stałe w kabinie maszyny torowej (podbijarki),
— komputer powinien pracować na systemie MS Windows,
— powinien posiadać procesor minimum 1 GHz,
— powinien posiadać wbudowaną pamięć RAM minimum 1 GB,
— powinien zapewniać ergonomię pracy operatorowi maszyny torowej poprzez ekran kolorowy, dotykowy, podświetlany, minimum 7 cali,
— komputer musi gwarantować wodo/pyłoszczelność na poziomie minimum IP 44,
— powinien mieć zakres temperatury pracy nie gorszy niż od 0°C do +40°C,
— powinien posiadać porty komunikacji RS-232, USB oraz wbudowany lub zewnętrzny modem GSM/ GPRS/HSDPA.
Akcesoria zestawu pomiarowego:
Każdy zestaw pomiarowy powinien być wyposażony w komplet akcesoriów gwarantujących jego prawidłowe działanie oraz zabezpieczający bezpieczny transport, przechowywanie i możliwości operacyjne w przypadku długotrwałych pomiarów.
Akcesoria wymagane dla jednego zestawu pomiarowego:
— bateria wózka/tachimetru x16,
— lustro + adapter nawiązania na znaki regulacji x4,
— ładowarka wielostanowiskowa baterii wózka/tachimetru x2,
— ładowarka jednostki sterującej (kontrolera) x1,
— kufer transportowy tachimetru x1,
— kufer transportowy jednostki sterującej (kontrolera) x1,
— kufer transportowy wózka x2 (po jednym dla wózka tachimetru i pryzmatu),
— uchwyt kontrolera x1,
— kable transmisji danych (komplet),
— komplet instrukcji w języku polskim.
Szkolenia i gwarancje:
1. Szkolenie musi być przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego po zgłoszeniu przez Zamawiającego do Wykonawcy z 3 dniowym wyprzedzeniem. Okres szkolenia powinien wynosić 20 dni roboczych, w zakresie pełnej obsługi systemu pomiarowego i informatycznego dla wskazanych przez Zamawiającego pracowników. Przed odbiorem – 10 dni szkolenia, do 6 miesięcy od dostawy dodatkowe 10 dni szkolenia.
2. Wykonawca zapewni 24 miesiące gwarancji na wszystkie elementy systemu pomiarowego z możliwością odpłatnego przedłużenia gwarancji.
3. Producent systemu pomiarowego winien zapewnić ciągłość obsługi serwisowej, wraz z okresową kalibracją systemu - zgodnie z technologią producenta. W przypadku przedłużającego się okresu naprawy (powyżej jednego miesiąca), producent zobowiązany jest zapewnić urządzenie zastępcze, o nie gorszych parametrach dokładności – w okresie gwarancyjnym bezpłatnie, a w okresie pogwarancyjnym odpłatnie.
Referencje Zgodnie z Warunkami Zamówienia 5.4.1.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

38295000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Informacje o częściach zamówienia
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 30.12.2013 Zakończenie 31.3.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest przed upływem terminu składania ofert do wniesienia wadium w kwocie 20 000 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki:
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zgodnie z art.22 pkt.1 Ustawy ,o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności,jeżeli ustawy nakładają obowiązek ich posiadania;
— posiadania wiedzy i doświadczenia;
— dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
— sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Na wykazie spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa oświadczenie i dokumenty sporządzone zgosnie z załącznikami do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarty
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
1010/IMCZ/000002/13/P
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: ..
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
27.12.2013 - 10:00
IV.3.5)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.7)Warunki otwarcia ofert
Data: 27.12.2013 - 10:10

MiejscowośćPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Maszyn Torowych ul.Spławy 2a, 31-987 Kraków sala 105 piętro I
ul. Spławy 2a
Osoba do kontaktów: Dariusz Waśniowski
31-987 Kraków
POLSKA

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe:
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.11.2013
Adres: ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: ewa.wrobel@plk-sa.pl
tel: +48 914715853
fax: +48 224732155
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-12-27
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 38883120131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-11-16
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 93 dni
Wadium: 20000 ZŁ
Szacowana wartość* 666 666 PLN  -  1 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.plk-sa.pl
Informacja dostępna pod: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
38295000-9 Sprzęt topograficzny