Ogłoszenie nr 576114-N-2017 z dnia 2017-08-24 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach : „Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w podziale na 2 zadania”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach , krajowy numer identyfikacyjny 003452062, ul. ul. Katowicka  35 , 41-600   Świętochłowice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 322 455 104, e-mail organizacyjnoprawny@ops.internetdsl.pl, faks 322 455 104.
Adres strony internetowej (URL): www.ops.swietochlowice.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.ops.swietochlowice.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.ops.swietochlowice.info


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
pocztą

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
kurierem, osobiście
Adres:
Świętochłowice, ul. Katowicka 35


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
„Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w podziale na 2 zadania”

Numer referencyjny:
PrP/EFS/3201-01/17

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:

2



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z podziałem na dwie części.


II.5) Główny kod CPV:
80530000-8

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2017-11-30


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: - Wykonawca na dzień składania oferty figuruje w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, dostępnym na stronie internetowej www.ris.praca.gov.pl, jako instytucja aktywna w 2017 r., - wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (lub jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie) co najmniej dwie usługi w zakresie przedmiotu zamówienia dla co najmniej 5 osób, dla nie mniej niż dwóch różnych podmiotów.
Informacje dodatkowe Warunki zostaną uznane za spełnione, jeżeli zostaną załączone : - oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ, - oświadczenie o wpisie do rejestru – załącznik nr 5 do SIWZ, - wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie ) wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane lub są wykonywane, oraz dołączeniem dowodów (np. referencji) określających, czy te usługi zostały wykonane należycie - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ; ( referencje muszą być wystawione przez minimum 2 różne podmioty i dotyczyć szkoleń grupowych na minimum 5 osób),

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie.
Informacje dodatkowe Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ,

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: 1) W zakresie części 1 zamówienia: a) Wykładowca prowadzący zajęcia musi spełniać następujące wymagania:  posiadać wykształcenie wyższe/średnie lub inne certyfikaty/zaświadczenia odpowiednie do zakresu tematycznego prowadzonych szkoleń (wykształcenie winno być potwierdzone kopią dokumentów, w tym m.in. dyplomu, świadectwa, certyfikatu lub innych, z których wynika w/w wykształcenie);  posiadać minimum 2-letnie doświadczenie w zawodzie na przestrzeni ostatnich trzech lat, zgodnego z zakresem tematycznym prowadzonych szkoleń (potwierdzenie doświadczenia zawodowego może wynikać z CV pod warunkiem podania dat zatrudnienia, nazwy instytucji i zakresu wykonywanych obowiązków lub innego dokumentu potwierdzającego spełnienie w/w wymagania m. in. umowy, świadectwa pracy, zaświadczenia od instytucji lub innych). b) Wymagane minimalne warunki lokalowe. Wykonawca zapewni, co najmniej:  sale dydaktyczne, które muszą spełniać wymogi BHP oraz ochrony PPOŻ;  dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku w którym odbywają się zajęcia w ramach szkolenia (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody);  dostęp do niezbędnych środków czystości (tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk); 2) W zakresie części 2 zamówienia: a) Wykładowcy prowadzący zajęcia z poniższych zakresów tematycznych muszą posiadać łącznie następujące kwalifikacje, w zależności od tematyki szkolenia: aa) Obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego z wyłączeniem specjalizowanych kat. II WJO wraz z wymianą butli gazowej – wykładowca prowadzący zajęcia z tego zakresu tematycznego musi posiadać:  certyfikat świadczący o ukończeniu seminarium z metodyki nauczania przedmiotów teoretycznych oraz prowadzenia nauki jazdy na wózkach jezdniowych z napędem silnikowym oraz wymiany butli gazowej wydane przez Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach lub zaświadczenie o ukończeniu seminarium dla instruktorów - wykładowców na kursach dla kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym prowadzonego przez Akademię Urzędu Dozoru Technicznego;  minimum 2-letnie doświadczenie w zawodzie na przestrzeni ostatnich trzech lat, zgodnego z zakresem tematycznym prowadzonych szkoleń (potwierdzenie doświadczenia zawodowego może wynikać z CV pod warunkiem podania dat zatrudnienia, nazwy instytucji i zakresu wykonywanych obowiązków lub innego c przeszkolenia w ramachdokumentu potwierdzającego spełnienie w/w wymagania m. in. umowy, świadectwa pracy, zaświadczenia od instytucji lub innych); bb) Magazynier musi posiadać:  minimum 2-letnie doświadczenie w zawodzie na przestrzeni ostatnich trzech lat, zgodnego z zakresem tematycznym prowadzonych szkoleń (potwierdzenie doświadczenia zawodowego może wynikać z CV pod warunkiem podania dat zatrudnienia, nazwy instytucji i zakresu wykonywanych obowiązków lub innego dokumentu potwierdzającego spełnienie w/w wymagania m. in. umowy, świadectwa pracy, zaświadczenia od instytucji lub innych); a) Wymagane minimalne warunki lokalowe. Wykonawca zapewni, co najmniej:  sale dydaktyczne, które muszą spełniać wymogi BHP oraz ochrony PPOŻ;  plac przystosowany do praktycznej nauki jazdy wózkiem jezdniowym;  dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku w którym odbywają się zajęcia w ramach szkolenia (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody);  dostęp do niezbędnych środków czystości (tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk);
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: Warunki zostaną uznane za spełnione, jeżeli zostaną załączone: - oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ, - wykaz osób, skierowanych praz Wykonawcę do realizacji zadania publicznego w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnie, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacja o podstawie dysponowania tymi osobami- zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ,

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)





III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ, - w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem, odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, zgodnie z art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp, - w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp, Wykonawca winien złożyć oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ, 2) oświadczenie o wpisie do rejestru – załącznik nr 5 do SIWZ, 3) wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie ) wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane lub są wykonywane, oraz dołączeniem dowodów (np. referencji) określających, czy te usługi zostały wykonane należycie - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ; ( referencje muszą być wystawione przez minimum 2 różne podmioty i dotyczyć szkoleń grupowych na minimum 5 osób), 4) wykaz osób, skierowanych praz Wykonawcę do realizacji zadania publicznego w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnie, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacja o podstawie dysponowania tymi osobami- zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ,

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

nie dotyczy

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

nie dotyczy

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60,00
doświadczenie40,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
a) zmian będących następstwem zmian obowiązujących przepisów prawa, regulujących prawa i obowiązki stron oraz stawki w podatku VAT; b) zmiany terminu określonego w § 3 ust. 6 i ust. oraz § 8 ust. 12 umowy: - z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, o okres zawiniony przez Zamawiającego; - z powodu siły wyższej; - w przypadku uzasadnionego opóźnienia po stronie Wykonawcy. c) zmiany Programu Zajęć oraz Harmonogramu, w szczególności w zakresie planu nauczania, treści, wymiaru godzinowego szkolenia, jeżeli przyczyny te są obiektywne, nie leżące po stronie Wykonawcy lub Zamawiającego, których nie można było wcześniej przewidzieć (np. zmiana przepisów prawnych), a zmiana ta jest niezbędna do prawidłowego i efektywnego zakończenia szkolenia; d) zmiany w obsadzie kadry dydaktycznej, pod warunkiem, że nowa osoba będzie posiadała kwalifikacje oraz doświadczenie zgodne z opisem przedmiotu zamówienia i nie mniejsze, niż osoba wskazana w załączniku nr 4 do umowy; e) zmiany miejsca realizacji zamówienia. Nowe miejsce realizacji zamówienia musi spełniać wszelkie wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz posiadać standard nie gorszy niż miejsce realizacji szkolenia wskazane w umowie; f) zmiany w terminach określonych w § 2 ust. 6 lit. d, e wzoru umowy, w przypadku zmian terminów w instytucjach certyfikujących, g) zmianę w zakresie dotyczącym dni oraz godzin w których może być realizowane szkolenie, z uwagi na rotację uczestników/czek, h) koniecznych zmian w wyniku zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy, a mających wpływ na wykonanie umowy, i) zmiany okoliczności, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, a wartość nie przekracza 50% wartości określonej w pierwotnej umowie, j) zmiany Wykonawcy w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy Wykonawca spełnia warunki udziału w postepowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy. 2. Zmiany do Umowy może inicjować zarówno Zamawiający, jak i Wykonawca, składając pisemny wniosek do drugiej strony, zawierający w szczególności opis zmiany i jej uzasadnienie. Warunkiem wprowadzenia zmiany w Umowie jest akceptacja drugiej strony.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):
nie dotyczy

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-09-01, godzina: 09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkolenia - Siostra PCK z egzaminem certyfikującym przeprowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż.

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
2. Czas trwania szkolenia: 100 godzin, w tym 25 godzin zajęć teoretycznych, 15 godzin ćwiczeń teoretycznych, 60 godzin zajęć praktycznych 3. Zajęcia mogą być realizowane w trybie dziennym, tj. dni robocze pomiędzy godz. 8.00 a 15.00. W trakcie zajęć zaplanowane są regularne przerwy w ilości nie mniejszej niż 15 minut na 2 godziny zegarowe. Zajęcia nie mogą trwać krócej niż 4 godziny i nie dłużej niż 6 godzin zegarowych dziennie. Szkolenie musi obejmować przeciętnie nie mniej niż 20 godzin zajęć tygodniowo. 4. Planowana ilość osób kierowanych na szkolenie: nie mniej niż 22, nie więcej niż 24 osoby. 5. Planowana ilość grup: 3 - 4 grupy (grupa może liczyć nie mniej niż 6 osób a nie więcej niż 8 osób). 6. Wymagane minimalne warunki lokalowe. Wykonawca zapewni, co najmniej:  sale dydaktyczne, które muszą spełniać wymogi BHP oraz ochrony PPOŻ;  dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku w którym odbywają się zajęcia w ramach szkolenia (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody);  dostęp do niezbędnych środków czystości (tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk). 7. Zajęcia mogą zostać przeprowadzone w miejscach, do których czas dojazdu osób uczestniczących w szkoleniu z siedziby zamawiającego nie może przekraczać łącznie dwóch godzin zegarowych. Łączny czas oznacza w tym przypadku czas poświęcony na dojazd oraz powrót z zajęć publicznymi środkami transportu. 8. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników/czek do pracy w charakterze siostry PCK i tym samym nabycie kwalifikacji z zakresu opieki nad osobą starszą, chorą, niepełnosprawną. Program kursu musi obejmować swoją tematyką w szczególności: 1) Podstawy prawne i etyczne, działalność PCK, Organizacja pracy opiekuna; 2) Charakterystyka osoby niepełnosprawnej, obłożnie chorej, leżącej. 3) Starzenie się jako proces biologiczny i psychiczny. 4) Choroby wieku starczego. 5) Obserwacja chorego, wykonywanie zabiegów, techniki opieki, podawania leków. 6) Rekonwalescencja i rehabilitacja. Opieka nad inwalidami. Charakter inwalidztwa. 7) Zasady żywienia. Diety pacjentów. 8) Postępowanie w przypadku zgonu podopiecznego. 9) Zakres obowiązków siostry PCK. 10) Zakres prac tj. słanie łóżka chorego, zmiana pozycji w łóżku, zmiana bielizny, mycie, ubieranie. 11) Pielęgnacja chorego. 12) Profilaktyka podawania leków, mierzenia ciśnienia, tętna, oddechu. 13) Zajęcia praktyczne przy łóżku chorego. 14) Pierwsza pomoc . 15) Praktyka w instytucji/placówce opiekuńczej. 9. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) skierowania na badania lekarskie uczestników/czek wraz z wydaniem orzeczenia uprawniającym do uczestnictwa w całym programie kursu; w przypadku, gdy lekarz medycyny pracy nie wyda danemu uczestnikowi/czce wymaganego orzeczenia wówczas Zamawiający zapłaci Wykonawcy tylko i wyłącznie za przedmiotowe badania; w celu uzupełnienia grupy Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania na miejsce osoby, która nie przeszła badań lekarskich kolejnego uczestnika/czki – koszty dodatkowe z tym związane ponosi Wykonawca. 2) opłacenia uczestnikom/czkom kosztów dojazdów na miejsce prowadzenia zajęć; 3) dostarczenia uczestnikom/czkom materiałów szkoleniowych/dydaktycznych oraz jednego egzemplarza dla Zamawiającego do dokumentacji ze szkolenia; 4) zakupienia uczestnikom/czkom odzieży roboczej, 5) wynajęcia sali szkoleniowej, niezbędnych pomocy dydaktycznych; 6) zorganizowania zajęć teoretycznych; 7) zorganizowania zajęć praktycznych, 8) wykupienia ubezpieczenia OC, 9) zapewnienia podczas szkolenia drobnego poczęstunku podczas każdego dnia szkolenia; minimalne wymogi woda mineralna niegazowana lub gazowana- 1litr/dla 1 osoby/ 1 dzień zajęć, soki owocowe- 330 ml/dla 1 osoby/1 dzień zajęć, kawa i herbata bez ograniczeń, dodatki: cukier, mleko, ponadto mix kruchych ciastek/kilka smaków- 150 g/dla 1 osoby/ 1 dzień zajęć) na każdy dzień zajęć, 10) zorganizowania i opłacenia egzaminu certyfikującego przeprowadzonego przez Polski Czerwony Krzyż, 11) wydania uczestnikom/czkom zaświadczenia/certyfikatu ukończenia kursu/szkolenia; 12) po pozytywnym zdaniu egzaminu certyfikującego wydanie uczestnikom/czkom certyfikatów/dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje; 13) przeprowadzenia ewaluacji polegającej na: a) przeprowadzeniu ankiet (udostępnionych przez Zamawiającego), b) przygotowaniu i przeprowadzeniu pre i post testu i/lub egzaminu wewnętrznego dla uczestników/czek; 14) wykonawca jest zobligowany do odrębnej wyceny (cena netto, cena brutto, stawka podatku VAT) niżej wymienionych komponentów (na jednego uczestnika/czkę): a) szkolenie w zawodzie Siostra PCK, b) egzamin zewnętrzny PCK, c) badanie lekarskie wraz z wydaniem orzeczenia uprawniającym do uczestnictwa w całym programie kursu, d) ubranie robocze – jeżeli wymagane, e) poczęstunek, f) koszty dojazdu, g) ubezpieczenie OC. 10. Wykonawca przed podpisaniem umowy przygotuje program i harmonogram kursu: 1) Program uwzględnia minimum: tytuł poszczególnych bloków tematycznych/modułów szkoleniowych, liczbę godzin przypadającą na dane zajęcia, tematykę zajęć, efekty i wskaźniki pomiaru efektów, ponadto: 2) Program szkolenia zawiera minimum:  cele uczenia się dla oferowanych modułów szkoleniowych w taki sposób, by spełniały one łącznie następujące kryteria: cele są prezentowane w formie opisu efektów uczenia się dla uczestników/czek, cele są sformułowane w sposób mierzalny. Program oparty jest na angażujących uczestników/czki metodach kształcenia i jest dostosowany do specyfiki sytuacji uczestników/czek. Stosowane metody są adekwatne do deklarowanych rezultatów, treści szkolenia oraz specyfiki grupy. W obszarach tematycznych i formach kształcenia, w których jest to wymagane, programy nauczania tworzone są zgodnie z obowiązującymi podstawami programowymi oraz standardami kształcenia określonymi przez właściwych ministrów. 3) Harmonogram uwzględnia minimum: nazwę poszczególnych modułów szkoleniowych, terminy i miejsca ich realizacji, imiona i nazwiska wykładowców oraz godziny realizacji danych bloków tematycznych. W trakcie zajęć zaplanowane są regularne przerwy w ilości nie mniejszej niż 15 minut na 2 godziny zegarowe. 11. Wymagane minimalne kwalifikacje kadry dydaktycznej, która będzie przeprowadzała szkolenie: 1) wykształcenie wyższe/średnie lub inne certyfikaty/ zaświadczenia odpowiednie do zakresu tematycznego prowadzonych szkoleń (wykształcenie winno być potwierdzone kopią dokumentów, w tym m. in. dyplomu, świadectwa certyfikatu lub innych, z których wynika w/w wykształcenie), 2) posiadanie minimum 2-letniego doświadczenia w zawodzie na przestrzeni ostatnich trzech lat, zgodnego z zakresem tematycznym prowadzonych szkoleń (potwierdzenie doświadczenia zawodowego może wynikać z CV pod warunkiem podania dat zatrudnienia, nazwy instytucji i zakresu wykonywanych obowiązków lub innego dokumentu potwierdzającego spełnienie w/w wymagania m. in. umowy, świadectwa pracy, zaświadczenia od instytucji lub innych). 12. Wykonawca jest zobowiązany przygotować materiały szkoleniowe dla uczestników/czek projektu wykonanych zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. Ponadto: 1) materiały szkoleniowe przekazywane uczestnikom/czkom projektu (np. materiały drukowane, ćwiczenia, prezentacje, filmy) respektują prawo autorskie, co obejmuje w szczególności przywołanie ich autora i źródła; 2) materiały szkoleniowe zawierają podsumowanie treści szkolenia i odwołania do źródeł wiedzy, na której zostały ono oparte; 3) materiały szkoleniowe zapewniają utrwalanie efektów uczenia się poprzez rekomendacje i wskazówki dotyczące samokształcenia po zakończeniu szkolenia, dodatkowe ćwiczenia i zadania do wykonania po szkoleniu; 4) materiały szkoleniowe będą oznakowane logo projektu i Unii Europejskiej, które Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy; 5) Materiały szkoleniowe, jakie uczestnicy/czki szkolenia otrzymają na własność: a) notatnik formatu A4 zawierający minimum 80 kartek w kratkę; b) długopis; c) materiały autorskie wykładowców w formie trwale złączonej lub/i podręcznik związany z tematyką zajęć. 13. Sposób sprawdzania efektów szkolenia: 1) wyniki ankiet; 2) wyniki pre i post testu i/lub egzamin wewnętrzny dla uczestników/czek; 3) egzamin certyfikujący potwierdzający uzyskanie kwalifikacji PCK. 14. Rodzaj dokumentów potwierdzające uzyskane kwalifikacje: 1) Zaświadczenie kwalifikacyjne wydane przez Polski Czerwony Krzyż, 2) Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wystawione przez Wykonawcę, zawierające: a) numer z rejestru; b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu potwierdzającego tożsamość; c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie; d) formę i nazwę szkolenia; e) okres trwania szkolenia; f) miejsce i datę wydania zaświadczenia; g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych; h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
80530000-8,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2017-11-30

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
cena60,00
doświadczenie40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:







Rozmiar pliku: 18860 KB
Ogłoszenie nr 500026356-N-2017 z dnia 11-09-2017 r.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach : Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkolenia - operator wózka jezdniowego podnośnikowego z wyłączeniem specjalizowanych - II WJO wraz modułem wymiany butli gazowej oraz podstawami dotyczącymi magazynowania i logistyki.

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 576114-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach , Krajowy numer identyfikacyjny 003452062, ul. ul. Katowicka  35, 41-600   Świętochłowice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 322 455 104, e-mail organizacyjnoprawny@ops.internetdsl.pl, faks 322 455 104.
Adres strony internetowej (url): www.ops.swietochlowice.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Pomoc społeczna
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkolenia - operator wózka jezdniowego podnośnikowego z wyłączeniem specjalizowanych - II WJO wraz modułem wymiany butli gazowej oraz podstawami dotyczącymi magazynowania i logistyki.

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
PrP/EFS/3201-01/17

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z podziałem na dwie części.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
80530000-8

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
2   

NAZWA:
Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkolenia - operator wózka jezdniowego podnośnikowegoz wyłączeniem specjalizowanych - II WJO wraz modułem wymiany butli gazowej oraz podstawami dotyczącymi magazynowania i logistyki.

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
11/09/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
111724.00

Waluta
pln

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  3
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Biuro Usług Szkoleniowo- Doradczych ESKA
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy:
Miejscowość: Chorzów
Kraj/woj.: śląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
80454,00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 80454,00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 121926,50
Waluta: pln

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Rozmiar pliku: 18485 KB
Ogłoszenie nr 500028688-N-2017 z dnia 14-09-2017 r.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach : Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL -w podziale na 2 zadania”

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 576114-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach , Krajowy numer identyfikacyjny 003452062, ul. ul. Katowicka  35, 41-600   Świętochłowice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 322 455 104, e-mail organizacyjnoprawny@ops.internetdsl.pl, faks 322 455 104.
Adres strony internetowej (url): www.ops.swietochlowice.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL -w podziale na 2 zadania”

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
PrP/EFS/3201-01/17

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL – Program niwelujący skutki marginalizacji społecznej wśród mieszkańców Świętochłowic, realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6. Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – tryb pozakonkursowy, na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr UDA-RPSL.09.01.06-24-01C5/15-00 z dnia 18.12.2015r. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z podziałem na dwie części.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
80530000-8

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
1   

NAZWA:
Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkolenia - Siostra PCK z egzaminem certyfikującym przeprowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż.

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
11/09/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
60000.00

Waluta
pln

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: AWANS Ośrodek Usług Oświatowych Dorota Nawojska
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 42-217
Miejscowość: Częstochowa
Kraj/woj.: śląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
57600.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 57600.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 57600.00
Waluta: pln

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Katowicka 35, 41-600 Świętochłowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: organizacyjnoprawny@ops.internetdsl.pl
tel: 322 455 104
fax: 322 455 104
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-08-31
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 576114-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: PrP/EFS/3201-01/17
Data publikacji zamówienia: 2017-08-23
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 90 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.ops.swietochlowice.pl
Informacja dostępna pod: www.ops.swietochlowice.info
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkolenia - operator wózka jezdniowego podnośnikowego z wyłączeniem specjalizowanych - II WJO wraz modułem wymiany butli gazowej oraz podstawami dotyczącymi magazynowania i logistyki. Biuro Usług Szkoleniowo- Doradczych ESKA
Chorzów
2017-09-10 80 454,00
Świadczenie usług w zakresie organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach projektu pn.: PARASOL -w podziale na 2 zadania” AWANS Ośrodek Usług Oświatowych Dorota Nawojska
Częstochowa
2017-09-13 57 600,00