Ogłoszenie nr 551727-N-2017 z dnia 2017-07-17 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Studium lokalizacyjne dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYMI LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km 766-771) , Z UWZGLĘDNIENIEM OBSZARU MIASTA BYDGOSZCZY I GMINY SOLEC KUJAWSKI”.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach transnarodowego projektu EMMA (Program INTERREG Region Morza Bałtyckiego).

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Tak

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń, email: zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl, strona internetowa: http://bip.kujawsko-pomorskie.pl

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Tak

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Podmiot
1 Województwo Kujawsko-Pomorskie, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, osoba do kontaktów: Olgierd Sobkowiak Tel. 056 6218281. pełnomocnik ustanowiony do przeprowadzenia postępowania (Partner wiodący)
2 Miasto Bydgoszcz ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz. (Partner)


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, krajowy numer identyfikacyjny 871121290, ul. Plac Teatralny  2 , 87-100  Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. +48566218281, , e-mail zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl, , faks +48566218455.
Adres strony internetowej (URL): umwkp.rbip.mojregion.info/
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz obu Zamawiających jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, które wykonuje zadania przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://umwkp.rbip.mojregion.info/


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
umwkp.rbip.mojregion.info


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:

Adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, Wydział Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prawnego, pokój 337 (II piętro)


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
Oferty muszą być sporządzane z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Składane pisemnie - osobiście lub za pomocą operatora pocztowego/kuriera.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Studium lokalizacyjne dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYMI LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km 766-771) , Z UWZGLĘDNIENIEM OBSZARU MIASTA BYDGOSZCZY I GMINY SOLEC KUJAWSKI”.

Numer referencyjny:
WZP.272.24.2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Tak


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium lokalizacyjnego dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYM I LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km 766-771), Z UWZGLĘDNIENIEM OBSZARU MIASTA BYDGOSZCZY I GMINY SOLEC KUJAWSKI”. W ramach Studium należy wykonać analizę możliwych wariantów lokalizacji Platformy (minimum trzy) w zakresie docelowym z włączeniem jej do sieci transportowej (wodnej, kolejowej, drogowej i lotniczej), z uwzględnieniem etapowania dla wariantu optymalnego: ETAP I -realizacja inwestycji przy założeniu obecnych (tj. zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2002 r. w sprawie klasyfikacji śródlądowych dróg wodnych.) warunków żeglugowych na dolnej Wiśle, na odcinku Solec Kujawski-Gdańsk oraz z uwzględnieniem warunków z ostatnich 10 lat. ETAP II - realizacja inwestycji przy założeniu warunków żeglugowych na dolnej Wiśle uwzględniając roboty modernizacyjne i utrzymaniowe zaplanowane w krajowych dokumentach strategicznych z zakresu gospodarki wodnej na odcinku Solec Kujawski-Gdańsk ETAP III - realizacja inwestycji dla stanu docelowego na dolnej Wiśle, tj. po spełnieniu wymagań dla Międzynarodowej Drogi Wodnej E 40, określonej w Konwencji AGN, na odcinku Solec Kujawski-Gdańsk. • Studium obligatoryjnie powinno zawierać program funkcjonalny wraz z rozwiązaniami technicznymi dla wariantu optymalnego: wskazaniem lokalizacji portu rzecznego, kanałem wejściowym, schematem układu zewnętrznych i wewnętrznych dróg i torów kolejowych. • Studium winno dostarczyć opis dotyczący kompleksowych działań, które miałyby być podjęte w celu budowy Platformy w sposób zrównoważony pod względem: dostępu do rodzajów transportu, technicznym, środowiskowym, gospodarczym (ekonomicznym) i społecznym. • Studium ma ocenić możliwość realizacji Projektu (wariantu optymalnego) w oparciu o wnioski wynikające z analiz: hydrologicznej, geologicznej, środowiskowej, infrastrukturalnej i hydrotechnicznej, finansowo-ekonomicznej, formalno-prawnej oraz wskazać źródła finansowania inwestycji wraz z oceną ryzyk dla wariantów. • Studium winno zawierać strategię inwestycyjną rozumianą w szczególności jako kolejność, wg której należy przygotowywać i realizować poszczególne zadania - określone przez wykonawcę w harmonogramie rzeczowo-finansowym realizacji inwestycji – pod kątem: dostępu do rodzajów transportu, spodziewanych korzyści gospodarczych, możliwości finansowania i uwarunkowań środowiskowych.


II.5) Główny kod CPV:
71241000-9

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
71311000-1



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:  12   lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:

Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
12


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawcy spełnią warunek jeśli wykażą: a) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonali należycie przynajmniej dwa studia lokalizacyjne lub studia wykonalności dla projektów infrastrukturalnych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, b) skierują do realizacji zamówienia zespół ekspertów, w skład którego wejdzie, co najmniej: ppkt 1. Inżynier budownictwa wodnego/hydrotechnik - osoba spełniająca następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, hydrotechnicznej – art. 14 ust. 1 pkt 3 lit. d Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) ze specjalizacją śródlądowe budowle hydrotechniczne – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu budowli hydrotechnicznych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy portu na śródlądowej drodze wodnej, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 2 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał projekt budowlany budowy lub rozbudowy portu na śródlądowej drodze wodnej, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 2 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy portu morskiego, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 4 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy kanału żeglugowego klasy II lub III i długości nie mniejszej niż 2 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. ppkt 2. Inżynier budownictwa w specjalności drogowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, drogowej – art. 14 ust. 1 pkt 3, lit. b Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu dróg w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy drogi klasy G lub wyższej o długości co najmniej 10 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał projekt budowlany budowy lub rozbudowy drogi klasy G lub wyższej o długości co najmniej 10 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. ppkt 3. Inżynier budownictwa w specjalności kolejowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, kolejowej – art. 14 ust 1 pkt 3 lit. c Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu dróg kolejowych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy drogi kolejowej o długości co najmniej 10 km lub stacji kolejowej o liczbie torów nie mniejszej niż 4 lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy drogi kolejowej o długości co najmniej 10 km lub stacji kolejowej o liczbie torów nie mniejszej niż 4 lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. pkt 4. Inżynier budownictwa, architekt – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności architektonicznej – art. 14 pkt 1 ust 1 Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. ppkt 5. Inżynier budownictwa w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci cieplnych, gazowych, wod.-kan. – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, instalacyjnej – art. 14 ust 1 pkt 4 lit. b Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów budowlanych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. ppkt 6. Inżynier budownictwa w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, instalacyjnej – art. 14 ust 1 pkt 4, lit. c Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów budowlanych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. Zamawiający określając wymogi dla osób wymienionych powyżej w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz odpowiadające im ważne uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65). ppkt 7. Specjalista ds. hydrologii- osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe w jednej z poniższych specjalności: hydrologia lub inżynieria i gospodarka wodna, a) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji prac naukowo-badawczych lub opracowań studialnych w zakresie hydrologii lub gospodarki wodnej, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor minimum jednej pracy naukowo-badawczej lub studium wykonalności lub studium lokalizacyjnego dotyczącego opracowania analiz hydrologicznych dla Wisły lub Odry lub innej drogi wodnej o minimum III klasie żeglowności. ppkt 8. Geolog- osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie posiadanych uprawnień. ppkt 9. Specjalista ds. środowiska – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor dokumentu o złożoności zbliżonej do procedury oddziaływania na środowisko dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 10. Specjalista ds. logistyki/transportu i prognoz przewozowych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor prognozy transportowej lub studium transportowego dla obszarów liczących powyżej 500 tys. mieszkańców lub posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor prognozy transportowej lub studium transportowego dla śródlądowego transportu wodnego. ppkt 11. Prawnik – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie prawnicze, c) co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy związanej z udzielaniem porad prawnych i sporządzaniem opinii prawnych w zakresie inwestycji infrastrukturalnych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 12. Specjalista ds. analiz finansowych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe ekonomiczne, b) posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor opracowania obejmującego swoim zakresem założenia i analizy finansowe na potrzeby studium lokalizacyjnego lub studium wykonalności dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 13. Specjalista ds. żeglugi śródlądowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe (dopuszcza się również wykształcenie średnie techniczne), b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie utrzymania i eksploatacji dróg wodnych lub co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku kapitana żeglugi śródlądowej lub posiadający co najmniej 5-letnie doświadczenie w pływaniu na statkach żeglugi śródlądowej. ppkt 14. Specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej trzech usług w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych dla projektów o charakterze infrastrukturalnym lub projektów badawczo-rozwojowych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego wraz z ich ostatecznym rozliczeniem. ppkt 15. Koordynator zespołu – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jednej usługi polegającej na kierowaniu zespołem interdyscyplinarnym realizującym co najmniej jeden projekt o charakterze infrastrukturalnym lub projekt badawczo rozwojowy w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, którego wartość przekraczała pięćset tysięcy złotych netto. lub posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jednej usługi polegającej na kierowaniu zespołem interdyscyplinarnym opracowującym studium lokalizacyjne lub studium wykonalności dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, którego wartość przekraczała pięćset tysięcy złotych netto. Zamawiający dopuszczają, aby jedna osoba wykonywała (łączyła) najwyżej dwie z powyższych funkcji.Zamawiający zastrzegają, że w trakcie realizacji zamówienia zmiana wskazanych osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia może nastąpić wyłącznie na osoby o takich samych lub wyższych kwalifikacjach i doświadczeniu i wymaga zgody Zamawiających. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wyszczególnionych w SIWZ. Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki wykonawca spełnił. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 13, 14 i 21 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (składana w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem), 2. Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Ustawy (składany w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem), Wykonawca może wskazać w JEDZ adres elektronicznego rejestru, z którego Zamawiający mogą pobrać dokumenty wskazane w pkt 5.5.2 – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27.07.2016 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2016 r. poz. 1126,).

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1. Wykazu wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których świadczenia lub usługi zostały wykonane (składany w oryginale, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SIWZ, oraz załączeniem dowodów określających czy te świadczenia lub usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego świadczenia lub usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy (składane w oryginale). Zamawiający, przed zawarciem umowy, będzie żądał od wykonawcy dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, a w szczególności kopii uprawnień budowlanych oraz aktualnej przynależności do okręgowej izby inżynierów budownictwa od osób wskazanych w pkt 4.1.3 lit. B, ppkt 1-6. 2. Wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SIWZ. Informacje w tym wykazie powinny potwierdzać spełnianie warunków określonych w pkt 4.1.3 SIWZ.5.5. Jeżeli wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów stosownie do pkt. 4.2. SIWZ Zamawiający na zasadach określonych w pkt. 5.4. SIWZ wezwą Wykonawcę do złożenia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt. 5.4.1-5.4.2 SIWZ.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Wypełniony formularz ofertowy, zawierający w szczególności cenę ofertową oraz wykaz dotyczący podwykonawstwa. 2. Stosownie do art. 24 ust. 11 Ustawy Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia przekazania informacji, o której mowa w art. 51 ust. 1a, art. 57 ust. 1 lub art. 60d ust. 1 Ustawy, albo od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy, przekazuje zamawiającym oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w ust. 1 pkt 23 Ustawy. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy 00/100). 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 395 z późn. zm). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy zamawiającego: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu Bank PKO BP S.A. rachunek nr 64 1020 5011 0000 9802 0119 5734. Nie dopuszcza się wpłacania wadium w kasie zamawiającego! Zaleca się dołączenie do oferty kserokopii dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu. 4. Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert. 5. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Partnera Wiodącego. 6. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy złożyć w formie oryginału w siedzibie Zamawiającego w Wydziale Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prawnego pok. 337, Olgierd Sobkowiak. Nie należy załączać oryginału dokumentu wadialnego do oferty przed terminem składania ofert. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, gwarancja musi być gwarancją nieodwołalną, bezwarunkową i płatną na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib, b) kwotę gwarancji, c) termin ważności gwarancji w formule: „od dnia …….– do dnia ………”, d) bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta do zapłacenia pełnej kwoty gwarancji na pierwsze żądanie zamawiającego w sytuacjach określonych w art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 Ustawy. 6. Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą, począwszy od dnia, w którym upływa termin składania ofert. 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie odrzucona. 8. Zamawiający zwrócą wadium wykonawcy niezwłocznie po: a) upływie terminu związania ofertą, b) wyborze oferty najkorzystniejszej z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, c) unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego. 9. Zamawiający żądają ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego. 10. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwrócą wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano. 11. Zamawiający niezwłocznie dokonają zwrotu wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 12. Wadium Wykonawcy, którego oferta została wybrana, zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy Wykonawca: a) odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 13. Wadium Wykonawcy zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Ustawy, lub pełnomocnictwa, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Ustawy, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena (C)35,00
Doświadczenie zespołu eksperckiego wyznaczonego do realizacji zamówienia65,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiany Umowy powinny być dokonane w formie aneksu pisemnego pod rygorem nieważności. Strony dopuszczają możliwość dokonywania wszelkich nieistotnych zmian umowy, zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, wszelkich zmian dopuszczalnych z mocy prawa i nie wymagających przewidzenia w SIWZ, a także zmian których zakres, charakter i warunki wprowadzenia przewidziano w ustępach następnych. 2. Zamawiający przewidują możliwość wprowadzenia zmian do Umowy w następującym zakresie i przy następujących warunkach: a) Zmiany, co do przedmiotu zamówienia, jeśli konieczność ich wprowadzenia wynika ze zmian w normach lub przepisach powszechnie obowiązujących, przy czym ewentualne zmiany kosztów obciążają Wykonawcę, b) Zmiany co do terminu realizacji Przedmiotu Umowy, jeżeli okoliczności powodujące niemożność wykonania Przedmiotu Umowy w terminie leżą poza kontrolą Stron, c) Zmiany, co do wynagrodzenia w przypadku, gdy nastąpi ustawowa zmiana stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie kwota VAT wynikająca ze zmiany, a co za tym idzie kwota wynagrodzenia brutto, d) Zmiany, co do wynagrodzenia w przypadku, gdy nastąpi ustawowa zmiana wysokości wynagrodzenia minimalnego za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r.o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, o co najmniej 30 % w stosunku do wynagrodzenia obowiązującego w momencie podpisania umowy, jeżeli Wykonawca udowodni, że powyższa zmiana wpływa na koszt wykonania Zamówienia, e) Zmiany, co do wynagrodzenia w przypadku, gdy nastąpi ustawowa zmiana zasad podlegania ubezpieczeniu społecznemu lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, jeżeli Wykonawca udowodni, że powyższa zmiana wpływa na koszt wykonania Zamówienia, 3. Zamawiający przewidują możliwość zmiany Umowy w zakresie terminów realizacji Przedmiotu Umowy jeśli wynikać to będzie z opóźnień związanych z wewnętrznym obiegiem dokumentów u Zamawiających, niezależnych od Wykonawcy.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-07-31, godzina: 09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 33011 KB
Toruń:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
551727-N-2017

Data:
17/07/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Krajowy numer identyfikacyjny 871121290, ul. Plac Teatralny  2, 87-100  Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. +48566218281, e-mail zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl, faks +48566218455.
Adres strony internetowej (url): bip.kujawsko-pomorskie.pl
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
III

Punkt:
III.1.3)

W ogłoszeniu jest:
Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawcy spełnią warunek jeśli wykażą: a) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonali należycie przynajmniej dwa studia lokalizacyjne lub studia wykonalności dla projektów infrastrukturalnych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, b) skierują do realizacji zamówienia zespół ekspertów, w skład którego wejdzie, co najmniej: ppkt 1. Inżynier budownictwa wodnego/hydrotechnik - osoba spełniająca następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, hydrotechnicznej – art. 14 ust. 1 pkt 3 lit. d Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) ze specjalizacją śródlądowe budowle hydrotechniczne – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu budowli hydrotechnicznych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy portu na śródlądowej drodze wodnej, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 2 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał projekt budowlany budowy lub rozbudowy portu na śródlądowej drodze wodnej, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 2 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy portu morskiego, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 4 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy kanału żeglugowego klasy II lub III i długości nie mniejszej niż 2 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. ppkt 2. Inżynier budownictwa w specjalności drogowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, drogowej – art. 14 ust. 1 pkt 3, lit. b Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu dróg w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy drogi klasy G lub wyższej o długości co najmniej 10 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał projekt budowlany budowy lub rozbudowy drogi klasy G lub wyższej o długości co najmniej 10 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. ppkt 3. Inżynier budownictwa w specjalności kolejowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, kolejowej – art. 14 ust 1 pkt 3 lit. c Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu dróg kolejowych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy drogi kolejowej o długości co najmniej 10 km lub stacji kolejowej o liczbie torów nie mniejszej niż 4 lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy drogi kolejowej o długości co najmniej 10 km lub stacji kolejowej o liczbie torów nie mniejszej niż 4 lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. pkt 4. Inżynier budownictwa, architekt – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności architektonicznej – art. 14 pkt 1 ust 1 Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. ppkt 5. Inżynier budownictwa w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci cieplnych, gazowych, wod.-kan. – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, instalacyjnej – art. 14 ust 1 pkt 4 lit. b Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów budowlanych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. ppkt 6. Inżynier budownictwa w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, instalacyjnej – art. 14 ust 1 pkt 4, lit. c Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów budowlanych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. Zamawiający określając wymogi dla osób wymienionych powyżej w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz odpowiadające im ważne uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65). ppkt 7. Specjalista ds. hydrologii- osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe w jednej z poniższych specjalności: hydrologia lub inżynieria i gospodarka wodna, a) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji prac naukowo-badawczych lub opracowań studialnych w zakresie hydrologii lub gospodarki wodnej, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor minimum jednej pracy naukowo-badawczej lub studium wykonalności lub studium lokalizacyjnego dotyczącego opracowania analiz hydrologicznych dla Wisły lub Odry lub innej drogi wodnej o minimum III klasie żeglowności. ppkt 8. Geolog- osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie posiadanych uprawnień. ppkt 9. Specjalista ds. środowiska – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor dokumentu o złożoności zbliżonej do procedury oddziaływania na środowisko dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 10. Specjalista ds. logistyki/transportu i prognoz przewozowych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor prognozy transportowej lub studium transportowego dla obszarów liczących powyżej 500 tys. mieszkańców lub posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor prognozy transportowej lub studium transportowego dla śródlądowego transportu wodnego. ppkt 11. Prawnik – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie prawnicze, c) co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy związanej z udzielaniem porad prawnych i sporządzaniem opinii prawnych w zakresie inwestycji infrastrukturalnych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 12. Specjalista ds. analiz finansowych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe ekonomiczne, b) posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor opracowania obejmującego swoim zakresem założenia i analizy finansowe na potrzeby studium lokalizacyjnego lub studium wykonalności dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 13. Specjalista ds. żeglugi śródlądowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe (dopuszcza się również wykształcenie średnie techniczne), b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie utrzymania i eksploatacji dróg wodnych lub co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku kapitana żeglugi śródlądowej lub posiadający co najmniej 5-letnie doświadczenie w pływaniu na statkach żeglugi śródlądowej. ppkt 14. Specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej trzech usług w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych dla projektów o charakterze infrastrukturalnym lub projektów badawczo-rozwojowych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego wraz z ich ostatecznym rozliczeniem. ppkt 15. Koordynator zespołu – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jednej usługi polegającej na kierowaniu zespołem interdyscyplinarnym realizującym co najmniej jeden projekt o charakterze infrastrukturalnym lub projekt badawczo rozwojowy w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, którego wartość przekraczała pięćset tysięcy złotych netto. lub posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jednej usługi polegającej na kierowaniu zespołem interdyscyplinarnym opracowującym studium lokalizacyjne lub studium wykonalności dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, którego wartość przekraczała pięćset tysięcy złotych netto. Zamawiający dopuszczają, aby jedna osoba wykonywała (łączyła) najwyżej dwie z powyższych funkcji.Zamawiający zastrzegają, że w trakcie realizacji zamówienia zmiana wskazanych osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia może nastąpić wyłącznie na osoby o takich samych lub wyższych kwalifikacjach i doświadczeniu i wymaga zgody Zamawiających. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wyszczególnionych w SIWZ. Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki wykonawca spełnił. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak

W ogłoszeniu powinno być:
Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawcy spełnią warunek jeśli wykażą: a) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonali należycie przynajmniej dwa studia lokalizacyjne lub studia wykonalności dla projektów infrastrukturalnych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, b) skierują do realizacji zamówienia zespół ekspertów, w skład którego wejdzie, co najmniej: ppkt 1. Inżynier budownictwa wodnego/hydrotechnik - osoba spełniająca następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, hydrotechnicznej – art. 14 ust. 1 pkt 3 lit. d Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) ze specjalizacją śródlądowe budowle hydrotechniczne – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu budowli hydrotechnicznych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy portu na śródlądowej drodze wodnej, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 2 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał projekt budowlany budowy lub rozbudowy portu na śródlądowej drodze wodnej, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 2 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy portu morskiego, którego infrastruktura nabrzeżna znajdująca się w granicach portu zajmowała nie mniej niż 4 ha lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy kanału żeglugowego klasy II lub III i długości nie mniejszej niż 2 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. ppkt 2. Inżynier budownictwa w specjalności drogowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, drogowej – art. 14 ust. 1 pkt 3, lit. b Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu dróg w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy drogi klasy G lub wyższej o długości co najmniej 10 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał projekt budowlany budowy lub rozbudowy drogi klasy G lub wyższej o długości co najmniej 10 km lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. ppkt 3. Inżynier budownictwa w specjalności kolejowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, kolejowej – art. 14 ust 1 pkt 3 lit. c Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu dróg kolejowych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami, c) wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej: jedno studium lokalizacyjne zawierające w swoim zakresie koncepcję projektową budowy lub rozbudowy drogi kolejowej o długości co najmniej 10 km lub stacji kolejowej o liczbie torów nie mniejszej niż 4 lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt lub wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat projekt budowlany budowy lub rozbudowy drogi kolejowej o długości co najmniej 10 km lub stacji kolejowej o liczbie torów nie mniejszej niż 4 lub był członkiem zespołu projektowego, który wykonał taki projekt. pkt 4. Inżynier budownictwa, architekt – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności architektonicznej – art. 14 pkt 1 ust 1 Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. ppkt 5. Inżynier budownictwa w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci cieplnych, gazowych, wod.-kan. – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, instalacyjnej – art. 14 ust 1 pkt 4 lit. b Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów budowlanych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. ppkt 6. Inżynier budownictwa w specjalności instalacyjnej, w zakresie sieci instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) inżynier budownictwa, posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do projektowania w specjalności inżynieryjnej, instalacyjnej – art. 14 ust 1 pkt 4, lit. c Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz posiadający aktualną przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów budowlanych w zakresie objętym posiadanymi uprawnieniami. Zamawiający określając wymogi dla osób wymienionych powyżej w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz odpowiadające im ważne uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.) oraz Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65). ppkt 7. Specjalista ds. hydrologii- osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe w jednej z poniższych specjalności: hydrologia lub inżynieria i gospodarka wodna, a) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji prac naukowo-badawczych lub opracowań studialnych w zakresie hydrologii lub gospodarki wodnej, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor minimum jednej pracy naukowo-badawczej lub studium wykonalności lub studium lokalizacyjnego dotyczącego opracowania analiz hydrologicznych dla Wisły lub Odry lub innej drogi wodnej o minimum III klasie żeglowności. ppkt 8. Geolog- osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie posiadanych uprawnień. ppkt 9. Specjalista ds. środowiska – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor dokumentu o złożoności zbliżonej do procedury oddziaływania na środowisko dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 10. Specjalista ds. logistyki/transportu i prognoz przewozowych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe, b) posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor prognozy transportowej lub studium transportowego dla obszarów liczących powyżej 500 tys. mieszkańców lub posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor prognozy transportowej lub studium transportowego dla śródlądowego transportu wodnego. ppkt 11. Prawnik – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie prawnicze, c) co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy związanej z udzielaniem porad prawnych i sporządzaniem opinii prawnych w zakresie inwestycji infrastrukturalnych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 12. Specjalista ds. analiz finansowych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe ekonomiczne, b) posiadająca doświadczenie polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, co najmniej jednej usługi polegającej na przygotowaniu, jako autor lub współautor opracowania obejmującego swoim zakresem założenia i analizy finansowe na potrzeby studium lokalizacyjnego lub studium wykonalności dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 13. Specjalista ds. żeglugi śródlądowej – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe kierunkowe (dopuszcza się również wykształcenie średnie techniczne), b) co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie utrzymania i eksploatacji dróg wodnych lub co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku kapitana żeglugi śródlądowej lub posiadający co najmniej 5-letnie doświadczenie w pływaniu na statkach żeglugi śródlądowej. ppkt 14. Specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej trzech usług w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych dla projektów o charakterze infrastrukturalnym lub projektów badawczo-rozwojowych w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego. ppkt 15. Koordynator zespołu – osoba spełniająca łącznie następujące warunki: a) wykształcenie wyższe, b) posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jednej usługi polegającej na kierowaniu zespołem interdyscyplinarnym realizującym co najmniej jeden projekt o charakterze infrastrukturalnym lub projekt badawczo rozwojowy w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, którego wartość przekraczała pięćset tysięcy złotych netto. lub posiadająca doświadczenia polegające na należytym wykonaniu, w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jednej usługi polegającej na kierowaniu zespołem interdyscyplinarnym opracowującym studium lokalizacyjne lub studium wykonalności dla projektu infrastrukturalnego w sektorze transportu lub gospodarki wodnej lub budownictwa hydrotechnicznego, którego wartość przekraczała pięćset tysięcy złotych netto. Zamawiający dopuszczają, aby jedna osoba wykonywała (łączyła) najwyżej dwie z powyższych funkcji.Zamawiający zastrzegają, że w trakcie realizacji zamówienia zmiana wskazanych osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia może nastąpić wyłącznie na osoby o takich samych lub wyższych kwalifikacjach i doświadczeniu i wymaga zgody Zamawiających. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wyszczególnionych w SIWZ. Z treści załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki wykonawca spełnił. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
IV

Punkt:
IV.6.2)

W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2017-07-31, godzina: 09:00,

W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 2017-08-01, godzina: 09:00,

 

Rozmiar pliku: 23432 KB
Ogłoszenie nr 500071087-N-2017 z dnia 07-12-2017 r.
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Studium lokalizacyjne dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYMI LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km 766-771) , Z UWZGLĘDNIENIEM OBSZARU MIASTA BYDGOSZCZY I GMINY SOLEC KUJAWSKI”.

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach transnarodowego projektu EMMA (Program INTERREG Region Morza Bałtyckiego).

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 551727-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 500005063-N-2017

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
tak

Informacje na temat podmiotu, któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń, email: zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl, strona internetowa: http://bip.kujawsko-pomorskie.pl

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

tak
Należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzali postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Województwo Kujawsko-Pomorskie, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, osoba do kontaktów: Olgierd Sobkowiak Tel. 056 6218281. pełnomocnik ustanowiony do przeprowadzenia postępowania (Partner wiodący)
Miasto Bydgoszcz ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz. (Partner)


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Krajowy numer identyfikacyjny 871121290, ul. Plac Teatralny  2, 87-100  Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. +48566218281, e-mail zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl, faks +48566218455.
Adres strony internetowej (url): umwkp.rbip.mojregion.info

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA
(jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać, który z zamawiających zawarł umowę):
Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz obu Zamawiających jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, które wykonuje zadania przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Studium lokalizacyjne dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYMI LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km 766-771) , Z UWZGLĘDNIENIEM OBSZARU MIASTA BYDGOSZCZY I GMINY SOLEC KUJAWSKI”.

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
WZP.272.24.2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium lokalizacyjnego dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYM I LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km 766-771), Z UWZGLĘDNIENIEM OBSZARU MIASTA BYDGOSZCZY I GMINY SOLEC KUJAWSKI”. W ramach Studium należy wykonać analizę możliwych wariantów lokalizacji Platformy (minimum trzy) w zakresie docelowym z włączeniem jej do sieci transportowej (wodnej, kolejowej, drogowej i lotniczej), z uwzględnieniem etapowania dla wariantu optymalnego: ETAP I -realizacja inwestycji przy założeniu obecnych (tj. zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2002 r. w sprawie klasyfikacji śródlądowych dróg wodnych.) warunków żeglugowych na dolnej Wiśle, na odcinku Solec Kujawski-Gdańsk oraz z uwzględnieniem warunków z ostatnich 10 lat. ETAP II - realizacja inwestycji przy założeniu warunków żeglugowych na dolnej Wiśle uwzględniając roboty modernizacyjne i utrzymaniowe zaplanowane w krajowych dokumentach strategicznych z zakresu gospodarki wodnej na odcinku Solec Kujawski-Gdańsk ETAP III - realizacja inwestycji dla stanu docelowego na dolnej Wiśle, tj. po spełnieniu wymagań dla Międzynarodowej Drogi Wodnej E 40, określonej w Konwencji AGN, na odcinku Solec Kujawski-Gdańsk. • Studium obligatoryjnie powinno zawierać program funkcjonalny wraz z rozwiązaniami technicznymi dla wariantu optymalnego: wskazaniem lokalizacji portu rzecznego, kanałem wejściowym, schematem układu zewnętrznych i wewnętrznych dróg i torów kolejowych. • Studium winno dostarczyć opis dotyczący kompleksowych działań, które miałyby być podjęte w celu budowy Platformy w sposób zrównoważony pod względem: dostępu do rodzajów transportu, technicznym, środowiskowym, gospodarczym (ekonomicznym) i społecznym. • Studium ma ocenić możliwość realizacji Projektu (wariantu optymalnego) w oparciu o wnioski wynikające z analiz: hydrologicznej, geologicznej, środowiskowej, infrastrukturalnej i hydrotechnicznej, finansowo-ekonomicznej, formalno-prawnej oraz wskazać źródła finansowania inwestycji wraz z oceną ryzyk dla wariantów. • Studium winno zawierać strategię inwestycyjną rozumianą w szczególności jako kolejność, wg której należy przygotowywać i realizować poszczególne zadania - określone przez wykonawcę w harmonogramie rzeczowo-finansowym realizacji inwestycji – pod kątem: dostępu do rodzajów transportu, spodziewanych korzyści gospodarczych, możliwości finansowania i uwarunkowań środowiskowych.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
71241000-9


Dodatkowe kody CPV:
71311000-1
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
23/11/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
821500.00

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: WYG International Sp. z o.o.
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 02-366
Miejscowość: Warszawa
Kraj/woj.: mazowieckie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
853866.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 853866.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 853866.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
tak

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia@kujawsko-pomorskie.pl
tel: +48566218281
fax: +48566218455
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-07-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 551727-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: WZP.272.24.2017
Data publikacji zamówienia: 2017-07-16
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: 15001 ZŁ
Szacowana wartość* 500 033 PLN  -  750 050 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 35%
WWW ogłoszenia: umwkp.rbip.mojregion.info/
Informacja dostępna pod: umwkp.rbip.mojregion.info
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71241000-9 Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy
71311000-1 Usługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Studium lokalizacyjne dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „PLATFORMA MULTIMODALNA OPARTA NA TRANSPORCIE WODNYM, KOLEJOWYM, DROGOWYMI LOTNICZYM Z CENTRUM LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWYM I PORTEM RZECZNYM ZLOKALIZOWANYM NA WSKAZANYM OBSZARZE LEWEGO BRZEGU WISŁY (km WYG International Sp. z o.o.
Warszawa
2017-12-06 853 866,00