Adaptacja pomieszczeń na parterze, I, II i III piętrze budynku „B” oraz na II piętrze budynku ”A” Zamawiającego przy ul. Pasteura 3 w Warszawie do potrzeb pracowni naukowych w trybie projektuj i buduj, znak sprawy: AZP-2403-02/2013. - pl-warszawa: roboty remontowe i renowacyjne
Opis przedmiotu przetargu: przedmiotem zamówienia jest adaptacja pomieszczeń na parterze, i, ii i iii piętrze budynku „b” oraz na ii piętrze budynku ”a” do potrzeb pracowni naukowych w trybie projektuj i buduj. prace będą wykonywane w czynnym obiekcie, w którym prowadzona jest działalność naukowo badawcza. ii.1.6)

TI | Tytuł | PL-Warszawa: Roboty remontowe i renowacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 163481-2013 |
PD | Data publikacji | 18/05/2013 |
OJ | Dz.U. S | 96 |
TW | Miejscowość | WARSZAWA |
AU | Nazwa instytucji | Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
DS | Dokument wysłany | 16/05/2013 |
DT | Termin | 26/06/2013 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie |
PC | Kod CPV | 45111220 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45453000 - Roboty remontowe i renowacyjne 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
OC | Pierwotny kod CPV | 45111220 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45453000 - Roboty remontowe i renowacyjne 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
RC | Kod NUTS | PL127 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.nencki.gov.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
PL-Warszawa: Roboty remontowe i renowacyjne
2013/S 096-163481
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk
ul. Pasteura 3
Punkt kontaktowy: siedziba Zamawiającego ul. Pasteura 3, kod poczt. 02-093 Warszawa
Osoba do kontaktów: Joanna Rawa
02-093 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 225892266
E-mail: j.rawa@nencki.gov.pl
Faks: +48 225892493
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.nencki.gov.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Inny: działalność naukowo-badawcza
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Siedziba Zamawiającego, ul. Pasteura 3, Warszawa.
Kod NUTS PL127
45453000, 45310000, 45330000, 45111220, 71000000
- Wykonanie dokumentacji technicznej dotyczącej branży budowlanej, sanitarnej oraz elektrycznej w wersji papierowej i elektronicznej na podstawie załączonego do SIWZ programu funkcjonalno użytkowego pt.: „Program funkcjonalno-użytkowy dotyczący dostosowania wybranych pomieszczeń Centrum Neurobiologii, do zainstalowania specjalistycznej aparatury.” .
- Uzgodnienie wykonanej dokumentacji i uzyskanie wszelkich pozwoleń i decyzji, jeżeli zachodzi taka konieczność.
- Wykonanie robót dostosowawczych i adaptacyjnych branży budowlanej sanitarnej i elektrycznej w zakresie zgodnym z wykonaną dokumentacją.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Zamawiający wymaga, od zwycięskiego Wykonawcy, którego ofertę wybrano, wniesienia przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, na pokrycie roszczeń z tytułu niewykonania lub niewłaściwego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny oferty z podatkiem VAT.
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
- posiadają wiedzę i doświadczenie;
- dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- znajdują się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Do oferty należy załączyć Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
Realizacja zamówienia może zostać powierzona Wykonawcy, który nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 Pzp. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, do oferty należy załączyć:
a) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z art. 24. 1 Pzp. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich.
b) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
c) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
d) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
e) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy - wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
f) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy – wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
g) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy - wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
h) Oświadczenie zawierające informację, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.) lub że należy do grupy kapitałowej z listą podmiotów należących do tej samej grupy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik do SIWZ.
Gdy Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa powyżej w lit. b) –g) SIWZ składa:
a) Zamiast dokumentu wskazanego w lit. b Dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) Zamiast dokumentów, o których mowa w lit. c i d – Dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
c) Zamiast dokumentu, o którym mowa w lit. f – Dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
d) Zamiast dokumentu, o którym mowa w lit. e), g) oraz h) - zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy Pzp –wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej (lit. a –d) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania – wystawionym w terminie zgodnym z ustaleniami odpowiednio dla zastępowanego dokumentu.
- Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
- Opłacona polisa, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiajacy stawia szczegółowe wymagania w zakresie spełniania warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia:
- Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca posiada zdolność kredytową lub środki finansowe wysokości nie mniejszej niż 400 tys. PLN,
- Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500 tys. PLN.
W celu potwierdzenia spełnienia postawionych warunków udziału w postępowaniu, do oferty należy załączyć następujące dokumenty:
Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Dowodem jest poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych robót okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert. Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tego poświadczenia dowodem są inne dokumenty. W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów. W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych do dnia 19.2.2014 r., Wykonawca, w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817);
- Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiajacy stawia szczególne wymagania w zakresie spełniania warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia:
- Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował nie mniej niż 3 roboty budowlane (wykonane prawidłowo i prawidłowo ukończone) dotyczące wykonania lub remontu pomieszczeń laboratoryjnych, szpitalnych, naukowo-badawczych o powierzchni co najmniej 300 m²., w których prowadzone są badania na zwierzętach o stopniu hermetyczności nie mniejszej niż P2., wartość każdego z nich nie może być mniejsza niż 300 tys. PLN, oraz załączy dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował co najmniej jedną robotę budowlaną (wykonaną prawidłowo i prawidłowo ukończoną) w systemie „zaprojektuj i buduj” dotyczącą rozbudowy albo przebudowy albo remontu pomieszczeń czynnego obiektu – budynku użyteczności publicznej, w którym łączna pow. użytkowa wynosi co najmniej 300m kw, oraz załączy dowody określające, czy roboty ta została wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Zamawiajacy stawia szczególne wymagania w zakresie spełniania warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że przeznaczy do realizacji zamówienia osoby posiadające uprawnienia budowlane w branży budowlanej w osobie kierownika budowy (który uczestniczył w realizacji co najmniej 3 zakończonych kontraktów w zakresie budowy, przebudowy lub remontu na stanowisku kierownika budowy) oraz uprawnienia do kierowania budowa i robotami oraz nadzorowaniem i kontrolowaniem robót w specjalności budowlano-konstrukcyjnej;
- Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że przeznaczy do realizacji zamówienia kierowników robót branży sanitarnej przy wykonaniu robót wentylacyjnych i hydraulicznych i elektrycznej posiadających uprawnienia budowlane bez ograniczeń w powyższych specjalnościach i uprawnienia do kierowania budową, robotami i nadzorowaniem oraz kontrolowaniem robót w powyższych specjalnościach.
Sekcja IV: Procedura
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 95
2. Gwarancja. Waga 5
Miejscowość:
Warszawa, siedziba Zamawiającego.
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: takDodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: wszyscy zainteresowani, otwarcie ofert jest jawne.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) finansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka nr POIG.02.02.00-14-024/08-00).
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) zostanie udostępniona na stronie internetowej Zamawiającego www.nencki.gov.pl od dnia publikacji niniejszego Ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do dnia, w którym upływa termin składania ofert. SIWZ jest podstawowym dokumentem organizującym przebieg postępowania o udzielenie zamówienia i określającym istotne elementy tego postępowania (m.in. opis przedmiotu zamówienia, sposób przygotowania oferty i opisy/wzory dokumentów z których ma się składać a także istotne postanowienia umowy, na podstawie której będzie realizowane zamówienie).
W przypadku nie przyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia (zgodnie z art. 93 ust. 1a. ustawy Pzp).Zamawiający informuje, że udziela zamówienia w częściach, zgodnie z ustaleniami art. 32 ust. 4 ustawy – Prawo zamówień publicznych tzn., na każdą z dostaw aparatury w ramach Projektu CePT zostanie przeprowadzone odrębne postępowanie, którego wartość szacunkowa przekracza równowartość kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
W sprawie środków ochrony prawnej dostępnych Wykonawcom stosuje się przepisy Działu VI Środki ochrony prawnej, art. 179 i nast. ustawy Prawo zamówień publicznych.
Terminy wniesienia odwołania określa art. 182 Pzp, m.in.:
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem lub pocztą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Odwołanie wobec treści Ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego (procedury otwartej), także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia(SIWZ), wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
TI | Tytuł | PL-Warszawa: Roboty remontowe i renowacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 202193-2013 |
PD | Data publikacji | 21/06/2013 |
OJ | Dz.U. S | 119 |
TW | Miejscowość | WARSZAWA |
AU | Nazwa instytucji | Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
DS | Dokument wysłany | 19/06/2013 |
DT | Termin | 15/07/2013 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie |
PC | Kod CPV | 45111220 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45453000 - Roboty remontowe i renowacyjne 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
OC | Pierwotny kod CPV | 45111220 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45453000 - Roboty remontowe i renowacyjne 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
RC | Kod NUTS | PL127 |
PL-Warszawa: Roboty remontowe i renowacyjne
2013/S 119-202193
Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, ul. Pasteura 3, Osoba do kontaktów: Joanna Rawa, Warszawa02-093, POLSKA. Tel.: +48 225892266. Faks: +48 225892493. E-mail: j.rawa@nencki.gov.pl
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 18.5.2013, 2013/S 96-163481)
CPV:45453000, 45310000, 45330000, 45111220, 71000000
Roboty remontowe i renowacyjne
Roboty instalacyjne elektryczne
Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
Roboty w zakresie usuwania gruzu
Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Zamiast:
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
26.06.2013 (10:00)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
26.06.2013 (10:20)
Powinno być:IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
15.07.2013 (14:00)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
15.07.2013 (14:20)
Inne dodatkowe informacje
Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
TI | Tytuł | Polska-Warszawa: Roboty remontowe i renowacyjne |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 263941-2013 |
PD | Data publikacji | 07/08/2013 |
OJ | Dz.U. S | 152 |
TW | Miejscowość | WARSZAWA |
AU | Nazwa instytucji | Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
HA | EU Institution | - |
DS | Dokument wysłany | 05/08/2013 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 9 - Nie dotyczy |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie |
PC | Kod CPV | 45111220 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45453000 - Roboty remontowe i renowacyjne 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
OC | Pierwotny kod CPV | 45111220 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45453000 - Roboty remontowe i renowacyjne 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
RC | Kod NUTS | PL127 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.nencki.gov.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
Polska-Warszawa: Roboty remontowe i renowacyjne
2013/S 152-263941
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Roboty budowlane
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk
ul. Pasteura 3
Punkt kontaktowy: siedziba Zamawiającego ul. Pasteura 3, kod poczt. 02-093 Warszawa
Osoba do kontaktów: Joanna Rawa
02-093 Warszawa
Polska
Tel.: +48 225892266
E-mail: j.rawa@nencki.gov.pl
Faks: +48 225892493
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.nencki.gov.pl
Inny: działalność naukowo-badawcza
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: siedziba Zamawiającego, ul. Pasteura 3, Warszawa.
Kod NUTS PL127
45453000, 45310000, 45330000, 45111220, 71000000
Bez VAT
Sekcja IV: Procedura
1. Cena. Waga 95
2. Gwarancja. Waga 5
Ogłoszenie o zamówieniu
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 96-163481 z dnia 18.5.2013
Inne wcześniejsze publikacje
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 119-202193 z dnia 21.6.2013
Sekcja V: Udzielenie zamówienia
Konsorcjum: DENBUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe Anna Deniszewska (Lider) i UMID sp. z o.o.
{Dane ukryte}
03-984 Warszawa
Wartość: 1 169 233,91 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 828 245,43 PLN
Bez VAT
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) finansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka nr POIG.02.02.00-14-024/08-00).
Zamawiającego www.nencki.gov.pl od dnia publikacji niniejszego Ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do dnia, w którym upływa termin składania ofert. SIWZ jest podstawowym dokumentem organizującym przebieg postępowania o udzielenie zamówienia i określającym istotne elementy tego postępowania (m.in. opis przedmiotu zamówienia, sposób przygotowania oferty i opisy/wzory dokumentów z których ma się składać a także istotne postanowienia umowy, na podstawie której będzie realizowane zamówienie).
W przypadku nie przyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia (zgodnie z art. 93 ust. 1a. ustawy Pzp).Zamawiający informuje, że udziela zamówienia w częściach, zgodnie z ustaleniami art. 32 ust. 4 ustawy – Prawo zamówień publicznych tzn., na każdą z dostaw aparatury w ramach Projektu CePT zostanie przeprowadzone odrębne postępowanie, którego wartość szacunkowa przekracza równowartość kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
W sprawie środków ochrony prawnej dostępnych Wykonawcom stosuje się przepisy Działu VI Środki ochrony prawnej, art. 179 i nast. ustawy Prawo zamówień publicznych.
Terminy wniesienia odwołania określa art. 182 Pzp, m.in.:
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane faksem lub pocztą elektroniczną, albo w terminie 15 dni –jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Odwołanie wobec treści Ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego (procedury otwartej), także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia(SIWZ), wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 16348120131 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-05-18 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | 10000 ZŁ |
Szacowana wartość* | 333 333 PLN - 500 000 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://www.nencki.gov.pl |
Informacja dostępna pod: | Instytut Biologii Doświadczalnej imienia Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk ul. Pasteura 3, 02-093 warszawa, woj. mazowieckie |
Okres związania ofertą: | 60 dni |
Kody CPV
45310000-3 | Roboty instalacyjne elektryczne | |
45453000-7 | Roboty remontowe i renowacyjne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Udzielenie linii leasingowej na sfinansowanie zakupów KHW S.A. określonych środków trwałych do łącznej wartości netto 50 000 000,00zł | Konsorcjum: DENBUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe Anna Deniszewska (Lider) i UMID sp. z o.o. Warszawa | 2013-08-02 | 828 245,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-08-02 Dotyczy cześci nr: 0 Kody CPV: 45453000 45310000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 828 245,00 zł Minimalna złożona oferta: 828 245,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 828 245,00 zł Maksymalna złożona oferta: 828 245,00 zł |