TI Tytuł Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne
ND Nr dokumentu 179096-2015
PD Data publikacji 23/05/2015
OJ Dz.U. S 99
TW Miejscowość ZŁOCIENIEC
AU Nazwa instytucji Gmina Złocieniec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 20/05/2015
DT Termin 01/07/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
OC Pierwotny kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
RC Kod NUTS PL422
IA Adres internetowy (URL) www.zlocieniec.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

23/05/2015    S99    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne

2015/S 099-179096

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Złocieniec
ul. Stary Rynek 3
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Złocieńcu
Osoba do kontaktów: Dorota Wojas
78-520 Złocieniec
POLSKA
Tel.: +48 943672022
E-mail: um.zamowienia@zlocieniec.pl
Faks: +48 943671618

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zlocieniec.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Ekologiczna Gmina – poprawa efektywności energetycznej w Gminie Złocieniec poprzez zapoczątkowanie rozwoju programu energetyki odnawialnej w postaci ogniw fotowoltaicznych – dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Złocieniec.

Kod NUTS PL422

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla 9 budynków użyteczności publicznych, do których Gmina Złocieniec posiada tytuł prawny.
1)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Ośrodka Kultury w Złocieńcu przy ul. Połczyńskiej 6 o mocy docelowej 7,02 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 7,02 kWp wyniesie 4292,03 kWh.
2)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a o mocy docelowej 20,80 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 20,80 kWp wyniesie 16436,37 kWh.
3)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu prz ul. I Dywizji Wojska Polskiego 6 o mocy docelowej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3698,18 kWh.
4)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. Plac 650-Lecia 1, przeznaczonych
do mocowania ogniw fotowoltaicznych o mocy docelowej 12,22 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 12,22 kWp wyniesie 8463,57 kWh.
5)Dostawa i montaż instalacji dla EUROBOISKA w Złocieńcu o mocy docelowej 38,22 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Euroboiska w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 38,22 kWp wyniesie 30201,83 kWh.
6)Dostawa i montaż instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa Nr 1 w Złocieńcu przy ul. E. Orzeszkowej 2 o mocy docelowej 21,58 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Filii Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana
z instalacji fotowoltaicznej o mocy 21,58 kWp wyniesie 16314,48 kWh.
7)Dostawa i montaż instalacji dla Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4 o mocy docelowej 8,84 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 8,84 kWp wyniesie 6985,46 kWh.
8)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu przy ul. Czaplineckiej 3 o mocy docelowej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3698.18 kWh.
9)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu przy
ul. Czaplineckiej 3 o mocy docelowej 3,90 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 3,90 kWp wyniesie 3081,82 kWh.
Całość prac należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót i sztuką budowlaną W przypadku, gdy Wykonawca zauważy rozbieżność ilościową w przedmiarze w stosunku do projektu budowlanego, pierwszeństwo ma ilość wynikająca bezpośrednio z projektu – w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia.
Szczegółowy zakres oraz technologia wykonania robót budowlanych zawiera załączona dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych ( dalej STWiORB ).
Zgodnie z art. 30 ustawy Pzp, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania spoczywa na wykonawcy. Podane ewentualne w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego.
W celu prawidłowego oszacowania wartości usługi Zamawiający umożliwia i zaleca dokonanie wizji lokalnej budynków, których dotyczy przetarg nieograniczony.
Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie.
Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych,
w gatunku I, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych. Występujące w opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące. Uwaga: wszystkie użyte znaki towarowe, patenty, nazwy własne, pochodzenie użyte w dokumentacji projektowej, należy rozumieć jako przykładowe, tzn. że możliwe jest zastosowanie materiałów budowlanych, urządzeń, rozwiązań technologicznych itp. - innych, pod warunkiem, że będą one co najmniej równoważne, tj. o bezsprzecznie takich samych lub lepszych parametrach technicznych i cechach jakościowo-eksploatacyjnych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać,
że oferowane przez niego materiały, urządzenia, rozwiązania technologiczne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wszelkie produkty równoważne zastosowane przez Wykonawcę muszą posiadać niezbędne deklaracje zgodności i jakości z aktualnymi europejskimi normami.
Ponadto zakres prac obejmuje:

1.Wykonanie i umieszczenie na wszystkich obiektach (9szt) w momencie rozpoczęcia prac tablic informacyjnych wiszących zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na stronie: http://rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica informacyjna musi zawierać (wzór znajduje się na ww. stronie internetowej):
— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy);
— logo NSS – Program Regionalny;
— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie;
— emblemat UE wraz z odniesieniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;
— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta;
— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.
Rozmiar tablicy informacyjnej nie powinien być mniejszy niż 90 x 70 cm. Tablica informacyjna może zawierać informację nt. wartości inwestycji oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, informację o wykonawcy projektu (tylko jeśli jest Beneficjentem), emblemat projektodawcy etc.
2.Po zakończeniu inwestycji - wykonanie i umieszczenie stałej tablicy pamiątkowej (1szt), mającej

na celu trwałe informowanie o współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Tablica musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na stronie http://rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica pamiątkowa musi zawierać:
— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy);
— logo NSS – Program Regionalny;
— emblemat UE wraz z odniesieniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;
— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie;
— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta;
— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.
Rozmiar tablicy pamiątkowej nie może być mniejszy niż 90 x 70 cm.
Na tablicy pamiątkowej mogą również się znaleźć dodatkowe informacje nt. wartości inwestycji
oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, nazwa czy emblemat beneficjenta bądź wykonawcy projektu jednak tylko w przypadku, jeśli jest beneficjentem. Na tablicach nie mogą znajdować się logotypy firm realizujących inwestycję, jeśli nie są Beneficjentem.
Zakres robót obejmuje również:
1)inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
2)pomiary, opinie, uzgodnienia niezbędne do oddania obiektów do eksploatacji i przystąpienia
do użytkowania instalacji,
3)wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz niezbędnych, powykonawczych badań instalacji, umożliwiających włączenie do sieci operatora systemu dystrybucji,
4)sporządzenie wniosków do operatora systemu dystrybucji o przyłączenie instalacji do sieci operatora i przekazanie zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do systemu operatora dystrybucji.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09331200, 45310000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Odrodka Kultury w Złocieńcu o mocy 7,02 kWp. Instalacja ogniw fotowoltaicznych zostanie zabudowana na dachu obiektu Złocienieckiego Ośrodka Kultury o mocy docelowej 7,02 kWp.
2)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a, przeznaczonych do mocowania ogniw fotowoltaicznych o mocy docelowej 20,80 kWp.
3)Dostawa i montaż układu instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu o mocy 4,68 kWp. na części dachu budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a.
4)Dostawa i montaż układu instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. Plac 650-Lecia 1, przeznaczonych do mocowania ogniw fotowoltaicznych o mocy docelowej 12,22 kWp.
5)Dostawa i montaż układu instalacji dla EUROBOISKA w Złocieńcu o mocy 38,22 kWp.
6)Dostawa i montaż układu instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa nr 1 w Złocieńcu o mocy 21,58 kWp.
7)Dostawa i montaż układu instalacji dla Gimnazjum w Złocieńcu o mocy 8,84 kWp
8)Dostawa i montaż infrastruktury do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z źródeł fotowoltaicznych dla Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu o mocy 4,68 kWp.
9)Dostawa i montaż infrastruktury do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z źródeł fotowoltaicznych dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu o mocy 3,90 kWp.
Szacunkowa wartość bez VAT: 263 217,21 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.8.2015. Zakończenie 15.10.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 27 000 PLN (słownie złotych: dwadzieścia siedem tysięcy 00/100.
2.Wadium należy wnieść w formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000, o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275).
3.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w terminie składania ofert.
4.Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto Zamawiającego:
Bank PKO S.A. BP Złocieniec Nr 38 1020 2847 0000 1102 0009 6719 W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin wniesienia uznaje się chwilę uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
5.W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć w terminie do składania ofert w siedzibie Zamawiającego Urząd Miejski, ul. Stary Rynek 3, 78-520 Złocieniec w sekretariacie pok. 11 lub zamieścić w osobnej kopercie – opisanej wadium. Kopię dołączyć do oferty.
6.Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy, a jego oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy.
7.Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeżeli takiego zabezpieczenia żądano).
8.Na pisemny wniosek Zamawiający jest zobowiązany zwrócić wadium niezwłocznie Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9.Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium na cały okres związania ofertą.
10.Zamawiający zatrzyma wadium, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy
11. Zamawiający zatrzyma wadium z odsetkami również w sytuacji, gdy w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, Wykonawca nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, ze udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zwraca wadium wniesione w formie pieniężnej wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenie za wykonany przedmiot umowy nastąpi etapowo w następujący sposób:
1)faktura za I etap dostarczona do Zamawiającego nie później niż do 15.9.2015 obejmujący dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych Złocienieckiego Ośrodka Kultury w Złocieńcu,Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu płatna w terminie do 14 dni od daty złożenia faktury,
2)faktura za II etap dostarczona do Zamawiającego nie później niż do 30.9.2015 obejmujący dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, Filii Szkoły Podstawowa Nr 1 w Złocieńcu, płatna w terminie do 14 dni od daty złożenia faktury,
3)faktura za III etap dostarczona do Zamawiającego nie później niż do 30.10.2015 obejmujący dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej, EUROBOISKA, Gimnazjum Nr 1, Hali Widowiskowo-Sportowej i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu, płatna w terminie do 14 dni od daty otrzymania faktury,
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nie posiadającą osobowości prawnej,
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca musi spełniać warunki z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
— posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
— posiadania wiedzy i doświadczenia;
— dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
— sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający oceni, że wykonawca spełnia warunki udziału, jeżeli złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału i:
1) Wykonawcy posiadający uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - w tym zakresie zamawiający nie wymaga od wykonawcy spełnienia warunków szczegółowych
2)Wykonawcy posiadający wiedzę i doświadczenie
Zamawiający uzna, że Wykonawcy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie należycie zrealizowanych dostaw tj. wykonawca wykaże, że w okresie 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał z należytą starannością co najmniej 3 instalacje fotowoltaiczne, przynajmniej jedna z nich o mocy znamionowej nie mniejszej niż 20 kW oraz 1 obejmująca stację magazynowania energii elektrycznej.
3) Wykonawcy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym - w tym zakresie zamawiający nie wymaga od wykonawcy spełnienia warunków szczegółowych
4)Wykonawcy dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia –
a.przynajmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia do kierowania budową w specjalności konstrukcyjno – budowlanej
b.przynajmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi
w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych
c.przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi
w specjalności instalacyjnej branży sanitarnej.
Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy w zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
1) oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych – załącznik do SIWZ,
2) wykaz dostaw i robót montażowych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia. Wykonawca wykaże, że w okresie 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał z należyta starannością co najmniej 3 instalacje fotowoltaiczne, przynajmniej jedna z nich o mocy znamionowej nie mniejszej niż 20 kW oraz 1 obejmująca stację magazynowania energii elektrycznej, z podaniem ich rodzaju, mocy zainstalowanej wykonanej instalacji, wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone – załącznik do SIWZ, Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji doświadczenia Wykonawców,
3) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, według wzoru na załączniku do SIWZ, wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami,
4) oświadczenie stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, według wzoru na załączniku do SIWZ,
5) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
1)oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2)aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
3)aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
4)aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
5)aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
6)aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
7)w przypadku zamówień innych niż zamówienia, o których mowa w art. 131a ust. 1 i art. 132 ust. 1 ustawy, aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
8)wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy,
9)oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
10) Wykonawca, wraz z ofertą, złoży listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 uPzp, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (grupę kapitałową stanowią wszyscy przedsiębiorcy, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę).
W przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli, przedłoży opłaconą polisę ubezpieczoną, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli, przedłoży opłaconą polisę ubezpieczoną, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował, zarówno na etapie udzielenia zamówienia, jak i jego realizacji osobami posiadającymi uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, określone przepisami ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, w tym również wydane w trybie uznawania kwalifikacji zawodowych cudzoziemców, tj.:
a.przynajmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia do kierowania budową w specjalności konstrukcyjno – budowlanej
b.przynajmniej 1 osobą, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych
c.przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej branży sanitarnej.
W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp należy przedłożyć:
1)wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według wzoru na załączniku do SIWZ,
2) oświadczenie stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, według wzoru na załączniku do SIWZ,
2)oświadczenie stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, według wzoru na załączniku do SIWZ,
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 85

2. Długość oferowanego okresu gwarancyjnego i bezpłatnych usług serwisowych. Waga 15

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP.271.8.2015.DW
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
1.7.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 1.7.2015 - 10:15
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013, Oś priorytetowa 4 Infrastruktura ochrony środowiska, Działanie 4.1 Energia odnawialna i zarządzanie energią.
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania o zamówienie publiczne jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane (art. 93 ust. 1a ustawy Pzp).
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z art. 180 ustawy Pzp wobec czynności Zamawiającego podjętych niezgodnie z ustawą w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub zaniechania przez Zamawiającego czynności, do której jest zobowiązany na podstawie ustawy, wykonawcy przysługuje odwołanie.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy (faksem lub pocztą elektroniczną) albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób (pisemnie).
Odwołanie dotyczące treści ogłoszenia lub postanowień siwz wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia siwz na stronie internetowej. Odwołanie wobec innych czynności wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Zastosowanie ma art. 27 ust. 2. Pozostałe informacje na ten temat znajdują się w rozdziale 2 (art. 180 – 198) ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.5.2015
TI Tytuł Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne
ND Nr dokumentu 202364-2015
PD Data publikacji 12/06/2015
OJ Dz.U. S 112
TW Miejscowość ZŁOCIENIEC
AU Nazwa instytucji Gmina Złocieniec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 09/06/2015
DT Termin 03/07/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
OC Pierwotny kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
RC Kod NUTS PL422

12/06/2015    S112    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne

2015/S 112-202364

Gmina Złocieniec, ul. Stary Rynek 3, Urząd Miejski w Złocieńcu, Osoba do kontaktów: Dorota Wojas, Złocieniec 78-520, POLSKA. Tel.: +48 943672022. Faks: +48 943671618. E-mail: um.zamowienia@zlocieniec.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 23.5.2015, 2015/S 99-179096)

Przedmiot zamówienia:
CPV:09331200, 45310000

Słoneczne moduły fotoelektryczne

Roboty instalacyjne elektryczne

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla 9 budynków użyteczności

publicznych, do których Gmina Złocieniec posiada tytuł prawny.

1)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Ośrodka Kultury w Złocieńcu przy ul.

Połczyńskiej 6 o mocy docelowej 7,02 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu

Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej

260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane

moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie

połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole

źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 7,02 kWp wyniesie

4292,03 kWh.

2)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego

w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a o mocy docelowej 20,80 kWp. Moduły fotowoltaiczne

zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1. Źródłami energii odnawialnej są

moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej

konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według

schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności.

Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji

fotowoltaicznej o mocy 20,80 kWp wyniesie 16436,37 kWh.

3)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu prz ul. I Dywizji

Wojska Polskiego 6 o mocy docelowej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części

dachu budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego

4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu. Źródłami energii

odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej

przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane

łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej

sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z

instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3698,18 kWh.

4)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko – Gminnego Ośrodka

Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. Plac 650-Lecia 1, przeznaczonych

do mocowania ogniw fotowoltaicznych o mocy docelowej 12,22 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną

zainstalowane na dachu obiektu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu. Źródłami energii

odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej

przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane

łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej

sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z

instalacji fotowoltaicznej o mocy 12,22 kWp wyniesie 8463,57 kWh.

5)Dostawa i montaż instalacji dla EUROBOISKA w Złocieńcu o mocy docelowej 38,22 kWp. Moduły

fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego

w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Euroboiska

w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te

będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy

odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do

napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii

odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 38,22 kWp wyniesie 30201,83 kWh.

6)Dostawa i montaż instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa Nr 1 w Złocieńcu przy ul. E. Orzeszkowej 2 o

mocy docelowej 21,58 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Filii Szkoły

Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260

Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły

PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć

do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii

odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana

z instalacji fotowoltaicznej o mocy 21,58 kWp wyniesie 16314,48 kWh .7)Dostawa i montaż instalacji dla Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4 o

mocy docelowej 8,84 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły

Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z

wewnętrzną instalacją elektryczną Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły

fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej

konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według

schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności.

Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji

fotowoltaicznej o mocy 8,84 kWp wyniesie 6985,46 kWh.

8)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu przy ul.

Czaplineckiej 3 o mocy docelowej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu

obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego

4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu. Źródłami

energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej

przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane

łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej

sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z

instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3698.18 kWh.

9)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu przy

ul. Czaplineckiej 3 o mocy docelowej 3,90 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części

dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego

4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu. Źródłami

energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej

przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane

łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej

sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z

instalacji fotowoltaicznej o mocy 3,90 kWp wyniesie 3081,82 kWh.

Całość prac należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru

robót i sztuką budowlaną W przypadku, gdy Wykonawca zauważy rozbieżność ilościową w przedmiarze w

stosunku do projektu budowlanego, pierwszeństwo ma ilość wynikająca bezpośrednio z projektu – w zakresie

obejmującym przedmiot zamówienia.

Szczegółowy zakres oraz technologia wykonania robót budowlanych zawiera załączona dokumentacja

projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych ( dalej STWiORB ).

Zgodnie z art. 30 ustawy Pzp, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, aprobat,

specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne

opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania spoczywa na wykonawcy. Podane

ewentualne w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia

2004r. Prawo zamówień publicznych a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i

technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia

tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego.

W celu prawidłowego oszacowania wartości usługi Zamawiający umożliwia i zaleca dokonanie wizji lokalnej

budynków, których dotyczy przetarg nieograniczony.

Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek

niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie.

Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych,

w gatunku I, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych. Występujące w

opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące. Uwaga: wszystkie

użyte znaki towarowe, patenty, nazwy własne, pochodzenie użyte w dokumentacji projektowej, należy

rozumieć jako przykładowe, tzn. że możliwe jest zastosowanie materiałów budowlanych, urządzeń, rozwiązań

technologicznych itp. – innych, pod warunkiem, że będą one co najmniej równoważne, tj. o bezsprzecznie takich

samych lub lepszych parametrach technicznych i cechach jakościowo-eksploatacyjnych.

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać,

że oferowane przez niego materiały, urządzenia, rozwiązania technologiczne spełniają wymagania określone

przez Zamawiającego. Wszelkie produkty równoważne zastosowane przez Wykonawcę muszą posiadać

niezbędne deklaracje zgodności i jakości z aktualnymi europejskimi normami.Ponadto zakres prac obejmuje:

1.Wykonanie i umieszczenie na wszystkich obiektach (9szt) w momencie rozpoczęcia prac tablic

informacyjnych wiszących zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na

stronie: http://rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica informacyjna musi zawierać (wzór znajduje się na ww. stronie internetowej):

— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy);

— logo NSS – Program Regionalny;

— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie;

— emblemat UE wraz z odniesieniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju

Regionalnego;

— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta;

— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Rozmiar tablicy informacyjnej nie powinien być mniejszy niż 90 x 70 cm. Tablica informacyjna może zawierać

informację nt. wartości inwestycji oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, informację o

wykonawcy projektu (tylko jeśli jest Beneficjentem), emblemat projektodawcy etc.

2.Po zakończeniu inwestycji – wykonanie i umieszczenie stałej tablicy pamiątkowej (1szt), mającej

na celu trwałe informowanie o współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Tablica musi być

wykonana zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na stronie http://

rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica pamiątkowa musi zawierać:

— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy);

— logo NSS – Program Regionalny;

— emblemat UE wraz z odniesieniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;

— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie;

— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta;

— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Rozmiar tablicy pamiątkowej nie może być mniejszy niż 90 x 70 cm.

Na tablicy pamiątkowej mogą również się znaleźć dodatkowe informacje nt. wartości inwestycji

oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, nazwa czy emblemat beneficjenta bądź

wykonawcy projektu jednak tylko w przypadku, jeśli jest beneficjentem. Na tablicach nie mogą znajdować się

logotypy firm realizujących inwestycję, jeśli nie są Beneficjentem.

Zakres robót obejmuje również:

1)inwentaryzację geodezyjną powykonawczą

2)pomiary, opinie, uzgodnienia niezbędne do oddania obiektów do eksploatacji i przystąpienia

do użytkowania instalacji,

3)wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz niezbędnych, powykonawczych badań instalacji,

umożliwiających włączenie do sieci operatora systemu dystrybucji,

4)sporządzenie wniosków do operatora systemu dystrybucji o przyłączenie instalacji do sieci operatora i

przekazanie zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do systemu operatora dystrybucji.

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

1)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Odrodka Kultury w Złocieńcu o mocy 7,02

kWp. Instalacja ogniw fotowoltaicznych zostanie zabudowana na dachu obiektu Złocienieckiego Ośrodka

Kultury o mocy docelowej 7,02 kWp.

2)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w

Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a, przeznaczonych do mocowania ogniw fotowoltaicznych o

mocy docelowej 20,80 kWp.

3)Dostawa i montaż układu instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu o mocy 4,68

kWp. na części dachu budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji

Wojska Polskiego 4a.

4)Dostawa i montaż układu instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko – Gminnego

Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. Plac 650-Lecia 1, przeznaczonych do mocowania ogniw

fotowoltaicznych o mocy docelowej 12,22 kWp.

5)Dostawa i montaż układu instalacji dla EUROBOISKA w Złocieńcu o mocy 38,22 kWp.

6)Dostawa i montaż układu instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa nr 1 w Złocieńcu o mocy 21,58 kWp.

7)Dostawa i montaż układu instalacji dla Gimnazjum w Złocieńcu o mocy 8,84 kWp

8)Dostawa i montaż infrastruktury do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z źródeł fotowoltaicznych dla

Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu o mocy 4,68 kWp.

9)Dostawa i montaż infrastruktury do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z źródeł fotowoltaicznych dla

Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu o mocy 3,90 kWp.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

1.7.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

1.7.2015 (10:15)

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla 9 budynków użyteczności publicznych, do których Gmina Złocieniec posiada tytuł prawny.

1) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Ośrodka Kultury w Złocieńcu przy ul.Połczyńskiej 6 o minimalnej mocy zainstalowanej 7,02 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 7,02 kWp wyniesie 4 292,03 kWh.

2) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a o minimalnej mocy zainstalowanej 20,80 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności.Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 20,80 kWp wyniesie 16 436,37 kWh.

3) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu prz ul. I Dywizji Wojska Polskiego 6 o minimalnej mocy zainstalowanej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3 698,18 kWh.

4) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. pl. 650-Lecia 1, przeznaczonych do mocowania ogniw fotowoltaicznych o minimalnej mocy zainstalowanej 12,22 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 12,22 kWp wyniesie 8463,57 kWh.

5) Dostawa i montaż instalacji dla Euroboiska w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 38,22 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Euroboiska w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 38,22 kWp wyniesie 30 201,83 kWh.

6) Dostawa i montaż instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa nr 1 w Złocieńcu przy ul. E. Orzeszkowej 2 o minimalnej mocy zainstalowanej 21,58 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Filii Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 21,58 kWp wyniesie 16314,48 kWh.

7) Dostawa i montaż instalacji dla Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4 o minimalnej mocy zainstalowanej 8,84 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności.

Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 8,84 kWp wyniesie 6 985,46 kWh.

8) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu przy ul. Czaplineckiej 3 o minimalnej mocy zainstalowanej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane

łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3 698,18 kWh.

9) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu przy ul. Czaplineckiej 3 o minimalnej mocy zainstalowanej 3,90 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 3,90 kWp wyniesie 3 081,82 kWh.

Całość prac należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót i sztuką budowlaną W przypadku, gdy Wykonawca zauważy rozbieżność ilościową w przedmiarze w stosunku do projektu budowlanego, pierwszeństwo ma ilość wynikająca bezpośrednio z projektu – w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia. Szczegółowy zakres oraz technologia wykonania robót budowlanych zawiera załączona dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB). Zgodnie z art. 30 ustawy Pzp, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania spoczywa na wykonawcy. Podane ewentualne w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego. W celu prawidłowego oszacowania wartości usługi Zamawiający umożliwia i zaleca dokonanie wizji lokalnej budynków, których dotyczy przetarg nieograniczony.

Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie.

Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych, w gatunku I, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych. Występujące w opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące. Uwaga: wszystkie użyte znaki towarowe, patenty, nazwy własne, pochodzenie użyte w dokumentacji projektowej, należy rozumieć jako przykładowe, tzn. że możliwe jest zastosowanie materiałów budowlanych, urządzeń, rozwiązań technologicznych itp. – innych, pod warunkiem, że będą one co najmniej równoważne, tj. o bezsprzecznie takich samych lub lepszych parametrach technicznych i cechach jakościowo-eksploatacyjnych.

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego materiały, urządzenia, rozwiązania technologiczne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wszelkie produkty równoważne zastosowane przez Wykonawcę muszą posiadać niezbędne deklaracje zgodności i jakości z aktualnymi europejskimi normami.Ponadto zakres prac obejmuje:

1. Wykonanie i umieszczenie na wszystkich obiektach (9 szt.) w momencie rozpoczęcia prac tablic informacyjnych wiszących zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na stronie: http://rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica informacyjna musi zawierać (wzór znajduje się na ww. stronie internetowej): -informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy).

— logo NSS – Program Regionalny.

— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie.

— emblemat UE wraz z odniesieniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,

— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta,

— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Rozmiar tablicy informacyjnej nie powinien być mniejszy niż 90 x 70 cm. Tablica informacyjna może zawierać informację nt. wartości inwestycji oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, informację o wykonawcy projektu (tylko jeśli jest Beneficjentem), emblemat projektodawcy etc.

2.Po zakończeniu inwestycji – wykonanie i umieszczenie stałej tablicy pamiątkowej (1szt), mającej na celu trwałe informowanie o współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Tablica musi być

wykonana zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na stronie http://rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica pamiątkowa musi zawierać:

— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy),

— logo NSS – Program Regionalny,

— emblemat UE wraz z odniesieniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,

— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie,

— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta,

— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Rozmiar tablicy pamiątkowej nie może być mniejszy niż 90 x 70 cm.

Na tablicy pamiątkowej mogą również się znaleźć dodatkowe informacje nt. wartości inwestycji oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, nazwa czy emblemat beneficjenta bądź wykonawcy projektu jednak tylko w przypadku, jeśli jest beneficjentem. Na tablicach nie mogą znajdować się logotypy firm realizujących inwestycję, jeśli nie są Beneficjentem. Zakres robót obejmuje również:

1) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą;

2) pomiary, opinie, uzgodnienia niezbędne do oddania obiektów do eksploatacji i przystąpienia do użytkowania instalacji;

3) wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz niezbędnych, powykonawczych badań instalacji, umożliwiających włączenie do sieci operatora systemu dystrybucji;

4) sporządzenie wniosków do operatora systemu dystrybucji o przyłączenie instalacji do sieci operatora i przekazanie zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do systemu operatora dystrybucji.

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

1) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Odrodka Kultury w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 7,02 kWp. Instalacja ogniw fotowoltaicznych zostanie zabudowana na dachu obiektu Złocienieckiego Ośrodka Kultury o minimalnej mocy zainstalowanej 7,02 kWp.

2) Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a, przeznaczonych do mocowania ogniw fotowoltaicznych o minimalnej mocy zainstalowanej 20,80 kWp.

3) Dostawa i montaż układu instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcuo minimalnej mocy zainstalowanej 4,68 kWp. na części dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a.

4) Dostawa i montaż układu instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. Plac 650-Lecia 1, przeznaczonych do mocowania ogniw fotowoltaicznych o minimalnej mocy zainstalowanej 12,22 kWp.

5) Dostawa i montaż układu instalacji dla Euroboiska w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 38,22 kWp.

6) Dostawa i montaż układu instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa nr 1 w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 21,58 kWp.

7) Dostawa i montaż układu instalacji dla Gimnazjum w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 8,84 kWp

8) Dostawa i montaż infrastruktury do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z źródeł fotowoltaicznych dla Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 4,68 kWp.

9) Dostawa i montaż infrastruktury do produkcji energii elektrycznej pochodzącej z źródeł fotowoltaicznych dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu o minimalnej mocy zainstalowanej 3,90 kWp.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

3.7.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

3.7.2015 (10:15)


TI Tytuł Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne
ND Nr dokumentu 216663-2015
PD Data publikacji 24/06/2015
OJ Dz.U. S 119
TW Miejscowość ZŁOCIENIEC
AU Nazwa instytucji Gmina Złocieniec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 18/06/2015
DT Termin 13/07/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
OC Pierwotny kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
RC Kod NUTS PL422

24/06/2015    S119    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne

2015/S 119-216663

Gmina Złocieniec, ul. Stary Rynek 3, Urząd Miejski w Złocieńcu, Osoba do kontaktów: Dorota Wojas, Złocieniec 78-520, POLSKA. Tel.: +48 943672022. Faks: +48 943671618. E-mail: um.zamowienia@zlocieniec.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 23.5.2015, 2015/S 99-179096)

Przedmiot zamówienia:
CPV:09331200, 45310000

Słoneczne moduły fotoelektryczne

Roboty instalacyjne elektryczne

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

3.7.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

3.7.2015 (10:15)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

13.7.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

13.7.2015 (10:15)


TI Tytuł Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne
ND Nr dokumentu 288526-2015
PD Data publikacji 15/08/2015
OJ Dz.U. S 157
TW Miejscowość ZŁOCIENIEC
AU Nazwa instytucji Gmina Złocieniec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 12/08/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
OC Pierwotny kod CPV 09331200 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
RC Kod NUTS PL422
IA Adres internetowy (URL) www.zlocieniec.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

15/08/2015    S157    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Złocieniec: Słoneczne moduły fotoelektryczne

2015/S 157-288526

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Złocieniec
ul. Stary Rynek 3
Osoba do kontaktów: Dorota Wojas
78-520 Złocieniec
Polska
Tel.: +48 943672022
E-mail: um.zamowienia@zlocieniec.pl
Faks: +48 943671618

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zlocieniec.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Ekologiczna Gmina – poprawa efektywności energetycznej w Gminie Złocieniec poprzez zapoczątkowanie rozwoju programu energetyki odnawialnej w postaci ogniw fotowoltaicznych – dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Złocieniec.

Kod NUTS PL422

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla 9 budynków użyteczności
publicznych, do których Gmina Złocieniec posiada tytuł prawny.
1)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Złocienieckiego Ośrodka Kultury w Złocieńcu przy ul.
Połczyńskiej 6 o mocy docelowej 7,02 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu
Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej
260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane
moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie
połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole
źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 7,02 kWp wyniesie
4292,03 kWh.
2)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego
w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a o mocy docelowej 20,80 kWp. Moduły fotowoltaiczne
zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1. Źródłami energii odnawialnej są
moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej
konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według
schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności.
Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji
fotowoltaicznej o mocy 20,80 kWp wyniesie 16436,37 kWh.
3)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu prz ul. I Dywizji
Wojska Polskiego 6 o mocy docelowej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części
dachu budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego
4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu. Źródłami energii
odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej
przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane
łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej
sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z
instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3698,18 kWh.
4)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej budynku użyteczności publicznej Miejsko – Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Złocieńcu przy ul. Plac 650-Lecia 1, przeznaczonych
do mocowania ogniw fotowoltaicznych o mocy docelowej 12,22 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną
zainstalowane na dachu obiektu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu. Źródłami energii
odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej
przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane
łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej
sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z
instalacji fotowoltaicznej o mocy 12,22 kWp wyniesie 8463,57 kWh.
5)Dostawa i montaż instalacji dla EUROBOISKA w Złocieńcu o mocy docelowej 38,22 kWp. Moduły
fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego
w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Euroboiska
w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te
będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy
odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do
napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii
odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 38,22 kWp wyniesie 30201,83 kWh.
6)Dostawa i montaż instalacji dla Filii Szkoły Podstawowa Nr 1 w Złocieńcu przy ul. E. Orzeszkowej 2 o
mocy docelowej 21,58 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Filii Szkoły
Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260
Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły
PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć
do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii
odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji fotowoltaicznej o mocy 21,58 kWp wyniesie 16314,48 kWh.
7)Dostawa i montaż instalacji dla Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4 o
mocy docelowej 8,84 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu obiektu Szkoły
Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4a i połączone z
wewnętrzną instalacją elektryczną Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu. Źródłami energii odnawialnej są moduły
fotowoltaiczne o mocy co najmniej 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej przygotowanej
konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane łańcuchy według
schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej sprawności.
Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z instalacji
fotowoltaicznej o mocy 8,84 kWp wyniesie 6985,46 kWh.
8)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu przy ul.
Czaplineckiej 3 o mocy docelowej 4,68 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części dachu
obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego
4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Hali Widowiskowo-Sportowej w Złocieńcu. Źródłami
energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej
przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane
łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej
sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z
instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,68 kWp wyniesie 3698.18 kWh.
9)Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu przy
ul. Czaplineckiej 3 o mocy docelowej 3,90 kWp. Moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na części
dachu obiektu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego
4a i połączone z wewnętrzną instalacją elektryczną Ośrodka Sportu i Rekreacji w Złocieńcu. Źródłami
energii odnawialnej są moduły fotowoltaiczne o mocy 260 Wp. Moduły te będą zamocowane w specjalnej
przygotowanej konstrukcji bazowej. Tak przygotowane moduły PV należy odpowiednio połączyć w dobrane
łańcuchy według schematu łączeniowego, a następnie połączyć do napowietrznej stacji inwerterowej o wysokiej
sprawności. Połączone moduły PV stanowią pole źródeł energii odnawialnej. Prognoza roczna uzyskana z
instalacji fotowoltaicznej o mocy 3,90 kWp wyniesie 3081,82 kWh.
Całość prac należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru
robót i sztuką budowlaną W przypadku, gdy Wykonawca zauważy rozbieżność ilościową w przedmiarze w
stosunku do projektu budowlanego, pierwszeństwo ma ilość wynikająca bezpośrednio z projektu – w zakresie
obejmującym przedmiot zamówienia.
Szczegółowy zakres oraz technologia wykonania robót budowlanych zawiera załączona dokumentacja
projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych ( dalej STWiORB ).
Zgodnie z art. 30 ustawy Pzp, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, aprobat,
specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne
opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania spoczywa na wykonawcy. Podane
ewentualne w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia
2004r. Prawo zamówień publicznych a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i
technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia
tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego.
W celu prawidłowego oszacowania wartości usługi Zamawiający umożliwia i zaleca dokonanie wizji lokalnej
budynków, których dotyczy przetarg nieograniczony.
Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek
niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie.
Do wykonania zamówienia Wykonawcy zobowiązani są użyć materiałów i urządzeń nowych,
w gatunku I, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych. Występujące w
opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące. Uwaga: wszystkie
użyte znaki towarowe, patenty, nazwy własne, pochodzenie użyte w dokumentacji projektowej, należy
rozumieć jako przykładowe, tzn. że możliwe jest zastosowanie materiałów budowlanych, urządzeń, rozwiązań
technologicznych itp. – innych, pod warunkiem, że będą one co najmniej równoważne, tj. o bezsprzecznie takich
samych lub lepszych parametrach technicznych i cechach jakościowo-eksploatacyjnych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać,
że oferowane przez niego materiały, urządzenia, rozwiązania technologiczne spełniają wymagania określone
przez Zamawiającego. Wszelkie produkty równoważne zastosowane przez Wykonawcę muszą posiadać
niezbędne deklaracje zgodności i jakości z aktualnymi europejskimi normami.
Ponadto zakres prac obejmuje:
1.Wykonanie i umieszczenie na wszystkich obiektach (9szt) w momencie rozpoczęcia prac tablic
informacyjnych wiszących zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na

stronie: http://rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm

Tablica informacyjna musi zawierać (wzór znajduje się na ww. stronie internetowej):
— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy);
— logo NSS – Program Regionalny;
— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie;
— emblemat UE wraz z odniesieniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego;
— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta;
— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.
Rozmiar tablicy informacyjnej nie powinien być mniejszy niż 90 x 70 cm. Tablica informacyjna może zawierać
informację nt. wartości inwestycji oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, informację o
wykonawcy projektu (tylko jeśli jest Beneficjentem), emblemat projektodawcy etc.
2.Po zakończeniu inwestycji – wykonanie i umieszczenie stałej tablicy pamiątkowej (1szt), mającej
na celu trwałe informowanie o współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Tablica musi być
wykonana zgodnie z obowiązującymi, aktualnymi wytycznymi w tym zakresie, dostępnymi na stronie http://
rpo2007-2013.wzp.pl/rpo/promocja_i_informacja/wytyczne_dotyczacze_informacji_i_promocji.htm
Tablica pamiątkowa musi zawierać:
— informację o źródle dofinansowania projektu (co najmniej 25 % całej powierzchni tablicy);
— logo NSS – Program Regionalny;
— emblemat UE wraz z odniesieniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego;
— logo Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie;
— tytuł projektu oraz nazwę beneficjenta;
— obowiązkowe jest dodanie hasła programu Program Regionalny dla rozwoju Pomorza Zachodniego.
Rozmiar tablicy pamiątkowej nie może być mniejszy niż 90 x 70 cm.
Na tablicy pamiątkowej mogą również się znaleźć dodatkowe informacje nt. wartości inwestycji
oraz udziału środków z UE oraz innych źródeł w jej finansowaniu, nazwa czy emblemat beneficjenta bądź
wykonawcy projektu jednak tylko w przypadku, jeśli jest beneficjentem. Na tablicach nie mogą znajdować się
logotypy firm realizujących inwestycję, jeśli nie są Beneficjentem.
Zakres robót obejmuje również:
1)inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
2)pomiary, opinie, uzgodnienia niezbędne do oddania obiektów do eksploatacji i przystąpienia
do użytkowania instalacji,
3)wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz niezbędnych, powykonawczych badań instalacji,
umożliwiających włączenie do sieci operatora systemu dystrybucji,
4)sporządzenie wniosków do operatora systemu dystrybucji o przyłączenie instalacji do sieci operatora i
przekazanie zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do systemu operatora dystrybucji.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09331200, 45310000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 877 951,86 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 85
2. Długość oferowanego okresu gwarancyjnego i bezpłatnych usług serwisowych. Waga 15
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP.271.8.2015.DW
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 99-179096 z dnia 23.5.2015

Ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 119-216663 z dnia 24.6.2015

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 112-202364 z dnia 12.6.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
11.8.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Eko Program Sp. z o.o. Sp. komandytowa
{Dane ukryte}
32-651 Nowa Wieś
Polska
E-mail: bok@ekoprogram.pl
Tel.: +48 334322444

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 263 217,21 EUR
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 877 951,86 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w
ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013, Oś
priorytetowa 4 Infrastruktura ochrony środowiska, Działanie 4.1 Energia odnawialna i zarządzanie energią.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z art. 180 ustawy Pzp wobec czynności Zamawiającego podjętych niezgodnie z ustawą w toku
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub zaniechania przez Zamawiającego czynności, do której
jest zobowiązany na podstawie ustawy, wykonawcy przysługuje odwołanie.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy (faksem lub
pocztą elektroniczną) albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób (pisemnie).
Odwołanie dotyczące treści ogłoszenia lub postanowień siwz wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia
ogłoszenia o zamówieniu Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia siwz na stronie
internetowej. Odwołanie wobec innych czynności wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto
lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących
podstawę jego wniesienia.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem
elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię
odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on
zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Zastosowanie ma art. 27 ust. 2. Pozostałe informacje
na ten temat znajdują się w rozdziale 2 (art. 180 – 198) ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej Departamentu Odwołań
Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.8.2015

Adres: Stary Rynek 3, 78520 Złocieniec
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: umig.zamowienia@zlocieniec.pl
tel: (094) 36 72 022
fax: +48 943671618
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-07-01
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 17909620151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-05-22
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 105 dni
Wadium: 27000 ZŁ
Szacowana wartość* 900 000 PLN  -  1 350 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.zlocieniec.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Złocieniec
Stary Rynek 3, 78-520 Złocieniec, woj. zachodniopomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
09331200-0 Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Naprawa rewizyjna 4 lokomotyw Eko Program Sp. z o.o. Sp. komandytowa
Nowa Wieś
2015-08-11 877 951,00