TI Tytuł PL-Warszawa: Sprzęt telemetryczny i sterujący
ND Nr dokumentu 78821-2011
PD Data publikacji 10/03/2011
OJ Dz.U. S 48
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 08/03/2011
DT Termin 19/04/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32441200 - Sprzęt telemetryczny i sterujący
OC Pierwotny kod CPV 32441200 - Sprzęt telemetryczny i sterujący
IA Adres internetowy (URL) http://www.itl.waw.pl

10/03/2011    S48    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Sprzęt telemetryczny i sterujący

2011/S 48-078821

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Dostawy

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Szachowa 1
Kontaktowy: Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, 04-894 Warszawa, ul. Szachowa 1
Do wiadomości: Małgorzata Olszewska
04-894 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 225128207
E-mail: M.Olszewska@itl.waw.pl
Faks +48 225128110

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.itl.waw.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne jednostka badawczo-rozwojowa
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Dostawa zestawu do analizowania sieci ruchomych, składającego się ze skanera sieci radiowych i terminali testowych systemu TETRA oraz analizatora widma wraz z oprogramowaniem dla Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego w ramach Projektu rozwojowego: Mobilne Laboratorium Badania Funkcjonalności i Jakości Usług Komunikacji Elektronicznej dla Zespołów Dowodzenia i Łączności (MLB), Nr O R00 0075 11, Nr Umowy o wykonanie: Nr 0075/R/T00/2010/11 z dnia 1.9.2010 r.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce realizacji dostawy Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa, POLSKA.
II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu do analizowania sieci ruchomych, składającego się ze skanera sieci radiowych i terminali testowych systemu TETRA oraz analizatora widma wraz z oprogramowaniem dla Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego w ramach Projektu rozwojowego: Mobilne Laboratorium Badania Funkcjonalności i Jakości Usług Komunikacji Elektronicznej dla Zespołów Dowodzenia i Łączności (MLB), Nr O R00 0075 11, Nr Umowy o wykonanie: Nr 0075/R/T00/2010/11 z dnia 1.9.2010 r.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z opisem minimalnych parametrów i wymagań technicznych oraz funkcjonalnych określa „Opis przedmiotu zamówienia” który jest załącznikiem nr A do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

32441200

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Bez VAT 609 756,00 PLN
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w dniach 70 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
1. Wykonawca obowiązany jest wnieść wadium w wysokości 15 000,00 PLN (słownie: piętnaście tysięcy złotych).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Zamawiający zapłaci za dostarczony, zgodnie z umową, przedmiot umowy na podstawie wystawionej przez Wykonawcę faktury.
Podstawą wystawienia faktury jest protokół zdawczo – odbiorczy podpisany przez obie strony umowy.
Wykonawca wystawi fakturę za dostarczony przedmiot umowy w terminie 7 dni od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.
Faktura winna być wystawiona i przesłana na adres: Instytut Łączności Państwowy Instytut Badawczy, ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa.
Zamawiający dokona zapłaty wymaganej kwoty za dostarczony przedmiot umowy przelewem w terminie 30 dni od daty wystawienia faktury, z rachunku Zamawiającego na konto Wykonawcy wskazane na fakturze:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Zamawiający dopuszcza możliwość składania jednej oferty przez dwa lub więcej podmiotów, pod warunkiem, że Wykonawcy występujący wspólnie ustanowią pełnomocnika jako przedstawiciela do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a jego upoważnienie będzie udokumentowane pełnomocnictwem podpisanym przez upełnomocnionych przedstawicieli wszystkich pozostałych wykonawców, przy czym pełnomocnictwo to może wynikać z załączonej do oferty stosownej umowy.
Jeżeli w przedmiotowym postępowaniu zostanie wybrana oferta Wykonawców, którzy wspólnie ubiegali się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać (przed podpisaniem umowy) dostarczenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w niniejszej SIWZ oraz zgodnie z postanowieniami art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych, spełniają warunki dotyczące:
1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania – w celu spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda złożenia oświadczenia (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do formularza oferty),
2. posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnego do wykonania przedmiotu zamówienia - w celu spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp Zamawiający żąda wykazania się należytym wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 1 dostawy o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia (dostawa zestawu do analizowania sieci ruchomych), o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 PLN brutto, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawa została wykonana należycie. (wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do formularza oferty),
3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - w celu spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający żąda złożenia oświadczenia (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do formularza oferty),
4. sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia - w celu spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp Zamawiający żąda złożenia oświadczenia (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do formularza oferty).
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy oprócz spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt. V .1 – 4 niniejszej SIWZ równocześnie wykażą, iż nie zachodzą względem nich podstawy do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
Wykonawca, w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy i wykazania braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy musi złożyć wymagane w pkt VI SIWZ oświadczenia i dokumenty.
Ocena spełnienia powyższych warunków będzie dokonywana metodą 0 – 1, tj. spełnia/nie spełnia, w oparciu o dokumenty i oświadczenia dołączone przez Wykonawcę do oferty.
1. W zakresie potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 us.t 1 ustawy Pzp do oferty należy dołączyć:
a) oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust 1 ustawy Pzp - według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do formularza oferty,
b) wykaz wykonanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że dostawy zostały wykonane należycie - według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do formularza oferty.
2. W zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp do oferty należy dołączyć:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do formularza oferty;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru w celu wykazania podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy - według wzoru stanowiącego załącznik nr 3b do formularza oferty;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualną na dzień składania ofert informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualną na dzień składania ofert informację z Krajowego Rejestru Karnego zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o którym mowa w pkt VI 2b, c, d, f składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości; (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert),
— nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert),
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, (wystawione nie wcześniej niż 6 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
Zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt VI.2e składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, (wystawione nie wcześniej niż 6 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów o których mowa w pkt VI.2h, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
5. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 23 ust. 2 ustawy).
6. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust 1 ustawy Pzp - według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do formularza oferty oraz oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do formularza oferty składane są przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub przez pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub reprezentowania w postępowaniu i podpisania umowy,
— dokumenty wymienione w pkt. VI.2b, c, d, e, f składa każdy z Wykonawców,
— dokument wymieniony w pkt. VI. 1b musi potwierdzać spełnienie warunków szczegółowych łącznie przez Wykonawców składających wspólnie ofertę.
7. Zgodnie z art. 26 ust 2b ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w zakresie wiedzy i doświadczenia przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz ich faktyczny udział przy realizacji zamówienia w charakterze podwykonawców, a także dołączyć odpowiednio wszystkie dokumenty wymagane w pkt. VI 2a-f.
8. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
9. Wykonawcy składają oryginał lub kopie dokumentu/dokumentów poświadczone „za zgodność z oryginałem” i podpisane przez osobę/osoby uprawnioną/uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
10. Zamawiający na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 2 ustawy wymaga także złożenia wraz z ofertą oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr A do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp Zamawiający żąda wykazania się należytym wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 1 dostawy o podobnym charakterze do przedmiotu zamówienia (dostawa zestawu do analizowania sieci ruchomych), o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 PLN brutto, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawa została wykonana należycie. (wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do formularza oferty).
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
DGA/08/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
19.4.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 19.4.2011 - 10:15

Miejsce

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, pok. 167, budynek główny, ul. szachowa 1, 04-894 Warszawa, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587840
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu i wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej zamawiającego.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587801
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
8.3.2011
TI Tytuł PL-Warszawa: Sprzęt telemetryczny i sterujący
ND Nr dokumentu 127081-2011
PD Data publikacji 21/04/2011
OJ Dz.U. S 78
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 20/04/2011
DT Termin 19/04/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32441200 - Sprzęt telemetryczny i sterujący
OC Pierwotny kod CPV 32441200 - Sprzęt telemetryczny i sterujący

21/04/2011    S78    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Sprzęt telemetryczny i sterujący

2011/S 78-127081

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, ul. Szachowa 1, Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, 04-894 Warszawa, ul. Szachowa 1, attn: Małgorzata Olszewska, POLSKA-04-894Warszawa. Tel. +48 225128207. E-mail: M.Olszewska@itl.waw.pl. Fax +48 225128110.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 10.3.2011, 2011/S 48-078821)

Przedmiot zamówienia:
CPV:32441200

Sprzęt telemetryczny i sterujący.

Procedura niepełna
Zamówienia nie udzielono.
Zamówienie może być przedmiotem ponownej publikacji.

Inne dodatkowe informacje

Postępowanie zostało unieważnione z uwagi na brak ofert. art. 93 ust. 1 pkt. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z póżn. zm).


Adres: ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: M.Olszewska@itl.waw.pl
tel: 225 128 100
fax: 225 128 625
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-04-19
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 7882120111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-03-10
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 70 dni
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.itl.waw.pl
Informacja dostępna pod: Instytut Łączności, Państwowy Instytut Badawczy
ul. Szachowa 1, 04-894 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
32441200-8 Sprzęt telemetryczny i sterujący