TI Tytuł Polska-Elbląg: Urządzenia telekomunikacyjne
ND Nr dokumentu 432375-2013
PD Data publikacji 21/12/2013
OJ Dz.U. S 248
TW Miejscowość ELBLĄG
AU Nazwa instytucji Gmina – Miasto Elbląg
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 19/12/2013
DD Termin składania wniosków o dokumentację 29/01/2014
DT Termin 29/01/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32523000 - Urządzenia telekomunikacyjne
OC Pierwotny kod CPV 32523000 - Urządzenia telekomunikacyjne
RC Kod NUTS PL621
IA Adres internetowy (URL) www.umelblag.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/12/2013    S248    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Elbląg: Urządzenia telekomunikacyjne

2013/S 248-432375

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina – Miasto Elbląg
ul. Łączności 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Elblągu, Departament Organizacji i Nadzoru, Referat Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Alicja Siemiętkowska
82-300 Elbląg
POLSKA
Tel.: +48 552393178
E-mail: rzp@umelblag.pl
Faks: +48 552393334

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.umelblag.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Urząd Miejski w Elblągu
ul. Łączności 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Elblągu, Departament Organizacji i Nadzoru Referat Zamówień Publicznych (pokój 403)
Osoba do kontaktów: Katarzyna Maciejczyk
82-300 Elbląg
POLSKA
Tel.: +48 552393125
Faks: +48 552393334

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Administracja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
„Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” – wyposażenie dodatkowe i oprogramowanie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Budynek Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu, parter, u. Elizy Orzeszkowej 2, 82-300 Elbląg.

Kod NUTS PL621

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia:
„Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” – wyposażenie dodatkowe i oprogramowanie
Przedmiot główny:
CPV: 32.52.30.00-5
Nazewnictwo wg CPV: Urządzenia telekomunikacyjne
Przedmioty dodatkowe:
CPV: 48.82.10.00-9
Nazewnictwo wg CPV: Serwery sieciowe
CPV: 30.21.33.00-8
Nazewnictwo wg CPV: Komputer biurkowy
CPV: 30.21.31.00-6
Nazewnictwo wg CPV: Komputery przenośne
CPV: 32.33.23.00-2
Nazewnictwo wg CPV: Nagrywarki dźwięku
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja i wdrożenie systemu telekomunikacyjnego do Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu.
Zamawiający informuje, że projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, oś priorytetowa 7 - infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, działanie 7.1 - Tworzenie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego.
Miejsce realizacji dostawy: Budynek Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu, parter, u. Elizy Orzeszkowej 2, 82-300 Elbląg.
2. Zakres zamówienia.
Zakres zamówienia obejmuje:
2.1. Rozbudowę istniejącego sytemu telekomunikacyjnego (do tzw. poziomu krytycznego) polegającą na dostawie, montażu, instalacji i wdrożeniu dwóch redundantnych (dodatkowych) serwerów dla istniejącej platformy telekomunikacyjnej (Avaya Communication Manager 4.05) do poziomu Critical Reliability Configuration wraz z niezbędnymi elementami (przełącznikami, bramą głosową, redundantnymi zasilaczami itp.) i oprogramowaniem (platformą) systemowym oraz upgrade (wymianą) istniejącej pary serwerów (2x S8720).
2.2. Dostawę i instalację terminali (156 szt.) wspomagających zarządzanie siecią w 156 istniejących punktach miejskiej sieci szerokopasmowej, będących punktami podłączenia komputerów serwisowych administratorów sieci oraz pozwalających na prowadzenie rozmów głosowych wraz z niezbędnymi licencjami (156 szt.) i zasilaczami (156 szt.).
2.3. Dostawę, montaż, instalację i wdrożenie systemu (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem) zautomatyzowanej obsługi użytkowników sieci miejskiej, w tym:
1) systemu centralnego audio- i faks- serwera obsługującego użytkowników miejskiej sieci szerokopasmowej wraz z niezbędnymi licencjami (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem).
2) systemu nagrywania zgłoszeń (rozmów) użytkowników sieci miejskiej wraz z systemem przetwarzania statystyk z nagrywanych rozmów oraz systemem archiwizacji nagranych rozmów wraz z niezbędnymi licencjami (zintegrowanego z istniejącą platformą telekomunikacyjną Avaya Communication Manager 4.05 lub nowszą zainstalowaną przez Wykonawcę) (na dedykowanych serwerach wraz oprogramowaniem).
3) systemu monitoringu sieci VoIP, zarządzania monitoringiem sieci VoIP oraz archiwizacji zdarzeń w sieci VoIP (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem) zintegrowanego z istniejącą platformą telekomunikacyjną (Avaya Communication Manager 4.05 )), w tym dostawy stacji roboczych (2 szt.), wraz z monitorami, klawiaturami i myszkami, pozwalających na wizualizację przepływów (monitoring) sieci telefonicznej VoIP.
4) stacji roboczych (laptopów - 8 szt.) dla administratorów sieci miejskiej wraz z oprogramowaniem (niezbędnym do obsługi użytkowników sieci miejskiej) i licencjami (8 szt.) agentów systemu telekomunikacyjnego.
5) Call Center z IVR (na dedykowanych serwerach wraz oprogramowaniem).
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w dokumencie „SPECYFIKACJA TECHNICZNA DOSTAWY” stanowiącym załącznik do wzoru Umowy – ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ.
3. Szczegółowe wymagania dla wyposażenia:
3.1. Całość dostarczonego wyposażenia musi pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producentów.
3.2. Zamawiający wymaga, by dostarczone wyposażenie było nowe (tzn. wyprodukowane nie dawniej niż na 6 miesięcy przed ich dostarczeniem) oraz by nie były używane (przy czym Zamawiający dopuszcza, by urządzenia były rozpakowane i uruchomione przed ich dostarczeniem wyłącznie przez Wykonawcę i wyłącznie w celu weryfikacji działania urządzenia przy czym jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o zamiarze rozpakowania wyposażenia, a Zamawiający ma prawo inspekcji wyposażenia przed jego rozpakowaniem). Wraz z wyposażeniem dostarczyć należy oświadczenie producenta potwierdzające datę produkcji wyposażenia.
3.3. Całość dostarczonego wyposażenia musi być objęta gwarancją opartą o świadczenia gwarancyjne producentów w okresie wymaganym w SIWZ.
3.4. Ze względu na pełną kompatybilność, dostarczane w ramach poszczególnych grup funkcjonalnych (infrastruktura sieciowa, telefonia IP) wyposażenie powinno pochodzić od jednego producenta, chyba że wymagania szczegółowe stanowią inaczej. W przypadku oferowania wyposażenia różnych producentów, należy 5 dni przed dostarczeniem wyposażenia złożyć oświadczenia poszczególnych producentów o pełnej wzajemnej kompatybilności oraz oświadczenia producentów o współpracy ich autoryzowanych placówek serwisowych w zakresie usuwania problemów powstających na styku rozwiązań.
3.5. Wykonawca zapewnia i zobowiązuje się, że korzystanie przez Zamawiającego z dostarczonego wyposażenia nie będzie stanowić naruszenia majątkowych praw autorskich osób trzecich.
3.6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwrócenia się do producentów oferowanego wyposażenia o potwierdzenie, że wyposażenie nie było przeznaczone dla innego odbiorcy, w tym również do przekazania producentowi niezbędnych danych umożliwiających weryfikację. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia u producentów warunków gwarancyjnych i sprawdzenia zgodności zakresu usług serwisowych z wymaganiami Zamawiającego.
3.7. W przypadku powzięcia wątpliwości co do zgodności oferowanego wyposażenia z SIWZ, w szczególności w zakresie legalności oprogramowania, Zamawiający jest uprawniony do zlecenia producentowi oferowanego wyposażenia lub wskazanemu przez producenta podmiotowi inspekcji wyposażenia pod kątem jego zgodności z SIWZ oraz ważności i zakresu uprawnień licencyjnych.
Jeżeli inspekcja wykaże niezgodność wyposażenia z SIWZ lub stwierdzi, że korzystanie z wyposażenia narusza majątkowe prawa autorskie osób producenta, koszt inspekcji zostanie pokryty przez Wykonawcę, według rachunku przedstawionego przez podmiot wykonujący inspekcję, w kwocie nieprzekraczającej 5% wartości zamówienia (ograniczenie to nie dotyczy kosztów poniesionych przez Strony w związku z inspekcją, jak np. konieczność zakupu nowego oprogramowania). Prawo zlecenia inspekcji nie ogranicza ani nie wyłącza innych uprawnień Zamawiającego, w szczególności prawa do żądania dostarczenia wyposażenia zgodnego z umową oraz roszczeń odszkodowawczych.
3.8. Zamawiający wymaga, by dostarczone oprogramowanie było oprogramowaniem w wersji aktualnej, tzn. opublikowanej przez producenta nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.9. Wszystkie wymagane funkcjonalności muszą być dostępne w dniu składania oferty. Zamawiający wymaga wskazania w publicznie dostępnej dokumentacji producenta (strona WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie) potwierdzenia spełniania wymogów. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał w WYCENIE WYPOSAŻENIA stanowiącej ZAŁĄCZNIK NR 4 do SIWZ model, producenta i jego stronę WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie, opis i parametry oferowanego wyposażenia oraz wersję oprogramowania. W przypadku zgodności oferowanego wyposażenia z opisem i parametrami opisanymi przez Zamawiającego w SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ DOSTAWY stanowiącej załącznik do wzoru Umowy – ZAŁĄCZNIK NR 3 do SIWZ, dopuszcza się zastosowanie zapisu „zgodnie z SIWZ” i wskazanie modelu, producenta wyposażenia i jego strony WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie oraz wersji oprogramowania.
W przypadku, gdy oferowane wyposażenie nie posiada modelu wystarczy:
- wskazanie producenta wyposażenia i jego strony WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie, opisu i parametrów oraz wersji oprogramowania,
lub
- wskazanie producenta wyposażenia i jego strony WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie oraz wersji oprogramowania i zastosowanie zapisu „zgodnie z SIWZ”.
3.10. Na dostarczone wyposażenie musi być udzielona 12 miesięczna gwarancja Wykonawcy, oparta o świadczenia producentów wyposażenia. Termin gwarancji rozpoczyna się od dnia następnego po dokonaniu odbioru końcowego zamówienia. W przypadku wystąpienia usterek lub wad termin gwarancji ulega przedłużeniu o okres od dnia zgłoszenia do dnia usunięcia usterki lub wady.
4. Wymagania odnośnie serwisu:
4.1. Przez serwis gwarancyjny lub pogwarancyjny zwany dalej serwisem rozumie się wszelkie działania – w tym także działania zdalne – niezbędne do usunięcia wady wyposażenia i przywrócenia do sprawności technicznej zgodnej z parametrami gwarantowanymi przez ich producenta z uwzględnieniem normalnego zużycia wyposażenia.
4.2. Wykonawca zapewni serwis dla dostarczonego i zamontowanego wyposażenia przez okres minimum 12 miesięcy.
4.3. Usługa serwisowa będzie obejmowała:
a) usługę service desk, w ramach której Wykonawca zapewni możliwość zgłaszania błędów i usterek za pomocą telefonu i poczty elektronicznej,
b) Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usług konsultacyjnych (np. pomoc przy konfiguracji nowych usług, rozbudowie),
c) Wykonawca zapewni dostęp do bazy wiedzy producenta wyposażenia,
d) Wykonawca zapewni dostęp do narzędzi konfiguracyjnych,
e) Zamawiający wymaga zapewnienia serwisu bezpłatnej aktualizacji dostarczonego oprogramowania (update'ów, sygnatur i innych) do najnowszej dostępnej wersji w czasie trwania okresu gwarancyjnego,
f) w przypadku braku możliwości naprawy przez Wykonawcę, zobowiązuje się on do dostarczenia wyposażenia o parametrach nie gorszych niż wyposażenie uszkodzone, które zostanie zainstalowane w miejsce uszkodzonego,
g) usterki powinny być usuwane zgodnie z kolejnością zgłoszeń, chyba że Zamawiający zdecyduje inaczej,
h) przeprowadzenie testów po każdej naprawie, wykonanych przez Wykonawcę w obecności przedstawiciela Zamawiającego, w celu potwierdzenia prawidłowej pracy wyposażenia i przywrócenia pełnej funkcjonalności.
i) Odtworzenie (po usunięciu awarii) konfiguracji wyposażenia na taką jak była przed awarią, konfigurację programową wyposażenia powinien dostarczyć Zamawiający.
4.4. Zamawiający wymaga, by serwis był autoryzowany przez producentów wyposażenia, to jest by zapewniona była naprawa lub wymiana wyposażenia lub jego części, na nowe i oryginalne, zgodnie z metodyką i zaleceniami producentów.
4.5. W przypadku wystąpienia poważnych błędów w oprogramowaniu, ogłoszonych przez producenta sprzętu, mogących skutkować niepoprawną pracą urządzeń, Wykonawca poinformuje o tym niezwłocznie Zamawiającego oraz zaproponuje rozwiązanie problemu, docelowe lub tymczasowe.
4.6. Serwis gwarancyjny świadczony ma być w siedzibie Zamawiającego. Usunięcie usterki (naprawa lub wymiana wadliwego podzespołu lub urządzenia) ma zostać wykonana w ciągu 5 następnych dni roboczych od momentu zgłoszenia usterki. Wykonawca ma obowiązek przyjmowania zgłoszeń serwisowych przez telefon (pn, śr, czw, pt w godzinach 8-16, wt w godzinach 9-17), faks, e-mail lub WWW (przez całą dobę). Wykonawca musi wskazać punkt przyjmowania zgłoszeń dla całości wyposażenia.
5. Warunki wdrażania i uruchomienia systemu.
Całość systemu (rozwiązania) ma zostać zainstalowana, skonfigurowana, wdrożona i uruchomiona według uzgodnień z Zamawiającym zgodnie z jego wymogami i przy jego współudziale (w zespole wdrożeniowym będą uczestniczyć ze strony Zamawiającego administratorzy sieci i systemów). Wykonawca wyznaczy Kierownika Projektu do koordynacji projektu.
5.1. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) przygotowania konfiguracji komponentów wyposażenia w warunkach laboratoryjnych,
b) dostawy i instalacji komponentów systemu do sieci Zamawiającego,
c) przetestowania działania systemu u Zamawiającego,
d) wykonania dokumentacji powykonawczej,
e) przeprowadzenia instruktażu powdrożeniowego dla pracowników Zamawiającego.
Wszystkie prace muszą być prowadzone z zachowaniem należytej staranności, zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi. Sposób implementacji rozwiązania musi zapewniać minimalne przerwy w pracy istniejącego systemu w godzinach roboczych. Wykonawca pokryje wszelkie koszty związane z ew. wyjazdami (zakwaterowanie, wyżywienie) przedstawicieli Zamawiającego poza granice kraju.
Instalacja systemu telekomunikacyjnego musi być przeprowadzona z pełną gwarancją zachowania ciągłości świadczenia usług zarówno dla użytkowników jak i klientów bez nieuzasadnionych technicznie przerw w dostępie do usług telefonicznych
5.2. Przygotowania konfiguracji wyposażenia w warunkach laboratoryjnych:
1) Wykonawca w ciągu 3 dni od dnia podpisania Umowy przeprowadzi konfigurację komponentów wyposażenia (urządzeń) w warunkach laboratoryjnych w siedzibie lokalizacji zapewnionej przez Wykonawcę.
2) Instalacja powinna obejmować wszystkie elementy wyposażenia (urządzenia) będące przedmiotem Umowy.
3) Po skonfigurowaniu wyposażenia przedstawiciele Wykonawcy przeprowadzą wraz z przedstawicielami Zamawiającego testy wyposażenia pod kątem spełnienia przez nich wymagań SIWZ. W przypadku, gdy skonfigurowane komponenty wyposażenia wymagać będą zmian w konfiguracji Wykonawca po zakończeniu prac w warunkach laboratoryjnych wprowadzi odpowiednie aktualizacje projektu technicznego.
4) W przypadku, gdy dostarczone i skonfigurowane komponenty wyposażenia (urządzenia) nie będą spełniać wymagań określonych w SIWZ, Wykonawca w ciągu 10 dni od dnia przekazania pisemnych uwag Zamawiającego dostarczy i skonfiguruje komponenty wyposażenia spełniające wymagania. Nie dostarczenie urządzeń w terminie oznaczać będzie nie wywiązanie się Wykonawcy z Umowy.
5) Wykonawca przeprowadzi dla przedstawicieli Zamawiającego instruktaż techniczny z obsługi wyposażenia pozwalający na ich samodzielną obsługę przez Zamawiającego, w tym podstawowe rekonfiguracje komponentów wyposażenia oraz diagnozę usterek i awarii.
6) Po zakończeniu testów laboratoryjnych Zamawiający podpisze protokół odbioru częściowego przedmiotu Umowy, a Wykonawca wystawi fakturę za dostarczone wyposażenie (bez kosztów serwisu, kosztów wdrożenia i przygotowania dokumentacji powykonawczej).
7) Dostarczone komponenty wyposażenia do czasu ich instalacji magazynowane będą w siedzibie lokalizacji zapewnionej przez Wykonawcę na jego koszt i odpowiedzialność.
5.3. Dostawa i instalacja komponentów wyposażenia w siedzibie Zamawiającego.
1) Po zakończeniu testów laboratoryjnych Wykonawca dostarczy urządzenia do lokalizacji AP41 (ul. Łączności 1) i AP54 (ul. Elizy Orzeszkowej 2).
2) Zamawiający oczekuje dostarczenia wszelkich komponentów potrzebnych do instalacji wyposażenia (patchcordy, osprzęt montażowy, tłumiki, kable zasilające itp.),
5.4. Przetestowania działania systemu.
1) Po zakończeniu instalacji i konfiguracji wszystkich komponentów wyposażenia w lokalizacjach Wykonawca wspólnie z Zamawiającym przeprowadzi testy końcowe systemu.
2) W przypadku, gdy testy nie zakończą się powodzeniem Wykonawca będzie miał 3 dni na przeprowadzenie koniecznych rekonfiguracji – po tym czasie testy zostaną wykonane ponownie.
3) Po zakończeniu testów z wynikiem pozytywnym strony podpiszą wstępny protokół odbioru.
5.5. Dokumentacja powykonawcza.
1) Wykonawca po podpisaniu wstępnego protokołu odbioru w ciągu 5 dni opracuje i przekaże Zamawiającemu pełną dokumentację powykonawczą wdrożonego systemu. Sporządzona przez Wykonawcę dokumentacja powykonawcza musi zawierać wszelkie informacje o konfiguracji zainstalowanych urządzeń. Zamawiający ma prawo w ciągu 7 dni zażądać uzupełnienia i poprawienia dokumentacji. W takim przypadku Wykonawca w ciągu 7 dni naniesie stosowne poprawki.
2) Po przekazaniu dokumentacji powykonawczej Zamawiający podpisze protokół odbioru końcowego, który będzie podstawą do końcowego rozliczenia przedmiotu Umowy.
6. Opis wymagań równoważnych:
6.1. System operacyjny
Za oprogramowanie równoważne Microsoft Widows 7 Professional (PL) uznaje się oprogramowanie, które spełnia następujące wymagania:
1) Obsługa trybu Windows XP (XP Mode).
2) Pełna zgodność z domeną Active Directory w wersji na Windows 2003 Serwer.
3) Współpraca z następującymi aplikacjami (obsługa natywna, bez wspierania się emulatorem): Microsoft Office 95/97/2000/XP/2003/2010.
4) Zaimplementowana w systemie obsługa aplikacji zgodnych z podsystemami Win16 i Win32.
5) Możliwość zainstalowania Microsoft .NET Framework.
6) Obsługa rozszerzonego pulpitu.
7) Personalizacja pulpitu.
8) Zintegrowana z systemem pełna obsługa stylów wizualnych oraz napędów CD-RW, DVD-RW (odczyt i zapis).
9) Możliwość dokonywania aktualizacji i poprawek systemu przez Internet z możliwością wyboru instalowanych poprawek.
10) Możliwość dokonywania uaktualnień sterowników urządzeń przez Internet – witrynę producenta systemu.
11) Darmowe aktualizacje w ramach wersji systemu operacyjnego przez Internet (niezbędne aktualizacje, poprawki, biuletyny bezpieczeństwa muszą być dostarczane bez dodatkowych opłat) – wymagane podanie nazwy strony serwera WWW.
12) Internetowa aktualizacja zapewniona w języku polskim.
13) Wbudowana zapora internetowa (firewall) dla ochrony połączeń internetowych; zintegrowana z systemem konsola do zarządzania ustawieniami zapory i regułami IP v4 i v6.
14) Zlokalizowane w języku polskim, co najmniej następujące elementy: menu, odtwarzacz multimediów, pomoc, komunikaty systemowe.
15) Wsparcie dla większości powszechnie używanych urządzeń peryferyjnych (drukarek, urządzeń sieciowych, standardów USB, Plug&Play, Wi-Fi).
16) Funkcjonalność automatycznej zmiany domyślnej drukarki w zależności od sieci, do której podłączony jest komputer.
17) Interfejs użytkownika działający w trybie graficznym z elementami 3D, zintegrowana z interfejsem użytkownika interaktywna część pulpitu służącą do uruchamiania aplikacji, które użytkownik może dowolnie wymieniać i pobrać ze strony producenta.
18) Możliwość zdalnej automatycznej instalacji, konfiguracji, administrowania oraz aktualizowania systemu.
19) Zabezpieczony hasłem hierarchiczny dostęp do systemu, konta i profile użytkowników zarządzane zdalnie; praca systemu w trybie ochrony kont użytkowników.
20) Zintegrowany z systemem moduł wyszukiwania informacji (plików różnego typu) dostępny z kilku poziomów: poziom menu, poziom otwartego okna systemu operacyjnego; system wyszukiwania oparty na konfigurowalnym przez użytkownika module indeksacji zasobów lokalnych.
21) Zintegrowane z systemem operacyjnym narzędzia zwalczające złośliwe oprogramowanie; aktualizacje dostępne u producenta nieodpłatnie bez ograniczeń czasowych.
22) Funkcje związane z obsługą komputerów typu TABLET PC, z wbudowanym modułem „uczenia się” pisma użytkownika – obsługa języka polskiego.
23) Funkcjonalność rozpoznawania mowy, pozwalającą na sterowanie komputerem głosowo, wraz z modułem „uczenia się” głosu użytkownika.
24) Zintegrowany z systemem operacyjnym moduł synchronizacji komputera z urządzeniami zewnętrznymi.
25) Wbudowany system pomocy w języku polskim.
26) Certyfikat producenta oprogramowania na dostarczany sprzęt.
27) Możliwość przystosowania stanowiska dla osób niepełnosprawnych (np. słabo widzących);
28) Możliwość zarządzania stacją roboczą poprzez polityki – przez politykę rozumiemy zestaw reguł definiujących lub ograniczających funkcjonalność systemu lub aplikacji.
29) Wdrażanie IPSEC oparte na politykach – wdrażanie IPSEC oparte na zestawach reguł definiujących ustawienia zarządzanych w sposób centralny.
30) Automatyczne występowanie i używanie (wystawianie) certyfikatów PKI X.509.
31) Wsparcie dla logowania przy pomocy smartcard.
32) Rozbudowane polityki bezpieczeństwa – polityki dla systemu operacyjnego i dla wskazanych aplikacji.
33) System posiada narzędzia służące do administracji, do wykonywania kopii zapasowych polityk i ich odtwarzania oraz generowania raportów z ustawień polityk.
34) Wsparcie dla Sun Java i .NET Framework 1.1 i 2.0 i 3.0 – możliwość uruchomienia aplikacji działających we wskazanych środowiskach.
35) Wsparcie dla JScript i VBScript – możliwość uruchamiania interpretera poleceń.
36) Zdalna pomoc i współdzielenie aplikacji – możliwość zdalnego przejęcia sesji zalogowanego użytkownika celem rozwiązania problemu z komputerem.
37) Rozwiązanie służące do automatycznego zbudowania obrazu systemu wraz z aplikacjami. Obraz systemu służyć ma do automatycznego upowszechnienia systemu operacyjnego inicjowanego i wykonywanego w całości poprzez sieć komputerową.
38) Rozwiązanie ma umożliwiające wdrożenie nowego obrazu poprzez zdalną instalację.
39) Graficzne środowisko instalacji i konfiguracji.
40) Transakcyjny system plików pozwalający na stosowanie przydziałów (ang. quota) na dysku dla użytkowników oraz zapewniający większą niezawodność i pozwalający tworzyć kopie zapasowe.
41) Zarządzanie kontami użytkowników sieci oraz urządzeniami sieciowymi tj. drukarki, modemy, woluminy dyskowe, usługi katalogowe.
42) Udostępnianie modemu.
43) Oprogramowanie dla tworzenia kopii zapasowych (Backup); automatyczne wykonywanie kopii plików z możliwością automatycznego przywrócenia wersji wcześniejszej.
44) Możliwość przywracania plików systemowych.
45) System operacyjny musi posiadać funkcjonalność pozwalającą na identyfikację sieci komputerowych, do których jest podłączony, zapamiętywanie ustawień i przypisywanie do min. 3 kategorii bezpieczeństwa (z predefiniowanymi odpowiednio do kategorii ustawieniami zapory sieciowej, udostępniania plików itp.).
46) Możliwość blokowania lub dopuszczania dowolnych urządzeń peryferyjnych za pomocą polityk grupowych (np. przy użyciu numerów identyfikacyjnych sprzętu).
6.2. Pakiet biurowy
Za oprogramowanie równoważne Microsoft Office Home and Business 2010 (PL) uznaje się oprogramowanie - pakiet biurowy, które spełnia następujące wymagania:
1) Wymagania odnośnie interfejsu użytkownika:
a. Pełna polska wersja językowa interfejsu użytkownika z możliwością przełączania wersji językowej interfejsu na język angielski,
b. Prostota i intuicyjność obsługi, pozwalająca na pracę osobom nieposiadającym umiejętności technicznych,
c. Możliwość zintegrowania uwierzytelniania użytkowników z usługą katalogową (Active Directory lub funkcjonalnie równoważną) – użytkownik raz zalogowany z poziomu systemu operacyjnego stacji roboczej ma być automatycznie rozpoznawany we wszystkich modułach oferowanego rozwiązania bez potrzeby oddzielnego monitowania go o ponowne uwierzytelnienie się.
2) Oprogramowanie musi umożliwiać tworzenie i edycję dokumentów elektronicznych w ustalonym formacie, który spełnia następujące warunki:
a. posiada kompletny i publicznie dostępny opis formatu,
b. ma zdefiniowany układ informacji w postaci XML zgodnie z Tabelą B1 załącznika 2 Rozporządzenia w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U.05.212.1766)
c. umożliwia wykorzystanie schematów XML
d. wspiera w swojej specyfikacji podpis elektroniczny zgodnie z Tabelą A.1.1 załącznika 2 Rozporządzenia w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U.05.212.1766)
3) Oprogramowanie musi umożliwiać dostosowanie dokumentów i szablonów do potrzeb instytucji oraz udostępniać narzędzia umożliwiające dystrybucję odpowiednich szablonów do właściwych odbiorców.
4) W skład oprogramowania muszą wchodzić narzędzia programistyczne umożliwiające automatyzację pracy i wymianę danych pomiędzy dokumentami i aplikacjami (język makropoleceń, język skryptowy)
5) Do aplikacji musi być dostępna pełna dokumentacja w języku polskim.
6) Pakiet zintegrowanych aplikacji biurowych musi zawierać:
a. Edytor tekstów
b. Arkusz kalkulacyjny,
c. Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji,
d. Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych,
e. Narzędzie do zarządzania informacją prywatą (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami),
f. Narzędzie do tworzenia notatek przy pomocy klawiatury lub notatek odręcznych na ekranie urządzenia typu tablet PC z mechanizmem OCR.
7) Edytor tekstów musi umożliwiać:
a. Edycję i formatowanie tekstu w języku polskim wraz z obsługą języka polskiego w zakresie sprawdzania pisowni i poprawności gramatycznej oraz funkcjonalnością słownika wyrazów bliskoznacznych i autokorekty
b. Wstawianie oraz formatowanie tabel
c. Wstawianie oraz formatowanie obiektów graficznych
d. Wstawianie wykresów i tabel z arkusza kalkulacyjnego (wliczając tabele przestawne)
e. Automatyczne numerowanie rozdziałów, punktów, akapitów, tabel i rysunków
f. Automatyczne tworzenie spisów treści
g. Formatowanie nagłówków i stopek stron
h. Sprawdzanie pisowni w języku polskim
i. Śledzenie zmian wprowadzonych przez użytkowników
j. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności
k. Określenie układu strony (pionowa/pozioma)
l. Wydruk dokumentów
m. Wykonywanie korespondencji seryjnej bazując na danych adresowych pochodzących z arkusza kalkulacyjnego i z narzędzia do zarządzania informacją prywatną
n. Pracę na dokumentach utworzonych przy pomocy Microsoft Word 2003 lub Microsoft Word 2007 i 2010 z zapewnieniem bezproblemowej konwersji wszystkich elementów i atrybutów dokumentu
o. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji
p. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi umożliwiających wykorzystanie go, jako środowiska udostępniającego formularze bazujące na schematach XML z Centralnego Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych, które po wypełnieniu umożliwiają zapisanie pliku XML w zgodzie z obowiązującym prawem.
q. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi (kontrolki) umożliwiających podpisanie podpisem elektronicznym pliku z zapisanym dokumentem przy pomocy certyfikatu kwalifikowanego zgodnie z wymaganiami obowiązującego w Polsce prawa.
r. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi umożliwiających wykorzystanie go, jako środowiska udostępniającego formularze i pozwalające zapisać plik wynikowy w zgodzie z Rozporządzeniem o Aktach Normatywnych i Prawnych.
8) Arkusz kalkulacyjny musi umożliwiać:
a. Tworzenie raportów tabelarycznych
b. Tworzenie wykresów liniowych (wraz linią trendu), słupkowych, kołowych
c. Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych zawierających teksty, dane liczbowe oraz formuły przeprowadzające operacje matematyczne, logiczne, tekstowe, statystyczne oraz operacje na danych finansowych i na miarach czasu.
d. Tworzenie raportów z zewnętrznych źródeł danych (inne arkusze kalkulacyjne, bazy danych zgodne z ODBC, pliki tekstowe, pliki XML, webservice)
e. Obsługę kostek OLAP oraz tworzenie i edycję kwerend bazodanowych i webowych. Narzędzia wspomagające analizę statystyczną i finansową, analizę wariantową i rozwiązywanie problemów optymalizacyjnych
f. Tworzenie raportów tabeli przestawnych umożliwiających dynamiczną zmianę wymiarów oraz wykresów bazujących na danych z tabeli przestawnych
g. Wyszukiwanie i zamianę danych
h. Wykonywanie analiz danych przy użyciu formatowania warunkowego
i. Nazywanie komórek arkusza i odwoływanie się w formułach po takiej nazwie
j. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności
k. Formatowanie czasu, daty i wartości finansowych z polskim formatem
l. Zapis wielu arkuszy kalkulacyjnych w jednym pliku.
m. Zachowanie pełnej zgodności z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania Microsoft Excel 2003 oraz Microsoft Excel 2007 i 2010, z uwzględnieniem poprawnej realizacji użytych w nich funkcji specjalnych i makropoleceń.
n. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji
9) Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji musi umożliwiać:
a. Przygotowywanie prezentacji multimedialnych, które będą:
b. Prezentowanie przy użyciu projektora multimedialnego
c. Drukowanie w formacie umożliwiającym robienie notatek
d. Zapisanie jako prezentacja tylko do odczytu.
e. Nagrywanie narracji i dołączanie jej do prezentacji
f. Opatrywanie slajdów notatkami dla prezentera
g. Umieszczanie i formatowanie tekstów, obiektów graficznych, tabel, nagrań dźwiękowych i wideo
h. Umieszczanie tabel i wykresów pochodzących z arkusza kalkulacyjnego
i. Odświeżenie wykresu znajdującego się w prezentacji po zmianie danych w źródłowym arkuszu kalkulacyjnym
j. Możliwość tworzenia animacji obiektów i całych slajdów
k. Prowadzenie prezentacji w trybie prezentera, gdzie slajdy są widoczne na jednym monitorze lub projektorze, a na drugim widoczne są slajdy i notatki prezentera
l. Pełna zgodność z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania MS PowerPoint 2003, MS PowerPoint 2007 i 2010.
10) Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych musi umożliwiać:
a. Tworzenie i edycję drukowanych materiałów informacyjnych
b. Tworzenie materiałów przy użyciu dostępnych z narzędziem szablonów: broszur, biuletynów, katalogów.
c. Edycję poszczególnych stron materiałów.
d. Podział treści na kolumny.
e. Umieszczanie elementów graficznych.
f. wykorzystanie mechanizmu korespondencji seryjnej
g. Płynne przesuwanie elementów po całej stronie publikacji.
h. Eksport publikacji do formatu PDF oraz TIFF.
i. Wydruk publikacji.
j. Możliwość przygotowywania materiałów do wydruku w standardzie CMYK.
11) Narzędzie do zarządzania informacją prywatną (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami) musi umożliwiać:
a. Pobieranie i wysyłanie poczty elektronicznej z serwera pocztowego
b. Filtrowanie niechcianej poczty elektronicznej (SPAM) oraz określanie listy zablokowanych i bezpiecznych nadawców
c. Tworzenie katalogów, pozwalających katalogować pocztę elektroniczną
d. Automatyczne grupowanie poczty o tym samym tytule
e. Tworzenie reguł przenoszących automatycznie nową pocztę elektroniczną do określonych katalogów bazując na słowach zawartych w tytule, adresie nadawcy i odbiorcy
f. Oflagowanie poczty elektronicznej z określeniem terminu przypomnienia
g. Zarządzanie kalendarzem
h. Udostępnianie kalendarza innym użytkownikom
i. Przeglądanie kalendarza innych użytkowników
j. Zapraszanie uczestników na spotkanie, co po ich akceptacji powoduje automatyczne wprowadzenie spotkania w ich kalendarzach
k. Zarządzanie listą zadań
l. Zlecanie zadań innym użytkownikom
m. Zarządzanie listą kontaktów
n. Udostępnianie listy kontaktów innym użytkownikom
o. Przeglądanie listy kontaktów innych użytkowników
p. Możliwość przesyłania kontaktów innym użytkowników
7. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję w terenie, w celu ustalenia wszelkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
8. W ramach zamówienia należy dostarczyć, zamontować, skonfigurować i uruchomić wyposażenie wskazane przez Zamawiającego w SIWZ, tak aby stanowiły spójny i kompatybilny system obsługi użytkowników sieci miejskiej.
9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dokonał wszelkich dostaw wynikających z zakresu zamówienia własnym transportem, na własny koszt i ryzyko oraz dokonał rozładunku i montażu własnymi zasobami ludzkimi i sprzętem, w miejscach docelowych wskazanych w SIWZ.
10. W pozycjach opisanych poprzez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach technicznych i wymogach jakościowych nie niższych niż wskazane przez Zamawiającego.
11. Zamawiający informuje, że zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych Wykonawca, który złoży ofertę zawierającą rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał i opisał w WYCENIE WYPOSAŻENIA – ZAŁĄCZNIK NR 4 do SIWZ w kolumnie nr 4 towary, które oferuje Zamawiającemu jako równoważne do opisanych przez Zamawiającego. Przez równoważność systemów operacyjnych i oprogramowania rozumie się pełną funkcjonalność jaką oferują systemy operacyjne i oprogramowanie wymienione w SIWZ. Zamawiający oceniając, czy podane przez Wykonawcę rozwiązania są równoważne będzie porównywał parametry techniczne opisane w sekcji II.1.5) pkt 6. ogłoszenia o zamówieniu przez Zamawiającego i wskazane przez Wykonawcę. Zamawiający sprawdzi, czy dostarczone systemy operacyjne i oprogramowanie funkcjonuje poprawnie w działającym u Zamawiającego systemie informatycznym. Powyższa procedura ustanowiona zostaje w związku z koniecznością dochowania najwyższych standardów obiektywizmu przy prowadzeniu niniejszego postępowania.
12. Zamawiający nie zastrzega w SIWZ, że część lub całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
13. Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
14. Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
15. Informacja o przewidywanych zmianach postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy i warunkach ich dokonania:
1) Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian w zawartej umowie:
a) sprzęt przedstawiony w ofercie w momencie dostawy:
- nie będzie dostępny na rynku,
- będzie wycofany ze sprzedaży przez producenta,
- producent wprowadzi nowszy model
W przypadku zaistnienia jednej z wyżej wymienionych warunków Zamawiający dopuści sprzęt równoważny lub o lepszych parametrach.
b) konieczność zmiany terminu umownego i harmonogramu realizacji dostawy z powodu:
- działania siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności (np. przeszkody atmosferyczne o charakterze katastrof).
Nie uważa się za czynnik zakłócający wpływ czynników atmosferycznych w czasie realizacji dostaw, który przy składaniu ofert musi być normalnie brany pod uwagę.
- z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, tj. z powodu nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
c) ustawowa zmiana stawki VAT.
2) W przypadku żądania przedłużenia terminu umownego z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, zostanie przeprowadzona następująca procedura:
a) Wykonawca prześle Zamawiającemu projekt zmian do umowy (aneks) w terminie co najmniej 5 dni przed datą upływu terminu zakończenia umowy wraz z pisemnym uzasadnieniem
b) Zamawiający udzieli pisemnej odpowiedzi lub odeśle podpisany aneks do umowy przed upływem terminu wykonania umowy.
3) Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie w formie aneksu do umowy pod rygorem nieważności takiej zmiany.
16. Oświadczenie, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ:
1) Oświadczenie w zakresie art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uwaga:
a) Treść wymaganego Oświadczenia w zakresie art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2a do SIWZ. Oświadczenie należy składać w oryginale.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagane oświadczenie może być złożone przez pełnomocnika w imieniu wszystkich Wykonawców lub przez wszystkich Wykonawców na jednym dokumencie lub przez każdego Wykonawcę odrębnie.
UWAGA:
Dokumenty należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

32523000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zakres zamówienia obejmuje:
1. Rozbudowę istniejącego sytemu telekomunikacyjnego (do tzw. poziomu krytycznego) polegającą na dostawie, montażu, instalacji i wdrożeniu dwóch redundantnych (dodatkowych) serwerów dla istniejącej platformy telekomunikacyjnej (Avaya Communication Manager 4.05) do poziomu Critical Reliability Configuration wraz z niezbędnymi elementami (przełącznikami, bramą głosową, redundantnymi zasilaczami itp.) i oprogramowaniem (platformą) systemowym oraz upgrade (wymianą) istniejącej pary serwerów (2x S8720).
2. Dostawę i instalację terminali (156 szt.) wspomagających zarządzanie siecią w 156 istniejących punktach miejskiej sieci szerokopasmowej, będących punktami podłączenia komputerów serwisowych administratorów sieci oraz pozwalających na prowadzenie rozmów głosowych wraz z niezbędnymi licencjami (156 szt.) i zasilaczami (156 szt.).
3. Dostawę, montaż, instalację i wdrożenie systemu (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem) zautomatyzowanej obsługi użytkowników sieci miejskiej, w tym:
a) systemu centralnego audio- i faks- serwera obsługującego użytkowników miejskiej sieci szerokopasmowej wraz z niezbędnymi licencjami (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem).
b) systemu nagrywania zgłoszeń (rozmów) użytkowników sieci miejskiej wraz z systemem przetwarzania statystyk z nagrywanych rozmów oraz systemem archiwizacji nagranych rozmów wraz z niezbędnymi licencjami (zintegrowanego z istniejącą platformą telekomunikacyjną Avaya Communication Manager 4.05 lub nowszą zainstalowaną przez Wykonawcę) (na dedykowanych serwerach wraz oprogramowaniem).
c) systemu monitoringu sieci VoIP, zarządzania monitoringiem sieci VoIP oraz archiwizacji zdarzeń w sieci VoIP (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem) zintegrowanego z istniejącą platformą telekomunikacyjną (Avaya Communication Manager 4.05 )), w tym dostawy stacji roboczych (2 szt.), wraz z monitorami, klawiaturami i myszkami, pozwalających na wizualizację przepływów (monitoring) sieci telefonicznej VoIP.
d) stacji roboczych (laptopów - 8 szt.) dla administratorów sieci miejskiej wraz z oprogramowaniem (niezbędnym do obsługi użytkowników sieci miejskiej) i licencjami (8 szt.) agentów systemu telekomunikacyjnego.
e) Call Center z IVR (na dedykowanych serwerach wraz oprogramowaniem).
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w dokumencie „Specyfikacja techniczna dostawy” stanowiącym załącznik do wzoru Umowy – załącznik nr 3 do SIWZ.
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 827 235,77 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 21 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymagania dotyczące wadium
1. Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości:
35 000,00 PLN (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych),
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, zgodnie z art. 45 ustawy Prawo zamówień publicznych tj.:
- w pieniądzu,
- w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- w gwarancjach bankowych,
- w gwarancjach ubezpieczeniowych,
- w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy
NR 13 1030 1218 0000 0000 9030 1632
Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu (oryginał dokumentu) należy zdeponować w sekretariacie Departamentu Księgowości Urzędu Miejskiego w Elblągu
2. Wykonawca, który nie wniesie wadium na okres związania ofertą zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania.
3. Wadium będzie zwracane na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Zamawiający zatrzyma wadium na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Rozliczenie za przedmiot umowy będzie dokonywane po odbiorach częściowych. Podstawą wyliczenia należności z tytułu rozliczenia częściowego będą ceny jednostkowe podane w ofercie. Podstawą wystawienia faktur częściowych będą podpisane przez Zamawiającego protokoły odbiorów częściowych.
2. Rozliczenie końcowe w wysokości całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 2 ust. 2 odbędzie się po dokonaniu odbioru końcowego. Podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury końcowej będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru końcowego.
3. Wykonawca wystawi fakturę w ciągu 7 dni od daty odbioru częściowego lub końcowego przedmiotu umowy, a w przypadku określonym w § 6 ust. 6 w ciągu 7 dni od dnia usunięcia usterek.
4. Zapłata faktur VAT nastąpi przelewem z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy
w terminie do 30 dni kalendarzowych licząc od dnia dostarczenia do siedziby Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury potwierdzonej przez uprawnionego przedstawiciela Zamawiającego.
5. Faktury muszą być wystawione na nabywcę: GMINA-MIASTO ELBLĄG 82-300 Elbląg, ul Łączności 1
NIP: 578 30 51 446, REGON: 170747715
6. Za termin zapłaty uważa się obciążenie rachunku Zamawiającego.
7. W przypadku posiadania zadłużenia wymagalnego w stosunku do Zamawiającego, Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie kwoty zadłużenia z należności za przedmiotowe zamówienie.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: A. Wymagane dokumenty:
Oświadczenie w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uwaga:
Treść wymaganego Oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2a do SIWZ.
Oświadczenie należy składać w oryginale.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagane oświadczenie może być złożone przez pełnomocnika w imieniu wszystkich Wykonawców lub przez wszystkich Wykonawców na jednym dokumencie lub przez każdego Wykonawcę odrębnie (jeżeli każdy z Wykonawców spełnia warunki udziału samodzielnie).
B. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
Wymagane dokumenty:
1. Oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wymienione w Sekcji III. pkt III.2.1) A. ogłoszenia.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia wymienionego w Sekcji III. pkt III.2.1) A. ogłoszenia, metodą spełnia / nie spełnia.
Warunki udziału, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy oraz opis sposobu dokonania oceny ich spełniania mają na celu zweryfikowanie zdolności wykonawcy do należytego wykonania udzielanego zamówienia.
C. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA BRAKU PODSTAW DO WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA WYKONAWCY W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 24 UST. 1 I UST. 2 PKT 5 USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
Uwaga:
a) Treść wymaganego Oświadczenia Zamawiający przekazuje na ZAŁĄCZNIKU NR 2b do SIWZ.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz w pkt 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, co Wykonawca albo informacja o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt ustawy Prawo zamówień publicznych
Uwaga:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
UWAGA 1:
1. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 oraz 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 oraz 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów wymienionych w:
1) Sekcji III.2.1) pkt C. ppkt 2., 3., 4. i 6. SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) Sekcji III.2.1) pkt C. ppkt 5. SIWZ składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Dokumenty, o których mowa w pkt 2. UWAGI 1, ppkt 1) lit. a) i c) oraz ppkt 2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Dokument, o którym mowa w pkt 2. UWAGI 1, ppkt 1) lit. b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przez upływem terminu składania ofert.
4. Jeżeli w kraju miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2. UWAGI 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Zapisy pkt 3. UWAGI 1 stosuje się odpowiednio.
UWAGA 2:
Dokumenty należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
Potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia z mocy art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych odbywać się będzie na podstawie złożonych oświadczeń i dokumentów wymienionych w sekcji III.2.1) pkt C. ogłoszenia o zamówieniu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Wymagane dokumenty:
Oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wymienione w Sekcji III.2.1) pkt A. ogłoszenia.
UWAGA:
Dokumenty należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dotyczące:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Wymagane dokumenty:
1. Wykaz wykonanych, głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie.
Uwaga:
a) Dowodami, o których mowa powyżej jest:
- poświadczenie,
- oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
b) W przypadku, gdy podmiotem na rzecz którego dostawy wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane jest Gmina – Miasto Elbląg, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej.
c) Wykonawca, w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej, może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw, określone w § 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może zadąć zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
d) Wykaz należy sporządzić na druku zgodnie ze wzorem stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 5 do SIWZ WYKAZ DOSTAW.
e) Przedmiot wykazanych dostaw należy podać z taką szczegółowością, która umożliwi Zamawiającemu sprawdzenie spełniania warunku określonego w Sekcji III.2.3) pkt I. ogłoszenia o zamówieniu.
f) Obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie dotyczy dostaw polegających na:
- dostawie wraz z rozbudową lub modernizacją oraz serwisem rozproszonych systemów telekomunikacyjnych z serwerami o pojemności co najmniej 1500 portów i o co najmniej 3 modułach PN (Port Network),
- dostawie wraz z rozbudową lub modernizacją rozproszonych systemów telekomunikacyjnych o wartości minimum 1 500 000,00 zł bez VAT.
g) Dowody, że dostawy zostały wykonane należycie, należy złożyć tylko do wskazanych w wykazie dostaw, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt I. ogłoszenia o zamówieniu.
h) Wartości potwierdzające spełnianie warunku udziału podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości dostaw należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień odbioru tych dostaw, podając datę i kurs.
i) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie warunku określonego w Sekcji III.2.3) pkt I. ogłoszenia o zamówieniu.
j) Wykonawca, który polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
2. Oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wymienione w Sekcji III.2.1) pkt A. ogłoszenia.
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Wymagane dokumenty:
1. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Uwaga:
a) W wykazie osób dla osób, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt II. a) ogłoszenia o zamówieniu należy podać w kwalifikacjach zawodowych informacje dotyczące posiadania certyfikatu wydanego przez producenta oferowanego wyposażenia w zakresie projektowania systemów telekomunikacyjnych, tj. zakres certyfikatu, nazwę producenta wyposażenia.
b) W wykazie osób dla osób, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt II. b) ogłoszenia o zamówieniu należy podać w kwalifikacjach zawodowych informacje dotyczące posiadania certyfikatu wydanego przez producenta oferowanego wyposażenia w zakresie wdrażania systemów telekomunikacyjnych., tj. zakres certyfikatu, nazwę producenta wyposażenia.
c) Wykaz należy sporządzić na druku zgodnie ze wzorem stanowiącym ZAŁĄCZNIK Nr 6 do SIWZ Wykaz osób.
d) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wyżej wymieniony dokument Wykonawcy składają wspólnie.
e) Wykonawca, który polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
2. Oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wymienione w Sekcji III.2.1) pkt A. ogłoszenia.
UWAGA:
Dokumenty należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
I. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykonanie w sposób należyty w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej:
- 1 dostawy wraz z rozbudową lub modernizacją oraz serwisem rozproszonych systemów telekomunikacyjnych z serwerami o pojemności co najmniej 1500 portów i o co najmniej 3 modułach PN (Port Network),
- 1 dostawy wraz z rozbudową lub modernizacją rozproszonych systemów telekomunikacyjnych
o wartości minimum 1 500 000,00 PLN bez VAT.
Zamawiający uzna warunek również za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże wykonanie 1 dostawy wraz z rozbudową lub modernizacją oraz serwisem rozproszonych systemów telekomunikacyjnych z serwerami o pojemności co najmniej 1500 portów i o co najmniej 3 modułach PN (Port Network) oraz o wartości minimum 1 500 000,00 PLN bez VAT.
Przy ocenie spełniania tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) wielkości stanowiące o spełnianiu warunku tj. liczba dostaw, będą zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Wartości podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości dostaw należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień odbioru tych dostaw, podając datę i kurs.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia wymienionego w Sekcji III.2.1) pkt A. ogłoszenia i dokumentów wymienionych w Sekcji III.2.3) pkt 1) ppkt 1. ogłoszenia, metodą spełnia / nie spełnia. Warunki udziału, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy oraz opis sposobu dokonania oceny ich spełniania mają na celu zweryfikowanie zdolności wykonawcy do należytego wykonania udzielanego zamówienia.
II. Warunkiem udziału w postępowaniu jest dysponowanie:
a) co najmniej 1 osobą posiadającą certyfikat wydany przez producenta oferowanego wyposażenia w zakresie projektowania systemów telekomunikacyjnych;
b) co najmniej 3 osobami posiadającymi certyfikaty wydane przez producenta oferowanego wyposażenia w zakresie wdrażania systemów telekomunikacyjnych.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia wymienionego w Sekcji III.2.1) pkt A. ogłoszenia i dokumentów wymienionych w Sekcji III.2.3) pkt 2) ppkt 1. ogłoszenia, metodą spełnia / nie spełnia. Warunki udziału, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy oraz opis sposobu dokonania oceny ich spełniania mają na celu zweryfikowanie zdolności wykonawcy do należytego wykonania udzielanego zamówienia.
UWAGA:
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
DON-ZP.271.90.2013.AS
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 29.1.2014 - 09:30
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 22 PLN
Warunki i sposób płatności: przelewem, gotówką w kasie zamawiającego lub za zaliczeniem pocztowym
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
29.1.2014 - 09:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 29.1.2014 - 10:00

Miejscowość:

Urząd Miejski Elbląg, ul. Łączności 1 – sala nr 300.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamawiający informuje, że projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007–2013, oś priorytetowa 7 - infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, działanie 7.1 - Tworzenie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej określone w DZIALE VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia środki ochrony prawnej przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu.
Zgodnie z przepisami Działu VI Rozdział 2 ustawy Prawo zamówień publicznych:
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego.
5. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie:
1) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
11. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej w ppkt 9. i 10. wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia – w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia – w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie zapytania o cenę – ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie zapytania o cenę.
Zgodnie z przepisami Działu VI Rozdział 3 ustawy Prawo zamówień publicznych
13. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
14. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800 / 224587803

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.12.2013
TI Tytuł Polska-Elbląg: Urządzenia telekomunikacyjne
ND Nr dokumentu 81401-2014
PD Data publikacji 11/03/2014
OJ Dz.U. S 49
TW Miejscowość ELBLĄG
AU Nazwa instytucji Gmina – Miasto Elbląg
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 07/03/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32523000 - Urządzenia telekomunikacyjne
OC Pierwotny kod CPV 32523000 - Urządzenia telekomunikacyjne
RC Kod NUTS PL621
IA Adres internetowy (URL) www.umelblag.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/03/2014    S49    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Elbląg: Urządzenia telekomunikacyjne

2014/S 049-081401

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina – Miasto Elbląg
ul. Łączności 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Elblągu, Departament Organizacji i Nadzoru, Referat Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Alicja Siemiętkowska
82-300 Elbląg
Polska
Tel.: +48 552393178
E-mail: rzp@umelblag.pl
Faks: +48 552393334

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.umelblag.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Administracja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
„Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” – wyposażenie dodatkowe.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Budynek Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu, parter, u. Elizy Orzeszkowej 2, 82-300 Elbląg.

Kod NUTS PL621

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia:
„Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” - wyposażenie dodatkowe i oprogramowanie
Przedmiot główny:
CPV: 32.52.30.00-5
Nazewnictwo wg CPV: Urządzenia telekomunikacyjne
Przedmioty dodatkowe:
CPV: 48.82.10.00-9
Nazewnictwo wg CPV: Serwery sieciowe
CPV: 30.21.33.00-8
Nazewnictwo wg CPV: Komputer biurkowy
CPV: 30.21.31.00-6
Nazewnictwo wg CPV: Komputery przenośne
CPV: 32.33.23.00-2
Nazewnictwo wg CPV: Nagrywarki dźwięku
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja i wdrożenie systemu telekomunikacyjnego do Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu.
Zamawiający informuje, że projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, oś priorytetowa 7 - infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, działanie 7.1 - Tworzenie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego.
Miejsce realizacji dostawy: Budynek Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu, parter, u. Elizy Orzeszkowej 2, 82-300 Elbląg.
2. Zakres zamówienia.
Zakres zamówienia obejmuje:
2.1. Rozbudowę istniejącego sytemu telekomunikacyjnego (do tzw. poziomu krytycznego) polegającą na dostawie, montażu, instalacji i wdrożeniu dwóch redundantnych (dodatkowych) serwerów dla istniejącej platformy telekomunikacyjnej (Avaya Communication Manager 4.05) do poziomu Critical Reliability Configuration wraz z niezbędnymi elementami (przełącznikami, bramą głosową, redundantnymi zasilaczami itp.) i oprogramowaniem (platformą) systemowym oraz upgrade (wymianą) istniejącej pary serwerów (2x S8720).
2.2. Dostawę i instalację terminali (156 szt.) wspomagających zarządzanie siecią w 156 istniejących punktach miejskiej sieci szerokopasmowej, będących punktami podłączenia komputerów serwisowych administratorów sieci oraz pozwalających na prowadzenie rozmów głosowych wraz z niezbędnymi licencjami (156 szt.) i zasilaczami (156 szt.).
2.3. Dostawę, montaż, instalację i wdrożenie systemu (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem) zautomatyzowanej obsługi użytkowników sieci miejskiej, w tym:
1) systemu centralnego audio- i faks- serwera obsługującego użytkowników miejskiej sieci szerokopasmowej wraz z niezbędnymi licencjami (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem);
2) systemu nagrywania zgłoszeń (rozmów) użytkowników sieci miejskiej wraz z systemem przetwarzania statystyk z nagrywanych rozmów oraz systemem archiwizacji nagranych rozmów wraz z niezbędnymi licencjami (zintegrowanego z istniejącą platformą telekomunikacyjną Avaya Communication Manager 4.05 lub nowszą zainstalowaną przez Wykonawcę) (na dedykowanych serwerach wraz oprogramowaniem);
3) systemu monitoringu sieci VoIP, zarządzania monitoringiem sieci VoIP oraz archiwizacji zdarzeń w sieci VoIP (na dedykowanych serwerach wraz z oprogramowaniem) zintegrowanego z istniejącą platformą telekomunikacyjną (Avaya Communication Manager 4.05 )), w tym dostawy stacji roboczych (2 szt.), wraz z monitorami, klawiaturami i myszkami, pozwalających na wizualizację przepływów (monitoring) sieci telefonicznej VoIP;
4) stacji roboczych (laptopów - 8 szt.) dla administratorów sieci miejskiej wraz z oprogramowaniem (niezbędnym do obsługi użytkowników sieci miejskiej) i licencjami (8 szt.) agentów systemu telekomunikacyjnego;
5) Call Center z IVR (na dedykowanych serwerach wraz oprogramowaniem).
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w dokumencie „Specyfikacja techniczna dostawy” stanowiącym załącznik do wzoru Umowy – Załącznik nr 3 do SIWZ.
3. Szczegółowe wymagania dla wyposażenia:
3.1. Całość dostarczonego wyposażenia musi pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producentów.
3.2. Zamawiający wymaga, by dostarczone wyposażenie było nowe (tzn. wyprodukowane nie dawniej niż na 6 miesięcy przed ich dostarczeniem) oraz by nie były używane (przy czym Zamawiający dopuszcza, by urządzenia były rozpakowane i uruchomione przed ich dostarczeniem wyłącznie przez Wykonawcę i wyłącznie w celu weryfikacji działania urządzenia przy czym jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o zamiarze rozpakowania wyposażenia, a Zamawiający ma prawo inspekcji wyposażenia przed jego rozpakowaniem). Wraz z wyposażeniem dostarczyć należy oświadczenie producenta potwierdzające datę produkcji wyposażenia.
3.3. Całość dostarczonego wyposażenia musi być objęta gwarancją opartą o świadczenia gwarancyjne producentów w okresie wymaganym w SIWZ.
3.4. Ze względu na pełną kompatybilność, dostarczane w ramach poszczególnych grup funkcjonalnych (infrastruktura sieciowa, telefonia IP) wyposażenie powinno pochodzić od jednego producenta, chyba że wymagania szczegółowe stanowią inaczej. W przypadku oferowania wyposażenia różnych producentów, należy 5 dni przed dostarczeniem wyposażenia złożyć oświadczenia poszczególnych producentów o pełnej wzajemnej kompatybilności oraz oświadczenia producentów o współpracy ich autoryzowanych placówek serwisowych w zakresie usuwania problemów powstających na styku rozwiązań.
3.5. Wykonawca zapewnia i zobowiązuje się, że korzystanie przez Zamawiającego z dostarczonego wyposażenia nie będzie stanowić naruszenia majątkowych praw autorskich osób trzecich.
3.6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwrócenia się do producentów oferowanego wyposażenia o potwierdzenie, że wyposażenie nie było przeznaczone dla innego odbiorcy, w tym również do przekazania producentowi niezbędnych danych umożliwiających weryfikację. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia u producentów warunków gwarancyjnych i sprawdzenia zgodności zakresu usług serwisowych z wymaganiami Zamawiającego.
3.7. W przypadku powzięcia wątpliwości co do zgodności oferowanego wyposażenia z SIWZ, w szczególności w zakresie legalności oprogramowania, Zamawiający jest uprawniony do zlecenia producentowi oferowanego wyposażenia lub wskazanemu przez producenta podmiotowi inspekcji wyposażenia pod kątem jego zgodności z SIWZ oraz ważności i zakresu uprawnień licencyjnych.
Jeżeli inspekcja wykaże niezgodność wyposażenia z SIWZ lub stwierdzi, że korzystanie z wyposażenia narusza majątkowe prawa autorskie osób producenta, koszt inspekcji zostanie pokryty przez Wykonawcę, według rachunku przedstawionego przez podmiot wykonujący inspekcję, w kwocie nieprzekraczającej 5% wartości zamówienia (ograniczenie to nie dotyczy kosztów poniesionych przez Strony w związku z inspekcją, jak np. konieczność zakupu nowego oprogramowania). Prawo zlecenia inspekcji nie ogranicza ani nie wyłącza innych uprawnień Zamawiającego, w szczególności prawa do żądania dostarczenia wyposażenia zgodnego z umową oraz roszczeń odszkodowawczych.
3.8. Zamawiający wymaga, by dostarczone oprogramowanie było oprogramowaniem w wersji aktualnej, tzn. opublikowanej przez producenta nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.9. Wszystkie wymagane funkcjonalności muszą być dostępne w dniu składania oferty. Zamawiający wymaga wskazania w publicznie dostępnej dokumentacji producenta (strona WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie) potwierdzenia spełniania wymogów. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał w Wycenie Wyposażenia stanowiącej Załącznik nr 4 do SIWZ model, producenta i jego stronę WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie, opis i parametry oferowanego wyposażenia oraz wersję oprogramowania. W przypadku zgodności oferowanego wyposażenia z opisem i parametrami opisanymi przez Zamawiającego w Specyfikacji Technicznej Dostawy stanowiącej załącznik do wzoru Umowy – Załącznik nr 3 do SIWZ, dopuszcza się zastosowanie zapisu „zgodnie z SIWZ” i wskazanie modelu, producenta wyposażenia i jego strony WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie oraz wersji oprogramowania.
W przypadku, gdy oferowane wyposażenie nie posiada modelu wystarczy:
— wskazanie producenta wyposażenia i jego strony WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie, opisu i parametrów oraz wersji oprogramowania,
lub
— wskazanie producenta wyposażenia i jego strony WWW z dokumentem opisującym dane wyposażenie oraz wersji oprogramowania i zastosowanie zapisu „zgodnie z SIWZ”.
3.10. Na dostarczone wyposażenie musi być udzielona 12 miesięczna gwarancja Wykonawcy, oparta o świadczenia producentów wyposażenia. Termin gwarancji rozpoczyna się od dnia następnego po dokonaniu odbioru końcowego zamówienia. W przypadku wystąpienia usterek lub wad termin gwarancji ulega przedłużeniu o okres od dnia zgłoszenia do dnia usunięcia usterki lub wady.
4. Wymagania odnośnie serwisu:
4.1. Przez serwis gwarancyjny lub pogwarancyjny zwany dalej serwisem rozumie się wszelkie działania – w tym także działania zdalne – niezbędne do usunięcia wady wyposażenia i przywrócenia do sprawności technicznej zgodnej z parametrami gwarantowanymi przez ich producenta z uwzględnieniem normalnego zużycia wyposażenia.
4.2. Wykonawca zapewni serwis dla dostarczonego i zamontowanego wyposażenia przez okres minimum 12 miesięcy.
4.3. Usługa serwisowa będzie obejmowała:
a) usługę service desk, w ramach której Wykonawca zapewni możliwość zgłaszania błędów i usterek za pomocą telefonu i poczty elektronicznej,
b) Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usług konsultacyjnych (np. pomoc przy konfiguracji nowych usług, rozbudowie),
c) Wykonawca zapewni dostęp do bazy wiedzy producenta wyposażenia,
d) Wykonawca zapewni dostęp do narzędzi konfiguracyjnych,
e) Zamawiający wymaga zapewnienia serwisu bezpłatnej aktualizacji dostarczonego oprogramowania (update'ów, sygnatur i innych) do najnowszej dostępnej wersji w czasie trwania okresu gwarancyjnego,
f) w przypadku braku możliwości naprawy przez Wykonawcę, zobowiązuje się on do dostarczenia wyposażenia o parametrach nie gorszych niż wyposażenie uszkodzone, które zostanie zainstalowane w miejsce uszkodzonego,
g) usterki powinny być usuwane zgodnie z kolejnością zgłoszeń, chyba że Zamawiający zdecyduje inaczej,
h) przeprowadzenie testów po każdej naprawie, wykonanych przez Wykonawcę w obecności przedstawiciela Zamawiającego, w celu potwierdzenia prawidłowej pracy wyposażenia i przywrócenia pełnej funkcjonalności.
i) Odtworzenie (po usunięciu awarii) konfiguracji wyposażenia na taką jak była przed awarią, konfigurację programową wyposażenia powinien dostarczyć Zamawiający.
4.4. Zamawiający wymaga, by serwis był autoryzowany przez producentów wyposażenia, to jest by zapewniona była naprawa lub wymiana wyposażenia lub jego części, na nowe i oryginalne, zgodnie z metodyką i zaleceniami producentów.
4.5. W przypadku wystąpienia poważnych błędów w oprogramowaniu, ogłoszonych przez producenta sprzętu, mogących skutkować niepoprawną pracą urządzeń, Wykonawca poinformuje o tym niezwłocznie Zamawiającego oraz zaproponuje rozwiązanie problemu, docelowe lub tymczasowe.
4.6. Serwis gwarancyjny świadczony ma być w siedzibie Zamawiającego. Usunięcie usterki (naprawa lub wymiana wadliwego podzespołu lub urządzenia) ma zostać wykonana w ciągu 5 następnych dni roboczych od momentu zgłoszenia usterki. Wykonawca ma obowiązek przyjmowania zgłoszeń serwisowych przez telefon (pn, śr, czw, pt w godzinach 8-16, wt w godzinach 9-17), faks, e-mail lub WWW (przez całą dobę). Wykonawca musi wskazać punkt przyjmowania zgłoszeń dla całości wyposażenia.
5. Warunki wdrażania i uruchomienia systemu.
Całość systemu (rozwiązania) ma zostać zainstalowana, skonfigurowana, wdrożona i uruchomiona według uzgodnień z Zamawiającym zgodnie z jego wymogami i przy jego współudziale (w zespole wdrożeniowym będą uczestniczyć ze strony Zamawiającego administratorzy sieci i systemów). Wykonawca wyznaczy Kierownika Projektu do koordynacji projektu.
5.1. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) przygotowania konfiguracji komponentów wyposażenia w warunkach laboratoryjnych,
b) dostawy i instalacji komponentów systemu do sieci Zamawiającego,
c) przetestowania działania systemu u Zamawiającego,
d) wykonania dokumentacji powykonawczej,
e) przeprowadzenia instruktażu powdrożeniowego dla pracowników Zamawiającego.
Wszystkie prace muszą być prowadzone z zachowaniem należytej staranności, zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi. Sposób implementacji rozwiązania musi zapewniać minimalne przerwy w pracy istniejącego systemu w godzinach roboczych. Wykonawca pokryje wszelkie koszty związane z ew. wyjazdami (zakwaterowanie, wyżywienie) przedstawicieli Zamawiającego poza granice kraju.
Instalacja systemu telekomunikacyjnego musi być przeprowadzona z pełną gwarancją zachowania ciągłości świadczenia usług zarówno dla użytkowników jak i klientów bez nieuzasadnionych technicznie przerw w dostępie do usług telefonicznych
5.2. Przygotowania konfiguracji wyposażenia w warunkach laboratoryjnych:
1) Wykonawca w ciągu 3 dni od dnia podpisania Umowy przeprowadzi konfigurację komponentów wyposażenia (urządzeń) w warunkach laboratoryjnych w siedzibie lokalizacji zapewnionej przez Wykonawcę.
2) Instalacja powinna obejmować wszystkie elementy wyposażenia (urządzenia) będące przedmiotem Umowy.
3) Po skonfigurowaniu wyposażenia przedstawiciele Wykonawcy przeprowadzą wraz z przedstawicielami Zamawiającego testy wyposażenia pod kątem spełnienia przez nich wymagań SIWZ. W przypadku, gdy skonfigurowane komponenty wyposażenia wymagać będą zmian w konfiguracji Wykonawca po zakończeniu prac w warunkach laboratoryjnych wprowadzi odpowiednie aktualizacje projektu technicznego.
4) W przypadku, gdy dostarczone i skonfigurowane komponenty wyposażenia (urządzenia) nie będą spełniać wymagań określonych w SIWZ, Wykonawca w ciągu 10 dni od dnia przekazania pisemnych uwag Zamawiającego dostarczy i skonfiguruje komponenty wyposażenia spełniające wymagania. Nie dostarczenie urządzeń w terminie oznaczać będzie nie wywiązanie się Wykonawcy z Umowy.
5) Wykonawca przeprowadzi dla przedstawicieli Zamawiającego instruktaż techniczny z obsługi wyposażenia pozwalający na ich samodzielną obsługę przez Zamawiającego, w tym podstawowe rekonfiguracje komponentów wyposażenia oraz diagnozę usterek i awarii.
6) Po zakończeniu testów laboratoryjnych Zamawiający podpisze protokół odbioru częściowego przedmiotu Umowy, a Wykonawca wystawi fakturę za dostarczone wyposażenie (bez kosztów serwisu, kosztów wdrożenia i przygotowania dokumentacji powykonawczej).
7) Dostarczone komponenty wyposażenia do czasu ich instalacji magazynowane będą w siedzibie lokalizacji zapewnionej przez Wykonawcę na jego koszt i odpowiedzialność.
5.3. Dostawa i instalacja komponentów wyposażenia w siedzibie Zamawiającego.
1) Po zakończeniu testów laboratoryjnych Wykonawca dostarczy urządzenia do lokalizacji AP41 (ul. Łączności 1) i AP54 (ul. Elizy Orzeszkowej 2).
2) Zamawiający oczekuje dostarczenia wszelkich komponentów potrzebnych do instalacji wyposażenia (patchcordy, osprzęt montażowy, tłumiki, kable zasilające itp.),
5.4. Przetestowania działania systemu.
1) Po zakończeniu instalacji i konfiguracji wszystkich komponentów wyposażenia w lokalizacjach Wykonawca wspólnie z Zamawiającym przeprowadzi testy końcowe systemu.
2) W przypadku, gdy testy nie zakończą się powodzeniem Wykonawca będzie miał 3 dni na przeprowadzenie koniecznych rekonfiguracji – po tym czasie testy zostaną wykonane ponownie.
3) Po zakończeniu testów z wynikiem pozytywnym strony podpiszą wstępny protokół odbioru.
5.5. Dokumentacja powykonawcza.
1) Wykonawca po podpisaniu wstępnego protokołu odbioru w ciągu 5 dni opracuje i przekaże Zamawiającemu pełną dokumentację powykonawczą wdrożonego systemu. Sporządzona przez Wykonawcę dokumentacja powykonawcza musi zawierać wszelkie informacje o konfiguracji zainstalowanych urządzeń. Zamawiający ma prawo w ciągu 7 dni zażądać uzupełnienia i poprawienia dokumentacji. W takim przypadku Wykonawca w ciągu 7 dni naniesie stosowne poprawki.
2) Po przekazaniu dokumentacji powykonawczej Zamawiający podpisze protokół odbioru końcowego, który będzie podstawą do końcowego rozliczenia przedmiotu Umowy.
6. Opis wymagań równoważnych:
6.1. System operacyjny
Za oprogramowanie równoważne Microsoft Widows 7 Professional (PL) uznaje się oprogramowanie, które spełnia następujące wymagania:
1) Obsługa trybu Windows XP (XP Mode).
2) Pełna zgodność z domeną Active Directory w wersji na Windows 2003 Serwer.
3) Współpraca z następującymi aplikacjami (obsługa natywna, bez wspierania się emulatorem): Microsoft Office 95/97/2000/XP/2003/2010.
4) Zaimplementowana w systemie obsługa aplikacji zgodnych z podsystemami Win16 i Win32.
5) Możliwość zainstalowania Microsoft .NET Framework.
6) Obsługa rozszerzonego pulpitu.
7) Personalizacja pulpitu.
8) Zintegrowana z systemem pełna obsługa stylów wizualnych oraz napędów CD-RW, DVD-RW (odczyt i zapis).
9) Możliwość dokonywania aktualizacji i poprawek systemu przez Internet z możliwością wyboru instalowanych poprawek.
10) Możliwość dokonywania uaktualnień sterowników urządzeń przez Internet – witrynę producenta systemu.
11) Darmowe aktualizacje w ramach wersji systemu operacyjnego przez Internet (niezbędne aktualizacje, poprawki, biuletyny bezpieczeństwa muszą być dostarczane bez dodatkowych opłat) – wymagane podanie nazwy strony serwera WWW.
12) Internetowa aktualizacja zapewniona w języku polskim.
13) Wbudowana zapora internetowa (firewall) dla ochrony połączeń internetowych; zintegrowana z systemem konsola do zarządzania ustawieniami zapory i regułami IP v4 i v6.
14) Zlokalizowane w języku polskim, co najmniej następujące elementy: menu, odtwarzacz multimediów, pomoc, komunikaty systemowe.
15) Wsparcie dla większości powszechnie używanych urządzeń peryferyjnych (drukarek, urządzeń sieciowych, standardów USB, Plug&Play, Wi-Fi).
16) Funkcjonalność automatycznej zmiany domyślnej drukarki w zależności od sieci, do której podłączony jest komputer.
17) Interfejs użytkownika działający w trybie graficznym z elementami 3D, zintegrowana z interfejsem użytkownika interaktywna część pulpitu służącą do uruchamiania aplikacji, które użytkownik może dowolnie wymieniać i pobrać ze strony producenta.
18) Możliwość zdalnej automatycznej instalacji, konfiguracji, administrowania oraz aktualizowania systemu.
19) Zabezpieczony hasłem hierarchiczny dostęp do systemu, konta i profile użytkowników zarządzane zdalnie; praca systemu w trybie ochrony kont użytkowników.
20) Zintegrowany z systemem moduł wyszukiwania informacji (plików różnego typu) dostępny z kilku poziomów: poziom menu, poziom otwartego okna systemu operacyjnego; system wyszukiwania oparty na konfigurowalnym przez użytkownika module indeksacji zasobów lokalnych.
21) Zintegrowane z systemem operacyjnym narzędzia zwalczające złośliwe oprogramowanie; aktualizacje dostępne u producenta nieodpłatnie bez ograniczeń czasowych.
22) Funkcje związane z obsługą komputerów typu TABLET PC, z wbudowanym modułem „uczenia się” pisma użytkownika – obsługa języka polskiego.
23) Funkcjonalność rozpoznawania mowy, pozwalającą na sterowanie komputerem głosowo, wraz z modułem „uczenia się” głosu użytkownika.
24) Zintegrowany z systemem operacyjnym moduł synchronizacji komputera z urządzeniami zewnętrznymi.
25) Wbudowany system pomocy w języku polskim.
26) Certyfikat producenta oprogramowania na dostarczany sprzęt.
27) Możliwość przystosowania stanowiska dla osób niepełnosprawnych (np. słabo widzących);
28) Możliwość zarządzania stacją roboczą poprzez polityki – przez politykę rozumiemy zestaw reguł definiujących lub ograniczających funkcjonalność systemu lub aplikacji.
29) Wdrażanie IPSEC oparte na politykach – wdrażanie IPSEC oparte na zestawach reguł definiujących ustawienia zarządzanych w sposób centralny.
30) Automatyczne występowanie i używanie (wystawianie) certyfikatów PKI X.509.
31) Wsparcie dla logowania przy pomocy smartcard.
32) Rozbudowane polityki bezpieczeństwa – polityki dla systemu operacyjnego i dla wskazanych aplikacji.
33) System posiada narzędzia służące do administracji, do wykonywania kopii zapasowych polityk i ich odtwarzania oraz generowania raportów z ustawień polityk.
34) Wsparcie dla Sun Java i .NET Framework 1.1 i 2.0 i 3.0 – możliwość uruchomienia aplikacji działających we wskazanych środowiskach.
35) Wsparcie dla JScript i VBScript – możliwość uruchamiania interpretera poleceń.
36) Zdalna pomoc i współdzielenie aplikacji – możliwość zdalnego przejęcia sesji zalogowanego użytkownika celem rozwiązania problemu z komputerem.
37) Rozwiązanie służące do automatycznego zbudowania obrazu systemu wraz z aplikacjami. Obraz systemu służyć ma do automatycznego upowszechnienia systemu operacyjnego inicjowanego i wykonywanego w całości poprzez sieć komputerową.
38) Rozwiązanie ma umożliwiające wdrożenie nowego obrazu poprzez zdalną instalację.
39) Graficzne środowisko instalacji i konfiguracji.
40) Transakcyjny system plików pozwalający na stosowanie przydziałów (ang. quota) na dysku dla użytkowników oraz zapewniający większą niezawodność i pozwalający tworzyć kopie zapasowe.
41) Zarządzanie kontami użytkowników sieci oraz urządzeniami sieciowymi tj. drukarki, modemy, woluminy dyskowe, usługi katalogowe.
42) Udostępnianie modemu.
43) Oprogramowanie dla tworzenia kopii zapasowych (Backup); automatyczne wykonywanie kopii plików z możliwością automatycznego przywrócenia wersji wcześniejszej.
44) Możliwość przywracania plików systemowych.
45) System operacyjny musi posiadać funkcjonalność pozwalającą na identyfikację sieci komputerowych, do których jest podłączony, zapamiętywanie ustawień i przypisywanie do min. 3 kategorii bezpieczeństwa (z predefiniowanymi odpowiednio do kategorii ustawieniami zapory sieciowej, udostępniania plików itp.).
46) Możliwość blokowania lub dopuszczania dowolnych urządzeń peryferyjnych za pomocą polityk grupowych (np. przy użyciu numerów identyfikacyjnych sprzętu).
6.2. Pakiet biurowy
Za oprogramowanie równoważne Microsoft Office Home and Business 2010 (PL) uznaje się oprogramowanie - pakiet biurowy, które spełnia następujące wymagania:
1) Wymagania odnośnie interfejsu użytkownika:
a. Pełna polska wersja językowa interfejsu użytkownika z możliwością przełączania wersji językowej interfejsu na język angielski,
b. Prostota i intuicyjność obsługi, pozwalająca na pracę osobom nieposiadającym umiejętności technicznych,
c. Możliwość zintegrowania uwierzytelniania użytkowników z usługą katalogową (Active Directory lub funkcjonalnie równoważną) – użytkownik raz zalogowany z poziomu systemu operacyjnego stacji roboczej ma być automatycznie rozpoznawany we wszystkich modułach oferowanego rozwiązania bez potrzeby oddzielnego monitowania go o ponowne uwierzytelnienie się.
2) Oprogramowanie musi umożliwiać tworzenie i edycję dokumentów elektronicznych w ustalonym formacie, który spełnia następujące warunki:
a. posiada kompletny i publicznie dostępny opis formatu,
b. ma zdefiniowany układ informacji w postaci XML zgodnie z Tabelą B1 załącznika 2 Rozporządzenia w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U.05.212.1766)
c. umożliwia wykorzystanie schematów XML
d. wspiera w swojej specyfikacji podpis elektroniczny zgodnie z Tabelą A.1.1 załącznika 2 Rozporządzenia w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U.05.212.1766)
3) Oprogramowanie musi umożliwiać dostosowanie dokumentów i szablonów do potrzeb instytucji oraz udostępniać narzędzia umożliwiające dystrybucję odpowiednich szablonów do właściwych odbiorców.
4) W skład oprogramowania muszą wchodzić narzędzia programistyczne umożliwiające automatyzację pracy i wymianę danych pomiędzy dokumentami i aplikacjami (język makropoleceń, język skryptowy)
5) Do aplikacji musi być dostępna pełna dokumentacja w języku polskim.
6) Pakiet zintegrowanych aplikacji biurowych musi zawierać:
a. Edytor tekstów
b. Arkusz kalkulacyjny,
c. Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji,
d. Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych,
e. Narzędzie do zarządzania informacją prywatą (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami),
f. Narzędzie do tworzenia notatek przy pomocy klawiatury lub notatek odręcznych na ekranie urządzenia typu tablet PC z mechanizmem OCR.
7) Edytor tekstów musi umożliwiać:
a. Edycję i formatowanie tekstu w języku polskim wraz z obsługą języka polskiego w zakresie sprawdzania pisowni i poprawności gramatycznej oraz funkcjonalnością słownika wyrazów bliskoznacznych i autokorekty
b. Wstawianie oraz formatowanie tabel
c. Wstawianie oraz formatowanie obiektów graficznych
d. Wstawianie wykresów i tabel z arkusza kalkulacyjnego (wliczając tabele przestawne)
e. Automatyczne numerowanie rozdziałów, punktów, akapitów, tabel i rysunków
f. Automatyczne tworzenie spisów treści
g. Formatowanie nagłówków i stopek stron
h. Sprawdzanie pisowni w języku polskim
i. Śledzenie zmian wprowadzonych przez użytkowników
j. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności
k. Określenie układu strony (pionowa/pozioma)
l. Wydruk dokumentów
m. Wykonywanie korespondencji seryjnej bazując na danych adresowych pochodzących z arkusza kalkulacyjnego i z narzędzia do zarządzania informacją prywatną
n. Pracę na dokumentach utworzonych przy pomocy Microsoft Word 2003 lub Microsoft Word 2007 i 2010 z zapewnieniem bezproblemowej konwersji wszystkich elementów i atrybutów dokumentu
o. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji
p. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi umożliwiających wykorzystanie go, jako środowiska udostępniającego formularze bazujące na schematach XML z Centralnego Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych, które po wypełnieniu umożliwiają zapisanie pliku XML w zgodzie z obowiązującym prawem.
q. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi (kontrolki) umożliwiających podpisanie podpisem elektronicznym pliku z zapisanym dokumentem przy pomocy certyfikatu kwalifikowanego zgodnie z wymaganiami obowiązującego w Polsce prawa.
r. Wymagana jest dostępność do oferowanego edytora tekstu bezpłatnych narzędzi umożliwiających wykorzystanie go, jako środowiska udostępniającego formularze i pozwalające zapisać plik wynikowy w zgodzie z Rozporządzeniem o Aktach Normatywnych i Prawnych.
8) Arkusz kalkulacyjny musi umożliwiać:
a. Tworzenie raportów tabelarycznych
b. Tworzenie wykresów liniowych (wraz linią trendu), słupkowych, kołowych
c. Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych zawierających teksty, dane liczbowe oraz formuły przeprowadzające operacje matematyczne, logiczne, tekstowe, statystyczne oraz operacje na danych finansowych i na miarach czasu.
d. Tworzenie raportów z zewnętrznych źródeł danych (inne arkusze kalkulacyjne, bazy danych zgodne z ODBC, pliki tekstowe, pliki XML, webservice)
e. Obsługę kostek OLAP oraz tworzenie i edycję kwerend bazodanowych i webowych. Narzędzia wspomagające analizę statystyczną i finansową, analizę wariantową i rozwiązywanie problemów optymalizacyjnych
f. Tworzenie raportów tabeli przestawnych umożliwiających dynamiczną zmianę wymiarów oraz wykresów bazujących na danych z tabeli przestawnych
g. Wyszukiwanie i zamianę danych
h. Wykonywanie analiz danych przy użyciu formatowania warunkowego
i. Nazywanie komórek arkusza i odwoływanie się w formułach po takiej nazwie
j. Nagrywanie, tworzenie i edycję makr automatyzujących wykonywanie czynności
k. Formatowanie czasu, daty i wartości finansowych z polskim formatem
l. Zapis wielu arkuszy kalkulacyjnych w jednym pliku.
m. Zachowanie pełnej zgodności z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania Microsoft Excel 2003 oraz Microsoft Excel 2007 i 2010, z uwzględnieniem poprawnej realizacji użytych w nich funkcji specjalnych i makropoleceń.
n. Zabezpieczenie dokumentów hasłem przed odczytem oraz przed wprowadzaniem modyfikacji
9) Narzędzie do przygotowywania i prowadzenia prezentacji musi umożliwiać:
a. Przygotowywanie prezentacji multimedialnych, które będą:
b. Prezentowanie przy użyciu projektora multimedialnego
c. Drukowanie w formacie umożliwiającym robienie notatek
d. Zapisanie jako prezentacja tylko do odczytu.
e. Nagrywanie narracji i dołączanie jej do prezentacji
f. Opatrywanie slajdów notatkami dla prezentera
g. Umieszczanie i formatowanie tekstów, obiektów graficznych, tabel, nagrań dźwiękowych i wideo
h. Umieszczanie tabel i wykresów pochodzących z arkusza kalkulacyjnego
i. Odświeżenie wykresu znajdującego się w prezentacji po zmianie danych w źródłowym arkuszu kalkulacyjnym
j. Możliwość tworzenia animacji obiektów i całych slajdów
k. Prowadzenie prezentacji w trybie prezentera, gdzie slajdy są widoczne na jednym monitorze lub projektorze, a na drugim widoczne są slajdy i notatki prezentera
l. Pełna zgodność z formatami plików utworzonych za pomocą oprogramowania MS PowerPoint 2003, MS PowerPoint 2007 i 2010.
10) Narzędzie do tworzenia drukowanych materiałów informacyjnych musi umożliwiać:
a. Tworzenie i edycję drukowanych materiałów informacyjnych
b. Tworzenie materiałów przy użyciu dostępnych z narzędziem szablonów: broszur, biuletynów, katalogów.
c. Edycję poszczególnych stron materiałów.
d. Podział treści na kolumny.
e. Umieszczanie elementów graficznych.
f. wykorzystanie mechanizmu korespondencji seryjnej
g. Płynne przesuwanie elementów po całej stronie publikacji.
h. Eksport publikacji do formatu PDF oraz TIFF.
i. Wydruk publikacji.
j. Możliwość przygotowywania materiałów do wydruku w standardzie CMYK.
11) Narzędzie do zarządzania informacją prywatną (pocztą elektroniczną, kalendarzem, kontaktami i zadaniami) musi umożliwiać:
a. Pobieranie i wysyłanie poczty elektronicznej z serwera pocztowego
b. Filtrowanie niechcianej poczty elektronicznej (SPAM) oraz określanie listy zablokowanych i bezpiecznych nadawców
c. Tworzenie katalogów, pozwalających katalogować pocztę elektroniczną
d. Automatyczne grupowanie poczty o tym samym tytule
e. Tworzenie reguł przenoszących automatycznie nową pocztę elektroniczną do określonych katalogów bazując na słowach zawartych w tytule, adresie nadawcy i odbiorcy
f. Oflagowanie poczty elektronicznej z określeniem terminu przypomnienia
g. Zarządzanie kalendarzem
h. Udostępnianie kalendarza innym użytkownikom
i. Przeglądanie kalendarza innych użytkowników
j. Zapraszanie uczestników na spotkanie, co po ich akceptacji powoduje automatyczne wprowadzenie spotkania w ich kalendarzach
k. Zarządzanie listą zadań
l. Zlecanie zadań innym użytkownikom
m. Zarządzanie listą kontaktów
n. Udostępnianie listy kontaktów innym użytkownikom
o. Przeglądanie listy kontaktów innych użytkowników
p. Możliwość przesyłania kontaktów innym użytkowników
7. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przeprowadził wizję w terenie, w celu ustalenia wszelkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
8. W ramach zamówienia należy dostarczyć, zamontować, skonfigurować i uruchomić wyposażenie wskazane przez Zamawiającego w SIWZ, tak aby stanowiły spójny i kompatybilny system obsługi użytkowników sieci miejskiej.
9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dokonał wszelkich dostaw wynikających z zakresu zamówienia własnym transportem, na własny koszt i ryzyko oraz dokonał rozładunku i montażu własnymi zasobami ludzkimi i sprzętem, w miejscach docelowych wskazanych w SIWZ.
10. W pozycjach opisanych poprzez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach technicznych i wymogach jakościowych nie niższych niż wskazane przez Zamawiającego.
11. Zamawiający informuje, że zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych Wykonawca, który złoży ofertę zawierającą rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał i opisał w Wycenie Wyposażenia – Załącznik nr 4 do SIWZ w kolumnie nr 4 towary, które oferuje Zamawiającemu jako równoważne do opisanych przez Zamawiającego. Przez równoważność systemów operacyjnych i oprogramowania rozumie się pełną funkcjonalność jaką oferują systemy operacyjne i oprogramowanie wymienione w SIWZ. Zamawiający oceniając, czy podane przez Wykonawcę rozwiązania są równoważne będzie porównywał parametry techniczne opisane w sekcji II.1.5) pkt 6. ogłoszenia o zamówieniu przez Zamawiającego i wskazane przez Wykonawcę. Zamawiający sprawdzi, czy dostarczone systemy operacyjne i oprogramowanie funkcjonuje poprawnie w działającym u Zamawiającego systemie informatycznym. Powyższa procedura ustanowiona zostaje w związku z koniecznością dochowania najwyższych standardów obiektywizmu przy prowadzeniu niniejszego postępowania.
12. Zamawiający nie zastrzega w SIWZ, że część lub całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
13. Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
14. Zamawiający informuje, że nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
15. Informacja o przewidywanych zmianach postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy i warunkach ich dokonania:
1) Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian w zawartej umowie:
a) sprzęt przedstawiony w ofercie w momencie dostawy:
— nie będzie dostępny na rynku,
— będzie wycofany ze sprzedaży przez producenta,
— producent wprowadzi nowszy model.
W przypadku zaistnienia jednej z wyżej wymienionych warunków Zamawiający dopuści sprzęt równoważny lub o lepszych parametrach.
b) konieczność zmiany terminu umownego i harmonogramu realizacji dostawy z powodu:
— działania siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności (np. przeszkody atmosferyczne o charakterze katastrof).
Nie uważa się za czynnik zakłócający wpływ czynników atmosferycznych w czasie realizacji dostaw, który przy składaniu ofert musi być normalnie brany pod uwagę.
— z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, tj. z powodu nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
c) ustawowa zmiana stawki VAT.
2) W przypadku żądania przedłużenia terminu umownego z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, zostanie przeprowadzona następująca procedura:
a) Wykonawca prześle Zamawiającemu projekt zmian do umowy (aneks) w terminie co najmniej 5 dni przed datą upływu terminu zakończenia umowy wraz z pisemnym uzasadnieniem
b) Zamawiający udzieli pisemnej odpowiedzi lub odeśle podpisany aneks do umowy przed upływem terminu wykonania umowy.
3) Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie w formie aneksu do umowy pod rygorem nieważności takiej zmiany.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

32523000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 2 109 293,30 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
DON-ZP.271.90.2013.AS
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 248-432375 z dnia 21.12.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: DON-ZP.271.90.2013.AS
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
28.2.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Andra Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
02-226 Warszawa
Polska
E-mail: office@andra.com.pl
Tel.: +48 225336300
Adres internetowy: www.andra.com.pl
Faks: +48 225336310

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 827 235,77 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 2 109 293,30 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamawiający informuje, że projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, oś priorytetowa 7 - infrastruktura społeczeństwa informacyjnego, działanie 7.1 - Tworzenie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej określone w DZIALE VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia środki ochrony prawnej przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu.
Zgodnie z przepisami Działu VI Rozdział 2 ustawy Prawo zamówień publicznych:
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego.
5. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie:
1) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
11. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej w ppkt 9. i 10. wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia – w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych,
2) 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia – w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie zapytania o cenę – ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie zapytania o cenę.
Zgodnie z przepisami Działu VI Rozdział 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
13. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
14. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800 / 224587803

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
7.3.2014

Adres: Łączności 1, 82-300 Elbląg
woj. warmińsko-mazurskie
Dane kontaktowe: email: dzp@umelblag.pl
tel: 552353536
fax: 552393334
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-01-29
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 43237520131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-12-21
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 35000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 166 666 PLN  -  1 750 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.umelblag.pl
Informacja dostępna pod: Gmina – Miasto Elbląg
ul. Łączności 1, 82-300 elbląg, woj. warmińsko-mazurskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 29/01/2014
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
32523000-5 Urządzenia telekomunikacyjne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
. Rewitalizacja linii kolejowej nr 137 na odcinku Chorzów Batory – Gliwice oraz linii kolejowej nr 134 na odcinku Sosnowiec Jęzor – Mysłowice w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja linii kolejowych nr 134, 137 i 138 Gliwice Łabędy – Katowice – Andra Sp. z o.o.
Warszawa
2014-02-28 2 109 293,00