Ogłoszenie nr 501726-N-2018 z dnia 2018-01-08 r.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie: Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Projekt nr RPMP.07.01.03-12-0561/16 „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, krajowy numer identyfikacyjny 122680121, ul. Bernardyńska   24 , 33-100  Tarnów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 14 6883100, e-mail zdik@zdik.tarnow.pl, faks 14 6883115.
Adres strony internetowej (URL): www.zdik.tarnow.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
nie dotyczy.

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://bip.malopolska.pl/zdik


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, ul. Bernardyńska 24 33-100 Tarnów, sekretariat - pokój 201, II piętro


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”

Numer referencyjny:
ZDiK.DZ.271.57.2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:

9



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1) Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim” 2) Zamówienie zostało podzielone na dziewięć zadań (części): a) Zadanie nr 1 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej - koordynator; b) Zadanie nr 2 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; c) Zadanie nr 3 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych; d) Zadanie nr 4 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności istalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych; e) Zadanie nr 5 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych; f) Zadanie nr 6 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych; g) Zadanie nr 7 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych; h) Zadanie nr 8 obejmuje pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; i) Zadanie nr 9 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności dendrologicznej (zagospodarowanie zielenią). 3) Niniejsze zamówienie, jest jednym z zadań projektu realizowanego przez Gminę Miasta Tarnowa pod nazwą „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 nr projektu RPMP.07.01.03-12-0561/16.


II.5) Główny kod CPV:
71247000-1

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
71630000-3



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2018-11-16


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie wykazanie, że wykonawca dysponuje lub będzie dysponował: -przy składaniu oferty na zadanie nr 1 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej drogowej oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora Nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 2 zakończonych robót polegających na budowie lub przebudowie lub rozbudowie dróg co najmniej klasy G lub dróg odpowiadających tej klasie, o wartości minimum 5 mln zł brutto każda z robót - osoba ta będzie pełniła fukcję inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej drogowej - koordynator; - przy składaniu oferty na zadanie nr 2 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora Nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 1 zakończonej roboty polegającej na budowie lub przebudowie sieci elektrycznej/elektroenergetycznej - osoba ta będzie pełniła funkcje Inspektora Nadzoru w specjalności elektrycznej; - przy składaniu oferty na zadanie nr 3 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora Nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 1 zakończonej roboty polegającej na budowie lub przebudowie sieci telekomunikacyjnej - osoba ta będzie pełniła funkcję Inspektora Nadzoru w specjalności telekomunikacyjnej; - przy składaniu ofert na zadanie nr 4 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku inspektora nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 1 zakończonej roboty polegającej na budowie lub przebudowie sieci wodociągowej - osoba ta bedzie pełniła fukcję Inspektora Nadzoru w specjalności wodociagowej; - przy składaniu ofert na zadanie nr 5 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku inspektora nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 1 zakończonej roboty polegającej na budowie lub przebudowie sieci kanalizacyjnej - osoba ta bedzie pełniła fukcję Inspektora Nadzoru w specjalności kanalizacyjnej; - przy składaniu ofert na zadanie nr 6 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora Nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 1 zakończonej roboty polegającej na budowie lub przebudowie sieci gazowej średniego ciśnienia - osoba ta będzie pełniła funkcje Inspektora Nadzoru w specjalności gazowej; - przy składaniu ofert na zadanie nr 7 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych oraz posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora Nadzoru w powyższej specjalności przy realizacji co najmniej 1 zakończonej roboty polegającej na budowie lub przebudowie sieci cieplnej - osoba ta będzie pełniła funkcje Inspektora Nadzoru w specjalności cieplnej; - przy składaniu ofert na zadanie nr 8 przynajmniej 1 osobą posiadającą wykształcenie techniczne oraz uprawnienia budowlane co najmniej w ograniczonym zakresie do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe (od momentu otrzymania uprawnień) na stanowisku Inspektora Nadzoru w powyższej specjalności - osoba ta bedzie pełniła funkcję Inspektora Nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; - przy składaniu ofert na zadanie nr 9 przynajmniej 1 osobą posiadającą ukończone wyższe studia w kierunku zgodnym z wykonywanymi czynnościami, tj. ogrodnictwo lub leśnictwo lub architektura krajobrazu oraz posiadającą doświadczenie zawodowe tj. wykonywała co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inspektora Nadzoru w wskazanym zakresie, w ramach prac dendrologicznych dotyczących nasadzeń drzew, krzewów w obrębie pasa drogowego – osoba ta będzie pełniła funkcję Inspektora Nadzoru w specjalności dendrologicznej (zagospodarowania zielenią). W przypadku uprawnień budowlanych zamawiający uznaje wymagane uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1278) oraz uprawnienia obowiązujące wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawnych, a także zgodnie z art. 12 a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1332 ze zm.), zamawiający uznaje również wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi nabyte w innych niż Rzeczpospolita Polska państwach członkowskich Unii Europejskiej, państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz. 65). W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ust. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2016 r., poz. 1725 z późn. zm.), osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi jeżeli: - nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające posiadaniu uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi oraz - posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych – zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, dotyczące świadczenia usług transgranicznych.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty. Za spełnienie warunku posiadania zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający uzna dysponowanie osobami spełniającymi wymagania określone wyżej.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)





III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

1. W celu wykazania potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu określonych w art. 24 ust. 1 Pzp zamawiający żąda: oświadczenia o przynależności lub braku przynależnosci do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp oraz, w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, dowodów potwierdzających, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu (oświadczenia lub dowody wymienione w pkt 1 wykonawca przekazuje zamawiającemu w terminie do 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Pzp). 2. W celu wykazania potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp – zamawiający żąda odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16 - 20 lub ust. 5 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zgodnie z zapisami art. 24 ust. 8 Pzp (zgodnie z art. 24aa ust. 1 Pzp, zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – w związku z tym dokumenty, o których mowa w pkt 2 złoży wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza na wezwanie zamawiającego; dokumenty wymienione w pkt 3 wykonawca składa wraz z ofertą - jeżeli dotyczy). W przypadku wykonawców występujących wspólnie (np. konsorcjum, spółka cywilna), wymagane dokumenty i oświadczenia wymienione powyżej składa każdy z wykonawców.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Zgodnie z art. 24aa ust. 1 Pzp, zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – w związku z tym dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tj. wykaz osób, skierowanych przez wykonawce do realizacji zamówienia publicznego (spełniający warunek zgodny z SIWZ), wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wg załącznika do SIWZ złoży wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza na wezwanie zamawiającego. Warunek posiadania zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony przez konsorcjum w przypadku, gdy jeden z członków konsorcjum spełni warunek, bądź warunek zostanie spełniony łącznie.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Wykonawca może w celu potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolności technicznej lub zawodowej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nim stosunków prawnych. 2. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając w oryginale zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (dokument winien być dołączony do oferty). Ze zobowiązania lub innych dokumentów potwierdzających udostępnienie zasobów przez inne podmioty musi bezspornie i jednoznacznie wynikać w szczególności: -zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia; - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; - czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 3. Zamawiający będzie oceniał, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 i ust. 5 pkt 1,2,4 Pzp. 4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5. Jeżeli zdolność techniczna lub zawodowa innego podmiotu nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczania, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami; b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe. 6. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu i niepodleganiu wykluczeniu z postępowania stanowiącym załącznik do SIWZ. 7. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt III.4 pkt 2 i 3. 8. Kilku wykonawców może złożyć ofertę wspólną. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu wspólnie lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia wspólnie umowy w sprawie zamówienia publicznego. 9. Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców występujących w postępowaniu wspólnie powinno jednoznacznie określać:a) kto został ustanowiony pełnomocnikiem, b) wykonawców, którzy ubiegając się o zamówienie ustanowili pełnomocnika, c) zakres umocowania, d) postępowanie, do którego pełnomocnictwo się odnosi. 10.Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. 11. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 12. Wykonawcy, o których mowa w pkt 8 są zobowiązani do łącznego spełnienia takich samych warunków udziału w postępowaniu, jak wykonawcy występujący samodzielnie. Przy ocenie spełniania warunków zamawiający będzie brał pod uwagę łączny potencjał techniczny wykonawców, ich łączne kwalifikacje i doświadczenie. 13. Wykonawcy o których mowa w pkt 8 składają jedną wspólną ofertę, przy czym wymagane dokumenty i oświadczenia z pkt III.4) składa każdy z wykonawców. 14. Warunek posiadania zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony przez konsorcjum w przypadku, gdy jeden z członków konsorcjum spełni warunek, bądź warunek zostanie spełniony łącznie. 15. Wykonawcy składający wspólną ofertę ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie bądź nienależyte wykonanie zobowiązania. 16. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana, zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium
Zamawiający nie przewiduje obowiązku wniesienia wadium w związku z art. 36 ust. 3 oraz art. 45 ust. 1 i 2 Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena (stawka brutto) 60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy 20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców 20,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji Nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiany umowy mogą nastąpić w przypadkach wskazanych w art. 144 Pzp, a ponadto zamawiający przewiduje możliwość zmian umowy, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 1 Pzp w następującym zakresie: 1) Terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku: a) wystąpienia robót dodatkowych, zamiennych lub zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych objętych Kontraktem, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 Pzp, b)wstrzymania realizacji Kontraktu przez Zamawiającego, c) zmiany terminu realizacji Kontraktu, d) konieczności wprowadzenia zmian lub usunięcia błędów w dokumentacji projektowej. 2 Sposobu i zakresu wykonania prac w przypadkach: a) zmian sposobu i zakresu wykonania Kontraktu, b) zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, c) wystąpienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji warunków terenowych, d) w przypadku zaistnienia okoliczności o których mowa w załączniku od 6 – 14 do SIWZ (zmiana zakresu rzeczowego umowy), e) wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych, 3. Innych postanowień umowy w przypadkach: a) zmiany stawek podatku od towarów i usług, b) zmiany nazwy zadania, c) zmiany sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy w tym na skutek zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu, d) Zmiany wynagrodzenia określonego w umowie w przypadku zaistnienia okoliczności o których mowa w umowie (zmiana zakresu rzeczowego umowy).

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2018-01-16, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

1. Oryginał oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wykonawca składa wraz z ofertą. W przypadku wykonawców występujących wspólnie - oświadczenie składa każdy z nich. Do oferty wykonawca dołącza również pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawcy – jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza (dotyczy również spółki cywilnej). Do oferty wykonawca dołącza również dokumenty, o których mowa w pkt III.4) pkt 3 (jeżeli dotyczy) oraz oświadczenie wykonawcy (jeżeli dotyczy) dotyczące wskazania, które z informacji zawartych w ofercie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania – w przypadku zastrzeżenia informacji przez wykonawcę zobowiązany jest on wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (brak powyższego oświadczenia oznaczał będzie, że dokumenty składające się na ofertę nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa), wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp. 2. Oryginał zobowiązania podmiotu trzeciego do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia – w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów (zgodnie z zapisem SIWZ) wykonawca składa wraz z ofertą. 3. Zamawiający nie przewiduje obowiązku wniesienia przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy (dotyczy każdej części zamówienia). 4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 5. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 6. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 8. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 Pzp. 9. Nie przewidziano dialogu technicznego. 10. Rozliczenia między zamawiającym a wykonawcą będą się odbywały w PLN. 11. Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi wykonawca, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 Pzp. 12. Jeżeli wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający, w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Zgodnie z art. 91 ust. 3a Pzp wykonawca, składając ofertę, informuje zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku. Stosowną informację należy zawrzeć w formularzu oferty. 13. Ilekroć w ogłoszeniu użyto skrótu "SIWZ", należy przez to rozumieć Specyfikację istotnych warunków zamówienia. 14. Ilekroć w ogłoszeniu użyto skrótu "Pzp", należy przez to rozumieć ustawę Prawo zamówień publicznych. 15. W przypadku podmiotów mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wykonawca składa odpowiednio dokumenty określone w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 27 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 16. Zgodnie z art. 10c ust. 2 Pzp w związku z art. 18 ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1020), składanie ofert odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej - koordynator;

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży drogowej wraz z koordynacją innych branż. 2. Szczegółowy zakres robot w ramach, których pełniona będzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności drogowej wraz z koordynacją innych branż dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie do przekroju poprzecznego dwujezdniowego 2x2 wraz z tymczasową i docelową organizacją ruchu. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5.Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 6. Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: 1) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, 2) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez wykonawcę, 3) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, 4) wnioskowania do zamawiającego: a) w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, b) w sprawach finansowych i prawnych, 5) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji zamawiającemu zaopiniowana dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, 6) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez wykonawcę robót na placu budowy, 7) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, 8) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, 9) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, 10) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: a) akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, b) podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, c) akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, d) kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, e) kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, f) zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, 11) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, 12) oceny przedstawionych przez Wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji Zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, 13) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, 14) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, 15) sprawdzania zestawień wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), 16) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, 17) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, 18) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: a) dopilnowania zabezpieczenia przez wykonawcę terenu budowy, b) rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez wykonawcę robót budowlanych, c) wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 7. Do obowiązków Inspektora Nadzoru – koordynatora należa obowiązki określone w ust. 1-3, a także: 1) współpraca z inspektorami nadzoru innych branż przy wykonywaniu ich czynności, jak również w zakresie: a) przebudowy i rozbiórki sieci wodociągowej oraz przebudowy i rozbiórki sieci kanalizacji ogólnospławnej Tarnowskich Wodociągów, b) zadania pn: "Budowa połączenia kablowego pomiędzy EC Piaskówka a GPZ Grabówka" realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. 2) nadzorowanie prac z zachowaniem odpowiedniej ich kolejności oraz podejmowanie niezbędnych konsultacji i uzgodnień z inspektorami innych branż, 3) organizowania narad koordynacyjnych (Rada Budowy) minimum dwóch w miesiącu na terenie budowy lub poza nią, sporządzania protokołów z wszelkich narad zwołanych przez któregokolwiek z uczestników procesu budowlanego i przekazywania ich zainteresowanym stronom (Wykonawcy robót i Zamawiającemu) w terminie do 4 dni po naradzie, 4) kontrolowanie wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu, oznakowania i ustalania długości odcinków roboczych wyłączonych z ruchu na czas prowadzenia robót. 8. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto) 60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy 20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców 20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
2Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. 2. Szczegółowy zakres robót w ramach, których pełniona będzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie przebudowy i budowy sieci i urządzeń elektroenergetycznych dotyczy rozbudowy ul. Spokojnej w Tarnowie w zakresie przebudowy I budowy sieci i urządzeń elektroenergetycznych NN i SN oraz przebudowy oświetlenia ulicznego. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 – 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) Zawiadamianie zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez Wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji Zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez Wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych, 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto) 60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy 20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców 20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
3Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych. 2. Szczegółowy zakres robot w ramach, których pełniona będzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie przebudowy i budowy sieci i urządzeń telekomunikacyjnych. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 – 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy, 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców 20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
4Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności istalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych. 2. Szczegółowy zakres robot w ramach, których pełniona będzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzń wodociagowych dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie przebudowy i rozbiórki magistrali wodociągowej należącej do Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej Sp. z o.o. Do obowiązków inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
5Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych. 2. Szczegółowy zakres robot w ramach, których pełniona będzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie budowy odwodnienia drogi. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1)zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2)udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a)wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
6Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych. 2. Szczegółowy zakres robót w ramach, których pełniona bedzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie przebudowy gazociągu średniego ciśnienia. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6.W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
7Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych. 2. Szczegółowy zakres robot w ramach, których pełniona bedzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie zabezpieczenia i rozbiórki sieci cieplnej. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
8Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży konstrukcyjno-budowlanej. 2. Szczegółowy zakres robót w ramach, których pełniona będzie funkcja inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie rozbiórki budynków i innych obiektów oraz budowy muru oporowego. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f)zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g) dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
9Nazwa:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności dendrologicznej (zagospodarowanie zielenią)

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres zamówienia dla zadania jak wyżej związanego z wykonaniem rozbudowy ul. Spokojnej, obejmuje nadzór inwestorski w branży dendrologicznej (zagospodarowania zielenią). 2. Szczegółowy zakres robót w ramach, których pełniona bedzie funkcja inspektora nadzoru dendrologicznego dotyczy rozbudowy ulicy Spokojnej w Tarnowie w zakresie wycinki kolidyjacej z drogą drzew i krzewów oraz nasadzenia zieleni ozdobnej i ochronnej. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy w szczególności: 1) pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 - 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.) oraz zgodnie z obowiązkami wymienionymi poniżej, tj.: a) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych, przepisami i obowiązującymi Europejskimi i Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej, b) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, c) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, ulegających zakryciu lub zanikających (nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia wpisem do dziennika budowy i powiadomienia przez Wykonawcę robót). Za dni robocze w rozumieniu umowy uznaje się dni robocze dla Zamawiającego, d) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych sieci, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania, udział w komisjach powoływanych przez Zamawiającego, e) potwierdzanie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy, f) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienie ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, g) żądanie od kierownika budowy lub kierowników robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub decyzją ostateczną o zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej znak WI-IX.7821.3.1.2016.AN z dnia 30.11.2016 r. wydaną przez Wojewodę Małopolskiego po rozpatrzeniu odwołania od decyzji Prezydenta Miasta Tarnowa nr 2/D/2016 z dnia 30.08.2016 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, która jest podstawą do realizacji robót budowlanych. Decyzje te należy rozpatrywać łącznie, h) ochrona interesów Zamawiającego w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umów o realizacji robót budowlanych, i) kontrolowanie ilości i terminowości wykonywania robót, j) dojazd i pobyt na placu budowy w ilości niezbędnej do prawidłowego sprawowania nadzoru, począwszy od dnia rozpoczęcia robót – min 3 razy w tygodniu w okresie prowadzenia robót w danej branży z zastrzeżeniem zapisu w ust. 14 pkt 4 SIWZ. Obecność inspektora dokumentowana będzie wpisami do dziennika budowy. 3. W ramach współpracy z Projektantem, Inspektor Nadzoru jest zobowiązany do dokonywania na bieżąco weryfikacji oraz opiniowania dokumentacji projektowej sporządzanej przez Projektanta oraz do informowania Zamawiającego o skutkach zaproponowanych przez Projektanta rozwiązań, mających wpływ na realizację Kontraktu, oraz do współpracy i uczestnictwa w przygotowywaniu wszelkich dokumentów kierowanych do Projektanta ze strony Zamawiającego. 4. Inspektor Nadzoru ma obowiązek prowadzić rejestr zmian projektowych wprowadzanych podczas realizacji inwestycji oraz uzgadniać wszystkie zmiany z Zamawiającym. Każda zmiana projektowa przed wprowadzeniem powinna być zaopiniowana oraz identyfikowana przez Inspektora Nadzoru jako istotna bądź nieistotna w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane, a każda wątpliwość w tym zakresie będzie wyjaśniana przed wprowadzeniem zmiany z Inspektorem Nadzoru. Inspektor Nadzoru informuje Zamawiającego przed wprowadzeniem zmian projektowych o wszystkich skutkach (zwłaszcza prawnych i finansowych) ich wprowadzenia. 5. Niezależnie od powyższego do obowiązków Inspektora Nadzoru należy także w szczególności: 1) zawiadamianie Zamawiającego niezwłocznie (najpóźniej w terminie 24 godzin) o zaistniałych na terenie prac nieprawidłowościach, 2) udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji Kontraktu oraz wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru, w tym także udział w organizowanych spotkaniach, w okresie gwarancji i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót, 3) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność prowadzonych przez Wykonawcę inwestycji robót oraz o zaistnieniu okoliczności nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej, 4) na etapie realizacji zgłaszanie Projektantowi zastrzeżeń Wykonawcy robót budowlanych lub Zamawiającego do dokumentacji projektowej i dokonywanie stosownych uzgodnień lub udzielanie wyjaśnień, 5) Inspektor Nadzoru podejmuje i odpowiada za wszystkie decyzje, które dotyczą: a) wyrażania zgody na wykonywanie robót w nocy i dni wolne od pracy – po uwzględnieniu wszelkich warunków wynikających z dokumentacji technicznej oraz wszelkich innych uzgodnień, opinii i decyzji dotyczących warunków realizacji nadzorowanego zadania inwestycyjnego, b) żądania usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych lub innych osób zatrudnionych przez Wykonawcę, c) udzielenia Wykonawcy robót budowlanych informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących Kontraktu, d) wnioskowania do Zamawiającego: - w sprawie przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz i badań technicznych, - w sprawach finansowych i prawnych, e) rozpoznania i przedstawiania do akceptacji Zamawiającemu zaopiniowaną dokumentację projektową i Specyfikacje Techniczne na proponowane przez Wykonawcę robót roboty dodatkowe lub zamienne, f) zajmowania stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez Wykonawcę robót na placu budowy, g)dokonywania analizy i opiniowania przedstawionych przez Wykonawcę robót harmonogramów rzeczowo – finansowych i uaktualnionych harmonogramów rzeczowo finansowych w celu ich akceptacji przez Zamawiającego oraz kontrolowanie postępu robót w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów, h) wstrzymania robót w wypadku prowadzenia ich niezgodnie z Kontraktem i przepisami BHP, i) kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad BHP, j) sprawdzania pomiarów i badań materiałów w miejscach wyprodukowania i na placu budowy bez względu na to, czy od Wykonawcy robót wymaga się prowadzenia badań w ramach Kontraktu oraz żądania wykonania badań dodatkowych, a przede wszystkim: - akceptacja materiałów zgodnych z wymaganiami ST ze wskazanych przez Wykonawcę źródeł, - podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta, - akceptowanie receptur i technologii zgodnie z wymaganiami ST, - kontrolowanie wytwórni materiałów, prefabrykatów mas bitumicznych w celu sprawdzenia zgodności i akceptacji stosowanych metod wytwarzania, - kontrolowanie sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót, - zlecanie Wykonawcy robót przeprowadzenia dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwości co do ich jakości, k) kontrolowanie przebiegu realizacji robót zgodnie z PZJ (Program Zapewnienia Jakości) oraz planem BIOZ, l) oceny przedstawionych przez wykonawcę wycen kosztów zmian w robotach i przedstawieniu do akceptacji zamawiającemu w ciągu 4 dni od daty ich zgłoszenia, m) oceny przedstawionych przez Wykonawcę kosztów, które zgodnie z warunkami Kontraktu podlegają dodatkowej opłacie, bądź własnej wyceny tych kosztów i przedłożenia ich do akceptacji Zamawiającemu, n) dokonywania odbioru częściowego robót oraz prac z zakresu obsługi geodezyjnej, o) sprawdzania zestawień Wykonawcy, wartości zakończonych i odebranych robót i potwierdzenie kwot do wypłaty (w ciągu 5 dni od złożenia zestawienia przez Wykonawcę), p) poświadczenia terminu zakończenia robót oraz uczestniczenie w odbiorze końcowym, q) weryfikacja płatności częściowych/końcowej przedłożonych przez wykonawcę robót, r) w przypadku wypowiedzenia Kontraktu: - dopilnowania zabezpieczenia przez Wykonawcę terenu budowy, - rozliczenia kontraktu wraz z dostarczeniem do Zamawiającego operatu kolaudacyjnego wykonanych przez Wykonawcę robót budowlanych, - wykonanie i dostarczenie zamawiającemu wykazu robót nie wykonanych 6. W przypadku udokumentowanej choroby lub innej obiektywnej przyczyny uniemożliwiającej osobiste wykonywanie czynności przez osobę, o której mowa w ust. 1, Wykonawca wyznaczy inną osobę, która w jego imieniu pełniła będzie nadzór inwestorski. Zmiana taka wymaga uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i podpisania aneksu do umowy. Osoba ta musi spełniać, wymagania wynikające ze Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71247000-1, 71630000-3


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-11-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena (stawka brutto)60,00
Minimalna ilość pobytów w tygodniu na placu budowy20,00
Samodzielna realizacja zamówienia tj. bez udziału podwykonawców20,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:







Rozmiar pliku: 20140 KB
Ogłoszenie nr 500024422-N-2018 z dnia 01-02-2018 r.
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie: Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim".

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
Projekt nr RPMP.07.01.03-12-0561/16 "Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 501726-N-2018

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, Krajowy numer identyfikacyjny 122680121, ul. Bernardyńska   24, 33-100  Tarnów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 14 6883100, e-mail zdik@zdik.tarnow.pl, faks 14 6883115.
Adres strony internetowej (url): www.zdik.tarnow.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim".

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
ZDiK.DZ.271.57.2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1) Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim” 2) Zamówienie zostało podzielone na dziewięć zadań (części): a) Zadanie nr 1 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej - koordynator; b) Zadanie nr 2 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; c) Zadanie nr 3 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych; d) Zadanie nr 4 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności istalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych; e) Zadanie nr 5 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych; f) Zadanie nr 6 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych; g) Zadanie nr 7 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych; h) Zadanie nr 8 obejmuje pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; i) Zadanie nr 9 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności dendrologicznej (zagospodarowanie zielenią). 3) Niniejsze zamówienie, jest jednym z zadań projektu realizowanego przez Gminę Miasta Tarnowa pod nazwą „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 nr projektu RPMP.07.01.03-12-0561/16.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
71247000-1


Dodatkowe kody CPV:
71630000-3
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
1   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej - koordynator
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnił postępowanie w zadaniu (części) nr 1, ponieważ cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania nr 1 zamówienia.


CZĘŚĆ NR:
3   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 93 ust.1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnił postępowanie w zadaniu (części) nr 3 ponieważ nie złożono żadnej oferty nie podlegającej odrzuceniu.


CZĘŚĆ NR:
4   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnił postępowanie w zadaniu (części) nr 4, ponieważ nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.


CZĘŚĆ NR:
7   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnił postępowanie w zadaniu (części) nr 7, ponieważ nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.


CZĘŚĆ NR:
8   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 93 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnił postępowanie w zadaniu (części) nr 8, ponieważ cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Rozmiar pliku: 41171 KB
Ogłoszenie nr 500041907-N-2018 z dnia 26-02-2018 r.
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie: Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
Projekt nr RPMP.07.01.03-12-0561/16 „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 501726-N-2018

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, Krajowy numer identyfikacyjny 122680121, ul. Bernardyńska   24, 33-100  Tarnów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 14 6883100, e-mail zdik@zdik.tarnow.pl, faks 14 6883115.
Adres strony internetowej (url): www.zdik.tarnow.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Jednostki organizacyjne administracji samorządowej
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
ZDiK.DZ.271.57.2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1) Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Rozbudowa ul. Spokojnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim” 2) Zamówienie zostało podzielone na dziewięć zadań (części): a) Zadanie nr 1 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej - koordynator; b) Zadanie nr 2 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; c) Zadanie nr 3 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych; d) Zadanie nr 4 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności istalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych; e) Zadanie nr 5 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych; f) Zadanie nr 6 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych; g) Zadanie nr 7 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych; h) Zadanie nr 8 obejmuje pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; i) Zadanie nr 9 obejmuje: pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności dendrologicznej (zagospodarowanie zielenią). 3) Niniejsze zamówienie, jest jednym z zadań projektu realizowanego przez Gminę Miasta Tarnowa pod nazwą „Zwiększenie dostępności transportowej tarnowskich stref aktywności gospodarczej wraz z poprawą parametrów ruchu tranzytowego w Subregionie Tarnowskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 nr projektu RPMP.07.01.03-12-0561/16.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
71247000-1


Dodatkowe kody CPV:
71630000-3
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
2   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
23/02/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
31576.04

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Zakład Usług Elektroinstalacyjnych i Pomiarowo-Kontrolnych mgr inż. Roman Sowiński
Email wykonawcy: rsowinski@vp.pl
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 33-102
Miejscowość: Tarnów
Kraj/woj.: małopolskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
9827.70
Oferta z najniższą ceną/kosztem 9827.70
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 17835.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
5   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
23/02/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
41542.29

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Nadzór Budowlany i Kosztorysowanie mgr inż. Ryszard Machowski
Email wykonawcy: r-mach@wp.pl
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 33-112
Miejscowość: Tarnowiec
Kraj/woj.: małopolskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
45000.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 45000.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 92250.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
6   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
23/02/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
3197.82

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Nadzór Budowlany i Kosztorysowanie mgr inż. Ryszard Machowski
Email wykonawcy: r-mach@wp.pl
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 33-112
Miejscowość: Tarnowiec
Kraj/woj.: małopolskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
10800.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 10800.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 10800.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
9   

NAZWA:
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności dendrologicznej (zagospodarowanie zielenią)

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
19/02/2018

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
1160.11

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Usługi Projektowe i Nadzory mgr inż. Elżbieta Obrocka
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 33-100
Miejscowość: Tarnów
Kraj/woj.: małopolskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
16000.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 16000.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 16000.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: Bernardyńska 24, 33-100 Tarnów
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: zdik@zdik.tarnow.pl
tel: 14 6883100
fax: 14 6883115
Termin składania wniosków lub ofert:
2018-01-15
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 501726-N-2018
ID postępowania Zamawiającego: ZDiK.DZ.271.57.2017
Data publikacji zamówienia: 2018-01-07
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 304 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 9
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.zdik.tarnow.pl
Informacja dostępna pod: http://bip.malopolska.pl/zdik
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71630000-3 Usługi kontroli i nadzoru technicznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych Zakład Usług Elektroinstalacyjnych i Pomiarowo-Kontrolnych mgr inż. Roman Sowiński
Tarnów
2018-02-25 9 827,00
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń kanalizacyjnych Nadzór Budowlany i Kosztorysowanie mgr inż. Ryszard Machowski
Tarnowiec
2018-02-25 45 000,00
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych Nadzór Budowlany i Kosztorysowanie mgr inż. Ryszard Machowski
Tarnowiec
2018-02-25 10 800,00
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego w specjalności dendrologicznej (zagospodarowanie zielenią) Usługi Projektowe i Nadzory mgr inż. Elżbieta Obrocka
Tarnów
2018-02-25 16 000,00