TI Tytuł PL-Oleśnica: Usługi w zakresie obsługi parkingów
ND Nr dokumentu 165030-2012
PD Data publikacji 25/05/2012
OJ Dz.U. S 99
TW Miejscowość OLEŚNICA
AU Nazwa instytucji Sekcja Dróg Miejskich
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 21/05/2012
DT Termin 03/07/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 63712400 - Usługi w zakresie obsługi parkingów
OC Pierwotny kod CPV 63712400 - Usługi w zakresie obsługi parkingów
IA Adres internetowy (URL) http://www.sdm.olesnica.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

25/05/2012    S99    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Oleśnica: Usługi w zakresie obsługi parkingów

2012/S 99-165030

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Sekcja Dróg Miejskich
ul. B. Krzywoustego 31b
Punkt kontaktowy: Sekcja Dróg Miejskich
Osoba do kontaktów: Anna Pięta
56-400 Oleśnica
POLSKA
Tel.: +48 717889416
E-mail: biuro@sdm.olesnica.pl
Faks: +48 717889417

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.sdm.olesnica.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Inny: Zarząd dróg
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na drogach publicznych zlokalizowanych na terenie miasta Oleśnicy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 20: Dodatkowe i pomocnicze usługi transportowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: drogi publiczne zlokalizowane na terenie miasta Oleśnicy.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i administrowanie strefą płatnego parkowania na drogach publicznych zlokalizowanych na terenie miasta Oleśnicy z wykorzystaniem parkomatów a w szczególności: wykonanie odpowiedniego oznakowania, montaż parkomatów na terenie strefy płatnego parkowania, a także zorganizowanie i wprowadzenie (uruchomienie) biura obsługi strefy, prowadzenie czynności serwisowych, techniczno-organizacyjnych związanych z pobieraniem opłat za parkowanie oraz bieżące utrzymanie strefy płatnego parkowania i jej wyposażenia, przygotowywanie dokumentów i ich wysyłanie w celu windykacji należności za nieuiszczone opłaty dodatkowe za parkowanie pojazdu w strefie bez ważnego biletu parkingowego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

63712400

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Do zadań wykonawcy należy:
Zorganizowanie i administrowanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta wraz z wykonywaniem czynności serwisowych. Zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, zwanej dalej SPP, określają:
— Uchwała nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – Załącznik nr 11 do SIWZ, Załącznik nr 12 do SIWZ, Załącznik nr 14 do SIWZ,
— Uchwała nr XVII/132/2012 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 28.2.2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – załącznik nr 13 do SIWZ,
— Uchwała nr XVIII/143/2012 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – załącznik nr 15 do SIWZ.
Obowiązki wykonawcy:
I. Zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie w obrębie SPP biura obsługi
1. Uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego płatnych miejsc postojowych na obszarze SPP, zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.
2. Zawiadomienie właściwego organu dozoru budowlanego o zamiarze ustawienia w pasach drogowych urządzeń do poboru opłat.
3. Zamontowanie 20 szt. parkomatów spełniających wymogi SIWZ zgodnie z załączonym planem rozmieszczenia parkomatów (projekt organizacji ruchu docelowego). Zamawiający przewiduje możliwość powiększenia strefy płatnego parkowania. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zamontowania dodatkowych parkomatów w ilości 1 szt. na każde 30 dodatkowych miejsc parkingowych oraz wprowadzenia niezbędnego oznakowania poziomego i pionowego. Ponadto, w uzasadnionych przypadkach nie związanych ze zmianą wielkości SPP, Wykonawca może zostać zobowiązany do zwiększenia ilości parkomatów, jednak nie więcej niż o 3 parkomaty w okresie obowiązywania umowy. Zwiększenie strefy lub ilości parkomatów nie powoduje zmian w wynagrodzeniu Wykonawcy.
4. Uruchomienie biura SPP zlokalizowanego na obszarze objętym SPP w granicach Starego Miasta. Za obszar Starego Miasta uważa się strefę płatnego parkowania w „Obszarze Centrum” (zgodnie z załącznikiem nr 1 do uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r.) z wyłączeniem ulic 3 Maja na odcinku od ul. Sejmowej do ul. Mickiewicza oraz ulic Mickiewicza, Sienkiewicza i Pocztowej). Biuro będzie czynne co najmniej w godzinach objętych obowiązkiem wnoszenia opłat za parkowanie, tj. od godz. 9:00 do godz. 17:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od godz. 9:00 do godz. 13:00
5. Zatrudnienie i przeszkolenie pracowników biura SPP oraz zapewnienie niezbędnego do ich pracy wyposażenia i sprzętu (telefon, faks, komputer, drukarka).
6. Opracowanie wzorów kart abonamentowych, identyfikatorów dla mieszkańców oraz druków wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej.
7. Druk i bieżące zaopatrzenie biura SPP w karty abonamentowe, identyfikatory dla mieszkańców oraz druki wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej.
8. Abonamenty i winiety dla mieszkańców muszą być zabezpieczone hologramem, kolejno numerowanym.
9. Wezwania do wniesienia opłat dodatkowych muszą być kolejno numerowane.
10. Sprzedaż kart abonamentowych i winiet dla mieszkańców.
11. Pobieranie opłat dodatkowych zgodnie z uchwałą Rady Miasta.
12. Zatrudnienie i przeszkolenie odpowiedniej ilości inspektorów SPP (osób odpowiedzialnych za kontrolę uiszczania opłat przez kierowców) oraz pracowników biurowych.
13. Zapewnienie jednolitego dla wszystkich inspektorów stroju.
14. Wyposażenie kontrolerów w niezbędny sprzęt do kontroli opłat i fotograficznego dokumentowania faktów nieprzestrzegania Regulaminu SPP tj. cyfrowe aparaty fotograficzne (wyklucza się możliwość korzystania z aparatów zintegrowanych z telefonem komórkowym) umożliwiający rejestrowanie danych o wykroczeniach drogowych polegających na postoju bez wniesienia opłaty (z przekroczonym czasem opłaconego parkowania) i wykonywanie zdjęć pojazdów.
15. Utrzymywanie w biurze SPP komputerowej bazy danych oraz gromadzenie w niej danych o wykroczeniach dostarczanych przez inspektorów (nieuiszczone opłaty parkingowe, parkowanie ponad opłacony czas) zawierające co najmniej następujące dane:
— numer rejestracyjny pojazdu typ pojazdu (osobowy / ciężarowy),
— marka pojazdu kolor pojazdu numer wystawionego wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej z tytułu nieuiszczenia opłaty za postój (przekroczenia czasu parkowania),
— taryfa opłaty dodatkowej identyfikator osoby wystawiającej wezwanie data i godzina wystawienia wezwania ulica na której zaparkowany był pojazd numer najbliższego budynku fotografie pokazujące lokalizację, typ pojazdu, nr rejestracyjny, przednią szybę pojazdu z bliska,
— inne, dodatkowe uwagi.
16. Prowadzenie ewidencji wykroczeń.
17. Pobieranie opłat dodatkowych z tytułu nie wniesienia opłaty za parkowanie lub przekroczenia opłaconego czasu parkowania
18. Przekazywanie Zamawiającemu w formie elektronicznej w okresach miesięcznych wykazu numerów rejestracyjnych pojazdów, których postój nie został opłacony i za które nie wniesiono opłat dodatkowych.
19. Prowadzenie ewidencji wykupionych miejsc zastrzeżonych, opłat abonamentowych, identyfikatorów mieszkańca oraz wszelkich wpływów do celów rozrachunkowych z Zamawiającym.
20. Opracowanie i przedłożenie do akceptacji zamawiającego projektu regulaminu funkcjonowania SPP.
21. Demontaż i usunięcie parkomatów wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego po zakończeniu usługi.
II. Prowadzenie czynności techniczno organizacyjnych związanych z pobieraniem opłat za parkowanie oraz bieżącym utrzymaniem SPP i jej wyposażenia
1. Pobieranie opłat za parkowanie w SPP za pomocą parkomatów zgodnie z obowiązującymi stawkami opłat.
1.1. Wykonawca ma obowiązek otworzyć rachunek bankowy w wybranym przez siebie banku, który to rachunek przeznaczony będzie wyłącznie do rozliczenia wpływów z parkomatów i opłat za abonamenty oraz wpływów z płatności przy użyciu telefonu komórkowego. Powyższy rachunek bankowy będzie rachunkiem zastrzeżonym / zablokowanym w celu umożliwienia Zamawiającemu wydanie dyspozycji wykonania polecenia przelewu należności z tego rachunku, w przypadku gdy opóźnienie z dokonaniem przelewu wyniesie co najmniej trzy dni lub gdy przelana kwota będzie niższa niż wynikająca z raportów. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu stosowne upoważnienie (potwierdzone przez bank).
2. Wpływy z parkomatów winny być wpłacone na konto, o którym mowa w ust. 1 najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu opróżnienia parkomatu i po przejęciu depozytu przez bank lub inną jednostkę finansową, a pozostałe wpływy kasowe z strefy płatnego parkowania, zwaną dalej SPP, według zasad określonych w umowie.
3. Obowiązkiem wykonawcy będzie przekazywanie Zamawiającemu w terminie do piątego dnia następnego miesiąca po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego wraz z dokumentacja elektroniczną:
a) dokumentów źródłowych dotyczących przychodów – wydruków z parkomatów, dowodów KP, bankowych dowodów wpłaty
b) ewidencji przychodów,
c) wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz rejestru wezwań,
d) kopię ewidencji druków ścisłego zarachowania (oryginał do wglądu).
4. Prowadzenie przez inspektorów kontroli wnoszenia opłat parkingowych.
4.1 Rejestrowanie wykroczeń polegających na nieopłaceniu lub przekroczeniu czasu opłaconego postoju.
4.2 Wykonywanie dokumentacji fotograficznej potwierdzającej datę i miejsce postoju. Fotografia winna wyraźnie wskazywać datę i godzinę postoju, numer rejestracyjny pojazdu, lokalizację.
4.3. Wypisywanie zawiadomień o obowiązku wniesienia opłaty dodatkowej na drukach wezwań.
5. Zorganizowanie w biurze SPP systemu elektronicznej ewidencji danych dotyczących zarejestrowanych wykroczeń i wydawanych abonamentów. Ewidencja ma być prowadzona w postaci komputerowych baz danych obsługiwanych z poziomu wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania strefami parkingowymi i wspomagania egzekucji opłat.
5.1 Wykonawca zainstaluje i skonfiguruje identyczne oprogramowanie w siedzibie Zamawiającego na dwóch stanowiskach dla dwóch pracowników i będzie przekazywał mu w okresach 30 dni wszystkie zgromadzone dane w formie elektronicznej (płyty CD / DVD).
6. Wpływy z opłat z parkomatów (kaset) przekazywane są na konto o którym mowa w pkt. II. ppkt. 1, po opróżnieniu kaset, do banku najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu opróżnienia parkomatu i po przejęciu depozytu przez bank lub inną jednostkę finansową.
7. Prowadzenie miesięcznych rozliczeń z Zamawiającym, tj. przekazywanie na konto Zamawiającego wpływów ze sprzedaży abonamentów i pobranych w biurze opłat dodatkowych zgromadzonych na koncie, o którym mowa w ust. 1 oraz przekazywanie raportów kasowych i wydruków kasowych z parkomatów nie później niż piątego dnia następnego miesiąca po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.
8. Obsługa urządzeń w zakresie serwisu, bieżącej eksploatacji i usuwania awarii.
8.1. Wykonawca zobowiązany jest do podejmowania wszelkich działań mających na celu utrzymanie ciągłej pracy systemu oraz wysokiego poziomu świadczonych usług, w szczególności do prowadzenia dozoru technicznego oraz kompleksowego serwisu gwarantującego stałą gotowość operacyjną urządzeń, w tym zapewnienie na własny koszt wszystkich materiałów eksploatacyjnych,
8.2. Wykonawca zobowiązany jest usuwać na własny koszt wszelkie awarie urządzeń, w terminie nie dłuższym niż 3 godziny od chwili powzięcia informacji o zaistniałym zdarzeniu, z zastrzeżeniem pkt 8.3. i pkt 8.4.,
8.3. awarie urządzenia, których usunięcie wymaga zastosowania części zamiennych, muszą zostać usunięte w terminie do 6 godzin od chwili powzięcia informacji o ich wystąpieniu,
8.4. w przypadku, gdy w wyniku np. uszkodzenia, urządzenie wymaga wymiany, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest dostarczyć, zamontować, uruchomić i udostępnić do użytku parkomat spełniający wszystkie wymagania określone w załączniku nr 2 so SIWZ, w terminie 24 godzin od powzięcia wiadomości o zaistnieniu zdarzenia,
8.5. o zaistniałej awarii oraz o jej usunięciu Wykonawca niezwłocznie drogą elektroniczną (poprzez oprogramowanie dostępne ze stanowisk kontrolnych) zawiadamia Zamawiającego,
8.6. szkody wyrządzone wskutek uszkodzenia urządzenia, kradzieży urządzenia bądź jego elementów Wykonawca usuwa na koszt własny oraz we własnym zakresie dochodzi należności odszkodowawczych od osoby, która te szkody wyrządziła,
9. Ponoszenie wszystkich kosztów związanych ze zmianą opłat za parkowanie w SPP (np. koszty zmiany tablic i programów urządzeń do pomiaru czasu parkowania i inne) oraz wszelkich kosztów modernizacji urządzeń.
10. Regularne czyszczenie i utrzymywanie w estetycznym stanie parkomatów.
11. Codzienna kontrola czytelności i kompletności oznakowania związanego z SPP. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o ewentualnych nieprawidłowościach w oznakowaniu.
12. Zgłaszanie zakłóceń Zamawiającemu z podaniem ich przyczyny. W dniu wystąpienia zakłóceń informację należy przesłać faksem a oryginał przedłożyć przy rozliczeniu miesięcznym.
13. Współpraca ze Strażą Miejską i Policją.
III. Czynności przygotowawcze w celu windykacji należności za nieuiszczone opłaty dodatkowe za parkowanie pojazdu w SPP bez ważnego biletu parkingowego
1. Przygotowywanie do podpisu osoby upoważnionej ze strony Zamawiającego dokumentów przewidzianych przepisami prawa zmierzających do wyegzekwowania przysługujących Zamawiającemu należności z tytułu nieuiszczonych opłat dodatkowych za parkowanie pojazdu w SPP bez ważnego biletu parkingowego oraz ich wysyłanie
2. Przygotowanie wniosku o udostępnienie informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) o danych adresowych dłużników, którzy nie uiścili opłaty dodatkowej
3. Przekazywanie w ciągu 14 dni po zakończeniu każdego miesiąca raportu z wykazem dłużników oraz raportu w zakresie prowadzonych czynności
4. Po zakończeniu każdego roku rozliczeniowego w terminie do 15 stycznia roku następnego przekazywanie zbiorczego raportu w formie elektronicznej z przeprowadzonych czynności windykacyjnych
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 48 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium:
1.1. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 3.7.2012 r. do godz. 9:45
1.2. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)
1.3. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
c) gwarancjach bankowych
d) gwarancjach ubezpieczeniowych
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz.1158 z późn. zm.)
1.4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy BS Oleśnica nr 09 9584 0008 2001 0011 6538 0001 – z dopiskiem „wadium – strefa płatnego parkowania”
Wadium w innej formie niż pieniądz należy dołączyć do oferty w formie oryginału.
Jeśli wadium nie znajdzie się na wskazanym rachunku (dotyczy wadium w formie pieniądza) lub w oryginale nie zostanie dołączone do oferty (dotyczy wadium w innej formie niż pieniądz) do chwili złożenia ofert tj. do dnia 3.7.2012 r. do godz. 09:45 Zamawiający uzna, iż oferta nie została zabezpieczona wadium, a wykonawca będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2. pkt. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zwrot wadium:
2.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza
2.2. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
2.3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
2.4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art.46 ust.1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
2.5. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
2.6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
2.7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Rozliczenie za wykonywanie przedmiotu umowy odbywać się będzie fakturami sporządzanymi w okresach miesięcznych (za cały miesiąc kalendarzowy).
2. Faktury płatne będą z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy w terminie do 14 dni od daty złożenia faktury u Zamawiającego.
1. Za wykonaną i odebraną usługę w rozliczeniu miesięcznym Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe procentowo od każdego 1000,00 zł udokumentowanych wpływów miesięcznych wynikających z pobranych i przekazanych oraz prawidłowo rozliczonych na konto Zamawiającego opłat za parkowanie pojazdów w SPP.
3. Całkowite rozliczenie rzeczowe oraz finansowe umowy nastąpi w terminie do ostatniego dnia miesiąca następującego po upływie terminu wykonania usługi.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
c) oświadczenie w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w zakresie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp w stosunku do osób fizycznych
d) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
e) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
f) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust. 1 punkty 4-8 ustawy Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
g) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust. 1 punkt 9 ustawy Pzp – wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać się opłaconą polisą, a w przypadku jej braku innym dokumentem potwierdzającym, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 250 000,00 PLN (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych).
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali bądź wykonują z należytą starannością przynajmniej jedno zamówienie polegające na zorganizowaniu i administrowaniu SPP o liczbie miejsc parkingowych nie mniejszej niż 500 z wykorzystaniem parkomatów przez okres ciągły minimum 12-tu miesięcy. W przypadku wykonywania w/w usługi czasokres częściowego jej wykonania przed upływem terminu składania ofert musi być nie krótszy niż 12 miesięcy.
W przypadku złożenia oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli wykonawcy składający wspólną ofertę będą spełniali go łącznie (suma wymagań określonych przez Zamawiającego w tym zakresie dotyczy ilości miejsc parkingowych, nie dotyczy okresu usługi).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
SDM/341/PN-06/1044/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
3.7.2012 - 09:45
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 3.7.2012 - 10:00

Miejscowość:

Sekcja Dróg Miejskich, ul. B. Krzywoustego 31b, 56-400 Oleśnica, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.5.2012
TI Tytuł PL-Oleśnica: Usługi w zakresie obsługi parkingów
ND Nr dokumentu 199889-2012
PD Data publikacji 27/06/2012
OJ Dz.U. S 121
TW Miejscowość OLEŚNICA
AU Nazwa instytucji Sekcja Dróg Miejskich
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 22/06/2012
DT Termin 16/07/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 63712400 - Usługi w zakresie obsługi parkingów
OC Pierwotny kod CPV 63712400 - Usługi w zakresie obsługi parkingów

27/06/2012    S121    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Oleśnica: Usługi w zakresie obsługi parkingów

2012/S 121-199889

Sekcja Dróg Miejskich, ul. B. Krzywoustego 31b, Sekcja Dróg Miejskich, attn: Anna Pięta, POLSKA-56-400Oleśnica. Tel. +48 717889416. E-mail: biuro@sdm.olesnica.pl. Fax +48 717889417.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 25.5.2012, 2012/S 99-165030)

Przedmiot zamówienia:
CPV:63712400

Usługi w zakresie obsługi parkingów.

Zamiast: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Do zadań wykonawcy należy:

Zorganizowanie i administrowanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta wraz z wykonywaniem czynności serwisowych. Zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, zwanej dalej SPP, określają:

— Uchwała nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – Załącznik nr 11 do SIWZ, Załącznik nr 12 do SIWZ, Załącznik nr 14 do SIWZ,

— Uchwała nr XVII/132/2012 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 28.2.2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr. VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – załącznik nr 13 do SIWZ,

— Uchwała nr XVIII/143/2012 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr.VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania,ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – załącznik nr 15 do SIWZ.

Obowiązki wykonawcy:

I. zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie w obrębie SPP biura obsługi.

1. uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego płatnych miejsc postojowych na obszarze SPP, zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

2. zawiadomienie właściwego organu dozoru budowlanego o zamiarze ustawienia w pasach drogowych urządzeń do poboru opłat.

3. zamontowanie 20 szt. parkomatów spełniających wymogi SIWZ zgodnie z załączonym planem rozmieszczenia parkomatów (projekt organizacji ruchu docelowego). Zamawiający przewiduje możliwość powiększenia strefy płatnego parkowania. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zamontowania dodatkowych parkomatów w ilości 1 szt. na każde 30 dodatkowych miejsc parkingowych oraz wprowadzenia niezbędnego oznakowania poziomego i pionowego. Ponadto, w uzasadnionych przypadkach nie związanych ze zmianą wielkości SPP, Wykonawca może zostać zobowiązany do zwiększenia ilości parkomatów, jednak nie więcej niż o 3 parkomaty w okresie obowiązywania umowy. Zwiększenie strefy lub ilości parkomatów nie powoduje zmian w wynagrodzeniu Wykonawcy.

4. uruchomienie biura SPP zlokalizowanego na obszarze objętym SPP w granicach Starego Miasta. Za obszar Starego Miasta uważa się strefę płatnego parkowania w „Obszarze Centrum” (zgodnie z załącznikiem nr 1 do uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r.) z wyłączeniem ulic 3 Maja na odcinku od ul. Sejmowej do ul. Mickiewicza oraz ulic Mickiewicza, Sienkiewicza i Pocztowej). Biuro będzie czynne co najmniej w godzinach objętych obowiązkiem wnoszenia opłat za parkowanie, tj. od godz. 9:00 do godz. 17:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od godz. 9:00 do godz. 13:00.

5. zatrudnienie i przeszkolenie pracowników biura SPP oraz zapewnienie niezbędnego do ich pracy wyposażenia i sprzętu (telefon, faks, komputer, drukarka).

6. opracowanie wzorów kart abonamentowych, identyfikatorów dla mieszkańców oraz druków wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej.

7. druk i bieżące zaopatrzenie biura SPP w karty abonamentowe, identyfikatory dla mieszkańców oraz druki wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej.

8. abonamenty i winiety dla mieszkańców muszą być zabezpieczone hologramem, kolejno numerowanym.

9. wezwania do wniesienia opłat dodatkowych muszą być kolejno numerowane.

10. sprzedaż kart abonamentowych i winiet dla mieszkańców.

11. pobieranie opłat dodatkowych zgodnie z uchwałą Rady Miasta.

12. zatrudnienie i przeszkolenie odpowiedniej ilości inspektorów SPP (osób odpowiedzialnych za kontrolę uiszczania opłat przez kierowców) oraz pracowników biurowych.

13. zapewnienie jednolitego dla wszystkich inspektorów stroju.

14. wyposażenie kontrolerów w niezbędny sprzęt do kontroli opłat i fotograficznego dokumentowania faktów nieprzestrzegania Regulaminu SPP tj. cyfrowe aparaty fotograficzne (wyklucza się możliwość korzystania z aparatów zintegrowanych z telefonem komórkowym) umożliwiający rejestrowanie danych o wykroczeniach drogowych polegających na postoju bez wniesienia opłaty (z przekroczonym czasem opłaconego parkowania) i wykonywanie zdjęć pojazdów.

15. utrzymywanie w biurze SPP komputerowej bazy danych oraz gromadzenie w niej danych o wykroczeniach dostarczanych przez inspektorów (nieuiszczone opłaty parkingowe, parkowanie ponad opłacony czas) zawierające co najmniej następujące dane:

— numer rejestracyjny pojazdu typ pojazdu (osobowy / ciężarowy),

— marka pojazdu,

— kolor pojazdu,

— numer wystawionego wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej z tytułu nieuiszczenia opłaty za postój (przekroczenia czasu parkowania),

— taryfa opłaty dodatkowej,

—identyfikator osoby wystawiającej wezwanie,

— data i godzina wystawienia wezwania,

— ulica na której zaparkowany był pojazd,

— numer najbliższego budynku,

— fotografie pokazujące lokalizację, typ pojazdu, nr rejestracyjny, przednią szybę pojazdu z bliska,

— inne, dodatkowe uwagi.

16. prowadzenie ewidencji wykroczeń.

17. pobieranie opłat dodatkowych z tytułu nie wniesienia opłaty za parkowanie lub przekroczenia opłaconego czasu parkowania.

18. przekazywanie Zamawiającemu w formie elektronicznej w okresach miesięcznych wykazu numerów rejestracyjnych pojazdów, których postój nie został opłacony i za które nie wniesiono opłat dodatkowych.

19. prowadzenie ewidencji wykupionych miejsc zastrzeżonych, opłat abonamentowych, identyfikatorów mieszkańca oraz wszelkich wpływów do celów rozrachunkowych z Zamawiającym.

20. opracowanie i przedłożenie do akceptacji zamawiającego projektu regulaminu funkcjonowania SPP.

21. demontaż i usunięcie parkomatów wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego po zakończeniu usługi.

II. Prowadzenie czynności techniczno organizacyjnych związanych z pobieraniem opłat za parkowanie oraz bieżącym utrzymaniem SPP i jej wyposażenia.

1. Pobieranie opłat za parkowanie w SPP za pomocą parkomatów zgodnie z obowiązującymi stawkami opłat.

1.1. Wykonawca ma obowiązek otworzyć rachunek bankowy w wybranym przez siebie banku, który to rachunek przeznaczony będzie wyłącznie do rozliczenia wpływów z parkomatów i opłat za abonamenty oraz wpływów z płatności przy użyciu telefonu komórkowego. Powyższy rachunek bankowy będzie rachunkiem zastrzeżonym / zablokowanym w celu umożliwienia Zamawiającemu wydanie dyspozycji wykonania polecenia przelewu należności z tego rachunku, w przypadku gdy opóźnienie z dokonaniem przelewu wyniesie co najmniej 3 dni lub gdy przelana kwota będzie niższa niż wynikająca z raportów. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu stosowne upoważnienie (potwierdzone przez bank).

2. Wpływy z parkomatów winny być wpłacone na konto, o którym mowa w ust. 1 najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu opróżnienia parkomatu i po przejęciu depozytu przez bank lub inną jednostkę finansową, a pozostałe wpływy kasowe z strefy płatnego parkowania, zwaną dalej SPP, według zasad określonych w umowie.

3. Obowiązkiem wykonawcy będzie przekazywanie Zamawiającemu w terminie do piątego dnia następnego miesiąca po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego wraz z dokumentacja elektroniczną:

a) dokumentów źródłowych dotyczących przychodów – wydruków z parkomatów, dowodów KP, bankowych dowodów wpłaty,

b) ewidencji przychodów,

c) wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz rejestru wezwań,

d) kopię ewidencji druków ścisłego zarachowania (oryginał do wglądu).

4. Prowadzenie przez inspektorów kontroli wnoszenia opłat parkingowych.

4.1 Rejestrowanie wykroczeń polegających na nieopłaceniu lub przekroczeniu czasu opłaconego postoju.

4.2 Wykonywanie dokumentacji fotograficznej potwierdzającej datę i miejsce postoju. Fotografia winna wyraźnie wskazywać datę i godzinę postoju, numer rejestracyjny pojazdu, lokalizację.

4.3. Wypisywanie zawiadomień o obowiązku wniesienia opłaty dodatkowej na drukach wezwań.

5. Zorganizowanie w biurze SPP systemu elektronicznej ewidencji danych dotyczących zarejestrowanych wykroczeń i wydawanych abonamentów. Ewidencja ma być prowadzona w postaci komputerowych baz danych obsługiwanych z poziomu wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania strefami parkingowymi i wspomagania egzekucji opłat.

5.1 Wykonawca zainstaluje i skonfiguruje identyczne oprogramowanie w siedzibie Zamawiającego na 2 stanowiskach dla 2 pracowników i będzie przekazywał mu w okresach 30 dni wszystkie zgromadzone dane w formie elektronicznej (płyty CD / DVD).opróżnieniu kaset, do banku najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu opróżnienia parkomatu i po przejęciu depozytu przez bank lub inną jednostkę finansową.

7. Prowadzenie miesięcznych rozliczeń z Zamawiającym, tj. przekazywanie na konto Zamawiającego wpływów ze sprzedaży abonamentów i pobranych w biurze opłat dodatkowych zgromadzonych na koncie, o którym mowa w ust. 1 oraz przekazywanie raportów kasowych i wydruków kasowych z parkomatów nie później niż piątego dnia następnego miesiąca po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.

8. Obsługa urządzeń w zakresie serwisu, bieżącej eksploatacji i usuwania awarii.

8.1. Wykonawca zobowiązany jest do podejmowania wszelkich działań mających na celu utrzymanie ciągłej pracy systemu oraz wysokiego poziomu świadczonych usług, w szczególności do prowadzenia dozoru technicznego oraz kompleksowego serwisu gwarantującego stałą gotowość operacyjną urządzeń, w tym zapewnienie na własny koszt wszystkich materiałów eksploatacyjnych,

8.2. Wykonawca zobowiązany jest usuwać na własny koszt wszelkie awarie urządzeń, w terminie nie dłuższym niż 3 godziny od chwili powzięcia informacji o zaistniałym zdarzeniu, z zastrzeżeniem pkt 8.3. i pkt 8.4.,

8.3. Awarie urządzenia, których usunięcie wymaga zastosowania części zamiennych, muszą zostać usunięte w terminie do 6 godzin od chwili powzięcia informacji o ich wystąpieniu,

8.4. W przypadku, gdy w wyniku np. uszkodzenia, urządzenie wymaga wymiany, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest dostarczyć, zamontować, uruchomić i udostępnić do użytku parkomat spełniający wszystkie wymagania określone w załączniku nr 2 so SIWZ, w terminie 24 godzin od powzięcia wiadomości o zaistnieniu zdarzenia,

8.5. O zaistniałej awarii oraz o jej usunięciu Wykonawca niezwłocznie drogą elektroniczną (poprzez oprogramowanie dostępne ze stanowisk kontrolnych) zawiadamia Zamawiającego,

8.6. Szkody wyrządzone wskutek uszkodzenia urządzenia, kradzieży urządzenia bądź jego elementów Wykonawca usuwa na koszt własny oraz we własnym zakresie dochodzi należności odszkodowawczych od osoby, która te szkody wyrządziła.

9. Ponoszenie wszystkich kosztów związanych ze zmianą opłat za parkowanie w SPP (np. koszty zmiany tablic i programów urządzeń do pomiaru czasu parkowania i inne) oraz wszelkich kosztów modernizacji urządzeń.

10. Regularne czyszczenie i utrzymywanie w estetycznym stanie parkomatów.

11. Codzienna kontrola czytelności i kompletności oznakowania związanego z SPP. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o ewentualnych nieprawidłowościach w oznakowaniu.

12. Zgłaszanie zakłóceń Zamawiającemu z podaniem ich przyczyny. W dniu wystąpienia zakłóceń informację należy przesłać faksem a oryginał przedłożyć przy rozliczeniu miesięcznym.

13. Współpraca ze Strażą Miejską i Policją.

III. Czynności przygotowawcze w celu windykacji należności za nieuiszczone opłaty dodatkowe za parkowanie pojazdu w SPP bez ważnego biletu parkingowego.

1. Przygotowywanie do podpisu osoby upoważnionej ze strony Zamawiającego dokumentów przewidzianych przepisami prawa zmierzających do wyegzekwowania przysługujących Zamawiającemu należności z tytułu nieuiszczonych opłat dodatkowych za parkowanie pojazdu w SPP bez ważnego biletu parkingowego oraz ich wysyłanie.

2. Przygotowanie wniosku o udostępnienie informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) o danych adresowych dłużników, którzy nie uiścili opłaty dodatkowej.

3. Przekazywanie w ciągu 14 dni po zakończeniu każdego miesiąca raportu z wykazem dłużników oraz raportu w zakresie prowadzonych czynności.

4. Po zakończeniu każdego roku rozliczeniowego w terminie do 15 stycznia roku następnego przekazywanie zbiorczego raportu w formie elektronicznej z przeprowadzonych czynności windykacyjnych.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

1. Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium:

1.1. wadium należy wnieść w terminie do dnia 3.7.2012 r. do godz. 9:45.

1.2. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)

1.3. wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:

a) pieniądzu,

b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

c) gwarancjach bankowych,

d) gwarancjach ubezpieczeniowych,

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz.1158 z późn. zm.).

1.4. wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy BS Oleśnica nr 09 9584 0008 2001 0011 6538 0001 – z dopiskiem „wadium – strefa płatnego parkowania”.

Wadium w innej formie niż pieniądz należy dołączyć do oferty w formie oryginału.

Jeśli wadium nie znajdzie się na wskazanym rachunku (dotyczy wadium w formie pieniądza) lub w oryginale nie zostanie dołączone do oferty (dotyczy wadium w innej formie niż pieniądz) do chwili złożenia ofert tj. do dnia 3.7.2012 r. do godz. 9:45 Zamawiający uzna, iż oferta nie została zabezpieczona wadium, a wykonawca będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2. pkt. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Zwrot wadium:

2.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

2.2. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

2.3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

2.4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art.46 ust.1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

2.5. jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

2.6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

2.7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:

1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,

2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 3.7.2012 (9:45).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 3.7.2012 (10:00).

Powinno być: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Do zadań wykonawcy należy:

Zorganizowanie i administrowanie strefą płatnego parkowania na terenie miasta wraz z wykonywaniem czynności serwisowych.

Zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, zwanej dalej SPP, określają:

— Uchwała nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – Załącznik nr 11, Załącznik nr 12, Załącznik nr 14,

— Uchwała nr XVII/132/2012 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 28.2.2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – załącznik nr 13,

— Uchwała nr XVIII/143/2012 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, sposobu pobierania tych opłat i określenia wysokości opłaty dodatkowej – załącznik nr 15.

Obowiązki wykonawcy:

I. zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie w obrębie SPP biura obsługi.

1. uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego płatnych miejsc postojowych na obszarze SPP, zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

2. zawiadomienie właściwego organu dozoru budowlanego o zamiarze ustawienia w pasach drogowych urządzeń do poboru opłat.

3.1. Zamontowanie 20 szt. parkomatów spełniających wymogi SIWZ zgodnie z załączonym planem rozmieszczenia parkomatów (projekt organizacji ruchu docelowego).

3.2. Strony przewidują możliwość powiększenia strefy płatnego parkowania o maksymalnie 60 miejsc parkingowych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie do zamontowania dodatkowych parkomatów oraz wprowadzenia niezbędnego oznakowania poziomego i pionowego.

3.3. W uzasadnionych przypadkach nie związanych ze zmianą wielkości SPP, Wykonawca może zostać zobowiązany w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie do zwiększenia ilości parkomatów.

3.4. Łączna ilość parkomatów, w którą Wykonawca będzie zobowiązany doposażyć SPP w przypadkach o których mowa w pkt. 3.2 i 3.3 nie przekroczy 3 szt. w całym okresie obowiązywania umowy.

3.5. Zwiększenie strefy lub ilości parkomatów nie powoduje zmian w wynagrodzeniu Wykonawcy.

4. Uruchomienie biura SPP zlokalizowanego na obszarze objętym SPP w granicach Starego Miasta. Za obszar Starego Miasta uważa się strefę płatnego parkowania w „Obszarze Centrum” (zgodnie z załącznikiem nr 1 do uchwały nr VI/39/2011 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 29.3.2011 r.) z wyłączeniem ulic 3 Maja na odcinku od ul. Sejmowej do ul. Mickiewicza oraz ulic Mickiewicza, Sienkiewicza i Pocztowej). Biuro będzie czynne co najmniej w godzinach objętych obowiązkiem wnoszenia opłat za parkowanie, tj. od godz. 9:00 do godz. 17:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od godz. 9:00 do godz. 13:00.

5. Zatrudnienie i przeszkolenie pracowników biura SPP oraz zapewnienie niezbędnego do ich pracy wyposażenia i sprzętu (telefon, faks, komputer, drukarka).

6. Opracowanie wzorów kart abonamentowych, identyfikatorów dla mieszkańców oraz druków wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej.

7. Druk i bieżące zaopatrzenie biura SPP w karty abonamentowe, identyfikatory dla mieszkańców oraz druki wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej.

8. Abonamenty i winiety dla mieszkańców muszą być zabezpieczone hologramem, kolejno numerowanym.

9. Wezwania do wniesienia opłat dodatkowych muszą być kolejno numerowane.

10. Sprzedaż kart abonamentowych i winiet dla mieszkańców.

11. Pobieranie opłat dodatkowych zgodnie z uchwałą Rady Miasta.

12. Zatrudnienie i przeszkolenie odpowiedniej ilości inspektorów SPP (osób odpowiedzialnych za kontrolę uiszczania opłat przez kierowców) oraz pracowników biurowych.

13. Zapewnienie jednolitego dla wszystkich inspektorów stroju.

14. Wyposażenie kontrolerów w niezbędny sprzęt do kontroli opłat i fotograficznego dokumentowania faktów nieprzestrzegania Regulaminu SPP tj. cyfrowe aparaty fotograficzne (wyklucza się możliwość korzystania z aparatów zintegrowanych z telefonem komórkowym) umożliwiający rejestrowanie danych o wykroczeniach drogowych polegających na postoju bez wniesienia opłaty (z przekroczonym czasem opłaconego parkowania) i wykonywanie zdjęć pojazdów.

15. Utrzymywanie w biurze SPP komputerowej bazy danych oraz gromadzenie w niej danych o wykroczeniach dostarczanych przez inspektorów (nieuiszczone opłaty parkingowe, parkowanie ponad opłacony czas) zawierające co najmniej następujące dane:

— numer rejestracyjny pojazdu typ pojazdu (osobowy / ciężarowy),

— numer wystawionego wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej z tytułu nieuiszczenia opłaty za postój (przekroczenia czasu parkowania),

— taryfa opłaty dodatkowej,

— identyfikator osoby wystawiającej wezwanie,

— data i godzina wystawienia wezwania,

— ulica na której zaparkowany był pojazd,

— numer najbliższego budynku,

— fotografie pokazujące lokalizację, typ pojazdu, nr rejestracyjny, przednią szybę pojazdu z bliska,

— inne, dodatkowe uwagi.

16. Prowadzenie ewidencji wykroczeń.

17. Pobieranie opłat dodatkowych z tytułu nie wniesienia opłaty za parkowanie lub przekroczenia opłaconego czasu parkowania.

18. Przekazywanie Zamawiającemu w formie elektronicznej w okresach miesięcznych wykazu numerów rejestracyjnych pojazdów, których postój nie został opłacony i za które nie wniesiono opłat dodatkowych.

19. Prowadzenie ewidencji wykupionych miejsc zastrzeżonych, opłat abonamentowych, identyfikatorów mieszkańca oraz wszelkich wpływów do celów rozrachunkowych z Zamawiającym.

20. Opracowanie i przedłożenie do akceptacji zamawiającego projektu regulaminu funkcjonowania SPP.

21. Demontaż i usunięcie parkomatów wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego po zakończeniu usługi.

II. Prowadzenie czynności techniczno organizacyjnych związanych z pobieraniem opłat za parkowanie oraz bieżącym utrzymaniem SPP i jej wyposażenia.

1. Pobieranie opłat za parkowanie w SPP za pomocą parkomatów zgodnie z obowiązującymi stawkami opłat.

1.1. Wykonawca ma obowiązek otworzyć rachunek bankowy w wybranym przez siebie banku, który to rachunek przeznaczony będzie wyłącznie do rozliczenia wpływów z parkomatów i opłat za abonamenty oraz wpływów z płatności przy użyciu telefonu komórkowego. Powyższy rachunek bankowy będzie rachunkiem zastrzeżonym / zablokowanym w celu umożliwienia Zamawiającemu wydanie dyspozycji wykonania polecenia przelewu należności z tego rachunku, w przypadku gdy opóźnienie z dokonaniem przelewu wyniesie co najmniej 3 dni lub gdy przelana kwota będzie niższa niż wynikająca z raportów. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu stosowne upoważnienie (potwierdzone przez bank).

2. Wpływy z parkomatów winny być wpłacone na konto, o którym mowa w ust. 1 najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu opróżnienia parkomatu i po przejęciu depozytu przez bank lub inną jednostkę finansową, a pozostałe wpływy kasowe z strefy płatnego parkowania, zwaną dalej SPP, według zasad określonych w umowie.

3. Obowiązkiem wykonawcy będzie przekazywanie Zamawiającemu w terminie do piątego dnia następnego miesiąca po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego wraz z dokumentacja elektroniczną:

a) dokumentów źródłowych dotyczących przychodów – wydruków z parkomatów, dowodów KP, bankowych dowodów wpłaty,

b) ewidencji przychodów,

c) wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz rejestru wezwań,

d) kopię ewidencji druków ścisłego zarachowania (oryginał do wglądu).

4. Prowadzenie przez inspektorów kontroli wnoszenia opłat parkingowych.

4.1 Rejestrowanie wykroczeń polegających na nieopłaceniu lub przekroczeniu czasu opłaconego postoju.

4.2 Wykonywanie dokumentacji fotograficznej potwierdzającej datę i miejsce postoju. Fotografia winna wyraźnie wskazywać datę i godzinę postoju, numer rejestracyjny pojazdu, lokalizację.

4.3. Wypisywanie zawiadomień o obowiązku wniesienia opłaty dodatkowej na drukach wezwań.

5. Zorganizowanie w biurze SPP systemu elektronicznej ewidencji danych dotyczących zarejestrowanych wykroczeń i wydawanych abonamentów. Ewidencja ma być prowadzona w postaci komputerowych baz danych obsługiwanych z poziomu wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania strefami parkingowymi i wspomagania egzekucji opłat.

5.1 Wykonawca zainstaluje i skonfiguruje identyczne oprogramowanie w siedzibie Zamawiającego na 2 stanowiskach dla 2 pracowników i będzie przekazywał mu w okresach 30 dni wszystkie zgromadzone dane w formie elektronicznej (płyty CD / DVD).

6. Wpływy z opłat z parkomatów (kaset) przekazywane są na konto o którym mowa w pkt. II. ppkt. 1, po opróżnieniu kaset, do banku najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu opróżnienia parkomatu i po przejęciu depozytu przez bank lub inną jednostkę finansową.

7. Prowadzenie miesięcznych rozliczeń z Zamawiającym, tj. przekazywanie na konto Zamawiającego wpływów ze sprzedaży abonamentów i pobranych w biurze opłat dodatkowych zgromadzonych na koncie, o którym mowa w ust. 1 oraz przekazywanie raportów kasowych i wydruków kasowych z parkomatów nie później niż piątego dnia następnego miesiąca po zakończeniu każdego okresu rozliczeniowego. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.

8. Obsługa urządzeń w zakresie serwisu, bieżącej eksploatacji i usuwania awarii.

8.1. Wykonawca zobowiązany jest do podejmowania wszelkich działań mających na celu utrzymanie ciągłej pracy systemu oraz wysokiego poziomu świadczonych usług, w szczególności do prowadzenia dozoru technicznego oraz kompleksowego serwisu gwarantującego stałą gotowość operacyjną urządzeń, w tym zapewnienie na własny koszt wszystkich materiałów eksploatacyjnych,

8.2. Wykonawca zobowiązany jest usuwać na własny koszt wszelkie awarie urządzeń, w terminie nie dłuższym niż 3 godziny od chwili powzięcia informacji o zaistniałym zdarzeniu, z zastrzeżeniem pkt 8.3. i pkt 8.4.,

8.3. awarie urządzenia, których usunięcie wymaga zastosowania części zamiennych, muszą zostać usunięte w terminie do 6 godzin od chwili powzięcia informacji o ich wystąpieniu,

8.4. w przypadku, gdy w wyniku np. uszkodzenia, urządzenie wymaga wymiany, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest dostarczyć, zamontować, uruchomić i udostępnić do użytku parkomat spełniający wszystkie wymagania określone w załączniku nr 2 so SIWZ, w terminie 24 godzin od powzięcia wiadomości o zaistnieniu zdarzenia,

8.5. o zaistniałej awarii oraz o jej usunięciu Wykonawca niezwłocznie drogą elektroniczną (poprzez oprogramowanie dostępne ze stanowisk kontrolnych) zawiadamia Zamawiającego,

8.6. szkody wyrządzone wskutek uszkodzenia urządzenia, kradzieży urządzenia bądź jego elementów Wykonawca usuwa na koszt własny oraz we własnym zakresie dochodzi należności odszkodowawczych od osoby, która te szkody wyrządziła,

9. Ponoszenie wszystkich kosztów związanych ze zmianą opłat za parkowanie w SPP (np. koszty zmiany tablic i programów urządzeń do pomiaru czasu parkowania i inne) oraz wszelkich kosztów modernizacji urządzeń.

10. Regularne czyszczenie i utrzymywanie w estetycznym stanie parkomatów.

11. Codzienna kontrola czytelności i kompletności oznakowania związanego z SPP. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o ewentualnych nieprawidłowościach w oznakowaniu.

12. Zgłaszanie zakłóceń Zamawiającemu z podaniem ich przyczyny. W dniu wystąpienia zakłóceń informację należy przesłać faksem a oryginał przedłożyć przy rozliczeniu miesięcznym.

13. Współpraca ze Strażą Miejską i Policją.

III. Czynności przygotowawcze w celu windykacji należności za nieuiszczone opłaty dodatkowe za parkowanie pojazdu w SPP bez ważnego biletu parkingowego.

1. Przygotowywanie do podpisu osoby upoważnionej ze strony Zamawiającego dokumentów przewidzianych przepisami prawa zmierzających do wyegzekwowania przysługujących Zamawiającemu należności z tytułu nieuiszczonych opłat dodatkowych za parkowanie pojazdu w SPP bez ważnego biletu parkingowego oraz ich wysyłanie.

2. Przygotowanie wniosku o udostępnienie informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) o danych adresowych dłużników, którzy nie uiścili opłaty dodatkowej.

3. Przekazywanie w ciągu 14 dni po zakończeniu każdego miesiąca raportu z wykazem dłużników oraz raportu w zakresie prowadzonych czynności.

4. Po zakończeniu każdego roku rozliczeniowego w terminie do 15 stycznia roku następnego przekazywanie zbiorczego raportu w formie elektronicznej z przeprowadzonych czynności windykacyjnych.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

1. Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium:

1.1. wadium należy wnieść w terminie do dnia 16.7.2012 r. do godz. 9:45.

1.2. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).

1.3. wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:

a) pieniądzu,

b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

c) gwarancjach bankowych,

d) gwarancjach ubezpieczeniowych,

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz.1158 z późn. zm.).

1.4. wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy BS Oleśnica nr 09 9584 0008 2001 0011 6538 0001 – z dopiskiem „wadium – strefa płatnego parkowania”.

Wadium w innej formie niż pieniądz należy dołączyć do oferty w formie oryginału.

Jeśli wadium nie znajdzie się na wskazanym rachunku (dotyczy wadium w formie pieniądza) lub w oryginale nie zostanie dołączone do oferty (dotyczy wadium w innej formie niż pieniądz) do chwili złożenia ofert tj. do dnia 16.7.2012 r. do godz. 9:45 Zamawiający uzna, iż oferta nie została zabezpieczona wadium, a wykonawca będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2. pkt. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Zwrot wadium:

2.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

2.2. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

2.3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

2.4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art.46 ust.1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

2.5. jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

2.6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

2.7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:

1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,

2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 16.7.2012 (9:45).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 16.7.2012 (10:00).

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Oleśnica: Usługi w zakresie obsługi parkingów
ND Nr dokumentu 272263-2012
PD Data publikacji 28/08/2012
OJ Dz.U. S 164
TW Miejscowość OLEŚNICA
AU Nazwa instytucji Sekcja Dróg Miejskich
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 24/08/2012
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 63712400 - Usługi w zakresie obsługi parkingów
OC Pierwotny kod CPV 63712400 - Usługi w zakresie obsługi parkingów
IA Adres internetowy (URL) http://www.sdm.olesnica.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/08/2012    S164    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Oleśnica: Usługi w zakresie obsługi parkingów

2012/S 164-272263

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Sekcja Dróg Miejskich
ul. B. Krzywoustego 31b
Punkt kontaktowy: Sekcja Dróg Miejskich
Osoba do kontaktów: Anna Pięta
56-400 Oleśnica
Polska
Tel.: +48 717889416
E-mail: biuro@sdm.olesnica.pl
Faks: +48 717889417

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.sdm.olesnica.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Zarząd dróg
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na drogach publicznych zlokalizowanych na terenie miasta Oleśnicy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 20: Dodatkowe i pomocnicze usługi transportowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: drogi publiczne zlokalizowane na terenie miasta Oleśnicy.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i administrowanie strefą płatnego parkowania na drogach publicznych zlokalizowanych na terenie miasta Oleśnicy z wykorzystaniem parkomatów a w szczególności: wykonanie odpowiedniego oznakowania, montaż parkomatów na terenie strefy płatnego parkowania, a także zorganizowanie i wprowadzenie (uruchomienie) biura obsługi strefy, prowadzenie czynności serwisowych, techniczno-organizacyjnych związanych z pobieraniem opłat za parkowanie oraz bieżące utrzymanie strefy płatnego parkowania i jej wyposażenia, przygotowywanie dokumentów i ich wysyłanie w celu windykacji należności za nieuiszczone opłaty dodatkowe za parkowanie pojazdu w strefie bez ważnego biletu parkingowego
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

63712400

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 815 828,48 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
SDM/341/PN-06/1044/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
1.8.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

City Parking Group S.A.
{Dane ukryte}
86-300 Grudziądz
Polska
Tel.: +48 566430022
Faks: +48 566430022

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 860 480,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 815 828,48 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587801

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
24.8.2012

Adres: ul. B. Krzywoustego , 56-400 Oleśnica
woj. dolnośląskie
Dane kontaktowe: email: anna.pieta@sdm.olesnica.pl
tel: 717 889 416
fax: 71 788 94 17
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-07-03
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 16503020121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-05-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 48 miesięcy
Wadium: 20000 ZŁ
Szacowana wartość* 666 666 PLN  -  1 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.sdm.olesnica.pl
Informacja dostępna pod: Sekcja Dróg Miejskich
ul. B. Krzywoustego 31B, 56-400 Oleśnica, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
63712400-7 Usługi w zakresie obsługi parkingów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Edukacja regionalna w szkole i placówce - na obszarze terytorialnym: Miasto: Katowice, Tychy, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno powiaty: będziński, zawierciański, bieruńsko-lędziński (obszar V temat 13). City Parking Group S.A.
Grudziądz
2012-08-01 1 815 828,00