TI Tytuł PL-Gorzów Wielkopolski: Usługi medyczne
ND Nr dokumentu 332387-2011
PD Data publikacji 22/10/2011
OJ Dz.U. S 204
TW Miejscowość GORZÓW WIELKOPOLSKI
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 18/10/2011
DT Termin 29/11/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
OC Pierwotny kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
IA Adres internetowy (URL) www.lubuska.policja.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/10/2011    S204    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Gorzów Wielkopolski: Usługi medyczne

2011/S 204-332387

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.
ul. Kwiatowa 10
Osoba do kontaktów: Anna Kačmar-Lisowska
66-400 Gorzów Wielkopolski
POLSKA
Tel.: +48 957381441
E-mail: zamowieniapubliczne@go.policja.gov.pl
Faks: +48 957381435

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.lubuska.policja.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: policja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 25: Usługi społeczne i zdrowotne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Jednostki policji woj. lubuskiego.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej,
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający.
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie.
Przedmiot zamówienia podzielono na 15 części wg realizacji usługi:
Część 1 KMP Gorzów Wlkp. - Obszar działania KMP Gorzów Wlkp.
Część 2 KP Kostrzyn - Obszar działania KP Kostrzyn.
Część 3 KPP Słubice - Obszar działania KPP Słubice.
Część 4 KPP Sulęcin - Obszar działania KPP Sulęcin.
Część 5 KPP Strzelce Kraj. - Obszar działania KPP Strzelce Kraj.
Część 6 KPP Międzyrzecz - Obszar działania KPP Międzyrzecz.
Część 7 KP Skwierzyna - Obszar działania KP Skwierzyna.
Część 8 KMP Zielona Góra - Obszar działania KMP Zielona Góra.
Część 9 KP Sulechów - Obszar działania KP Sulechów.
Część 10 KPP Wschowa - Obszar działania KPP Wschowa.
Część 11 KPP Świebodzin - Obszar działania KPP Świebodzin.
Część 12 KPP Żagan - Obszar działania KPP Żagań.
Część 13 KPP Żary - Obszar działania KPP Żary.
Część 14 KPP Nowa Sól - Obszar działania KPP Nowa Sól.
Część 15 KPP Krosno Odrz. - Obszar działania KPP Krosno Odrzańskie.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Część 1 - KMP Gorzów Wlkp.
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.).
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej;
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający.
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego. Obszar działania KMP Gorzów Wlkp.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Część 2 - KP Kostrzyn
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej;
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający.
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880)
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KP Kostrzyn.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: Część 3 - KPP Słubice
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej;
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający.
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a)Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b)Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880)
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Słubice.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 4 Nazwa: Częsć 4 KPP Sulęcin
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880)
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie
d)Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity)
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Sulęcin.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 10 000,00 i 20 000,00 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 5 Nazwa: Część 5 - KPP Strzelce Kraj.
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej;
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający;
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity)
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Strzelce Kraj.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 6 Nazwa: Część 6 - KPP Międzyrzecz
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej;
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający;
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania - KPP Międzyrzecz.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 7 Nazwa: Cześć 7 - KP Skwierzyna
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2. Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3. Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a) badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b) pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c) pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4. Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5. W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6. Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7. Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8. Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9. W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11. Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12. Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13. Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15. Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej;
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający.
16. Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18. Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KP Skwierzyna.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 8 Nazwa: Część 8 - KMP Zielona Góra
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania - KMP Zielona Góra.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 9 Nazwa: Część 9 - KP Sulechów
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KP Sulechów.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 10 Nazwa: Część 10 - KPP Wschowa
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Wschowa.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 11 Nazwa: Część 11 - KPP Świebodzin
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 12 Nazwa: Część 12 - KPP Żagań
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami:
a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Żagań.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 13 Nazwa: Część 13 KPP Żary
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami: a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d) Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Żary.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 14 Nazwa: Część 14 - KPP Nowa Sól
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami: a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d)Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Nowa Sól.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 15 Nazwa: Częsć 15 - KPP Krosno Odrzańskie
1)Krótki opis
1.Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi polegającej na przeprowadzeniu badań osób zatrzymanych przez jednostki policji woj. lubuskiego - powtórzenie (Kod CPV: 85121000-3 – usługi medyczne).
2.Usługi stanowiące przedmiot zamówienia świadczone będą w siedzibie Wykonawcy.
3.Świadczenie przedmiotowych usług będzie odbywało się całodobowo i głównie w następującym zakresie:
a)badanie osoby zatrzymanej w siedzibie Wykonawcy, zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby zatrzymanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych;
b)pobranie krwi od osoby zatrzymanej do badania na zawartość we krwi alkoholu lub narkotyków (bez badania analitycznego), łącznie ze sporządzeniem protokołu pobrania krwi z przeprowadzeniem przez lekarza niezbędnej obserwacji i wywiadu;
c)pobranie wydzieliny organizmu w postaci moczu od osoby zatrzymanej i poddanie badaniu na zawartość narkotyków, łącznie ze sporządzeniem protokołu.
4.Wykonawca będzie pisemnie informować Zamawiającego o każdej istotnej zmianie dotyczącej wykonywanych świadczeń.
5.W przypadku gdy wyniknie konieczność przeprowadzenia badania osoby zatrzymanej przez lekarza specjalistę lub też wykonania dodatkowych badań diagnostycznych koniecznych do oceny stanu zdrowia pacjenta w celu wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań medycznych do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wykonywane one będą za dodatkową opłatą zgodnie z ceną zawartą w cenniku stanowiącym załącznik do umowy. Wykonawca dokona adnotacji w dokumentacji dostarczonej Zamawiającemu o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa powyżej.
6.Pakiet do pobrania próbek krwi z drukiem protokołu dostarczy każdorazowo Zleceniodawca.
7.Leczenie osób zatrzymanych nie wchodzi w zakres umowy i odbywa się na zasadach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
8.Udzielenie pomocy medycznej w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia osobom zatrzymanym przez Policję (w tym przebywającym w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych), nie jest przedmiotem niniejszej umowy i odbywa się na zasadach określonych w Ustawie z dnia 08.09.06 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.Nr 191 poz 1410 z pozn. zm.)
9.W ramach przedmiotu umowy Wykonawca ma obowiązek w przypadkach koniecznych opatrzenia ran u osoby badanej, a także wystawienia recepty na niezbędne leki.
10.Wykonawca zobowiązany jest świadczyć przedmiotowe usługi we wskazanej przez siebie placówce, usytuowanej na terenie danej Komendy Policji.
11.Zamawiający w trakcie obowiązywania umowy dopuszcza jednorazową, uzasadnioną wzrostem składników cenotwórczych (wynikających ze zmian urzędowych), zmianę cen świadczonych usług medycznych, zawartych w ofercie oraz załączonym do oferty cenniku pozostałych usług medycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 12 m-cy od dnia zawarcia umowy.
12.Osobę zatrzymaną poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim na podstawie pisemnego wniosku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji dokonującej zatrzymania (wzór stanowi załącznik do projektu umowy).
13.Reakcja Wykonawcy na zgłoszenie dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, dotycząca badania osoby zatrzymanej musi być natychmiastowa.
14.Jeżeli osoba zatrzymana znajduje się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu, w szczególności jeśli ma widoczne obrażenia ciała lub utraciła przytomność, oświadcza że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, żąda udzielenia jej pierwszej pomocy medycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich lub z posiadanych przez Policję informacji wynika, że osoba ta może być chora na choroby zakaźne wniosek dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji o którym mowa w ppkt 13 może być złożony w formie ustnej, a następnie potwierdzony pisemnie.
15.Przewiezienie osoby zatrzymanej w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja, z zastrzeżeniem sytuacji w której stan zdrowia osoby zatrzymanej wskazuje na potrzebę użycia do jej przewiezienia specjalnego środka transportu sanitarnego. Koszt przewiezienia osoby zatrzymanej specjalnym środkiem transportu sanitarnego pokrywa:
a) przypadku dalszej konieczności hospitalizacji zatrzymanego (przypadek traktowany jako leczenie § 1 ust. 7 i 8 załącznika nr 4 do SIWZ) – zakład opieki zdrowotnej
b) w pozostałych przypadkach - Zamawiający
16.Jeżeli osoba zatrzymana nie wyraża zgody na udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej lub przeprowadzenie niezbędnego badania lekarskiego albo swoim zachowaniem uniemożliwia wykonanie tych czynności, lekarz odnotowuje tę okoliczność w zaświadczeniu.
17.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie wykonania badań przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach przewidzianych w obowiązujących przepisach.
18.Wykonawca zobowiązuje się udzielać usługi i świadczenia medyczne zgodnie z obowiązującymi przepisami: a) Ustawa z dnia 30.8.1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14 poz. 89 tekst jednolity) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie;
b) Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.6.2002 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz.U. z 2002 r. Nr 97 poz. 880);
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 6.5.1983 w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie;
d)Ustawa o Policji z dn. 6.4.1990 r. (Dz. U. z 2007r. Nr 43 poz. 227-tekst jednolity).
19. Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121000

3)Wielkość lub zakres
Obszar działania KPP Krosno Odrzańskie.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2012. Zakończenie 31.12.2012
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do przetargu Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert.
2. Kwota wadium łącznie dla wszystkich części wynosi 16.985,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt pięć złotych 00/100), w tym:
Część 1 KMP Gorzów Wlkp. - 4 000,00 PLN.
Część 2 KP Kostrzyn - 210,00 PLN.
Część 3 KPP Słubice - 1.600,00 PLN.
Część 4 KPP Sulęcin - 600,00 PLN.
Część 5 KPP Strzelce Kraj. - 1 095,00 PLN.
Część 6 KPP Międzyrzecz - 690,00 PLN.
Część 7 KP Skwierzyna - 240,00 PLN.
Część 8 KMP Zielona Góra - 3 000,00 PLN.
Część 9 KP Sulechów - 210,00 PLN.
Część 10 KPP Wschowa - 210,00 PLN.
Część 11 KPP Świebodzin - 780,00 PLN.
Część 12 KPP Żagan - 1 620,00 PLN.
Część 13 KPP Żary - 1 380,00 PLN.
Część 14 KPP Nowa Sól - 945,00 PLN.
Część 15 KPP Krosno Odrz. - 405,00 PLN.
3. Wadium może być wnoszone w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp.
4. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium uważa się za wniesione skutecznie wówczas, gdy przed upływem terminu do złożenia ofert nastąpi uznanie rachunku Zamawiającego, zaś dowód wniesienia wadium zostanie dołączony do oferty.
6. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacać na rachunek: PKO S.A. O/Gorzów 96 1010 1704 0037 1113 9120 0000.
— do oferty należy załączyć kserokopię przelewu, która musi być potwierdzona przez bank z wyjątkiem dokumentów wygenerowanych automatycznie przez bank i nie wymagających dodatkowych potwierdzeń banku.
7. Wadium wnoszone w formie poręczenia lub gwarancji - oryginał dokumentu należy złożyć w kasie KWP, ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp., za pośrednictwem Zespołu ds. Zamówień Publicznych.
— kserokopię dokumentu wadium należy dołączyć do składanej oferty, potwierdzoną za zgodność z oryginałem wraz z podpisem lub parafką Wykonawcy.
8. Zwrot wadium następuje zgodnie z art. 46 ust. 1 – 4 ustawy Pzp;
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli (art. 46 ust. 5 pkt 1 - 3 ustawy Pzp):
a) Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy P.z.p. lub pełnomocnictw, chyba że udowodnił, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie (art. 46 ust. 4a ustawy P.z.p.)
11. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie:
a) jeżeli wadium jest wnoszone w formie pieniężnej nie ma znaczenia, który z członków konsorcjum dokonuje przelewu środków pieniężnych na konto Zamawiającego.
b) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji – w jej treści muszą być wskazani wszyscy występujący wspólnie Wykonawcy oraz muszą być zawarte zapisy stwierdzające, że gwarant zapłaci określoną kwotę w przypadku, jeżeli którykolwiek z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia odmówi podpisania umowy lub też zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Należność z tytułu wykonania umowy będzie wypłacana Wykonawcy po każdym zakończonym miesiącu kalendarzowym, na podstawie faktury VAT złożonej do 14 dnia następnego miesiąca, z załączonym wykazem osób przywiezionych przez Policje do badania za dany miesiąc (wzór stanowi załącznik do projektu umowy), w terminie do 30 dni od daty otrzymania faktury VAT przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy. Szczegółowy opis warunków płatności i realizacji usług oraz odstąpienia od umowy i wypowiedzenia umowy został zawarty w Projekcie umowy - zał. nr 4 do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Zamawiający nie wymaga szczególnej formy prawnej Wykonawców przystępujących do przetargu. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie do oferty należy załączyć oświadczenie o woli współpracy Wykonawców wspólnie skłądających ofertę ustanawiające pełnomocnika doreprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (wyznaczenie lidera). W przypadku Wykonawców wspólnie występujących zastosowanie mają przepisy ustawy zawarte w art. 23 ust. 1-4 ustawy p.z.p. W przypadku złożenia oferty przez Spółkę Cywilną należy załączyć oświadzcenie o woli współpracy Wykonawców wspólnie skłądających ofertę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Na potwierdzenie spełniania przez oferowane usługi wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ Wykonawca musi załączyć do oferty:
a) Opis Wykonawcy - Obowiązujący cennik pozostałych usług medycznych świadczonych przez Wykonawcę, które nie zostały wymienione w Formularzu Ofertowym
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
b)posiadania wiedzy i doświadczenia;
c)dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
d)sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
— dysponuje lub będzie dysponował placówką całodobową usytuowaną w miejscowości w której (zgodnie z nazwą części, na którą składa ofertę) zamierza świadczyć usługi,
— dysponuje lub będzie dysponował wykwalifikowaną kadrą uprawnioną do przeprowadzenia badań.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Konsorcjum) powyższy warunek może być spełniony wspólnie przez członków Konsorcjum.
Oświadczenia i dokumenty.
1. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu (art. 22 ust. 1 ustawy P.z.p.) oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy P.z.p. i nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy P.z.p. Zamawiający żąda, aby Wykonawca załączył do oferty:
a) oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki art. 22 ust. 1 ustawy P.z.p. i o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy P.z.p. (zał. nr 2 do SIWZ); W przypadku Wykonawców występujących wspólnie w/w dokument składa każdy z Wykonawców;
b) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego (o ile dotyczy) i osób zdolnych do wykonania zamówienia (o ile dotyczy) – dotyczy osób zatrudnionych u innego niż Wykonawca pracodawcy;
c) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie w/w dokument składa każdy z Wykonawców;
Warunek aktualności spełniać będzie również dokument wystawiony z datą wcześniejszą i potwierdzony przez organ wydający w wymaganym terminie.
d) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; W przypadku Wykonawców występujących wspólnie w/w dokument składa każdy z Wykonawców;
e) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie w/w dokument składa każdy z Wykonawców;
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy P.z.p., wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie, w/w dokument składa każdy z Wykonawców;
g) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy P.z.p., wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie w/w dokument składa każdy z Wykonawców.
2. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy P.z.p. polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający będzie żądał od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy P.z.p. (pkt X ppkt 1 lit.”a” oraz c - g SIWZ).
3. Jeżeli Wykonawca przy realizacji zamówienia polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, musi do oferty załączyć pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4.Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Pzp. mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy Pzp., wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
5. Wykonawcy zagraniczni:
5.1.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt X ppkt. 1 lit. c)-e) i g) SIWZ, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
5.2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt X ppkt. 1 lit. f) SIWZ, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp.
5.3. Dokumenty, o których mowa w ppkt 5.1 lit. a) i c) oraz ppkt 5.2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ppkt 5.1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 5.1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
— dysponuje lub będzie dysponował placówką całodobową usytuowaną w miejscowości w której (zgodnie z nazwą części, na którą składa ofertę) zamierza świadczyć usługi,
— dysponuje lub będzie dysponował wykwalifikowaną kadrą uprawnioną do przeprowadzenia badań.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Konsorcjum) powyższy warunek może być spełniony wspólnie przez członków Konsorcjum.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-17.1/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
29.11.2011 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 29.11.2011 - 11:15

Miejscowość:

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Otwarcie jawne.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Wykonawca musi również załączyć do oferty:
a) prawidłowo wypełniony i podpisany przez Wykonawcę Formularz Ofertowy (wzór - załącznik nr 1 do SIWZ). Wykonawca wypełnia tylko te tabele formularza, które dotyczą jego oferty. Tabele w częściach, na które Wykonawca nie składa oferty zaleca się przekreślić;
b) w przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do wniosku musi być dołączone stosowne upoważnienie lub pełnomocnictwo (w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza (Sąd Okręgowy w Warszawie – SYGN. AKT V CA 85/07), określające zakres czynności do których jest umocowany;
c) prawidłowo wypełnione i podpisane przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną Oświadczenie o podwykonawcach – załączyć w przypadku udziału podwykonawców – załącznik nr 3 do SIWZ;
d) W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną należy załączyć oświadczenie o woli współpracy Wykonawców wspólnie składających ofertę;
e) oświadczenie o woli współpracy Wykonawców wspólnie składających ofertę (Konsorcjum), ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (wyznaczenie lidera). W przypadku Wykonawców występujących wspólnie zastosowanie mają przepisy zawarte w art. 23 ust. 1-4 ustawy Pzp;
f) potwierdzenie wniesienia wadium w formie zgodnej z zapisami pkt XXIII SIWZ.
Ponadto Zamawiający zaleca załączyć do oferty:
a) Zamawiający zaleca załączyć do oferty podpisany lub zaparafowany przez Wykonawcę lub osobę uprawniona do reprezentowania Wykonawcy – Projekt Umowy – zał. nr 4 do SIWZ (zaleca się wypełnienie projektu umowy w części dotyczącej Wykonawcy i jego oferty) – nie jest wymagane załączanie projektu umowy do oferty.
Postępowanie o udzielenie zamówienia z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie prowadzi się w formie pisemnej (art. 9 ust. 1 ustawy Pzp). w języku polskim (art. 9 ust. 2 ustawy Pzp).

Wszelkie pytania dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia należy kierować pisemnie - Pracownicy Zespołu ds. Zamówień Publicznych fax – +48 957381435, e-mail: zamowieniapubliczne@go.policja.gov.pl lub na adres: Komenda Wojewódzka Policji Zespół ds. Zamówień Publicznych, ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. W przypadku dostarczenia dokumentu po godzinach urzędowania Zamawiający uzna, że zapoznał się z jego treścią w następnym dniu roboczym.

Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia istotnych zmian do zawartej umowy, zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, w stosunku do treści oferty. Wszelkie zmiany wymagają zgody obu stron i formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Warunki zmiany:
a) zmiana miejsca wykonywania usługi na wniosek Zamawiającego;
b) zmiana wynagrodzenia w przypadku urzędowej zmiany podatku VAT;
c) istotne błędy pisarskie (np. w opisie przedmiotu zamówienia, wartości umowy);
d) zmiana cen o której mowa w pkt. III ppkt. 11 SIWZ;
e) zmiana terminu realizacji umowy z przyczyn lub potrzeb lezących po stronie Zamawiającego albo w związku z zaistnieniem siły wyższej, klęski żywiołowej, innych przyczyn niezależnych od Stron umowy.
Jeżeli występują zmiany w strukturze organizacyjnej Zamawiającego lub Wykonawcy, dotyczące określonych w umowie nazw, adresów, podległości, rachunków bankowych, Strony niezwłocznie informują pisemnie o tych zmianach. Zmiany takie nie wymagają formy pisemnej w postaci aneksu.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a (Adgar Plaza)
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłąnia informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeśli zostały przesłąne w sposób określony w art. 27 ust. 2 albo w terminie 15 dni - jeśli zostały przesłąne w inny sposób w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej-jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Odwołąnie wobec czynności innych niż ww wymienione wnosi się: w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 -w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a (Adgar Plaza)
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.10.2011
TI Tytuł PL-Gorzów Wielkopolski: Usługi medyczne
ND Nr dokumentu 353052-2011
PD Data publikacji 11/11/2011
OJ Dz.U. S 217
TW Miejscowość GORZÓW WIELKOPOLSKI
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 08/11/2011
DT Termin 30/11/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 85121000 - Usługi medyczne
OC Pierwotny kod CPV 85121000 - Usługi medyczne

11/11/2011    S217    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Gorzów Wielkopolski: Usługi medyczne

2011/S 217-353052

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, attn: Anna Kačmar-Lisowska, POLSKA-66-400Gorzów Wielkopolski. Tel. +48 957381441. E-mail: zamowieniapubliczne@go.policja.gov.pl. Fax +48 957381435.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 22.10.2011, 2011/S 204-332387)

Przedmiot zamówienia:
CPV:85121000

Usługi medyczne.

Zamiast: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Przedmiot zamówienia podzielono na 15 części wg realizacji usługi:

Część 1 KMP Gorzów Wlkp. - Obszar działania KMP Gorzów Wlkp.

Część 2 KP Kostrzyn - Obszar działania KP Kostrzyn.

Część 3 KPP Słubice - Obszar działania KPP Słubice.

Część 4 KPP Sulęcin - Obszar działania KPP Sulęcin.

Część 5 KPP Strzelce Kraj. - Obszar działania KPP Strzelce Kraj.

Część 6 KPP Międzyrzecz - Obszar działania KPP Międzyrzecz.

Część 7 KP Skwierzyna - Obszar działania KP Skwierzyna.

Część 8 KMP Zielona Góra - Obszar działania KMP Zielona Góra.

Część 9 KP Sulechów - Obszar działania KP Sulechów.

Część 10 KPP Wschowa - Obszar działania KPP Wschowa.

Część 11 KPP Świebodzin - Obszar działania KPP Świebodzin.

Część 12 KPP Żagan - Obszar działania KPP Żagań.

Część 13 KPP Żary - Obszar działania KPP Żary.

Część 14 KPP Nowa Sól - Obszar działania KPP Nowa Sól.

Część 15 KPP Krosno Odrz. - Obszar działania KPP Krosno Odrzańskie.

Informacje o częściach zamówienia.

Część NR 1.

Nazwa: Część 1 - KMP GORZÓW WLKP.

Część NR 2.

NAZWA Część 2 - KP KOSTRZYN.

Część NR 3.

NAZWA: CZĘSĆ 3 - KPP SŁUBICE.

Część NR: 4.

Nazwa: Część 4 KPP SULĘCIN.

Część NR: 5.

Nazwa: Część 5 - KPP STRZELCE KRAJ.

Część NR: 6.

Nazwa: Część 6 - KPP MIĘDZYRZECZ.

Część NR: 7.

Nazwa: Część 7 - KP SKWIERZYNA.

Część NR 8.

Nazwa: Część 8 - KMP ZIELONA GÓRA.

Część NR: 9.

NAZWA: CZĘSĆ 9 - KP SULECHÓW.

Część NR: 10.

Nazwa: Część 10 - KPP WSCHOWA.

Część NR 11.

Nazwa: Część 11 - KPP ŚWIEBODZIN.

Część NR: 12.

Nazwa: Część 12 - KPP ŻAGAŃ.

Część NR: 13.

Nazwa: Część 13 KPP ŻARY.

Część NR 14.

Nazwa: Część 14 - KPP NOWA SÓL.

Część NR: 15.

Nazwa: Część 15 - KPP KROSNO ODRZAŃSKIE.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje.

2.Kwota wadium łącznie dla wszystkich części wynosi 16.985,00 zł (słownie: szesnaście tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt pięć złotych 00/100), w tym:

Część 1 KMP GORZÓW WLKP. - 4.000,00 zł.

Część 2 KP KOSTRZYN - 210,00 zł.

Część 3 KPP SŁUBICE - 1.600,00 zł.

Część 4 KPP SULĘCIN - 600,00 zł.

Część 5 KPP STRZELCE KRAJ. - 1.095,00 zł.

Część 6 KPP MIĘDZYRZECZ - 690,00 zł.

Część 7 KP SKWIERZYNA - 240,00 zł.

Część 8 KMP ZIELONA GÓRA - 3.000,00 zł.

Część 9 KP SULECHÓW - 210,00 zł.

Część 10 KPP WSCHOWA - 210,00 zł.

Część 11 KPP ŚWIEBODZIN - 780,00 zł.

Część 12 KPP ŻAGAN - 1.620,00 zł.

Część 13 KPP ŻARY - 1.380,00 zł.

Część 14 KPP NOWA SÓL - 945,00 zł.

Część 15 KPP KROSNO ODRZ. - 405,00 zł.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu 29.11.2011 (11:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert 29.11.2011 (11:15)

Powinno być: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Przedmiot zamówienia podzielono na 14 części wg realizacji usługi:

Część 2 KP Kostrzyn - Obszar działania KP Kostrzyn.

Część 3 KPP Słubice - Obszar działania KPP Słubice.

Część 4 KPP Sulęcin - Obszar działania KPP Sulęcin.

Część 5 KPP Strzelce Kraj. - Obszar działania KPP Strzelce Kraj.

Część 6 KPP Międzyrzecz - Obszar działania KPP Międzyrzecz.

Część 7 KP Skwierzyna - Obszar działania KP Skwierzyna.

Część 8 KMP Zielona Góra - Obszar działania KMP Zielona Góra.

Część 9 KP Sulechów - Obszar działania KP Sulechów.

Część 10 KPP Wschowa - Obszar działania KPP Wschowa.

Część 11 KPP Świebodzin - Obszar działania KPP Świebodzin.

Część 12 KPP Żagan - Obszar działania KPP Żagań.

Część 13 KPP Żary - Obszar działania KPP Żary.

Część 14 KPP Nowa Sól- Obszar działania KPP Nowa Sól.

Część 15 KPP Krosno Odrz. - Obszar działania KPP Krosno Odrzańskie.

Informacje o częściach zamówienia.

Część NR 2.

NAZWA Część 2- KP Kostrzyn.

Część NR 3.

NAZWA: CZĘSĆ 3 - KPP Słubice.

Część NR: 4.

Nazwa: Część 4 KPP Sulęcin.

Część NR: 5.

Nazwa: Część 5 - KPP Strzelce Kraj.

Część NR: 6.

Nazwa: Część 5- KPP Międzyrzecz.

Część NR: 7.

Nazwa: Część 7 - KP Skwierzyna.

Część NR 8.

Nazwa: Część 8 - KMP Zielona Góra.

Część NR: 9.

NAZWA: CZĘSĆ 9 - KP Sulechów.

Część NR: 10.

Nazwa: Część 10 - KPP Wschowa.

Część NR 11.

Nazwa: Część 11 - KPP Świebodzin.

Część NR: 12.

Nazwa: Część 12 - KPP Żagań.

Część NR: 13.

Nazwa: Część 13 KPP Żary.

Część NR 14.

Nazwa: Część 14 - KPP Nowa Sól.

Część NR: 15.

Nazwa: Część 15 - KPP Krosno Odrzańskie.

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje.

2.Kwota wadium łącznie dla wszystkich części wynosi 12 985,00 PLN (słownie: dwanaście tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt pięć złotych 00/100), w tym:

Część 2 KP Kostrzyn - 210,00 PLN.

Część 3 KPP Słubice - 1 600,00 PLN.

Część 4 KPP Sulęcin - 600,00 PLN.

Część 5 KPP Strzelce Kraj. - 1 095,00 PLN.

Część 6 KPP Międzyrzecz - 690,00 PLN.

Część 7 KP Skwierzyna - 240,00 PLN.

Część 8 KMP Zielona Góra - 3 000,00 PLN.

Część 9 KP SULECHÓW - 210,00 PLN.

Część 10 KPP Wschowa - 210,00 PLN.

Część 11 KPP Świebodzin - 780,00 PLN.

Część 12 KPP Żagan - 1 620,00 PLN.

Część 13 KPP Żary - 1 380,00 PLN.

Część 14 KPP Nowa Sól - 945,00 PLN.

Część 15 KPP Krosno Odrz. - 405,00 PLN.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 30.11.2011 (11:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 30.11.2011 (11:15)

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Po wykreśleniu z przedmiotu zamówienia części nr 1 - kmp gorzów wlkp. numeracja pozostałych części pozostaje bez zmian.


Adres: ul.Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wielkopolski
woj. LUBUSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowieniapubliczne@go.policja.gov.pl
tel: +48 957381491
fax: +48 957381495
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-11-29
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 33238720111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-10-21
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 397 dni
Wadium: 33970 ZŁ
Szacowana wartość* 1 132 333 PLN  -  1 698 500 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 15
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.lubuska.policja.gov.pl
Informacja dostępna pod: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.
ul. Kwiatowa 10, 66-400 gorzów wielkopolski, woj. lubuskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
85121000-3 Usługi medyczne