TI Tytuł Polska-Łódź: Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
ND Nr dokumentu 179020-2014
PD Data publikacji 28/05/2014
OJ Dz.U. S 102
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Kuratorium Oświaty w Łodzi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 26/05/2014
DT Termin 04/06/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 55240000 - Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
OC Pierwotny kod CPV 55240000 - Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.kuratorium.lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/05/2014    S102    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Łódź: Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych

2014/S 102-179020

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Kuratorium Oświaty w Łodzi
al. Kościuszki 120a
Osoba do kontaktów: Małgorzata Pietrusińska
90-446 Łódź
POLSKA
E-mail: mpietrusinska@kuratorium.lodz.pl

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.kuratorium.lodz.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: rządowa administracja zespolona
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usługa polegająca na zorganizowaniu na terenie kraju kolonii letnich dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 17: Usługi hotelarskie i restauracyjne

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie wypoczynku letniego na terenie kraju dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego z województwa łódzkiego.
Zadanie I - organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 173 dzieci ze szkół podstawowych z powiatów: bełchatowski - 62 dzieci, piotrkowski – 41 dzieci, radomszczański - 70 dzieci.
Termin realizacji zamówienia: 1 lub 2 turnusy – w wybranym przez wykonawcę terminie od 28.6.2014 r.-30.8.2014 r.
Uwaga: W przypadku organizacji kolonii w dwóch turnusach zamawiający wymaga, aby wykonawca nie dzielił liczby dzieci z danego powiatu.
Zadanie II - organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 186 dzieci ze szkół podstawowych z Łodzi.
Termin realizacji zamówienia: 1 lub 2 turnusy – w wybranym przez wykonawcę terminie od 28.6.2014 r.-30.8.2014 r.
2. Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia dla zadań od I i II.
2.1. Przez obiekt kolonijny rozumie się budynek lub zespół budynków, pawilon lub zespół pawilonów zlokalizowanych w jednym kompleksie i bezpośrednio ze sobą sąsiadujących, położony z dala od dróg i ulic o dużym natężeniu ruchu samochodowego (tzn. co najmniej 100 m). Obiekt przeznaczony na placówkę wypoczynku dzieci musi spełniać wymogi dotyczące bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, warunków higieniczno-sanitarnych oraz ochrony środowiska określonych przepisami: o ochronie przeciwpożarowej, Prawo budowlane, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i o ochronie środowiska. Zamawiający nie dopuszcza zakwaterowania w szkołach tj. w izbach lekcyjnych. Zamawiający preferuje zakwaterowanie na parterze oraz I piętrze i nie dopuszcza zakwaterowania dzieci na kondygnacjach powyżej II – piętra.
2.2. Obiekt kolonijny, w którym będzie zorganizowany wypoczynek dzieci winien spełniać co najmniej następujące wymogi:
a/ Zakwaterowanie dzieci pokojach, maksymalnie 5 osobowych, wyposażonych w łóżka lub tapczany z pościelą, oddzielne dla każdego dziecka zakwaterowanego w pokoju. Zamawiający nie dopuszcza łóżek piętrowych oraz miejsc do spania na „paletach”.
b/ Pełny węzeł sanitarny z ciepłą i zimną wodą przez całą dobę, w łazienkach usytuowanych w pokoju lub na korytarzu kondygnacji, na której będą zakwaterowane dzieci. W łazienkach nie dopuszcza się pleśni i zagrzybienia na fugach ścian, brodzika i kabiny prysznicowej.
Zamawiający zaznacza, że nie dopuszcza usytuowania łazienek na zewnątrz budynku, w którym będą zakwaterowane dzieci. Zamawiający wymaga, aby łazienki były sprzątane codziennie przez pracownika ośrodka kolonijnego.
c/ Każdy pokój musi być wyposażony: co najmniej w szafę z wieszakami i półkami w ilości zapewniającej rozpakowanie bagażu przez każde dziecko zakwaterowane w pokoju, stół, dwa krzesła oraz szafki nocne po jednej dla każdego dziecka zakwaterowanego w pokoju lub otwarte półki po jednej dla każdego dziecka. Zamawiający wymaga, aby meble pokojowe nie były zniszczone tzn. uszkodzone, połamane, odrapane, popisane napisami, w szczególności wulgarnymi.
d/ Posiadać jadalnię usytuowaną na terenie obiektu kolonijnego.
e/ Posiadać oddzielną świetlicę wyposażoną w: TV, video, sprzęt audio oraz różne gry świetlicowe dla grupy co najmniej 20 dzieci, książki, czasopisma młodzieżowe oraz wydzielone, odrębne sale do prowadzenia zajęć warsztatowych (patrz warunek udziału odpowiedni dla ZADANIA).
f/ Posiadać oddzielne dla chorych dziewcząt i chłopców izolatki z łazienką lub węzłem sanitarnym (umywalka + wc).
g/ Teren obiektu kolonijnego musi być oświetlony latarniami elektrycznymi i otoczony ogrodzeniem (z wyłączeniem ogrodzenia naturalnego: np. żywopłot, tuje, drzewa i krzewy), które zabezpiecza wejście/wyjście do i z obiektu.
h/ Dysponować dostępem do boisk sportowo-rekreacyjnych na terenie obiektu lub w odległości do 300 m od niego. Ponadto Wykonawca winien wykazać, że dysponuje i przed rozpoczęciem każdego turnusu będzie dysponował co najmniej następującym sprzętem sportowo-rekreacyjnym: co najmniej 10 piłek do siatkówki, 1 siatka do gry w piłkę siatkową, 5 piłek do gry w piłkę nożną, stół do ping-ponga (2 komplety rakietek do gry), 20 skakanek, 10 kompletów (rakietek) do gry w badmintona.
i/ Posiadać aktualną na rok 2014 r. opinię właściwej miejscowo straży pożarnej o dopuszczeniu obiektu do zorganizowania w nim wypoczynku dla dzieci i młodzieży lub aktualny protokół właściwej miejscowo straży pożarnej, który dopuszczaj obiekt do użytkowania, jeśli wykonawca nie dysponuje aktualną opinią w dniu składania ofert.
2.3. Organizacja wypoczynku musi być zgodna z wymogami rozporządzenia MEN z dn. 21.01.1997 r. w sprawie warunków jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. z 1997 r. Nr 12 poz. 67 z późn. zm.), a ponadto obejmować:
a/ 14-dniowy pobyt dzieci w ośrodku /w tym 13 noclegów/. Przez 14 dniowy pobyt rozumie się 13 noclegów i 14 pełnych dziennych posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Zamawiający wymaga, aby wykonawca dzienną stawkę tzw. wsadu do kotła przyjął w wysokości 18 zł/dziecko. Wsad do kotła będzie musiał być przez wykonawcę udokumentowany dziennym raportem żywieniowym, który powinien zawierać, w szczególności: dane o liczbie żywionych dzieci w danym dniu, jadłospis, zlecenie wydania z magazynu produktów żywnościowych.
Żywienie uczestników wypoczynku powinno odbywać się zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia określonymi w odrębnych przepisach.
b/ Pierwszy dzień pobytu dzieci na koloniach rozpoczyna się obiadem po przyjeździe dzieci do ośrodka bez względu na godzinę przyjazdu.
c/ Ostatni dzień pobytu dzieci na koloniach kończy się śniadaniem i wydaniem dzieciom suchego prowiantu na drogę powrotną. Wartość paczki stanowiącej suchy prowiant będzie stanowiła dzienną stawkę tzw. „wsadu do kotła” tj. 18 zł, na które składa się śniadanie z pierwszego dnia oraz obiad, podwieczorek i kolacja z ostatniego dnia pobytu dzieci na koloniach.
d/ Uczestnicy wypoczynku muszą mieć stały dostęp do napojów (woda, soki, herbata, kompot).
2.4. Realizacja programu wypoczynku, na który składają się:
a/ warsztaty - obejmujące wymaganą przez zamawiającego liczbę godzin odpowiednio dla ZADANIA od I – II i dla każdej grupy kolonijnej;
b/ oferta programowa zawierająca takie jej elementy jak: co najmniej 3 zabawy quizowe, 3 konkursy z nagrodami rzeczowymi i dyplomami, 3 dyskoteki, 2 ogniska, kolonijną olimpiadę sportową;
c/ wykonawca może ofertę programową rozszerzyć o wycieczki autokarowe, rowerowe, piesze.
2.5. Opieka pedagogiczna wychowawców w czasie przejazdu na kolonie poprzez opiekę w czasie pobytu dzieci na kolonii aż do wydania dzieci rodzicom lub prawnym opiekunom w miejscu przyjazdu dzieci z kolonii. Zamawiający nie dopuszcza sytuacji, w której w czasie podróży dzieci na i z kolonii, opiekę będzie sprawowała inna osoba niż wychowawcy przypisani do każdej grupy kolonijnej.
2.6. Pełna opieka medyczna przez 24 godz/dobę (pielęgniarka na stałe, a lekarz na wezwanie). Wykonawcę obowiązuje zabezpieczenie apteczki w podstawowe leki i materiały opatrunkowe do udzielenia, w razie konieczności pierwszej pomocy przedlekarskiej.
2.7. Koszty przejazdu dzieci do miejsca wypoczynku i z powrotem, sprawnymi technicznie autokarami, które w dniu wyjazdu (podstawienia autokaru na miejsce zbiórki) posiadają wszystkie aktualne przeglądy i dokumenty wymagane do przewozu pasażerów. Zamawiający nie dopuszcza przewozu dzieci w godzinach 22.00 – 6.00.
Miejscowością wyjazdu dzieci na kolonie będzie:
dla ZADANIA I – Bełchatów, Radomsko, Sulejów, Piotrków Trybunalski
dla ZADANIA II – Łódź
Zamawiający zastrzega sobie prawo, poddania podstawionego autokaru oraz kierowcy/ów kontroli przez policję.
2.8. Koszty ubezpieczenia dzieci w czasie podróży i pobytu dzieci na koloniach, w tym od następstw nieszczęśliwych wypadków.
2.9. Doposażenie w podstawowe przedmioty codziennego użytku (np. środki higieny osobistej, niezbędną odzież, obuwie) uczestników tego wymagających. Dokumentację potwierdzającą fakt wydania dzieciom dodatkowego doposażenia Wykonawca będzie zobowiązany okazywać do wglądu podczas kontroli kolonii.
3. Zamawiający dopuszcza zmianę liczby uczestników kolonii w stosunku do tej określonej w SIWZ (odrębnie dla każdej części zadania), o +/- 15 %. Dokładną liczbę dzieci, skierowanych na kolonie, zamawiający określi najpóźniej w dniu podpisania umowy.
W takim przypadku wartość zamówienia będzie wyliczona według następującej formuły:
Ilość dzieci x ofertowa cena (brutto) skierowania 1 dziecka.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

55240000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zamawiający zamierza zlecić organizację wypoczynku letniego dla 359 dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 28.6.2014. Zakończenie 30.8.2014

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Usługa polegająca na zorganizowaniu na terenie kraju kolonii letnich dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego.
1)Krótki opis
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

55240000

3)Wielkość lub zakres
organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego
dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 173 dzieci ze szkół podstawowych z powiatów: bełchatowski - 62 dzieci, piotrkowski – 41 dzieci, radomszczański - 70 dzieci.
Termin realizacji zamówienia: 1 lub 2 turnusy – w wybranym przez wykonawcę terminie
od 28.06.2014 r. - 30.08.2014 r.
UWAGA: W przypadku organizacji kolonii w dwóch turnusach zamawiający wymaga, aby wykonawca nie dzielił liczby dzieci z danego powiatu.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 28.6.2014. Zakończenie 30.8.2014
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający dopuszcza zmianę liczby uczestników kolonii w stosunku do tej określonej w SIWZ
(odrębnie dla każdej części zadania), o +/- 15 %. Dokładną liczbę dzieci, skierowanych na kolonie,
zamawiający określi najpóźniej w dniu podpisania umowy.
Część nr: 2 Nazwa: Usługa polegająca na zorganizowaniu na terenie kraju kolonii letnich dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego.
1)Krótki opis
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

55240000

3)Wielkość lub zakres
organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego
dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 186 dzieci ze szkół podstawowych z Łodzi.
Termin realizacji zamówienia: 1 lub 2 turnusy – w wybranym przez wykonawcę terminie
od 28.06.2014 r. - 30.08.2014 r.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 28.6.2014. Zakończenie 30.8.2014
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający dopuszcza zmianę liczby uczestników kolonii w stosunku do tej określonej w SIWZ
(odrębnie dla każdej części zadania), o +/- 15 %. Dokładną liczbę dzieci, skierowanych na kolonie,
zamawiający określi najpóźniej w dniu podpisania umowy.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Warunkiem wystawienia przez “Przyjmującego zamówienie” faktury za wykonaną usługę jest akceptacja przez Zamawiającego sprawozdania merytorycznego – załącznik Nr 1 do umowy.
2. “Przyjmujący zamówienie” do faktury zobowiązany jest załączyć rozliczenie finansowe – załącznik Nr 2 do umowy wraz z potwierdzeniem zapłaty faktur oraz wszelkich zobowiązań wynikających z podpisanych umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych. Wymóg ten nie dotyczy faktur za artykuły spożywcze, ujętych w raportach żywieniowych. Ponadto “Przyjmujący zamówienie” do rozliczenia finansowego zobowiązany jest dołączyć zestawienia dziennych raportów żywienia zawierających: dane o ilości żywionych dzieci, jadłospis, zlecenie wydania z magazynu produktów żywnościowych.
3. W przypadku zlecenia części usługi podwykonawcom, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do faktury pisemne oświadczenie podwykonawców o uiszczeniu przez Wykonawcę wszelkich, wymagalnych w dacie wystawiania faktury, należności przysługujących im za zrealizowaną usługę na podstawie umowy z wykonawcą, zawartej za pisemną zgodą Zamawiającego. W przypadku niedostarczenia przez Wykonawcę oświadczenia podwykonawców, Zamawiający ma prawo wstrzymać płatność wynagrodzenia, do czasu dostarczenia takich oświadczeń, a Wykonawca nie ma prawa do żądania od Zamawiającego odsetek.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada zaświadczenie o wpisie do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych, wydane przez marszałka województwa właściwego dla siedziby przedsiębiorcy, a jego aktualność potwierdzi wydrukiem z Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca udokumentuje, że w okresie ostatnich
3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy
- w tym okresie wykonał, co najmniej 3 usługi rozumiane jako turnusy. Każdy turnus polegał na kompleksowej organizacji 14 - dniowego wypoczynku obejmującego zakwaterowanie, wyżywienie, transport, realizację programu, zapewnienie opieki pedagogicznej i medycznej dla co najmniej połowy liczby dzieci określonej niniejszą SIWZ (rozdział III pkt 1) dla numeru zadania, na które wykonawca składa ofertę (warunek dotyczy ZADANIA I – II).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca udokumentuje, że posiada:
a) aktualne i opłacone na dzień składania ofert ubezpieczenie OC lub zabezpieczenie finansowe w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 5 ustawy o usługach turystycznych z 29 sierpnia 1997 r. (tj. Dz. U. z 2004 r Nr 223 poz. 2268 z późn. zm.) oraz w rozporządzeniu Ministra Finansów z 16 grudnia 2010 r. (Dz. U. z 2010 r. Nr 238 poz. 1584) w sprawie minimalnej wysokości sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej wymaganej w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych - na kwotę min. 4 500 EUR.
UWAGA: Jeśli wykonawca składa ofertę na dwa ZADANIA winien jest udokumentować, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość nie mniejszą niż 9 000 euro.
W sytuacji gdy ubezpieczenie OC nie obejmuje okresu zamówienia, na który wykonawca składa ofertę, wymagane jest złożenie przez wykonawcę zobowiązania o gotowości odnowienia polisy OC.
b) środki finansowe na rachunku bankowym bądź w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej:
dla ZADANIA I - 95 000 PLN
dla ZADANIA II - 100 000 PLN
Uwaga: Jeśli wykonawca składa ofertę na dwa zadania winien jest udokumentować, że posiada środki finansowe na rachunku bankowym bądź w spółdzielczej kasie oszczędnościowo- kredytowej lub zdolność kredytową w wysokości równej co najmniej sumie kwot określonych przez Zamawiającego, dla poszczególnych ZADAŃ.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca udokumentuje, że w okresie ostatnich
3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy
- w tym okresie wykonał, co najmniej 3 usługi rozumiane jako turnusy. Każdy turnus polegał
na kompleksowej organizacji 14 - dniowego wypoczynku obejmującego zakwaterowanie,
wyżywienie, transport, realizację programu, zapewnienie opieki pedagogicznej i medycznej
dla co najmniej połowy liczby dzieci określonej niniejszą SIWZ (rozdział III pkt 1) dla numeru
zadania, na które wykonawca składa ofertę (warunek dotyczy ZADANIA I – II).
2. Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca udokumentuje, że dysponuje lub będzie
dysponował w dacie wykonywania zamówienia w miejscu jego wykonywania:
a/ Obiektem kolonijnym spełniającym co najmniej wymogi określone w SIWZ (rozdział III ust. 2 pkt
2.1 i 2.2) oraz aktualną na rok 2014 r. opinią właściwej miejscowo straży pożarnej o dopuszczeniu
obiektu do zorganizowania w nim wypoczynku dla dzieci i młodzieży lub aktualnym protokołem
właściwej miejscowo straży pożarnej dopuszczającym obiekt do użytkowania, jeśli wykonawca nie
dysponuje aktualną opinią w dniu składania ofert.
3. Warunek dysponowania:
a/ kierownikiem kolonii z uprawnieniami MEN z dn. 21.01.1997 r. (Dz. U. z 1997 r Nr 218 12 poz. 67
z póź. zm.) posiadającym minimum trzyletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika kolonii.
b/ Wychowawcami z uprawnieniami MEN z dn. 21.01.1997 r. (Dz. U. z 1997 r Nr 218 12 poz. 67 z póź.
zm.) i udokumentowanym (poprzez wskazanie dat, miejsca i organizatora wypoczynku),
doświadczeniem w pracy jako wychowawca kolonijny na co najmniej trzech, 14-dniowych
turnusach lub 4-ch turnusach 10 dniowych – warunek dotyczy ZADAŃ I –II.
Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby osoby pełniące funkcje kierownika i wychowawców
złożyły organizatorowi wypoczynku informację z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa
w art. 92a ust. 1a i 1b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r.
Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.).
UWAGA: Należy uwzględnić następujące zatrudnienie: 1 wychowawca na grupę 15 uczestników.
c/ Pielęgniarką z prawem wykonywania zawodu, zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 1996 r. o zawodach
pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1217 i Nr 219, poz. 1706); obecną w ośrodku
przez 24 h. Wymóg nie dotyczy ZADANIA XII.
Ponadto Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował:
Przy realizacji zadania nr I z zakresu warsztatów fotograficznych oprócz kadry wychowawców zgodnej z wymogami rozporządzenia MEN z dn. 21.01.1997 r., instruktorem fotografiki.
Ponadto Zamawiający wymaga, aby dla realizacji oferty programowej z zakresu fotografiki, wykonawca dysponował co najmniej następującymi pomocami dydaktycznymi: aparatami fotograficznymi (cyfrowymi) – min. 8 szt. oraz odrębną salą do obróbki zdjęć wraz
z dostępem do 3 komputerów z oprogramowaniem do obróbki zdjęć i drukarki do wydruku w kolorze, przy czym nie może to być świetlica ogólnie dostępna.
Przy realizacji zadania nr II z zakresu warsztatów fotograficznych oprócz kadry wychowawców zgodnej z wymogami rozporządzenia MEN z dn. 21.01.1997 r., instruktorem fotografiki.
Ponadto Zamawiający wymaga, aby dla realizacji oferty programowej z zakresu fotografiki, wykonawca dysponował co najmniej następującymi pomocami dydaktycznymi: aparatami fotograficznymi (cyfrowymi) – min. 8 szt. oraz salą do obróbki zdjęć wraz z dostępem
do 3 komputerów z oprogramowaniem do obróbki zdjęć i drukarki do wydruku w kolorze, przy czym nie może to być świetlica ogólnie dostępna.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. cena. Waga 50

2. standard obiektu. Waga 20

3. standard łazienek. Waga 10

4. oferta programowa. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ŁKO.WSiK.27.5.2014.MP
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 47-078811 z dnia 7.3.2014

IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.6.2014 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.6.2014 - 10:00

Miejscowość:

Łódź.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Przy formułowaniu zapisów niniejszego ogłoszenia i SIWZ zamawiający skorzystał z uprawnień wynikających z art. 5 ust. 1 ustawy Pzp.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy który ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieś szkodę w wyniuku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej, tj.: odwołanie oraz skarga na zasadach zawartych w dziale VI ustawy - Środki ochrony prawnej.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.Odwołanie wnosi sie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołanie wnosi się w terminach określnych w dziale VI Rozdział 2 ustawy - Środki ochrony prawnej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia orzeczenia przez Krajową Izbę Odwoławczą.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego.
8. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
9. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie nie przysługuje skarga kasacyjna.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
26.5.2014
TI Tytuł Polska-Łódź: Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
ND Nr dokumentu 237262-2014
PD Data publikacji 12/07/2014
OJ Dz.U. S 132
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Kuratorium Oświaty w Łodzi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 09/07/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 55240000 - Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
OC Pierwotny kod CPV 55240000 - Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.kuratorium.lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/07/2014    S132    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Łódź: Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych

2014/S 132-237262

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Kuratorium Oświaty w Łodzi
al. Kościuszki 120a
Osoba do kontaktów: Małgorzata Pietrusińska
90-446 Łódź
POLSKA
E-mail: mpietrusinska@kuratorium.lodz.pl

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.kuratorium.lodz.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: rządowa administracja zespolona
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Usługa polegająca na zorganizowaniu na terenie kraju kolonii letnich dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 17: Usługi hotelarskie i restauracyjne

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie wypoczynku letniego na terenie kraju dla dzieci bez zabezpieczenia socjalnego z województwa łódzkiego.
Zadanie I - organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 173 dzieci ze szkół podstawowych z powiatów: bełchatowski - 62 dzieci, piotrkowski – 41 dzieci, radomszczański - 70 dzieci.
Termin realizacji zamówienia: 1 lub 2 turnusy – w wybranym przez wykonawcę terminie od 28.6.2014 r.-30.8.2014 r.
Uwaga: W przypadku organizacji kolonii w dwóch turnusach zamawiający wymaga, aby wykonawca nie dzielił liczby dzieci z danego powiatu.
Zadanie II - organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 186 dzieci ze szkół podstawowych z Łodzi.
Termin realizacji zamówienia: 1 lub 2 turnusy – w wybranym przez wykonawcę terminie od 28.6.2014 r.-30.8.2014 r.
2. Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia dla zadań od I i II.
2.1. Przez obiekt kolonijny rozumie się budynek lub zespół budynków, pawilon lub zespół pawilonów zlokalizowanych w jednym kompleksie i bezpośrednio ze sobą sąsiadujących, położony z dala od dróg i ulic o dużym natężeniu ruchu samochodowego (tzn. co najmniej 100 m). Obiekt przeznaczony na placówkę wypoczynku dzieci musi spełniać wymogi dotyczące bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, warunków higieniczno-sanitarnych oraz ochrony środowiska określonych przepisami: o ochronie przeciwpożarowej, Prawo budowlane, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i o ochronie środowiska. Zamawiający nie dopuszcza zakwaterowania w szkołach tj. w izbach lekcyjnych. Zamawiający preferuje zakwaterowanie na parterze oraz I piętrze i nie dopuszcza zakwaterowania dzieci na kondygnacjach powyżej II – piętra.
2.2. Obiekt kolonijny, w którym będzie zorganizowany wypoczynek dzieci winien spełniać co najmniej następujące wymogi:
a/ Zakwaterowanie dzieci pokojach, maksymalnie 5 osobowych, wyposażonych w łóżka lub tapczany z pościelą, oddzielne dla każdego dziecka zakwaterowanego w pokoju. Zamawiający nie dopuszcza łóżek piętrowych oraz miejsc do spania na „paletach”.
b/ Pełny węzeł sanitarny z ciepłą i zimną wodą przez całą dobę, w łazienkach usytuowanych w pokoju lub na korytarzu kondygnacji, na której będą zakwaterowane dzieci. W łazienkach nie dopuszcza się pleśni i zagrzybienia na fugach ścian, brodzika i kabiny prysznicowej.
Zamawiający zaznacza, że nie dopuszcza usytuowania łazienek na zewnątrz budynku, w którym będą zakwaterowane dzieci. Zamawiający wymaga, aby łazienki były sprzątane codziennie przez pracownika ośrodka kolonijnego.
c/ Każdy pokój musi być wyposażony: co najmniej w szafę z wieszakami i półkami w ilości zapewniającej rozpakowanie bagażu przez każde dziecko zakwaterowane w pokoju, stół, dwa krzesła oraz szafki nocne po jednej dla każdego dziecka zakwaterowanego w pokoju lub otwarte półki po jednej dla każdego dziecka. Zamawiający wymaga, aby meble pokojowe nie były zniszczone tzn. uszkodzone, połamane, odrapane, popisane napisami, w szczególności wulgarnymi.
d/ Posiadać jadalnię usytuowaną na terenie obiektu kolonijnego.
e/ Posiadać oddzielną świetlicę wyposażoną w: TV, video, sprzęt audio oraz różne gry świetlicowe dla grupy co najmniej 20 dzieci, książki, czasopisma młodzieżowe oraz wydzielone, odrębne sale do prowadzenia zajęć warsztatowych (patrz warunek udziału odpowiedni dla ZADANIA).
f/ Posiadać oddzielne dla chorych dziewcząt i chłopców izolatki z łazienką lub węzłem sanitarnym (umywalka + wc).
g/ Teren obiektu kolonijnego musi być oświetlony latarniami elektrycznymi i otoczony ogrodzeniem (z wyłączeniem ogrodzenia naturalnego: np. żywopłot, tuje, drzewa i krzewy), które zabezpiecza wejście/wyjście do i z obiektu.
h/ Dysponować dostępem do boisk sportowo-rekreacyjnych na terenie obiektu lub w odległości do 300 m od niego. Ponadto Wykonawca winien wykazać, że dysponuje i przed rozpoczęciem każdego turnusu będzie dysponował co najmniej następującym sprzętem sportowo-rekreacyjnym: co najmniej 10 piłek do siatkówki, 1 siatka do gry w piłkę siatkową, 5 piłek do gry w piłkę nożną, stół do ping-ponga (2 komplety rakietek do gry), 20 skakanek, 10 kompletów (rakietek) do gry w badmintona.
i/ Posiadać aktualną na rok 2014 r. opinię właściwej miejscowo straży pożarnej o dopuszczeniu obiektu do zorganizowania w nim wypoczynku dla dzieci i młodzieży lub aktualny protokół właściwej miejscowo straży pożarnej, który dopuszczaj obiekt do użytkowania, jeśli wykonawca nie dysponuje aktualną opinią w dniu składania ofert.
2.3. Organizacja wypoczynku musi być zgodna z wymogami rozporządzenia MEN z dn. 21.01.1997 r. w sprawie warunków jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. z 1997 r. Nr 12 poz. 67 z późn. zm.), a ponadto obejmować:
a/ 14-dniowy pobyt dzieci w ośrodku /w tym 13 noclegów/. Przez 14 dniowy pobyt rozumie się 13 noclegów i 14 pełnych dziennych posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Zamawiający wymaga, aby wykonawca dzienną stawkę tzw. wsadu do kotła przyjął w wysokości 18 zł/dziecko. Wsad do kotła będzie musiał być przez wykonawcę udokumentowany dziennym raportem żywieniowym, który powinien zawierać, w szczególności: dane o liczbie żywionych dzieci w danym dniu, jadłospis, zlecenie wydania z magazynu produktów żywnościowych.
Żywienie uczestników wypoczynku powinno odbywać się zgodnie z zasadami higieny oraz racjonalnego żywienia określonymi w odrębnych przepisach.
b/ Pierwszy dzień pobytu dzieci na koloniach rozpoczyna się obiadem po przyjeździe dzieci do ośrodka bez względu na godzinę przyjazdu.
c/ Ostatni dzień pobytu dzieci na koloniach kończy się śniadaniem i wydaniem dzieciom suchego prowiantu na drogę powrotną. Wartość paczki stanowiącej suchy prowiant będzie stanowiła dzienną stawkę tzw. „wsadu do kotła” tj. 18 zł, na które składa się śniadanie z pierwszego dnia oraz obiad, podwieczorek i kolacja z ostatniego dnia pobytu dzieci na koloniach.
d/ Uczestnicy wypoczynku muszą mieć stały dostęp do napojów (woda, soki, herbata, kompot).
2.4. Realizacja programu wypoczynku, na który składają się:
a/ warsztaty - obejmujące wymaganą przez zamawiającego liczbę godzin odpowiednio dla ZADANIA od I – II i dla każdej grupy kolonijnej;
b/ oferta programowa zawierająca takie jej elementy jak: co najmniej 3 zabawy quizowe, 3 konkursy z nagrodami rzeczowymi i dyplomami, 3 dyskoteki, 2 ogniska, kolonijną olimpiadę sportową;
c/ wykonawca może ofertę programową rozszerzyć o wycieczki autokarowe, rowerowe, piesze.
2.5. Opieka pedagogiczna wychowawców w czasie przejazdu na kolonie poprzez opiekę w czasie pobytu dzieci na kolonii aż do wydania dzieci rodzicom lub prawnym opiekunom w miejscu przyjazdu dzieci z kolonii. Zamawiający nie dopuszcza sytuacji, w której w czasie podróży dzieci na i z kolonii, opiekę będzie sprawowała inna osoba niż wychowawcy przypisani do każdej grupy kolonijnej.
2.6. Pełna opieka medyczna przez 24 godz/dobę (pielęgniarka na stałe, a lekarz na wezwanie). Wykonawcę obowiązuje zabezpieczenie apteczki w podstawowe leki i materiały opatrunkowe do udzielenia, w razie konieczności pierwszej pomocy przedlekarskiej.
2.7. Koszty przejazdu dzieci do miejsca wypoczynku i z powrotem, sprawnymi technicznie autokarami, które w dniu wyjazdu (podstawienia autokaru na miejsce zbiórki) posiadają wszystkie aktualne przeglądy i dokumenty wymagane do przewozu pasażerów. Zamawiający nie dopuszcza przewozu dzieci w godzinach 22.00 – 6.00.
Miejscowością wyjazdu dzieci na kolonie będzie:
dla ZADANIA I – Bełchatów, Radomsko, Sulejów, Piotrków Trybunalski
dla ZADANIA II – Łódź
Zamawiający zastrzega sobie prawo, poddania podstawionego autokaru oraz kierowcy/ów kontroli przez policję.
2.8. Koszty ubezpieczenia dzieci w czasie podróży i pobytu dzieci na koloniach, w tym od następstw nieszczęśliwych wypadków.
2.9. Doposażenie w podstawowe przedmioty codziennego użytku (np. środki higieny osobistej, niezbędną odzież, obuwie) uczestników tego wymagających. Dokumentację potwierdzającą fakt wydania dzieciom dodatkowego doposażenia Wykonawca będzie zobowiązany okazywać do wglądu podczas kontroli kolonii.
3. Zamawiający dopuszcza zmianę liczby uczestników kolonii w stosunku do tej określonej w SIWZ (odrębnie dla każdej części zadania), o +/- 15 %. Dokładną liczbę dzieci, skierowanych na kolonie, zamawiający określi najpóźniej w dniu podpisania umowy.
W takim przypadku wartość zamówienia będzie wyliczona według następującej formuły:
Ilość dzieci x ofertowa cena (brutto) skierowania 1 dziecka.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

55240000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. cena. Waga 50
2. standard obiektu. Waga 20
3. standard łazienek. Waga 10
4. oferta programowa. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ŁKO.WSiK.27.5.2014.MP
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 102-179020 z dnia 28.5.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 1 - Nazwa: organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 173 dzieci ze szkół podstawowych z powiatów: bełchatowski - 62 dzieci, piotrkowski – 41 dzieci, radomszczański - 70 dzieci.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.6.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 5
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Biuro Podróży KON TIKI
{Dane ukryte}
50-512 Wrocław
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 178 190 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 157 603 i najwyższa oferta 193 760 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana
Krótki opis wartości/części zamówienia, które będzie zlecone podwykonawcom: zakwaterowanie i wyzywienie
Część nr: 2 - Nazwa: organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 186 dzieci ze szkół podstawowych z Łodzi.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.6.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Biuro Podróży KON TIKI
{Dane ukryte}
50-512 Wrocław
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 191 580 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 169 446 i najwyższa oferta 208 320 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana
Krótki opis wartości/części zamówienia, które będzie zlecone podwykonawcom: zakwaterowanie i wyżywienie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy który ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieś szkodę w wyniuku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej, tj.: odwołanie oraz skarga na zasadach zawartych w dziale VI ustawy - Środki ochrony prawnej.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.Odwołanie wnosi sie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołanie wnosi się w terminach określnych w dziale VI Rozdział 2 ustawy - Środki ochrony prawnej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia orzeczenia przez Krajową Izbę Odwoławczą.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego.
8. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
9. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie nie przysługuje skarga kasacyjna.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.7.2014

Adres: al. Kościuszki -, 90-446 Łódź
woj. łódzkie
Dane kontaktowe: email: kolodz@kuratorium.lodz.pl
tel: 426 371 867
fax: 426 360 385
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-06-04
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 17902020141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-05-28
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 87 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.kuratorium.lodz.pl
Informacja dostępna pod: Kuratorium Oświaty w Łodzi
al. Kościuszki 120a, 90-446 Łódź, woj. łódzkie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
55240000-4 Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 173 dzieci ze szkół podstawowych z powiatów: bełchatowski - 62 dzieci, piotrkowski – 41 dzieci Biuro Podróży KON TIKI
Wrocław
2014-06-27 0,00
organizacja kolonii na terenie kraju w górach, z realizacją programu edukacyjnego dla każdej grupy kolonijnej z zakresu warsztatów fotograficznych (10 godz.) dla 186 dzieci ze szkół podstawowych z Łodzi. Biuro Podróży KON TIKI
Wrocław
2014-06-27 0,00