Słubice: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 3 szkoleń grupowych dla 26 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Zamówienie podzielono na trzy zadania częściowe zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ, które muszą być zrealizowane osobno.


Numer ogłoszenia: 190592 - 2014; data zamieszczenia: 05.06.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach , ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice, woj. lubuskie, tel. 0-95 758 3608, faks 0-95 758 3609.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.pupslubice.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 3 szkoleń grupowych dla 26 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Zamówienie podzielono na trzy zadania częściowe zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ, które muszą być zrealizowane osobno..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zadanie częściowe nr 1: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej prowadzone w formie kursu kwalifikacyjnego dla kierowców wykonujących transport drogowy z zakresu przewozu rzecz dla 6 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy wydane po 10.09.2009 r. min. jednej z wymienionych kategorii: C, C+E, C1 i C1+E. Szkolenie to finansowane jest z algorytmicznych środków Funduszu Pracy. Zadanie częściowe nr 2: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie częściowe nr 3: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - recepcjonista z obsługą w języku niemieckim dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8, 80.41.10.00-8.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 3.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 12.08.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Posiadają aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych wydawany przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 236 poz. 2365 z późn. zm.) oraz w zakresie zadania częściowego nr. 1: Szkolenie grupowe zawodowe w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej prowadzone w formie kursu kwalifikacyjnego dla kierowców wykonujących transport drogowy z zakresu przewozu rzeczy: Wykonawca posiada aktualny wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców w zakresie działalności obejmującej prowadzenie kursów prawa jazdy kategorii C w rozumieniu ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 600). Wykonawca posiada aktualny wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia prowadzony przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności objętej wpisem - zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 1414, z późn. zm.). Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Wykonawcę w oświadczeniu o spełnieniu warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp,. stanowiącym Załącznik nr 2A do SIWZ (w zakresie zadania nr 2 lub 3) lub Załącznika nr 2B do SIWZ (w zakresie zadania nr 1).


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co najmniej 1 usługę szkoleniową potwierdzoną dokumentem, że usługa ta została wykonana lub jest wykonywana należycie. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę wykazu zrealizowanych szkoleń w okresie ostatnich 3 lat, stanowiącego Załącznik nr 6A do SIWZ (w zakresie zadania nr 2 lub 3) lub Załącznika nr 6B do SIWZ (w zakresie zadania nr 1) wraz z załączonymi dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie zamówień.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • dot. zadania częściowego nr 1: dysponują lub będą dysponować oświetlonym placem manewrowym, miejscem odpowiednio wyposażonym i dostosowanym do prowadzenia nauki jazdy, miejscem przeznaczonym do jazdy w warunkach specjalnych oraz odpowiednio przynajmniej jednym przystosowanym pojazdem samochodowym do nauki jazdy umożliwiającym odbywanie zajęć praktycznych przez uczestników szkolenia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 955 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r., nr 53, poz. 314 z późn. zm.) dot. zadania częściowego nr 2: dysponują lub będą dysponować stanowiskiem nauki składającym się z: ciśnieniomierza, fantomu przeznaczonego do praktycznej nauki. dot. zadania częściowego nr 3: dysponują lub będą dysponować co najmniej 1 stanowiskiem nauki przypadającym na maksymalnie 2 uczestników szkolenia, które składa się z: 1 profesjonalnego programu komputerowego służącego do obsługi recepcji hotelowej lub z 1 licencją użytkowania przeznaczoną do nauki obsługi recepcji, 1 sprawnie działający notebook, netbook, laptop lub komputer stacjonarny przeznaczony do nauki obsługi recepcji, 1 sprawnie działająca recepcyjna maszyna fiskalna. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę wykazu osób i podmiotów, które będą realizować zamówienie, stanowiącego Załącznik nr 7A do SIWZ (w zakresie zadania nr 2 lub 3) lub Załącznika nr 7B do SIWZ (w zakresie zadania nr 1).


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • dot. zadania częściowego nr 1: dysponują lub będą dysponować co najmniej 2 osobami, o których mowa w art. 39g ust. 2 pkt. 2 ustawy o transporcie drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1414 z późn. zm.), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i posiadają minimum średnie wykształcenie, przygotowanie i doświadczenie zawodowe zgodne z tematyką realizowanego przedmiotu zamówienia, posiadają przygotowanie pedagogiczne, określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1207 z późn. zm.) i każda z nich przeprowadziła co najmniej 50 godz. lekcyjnych w zakresie przeznaczonego do realizacji przedmiotu, dot. zadania częściowego nr 2: dysponują lub będą dysponować co najmniej 2 osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i posiadają minimum średnie wykształcenie medyczne: lekarskie lub pielęgniarskie lub ratownictwo medyczne lub fizjoterapia, oraz dodatkowo przygotowanie i doświadczenie zawodowe zgodne z tematyką realizowanego przedmiotu zamówienia, posiadają przygotowanie pedagogiczne, określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1207 z późn. zm.) i każda z nich przeprowadziła co najmniej 50 godz. lekcyjnych w zakresie przeznaczonego do realizacji przedmiotu, dot. zadania częściowego nr 3: dysponują lub będą dysponować co najmniej 2 osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i posiadają minimum średnie wykształcenie, przygotowanie i doświadczenie zawodowe zgodne z tematyką realizowanego przedmiotu zamówienia, posiadają przygotowanie pedagogiczne, określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1207 z późn. zm.) i każda z nich przeprowadziła co najmniej 50 godz. lekcyjnych w zakresie przeznaczonego do realizacji przedmiotu Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i doświadczenia poszczególnych wykładowców/instruktorów, przed lub po podpisaniu umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, w celu potwierdzenia prawdziwości złożonych oświadczeń. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę wykazu osób i podmiotów, które będą realizować zamówienie, stanowiącego Załącznik nr 5A do SIWZ (w zakresie zadania nr 2 lub 3) lub Załącznika nr 5B do SIWZ (w zakresie zadania nr 1).


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie określa szczegółowych warunków w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, stanowiącego Załącznik nr 2A do SIWZ (w zakresie zadania nr 2 lub 3) lub Załącznika nr 2B do SIWZ (w zakresie zadania nr 1).


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

załącznik nr 1B - Formularz ofertowy (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 1A - Formularz ofertowy (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 2B - Oświadczenie o spełnieniu warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 2A - Oświadczenie o spełnieniu warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 3B - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 3A - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 4B - Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej/informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 4A - Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej/informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (z zakresu zadania 2 lub 3) załącznik nr 5B - Wykaz osób i podmiotów, które będą realizować zamówienie (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 5A - Wykaz osób i podmiotów, które będą realizować zamówienie (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 6B - Wykaz zrealizowanych szkoleń w okresie ostatnich 3 lat (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 6A - Wykaz zrealizowanych szkoleń w okresie ostatnich 3 lat (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 7B - Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń jakimi dysponuje wykonawca (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 7A - Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń jakimi dysponuje wykonawca (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 8B - Zobowiązanie innego podmiotu do oddania wykonawcy do dyspozycji zasobów niezbędnych do zrealizowania zamówienia (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 8A - Zobowiązanie innego podmiotu do oddania wykonawcy do dyspozycji zasobów niezbędnych do zrealizowania zamówienia (z zakresu zadania nr 2 lub 3) załącznik nr 9B - Specyfikacja kosztów szkolenia (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 9A - Specyfikacja kosztów szkolenia (z zakresu zadania 2 lub 3) załącznik nr 10B - Oświadczenie osoby fizycznej (z zakresu zadania nr 1) załącznik nr 10A - Oświadczenie osoby fizycznej (z zakresu zadania nr 2 lub 3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą (oryginał lub kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem). Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 50
  • 2 - Kwalifikacje kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia - 20
  • 3 - Wyposażenie w sprzęt - 15
  • 4 - Doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zleconego - 10
  • 5 - Posiadanie przez instytucję szkoleniową certyfikatu jakości usług - 5


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza wprowadzanie zmian w treści umowy, jednak wyłącznie za zgodą Zamawiającego i na zasadach wynikających z umowy, niniejszego punktu SIWZ i tym samym art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający dopuszcza dokonanie istotnych zmian w umowie w stosunku do treści oferty, w niżej opisanych przypadkach, gdy: ­ wystąpi zmiana przepisów prawa istotnych dla realizacji przedmiotu umowy, mająca wpływ na zakres lub termin wykonania przedmiotu umowy - zmianie może ulec zakres lub termin realizacji umowy; ­ zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy - zmianie może ulec termin realizacji umowy lub jej zakres; ­ zaistnieje konieczność zmiany osoby przewidzianej do wykonania zamówienia w zakresie prowadzonych przez daną osobę zajęć, wskazanej przez Wykonawcę w załączniku nr 5A (w zakresie zadania częściowego nr 2 lub 3) lub nr 5B (w przypadku zadania częściowego nr 1) do SIWZ Wykaz osób i podmiotów, które będą realizować zamówienie - dotychczasowa osoba zostanie zastąpiona nową osobą, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę, iż posiada ona kwalifikacje oraz doświadczenie co najmniej odpowiadające doświadczeniu i kwalifikacjom osoby pierwotnie przewidzianej do realizacji zamówienia w zakresie opisanym przez Zamawiającego na etapie postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.pupslubice.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
13.06.2014 godzina 10:00, miejsce: Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego (Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice), pokój nr: 105 - Sekretariat.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zadanie nr 2 oraz nr 3 będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt Operacyjny Kapitał Ludzki 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Poddziałanie 6.1.3: Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
szkolenie grupowe zawodowe w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, prowadzone w formie kursu kwalifikacyjnego dla kierowców wykonujących transport drogowy z zakresu przewozu rzecz dla 6 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy wydane po 10.09.2009 r. min. jednej z wymienionych kategorii: C, C+E, C1 i C1+E.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej prowadzone w formie kursu kwalifikacyjnego dla kierowców wykonujących transport drogowy z zakresu przewozu rzecz dla 6 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy wydane po 10.09.2009 r. min. jednej z wymienionych kategorii: C, C+E, C1 i C1+E. Szkolenie to finansowane jest z algorytmicznych środków Funduszu Pracy. Wspólny słownik zamówień CPV 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego. Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl). Celem szkolenia jest przygotowanie (potwierdzone zaświadczeniem) jego uczestników do uzyskania pozytywnego wyniku testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez właściwą komisję egzaminacyjną, powołaną przez wojewodę. Osobie, która uzyskała kwalifikację w zakresie odpowiedniego bloku programowego, właściwy miejscowo wojewoda lub upoważniony przez niego członek komisji egzaminacyjnej wydaje świadectwo kwalifikacji zawodowej. Program szkolenia musi być zgodny z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1414 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 53, poz. 314 z późn. zm.). Program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 140 godzin zegarowych przypadających na każdego uczestnika szkolenia. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Przerwy wliczają się w łączny czas trwania szkolenia, a elastyczny sposób organizowania przerw ma na celu dostosowanie godzin szkolenia do higieny nauczania, tj. ustalenia dopuszczalnych norm obciążenia nauką uczestników szkolenia, higienicznych metod nauczania z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów zajęć oraz przeciwdziałanie zjawisku przemęczenia. Nie dopuszcza się skracania zajęć. Tygodniowy wymiar zajęć musi wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin, chyba że przepisy odrębne przewidują niższy wymiar szkolenia, natomiast dzienny wymiar zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy w przedziale czasowym dostosowanym do możliwości dojazdu osób bezrobotnych po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Wykonawca w opisie warunków szkolenia winien dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie poszczególnych sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. W przypadku zajęć praktycznych należy wymienić ilość i rodzaj sprzętu oraz materiałów jakie będą wykorzystywane podczas zajęć. Wykonawca winien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia swobodny dostęp do sprzętu i materiałów oraz samodzielne stanowisko nauki. Wykonawca zapewni nieodpłatnie uczestnikom szkolenia napoje (gorące i zimne) podczas przerw: kawę, mleko do kawy, herbatę, cukier, wodę mineralną w ilości wystarczającej dla 6 uczestników szkolenia. Wykonawca zapewni w trakcie trwania szkolenia warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia zajęć dla grupy minimum 6 osobowej. Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia zagwarantować miejsce siedzące (stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką) umożliwiające swobodne sporządzanie notatek. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis). Wykonawca musi przedstawić do przeprowadzenia szkolenia lokal w Słubicach, w woj. lubuskim, który znajduje się w miejscu umożliwiającym dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej lub dojście na pieszo. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych, w tym z jazdy w warunkach specjalnych wynikających z programu szkolenia, w miejscu zaproponowanym przez wykonawcę w woj. lubuskim, pod warunkiem zapewnienia dojazdu uczestników szkolenia, na te zajęcia i z powrotem. Koszt dojazdu uczestników szkolenia do miejsca odbywania zajęć praktycznych powinien wówczas być wliczony w całościowy koszt szkolenia. Wykonawca zapewni, że siedziba w której ma być przeprowadzone szkolenie zapewnia odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i jakościowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewni nadzór wewnętrzny i stały kontakt w miejscu szkolenia z osobą odpowiedzialną za obsługę szkolenia wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. W przypadku awarii jakiegokolwiek sprzętu technicznego, który będzie wykorzystany w trakcie szkolenia (szczególnie w części praktycznej) Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie zastąpić sprzęt niesprawny sprzętem sprawnym, tak aby przedmiotowe szkolenie odbywało się bez zakłóceń, na warunkach określonych w niniejszej SIWZ. Wykonawca, po wyborze jego oferty, zobowiązany jest do zorganizowania badań psychologicznych dla uczestników szkolenia, o których mowa jest w art., 39k ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1414 z późn. zm.). Koszt badań psychologicznych należy uwzględnić w kosztach szkolenia. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie stałej oceny postępów poszczególnych uczestników szkolenia i zwiększenia pomocy wobec osób napotykających trudności w procesie nauczania. Dlatego w programie szkolenia w punkcie dotyczącym sposobów sprawdzania efektów szkolenia Wykonawca winien precyzyjnie określić w jaki sposób zamierza spełnić niniejsze zobowiązanie. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę, która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Słubicach. Wyznaczona osoba powinna w sposób ciągły nadzorować przebieg szkolenia, kontrolować umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych i innych sprawdzających czynności. Wszystkie przewidziane sprawdziany, egzaminy oraz inne formy sprawdzenia wiedzy i umiejętności prowadzące do uzyskania zaświadczeń wskazanych w niniejszej SIWZ muszą być wliczone w całościowy koszt szkolenia. Szkolenie musi zakończyć się wydaniem stosownego zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanego na podstawie § 18, ust. 2 (załącznik nr 5 do rozporządzenia) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.) wraz z dołączonym suplementem zawierającym następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych. Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia przez podwykonawców. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.41.10.00-8.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 12.08.2014.


CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
szkolenie grupowe zawodowe - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wspólny Słownik Zamówień: CPV: 80530000-8 - usługi szkolenia zawodowego. Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (dostępnych na stronie internetowej: http://www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl). Szkolenie grupowe ze względu na swój zakres tematyczny będzie składało się z czterech jednostek modułowych realizowanych według planu szkolenia: wykonywanie codziennych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, wykonywanie czynności higienicznych przy podopiecznym, wspieranie biologicznych funkcji życiowych podopiecznego, organizowanie czasu podopiecznemu i dotrzymywania towarzystwa. Program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 205 godzin na każdego uczestnika łącznie ze wszystkimi wymaganymi egzaminami, w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych, odbytych pod stałym nadzorem wykwalifikowanego wykładowcy/trenera w domu opieki społecznej, szpitalu, ośrodkach opieki nad osobami starszymi lub innych o podobnym charakterze. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut. Przerwy wliczają się w łączny czas trwania szkolenia, a elastyczny sposób organizowania przerw ma na celu dostosowanie godzin szkolenia do higieny nauczania, tj. ustalenia dopuszczalnych norm obciążenia nauką uczestników szkolenia, higienicznych metod nauczania z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów zajęć oraz przeciwdziałanie zjawisku przemęczenia. Nie dopuszcza się skracania zajęć. Minimalne wymagane przez Zamawiającego treści programowe zajęć edukacyjnych: 1. Przygotowywanie posiłków; 2. Utrzymywanie czystości w otoczeniu podopiecznego; 3. Załatwianie spraw podopiecznego związanych z gospodarstwem domowym; 4. Utrzymanie czystości skóry; 5. Utrzymanie czystości łóżka; 6. Zaspokajanie potrzeby wydalania; 7. Zaspokajanie potrzeby odżywiania; 8. Wykonywanie pomiarów podstawowych parametrów życiowych; 9. Realizowanie zadań zleconych przez lekarza; 10. Usprawnianie podopiecznego w obrębie łóżka i mieszkania; 11. Udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej w stanach zagrożenia życia; 12. Stosowanie wybranych form komunikacji interpersonalnej i technik zbierania informacji; 13. Rozpoznawanie potrzeb podopiecznego w zakresie wykorzystania czasu wolnego; 14. Stosowanie wybranych form terapii zajęciowej; 15. Organizowanie zajęć rekreacyjnych podopiecznego; 16. Zajęcia praktyczne. Program szkolenia może być uzupełniony o tematykę związaną z zakresem tematycznym przedmiotowego szkolenia i poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej. Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą demonstracji i omówienia prezentowanych zagadnień pod nadzorem wykładowców wskazanych przez Wykonawcę. Uczestnicy szkolenia, przy pomocy wykładowców, muszą mieć możliwość poznania zagadnień związanych z pracą jako opiekun domowy nad osobą starszą i niepełnosprawną, którego obowiązkiem będą czynności związane z pielęgnacją oraz organizacją czasu wolnego podopiecznego. Zakłada się, że po zakończonym procesie kształcenia absolwent szkolenia będzie potrafił: ­ zorganizować całodzienną opiekę dla starszej lub niepełnosprawnej osoby, ­ wykonać podstawowe czynności związane z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego podopiecznego, ­ przygotować posiłki według ogólnych lub specjalnych zasad żywienia, ­ wspomagać podopiecznego w pokonywaniu trudności życiowych, z uwzględnieniem odpowiedzialności cywilnej i zasad etyczno-moralnych, ­ udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub czasowej niedyspozycji. Tygodniowy wymiar zajęć musi wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin, natomiast dzienny wymiar zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy w przedziale czasowym dostosowanym do możliwości dojazdu osób bezrobotnych po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Zajęcia nie mogą trwać dłużej niż do godz. 17:00. Wykonawca w opisie warunków szkolenia winien dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie poszczególnych sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. W przypadku zajęć praktycznych należy wymienić ilość i rodzaj sprzętu oraz materiałów jakie będą wykorzystywane podczas zajęć. Wykonawca winien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia swobodny dostęp do sprzętu i materiałów oraz samodzielne stanowisko nauki. Wykonawca zapewni nieodpłatnie uczestnikom szkolenia napoje (gorące i zimne) podczas przerw: kawę, mleko do kawy, herbatę, cukier, wodę mineralną w ilości wystarczającej dla 10 uczestników szkolenia. Wykonawca zapewni w trakcie trwania szkolenia warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia zajęć dla grupy minimum 10 osobowej. Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia zagwarantować miejsce siedzące (stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką) umożliwiające swobodne sporządzanie notatek. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis). Wykonawca musi przedstawić do przeprowadzenia szkolenia lokal w Słubicach, w woj. lubuskim, który znajduje się w miejscu umożliwiającym dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej lub dojście na pieszo. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się w domu pomocy społecznej, domu opieki, domu spokojnej starości, szpitalu lub innej instytucji lub ośrodku, gdzie wykonywana jest praca z zakresu opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną, w Słubicach w woj. lubuskim w ilości godzin co najmniej 2 przypadających na każdego z uczestników szkolenia. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zajęć praktycznych w ww. ośrodku poza terenem Słubic, w woj. lubuskim, jedynie w przypadku zapewnienia przez jednostkę szkoleniową transportu ze Słubic do miejsca odbywania zajęć i z powrotem. Koszt dojazdu w tym przypadku musi być uwzględniony w cenie szkolenia. Wykonawca zapewni, że siedziba w której ma być przeprowadzone szkolenie zapewnia odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i jakościowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewni nadzór wewnętrzny i stały kontakt w miejscu szkolenia z osobą odpowiedzialną za obsługę szkolenia wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie stałej oceny postępów poszczególnych uczestników szkolenia i zwiększenia pomocy wobec osób napotykających trudności w procesie nauczania. Dlatego w programie szkolenia w punkcie dotyczącym sposobów sprawdzania efektów szkolenia Wykonawca winien precyzyjnie określić w jaki sposób zamierza spełnić niniejsze zobowiązanie. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę, która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Słubicach. Wyznaczona osoba powinna w sposób ciągły nadzorować przebieg szkolenia, kontrolować umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych i innych sprawdzających czynności. Wszystkie przewidziane sprawdziany, egzaminy oraz inne formy sprawdzenia wiedzy i umiejętności prowadzące do uzyskania zaświadczeń wskazanych w niniejszej SIWZ muszą być wliczone w całościowy koszt szkolenia. Szkolenie musi zakończyć się wydaniem stosownego zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanego na podstawie § 18, ust. 2 (załącznik nr 5 do rozporządzenia) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.) wraz z dołączonym suplementem zawierającym następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych. Wykonawca szkolenia zobowiązany jest do umieszczenia informacji o realizowanym szkoleniu na stronie www.inwestycjawkadry.pl, w terminie do 5 dni od daty zawarcia umowy oraz dokonywania aktualizacji tej informacji co najmniej raz w miesiącu. Wykonawca szkolenia jest także zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu potwierdzenia w formie pisemnej z podpisem przedstawiciela lub pełnomocnika zamieszczonej ww. informacji i każdej jej aktualizacji w ciągu 5 dni od zamieszczenia i zaktualizowania. Materiały dydaktyczne oraz dokumentacja szkolenia winny być oznaczone logotypami Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dostępnymi na stronie internetowej Portalu Funduszu Europejskich pod adresem: http://www.efs.gov.pl/Dokumenty/wso/Strony/wytyczne.aspx Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i zdobyte kwalifikacje musi być oznaczone logo EFS zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na zaświadczeniu musi być umieszczona informacja o współfinansowaniu oraz nazwa projektu: Poddziałanie 6.1.3: Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jeżeli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach (np. świadectwa na drukach MEN) logotypy oraz informacja o współfinansowaniu powinny znaleźć się na dodatkowym dokumencie (np. suplemencie do zaświadczenia) z informacją, że szkolenie było współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny wg ww. wymogów. Każde pomieszczenie, w którym realizowany jest projekt powinno zostać oznaczone poprzez wywieszenie plakatu, tablicy informacyjnej, naklejki lub innego rodzaju materiału zawierającego dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z podpisami oraz informację o realizowaniu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja taka powinna w szczególności w salach szkoleniowych i innych salach, w których realizowane jest wsparcie skierowane bezpośrednio do osób. Informacja o współfinansowaniu powinna być umieszczona w widocznym miejscu i czytelna dla wszystkich osób uczestniczących w działaniach realizowanych w danym miejscu. Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia przez podwykonawców. Termin realizacji szkolenia: do 12 sierpnia 2014 r. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.53.00.00-8.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 12.08.2014.


CZĘŚĆ Nr:
3
NAZWA:
szkolenie grupowe zawodowe - recepcjonista z obsługą w języku niemieckim dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - recepcjonista z obsługą w języku niemieckim dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wspólny słownik zamówień CPV 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego. Szkolenie ma na celu profesjonalne i kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie - recepcjonisty z dodatkową umiejętnością posługiwania się językiem niemieckim w obsłudze klienta. Szkolenie powinno być ściśle ukierunkowane na zdobycie umiejętności praktycznych, zgodnie z kierunkiem zawodu objętego szkoleniem oraz umiejętności językowych przy uwzględnieniu nowoczesnych technologii i wymagań w zakresie kwalifikacji i umiejętności zawodowych, wymaganych obecnie na rynku pracy. Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl). Minimalny wymagany przez Zamawiającego zakres programowy: 1. Obsługa hotelowej sieci telefonicznej, obsługa faxu; 2. Obsługa maszyny biurowej; 3. Obsługa recepcyjnej maszyny fiskalnej; 4. Obsługa windy; 5. Usługi oferowane przez hotel; 6. Sprzedaż usług hotelowych; 7. Rezerwacja miejsc hotelowych; 8. Przygotowanie pracownika i stanowiska pracy do przybycia gości; 9. Powitanie przybyłych gości; 10. Rejestracja gości Check in; 11. Opieka nad gościem, reagowanie na uwagi i zażalenia; 12. Realizacja zamówień gości hotelowych (room service); 13. Przekazywanie informacji zewnętrznych dla gościa; 14. Zmiana pokoju gościa; 15. Bezpieczeństwo gościa hotelowego; 16. Zabezpieczenie kosztowności gości hotelowych; 17. Kontrola kluczy pokojowych; 18. Nocna księgowość; 19. Prowadzenie rachunku gościa i przyjmowanie opłat za usługi hotelowe; 20. Wyrejestrowanie gości (Check out); 21. Prowadzenie rejestru gości; 22. Zabezpieczenie zaopatrzenia w materiały piśmienne i biurowe; 23. Warsztaty językowe w formie aktywnych dialogów zakresu obsługi klienta w języku niemieckim. Program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 125 godzin zegarowych przypadających na każdego uczestnika szkolenia wraz ze wszystkimi wymaganymi egzaminami. W wymiar szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne w wymiarze 80 godzin zegarowych, w tym 40 godzin zegarowych z zakresu obsługi klienta w języku niemieckim. Program zajęć praktycznych z obsługi klienta w języku niemieckim ściśle musi obejmować zagadnienia związane z pracą w recepcji. Powinien zostać zrealizowany w formie aktywnych dialogów mających na celu praktyczną i proaktywną naukę konwersacji w języku niemieckim. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Przerwy wliczają się w łączny czas trwania szkolenia, a elastyczny sposób organizowania przerw ma na celu dostosowanie godzin szkolenia do higieny nauczania, tj. ustalenia dopuszczalnych norm obciążenia nauką uczestników szkolenia, higienicznych metod nauczania z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów zajęć oraz przeciwdziałanie zjawisku przemęczenia. Nie dopuszcza się skracania zajęć. Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą demonstracji i omówienia prezentowanych zagadnień pod nadzorem wykładowców wskazanych przez Wykonawcę. Uczestnicy szkolenia przy pomocy wykładowców muszą mieć możliwość poznania zagadnień związanych z pracą na stanowisku recepcjonisty - pracownika, którego obowiązkiem będą czynności związane z obsługą gości przy ich przyjęciu, wyjeździe oraz opieka nad nimi i służenie pomocą w trakcie pobytu w hotelu, nabycie umiejętności współpracy z pozostałymi służbami hotelu, opanowanie języka niemieckiego pozwalającego na swobodną komunikację. Tygodniowy wymiar zajęć musi wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin, natomiast dzienny wymiar zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy w przedziale czasowym dostosowanym do możliwości dojazdu osób bezrobotnych po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Zajęcia nie mogą trwać dłużej niż do godz. 17:00. Wykonawca w opisie warunków szkolenia winien dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie poszczególnych sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. W przypadku zajęć praktycznych należy wymienić ilość i rodzaj sprzętu oraz materiałów jakie będą wykorzystywane podczas zajęć. Wykonawca winien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia swobodny dostęp do sprzętu i materiałów oraz samodzielne stanowisko nauki. Wykonawca zapewni nieodpłatnie uczestnikom szkolenia napoje (gorące i zimne) podczas przerw: kawę, mleko do kawy, herbatę, cukier, wodę mineralną w ilości wystarczającej dla 10 uczestników szkolenia. Wykonawca zapewni w trakcie trwania szkolenia warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia zajęć dla grupy minimum 10 osobowej. Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia zagwarantować miejsce siedzące (stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką) umożliwiające swobodne sporządzanie notatek. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis). Wykonawca musi przedstawić do przeprowadzenia szkolenia lokal w Słubicach, w woj. lubuskim, który znajduje się w miejscu umożliwiającym dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej lub dojście na pieszo. Podczas zajęć praktycznych muszą odbyć się demonstracje pracy w recepcji hotelu w Słubicach w woj. lubuskim w ilości godzin co najmniej 2 przypadających na każdego z uczestników szkolenia. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji demonstracji w recepcji poza terenem Słubic, w woj. lubuskim, jedynie w przypadku zapewnienia przez jednostkę szkoleniową transportu ze Słubic do miejsca odbywania zajęć i z powrotem. Koszt dojazdu w tym przypadku musi być uwzględniony w cenie szkolenia. Wykonawca zapewni, że siedziba w której ma być przeprowadzone szkolenie zapewnia odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i jakościowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewni nadzór wewnętrzny i stały kontakt w miejscu szkolenia z osobą odpowiedzialną za obsługę szkolenia wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie stałej oceny postępów poszczególnych uczestników szkolenia i zwiększenia pomocy wobec osób napotykających trudności w procesie nauczania. Dlatego w programie szkolenia w punkcie dotyczącym sposobów sprawdzania efektów szkolenia Wykonawca winien precyzyjnie określić w jaki sposób zamierza spełnić niniejsze zobowiązanie. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę, która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Słubicach. Wyznaczona osoba powinna w sposób ciągły nadzorować przebieg szkolenia, kontrolować umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych i innych sprawdzających czynności. Wszystkie przewidziane sprawdziany, egzaminy oraz inne formy sprawdzenia wiedzy i umiejętności prowadzące do uzyskania zaświadczeń wskazanych w niniejszej SIWZ muszą być wliczone w całościowy koszt szkolenia. Szkolenie musi zakończyć się wydaniem stosownego zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanego na podstawie § 18, ust. 2 (załącznik nr 5 do rozporządzenia) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.) wraz z dołączonym suplementem zawierającym następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych. Wykonawca szkolenia zobowiązany jest do umieszczenia informacji o realizowanym szkoleniu na stronie www.inwestycjawkadry.pl, w terminie do 5 dni od daty zawarcia umowy oraz dokonywania aktualizacji tej informacji co najmniej raz w miesiącu. Wykonawca szkolenia jest także zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu potwierdzenia w formie pisemnej z podpisem przedstawiciela lub pełnomocnika zamieszczonej ww. informacji i każdej jej aktualizacji w ciągu 5 dni od zamieszczenia i zaktualizowania. Materiały dydaktyczne oraz dokumentacja szkolenia winny być oznaczone logotypami Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dostępnymi na stronie internetowej Portalu Funduszu Europejskich pod adresem: http://www.efs.gov.pl/Dokumenty/wso/Strony/wytyczne.aspx Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i zdobyte kwalifikacje musi być oznaczone logo EFS zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na zaświadczeniu musi być umieszczona informacja o współfinansowaniu oraz nazwa projektu: Poddziałanie 6.1.3: Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jeżeli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach (np. świadectwa na drukach MEN) logotypy oraz informacja o współfinansowaniu powinny znaleźć się na dodatkowym dokumencie (np. suplemencie do zaświadczenia) z informacją, że szkolenie było współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny wg ww. wymogów. Każde pomieszczenie, w którym realizowany jest projekt powinno zostać oznaczone poprzez wywieszenie plakatu, tablicy informacyjnej, naklejki lub innego rodzaju materiału zawierającego dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z podpisami oraz informację o realizowaniu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja taka powinna w szczególności w salach szkoleniowych i innych salach, w których realizowane jest wsparcie skierowane bezpośrednio do osób. Informacja o współfinansowaniu powinna być umieszczona w widocznym miejscu i czytelna dla wszystkich osób uczestniczących w działaniach realizowanych w danym miejscu. Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia przez podwykonawców. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.53.00.00-8.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 12.08.2014.


Numer ogłoszenia: 198240 - 2014; data zamieszczenia: 11.06.2014


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
190592 - 2014 data 05.06.2014 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice, woj. lubuskie, tel. 0-95 758 3608, fax. 0-95 758 3609.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    ZAŁ. I.

  • W ogłoszeniu jest:
    ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: szkolenie grupowe zawodowe - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wspólny Słownik Zamówień: CPV: 80530000-8 - usługi szkolenia zawodowego. Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (dostępnych na stronie internetowej: http://www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl). Szkolenie grupowe ze względu na swój zakres tematyczny będzie składało się z czterech jednostek modułowych realizowanych według planu szkolenia: wykonywanie codziennych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, wykonywanie czynności higienicznych przy podopiecznym, wspieranie biologicznych funkcji życiowych podopiecznego, organizowanie czasu podopiecznemu i dotrzymywania towarzystwa. Program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 205 godzin na każdego uczestnika łącznie ze wszystkimi wymaganymi egzaminami, w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych, odbytych pod stałym nadzorem wykwalifikowanego wykładowcy/trenera w domu opieki społecznej, szpitalu, ośrodkach opieki nad osobami starszymi lub innych o podobnym charakterze. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut. Przerwy wliczają się w łączny czas trwania szkolenia, a elastyczny sposób organizowania przerw ma na celu dostosowanie godzin szkolenia do higieny nauczania, tj. ustalenia dopuszczalnych norm obciążenia nauką uczestników szkolenia, higienicznych metod nauczania z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów zajęć oraz przeciwdziałanie zjawisku przemęczenia. Nie dopuszcza się skracania zajęć. Minimalne wymagane przez Zamawiającego treści programowe zajęć edukacyjnych: 1. Przygotowywanie posiłków; 2. Utrzymywanie czystości w otoczeniu podopiecznego; 3. Załatwianie spraw podopiecznego związanych z gospodarstwem domowym; 4. Utrzymanie czystości skóry; 5. Utrzymanie czystości łóżka; 6. Zaspokajanie potrzeby wydalania; 7. Zaspokajanie potrzeby odżywiania; 8. Wykonywanie pomiarów podstawowych parametrów życiowych; 9. Realizowanie zadań zleconych przez lekarza; 10. Usprawnianie podopiecznego w obrębie łóżka i mieszkania; 11. Udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej w stanach zagrożenia życia; 12. Stosowanie wybranych form komunikacji interpersonalnej i technik zbierania informacji; 13. Rozpoznawanie potrzeb podopiecznego w zakresie wykorzystania czasu wolnego; 14. Stosowanie wybranych form terapii zajęciowej; 15. Organizowanie zajęć rekreacyjnych podopiecznego; 16. Zajęcia praktyczne. Program szkolenia może być uzupełniony o tematykę związaną z zakresem tematycznym przedmiotowego szkolenia i poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej. Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą demonstracji i omówienia prezentowanych zagadnień pod nadzorem wykładowców wskazanych przez Wykonawcę. Uczestnicy szkolenia, przy pomocy wykładowców, muszą mieć możliwość poznania zagadnień związanych z pracą jako opiekun domowy nad osobą starszą i niepełnosprawną, którego obowiązkiem będą czynności związane z pielęgnacją oraz organizacją czasu wolnego podopiecznego. Zakłada się, że po zakończonym procesie kształcenia absolwent szkolenia będzie potrafił: ? zorganizować całodzienną opiekę dla starszej lub niepełnosprawnej osoby, ? wykonać podstawowe czynności związane z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego podopiecznego, ? przygotować posiłki według ogólnych lub specjalnych zasad żywienia, -wspomagać podopiecznego w pokonywaniu trudności życiowych, z uwzględnieniem odpowiedzialności cywilnej i zasad etyczno-moralnych, ? udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub czasowej niedyspozycji. Tygodniowy wymiar zajęć musi wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin, natomiast dzienny wymiar zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy w przedziale czasowym dostosowanym do możliwości dojazdu osób bezrobotnych po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Zajęcia nie mogą trwać dłużej niż do godz. 17:00. Wykonawca w opisie warunków szkolenia winien dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie poszczególnych sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. W przypadku zajęć praktycznych należy wymienić ilość i rodzaj sprzętu oraz materiałów jakie będą wykorzystywane podczas zajęć. Wykonawca winien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia swobodny dostęp do sprzętu i materiałów oraz samodzielne stanowisko nauki. Wykonawca zapewni nieodpłatnie uczestnikom szkolenia napoje (gorące i zimne) podczas przerw: kawę, mleko do kawy, herbatę, cukier, wodę mineralną w ilości wystarczającej dla 10 uczestników szkolenia. Wykonawca zapewni w trakcie trwania szkolenia warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia zajęć dla grupy minimum 10 osobowej. Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia zagwarantować miejsce siedzące (stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką) umożliwiające swobodne sporządzanie notatek. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis). Wykonawca musi przedstawić do przeprowadzenia szkolenia lokal w Słubicach, w woj. lubuskim, który znajduje się w miejscu umożliwiającym dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej lub dojście na pieszo. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się w domu pomocy społecznej, domu opieki, domu spokojnej starości, szpitalu lub innej instytucji lub ośrodku, gdzie wykonywana jest praca z zakresu opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną, w Słubicach w woj. lubuskim w ilości godzin co najmniej 2 przypadających na każdego z uczestników szkolenia. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zajęć praktycznych w ww. ośrodku poza terenem Słubic, w woj. lubuskim, jedynie w przypadku zapewnienia przez jednostkę szkoleniową transportu ze Słubic do miejsca odbywania zajęć i z powrotem. Koszt dojazdu w tym przypadku musi być uwzględniony w cenie szkolenia. Wykonawca zapewni, że siedziba w której ma być przeprowadzone szkolenie zapewnia odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i jakościowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewni nadzór wewnętrzny i stały kontakt w miejscu szkolenia z osobą odpowiedzialną za obsługę szkolenia wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie stałej oceny postępów poszczególnych uczestników szkolenia i zwiększenia pomocy wobec osób napotykających trudności w procesie nauczania. Dlatego w programie szkolenia w punkcie dotyczącym sposobów sprawdzania efektów szkolenia Wykonawca winien precyzyjnie określić w jaki sposób zamierza spełnić niniejsze zobowiązanie. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę, która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Słubicach. Wyznaczona osoba powinna w sposób ciągły nadzorować przebieg szkolenia, kontrolować umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych i innych sprawdzających czynności. Wszystkie przewidziane sprawdziany, egzaminy oraz inne formy sprawdzenia wiedzy i umiejętności prowadzące do uzyskania zaświadczeń wskazanych w niniejszej SIWZ muszą być wliczone w całościowy koszt szkolenia. Szkolenie musi zakończyć się wydaniem stosownego zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanego na podstawie § 18, ust. 2 (załącznik nr 5 do rozporządzenia) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.) wraz z dołączonym suplementem zawierającym następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych. Wykonawca szkolenia zobowiązany jest do umieszczenia informacji o realizowanym szkoleniu na stronie www.inwestycjawkadry.pl, w terminie do 5 dni od daty zawarcia umowy oraz dokonywania aktualizacji tej informacji co najmniej raz w miesiącu. Wykonawca szkolenia jest także zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu potwierdzenia w formie pisemnej z podpisem przedstawiciela lub pełnomocnika zamieszczonej ww. informacji i każdej jej aktualizacji w ciągu 5 dni od zamieszczenia i zaktualizowania. Materiały dydaktyczne oraz dokumentacja szkolenia winny być oznaczone logotypami Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dostępnymi na stronie internetowej Portalu Funduszu Europejskich pod adresem: http://www.efs.gov.pl/Dokumenty/wso/Strony/wytyczne.aspx Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i zdobyte kwalifikacje musi być oznaczone logo EFS zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na zaświadczeniu musi być umieszczona informacja o współfinansowaniu oraz nazwa projektu: Poddziałanie 6.1.3: Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jeżeli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach (np. świadectwa na drukach MEN) logotypy oraz informacja o współfinansowaniu powinny znaleźć się na dodatkowym dokumencie (np. suplemencie do zaświadczenia) z informacją, że szkolenie było współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny wg ww. wymogów. Każde pomieszczenie, w którym realizowany jest projekt powinno zostać oznaczone poprzez wywieszenie plakatu, tablicy informacyjnej, naklejki lub innego rodzaju materiału zawierającego dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z podpisami oraz informację o realizowaniu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja taka powinna w szczególności w salach szkoleniowych i innych salach, w których realizowane jest wsparcie skierowane bezpośrednio do osób. Informacja o współfinansowaniu powinna być umieszczona w widocznym miejscu i czytelna dla wszystkich osób uczestniczących w działaniach realizowanych w danym miejscu. Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia przez podwykonawców. Termin realizacji szkolenia: do 12 sierpnia 2014 r. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: szkolenie grupowe zawodowe - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wspólny Słownik Zamówień: CPV: 80530000-8 - usługi szkolenia zawodowego. Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (dostępnych na stronie internetowej: http://www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl). Szkolenie grupowe ze względu na swój zakres tematyczny będzie składało się z czterech jednostek modułowych realizowanych według planu szkolenia: wykonywanie codziennych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, wykonywanie czynności higienicznych przy podopiecznym, wspieranie biologicznych funkcji życiowych podopiecznego, organizowanie czasu podopiecznemu i dotrzymywania towarzystwa. Program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 205 godzin na każdego uczestnika łącznie ze wszystkimi wymaganymi egzaminami, w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych, odbytych pod stałym nadzorem wykwalifikowanego wykładowcy/trenera w domu opieki społecznej, szpitalu, ośrodkach opieki nad osobami starszymi lub innych o podobnym charakterze. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut. Przerwy wliczają się w łączny czas trwania szkolenia, a elastyczny sposób organizowania przerw ma na celu dostosowanie godzin szkolenia do higieny nauczania, tj. ustalenia dopuszczalnych norm obciążenia nauką uczestników szkolenia, higienicznych metod nauczania z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów zajęć oraz przeciwdziałanie zjawisku przemęczenia. Nie dopuszcza się skracania zajęć. Minimalne wymagane przez Zamawiającego treści programowe zajęć edukacyjnych: 1. Przygotowywanie posiłków; 2. Utrzymywanie czystości w otoczeniu podopiecznego; 3. Załatwianie spraw podopiecznego związanych z gospodarstwem domowym; 4. Utrzymanie czystości skóry; 5. Utrzymanie czystości łóżka; 6. Zaspokajanie potrzeby wydalania; 7. Zaspokajanie potrzeby odżywiania; 8. Wykonywanie pomiarów podstawowych parametrów życiowych; 9. Realizowanie zadań zleconych przez lekarza; 10. Usprawnianie podopiecznego w obrębie łóżka i mieszkania; 11. Udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej w stanach zagrożenia życia; 12. Stosowanie wybranych form komunikacji interpersonalnej i technik zbierania informacji; 13. Rozpoznawanie potrzeb podopiecznego w zakresie wykorzystania czasu wolnego; 14. Stosowanie wybranych form terapii zajęciowej; 15. Organizowanie zajęć rekreacyjnych podopiecznego; 16. Zajęcia praktyczne. Program szkolenia może być uzupełniony o tematykę związaną z zakresem tematycznym przedmiotowego szkolenia i poszerzony o zagadnienia, które w ocenie Wykonawcy winny być zrealizowane celem odpowiedniego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej. Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą demonstracji i omówienia prezentowanych zagadnień pod nadzorem wykładowców wskazanych przez Wykonawcę. Uczestnicy szkolenia, przy pomocy wykładowców, muszą mieć możliwość poznania zagadnień związanych z pracą jako opiekun domowy nad osobą starszą i niepełnosprawną, którego obowiązkiem będą czynności związane z pielęgnacją oraz organizacją czasu wolnego podopiecznego. Zakłada się, że po zakończonym procesie kształcenia absolwent szkolenia będzie potrafił: ? zorganizować całodzienną opiekę dla starszej lub niepełnosprawnej osoby, ? wykonać podstawowe czynności związane z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego podopiecznego, ? przygotować posiłki według ogólnych lub specjalnych zasad żywienia, -wspomagać podopiecznego w pokonywaniu trudności życiowych, z uwzględnieniem odpowiedzialności cywilnej i zasad etyczno-moralnych, ? udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub czasowej niedyspozycji. Tygodniowy wymiar zajęć musi wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin, natomiast dzienny wymiar zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy w przedziale czasowym dostosowanym do możliwości dojazdu osób bezrobotnych po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Zajęcia nie mogą trwać dłużej niż do godz. 17:00. Wykonawca w opisie warunków szkolenia winien dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie poszczególnych sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. W przypadku zajęć praktycznych należy wymienić ilość i rodzaj sprzętu oraz materiałów jakie będą wykorzystywane podczas zajęć. Wykonawca winien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia swobodny dostęp do sprzętu i materiałów oraz samodzielne stanowisko nauki. Wykonawca zapewni nieodpłatnie uczestnikom szkolenia napoje (gorące i zimne) podczas przerw: kawę, mleko do kawy, herbatę, cukier, wodę mineralną w ilości wystarczającej dla 10 uczestników szkolenia. Wykonawca zapewni w trakcie trwania szkolenia warunki zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomieszczenia, w których realizowane będą zajęcia szkoleniowe winny być bezwzględnie dostosowane do prowadzenia zajęć dla grupy minimum 10 osobowej. Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia zagwarantować miejsce siedzące (stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką) umożliwiające swobodne sporządzanie notatek. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis). Wykonawca do przeprowadzenia zajęć teoretycznych musi przedstawić do przeprowadzenia szkolenia lokal w Słubicach, w woj. lubuskim, który znajduje się w miejscu umożliwiającym dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej lub dojście na pieszo. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się w domu pomocy społecznej, domu opieki, domu spokojnej starości, szpitalu lub innej instytucji lub ośrodku, gdzie wykonywana jest praca z zakresu opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną, w Słubicach w woj. lubuskim. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zajęć praktycznych w ww. ośrodku poza terenem Słubic, w woj. lubuskim, jedynie w przypadku zapewnienia przez jednostkę szkoleniową transportu ze Słubic do miejsca odbywania zajęć i z powrotem. Koszt dojazdu w tym przypadku musi być uwzględniony w cenie szkolenia. Wykonawca zapewni, że siedziba w której ma być przeprowadzone szkolenie zapewnia odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa i jakościowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewni nadzór wewnętrzny i stały kontakt w miejscu szkolenia z osobą odpowiedzialną za obsługę szkolenia wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie stałej oceny postępów poszczególnych uczestników szkolenia i zwiększenia pomocy wobec osób napotykających trudności w procesie nauczania. Dlatego w programie szkolenia w punkcie dotyczącym sposobów sprawdzania efektów szkolenia Wykonawca winien precyzyjnie określić w jaki sposób zamierza spełnić niniejsze zobowiązanie. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę, która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Słubicach. Wyznaczona osoba powinna w sposób ciągły nadzorować przebieg szkolenia, kontrolować umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych i innych sprawdzających czynności. Wszystkie przewidziane sprawdziany, egzaminy oraz inne formy sprawdzenia wiedzy i umiejętności prowadzące do uzyskania zaświadczeń wskazanych w niniejszej SIWZ muszą być wliczone w całościowy koszt szkolenia. Szkolenie musi zakończyć się wydaniem stosownego zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanego na podstawie § 18, ust. 2 (załącznik nr 5 do rozporządzenia) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.) wraz z dołączonym suplementem zawierającym następujące informacje: okres trwania szkolenia, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych. Wykonawca szkolenia zobowiązany jest do umieszczenia informacji o realizowanym szkoleniu na stronie www.inwestycjawkadry.pl, w terminie do 5 dni od daty zawarcia umowy oraz dokonywania aktualizacji tej informacji co najmniej raz w miesiącu. Wykonawca szkolenia jest także zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu potwierdzenia w formie pisemnej z podpisem przedstawiciela lub pełnomocnika zamieszczonej ww. informacji i każdej jej aktualizacji w ciągu 5 dni od zamieszczenia i zaktualizowania. Materiały dydaktyczne oraz dokumentacja szkolenia winny być oznaczone logotypami Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dostępnymi na stronie internetowej Portalu Funduszu Europejskich pod adresem: http://www.efs.gov.pl/Dokumenty/wso/Strony/wytyczne.aspx Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i zdobyte kwalifikacje musi być oznaczone logo EFS zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na zaświadczeniu musi być umieszczona informacja o współfinansowaniu oraz nazwa projektu: Poddziałanie 6.1.3: Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jeżeli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach (np. świadectwa na drukach MEN) logotypy oraz informacja o współfinansowaniu powinny znaleźć się na dodatkowym dokumencie (np. suplemencie do zaświadczenia) z informacją, że szkolenie było współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny wg ww. wymogów. Każde pomieszczenie, w którym realizowany jest projekt powinno zostać oznaczone poprzez wywieszenie plakatu, tablicy informacyjnej, naklejki lub innego rodzaju materiału zawierającego dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z podpisami oraz informację o realizowaniu projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja taka powinna w szczególności w salach szkoleniowych i innych salach, w których realizowane jest wsparcie skierowane bezpośrednio do osób. Informacja o współfinansowaniu powinna być umieszczona w widocznym miejscu i czytelna dla wszystkich osób uczestniczących w działaniach realizowanych w danym miejscu. Zamawiający nie dopuszcza realizacji zamówienia przez podwykonawców. Termin realizacji szkolenia: do 12 sierpnia 2014 r. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych..

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4).

  • W ogłoszeniu jest:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 13.06.2014 godzina 10:00, miejsce: Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego (Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice), pokój nr: 105 - Sekretariat..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 17.06.2014 godzina 10:00, miejsce: Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego (Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice), pokój nr: 105 - Sekretariat..


Olsztyn: Dostawa subskrypcji aktualizacji i uaktualnień do posiadanego systemu Oracle Standard Edition One -procesor Perpetual dla jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie


Numer ogłoszenia: 190798 - 2014; data zamieszczenia: 05.06.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie , ul. Oczapowskiego 2, 10-719 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie, tel. 089 5233420, faks (089) 5233278.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.uwm.edu.pl/zamowienia


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa subskrypcji aktualizacji i uaktualnień do posiadanego systemu Oracle Standard Edition One -procesor Perpetual dla jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
dostawy.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą subskrypcji aktualizacji i uaktualnień do posiadanego systemu Oracle Standard Edition One - procesor Perpetual dla jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. 2.Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w dokumencie Opis przedmiotu zamówienia, który jest Załącznikiem nr 1 do SIWZ..


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
48.00.00.00-8.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 7.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.


III.2) ZALICZKI


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców występujących wspólnie - pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. 2. Wypełniony i podpisany Opis przedmiotu zamówienia/Formularz cenowy (sporządzony zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SIWZ). 3. Wypełniony i podpisany formularz oferty (sporządzony zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SIWZ). 4. W przypadku przynależności przez Wykonawcę do grupy kapitałowej Zamawiający wymaga złożenia listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 Ustawy Pzp.

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Dopuszcza się zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zmiany dotyczą zmiany terminu realizacji umowy, ze względu na wystąpienie okoliczności niedających się przewidzieć przed zawarciem umowy, np. działanie siły wyższej.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.uwm.edu.pl/zamowienia

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Dział Zamówień Publicznych, ul. Michała Oczapowskiego 2 pok. 311, 10-719 Olsztyn.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
13.06.2014 godzina 10:00, miejsce: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Dział Zamówień Publicznych, ul. Michała Oczapowskiego 2 pok. 311, 10-719 Olsztyn.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Słubice: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 3 szkoleń grupowych dla 26 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Zamówienie podzielono na trzy zadania częściowe zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ, które muszą być zrealizowane osobno.


Numer ogłoszenia: 266220 - 2014; data zamieszczenia: 08.08.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 190592 - 2014r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice, woj. lubuskie, tel. 0-95 758 3608, faks 0-95 758 3609.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 3 szkoleń grupowych dla 26 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Zamówienie podzielono na trzy zadania częściowe zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ, które muszą być zrealizowane osobno..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zadanie częściowe nr 1 : Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej prowadzone w formie kursu kwalifikacyjnego dla kierowców wykonujących transport drogowy z zakresu przewozu rzecz dla 6 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy wydane po 10.09.2009 r. min. jednej z wymienionych kategorii: C, C+E, C1 i C1+E. Szkolenie to finansowane jest z algorytmicznych środków Funduszu Pracy. Zadanie częściowe nr 2 :Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie częściowe nr 3 : Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie szkolenia grupowego zawodowego - recepcjonista z obsługą w języku niemieckim dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. Szkolenie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Zadanie nr 2 i 3 będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt Operacyjny Kapitał Ludzki 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspierania aktywności zawodowej w regionie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poddziałanie 6.1.3 Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z Powiatu Słubickiego..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
2   


Nazwa:
Zadanie częściowe nr 2: szkolenie grupowe zawodowe - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach.


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
01.08.2014.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • ERFOLG Consulting Mikołaj Nisiewicz, {Dane ukryte}, 66-400 Gorzów Wlkp., kraj/woj. lubuskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 19970,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    19970,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    15272,50
    / Oferta z najwyższą ceną:
    22730,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice
woj. lubuskie
Dane kontaktowe: email: zisi@praca.gov.pl; admin@pupslubice.pl
tel: 0-95 758 3608
fax: 0-95 758 3609
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-06-12
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 19059220140
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-06-04
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 60 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 50%
WWW ogłoszenia: www.pupslubice.pl
Informacja dostępna pod: Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80411000-8 Usługi szkół jazdy
80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zadanie częściowe nr 2: szkolenie grupowe zawodowe - opiekun domowy (zakres pracy: opieka domowa nad osobą starszą i niepełnosprawną) dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach. ERFOLG Consulting Mikołaj Nisiewicz
Gorzów Wlkp.
2014-08-08 19 970,00