Przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Funduszu Pracy
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób. Szkolenie powinno odbyć się w 4 grupach po 20 osób. Miejsce szkolenia - Międzyrzecz. Liczba godzin szkolenia - 150 godz/os. Terminy szkoleń: I grupa - marzec/kwiecień 2012 rok - 150 godz/os. II grupa - maj/czerwiec 2012 rok - 150 godz/os. III grupa - lipiec/sierpień 2012 rok - 150 godz/os. IV grupa - październik/listopad 2012 rok - 150 godz/os. Celem szkolenia jest nabycie przez osoby szkolone umiejętności niezbędnych do samodzielnej pracy na stanowisku szwacz/szwaczka. Program szkolenia powinien obejmować: 1. Zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego posługiwania się maszynami do szycia, guzikarkami, maszynami do nabijania map oraz konserwacją maszyn (przepisy BHP i P-poż). 2. Podstawy budowy i obsługi maszyn do szycia (rodzaje maszyn do szycia: stębnówki, słupkowe, overlock), regulacje ściegu, wymiana igieł, nawlekanie nici na igły oraz przewlekanie nici przez elementy podające w maszynach, nawijanie nici na szpulki bębenka, wymiana bębenka. 3. Rodzaje i grubości igieł i nici do szycia. 4. Rozpoznawanie różnych włókien naturalnych i sztucznych używanych do produkcji tkanin oraz znajomość ich właściwości. 5. Znajomość rodzajów i sposobów wykonania szwów odzieżowych. 6. Wykonywanie szwów łączących odpowiednie elementy wyrobu (wszywanie, pikowanie, naszywanie, podwijanie, wykończenie krawędzi, wykonywanie dziurek, przyszywanie guzików, obszywanie mankietów, sposoby wszywania suwaków w elementy odzieży, rodzaje dodatków i sposoby ich naszywania na elementy odzieży). 7. Rodzaje i techniki prasowania odzieży. 8. Techniki składania odzieży. Szkolenie odbywa się w formie kursu i obejmuje nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. Liczba godzin szkolenia nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych dziennie. Szkolenie powinno zostać zakończone przeprowadzeniem egzaminu oraz wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz.216). Sala, w której odbywać będzie się szkolenie powinna być dostosowana do wielkości grupy i dostosowana pod względem technicznym oraz dydaktycznym pod potrzeby przeprowadzonego szkolenia. Przy jednej maszynie do szycia uczy się jedna osoba. Wykonawca powinien zapewnić uczestnikowi szkolenia materiały szkoleniowe i dydaktyczne. Zestaw minimalny materiałów dydaktycznych powinien zawierać poradnik dotyczący tematyki szkolenia w wersji książkowej, notatnik i długopis. Poza tym Wykonawca powinien zapewnić codziennie dla każdego uczestnika szkolenia poczęstunek w postaci kawy i herbaty, ciastek i napojów chłodzących (woda lub sok).

Międzyrzecz: Przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Funduszu Pracy
Numer ogłoszenia: 50198 - 2012; data zamieszczenia: 20.02.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy , pl. Powstańców Wielkopolskich 1, 66-300 Międzyrzecz, woj. lubuskie, tel. 95 7412066, faks 95 7412066 w. 13.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.miedzyrzecz.pup.bip.net.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Funduszu Pracy.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób. Szkolenie powinno odbyć się w 4 grupach po 20 osób. Miejsce szkolenia - Międzyrzecz. Liczba godzin szkolenia - 150 godz/os. Terminy szkoleń: I grupa - marzec/kwiecień 2012 rok - 150 godz/os. II grupa - maj/czerwiec 2012 rok - 150 godz/os. III grupa - lipiec/sierpień 2012 rok - 150 godz/os. IV grupa - październik/listopad 2012 rok - 150 godz/os. Celem szkolenia jest nabycie przez osoby szkolone umiejętności niezbędnych do samodzielnej pracy na stanowisku szwacz/szwaczka. Program szkolenia powinien obejmować: 1. Zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego posługiwania się maszynami do szycia, guzikarkami, maszynami do nabijania map oraz konserwacją maszyn (przepisy BHP i P-poż). 2. Podstawy budowy i obsługi maszyn do szycia (rodzaje maszyn do szycia: stębnówki, słupkowe, overlock), regulacje ściegu, wymiana igieł, nawlekanie nici na igły oraz przewlekanie nici przez elementy podające w maszynach, nawijanie nici na szpulki bębenka, wymiana bębenka. 3. Rodzaje i grubości igieł i nici do szycia. 4. Rozpoznawanie różnych włókien naturalnych i sztucznych używanych do produkcji tkanin oraz znajomość ich właściwości. 5. Znajomość rodzajów i sposobów wykonania szwów odzieżowych. 6. Wykonywanie szwów łączących odpowiednie elementy wyrobu (wszywanie, pikowanie, naszywanie, podwijanie, wykończenie krawędzi, wykonywanie dziurek, przyszywanie guzików, obszywanie mankietów, sposoby wszywania suwaków w elementy odzieży, rodzaje dodatków i sposoby ich naszywania na elementy odzieży). 7. Rodzaje i techniki prasowania odzieży. 8. Techniki składania odzieży. Szkolenie odbywa się w formie kursu i obejmuje nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. Liczba godzin szkolenia nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych dziennie. Szkolenie powinno zostać zakończone przeprowadzeniem egzaminu oraz wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz.216). Sala, w której odbywać będzie się szkolenie powinna być dostosowana do wielkości grupy i dostosowana pod względem technicznym oraz dydaktycznym pod potrzeby przeprowadzonego szkolenia. Przy jednej maszynie do szycia uczy się jedna osoba. Wykonawca powinien zapewnić uczestnikowi szkolenia materiały szkoleniowe i dydaktyczne. Zestaw minimalny materiałów dydaktycznych powinien zawierać poradnik dotyczący tematyki szkolenia w wersji książkowej, notatnik i długopis. Poza tym Wykonawca powinien zapewnić codziennie dla każdego uczestnika szkolenia poczęstunek w postaci kawy i herbaty, ciastek i napojów chłodzących (woda lub sok)..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.11.2012.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuDziałalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia wymaga posiadania aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.miedzyrzecz.pup.bip.net.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Powiatowy Urząd Pracy Plac Powstańców Wlkp. 1 66-300 Międzyrzecz (I piętro, pokój nr 17).
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
28.02.2012 godzina 10:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy Plac Powstańców Wlkp. 1 66-300 Międzyrzecz (I piętro, pokój nr 21-sekretariat).
IV.4.5) Termin związania ofertą:
do 29.03.2012.
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Koszt 2 grup szkolenia (40 osób - I i II grupa) finansowany będzie z projektu pn. Lepsze jutro współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych. Koszt pozostałych 2 grup (40 osób - III i IV grupa) pokryty zostanie ze środków Funduszu Pracy..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
Międzyrzecz: Przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Funduszu Pracy.
Numer ogłoszenia: 70164 - 2012; data zamieszczenia: 07.03.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 50198 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy, pl. Powstańców Wielkopolskich 1, 66-300 Międzyrzecz, woj. lubuskie, tel. 95 7412066, faks 95 7412066 w. 13.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Funduszu Pracy..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób. Szkolenie powinno odbyć się w 4 grupach po 20 osób. Miejsce szkolenia - Międzyrzecz. Liczba godzin szkolenia - 150 godz/os. Terminy szkoleń: I grupa - marzec/kwiecień 2012 rok - 150 godz/os. II grupa - maj/czerwiec 2012 rok - 150 godz/os. III grupa - lipiec/sierpień 2012 rok - 150 godz/os. IV grupa - październik/listopad 2012 rok - 150 godz/os. Celem szkolenia jest nabycie przez osoby szkolone umiejętności niezbędnych do samodzielnej pracy na stanowisku szwacz/szwaczka. Program szkolenia powinien obejmować: - Zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego posługiwania się maszynami do szycia, guzikarkami, maszynami do nabijania map oraz konserwacją maszyn (przepisy BHP i P-poż). - Podstawy budowy i obsługi maszyn do szycia (rodzaje maszyn do szycia: stębnówki, słupkowe, overlock), regulacje ściegu, wymiana igieł, nawlekanie nici na igły oraz przewlekanie nici przez elementy podające w maszynach, nawijanie nici na szpulki bębenka, wymiana bębenka. - Rodzaje i grubości igieł i nici do szycia. - Rozpoznawanie różnych włókien naturalnych i sztucznych używanych do produkcji tkanin oraz znajomość ich właściwości. - Znajomość rodzajów i sposobów wykonania szwów odzieżowych. - Wykonywanie szwów łączących odpowiednie elementy wyrobu (wszywanie, pikowanie, naszywanie, podwijanie, wykończenie krawędzi, wykonywanie dziurek, przyszywanie guzików, obszywanie mankietów, sposoby wszywania suwaków w elementy odzieży, rodzaje dodatków i sposoby ich naszywania na elementy odzieży). - Rodzaje i techniki prasowania odzieży. - Techniki składania odzieży. Szkolenie odbywa się w formie kursu i obejmuje nie mniej niż 25 godzin zegarowych tygodniowo. Liczba godzin szkolenia nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych dziennie. Szkolenie powinno zostać zakończone przeprowadzeniem egzaminu oraz wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31 poz.216). Sala, w której odbywać będzie się szkolenie powinna być dostosowana do wielkości grupy i dostosowana pod względem technicznym oraz dydaktycznym pod potrzeby przeprowadzonego szkolenia. Przy jednej maszynie do szycia uczy się jedna osoba. Wykonawca powinien zapewnić uczestnikowi szkolenia materiały szkoleniowe i dydaktyczne. Zestaw minimalny materiałów dydaktycznych powinien zawierać poradnik dotyczący tematyki szkolenia w wersji książkowej, notatnik i długopis. Poza tym Wykonawca powinien zapewnić codziennie dla każdego uczestnika szkolenia poczęstunek w postaci kawy i herbaty, ciastek i napojów chłodzących (woda lub sok)..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Koszt 2 grup szkolenia (40 osób - I i II grupa) finansowany będzie z projektu pn. Lepsze jutro współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
07.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Ośrodek Szkolenia EDU-PARTNER, {Dane ukryte}, 66-300 Międzyrzecz, kraj/woj. lubuskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 176000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
70800,00
Oferta z najniższą ceną:
70800,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
140000,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 5019820120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-02-19 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 276 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.miedzyrzecz.pup.bip.net.pl |
Informacja dostępna pod: | Powiatowy Urząd Pracy Plac Powstańców Wlkp. 1 66-300 Międzyrzecz (I piętro, pokój nr 17) |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
80530000-8 | Usługi szkolenia zawodowego |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Przeprowadzenie szkolenia szwacza/ki dla 80 bezrobotnych osób finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Funduszu Pracy. | Ośrodek Szkolenia EDU-PARTNER Międzyrzecz | 2012-03-07 | 70 800,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-03-07 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 805300008 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 70 800,00 zł Minimalna złożona oferta: 70 800,00 zł Ilość złożonych ofert: 4 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 70 800,00 zł Maksymalna złożona oferta: 140 000,00 zł |