Zaprojektowanie i dostawa Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i Systemów Dziedzinowych dla Gminy Siechnice w ramach zadania pn.: „Zwiększenie dostępności i jakości elektronicznych usług publicznych dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych Powiatu Wrocławskiego oraz 8 Gmin: Czernicy, Długołęki, Jordanowa Śląskiego, Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Mietkowa, Siechnic i Żórawiny”
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na zaprojektowanie i dostawę Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i Systemów Dziedzinowych dla Gminy Siechnice wraz z ich wdrożeniem, przeszkoleniem pracowników i świadczeniem usług wsparcie w trakcie rękojmi i gwarancji w ramach zadania pn.: „Zwiększenie dostępności i jakości elektronicznych usług publicznych dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych Powiatu Wrocławskiego oraz 8 Gmin: Czernicy, Długołęki, Jordanowa Śląskiego, Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Mietkowa, Siechnic i Żórawiny”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 2A i 2B do specyfikacji istotnych warunków zamówienia Tam, gdzie w SIWZ i dołączonych do niej załącznikach zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 30 ust.1 – 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. W sytuacji gdy okaże się, że rozwiązania zawarte w poszczególnych częściach dokumentacji przetargowej (np. część opisowa i rysunkowa, SIWZ, załączniki, itd.): 1) nie są ujęte łącznie w tych dokumentach - Wykonawca jest zobowiązany ująć wszystkie elementy w wycenie i je zrealizować. 2) są sprzeczne lub niejednoznaczne - Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego w celu wyjaśnienia treści zapisów, Zmiana w tym zakresie nie jest zmianą przedmiotu umowy lecz usunięciem rozbieżności w dokumentacji. W związku z tym wszelkie prace wykonywane w wyniku usunięcia tej rozbieżności nie są zamówieniem dodatkowym ani nie wymagają podpisania aneksu zmieniającego przedmiot umowy. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych do osiągnięcia zakładanego rezultatu, tj. dostawy i wdrożenia (uruchomienia) Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i Systemów Dziedzinowych dla Gminy Siechnice wraz ze świadczeniem usług wsparcia w okresie gwarancji i rękojmi. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z postanowieniami niniejszej SIWZ, zapisami złożonej oferty, dokumentacją i wymaganiami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa, standardów i norm oraz etyką zawodową i ustalonymi zwyczajami, siłami własnymi lub w systemie generalnego wykonawstwa. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania odpowiednich umów ubezpieczeniowych z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej, przez cały czas wykonywania prac do czasu odbioru końcowego
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nazwa projektu lub programu
Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej lub wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
1.
2.
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES:
Burmistrz Siechnic, krajowy numer identyfikacyjny 93193512900000, ul. ul. Jana Pawła II 12, 55011 Siechnice, woj. dolnośląskie, państwo , tel. 71 391 91 01, e-mail , faks 71 786 09 07.
adres strony internetowej http://bip.siechnice.dolnyslask.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać pod adresem (URL)
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
http://bip.siechnice.dolnyslask.pl
Dostęp do dokumentów zamówienia jest ograniczony- więcej informacji można uzyskać pod adresem
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
w formie pisemnej (papierowej)
Pod adres:
Urząd Miejski w Siechnicach, ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnodostępne
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie i dostawa Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i Systemów Dziedzinowych dla Gminy Siechnice w ramach zadania pn.: „Zwiększenie dostępności i jakości elektronicznych usług publicznych dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych Powiatu Wrocławskiego oraz 8 Gmin: Czernicy, Długołęki, Jordanowa Śląskiego, Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Mietkowa, Siechnic i Żórawiny”
Numer referencyjny:
BZP.271.43.2016.PB
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi
II.1.3)
Zamówienie podzielone jest na części:
II.1.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na zaprojektowanie i dostawę Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i Systemów Dziedzinowych dla Gminy Siechnice wraz z ich wdrożeniem, przeszkoleniem pracowników i świadczeniem usług wsparcie w trakcie rękojmi i gwarancji w ramach zadania pn.: „Zwiększenie dostępności i jakości elektronicznych usług publicznych dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych Powiatu Wrocławskiego oraz 8 Gmin: Czernicy, Długołęki, Jordanowa Śląskiego, Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Mietkowa, Siechnic i Żórawiny”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 2A i 2B do specyfikacji istotnych warunków zamówienia Tam, gdzie w SIWZ i dołączonych do niej załącznikach zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 30 ust.1 – 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. W sytuacji gdy okaże się, że rozwiązania zawarte w poszczególnych częściach dokumentacji przetargowej (np. część opisowa i rysunkowa, SIWZ, załączniki, itd.): 1) nie są ujęte łącznie w tych dokumentach - Wykonawca jest zobowiązany ująć wszystkie elementy w wycenie i je zrealizować. 2) są sprzeczne lub niejednoznaczne - Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego w celu wyjaśnienia treści zapisów, Zmiana w tym zakresie nie jest zmianą przedmiotu umowy lecz usunięciem rozbieżności w dokumentacji. W związku z tym wszelkie prace wykonywane w wyniku usunięcia tej rozbieżności nie są zamówieniem dodatkowym ani nie wymagają podpisania aneksu zmieniającego przedmiot umowy. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych do osiągnięcia zakładanego rezultatu, tj. dostawy i wdrożenia (uruchomienia) Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją i Systemów Dziedzinowych dla Gminy Siechnice wraz ze świadczeniem usług wsparcia w okresie gwarancji i rękojmi. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z postanowieniami niniejszej SIWZ, zapisami złożonej oferty, dokumentacją i wymaganiami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa, standardów i norm oraz etyką zawodową i ustalonymi zwyczajami, siłami własnymi lub w systemie generalnego wykonawstwa. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania odpowiednich umów ubezpieczeniowych z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej, przez cały czas wykonywania prac do czasu odbioru końcowego
II.1.5) Główny kod CPV:
48422000-2 Dodatkowe kody CPV: 48442000-8, 48600000-4, 48720000-1, 72000000-5, 72211000-7, 72242000-3, 72254000-0, 72263000-6, 72253200-5, 48820000-2, 48900000-7
II.1.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia:
Wartość bez VAT: 233018.68
Waluta:
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.1.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie
II.1.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
II.1.9) Informacje dodatkowe:
Przedmiot Projektu pn.: „Zwiększenie dostępności i jakości elektronicznych usług publicznych dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych Powiatu Wrocławskiego oraz 8 Gmin: Czernicy, Długołęki, Jordanowa Śląskiego, Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Mietkowa, Siechnic i Żórawiny” w obejmuje realizację w 2 etapach wdrożenia dojrzałych e-usług w Urzędzie Miejskim w Siechnicach na potrzeby realizacji działań statutowych Gminy Siechnice poprzez rozbudowę aktualnej infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego o nowe rozwiązania aplikacyjne, systemowe oraz sprzętowe zapewniające możliwość wdrożenia ilościowo i jakościowo bardziej dojrzałych elektronicznych usług publicznych na poziomie 3, 4 i 5 kategorii. Są one oparte o poddane procesowi rozbudowy, modernizacji i integracji systemy „front-office” (II etap) i „back-office” (I etap), wspomagające realizację zadań ustawowych będących w kompetencji Zamawiającego. Projekt realizowany będzie w 2. Etapach, obejmujących komponenty systemu zintegrowanego, tj.: 1) Etap I – Zakup i dostosowanie do potrzeb Urzędu systemu modułowego (System EZD, systemy dziedzinowe, Infrastruktura Komunikacyjna, System Informowania Kierownictwa) wraz z zakupem technicznej infrastruktury systemu obsługującej system będących przedmiotem Projektu, prace wdrożeniowe w tym szkolenia użytkowników, usługi wsparcia na etapie użytkowania systemu 2) Etap II – Rozbudowa infrastruktury technicznej, systemu zarządzania, doposażenia stanowisk pracy, uruchomienie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego, uruchomienie Portalu dla interesanta, zbudowanie aplikacji mobilnych, wdrożenie e-usług oraz elektronicznych formularzy. W ramach niniejszego zamówienia wykonawca zobowiązany jest do realizacji I Etapu projektu, z zastrzeżeniem,że w związku z koniecznością zachowania integralności zastosowanych rozwiązań Wykonawca zobowiązany jest zrealizować I etap z uwzględnieniem: 1) możliwości rozwinięcia systemu o pozostałe elementy przewidziane do realizacji w II etapie prac, 2) konieczności zlecenia zakresu II etapu zgodnie z Prawem zamówień publicznych, tj. z wyłączeniem możliwości jakiegokolwiek ograniczenia udziału innych wykonawców w realizacji zamówienia. Główne komponenty realizowane w ramach I Etapu w warstwie tzw. Oprogramowania Aplikacyjnego obejmują wykonanie Zintegrowanego Informatycznego Systemu Zarządzania Gminą, którego elementy będą tworzyć spójne grupy funkcjonalne, którym przypisuje się określone zadania i funkcje. Są to: 1) Systemy Dziedzinowe (SD) – czyli systemy obsługujące rejestry publiczne prowadzone przez Zamawiającego i będące w zakresie jego kompetencji ustawowych takie jak: system obsługi podatków oraz opłat, system gospodarki komunalnej, system budżetowo, finansowo – księgowy, czy też systemy jakie Wnioskodawcy użytkują zapewniając realizację zadań zakładu pracy jak: system kadry i płace. Systemy Dziedzinowe należy postrzegać jako produkt jednorodny odnoszący się do oferty rynkowej dostawców tego rodzaju systemów działających w układzie zintegrowanych ze sobą modułów zapewniających pełne pokrycie funkcjonalne jakie wskazuje się zwyczajowo dla tego zakresu zadań w ramach tego typu systemów; 2) System Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (dalej także System Elektronicznego Obiegu Dokumentów), w skrócie „System EZD” lub „System EOD” – system zapewniający obsługę dokumentacji ewidencjonowanej w trybie i organizacji pracy tradycyjnej jako również dla w pełni elektronicznej obsługi dokumentów (elektronicznych) i ich archiwizacji. System EZD może obsługiwać tzw. Wspólne Repozytorium Dokumentów (WRD), zapewniając tym samym gromadzenie, współdzielenie oraz udostępnienie wytworzonych dokumentów, minimalizując, zależnie od przyjętej konfiguracji oraz sposobu wdrożenia po stronie systemów z nim współpracujących, liczność zapisów kopii tych samych dokumentów elektronicznych po stronie systemów wchodzących w skład systemu zintegrowanego; 3) System Informowania Kierownictwa (SIK) – system zapewniający dostęp do zagregowanej informacji zarządczej, analitycznej oraz syntetycznej, posiadający opcjonalnie rozwiązania bazujące na technologii tzw. hurtowni danych, działający również w architekturze rozproszonych, niezależnych komponentów udostępniających wydzielone funkcje lub grupy funkcji z dostępem do informacji zarządczej z poziomu innych systemów takich jak System EZD czy też Systemy Dziedzinowe (zależnie od wymagań Zamawiającego wskazanych w dalszej części OZ i załączników oraz samej jego realizacji); 4) Infrastruktura Komunikacyjna (IK) – zestaw metod oraz komponentów zapewniających komunikację oraz wymianę danych pomiędzy poszczególnymi systemami wchodzącymi w skład systemu zintegrowanego; Zamawiający przewiduje 5-krotne wznowienie zamówienia w zakresie świadczenia usług wsparcia na okres kolejnych 2 lat.
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: a) Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od prowadzonej działalności gospodarczej i w zakresie realizowanym w ramach niniejszego postępowania w wysokości minimum 500.000,00 zł. b) w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca w każdym roku działalności musi posiadać minimalny roczny obrót w wysokości minimum 6.000.000,00 zł, w tym minimalny roczny obrót (RO) w obszarze objętym zamówieniem (związany z działalnością usługową związaną z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych) w wysokości minimum 4.000.000,00 zł.
Informacje dodatkowe Na podstawie art. 22c ust. 1 pkt. 1) i ust. 2 Zamawiający informuje, że wymóg ten jest pochodną szacunkowej wielkości zamówienia, czasu jego realizacji i współczynnika zaangażowania (A) w wysokości - 3, tj.: RO=(szacunkowa wartość zamówienia [zł])/(czas realizacji [msc]) ×12 [msc]× A Współczynnik zaangażowania (A) uwzględnia wielkość zamówienia i ryzyko związane z jego realizacją. Zamawiający zakłada, z uwzględnieniem 5-cio miesięcznego okresu realizacji zamówienia, że ubiegać się o niniejsze zamówienia może się tylko wykonawca, który wykaże łączny roczny obrót w obszarze objętym zamówieniem w wysokości (566.000,00 zł x 12 msc / 5 msc) x 3 = 1.358.400,00 zł x 3 = 4.075.200,00 zł. Tym samym udzielenie Wykonawcy zamówienia spowoduje w skali całego roku zwiększenie jego obrotów w obszarze objętym zamówieniem o ok. 30% , a udział niniejszego zamówienia w jego działalności w obszarze objętym zamówieniem będzie wynosił nie więcej niż 25%. Analogicznie spowoduje to zwiększenie w skali całego roku obrotów w ramach całej działalności wykonawcy o ok. 20%, a udział niniejszego zamówienia w jego całej działalności będzie wynosił nie więcej niż 18,5%. W opinii Zamawiającego pozwoli to zabezpieczyć Zamawiającego przed wyborem wykonawcy, który w nadmierny sposób byłby uzależniony od realizacji umowy zawartej w następstwie niniejszego postępowania, a w przypadku utraty płynności przez wykonawcę lub problemów z realizacją zamówienia mogłoby spowodować zagrożenie jego realizacji.
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Wykonawca musi przekazać informacje o: a) osobach skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności w zakresie umożliwiającym realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości, tj.: - Kierownik Zespołu Wykonawcy, posiadający wykształcenie wyższe oraz certyfikat zawodowy z zakresu zarządzania projektami PRINCE2 Practitioner, wydany przez niezależną jednostkę akredytowaną do wydawania tego typu certyfikatów. Osoba ta musi mieć doświadczenie w zarządzaniu projektami w zakresie wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie jednostką administracji samorządowej opartymi o architekturę trójwarstwową, w tym w szczególności zakresie wdrażania Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, potwierdzone udziałem w co najmniej trzech takich projektach, - Główny Architekt / Specjalista ds. bezpieczeństwa informacji, posiadający wykształcenie wyższe oraz certyfikat zawodowy Audytora wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz doświadczenie na stanowisku związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa informacji systemów, - Główny Analityk, posiadający wykształcenie wyższe oraz certyfikat zawodowy z zakresu zarządzania projektami PRINCE2 Foundation, wydany przez niezależną jednostkę akredytowaną do wydawania tego typu certyfikatów. Proponowany specjalista musi posiadać doświadczenie w zakresie wdrażania zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie pracą urzędu, potwierdzone udziałem w co najmniej trzech takich projektach, obejmujących wdrożenie Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD) oraz wdrożenie Systemów Dziedzinowych obejmujących systemy obsługujące rejestry publiczne prowadzone przez zamawiającego z sektora publicznego i będące w zakresie jego kompetencji ustawowych takie jak: system obsługi podatków oraz opłat, system budżetowy, finansowo – księgowy, system kadry i płace. Systemy Dziedzinowe postrzegane są jako produkt jednorodny odnoszący się do oferty rynkowej dostawców tego rodzaju systemów działających w układzie zintegrowanych ze sobą modułów zapewniających pełne pokrycie funkcjonalne jakie wskazuje się zwyczajowo dla tego zakresu zadań w ramach tego typu systemów; Na każdym etapie postępowania, na podstawie art. 22d ust. 2 Ustawy, Zamawiający może uznać, że wykonawca nie posiada wymagalnych zdolności, jeżeli uzna, że wskazane osoby są zaangażowane w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy mogące mieć negatywny wpływ na realizację przedmiotowego zamówienia. Wykonawca będzie w tym wypadku zobowiązany do wskazania innych osób spełniających wymagania zamawiającego lub w przeciwnym wypadku zostanie wykluczony z postępowania. b) środkach, z których korzysta wykonawca, mających na celu zapewnienie jakości dostarczanego systemu informatycznego, w tym w szczególności informację o metodach zapewnienia jakości do odbioru produktów prac; np. po stronie Wykonawcy - protokoły zapewnienia jakości zgodne z ISO, w szczególności: ISO 9001:2008 i ISO/IEC 27001:2005 w zakresie projektowania, wdrażania i utrzymywania oprogramowania wspomagającego pracę jednostek administracji publicznej lub równoważny. c) wykonanych w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej trzech głównych usługach i dostawach polegających na jednoczesnej dostawie i świadczeniu usługi asysty/wsparcia dla użytkowników (w tym wsparcia technicznego, naprawiania błędów, usuwania usterek i awarii) Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją o wartości minimum 100.000,00 zł brutto każde i umożliwiające jednoczesne korzystanie z systemu 100 osób (co najmniej 100 licencji dostępowych). W przypadku gdy w ramach realizacji wskazanej usługi i dostawy były wykonywane również inne świadczenia (np. dostawę sprzętu) Wykonawca musi podać wartość dotyczącą wyłącznie tej części zamówienia, która obejmowała, dostawię oraz wdrożenie Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją. Wykonawca zobowiązany jest do podania ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy i usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. System EZD należy rozumieć jako system zapewniający obsługę dokumentacji ewidencjonowanej w trybie i organizacji pracy tradycyjnej jako również dla w pełni elektronicznej obsługi dokumentów (elektronicznych) i ich archiwizacji. System EZD musi zapewniać gromadzenie, współdzielenie oraz udostępnienie wytworzonych dokumentów. d) wykonanych w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, minimum trzech głównych dostaw i usług obejmujących dostawę i instalację serwerów sprzętowych, serwerów wirtualnych, urządzeń do archiwizacji wraz z oprogramowaniem systemowym i oprogramowaniem do wirtualizacji o łącznej wartości minimum 100.000,00 zł brutto każde. Wykonawca zobowiązany jest do podania ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy i usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Czy zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
III.1.4) Informacje dodatkowe
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE WYKONAWCA NIE PODLEGA WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
III.4) WYKAZ DOKUMENTÓW I OŚWIADCZEŃ, KTÓRE WYKONAWCA SKŁADA W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO NA POTWIERDZENIE OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY:
III.5) WYKAZ DOKUMENTÓW I OŚWIADCZEŃ, KTÓRE WYKONAWCA SKŁADA W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO NA POTWIERDZENIE OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) dowody dotyczące głównych usług i dostaw, o których mowa w pkt.III.1.3) lit. c) i d) ogłoszenia, określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane w sposób należyty. Dowodami są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy i/lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w niniejszym punkcie. 2) opis urządzeń technicznych oraz środków organizacyjno-technicznych, z których korzysta wykonawca, mających na celu zapewnienie jakości dostarczanego systemu informatycznego, w tym w szczególności informację o metodach zapewnienia jakości do odbioru produktów prac; np. po stronie Wykonawcy - protokoły zapewnienia jakości zgodne z ISO, w szczególności: ISO 9001:2008 i ISO/IEC 27001:2005 w zakresie projektowania, wdrażania i utrzymywania oprogramowania wspomagającego pracę jednostek administracji publicznej lub równoważny. 3) informacji o osobach skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności w zakresie umożliwiającym realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości, tj. osobach wskazanych w pkt. III.1.3) lit. a) ogłoszenia, 4) oświadczenia, że osoby skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia,
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ DOKUMENTÓW I OŚWIADCZEŃ, KTÓRE WYKONAWCA SKŁADA W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO NA POTWIERDZENIE OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Informacja na temat wadium
1. Warunkiem udziału w Postępowaniu jest wniesienie wadium. Zamawiający określa wadium na kwotę 15.000,00 zł. 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu do składania ofert, wskazanego w punkcie 11.1 SIWZ,. Wykonawca może załączyć oryginał wadium w formie gwarancji do oferty. Zamawiający informuje, że kasa Urzędu Miejskiego w Siechnicach w terminie od godz. 11:00 do 12:00 jest nieczynna. 3. Wadium może być wnoszone w następujących formach: 1) w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w punkcie 1.6 SIWZ, 2) poręczeniach bankowych, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zmianami). 4. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu, przelewem na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Oleśnicy oddział Święta Katarzyna nr 78 9584 1092 2010 1000 0101 0008, Wykonawca dołącza do oferty kserokopię wpłaty wadium z potwierdzeniem dokonanego przelewu. Na poleceniu przelewu należy wpisać: „Wadium – dostawa oprogramowania. W pozostałych przypadkach wymagane jest dołączenie oryginału dokumentu wystawionego na rzecz Zamawiającego. Dokumenty, o których mowa w punkcie 8.3. pkt. 1) - 5) muszą zachowywać ważność przez cały okres, w którym Wykonawca jest związany ofertą. 5. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w punkcie 1.6 SIWZ. 6. Oferty bez wniesionego wadium przetargowego będą traktowane jako nie spełniające wymagań przetargu i na tej podstawie zostaną odrzucone, bez dalszego rozpatrywania. 7. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa Ustawa. 8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. 9. Sytuacje skutkujące zatrzymanie wadium: 1) Zgodnie z art. 46 ust. 4a Ustawy, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, wykonawca nie złożył dokumentów lub oświadczeń, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie, a spowodowało to brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dodatkowe informacje:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Dodatkowe informacje:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Dodatkowe informacje:
Czy w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:Czy przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej? (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) :
nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
Cena | 60 |
Warunki serwisu | 5 |
Dostępność Systemów dziedzinowych | 35 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne (jeżeli dotyczy)
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Dodatkowe informacje
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań :
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Dodatkowe informacje:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Dodatkowe informacje:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Dopuszczalne zmiany umowy opisane zostały w Istotnych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik do SIWZ. Ponadto: 1) Cena ryczałtowa brutto będzie stała przez okres 12 miesięcy. Po upływie tego okresu dopuszcza się następujące zmiany wynagrodzenia brutto wykonawcy, tj. w przypadku zmiany: a) stawki podatku od towarów i usług, wprowadzonych odpowiednim aktem prawnym - zmianie ulegnie wyłącznie kwota VAT w stopniu wynikającym z wprowadzonej zmiany, przy zachowaniu stałej ceny netto, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu, c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 2) w przypadku zmian określonych w pkt. 1) Wykonawca może wystąpić do Zamawiającego z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia przedkładając odpowiednie dokumenty potwierdzające zasadność złożenia takiego wniosku. Wykonawca powinien wykazać ponad wszelką wątpliwość, że zaistniała zmiana ma bezpośredni wpływ na koszty wykonania zamówienia oraz określić stopień, w jakim wpłynie ono na wysokość wynagrodzenia. W przypadku uznania przez Zamawiającego zasadności wprowadzenia zmian do umowy, Zamawiający zobowiązuje się pokryć podwyżkę wynagrodzenia w stopniu równym udokumentowanej zmianie wysokości wynagrodzenia.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
02/09/2016 godzina: 11:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich muszą być sporządzone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub oferty
Polski
IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: 31/10/2016
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Warunki płatności opisane w istotnych postanowieniach umowy. Warunki otwarcia ofert: Data : 02/09/2016, Godzina: 12:00 Miejscowość: Siechnice, ul. Jana Pawła II 12, sala sesyjna - 3 piętro
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 30016720160 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-08-01 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 60% |
WWW ogłoszenia: | http://bip.siechnice.dolnyslask.pl |
Informacja dostępna pod: | http://bip.siechnice.dolnyslask.pl |
Okres związania ofertą: | 60 dni |
Kody CPV
48422000-2 | Zestawy pakietów oprogramowania | |
48442000-8 | Pakiety oprogramowania do systemów finansowych |