Szczecin: KOMPLEKSOWY I WIELOBRANŻOWY NADZÓR INWESTORSKI NAD REALIZACJĄ ZADANIA PN. PROMENADA Z WIDOKIEM NA ODRĘ - PRZEBUDOWA SZCZECIŃSKICH BULWARÓW (w podziale na części)


Numer ogłoszenia: 307478 - 2010; data zamieszczenia: 27.09.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zakład Usług Komunalnych , ul. Ku Słońcu 125a, 71-080 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 091 484 82 94, faks 091 484 80 55.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.bip.zuk.szczecin.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: jednostka organizacynja jednostki samorządu terytorialnego - zakład budżetowy.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
KOMPLEKSOWY I WIELOBRANŻOWY NADZÓR INWESTORSKI NAD REALIZACJĄ ZADANIA PN. PROMENADA Z WIDOKIEM NA ODRĘ - PRZEBUDOWA SZCZECIŃSKICH BULWARÓW (w podziale na części).


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - w podziale na części: CZĘŚĆ I - Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Piastowski CZĘŚĆ II - Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Gdyński 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje: A. część I - nadzór inwestorski w branży ogólnobudowlanej, hydrotechnicznej, sanitarnej, elektrycznej, drogowej, zieleniarskiej - nabrzeże Bulwar Piastowski położone na lewym brzegu Odry Zachodniej, od połączenia z Bulwarem Nadodrzańskim do Trasy Zamkowej, na odcinku ok. 909,50 m B. część II - nadzór inwestorski w branży ogólnobudowlanej, hydrotechnicznej, sanitarnej, elektrycznej, drogowej, zieleniarskiej - nabrzeże Bulwar Gdyński położone na prawnym brzegu Odry Zachodniej, od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej, na odcinku ok. 558,50 m 3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi normami, przepisami prawa powszechnie obowiązującego, a także z zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i z ofertą, która będzie stanowiła integralną część umowy. 4. Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego udziału w przeglądach gwarancyjnych w trakcie okresu gwarancji udzielonej przez wykonawcę robót. 5. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, a mianowicie: 1) zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia z powodu zmiany terminu realizacji robót budowlanych, 2) zmniejszenia wynagrodzenia ryczałtowego z powodu ograniczenia zakresu robót budowlanych..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.24.70.00-1.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 2.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 25.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
nie dotyczy


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące m. in.: a) posiadania wiedzy i doświadczenia, poprzez wykazanie, że: - w przypadku składania oferty na część I: A. wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie usługi podobne do usług objętych przedmiotem zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto, a mianowicie: - co najmniej jedną usługę podobną polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy lub kierownika robót lub inżyniera kontraktu, na robocie budowlanej obejmującej przebudowę lub remont lub rozbudowę nabrzeża, w tym m. in. wykonanie stalowej palościanki, żelbetowego oczepu, filtra odwadniającego, o długości minimum 100 mb wraz z uzbrojeniem w media w tym m. in. woda, energia elektryczna, oraz - co najmniej jedną usługę podobną polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy lub kierownika robót lub inżyniera kontraktu, na robocie budowlanej obejmującej m. in. wykonanie dróg ulepszonych (np. nawierzchnia bitumiczna, bruk) o powierzchni minimum 500 m2, Uwaga! Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże wykonanie powyższych prac w jednym lub osobnych zamówieniach. - w przypadku składania oferty na część II: A. wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie usługi podobne do usług objętych przedmiotem zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto, a mianowicie: - co najmniej jedną usługę podobną polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy lub kierownika robót lub inżyniera kontraktu, na robocie budowlanej obejmującej przebudowę lub remont lub rozbudowę nabrzeża, w tym m. in. wykonanie stalowej palościanki, żelbetowego oczepu, filtra odwadniającego, o długości minimum 100 mb wraz z uzbrojeniem w media w tym m. in. woda, energia elektryczna, oraz - co najmniej jedną usługę podobną polegającą na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru lub kierownika budowy lub kierownika robót lub inżyniera kontraktu, na robocie budowlanej obejmującej m. in. wykonanie dróg ulepszonych (np. nawierzchnia bitumiczna, bruk) o powierzchni minimum 500 m2, Uwaga! Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże wykonanie powyższych prac w jednym lub osobnych zamówieniach. W przypadku składania przez Wykonawcę oferty na dwie części, Zamawiający dopuszcza możliwość łącznego spełniania ww. warunku, co oznacza możliwość wykazania tych samych usług podobnych, z uwzględnieniem wartości odpowiednio dla poszczególnych części.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące m. in.: a) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, poprzez wykazanie, że: - w przypadku składania oferty na część I: A. dysponują lub będą dysponować co najmniej: - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży konstrukcyjno-budowlanej / hydrotechnicznej - posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży elektrycznej -posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży sanitarnej-posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży drogowej -posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do kierowania pracami w zieleni - posiadającą wykształcenie wyższe ogrodnicze lub rolnicze oraz mającą posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami związanymi z urządzaniem m. in. parków miejskich, zieleńców, skwerów, zieleni przestrzeni publicznej miast, Uwaga! Zamawiający dopuszcza łączenie wyżej opisanych specjalności, jeśli którakolwiek z wykazanych osób posiada łącznie dwa, trzy, cztery lub wszystkie wymagane przez Zamawiającego uprawnienia. - w przypadku składania oferty na część II: A. dysponują lub będą dysponować co najmniej: - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży konstrukcyjno-budowlanej / hydrotechnicznej - posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży elektrycznej -posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży sanitarnej-posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży drogowej -posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (lub równoznaczne zgodne z przepisami prawa obowiązującymi w dniu ich wydania), oraz przynależącą do właściwej izby samorządu zawodowego lub której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, oraz - jedną osobą - do kierowania pracami w zieleni - posiadającą wykształcenie wyższe ogrodnicze lub rolnicze oraz mającą posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami związanymi z urządzaniem m. in. parków miejskich, zieleńców, skwerów, zieleni przestrzeni publicznej miast, Uwaga! Zamawiający dopuszcza łączenie wyżej opisanych specjalności, jeśli którakolwiek z wykazanych osób posiada łącznie dwa, trzy, cztery lub wszystkie wymagane przez Zamawiającego uprawnienia. W przypadku składania przez Wykonawcę oferty na dwie części, Zamawiający nie dopuszcza możliwości łącznego spełniania ww. warunku, co oznacza, że Wykonawca musi spełniać warunek odnośnie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, odrębnie dla każdej części, na którą składa ofertę.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Ponadto wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty: 1) ofertę cenową - zgodnie z rozdziałem I pkt 3 SIWZ; W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jedną ofertę cenową; 2) odpowiednie pełnomocnictwa; Tylko w sytuacjach określonych w rozdziale I pkt 5 zdanie drugie SIWZ lub w przypadku składania oferty wspólnej (rozdział III pkt 1 SIWZ); Zamawiający zaleca przedłożenie w ofercie dokumentu (ów), z którego będzie wynikało upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy, czyli odpowiednio odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego albo wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. 3) oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ, wskazujące cześć zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców); W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jedno oświadczenie.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, a mianowicie: 1) zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia z powodu zmiany terminu realizacji robót budowlanych, 2) zmniejszenia wynagrodzenia ryczałtowego z powodu ograniczenia zakresu robót budowlanych.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.zuk.szczecin.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Siedziba Zamawiającego - 71-080 Szczecin, ul. KU Słońcu 125A; pok. 17-18.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
05.10.2010 godzina 10:00, miejsce: Siedziba Zamawiającego - 71-080 Szczecin, ul. KU Słońcu 125A; sekretariat.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
nie dotyczy.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Piastowski.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Nadzór inwestorski w branży ogólnobudowlanej, hydrotechnicznej, sanitarnej, elektrycznej, drogowej, zieleniarskiej - nabrzeże Bulwar Piastowski położone na lewym brzegu Odry Zachodniej, od połączenia z Bulwarem Nadodrzańskim do Trasy Zamkowej, na odcinku ok. 909,50 m: a) ogólne obowiązki: 1) koordynacja i nadzór nad realizacją zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego (ustawa z dnia 07.07.1994 - tekst jednolity Dz. U. nr 156 poz. 1118 z 2006 r. ze zmianami), przepisami polskiego prawa oraz zgodnie z postanowieniami odpowiednich decyzji, pozwoleń na prowadzenie budowy i umowy z wykonawcą o roboty budowlane, 2) wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją zadania, 3) działanie we współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji zadania, 4) zapewnienie stałej wymiany informacji z Zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami Zamawiającego, 5) w przypadku, gdy postęp robót budowlanych nie będzie zadawalający z przyczyn niezależnych od wykonawcy robót, nadzór inwestorski zobowiązany będzie do poinformowania Zamawiającego o wszystkich środkach, które należy podjąć w celu zaradzenia zaistniałej sytuacji oraz wypełnienia zobowiązań wynikających z umowy o roboty budowlane, 6) zapewnienie odpowiednich warunków pracy dla działalności całego zespołu na placu budowy wraz z poniesieniem wszelkich kosztów z tym związanych (w tym między innymi opłaty za media, sprzątanie, dozorowanie, ubezpieczenie, odzież i sprzęt ochronny, itp.), 7) przygotowywanie wszelkich dokumentów w wersji drukowanej i elektronicznej wraz z ze stosowaniem na wszystkich dokumentach logo wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego, b) obowiązki - etap poprzedzający roboty: 1) dostarczenie przed dniem podpisania umowy oświadczeń inspektorów nadzoru wchodzących w skład zespołu stwierdzających przyjęcie obowiązków inspektorów nadzoru nad inwestycją, 2) opracowanie i przedstawienie do akceptacji Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy schematu organizacyjnego zespołu inspektorów nadzoru wraz ze szczegółowym zakresem obowiązków i uprawnień jakie zamierza powierzyć poszczególnym członkom zespołu wraz ze wskazaniem koordynatora zespołu nadzoru, 3) zapoznanie się z dokumentacją projektowo - kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, z umową o wykonanie robót budowlanych, warunkami pozwolenia na budowę jak również z terenem, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami, 4) przygotowanie dokumentacji do organu nadzoru budowlanego wraz z powiadomieniem o terminie rozpoczęcia robót oraz z załączeniem oświadczeń kierownika budowy, kierowników robót i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie, powiadomienie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia robót i ich wykonawcy, c) obowiązki - etap realizacji robót: 1) udział w przekazaniu terenu budowy wykonawcy robót budowlanych, 2) zaopiniowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót, przedstawionego przez wykonawcę robót, 3) stała obecność na terenie budowy przez okres trwania realizacji zadania, 4) dokonywanie bieżącego przeglądu Dziennika budowy oraz potwierdzanie swojej bytności i wykonywanych czynności stosownym wpisem oraz występowanie o dodatkowe dzienniki budowy, 5) sprawowanie nadzoru inwestorskiego przez uprawnionych przedstawicieli - inspektorów nadzoru, zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane, reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z realizacją zadania, 6) egzekwowanie od wykonawcy robót nieskrępowanego dostępu do terenu budowy oraz wszelkich miejsc, gdzie materiały i urządzenia będą pozyskiwane, wytwarzane, montowane, składowane lub przygotowywane do wbudowania, 7) prowadzenie regularnych inspekcji na terenie budowy w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej, praktyką inżynierską oraz stosownymi przepisami, 8) ścisła współpraca z projektantami pełniącymi nadzór autorski, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, Zamawiającym i innymi zainteresowanymi stronami wskazanymi przez Zamawiającego, 9) informowanie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach występujących podczas realizacji robót, które mogą mieć wpływ na wydłużenie czasu wykonania lub zwiększenia kosztów oraz proponowanie sposobów ich zapobiegania, 10) w porozumieniu z Zamawiającym - każdorazowo zawiadamianie właściwego organu nadzoru budowlanego o wypadkach naruszenia prawa budowlanego, dotyczących bezpieczeństwa budowy i ochrony środowiska a także o rażących nieprawidłowościach lub uchybieniach technicznych, 11) wstrzymywanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy zawartej z wykonawcą robót i niezwłocznego, pisemnego zawiadomienia Zamawiającego, 12) kontrolowanie przestrzegania przez wykonawcę robót zasad bezpieczeństwa pracy i utrzymania porządku na terenie budowy w tym sprawdzenie i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz wymagań przepisów ochrony środowiska i gospodarki odpadami, 13) udzielanie wykonawcy robót wszelkich dostępnych informacji i wyjaśnień dotyczących realizowanego zadania, instruowanie wykonawcy robót odnośnie technologii budowy oraz technologii zabezpieczenia robót, 14) kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy robót, zawartą umową na wykonanie robót budowlanych, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego, 15) kontrola zgodności oznakowania robót z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu, 16) wyrażanie zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy, 17) wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy każdej osoby zatrudnionej przez wykonawcę robót, która zachowuje się niewłaściwie lub jest niekompetentna lub niedbała w swojej pracy, 18) organizowanie oraz przewodniczenie, nie mniej niż 2 razy w miesiącu (a w przypadku wystąpienia nagłej potrzeby - częściej), naradom dotyczącym postępu robót (Rad Budowy) w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w realizację zadania stron (wykonawca robót, Inwestor, Zamawiający oraz inni oficjalni obserwatorzy) oraz sporządzenie i przekazywanie protokółów z tych narad w ciągu 5 dni od daty narady w formie drukowanej i elektronicznej, 19) organizowanie narad technicznych oraz sporządzania protokołów z tych narad i przekazywania ich Zamawiającemu, wykonawcy robót i uczestnikom, w terminie 5 dni od dnia narady w formie drukowanej i elektronicznej, 20) bieżące egzekwowanie ustaleń z w/w narad, 21) monitorowanie postępu robót pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym, sprawdzanie ich rzeczywistego zaawansowania i zgodności z obowiązującym harmonogramem rzeczowo-finansowym, współpraca przy aktualizacji harmonogramów realizacji i finansowania, 22) rozliczanie wykonawcy robót pod względem rzeczowym i finansowym, sprawdzanie i zatwierdzanie obmiarów robót, kalkulacji, kosztorysów itp., potwierdzanie zgodności wystawionych faktur z protokołami odbiorów, 23) kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów, 24) nadzorowanie badań wbudowanych materiałów i wyrobów (prefabrykatów) wykonywanych przez wykonawcę robót, 25) zlecanie wykonawcy robót wykonania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości, 26) zlecanie na własny koszt wykonania kontrolnych badań laboratoryjnych i pomiarów, Laboratorium wskazanemu przez Zamawiającego, w zakresie koniecznym do weryfikacji badań wykonawcy robót, 27) w przypadku propozycji zastosowania przez wykonawcę robót materiałów i urządzeń równoważnych, nadzór zobowiązany jest do oceny ich równoważności z przewidzianymi w dokumentacji technicznej w uzgodnieniu z nadzorem autorskim, Zamawiającym i Inwestorem, 28) zatwierdzanie przedstawionych metod wykonania robót budowlanych, włączając w to roboty tymczasowe i zabezpieczające, zaproponowane przez wykonawcę robót, 29) weryfikacja i zatwierdzanie, po uprzednim zaopiniowaniu przez Nadzór Autorski, rysunków wykonawczych sporządzanych przez wykonawcę robót, 30) weryfikowanie rysunków powykonawczych sporządzanych przez wykonawcę robót, 31) prowadzenie sprawozdawczości inwestycyjnej tj. przygotowywanie okresowych - kwartalnych raportów z realizacji projektu (do 3 dnia miesiąca następującego po zakończonym kwartale kalendarzowym), zawierających m.in. informacje dotyczące postępu robót, ilości, zakresu i terminów realizowanych robót, oceny w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu rzeczowo-finansowego, opis powstałych problemów i zagrożeń oraz podjętych działań naprawczych, wykaz zmian w dokumentacji projektowej, dokumentację fotograficzną budowy wykaz roszczeń i etap ich rozpatrzenia, informacje dotyczące działalności nadzoru inwestorskiego w formie drukowanej i elektronicznej, 32) dokonywanie obmiaru wykonanych robót, 33) dokonywanie odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu, 34) poświadczanie terminu zakończenia prac, po zgłoszeniu przez wykonawcę robót gotowości obiektu lub robót do odbioru oraz należytego urządzenia i uporządkowania terenu budowy, 35) sprawdzanie wykonanych robót i powiadomienie wykonawcy robót o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót w celu usunięcia wykrytych wad, 36) poświadczanie usunięcia wad przez wykonawcę robót, 37) zgłaszanie Zamawiającemu terminu odbioru instalacji i urządzeń, 38) nadzorowanie przeprowadzanych prób i rozruchów oraz weryfikacja i zatwierdzanie opracowanych przez wykonawcę robót budowlanych instrukcji eksploatacyjnych, w celu ułatwienia przekazania obiektów do eksploatacji, 39) organizacja i dokonywanie odbiorów robót częściowych i odbiorów końcowych, sporządzanie protokołów odbioru, 40) przygotowanie do odbioru częściowego i końcowego robót, sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez wykonawcę robót dokumentów wymaganych do odbioru oraz uczestnictwo w odbiorze robót, 41) dostarczanie Zamawiającemu wszelkich raportów, akt, certyfikatów przygotowanych przez wykonawcę robót po zakończeniu robót, 42) zweryfikowanie i zatwierdzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, dostarczenie jej do Zamawiającego wraz z dokumentacją związaną z nadzorowaną budową (łącznie z inwentaryzacją geodezyjną), 43) identyfikowanie ryzyk powstania roszczeń ze strony wykonawcy robót i stron trzecich, propozycje zapobiegania tym roszczeniom, a w przypadku ich wystąpienia przedstawienia stanowiska w odniesieniu do tych roszczeń, 44) powiadamianie Zamawiającego o wszelkich roszczeniach wykonawcy robót oraz rozbieżnościach między dokumentacją Zamawiającego, a stanem faktycznym na terenie budowy, 45) sprawdzenia ostatecznej kwoty należnej wykonawcy robót, 46) rozliczanie umowy o roboty budowlane w przypadku odstąpienia, 47) załatwianie wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją zadania, w uzgodnieniu z Zamawiającym, 48) sporządzanie wniosków o naliczenie kar umownych, w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w umowach na wykonanie robót budowlanych, usług i dostaw oraz przewidzianych w kodeksie cywilnym, 49) wydanie polecenia przyspieszenia lub opóźnienia tempa robót, 50) dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych, w przypadku sporów sądowych i innych wynikających z realizacji inwestycji, 51) weryfikacja i akceptacja sporządzonego przez wykonawcę robót protokołu odzysku materiałów pochodzących z rozbiórek - inwentaryzacji należy dokonać wspólnie z przedstawicielem Zamawiającego, 52) przygotowywanie komunikatów i fotografii (w formie cyfrowej) dotyczących postępów robót i sytuacji na budowie na każde żądanie Zamawiającego i Inwestora, 53) przygotowywanie komunikatów dotyczących zmian organizacji ruchu w związku z realizacją przedsięwzięcia, wraz z ze schematami objazdów oraz utrudnień występujących w ruchu drogowym oraz inne istotne informacje dla mieszkańców Szczecina, 54) zatwierdzanie Laboratorium wykonawcy robót, o ile nie zostało wskazane w jego ofercie, po sprawdzeniu kwalifikacji personelu, kompletności i sprawności sprzętu i urządzeń laboratoryjnych oraz propozycję wykonawcy robót odnośnie zmiany Laboratorium na inne niż wskazane w ofercie wykonawcy robót, 55) w przypadku odkrycia nie zinwentaryzowanych obiektów zabytkowych, ich zabezpieczenie i niezwłoczne zawiadomienie właściwego konserwatora zabytków, 56) reprezentowanie Zamawiającego podczas kontroli nadzoru budowlanego w sytuacjach występujących podczas realizacji inwestycji, jak również zadbanie o przygotowanie przez wykonawcę robót, dokumentów wymaganych przez nadzór budowlany, 57) w przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych (zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych) nadzór inwestorski jest upoważniony i zobowiązany do: - bezzwłocznego pisemnego powiadomienia Zamawiającego, - przygotowania dla Zamawiającego protokołu spisanego przy udziale przedstawicieli Nadzoru Autorskiego, Nadzoru Inwestorskiego i wykonawcy robót, zawierający opis powstałych problemów technicznych, opis zmian koniecznych w dokumentacji projektowej, opis niezbędnych do wykonania robót dodatkowych. Protokół ten będzie podlegać akceptacji Zamawiającego i Inwestora, - przedstawienia opinii dotyczącej kalkulacji kosztów wykonawcy robót na wykonanie robót dodatkowych w zakresie ich ilości i wartości (do weryfikacji i akceptacji przez Zamawiającego i Inwestora), - wydania polecenia wykonania robót dodatkowych wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego. d) obowiązki - etap po zakończeniu robót: 1) finalizacja zadań wynikających z obowiązków na etapie budowy, 2) sprawdzenie i potwierdzenie gotowości wykonanych robót do dokonania przez Zamawiającego komisyjnego odbioru ostatecznego wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów, 3) nadzór i dokonanie odbioru wykonanych robót związanych z usunięciem wad ujawnionych podczas odbioru końcowego, 4) przygotowanie dla potrzeb zamawiającego lub Inwestora danych potrzebnych do sporządzenia dokumentów PT, OT, książki obiektu, 5) wspieranie Zamawiającego w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów, 6) rozliczenie zadania inwestycyjnego w terminie 7 dni od zakończenia budowy, tj: - końcowe rozliczenie ilości wykonanych robót i powykonawczą Tabelę Elementów Rozliczeniowych, - rozliczenie rzeczowo - finansowe zadania inwestycyjnego, - protokół odbioru końcowego, - protokół z przebiegu wykonania zadania inwestycyjnego i sprawozdanie z działalności kompleksowego nadzoru inwestorskiego, - całą powykonawczą dokumentację odbiorową zawierającą: sprawozdanie techniczne końcowe, protokoły z Rad Budowy, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, wystąpienia wykonawcy robót, instrukcje zmian, wnioski wykonawcy robót, obmiary, aprobaty techniczne, atesty i deklaracje zgodności, receptury, świadectwa jakości, wyniki badań, dokumentacje powykonawczą techniczną, informacje niezbędne do sporządzenia dokumentów PT, OT, książki obiektu, itp., 7) współpraca z Zamawiającym i Inwestorem w celu prawidłowego całkowitego, końcowego rozliczenia rzeczowego i finansowego projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji współfinansowanych ze środków RPO, 8) weryfikacja przygotowanych przez wykonawcę robót dokumentów wymaganych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do organu nadzoru budowlanego, 9) przeprowadzenie przeglądu wykonanej zieleni, 10) uczestniczenie w przeglądach w okresie rękojmi, egzekwowanie obowiązków gwarancyjnych wykonawcy robót. Zamawiający powiadomi nadzór inwestorski o przeglądach gwarancyjnych na 7 dni przed wyznaczonym terminem przeglądu. e) Nadzór Inwestorski jest upoważniony do podejmowania decyzji o: 1) dopuszczeniu materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów i urządzeń przewidzianych do wbudowania i wykorzystania przy realizacji robót, 2) zatwierdzeniu receptur i technologii proponowanych przez wykonawcę robót, 3) dopuszczeniu do pracy wytwórni mas bitumicznych i betonowych, wytwórni prefabrykatów oraz sprzętu i środków transportu wykonawcy robót, 4) wstrzymaniu robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy na wykonanie robót, 5) sposobie zabezpieczenia wykopalisk odkrytych na terenie budowy, f) Nadzór Inwestorski będzie wnioskować do Zamawiającego o: 1) wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej, 2) zatwierdzenie Laboratorium do przeprowadzenia niezbędnych badań i pomiarów, 3) zlecenie usunięcia wad stronie trzeciej w przypadku gdy Wykonawca Robót nie usunie ich w wyznaczonym terminie, 4) zmianę terminu wykonania robót w umowie o roboty budowlane, kiedy zmiana taka nie wynika z winy czy zaniedbań wykonawcy robót, 5) zlecenie wykonania robót dodatkowych, 6) zatwierdzenie zaopiniowanego przez siebie harmonogramu robót i płatności przedstawionego przez wykonawcę robót oraz o ewentualne zmiany tego harmonogramu w trakcie trwania umowy o roboty, 7) akceptację propozycji wykonawcy robót odnośnie zmiany kierownictwa wykonawcy robót na inne niż wskazane w ofercie wykonawcy robót, g) zakres prac przewidzianych do realizacji przez wykonawcę robót w ramach planowanej inwestycji, nad którą ma być sprawowany nadzór: 1) prace przygotowawcze i zabezpieczenie placu budowy, 2) roboty hydrotechniczne związane z przebudową i remontem nabrzeża: - roboty rozbiórkowe i demontażowe, - roboty ziemne (w tym m.in. filtr odwrotny), - roboty kafarowe, - kotwienie budowli (kleszcze, ściągi), - elementy budowli z żelbetu (w tym m.in.pale, płyta nabrzeża), - dylatacje i powłoki przeciwwilgociowe, - roboty wykończeniowe oraz wyposażeniowe ( w tym m.in. zabezpieczenie przejścia kablowego, przedłużenie kolektorów, pachoły, drabinki, elementy odbojowe), - naprawa i zabezpieczenie oczepu, wymiana urządzeń odbojowych, likwidacja kawern i nieszczelności przy kolektorach, - naprawa dylatacji i spękań płyty nabrzeża, 3) roboty sanitarne: - roboty ziemne, - instalacja wodociągowa, - instalacja kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków, - instalacja kanalizacji deszczowej, 4) roboty elektryczne: - roboty rozbiórkowe i demontażowe, - roboty ziemne, - podłączenia dla punktów gastronomicznych, - podłączenie do szaletu, - podłączenie punktów zasilających dla jachtów, - podłączenie punktów zasilających dla barek i dużych jednostek pływających, - oświetlenie nabrzeża, 5) roboty drogowe (drogi dojazdowe i ciągi piesze): - roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni, - roboty ziemne, - wykonanie nawierzchni dróg, chodników, parkingów i innych, - stałe oznakowanie organizacji ruchu, 6) zieleń: - karczowanie drzew, - nasadzenia w donicach, - nasadzenia w gruncie, - wykonanie trawników dywanowych, - pielęgnacja zieleni, 7) wykonanie schodów wraz z pochylniami dla osób niepełnosprawnych (połączenie Nabrzeża Wieleckiego z Bulwarem Piastowskim): - roboty rozbiórkowe, - roboty ziemne, - roboty żelbetowe (schody, pochylnie, ściany oporowe), - roboty wykończeniowe oraz wyposażeniowe (w tym m.in. barierki zabezpieczające), 8) wykonanie szaletu publicznego: - przygotowanie podłoża, - montaż konstrukcji metalowych, - montaż zadaszenia, podłóg, ścian zewnętrznych i działowych, - montaż okładzin ścian zewnętrznych ze szkła hartowanego, - roboty sanitarne, - roboty elektryczne, - roboty wykończeniowe oraz wyposażeniowe, 9) dostawa i montaż elementów małej architektury - słupki zasilające w wodę i energię elektryczną, barierki, siedziska, lampy, ławki, kosze itp., 10) prace konserwatorskie: - oczyszczenie elewacji z piaskowca wraz z uzupełnieniem ubytków, naprawą powierzchni i uzupełnieniem spoinowania, - demontaż elementów z piaskowca wraz z ich dezynfekcją , usuwaniem przebarwień, odsalaniem, czyszczeniem, uzupełnianiem ubytków i wyruszeń, hydrofobizacją i ponownym montażem, 11) pozostałe - wykonawca robót jest zobowiązany do uwzględnienia wszystkich kosztów związanych z realizacją umowy na roboty budowlane oraz do wykonania we własnym zakresie i na własny koszt między innymi: - organizacji ruchu na czas budowy wraz z niezbędnymi opracowaniami, uzgodnieniami i zajęciem pasa drogowego łącznie z naliczonymi opłatami oraz oznakowaniem, - zorganizowania placu budowy i zaplecza socjalnego wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego oraz zapewnienia bezpieczeństwa na placu budowy, - wykonywania pomiarów geodezyjnych i prac podwodnych w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji zadania (w tym także niezbędne prace podczyszczeniowe), - przeprowadzenia szkolenia pracowników w zakresie BHP i p.poż. na stanowisku pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami, - prowadzenia dziennika budowy oraz umieszczenia na obiekcie, w widocznym miejscu, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia, zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, - opracowania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia, - opracowania harmonogramu rzeczowo-finansowego, - uzgodnienia harmonogramu prac oraz oznakowania nawigacyjnego - wykonanie oznakowania na czas budowy i po jej zakończeniu (w uzgodnieniu z Zamawiającym i RZGW), - prowadzenia prac sprzętem posiadającym aktualne badania techniczne oraz używania sprawnych narzędzi, - wykonania i przedłożenia Zamawiającemu niezbędnych badań laboratoryjnych np. kruszywa betonu, stali itd. oraz certyfikatów, atestów, aprobat technicznych itp. na wbudowywane materiały, - uzgadniania z Zamawiającym sposobu zagospodarowania (przewóz we wskazane miejsce) materiałów z rozbiórki, - prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z ustawą o odpadach i postępowaniu z nimi, - uzyskania stosownych protokołów odbioru robót dla poszczególnych branż (w tym m.in. ENEA, ENEOS, ZWiK, ZDiTM, WKZ), - wykonania atestu nurkowego z przeglądu czystości dna w rejonie prowadzonych prac, w pasie 10 m od nabrzeża oraz badania szczelności ścianki szczelnej po wykonaniu prac, - wykonania dokumentacji powykonawczej i geodezji powykonawczej wraz z wykonaniem punktów kontrolnych - jeden punkt na sekcję, - opracowania instrukcji eksploatacji i użytkowania urządzeń wyposażenia nabrzeża i obiektów,.


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    71.24.70.00-1.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Okres w miesiącach: 25.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Gdyński.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    nadzór inwestorski w branży ogólnobudowlanej, hydrotechnicznej, sanitarnej, elektrycznej, drogowej, zieleniarskiej - nabrzeże Bulwar Gdyński położone na prawnym brzegu Odry Zachodniej, od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej, na odcinku ok. 558,50 m: a) ogólne obowiązki: 1) koordynacja i nadzór nad realizacją zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego (ustawa z dnia 07.07.1994 - tekst jednolity Dz. U. nr 156 poz. 1118 z 2006 r. ze zmianami), przepisami polskiego prawa oraz zgodnie z postanowieniami odpowiednich decyzji, pozwoleń na prowadzenie budowy i umowy z wykonawcą o roboty budowlane, 2) wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją zadania, 3) działanie we współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji zadania, 4) zapewnienie stałej wymiany informacji z Zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami Zamawiającego, 5) w przypadku, gdy postęp robót budowlanych nie będzie zadawalający z przyczyn niezależnych od wykonawcy robót, nadzór inwestorski zobowiązany będzie do poinformowania Zamawiającego o wszystkich środkach, które należy podjąć w celu zaradzenia zaistniałej sytuacji oraz wypełnienia zobowiązań wynikających z umowy o roboty budowlane, 6) zapewnienie odpowiednich warunków pracy dla działalności całego zespołu na placu budowy wraz z poniesieniem wszelkich kosztów z tym związanych (w tym między innymi opłaty za media, sprzątanie, dozorowanie, ubezpieczenie, odzież i sprzęt ochronny, itp.), 7) przygotowywanie wszelkich dokumentów w wersji drukowanej i elektronicznej wraz z ze stosowaniem na wszystkich dokumentach logo wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego, b) obowiązki - etap poprzedzający roboty: 1) dostarczenie przed dniem podpisania umowy oświadczeń inspektorów nadzoru wchodzących w skład zespołu stwierdzających przyjęcie obowiązków inspektorów nadzoru nad inwestycją, 2) opracowanie i przedstawienie do akceptacji Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy schematu organizacyjnego zespołu inspektorów nadzoru wraz ze szczegółowym zakresem obowiązków i uprawnień jakie zamierza powierzyć poszczególnym członkom zespołu wraz ze wskazaniem koordynatora zespołu nadzoru, 3) zapoznanie się z dokumentacją projektowo - kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, z umową o wykonanie robót budowlanych, warunkami pozwolenia na budowę jak również z terenem, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami, 4) przygotowanie dokumentacji do organu nadzoru budowlanego wraz z powiadomieniem o terminie rozpoczęcia robót oraz z załączeniem oświadczeń kierownika budowy, kierowników robót i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie, powiadomienie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia robót i ich wykonawcy, c) obowiązki - etap realizacji robót: 1) udział w przekazaniu terenu budowy wykonawcy robót budowlanych, 2) zaopiniowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót, przedstawionego przez wykonawcę robót, 3) stała obecność na terenie budowy przez okres trwania realizacji zadania, 4) dokonywanie bieżącego przeglądu Dziennika budowy oraz potwierdzanie swojej bytności i wykonywanych czynności stosownym wpisem oraz występowanie o dodatkowe dzienniki budowy, 5) sprawowanie nadzoru inwestorskiego przez uprawnionych przedstawicieli - inspektorów nadzoru, zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane, reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z realizacją zadania, 6) egzekwowanie od wykonawcy robót nieskrępowanego dostępu do terenu budowy oraz wszelkich miejsc, gdzie materiały i urządzenia będą pozyskiwane, wytwarzane, montowane, składowane lub przygotowywane do wbudowania, 7) prowadzenie regularnych inspekcji na terenie budowy w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej, praktyką inżynierską oraz stosownymi przepisami, 8) ścisła współpraca z projektantami pełniącymi nadzór autorski, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, Zamawiającym i innymi zainteresowanymi stronami wskazanymi przez Zamawiającego, 9) informowanie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach występujących podczas realizacji robót, które mogą mieć wpływ na wydłużenie czasu wykonania lub zwiększenia kosztów oraz proponowanie sposobów ich zapobiegania, 10) w porozumieniu z Zamawiającym - każdorazowo zawiadamianie właściwego organu nadzoru budowlanego o wypadkach naruszenia prawa budowlanego, dotyczących bezpieczeństwa budowy i ochrony środowiska a także o rażących nieprawidłowościach lub uchybieniach technicznych, 11) wstrzymywanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy zawartej z wykonawcą robót i niezwłocznego, pisemnego zawiadomienia Zamawiającego, 12) kontrolowanie przestrzegania przez wykonawcę robót zasad bezpieczeństwa pracy i utrzymania porządku na terenie budowy w tym sprawdzenie i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz wymagań przepisów ochrony środowiska i gospodarki odpadami, 13) udzielanie wykonawcy robót wszelkich dostępnych informacji i wyjaśnień dotyczących realizowanego zadania, instruowanie wykonawcy robót odnośnie technologii budowy oraz technologii zabezpieczenia robót, 14) kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy robót, zawartą umową na wykonanie robót budowlanych, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego, 15) kontrola zgodności oznakowania robót z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu, 16) wyrażanie zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy, 17) wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy każdej osoby zatrudnionej przez wykonawcę robót, która zachowuje się niewłaściwie lub jest niekompetentna lub niedbała w swojej pracy, 18) organizowanie oraz przewodniczenie, nie mniej niż 2 razy w miesiącu (a w przypadku wystąpienia nagłej potrzeby - częściej), naradom dotyczącym postępu robót (Rad Budowy) w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w realizację zadania stron (wykonawca robót, Inwestor, Zamawiający oraz inni oficjalni obserwatorzy) oraz sporządzenie i przekazywanie protokółów z tych narad w ciągu 5 dni od daty narady w formie drukowanej i elektronicznej, 19) organizowanie narad technicznych oraz sporządzania protokołów z tych narad i przekazywania ich Zamawiającemu, wykonawcy robót i uczestnikom, w terminie 5 dni od dnia narady w formie drukowanej i elektronicznej, 20) bieżące egzekwowanie ustaleń z w/w narad, 21) monitorowanie postępu robót pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym, sprawdzanie ich rzeczywistego zaawansowania i zgodności z obowiązującym harmonogramem rzeczowo-finansowym, współpraca przy aktualizacji harmonogramów realizacji i finansowania, 22) rozliczanie wykonawcy robót pod względem rzeczowym i finansowym, sprawdzanie i zatwierdzanie obmiarów robót, kalkulacji, kosztorysów itp., potwierdzanie zgodności wystawionych faktur z protokołami odbiorów, 23) kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów, 24) nadzorowanie badań wbudowanych materiałów i wyrobów (prefabrykatów) wykonywanych przez wykonawcę robót, 25) zlecanie wykonawcy robót wykonania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości, 26) zlecanie na własny koszt wykonania kontrolnych badań laboratoryjnych i pomiarów, Laboratorium wskazanemu przez Zamawiającego, w zakresie koniecznym do weryfikacji badań wykonawcy robót, 27) w przypadku propozycji zastosowania przez wykonawcę robót materiałów i urządzeń równoważnych, nadzór zobowiązany jest do oceny ich równoważności z przewidzianymi w dokumentacji technicznej w uzgodnieniu z nadzorem autorskim, Zamawiającym i Inwestorem, 28) zatwierdzanie przedstawionych metod wykonania robót budowlanych, włączając w to roboty tymczasowe i zabezpieczające, zaproponowane przez wykonawcę robót, 29) weryfikacja i zatwierdzanie, po uprzednim zaopiniowaniu przez Nadzór Autorski, rysunków wykonawczych sporządzanych przez wykonawcę robót, 30) weryfikowanie rysunków powykonawczych sporządzanych przez wykonawcę robót, 31) prowadzenie sprawozdawczości inwestycyjnej tj. przygotowywanie okresowych - kwartalnych raportów z realizacji projektu (do 3 dnia miesiąca następującego po zakończonym kwartale kalendarzowym), zawierających m.in. informacje dotyczące postępu robót, ilości, zakresu i terminów realizowanych robót, oceny w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu rzeczowo-finansowego, opis powstałych problemów i zagrożeń oraz podjętych działań naprawczych, wykaz zmian w dokumentacji projektowej, dokumentację fotograficzną budowy wykaz roszczeń i etap ich rozpatrzenia, informacje dotyczące działalności nadzoru inwestorskiego w formie drukowanej i elektronicznej, 32) dokonywanie obmiaru wykonanych robót, 33) dokonywanie odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu, 34) poświadczanie terminu zakończenia prac, po zgłoszeniu przez wykonawcę robót gotowości obiektu lub robót do odbioru oraz należytego urządzenia i uporządkowania terenu budowy, 35) sprawdzanie wykonanych robót i powiadomienie wykonawcy robót o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót w celu usunięcia wykrytych wad, 36) poświadczanie usunięcia wad przez wykonawcę robót, 37) zgłaszanie Zamawiającemu terminu odbioru instalacji i urządzeń, 38) nadzorowanie przeprowadzanych prób i rozruchów oraz weryfikacja i zatwierdzanie opracowanych przez wykonawcę robót budowlanych instrukcji eksploatacyjnych, w celu ułatwienia przekazania obiektów do eksploatacji, 39) organizacja i dokonywanie odbiorów robót częściowych i odbiorów końcowych, sporządzanie protokołów odbioru, 40) przygotowanie do odbioru częściowego i końcowego robót, sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez wykonawcę robót dokumentów wymaganych do odbioru oraz uczestnictwo w odbiorze robót, 41) dostarczanie Zamawiającemu wszelkich raportów, akt, certyfikatów przygotowanych przez wykonawcę robót po zakończeniu robót, 42) zweryfikowanie i zatwierdzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, dostarczenie jej do Zamawiającego wraz z dokumentacją związaną z nadzorowaną budową (łącznie z inwentaryzacją geodezyjną), 43) identyfikowanie ryzyk powstania roszczeń ze strony wykonawcy robót i stron trzecich, propozycje zapobiegania tym roszczeniom, a w przypadku ich wystąpienia przedstawienia stanowiska w odniesieniu do tych roszczeń, 44) powiadamianie Zamawiającego o wszelkich roszczeniach wykonawcy robót oraz rozbieżnościach między dokumentacją Zamawiającego, a stanem faktycznym na terenie budowy, 45) sprawdzenia ostatecznej kwoty należnej wykonawcy robót, 46) rozliczanie umowy o roboty budowlane w przypadku odstąpienia, 47) załatwianie wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją zadania, w uzgodnieniu z Zamawiającym, 48) sporządzanie wniosków o naliczenie kar umownych, w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w umowach na wykonanie robót budowlanych, usług i dostaw oraz przewidzianych w kodeksie cywilnym, 49) wydanie polecenia przyspieszenia lub opóźnienia tempa robót, 50) dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych, w przypadku sporów sądowych i innych wynikających z realizacji inwestycji, 51) weryfikacja i akceptacja sporządzonego przez wykonawcę robót protokołu odzysku materiałów pochodzących z rozbiórek - inwentaryzacji należy dokonać wspólnie z przedstawicielem Zamawiającego, 52) przygotowywanie komunikatów i fotografii (w formie cyfrowej) dotyczących postępów robót i sytuacji na budowie na każde żądanie Zamawiającego i Inwestora, 53) przygotowywanie komunikatów dotyczących zmian organizacji ruchu w związku z realizacją przedsięwzięcia, wraz z ze schematami objazdów oraz utrudnień występujących w ruchu drogowym oraz inne istotne informacje dla mieszkańców Szczecina, 54) zatwierdzanie Laboratorium wykonawcy robót, o ile nie zostało wskazane w jego ofercie, po sprawdzeniu kwalifikacji personelu, kompletności i sprawności sprzętu i urządzeń laboratoryjnych oraz propozycję wykonawcy robót odnośnie zmiany Laboratorium na inne niż wskazane w ofercie wykonawcy robót, 55) w przypadku odkrycia nie zinwentaryzowanych obiektów zabytkowych, ich zabezpieczenie i niezwłoczne zawiadomienie właściwego konserwatora zabytków, 56) reprezentowanie Zamawiającego podczas kontroli nadzoru budowlanego w sytuacjach występujących podczas realizacji inwestycji, jak również zadbanie o przygotowanie przez wykonawcę robót, dokumentów wymaganych przez nadzór budowlany, 57) w przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych (zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych) nadzór inwestorski jest upoważniony i zobowiązany do: - bezzwłocznego pisemnego powiadomienia Zamawiającego, - przygotowania dla Zamawiającego protokołu spisanego przy udziale przedstawicieli Nadzoru Autorskiego, Nadzoru Inwestorskiego i wykonawcy robót, zawierający opis powstałych problemów technicznych, opis zmian koniecznych w dokumentacji projektowej, opis niezbędnych do wykonania robót dodatkowych. Protokół ten będzie podlegać akceptacji Zamawiającego i Inwestora, - przedstawienia opinii dotyczącej kalkulacji kosztów wykonawcy robót na wykonanie robót dodatkowych w zakresie ich ilości i wartości (do weryfikacji i akceptacji przez Zamawiającego i Inwestora), - wydania polecenia wykonania robót dodatkowych wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego. d) obowiązki - etap po zakończeniu robót: 1) finalizacja zadań wynikających z obowiązków na etapie budowy, 2) sprawdzenie i potwierdzenie gotowości wykonanych robót do dokonania przez Zamawiającego komisyjnego odbioru ostatecznego wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów, 3) nadzór i dokonanie odbioru wykonanych robót związanych z usunięciem wad ujawnionych podczas odbioru końcowego, 4) przygotowanie dla potrzeb zamawiającego lub Inwestora danych potrzebnych do sporządzenia dokumentów PT, OT, książki obiektu, 5) wspieranie Zamawiającego w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów, 6) rozliczenie zadania inwestycyjnego w terminie 7 dni od zakończenia budowy, tj: - końcowe rozliczenie ilości wykonanych robót i powykonawczą Tabelę Elementów Rozliczeniowych, - rozliczenie rzeczowo - finansowe zadania inwestycyjnego, - protokół odbioru końcowego, - protokół z przebiegu wykonania zadania inwestycyjnego i sprawozdanie z działalności kompleksowego nadzoru inwestorskiego, - całą powykonawczą dokumentację odbiorową zawierającą: sprawozdanie techniczne końcowe, protokoły z Rad Budowy, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, wystąpienia wykonawcy robót, instrukcje zmian, wnioski wykonawcy robót, obmiary, aprobaty techniczne, atesty i deklaracje zgodności, receptury, świadectwa jakości, wyniki badań, dokumentacje powykonawczą techniczną, informacje niezbędne do sporządzenia dokumentów PT, OT, książki obiektu, itp., 7) współpraca z Zamawiającym i Inwestorem w celu prawidłowego całkowitego, końcowego rozliczenia rzeczowego i finansowego projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji współfinansowanych ze środków RPO, 8) weryfikacja przygotowanych przez wykonawcę robót dokumentów wymaganych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do organu nadzoru budowlanego, 9) przeprowadzenie przeglądu wykonanej zieleni, 10) uczestniczenie w przeglądach w okresie rękojmi, egzekwowanie obowiązków gwarancyjnych wykonawcy robót. Zamawiający powiadomi nadzór inwestorski o przeglądach gwarancyjnych na 7 dni przed wyznaczonym terminem przeglądu. e) Nadzór Inwestorski jest upoważniony do podejmowania decyzji o: 1) dopuszczeniu materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów i urządzeń przewidzianych do wbudowania i wykorzystania przy realizacji robót, 2) zatwierdzeniu receptur i technologii proponowanych przez wykonawcę robót, 3) dopuszczeniu do pracy wytwórni mas bitumicznych i betonowych, wytwórni prefabrykatów oraz sprzętu i środków transportu wykonawcy robót, 4) wstrzymaniu robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy na wykonanie robót, 5) sposobie zabezpieczenia wykopalisk odkrytych na terenie budowy, f) Nadzór Inwestorski będzie wnioskować do Zamawiającego o: 1) wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej, 2) zatwierdzenie Laboratorium do przeprowadzenia niezbędnych badań i pomiarów, 3) zlecenie usunięcia wad stronie trzeciej w przypadku gdy Wykonawca Robót nie usunie ich w wyznaczonym terminie, 4) zmianę terminu wykonania robót w umowie o roboty budowlane, kiedy zmiana taka nie wynika z winy czy zaniedbań wykonawcy robót, 5) zlecenie wykonania robót dodatkowych, 6) zatwierdzenie zaopiniowanego przez siebie harmonogramu robót i płatności przedstawionego przez wykonawcę robót oraz o ewentualne zmiany tego harmonogramu w trakcie trwania umowy o roboty, 7) akceptację propozycji wykonawcy robót odnośnie zmiany kierownictwa wykonawcy robót na inne niż wskazane w ofercie wykonawcy robót, g) zakres prac przewidzianych do realizacji przez wykonawcę robót w ramach planowanej inwestycji, nad którą ma być sprawowany nadzór: 1) prace przygotowawcze i zabezpieczenie placu budowy, 2) roboty hydrotechniczne związane z przebudową i remontem nabrzeża: - roboty rozbiórkowe i demontażowe (w tym m.in. rozkucie oczepu, rozbiórka kleszczy, wyrywanie pali i ścianek drewnianych), - roboty ziemne (w tym m.in. filtr odwrotny), - roboty kafarowe (w tym m.in. zakup i pogrążanie pali TUBEX), - kotwienie budowli (kleszcze, ściągi), - elementy budowli z żelbetu (w tym m.in. pale, oczep), - dylatacje i powłoki przeciwwilgociowe, - roboty wykończeniowe oraz wyposażeniowe (w tym m.in. pachoły, drabinki, elementy odbojowe), - naprawa i zabezpieczenie oczepu, wymiana urządzeń odbojowych, likwidacja kawern i nieszczelności przy kolektorach, 3) roboty sanitarne: - roboty ziemne, - instalacja wodociągowa, - instalacja kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków oraz miejsc zrzutu ścieków z jednostkę pływających, - instalacja kanalizacji deszczowej, 4) roboty elektryczne: - roboty rozbiórkowe i demontażowe, - roboty ziemne, - podłączenia dla punktów gastronomicznych, - podłączenie do bosmanatu, - podłączenie punktów zasilających dla jachtów, - podłączenie punktów zasilających dla barek i dużych jednostek pływających, - oświetlenie nabrzeża, 5) roboty drogowe (drogi dojazdowe i ciągi piesze): - roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni, - roboty ziemne, - wykonanie nawierzchni dróg, chodników, parkingów i innych, 6) zieleń: - karczowanie drzew, - nasadzenia w donicach, - nasadzenia w gruncie, - wykonanie trawników dywanowych, - pielęgnacja zieleni, 7) wykonanie schodów terenowych i ścian oporowych: - roboty ziemne, - roboty żelbetowe, - roboty wykończeniowe oraz wyposażeniowe (w tym m.in. barierki zabezpieczające), 8) wykonanie bosmanatu: - roboty ziemne, - konstrukcje z betonu zbrojonego - fundamenty, - roboty murarskie - ściany, - roboty dekarskie, - stolarka okienna i drzwiowa, - okładziny ścian (tynki, glazura), - kładzenie i wykładanie podłóg, - roboty sanitarne, - roboty elektryczne, - roboty wykończeniowe oraz wyposażeniowe, 9) dostawa i montaż elementów małej architektury - słupki zasilające w wodę i energię elektryczną, barierki, siedziska, lampy, ławki, kosze, stanowiska ratownicze, itp., 10) pozostałe - wykonawca robót jest zobowiązany do uwzględnienia wszystkich kosztów związanych z realizacją umowy na roboty budowlane oraz do wykonania we własnym zakresie i na własny koszt między innymi: - organizacji ruchu na czas budowy wraz z niezbędnymi opracowaniami, uzgodnieniami i zajęciem pasa drogowego łącznie z naliczonymi opłatami oraz oznakowaniem, - zorganizowania placu budowy i zaplecza socjalnego wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego oraz zapewnienia bezpieczeństwa na placu budowy, - wykonywania pomiarów geodezyjnych i prac podwodnych w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji zadania (w tym także niezbędne prace podczyszczeniowe), - przeprowadzenia szkolenia pracowników w zakresie BHP i p.poż. na stanowisku pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami, - prowadzenia dziennika budowy oraz umieszczenia na obiekcie, w widocznym miejscu, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia, zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, - opracowania planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia, - opracowania harmonogramu rzeczowo-finansowego, - uzgodnienia harmonogramu prac oraz oznakowania nawigacyjnego - wykonaniem oznakowania na czas budowy i po jej zakończeniu (w uzgodnieniu z Zamawiającym i RZGW), - prowadzenia prac sprzętem posiadającym aktualne badania techniczne oraz używania sprawnych narzędzi, - wykonania i przedłożenia Zamawiającemu niezbędnych badań laboratoryjnych np. kruszywa betonu, stali itd. oraz certyfikatów, atestów, aprobat technicznych itp. na wbudowywane materiały ( w języku polskim), - uzgadniania z Zamawiającym sposobu zagospodarowania (przewóz we wskazane miejsce) materiałów z rozbiórki, - prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z ustawą o odpadach i postępowaniu z nimi, - uzyskania stosownych protokołów odbioru robót dla poszczególnych branż (w tym m.in. ENEA, ENEOS, ZWiK, ZDiTM), - wykonania atestu nurkowego z przeglądu czystości dna w rejonie prowadzonych prac, w pasie 10 m od nabrzeża oraz badania szczelności ścianki szczelnej po wykonaniu prac, - wykonania dokumentacji powykonawczej (wraz z kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi, kartami katalogowymi, itp. w języku polskim) i geodezji powykonawczej wraz z wykonaniem punktów kontrolnych - jeden punkt na sekcji, - opracowania instrukcji eksploatacji i użytkowania urządzeń wyposażenia nabrzeża i obiektów..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    71.24.70.00-1.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Okres w miesiącach: 25.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



Numer ogłoszenia: 310280 - 2010; data zamieszczenia: 29.09.2010


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
307478 - 2010 data 27.09.2010 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Zakład Usług Komunalnych, ul. Ku Słońcu 125a, 71-080 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 091 484 82 94, fax. 091 484 80 55.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.16).

  • W ogłoszeniu jest:
    Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: nie dotyczy..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Dotyczy projektu pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów (Modernizacja Bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego) - nr UDA-RPZP.06.01.01-32-014/09-00.


Szczecin: KOMPLEKSOWY I WIELOBRANŻOWY NADZÓR INWESTORSKI NAD REALIZACJĄ ZADANIA PN. PROMENADA Z WIDOKIEM NA ODRĘ - PRZEBUDOWA SZCZECIŃSKICH BULWARÓW (w podziale na części)


Numer ogłoszenia: 814 - 2011; data zamieszczenia: 04.01.2011

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 307478 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zakład Usług Komunalnych, ul. Ku Słońcu 125a, 71-080 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 091 484 82 94, faks 091 484 80 55.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: jednostka organizacyjna jednostki samorządu terytorialnego - zakład budżetowy.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
KOMPLEKSOWY I WIELOBRANŻOWY NADZÓR INWESTORSKI NAD REALIZACJĄ ZADANIA PN. PROMENADA Z WIDOKIEM NA ODRĘ - PRZEBUDOWA SZCZECIŃSKICH BULWARÓW (w podziale na części).


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - w podziale na części: CZĘŚĆ I - Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Piastowski CZĘŚĆ II - Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Gdyński.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.24.70.00-1.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Dotyczy projektu pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów (Modernizacja Bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego) - nr UDA-RPZP.06.01.01-32-014/09-00.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
1   


Nazwa:
Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Piastowski


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
29.11.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych TRAKT w Szczecinie Sp. z o.o. 2) NIRAS A/S pełnomocnik: TRAKT Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 70-656 Szczecin, kraj/woj. zachodniopomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 409000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    234240,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    234240,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    597787,80


  • Waluta:
    PLN.


Część NR:
2   


Nazwa:
Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Gdyński


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
29.11.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Tras Komunikacyjnych TRAKT w Szczecinie Sp. z o.o. 2) NIRAS A/S pełnomocnik: TRAKT Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 70-656 Szczecin, kraj/woj. zachodniopomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 230000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    204240,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    204240,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    439200,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Ku Słońcu , 71-080 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: zuk.szczecin@post.pl
tel: 91 484 82 94
fax: 91 484 80 55
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-10-04
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 30747820100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-09-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 25 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 0%
WWW ogłoszenia: www.bip.zuk.szczecin.pl
Informacja dostępna pod: Siedziba Zamawiającego - 71-080 Szczecin, ul. KU Słońcu 125A; pok. 17-18
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Piastowski Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych TRAKT w Szczecinie Sp. z o.o. 2) NIRAS A/S pełnomocnik: TRAKT Sp. z o.o.
Szczecin
2011-01-04 234 240,00
Kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - remont i przebudowa nabrzeża Bulwar Gdyński Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Tras Komunikacyjnych TRAKT w Szczecinie Sp. z o.o. 2) NIRAS A/S pełnomocnik: TRAKT Sp. z o.o.
Szczecin
2011-01-04 204 240,00