Wykonanie dokumentacji dla terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Mszczonowie
Opis przedmiotu przetargu:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu następujących opracowań dla terenu inwestycyjnego:
ETAP I:
a) Opracowanie dotyczące środowiskowych uwarunkowań terenu (inwentaryzacja przyrodnicza).
b) Opracowanie dotyczące kompleksowych badań geologicznych.
c) Opracowanie dotyczące oceny stanu i potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej.
d) Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu inwestycyjnego.
ETAP II:
a) Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu inwestycyjnego.
b) Program funkcjonalno-użytkowy (zwanym dalej pfu) wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w pfu.
c) Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla robót wskazanych w pfu.
Szczegółowy opis przedstawiony jest w dalszej części opisu przedmiotu zamówienia.
1.2. ETAP I:
a) Opracowanie dotyczące środowiskowych uwarunkowań terenu (inwentaryzacja przyrodnicza).
Opracowanie ma przyspieszyć proces projektowania i inwestowania na tym terenie, zarówno dla właściciela w zakresie wyposażenia w infrastrukturę, jak i dla potencjalnych przedsiębiorców.
Opracowanie to - inwentaryzacja przyrodnicza musi zawierać co najmniej inwentaryzację oraz opis elementów przyrodniczych środowiska objętych zakresem projektu, w tym elementów środowiska objętych ochroną na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.
b) Opracowanie dotyczące kompleksowych badań geologicznych.
W zakresie powyższego opracowania wykonawca wykona dokumentację geologiczno-inżynierską zgodnie z Ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2011r., Nr 163, poz. 981) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz. U. 2011r. Nr 291, poz. 1714).
Dokumentacja geologiczno-inżynierska sporządzona będzie w celu określenia warunków geologiczno-inżynierskich na potrzeby zagospodarowania przestrzennego oraz posadawiania obiektów budowlanych dla terenu objętego projektem.
W ramach opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej wykonawca wykona 40 szt. wierceń geologicznych, na głębokość 10 m każde. Szczegółowe rozmieszczenie odwiertów wymagać będzie uzgodnienia z zamawiającym.
Przed przystąpieniem do opracowania ww. dokumentacji wykonawca dokona wstępnego rozpoznania warunków hydro-geologicznych na podstawie ogólnodostępnych prac i opracowań naukowobadawczych dla wskazanego terenu.
Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia uzyska zatwierdzenie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, w drodze decyzji wydanej przez właściwy organ administracji geologicznej.
c) Opracowanie dotyczące oceny stanu i potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej (uzbrojenie terenu).
Opracowanie to powinno w swym zakresie obejmować w szczególności inwentaryzację i opisy istniejących obiektów budowlanych oraz inwentaryzację istniejącej infrastruktury technicznej (drogi, sieć energetyczna, gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna, teletechniczna oraz oświetlenie drogowe) oraz zakładane potrzeby w zakresie infrastruktury technicznej związane z kierunkami zagospodarowania terenu.
Zaproponowane rozwiązania w zakresie proponowanych potrzeb będą konsultowane z zamawiającym i wymagana będzie ich akceptacja przez zamawiającego.
d) Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu.
Koncepcja ta powinna zawierać min. 3 wariantowe rozwiązania zagospodarowania. Zakres przedmiotowy opracowania będzie obejmował wykonanie części tekstowej opisującej proponowane kierunki zagospodarowania terenu wraz z lokalizacją infrastruktury technicznej oraz wykonanie części graficznej przedstawiającej zaproponowane rozwiązania.
Wykonanie wstępnej koncepcji musi być poprzedzone analizą w zakresie potencjału funkcjonalno-przestrzennego terenu w aspekcie zapotrzebowania na określone usługi o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
Wstępna koncepcja będzie wymagała akceptacji zamawiającego, przy czym zamawiający dokona akceptacji w terminie nie dłuższym niż 14 dni od momentu przedstawienia przez wykonawcę kompletnej wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu i pod warunkiem, że będzie ona wolna od wad.
1.3. ETAP II:
a) Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu.
Wykonawca wykona szczegółową koncepcję zagospodarowania terenu po wykonaniu opracowań, o których mowa w Etapie I oraz uzyskaniu akceptacji wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu.
Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu musi zawierać co najmniej (układ ramowy):
- koncepcję programowo przestrzenną (urbanistyczną) - podział obszarów na funkcje użytkowe,
- koncepcję infrastruktury drogowej (drogi dojazdowe, wewnętrzne wraz z oświetleniem),
- koncepcję sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej,
- koncepcję sieci energetycznej, gazowej i teletechnicznej,
- koncepcję ukształtowania zieleni oraz ewentualną niwelację terenu.
Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu musi zawierać ponadto odpowiednie obliczenia, wykresy i rysunki.
Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu musi być opracowana również w formie graficznej w skali nie większej niż 1:500.
b) Program funkcjonalno-użytkowy (pfu) wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
Program funkcjonalno-użytkowy należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r., poz. 202, nr 2072 z późn. zm.).
Program funkcjonalno-użytkowy będzie opracowany dla następujących robót budowlanych:
- infrastruktura drogowa (drogi dojazdowe, wewnętrzne wraz z oświetleniem),
- sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna sanitarna i deszczowa.
Wykonawca wykona program-funkcjonalno użytkowy w oparciu o istniejące dokumenty i przepisy prawne oraz w oparciu o wykonane przez wykonawcę i zatwierdzone przez zamawiającego opracowania, o których mowa powyżej.
Obliczenie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w ww. programie funkcjonalno-użytkowym należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004r., poz. 130, nr 1389).
c) Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko opracowany będzie dla robót wskazanych w pfu, tj. następujących robót budowlanych:
- infrastruktura drogowa (drogi dojazdowe, wewnętrzne wraz z oświetleniem),
- sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna sanitarna i deszczowa.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko powinien zawierać informacje zgodne z art. 66 Ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008r. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) oraz powinien być opracowany zgodnie z ww. ustawą.
Ponadto w raporcie musi być zawarta analiza możliwych konfliktów społecznych związanych z planowanym przedsięwzięciem
2. Opis terenu inwestycyjnego stanowiącego przedmiot opracowań:
2.1. Teren zlokalizowany jest w granicach administracyjnych miasta Mszczonowa w północnym kierunku od skrzyżowania drogi krajowej nr 50 (obwodnica Mszczonowa) z drogą krajową nr 8 (modernizowaną obecnie do standardu drogi ekspresowej S8).
2.2. Teren inwestycyjny składa się z kilkunastu działek, graniczących ze sobą, tworzących zwarty teren, przedzielony jedynie pasami dróg.
Działki objęte projektem to:
ęb arkusz nr działki powierzchnia ha]
obręb 1 2 92 1,0410
obręb 1 2 95 2,0304
obręb 1 2 89/1 0,8263
obręb 1 2 89/2 0,4037
obręb 1 2 90/1 1,1203
obręb 1 2 90/2 6,0460
obręb 1 2 100 2,3616
obręb 1 2 99 1,6800
obręb 1 2 2154/1 0,6667
obręb 1 2 2154/2 0,1816
obręb 1 2 128/2 0,9327
obręb 1 2 129/2 1,2666
suma 18,5569
2.3. Szczegółowe położenie ww. działek przedstawione jest na załączniku graficznym stanowiącym załącznik nr 8 do siwz.
2.4. W miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego powyższe działki przeznaczone są pod tereny zabudowy usługowo-produkcyjnej oraz pod utylizację odpadów.
2.5. Dla części terenów inwestycyjnych zamawiający przystąpił do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
2.6. Zamawiający udostępnia w formie załączników do niniejszej siwz następujące dokumenty:
a) Uchwała Nr XXV/262/01 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 26 lutego 2001r. w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego miasta Mszczonowa (treść planu wraz z załącznikiem graficznym) - zał. nr 9 do siwz.
b) Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Mszczonów - Uchwała nr XIX/152/04 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 28 maja 2004r. (treść planu wraz z załącznikiem graficznym) - zał. nr 10 do siwz.
c) Uchwała Nr XVIII/138/12 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 25 stycznia 2012r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Mszczonowa (uchwała wraz z załącznikiem graficznym) - zał. nr 11 do siwz.
d) Pismo Mazowieckiej Spółki Gazowniczej z dnia 22.05.2012r. ws. możliwości przyłączenia do sieci gazowniczej dla terenu inwestycyjnego - zał. nr 12 do siwz.
e) Pismo PGE Dystrybucja S.A. z dnia 28.05.2012r. ws. możliwości zaopatrzenia w energię elektryczną terenu inwestycyjnego - zał. nr 13 do siwz.
f) Pismo Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie ws. istniejących sieci wodociągowych i kanalizacyjnych - zał. nr 14 do siwz.
3. Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.1. Zalecane jest, aby wykonawca przed złożeniem oferty dokonał na własny koszt wizji lokalnej w terenie, w celu ustalenia pełnego zakresu prac związanych z realizacją zamówienia.
3.2. 3.2. Wszelkie opracowania stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć zamawiającemu w wersji papierowej (3 egz.) i elektronicznej w formacie MS Office Word, Excel lub PDF na płycie CD/DVD (1 egz.).
3.3. Wszelkie opracowania stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia muszą być wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz wymagane uprawnienia oraz kwalifikacje.
3.4. Prace składające się na przedmiot zamówienia należy wykonywać z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji tych prac.
Dane postępowania
| ID postępowania BZP/TED: | 32160220120 |
|---|---|
| ID postępowania Zamawiającego: | |
| Data publikacji zamówienia: | 2012-08-29 |
| Rodzaj zamówienia: | usługi |
| Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
| Czas na realizację: | 291 dni |
| Wadium: | - |
| Oferty uzupełniające: | NIE |
| Oferty częściowe: | NIE |
| Oferty wariantowe: | NIE |
| Przewidywana licyctacja: | NIE |
| Ilość części: | 1 |
| Kryterium ceny: | 100% |
| WWW ogłoszenia: | http://bip.mszczonow.pl |
| Informacja dostępna pod: | Pok. nr 21 Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1 |
| Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
| 71332000-4 | Geotechniczne usługi inżynieryjne | |
| 71313400-9 | Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne | |
| 71242000-6 | Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów | |
| 71222000-0 | Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni | |
| 71322000-1 | Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
