Sulechów: Świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu dla PWSZ w Sulechowie w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku


Numer ogłoszenia: 339555 - 2010; data zamieszczenia: 26.11.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie , ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów, woj. lubuskie, tel. 068 3528300, faks 068 3528303.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.pwsz.sulechow.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu dla PWSZ w Sulechowie w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu - inwestora zastępczego, zwanego dalej Wykonawcą, obejmujące zarządzanie, nadzór inwestorski i rozliczanie pozyskanych środków realizowanego przez PWSZ w Sulechowie zwanego dalej Zamawiającym, zadania inwestycyjnego w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego: Lubuski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013 Priorytet: 2. Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego. Działanie 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.24.70.00-1, 71.24.80.00-8, 71.52.00.00-9, 71.54.00.00-5, 71.63.10.00-0, 71.63.13.00-3, 71.31.00.00-4, 71.52.10.00-6, 79.99.40.00-8, 72.51.20.00-7.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.06.2012.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 5.000,00 zł (słownie: pięćtysięcyzłotych 00/100) Wykonawca wnosi wadium w : 1. pieniądzu na konto Zamawiającego: Kredyt Bank S. A. O/Zielona Góra Filia 3 Sulechów nr 17150018101218100275580000 2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3. gwarancjach bankowych; 4. gwarancjach ubezpieczeniowych; 5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z póź. zm.). przed upływem terminu składania ofert. Poręczenia oraz gwarancje (w oryginale), o których mowa wyżej, winny być ważne przez okres związania ofertą i jeżeli mają być zwrócone po tym okresie, nie mogą być trwale wpięte do oferty. Do oferty należy wówczas dołączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem ich kserokopię a oryginał umieścić w oddzielnej kopercie i dołączyć do oferty. Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto Kredyt Bank S.A O/ Zielona Góra Filia 3 Sulechów 17 1500 1810 1218 1002 7558 0000 z dopiskiem Wadium - postępowanie Nr: ZP.2390- 61/10/K.TI Wadium wniesione w pieniądzu będzie przechowywane na w/w rachunku bankowym. Potwierdzeniem tej formy wniesienia wadium będzie kopia przelewu załączona do oferty. Należy podać również nr konta, na które Zamawiający winien dokonać zwrotu wadium. Dokument w formie poręczenia winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego do zapłaty kwoty wadium, następuje jego bezwarunkowa wypłata w okolicznościach wymienionych w art. 46 ust. 5 oraz ust. 4a ustawy Pzp. Wykonawcy, których oferty nie będą zabezpieczone odpowiednią formą wadium zostaną wykluczeni z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2. Zasady utraty, zwrotu oraz ponownego wnoszenia wadium reguluje art. 46 Ustawy - Prawo zamówień publicznych.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek oceniany zgodnie z kryterium spełnia/ nie spełnia po analizie oświadczeń i dokumentów załaczonych do oferty. Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków poprzez weryfikację oświadczenia złożonego na podstawie art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek oceniany zgodnie z kryterium spełnia/ nie spełnia po analizie oświadczeń i dokumentów załaczonych przez Wykonawcę, tj.: wykażą się, że zrealizowali w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie z należyta starannością co najmniej 3 inwestycje, odpowiadające swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, tj. zakończył i rozliczył realizację co najmniej 3 (trzy) usługi polegające na świadczeniu usługi Inżyniera Kontraktu dla inwestycji polegającej na budowie nowego obiektu budowlanego o kubaturze nie mniejszej niż 6000 m3 i wartości większej lub równej kwocie 10.000.000 zł każda, z podaniem ich rodzaju i wartości, przedmiotu, dat i miejsca wykonania - w tym: - co najmniej jedną inwestycję zakończoną zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - co najmniej dwie inwestycje współfinansowane ze środków unijnych, zakończoną zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wzór wykazu wykonywanych usług stanowi załącznik nr 6 do siwz. Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek oceniany zgodnie z kryterium spełnia/ nie spełnia po analizie oświadczeń i dokumentów załaczonych do oferty. Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków poprzez weryfikację oświadczenia złożonego na podstawie art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek oceniany zgodnie z kryterium spełnia/ nie spełnia po analizie oświadczeń i dokumentów załaczonych przez Wykonawcę, tj.: wykażą, że dysponują osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia zgodnie z wymogami przedstawionymi w siwz, wraz ze wskazaniem osób do uczestnictwa w wykonaniu poszczególnych zadań, łącznie z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i posiadanych uprawnień: a) dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób posiadających stosowne uprawnienia w następujących branżach: 1. Osoba wyznaczona na Kierownika Zespołu powinna posiadać: wykształcenie techniczne, minimum 5 lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu zespołem ludzi, prowadzącym nadzór nad inwestycjami budowlanymi lub realizującymi roboty budowlane, pełniącej funkcje Kierownika Zespołu, Inżyniera Kontraktu, Inżyniera Rezydenta lub Przedstawiciela Wykonawcy, znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie 2. Osoba wyznaczona na Inspektora Nadzoru robót budowlanych - specjalista w zakresie robót konstrukcyjno - budowlanych powinna posiadać: wykształcenie techniczne, uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, doświadczenie minimum 5-letnie jako inspektor nadzoru lub minimum 2 lata jako inspektor nadzoru i 3 lata jako kierownik budowy. 3 Osoba wyznaczona na Inspektora Nadzoru - specjalista w zakresie robót instalacji i sieci sanitarnych powinna posiadać: wykształcenie techniczne, uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, doświadczenie minimum 5-letnie jako inspektor nadzoru lub minimum 2 lata jako inspektor nadzoru i 3 lata jako kierownik budowy. 4. Osoba wyznaczona na Inspektora Nadzoru - specjalista w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych oraz Aparatury Kontrolno - Pomiarowej i Automatyki (AKPiA) powinna posiadać na wykształcenie techniczne, uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, Przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Doświadczenie minimum 5-letnie jako inspektor nadzoru lub minimum 2 lata jako inspektor nadzoru i 3 lata jako kierownik budowy, w tym realizacji co najmniej jednej inwestycji budowlanej polegającej na budowie zewnętrznych sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych lub elektroenergetycznych. 5. Osoba wyznaczona na Inspektora Nadzoru - specjalista w zakresie robót drogowych powinna posiadać: wykształcenie techniczne, uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w specjalności drogowej, przynależność do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, doświadczenie minimum 5-letnie jako inspektor nadzoru lub minimum 2 lata jako inspektor nadzoru i 3 lata jako kierownik budowy. 6. Osoba wyznaczona na Specjalistę ds. Rozliczeń środków unijnych powinna posiadać: wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne, minimum 3-letnia praktyka w zakresie rozliczenia inwestycji budowlanych, w tym inwestycji współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, praktyka na stanowisku Specjalisty ds. Rozliczeń lub równoważnym, w tym udokumentowane doświadczenie w zakresie administracji, zarządzania i rachunkowości, w tym rozliczania co najmniej dwóch projektów współfinansowanych ze środków unijnych, znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie. 7. Osoba wyznaczona na Specjalistę ds. zamówień publicznych powinna posiadać: wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne, co najmniej 3-letnie doświadczeniem w przygotowywaniu i przeprowadzeniu procedur udzielania zamówień publicznych, tj.: udokumentowane doświadczenie w okresie ostatnich trzech lat w zakresie przygotowania z należyta starannością minimum 5 (pięć) dokumentacji przetargowych w oparciu o ustawą Prawo zamówień publicznych, w tym co najmniej 2 (dwóch) dokumentacji przetargowych na roboty budowlane zakończonych podpisaniem (dwóch) umów. 8. Osoba wyznaczona na Specjalistę - kosztorysanta powinna posiadać: wykształcenie techniczne, minimum 3 lat praktyki w pracy na stanowisku kosztorysanta przy wykonywaniu obmiarów, kosztorysów z Przedmiarów Robót w pracach budowlanych, zestawień kosztów, kontroli kosztów robót oraz weryfikacji powykonawczej robót w branży wodno - kanalizacyjnej, budowlanej, elektrycznej i AKPiA, technologicznej, znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie. 9. osoba wyznaczona na Specjalistę - technologa powinna posiadać: wykształcenie wyższe (mgr, inż., mgr inz.), kierunkowe w zakresie technologii żywności, referencje potwierdzające doświadczenie zawodowe tj. w ciągu ostatnich 5 lat, minimum 1 rok pracy na stanowisku technologa lub innym w charakterze specjalisty, zapewniającym czynny kontakt z odpowiednimi przepisami sanitarnymi oraz rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w zakładach przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych, znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek oceniany zgodnie z kryterium spełnia/ nie spełnia po analizie oświadczeń i dokumentów załaczonych do oferty. Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków poprzez weryfikację oświadczenia złożonego na podstawie art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

pełnomocnictwo (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania firmy nie wynika z dokumentu rejestrowego). 2. Oferta składana przez spółkę cywilną poza wyżej wymienionymi dokumentami winna dodatkowo zawierać następujące dokumenty dotyczące każdego ze wspólników tej spółki: a) odpis z właściwego rejestru lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, b) kserokopię umowy spółki cywilnej - jeżeli oferta nie jest podpisywana przez wszystkich wspólników tworzących spółkę. 6. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zmiany Umowy są dopuszczalne w przypadkach wskazanych w SIWZ, tj.: 1. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie oraz wzorem umowy (załącznik nr 2 i załącznik nr 9 do siwz). 2. Umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 3. Wykonawcy składający ofertę wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 4. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zamawiający przewiduje możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany. (zgodnie z art. 144 ustawy Pzp). 5. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany formy zabezpieczenia umowy. Zmiana przewidziana w art. 149 ust. 1 Pzp. 6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany podwykonawców w przypadku: 1) wprowadzenia nowego podwykonawcy, 2) rezygnacji podwykonawcy, 3) zmiany wartości lub zakresu usług wykonywanych przez podwykonawców, zamawiający może wyrazić zgodę na powyższe, po pisemnym zaakceptowaniu umowy Wykonawcy z podwykonawcą w terminie 14 dni od przekazania tej umowy przez wykonawcę. 7. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany inspektorów nadzoru w przypadku: 1) śmierci, choroby, rezygnacji, zwolnienia pracownika lub innych zdarzeń losowych dotyczących inspektorów nadzoru, 2) zastrzeżeń jednej ze stron co do kompetencji inspektora nadzoru. 8. W przypadku zmiany inspektorów nadzoru nowy inspektor nadzoru musi spełniać wymagania określone w SIWZ dla danego specjalisty. 9. Zmiany Umowy mogą również nastąpić, co najmniej w przypadku wystąpienia jednej z poniższych okoliczności: a) ograniczenie zakresu prac, w tym robót budowlanych, wynikające z braku środków finansowych, b) konieczność zmiany terminu realizacji Umowy na roboty budowlane, w przypadku wystąpienia tzw. siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności, warunków atmosferycznych uniemożliwiających zachowanie technologii wykonania robót, a także w przypadku wystąpienia robót dodatkowych koniecznych do wykonania podstawowego zakresu zadania oraz konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, a także w przypadku niezawinionego wydłużenia postępowania administracyjnego lub innego postępowania, obejmującego uzyskanie niezbędnych do realizacji celu Inwestycji decyzji, zezwoleń i uzgodnień oraz środków finansowych, bądź innych nie dających się przewidzieć zjawisk, w tym hydrologicznych pojawiających się w trakcie budowy, a także innych nieprzewidzianych okoliczności jak np. odkrywki archeologiczne, odkrycie niewybuchu, itp., co może spowodować konieczność przedłużenia terminu wykonania Umowy, c) z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, wynikających ze zmiany stosunków społeczno-gospodarczych lub z innych powodów wystąpi konieczność zmiany terminu, zakresu, bądź innych zapisów, bez zmiany których realizacja Umowy będzie utrudniona, niemożliwa lub narazi Zamawiającego na szkodę, d) w przypadku, gdy realizacja robót budowlanych przedłuży się ponad okres obowiązywania Umowy lub okres udzielonej gwarancji na prace, który będzie dłuższy niż okres obowiązywania niniejszej Umowy, termin realizacji Umowy w zakresie czynności nadzoru w okresie gwarancji na prace ulegnie przedłużeniu, o okres realizacji tych czynności, e) w wyniku wcześniejszego zakończenia realizacji przedmiotu umowy, termin zakończenia umowy może ulec skróceniu, jednak wykonawca zobowiązany jest w ciągu 2 miesięcy rozliczyć inwestycję. f) zmiany danych osobowych - zmiany osób, tj. przedstawicieli Inżyniera Kontraktu, co wymaga zawarcia stosownego aneksu do Umowy przez strony. g) w przypadku ustawowej zmiany podatku VAT. 6. Zmiany warunków Umowy, które nie wymagają sporządzenia Aneksu do Umowy to: a) zmiana terminów, zakresu rzeczowego robót oraz usług Inżyniera Kontraktu określonych w Harmonogramie rzeczowo-finansowym, b) zmiana w zakresie wykonywania czynności Inżyniera Kontraktu, która będzie obowiązywała pod warunkiem wydania pisemnego polecenia wykonania, bądź odstąpienia od wykonania, c) zmiana w zakresie zawartości dokumentów (zgodnie z § 7 Umowy), która może być dokonywana na pisemne polecenie Zamawiającego, d) zmiana postanowień niniejszej Umowy na skutek zmiany powszechnie obowiązującego prawa, e) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego), f) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami, Wszystkie powyższe postanowienia opisane w ust. 5 do ust. 9 stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. Warunkiem dokonania zmian postanowień zawartej Umowy w formie aneksu do Umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie, pod rygorem nieważności zmiany. Ponadto zamawiający dopuszcza zmiany, o których mowa w § 18. wzoru umowy staowiacym załącznik nr 9 do siwz.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.pwsz.sulechow.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 48, pok. 104, 66-100 Sulechów..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
06.12.2010 godzina 11:30, miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 48, pok. 104, 66-100 Sulechów..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zamówienie jest współfinansowane z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet 2: Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego. Działanie 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Numer ogłoszenia: 345761 - 2010; data zamieszczenia: 02.12.2010


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
339555 - 2010 data 26.11.2010 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów, woj. lubuskie, tel. 068 3528300, fax. 068 3528303.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.3.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    [...] 9. osoba wyznaczona na Specjalistę - technologa powinna posiadać: wykształcenie wyższe (mgr, inż., mgr inz.), kierunkowe w zakresie technologii żywności, referencje potwierdzające doświadczenie zawodowe tj. w ciągu ostatnich 5 lat, minimum 1 rok pracy na stanowisku technologa lub innym w charakterze specjalisty, zapewniającym czynny kontakt z odpowiednimi przepisami sanitarnymi oraz rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w zakładach przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych, znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i piśmie..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    [...] 9. osoba wyznaczona na Specjalistę - technologa powinna posiadać: wykształcenie wyższe (mgr, inż., mgr inz.), kierunkowe w zakresie technologii żywności, referencje potwierdzające doświadczenie zawodowe tj. w ciągu ostatnich 3 lat, minimum 1 rok pracy na stanowisku technologa lub innym w charakterze specjalisty, zapewniającym czynny kontakt z odpowiednimi przepisami sanitarnymi oraz rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w zakładach przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych..


Sulechów: Świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu dla PWSZ w Sulechowie w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku


Numer ogłoszenia: 369699 - 2010; data zamieszczenia: 22.12.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 339555 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów, woj. lubuskie, tel. 068 3528300, faks 068 3528303.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu dla PWSZ w Sulechowie w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu - inwestora zastępczego, zwanego dalej Wykonawcą, obejmujące zarządzanie, nadzór inwestorski i rozliczanie pozyskanych środków realizowanego przez PWSZ w Sulechowie zwanego dalej Zamawiającym, zadania inwestycyjnego w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego: Lubuski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013 Priorytet: 2. Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego. Działanie 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.24.70.00-1, 71.24.80.00-8, 71.52.00.00-9, 71.54.00.00-5, 71.63.10.00-0, 71.63.13.00-3, 71.31.00.00-4, 71.52.10.00-6, 79.99.40.00-8, 72.51.20.00-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Zamówienie jest współfinansowane z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet 2: Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego. Działanie 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
20.12.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Konsorcjum-Lider: Zach. Centrum Konsultingowe EURO INVEST Sp.z o.o. Ul.Sikorskiego 111/307 Gorzów; Członek: Przed.Usług Inwestycyjnych Lech Mackiewicz, {Dane ukryte}, 66-400 Gorzów Wlkp., kraj/woj. lubuskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 467213,12 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    461160,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    461160,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    549000,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Armii Krajowej, 66-100 Sulechów
woj. lubuskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@pwsz.sulechow.pl,
tel: 683 528 300
fax: 683 528 303
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-12-05
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 33955520100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-11-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 572 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.pwsz.sulechow.pl
Informacja dostępna pod: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, ul. Armii Krajowej 48, pok. 104, 66-100 Sulechów.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją
71310000-4 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
71521000-6 Usługi nadzorowania placu budowy
71540000-5 Usługi zarządzania budową
71631000-0 Usługi nadzoru technicznego
71631300-3 Usługi technicznego nadzoru budowlanego
72512000-7 Usługi zarządzania dokumentami
79994000-8 Usługi zarządzania umowami
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu dla PWSZ w Sulechowie w ramach Projektu współfinansowanego ze środków UE, pn.: Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku Konsorcjum-Lider: Zach. Centrum Konsultingowe EURO INVEST Sp.z o.o. Ul.Sikorskiego 111/307 Gorzów; Członek: Przed.Usług Inwestycyjnych Lech Mackiewicz
Gorzów Wlkp.
2010-12-22 461 160,00