TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
ND Nr dokumentu 126861-2014
PD Data publikacji 12/04/2014
OJ Dz.U. S 73
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 09/04/2014
DT Termin 24/04/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 51900000 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
OC Pierwotny kod CPV 51900000 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
RC Kod NUTS PL214
IA Adres internetowy (URL) http://www.pkpenergetyka.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

12/04/2014    S73    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona 

Polska-Kraków: Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

2014/S 073-126861

Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe

Usługi

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy
ul. Kamienna 14
Punkt kontaktowy: 31-403 Kraków, ul. Kamienna 14
Osoba do kontaktów: Jerzy Miłek
31-403 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 697040601
E-mail: j.milek@pkpenergetyka.pl
Faks: +48 123515905

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: http://www.pkpenergetyka.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sektor elektroenergetyczny
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez podmiot zamawiający:
Włączenie do systemu zdalnego sterowania urządzeń w nowo budowanych i modernizowanych obiektach zasilania wraz z dostawą niezbędnych urządzeń i materiałów (15 podstacji trakcyjnych i 4 kabiny sekcyjne) w ramach zadania Modernizacja układów zasilania sieci trakcyjnej magistrali kolejowej E 30
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 5: Usługi telekomunikacyjne

Kod NUTS PL214

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
1. Dostawa niezbędnych urządzeń i materiałów między innymi nowych szaf obiektowych łącznie ze sterownikami komunikacyjnymi do nowo budowanych i modernizowanych podstacji trakcyjnych (PT) oraz kabin sekcyjnych (KS) leży po stronie wykonawcy. Kabiny sekcyjne wyposażone są w sterowniki komunikacyjne
2. Wykonanie komunikacji między obiektami, realizującej
uzależnienia kabinowe i podstacyjne. Komunikacja służąca przekazywaniu
uzależnień powinna być oparta na niezależnej, bezpośredniej transmisji między-obiektowej
3. W obiektach będzie ułożona magistrala CANBUS A oraz CANBUS B.
4. Aktualne dane związane ze zobrazowaniem stanu istniejącego znajdują się w NC Kraków i NC Rzeszów.
5. Równolegle do prac objętych tym zadaniem prowadzone są odrębnie prace modernizacyjne w NC Kraków, docelowo przewiduje się włączenie wszystkich obiektów do NC Kraków
6. Włączenie systemu sygnalizacji pożaru, sygnalizacji włamania oraz pozostawienie rezerwy w celu rozbudowania systemu (system p.poż – sygnał uszkodzenia systemu, pożaru, uszkodzenia linii) (system włamania – sygnał załączenia alarmu, wyłączenia, włamania, awarii) (system monitoringu wizyjnego – sygnał braku zasilania).
7. Szafa zdalnego sterowania w podstacji trakcyjnej (PT) powinna zostać wyposażona w moduł komunikacyjny z rejestratorem systemu wizyjnego w celu pobrania obrazu z kamer i wyświetlenie obrazu z pojedynczej kamery lub wszystkich kamer na danym obiekcie w centrum zdalnego sterowania (wielkość przesyłanych danych powinna zostać zoptymalizowana do szybkości łącz na podstacji trakcyjnej tak, aby wyświetlenie kamer w NC nie wprowadzało pogorszenia pozostałych warunków transmisji). System zdalnego sterowania powinien kompilować obraz z sygnału SDK.
8. Wykonawca wykona wszelkie prace związane z wdrożeniem (zabudowa i uruchomienie) i opracuje program prób funkcjonalnych urządzeń wchodzących w skład systemu zdalnego sterowania urządzeniami zasilania elektroenergetycznego wg standardów przyjętych w PKP Energetyka S.A., które zapewniają zachowanie jednolitego systemu, umożliwiającego swobodne zmiany granic sterowanych obiektów z danej nastawni centralnej (NC), rozbudowę systemu zdalnego sterowania na danej NC, czy też współpracę systemów na granicy sterowania pomiędzy poszczególnymi NC.
9. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania się do standardów i wymagań, które zawarte są w załączonym do SIWZ opracowaniu pt.: „Wytyczne dla budowy i eksploatacji systemów zdalnego sterowania urządzeniami zasilania elektroenergetycznego” ver. 2.3. zwane dalej Wytycznymi, które stanowią załącznik nr 4 do SIWZ.
10. Realizacja prac w obiektach polegać ma na:
a) zależnie od prowadzonych prac modernizacyjnych, włączenie demontowanych urządzeń z systemu zdalnego sterowania NC Kraków i NC Rzeszów przy zachowaniu ciągłości sterowania pozostałymi urządzeniami. Prace te należy uzgadniać z dyspozytorem zasilania ( z niezbędnym wyprzedzeniem) oraz wykonywać w obecności pracownika PKP Energetyka, Na bieżąco aktualizować zobrazowanie w NC Kraków i NC Rzeszów.
b) Włączaniu nowo zabudowanych urządzeń (wraz z aktualizacją oprogramowania i zobrazowania w NC), do nowego systemu zdalnego sterowania z NC Kraków i NC Rzeszów.
c) Wykonaniu prac związanych z wizualizacją obiektów (podstacja trakcyjna lub kabina sekcyjna) w NC Kraków i Rzeszów pod nadzorem autorskim producenta oprogramowania, oraz zgodnie z wcześniej uzgodnionym schematem zaakceptowanym przez Zamawiającego.
d) Wykonaniu zobrazowania stanów urządzeń na podstacji trakcyjnej i kabinie sekcyjnej nie powinno odbiegać od dotychczas przyjętego schematu zobrazowania, forma prezentacji CCTV, sposób wyboru danej lokalizacji, oraz sposób wyświetlania stanowiska sterowanego u dyspozytora lub sygnałów włamania czy też p.poż. powinien zostać przedstawiony w formie pisemnej do Zakładu PKP Energetyka w celu zaakceptowania.
e) montażu szaf obiektowych ze sterownikami komunikacyjnymi, terminali podstacyjnych.
11. Wykonawca powinien ściśle współpracować z projektantami i dostawcami urządzeń zabudowanych w obiektach zasilania PT/KS.
12. Wykonawca zobowiązany jest do ścisłej współpracy z firmami prowadzącymi modernizację NC Kraków i serwisującymi system zdalnego sterowania w NC Kraków i NC Rzeszów.
13. Na czas wykonywania prac modernizacyjnych dopuszcza się brak uzależnień PT/KS.
14. Wykonaniu kompletnych prób funkcjonalnych i ruchowych (po zakończeniu robót) celem potwierdzenia prawidłowej pracy urządzeń w systemie sterowania zdalnego i lokalnego z nastawni centralnych w Krakowie i Rzeszowie.
15. Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie uzyskać od producentów sprzętu dostarczonego na PT/KS specyfikacje potrzebne do wykonania i uruchomienia systemu zdalnego sterowania. Wykonawca we własnym zakresie wykona prace związane ze skomunikowaniem wszystkich urządzeń jak i dokonaniem uzgodnień z firmą serwisową w celu uzyskania informacji na temat zasad przesyłania danych do centrum oraz wykonywania zmian w zobrazowaniu.
16. Wykonawca zobowiązany jest do zintegrowania wszystkich urządzeń znajdujących się na obiekcie, celem włączenia do zdalnego sterowania.
17. Prace powinny być przeprowadzone z zachowaniem ciągłości zdalnego sterowania modernizowanych podstacji trakcyjnych oraz kabin sekcyjnych.
18. W trakcie prac Wykonawca dowodnie przeszkoli wszystkich pracowników wyznaczonych przez PKP Energetyka S.A. w zakresie obsługi systemów zdalnego sterowania.
19. Wykonawca zobowiązany jest dokonywać na bieżąco zmian w zobrazowaniu w NC Kraków i NC Rzeszów do momentu zakończenia wszystkich prac związanych z modernizacją obiektów.
20. Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą w 4 egzemplarzach dla każdego obiektu w formie papierowej oraz 1 egzemplarz w formie elektronicznej (edytowalnej).
Przekazanie dokumentacji powinno nastąpić przed zgłoszeniem do odbioru prac (zaakceptowanie dokumentacji musi zostać potwierdzone pisemnie przez Zamawiającego
21. Dokumentacja powinna zawierać rzeczywiste rozmieszczenie wszystkich podzespołów w szafie zdalnego sterowania, opisy wszystkich elementów, schematy ideowe oraz blokowe złożonego układu, dokumentacje techniczne urządzeń.
22. Łączność NC Kraków i Rzeszów ze stanowiskami sterowanymi odbywać się będzie:
— drogą przewodową, przy wykorzystaniu istniejących kabli łączności telekomunikacyjnej PKP – zamawiający wskaże numery łącz na głowicy/przełącznicy,
— drogą łączności bezprzewodowej GPRS,
— VPN – jeśli będzie odpowiednia infrastruktura informacyjna, Router VPN (FortiGate) dostarczy PKP Energetyka.
23. Wykonawca zapewnia serwis gwarancyjny (36 miesięczny okres gwarancji i rękojmi).
24. Wykonawca dostarczy:
a) atesty dla wbudowanych materiałów,
b) DTR dla poszczególnych urządzeń,
c) licencję zastosowanego oprogramowania wraz z kopią bezpieczeństwa oprogramowania,
d) instrukcję testowania poprawności działania,
e) urządzenia z opisem procedur testowych,
f) urządzenie testujące z oprogramowaniem.
25. Zastosowane rozwiązania powinny zapewniać:
a) wykorzystanie modemów komunikacyjnych pracujących w standardach GPRS/3G,
b) diagnostykę kart SIM z adresem IP zainstalowanych w urządzeniach sterowania poprzez protokół ICMP z sieci IP określonej przez Zamawiającego,
c) poprawną pracę obu torów komunikacyjnych zarówno z podstawowym jak i rezerwowym zestawem sterowania w NC,
d) spójność telesterowania i telesygnalizacji w obu torach transmisyjnych,
e) sygnalizację określającą sprawność istniejących torów transmisyjnych,
f) sygnalizację określającą aktywność aktualnie wykorzystywanych torów transmisyjnych.
g) zachowanie pełnej redundancji sprzętowej i programowej obu torów transmisyjnych,
h) realizację uzależnień pomiędzy obiektami, tj. urządzeniami podstacji trakcyjnych i kabin sekcyjnych zgodnie z załącznikiem nr 6.
Charakterystyka nowego systemu zastosowanego w modernizowanych i nowo budowanych podstacjach trakcyjnych i kabinach sekcyjnych.
Podstacja trakcyjna:
Ze względu na konfigurację podstacji, gdzie aparatura zlokalizowana jest w różnych jej częściach, przyjęto system „inteligencji rozproszonej” charakteryzujących się wielością sterowników obiektowych połączonych ze sobą podwójną siecią CANBUS/RS-485 – podstawową i rezerwową. Charakterystyczne dla tego systemu jest to, że transmisja odbywa się w układzie „multimaster”, co oznacza, że za protokół odpowiadają wszyscy jego uczestniczy, a wymiana informacji odbywa się dotąd, dopóki istnieją przynajmniej dwa sprawne urządzenia dołączone do magistrali informacyjnej.
W podstacjach trakcyjnych przewidziano sterowniki obiektowe:
a) Rozdzielni 110 kV,
b) Rozdzielni SN 15 kV,
c) Rozdzielni 3 kV DC,
d) Rozdzielni potrzeb własnych 220V DC – RS,
e) Rozdzielni potrzeb własnych 230V AC – RZ,
f) Odłączników sieci trakcyjnej USO,
g) Innych urządzeń: elektroniczne zabezpieczenie ziemnozwarciowe (EZZ), UPS, urządzenie ochrony podnapięciowej (NAP).
Sterownik komunikacyjny podstacji SKP poprzez układ łączności powinien umożliwiać włączenie urządzeń w system zdalnego sterowania z Nastawni Centralnej Kraków lub Rzeszów. Sterowanie lokalne podstacją realizowane będzie przy pomocy terminala obsługi z ekranem i klawiaturą.
Sterownik komunikacyjny podstacji winien pracować na identycznym jak NC Kraków i Rzeszów zestawie danych zarówno systemowych jak i graficznych.
Sterownik komunikacyjny podstacji SKP powinien umożliwiać prezentację danych archiwalnych składowanych w jego bazie - archiwizacja zdarzeń w bazie danych sterownika komunikacyjnego – okres minimum 14 dni.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

51900000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Informacje o częściach zamówienia
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca będzie zobowiązany zabezpieczyć ofertę wadium w jednej z form określonych w art. 45 ust 6 ustawy Pzp w wysokości 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy złotych) oraz gwarancje należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wartości brutto umowy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.1.4)Inne szczególne warunki:
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Do wniosku, należy dołączyć następujące dokumenty:
1) aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej (nie starszy niż 6 miesięcy od daty składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu), wraz z pełnomocnictwem dla osób podpisujących wniosek o dopuszczenie do udziału w przetargu (o ile nie są wyszczególnieni imiennie w rejestrze) do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej wniosek,
2) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4–8 ustawy
– Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
3) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy – Prawo zamówień publicznych, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
4) zaświadczenie z właściwego urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległości płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów wymienionych w pkt 1, 3 i 4, składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
c) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymane w całości wykonanie decyzji właściwego organu.
Zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 2, wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, że:
a) posiada uprawnienia niezbędne do wykonania zamówienia,
b) dysponuje niezbędną wiedzą i doświadczeniem w zakresie systemu zdalnego sterowania, a także potencjałem technicznym i pracownikami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia,
c) znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
d) nie podlega wykluczeniu z postępowania stosownie do postanowień art. 24 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Potencjał ekonomiczny wykonawcy powinien zapewniać wykonanie zadania.
W celu potwierdzenia, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia , do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:
a) Rachunek zysków i Strat a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzenia sprawozdania finansowego inne dokumenty określające obroty oraz zobowiązania i należności za ostatni rok obrotowy – w wysokości nie mniejszej niż 3 000 000 PLN.
b) polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w kwocie nie niższej niż wartość brutto składanej oferty i okresie obowiązywania zamówienia.
c) informacji z banku w którym wykonawca posiada podstawowy rachunek bankowy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Dokumenty potwierdzające wiedzę , doświadczenie i osoby zdolne do wykonania przedmiotu zamówienia:
1.Zamawiający przy wykonywanych robotach zatrudni kierownika robót posiadającego aktualne uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami instalacyjnymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wymaganymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r.nr 243, poz. 1623 z późn. zm.);
2) kierownik robót musi posiadać aktualny dokument (zaświadczenie) potwierdzające przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów;
3) wykaz min. 2 (dwóch) zrealizowanych w okresie ostatnich trzech lat robót związanych z montażem/modernizacją urządzeń zdalnego sterowania, sterujących urządzeniami elektrotrakcyjnymi lub energetycznymi wraz z włączeniem ich do systemu zdalnego sterowania a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy– za ten okres odpowiadających swoim rodzajem pracom stanowiącymi przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania wraz z referencjami potwierdzającymi wykonanie ich z należytą starannością;
4) wykaz min. 2 (dwóch) zrealizowanych w okresie ostatnich 3 lat robót związanych z modernizacją lub budową nastawni centralnych sterującymi urządzeniami elektrotrakcyjnymi i energetycznymi a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres odpowiadających swoim rodzajem pracom stanowiącymi przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania wraz z referencjami potwierdzającymi wykonanie ich z należytą starannością;
5) kserokopie świadectw kwalifikacyjnych co najmniej 6 pracowników do eksploatacji urządzeń (E) i dozoru (D) powyżej 1 kV, .
2. Doświadczenie zawodowe:
1) Ocenie podlegać będzie doświadczenie zawodowe w okresie ostatnich 3 lat w zakresie zrealizowanych prac związanych z montażem/modernizacją urządzeń zdalnego sterowania sterujących urządzeniami elektrotrakcyjnymi lub energetycznymi wraz z włączeniem ich do systemu zdalnego sterowania, prac związanych z modernizacją lub budową nastawni centralnych sterującymi urządzeniami elektrotrakcyjnymi lub energetycznymi, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres, odpowiadających swoim rodzajem robotom stanowiącymi przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania wraz z referencjami potwierdzającymi wykonanie ich z należytą starannością.
2) Oceny spełnienia warunków zamawiający dokona przydzielając punkty według następującej zasady:
a) montaż/modernizacja urządzeń zdalnego sterowania sterujących urządzeniami elektrotrakcyjnymi lub energetycznymi stacji energetycznej (podstacji trakcyjnej, kabiny sekcyjnej lub rozdzielni energetycznej SN,WN)wraz z włączeniem ich do systemu zdalnego sterowania – 0,5 pkt za każdą stację energetyczną (podstację trakcyjną, kabinę sekcyjną lub rozdzielnię energetyczną SN,WN);
b) modernizacja/budowa nastawni centralnej sterującej urządzeniami elektrotrakcyjnymi i energetycznymi – 1 pkt za każdą nastawnię centralną;
c) za każdą realizacje zadania jak w p–pkt. a i b w obiektach sterowania będących własnością PKP EnergetykaS.A. uzyskana liczba pkt. za realizacje zostanie zwiększona przez pomnożenie o współczynnik 1,5;
Oceniane będą doświadczenia zdobyte w ciągu ostatnich trzech lat na podstawie dostarczonych referencji wystawionych przez właściciela lub zarządzającego urządzeniami sterowanymi. Do składania ofert zostaną zaproszeni tylko wykonawcy, którzy uzyskają minimum 15 punktów – nie więcej niż pięciu wykonawców.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczony
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
EUEZ6-5e-4202-20 /2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
24.4.2014 - 10:30
IV.3.5)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.7)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunki określone w części III.2.ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający będzie oceniał spełnienie warunków udziału w postępowaniu wg formuły "spełnia – nie spełnia" Niespełnienie przynajmniej jednego z warunków spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania.
2. Do składania ofert Zamawiający zaprosi maksymalnie 5 wykonawców, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów według kryteriów podanych w pkt III.2.3.
3. W przypadku, gdy nie będzie można dokonać zakwalifikowania 5 Wykonawców z uwagi na to, że dwóch lub więcej Wykonawców uzyska taką samą liczbę punktów, Zamawiający spośród nich wybierze tych Wykonawców,którzy wykonali zamówienia zgodnie z pkt. III.2.3) ppkt 2 ogłoszenia o zamówieniu o większej wartości łącznie(wyrażonej w PLN netto).
4. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane wyrażone w walucie innej niż PLN do oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP z dnia publikacji niniejszego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli dniem publikacji będzie sobota, wówczas jako kurs przeliczeniowy waluty Zamawiający przyjmie średnikurs NBP z pierwszego dnia roboczego poprzedzającego dzień publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
5. Wniosek musi być sporządzony w języku polskim w formie pisemnej. Wniosek wraz z załącznikami należyumieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie winno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem wykonawcy, zaadresowane: PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi, Zakład Południowy 31-403 Kraków. ul. kamienna 14. ,numer sprawy – EUEZ6-Ez5e-4202/20 /2014 – " Modernizacja układów zasilania sieci trakcyjnej magistrali kolejowej E 30
Włączenie do systemu zdalnego sterowania urządzeń w nowo budowanych i modernizowanych obiektach zasilania wraz z dostawą niezbędnych urządzeń i materiałów (15 podstacji trakcyjnych i 4 kabiny sekcyjne).
6. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy składać na adres PKP Energetyka S.A. Oddziałw Warszawie – Usługi, Zakład Południowy 31-403 Kraków ul Kamienna 14 pok. 024 w godz. 8–14.
7. Wszystkie dokumenty powinny być składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem). Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
8. W przypadku składania oświadczeń lub podpisywania jakichkolwiek dokumentów przez Pełnomocnika wymagany jest oryginał lub notarialnie poświadczony odpis pełnomocnictwa, wystawionego na reprezentanta Wykonawcy (jeżeli pełnomocnictwo nie wynika wprost z dokumentu określającego status prawny Wykonawcy).
9. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez wykonawcę.
10. Wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów powinien być złożony w sposób uniemożliwiający przypadkowe zdekompletowanie (np. zszyty, zbindowany). Zaleca się by wszystkie strony wniosku były ponumerowane oraz parafowane przez uprawionego przedstawiciela Wykonawcy.
11. Na etapie składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie przewiduje się udzielania wyjaśnień oraz odpowiedzi na zapytania.
12. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych pkt III.2.1 ogłoszenia.
13. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (art. 26 ust. 2b ustawy Pzp) – w formie oryginału.
14. Z treści zobowiązania lub załączonych do niego dokumentów musi wynikać zakres udostępnionych zasobów i sposób ich wykorzystania przy realizacji zamówienia. Jeśli zobowiązanie dotyczy udostępnienia wiedzy i doświadczenia, to także zakres i okres udziału podmiotu trzeciego przy wykonywaniu zamówienia, a także charakter stosunku jaki będzie łączył podmiot trzeci z Wykonawcą. Za rzeczywiste dysponowanie przez Wykonawcę udzielonym zasobem wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna wyłącznie bezpośredni udział podmiotu trzeciego w wykonaniu prac objętych zobowiązaniem udostępnienia wiedzy i doświadczenia przez cały okres realizacji tych prac.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 22458887801

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.4.2014
TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
ND Nr dokumentu 304049-2014
PD Data publikacji 06/09/2014
OJ Dz.U. S 171
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 03/09/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 51900000 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
OC Pierwotny kod CPV 51900000 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

06/09/2014    S171    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona 

Polska-Kraków: Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

2014/S 171-304049

PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy, ul. Kamienna 14, 31-403 Kraków, ul. Kamienna 14, Osoba do kontaktów: Jerzy Miłek, Kraków31-403, POLSKA. Tel.: +48 697040601. Faks: +48 123515905. E-mail: j.milek@pkpenergetyka.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 4.9.2014, 2014/S 169-301040)

Przedmiot zamówienia:
CPV:51900000

Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

Zamiast: 

II.2.1) Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

EUR

Powinno być: 

II.2.1) Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

PLN


TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
ND Nr dokumentu 301040-2014
PD Data publikacji 04/09/2014
OJ Dz.U. S 169
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 03/09/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 51900000 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
OC Pierwotny kod CPV 51900000 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
IA Adres internetowy (URL) http://www.pkpenergetyka.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

04/09/2014    S169    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona 

Polska-Kraków: Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

2014/S 169-301040

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy
ul. Kamienna 14
Punkt kontaktowy: 31-403 Kraków, ul. Kamienna 14
Osoba do kontaktów: Jerzy Miłek
31-403 Kraków
Polska
Tel.: +48 697040601
E-mail: j.milek@pkpenergetyka.pl
Faks: +48 123515905

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: http://www.pkpenergetyka.pl

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sektor elektroenergetyczny
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Właczenie do systemu zdalnego sterowania urzadzeń w nowobudowanych i modernizowanych obiektach zasilania wraz z dostawą niezbędnych urzadzeń i materiałów ( 15 podstacji trakcyjnych i 4 kabiny sekcyjne) w ramach realizowanego projektu ,,Modernizacja ukladów zasilania sieci trakcyjnej magistrali kolejowej E-30).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Właczenie do systemu zdalnego sterowania urzadzeń w nowobudowanych i modernizowanych obiektach zasilania wraz z dostawą niezbędnych urzadzeń i materiałów ( 15 podstacji trakcyjnych i 4 kabiny sekcyjne) w ramach realizowanego projektu ,, Modernizacja ukladów zasilania sieci trakcyjnej magistrali kolejowej E-30).
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

51900000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 1 600 000 i najwyższa oferta 1 935 000 EUR
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
EUEZ^-5e-4202-20/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 73-126861 z dnia 12.4.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Udzielenie zamówienia i jego wartość
Zamówienie nr: 1
V.1.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
17.6.2014
V.1.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.1.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

KOMSSTER sp z o.o
{Dane ukryte}
02-436 Warszawa
Polska

V.1.4)Informacje na temat wartości zamówienia
V.1.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
V.1.6)Cena zapłacona za zakupy okazyjne

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.9.2014

Adres: ul. Kamienna 14, 31-403 Kraków
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: m.skalski@pkpenergetyka.pl
tel: +48 123515988
fax: +48 123931986
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-04-24
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 12686120141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-04-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.pkpenergetyka.pl
Informacja dostępna pod: PKP Energetyka S.A. Oddział w Warszawie – Usługi Zakład Południowy
ul. Kamienna 14, 31-403 kraków, woj. małopolskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
51900000-1 Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa maszyn i urządzeń przeznaczonych do budowy napowietrznych linii energetycznych WN KOMSSTER sp z o.o
Warszawa
2014-06-17 0,00