Bydgoszcz: Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku


Numer ogłoszenia: 322966 - 2015; data zamieszczenia: 27.11.2015

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:

V
zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy , ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 5822723, faks 52 5822777.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.zdmikp.bydgoszcz.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje równocześnie: 1) roboty budowlane, w rozumieniu art. 2 pkt 8 UPZP w związku z art. 3 pkt. 8 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane /Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.; dalej Prawo budowlane/, 2) oraz usługi, w rozumieniu art.2 pkt 10 UPZP, o charakterze priorytetowym kategorii 1 - usługi konserwacyjne i naprawcze, Konserwacja i remonty w zakresie naprawach awaryjnych, urządzeń sygnalizacji świetlnych zainstalowanych w ciągach komunikacyjnych w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy będących w zarządzaniu Zamawiającego, związane są z całodobowym utrzymaniem w stałej sprawności technicznej (ciągłej pracy) 138 szt. sygnalizacji świetlnych ruchu drogowego przy działających sterownikach typu ASTER i ASR. Konserwacja 164 szt. urządzeń ITS zlokalizowanych na terenie Miasta Bydgoszczy, w tym kamer CCTV, kamer ARCP, tablic parkingowych, tablic VMS oraz stacji Meteo, polega na ich ręcznym lub mechanicznym myciu wraz z usuwaniem graffiti raz na kwartał. W trakcie realizacji zamówienia ilość urządzeń sygnalizacji świetlnych i urządzeń ITS podlegających konserwacji nie ulegnie zmianie. Szczegółowy zakres i warunki wykonania zamówienia, określają następujące dokumenty: 1) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych związanych z naprawami awaryjnymi urządzeń sygnalizacji świetlnych, 2) specyfikacja wykonania prac konserwacyjnych, 3) wykaz sygnalizacji świetlnych, 4) wykazy urządzeń ITS, 5) wzór kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar przewidywanych napraw awaryjnych, 6) wzór wyceny prac konserwacyjnych, 7) wzór umowy, które jako załączniki do SIWZ stanowią jej integralną część i są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego www.zdmikp.bydgoszcz.pl, w miejscu ogłoszenia niniejszego postępowania..


II.1.5)

V
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielenie wykonawcy zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 UPZP, polegających na wykonaniu tego samego rodzaju zamówień, co objęte zamówieniem podstawowym, w zakresie: a) wystąpienia większej ilości awarii (uszkodzeń) urządzeń sygnalizacji świetlnych niż przewidywana przez Zamawiającego w kosztorysie ofertowym, b) konieczności wykonania większej ilości myć wraz z usuwaniem graffiti urządzeń ITS niż przewidywana przez Zamawiającego w wycenie prac konserwacyjnych, Zamawiający udzieli zamówień uzupełniających tylko wtedy, gdy będzie posiadał środki finansowe na ich wykonanie. Łączna wartość zamówień uzupełniających nie może przekroczyć 50% wartości zamówienia podstawowego. Na okoliczność wystąpienia zamówień uzupełniających, zostanie zawarta umowa w trybie zamówienia z wolnej ręki.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.10.00-5, 45.23.32.94-6, 50.23.22.00-2, 50.33.44.00-9.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.12.2016.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 30 000,00 (słownie: trzydzieści tysięcy 00/100) PLN, przed upływem terminu składania ofert. 2. Zamawiający dopuszcza wniesienie wadium wyłącznie w formach określonych w art. 45 ust. 6 UPZP. 3 Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego- Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy: Bank Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.) Nr konta 25 1240 6452 1111 0010 4816 9416 z adnotacją: WADIUM - Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku. 4. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być wystawione na Zamawiającego. 5. Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do oferty w następującej formie: 1) potwierdzenie przelewu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego - zaleca się dołączyć w formie kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji, określoną w rejestrze sądowym lub innym dokumencie, 2) potwierdzenie wniesienia wadium w pozostałych formach określonych w art.45 ust.6 UPZP - wyłącznie w formie oryginału dołączonego do oferty. 6. Wadium pozostaje w dyspozycji Zamawiającego i będzie zwrócone lub zatrzymane, na zasadach i w trybie określonym w art.46 UPZP. 7. Wadium winno być ważne przez okres związania ofertą.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. W związku z tym iż, Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku, za jego spełnienie uzna, złożone oświadczenie, zgodnie z art. 44 UPZP, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać się wykonaniem w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej odpowiadającej remontom i konserwacji urządzeń sygnalizacji świetlnych zainstalowanych w granicach administracyjnych miasta, wykonanej dla zarządcy drogi przez okres minimum 1 roku, gdzie łączna liczba zainstalowanych sygnalizacji wynosi co najmniej 100 sztuk i wśród nich są sygnalizacje: akomodowane i acykliczne w łącznej ilości minimum 20 sztuk. Warunek będzie spełniony, kiedy wykonawca wykaże wykonanie ww. zakresu łącznie (w ramach jednego zadania) lub oddzielnie (w ramach kilu odrębnych zadań, przy czym każde odrębne zadanie musi odpowiadać remontom i konserwacji urządzeń sygnalizacji świetlnych zainstalowanych w granicach administracyjnych miasta, wykonanej dla zarządcy drogi przez okres minimum 1 roku, gdzie łączna liczba zainstalowanych sygnalizacji wynosi co najmniej 50 sztuk i wśród nich są sygnalizacje: akomodowane i acykliczne w łącznej ilości minimum 10 sztuk). Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie dokumentów dołączonych przez wykonawcę do oferty, określonych w pkt. 11.1.1.1 SIWZ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), ww. warunek udziału w postępowaniu spełniają łącznie. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać się dysponowaniem potencjałem technicznym do wykonania zamówienia gwarantującym właściwą jakość robót budowlanych i prac konserwacyjnych, w tym co najmniej: 1) dwoma samochodowymi podnośnikami koszowymi o wysokości roboczej minimum 6 m, 2) dwoma samochodami dostawczymi o ładowności do 1 Mg, 3) jednym samochodem ciężarowym o ładowności do 2,5 Mg z HDS-em. Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie dołączonego przez wykonawcę do oferty oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 44 UPZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), ww. warunek udziału w postępowaniu spełniają łącznie. Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać się dysponowaniem osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, którym zostanie powierzone wykonanie niniejszego zamówienia, gwarantującymi właściwą jakość robót budowlanych i prac konserwacyjnych, o kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu zawodowym nie mniejszym niż określone poniżej, tj.: 1) kierownik robót budowlanych: wymagana liczba osób: minimum 1 (jedna); minimalne kwalifikacje zawodowe: Uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba odpowiedzialna za kierowanie robotami budowlanymi winna posiadać uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie, wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (wg stanu prawnego obowiązującego na dzień wszczęcia postępowania) lub posiadać kwalifikacje zgodnie z postanowieniami art. 12a tejże ustawy lub równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej samej specjalności; minimalne doświadczenie zawodowe: 5 (pięć) lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami budowlanymi jako kierownik robót elektroenergetycznych lub kierownik budowy, liczone od daty uzyskania uprawnień budowlanych; 2) zespoły Pogotowia Sygnalizacyjnego: wymagana liczba zespołów: minimum 3 (trzy), wymagana liczba osób w jednym zespole: minimum 1 (jedna) osoba posiadająca ważne świadectwo kwalifikacyjne D, minimum 2 (dwie) osoby posiadające ważne świadectwo kwalifikacyjne E, minimalne kwalifikacje zawodowe: Osoby winny posiadać uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, wymagane przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (wg stanu prawnego obowiązującego na dzień wszczęcia postępowania), tj. ważne świadectwo kwalifikacyjne: D do wykonywania pracy na stanowisku dozoru lub E do wykonywania pracy w zakresie eksploatacji, dla następujących urządzeń, instalacji i sieci - minimum: - o napięciu znamionowym do 1 kV, lub równoważne uprawnienia, które w aktualnym stanie prawnym uprawniają do wykonywania tych samych czynności. warunki dodatkowe: Dopuszcza się posiadanie przez jedną osobę ważnego świadectwa kwalifikacyjnego D i E; 3) obsługa sterowników: wymagana liczba osób: minimum 1 (jedna), minimalne kwalifikacje zawodowe: Uprawnienia do : a) wykonywania samodzielnych przeglądów i napraw sterowników, drobnych korekt programów sterowników: ASTER i ASR (np. zmiana cyklu dziennego pracy sygnalizacji), b) montażu, programowania i eksploatacji systemu przetwarzania obrazu AUTOSCOPE, Traficam II oraz systemu wideodetekcji Rack VIP/P, ZIR-WD/WD-P, potwierdzone certyfikatami wystawionymi przez producentów sterowników ASTER i ASR. Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie dołączonego przez wykonawcę do oferty oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 44 UPZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), ww. warunek udziału w postępowaniu spełniają łącznie. Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, tj. : 1) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową, w wysokości nie mniejszej niż 300 000,00 (słownie: trzysta tysięcy 00/100) PLN, 2) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na minimalną sumę ubezpieczenia 800 000,00 (słownie: osiemset tysięcy 00/100) PLN; Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie dołączonego przez wykonawcę do oferty oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 44 UPZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), ww. warunek udziału w postępowaniu spełniają łącznie. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

do pkt III.4.1): 1) Dowodami załączanymi do wykazu robót budowlanych są: poświadczenia lub inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać wyżej wymienionego poświadczenia. Jeśli wykonawca składa inne dokumenty, zobowiązany jest do podania przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia. W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania wyżej wymienionych dowodów. W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu. 2) Wykonawca polegający, przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust.2b UPZP, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia wraz z dowodami, że osoba podpisująca zobowiązanie, była uprawniona do działania w imieniu podmiotu trzeciego. Pisemne zobowiązanie musi w sposób wyraźny i jednoznaczny wyrażać wolę udzielenia wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu oraz musi wskazywać, w szczególności: nazwę dającego zobowiązanie oraz wskazanie siedziby, nazwę podmiotu, którego to dotyczy (czyli Wykonawcę), określenie zadania, w tym przypadku to: = Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku =, zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, (tj. informacje, jakie konkretnie zasoby zostaną udostępnione), sposób wykorzystania przez wykonawcę zasobów innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia, (tj. informacje, jak zasoby te będą wykorzystywane przy realizacji zamówienia), charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, (tj. informacje, na jakiej podstawie wykonawca będzie nimi dysponował), zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (o ile rodzaj i charakter zasobu takiego udziału będzie wymagał). Należy je złożyć w oryginale. do pkt III.4.2): Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP, oddzielnie wykazują brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24. ust.1 UPZP, w związku z tym każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa, przez dołączenie do oferty, dokumenty wymienione w pkt. III.4.2. ogłoszenia. do pkt III.4.3): 1/ Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. III.4.3.1) ogłoszenia, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy wystawienia stosuje się odpowiednio. 2/ W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu. do pkt III.4.1), 2) i 3): Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz pisemne zobowiązania należy złożyć w oryginale. Pozostałe wymagane w pkt III.4.1), 2) i 3) ogłoszenia dokumenty należy złożyć zgodnie z przepisami § 7 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), tj.: dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę; w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b UPZP, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty; wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu; dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. do III.4.4): Dokumenty wymienione w pkt III.4.4) ogłoszenia składane są w oryginale. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP, składa dokumenty oddzielnie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 96
  • 2 - czas przystąpienia do usuwania awarii wymagających natychmiastowej interwencji - 4


IV.2.2)

   przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna,
adres strony, na której będzie prowadzona:


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zmiany Umowy określono w § 18 wzoru Umowy, stanowiącego załącznik Nr 1 do SIWZ, 1. Zgodnie z art. 144 ust. 1 UPZP, Zamawiający dopuszcza zmiany umowy w stosunku do treści oferty wyłącznie w zakresie: 1) deklaracji Wykonawcy zawartej w Ofercie w zakresie wykonania zamówienia z udziałem lub bez udziału Podwykonawców, na uzasadniony pisemny wniosek Wykonawcy i zaakceptowany przez Zamawiającego, 2) ceny Umowy określonej w § 3 ust. 1 Umowy, która może ulec zmianie w przypadkach: a) zmiany stawki podatku VAT, b) zmniejszenie ceny Umowy, jeżeli zostanie wykonany mniejszy niż przewidywany zakres robót budowlanych określony w kosztorysie ofertowym lub usług określony w wycenie prac konserwacyjnych, wynikający z ich zaniechania, c) zwiększenie ceny Umowy, jeżeli w trakcie trwania Umowy, stanie się to konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał środki finansowe, 3) przedłużenia terminu wykonania robót budowlanych, o którym mowa w § 2 ust. 2 lub prac konserwacyjnych określonych szczegółowo w SPK, jedynie o ilość dni potwierdzonych pisemnie przez Inspektora Nadzoru, co może nastąpić jedynie w przypadku: a) niemożności realizacji robót/prac z powodu braku dostępności do miejsc prowadzonych robót/prac lub gdy obowiązujące przepisy oraz normy nie dopuszczają do realizacji lub nakazują wstrzymanie robót/prac, b) jeżeli niekorzystne warunki atmosferyczne nie sprzyjają lub uniemożliwiają prawidłowe wykonanie robót/prac, w szczególności zgodnie z technologią realizacji robót/prac, z odpowiednimi normami lub innymi przepisami, wymagającymi konkretnych warunków atmosferycznych, termin może ulec przedłużeniu, jedynie o ilość dni, w których niemożliwe było wykonanie robót/prac , c) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze Stron; d) gdy umowa nie może być realizowana z powodu siły wyższej lub z powodu następstw siły wyższej, 4) zmiany osób odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi lub za konserwację urządzeń sygnalizacji świetlnych pod warunkiem, że zaproponowana przez Wykonawcę, na dane stanowisko, osoba wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż Zamawiający określił na etapie postępowania o zamówienie publiczne; 5) zmiany Podwykonawców, w tym podmiotów trzecich, na zasobach których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na zasadach określonych § 7 ust. 3 Umowy, 6) zmiany zapisów dotyczących bezpośrednich płatności wynagrodzenia należnego Podwykonawcom lub dalszym Podwykonawcom dostaw lub usług wchodzących w zakres wykonywanych robót budowlanych, wynikających z dostarczonych Zamawiającemu postanowień umów o podwykonawstwo, o których mowa w § 8 ust. 6 Umowy, 7) zmiany zapisów dotyczących terminu dostarczenia Zamawiającemu projektu/ów Umowy/ów o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, stanowiące część zamówienia publicznego, projektu jej zmiany, wraz ze zgodą Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy, projektem jej zmiany; 8) zmiany Umowy będą mogły nastąpić również, w przypadku zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej, a także zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy. 2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej Umowy, w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem przypadków przewidzianych w Umowie. 3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia Umowy, wymagają formy pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności i muszą być dokonane przez upoważnionych przedstawicieli obu Stron. 4. Nie stanowią zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ust. 1 UPZP, następujące zmiany: 1) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, 2) danych teleadresowych, 3) danych rejestrowych, 4) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron Umowy, wymagające tylko pisemnego powiadomienia drugiej Strony.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.zdmikp.bydgoszcz.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Bezpłatnie na stronie internetowej Zamawiającego..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
14.12.2015 godzina 09:45, miejsce: w siedzibie Zamawiającego, określonej w pkt I.1 ogłoszenia, w pokoju nr 20 (kancelaria/parter)..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
A. INFORMACJE DOTYCZĄCE PODWYKONAWSTWA: Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. Informacja o obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia, jeżeli zamawiający dokonuje takiego zastrzeżenia zgodnie z art. 36a ust. 2 UPZP: Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane oraz na usługi. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w Ofercie części zamówienia (zakresu rzeczowego), której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy. Brak takiej informacji oznaczać będzie, że wykonawca zamierza samodzielnie realizować całość zamówienia. Wykonawca, odpowiedzialny jest za działania lub zaniechania osób, z których pomocą zobowiązanie wykonuje, jak również osób, którym wykonanie zobowiązania powierza, jak za własne zachowanie (art.474 K.c). B. ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ WYKLUCZENIA WYKONAWCY zgodnie z zapisami art.24 ust.2a UPZP. Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia. C. TERMIN OTWARCIA OFERT : w dniu składania ofert o godz.: 10:00. MIEJSCE OTWARCIA OFERT: w siedzibie Zamawiającego określonej w pkt I.1 ogłoszenia, w pok.19/parter. D. OSOBY UPRAWNIONE DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI: ws. formalnych (dot. procedury przetargowej): Bogna Klimczewska - tel.: 52-582-27-97, ws. merytorycznych (dot. przedmiotu i warunków realizacji zamówienia): Dariusz Radzimski - tel.: 52-582-27-13 E. ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA POROZUMIEWANIE SIĘ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NA ADRES POCZTY ELEKTRONICZNEJ (e-mail): bogna.klimczewska@zdmikp.bydgoszcz.pl.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Bydgoszcz: Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku


Numer ogłoszenia: 5516 - 2016; data zamieszczenia: 08.01.2016

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 322966 - 2015r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 5822723, faks 52 5822777.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje równocześnie: 1) roboty budowlane, w rozumieniu art. 2 pkt 8 UPZP w związku z art. 3 pkt. 8 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane /Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.; dalej Prawo budowlane/, 2) oraz usługi, w rozumieniu art.2 pkt 10 UPZP, o charakterze priorytetowym kategorii 1 - usługi konserwacyjne i naprawcze, Konserwacja i remonty w zakresie naprawach awaryjnych, urządzeń sygnalizacji świetlnych zainstalowanych w ciągach komunikacyjnych w granicach administracyjnych Miasta Bydgoszczy będących w zarządzaniu Zamawiającego, związane są z całodobowym utrzymaniem w stałej sprawności technicznej (ciągłej pracy) 138 szt. sygnalizacji świetlnych ruchu drogowego przy działających sterownikach typu ASTER i ASR. Konserwacja 164 szt. urządzeń ITS zlokalizowanych na terenie Miasta Bydgoszczy, w tym kamer CCTV, kamer ARCP, tablic parkingowych, tablic VMS oraz stacji Meteo, polega na ich ręcznym lub mechanicznym myciu wraz z usuwaniem graffiti raz na kwartał. W trakcie realizacji zamówienia ilość urządzeń sygnalizacji świetlnych i urządzeń ITS podlegających konserwacji nie ulegnie zmianie. Szczegółowy zakres i warunki wykonania zamówienia, określają następujące dokumenty: 1) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych związanych z naprawami awaryjnymi urządzeń sygnalizacji świetlnych, 2) specyfikacja wykonania prac konserwacyjnych, 3) wykaz sygnalizacji świetlnych, 4) wykazy urządzeń ITS, 5) kosztorys ofertowy zawierający przedmiar przewidywanych napraw awaryjnych, 6) wycena prac konserwacyjnych, 7) umowa..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.23.10.00-5, 45.23.32.94-6, 50.23.22.00-2, 50.33.44.00-9.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
31.12.2015.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Przedsiębiorstwo Instalacyjne s.j. Eugeniusz Jankowiak, Wojciech Tomczak (Lider konsorcjum) , {Dane ukryte}, 85-502 BYDGOSZCZ, kraj/woj. kujawsko-pomorskie.
  • SPRINT S.A. (Partner konsorcjum), {Dane ukryte}, 10-062 OLSZTYN, kraj/woj. warmińsko-mazurskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 2317073,18 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    1876765,98


  • Oferta z najniższą ceną:
    1876765,98
    / Oferta z najwyższą ceną:
    1876765,98


  • Waluta:
    PLN .


Adres: Toruńska 174 A, 85-844 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie
Dane kontaktowe: email: zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl
tel: 52 5822723
fax: 52 5822777
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-12-13
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 32296620150
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-11-26
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 383 dni
Wadium: 1 ZŁ
Szacowana wartość* 33 PLN  -  50 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 96%
WWW ogłoszenia: www.zdmikp.bydgoszcz.pl
Informacja dostępna pod: Bezpłatnie na stronie internetowej Zamawiającego.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45231000-5 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233294-6 Instalowanie sygnalizacji drogowej
50232200-2 Usługi w zakresie konserwacji sygnalizacji ulicznej
50334400-9 Usługi w zakresie konserwacji systemu komunikacji
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku Przedsiębiorstwo Instalacyjne s.j. Eugeniusz Jankowiak, Wojciech Tomczak (Lider konsorcjum)
BYDGOSZCZ
2016-01-12 938 382,00
Konserwacja i remonty urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z urządzeniami ITS zlokalizowanymi na terenie Miasta Bydgoszczy w 2016 roku SPRINT S.A. (Partner konsorcjum)
OLSZTYN
2016-01-12 938 382,00