TI Tytuł Polska-Nowy Tomyśl: Aparatura rentgenowska
ND Nr dokumentu 441143-2014
PD Data publikacji 27/12/2014
OJ Dz.U. S 249
TW Miejscowość NOWY TOMYŚL
AU Nazwa instytucji Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/12/2014
DT Termin 02/02/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30210000 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)
30231300 - Monitory ekranowe
33111000 - Aparatura rentgenowska
33197000 - Medyczne urządzenia komputerowe
OC Pierwotny kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30210000 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)
30231300 - Monitory ekranowe
33111000 - Aparatura rentgenowska
33197000 - Medyczne urządzenia komputerowe
RC Kod NUTS PL41
IA Adres internetowy (URL) www.szpital-nowytomysl.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/12/2014    S249    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Nowy Tomyśl: Aparatura rentgenowska

2014/S 249-441143

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi
ul. Poznańska 30
Osoba do kontaktów: Danuta Orwat
64-300 Nowy Tomyśl
POLSKA
Tel.: +48 614427314
E-mail: spzoz18@post.pl
Faks: +48 614422152

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szpital-nowytomysl.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
DOSTAWA APARATU RTG.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Pracownia RTG Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu ul. Sienkiewicza 3.

Kod NUTS PL41

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem (zwane dalej „urządzeniami”) zgodnie z zał. nr 1A do SIWZ wraz z montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi i diagnostyki przy użyciu dostarczonego urządzenia oraz w zakresie podstawowej konserwacji oraz dostawa skanera płyt obrazowych (ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego) a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych i adaptacyjnych - zgodnie z opisem przedstawionym w Załączniku 1A do SIWZ (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia) oraz projektem umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie projektu ochrony radiologicznej, zgodnie z którą zostaną wykonane osłony stałe w pomieszczeniu gdzie zostanie zamontowany aparat RTG zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami oraz normami i normatywami. Projekt ochrony radiologicznej obejmuje wykonanie dokumentacji zawierającej wszystkie niezbędne elementy potrzebne do wykonania Robót. Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego pozytywną opinię Oddziału Higieny Radiologicznej właściwej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej (wystąpi w imieniu Zamawiającego z wnioskiem o zatwierdzenie projektu osłon stałych). Wykonawca w imieniu Zamawiającego podejmie następujące czynności: skompletowanie dokumentów formalnych, przygotowanie obiektu do odbioru i uruchomienie kompletnej, w pełni funkcjonalnej i nie wymagającej dodatkowych inwestycji pracowni mogącej funkcjonować zgodnie z aktualnymi przepisami prawa a w szczególności instalację aparatu.
2) wykonaniu roboty budowlanej polegającej na adaptacji (dostosowaniu) pomieszczeń w celu montażu aparatu RTG, zgodnie z załącznikiem nr 1A do SIWZ i koncepcją złożoną przez Wykonawcę oraz demontaż dotychczasowego aparatu rentgenowskiego, obejmującej:
a) niezbędnych prac adaptacyjno – instalacyjnych zawierających przebudowę i dostosowanie pomieszczeń pracowni RTG, sterowni, przebieralni, rejestracji oraz ciemni. Dostosowanie to nastąpi poprzez wymianę stolarki drzwiowej (w tym montaż drzwi ochronnych przeciwpromiennych); dostosowanie podłóg, ścian i sufitów oraz instalacji elektrycznych, wodnych i wentylacyjnych, przebudowa ścianek, według norm przewidzianych dla tego typu pomieszczeń. W razie konieczności Wykonawca zobowiązuje się do wykonania niezbędnych projektów oraz uzyskania wszelkich wymaganych pozwoleń, zgód, decyzji. ( Prace oparte na podstawie niezbędnych uzgodnień przewidzianymi przepisami Prawa Budowlanego oraz Prawa Atomowego).
- Wykonawca zobowiązuje się przy udziale przedstawicieli Zamawiającego do przeprowadzenia wizji lokalnej pomieszczeń Pracowni RTG oraz do wykonania harmonogramu prac adaptacyjnych.
- Wykonawca zobowiązuje sie do uzgodnienia z Zamawiającym zakresu i rozwiązań projektowych i wykonawczych
b) demontaż i utylizację „starego” aparatu RTG.
c) wykonanie pomiarów dozymetrycznych szczelności osłon stałych.
3) dostawę, montaż i uruchomienie aparatu RTG wraz z wyposażeniem, zwanego dalej „aparatem” o parametrach techniczno-funkcjonalnych wyszczególnionych w Załączniku nr 1A do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia a także przeprowadzenie testów akceptacyjnych i specjalistycznych aparatu oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego.
4) ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego
5) Podłączenie urządzeń do systemu RIS/PACS Alteris funkcjonującego u Zamawiającego (systemu: Radiological Information System / Picture Archiving and Communication System zwanych w dalszej części SIWZ - RIS/PACS). Zakup niezbędnych licencji i usług leży po stronie Wykonawcy
6) Wykonawca zapewni integrację z użytkowanym przez Zamawiającego, szpitalnym systemem informatycznym Eskulap. Zakres integracji obejmuje przesyłanie i odbiór zleceń i opisów badań oraz umożliwienie wyświetlenia obrazów z modułu zleceń i wyników systemu Eskulap. (Zamawiający posiada już licencję systemu Eskulap dla integracji z systemem RIS/PACS firmy Alteris).
Zamawiający wymaga w szczególności aby:
1. Oferowane przez Wykonawcę wyroby, które zakwalifikowane zostały do wyrobów medycznych muszą być zgodne z wymogami Polskich Norm Jakościowych oraz muszą posiadać aktualne zezwolenia do stosowania w Polsce – zgodnie z ustawą z dnia 20.04.2004r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 107, poz. 679 ze zm.) oraz posiadać stosowne certyfikaty CE i deklaracje zgodności. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach służby zdrowia na terytorium RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem Unii Europejskiej. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w Unii Europejskiej certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w placówkach ochrony zdrowia oraz wpisy do odpowiednich rejestrów, o ile są wymagane zgodnie z prawem. Podmiot odpowiedzialny musi dokonać zgłoszenia lub powiadomienia odpowiedniego podmiotu o wprowadzeniu wyrobu do obrotu lub do używania zgodnie z obowiązującym prawem.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac adaptacyjnych zawarty jest w załączniku nr 1A do niniejszej specyfikacji (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia). Parametry i wymogi dotyczące przedmiotu zamówienia określone w opisie przedmiotu zamówienia jako wymagane lub graniczne muszą być bezwzględnie spełnione w oferowanym asortymencie. Nie spełnienie przez oferowany przedmiot zamówienia jakiegokolwiek z opisanych parametrów wymaganych i określonych wymogów spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z treścią SIWZ.
3. Oferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia musi być zgodny z wyspecyfikowanym, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji.
4. Wykonawca musi dostarczyć urządzenia określone w przedmiocie zamówienia wyłącznie fabrycznie nowe (rok produkcji 2014), nieregenerowane, niepowystawowe w stanie kompletnym tj. gwarantującym ich uruchomienie oraz stosowanie zgodnie z przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych zakupów elementów i akcesoriów (poza materiałami eksploatacyjnymi).
5. Zaleca się, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną (na swój koszt i ryzyko) pomieszczeń Pracowni RTG w celu określenia zakresu niezbędnych prac adaptacyjnych koniecznych do zamontowania oferowanych przez siebie urządzeń, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zadania. Wniosek o umożliwienie wizji lokalnej należy przesłać na numer faksu: 0-61 44 22 152.
6. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na wyrób równoważny. Za równoważny zamawiający uzna wyrób o parametrach takich samych lub lepszych od pierwowzoru, posiadający minimum funkcje, zastosowanie i przeznaczenie jakie posiada pierwowzór. Udowodnienie równoważności będzie należało do Wykonawcy. W przypadku nie udowodnienia równoważności oferta będzie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SIWZ.
7. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym. Udowodnienie równoważności będzie należało do Wykonawcy. W przypadku nie udowodnienia równoważności oferta będzie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SIWZ.
8. Wykonawca łącznie z dostawą urządzenia będzie zobowiązany dostarczyć instrukcję obsługi w języku polskim oraz inne dokumenty wymagane zgodnie z ustawą z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych.
9. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia rękojmi na wykonaną dostawę urządzenia na okres równy okresowi udzielonej gwarancji na następujących warunkach:
- Okres gwarancji i rękojmi na wszystkie urządzenia min. 12 m-cy (bez limitu wykonanych ekspozycji) - za wyjątkiem urządzeń, dla których w załączniku nr 1A do SIWZ ustalono inne okresy gwarancji.
- Okres gwarancji na system RIS i PACS min. 12 m-cy
- Okres gwarancji na wykonane roboty adaptacyjno-instalacyjne - co najmniej 36 miesięcy.
- W okresie gwarancji dokonane zostaną przeglądy serwisowe urządzenia w ilości min. 1 na rok (pod koniec upływu terminu gwarancji), o ile producent nie przewiduje częstszych przeglądów (w takim przypadku ilość przeglądów zgodnie ze wskazaniem producenta).
- Serwis dostępny na terenie Polski.
- W przypadku wymiany lampy lub innych napraw w okresie gwarancji koszty testów akceptacyjnych i specjalistycznych ponosi Wykonawca.
- Po zakończonym montażu i pierwszym uruchomieniu Wykonawca musi dostarczyć kartę gwarancyjną na dostarczone urządzenie.
- W przypadku rozbieżności zapisów karty gwarancyjnej, załącznika do SIWZ - opis przedmiotu zamówienia z zapisami dotyczącymi gwarancji wynikającymi z umowy pierwszeństwo mają zapisy, które są korzystniejsze dla zamawiającego.
Załącznik nr 1A do SIWZ (Opis przedmiotu zamówienia) stanowi integralną część oferty.
Szczegółowe wymagania Zamawiającego odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia przedstawione są we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6. do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33111000, 30231300, 33197000, 30200000, 30210000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem (zwane dalej „urządzeniami”) zgodnie z zał. nr 1A do SIWZ wraz z montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi i diagnostyki przy użyciu dostarczonego urządzenia oraz w zakresie podstawowej konserwacji oraz dostawa skanera płyt obrazowych (ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego), duplikatora płyt a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych i adaptacyjnych. Szczegółowy opis oraz zakres określone zostały w załączniku nr 1A do SIWZ (Opis parametrów technicznych).
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 42 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w wysokości 15.000,00 zł.
Oferta nie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie odrzucona bez rozpatrywania!
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj. :
- w pieniądzu;
- w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
- w gwarancjach bankowych;
- w gwarancjach ubezpieczeniowych;
- w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz.275).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na poniższy rachunek bankowy:
PKO BP O/ Nowy Tomyśl 37 1020 4144 0000 6702 0007 0227
z dopiskiem „Wadium dostawa aparatu RTG – SPZOZ_NT/SA/ZP/17/14”
Dowód wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dołączyć do oferty w formie kserokopii dowodu przelewu.
W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do oferty, w sposób umożliwiający zwrot dokumentu w związku z art. 46 ust. 1 ustawy. Natomiast kserokopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę winna zostać załączona do oferty w sposób uniemożliwiający jej dekompletację.
Termin wniesienia wadium.
a) Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
b) W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
c) Wadium musi być wniesione na cały okres związania ofertą.
d) Wniesienie wadium w formie innej niż pieniądz poprzez dołączenie go do oferty jest równoznaczne z wniesieniem go przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem złożenia oferty przed terminem składania ofert.
e) Wykonawca zostanie wykluczony z niniejszego postępowania (na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp), jeżeli jego oferta przed upływem terminu składania ofert nie zostanie zabezpieczona wadium w wymaganej wysokości i wybranej formie określonej w SIWZ.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenia między Zamawiającym i Wykonawcą będą prowadzone w złotych polskich (PLN), zgodnie z zapisami umowy.
Płatności dokonywane będą przelewem bankowym na konto wykonawcy wskazane na fakturze.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia na podstawie art. 23 Pzp (dotyczy m.in. tzw. konsorcjum), zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo.
Pełnomocnictwo może być udzielone w szczególności:
- łącznie przez wszystkich Wykonawców (jeden dokument)
- oddzielnie przez każdego z nich ( tyle dokumentów ile Wykonawców)
- podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego ze wspólników
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z warunków określonych w pkt 11. ppkt 1. SIWZ winien spełniać co najmniej jeden z tych Wykonawców albo ci Wykonawcy wspólnie.
Warunek określony w pkt 11. ppkt 2. i pkt 11. ppkt 3. powinien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem konsorcjum.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowne porozumienie określające w swej treści następujące postanowienia:
- wyszczególnienie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego,
- określenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta (celem tym musi być zrealizowanie zamówienia),
- oznaczenie czasu trwania konsorcjum obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, w tym okres zgłaszania wad,
- podział zadań pomiędzy poszczególnych Wykonawców należących do Konsorcjum,
- określenie lidera Konsorcjum (powinien być pełnomocnik wskazany w ofercie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia),
- wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy Konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia,
- zapis mówiący, że Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za realizację zamówienia, za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia,
- ustanowienie pełnomocnika do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy, za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 Kodeksu cywilnego.
Nie dopuszcza się składania umowy przedwstępnej Konsorcjum lub umowy zawartej pod warunkiem zawieszającym.
W przypadku Konsorcjum do oferty musi być załączony dokument ustanawiający pełnomocnika Konsorcjum do reprezentowania go w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza.
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek powyższy zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 3 do SIWZ.
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek powyższy za spełniony, jeśli Wykonawca wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres pro wadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, minimum 2 dostawy analogiczne z przedmiotem zamówienia tj. dostawy fabrycznie nowego ogólnodiagnostycznego cyfrowego aparatu RTG typu DR wraz z montażem, instalacją, uruchomieniem o wartości minimum 700.000,00 zł brutto każda w tym jedna dostawa aparatu wraz z adaptacją pomieszczeń.
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek powyższy zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 3 do SIWZ.
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek powyższy zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 3 do SIWZ.
UWAGA: Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp "Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia".
Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu, czyli wskazać jego zakres, rodzaj, czas udzielenia, a także inne istotne okoliczności, w tym wynikające ze specyfiki tego zasobu. Z treści dokumentu musi jasno wynikać:
a) jaki jest zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia,
c) jakiego charakteru stosunki będą łączyły wykonawcę z innym podmiotem,
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienia zasobów nie ponosi winy.
2. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp;
3. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy Pzp;
4. złożą dokumenty i oświadczenia wymagane przez Zamawiającego.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia (określonych w punktach 1 - 4) na podstawie złożonych wraz z ofertą oświadczeń i dokumentów, wymienionych w pkt 11 specyfikacji wg formuły "spełnia - nie spełnia".
Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy pzp
1. W celu wykazania spełniania przez wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy należy złożyć złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp (wzór załącznik nr 3 do SIWZ).
b) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw, w okresie ostatnich trzech lat przed pływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami mogą być poświadczenia, z tym, że do dostaw okresowych lub ciągłych poświadczenia powinny być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem składania ofert. Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczeń dowodami mogą być oświadczenia Wykonawcy (wzór wykazu załącznik nr 5 do SIWZ).
2. W celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodów, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy (wzór załącznik nr 2 do SIWZ).
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
g) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
h) Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium RP, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
d) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się ww. dokumentów, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Okres wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
3. W celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy, należy złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
a) Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (wzór załącznik nr 4 do SIWZ)
4. Informacja o dokumentach potwierdzających, że oferowane dostawy, odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego:
a) Do oferty na wyroby medyczne występujące w opisie przedmiotu zamówienia należy dołączyć dokumenty potwierdzające dopuszczenie wyrobu medycznego do obrotu lub używania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz potwierdzające dokonanie zgłoszenia lub powiadomienia odpowiedniego podmiotu o wprowadzeniu wyrobu do obrotu lub do używania zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 107, poz. 679 ze zm.) tj. :
- certyfikat zgodności - dokument wydany przez jednostkę notyfikowaną w zakresie wyrobów poświadczający przeprowadzenie procedury oceny zgodności, potwierdzającej, że należycie zidentyfikowany wyrób, jego projekt, typ, proces wytwarzania, sterylizacji lub kontroli i badań końcowych jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi (jeśli dotyczy wyrobu),
- deklarację zgodności – oświadczenie wytwórcy lub jego autoryzowanego przedstawiciela, stwierdzające na jego wyłączną odpowiedzialność, że wyrób jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi
- dokumenty potwierdzające dokonanie zgłoszenia lub powiadomienia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (o wprowadzeniu do obrotu lub do używania wyrobu) lub dokument potwierdzający dokonanie przeniesienia danych z dotychczasowego rejestru /druk zgłoszenia, powiadomienia, wniosek o przeniesienie danych lub urzędowe potwierdzenie wpisu do bazy danych prowadzonej przez ww. Prezesa/, jeśli przepisy ustawy o wyrobach medycznych wymagają zgłoszenia, powiadomienia lub przeniesienia danych, a w przypadku wyrobów nie podlegających temu obowiązkowi - oświadczenie o przyczynach braku zgłoszenia/ powiadomienia/przeniesienia danych, z odpowiednim odwołaniem się do przepisów ustawy z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych
a)' Do oferty na wyroby niemedyczne występujące w załączniku nr 1 do SIWZ należy dołączyć dokumenty potwierdzające dopuszczenie wyrobu do obrotu i używania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o systemie oceny zgodności tj. :
- certyfikat zgodności CE wydany przez jednostkę notyfikowaną potwierdzający spełnienie wymagań zasadniczych (certyfikat uprawniający do oznakowania wyrobu znakiem CE), jeśli certyfikacja była prowadzona z udziałem jednostki notyfikującej (jeśli dotyczy wyrobu)
- deklarację zgodności wyrobu niemedycznego z określonymi dla niego wymaganiami zasadniczymi.
b). Wykonawca musi dołączyć do oferty materiały promocyjne (w odniesieniu do wyrobów będących wyrobami medycznymi dokumentami tymi są materiały promocyjne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych) opisujące przedmiot zamówienia będące oficjalnymi katalogami, folderami, ulotkami reklamowymi itp. stosowanymi w powszechnych stosunkach handlowych potwierdzające zgodność oferowanego przedmiotu zamówienia z opisem dokonanym przez Zamawiającego.
W przypadku, gdy poszczególny wymóg techniczny lub funkcjonalny Zamawiającego co do przedmiotu zamówienia wskazany w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik 1A do SIWZ) nie jest opisany w załączonych do oferty materiałach promocyjnych lub nie opracowano dla przedmiotu zamówienia materiałów promocyjnych należy załączyć instrukcję obsługi lub jej wyciąg potwierdzający powyższe lub w odniesieniu do wyrobów medycznych oświadczenie wytwórcy lub jego autoryzowanego przedstawiciela (w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych), a w przypadku innych wyrobów oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela potwierdzające zgodność zaoferowanego parametru technicznego lub funkcjonalnego oferowanego wyrobu z opisem przedmiotu zamówienia dokonanym przez Zamawiającego.
c). oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu przez oferowany przedmiot zamówienia parametrów wymaganych przez Zamawiającego wyrażone poprzez wypełnienie w załączniku nr 1 do SIWZ odpowiedniej kolumny z parametrami oferowanymi oraz złożenie podpisu przez osobę upoważnioną pod tym oświadczeniem (na każdej stronie).
5. INNE DOKUMENTY:
a) W przypadku gdy umocowanie osoby podpisującej ofertę nie wynika z właściwego rejestru, należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w tym postępowaniu i zawarcia umowy, podpisane przez osoby do tego umocowane zgodnie z odpisem z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.
b) Formularz ofertowy sporządzony wg wzoru Zamawiającego (Druk „OFERTA” stanowiący Załącznik nr 1 do SIWZ).
c) Formularz Opis przedmiotu zamówienia (załącznik „1A” do SIWZ).
d) Określenie części zamówienia, która będzie wykonana przez Podwykonawcę (dotyczy tylko Wykonawcy, który ma zamiar powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy).
e) Wykonawca polegający na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy składa dokumenty dotyczące:
- zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
- Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i pkt 11. SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia oraz aktualny odpis z właściwego rejestru,
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena brutto oferty. Waga 80

2. Parametry techniczne. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
SPZOZ_NT/SA/ZP/17/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
2.2.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 2.2.2015 - 10:15

Miejscowość:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, ul. Poznańska 30, bud. I piętro - pokój nr 4.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Specyfikacja Istotnych WarunkówZamówienia (zwana w dalszej części dokumentu SIWZ) oraz wyjaśnienia treści SIWZ zamieszczone są nastronie internetowej Zamawiającego: www.szpital-nowytomysl.pl w zakładce „Ogłoszenia/Przetargi”.

Na tej stronie Zamawiający będzie również zamieszczał pytania i odpowiedzi do treści SIWZ, zmiany SIWZ, ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zamawiający ustala, że:
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia oświadczenia, wnioski (w tym zapytania o wyjaśnienie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia), zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem na nr 61/ 44-22-152 (odpowiednio na nr Wykonawcy) pod warunkiem doręczenia adresatowi w terminie 7 dni pisemnego potwierdzenia takiej wiadomości. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
2. Wszelkie dokumenty wymagające formy pisemnej należy przesyłać na adres:
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
imienia doktora Kazimierza Hołogi
Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
64-300 Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 30
Jakiekolwiek inne zaadresowanie może wpłynąć na złe skierowanie pisma, i w rezultacie spowodować niezachowanie właściwych terminów z winy wnoszącego.
Za datę powzięcia wiadomości uważa się dzień, w którym strony postępowania otrzymały informację za pomocą faksu.
Zamawiający przyjmuje korespondencję wyłącznie w godzinach swego urzędowania określonych w pkt 1. SIWZ.
Sposób przygotowania oferty
1. Zamawiający wymaga złożenia oferty w języku polskim, w formie pisemnej, pod rygorem nieważności.
2. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia z uwzględnieniem wszelkich modyfikacji oraz zmian wynikających z odpowiedzi na pytania Wykonawców.
3. Dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
4. Oferta musi zawierać wypełniony druk „OFERTA”, stanowiący załącznik nr 1 oraz formularz Opis przedmiotu zamówienia załącznik 1A do niniejszej specyfikacji oraz wszystkie oświadczenia i dokumenty wymagane odpowiednimi postanowieniami specyfikacji.
5. Zaleca się, aby oferta była napisana na maszynie do pisania, komputerze lub nieścieralnym atramentem.
6. Oferta ma być podpisana przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy (jak również wszystkie załączniki do oferty). Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika to z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Jeżeli do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy wymagane jest zastosowanie tzw. reprezentacji łącznej, wówczas wszystkie dokumenty powinny być podpisane przez zobowiązane osoby. Wszystkie dokumenty, a także wszelkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany powinny być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę.
7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych Podmiotów należy poświadczyć za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te Podmioty.
8. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
9. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
10. Jeżeli Wykonawca zastrzega sobie nie udostępnianie innym uczestnikom postępowania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dn. 16 kwietnia 1993 o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - tekst jednolity Dz. U. Nr 153 poz. 1503, z późn. zm.) może złożyć dokumenty niejawne w odrębnej części oferty wyraźnie oznaczając tę część jako „tajną” lub klauzulą „Poufne”. Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca może zastrzec, że informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa pod warunkiem, że zastrzeżenie to nastąpi nie później niż w terminie składania ofert oraz Wykonawca wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji dotyczących nazwy (firmy) oraz adresu wykonawcy, informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie. Część tajną mogą stanowić informacje techniczne, technologiczne, handlowe lub organizacyjne lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
11. Zamawiający nie jest związany dodatkowymi, niewymaganymi treścią SIWZ, propozycjami Wykonawcy odnośnie wykonania przedmiotu zamówienia.
12. Wszystkie strony oferty i załączników należy ponumerować i spiąć w sposób zapobiegający możliwości dekompletacji. Zamawiający nie odpowiada za brakujące strony w ofercie jeżeli oferta nie jest trwale spięta.
13. Do ofert muszą być dołączone wymagane niniejszą SIWZ oświadczenia i dokumenty. Jeśli wykonawca nie wypełni w formularzu cenowym oferty określonych pól w odniesieniu do których są postawione w SIWZ wymogi minimalne lub maksymalne Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca złożył ofertę odpowiednio na wymóg minimalny lub maksymalny.
14. W przypadku załączenia do oferty deklaracji zgodności lub certyfikatu mających postać szerszej listy niż oferowane produkty, Wykonawca powinien wskazać jednoznacznie w ofercie, które pozycje na liście dotyczą oferowanego asortymentu.
15. W przypadku załączenia do oferty materiałów promocyjnych i instrukcji Wykonawca powinien wskazać jednoznacznie w ofercie, które pozycje opisane w tych dokumentach dotyczą oferowanego asortymentu.
16. Wszystkie wymogi określone dla przedmiotu zamówienia przez zamawiającego muszą mieć potwierdzenie w załączonych do oferty materiałach promocyjnych lub instrukcjach opisujących przedmiot zamówienia, których załączenia do oferty wymaga w SIWZ Zamawiający. W przypadku braku opisu lub potwierdzenia tych wymogów w ww. dokumentach powyższe będzie traktowane jako zaoferowanie produktu niezgodnego z SIWZ, o ile brak ten będzie nieusuwalny zgodnie z art. 26 ust 3 ustawy Pzp.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian umowy:
1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą zostać wprowadzone w myśl art. 144 Prawa Zamówień Publicznych i wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zmiany te dotyczyć mogą:
a) a) zmiany terminu montażu sprzętu bądź uruchomienia sprzętu w przypadku opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód spowodowanych przez Zamawiającego lub wynikłych z okoliczności dających się przypisać Zamawiającemu (np. przekazanie obiektu) lub okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, o ile okoliczności te nie są zawinione przez którąkolwiek ze stron),
b) możliwości zwiększenia zakresu wykonywanych prac adaptacyjnych w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,
c) możliwości zmniejszenia zakresu tj. rezygnacji z wykonywania części (elementów) przewidzianych w opisie w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,
d) możliwości wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,
e) zmiany terminu wykonania prac adaptacyjnych (np. w przypadku zaistnienia konieczności zwiększenia zakresu wykonywanych prac adaptacyjnych)
f) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
g) zmiany danych podmiotów zawierających umowę (np. w wyniku przekształceń, przejęć, itp.),
h) obniżenia ceny przedmiotu umowy przez Wykonawcę.
i) zmiany stawki podatku VAT, a w konsekwencji zmianę wartości umowy brutto,
j) zmiany wynikającej z nowelizacji przepisów prawa,
2. Zmiany umowy ujęte w ust. 1 nie mogą skutkować zmianą, która jest niekorzystna dla Zamawiającego.
3. Zmiana umowy odbywa się na wniosek stron umowy i wymaga wykazania przez stronę występującą z wnioskiem o zmianę umowy wykazania okoliczności uprawniających do dokonania tej zmiany. W szczególności wniosek winien zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, czas wykonania zmiany; wpływ zmiany na termin zakończenia umowy; koszt zmiany i sposób jego obliczenia, wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia.
4. Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej i zgody Zamawiającego w formie sporządzonego i podpisanego aneksu do umowy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: W toku postępowania o udzielenie zamówienia, Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Pzp: "Środki ochrony prawnej" (art. 179-198 Pzp).
1. Odwołanie – przysługuje wobec niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu, za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówienia, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. Zamawiający przesyła nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na stronie internetowej, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
6. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując Stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia Wykonawca doręcza Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze Stron.
7. Czynności Uczestnika postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościami i oświadczeniami Strony, do której przystąpił, z zastrzeżeniem zgłoszenia sprzeciwu, o którym mowa w art. 186 ust. 3, przez Uczestnika, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego.
Odwołujący oraz Wykonawca wezwany do przystąpienia do postępowania odwoławczego nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej wobec czynności Zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3 ustawy.
8. Na orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
9. W odniesieniu do odwołań zastosowanie maja także następujące przepisy wykonawcze do ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. :
a) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2010r. w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznaniu odwołań (Dz. U. z 2014r. poz. 964)
b) Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010r. w sprawie wysokości oraz sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz. U. z 2010r. Nr 41, poz. 238).
Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym (arbitrażowym), jeżeli ustawa – Prawo zamówień publicznych nie stanowi inaczej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.12.2014
TI Tytuł Polska-Nowy Tomyśl: Aparatura rentgenowska
ND Nr dokumentu 35181-2015
PD Data publikacji 31/01/2015
OJ Dz.U. S 22
TW Miejscowość NOWY TOMYŚL
AU Nazwa instytucji Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 26/01/2015
DT Termin 25/02/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30210000 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)
30231300 - Monitory ekranowe
33111000 - Aparatura rentgenowska
33197000 - Medyczne urządzenia komputerowe
OC Pierwotny kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30210000 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)
30231300 - Monitory ekranowe
33111000 - Aparatura rentgenowska
33197000 - Medyczne urządzenia komputerowe
RC Kod NUTS PL41

31/01/2015    S22    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Nowy Tomyśl: Aparatura rentgenowska

2015/S 022-035181

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi, ul. Poznańska 30, Osoba do kontaktów: Danuta Orwat, Nowy Tomyśl64-300, POLSKA. Tel.: +48 614427314. Faks: +48 614422152. E-mail: spzoz18@post.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.12.2014, 2014/S 249-441143)

Przedmiot zamówienia:
CPV:33111000, 30231300, 33197000, 30200000, 30210000

Aparatura rentgenowska

Monitory ekranowe

Medyczne urządzenia komputerowe

Urządzenia komputerowe

Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem (zwane dalej „urządzeniami”) zgodnie z zał. nr 1A do SIWZ wraz z montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi i diagnostyki przy użyciu dostarczonego urządzenia oraz w zakresie podstawowej konserwacji oraz dostawa skanera płyt obrazowych (ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego) a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych i adaptacyjnych - zgodnie z opisem przedstawionym w Załączniku 1A do SIWZ (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia) oraz projektem umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).

Przedmiot zamówienia obejmuje:

1) wykonanie projektu ochrony radiologicznej, zgodnie z którą zostaną wykonane osłony stałe w pomieszczeniu gdzie zostanie zamontowany aparat RTG zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami oraz normami i normatywami. Projekt ochrony radiologicznej obejmuje wykonanie dokumentacji zawierającej wszystkie niezbędne elementy potrzebne do wykonania Robót. Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego pozytywną opinię Oddziału Higieny Radiologicznej właściwej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej (wystąpi w imieniu Zamawiającego z wnioskiem o zatwierdzenie projektu osłon stałych). Wykonawca w imieniu Zamawiającego podejmie następujące czynności: skompletowanie dokumentów formalnych, przygotowanie obiektu do odbioru i uruchomienie kompletnej, w pełni funkcjonalnej i nie wymagającej dodatkowych inwestycji pracowni mogącej funkcjonować zgodnie z aktualnymi przepisami prawa a w szczególności instalację aparatu.

2) wykonaniu roboty budowlanej polegającej na adaptacji (dostosowaniu) pomieszczeń w celu montażu aparatu RTG, zgodnie z załącznikiem nr 1A do SIWZ i koncepcją złożoną przez Wykonawcę oraz demontaż dotychczasowego aparatu rentgenowskiego, obejmującej:

a) niezbędnych prac adaptacyjno – instalacyjnych zawierających przebudowę i dostosowanie pomieszczeń pracowni RTG, sterowni, przebieralni, rejestracji oraz ciemni. Dostosowanie to nastąpi poprzez wymianę stolarki drzwiowej (w tym montaż drzwi ochronnych przeciwpromiennych); dostosowanie podłóg, ścian i sufitów oraz instalacji elektrycznych, wodnych i wentylacyjnych, przebudowa ścianek, według norm przewidzianych dla tego typu pomieszczeń. W razie konieczności Wykonawca zobowiązuje się do wykonania niezbędnych projektów oraz uzyskania wszelkich wymaganych pozwoleń, zgód, decyzji. ( Prace oparte na podstawie niezbędnych uzgodnień przewidzianymi przepisami Prawa Budowlanego oraz Prawa Atomowego).

- Wykonawca zobowiązuje się przy udziale przedstawicieli Zamawiającego do przeprowadzenia wizji lokalnej pomieszczeń Pracowni RTG oraz do wykonania harmonogramu prac adaptacyjnych.

- Wykonawca zobowiązuje sie do uzgodnienia z Zamawiającym zakresu i rozwiązań projektowych i wykonawczych

b) demontaż i utylizację „starego” aparatu RTG.

c) wykonanie pomiarów dozymetrycznych szczelności osłon stałych.

3) dostawę, montaż i uruchomienie aparatu RTG wraz z wyposażeniem, zwanego dalej „aparatem” o parametrach techniczno-funkcjonalnych wyszczególnionych w Załączniku nr 1A do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia a także przeprowadzenie testów akceptacyjnych i specjalistycznych aparatu oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego.

4) ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego

5) Podłączenie urządzeń do systemu RIS/PACS Alteris funkcjonującego u Zamawiającego (systemu: Radiological Information System / Picture Archiving and Communication System zwanych w dalszej części SIWZ - RIS/PACS). Zakup niezbędnych licencji i usług leży po stronie Wykonawcy

6) Wykonawca zapewni integrację z użytkowanym przez Zamawiającego, szpitalnym systemem informatycznym Eskulap. Zakres integracji obejmuje przesyłanie i odbiór zleceń i opisów badań oraz umożliwienie wyświetlenia obrazów z modułu zleceń i wyników systemu Eskulap. (Zamawiający posiada już licencję systemu Eskulap dla integracji z systemem RIS/PACS firmy Alteris).

Zamawiający wymaga w szczególności aby:

1. Oferowane przez Wykonawcę wyroby, które zakwalifikowane zostały do wyrobów medycznych muszą być zgodne z wymogami Polskich Norm Jakościowych oraz muszą posiadać aktualne zezwolenia do stosowania w Polsce – zgodnie z ustawą z dnia 20.04.2004r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 107, poz. 679 ze zm.) oraz posiadać stosowne certyfikaty CE i deklaracje zgodności. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach służby zdrowia na terytorium RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem Unii Europejskiej. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w Unii Europejskiej certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w placówkach ochrony zdrowia oraz wpisy do odpowiednich rejestrów, o ile są wymagane zgodnie z prawem. Podmiot odpowiedzialny musi dokonać zgłoszenia lub powiadomienia odpowiedniego podmiotu o wprowadzeniu wyrobu do obrotu lub do używania zgodnie z obowiązującym prawem.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac adaptacyjnych zawarty jest w załączniku nr 1A do niniejszej specyfikacji (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia). Parametry i wymogi dotyczące przedmiotu zamówienia określone w opisie przedmiotu zamówienia jako wymagane lub graniczne muszą być bezwzględnie spełnione w oferowanym asortymencie. Nie spełnienie przez oferowany przedmiot zamówienia jakiegokolwiek z opisanych parametrów wymaganych i określonych wymogów spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z treścią SIWZ.

3. Oferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia musi być zgodny z wyspecyfikowanym, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji.

4. Wykonawca musi dostarczyć urządzenia określone w przedmiocie zamówienia wyłącznie fabrycznie nowe (rok produkcji 2014), nieregenerowane, niepowystawowe w stanie kompletnym tj. gwarantującym ich uruchomienie oraz stosowanie zgodnie z przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych zakupów elementów i akcesoriów (poza materiałami eksploatacyjnymi).

5. Zaleca się, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną (na swój koszt i ryzyko) pomieszczeń Pracowni RTG w celu określenia zakresu niezbędnych prac adaptacyjnych koniecznych do zamontowania oferowanych przez siebie urządzeń, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zadania. Wniosek o umożliwienie wizji lokalnej należy przesłać na numer faksu: 0-61 44 22 152.

6. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na wyrób równoważny. Za równoważny zamawiający uzna wyrób o parametrach takich samych lub lepszych od pierwowzoru, posiadający minimum funkcje, zastosowanie i przeznaczenie jakie posiada pierwowzór. Udowodnienie równoważności będzie należało do Wykonawcy. W przypadku nie udowodnienia równoważności oferta będzie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SIWZ.

7. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym. Udowodnienie równoważności będzie należało do Wykonawcy. W przypadku nie udowodnienia równoważności oferta będzie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SIWZ.

8. Wykonawca łącznie z dostawą urządzenia będzie zobowiązany dostarczyć instrukcję obsługi w języku polskim oraz inne dokumenty wymagane zgodnie z ustawą z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych.

9. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia rękojmi na wykonaną dostawę urządzenia na okres równy okresowi udzielonej gwarancji na następujących warunkach:

- Okres gwarancji i rękojmi na wszystkie urządzenia min. 12 m-cy (bez limitu wykonanych ekspozycji) - za wyjątkiem urządzeń, dla których w załączniku nr 1A do SIWZ ustalono inne okresy gwarancji.

- Okres gwarancji na system RIS i PACS min. 12 m-cy

- Okres gwarancji na wykonane roboty adaptacyjno-instalacyjne - co najmniej 36 miesięcy.

- W okresie gwarancji dokonane zostaną przeglądy serwisowe urządzenia w ilości min. 1 na rok (pod koniec upływu terminu gwarancji), o ile producent nie przewiduje częstszych przeglądów (w takim przypadku ilość przeglądów zgodnie ze wskazaniem producenta).

- Serwis dostępny na terenie Polski.

- W przypadku wymiany lampy lub innych napraw w okresie gwarancji koszty testów akceptacyjnych i specjalistycznych ponosi Wykonawca.

- Po zakończonym montażu i pierwszym uruchomieniu Wykonawca musi dostarczyć kartę gwarancyjną na dostarczone urządzenie.

- W przypadku rozbieżności zapisów karty gwarancyjnej, załącznika do SIWZ - opis przedmiotu zamówienia z zapisami dotyczącymi gwarancji wynikającymi z umowy pierwszeństwo mają zapisy, które są korzystniejsze dla zamawiającego.

Załącznik nr 1A do SIWZ (Opis przedmiotu zamówienia) stanowi integralną część oferty.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia przedstawione są we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6. do SIWZ.

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem (zwane dalej „urządzeniami”) zgodnie z zał. nr 1A do SIWZ wraz z montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi i diagnostyki przy użyciu dostarczonego urządzenia oraz w zakresie podstawowej konserwacji oraz dostawa skanera płyt obrazowych (ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego), duplikatora płyt a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych i adaptacyjnych. Szczegółowy opis oraz zakres określone zostały w załączniku nr 1A do SIWZ (Opis parametrów technicznych).

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

w dniach: 42 (od udzielenia zamówienia)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

2.2.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

2.2.2015 (10:15)

VI.3) Informacje dodatkowe:

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Specyfikacja Istotnych WarunkówZamówienia (zwana w dalszej części dokumentu SIWZ) oraz wyjaśnienia treści SIWZ zamieszczone są nastronie internetowej Zamawiającego: www.szpital-nowytomysl.pl w zakładce „Ogłoszenia/Przetargi”.

Na tej stronie Zamawiający będzie również zamieszczał pytania i odpowiedzi do treści SIWZ, zmiany SIWZ, ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zamawiający ustala, że:

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia oświadczenia, wnioski (w tym zapytania o wyjaśnienie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia), zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem na nr 61/ 44-22-152 (odpowiednio na nr Wykonawcy) pod warunkiem doręczenia adresatowi w terminie 7 dni pisemnego potwierdzenia takiej wiadomości. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

2. Wszelkie dokumenty wymagające formy pisemnej należy przesyłać na adres:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

imienia doktora Kazimierza Hołogi

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia

64-300 Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 30

Jakiekolwiek inne zaadresowanie może wpłynąć na złe skierowanie pisma, i w rezultacie spowodować niezachowanie właściwych terminów z winy wnoszącego.

Za datę powzięcia wiadomości uważa się dzień, w którym strony postępowania otrzymały informację za pomocą faksu.

Zamawiający przyjmuje korespondencję wyłącznie w godzinach swego urzędowania określonych w pkt 1. SIWZ.

Sposób przygotowania oferty

1. Zamawiający wymaga złożenia oferty w języku polskim, w formie pisemnej, pod rygorem nieważności.

2. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia z uwzględnieniem wszelkich modyfikacji oraz zmian wynikających z odpowiedzi na pytania Wykonawców.

3. Dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

4. Oferta musi zawierać wypełniony druk „OFERTA”, stanowiący załącznik nr 1 oraz formularz Opis przedmiotu zamówienia załącznik 1A do niniejszej specyfikacji oraz wszystkie oświadczenia i dokumenty wymagane odpowiednimi postanowieniami specyfikacji.

5. Zaleca się, aby oferta była napisana na maszynie do pisania, komputerze lub nieścieralnym atramentem.

6. Oferta ma być podpisana przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy (jak również wszystkie załączniki do oferty). Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika to z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Jeżeli do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy wymagane jest zastosowanie tzw. reprezentacji łącznej, wówczas wszystkie dokumenty powinny być podpisane przez zobowiązane osoby. Wszystkie dokumenty, a także wszelkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany powinny być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę.

7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych Podmiotów należy poświadczyć za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te Podmioty.

8. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.

9. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.

10. Jeżeli Wykonawca zastrzega sobie nie udostępnianie innym uczestnikom postępowania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dn. 16 kwietnia 1993 o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - tekst jednolity Dz. U. Nr 153 poz. 1503, z późn. zm.) może złożyć dokumenty niejawne w odrębnej części oferty wyraźnie oznaczając tę część jako „tajną” lub klauzulą „Poufne”. Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca może zastrzec, że informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa pod warunkiem, że zastrzeżenie to nastąpi nie później niż w terminie składania ofert oraz Wykonawca wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji dotyczących nazwy (firmy) oraz adresu wykonawcy, informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie. Część tajną mogą stanowić informacje techniczne, technologiczne, handlowe lub organizacyjne lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.

11. Zamawiający nie jest związany dodatkowymi, niewymaganymi treścią SIWZ, propozycjami Wykonawcy odnośnie wykonania przedmiotu zamówienia.

12. Wszystkie strony oferty i załączników należy ponumerować i spiąć w sposób zapobiegający możliwości dekompletacji. Zamawiający nie odpowiada za brakujące strony w ofercie jeżeli oferta nie jest trwale spięta.

13. Do ofert muszą być dołączone wymagane niniejszą SIWZ oświadczenia i dokumenty. Jeśli wykonawca nie wypełni w formularzu cenowym oferty określonych pól w odniesieniu do których są postawione w SIWZ wymogi minimalne lub maksymalne Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca złożył ofertę odpowiednio na wymóg minimalny lub maksymalny.

14. W przypadku załączenia do oferty deklaracji zgodności lub certyfikatu mających postać szerszej listy niż oferowane produkty, Wykonawca powinien wskazać jednoznacznie w ofercie, które pozycje na liście dotyczą oferowanego asortymentu.

15. W przypadku załączenia do oferty materiałów promocyjnych i instrukcji Wykonawca powinien wskazać jednoznacznie w ofercie, które pozycje opisane w tych dokumentach dotyczą oferowanego asortymentu.

16. Wszystkie wymogi określone dla przedmiotu zamówienia przez zamawiającego muszą mieć potwierdzenie w załączonych do oferty materiałach promocyjnych lub instrukcjach opisujących przedmiot zamówienia, których załączenia do oferty wymaga w SIWZ Zamawiający. W przypadku braku opisu lub potwierdzenia tych wymogów w ww. dokumentach powyższe będzie traktowane jako zaoferowanie produktu niezgodnego z SIWZ, o ile brak ten będzie nieusuwalny zgodnie z art. 26 ust 3 ustawy Pzp.

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian umowy:

1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą zostać wprowadzone w myśl art. 144 Prawa Zamówień Publicznych i wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zmiany te dotyczyć mogą:

a) a) zmiany terminu montażu sprzętu bądź uruchomienia sprzętu w przypadku opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód spowodowanych przez Zamawiającego lub wynikłych z okoliczności dających się przypisać Zamawiającemu (np. przekazanie obiektu) lub okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, o ile okoliczności te nie są zawinione przez którąkolwiek ze stron),

b) możliwości zwiększenia zakresu wykonywanych prac adaptacyjnych w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,

c) możliwości zmniejszenia zakresu tj. rezygnacji z wykonywania części (elementów) przewidzianych w opisie w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,

d) możliwości wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,

e) zmiany terminu wykonania prac adaptacyjnych (np. w przypadku zaistnienia konieczności zwiększenia zakresu wykonywanych prac adaptacyjnych)

f) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,

g) zmiany danych podmiotów zawierających umowę (np. w wyniku przekształceń, przejęć, itp.),

h) obniżenia ceny przedmiotu umowy przez Wykonawcę.

i) zmiany stawki podatku VAT, a w konsekwencji zmianę wartości umowy brutto,

j) zmiany wynikającej z nowelizacji przepisów prawa,

2. Zmiany umowy ujęte w ust. 1 nie mogą skutkować zmianą, która jest niekorzystna dla Zamawiającego.

3. Zmiana umowy odbywa się na wniosek stron umowy i wymaga wykazania przez stronę występującą z wnioskiem o zmianę umowy wykazania okoliczności uprawniających do dokonania tej zmiany. W szczególności wniosek winien zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, czas wykonania zmiany; wpływ zmiany na termin zakończenia umowy; koszt zmiany i sposób jego obliczenia, wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia.

4. Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej i zgody Zamawiającego w formie sporządzonego i podpisanego aneksu do umowy.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem (zwane dalej „urządzeniami”) zgodnie z zał. nr 1A do SIWZ (po modyfikacji) wraz z montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi i diagnostyki przy użyciu dostarczonego urządzenia oraz w zakresie podstawowej konserwacji oraz dostawa skanera płyt obrazowych (ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego) a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych i adaptacyjnych – zgodnie z opisem przedstawionym w Załączniku 1A do SIWZ (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia (po modyfikacji)) oraz projektem umowy (załącznik nr 6 do SIWZ) (po modyfikacji).

Przedmiot zamówienia obejmuje:

1) wykonanie projektu ochrony radiologicznej, zgodnie z którą zostaną wykonane osłony stałe w pomieszczeniu gdzie zostanie zamontowany aparat RTG zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami oraz normami i normatywami. Projekt ochrony radiologicznej obejmuje wykonanie dokumentacji zawierającej wszystkie niezbędne elementy potrzebne do wykonania Robót. Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego pozytywną opinię Oddziału Higieny Radiologicznej właściwej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (wystąpi w imieniu Zamawiającego z wnioskiem o zatwierdzenie projektu osłon stałych). Wykonawca w imieniu Zamawiającego podejmie następujące czynności: skompletowanie dokumentów formalnych, przygotowanie obiektu do odbioru i uruchomienie kompletnej, w pełni funkcjonalnej i nie wymagającej dodatkowych inwestycji pracowni mogącej funkcjonować zgodnie z aktualnymi przepisami prawa a w szczególności instalację aparatu.

2) wykonaniu robót budowlanych polegających na adaptacji (dostosowaniu) pomieszczeń w celu montażu aparatu RTG, zgodnie z załącznikiem nr 1A do SIWZ i koncepcją złożoną przez Wykonawcę oraz demontaż dotychczasowego aparatu rentgenowskiego, w szczególności:

a) niezbędnych prac adaptacyjno-instalacyjnych zawierających dostosowanie pomieszczeń pracowni RTG, sterowni, przebieralni. Dostosowanie to nastąpi poprzez realizację prac wymienionych w załączniku nr 1A do SIWZ); dostosowanie podłóg, ścian i sufitów oraz instalacji według norm przewidzianych dla tego typu pomieszczeń i obowiązujących przepisów. W razie konieczności Wykonawca zobowiązuje się do wykonania niezbędnych projektów oraz uzyskania wszelkich wymaganych pozwoleń, zgód, decyzji. (Prace oparte na podstawie niezbędnych uzgodnień przewidzianymi przepisami Prawa Budowlanego oraz Prawa Atomowego).

— Wykonawca zobowiązuje się przy udziale przedstawicieli Zamawiającego do przeprowadzenia wizji lokalnej pomieszczeń Pracowni RTG oraz do wykonania harmonogramu prac adaptacyjnych.

— Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z Zamawiającym zakresu i rozwiązań projektowych i wykonawczych

b) demontaż i utylizację „starego” aparatu RTG (Aparat TUR-800D z dwoma stanowiskami pracy (2 lampy RTG); drugie stanowisko stanowi ścianka do prześwietleń z torem wizyjnym).

c) wykonanie pomiarów dozymetrycznych szczelności osłon stałych.

3) dostawę, montaż i uruchomienie aparatu RTG wraz z wyposażeniem, zwanego dalej „aparatem” o parametrach techniczno-funkcjonalnych wyszczególnionych w Załączniku nr 1A do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia, a także przeprowadzenie testów akceptacyjnych i specjalistycznych aparatu oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego.

4) ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego

5) Podłączenie urządzeń do systemu RIS/PACS Alteris funkcjonującego u Zamawiającego (systemu: Radiological Information System / Picture Archiving and Communication System zwanych w dalszej części SIWZ – RIS/PACS). Zakup niezbędnych licencji i usług leży po stronie Wykonawcy

6) Wykonawca zapewni integrację dostarczanych urządzeń z użytkowanym przez Zamawiającego szpitalnym systemem informatycznym Eskulap. Zakres integracji obejmuje przesyłanie i odbiór zleceń i opisów badań oraz umożliwienie wyświetlenia obrazów z modułu zleceń i wyników systemu Eskulap. (Zamawiający posiada już licencję systemu Eskulap dla integracji z systemem RIS/PACS firmy Alteris).

Zamawiający wymaga w szczególności aby:

1. Oferowane przez Wykonawcę wyroby, które zakwalifikowane zostały do wyrobów medycznych muszą być zgodne z wymogami Polskich Norm Jakościowych oraz muszą posiadać aktualne zezwolenia do stosowania w Polsce – zgodnie z ustawą z dnia 20.4.2004 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 107, poz. 679 ze zm.) oraz posiadać stosowne certyfikaty CE i deklaracje zgodności. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach służby zdrowia na terytorium RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem Unii Europejskiej. Musi posiadać aktualne polskie lub obowiązujące w Unii Europejskiej certyfikaty / świadectwa dopuszczenia do stosowania w placówkach ochrony zdrowia oraz wpisy do odpowiednich rejestrów, o ile są wymagane zgodnie z prawem. Podmiot odpowiedzialny musi dokonać zgłoszenia lub powiadomienia odpowiedniego podmiotu o wprowadzeniu wyrobu do obrotu lub do używania zgodnie z obowiązującym prawem.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres prac adaptacyjnych zawarty jest w załączniku nr 1A do niniejszej specyfikacji (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia). Parametry i wymogi dotyczące przedmiotu zamówienia określone w opisie przedmiotu zamówienia jako wymagane lub graniczne muszą być bezwzględnie spełnione w oferowanym asortymencie. Nie spełnienie przez oferowany przedmiot zamówienia jakiegokolwiek z opisanych parametrów wymaganych i określonych wymogów spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z treścią SIWZ.

3. Oferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia musi być zgodny z wyspecyfikowanym, kompletny i po zamontowaniu/zainstalowaniu/ustawieniu gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji.

4. Wykonawca musi dostarczyć urządzenia określone w przedmiocie zamówienia wyłącznie fabrycznie nowe (rok produkcji 2014), nieregenerowane, niepowystawowe w stanie kompletnym tj. gwarantującym ich uruchomienie oraz stosowanie zgodnie z przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych zakupów elementów i akcesoriów (poza materiałami eksploatacyjnymi).

5. Zaleca się, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną (na swój koszt i ryzyko) pomieszczeń Pracowni RTG w celu określenia zakresu niezbędnych prac adaptacyjnych koniecznych do zamontowania oferowanych przez siebie urządzeń, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zadania. Wniosek o umożliwienie wizji lokalnej należy przesłać na numer faksu: +48 614422152.

6. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na wyrób równoważny. Za równoważny zamawiający uzna wyrób o parametrach takich samych lub lepszych od pierwowzoru, posiadający minimum funkcje, zastosowanie i przeznaczenie jakie posiada pierwowzór. Udowodnienie równoważności będzie należało do Wykonawcy. W przypadku nie udowodnienia równoważności oferta będzie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SIWZ.

7. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1–3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym. Udowodnienie równoważności będzie należało do Wykonawcy. W przypadku nie udowodnienia równoważności oferta będzie odrzucona jako nie spełniająca wymogów SIWZ.

8. Wykonawca łącznie z dostawą urządzenia będzie zobowiązany dostarczyć instrukcję obsługi w języku polskim oraz inne dokumenty wymagane zgodnie z ustawą z dnia 20.5.2010 r. o wyrobach medycznych.

9. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia rękojmi na wykonaną dostawę urządzenia na okres równy okresowi udzielonej gwarancji na następujących warunkach:

— Okres gwarancji i rękojmi na wszystkie urządzenia min. 12 m-cy (bez limitu wykonanych ekspozycji) – z wyjątkiem urządzeń, dla których w załączniku nr 1A do SIWZ ustalono inne okresy gwarancji.

— Okres gwarancji na system RIS i PACS min. 24 m-cy

— Okres gwarancji na wykonane roboty adaptacyjno-instalacyjne – co najmniej 36 miesięcy.

— W okresie gwarancji dokonane zostaną przeglądy serwisowe urządzenia w ilości min. 1 na rok (pod koniec upływu terminu gwarancji), o ile producent nie przewiduje częstszych przeglądów (w takim przypadku ilość przeglądów zgodnie ze wskazaniem producenta).

— Serwis dostępny na terenie Polski.

— W przypadku wymiany lampy lub innych napraw w okresie gwarancji koszty testów akceptacyjnych i specjalistycznych ponosi Wykonawca.

— Po zakończonym montażu i pierwszym uruchomieniu Wykonawca musi dostarczyć kartę gwarancyjną na dostarczone urządzenie.

— W przypadku rozbieżności zapisów karty gwarancyjnej, załącznika do SIWZ - opis przedmiotu zamówienia z zapisami dotyczącymi gwarancji wynikającymi z umowy pierwszeństwo mają zapisy, które są korzystniejsze dla zamawiającego.

Załącznik nr 1A do SIWZ (Opis przedmiotu zamówienia (po modyfikacji)) stanowi integralną część oferty.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego odnośnie realizacji przedmiotu zamówienia przedstawione są w zmodyfikowanym wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6. do SIWZ.

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu RTG wraz z wyposażeniem (zwane dalej „urządzeniami”) zgodnie z zał. nr 1A do SIWZ (po modyfikacji) wraz z montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi i diagnostyki przy użyciu dostarczonego urządzenia oraz w zakresie podstawowej konserwacji oraz dostawa skanera płyt obrazowych (ucyfrowienie mobilnego aparatu RTG Zamawiającego) a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych i adaptacyjnych – zgodnie z opisem przedstawionym w Załączniku 1A do SIWZ (formularzu: Opis przedmiotu zamówienia (po modyfikacji)) oraz projektem umowy (załącznik nr 6 do SIWZ) (po modyfikacji).

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

w dniach: 70 (od udzielenia zamówienia).

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

25.2.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

25.2.2015 (10:15)

VI.3) Informacje dodatkowe:

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (zwana w dalszej części dokumentu SIWZ) oraz wyjaśnienia treści SIWZ zamieszczone są nastronie internetowej Zamawiającego: www.szpital-nowytomysl.pl w zakładce „Ogłoszenia/Przetargi”.

Na tej stronie Zamawiający będzie również zamieszczał pytania i odpowiedzi do treści SIWZ, zmiany SIWZ, ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zamawiający ustala, że:

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia oświadczenia, wnioski (w tym zapytania o wyjaśnienie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia), zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem na nr + 48 614422152 (odpowiednio na nr Wykonawcy) pod warunkiem doręczenia adresatowi w terminie 7 dni pisemnego potwierdzenia takiej wiadomości. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

2. Wszelkie dokumenty wymagające formy pisemnej należy przesyłać na adres:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi, Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, 64-300 Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 30.

Jakiekolwiek inne zaadresowanie może wpłynąć na złe skierowanie pisma, i w rezultacie spowodować niezachowanie właściwych terminów z winy wnoszącego.

Za datę powzięcia wiadomości uważa się dzień, w którym strony postępowania otrzymały informację za pomocą faksu.

Zamawiający przyjmuje korespondencję wyłącznie w godzinach swego urzędowania określonych w pkt 1. SIWZ.

Sposób przygotowania oferty

1. Zamawiający wymaga złożenia oferty w języku polskim, w formie pisemnej, pod rygorem nieważności.

2. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia z uwzględnieniem wszelkich modyfikacji oraz zmian wynikających z odpowiedzi na pytania Wykonawców.

3. Dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

4. Oferta musi zawierać wypełniony druk „OFERTA”, stanowiący załącznik nr 1 oraz formularz Opis przedmiotu zamówienia załącznik 1A do niniejszej specyfikacji oraz wszystkie oświadczenia i dokumenty wymagane odpowiednimi postanowieniami specyfikacji.

5. Zaleca się, aby oferta była napisana na maszynie do pisania, komputerze lub nieścieralnym atramentem.

6. Oferta ma być podpisana przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy (jak również wszystkie załączniki do oferty). Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika to z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Jeżeli do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy wymagane jest zastosowanie tzw. reprezentacji łącznej, wówczas wszystkie dokumenty powinny być podpisane przez zobowiązane osoby. Wszystkie dokumenty, a także wszelkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany powinny być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę.

7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych Podmiotów należy poświadczyć za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te Podmioty.

8. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.

9. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.

10. Jeżeli Wykonawca zastrzega sobie nie udostępnianie innym uczestnikom postępowania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dn. 16.4.1993 o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji – tekst jednolity Dz. U. Nr 153 poz. 1503, z późn. zm.) może złożyć dokumenty niejawne w odrębnej części oferty wyraźnie oznaczając tę część jako „tajną” lub klauzulą „Poufne”. Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca może zastrzec, że informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa pod warunkiem, że zastrzeżenie to nastąpi nie później niż w terminie składania ofert oraz Wykonawca wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji dotyczących nazwy (firmy) oraz adresu wykonawcy, informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie. Część tajną mogą stanowić informacje techniczne, technologiczne, handlowe lub organizacyjne lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.

11. Zamawiający nie jest związany dodatkowymi, niewymaganymi treścią SIWZ, propozycjami Wykonawcy odnośnie wykonania przedmiotu zamówienia.

12. Wszystkie strony oferty i załączników należy ponumerować i spiąć w sposób zapobiegający możliwości dekompletacji. Zamawiający nie odpowiada za brakujące strony w ofercie jeżeli oferta nie jest trwale spięta.

13. Do ofert muszą być dołączone wymagane niniejszą SIWZ oświadczenia i dokumenty. Jeśli wykonawca nie wypełni w formularzu cenowym oferty określonych pól w odniesieniu do których są postawione w SIWZ wymogi minimalne lub maksymalne Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca złożył ofertę odpowiednio na wymóg minimalny lub maksymalny.

14. W przypadku załączenia do oferty deklaracji zgodności lub certyfikatu mających postać szerszej listy niż oferowane produkty, Wykonawca powinien wskazać jednoznacznie w ofercie, które pozycje na liście dotyczą oferowanego asortymentu.

15. W przypadku załączenia do oferty materiałów promocyjnych i instrukcji Wykonawca powinien wskazać jednoznacznie w ofercie, które pozycje opisane w tych dokumentach dotyczą oferowanego asortymentu.

16. Wszystkie wymogi określone dla przedmiotu zamówienia przez zamawiającego muszą mieć potwierdzenie w załączonych do oferty materiałach promocyjnych lub instrukcjach opisujących przedmiot zamówienia, których załączenia do oferty wymaga w SIWZ Zamawiający. W przypadku braku opisu lub potwierdzenia tych wymogów w ww. dokumentach powyższe będzie traktowane jako zaoferowanie produktu niezgodnego z SIWZ, o ile brak ten będzie nieusuwalny zgodnie z art. 26 ust 3 ustawy Pzp.

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian umowy:

1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą zostać wprowadzone w myśl art. 144 Prawa Zamówień Publicznych i wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zmiany te dotyczyć mogą:

a) zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód spowodowanych przez Zamawiającego lub wynikłych z okoliczności dających się przypisać Zamawiającemu (np. przekazanie obiektu) lub okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, o ile okoliczności te nie są zawinione przez którąkolwiek ze stron),

b) zmiany terminu realizacji zamówienia ze względu na niezależne od wykonawcy przekroczenie terminu uzyskania niezbędnych pozwoleń, pod warunkiem, że Wykonawca dochował należytej staranności w dochowaniu terminów składania wniosków,

c) możliwości zwiększenia zakresu wykonywanych prac adaptacyjnych w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,

d) możliwości zmniejszenia zakresu tj. rezygnacji z wykonywania części (elementów) przewidzianych w opisie w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,

e) możliwości wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy,

f) zmiany terminu wykonania prac adaptacyjnych (np. w przypadku zaistnienia konieczności zwiększenia zakresu wykonywanych prac adaptacyjnych)

g) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,

h) zmiany danych podmiotów zawierających umowę (np. w wyniku przekształceń, przejęć, itp.),

i) obniżenia ceny przedmiotu umowy przez Wykonawcę.

j) zmiany stawki podatku VAT, a w konsekwencji zmianę wartości umowy brutto,

k) zmiany wynikającej z nowelizacji przepisów prawa,

l) zmiany w zakresie podwykonawców, tj. zmiany zakresu podwykonawstwa i zmiany podmiotów – nazwa, adres – którym Wykonawca powierzył część zamówienia do realizacji, z zastrzeżeniem, że Zamawiający wyrazi zgodę na proponowaną zmianę podwykonawcy,

m) zmiany warunków płatności oraz terminu płatności w następującym zakresie:

— skrócenie terminu płatności w przypadku uzyskania przez Zamawiającego dotacji lub należnych należności od NFZ za lata ubiegłe;

— wydłużenie terminu płatności (np. w sytuacji pogorszenia sytuacji finansowej Zamawiającego);

— zmianę warunków, tj. zmianę ilości rat w przypadku sytuacji opisanych powyżej.

2. Zmiany umowy ujęte w ust. 1 nie mogą skutkować zmianą, która jest niekorzystna dla Zamawiającego.

3. Zmiana umowy odbywa się na wniosek stron umowy i wymaga wykazania przez stronę występującą z wnioskiem o zmianę umowy wykazania okoliczności uprawniających do dokonania tej zmiany. W szczególności wniosek winien zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, czas wykonania zmiany; wpływ zmiany na termin zakończenia umowy; koszt zmiany i sposób jego obliczenia, wpływ zmiany na wysokość wynagrodzenia.

4. Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej i zgody Zamawiającego w formie sporządzonego i podpisanego aneksu do umowy.

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


Adres: ul. Poznańska 30, 64-300 Nowy Tomyśl
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: dzp@szpital-nowytomysl.pl
tel: 061 4427314, 4427311
fax: 614 422 152
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-02-02
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 44114320141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-12-27
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.szpital-nowytomysl.pl
Informacja dostępna pod: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi
ul. Poznańska 30, 64-300 Nowy Tomyśl, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
30231300-0 Monitory ekranowe
33111000-1 Aparatura rentgenowska