Ogłoszenie nr 300922 - 2016 z dnia 2016-08-12 r.
Strzelin: Kuropatnik – droga dojazdowa do gruntów rolnych.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU -

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie, krajowy numer identyfikacyjny 52863000000, ul. ul. Ząbkowicka  11, 57100   Strzelin, woj. dolnośląskie, państwo , tel. 071 3921971 w. 154, e-mail , faks 713 921 303.
Adres strony internetowej (URL): http://bip.gmstrzelin.finn.pl/


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
tak
http://bip.gmstrzelin.finn.pl/


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
nie


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

tak
Inny sposób:
osobiście lub pocztą lub pocztą kurierską
Pod adres:
Urząd Miasta i Gminy Strzelin, ul. Ząbkowicka 11, 57-100 Strzelin, pok. nr 20. Biuro Obsługi Interesanta


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kuropatnik – droga dojazdowa do gruntów rolnych.

Numer referencyjny:
ZP.16.2016

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:


II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej prowadzącej do gruntów rolnych w miejscowości Kuropatnik (ul. Leśna) o długości ok. 980 mb, która obejmuje w szczególności: - przygotowanie podbudowy; - wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej; - wykonanie zjazdów indywidualnych na posesje; - wykonanie karczowania – oczyszczenie rowu z krzewów; - wykonanie ścianek czołowych dla przepustów fi 400 mm,fi 500 mm,fi 600 mm; - wykonanie skrzyżowań z drogami przyległymi; - ułożenie nowych krawężników betonowych na długości ok. 27 mb; - ułożenie ścieków przykrawędziowych na długości ok. 60 mb; Na dzień odbioru zadania należy uporządkować teren budowy oraz zaplecza budowy (miejsce składowania materiałów i stacjonowania sprzętu). W zakres realizacji przedsięwzięcia wchodzą wszystkie elementy prac niezbędne do wykonania przedsięwzięcia uwzględnionego w dokumentacji technicznej, na której składają się: - Projekt techniczny - rysunki i szkice pn: „Kuropatnik przebudowa drogi. Droga dojazdowa do gruntów rolnych”; - Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót; - Przedmiar robót.


II.5) Główny kod CPV:
45000000-7

Dodatkowe kody CPV:
45100000-8, 45233140-2, 45233120-6

II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 21/10/2016


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Wykonawca spełnia warunek, jeżeli w obszarze objętym zamówieniem Wykonawca powinien posiadać minimalny roczny obrót większy niż 800 000,00 zł. (słownie: pięćset tysięcy złotych) lub jej równowartość w walucie.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Wykonawca winien wykazać wykonanie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, robót budowlanych: - których przedmiotem było wykonanie min. 1 zadania podobnego . tzn. budowa, przebudowa lub remont drogi o nawierzchni bitumicznej wartości powyżej 300.000,00 zł; Wykonawca spełnia warunek, jeżeli dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym dysponuje: a)kierownik budowy: 1 osoba posiadająca uprawienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej i należąca do właściwej Izby Samorządu Zawodowego (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie [Dz. U. z dnia 24 września 2014 r. poz. 1278], przepisami ustawy Prawo Budowlane i ustawy z 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów [Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 z późn. zm.]) albo odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12 a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (t. j. Dz. U. z 2010r., Nr 243, poz.1623 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2016 r., poz. 65); które pozwalać będą na pełnienie funkcji kierownika budowy w zakresie objętym umową. Kierownik budowy powinien być członkiem właściwej izby samorządu zawodowego ubezpieczonymi od odpowiedzialności cywilnej.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
nie

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 9.2.2) niniejszej IDW - składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzająco odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - 3. Oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

- oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami - Wykaz robót budowlanych sporządzony według wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - oświadczenie wykonawcy o rocznym obrocie wykonawcy w obszarze objętym zamówieniem

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
nie


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:
z kilkoma wykonawcami
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) : nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):

Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Aukcja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60
Gwarancja i rękojmia40


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
UMOWA nr ZP/…/WRGI/2016 W dniu ……........2016r. pomiędzy: Gminą Strzelin z siedzibą w Strzelinie, ul. Ząbkowicka 11, 57-100 Strzelin reprezentowaną przez: Dorotę Pawnuk - Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Strzelin zwanym w dalszej treści umowy „Zamawiającym” a zwanym dalej Wykonawcą reprezentowanym przez: § 1 Przedmiot umowy 1. Zamawiający powierza a Wykonawca przyjmuje do realizacji zadanie pn: „Kuropatnik – droga dojazdowa do gruntów rolnych” (dalej: „Przedmiot umowy”). 2. Przedmiot umowy jest zgodny z SIWZ, projektem technicznym, szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowanymi przez: MARBUD Zakład Budowlano-Projektowy Marek Jakób, ul. Zielińskiego 26/17, 53-534 Wrocław. 3. Przedmiot umowy został określony w dokumentacji projektowej, którą Zamawiający przekaże Wykonawcy w dniu podpisania niniejszej Umowy. 4. Potwierdzenie przekazania dokumentacji projektowej jak również każdego innego dokumentu wymienionego i nie wymienionego w niniejszej Umowie nastąpi na podstawie protokołu podpisanego przez Strony, w dacie przekazania dokumentacji. 5. Integralną częścią niniejszej Umowy są następujące dokumenty: 1) Załącznik nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia - część III Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwany dalej „OPZ”; 2) Załącznik nr 2 - Oferta Wykonawcy; 3) Załącznik nr 3 - Instrukcja Dla Wykonawców, zwana dalej „IDW”; 4) Załącznik nr 4 - Wzór Karty Gwarancyjnej. 5) Załącznik nr 5 - Dokumentacja Projektowa 6. W przypadku rozbieżności zapisów poszczególnych dokumentów, określonych w ust. 5 niniejszego paragrafu pierwszeństwo mają postanowienia określone w tych dokumentach w następującej kolejności: 1) Dokumentacja projektowa, w tym: - dokumentacja techniczna (projekt budowlano-wykonawczy); 2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych; 3) Wzór karty Gwarancyjnej (Gwarancja Jakości); 4) Oferta Wykonawcy. 7. Wykonawca jest zobowiązany wykonać Przedmiot umowy środkami, narzędziami, materiałami i siłami własnymi, zgodnie z projektem i dokumentacją, o której mowa w ust. 2 i 3 niniejszego paragrafu oraz zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa. § 2 Termin realizacji 1. Terminy realizacji Przedmiotu umowy: 1) Rozpoczęcie: od dnia podpisania niniejszej Umowy 2) Zakończenie: do dnia 21.10.2016 roku. 2. W terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania niniejszej Umowy, Wykonawca robót budowlanych przedstawi Zamawiającemu harmonogram realizacji prac i finansowania Przedmiotu umowy, w którym zostaną przewidziane szczegółowo terminy zakończenia poszczególnych części – etapów robót. Harmonogram ten będzie wiążący dla Wykonawcy po zaakceptowaniu go przez Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru. 3. Potwierdzeniem wykonania prac jest podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru końcowego Przedmiotu umowy. Dokumentacja budowy 1. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić na bieżąco i przechowywać dokumenty budowy, a w szczególności: 1) protokóły odbiorów robót; 2) dokumentację powykonawczą. 2. Do obowiązków Wykonawcy należy też opracowanie i przekazanie Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu realizacji prac i finansowania Przedmiotu umowy, o którym mowa w § 2 ust. 2 niniejszej Umowy. § 7 Wynagrodzenie Wykonawcy 1. Wynagrodzeniem za wykonanie Przedmiotu umowy jest cena ryczałtowa zaoferowana w Ofercie Wykonawcy, stanowiącej załącznik nr 2 do niniejszej Umowy. 2. Strony ustalają całkowite ryczałtowe wynagrodzenie Wykonawcy w wysokości: PLN (z podatkiem VAT) słownie: w tym podatek VAT PLN słownie: 3. Wynagrodzenie Wykonawcy nie będzie podlegało waloryzacji. 4. Zamawiający wypłaci do 90% całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy brutto, o którym mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu, w formie częściowych płatności dokonywanych proporcjonalnie do rzeczowego postępu prac na podstawie podpisanych przez Strony protokołów odbiorów częściowych, rzeczowego postępu prac i pozostałej dokumentacji, o której mowa w ust. 8 niniejszego paragrafu i §8 ust. 1 niniejszej Umowy. 5. Rzeczowy postęp prac, o którym mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu, z uwzględnieniem §13 i §14 niniejszej Umowy stwierdzany będzie na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego Potwierdzenia Wykonania Robót (zwane także Świadectwem Płatności), z wnioskiem o płatność, o które Wykonawca wystąpi nie częściej niż raz w miesiącu – częściowa płatność. 6. Zamawiający wypłaci pozostałe 10% całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy brutto, o którym mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu z uwzględnieniem §13 i §14 niniejszej Umowy, na podstawie protokołu odbioru końcowego, zatwierdzonego i podpisanego przez Zamawiającego po zrealizowaniu przez Wykonawcę pełnego zakresu przedmiotu umowy. 7. Zapłata wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu, nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionych przez Wykonawcę faktur VAT. § 8 Warunki płatności 1. Rozliczenie Przedmiotu umowy odbywać się będzie fakturami częściowymi wystawionymi na podstawie podpisanych przez Zamawiającego protokołów odbioru częściowego, zatwierdzonego przez Zamawiającego Świadectwa Płatności, o którym mowa w §7 ust. 5 niniejszej Umowy oraz w przypadku, gdy roboty wykonywane były z udziałem podwykonawców podstawę do wystawienia faktury VAT stanowi: 1) częściowy protokół odbioru robót podpisany przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego z określeniem zakresu rzeczowego i finansowego wykonywanego przez podwykonawców oraz operat kolaudacyjny, o którym mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu; 2) kopie faktur VAT wystawionych Wykonawcy (wraz z poświadczeniem wykonawcy o zgodności kopii z oryginałem) przez podwykonawców za wykonane przez nich roboty objęte wystawioną przez Wykonawcę fakturą VAT; 3) kopie przelewu bankowego lub inny dokument świadczący o dokonaniu zapłaty (wraz z poświadczeniem wykonawcy o zgodności kopii z oryginałem) do pełnej wysokości kwoty wynikłej z przedstawionych faktur VAT; 4) warunkiem wypłaty drugiej i następnych części wynagrodzenia rozliczanego fakturami częściowymi jest przedstawienie przez Wykonawcę dowodu zapłaty wymagalnego wynagrodzenia podwykonawców i dalszych podwykonawców biorących udział w realizacji odebranych robót budowlanych oraz oświadczeń podwykonawców o otrzymaniu całości wynagrodzenia za zakres prac wykonanych przez podwykonawców, które to prace są objęte fakturą VAT częściową wystawioną przez Wykonawcę. 2. Całkowite rozliczenia robót nastąpi na podstawie faktury VAT końcowej wystawionej przez Wykonawcę po zakończeniu i odbiorze całości Przedmiotu Umowy. 3. Podstawę do wystawienia faktury VAT końcowej stanowi: 1) w przypadku, gdy roboty wykonywane były bez udziału podwykonawców: a) protokół odbioru końcowego robót podpisany przez komisję odbiorową powołaną przez Zamawiającego oraz operat kolaudacyjny, o którym mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu; 2) w przypadku, gdy roboty wykonywane były z udziałem podwykonawców i dalszych podwykonawców: a) protokół odbioru końcowego robót podpisany przez komisję odbiorową powołaną przez Zamawiającego z określeniem zakresu rzeczowego i finansowego wykonywanego przez podwykonawców oraz operat kolaudacyjny, o którym mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu, obejmujący zakres prac objętych wystawioną przez Wykonawcę fakturą VAT końcową; b) kopie faktur VAT wystawionych Wykonawcy (wraz z poświadczeniem Wykonawcy o zgodności kopii z oryginałem) przez podwykonawców i dalszych podwykonawców za wykonane przez nich roboty objętych wystawioną przez Wykonawcę fakturą VAT końcową; c) kopie przelewu bankowego lub inny dokument świadczący o dokonaniu zapłaty na rzecz podwykonawców i dalszych podwykonawców (wraz z poświadczeniem Wykonawcy o zgodności kopii z oryginałem) do pełnej wysokości kwoty wynikłej z przedstawionych faktur VAT za prace rozliczane na podstawie wystawionej przez Wykonawcę fakturze VAT końcowej; d) oryginał oświadczenia podwykonawców i dalszych podwykonawców (lub notarialnie poświadczona kopia) o otrzymaniu od Wykonawcy pełnego wynagrodzenia za wskazany na fakturach VAT podwykonawcy zakres robót objęty rozliczeniem określonym w wystawionej przez Wykonawcę fakturze VAT końcowej. 4. Operatem kolaudacyjnym jest dokument, na który składają się wszystkie dokumenty z odnotowanymi zmianami, zaistniałymi w czasie realizacji robót budowlanych (dokumentacja powykonawcza), wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób, inwentaryzacja geodezyjna, instrukcje technologiczne (w tym: schematy energetyczne i elektryczne, instrukcja obsługi maszyn i urządzeń), dziennik budowy oraz wszelkie certyfikaty, aprobaty techniczne, atesty wymagane Ustawą Prawo Budowlane i Ustawą o wyrobach budowlanych i innych przepisów, a także pozytywne wyniki badań określone Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015r. poz. 1989). 5. Faktury VAT będą wystawione przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego. 6. Zapłata faktury VAT, wystawionej zgodnie z niniejszą Umową, nastąpi w formie przelewu na konto Wykonawcy wskazane na fakturze VAT, w terminie 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT. 7. Za dzień zapłaty uważany będzie dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. 8. Zamawiający zatrzyma wynagrodzenie Wykonawcy należne za odebrane prace w przypadku niespełnienia któregokolwiek z warunków określonych w ust. 1 niniejszego paragrafu i dokona bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną pisemnie przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub który zawarł przedłożoną Zamawiającemu umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi w przypadku uchylenia się od obowiązku zapłaty odpowiednio przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę zamówienia na roboty budowlane, wyłączenie na podstawie podpisanego przez Wykonawcę i podwykonawcę lub podwykonawcę i dalszego podwykonawcę protokołu odbioru prawidłowo wykonanych prac objętych umową o podwykonawstwo. 9. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 8 niniejszego paragrafu, dotyczy wyłącznie należności powstałych po zaakceptowaniu przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub przedłożeniu Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo, której przedmioty są dostawy lub usługi. 10. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie wyłącznie za prawidłowo wykonany przedmiot umowy, bez odsetek, należnych podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy. 11. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający jest obowiązany umożliwić Wykonawcy zgłoszenie pisemnych uwag, dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 8 niniejszego paragrafu. Zamawiający informuje o terminie zgłaszania uwag, nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia tej informacji. 12. W przypadku zgłoszenia uwag, o których mowa w ust. 11 niniejszego paragrafu w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może: a. nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, jeżeli Wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty, albo b. złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości Zamawiającego co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy, albo c. dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, jeżeli podwykonawca lub dalszy podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty. 13. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 8 niniejszego paragrafu, Zamawiający potrąca kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego Wykonawcy, na co Wykonawca wyraża zgodę. Warunki szczególne 1. Ilekroć w umowie mowa jest o: 1) Pracach towarzyszących - należy rozumieć przez to prace niezbędne do wykonania robót podstawowych, nie zaliczane do robót tymczasowych, w tym m.in. geodezyjne wytyczanie i inwentaryzacja powykonawcza; 2) Robotach tymczasowych – należy rozumieć przez to roboty, które są projektowane i wykonywane jako potrzebne do wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane Zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót podstawowych. 2. Wykonawca zrealizuje, w ramach wynagrodzenia ryczałtowego, wszelkie potrzebne roboty tymczasowe, zgodnie z zapisami specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz urządzi placu budowy - w tym wykona zasilanie w wodę i energię, ogrodzenie – w szczególności umieści na budowie, w widocznym miejscu, tablicę informacyjną oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, a także zapewni realizację obowiązków kierownika budowy, wynikających z ustawy Prawo Budowlane. 3. Wykonawca wykona prace towarzyszące, zgodnie z zapisami specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w zakresie Przedmiotu umowy, łącznie z dostarczeniem inwentaryzacji powykonawczej i powykonawczej mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:500 w 3 egz. 4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za składniki majątkowe Wykonawcy znajdujące się w trakcie realizacji przedmiotu umowy na terenie budowy. 5. Wykonawca odpowiada za bezpieczeństwo wykonywanych robót, a w szczególności za bezpieczne warunki poruszania się pojazdów i pieszych w obrębie realizowanych tytułem Przedmiotu umowy robót. 6. Wykonawca zapewni stały dozór nad wybudowanym mieniem do dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy. 7. Wykonawca w ramach wynagrodzenia ryczałtowego zapewni ruch zastępczy na czas realizacji robót. 8. Wykonawca zabezpieczy istniejące na terenie budowy uzbrojenie. 9. Wykonawca winien utrzymać w czystości koła pojazdów wyjeżdżających z terenu budowy. 10. Wykonawca zobowiązuje się zwrócić 1 egz. dokumentacji technicznej w momencie zgłoszenia przedmiotu umowy do odbioru. 11. Na dzień zgłoszenia gotowości do odbioru Wykonawca przekaże Zamawiającemu operat kolaudacyjny, o którym mowa w § 8 ust. 4 niniejszej umowy. Niedostarczenie operatu kolaudacyjnego dla celów odbioru robót jest uważane jako nie zakończenie robót i uniemożliwia dokonanie odbioru Przedmiotu umowy przez Zamawiającego. 12. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania na terenie wykonywania przedmiotu umowy należytego ładu i porządku oraz po zakończeniu robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany uprzątnąć teren placu budowy i usunąć zbędne materiały i odpady na własny koszt oraz przywrócić teren do stanu pierwotnego. § 10 Warunki realizacji Przedmiotu umowy 1. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przy realizacji Przedmiotu umowy wszystkich warunków i wymogów wynikających z dokumentacji i załączonych do niej uzgodnień. Wszystkie roboty budowlane muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami, wiedzą techniczną oraz doświadczeniem Wykonawcy. 2. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonywanych robót oraz za zgodność realizacji z dokumentacją projektową i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. 3. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność względem Zamawiającego za jakość, terminowość oraz bezpieczeństwo robót, które wykonuje sam oraz przy pomocy podwykonawców. 4. Wykonawca zobowiązuje się w trakcie trwania robót, aż do ich odbioru – utrzymać teren budowy jak i miejsce wykonywania robót, w stanie wolnym od zbędnych przeszkód, usuwać na bieżąco zbędne materiały, odpadki, śmieci, urządzenia prowizoryczne, które nie są już potrzebne. Jest również odpowiedzialny za przestrzeganie przepisów BHP i p.poż., a także odpowiada za bezpieczne warunki poruszania się pojazdów i pieszych w obrębie realizowanych robót. 5. Wykonawca – jako wytwórca odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21 ze zm.) – ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji Przedmiotu umowy odpadów zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 672 ze zm.) oraz zgłoszenia informacji o wytwarzanych odpadach do Starostwa Powiatowego w Strzelinie w terminie do 7 dni od daty podpisania niniejszej Umowy. 6. Wykonawca będzie prawidłowo prowadził dokumentację budowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. § 11 Ubezpieczenie budowy 1. Wykonawca zobowiązany jest zawrzeć umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za straty i uszkodzenia, które mogą się wydarzyć w mieniu osób trzecich, lub uszkodzenia ciała albo śmierci, które mogą się wydarzyć osobom trzecim wskutek wykonywania Umowy przez Wykonawcę. Ubezpieczenie będzie zawarte na kwotę nie niższą niż 100 000 zł na jeden wypadek niezależnie od ilości zdarzeń. 2. Ubezpieczenie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu powinno ubezpieczać każdą ze Stron niniejszej Umowy oraz podwykonawców. 3. Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć mienie w trakcie budowy, montażu i składowania w miejscu prowadzenia robót budowlanych wymienionych w niniejszej Umowie od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia w skutek zdarzeń losowych o charakterze nagłym i niespodziewanym. 4. Ubezpieczenie robót prowadzonych przez Wykonawcę będzie zawarte na kwotę nie niższą niż 110% wynagrodzenia ryczałtowego określonej w § 7 ust. 1 i 2 niniejszej Umowy. 5. Wykonawca zawrze ubezpieczenie od odpowiedzialności za szkody, straty i wydatki powstałe wskutek zranienia, choroby, inwalidztwa lub śmierci jakiejkolwiek osoby zatrudnionej przez Wykonawcę lub jakiejkolwiek osoby z personelu Wykonawcy, a także, Koordynatora, inspektorów nadzoru i przedstawicieli Zamawiającego, przebywających na terenie budowy. 6. Wykonawca zobowiązany jest utrzymywać ubezpieczenia, o których mowa w powyższych ustępach, przez cały okres realizacji Przedmiotu umowy, tj. do czasu zakończenia okresu gwarancji Przedmiotu umowy. 7. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu, w terminie do 10 dni kalendarzowych od daty zawarcia niniejszej umowy, kopie polis (-y) ubezpieczeniowych (-ej), a w przypadku, gdy okres ubezpieczenia upływa wcześniej niż termin zakończenia robót, zobowiązany jest również przedłożyć Zamawiającemu, nie później niż ostatniego dnia obowiązywania ubezpieczenia, kopię dowodu jego przedłużenia – pod rygorem zawarcia umowy ubezpieczenia lub przedłużenia ubezpieczenia przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy. § 12 Odstąpienie od umowy 1. Jeżeli rozpoczęcie, realizacja lub zakończenie Przedmiotu umowy opóźnia się z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy albo jeżeli Przedmiot umowy jest wykonywany w sposób wadliwy lub sprzeczny z Umową lub z harmonogramem, Zamawiający może odstąpić od Umowy, powierzając poprawienie lub dalsze wykonanie Przedmiotu umowy innej osobie na koszt i ryzyko Wykonawcy bez konieczności uzyskania zezwolenia sądu na wykonanie zastępcze. 2. Zamawiający może odstąpić od Umowy w przypadku: 1) wydania nakazu zajęcia majątku Wykonawcy lub zrzeczenia się majątku Wykonawcy na rzecz wierzycieli, 2) przystąpienia przez Wykonawcę do likwidacji swojej firmy, 3) nie rozpoczęcia przez Wykonawcę realizacji robót objętych niniejszą Umową w ciągu 3 dni od chwili gdy Wykonawca powinien je rozpocząć, 4) opóźnienia terminu wykonania poszczególnych odcinków robót określonych w harmonogramie, przekraczającego okres 7 dni, 5) wstrzymania wykonania robót przez władze nadzoru budowlanego lub inne organy administracji z winy Wykonawcy, trwające dłużej niż 7 dni, 6) nienależytego wykonywania Przedmiotu umowy; 7) niewykonania Przedmiotu umowy w terminie, o którym mowa w §2 ust. 1 pkt. 2 niniejszej umowy, 8) co najmniej dwukrotnego dokonania przez Zamawiającego bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy bądź też dokonania takich bezpośrednich zapłat na sumę większą niż 5% wartości niniejszej Umowy. 3. Prawo do odstąpienia od umowy może zostać wykonane w terminie 90 dni kalendarzowych od wystąpienia okoliczności wskazanych w ust. 1 lub 2 niniejszego paragrafu, po wyznaczeniu Wykonawcy odpowiedniego dodatkowego terminu do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od niniejszej Umowy. 4. W przypadku odstąpienia od Umowy z przyczyny wymienionej w ust. 1 lub 2 niniejszego paragrafu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 5. Jeżeli uprawnienie do odstąpienia od umowy wzajemnej zostało zastrzeżone na wypadek niewykonania zobowiązania w terminie ściśle określonym, zamawiający może w razie opóźnienia wykonawcy odstąpić od umowy bez wyznaczenia terminu dodatkowego. To samo dotyczy wypadku, gdy wykonanie zobowiązania przez jedną ze stron po terminie nie miałoby dla drugiej strony znaczenia ze względu na właściwości zobowiązania albo ze względu na zamierzony przez nią cel umowy, wiadomy stronie będącej w opóźnieniu na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym. 6. Jeżeli Wykonawca dopuszcza się opóźnienia tylko co do części świadczenia prawo do odstąpienia przysługuje Zamawiającemu – według jego wyboru - albo do tej części, albo do całej reszty niespełnionego świadczenia. Zamawiający może odstąpić od niniejszej Umowy w całości, jeżeli wykonanie częściowe nie miałoby dla niego znaczenia ze względu na właściwości zobowiązania albo ze względu na zamierzony przez niego cel umowy, wiadomy stronie będącej w opóźnieniu na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym. 7. W razie odstąpienia od Umowy Wykonawca w terminie 3 dni od pisemnego powiadomienia go przez Zamawiającego o odstąpieniu od Umowy jest zobowiązany do: 1) sporządzenia przy udziale przedstawicieli Zamawiającego inwentaryzacji wykonanych robót, 2) przekazania uporządkowanego terenu budowy. 8. Odstąpienie od Umowy następuje poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego lub Wykonawcy. 9. W razie niewywiązania się przez Wykonawcę z obowiązków przewidzianych w ust. 7 niniejszego paragrafu Zamawiający ma prawo samodzielnie i na koszt Wykonawcy: sporządzić inwentaryzację robót oraz dokonać uporządkowania i protokolarnego przejęcia terenu budowy, zawiadamiając o tym na piśmie Wykonawcę, a następnie wprowadzić nowego Wykonawcę do dalszej realizacji Przedmiotu umowy. 10. W razie odstąpienia przez Zamawiającego od Umowy Wykonawca ma obowiązek natychmiastowego wstrzymania robót i zabezpieczenia nie zakończonych robót oraz terenu budowy. 11. W razie odstąpienia przez Zamawiającego od Umowy wykonane roboty, prace tymczasowe oraz materiały i sprzęt opłacone przez Zamawiającego stanowią jego własność i pozostaną w jego dyspozycji. 12. Jeżeli Zamawiający odstąpił od Umowy z winy Wykonawcy Zamawiający sprawdzi zakres robót wykonanych przez Wykonawcę oraz wartość wykonanych robót. Dodatkowymi kosztami, stanowiącymi różnicę pomiędzy kwotą wynagrodzenia należnego Wykonawcy zgodnie z § 7 ust. 4 niniejszej Umowy w odniesieniu do robót od realizacji których odstąpiono, a ceną wynegocjowaną z nowym Wykonawcą, Zamawiający obciąży dotychczasowego Wykonawcę. Na poczet zabezpieczenia tych kosztów Zamawiający zatrzymuje pełną kwotę wynagrodzenia z tytułu realizacji robót określonych w protokole inwentaryzacji. Podstawą do wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę będzie w tym przypadku powiadomienie przez Zamawiającego o dokonaniu ostatecznego rozliczenia przedmiotu Umowy z określeniem kwoty, jaka pozostała do uregulowania z tytułu wynagrodzenia za realizację prac określonych w protokole inwentaryzacji. 13. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy z zastrzeżeniem, że skutki odstąpienia mają nastąpić na przyszłość i nie dotyczą takich elementów jak: kary umowne, gwarancje, rękojmia, prawo żądania odszkodowania. § 13 Odbiór robót 1. Ustala się następujące rodzaje odbiorów robót: 1) odbiór robót zanikających i ulegających zakryciu, 2) odbiór częściowy, 3) odbiór końcowy 2. Odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu dokonuje upoważniony inspektor nadzoru inwestorskiego na wniosek Wykonawcy – w postaci wpisu w dzienniku budowy. 3. Odbioru częściowego dokonuje się w celu prowadzenia bieżących częściowych rozliczeń. Dokonanie odbioru częściowego następuje na podstawie sporządzonego przez wykonawcę „Wykazu robót wykonanych częściowo”, potwierdzonego przez Zamawiającego. 4. Odbiór końcowy 1) Odbioru końcowego dokonuje się po całkowitym zakończeniu wszystkich robót składających się na Przedmiot umowy na podstawie oświadczenia kierownika budowy oraz innych czynności przewidzianych przepisami ustawy Prawo Budowlane, potwierdzonych przez Zamawiającego. Potwierdzenie takie następuje po usunięciu wszystkich wad stwierdzonych przez Zamawiającego. 2) Odbiór końcowy jest przeprowadzany komisyjnie przy udziale upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i użytkownika, jeżeli nie jest to Zamawiający, oraz w obecności Wykonawcy. 3) Przed rozpoczęciem odbioru końcowego Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację powykonawczą oraz instrukcję obsługi i eksploatacji obiektu, instalacji i urządzeń. 4) Terminy poszczególnych czynności dotyczących odbioru końcowego określają specyfikacje techniczne. 5) Wystąpienie o wydanie pozwolenia na użytkowanie może nastąpić dopiero po sporządzeniu protokołu odbioru końcowego. § 14 Tryb dokonywania odbioru 1. Wykonawca obowiązany jest zgłosić na piśmie Zamawiającemu fakt wykonania Przedmiotu niniejszej umowy i gotowości do odbioru. Skutki zaniechania tego obowiązku lub opóźnień w zgłoszeniu będą obciążać Wykonawcę. 2. Zamawiający wyznaczy termin odbioru i powoła komisję odbiorową w terminie do 14 dni roboczych od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru. Z czynności odbioru spisany zostanie protokół zawierający wszelkie dokonywane w trakcie odbioru ustalenia, jak też terminy wyznaczone na usunięcie ewentualnych wad stwierdzonych przy odbiorze, podpisany przez uczestników odbioru. 3. Na dzień rozpoczęcia czynności odbioru Wykonawca skompletuje i przekaże komisji odbiorowej wszystkie dokumenty potrzebne do przeprowadzenia odbioru końcowego, w tym operat kolaudacyjny, o którym mowa w § 8 ust. 4 niniejszej Umowy, umożliwiające ocenę prawidłowego wykonania Przedmiotu umowy. 4. W przypadku stwierdzenia, w trakcie obowiązkowej kontroli przeprowadzonej przez właściwy organ na skutek złożenia wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie, nieprawidłowości, Zamawiający wymierzoną karą obciąży Wykonawcę. Wykonawca upoważnia Zamawiającego do potrącenia tej kary z wynagrodzenia Wykonawcy. 5. W wypadku stwierdzenia w toku odbioru wady Przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia wady w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego oraz do zawiadomienia Zamawiającego o usunięciu wady i zgłoszenia gotowości do powtórzenia odbioru. 6. Zamawiający odmówi dokonania odbioru końcowego, jeżeli nie został wykonany prawidłowo cały Przedmiot niniejszej umowy. 7. W razie odebrania Przedmiotu umowy z zastrzeżeniem, co do stwierdzonych przy odbiorze wad lub stwierdzenia tych wad w okresie rękojmi Zamawiający może: 1) żądać usunięcia tych wad – jeżeli wady nadają się do usunięcia – wyznaczając pisemnie Wykonawcy odpowiedni termin; 2) obniżyć wynagrodzenie Wykonawcy, jeżeli wady usunąć się nie dadzą lub z okoliczności wynika, że Wykonawca nie zdoła ich usunąć w czasie odpowiednim lub gdy Wykonawca nie usunął wad w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie – a wady są nieistotne; 3) odstąpić od niniejszej umowy, jeżeli wady usunąć się nie dadzą lub z okoliczności wynika, że Wykonawca nie zdoła ich usunąć w czasie odpowiednim lub, gdy Wykonawca nie usunął wad w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie – a wady są istotne. 8. W przypadku, gdy Wykonawca odmówi usunięcia wad lub nie usunie ich w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego lub z okoliczności wynika, iż nie zdoła ich usunąć w tym terminie, Zamawiający ma prawo zlecić usunięcie tych wad osobie trzeciej na koszt i ryzyko Wykonawcy. 9. W wypadku usunięcia wad Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Zamawiającego o ich usunięciu, a procedura odbioru zostaje powtórzona. 10. Powyższa procedura ma odpowiednie zastosowanie do odbiorów częściowych. § 15 Kary umowne 1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne: 1) za opóźnienie w terminowym wykonaniu Przedmiotu umowy - w wysokości 0,2% wynagrodzenia ryczałtowego brutto należnego Wykonawcy za Przedmiot umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, licząc od terminu umownego określonego w § 2 ust. 1 pkt. 2 niniejszej Umowy; 2) za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie rękojmi lub gwarancji w wysokości 0,2% wynagrodzenia ryczałtowego brutto należnego Wykonawcy za Przedmiot umowy, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia liczonej od dnia ustalonego na usunięcie wad; 3) za odstąpienie od Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - w wysokości 20% wynagrodzenia ryczałtowego brutto należnego Wykonawcy za Przedmiot umowy; 4) za opóźnienie w zgłoszeniu Zamawiającemu podwykonawców - w wysokości 0,2% wynagrodzenia ryczałtowego brutto należnego Wykonawcy za Przedmiot umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, licząc od daty rozpoczęcia robót budowlanych realizowanych przez Podwykonawcę; 5) za opóźnienie w przedłożeniu Zamawiającemu Polisy ubezpieczeniowej, o której mowa w §11 ust. 8 niniejszej Umowy – w wysokości 0,2% wynagrodzenia ryczałtowego brutto należnego Wykonawcy za Przedmiot umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźniania; 6) za brak zapłaty lub nieterminową zapłatę wynagrodzenia należnego podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom w wysokości 5.000,00 zł za każdy przypadek naruszenia niniejszego obowiązku; 7) za nieprzedłożenie do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo), której przedmiotem są roboty budowlane lub projektu jej zmian w wysokości 2.000,00 zł za każdy przypadek naruszenia niniejszego obowiązku; 8) za nieprzedłożenie poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo) lub jej zmian w wysokości 2.000,00 zł za każdy przypadek naruszenia niniejszego obowiązku; 9) za brak zmiany umowy o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo) w zakresie terminu zapłaty przekraczającego w tejże umowie 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej w wysokości 2.000,00 zł za każdy przypadek naruszenia niniejszego obowiązku. 2. Wykonawca upoważnia Zamawiającego do obniżenia wynagrodzenia ryczałtowego, o którym mowa w § 7 ust. 2 niniejszej umowy, o kwotę naliczonych kar umownych i potrącenia naliczonych kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy. Kara umowna staje się wymagalna w terminie 7 dni od dnia zawiadomienia o jej naliczeniu Wykonawcy. 3. W przypadku zbiegu kar umownych z różnych wyżej wskazanych tytułów suma kar umownych nie może przekroczyć kwoty równej 50% całkowitego wynagrodzenia ryczałtowego (z podatkiem VAT) określonego w § 7 ust. 2 niniejszej Umowy. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych, o ile wartość faktycznie poniesionych szkód przekracza wysokość kar umownych. § 16 Podwykonawcy 1. Wykonawca może zrealizować roboty budowlane, składające się na Przedmiot umowy, korzystając z pomocy podwykonawców, po zawarciu z nimi odpowiednich umów w formie pisemnej pod rygorem nieważności, za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego. 2. Przed zawarciem umowy z podwykonawcą (lub dalszym podwykonawcą) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu projektu umowy o lub projektu jej zmiany, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest zobowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem tej umowy. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy o podwykonawstwo w terminie do 14 dni od przedłożenia przez Wykonawcę projektu umowy o podwykonawstwo. 3. W terminie do 14 dni od przedłożenia przez Wykonawcę projektu umowy o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo), lub do projektu jej zmiany, Zamawiający może zgłosić zastrzeżenia do projektu tej umowy, jeżeli projekt ten nie spełnia warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, bądź gdy przewidziany w tym projekcie termin zapłaty wynagrodzenia dla podwykonawcy jest dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej. 4. W terminie do 14 dni od przedłożenia przez Wykonawcę poświadczonej za zgodność z oryginałem umowy o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo), lub jej zmiany, Zamawiający może zgłosić sprzeciw do tej umowy, lub jej zmiany, jeżeli umowa ta nie spełnia warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, bądź gdy przewidziany w tej umowie termin zapłaty wynagrodzenia dla podwykonawcy jest dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej. 5. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii zawartych umów o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo) oraz ich zmian w terminie 7 dni od dnia ich zawarcia lub wprowadzenia zmiany. 6. Strony zgodnie przyjmują, że przez umowę o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo) rozumieją umowę, której przedmiotem są roboty budowlane lub dostawy lub usługi. 7. Wykonawca zobowiązany jest do określenia w umowie o podwykonawstwo (lub dalsze podwykonawstwo) terminu zapłaty wynagrodzenia dla podwykonawcy (lub dalszego podwykonawcy) nie dłuższego niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej. 8. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania aby w przypadku zawierania umów o podwykonawstwo z dalszymi podwykonawcami warunki i zasady ich zawarcia były zgodne ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i określały termin zapłaty wynagrodzenia dla dalszego podwykonawcy nie dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej. 9. Umowa z podwykonawcą (lub dalszym podwykonawcą) musi zawierać co najmniej zakres robót powierzonych podwykonawcy oraz kwotę wynagrodzenia za powierzone roboty. 10. Wykonawca może wykonać własnymi siłami część robót przewidzianą dla podwykonawcy bez uzyskania uprzedniej zgody Zamawiającego. 11. Wykonawca ponosi wobec Zamawiającego pełną odpowiedzialność za roboty powierzone podwykonawcom i dalszym podwykonawcom, w tym za wszystkie ich działania i zaniechania – jak za swoje własne. § 17 Roboty dodatkowe 1. W przypadku wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych, o których mowa w ustawie PZP, wynagrodzenie liczone będzie na podstawie cen kosztorysu ofertowego, a w przypadku wystąpienia robót dodatkowych, nie ujętych w kosztorysie ofertowym na podstawie nośników cenowych ujętych w kosztorysie ofertowym oraz cen materiałów według średnich cen SEKOCENBUD-u.

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania Umowy w wysokości 5 % ceny (brutto) podanej w Formularzu Oferty

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje zmianę zawartej Umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy, na podstawie określonych poniżej warunków: 1) zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane, zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy; 2) zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane, uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, pod warunkiem, że zmiana ta spowodowana będzie okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji robót budowlanych, których nie można było wcześniej przewidzieć; 3) zmiany dokonane zostaną podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostaną zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane; 4) zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany przez ustawodawcę przepisów dotyczących stawki procentowej należnego podatku VAT - jeżeli w trakcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi zmiana stawki podatku VAT dla usług objętych przedmiotem zamówienia, Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego - dotyczy to części wynagrodzenia za roboty, których w dniu zmiany stawki podatku VAT jeszcze nie wykonano. 5) zmiana w przypadku regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dniu podpisania niniejszej umowy, wywołujących potrzebę jej zmiany; 6) zmiana oznaczenia danych Zamawiającego i/lub Wykonawcy; 7) zmiana personelu Wykonawcy lub Zamawiającego - W przypadku zmiany członka zespołu projektowego, kierownika budowy/kierowników robót branżowych - nowy członek zespołu projektowego kierownik budowy/kierownicy robót branżowych muszą spełniać wymagania określone w SIWZ dla powyższych osób; 8) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia i udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł, a Wykonawcy z tego tytułu nie przysługują żadne dodatkowe roszczenia; 9) zmiana terminu realizacji Przedmiotu umowy, w przypadku: a)gdy wykonanie Przedmiotu umowy w określonym pierwotnie terminie nie leży w interesie Zamawiającego - zmiana niniejszej umowy jest dopuszczalna w zakresie uzasadnionego interesu Zamawiającego; b)działania siły wyższej, uniemożliwiającego wykonanie Przedmiotu umowy w określonym pierwotnie terminie - termin zostanie przedłużony o czas działania siły wyższej oraz o czas potrzebny do usunięcia skutków tego działania; c) zaistnienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wykonywanie prac budowlanych lub spełnienie wymogów technologicznych, udokumentowanych w dzienniku budowy - termin zostanie przedłużony o czas trwania niesprzyjających warunków atmosferycznych, uzgodniony wspólnie przez Strony; d) przerwy w dostawie prądu, wody, gazu trwającej ponad 7 dni - termin zostanie przedłużony o czas niezbędny do usunięcia przeszkody w prowadzeniu robót objętych Przedmiotem umowy, potwierdzony wspólnie przez Strony; e) błędów w dokumentacji projektowej,których usunięcie będzie poprzedzać konieczność konsultacji z projektantem i naniesienia przez niego poprawek lub zmian w projekcie - termin zostanie przedłużony o czas niezbędny do usunięcia przeszkody w prowadzeniu robót objętych przedmiotem umowy, potwierdzony wspólnie przez Strony; f) konieczności uzyskania decyzji lub uzgodnień, mogących spowodować wstrzymanie robót - termin zostanie przedłużony o czas niezbędny do uzyskania wymaganych decyzji bądź uzgodnień, potwierdzony wspólnie przez Strony; g) konieczności wykonywania dodatkowych badań i ekspertyz - termin zostanie przedłużony o czas niezbędny do wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, potwierdzony wspólnie przez Strony; h) prac lub badań archeologicznych, konserwatorskich lub innych niezbędnych, powodujących konieczność wstrzymania robót objętych niniejszą umową - termin zostanie przedłużony o czas niezbędny do wykonania prac, badań, lub innych robót, potwierdzony wspólnie przez Strony

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 30/08/2016, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Ogłoszenie nr 309998 - 2016 z dnia 2016-09-19 r.
Strzelin: Kuropatnik – droga dojazdowa do gruntów rolnych.
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Nazwa projektu lub programu



Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 300922


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::


Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie, krajowy numer identyfikacyjny 52863000000, ul. ul. Ząbkowicka  11, 57100   Strzelin, państwo , woj. dolnośląskie, tel. 071 3921971 w. 154, faks 713 921 303, e-mail
Adres strony internetowej (URL): http://bip.gmstrzelin.finn.pl/

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Kuropatnik – droga dojazdowa do gruntów rolnych.

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):

ZP.16.2016

II.2) Rodzaj zamówienia:


II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej prowadzącej do gruntów rolnych w miejscowości Kuropatnik (ul. Leśna) o długości ok. 980 mb, która obejmuje w szczególności: - przygotowanie podbudowy; - wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej; - wykonanie zjazdów indywidualnych na posesje; - wykonanie karczowania – oczyszczenie rowu z krzewów; - wykonanie ścianek czołowych dla przepustów fi 400 mm,fi 500 mm,fi 600 mm; - wykonanie skrzyżowań z drogami przyległymi; - ułożenie nowych krawężników betonowych na długości ok. 27 mb; - ułożenie ścieków przykrawędziowych na długości ok. 60 mb; Na dzień odbioru zadania należy uporządkować teren budowy oraz zaplecza budowy (miejsce składowania materiałów i stacjonowania sprzętu). W zakres realizacji przedsięwzięcia wchodzą wszystkie elementy prac niezbędne do wykonania przedsięwzięcia uwzględnionego w dokumentacji technicznej, na której składają się: - Projekt techniczny - rysunki i szkice pn: „Kuropatnik przebudowa drogi. Droga dojazdowa do gruntów rolnych”; - Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót; - Przedmiar robót

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie podzielone jest na części:

Nie

II.5) Główny Kod CPV: 45000000-7
Dodatkowe kody CPV: 45100000-8, 45233140-2, 45233120-6
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów


III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
15/09/2016

IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
350079.14

Waluta
PLN


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
4
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:
3

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:
0

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:
0

liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:
0


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
STRABAG Infrastruktura Południe sp. z o. o.,  przetargi_pl_sip@strabag.com,  {Dane ukryte},  52-200,  Wrocław,  kraj/woj.
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
346162,71

Oferta z najniższą ceną/kosztem
346162,71
Oferta z najwyższą ceną/kosztem
604092,36

Waluta:


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:



IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.


IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Adres: ul. Ząbkowicka 11, 57-100 Strzelin
woj. dolnośląskie
Dane kontaktowe: email: umig@strzelin.pl
tel: 071 3921971 w. 154
fax: 713 921 303
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-08-29
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 30092220160
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-08-11
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: http://bip.gmstrzelin.finn.pl/
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 31 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Kuropatnik – droga dojazdowa do gruntów rolnych. STRABAG Infrastruktura Południe sp. z o. o.
Wrocław
2016-09-19 346 162,00