Rzeszów: Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 53-78 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych.


Numer ogłoszenia: 243958 - 2012; data zamieszczenia: 10.07.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. , ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów, woj. podkarpackie, tel. 017 8520600, 8520610, faks 017 8520611.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.rarr.rzeszow.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: spółka prawa handlowego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 53-78 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 53-78 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Liczba osób: Uczestnikami będzie maksymalnie 78 osób jednak nie mniej niż 53 osoby. Uczestnicy szkolenia to osoby dorosłe, w tym: osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne w tym również osoby o dużym poziomie niesprawności ruchowej, osoby uzależnione, osoby bezdomne. Liczba dni i godzin warsztatów szkoleniowych: 6 dni kolejnych, w tym 48 godzin szkolenia, nie więcej niż 8 godzin szkolenia na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Liczba dni i godzin doradztwa: 50 godzin doradztwa, nie więcej niż 8 godzin na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych i doradztwa z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych. 1) Warsztaty szkoleniowe mają być złożone z 4 bloków tematycznych: a) Warsztaty integracyjno-motywacyjne, które pozwolą na wzmocnienie umiejętności z zakresu wyznaczania celów, pracy w zespole, motywowania siebie i innych itp. (12 h). b) Ekonomia Społeczna sposobem na zatrudnienie - obejmujące zagadnienia związane z Ekonomią Społeczną i zasady tworzenia i działalności spółdzielni socjalnych (12 h). c) Dobre praktyki - praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz występujące bariery i zagrożenia (8 h). d) Mój pomysł - praktyczne tworzenie Planów Wydatkowania Środków Finansowych, będącego podstawa do otrzymania wsparcia finansowego w ramach projektu; zarządzanie finansami; podstawy zarządzania i marketingu (16 h). 2) Doradztwo grupowe ma składać się z następującej tematyki: a) opracowanie statutu i KRS - 15 godzin / 1 grupę, b) sporządzenie planu wydatkowania środków - 20 godzin / 1 grupę, c) kwestie podatkowe i prawne działania spółdzielni socjalnych - 10 godzin / 1 grupę. d) kwestie księgowe w tym opracowanie planu kont- 5 godzin/1 grupa e) powinno zakończyć się przygotowaniem poprawnego wniosku o przyznanie środków finansowych na założenie/przystąpienie do spółdzielni socjalnej wraz z kompletem załączników, przez każdą z grup inicjatywnych i osoby przystępujące do istniejących ss. Zajęcia muszą odbywać się w grupach. W jednej grupie nie mniej niż 8 osób i nie więcej niż 16 osób. Zamówienie obejmuje: Zapewnienie lokalu na szkolenia i noclegu, Zapewnienie wyżywienia, Zapewnienie trenerów /szkoleniowców, Program szkolenia, Materiały szkoleniowe, Egzaminy, certyfikaty, nabyte umiejętności, Ubezpieczenia, Nadzór nad szkoleniem, Dokumentacja ze szkolenia, Transport..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających. Zamówienia uzupełniające mogą być realizowane na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.) w sytuacji gdy: 1) w okresie 3 lat od daty udzielenia zamówienia podstawowego, 2) stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego, 3) polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień tj. usługi szkoleniowe i / lub usługi doradcze nt. zakładania i/lub prowadzenia i/lub funkcjonowania spółdzielni socjalnych. 4) zamówienia uzupełniające zostaną zlecone dotychczasowemu wykonawcy tj. wykonawcy zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa: załącznik nr 1 do siwz - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 2 do siwz - wzór umowy


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.11.10.00-5, 79.14.00.00-7, 79.22.10.00-9, 79.34.11.00-7, 79.40.00.00-8, 79.41.00.00-1, 79.41.10.00-8, 79.41.11.00-9, 79.41.20.00-5, 79.41.40.00-9, 85.31.23.20-8, 80.50.00.00-9, 55.30.00.00-3, 55.32.00.00-9, 55.32.10.00-6, 55.52.00.00-1, 55.10.00.00-1, 55.11.00.00-4.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 07.09.2012.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że warunek ten jest spełniony jeżeli wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert wykonał zamówienie lub zamówienia polegające na łącznie (a+b) w ramach jednego lub więcej zamówień: a) zorganizowaniu i/lub przeprowadzeniu szkolenia i/lub szkoleń (warsztatów) na temat zakładania i/lub prowadzenia i/lub funkcjonowania spółdzielni socjalnych dla łącznej liczy osób nie mniej niż 50, w tym nie mniej niż 30 godzin szkolenia na 1 osobę b) udzieleniu łącznie 30 godzin doradztwa nt. zakładania i/lub prowadzenia i/lub funkcjonowania spółdzielni socjalnych.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że warunek ten jest spełniony jeżeli wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że warunek ten jest spełniony jeżeli wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że (a+b): a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych), b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę ubezpieczenia nie mniejszą niż 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych).


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
  • Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.


  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, 2) wykonawcy zagraniczni: Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada: dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że: - nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, 3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia. Każdy z wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia musi złożyć oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia. 4) Zasoby innych podmiotów. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w ust. 1 pkt 9 Rozporządzenia dotyczącej tych podmiotów (tj. wymaga się przedłożenia informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert). 5) Uwagi dotyczące formy składanych dokumentów. 5.1) Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. Poświadczenie za zgodność z oryginałem powinno być na każdej stronie dokumentu. 5.2) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę. 5.3) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów o których mowa w § 1 ust. 2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane z dnia 30 grudnia 2009 r., kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty. 5.4) Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. 6) (jeżeli jest konieczne) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy powinno być dołączone do oferty, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych do oferty. Pełnomocnictwo dołączone do oferty winno być złożone w oryginale lub kopii notarialnie poświadczonej. 7) Zakres dla podwykonawców. Zamawiający żąda by Wykonawca wskazał w ofercie te części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. (jeżeli dotyczy).


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie dotyczącym: 1) liczby osób uczestniczących warsztatach szkoleniowych (minimalna liczba osób 53, maksymalna). Zmiana liczby osób może nastąpić w wyniku: a) naboru uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych), b) braku ich zgody na uczestnictwo w szkoleniu, c) zdarzeń losowych uniemożliwiających beneficjentom ostatecznym udział w szkoleniu, 2) liczby osób uczestniczących w doradztwie (minimalna liczba osób 53, maksymalna 78). Zmiana liczby osób może nastąpić w wyniku: a) naboru uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych), b) braku ich zgody na uczestnictwo w doradztwie, c) zdarzeń losowych uniemożliwiających beneficjentom ostatecznym udział w doradztwie.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.rarr.rzeszow.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 35-959 Rzeszów, ul. Szopena 51, pokój nr 314..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
19.07.2012 godzina 13:00, miejsce: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 35-959 Rzeszów, ul. Szopena 51, pokój nr 317 - sekretariat..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Źródło finansowania: - Projekt Podkarpackie spółdzielnie socjalne - Informacje o projekcie: Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej Numer i nazwa Działania: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnieniu sektora ekonomii społecznej Numer i nazwa Poddziałania: 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej Województwo: podkarpackie Instytucja, w której wniosek został złożony: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie Numer konkursu: 10/POKL/7.2.2/2010 Tytuł projektu: Podkarpackie spółdzielnie socjalne Okres realizacji projektu: od 1.03.2011 do 31.12.2013 Obszar realizacji projektu: województwo podkarpackie Nazwa projektodawcy: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Umowa o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Nr umowy: UDA-POKL.07.02.02-18-040/10-00 zawarta w dniu 11 maja 2011 r. pomiędzy Województwem Podkarpackim - Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie a Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak


Numer ogłoszenia: 250890 - 2012; data zamieszczenia: 13.07.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
243958 - 2012 data 10.07.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów, woj. podkarpackie, tel. 017 8520600, 8520610, fax. 017 8520611.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    II.1.1).

  • W ogłoszeniu jest:
    II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 53-78 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 50-70 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych..

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    II.1.3).

  • W ogłoszeniu jest:
    II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 53-78 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Liczba osób: Uczestnikami będzie maksymalnie 78 osób jednak nie mniej niż 53 osoby. Uczestnicy szkolenia to osoby dorosłe, w tym: osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne w tym również osoby o dużym poziomie niesprawności ruchowej, osoby uzależnione, osoby bezdomne. Liczba dni i godzin warsztatów szkoleniowych: 6 dni kolejnych, w tym 48 godzin szkolenia, nie więcej niż 8 godzin szkolenia na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Liczba dni i godzin doradztwa: 50 godzin doradztwa, nie więcej niż 8 godzin na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych i doradztwa z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych. 1) Warsztaty szkoleniowe mają być złożone z 4 bloków tematycznych: a) Warsztaty integracyjno-motywacyjne, które pozwolą na wzmocnienie umiejętności z zakresu wyznaczania celów, pracy w zespole, motywowania siebie i innych itp. (12 h). b) Ekonomia Społeczna sposobem na zatrudnienie - obejmujące zagadnienia związane z Ekonomią Społeczną i zasady tworzenia i działalności spółdzielni socjalnych (12 h). c) Dobre praktyki - praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz występujące bariery i zagrożenia (8 h). d) Mój pomysł - praktyczne tworzenie Planów Wydatkowania Środków Finansowych, będącego podstawa do otrzymania wsparcia finansowego w ramach projektu; zarządzanie finansami; podstawy zarządzania i marketingu (16 h). 2) Doradztwo grupowe ma składać się z następującej tematyki: a) opracowanie statutu i KRS - 15 godzin / 1 grupę, b) sporządzenie planu wydatkowania środków - 20 godzin / 1 grupę, c) kwestie podatkowe i prawne działania spółdzielni socjalnych - 10 godzin / 1 grupę. d) kwestie księgowe w tym opracowanie planu kont- 5 godzin/1 grupa e) powinno zakończyć się przygotowaniem poprawnego wniosku o przyznanie środków finansowych na założenie/przystąpienie do spółdzielni socjalnej wraz z kompletem załączników, przez każdą z grup inicjatywnych i osoby przystępujące do istniejących ss. Zajęcia muszą odbywać się w grupach. W jednej grupie nie mniej niż 8 osób i nie więcej niż 16 osób. Zamówienie obejmuje: Zapewnienie lokalu na szkolenia i noclegu, Zapewnienie wyżywienia, Zapewnienie trenerów /szkoleniowców, Program szkolenia, Materiały szkoleniowe, Egzaminy, certyfikaty, nabyte umiejętności, Ubezpieczenia, Nadzór nad szkoleniem, Dokumentacja ze szkolenia, Transport..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    1) Nazwa szkolenia, źródło finansowania, liczba osób, dni, godzin. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pod nazwą: Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 50-70 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: Organizację obsługa techniczna, zapewnienie trenerów, zapewnienie lokalu na szkolenia, zapewnienie noclegów, zapewnienie pełnego wyżywienia, zapewnienie materiałów szkoleniowych, nadzór nad szkoleniem. Liczba osób: Uczestnikami będzie maksymalnie 70 osób jednak nie mniej niż 50 osoby. Uczestnicy szkolenia to osoby dorosłe, w tym: osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne w tym również osoby o dużym poziomie niesprawności ruchowej, osoby uzależnione, osoby bezdomne. Szacunkowa liczba osób na wózku około 7. Ostateczna liczba osób zostanie podana przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. Informacja zostanie przekazana drogą elektroniczną. Wynagrodzenie będzie odpowiednie do liczby osób podanych przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. Liczba dni i godzin warsztatów szkoleniowych: 6 dni kolejnych, w tym 48 godzin szkolenia, nie więcej niż 8 godzin szkolenia na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Liczba dni i godzin doradztwa: 50 godzin doradztwa, nie więcej niż 8 godzin na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych i doradztwa z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych. 1) Warsztaty szkoleniowe mają być złożone z 4 bloków tematycznych: a. Warsztaty integracyjno-motywacyjne, które pozwolą na wzmocnienie umiejętności z zakresu wyznaczania celów, pracy w zespole, motywowania siebie i innych itp. (12 h/grupę). b. Ekonomia Społeczna sposobem na zatrudnienie - obejmujące zagadnienia związane z Ekonomią Społeczną i zasady tworzenia i działalności spółdzielni socjalnych (12 h/grupę). c. Dobre praktyki - praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz występujące bariery i zagrożenia (8 h/grupę). d. Mój pomysł - praktyczne tworzenie Planów Wydatkowania Środków Finansowych, będącego podstawa do otrzymania wsparcia finansowego w ramach projektu; zarządzanie finansami; podstawy zarządzania i marketingu (16 h/grupę). 2) Doradztwo grupowe ma składać się z następującej tematyki: a. opracowanie statutu i KRS - 15 godzin / 1 grupę, b. sporządzenie planu wydatkowania środków - 20 godzin / 1 grupę, c. kwestie podatkowe i prawne działania spółdzielni socjalnych - 10 godzin / 1 grupę. d. kwestie księgowe w tym opracowanie planu kont- 5 godzin/1 grupa e. powinno zakończyć się przygotowaniem poprawnego wniosku o przyznanie środków finansowych na założenie/przystąpienie do spółdzielni socjalnej wraz z kompletem załączników, przez każdą z grup inicjatywnych i osoby przystępujące do istniejących ss Zajęcia muszą odbywać się w grupach. W jednej grupie nie mniej niż 8 osób i nie więcej niż 16 osób. 2) Termin realizacji przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia musi być w całości wykonany nie wcześniej niż 30 lipca 2012 r., a nie później niż 7 września 2012 r. W tym jak następuje: Warsztaty szkoleniowe muszą odbyć się nie wcześniej niż 30 lipca 2012 r., a nie później niż 25 sierpnia 2012 r. Doradztwo grupowe musi odbyć się nie wcześniej niż 13 sierpnia 2012 r., a nie później niż 7 września 2012 r. Wykonawca musi przeprowadzić warsztaty szkoleniowe przed doradztwem grupowym. 3) Harmonogram a) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania szczegółowych harmonogramów szkoleń/doradztwa, z rozpisaniem na daty i godziny prowadzenia zajęć oraz dostarczenia ich zamawiającemu na co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia w celu akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość korekty przedstawionych dokumentów. b) Harmonogram zajęć powinien zawierać informacje dotyczące godzin, daty i miejsca realizacji poszczególnych szkoleń/doradztwa (w tym szczegółowy adres przeprowadzania szkoleń/doradztwa wraz z podaniem numerów sal). Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20.00; nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych dziennie (1 godzina lekcyjna = 45 minut). c) Harmonogram zajęć w trakcie trwania poszczególnych szkoleń/doradztwa nie powinien ulegać znaczącym zmianom. Wszystkie ewentualne zmiany w harmonogramie muszą zostać zgłoszone do Zamawiającego z wyprzedzeniem i mogą zostać wprowadzone dopiero po pisemnej (np. mailowej) akceptacji przez Zamawiającego. d) Wykonawca zobowiązany jest do wydrukowania i rozdania harmonogramu zaakceptowanego przez Zamawiającego uczestnikom poszczególnych szkoleń/doradztwa na pierwszych zajęciach. W przypadku wprowadzenia zmian w harmonogramie, zaakceptowanych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do ponownego wydrukowania i rozdania harmonogramu uczestnikom. 4) Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia Miejscowość położona w odległości nie mniej niż 50 km od Rzeszowa i nie więcej niż 170 km od granic Rzeszowa. Pożądane jest by była to miejscowość turystyczna, uzdrowiskowa. 5) Zapewnienie lokalu na szkolenia i noclegu podczas warsztatów szkoleniowych i doradztwa a) Warsztaty szkoleniowe: Sala na szkolenia podczas warsztatów 6 dniowych i pokoje noclegowe musi znajdować się w tym samym hotelu lub w tym samym kompleksie budynków lub w budynkach ze sobą sąsiadujących (oddalonych od siebie nie więcej niż o 200 m). Sala na szkolenia: Wykonawca ma obowiązek dysponować lub zapewnić na cele realizacji przedmiotu zamówienia bazę szkoleniową z odpowiednimi pomieszczeniami wraz z zapleczem do przeprowadzenia szkoleń dla osób dorosłych tj. sale dostosowane do prowadzenia zajęć dla grup ok. 15 osobowych, dobrze oświetlone (światło dzienne i sztuczne), wentylowane i/lub klimatyzowane (z dostępem do świeżego powietrza), posiadające odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i higieny pracy, wyposażone w akustyczne i jakościowe narzędzia i urządzenia, a także oprogramowania i pomoce dydaktyczne niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. W pobliżu sal szkoleniowych (w tym samym budynku) powinny znajdować się łazienki z węzłem sanitarnym. Noclegi: Wykonawca ma obowiązek zapewnić dla uczestników szkolenia (beneficjentów ostatecznych) noclegi. Łącznie 5 noclegów. Warunki noclegu: Nocleg: pokoje 1 lub 2 osobowe z łazienką. Każdy pokój musi być wyposażony w: dla każdej osoby jedno oddzielne łóżko wraz z kompletem pościeli, szafę/y na ubrania, Każdy pokój musi mieć łazienkę z następującym minimalnym wyposażeniem: wanna lub prysznic, umywalka, sedes, mydło, papier toaletowy, co najmniej jeden ręcznik dla osoby, łazienka jako odrębne pomieszczenie za zamykanymi drzwiami. Każdy pokój musi być zamykany na klucz, każdy pokój musi mieć okno na zewnątrz. Nocleg musi się odbywać przy zachowaniu ciszy nocnej w godzinach od 22.00 - 6.00. Pokoje i łazienki muszą być sprzątane na bieżąco tj. co najmniej raz dziennie, ręczniki muszą być zmieniane raz na dobę, mydło i papier toaletowy uzupełniane na bieżąco co najmniej raz na dobę. Temperatura w salach szkoleniowych, pokojach i łazienkach nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza. Wszyscy uczestnicy muszą być zakwaterowani w jednym budynku lub w sąsiadujących ze sobą budynkach. Wszystkie obiekty, w których będą się odbywać szkolenia, wyżywienie, noclegi muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym osób na wózkach inwalidzkich. b) Doradztwo grupowe Doradztwo będzie świadczone w budynku Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Szopena 51, w wyznaczonych przez Zamawiającego pomieszczeniach przystosowanych do spotkań doradczych. Koszty wynajmu pomieszczeń na doradztwo ponosi Zamawiający. 6) Zapewnienie wyżywienia a) Warsztaty szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wyżywienia dla każdego uczestnika szkolenia, we wszystkie dni zajęć warsztatowych, w tym: (łącznie 6 dni x 50-70 osób) - śniadanie, w godz. 7.00. - 8.30 (łącznie 5 śniadań, z wyłączeniem pierwszego dnia) - przerwa kawowa + ciastka, owoce, (co najmniej 15 minut, nie więcej niż 30 minut), - obiad, obiad dwudaniowy (1 danie: zupa, 2 danie musi się składać z co najmniej trzech składników: mięso lub ryby, warzywa - sałatka, ziemniaki lub kasza lub ryż), w godz. 13.00 -15.00 (czas trwania obiadu min. 60 minut) - przerwa kawowa + ciastka, owoce, (co najmniej 15 minut, nie więcej niż 30 minut), - kolacja, ciepła jednodaniowa kolacja (nie zupa) + zimna płyta. Godzina podania 19.00. (łącznie 5 kolacji, z wyłączeniem ostatniego dnia). Uwaga! Wykonawca w ramach wyżywienia w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia ma zakaz podawania uczestnikom szkolenia alkoholu w jakiejkolwiek postaci. Jeden gorący posiłek (np. drugie danie) na 1 uczestnika szkolenia. Zestaw obiadowy musi obejmować: mięso/rybę min 150g, ziemniaki 150g, surówkę 100g lub posiłek jarski (min. 400g/porcja) przy czym liczba posiłków jarskich nie może stanowić więcej niż 40% łącznej liczby obiadów dla każdej grupy szkoleniowej. Sposób podania ciepłego posiłku: - W sytuacji dowozu posiłków do sali szkoleniowej: obiad dla każdego uczestnika powinien być podany na gorąco w pojemniku termoizolacyjnym z kompletem sztućców jednorazowych i serwetek. Obiad może być dostarczony jako wyporcjowany lub porcjowanie może odbywać się w chwili podawania obiadu. - Posiłki w restauracji, stołówce itp. Powinny być zapewnione miejsca siedzące dla wszystkich uczestników szkolenia/kursu, posiłki powinny być serwowane na gorąco, podane na zastawie obiadowej ze sztućcami i serwetkami lub w pojemnikach termoizolacyjnych z kompletem sztućców jednorazowych i serwetek. Miejsce posiłku nie powinno być oddalone więcej niż 5 minut drogi pieszo od miejsca przeprowadzania szkolenia. Wszystkie posiłki w szczególności obiady powinny być zróżnicowane. Dany obiad (drugie danie) nie powinien powtarzać się częściej niż raz na 6 dni szkoleniowych. Pożądane jest by śniadania, obiady i kolacje były podawane w restauracji. Dwie przerwy kawowej. W ramach każdej z dwóch przerw kawowych należy zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia/kursu: - Kawę czarną rozpuszczalną - 1 filiżankę (min. 200 ml)na osobę, - Herbatę czarną tradycyjną - 1 filiżankę na osobę, - Kawa i herbata powinny być podawane w oryginalnych opakowaniach lub wyłożone na talerzykach wraz z termosami z wrzątkiem. - Wodę mineralną gazowaną, niegazowaną lub soki - 1,0 l na 1 osobę/ na 1 dzień. - Cukier, płynne mleko do kawy, cytrynę do herbaty w plastrach dla wszystkich uczestników. - Ciastka 2 szt ciastka porcjowanego na 1 osobę na 1 dzień. - Owoce (banan, jabłko, pomarańcza) co najmniej po 1 na 1 osobę na 1 dzień (banan, jabłko, pomarańcza) b) Doradztwo grupowe Jedna przerwa kawowa, każdemu uczestnikowi należy zapewnić: - Kawę czarną rozpuszczalną - 1 filiżankę (min. 200 ml)na osobę, - Herbatę czarną tradycyjną - 1 filiżankę na osobę, - Kawa i herbata powinny być podawane w oryginalnych opakowaniach lub wyłożone na talerzykach wraz z termosami z wrzątkiem. - Wodę mineralną gazowaną, niegazowaną lub soki - 1,0 l na 1 osobę/ na 1 dzień. - Cukier, płynne mleko do kawy, cytrynę do herbaty w plastrach dla wszystkich uczestników. - Ciastko porcjowane 1 szt. na 1 osobę na 1 dzień. Sposób podania: w formie szwedzkiego stołu z zapewnieniem filiżanek, szklanek, kubków, talerzyków, łyżeczek, serwetek. Przerwy kawowe powinny odbywać się w lub w pobliżu sali szkoleniowej. Czas na przerwy kawowe należy doliczyć do założonej liczby godzin dydaktycznych szkolenia/doradztwa. Koszty posiłków, dowozu cateringu, sprzętu, obsługi kelnerskiej ponosi Wykonawca. W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez wykonawcę w należyty sposób z powierzonych jej zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zmiany sposobu realizacji tej części przedmiotu zamówienia bądź wymiany wybranej przez Wykonawcę firmy cateringowej. 7) Zapewnienie trenerów /szkoleniowców W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca musi dysponować odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, której powierzy realizację przedmiotu zamówienia tj. szkoleń i doradztwa według potrzeb. Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje łącznie co najmniej 4 osobami, do przeprowadzenia warsztatów 6 dniowych, o następujących kwalifikacjach: a) w celu wykonania szkolenia na temat: Warsztaty integracyjno-motywacyjne, które pozwolą na wzmocnienie umiejętności z zakresu wyznaczania celów, pracy w zespole, motywowania siebie i innych itp. (12 h/grupę). - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie psychologiczne i kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem, co najmniej na poziomie wyższym. b) w celu wykonania szkolenia na temat: Ekonomia Społeczna sposobem na zatrudnienie - obejmujący zagadnienia związane z Ekonomią Społeczną i zasady tworzenia i działalności spółdzielni socjalnych (12 h/grupę) - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie prawnicze i kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem/kursem, co najmniej na poziomie wyższym. c) w celu wykonania szkolenia na temat: Dobre praktyki - praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz występujące bariery i zagrożenia (8 h/grupę) - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie i/lub kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem/kursem, co najmniej na poziomie wyższym; - Praktyczne doświadczenie w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnej. d) w celu wykonania szkolenia na temat: Mój pomysł - praktyczne tworzenie Planów Wydatkowania Środków Finansowych, będącego podstawą do otrzymania wsparcia finansowego w ramach projektu; zarządzanie finansami; podstawy zarządzania i marketingu (16 h/grupę) - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie ekonomiczne i kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem/kursem, co najmniej na poziomie wyższym. e) w celu wykonania doradztwa wykonawca wykaże, że dysponuje łącznie co najmniej 3 osobami / doradcami, w tym: e1) co najmniej 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - posiada wykształcenie wyższe prawnicze, - posiada doświadczenie zawodowe: przeprowadziła co najmniej 150 godzin doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, e2) co najmniej 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, - posiada doświadczenie zawodowe: przeprowadziła co najmniej 150 godzin doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, e3) co najmniej 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - posiada wykształcenie wyższe, - posiada doświadczenie zawodowe: przeprowadziła co najmniej 150 godzin doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, Wykaz osób zostanie doręczony zamawiającemu w terminie do 3 dni od daty zawarcia umowy. 8) Program szkolenia a) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania szczegółowych programów szkoleń i doradztwa - z rozpisaniem na dni i godziny (przypadające na dane grupy zagadnień) oraz dostarczenia ich zamawiającemu na co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia lub doradztwa w celu akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość korekty przedstawionych dokumentów. b) Programy poszczególnych szkoleń i doradztwa powinny zawierać informacje dotyczące ich tematyki z podziałem na zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz informacje dotyczące wiedzy i umiejętności jakie zdobędą uczestnicy po ich zakończeniu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korekty programów szkoleń i doradztwa w zakresie nieograniczonym regulacjami prawnymi. 9) Materiały szkoleniowe Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania materiałów szkoleniowych (opracowania, wydruku materiałów szkoleniowych, bądź zakupu podręczników) dla każdego uczestnika poszczególnych szkoleń/doradztwa. Materiały muszą być dostosowane do danego rodzaju szkolenia/doradztwa i powinny pozwalać na samodzielną edukację z zakresu jego tematyki. Komplet materiałów powinien zostać rozdany Beneficjentom w pierwszym dniu zajęć za potwierdzeniem odbioru (wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego). Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu wersji papierowej jednego kompletu materiałów szkoleniowych dla każdego rodzaju szkolenia/doradztwa, który realizuje w ramach przedmiotu zamówienia. Koszty opracowania, transportu i powielenia materiałów szkoleniowych ponosi Wykonawca. a) Warsztaty szkoleniowe: Komplet materiałów uczestnika szkolenia obejmuje: - papierową wersję materiałów szkoleniowych (format A4, minimum 100 stron, trwale spiętych np. zbindowanych, bądź podręcznik spójny z zakresem tematycznym danego szkolenia/kursu); - materiały papiernicze (niebieski długopis, notatnik: format A4, stron nie mniej niż 100) i inne środki dydaktyczne niezbędne do realizacji szkolenia. b) Doradztwo grupowe Komplet dokumentów doradczych obejmuje: narzędzia doradcze - testy, ćwiczenia, zadania. 10) Egzaminy, certyfikaty, nabyte umiejętności a) Warsztaty szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom szkolenia zaświadczenia o jego ukończeniu, potwierdzającego ich uczestnictwo w działaniach realizowanych w ramach projektu. Zaświadczenia powinny zawierać oznaczenia unijne i projektowe wymagane przez RARR SA. Ostateczny wzór i treść zaświadczeń powinny zostać przesłane Zamawiającemu do zatwierdzenia. Zaświadczenia powinny być wydane w formacie A4 na papierze przeznaczonym do wydruku zaświadczeń/certyfikatów (gramatura papieru 250 g/m2, kolor biały). W przypadku gdy Wykonawca posiada w ramach danego szkolenia/kursu prawo wydawania zaświadczeń na drukach MEN, jest on zobowiązany do wystawienia uczestnikom tego szkolenia/kursu dwóch zaświadczeń tj. jednego na druku MEN oraz drugiego z oznaczeniami unijnymi i projektowymi. b) Doradztwo grupowe Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom doradztwa zaświadczenia o odbytym doradztwie. 11) Ubezpieczenia Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników na czas trwania szkolenia/doradztwa od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z udziałem w szkoleniu/doradztwa oraz w drodze do miejsca świadczenia usługi i z powrotem, zgodnie z listą osób do ubezpieczenia przekazaną przez Zamawiającego. Wykonawca przekaże Zamawiającemu kserokopię polisy ubezpieczeniowej oraz kserokopie potwierdzenia zapłaty ubezpieczenia. 12) Nadzór nad szkoleniem Nadzór prowadzony przez Wykonawcę a) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ciągłego nadzoru i kontroli merytorycznej nad realizacją usługi. b) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach w realizacji usługi, w tym o przypadkach nieobecności uczestników szkolenia oraz wypadkach rezygnacji z uczestnictwa w trakcie realizacji usługi, pod rygorem odmowy zapłaty za szkolenie/doradztwa za te osoby. c) Wykonawca zobowiązany jest do wydruku i stosowania wzorów list obecności, list odbioru materiałów oraz list odbioru zaświadczeń/certyfikatów przekazanych przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. d) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia informacji o projekcie w miejscu prowadzenia szkolenia/doradztwa (m.in. na drzwiach do sal szkoleniowych), zgodnie z wytycznymi oznaczania projektów, przekazanymi przez Zamawiającego. Nadzór prowadzony przez Zamawiającego a) Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia wszelkich ankiet ewaluacyjnych i oceniających oraz umożliwienia przeprowadzenia kontroli realizacji szkoleń/doradztwa. b) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli szkolenia w tym warunków szkoleniowych, noclegowych, warunków higieniczno - sanitarnych, wyżywienia, treści szkolenia przed rozpoczęciem szkolenia i podczas szkolenia oraz dokonania niezapowiedzianej kontroli przebiegu i sposobu prowadzenia szkoleń i doradztwa grupowego. 13) Dokumentacja ze szkolenia/doradztwa Dokumentacja sporządzana w trakcie szkolenia/doradztwa: a) Wykonawca jest zobowiązany do wydruku i stosowania wzorów list obecności, list odbioru materiałów, list odbioru certyfikatów, zaświadczeń o odbyciu doradztwa, list potwierdzających noclegi, list potwierdzających otrzymanie pełnego wyżywienia przekazanych przez Zamawiającego. Wzory dokumentów będą przekazane Zamawiającemu przed realizacją przedmiotu zamówienia. b) Prowadzenia dokumentacji warsztatów szkoleniowych/doradztwa oddzielnie dla każdej grupy uczestników oraz jej oznakowania zgodnie z wytycznymi Zamawiającego w tym: - list obecności szkolenia za każdy dzień uczestnictwa, podpisanych przez uczestników i trenera prowadzącego szkolenie/doradztwa (listy obecności będą zawierać zapis Podpis na liście stanowi potwierdzenie obecności na szkoleniu i skorzystania z wyżywienia i noclegu) - listy obecności powinny być czytelne, nie powinny być korygowane ani poprawiane (brak możliwości użycia korektora i kreślenia). Listy obecności powinny być prowadzone odrębnie dla każdej grupy szkoleniowej. - karta czasu pracy trenera na szkoleniu i doradztwie zawierająca wymiar godzin, tematy szkolenia oraz podpisy osób prowadzących daną tematykę, wykaz obecności uczestników szkolenia/doradztwa (karta powinna być uzupełniana na bieżąco po każdym dniu zajęć i powinna być prowadzona odrębnie dla każdej grupy szkoleniowej). Karta nie powinna być korygowana ani poprawiana (brak możliwości użycia korektora i kreślenia). Każdy trener oddzielnie prowadzi kartę czasu pracy. - listy potwierdzającej otrzymanie materiałów szkoleniowych (z wyszczególnieniem, co wchodzi w ich skład) oraz listy obecności, listy odbioru certyfikatów, zaświadczeń o odbyciu doradztwa, listy potwierdzające noclegi, listy potwierdzających otrzymanie pełnego wyżywienia (listy nie mogą być poprawiane i korektorowane), powinny być przygotowane oddzielnie dla każdej grupy szkoleniowej. - Szkolenie uznaje się za zakończone jeżeli uczestnik szkolenia był obecny na minimum 90% zajęć. c) Umieszczenia informacji o projekcie w miejscu prowadzenia szkolenia zgodnie z wytycznymi oznaczania projektów przekazanymi przez Zamawiającego. d) Przeprowadzenia dwóch testów sprawdzających postęp wiedzy uczestników każdego szkolenia (na początku i na koniec szkolenia). Dokumentacja przekazywana zamawiającemu a) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania zamawiającemu kompletów materiałów szkoleniowych z warsztatów 6 dniowych i doradztwa grupowego z każdej grupy w wersji elektronicznej i w papierowej przed rozpoczęciem zajęć. b) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu każdorazowo w terminie do 3 dni po zakończeniu zajęć przez każdą grupę szkoleniową kompletu dokumentacji obejmującej: - oryginały list obecności za każdy dzień szkolenia/doradztwa, list odbioru materiałów, list odbioru certyfikatów, zaświadczeń, list potwierdzających noclegi, list potwierdzających otrzymanie pełnego wyżywienia, c) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu każdorazowo w terminie do 3 dni po zakończeniu zajęć na warsztatach 6 dniowych przez daną grupę szkoleniową kompletu dokumentacji obejmującej: - oryginały kart czasu pracy, - oryginały list potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych przez uczestników, - kserokopie wydanych uczestnikom zaświadczeń/certyfikatów potwierdzonych za zgodność z oryginałem (wraz z datą) przez Wykonawcę, - oryginały list potwierdzających odbiór zaświadczeń, - oryginały testów wiedzy, - ankietę ewaluacyjną. d) Po przeprowadzeniu doradztwa grupowego, wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu każdorazowo w terminie 3 dni kalendarzowych po zakończeniu realizacji przedmiotu zamówienia kompletu dokumentacji potwierdzającej realizację usługi obejmującego: - oryginałów kart indywidualnych usług doradczych; - kserokopii zaświadczeń o odbytym doradztwie, potwierdzonych za zgodność z oryginałem; - oryginały kart czasu pracy doradców; - oryginały list potwierdzających odbiór zaświadczeń, odbiór materiałów doradczych; - 1 kompletu materiałów doradczych obejmującego: wzory wypełnianych przez BO dokumentów, testów, ćwiczeń, zadań itp. e) Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania oznakowań unijnych na w/w dokumentach. Oznakowania unijne poda Zamawiający. f) Potwierdzeniem dostarczenia dokumentów jest protokół ich odbioru zawierający numer umowy, nazwę, datę szkolenia, datę przekazania dokumentów, nazwę/opisu dokumentu, wskazanie osób przekazujących i odbierających, podpisy osób. 14) Sposób rozliczenia, płatności a) Obowiązuje cena jednostkowa/kosztorysowa za jedną osobę. Wynagrodzenie za zrealizowaną usługę będzie płatne za liczbę przeszkolonych osób. W sytuacji rezygnacji Beneficjenta/osoby przed rozpoczęciem danego szkolenia/doradztwa kwota na tego Beneficjenta/osobę zostanie odjęta od kwoty zamówienia. W sytuacji rezygnacji uczestnika projektu w trakcie szkolenia/doradztwa Zamawiający zapłaci Wykonawcy pełne wynagrodzenie za liczbę osób, które rozpoczęły udział w szkoleniu. b) Podstawą wystawienia faktury jest przekazanie dokumentów i protokołu potwierdzającego wykonanie usługi, podpisanego przez pracownika CES RARR SA. c) Wykonawca wystawi zamawiającemu fakturę z wyszczególnieniem na fakturze rodzaju szkoleń oraz liczby przeszkolonych uczestników, materiałów szkoleniowych, noclegów, wyżywienia, honoraria trenerów, doradztwa grupowego. d) Wynagrodzenie płatne przelewem, w terminie do 30 dni od otrzymania faktury przez Zamawiającego. e) Na fakturze wykonawca wyszczególni oddzielnie kwoty za: honoraria trenerów, noclegi, wyżywienie, materiały szkoleniowe, doradztwo grupowe. 15) Transport Transport uczestników szkolenia zapewnia Zamawiający. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa: załącznik nr 1 do siwz - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 2 do siwz - wzór umowy Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej..

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.3).

  • W ogłoszeniu jest:
    IV.3) ZMIANA UMOWY Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie dotyczącym: 1) liczby osób uczestniczących warsztatach szkoleniowych (minimalna liczba osób 53, maksymalna). Zmiana liczby osób może nastąpić w wyniku: a) naboru uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych), b) braku ich zgody na uczestnictwo w szkoleniu, c) zdarzeń losowych uniemożliwiających beneficjentom ostatecznym udział w szkoleniu, 2) liczby osób uczestniczących w doradztwie (minimalna liczba osób 53, maksymalna 78). Zmiana liczby osób może nastąpić w wyniku: a) naboru uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych), b) braku ich zgody na uczestnictwo w doradztwie, c) zdarzeń losowych uniemożliwiających beneficjentom ostatecznym udział w doradztwie.

  • W ogłoszeniu powinno być:
    IV.3) ZMIANA UMOWY Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie dotyczącym: 1) liczby osób uczestniczących warsztatach szkoleniowych (minimalna liczba osób 50, maksymalna 70). Zmiana liczby osób może nastąpić w wyniku: a) naboru uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych), b) braku ich zgody na uczestnictwo w szkoleniu, c) zdarzeń losowych uniemożliwiających beneficjentom ostatecznym udział w szkoleniu, 2) liczby osób uczestniczących w doradztwie (minimalna liczba osób 50, maksymalna 70). Zmiana liczby osób może nastąpić w wyniku: a) naboru uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych), b) braku ich zgody na uczestnictwo w doradztwie, c) zdarzeń losowych uniemożliwiających beneficjentom ostatecznym udział w doradztwie..

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4).

  • W ogłoszeniu jest:
    IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 19.07.2012 godzina 13:00, miejsce: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 35-959 Rzeszów, ul. Szopena 51, pokój nr 317 - sekretariat...

  • W ogłoszeniu powinno być:
    IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 23.07.2012 godzina 13:00, miejsce: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 35-959 Rzeszów, ul. Szopena 51, pokój nr 317 - sekretariat..


Rzeszów: Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 50-70 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych.


Numer ogłoszenia: 292046 - 2012; data zamieszczenia: 08.08.2012

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 243958 - 2012r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów, woj. podkarpackie, tel. 017 8520600, 8520610, faks 017 8520611.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: spółka prawa handlowego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 50-70 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 50-70 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: Organizację obsługa techniczna, zapewnienie trenerów, zapewnienie lokalu na szkolenia, zapewnienie noclegów, zapewnienie pełnego wyżywienia, zapewnienie materiałów szkoleniowych, nadzór nad szkoleniem. Liczba osób: Uczestnikami będzie maksymalnie 70 osób jednak nie mniej niż 50 osoby. Uczestnicy szkolenia to osoby dorosłe, w tym: osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne w tym również osoby o dużym poziomie niesprawności ruchowej, osoby uzależnione, osoby bezdomne. Szacunkowa liczba osób na wózku około 7. Ostateczna liczba osób zostanie podana przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. Informacja zostanie przekazana drogą elektroniczną. Wynagrodzenie będzie odpowiednie do liczby osób podanych przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. Liczba dni i godzin warsztatów szkoleniowych: 6 dni kolejnych, w tym 48 godzin szkolenia, nie więcej niż 8 godzin szkolenia na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Liczba dni i godzin doradztwa: 50 godzin doradztwa, nie więcej niż 8 godzin na 1 dzień. 1 godzina szkolenia to 45 minut zegarowych. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych i doradztwa z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych. 1) Warsztaty szkoleniowe mają być złożone z 4 bloków tematycznych: a. Warsztaty integracyjno-motywacyjne, które pozwolą na wzmocnienie umiejętności z zakresu wyznaczania celów, pracy w zespole, motywowania siebie i innych itp. (12 h/grupę). b. Ekonomia Społeczna sposobem na zatrudnienie - obejmujące zagadnienia związane z Ekonomią Społeczną i zasady tworzenia i działalności spółdzielni socjalnych (12 h/grupę). c. Dobre praktyki - praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz występujące bariery i zagrożenia (8 h/grupę). d. Mój pomysł - praktyczne tworzenie Planów Wydatkowania Środków Finansowych, będącego podstawa do otrzymania wsparcia finansowego w ramach projektu; zarządzanie finansami; podstawy zarządzania i marketingu (16 h/grupę). 2) Doradztwo grupowe ma składać się z następującej tematyki: a. opracowanie statutu i KRS - 15 godzin / 1 grupę, b. sporządzenie planu wydatkowania środków - 20 godzin / 1 grupę, c. kwestie podatkowe i prawne działania spółdzielni socjalnych - 10 godzin / 1 grupę. d. kwestie księgowe w tym opracowanie planu kont- 5 godzin/1 grupa e. powinno zakończyć się przygotowaniem poprawnego wniosku o przyznanie środków finansowych na założenie/przystąpienie do spółdzielni socjalnej wraz z kompletem załączników, przez każdą z grup inicjatywnych i osoby przystępujące do istniejących ss Zajęcia muszą odbywać się w grupach. W jednej grupie nie mniej niż 8 osób i nie więcej niż 16 osób. 2) Termin realizacji przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia musi być w całości wykonany nie wcześniej niż 30 lipca 2012 r., a nie później niż 7 września 2012 r. W tym jak następuje: Warsztaty szkoleniowe muszą odbyć się nie wcześniej niż 30 lipca 2012 r., a nie później niż 25 sierpnia 2012 r. Doradztwo grupowe musi odbyć się nie wcześniej niż 13 sierpnia 2012 r., a nie później niż 7 września 2012 r. Wykonawca musi przeprowadzić warsztaty szkoleniowe przed doradztwem grupowym. 3) Harmonogram a) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania szczegółowych harmonogramów szkoleń/doradztwa, z rozpisaniem na daty i godziny prowadzenia zajęć oraz dostarczenia ich zamawiającemu na co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia w celu akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość korekty przedstawionych dokumentów. b) Harmonogram zajęć powinien zawierać informacje dotyczące godzin, daty i miejsca realizacji poszczególnych szkoleń/doradztwa (w tym szczegółowy adres przeprowadzania szkoleń/doradztwa wraz z podaniem numerów sal). Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20.00; nie więcej niż 8 godzin lekcyjnych dziennie (1 godzina lekcyjna = 45 minut). c) Harmonogram zajęć w trakcie trwania poszczególnych szkoleń/doradztwa nie powinien ulegać znaczącym zmianom. Wszystkie ewentualne zmiany w harmonogramie muszą zostać zgłoszone do Zamawiającego z wyprzedzeniem i mogą zostać wprowadzone dopiero po pisemnej (np. mailowej) akceptacji przez Zamawiającego. d) Wykonawca zobowiązany jest do wydrukowania i rozdania harmonogramu zaakceptowanego przez Zamawiającego uczestnikom poszczególnych szkoleń/doradztwa na pierwszych zajęciach. W przypadku wprowadzenia zmian w harmonogramie, zaakceptowanych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do ponownego wydrukowania i rozdania harmonogramu uczestnikom. 4) Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia Miejscowość położona w odległości nie mniej niż 50 km od Rzeszowa i nie więcej niż 170 km od granic Rzeszowa. Pożądane jest by była to miejscowość turystyczna, uzdrowiskowa. 5) Zapewnienie lokalu na szkolenia i noclegu podczas warsztatów szkoleniowych i doradztwa a) Warsztaty szkoleniowe: Sala na szkolenia podczas warsztatów 6 dniowych i pokoje noclegowe musi znajdować się w tym samym hotelu lub w tym samym kompleksie budynków lub w budynkach ze sobą sąsiadujących (oddalonych od siebie nie więcej niż o 200 m). Sala na szkolenia: Wykonawca ma obowiązek dysponować lub zapewnić na cele realizacji przedmiotu zamówienia bazę szkoleniową z odpowiednimi pomieszczeniami wraz z zapleczem do przeprowadzenia szkoleń dla osób dorosłych tj. sale dostosowane do prowadzenia zajęć dla grup ok. 15 osobowych, dobrze oświetlone (światło dzienne i sztuczne), wentylowane i/lub klimatyzowane (z dostępem do świeżego powietrza), posiadające odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i higieny pracy, wyposażone w akustyczne i jakościowe narzędzia i urządzenia, a także oprogramowania i pomoce dydaktyczne niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. W pobliżu sal szkoleniowych (w tym samym budynku) powinny znajdować się łazienki z węzłem sanitarnym. Noclegi: Wykonawca ma obowiązek zapewnić dla uczestników szkolenia (beneficjentów ostatecznych) noclegi. Łącznie 5 noclegów. Warunki noclegu: Nocleg: pokoje 1 lub 2 osobowe z łazienką. Każdy pokój musi być wyposażony w: dla każdej osoby jedno oddzielne łóżko wraz z kompletem pościeli, szafę/y na ubrania, Każdy pokój musi mieć łazienkę z następującym minimalnym wyposażeniem: wanna lub prysznic, umywalka, sedes, mydło, papier toaletowy, co najmniej jeden ręcznik dla osoby, łazienka jako odrębne pomieszczenie za zamykanymi drzwiami. Każdy pokój musi być zamykany na klucz, każdy pokój musi mieć okno na zewnątrz. Nocleg musi się odbywać przy zachowaniu ciszy nocnej w godzinach od 22.00 - 6.00. Pokoje i łazienki muszą być sprzątane na bieżąco tj. co najmniej raz dziennie, ręczniki muszą być zmieniane raz na dobę, mydło i papier toaletowy uzupełniane na bieżąco co najmniej raz na dobę. Temperatura w salach szkoleniowych, pokojach i łazienkach nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza. Wszyscy uczestnicy muszą być zakwaterowani w jednym budynku lub w sąsiadujących ze sobą budynkach. Wszystkie obiekty, w których będą się odbywać szkolenia, wyżywienie, noclegi muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym osób na wózkach inwalidzkich. b) Doradztwo grupowe Doradztwo będzie świadczone w budynku Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Szopena 51, w wyznaczonych przez Zamawiającego pomieszczeniach przystosowanych do spotkań doradczych. Koszty wynajmu pomieszczeń na doradztwo ponosi Zamawiający. 6) Zapewnienie wyżywienia a) Warsztaty szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wyżywienia dla każdego uczestnika szkolenia, we wszystkie dni zajęć warsztatowych, w tym: (łącznie 6 dni x 50-70 osób) - śniadanie, w godz. 7.00. - 8.30 (łącznie 5 śniadań, z wyłączeniem pierwszego dnia) - przerwa kawowa + ciastka, owoce, (co najmniej 15 minut, nie więcej niż 30 minut), - obiad, obiad dwudaniowy (1 danie: zupa, 2 danie musi się składać z co najmniej trzech składników: mięso lub ryby, warzywa - sałatka, ziemniaki lub kasza lub ryż), w godz. 13.00 -15.00 (czas trwania obiadu min. 60 minut) - przerwa kawowa + ciastka, owoce, (co najmniej 15 minut, nie więcej niż 30 minut), - kolacja, ciepła jednodaniowa kolacja (nie zupa) + zimna płyta. Godzina podania 19.00. (łącznie 5 kolacji, z wyłączeniem ostatniego dnia). Uwaga! Wykonawca w ramach wyżywienia w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia ma zakaz podawania uczestnikom szkolenia alkoholu w jakiejkolwiek postaci. Jeden gorący posiłek (np. drugie danie) na 1 uczestnika szkolenia. Zestaw obiadowy musi obejmować: mięso/rybę min 150g, ziemniaki 150g, surówkę 100g lub posiłek jarski (min. 400g/porcja) przy czym liczba posiłków jarskich nie może stanowić więcej niż 40% łącznej liczby obiadów dla każdej grupy szkoleniowej. Sposób podania ciepłego posiłku: - W sytuacji dowozu posiłków do sali szkoleniowej: obiad dla każdego uczestnika powinien być podany na gorąco w pojemniku termoizolacyjnym z kompletem sztućców jednorazowych i serwetek. Obiad może być dostarczony jako wyporcjowany lub porcjowanie może odbywać się w chwili podawania obiadu. - Posiłki w restauracji, stołówce itp. Powinny być zapewnione miejsca siedzące dla wszystkich uczestników szkolenia/kursu, posiłki powinny być serwowane na gorąco, podane na zastawie obiadowej ze sztućcami i serwetkami lub w pojemnikach termoizolacyjnych z kompletem sztućców jednorazowych i serwetek. Miejsce posiłku nie powinno być oddalone więcej niż 5 minut drogi pieszo od miejsca przeprowadzania szkolenia. Wszystkie posiłki w szczególności obiady powinny być zróżnicowane. Dany obiad (drugie danie) nie powinien powtarzać się częściej niż raz na 6 dni szkoleniowych. Pożądane jest by śniadania, obiady i kolacje były podawane w restauracji. Dwie przerwy kawowej. W ramach każdej z dwóch przerw kawowych należy zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia/kursu: - Kawę czarną rozpuszczalną - 1 filiżankę (min. 200 ml)na osobę, - Herbatę czarną tradycyjną - 1 filiżankę na osobę, - Kawa i herbata powinny być podawane w oryginalnych opakowaniach lub wyłożone na talerzykach wraz z termosami z wrzątkiem. - Wodę mineralną gazowaną, niegazowaną lub soki - 1,0 l na 1 osobę/ na 1 dzień. - Cukier, płynne mleko do kawy, cytrynę do herbaty w plastrach dla wszystkich uczestników. - Ciastka 2 szt ciastka porcjowanego na 1 osobę na 1 dzień. - Owoce (banan, jabłko, pomarańcza) co najmniej po 1 na 1 osobę na 1 dzień (banan, jabłko, pomarańcza) b) Doradztwo grupowe Jedna przerwa kawowa, każdemu uczestnikowi należy zapewnić: - Kawę czarną rozpuszczalną - 1 filiżankę (min. 200 ml)na osobę, - Herbatę czarną tradycyjną - 1 filiżankę na osobę, - Kawa i herbata powinny być podawane w oryginalnych opakowaniach lub wyłożone na talerzykach wraz z termosami z wrzątkiem. - Wodę mineralną gazowaną, niegazowaną lub soki - 1,0 l na 1 osobę/ na 1 dzień. - Cukier, płynne mleko do kawy, cytrynę do herbaty w plastrach dla wszystkich uczestników. - Ciastko porcjowane 1 szt. na 1 osobę na 1 dzień. Sposób podania: w formie szwedzkiego stołu z zapewnieniem filiżanek, szklanek, kubków, talerzyków, łyżeczek, serwetek. Przerwy kawowe powinny odbywać się w lub w pobliżu sali szkoleniowej. Czas na przerwy kawowe należy doliczyć do założonej liczby godzin dydaktycznych szkolenia/doradztwa. Koszty posiłków, dowozu cateringu, sprzętu, obsługi kelnerskiej ponosi Wykonawca. W przypadku zaistnienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia okoliczności wskazujących na niewywiązywanie się przez wykonawcę w należyty sposób z powierzonych jej zadań, Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zmiany sposobu realizacji tej części przedmiotu zamówienia bądź wymiany wybranej przez Wykonawcę firmy cateringowej. 7) Zapewnienie trenerów /szkoleniowców W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca musi dysponować odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, której powierzy realizację przedmiotu zamówienia tj. szkoleń i doradztwa według potrzeb. Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje łącznie co najmniej 4 osobami, do przeprowadzenia warsztatów 6 dniowych, o następujących kwalifikacjach: a) w celu wykonania szkolenia na temat: Warsztaty integracyjno-motywacyjne, które pozwolą na wzmocnienie umiejętności z zakresu wyznaczania celów, pracy w zespole, motywowania siebie i innych itp. (12 h/grupę). - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie psychologiczne i kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem, co najmniej na poziomie wyższym. b) w celu wykonania szkolenia na temat: Ekonomia Społeczna sposobem na zatrudnienie - obejmujący zagadnienia związane z Ekonomią Społeczną i zasady tworzenia i działalności spółdzielni socjalnych (12 h/grupę) - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie prawnicze i kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem/kursem, co najmniej na poziomie wyższym. c) w celu wykonania szkolenia na temat: Dobre praktyki - praktyczne aspekty funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz występujące bariery i zagrożenia (8 h/grupę) - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie i/lub kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem/kursem, co najmniej na poziomie wyższym; - Praktyczne doświadczenie w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnej. d) w celu wykonania szkolenia na temat: Mój pomysł - praktyczne tworzenie Planów Wydatkowania Środków Finansowych, będącego podstawą do otrzymania wsparcia finansowego w ramach projektu; zarządzanie finansami; podstawy zarządzania i marketingu (16 h/grupę) - nie mniej niż 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - doświadczenie w prowadzeniu danego szkolenia/kursu zawodowego (minimum 150 godzin przeprowadzonych szkoleń/kursów w tym zakresie); - doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi; - wykształcenie ekonomiczne i kwalifikacje w kierunku związanym z prowadzonym szkoleniem/kursem, co najmniej na poziomie wyższym. e) w celu wykonania doradztwa wykonawca wykaże, że dysponuje łącznie co najmniej 3 osobami / doradcami, w tym: e1) co najmniej 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - posiada wykształcenie wyższe prawnicze, - posiada doświadczenie zawodowe: przeprowadziła co najmniej 150 godzin doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, e2) co najmniej 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, - posiada doświadczenie zawodowe: przeprowadziła co najmniej 150 godzin doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, e3) co najmniej 1 osoba o następujących kwalifikacjach: - posiada wykształcenie wyższe, - posiada doświadczenie zawodowe: przeprowadziła co najmniej 150 godzin doradztwa w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, Wykaz osób zostanie doręczony zamawiającemu w terminie do 3 dni od daty zawarcia umowy. 8) Program szkolenia a) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania szczegółowych programów szkoleń i doradztwa - z rozpisaniem na dni i godziny (przypadające na dane grupy zagadnień) oraz dostarczenia ich zamawiającemu na co najmniej 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia lub doradztwa w celu akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość korekty przedstawionych dokumentów. b) Programy poszczególnych szkoleń i doradztwa powinny zawierać informacje dotyczące ich tematyki z podziałem na zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz informacje dotyczące wiedzy i umiejętności jakie zdobędą uczestnicy po ich zakończeniu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korekty programów szkoleń i doradztwa w zakresie nieograniczonym regulacjami prawnymi. 9) Materiały szkoleniowe Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania materiałów szkoleniowych (opracowania, wydruku materiałów szkoleniowych, bądź zakupu podręczników) dla każdego uczestnika poszczególnych szkoleń/doradztwa. Materiały muszą być dostosowane do danego rodzaju szkolenia/doradztwa i powinny pozwalać na samodzielną edukację z zakresu jego tematyki. Komplet materiałów powinien zostać rozdany Beneficjentom w pierwszym dniu zajęć za potwierdzeniem odbioru (wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego). Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu wersji papierowej jednego kompletu materiałów szkoleniowych dla każdego rodzaju szkolenia/doradztwa, który realizuje w ramach przedmiotu zamówienia. Koszty opracowania, transportu i powielenia materiałów szkoleniowych ponosi Wykonawca. a) Warsztaty szkoleniowe: Komplet materiałów uczestnika szkolenia obejmuje: - papierową wersję materiałów szkoleniowych (format A4, minimum 100 stron, trwale spiętych np. zbindowanych, bądź podręcznik spójny z zakresem tematycznym danego szkolenia/kursu); - materiały papiernicze (niebieski długopis, notatnik: format A4, stron nie mniej niż 100) i inne środki dydaktyczne niezbędne do realizacji szkolenia. b) Doradztwo grupowe Komplet dokumentów doradczych obejmuje: narzędzia doradcze - testy, ćwiczenia, zadania. 10) Egzaminy, certyfikaty, nabyte umiejętności a) Warsztaty szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom szkolenia zaświadczenia o jego ukończeniu, potwierdzającego ich uczestnictwo w działaniach realizowanych w ramach projektu. Zaświadczenia powinny zawierać oznaczenia unijne i projektowe wymagane przez RARR SA. Ostateczny wzór i treść zaświadczeń powinny zostać przesłane Zamawiającemu do zatwierdzenia. Zaświadczenia powinny być wydane w formacie A4 na papierze przeznaczonym do wydruku zaświadczeń/certyfikatów (gramatura papieru 250 g/m2, kolor biały). W przypadku gdy Wykonawca posiada w ramach danego szkolenia/kursu prawo wydawania zaświadczeń na drukach MEN, jest on zobowiązany do wystawienia uczestnikom tego szkolenia/kursu dwóch zaświadczeń tj. jednego na druku MEN oraz drugiego z oznaczeniami unijnymi i projektowymi. b) Doradztwo grupowe Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom doradztwa zaświadczenia o odbytym doradztwie. 11) Ubezpieczenia Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników na czas trwania szkolenia/doradztwa od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z udziałem w szkoleniu/doradztwa oraz w drodze do miejsca świadczenia usługi i z powrotem, zgodnie z listą osób do ubezpieczenia przekazaną przez Zamawiającego. Wykonawca przekaże Zamawiającemu kserokopię polisy ubezpieczeniowej oraz kserokopie potwierdzenia zapłaty ubezpieczenia. 12) Nadzór nad szkoleniem Nadzór prowadzony przez Wykonawcę a) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ciągłego nadzoru i kontroli merytorycznej nad realizacją usługi. b) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o pojawiających się problemach w realizacji usługi, w tym o przypadkach nieobecności uczestników szkolenia oraz wypadkach rezygnacji z uczestnictwa w trakcie realizacji usługi, pod rygorem odmowy zapłaty za szkolenie/doradztwa za te osoby. c) Wykonawca zobowiązany jest do wydruku i stosowania wzorów list obecności, list odbioru materiałów oraz list odbioru zaświadczeń/certyfikatów przekazanych przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. d) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia informacji o projekcie w miejscu prowadzenia szkolenia/doradztwa (m.in. na drzwiach do sal szkoleniowych), zgodnie z wytycznymi oznaczania projektów, przekazanymi przez Zamawiającego. Nadzór prowadzony przez Zamawiającego a) Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia wszelkich ankiet ewaluacyjnych i oceniających oraz umożliwienia przeprowadzenia kontroli realizacji szkoleń/doradztwa. b) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli szkolenia w tym warunków szkoleniowych, noclegowych, warunków higieniczno - sanitarnych, wyżywienia, treści szkolenia przed rozpoczęciem szkolenia i podczas szkolenia oraz dokonania niezapowiedzianej kontroli przebiegu i sposobu prowadzenia szkoleń i doradztwa grupowego. 13) Dokumentacja ze szkolenia/doradztwa Dokumentacja sporządzana w trakcie szkolenia/doradztwa: a) Wykonawca jest zobowiązany do wydruku i stosowania wzorów list obecności, list odbioru materiałów, list odbioru certyfikatów, zaświadczeń o odbyciu doradztwa, list potwierdzających noclegi, list potwierdzających otrzymanie pełnego wyżywienia przekazanych przez Zamawiającego. Wzory dokumentów będą przekazane Zamawiającemu przed realizacją przedmiotu zamówienia. b) Prowadzenia dokumentacji warsztatów szkoleniowych/doradztwa oddzielnie dla każdej grupy uczestników oraz jej oznakowania zgodnie z wytycznymi Zamawiającego w tym: - list obecności szkolenia za każdy dzień uczestnictwa, podpisanych przez uczestników i trenera prowadzącego szkolenie/doradztwa (listy obecności będą zawierać zapis Podpis na liście stanowi potwierdzenie obecności na szkoleniu i skorzystania z wyżywienia i noclegu) - listy obecności powinny być czytelne, nie powinny być korygowane ani poprawiane (brak możliwości użycia korektora i kreślenia). Listy obecności powinny być prowadzone odrębnie dla każdej grupy szkoleniowej. - karta czasu pracy trenera na szkoleniu i doradztwie zawierająca wymiar godzin, tematy szkolenia oraz podpisy osób prowadzących daną tematykę, wykaz obecności uczestników szkolenia/doradztwa (karta powinna być uzupełniana na bieżąco po każdym dniu zajęć i powinna być prowadzona odrębnie dla każdej grupy szkoleniowej). Karta nie powinna być korygowana ani poprawiana (brak możliwości użycia korektora i kreślenia). Każdy trener oddzielnie prowadzi kartę czasu pracy. - listy potwierdzającej otrzymanie materiałów szkoleniowych (z wyszczególnieniem, co wchodzi w ich skład) oraz listy obecności, listy odbioru certyfikatów, zaświadczeń o odbyciu doradztwa, listy potwierdzające noclegi, listy potwierdzających otrzymanie pełnego wyżywienia (listy nie mogą być poprawiane i korektorowane), powinny być przygotowane oddzielnie dla każdej grupy szkoleniowej. - Szkolenie uznaje się za zakończone jeżeli uczestnik szkolenia był obecny na minimum 90% zajęć. c) Umieszczenia informacji o projekcie w miejscu prowadzenia szkolenia zgodnie z wytycznymi oznaczania projektów przekazanymi przez Zamawiającego. d) Przeprowadzenia dwóch testów sprawdzających postęp wiedzy uczestników każdego szkolenia (na początku i na koniec szkolenia). Dokumentacja przekazywana zamawiającemu a) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania zamawiającemu kompletów materiałów szkoleniowych z warsztatów 6 dniowych i doradztwa grupowego z każdej grupy w wersji elektronicznej i w papierowej przed rozpoczęciem zajęć. b) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu każdorazowo w terminie do 3 dni po zakończeniu zajęć przez każdą grupę szkoleniową kompletu dokumentacji obejmującej: - oryginały list obecności za każdy dzień szkolenia/doradztwa, list odbioru materiałów, list odbioru certyfikatów, zaświadczeń, list potwierdzających noclegi, list potwierdzających otrzymanie pełnego wyżywienia, c) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu każdorazowo w terminie do 3 dni po zakończeniu zajęć na warsztatach 6 dniowych przez daną grupę szkoleniową kompletu dokumentacji obejmującej: - oryginały kart czasu pracy, - oryginały list potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych przez uczestników, - kserokopie wydanych uczestnikom zaświadczeń/certyfikatów potwierdzonych za zgodność z oryginałem (wraz z datą) przez Wykonawcę, - oryginały list potwierdzających odbiór zaświadczeń, - oryginały testów wiedzy, - ankietę ewaluacyjną. d) Po przeprowadzeniu doradztwa grupowego, wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu każdorazowo w terminie 3 dni kalendarzowych po zakończeniu realizacji przedmiotu zamówienia kompletu dokumentacji potwierdzającej realizację usługi obejmującego: - oryginałów kart indywidualnych usług doradczych; - kserokopii zaświadczeń o odbytym doradztwie, potwierdzonych za zgodność z oryginałem; - oryginały kart czasu pracy doradców; - oryginały list potwierdzających odbiór zaświadczeń, odbiór materiałów doradczych; - 1 kompletu materiałów doradczych obejmującego: wzory wypełnianych przez BO dokumentów, testów, ćwiczeń, zadań itp. e) Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania oznakowań unijnych na w/w dokumentach. Oznakowania unijne poda Zamawiający. f) Potwierdzeniem dostarczenia dokumentów jest protokół ich odbioru zawierający numer umowy, nazwę, datę szkolenia, datę przekazania dokumentów, nazwę/opisu dokumentu, wskazanie osób przekazujących i odbierających, podpisy osób. 14) Sposób rozliczenia, płatności a) Obowiązuje cena jednostkowa/kosztorysowa za jedną osobę. Wynagrodzenie za zrealizowaną usługę będzie płatne za liczbę przeszkolonych osób. W sytuacji rezygnacji Beneficjenta/osoby przed rozpoczęciem danego szkolenia/doradztwa kwota na tego Beneficjenta/osobę zostanie odjęta od kwoty zamówienia. W sytuacji rezygnacji uczestnika projektu w trakcie szkolenia/doradztwa Zamawiający zapłaci Wykonawcy pełne wynagrodzenie za liczbę osób, które rozpoczęły udział w szkoleniu. b) Podstawą wystawienia faktury jest przekazanie dokumentów i protokołu potwierdzającego wykonanie usługi, podpisanego przez pracownika CES RARR SA. c) Wykonawca wystawi zamawiającemu fakturę z wyszczególnieniem na fakturze rodzaju szkoleń oraz liczby przeszkolonych uczestników, materiałów szkoleniowych, noclegów, wyżywienia, honoraria trenerów, doradztwa grupowego. d) Wynagrodzenie płatne przelewem, w terminie do 30 dni od otrzymania faktury przez Zamawiającego. e) Na fakturze wykonawca wyszczególni oddzielnie kwoty za: honoraria trenerów, noclegi, wyżywienie, materiały szkoleniowe, doradztwo grupowe. 15) Transport Transport uczestników szkolenia zapewnia Zamawiający. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa: załącznik nr 1 do siwz - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 2 do siwz - wzór umowy Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.11.10.00-5, 79.14.00.00-7, 79.22.10.00-9, 79.34.11.00-7, 79.40.00.00-8, 79.41.00.00-1, 79.41.10.00-8, 79.41.11.00-9, 79.41.20.00-5, 79.41.40.00-9, 85.31.23.20-8, 80.50.00.00-9, 55.30.00.00-3, 55.32.00.00-9, 55.32.10.00-6, 55.52.00.00-1, 55.10.00.00-1, 55.11.00.00-4.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Projekt Podkarpackie spółdzielnie socjalne - Informacje o projekcie: Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej Numer i nazwa Działania: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnieniu sektora ekonomii społecznej Numer i nazwa Poddziałania: 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej Województwo: podkarpackie Instytucja, w której wniosek został złożony: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie Numer konkursu: 10/POKL/7.2.2/2010 Tytuł projektu: Podkarpackie spółdzielnie socjalne..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
06.08.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Pan Ireneusz T. Kozera prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: The Quality of Life, {Dane ukryte}, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 112874,27 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    88830,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    88830,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    125500,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@rarr.rzeszow.pl
tel: 017 86 76 200, 017 86 76 240, 017 86 76 239
fax: 178 520 611
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-07-18
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 24395820120
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-07-09
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 50 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.rarr.rzeszow.pl
Informacja dostępna pod: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 35-959 Rzeszów, ul. Szopena 51, pokój nr 314.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
55100000-1 Usługi hotelarskie
55110000-4 Hotelarskie usługi noclegowe
55300000-3 Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55320000-9 Usługi podawania posiłków
55321000-6 Usługi przygotowywania posiłków
55520000-1 Usługi dostarczania posiłków
79111000-5 Usługi w zakresie doradztwa prawnego
79140000-7 Doradztwo prawne i usługi informacyjne
79221000-9 Usługi w zakresie doradztwa podatkowego
79341100-7 Doradcze usługi reklamowe
79400000-8 Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne
79410000-1 Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania
79411000-8 Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania
79411100-9 Usługi doradcze w zakresie rozwoju działalności gospodarczej
79412000-5 Usługi doradcze w zakresie zarządzania finansami
79414000-9 Usługi doradcze w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi
80500000-9 Usługi szkoleniowe
85312320-8 Usługi doradztwa
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Warsztaty szkoleniowe i doradztwo grupowe dla 50-70 osób zakładających spółdzielnie socjalne i przystępujących do spółdzielni socjalnych. Pan Ireneusz T. Kozera prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: The Quality of Life
Grodzisk Mazowiecki
2012-08-08 88 830,00