TI Tytuł PL-Gołdap: Usługi wywozu odpadów
ND Nr dokumentu 41999-2013
PD Data publikacji 07/02/2013
OJ Dz.U. S 27
TW Miejscowość GOŁDAP
AU Nazwa instytucji Gmina Gołdap
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 04/02/2013
DT Termin 20/03/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
RC Kod NUTS PL62
IA Adres internetowy (URL) www.goldap.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

07/02/2013    S27    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Gołdap: Usługi wywozu odpadów

2013/S 027-041999

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Gołdap
plac Zwycięstwa 14
Osoba do kontaktów: Beata Skok, Jolanta Sztabińska
19-500 Gołdap
POLSKA
Tel.: +48 876156052 / 876156046
E-mail: beata.skok@goldap.plprzetargi@goldap.pl
Faks: +48 876150800

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.goldap.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gołdap.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne

Kod NUTS PL62

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór (transport) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Gołdap. Wykaz ilości punktów odbioru stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Wszystkie odebrane odpady objęte niniejszym zamówieniem przekazywane będą do Stacji przeładunkowej w m. Kośmidry będącej częścią składową regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w Siedliskach k/Ełku prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o.. Stacja czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 7.00 – 15.00, w piątki w godz. 9.00 – 17.00. Wykonawca nie będzie regulował należności za dostarczone do stacji odpady, faktury opłacać będzie gmina na podstawie odrębnej umowy.
1.2. Charakterystyka Gminy Gołdap: powierzchnia gminy 361,73 ha, liczba osób zameldowanych wg stanu na dzień 31.12.2012 r. (z uwzględnieniem wymeldowań i zameldowań czasowych) – 20.257 osób, ilość miejscowości 69. W Gminie Gołdap obowiązywać będzie selektywne zbieranie odpadów komunalnych z podziałem na frakcje „suchą” i „mokrą”. W roku 2010 z terenu gminy zebrano 1916 Mg, w 2011 – 1880 Mg, w 2012 – 2330 Mg zmieszanych odpadów komunalnych.
Wg stanu na dzień 31.01.2013 r. mieszkańcy wynajmowali następującą ilość pojemników do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych:
SM 1,1 m3 – 360 szt.
SM 2,2 m3 – 40 szt.
KP 7 m3 – 15 szt.
Turoń – 4 szt.
PA 120 l – 169 szt.
PA 240 l – 142 szt.
PA 360 l – 33 szt.
PA 660 l – 91 szt.
Pozostałe nieruchomości wyposażone są w pojemniki będące własnością mieszkańców. Zamawiający nie jest w stanie podać zapotrzebowania na pojemniki i kontenery po wprowadzeniu dualnego systemu gromadzenia odpadów.
1.3. Budynki wielorodzinne:
Odpady zebrane przez mieszkańców w sposób selektywny z podziałem na frakcje: suchą i mokrą – odbiór z częstotliwością 3 razy w tygodniu oddzielnie dla każdej z frakcji. W przypadku ujawnienia odpadów zmieszanych dopuszcza się ich odbiór razem z frakcją suchą.
Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i przenośne akumulatory, opony, odpady budowlane i rozbiórkowe powstające w gospodarstwach domowych gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
Popioły paleniskowe gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu: 1 raz w miesiącu w okresie kwiecień – wrzesień, a 2 razy w miesiącu w okresie październik – marzec.
1.4. Budynki jednorodzinne wolnostojące i jednorodzinne w zabudowie szeregowej:
Odpady zebrane przez mieszkańców w sposób selektywny z podziałem na frakcje: suchą i mokrą – odbiór z częstotliwością 1 raz na 2 tygodnie oddzielnie dla każdej z frakcji. W przypadku ujawnienia odpadów zmieszanych dopuszcza się ich odbiór razem z frakcją suchą.
Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i przenośne akumulatory, opony, odpady budowlane i rozbiórkowe powstające w gospodarstwa domowych gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na kwartał.
Popioły paleniskowe gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu – 1 raz w miesiącu.
1.5. Obowiązki Wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji zamówienia:
Na 60 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia Wykonawca przekaże zamawiającemu szczegółowy harmonogram odbioru odpadów z podziałem na frakcje: suchą i mokrą oraz harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych baterii i przenośnych akumulatorów, opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz popiołu paleniskowego.
Wykonawca ma obowiązek, na zgłoszenie właściciela, wyposażenia miejsc gromadzenia odpadów w niezbędne pojemniki i kontenery (na zasadzie umowy najmu lub użyczenia z właścicielem) przed pierwszym dniem obowiązywania umowy na odbiór odpadów zawartej z Zamawiającym. Na potwierdzenie dostarczenia pojemników Wykonawca przedłoży Zamawiającemu pisemne potwierdzenie przekazania pojemników podpisane przez właściciela lub jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od wykonawcy wskaże on Zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolujących czas i przebieg tras pojazdów (GPS). Za przyczyny niezależne od Wykonawcy można będzie uznać w szczególności co najmniej trzykrotne niezastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem w odstępach co najmniej 3 dniowych w godzinach 7.00 – 20.00.
Dostarczane pojemniki lub kontenery należy oznakować zgodnie z wprowadzonym systemem dualnego gromadzenia odpadów.
Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny dostarczonych pojemników do gromadzenia odpadów.
Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru każdej ilości nagromadzonych odpadów dla poszczególnych frakcji a także odpadów leżących luzem obok altanek śmietnikowych i pojemników.
Wykonawca ubezpieczy na własny koszt dostarczone pojemniki i zabezpieczy je od ryzyka związanego z uszkodzeniem lub kradzieżą.

Zamawiający odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów, w tym celu umieści sporządzone przez Wykonawcę harmonogramy odbioru – oddzielne dla miasta i wsi - na stronie internetowej www.goldap.pl. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania kolorowych wydruków harmonogramów i ich dystrybucji wśród mieszkańców. Odbiór frakcji suchej nie może odbywać się w tym samym dniu co frakcji mokrej.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu hasła dostępu do systemu monitorowania pozycji pojazdów wykorzystywanych w realizacji zamówienia.
Za szkody w majątku osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania sprawozdań, o których mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, z dołączoną informacją o ilości odebranych odpadów (dla każdej z frakcji) w ramach niniejszego zamówienia oraz informowania minimum raz w tygodniu o właścicielach nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem potwierdzonego zapisami wideo rejestratorów.
Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawa, a w szczególności:
- ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm.),
- ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zm.),
- ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2005 r., Nr 180, poz. 1495 ze zm.),
- ustawy z dnia 29 maja 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2009 r. Nr 79, poz. 666 ze zm.)
- uchwał będących aktami prawa miejscowego obowiązującymi na terenie Gminy Gołdap w zakresie gospodarki odpadami oraz WPGO dla województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wszystkie odpady odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Gołdap Wykonawca obowiązany jest dostarczyć do Stacji przeładunkowej w miejscowości Kośmidry.
1.6. Niniejsze zamówienie nie obejmuje odpadów powstających na nieruchomościach niezamieszkałych (działalność gospodarcza, budynki użyteczności publicznej itp). Zabrania się świadczenia usługi wywozu odpadów z tych nieruchomości w terminach objętych sporządzonym harmonogramem środkami transportu, które Wykonawca będzie zobowiązany wskazać na 7 dni przed rozpoczęciem realizacji umowy. Wykaz środków transportu zawierać ma w szczególności nr rejestracyjny pojazdu oraz przypisany do niego nr odbiornika GPS.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511000, 90513100, 90500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2013. Zakończenie 30.6.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do przetargu wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 25.000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych 00/100). Wadium powinno być wniesione najpóźniej do dnia 20.03.2013 r. do godz. 10.00, tj.: do terminu składania ofert
2. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo
- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
3. W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniądz, oryginalny dokument należy złożyć w kasie tutejszego Urzędu Miejskiego, pok. nr 16 - piętro I, do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. 20.03.2013 r. godz. 10.00
4. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
PKO BP S.A. O/ EŁK
89 1020 4724 0000 3602 0007 6463
6. Oferta, która nie będzie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie przez Zamawiającego wykluczona z dalszego postępowania.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust.4a ustawy.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Zaleca się wskazanie w ofercie nr rachunku bankowego, na który należy dokonać zwrotu.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynikało to z przyczyn nie leżących po jego stronie;
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Wykonawca traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego, jeżeli:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się nie możliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 Ustawy Prawa zamówień publicznych i którzy wykażą ich spełnienie zgodnie z opisem zawartym w Sekcji III.2.1) i III.2.2) niniejszego ogłoszenia oraz niepodlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z powodu okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
I.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy Zamawiający żąda oświadczeń i dokumentów:
1.Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy,
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
5. Zaświadczenie o wpisie do prowadzonego przez Burmistrza Gołdapi rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
6. Zezwolenie na transport odpadów ważne na czas realizacji zamówienia.
7. Zaświadczenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o nadaniu numeru rejestrowego w zakresie wymaganym ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2005 r., Nr 180, poz. 1495 ze zm.).
8. Dowód wniesienia wadium
9. Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
II.
W celu potwierdzenia, spełnienia przez Wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, których opis sposobu spełnienia określony został przez Zamawiającego w pkt. III.2. SIWZ, Zamawiający żąda:
1. Oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie ze wzorem o treści przedstawionym w załączniku nr 2 do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Dla uznania, że Wykonawca spełnia w/w warunki Zamawiający wymaga aby dysponował on:
co najmniej 2 samochodami skrzyniowymi z funkcją kompaktującą ,
co najmniej 2 samochodami bramowcami do KP 7,
co najmniej 1 samochodem skrzyniowym do odbioru odpadów problemowych.
Pojazdy muszą być:
trwale i czytelnie oznakowane nazwą przedsiębiorcy oraz jego danymi teleadresowymi,
wyposażone w system nawigacji satelitarnej umożliwiający trwałe zapisywania danych o położeniu pojazdu oraz ich weryfikację,
wyposażone w narzędzia umożliwiające sprzątnięcie terenu wokół pojemników i kontenerów,
zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,
pojazdy specjalistyczne muszą być wyposażone w wideo rejestratory.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-WIK-V.271.2013.
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
20.3.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 20.3.2013 - 10:15

Miejscowość:

Gołdap, Urzad Miejski w Gołdapi, Plac Zwycięstwa 14, 19-500 Gołdap, II -piętro, pok. nr 30.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ww. Ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określić żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowalnym za pomocą ważnego kwalifikowalnego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Terminy wniesienia odwołania:
4.1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób,
4.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej,
4.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 5.1. i 5.2. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4.4. Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
5. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy działu VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
7. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urzad Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.2.2013
TI Tytuł PL-Gołdap: Usługi wywozu odpadów
ND Nr dokumentu 203927-2013
PD Data publikacji 21/06/2013
OJ Dz.U. S 119
TW Miejscowość GOŁDAP
AU Nazwa instytucji Gmina Gołdap
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 19/06/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
RC Kod NUTS PL62
IA Adres internetowy (URL) www.goldap.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/06/2013    S119    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Gołdap: Usługi wywozu odpadów

2013/S 119-203927

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Gołdap
pl. Zwycięstwa 14
Osoba do kontaktów: Beata Skok, Jolanta Sztabińska
19-500 Gołdap
Polska
Tel.: +48 876156052 / 876156046
E-mail: beata.skok@goldap.plprzetargi@goldap.pl
Faks: +48 876150800

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.goldap.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gołdap
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne

Kod NUTS PL62

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór (transport) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Gołdap. Wykaz ilości punktów odbioru stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Wszystkie odebrane odpady objęte niniejszym zamówieniem przekazywane będą do Stacji przeładunkowej w m. Kośmidry będącej częścią składową regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w Siedliskach k/Ełku prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o.. Stacja czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 7.00 – 15.00, w piątki w godz. 9.00 – 17.00. Wykonawca nie będzie regulował należności za dostarczone do stacji odpady, faktury opłacać będzie gmina na podstawie odrębnej umowy.
1.2. Charakterystyka Gminy Gołdap: powierzchnia gminy 361,73 ha, liczba osób zameldowanych wg stanu na dzień 31.12.2012 r. (z uwzględnieniem wymeldowań i zameldowań czasowych) – 20.257 osób, ilość miejscowości 69. W Gminie Gołdap obowiązywać będzie selektywne zbieranie odpadów komunalnych z podziałem na frakcje „suchą” i „mokrą”. W roku 2010 z terenu gminy zebrano 1916 Mg, w 2011 – 1880 Mg, w 2012 – 2330 Mg zmieszanych odpadów komunalnych.
Wg stanu na dzień 31.01.2013 r. mieszkańcy wynajmowali następującą ilość pojemników do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych:
SM 1,1 m3 – 360 szt.
SM 2,2 m3 – 40 szt.
KP 7 m3 – 15 szt.
Turoń – 4 szt.
PA 120 l – 169 szt.
PA 240 l – 142 szt.
PA 360 l – 33 szt.
PA 660 l – 91 szt.
Pozostałe nieruchomości wyposażone są w pojemniki będące własnością mieszkańców. Zamawiający nie jest w stanie podać zapotrzebowania na pojemniki i kontenery po wprowadzeniu dualnego systemu gromadzenia odpadów.
1.3. Budynki wielorodzinne:
Odpady zebrane przez mieszkańców w sposób selektywny z podziałem na frakcje: suchą i mokrą – odbiór z częstotliwością 3 razy w tygodniu oddzielnie dla każdej z frakcji. W przypadku ujawnienia odpadów zmieszanych dopuszcza się ich odbiór razem z frakcją suchą.
Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i przenośne akumulatory, opony, odpady budowlane i rozbiórkowe powstające w gospodarstwach domowych gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
Popioły paleniskowe gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu: 1 raz w miesiącu w okresie kwiecień – wrzesień, a 2 razy w miesiącu w okresie październik – marzec.
1.4. Budynki jednorodzinne wolnostojące i jednorodzinne w zabudowie szeregowej:
Odpady zebrane przez mieszkańców w sposób selektywny z podziałem na frakcje: suchą i mokrą – odbiór z częstotliwością 1 raz na 2 tygodnie oddzielnie dla każdej z frakcji. W przypadku ujawnienia odpadów zmieszanych dopuszcza się ich odbiór razem z frakcją suchą.
Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i przenośne akumulatory, opony, odpady budowlane i rozbiórkowe powstające w gospodarstwa domowych gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na kwartał.
Popioły paleniskowe gromadzone będą w pobliżu miejsc odbioru odpadów komunalnych (altany, pojemniki, kontenery) w dni zbiórki. Częstotliwość załadunku i wywozu – 1 raz w miesiącu.
1.5. Obowiązki Wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji zamówienia:
Na 60 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia Wykonawca przekaże zamawiającemu szczegółowy harmonogram odbioru odpadów z podziałem na frakcje: suchą i mokrą oraz harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych baterii i przenośnych akumulatorów, opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz popiołu paleniskowego.
Wykonawca ma obowiązek, na zgłoszenie właściciela, wyposażenia miejsc gromadzenia odpadów w niezbędne pojemniki i kontenery (na zasadzie umowy najmu lub użyczenia z właścicielem) przed pierwszym dniem obowiązywania umowy na odbiór odpadów zawartej z Zamawiającym. Na potwierdzenie dostarczenia pojemników Wykonawca przedłoży Zamawiającemu pisemne potwierdzenie przekazania pojemników podpisane przez właściciela lub jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od wykonawcy wskaże on Zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolujących czas i przebieg tras pojazdów (GPS). Za przyczyny niezależne od Wykonawcy można będzie uznać w szczególności co najmniej trzykrotne niezastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem w odstępach co najmniej 3 dniowych w godzinach 7.00 – 20.00.
Dostarczane pojemniki lub kontenery należy oznakować zgodnie z wprowadzonym systemem dualnego gromadzenia odpadów.
Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny dostarczonych pojemników do gromadzenia odpadów.
Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru każdej ilości nagromadzonych odpadów dla poszczególnych frakcji a także odpadów leżących luzem obok altanek śmietnikowych i pojemników.
Wykonawca ubezpieczy na własny koszt dostarczone pojemniki i zabezpieczy je od ryzyka związanego z uszkodzeniem lub kradzieżą.

Zamawiający odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów, w tym celu umieści sporządzone przez Wykonawcę harmonogramy odbioru – oddzielne dla miasta i wsi - na stronie internetowej www.goldap.pl. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania kolorowych wydruków harmonogramów i ich dystrybucji wśród mieszkańców. Odbiór frakcji suchej nie może odbywać się w tym samym dniu co frakcji mokrej.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu hasła dostępu do systemu monitorowania pozycji pojazdów wykorzystywanych w realizacji zamówienia.
Za szkody w majątku osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania sprawozdań, o których mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, z dołączoną informacją o ilości odebranych odpadów (dla każdej z frakcji) w ramach niniejszego zamówienia oraz informowania minimum raz w tygodniu o właścicielach nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem potwierdzonego zapisami wideo rejestratorów.
Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawa, a w szczególności:
- ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm.),
- ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zm.),
- ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2005 r., Nr 180, poz. 1495 ze zm.),
- ustawy z dnia 29 maja 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2009 r. Nr 79, poz. 666 ze zm.)
- uchwał będących aktami prawa miejscowego obowiązującymi na terenie Gminy Gołdap w zakresie gospodarki odpadami oraz WPGO dla województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wszystkie odpady odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Gołdap Wykonawca obowiązany jest dostarczyć do Stacji przeładunkowej w miejscowości Kośmidry.
1.6. Niniejsze zamówienie nie obejmuje odpadów powstających na nieruchomościach niezamieszkałych (działalność gospodarcza, budynki użyteczności publicznej itp). Zabrania się świadczenia usługi wywozu odpadów z tych nieruchomości w terminach objętych sporządzonym harmonogramem środkami transportu, które Wykonawca będzie zobowiązany wskazać na 7 dni przed rozpoczęciem realizacji umowy. Wykaz środków transportu zawierać ma w szczególności nr rejestracyjny pojazdu oraz przypisany do niego nr odbiornika GPS.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511000, 90513100, 90500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 682 579,92 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP-WIK-V.271.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 27-041999 z dnia 7.2.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
11.6.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Urszula Janiszewska UNI-MAX
{Dane ukryte}
19-300 Ełk
Polska
E-mail: unimax.elk@gmail.com

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 682 579,92 i najwyższa oferta 1 425 084,24 PLN
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ww. Ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określić żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowalnym za pomocą ważnego kwalifikowalnego certyfikatu, przesyłając kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Terminy wniesienia odwołania:
4.1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób,
4.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej,
4.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 5.1. i 5.2. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4.4. Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
5. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy działu VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
7. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urzad Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.6.2013

Adres: Plac Zwycięstwa 14, 19-500 Gołdap
woj. warmińsko-mazurskie
Dane kontaktowe: email: jolanta.sztabinska@goldap.pl
tel: 876 156 000
fax: 876 150 800
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-03-20
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 4199920131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-02-07
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 466 dni
Wadium: 25000 ZŁ
Szacowana wartość* 833 333 PLN  -  1 250 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.goldap.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Gołdap
Plac Zwycięstwa 14, 19-500 Gołdap, woj. warmińsko-mazurskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
B – Dołhobyczów Urszula Janiszewska UNI-MAX
Ełk
2013-06-11 0,00