TI Tytuł Polska-Wrocław: Usługi prania i czyszczenia na sucho
ND Nr dokumentu 47151-2016
PD Data publikacji 11/02/2016
OJ Dz.U. S 29
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 09/02/2016
DT Termin 22/03/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98315000 - Usługi prasowania
OC Pierwotny kod CPV 98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98315000 - Usługi prasowania
IA Adres internetowy (URL) www.szpital.wroc.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/02/2016    S29    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Wrocław: Usługi prania i czyszczenia na sucho

2016/S 029-047151

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
ul. Koszarowa 5
Osoba do kontaktów: Elżbieta Janicka-Suchacz
51-149 Wrocław
POLSKA
Tel.: +49 713957428
E-mail: ejanicka@szpital.wroc.pl
Faks: +49 713957428

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szpital.wroc.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
PN 03/16 – kompleksowa usługa dzierżawy, prania i dystrybucji bielizny szpitalnej oraz pozostałego asortymentu szpitalnego i wdrożenie systemu RFID (Radiowej Identyfikacji Bielizny)).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
4.1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa dzierżawy, prania i dystrybucji bielizny szpitalnej oraz pozostałego asortymentu szpitalnego zgodnie z zapotrzebowaniem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz wdrożenie systemu RFID (Radiowej Identyfikacji Bielizny). Przewidywana, szacunkowa ilość -waga przekazywanej do prania bielizny brudnej oraz pozostałego asortymentu szpitalnego będąca własnością Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy wynosi około 43 200 kg. Przewidywana, szacunkowa miesięczna ilość bielizny dzierżawionej stanowi załącznik nr 3 „Formularz asortymentowo-cenowy” do siwz.
Po każdym roku - 12 miesiącach dzierżawy, będzie ona nieodpłatnie, protokolarnie przekazana na rzecz Zamawiającego.
Przedmiot zamówienia obejmuje: wdrożenie systemu RFID, odbiór brudnej bielizny oraz pozostałego asortymentu z siedziby Zamawiającego, dezynfekcje, moczenie, pranie, krochmalenie, maglowanie, suszenie, prasowanie, bielizny, pościeli i odzieży, drobne usługi szwalnicze – naprawa, ich dostarczanie – zwrot – po wykonaniu usługi oraz prowadzenie dystrybucji pościeli w magazynie pościeli Zamawiającego.
Przedmiot umowy – asortyment, dostawa, transport, dokumenty przewozowo-rozliczeniowe, pakowanie i spis bielizny, rozliczenie bielizny i wagi w tym braki oraz ich uzupełnianie,
termin wykonania usługi, zwrot dokumentu przewozowo-rozliczeniowego wraz
z bielizną – oparte na zasadach określonych w załącznikach do siwz.
4.2. W zakres usługi pralniczej wchodzą następujące czynności:
1) dezynfekcja komorowa i chemiczna (płynowa), moczenie, pranie, krochmalenie, suszenie, prasowanie, maglowanie oraz drobne naprawy w ilościach wynikających z potrzeb Zamawiającego i jednocześnie segregację oraz wydawanie asortymentu, wyszywanie monogramów /lub znakowanie w inny sposób/, transport asortymentu brudnego i czystego z/do siedziby Zamawiającego;
2) odbierania od Zamawiającego brudnego asortymentu – Wykonawca usługi zobowiązany będzie do wyniesienia brudnego asortymentu z magazynu i załadowania jej na przeznaczony do tego celu własny środek transportu; wydawanie czystego asortymentu;
3) w zależności od rodzaju asortymentu – moczenie, pranie lub poddawanie dezynfekcji chemiczno-termicznej lub płynowej w procesie prania zgodnie z wymogami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, dezynfekcji chemiczno-termicznej w procesie prania; maglowaniu upranego asortymentu jeżeli tego wymaga;
4) Wykonawca dostarczać będzie dla Zamawiającego worki foliowe, przeźroczyste rozpuszczalne dla segregacji składowania bielizny skażonej.
Bielizna pościelowa skażona (zakaźnie lub zanieczyszczoną insektami), to bielizna pochodząca od chorych którzy są izolowani lub objęci nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.
Do tej grupy należy bielizna:
a/ znacznie zanieczyszczona wydalinami i wydzielinami lub zanieczyszczona krwią,
b/ pochodząca od chorych na świerzb i zawszawionych,
c/ pochodząca od pacjentów izolowanych w ramach prewencji z powodu wystąpienia alertowego
czynnika etiologicznego wieloopornego,
d/ pochodząca z zaistniałego ogniska epidemiologicznego lub z innych szczególnych sytuacji
interwencyjnych związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym – z polecenia zespołu
kontroli zakażeń szpitalnych.
5) wykonywania drobnych napraw: przyszywanie guzików, troczków, zszywanie, cerowanie, naprawa zamków błyskawicznych, nappów itp.;
6) dezynfekcji chemiczno-termicznej w procesie prania lub czyszczenia i dezynfekcji komorowej materacy wraz z pokrowcami, poduszek, koców, itp.;
7) dostarczeniu do Zamawiającego własnym transportem upranego asortymentu wraz z wniesieniem go do magazynu i na oddziały.
4.3. Odbiór brudnego asortymentu z magazynu Szpitala będzie się odbywał w godzinach rannych – do godziny 9:00, dostarczanie upranego asortymentu będzie odbywać się następnego dnia (roboczego oraz w sobotę) do godz. 9:00.
4.4. Usługa pralnicza będzie wykonywana codziennie od poniedziałku do piątku. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zapasu czystego asortymentu i dostarczenia go do magazynu Szpitala w razie zaistnienia takiej konieczności, w dni wolne od pracy.
4.4. Od chwili wprowadzenia przez Wykonawcę asortymentu będącego przedmiotem najmu, określonego w Załączniku nr 1 do siwz, usługa pralnicza obejmować będzie asortyment wynajmowany oraz bieliznę Zamawiającego z oddziałów, gdzie używana będzie do całkowitego zużycia.
4.5. Usługa pralnicza, technologia prania bielizny pościelowej skażonej, z uwzględnieniem oddziałów dziecięcych i oddziałów zakaźnych winny być świadczone zgodnie z aktualnie obowiązującymi w służbie zdrowia aktami prawnymi i wymogami sanitarno-higienicznymi.
4.6. Stosowane środki piorące muszą posiadać odpowiednie dokumenty dopuszczające do stosowania i używania zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie, są to atesty, certyfikaty i wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych na potwierdzenie działania dezynfekującego w procesie prania.
4.7. Zamawiający nie ponosi kosztów za uszkodzenie asortymentu wynajmowanego z powodu wad materiału, przedwczesnego zużycia czy uszkodzeń podczas prania. Uszkodzony asortyment zostanie wymieniony na nowy przez Wykonawcę usługi.
4.8. Asortyment wynajmowany, który w wyniku normalnej eksploatacji ulegnie zużyciu lub w wyniku eksploatacji utraci swoje pierwotne właściwości (np.: utrata gwarancji barierowości). Podlega wymianie na nowy.
4.9. Wykonawca w zakresie częstotliwości poboru prób czystościowych z wypranej bielizny, prześcieradła, poszewki i poszwy – po jednej próbie ilościowej (metodą odciskową) oraz próbie jakościowej na MRSA i Clostridium difficle – raz na kwartał, ma obowiązek dostarczyć Zamawiającemu kopie badań mikrobiologicznych wykonanych w pralni Wykonawcy (na swój koszt) potwierdzonych przez Panstwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, dokumentujących skuteczność prania i dezynfekcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo pobierania prób czystościowych z dostarczonej wypranej bielizny, przez upoważnionego pracownika na koszt Wykonawcy, w przypadkach uzasadnionej potrzeby – np. kiedy dostarczona bielizna będzie widocznie splamiona czy niedoprana lub „brudna” oraz jeśli wyniki bakteriologiczne będą dodatnie.
4. 10. Pozostałe wymagania:
1) Zamawiający wymaga aby Wykonawca świadczył usługę zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi i higienicznymi jakie nakładane są na procesy prania oraz technologie -pralnia posiadająca barierę higieniczną. W tym celu Wykonawca musi dysponować aktualną pozytywną opinią sanitarną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
2) Technologia prania musi być zgodna z wymogami obowiązującymi w placówkach służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących szpitali oraz spełniać obowiązujące przepisy i standardy prania w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia.
3) Środki piorące i dezynfekujące winny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Środki te powinny posiadać wymagane obowiązującymi przepisami atesty i certyfikaty bez konieczności załączania ich do oferty przetargowej przez Wykonawców oraz gwarantować właściwą jakość prania, nie powodującą przyspieszonego zużycia bielizny.
4) Transport bielizny oraz pozostałego asortymentu szpitalnego przekazywanego do pralni musi być świadczony tylko odpowiednio przygotowanymi środkami transportu spełniającymi obowiązujące przepisy i wymagania w zakresie przewożenia bielizny szpitalnej brudnej i czystej, dopuszczony przez właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. W tym celu Wykonawca musi dysponować aktualną pozytywną opinią sanitarną właściwego Inspektora Sanitarnego.
Wykonawca zobowiązany jest umożliwić Zamawiającemu na jego żądanie wizytację pralni
i procesów technologicznych, a także środków transportu na każdym etapie postępowania oraz
w każdym czasie realizowanej usługi - wykonywanej umowy, jeżeli Zamawiający będzie mieć wątpliwości co do stanu faktycznego i realnej możliwości wykonania zamówienia publicznego, zgodnie z wymogami SIWZ i złożoną ofertą przetargową.
5) Wykonawca własnym staraniem zobowiązany jest do gospodarowania bielizną na terenie magazynów bielizny czystej i brudnej należących do Zamawiającego w tym: przyjmowania czystej bielizny, wydawania brudnej bielizny, prowadzenia stosowanej dokumentacji dystrybucji bielizny na oddziały szpitalne, prowadzenia inwentaryzacji, zgłaszania braków, zapewniania ciągłości zaopatrzenia.
6) Zapewnienie i dostarczenie przez Wykonawcę:
a/ worków o odpowiedniej wytrzymałości niezbędnych do spakowania całości brudnej bielizny
samo-rozpuszczalnych worków koloru czerwonego do pakowania bielizny zakaźnej.
Wszystkie w/w worki muszą posiadać atest PZH lub inny równoważny dokument.
b/ zapewnienia i dostarczenia przez Wykonawcę odpowiedniej ilości wózków i stojaków na poszczególne oddziały dorosłych osobno na bieliznę czystą i na bieliznę brudną.
W. w wózki i stojaki zostaną zwrócone Wykonawcy po zakończeniu umowy.
4.3. Dodatkowo Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć u Zamawiającego (w terminie max
4 tygodnie od daty podpisania umowy) system RFID (System Radiowej Identyfikacji Bielizny) poprzez:
1) oznakowanie bielizny Wykonawcy chipami/tagami oraz kodami kreskowymi (orientacyjna ilość bielizny i asortymentu do oznakowania – 10148 sztuk, zgodnie z załącznikiem nr 3 do siwz,
2) zainstalowanie odpowiedniego urządzenia (tzw. wrzutni) i zestawu komputerowego z drukarką oraz oprogramowaniem do ewidencjonowania bielizny brudnej (w Magazynie Bielizny Brudnej)
u Zamawiającego, pozwalającego na bezdotykowe ewidencjonowanie bielizny oraz przesyłanie tych danych w trybie on-line do pralni Wykonawcy,
3) udostępnienie, na czas trwania umowy, oddziałom/komórkom organizacyjnym Zamawiającego dostępu on-line – poprzez aplikację internetową – do danych generowanych (wprowadzanych) do systemu RFID dotyczących obrotu bielizną,
4) Zamawiający oczekuje od wdrażanego oprogramowania funkcjonalności w zakresie ewidencji i rozliczeń, w szczególności możliwości generowania raportów obejmujących przekazywaną bieliznę do pralni oraz przyjmowaną z pralni do Szpitala, oraz musi mieć funkcję zapisywania
w pamięci ilość cykli prań danej sztuki bielizny, z możliwością generowania raportów zbiorczych
za cały Szpital, jak również na poszczególne komórki/oddziały Szpitala. Zamawiający udostępnia łącze internetowe.
4.4. Użyte do znakowania przez Wykonawcę chipy muszą być:
1) pasywne, nie posiadające własnego źródła zasilania, działające w paśmie HF, wytrzymujące minimum 200 cykli prania.
2) zgodne z normami ISO 15693 i ISO 18000-3,
3) bezpieczne dla ludzi i sprzętu, takiego jak np. rozrusznik serca, defibrylatory, itp. – potwierdzony badaniami brak wpływu chipów na rezonans magnetyczny, jak i rezonansu magnetycznego na chipy, gwarantującego bezpieczeństwo zastosowania chipów dla ludzi i sprzętu elektronicznego, jak np. rozrusznik serca, defibrylatory, etc. Na potwierdzenie spełniania wymagań dotyczących tagów (chipów) opisanych powyżej Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty deklarację producenta chipy/tagi muszą być wszyte w sposób trwały, uniemożliwiający uszkodzenie wyrobu i samego tagu w procesie prania oraz użytkowania asortymentu.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

98310000, 98311000, 98315000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zgodnie ze Specyfikacją.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 500 000 PLN i 1 800 000 PLN.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 500 000 i 1 800 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 36 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości: 45 750 PLN (słownie: czterdzieści pięć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych zero groszy).
2.Wadium należy wnieść przed terminem składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r., nr 42, poz.275).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego
o numerze: 84193010732009090097830003.
5. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium po dokonaniu i wyboru oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, za wyjątkiem wykonawcy, którego oferta jest najkorzystniejsza. Wykonawcy którego oferta jest najkorzystniejsza wadium będzie zwrócone niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
7. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przed Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie, o której mowa w pkt. poprzednim, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania została wybrana jego oferta jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi
z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
11. Oryginał dokumentu, potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć w kasie szpitala lub załączyć do oferty. W przypadku złożenia oryginału do kasy szpitala Wykonawca załączy kserokopię dokumentu wadialnego do oferty.
Kasa szpitala czynna od poniedziałku do piątku od godz.: 10:00 do godz.: 14:00 budynek „C”.
Zamawiający żąda od wykonawcy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy
w wysokości należytego wykonania umowy w wysokości 2 % wynagrodzenia brutto oferty, najpóźniej w dniu zawarcia umowy, w jednej z form określonych w art. 148 ust. 1 ustawy Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – tj.: mają zezwolenie odpowiedniego inspektora sanitarnego na prowadzenie działalności objętej przedmiotem zamówienia – ocena na podstawie załączonej kserokopii zezwolenia i nie podlegają wykluczeniu z postępowania, i w tym celu złożą następujące dokumenty w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5b) do SIWZ;
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru w celu wskazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że
Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat lub zaświadczenie, że uzyskał
przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3
miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu– wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
7) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
8) Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie:
— wykażą, się wykonaniem lub wykonywaniem co najmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, tj.: świadczenie kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem i dzierżawą bielizny szpitalnej i/lub usług pralnia bielizny szpitalnej będącej własnością Zamawiającego wraz z transportem w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, o łącznej wartości minimum: 500 000 PLN – ocena na podstawie wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, odpowiadających zakresem i wartością zgodnie z wymogiem pkt 10.1.2) siwz wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
— znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:
a) są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 800 000 PLN i posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z klauzulą szkód wyrządzonych w skutek przeniesienia HIV/chorób zakaźnych w wysokości minimum 500 000 PLN; o kserokopia opłaconej polisy, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności;
b) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500 000 PLN - informację z banku lub kasy oszczędnościowo-kredytowej, w której Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2. W celu potwierdzenia, ze oferowana przez Wykonawcę usługa, będąca przedmiotem niniejszego zamówienia spełnia wymagania Zamawiającego:
1) badania mikrobiologiczne wykonane w pralni potwierdzone przez Państwowego Powiatowego
Inspektora Sanitarnego, dokumentujące skuteczność prania i dezynfekcji – dokument
z ostatnich trzech miesięcy,
2) opis technologii prania dla poszczególnych rodzajów bielizny z uwzględnieniem wykazu
stosowanych środków i preparatów,
3) wykaz certyfikatów i świadectw dopuszczenia w/w środków i preparatów piorących
i dezynfekujących,
4) procedura transportu bielizny czystej i brudnej.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1) Wykonawca musi dysponować obiektem pralni, wyposażonym w tzw. tunel finisher do suszenia ciepłym powietrzem fartuchów operacyjnych z mikrofazy lub laminatu, (lub rozwiązanie równoważne) i posiadać aktualną pozytywną opinię sanitarną wydana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o spełnianiu przez pralnię wymogów sanitarno-epidemiologicznych;
2) oświadczenie Wykonawcy o dysponowaniu pralnią wyposażoną w tunel finisher lub pralnię
z rozwiązaniem równoważnym oraz o posiadaniu aktualnej pozytywnej opinii
sanitarnej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wskazującą, że pralnia posiada barierę higieniczną oraz stan pralni odpowiada warunkom sanitarno-higienicznym;
3) Wykonawca musi dysponować środkami transportu- co najmniej dwa samochody, przeznaczonymi do realizacji usługi, posiadającymi aktualną opinię sanitarną wydaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Opinia sanitarna powinna wskazywać czy środki transportu znajdują się pod nadzorem właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, oraz stan środków transportu odpowiada warunkom sanitrano-higienicznym;
4) wykaz środków transportu dostępnych Wykonawcy i przeznaczonych do realizacji niniejszej usługi wraz z aktualną pozytywną opinią sanitarną wydaną przez
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego – dla co najmniej 2-ów samochodów wskazującą, że wskazane w wykazie środki transportu znajdują się pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz, że stan tych środków
transportu odpowiada warunkom sanitarno-higienicznym;
5) oświadczenie Wykonawcy, że wskazane w wykazie środki transportu:
— * posiadają podzielną skrzynię załadunkową na część czystą i brudną z zachowaniem bariery sanitarnej
— * nie posiadają przedzielonych skrzyni załadunkowych w związku z powyższym oświadczam/y, iż środki transportu będą używane wyłącznie rozdzielnie do przewozu bielizny czystej i przewozu bielizny brudnej.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 90

2. Termin wdrożenia systemu RFID (Radiowej Identyfikacji Bielizny). Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
PN 03/16
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
22.3.2016 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
Inny: Polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 22.3.2016 - 9:15

Miejscowość:

Wrocław

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-626 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.2.2016
TITytułPolska-Wrocław: Usługi prania i czyszczenia na sucho
NDNr dokumentu285509-2016
PDData publikacji17/08/2016
OJDz.U. S157
TWMiejscowośćWROCŁAW
AUNazwa instytucjiWojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji6 - Podmiot prawa publicznego
HAEU Institution-
DSDokument wysłany12/08/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98315000 - Usługi prasowania
OCPierwotny kod CPV98310000 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000 - Usługi odbierania prania
98315000 - Usługi prasowania

17/08/2016    S157    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Wrocław: Usługi prania i czyszczenia na sucho

2016/S 157-285509

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, ul. Koszarowa 5, Osoba do kontaktów: Elżbieta Janicka-Suchacz, Wrocław 51-149, Polska. Tel.: +49 713957428. Faks: +49 713957428. E-mail: ejanicka@szpital.wroc.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.2.2016, 2016/S 029-047151)

Przedmiot zamówienia:
CPV:98310000, 98311000, 98315000

Usługi prania i czyszczenia na sucho

Usługi odbierania prania

Usługi prasowania

Procedury niepełnej
Zamówienia nie udzielono
Zamówienie może być przedmiotem ponownej publikacji


Adres: ul. Koszarowa 5, 51-149 Wrocław
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: aoborzynska@szpital.wroc.pl
tel: +48 713957404
fax: +48 713957428
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-03-22
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 4715120161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-02-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 36 miesięcy
Wadium: 45750 ZŁ
Szacowana wartość* 1 525 000 PLN  -  2 287 500 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.szpital.wroc.pl
Informacja dostępna pod: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
ul. Koszarowa 5, 51-149 Wrocław, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
98310000-9 Usługi prania i czyszczenia na sucho
98311000-6 Usługi odbierania prania