Gdańsk: Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12


Numer ogłoszenia: 266171 - 2010; data zamieszczenia: 28.09.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku , ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, woj. pomorskie, tel. 58 3236129, faks 58 3236529.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.gdansk.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych z przeniesieniem i modernizacją rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.
2. Na roboty budowlane składają się następujące prace:
2.1. Branża ogólnobudowlana - roboty budowlane niezbędne dla przystosowania pomieszczenia na parterze budynku do montażu rozdzielnicy głównej oraz roboty naprawcze w pomieszczeniu piwnicy (po istniejącej rozdzielni):
a) rozbiórka elementów konstrukcji betonowych,
b) wykonanie konstrukcji wsporczej z profili stalowych,
c) otworowanie stropu,
d) wymiana stolarki drzwiowej na ppoż.,
e) roboty wykończeniowe - piwnica,
f) roboty wykończeniowe - parter,
g) zabezpieczenia ppoż.
2.2. Branża elektryczna:
a) przystosowanie pomieszczenia na parterze do montażu rozdzielnicy głównej,
b) roboty demontażowe,
c) modernizacja i montaż rozdzielnicy głównej,
d) główne wyłączniki prądu budynku - sterowanie pożarowe, bezpieczniki topikowe wyposażyć w sygnalizację przepalenia, zainstalować sygnalizację pracy agregatu,
e) przebudowa układu pomiarowego energii elektrycznej,
f) przebudowa wewnętrznych linii zasilających i instalacji elektrycznych,
g) instalacja teleinformatyczna,
h) modernizacja wewnętrznych linii zasilających skrzydło zachodnie - prezydenckie,
i) instalacja odbiorcza dla urządzeń komputerowych w pomieszczeniu AP/2,
j) instalacja uziemiająco-wyrównawcza,
k) ochrona przeciwprzepięciowa,
l) ochrona od porażeń prądem elektrycznym,
ł) dokonanie wszystkich prób i pomiarów zgodnie z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami na dzień odbioru,
m) uczestnictwo przedstawiciela Zamawiającego w testach rozdzielnicy u Wykonawcy.
2.2.1. Wyposażenie aparatury związanej z monitoringiem, zdalnym sterowaniem i rejestracją parametrów rozdzielnicy RG w układ funkcjonalny zgodny z dokumentacją wykonawczą (część I/2), a w szczególności:
- powinien realizować funkcje kontroli i rejestracji i prezentacji parametrów pracy systemu energetycznego.
Prezentacja powinna odbywać się za pośrednictwem ekranów synoptycznych wyświetlanych na ekranie komputera panelowego zainstalowanego na drzwiach rozdzielni oraz na ekranach udostępnianych w postaci usługi html. Dostęp do funkcji sterowania powinien być zabezpieczony co najmniej koniecznością wprowadzenia hasła logowania. W przypadku pozostawienia aplikacji bez operacji ze strony operatora po upływie maksimum 3 minut powinno nastąpić automatyczne wylogowanie operatora z systemu w zakresie możliwości sterowania - dopuszcza się pozostawienie opcji podglądu stanu systemu.
- Oprogramowanie wizualizacji powinno zawierać co najmniej panele uwzględniające widoki:
a) Widok Ogólny - prezentujący w postaci animowanych rysunków i piktogramów - układ połączeń rozdzielni - stan wyłączników (Q2, Q4..Q13, Qc) oraz występujące stany alarmowe każdego z nich (awaryjne wyłączenie, brak reakcji na sygnał załącz lub wyłącz);
b) Widoki szczegółowe - dla każdego z monitorowanych wyłączników (Q2, Q4..Q13, Qc) - dostępne po wybraniu konkretnego wyłącznika prezentujące aktualne, szczegółowe dane pomiarowe z danego punktu, stan wyłącznika oraz rejestr przełączeń i awarii dotyczący danego punktu; z ekranu widoku szczegółowego dostępne będą przyciski umożliwiające przełączenie danego wyłącznika (nie dotyczy Qc - tylko podgląd);
c) Rejestr przełączeń i stanów alarmowych - dostępny w postaci widoku tabelarycznego rejestr zarejestrowanych przełączeń oraz wystąpień zakłóceń (wyłączeń przeciążeniowych); oprogramowanie powinno umożliwiać eksport zarejestrowanych danych do pamięci USB typu Pendrive w postaci pliku do dalszej analizy w oprogramowaniu biurowym typu Ms Office;
Dane powinny być rejestrowane w trybie rzeczywistym z zapewnieniem archiwum co najmniej 6 m-cy wstecz;
d) Rejestr danych pomiarowych - tabelaryczne zestawienie danych kluczowych z punktu widzenia personelu zarządzającego przepływem energii w obiekcie z wszystkich punktów pomiarowych (moduły pomiarowe przy wyłącznikach Q2, Q4..Q13, Qc) takich jak:
- wartości prądów i napięć fazowych;
- wartości średnie, trójfazowe prądów, napięć, mocy czynnej i biernej, częstotliwości oraz współczynnika mocy.
Dane powinny być rejestrowane z interwałem min. 20s oraz każdorazowo w przypadku zmiany wartości o ponad 10% w stosunku do ostatnio zarejestrowanej. Dane powinny być archiwizowane za okres co najmniej 6 m-cy wstecz.
2.2.2. Przeprowadzenie nieodpłatnych szkoleń (6 osób co najmniej trzy szkolenia w pełnym zakresie) personelu Zamawiającego w zakresie systemu sterowania monitorowania i rejestracji parametrów rozdzielnicy RG wraz z przekazaniem instrukcji obsługi w języku polskim.
2.2.3. W tablicy pomiarowej uwzględnić uwagi Zakładu Energetycznego ENERGA tj.: dodatkowy rysunek nr 2 i 4 (poza dokumentacją wykonawczą).
2.3. Branża sanitarna:
a) demontaż grzejnika,
b) przełożenie pionu c.o.,
c) montaż rur ochronnych.
3. Warunki wykonywania robót.
3.1. Z uwagi na fakt, iż budynek przy ul. Nowe Ogrody 8/12 jest czynnym budynkiem użyteczności publicznej, prace związane z realizacją przedmiotu zamówienia muszą być bezwzględnie prowadzone w taki sposób, aby zachować ciągłość funkcjonowania budynku w godzinach urzędowania tj. w pn, wt, cz w godz. 7.00-16.00, w środy w godz. 07.00-17.00, w piątek w godz. 07.00-15.00.
3.2. Zamawiający nie dopuszcza, aby Wykonawca w trakcie wykonywania prac dokonywał wyłączeń (nawet chwilowych) zasilania budynku w godzinach urzędowania podanych powyżej.
3.3. Wykonawca robót będzie musiał zabezpieczyć tymczasowym zasilaniem ciągłość pracy serwerów znajdujących się w budynku wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi obniżającymi temperaturę w tych pomieszczeniach oraz salę obsługi mieszkańców.
3.4. Prace remontowe związane z kurzem i hałasem będą musiały być prowadzone tylko i wyłącznie po godzinach urzędowania i w dni wolne od pracy. Wszystkie prace będą musiały być prowadzone w taki sposób, aby w godzinach urzędowania, Urząd mógł normalnie funkcjonować. Szczególną uwagę Wykonawca będzie musiał zwrócić na zabezpieczenie pomieszczeń, w których prowadzone będą prace.
3.5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie codzienne sprzątanie ciągów komunikacyjnych eksploatowanych przez Wykonawcę w czasie prowadzenia robót związanych z kurzem i pyleniem. W czasie wykonywania robót w godzinach urzędowania i zabrudzenia ciągów komunikacyjnych, Wykonawca na bieżąco będzie musiał dokonywać ich sprzątania. Za nie wywiązanie się z obowiązku utrzymania czystości Zamawiający będzie mógł obciążyć Wykonawcę karami umownymi.
3.6. Przy wykonywaniu prac Wykonawca zaangażuje osoby przeszkolone w zakresie obsługi i programowania systemu wizualizacyjnego wskazanego w projekcie lub równoważnego zaproponowanego przez Wykonawcę.
3.7. Roboty elektryczne zostaną wykonywane przez osoby posiadające aktualne uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji (co najmniej 5 osób) oraz nadzorowane przez osoby posiadające uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru (co najmniej 2 osoby).
3.8. Roboty budowlane w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12, wykonywane będą na podstawie opracowań: dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonywania i odbioru robót stanowiących załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4. Realizacja przedmiotu umowy.
Realizacja przedmiotu umowy będzie przebiegała według Harmonogramu Robót i Płatności.
4.1. Wymagania Zamawiającego dotyczące Harmonogramu Robót i Płatności. Przed podpisaniem umowy, a po ustaleniu z Zamawiającym daty zawarcia umowy, wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu projektu załącznika do umowy w postaci Harmonogramu Robót i Płatności.
W projekcie Harmonogramu Robót i Płatności Wykonawca zobowiązany będzie: - podać kolejność wykonywanych robót z podziałem na etapy,
- podać terminy i czas realizacji robót,
- uwzględnić pierwszą płatność dla robót wykonanych po zaawansowaniu robót min. 20 %,
- podać wartości brutto następnych płatności (w odstępach po uwzględnieniu zaawansowania robót w wysokości 40% i 60%) w sposób narastający. Wysokość płatności liczona w sposób narastający w rozliczeniach częściowych nie może przekroczyć 60% wynagrodzenia umownego,
- ostatnią płatność należy podać w wysokości nie mniejszej niż 40% wysokości wynagrodzenia umownego.
4.2. Wykonawca jest zobowiązany przed zawarciem umowy przedłożyć Zamawiającemu Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.31.00.00-3, 45.40.00.00-1.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 90.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępujący do postępowania obowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 8 000,00 zł (słownie osiem tysięcy złotych 00/100)


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wskaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie roboty budowlane, o wartości nie mniejszej niż 200 000 zł brutto każda, polegające na przebudowie układu zasilania z rozdzielnicą elektryczną, układem SZR oraz układem sterowania i nadzoru pracy tj. system sterowania, monitorowania i rejestracji parametrów rozdzielnicy w oparciu o sterownik swobodnie programowalny.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca, wskaże osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadające uprawnienia zawodowe:
      a) uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz urządzeń elektroenergetycznych - dla kierownika robót;
      b) uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - dla kierownika budowy.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca:
      a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie niższej niż 150 000 zł;
      b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500 000 złotych.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
    • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
  • Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.


  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Wszelkie zmiany zawartej umowy będą wymagały dla swojej ważności formy pisemnej. Zmiany umowy mogą dotyczyć:
1) terminu realizacji zamówienia;
2) wynagrodzenia;
3) warunków płatności.
2. Zmiany, o których mowa powyżej mogą nastąpić w szczególności:
1) zawarcia umowy na roboty dodatkowe (przedłużenie terminu możliwe będzie wyłącznie o czas niezbędny do realizacji tych robót),
2) zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy może nastąpić w przypadku wystąpienia siły wyższej t.j. katastrofa naturalna, strajk, pożar, eksplozja, wojna, atak terrorystyczny pod warunkiem, że Wykonawca powiadomi na piśmie Zamawiającego o wystąpieniu zdarzenia siły wyższej nie później aniżeli w ciągu 2 dni od dnia w/w zdarzenia. Przesunięcie terminu następuje o ilość dni, w których zdarzenie siły wyższej wystąpiło;
3) z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
4) nadzwyczajnej zmiany stosunków, w tym zmiany przepisów, w oparciu o które realizowane jest niniejsze zamówienie,
5) gdy konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
6) gdy zmiany są korzystne dla Zamawiającego.
3. Wykonawca wnioskujący o zmianę umowy, przedkłada Zamawiającemu pisemne uzasadnienie konieczności wprowadzenia zmian do umowy.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.gdansk.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, pok. 127.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
14.10.2010 godzina 12:00, miejsce: Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, Sala Obsługi Mieszkańców stanowiska od nr 14 do nr 17 (parter) lub przesłać pocztą na adres Zamawiającego.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
1. Termin i miejsce otwarcia ofert: 14.10.2010r. godz. 12:30, siedziba Zamawiającego, pok. 132A.
2. Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej ani ustanowić dynamicznego systemu zakupów.
Zamówienie nie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.
3. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 3 letnią gwarancję na całość robót licząc od daty odbioru końcowego robót.
4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając mu w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
5. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
6. Osobą upoważnioną do kontaktowania się z Wykonawcami jest pracownik Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku - Monika Wilczyńska, pok. 127, tel. (58) 32-36-127, faks (58) 32-36-529, e-mail: m.wilczynska@gdansk.gda.pl, w dniach: pon., wt., czw. - w godzinach od 8:00 do 16:00; w śr. - w godzinach od 8:00 do 17:00, w pt. - w godzinach od 8.00 do 15.00.
7. Warunkiem zawarcia umowy jest wniesienie przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny ofertowej.
8. Przed podpisaniem umowy Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia dokumentów dotyczących osób biorących udział w wykonywaniu zamówienia:
- kopii aktualnych uprawnień do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji (dla co najmniej 5 osób) oraz kopii aktualnych uprawnień do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru (dla co najmniej 2 osób).
9. W przypadku nie dopełnienia przez Wykonawcę obowiązku, o którym mowa w punkcie 8, będzie to uznane przez Zamawiającego za tożsame z uchylaniem się od zawarcia umowy.
10. Sygnatura postępowania: BZP-341-074/WKiO/10/MW.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Gdańsk: Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12


Numer ogłoszenia: 319819 - 2010; data zamieszczenia: 10.11.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 266171 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, woj. pomorskie, tel. 58 3236129, faks 58 3236529.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych z przeniesieniem i modernizacją rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12.
2. Na roboty budowlane składają się następujące prace:
2.1. Branża ogólnobudowlana - roboty budowlane niezbędne dla przystosowania pomieszczenia na parterze budynku do montażu rozdzielnicy głównej oraz roboty naprawcze w pomieszczeniu piwnicy (po istniejącej rozdzielni):
a) rozbiórka elementów konstrukcji betonowych,
b) wykonanie konstrukcji wsporczej z profili stalowych,
c) otworowanie stropu,
d) wymiana stolarki drzwiowej na ppoż.,
e) roboty wykończeniowe - piwnica,
f) roboty wykończeniowe - parter,
g) zabezpieczenia ppoż.
2.2. Branża elektryczna:
a) przystosowanie pomieszczenia na parterze do montażu rozdzielnicy głównej,
b) roboty demontażowe,
c) modernizacja i montaż rozdzielnicy głównej,
d) główne wyłączniki prądu budynku - sterowanie pożarowe, bezpieczniki topikowe wyposażyć w sygnalizację przepalenia, zainstalować sygnalizację pracy agregatu,
e) przebudowa układu pomiarowego energii elektrycznej,
f) przebudowa wewnętrznych linii zasilających i instalacji elektrycznych,
g) instalacja teleinformatyczna,
h) modernizacja wewnętrznych linii zasilających skrzydło zachodnie - prezydenckie,
i) instalacja odbiorcza dla urządzeń komputerowych w pomieszczeniu AP/2,
j) instalacja uziemiająco-wyrównawcza,
k) ochrona przeciwprzepięciowa,
l) ochrona od porażeń prądem elektrycznym,
ł) dokonanie wszystkich prób i pomiarów zgodnie z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami na dzień odbioru,
m) uczestnictwo przedstawiciela Zamawiającego w testach rozdzielnicy u Wykonawcy.
2.2.1. Wyposażenie aparatury związanej z monitoringiem, zdalnym sterowaniem i rejestracją parametrów rozdzielnicy RG w układ funkcjonalny zgodny z dokumentacją wykonawczą (część I/2), a w szczególności:
- powinien realizować funkcje kontroli i rejestracji i prezentacji parametrów pracy systemu energetycznego.
Prezentacja powinna odbywać się za pośrednictwem ekranów synoptycznych wyświetlanych na ekranie komputera panelowego zainstalowanego na drzwiach rozdzielni oraz na ekranach udostępnianych w postaci usługi html. Dostęp do funkcji sterowania powinien być zabezpieczony co najmniej koniecznością wprowadzenia hasła logowania. W przypadku pozostawienia aplikacji bez operacji ze strony operatora po upływie maksimum 3 minut powinno nastąpić automatyczne wylogowanie operatora z systemu w zakresie możliwości sterowania - dopuszcza się pozostawienie opcji podglądu stanu systemu.
- Oprogramowanie wizualizacji powinno zawierać co najmniej panele uwzględniające widoki:
a) Widok Ogólny - prezentujący w postaci animowanych rysunków i piktogramów - układ połączeń rozdzielni - stan wyłączników (Q2, Q4..Q13, Qc) oraz występujące stany alarmowe każdego z nich (awaryjne wyłączenie, brak reakcji na sygnał załącz lub wyłącz);
b) Widoki szczegółowe - dla każdego z monitorowanych wyłączników (Q2, Q4..Q13, Qc) - dostępne po wybraniu konkretnego wyłącznika prezentujące aktualne, szczegółowe dane pomiarowe z danego punktu, stan wyłącznika oraz rejestr przełączeń i awarii dotyczący danego punktu; z ekranu widoku szczegółowego dostępne będą przyciski umożliwiające przełączenie danego wyłącznika (nie dotyczy Qc - tylko podgląd);
c) Rejestr przełączeń i stanów alarmowych - dostępny w postaci widoku tabelarycznego rejestr zarejestrowanych przełączeń oraz wystąpień zakłóceń (wyłączeń przeciążeniowych); oprogramowanie powinno umożliwiać eksport zarejestrowanych danych do pamięci USB typu Pendrive w postaci pliku do dalszej analizy w oprogramowaniu biurowym typu Ms Office;
Dane powinny być rejestrowane w trybie rzeczywistym z zapewnieniem archiwum co najmniej 6 m-cy wstecz;
d) Rejestr danych pomiarowych - tabelaryczne zestawienie danych kluczowych z punktu widzenia personelu zarządzającego przepływem energii w obiekcie z wszystkich punktów pomiarowych (moduły pomiarowe przy wyłącznikach Q2, Q4..Q13, Qc) takich jak:
- wartości prądów i napięć fazowych;
- wartości średnie, trójfazowe prądów, napięć, mocy czynnej i biernej, częstotliwości oraz współczynnika mocy.
Dane powinny być rejestrowane z interwałem min. 20s oraz każdorazowo w przypadku zmiany wartości o ponad 10% w stosunku do ostatnio zarejestrowanej. Dane powinny być archiwizowane za okres co najmniej 6 m-cy wstecz.
2.2.2. Przeprowadzenie nieodpłatnych szkoleń (6 osób co najmniej trzy szkolenia w pełnym zakresie) personelu Zamawiającego w zakresie systemu sterowania monitorowania i rejestracji parametrów rozdzielnicy RG wraz z przekazaniem instrukcji obsługi w języku polskim.
2.2.3. W tablicy pomiarowej uwzględnić uwagi Zakładu Energetycznego ENERGA tj.: dodatkowy rysunek nr 2 i 4 (poza dokumentacją wykonawczą).
2.3. Branża sanitarna:
a) demontaż grzejnika,
b) przełożenie pionu c.o.,
c) montaż rur ochronnych.
3. Warunki wykonywania robót.
3.1. Z uwagi na fakt, iż budynek przy ul. Nowe Ogrody 8/12 jest czynnym budynkiem użyteczności publicznej, prace związane z realizacją przedmiotu zamówienia muszą być bezwzględnie prowadzone w taki sposób, aby zachować ciągłość funkcjonowania budynku w godzinach urzędowania tj. w pn, wt, cz w godz. 7.00-16.00, w środy w godz. 07.00-17.00, w piątek w godz. 07.00-15.00.
3.2. Zamawiający nie dopuszcza, aby Wykonawca w trakcie wykonywania prac dokonywał wyłączeń (nawet chwilowych) zasilania budynku w godzinach urzędowania podanych powyżej.
3.3. Wykonawca robót będzie musiał zabezpieczyć tymczasowym zasilaniem ciągłość pracy serwerów znajdujących się w budynku wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi obniżającymi temperaturę w tych pomieszczeniach oraz salę obsługi mieszkańców.
3.4. Prace remontowe związane z kurzem i hałasem będą musiały być prowadzone tylko i wyłącznie po godzinach urzędowania i w dni wolne od pracy. Wszystkie prace będą musiały być prowadzone w taki sposób, aby w godzinach urzędowania, Urząd mógł normalnie funkcjonować. Szczególną uwagę Wykonawca będzie musiał zwrócić na zabezpieczenie pomieszczeń, w których prowadzone będą prace.
3.5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie codzienne sprzątanie ciągów komunikacyjnych eksploatowanych przez Wykonawcę w czasie prowadzenia robót związanych z kurzem i pyleniem. W czasie wykonywania robót w godzinach urzędowania i zabrudzenia ciągów komunikacyjnych, Wykonawca na bieżąco będzie musiał dokonywać ich sprzątania. Za nie wywiązanie się z obowiązku utrzymania czystości Zamawiający będzie mógł obciążyć Wykonawcę karami umownymi. 3.6. Przy wykonywaniu prac Wykonawca zaangażuje osoby przeszkolone w zakresie obsługi i programowania systemu wizualizacyjnego wskazanego w projekcie lub równoważnego zaproponowanego przez Wykonawcę.
3.7. Roboty elektryczne zostaną wykonywane przez osoby posiadające aktualne uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji (co najmniej 5 osób) oraz nadzorowane przez osoby posiadające uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru (co najmniej 2 osoby).
3.8. Roboty budowlane w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12, wykonywane będą na podstawie opracowań: dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonywania i odbioru robót stanowiących załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4. Realizacja przedmiotu umowy.
Realizacja przedmiotu umowy będzie przebiegała według Harmonogramu Robót i Płatności.
4.1. Wymagania Zamawiającego dotyczące Harmonogramu Robót i Płatności. Przed podpisaniem umowy, a po ustaleniu z Zamawiającym daty zawarcia umowy, wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu projektu załącznika do umowy w postaci Harmonogramu Robót i Płatności.
W projekcie Harmonogramu Robót i Płatności Wykonawca zobowiązany będzie: - podać kolejność wykonywanych robót z podziałem na etapy,
- podać terminy i czas realizacji robót,
- uwzględnić pierwszą płatność dla robót wykonanych po zaawansowaniu robót min. 20 %,
- podać wartości brutto następnych płatności (w odstępach po uwzględnieniu zaawansowania robót w wysokości 40% i 60%) w sposób narastający. Wysokość płatności liczona w sposób narastający w rozliczeniach częściowych nie może przekroczyć 60% wynagrodzenia umownego,
- ostatnią płatność należy podać w wysokości nie mniejszej niż 40% wysokości wynagrodzenia umownego.
4.2. Wykonawca jest zobowiązany przed zawarciem umowy przedłożyć Zamawiającemu Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.31.00.00-3, 45.40.00.00-1.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
09.11.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
3.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • ZEUS S.A., {Dane ukryte}, 83-000 Pruszcz Gdański, kraj/woj. pomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 298465,90 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    305000,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    239730,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    422608,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: bzp@gdansk.gda.pl
tel: 583 236 129
fax: 583 236 529
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-10-13
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 26617120100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-09-27
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 90 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.gdansk.pl
Informacja dostępna pod: Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, pok. 127
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przeniesienie i modernizacja rozdzielnicy głównej wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12 ZEUS S.A.
Pruszcz Gdański
2010-11-10 305 000,00