TI Tytuł Polska-Jastrzębie-Zdrój: Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
ND Nr dokumentu 48973-2016
PD Data publikacji 12/02/2016
OJ Dz.U. S 30
TW Miejscowość JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
AU Nazwa instytucji Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Logistyki Materiałowej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 10/02/2016
DT Termin 04/03/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 35110000 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
OC Pierwotny kod CPV 35110000 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
RC Kod NUTS PL227
IA Adres internetowy (URL) www.jsw.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

12/02/2016    S30    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona 

Polska-Jastrzębie-Zdrój: Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

2016/S 030-048973

Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe

Dostawy

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Logistyki Materiałowej
ul. Towarowa 1
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Aleksandra Małucha
44-330 Jastrzębie-Zdrój
POLSKA
Tel.: +48 327564067
E-mail: przetargi@zlm.jsw.pl
Faks: +48 327564047

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: www.jsw.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Poszukiwanie i wydobycie węgla i innych paliw stałych
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez podmiot zamawiający:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla kopalń JSW S.A. półmasek filtrujących klasy P2 i P3 z terminem realizacji 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Magazyny zamawiającego przy kopalniach JSW S.A. wskazane w zamówieniach.

Kod NUTS PL227

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Dostawy dla kopalń JSW S. półmasek filtrujących klasy P2 i P3 z terminem realizacji 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.
Zamówienie podzielone zostało na 3 części (3 zadania):
Zadanie 1 – Półmaska filtrująca klasy P2 z/z w ilości 1 418 000 szt.,
Zadanie 2 – Półmaska filtrująca klasy P2 z/z wyposażona w warstwę węgla aktywnego skutecznie zmniejszająca negatywne skutki związane z emisją spalin w wyrobiskach górniczych w ilości 112 260 szt.,
Zadanie 3 – Półmaska filtrująca klasy P3 z/z w ilości 496 154 szt..
1.5.1. Zadanie 1: Półmaska filtrująca klasy P2 z/z.
1.5.1.1. Półmaski filtrujące klasy P2 będą używane w zakładach górniczych (w pomieszczeniach, wyrobiskach górniczych jak i na powierzchni) w środowisku, gdzie występuje zagrożenie wybuchem metanu.
1.5.1.2. Półmaska filtrująca klasy P2 służy do ochrony przed szkodliwym działaniem pyłów występujących w powietrzu kopalnianym.
1.5.1.3. Półmaska przeciwpyłowa filtrująca FFP-2 z zaworem wydechowym powinna zapewniać wymagalny stopień ochrony układu oddechowego przed aerozolami z cząsteczek stałych lub aerozolami na bazie wody (pył, dym) i aerozolami ciekłymi (mgły) o ile stężenie fazy rozproszonej tych aerozoli nie przekracza wartości 10 x NDS.
1.5.1.4. Materiały użyte do produkcji półmaski winny zapewniać użytkownikowi właściwe oddychanie i higienę oddychania przez cały czas używania w przewidzianych warunkach. Materiały winny spełniać wymagania aktualnie obowiązujących norm w powyższym zakresie, nie stanowiąc zagrożenia dla zdrowia, nie wykazując działania drażniącego skórę, nie mogą być również łatwopalne. Konstrukcja półmaski czaszowa. Taśmy nagłowia powinny być mocowane do półmaski w sposób trwały i pewny oraz umożliwiać łatwe nałożenie i zdjęcie półmaski. Zacisk nosowy i uszczelniacz łącznie z taśmą nagłowia muszą umożliwiać szczelne dopasowanie półmaski do twarzy użytkownika i spełniać wymagania aktualnie obowiązującej normy w tym względzie. Zawór wydechowy w półmasce musi spełniać wymagania normy w zakresie prawidłowości funkcjonowania, z uwzględnieniem jego szczelności.
1.5.1.5. Każda półmaska musi posiadać indywidualne opakowanie.
1.5.1.6. Oznakowanie znakiem CE z podaniem nr identyfikacyjnego jednostki notyfikowanej, która ocenia system kontroli produkowanych środków ochrony indywidualnej, dla środków konstrukcji złożonej.
1.5.1.7. Produkt musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173 z 21.12.2005 r.) wprowadzającego Dyrektywę 89/686/EWG w sprawie zbliżenia Państw Członkowskich odnoszących się do wyposażenia ochrony indywidualnej.
1.5.1.8. Produkt musi spełniać wymogi normy PN-EN 149 lub norm równoważnych.
1.5.1.9. Dostarczane wyroby muszą być oznakowane na każdym egzemplarzu w sposób widoczny, czytelny i odporny na zatarcie przez cały okres jego użytkowania.
1.5.2. Zadanie 2: Półmaska filtrująca klasy P2 z/z wyposażona w warstwę węgla aktywnego skutecznie zmniejszająca negatywne skutki związane z emisją spalin w wyrobiskach górniczych.
1.5.2.1. Półmaski filtrujące klasy P2 z/z wyposażone w warstwę węgla aktywnego skutecznie zmniejszające negatywne skutki związane z emisją spalin będą używane w zakładach górniczych (w pomieszczeniach, wyrobiskach górniczych jak i na powierzchni) w środowisku, gdzie występuje zagrożenie wybuchem metanu.
1.5.2.2. Półmaska filtrująca klasy P2 z/z, o której mowa w punkcie 1.1., służy do ochrony przed szkodliwym działaniem pyłów występujących w powietrzu kopalnianym oraz do ochrony przed stężeniami gazów pochodzących z układów wydechowych silników spalinowych kolejek samojezdnych, stosowanych w kopalniach JSW S.A.
1.5.2.3. Półmaska filtrująca FFP2 z zaworem wydechowym powinna zapewniać wymagalny stopień ochrony układu oddechowego przed aerozolami z cząsteczek stałych lub aerozolami na bazie wody (pył, dym) i aerozolami ciekłymi (mgły) o ile stężenie fazy rozproszonej tych aerozoli nie przekracza wartości 10 x NDS oraz powinna zapewniać ochronę przed niskimi stężeniami gazów pochodzących z układów wydechowych silników spalinowych kolejek samojezdnych.
1.5.2.4. Materiały użyte do produkcji półmaski winny zapewniać użytkownikowi właściwe oddychanie i higienę oddychania przez cały czas używania w przewidzianych warunkach. Materiały winny spełniać wymagania aktualnie obowiązujących norm w powyższym zakresie, nie stanowiąc zagrożenia dla zdrowia, nie wykazując działania drażniącego skórę, nie mogą być również łatwopalne. Konstrukcja półmaski czaszowa. Taśmy nagłowia powinny być mocowane do półmaski w sposób trwały i pewny oraz umożliwiać łatwe nałożenie i zdjęcie półmaski. Zacisk nosowy i uszczelniacz łącznie z taśmą nagłowia muszą umożliwiać szczelne dopasowanie półmaski do twarzy użytkownika i spełniać wymagania aktualnie obowiązującej normy w tym względzie. Zawór wydechowy w półmasce musi spełniać wymagania normy w zakresie prawidłowości funkcjonowania, z uwzględnieniem jego szczelności. Głębokość półmaski czaszowej musi wynosić minimum 48 mm (mierzona w osi zaczepu do wewnętrznej krawędzi zaworu).
1.5.2.5. Każda półmaska musi posiadać indywidualne opakowanie.
1.5.2.6. Oznakowanie znakiem CE z podaniem nr identyfikacyjnego jednostki notyfikowanej, która ocenia system kontroli produkowanych środków ochrony indywidualnej, dla środków konstrukcji złożonej.
1.5.2.7. Produkt musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173 z 21.12.2005 r.) wprowadzającego Dyrektywę 89/686/EWG w sprawie zbliżenia Państw Członkowskich odnoszących się do wyposażenia ochrony indywidualnej.
1.5.2.8. Produkt musi spełniać wymogi normy PN-EN 149 lub norm równoważnych.
1.5.2.9. Dostarczane wyroby muszą być oznakowane na każdym egzemplarzu w sposób widoczny, czytelny i odporny na zatarcie przez cały okres jego użytkowania.
1.5.3. Zadanie 3: Półmaska filtrująca klasy P3 z/z.
1.5.3.1. Półmaski filtrujące klasy P3 będą używane w zakładach górniczych (w pomieszczeniach, wyrobiskach górniczych jak i na powierzchni) w środowisku, gdzie występuje zagrożenie wybuchem metanu.
1.5.3.2. Półmaska filtrująca klasy P3 służy do ochrony przed szkodliwym działaniem pyłów występujących w powietrzu kopalnianym.
1.5.3.3. Półmaska przeciwpyłowa filtrująca FFP-3 z zaworem wydechowym powinna zapewnić wymagalny stopień ochrony układu oddechowego przed aerozolami z cząstek stałych lub aerozolami na bazie wody (pył, dym) o ile stężenie fazy rozproszonej tych aerozoli nie przekracza wartości 20 x NDS.
1.5.3.4. Materiały użyte do produkcji półmaski winny zapewniać użytkownikowi właściwe oddychanie i higienę oddychania przez cały czas używania w przewidzianych warunkach. Materiały winny spełniać wymagania aktualnie obowiązujących norm w powyższym zakresie, nie stanowiąc zagrożenia dla zdrowia, nie wykazując działania drażniącego skórę, nie mogą być również łatwopalne. Konstrukcja półmaski czaszowa. Taśmy nagłowia powinny być mocowane do półmaski w sposób trwały i pewny oraz umożliwiać łatwe nałożenie i zdjęcie półmaski. Zacisk nosowy i uszczelniacz łącznie z taśmą nagłowia muszą umożliwiać szczelne dopasowanie półmaski do twarzy użytkownika i spełniać wymagania aktualnie obowiązującej normy w tym względzie. Zawór wydechowy w półmasce musi spełniać wymagania normy w zakresie prawidłowości funkcjonowania, z uwzględnieniem jego szczelności.
1.5.3.5. Każda półmaska musi posiadać indywidualne opakowanie.
1.5.3.6. Oznakowanie znakiem CE z podaniem nr identyfikacyjnego jednostki notyfikowanej, która ocenia system kontroli produkowanych środków ochrony indywidualnej, dla środków konstrukcji złożonej.
1.5.3.7. Produkt musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173 z dnia 21.12.2005r.) wprowadzającego Dyrektywę 89/686/EWG w sprawie zbliżenia Państw Członkowskich odnoszących się do wyposażenia ochrony indywidualnej.
1.5.3.8. Produkt musi spełniać wymogi normy PN-EN 149 lub norm równoważnych.
1.5.3.9. Dostarczane wyroby muszą być oznakowane na każdym egzemplarzu w sposób widoczny, czytelny i odporny na zatarcie przez cały okres jego użytkowania.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

35110000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Informacje o częściach zamówienia
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
2 026 414 szt.
Szacunkowa wartość bez VAT: 3 966 924,28 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Półmaska filtrująca klasy P2 z/z w ilości 1 418 000 szt.
1)Krótki opis:
Półmaska filtrująca klasy P2 z/z w ilości 1 418 000 szt.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

35110000

3)Wielkość lub zakres:
1 418 000 szt.
Szacunkowa wartość bez VAT: 2 311 340 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)
Część nr: 2 Nazwa: Półmaska filtrująca klasy P2 z/z wyposażona w warstwę węgla aktywnego skutecznie zmniejszająca negatywne skutki związane z emisją spalin w wyrobiskach górniczych w ilości 112 260 szt.
1)Krótki opis:
Półmaska filtrująca klasy P2 z/z wyposażona w warstwę węgla aktywnego skutecznie zmniejszająca negatywne skutki związane z emisją spalin w wyrobiskach górniczych w ilości 112 260 szt.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

35110000

3)Wielkość lub zakres:
112 260 szt.
Szacunkowa wartość bez VAT: 653 353,20 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)
Część nr: 3 Nazwa: Półmaska filtrująca klasy P3 z/z w ilości 496 154 szt.
1)Krótki opis:
Półmaska filtrująca klasy P3 z/z w ilości 496 154 szt.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

35110000

3)Wielkość lub zakres:
496 154 szt.
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 002 231,08 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.1.1. Wykonawca wnosi wadium w rozumieniu art. 45 Pzp w wysokości:
1.1.1.1. Dla zadania 1: 46 000 PLN (słownie: czterdzieści sześć tysięcy 00/100 złotych);
1.1.1.2. Dla zadania 2: 13 000 PLN (słownie: trzynaście tysięcy 00/100 złotych);
1.1.1.3. Dla zadania 3: 20 000 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy 00/100 złotych).
1.1.2. Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku podanych poniżej formach:
a) pieniądze – przelewem uznaniowym (w formie bezgotówkowej) na rachunek zamawiającego, prowadzony przez: PKO BP S.A. nr 49 1020 2498 0000 8702 0443 8792, oznaczając tytuł przelewu: „wadium w przetargu nr 45/P/DZZ/16”;
b) poręczenie bankowe – składając oryginał poręczenia w kasie zamawiającego;
c) poręczenie spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej – składając oryginał poręczenia w kasie zamawiającego;
d) gwarancja bankowa – składając oryginał gwarancji w kasie zamawiającego;
e) gwarancja ubezpieczeniowa – składając oryginał gwarancji w kasie zamawiającego,
f) poręczenie udzielone przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r., nr 42, poz. 275 z późn. zm.) – składając oryginał poręczenia w kasie zamawiającego.
1.1.3. W szczególności treść gwarancji lub poręczenia powinna zawierać:
a) bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłaty wadium na pierwsze żądanie zamawiającego;
b) wskazanie sumy gwarancyjnej/poręczenia;
c) wskazanie zamawiającego, jako beneficjenta gwarancji/poręczenia;
d) określenie terminu ważności gwarancji/poręczenia.
1.1.4. Poręczenie lub gwarancja, których treść nie będzie spełniać wymogów wskazanych w poprzednim ustępie skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 Pzp.
1.1.5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia bankowego powinno spełniać wymogi określone w art. 80 – 84 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 1376 z późn. zm.).
1.1.6. Wniesienie wadium w pieniądzach – przelewem (bezgotówkowo) następuje z chwilą uznania na rachunku bankowym zamawiającego środków pieniężnych, odpowiadających wysokości wadium. Wykonawca wniesie wadium jeśli wskazane w zdaniu poprzednim uznanie środków pieniężnych na rachunku bankowym zamawiającego nastąpi przed upływem terminu składania ofert.
1.1.7. Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą.
1.1.8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
1.1.9. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawcę, który nie wniósł wadium, w tym na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 albo wniósł go po terminie, zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 Pzp.
1.1.10. Zamawiający zwróci wadium w sytuacjach określonych w z art. 46 ust. 1, 1a i 2 Pzp.
1.1.11. Jeżeli wykonawca, który nie podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wniósł wadium w pieniądzach, zamawiający zwróci wadium wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Zwrócone wadium zostanie także pomniejszone o pobrany przez zamawiającego zryczałtowany podatek dochodowy, chyba że wykonawca złoży wraz z ofertą oryginał lub notarialnie poświadczoną kopię certyfikatu rezydencji podatkowej.
1.1.12. Zamawiający zatrzymuje wadium w przypadkach wskazanych w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Termin płatności: 120 dni od daty złożenia faktury do zamawiającego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki:
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1.Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia, tj. posiadają:
a) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków, lub, jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
b) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków lub, jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokument wystawiony w kraju siedziby lub miejsca zamieszkania wykonawcy, potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
c) aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
e) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli stosowne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Pzp.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Sytuacja ekonomiczna i finansowa, tj. posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej:
Dla zadania 1: 200 000 PLN
Dla zadania 2: 60 000 PLN
Dla zadania 3: 90 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Posiadają wiedzę i doświadczenie tj. wykonali dostawy środków ochrony osobistej dróg oddechowych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, na kwotę co najmniej:
Dla zadania 1: 1 160 000 PLN netto
Dla zadania 2: 330 000 PLN netto
Dla zadania 3: 500 000 PLN netto.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczony
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: tak

Proszę podać dodatkowe informacje na temat aukcji elektronicznej: Aukcja zostanie przeprowadzona na platformie aukcyjnej – Platformie zakupowej Logintrade S.A., www.logintrade.pl

Zamawiający przewiduje zastosowanie aukcji elektronicznej w celu wyboru oferty najkorzystniejszej (art. 91a-c Pzp) w przypadku złożenia co najmniej 3 ofert niepodlegających odrzuceniu,
Wykonawcy zaproszeni do aukcji elektronicznej powinni spełniać następujące wymaganie techniczne:
* Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
— dla Windows XP: Internet Explorer 7 lub Internet Explorer 8,
— dla Windows Vista: Internet Explorer 7 lub Internet Explorer 8 lub Internet Explorer 9,
— dla Windows 7: Internet Explorer 9.
* Pozostałe wymagania techniczne:
— dostęp do sieci internet,
— obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – ajax,
— włączona obsługa JavaScript,
— zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s,
— zainstalowany Acrobat Reader,
— zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java – Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy.
Wykonawcy zaproszeni do aukcji elektronicznej powinni posiadać kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego wystawiony zgodnie z przepisami prawa, a także współpracujące z komputerem opisanym w w/w punkcie urządzenie umożliwiające złożenie takiego podpisu.
W toku aukcji elektronicznej ocena ofert dokonana zostanie w oparciu o kryterium „ceny”: ceny jednostkowej netto (waga – 100 %, maksymalna ilość punktów – 100 pkt).
Zgodnie z art. 92 Pzp zamawiający niezwłocznie zawiadomi o wyborze najkorzystniejszej oferty, wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania oraz terminie, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
45/P/DZZ/16
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o profilu nabywcy

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 212-387079 z dnia 31.10.2015

IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych (z wyjątkiem dynamicznego systemu zakupów)
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.3.2016 - 10:00
IV.3.5)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.7)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe:

Zamawiający wszelkie informacje, dokumenty, do których umieszczenia na stronie internetowej jest zobowiązany, publikuje na stronie www.jsw.pl

Ogólne warunki umowy dostępne są na stronie: www.jsw.pl

1. Oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania:
1.1. Do wniosku należy dołączyć:
1.1.1. oświadczenie wykonawcy, że najpóźniej w dniu składania wniosków spełnia warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp i brak jest podstaw do jego wykluczenia z powodów określonych w art. 24 Pzp;
1.1.2. aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
1.1.3. aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
1.1.4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
1.1.5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
1.1.6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
1.1.7. listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. nr 50, poz. 331, z późn. zm.), albo oświadczenie, że nie należy do grupy kapitałowe;
1.1.8. oświadczenia, dokumenty lub inne dowody potwierdzające, że istniejące między wykonawcami powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeśli wnioski złożyli wykonawcy należący do tej samej grupy kapitałowej;
1.1.9. pełnomocnictwo w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę, jeśli wykonawca działa przez pełnomocnika.
1.2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1.2.1. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia składa ustanowiony przez wykonawców pełnomocnik;
1.2.2. dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia w odniesieniu do poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazane w pkt 1.1.2 – 1.1.6. składa każdy
z wykonawców;
1.2.3. dokumenty i dowody, wskazane w pkt 1.1.7. – 1.1.8. składa każdy z wykonawców.
1.3. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w którym osoby wskazane w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 Pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do nich wykonawca składa zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
1.4. W przypadku wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
1.4.1. dokumentów, o których mowa w pkt 1.1.2. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju,
w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
1.4.2. dokumentów, o których mowa w pkt 1.1.3. i 1.1.4., składa dokument lub dokumenty, potwierdzające, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
1.4.3. dokumentów, o których mowa w pkt 1.1.6., składa dokument lub dokumenty, potwierdzające, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków,
1.4.4. dokumentów, o których mowa w pkt 1.1.5., składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24
ust. 1 pkt 4-8 Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.
1.5. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
1.6. W przypadku wykonawcy, który polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, wykonawca przedstawi w szczególności pisemne zobowiązanie podmiotów o oddaniu mu do dyspozycji niezbędnych zasobów lub potencjału finansowego na potrzeby wykonania zamówienia.
2. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz wymagań zamawiającego
2.1. Do wniosku należy dołączyć:
2.1.1. informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości co najmniej:
Dla zadania 1: 200 000 PLN;
Dla zadania 2: 60 000 PLN;
Dla zadania 3: 90 000 PLN.
wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków; informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, w szczególności powinna zawierać następujące stwierdzenie: „Na prowadzonym przez tutejszy bank rachunku wykonawca posiada na dzień ................... środki finansowe w wysokości co najmniej ....................zł”, lub „Na dzień ....................... wykonawca posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej .....................zł”,
2.1.2. wykaz wykonanych dostaw środków ochrony osobistej dróg oddechowych o łącznej wartości co najmniej:
Dla zadania 1: 1 160 000 PLN netto;
Dla zadania 2: 330 000 PLN netto;
Dla zadania 3: 500 000 PLN netto
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców;
2.1.3. poświadczenia potwierdzające, że dostawy środków ochrony osobistej dróg oddechowych zostały wykonane należycie;
2.1.4. poświadczenie wykonawcy, że dostawy środków ochrony osobistej dróg oddechowych zostały wykonane należycie, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze nie jest on w stanie uzyskać poświadczeń, o których mowa w pkt 2.1.3.;
2.1.5. w przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego dostawy wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt 2.1.2. zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania poświadczeń, o których mowa w pkt 2.1.3. oraz oświadczenia, o którym mowa w pkt 2.1.4.;
2.1.6. w przypadku wykonawcy, który polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, wykonawca przedstawi w szczególności pisemne zobowiązanie podmiotów o oddaniu mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia;
2.1.7. w przypadku wykonawcy, który polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, wykonawca dołączy dokumenty dotyczące zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem oraz zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia;
2.1.8. w przypadku wykonawcy, który polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, gdy wykonawca polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, wykonawca dołączy informację, o której mowa w pkt 2.1.1., dotyczącą tych podmiotów.
2.2. Dokumenty składane wraz z wnioskiem niezależnie od zadania.
W przypadku, gdy termin ważności któregokolwiek ze złożonych wraz z wnioskiem dokumentów upływał będzie przed zakończeniem okresu, w którym zamówienie ma zostać wykonane, wykonawca najpóźniej w dniu następującym po dniu wygaśnięcia ważności danego dokumentu, dostarczy do Działu Przetargów oraz do magazynów Zakładu Logistyki Materiałowej JSW S.A. kolejny dokument, którego okres ważności będzie nie krótszy niż czas pozostały do zakończenia realizacji zamówienia. W przypadku niedopełnienia powyższego obowiązku zamawiający uprawniony będzie do odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy w terminie 30 dni od dnia upływu terminu ważności danego dokumentu, złożonego wraz z wnioskiem.
Dla wykonawców oferujących wyroby będące przedmiotem badań eksploatacyjnych przeprowadzonych w ramach postępowania 40/P/DZZ/14 oraz 34/P/DZZ/15 dopuszcza się złożenie sprawozdania z badań eksploatacyjnych przeprowadzonych w ramach ww. postępowania. Dodatkowo wykonawca wraz z wnioskiem musi złożyć oświadczenie podmiotu, na rzecz którego zostało wydane sprawozdanie z badań eksploatacyjnych, iż oferowane w postępowaniu przetargowym nr 45/P/DZZ/16 wyroby są identyczne pod względem procesu produkcji, konstrukcji oraz materiałów,
z których są wykonane z wyrobami oferowanymi w postępowaniu przetargowym nr 40/P/DZZ/14 oraz 34/P/DZZ/15.
W przypadku wykonawcy, który nie brał udziału w postępowaniu 40/P/DZZ/14 oraz 34/P/DZZ/15 a oferuje wyrób będący przedmiotem badań eksploatacyjnych przeprowadzonych w ramach postępowania 40/P/DZZ/14 oraz 34/P/DZZ/15, wymaga się dodatkowo złożenia oświadczenia podmiotu, na rzecz którego zostało wydane sprawozdanie z badań eksploatacyjnych, iż wykonawca może posługiwać się ww. dokumentacją.
2.3. Wykaz dokumentów wymaganych przy składaniu wniosku dla zadania 1.
2.3.1. Deklaracja zgodności WE, w której, oprócz powołania się na obowiązujące przepisy i normy, ma być przywołany zapis z § 670 pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 28.6.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach wraz z późniejszymi zmianami (deklaracja zgodności WE wystawiona przez Producenta lub upoważnionego przedstawiciela).
2.3.2. Certyfikat oceny typu WE, wydany przez notyfikowaną jednostkę certyfikującą.
2.3.3. Dokument potwierdzający właściwości antyelektrostatyczne gotowego wyrobu oraz jego przydatność do stosowania w górnictwie w polach niemetanowych i metanowych w wyrobiskach zaliczonych do stopni „a”, „b”, „c” niebezpieczeństwa wybuchu wydany przez jednostkę notyfikowaną lub akredytowaną jednostkę certyfikującą lub akredytowane laboratorium.
2.3.4. Instrukcja użytkowania wyrobu zgodna z wymaganiami rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173 z 21.12.2005 r.).
2.3.5. Aktualne sprawozdanie z kontroli procesu produkcji wyrobu, sporządzone zgodnie z § 40 lub raport z oceny zapewnienia jakości produkcji WE zgodnie z § 41 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej.
2.3.6. Pozytywna ocena (sprawozdanie) z badań eksploatacyjnych przedmiotu zamówienia przeprowadzonych zgodnie z „Procedurą badań eksploatacyjnych”.
2.3.7. Wraz z ofertą należy dostarczyć próbkę oferowanego przedmiotu zamówienia tj. półmaskę klasy P-2 zgodną z opisem wyrobu i wymaganiami. Dostarczona próbka musi być oznaczona w następujący sposób:
— nr postępowania przetargowego,
— nr i nazwa zadania,
— nazwa Dostawcy.
2.4. Wykaz dokumentów wymaganych przy pierwszej i kolejnych dostawach dla zadania 1.
2.4.1. Wraz z pierwszą dostawą wyrobu na kopalnie Dostawca winien dostarczyć: certyfikat oceny typu WE, instrukcję użytkowania, przechowywania i konserwacji, dokument wydany przez jednostkę notyfikowaną lub akredytowaną jednostkę certyfikującą lub akredytowane laboratorium potwierdzający, że oferowany wyrób jest antyelektrostatyczny i że może być bezpiecznie stosowany w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, a przy każdej dostawie deklarację zgodności WE i świadectwo jakości.
2.4.2. Przed pierwszą dostawą Dostawca dostarczy do siedziby ZLM JSW S.A. odpłatnie 8 sztuk próbek (półmasek klasy P-2), zgodnych z próbką załączoną do oferty.
2.5. Wykaz dokumentów wymaganych przy składaniu wniosku dla zadania 2.
2.5.1. Deklaracja zgodności WE, w której, oprócz powołania się na obowiązujące przepisy i normy, ma być przywołany zapis z § 670 pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 28.6.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach wraz z późniejszymi zmianami (deklaracja zgodności WE wystawiona przez Producenta lub upoważnionego przedstawiciela).
2.5.2. Certyfikat oceny typu WE, wydany przez notyfikowaną jednostkę certyfikującą.
2.5.3. Dokument potwierdzający właściwości antyelektrostatyczne gotowego wyrobu oraz jego przydatność do stosowania w górnictwie w polach niemetanowych i metanowych w wyrobiskach zaliczonych do stopni „a”, „b”, „c” niebezpieczeństwa wybuchu wydany przez jednostkę notyfikowaną lub akredytowaną jednostkę certyfikującą lub akredytowane laboratorium.
2.5.4. Instrukcja użytkowania wyrobu zgodna z wymaganiami rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173 z 21.12.2005 r.).
2.5.5. Aktualne sprawozdanie z kontroli procesu produkcji wyrobu, sporządzone zgodnie z § 40 lub raport z oceny zapewnienia jakości produkcji WE zgodnie z § 41 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej.
2.5.6. Pozytywna ocena z badań przeprowadzonych przez jednostkę prowadzącą badania i ocenę przedmiotu zamówienia w zakresie skuteczności pochłaniania zapachów i gazów organicznych lub innych podobnych gazów.
2.5.7. Pozytywna ocena (sprawozdanie) z badań eksploatacyjnych przedmiotu zamówienia przeprowadzonych zgodnie z „Procedurą badań eksploatacyjnych”.
2.5.8. Wraz z ofertą należy dostarczyć próbkę oferowanego przedmiotu zamówienia tj. półmaskę klasy P2 zgodną z opisem wyrobu i wymaganiami. Dostarczona próbka musi być oznaczona w następujący sposób:
— nr postępowania przetargowego,
— nr i nazwa zadania,
— nazwa Dostawcy.
2.6. Wykaz dokumentów wymaganych przy pierwszej i kolejnych dostawach dla zadania 2.
2.6.1 Wraz z pierwszą dostawą wyrobu na kopalnie Dostawca winien dostarczyć: certyfikat oceny typu WE, instrukcję użytkowania, przechowywania i konserwacji, dokument wydany przez jednostkę notyfikowaną lub akredytowaną jednostkę certyfikującą lub akredytowane laboratorium potwierdzający, że oferowany wyrób jest antyelektrostatyczny i że może być bezpiecznie stosowany w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, a przy każdej dostawie deklarację zgodności WE i świadectwo jakości.
2.6.2 Przed pierwszą dostawą Dostawca dostarczy do siedziby ZLM JSW S.A. odpłatnie 8 sztuk próbek (półmasek klasy P2), zgodnych z próbką załączoną do oferty.
2.7. Wykaz dokumentów wymaganych przy składaniu wniosku dla zadania 3.
2.7.1. Deklaracja zgodności WE, w której, oprócz powołania się na obowiązujące przepisy i normy, ma być przywołany zapis z § 670 pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z 28.6.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach wraz z późniejszymi zmianami (deklaracja zgodności WE wystawiona przez Producenta lub upoważnionego przedstawiciela).
2.7.2. Certyfikat oceny typu WE, wydany przez notyfikowaną jednostkę certyfikującą.
2.7.3. Dokument potwierdzający właściwości antyelektrostatyczne gotowego wyrobu oraz jego przydatność do stosowania w górnictwie w polach niemetanowych i metanowych w wyrobiskach zaliczonych do stopni „a”, „b”, „c” niebezpieczeństwa wybuchu wydany przez jednostkę notyfikowaną lub akredytowaną jednostkę certyfikującą lub akredytowane laboratorium.
2.7.4. Instrukcja użytkowania wyrobu zgodna z wymaganiami rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. nr 259, poz. 2173 z 21.12.2005 r.).
2.7.5. Aktualne sprawozdanie z kontroli procesu produkcji wyrobu, sporządzone zgodnie z § 40 lub raport z oceny zapewnienia jakości produkcji WE zgodnie z § 41 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej.
2.7.6. Pozytywna ocena (sprawozdanie) z badań eksploatacyjnych przedmiotu zamówienia przeprowadzonych zgodnie z „Procedurą badań eksploatacyjnych”.
2.7.7. Wraz z ofertą należy dostarczyć próbkę oferowanego przedmiotu zamówienia tj. półmaskę klasy P-3 zgodną z opisem wyrobu i wymaganiami. Dostarczona próbka musi być oznaczona w następujący sposób:
— nr postępowania przetargowego,
— nr i nazwa zadania,
— nazwa Dostawcy.
2.8. Wykaz dokumentów wymaganych przy pierwszej i kolejnych dostawach dla zadania 3.
2.8.1. Wraz z pierwszą dostawą wyrobu na kopalnie Dostawca winien dostarczyć: certyfikat oceny typu WE, instrukcję użytkowania, przechowywania i konserwacji, dokument wydany przez jednostkę notyfikowaną lub akredytowaną jednostkę certyfikującą lub akredytowane laboratorium potwierdzający, że oferowany wyrób jest antyelektrostatyczny i że może być bezpiecznie stosowany w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, a przy każdej dostawie deklarację zgodności WE i świadectwo jakości.
2.8.2. Przed pierwszą dostawą Dostawca dostarczy do siedziby ZLM JSW S.A. odpłatnie 8 sztuk próbek (półmasek klasy P-3), zgodnych z próbką załączoną do oferty.
3. Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert.
3.1. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie równa lub mniejsza niż dwudziestu, zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
3.2. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż dwudziestu, zamawiający zaprosi do składania ofert wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu według następujących zasad:
3.2.1. Zamawiający zastosuje kwalifikację w postaci przyznania każdemu wykonawcy po 4 punkty za zrealizowane należycie zamówienia spełniające wymogi określone w pkt 2.1.2., a zatem obejmujące dostawę środków ochrony osobistej dróg oddechowych o łącznej wartości co najmniej:
dla zadania 1 – 1 160 000 PLN netto;
dla zadania 2 – 330 000 PLN netto;
dla zadania 3 – 500 000 PLN netto
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
3.2.2. Zamawiający przyzna dodatkowo po 1 punkcie za każde zrealizowane należycie zamówienie lub zamówienia obejmujące dostawę środków ochrony osobistej dróg oddechowych powyżej minimalnych kwot wskazanych w pkt 2.1.2. o łącznej wartości co najmniej:
dla zadania 1 – 290 000 PLN netto;
dla zadania 2 – 82 500 PLN netto;
dla zadania 3 – 125 000 PLN netto
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
Wykonawca zobowiązany jest wskazać wartość zrealizowanych należycie zamówień w rozbiciu na zadania wg poniższego wzoru:
nr zadania: Wartość dostaw wymaganych
w pkt 2.1.2. ogłoszenia: Wartość wykonanych dostaw:
Zadanie 1 1 160 000 PLN netto PLN netto;
Zadanie 2 330 000 PLN netto PLN netto;
Zadanie 3 500 000,00 PLN netto PLN netto.
3.3. W przypadku określonym w pkt 3.2. zamawiający zaprosi do składania ofert wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz otrzymali w kolejności najwyższą ilość punktów przyznawanych według wyżej wymienionych zasad.
3.4. W przypadku równej ilości punktów o kolejności decydować będzie łączna wartość zamówień spełniających wymagania określone w pkt 2.1.2.
4. Publikacje.

4.1. Zamawiający wszelkie informacje, dokumenty, do których umieszczenia na stronie internetowej jest zobowiązany, publikuje na stronie www.jsw.pl

4.2. Ogólne warunki umowy dostępne są na stronie: www.jsw.pl

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.2.2016
Adres: ul. Towarowa 1, 44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: przetargi@zlm.jsw.pl
tel: +48 327564074
fax: +48 327564047
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-03-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 4897320161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-02-12
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: 79000 ZŁ
Szacowana wartość* 2 633 333 PLN  -  3 950 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: TAK
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.jsw.pl
Informacja dostępna pod: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Zakład Logistyki Materiałowej
ul. Towarowa 1, 44-330 jastrzębie-zdrój, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
35110000-8 Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa