Jasło: Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.


Numer ogłoszenia: 37823 - 2012; data zamieszczenia: 15.02.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Jasło , ul. Rynek 12, 38-200 Jasło, woj. podkarpackie, tel. 13 4486311, faks 13 4486360.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.jaslo.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle w ramach projektu pt.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej. CZĘŚĆ I: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie 2 szkoleń trwających dwa dni każde dla ogółem 44 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle (22 pracowników w grupie) z zakresu Profesjonalnej obsługi klienta oraz Strategii pracy z trudnym klientem w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. CZĘŚĆ II: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 2 dwudniowych szkoleń dla 12 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle z zakresu Techniki i metodologii tworzenia prawa miejscowego oraz Postępowania administracyjnego, wydawania decyzji i rozstrzygnięć administracyjnych w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. CZEŚĆ III: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia komputerowego ECDL kończącego się uzyskaniem certyfikatu ECDL w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.63.20.00-3.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 3.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 15.06.2012.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
ZAMAWIAJĄCY NIE WYMAGA WNIESIENIA WADIUM


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawcy muszą wykazać, że posiadają wiedze i doświadczenie (polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej)


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawcy muszą wykazać, że dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia posiadającymi: - przygotowanie praktyczne (polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej),


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Umowa zostanie zawarta w terminach określonych w art. 94 ustawy Prawo zamówień publicznych, na warunkach określonych w projekcie umowy (zał. Nr 5 do SIWZ); 2. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany; 3. Warunki zmian postanowień zawartej umowy: a) zmiana prowadzącego szkolenia w wyniku wystąpienia zdarzeń losowych niezależnych od Wykonawcy, b) zmiana terminu przeprowadzenia szkolenia, pod warunkiem zachowania terminów na przeprowadzenie szkoleń określonych w SIWZ.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.wrota.podkarpackie.pl/pl/bip/gminy/um_jaslo

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 111.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
23.02.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 19 /Kancelaria/.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
projekt pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
CZEŚĆ I.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie 2 szkoleń trwających dwa dni każde dla ogółem 44 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle (22 pracowników w grupie) z zakresu Profesjonalnej obsługi klientaoraz Strategii pracy z trudnym klientem w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 2. Celem szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta jest m.in.: a) nabycie umiejętności tworzenia indywidualnego planu działania dla profesjonalnej obsługi klienta opartego o skuteczne rozpoznawanie potrzeb klienta, b) zwiększenie wiedzy o narzędziach do udoskonalania wizerunku własnego i Urzędu, 3. Program szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta powinien obejmować m.in.: a) Zapoznanie uczestników z zasadami asertywnej postawy wobec klienta. b) Rozpoznawanie oczekiwań indywidualnych klientów. c) Znaczenie pierwszego kontaktu w relacji: pracownik - klient przy uwzględnieniu: - aspektów psychologicznych związanych z pierwszym wrażeniem, - podstawowych narzędzi wywierania wpływu, - zasad efektywnej komunikacji interpersonalnej. d) Zapoznanie ze strukturą procesu komunikacji, w tym: - bariery i zakłócenia w procesie komunikacji, - narzędzia aktywnego słuchania, - podstawowe komunikaty niewerbalne, - różne sposoby przetwarzania informacji w aspekcie orientacji zmysłowej. e) Telefoniczną obsługę klienta, w tym: - etapy rozmowy telefonicznej, - kontakty drogą elektroniczną, - zasady obowiązujące w pośrednim kontakcie z klientem. f) Najczęstsze błędy popełniane podczas obsługi klientów. g) Prawidłową organizację obsługi klienta. 4. Celem szkolenia z zakresu strategii pracy z trudnym klientem jest m.in.: a) dostarczenie pracownikom wiedzy i umiejętności w zakresie skutecznej pracy z trudnym klientem i zachowania w sytuacjach konfliktowych, b) podniesienie jakości usług oferowanych w Urzędzie Miasta w Jaśle poprzez poprawę obsługi klientów Urzędu. 5. Program szkolenia z zakresu strategii pracy z trudnym klientem powinien obejmować m.in.: a) zasady profesjonalnej obsługi trudnego klienta Urzędu, b) psychologiczne aspekty obsługi klienta trudnego i oporującego (w tym perswazji i manipulacji), c) warsztaty umiejętności interpersonalnych oraz nauki sposobu redukcji stresu w miejscu pracy, d) sposoby budowania postaw asertywnych, e) podstawy konstruktywnej krytyki oraz sposoby radzenie sobie z krytyką, f) asertywny styl komunikacji interpersonalnej w tworzeniu relacji klient-pracownik, g) sposoby formułowania próśb i odmów asertywnych, h) sposoby radzenia sobie z manipulacją i agresją, i) rozwój umiejętności asertywnych, tj. asertywnego wyrażania gniewu, asertywnej reakcji na krytykę, j) omówienie podstawowych pojęć zachowań: - zachowania bierne (uległe), - zachowania agresywne, - zachowania mieszane, - zachowania asertywne. k) sposób prowadzenia cyklicznych szkoleń dla pracowników z zachowań asertywnych. 6. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami. 7. W szkoleniach uczestniczyć będzie 22 osoby (pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle). Ze względu na dużą liczbę osób, uczestników należy podzielić na 2 grupy po 11 osób każda. Każda 11-osobowa grupa weźmie udział w dwudniowym szkoleniu. 8. Szkolenia należy przeprowadzić w terminie od 15.03.2012 r. do 30.03.2012 r. 9. Wykonawca ma przeprowadzić szkolenie w wynajętych salach konferencyjnych na terenie Miasta Jasła, w odległości do ok. 0,5 km od Urzędu Miasta w Jaśle. 10. Wykonawca zapewni wyżywienie dla uczestników zajęć (w każdym dniu trwania szkolenia) podczas przerw, tj.: a) przerwa kawowa, obejmująca m.in.: kawę, herbatę, ciastka, kanapki. b) przerwa obiadowa, obejmująca zapewnienie 2-daniowego obiadu dla 22 uczestników. 11. Szkolenie z zakresu profesjonalnej obsługi klienta należy przeprowadzić dla każdej 11-osobowej grupy w wymiarze 16 godzin szkoleniowych w ciągu 2 dni, z uwzględnieniem dodatkowego czasu na przerwę kawową i przerwę obiadową. 12. Szkolenie z zakresu strategii pracy z trudnym klientem należy przeprowadzić dla każdej 11-osobowej grupy w wymiarze 16 godzin szkoleniowych w ciągu 2 dni, z uwzględnieniem dodatkowego czasu na przerwę kawową i przerwę obiadową. 13. Każde szkolenie powinno zostać przeprowadzone przez 2 trenerów, posiadających doświadczenie polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej. 14. Wykonawca opracuje program szkolenia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej na cztery dni przed rozpoczęciem szkolenia. W programie należy ująć zagadnienia odpowiadające celowi i problematyce szkolenia. 15. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia materiały szkoleniowe, niezbędne do prawidłowej realizacji szkolenia, przydatne w przyswajaniu i utrwalaniu zdobytej przez uczestników wiedzy, np.: podręczniki/ skrypty szkoleniowe - w wersji drukowanej. 16. Wykonawca wystawi zaświadczenia (certyfikaty) o ukończeniu szkolenia. 17. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi monitoring stopnia zadowolenia uczestników szkolenia w formie ankiet ewaluacyjnych. Ankiety zostaną opracowane przez Wykonawcę i przedstawione do akceptacji Zamawiającemu. 18. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia listy obecności uczestników szkolenia, listy odbioru materiałów szkoleniowych, listy osób korzystających z wyżywienia oraz ankiet ewaluacyjnych w dniu zakończenia szkolenia. 19. Zamawiający wymaga, aby: a) Zamówienie zostało wykonane we wskazanym terminie. b) Szkolenie trwało łącznie 32 godziny w ciągu 4 dni (po 8 godzin szkoleniowych w ciągu każdego dnia). c) Szkolenie przeprowadzone zostało w formie prezentacji multimedialnej i warsztatów. 20. W celu potwierdzenia należytego wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu: a) oryginały list obecności zajęć opatrzone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informacją, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, b) potwierdzenie odbioru zaświadczeń (certyfikatów), c) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych i korzystania z wyżywienia, d) raport z realizacji szkoleń po ich zakończeniu. 21. Wszelkie materiały związane z realizacją przedmiotu umowy powinny zostać opatrzone logotypami zgodnie z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. 22. Oferowana przez Wykonawcę cena jednostkowa obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi (w tym zatrudnienie trenerów, materiały szkoleniowe)..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    79.63.20.00-3.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 30.03.2012.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
CZĘŚĆ II.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 2 dwudniowych szkoleń dla 12 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle z zakresu Techniki i metodologii tworzenia prawa miejscowego oraz Postępowania administracyjnego, wydawania decyzji i rozstrzygnięć administracyjnych w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 2. Celem szkolenia z zakresu technik i metodologii tworzenia prawa miejscowego jest m.in.: a) zwiększenie wiedzy pracowników na temat zasad tworzenia prawa miejscowego, poprawności tworzenia aktów prawa miejscowego, przy uwzględnieniu zasad techniki prawodawczej. b) zapoznanie uczestników z obowiązującymi aktualnie uregulowaniami prawnymi, orzecznictwem oraz praktyką (ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej popełnianych błędów). 3. Program szkolenia z zakresu technik i metodologii tworzenia prawa miejscowego powinien obejmować m.in.: a) Realizację obowiązku stanowienia aktów prawa miejscowego, tj.: - opiniowanie i uzgadnianie z innymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego, - przekazywanie aktów prawa miejscowego do kontroli, - przekazywanie aktów prawa miejscowego do ogłoszenia (publikacja), - prowadzenie zbioru przepisów prawa miejscowego. b) Informacje o rodzajach aktów prawa miejscowego. c) Zasady procedury uchwałodawczej, w tym: - podmioty, którym może przysługiwać inicjatywa uchwałodawcza, - elementy uzasadnienia projektu, - prace legislacyjne nad projektem. d) Zasady tworzenia aktu prawa miejscowego: - tytuł uchwały, - oznaczanie przepisów uchwały i ich systematyzacja, - budowa przepisu, - użycie spójników, - typowe środki techniki prawodawczej, - struktura uchwały, - układ i postanowienia przepisów merytorycznych i końcowych. e) Informacje o możliwościach zmiany (nowelizacji) uchwały. f) Tekst jednolity. g) Możliwości usuwania stanu niezgodnego z prawem w praktyce. h) Badanie legalności aktów prawa miejscowego: - przez organy nadzoru i ich kompetencje, - sposoby sprawowania nadzoru. i) Dokonywanie cyklicznych przeglądów aktualności przepisów prawa miejscowego. 4. Celem szkolenia z zakresu postępowania administracyjnego, wydawania decyzji i rozstrzygnięć administracyjnych jest m.in.: a) rozszerzenie praktycznej wiedzy pracowników z zakresu prowadzenia postępowania administracyjnego, b) przedstawienie i interpretacja przepisów dotyczących postępowania administracyjnego wraz z jego praktycznymi aspektami. 5. Program szkolenia z zakresu postępowania administracyjnego, wydawania decyzji i rozstrzygnięć administracyjnych powinien obejmować m.in.: a) Pojęcie postępowania administracyjnego i zasad postępowania administracyjnego; b) Kodeks Postępowania Administracyjnego w praktyce pracownika samorządowego z uwzględnieniem ostatnich zmian oraz zmian planowanych w 2012 roku: - właściwość organów, - wyłączenie pracownika i organu - pełnomocnictwo a upoważnienie, skuteczność doręczeń, wezwania - terminy, - wszczęcie postępowania, odmowa wszczęcia postępowania, przekazywanie spraw według właściwości do innych organów administracyjnych, - właściwe ustalanie stron postępowania administracyjnego (w szczególności przy sprawach przekazywanych z innych urzędów), - sprawa kompetencji osób biorących udział w oględzinach, - umorzenie postępowania w całości albo w części, - dane osobowe w decyzji administracyjnej, udostępnienie akt administracyjnych w kontekście ochrony danych osobowych, kopie akt sprawy, dowody w sprawie administracyjnej: dokumenty, zdjęcia, nagrania, anonimy, - decyzje organu odwoławczego, - wznowienie postępowania, odmowa wznowienia w drodze postanowienia a nie decyzji, - uchylenie lub zmiana decyzji ostatecznej, - stwierdzenie nieważności decyzji, - metryczki administracyjne w świetle ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (KPA, ordynacja podatkowa, rozporządzenie MAiC). c) Zagadnienia etyki urzędniczej w postępowaniu administracyjnym. d) Odpowiedzialność majątkowa funkcjonariusza publicznego za rażące naruszenie prawa w świetle Kodeksu Postępowania Administracyjnego i ustawy z dnia 20 stycznia 2011 r. w świetle ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa 6. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami. 7. W szkoleniach uczestniczyć będzie 12 osób (pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle). 8. Szkolenia należy przeprowadzić w terminie od 15.03.2012 r. do 30.03.2012 r. 9. Wykonawca ma przeprowadzić szkolenie w wynajętych salach konferencyjnych na terenie Miasta Jasła, w odległości do ok. 0,5 km od centrum miasta. 10. Wykonawca zapewni wyżywienie dla uczestników zajęć (w każdym dniu trwania szkolenia) podczas przerw, tj.: a) przerwa kawowa, obejmująca m.in.: kawę, herbatę, ciastka. b) przerwa obiadowa, obejmująca zapewnienie 2-daniowego obiadu dla 12 uczestników. 11. Każde szkolenie należy przeprowadzić dla 12-osobowej grupy uczestników w wymiarze 16 godzin szkoleniowych w ciągu 2 dni, z uwzględnieniem dodatkowego czasu na przerwę kawową i przerwę obiadową. 12. Każde szkolenie powinno zostać przeprowadzone przez 1 trenera, posiadającego doświadczenie polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej. 13. Wykonawca opracuje program szkolenia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej na cztery dni przed rozpoczęciem szkolenia. W programie należy ująć zagadnienia odpowiadające celowi i problematyce szkolenia. 14. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia materiały szkoleniowe, niezbędne do prawidłowej realizacji szkolenia, przydatne w przyswajaniu i utrwalaniu zdobytej przez uczestników wiedzy, np.: podręczniki/ skrypty szkoleniowe - w wersji drukowanej. 15. Wykonawca wystawi zaświadczenia (certyfikaty) o ukończeniu szkolenia. 16. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi monitoring stopnia zadowolenia uczestników szkolenia w formie ankiet ewaluacyjnych. Ankiety zostaną opracowane przez Wykonawcę i przedstawione do akceptacji Zamawiającemu. 17. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia listy obecności uczestników szkolenia, listy odbioru materiałów szkoleniowych, listy osób korzystających z wyżywienia oraz ankiet ewaluacyjnych w dniu zakończenia szkolenia. 18. Zamawiający wymaga, aby: a) Zamówienie zostało wykonane we wskazanym terminie. b) Szkolenie trwało łącznie 32 godziny w ciągu 4 dni (po 8 godzin szkoleniowych w ciągu każdego dnia). c) Szkolenie przeprowadzone zostało w formie prezentacji multimedialnej i warsztatów. 19. W celu potwierdzenia należytego wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu: a) oryginały list obecności zajęć opatrzone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informacją, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, b) potwierdzenie odbioru zaświadczeń (certyfikatów), c) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych i korzystania z wyżywienia, d) raportu z realizacji szkoleń po ich zakończeniu. 20. Wszelkie materiały związane z realizacją przedmiotu umowy powinny zostać opatrzone logotypami zgodnie z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. 21. Oferowana przez Wykonawcę cena jednostkowa obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi (w tym zatrudnienie trenerów, materiały szkoleniowe), nie wymienione w części III Formularza ofertowego stanowiącego załącznik do niniejszej Specyfikacji..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    79.63.20.00-3.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 30.03.2012.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
3
NAZWA:
CZĘŚĆ III.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia komputerowego ECDL kończącego się uzyskaniem certyfikatu ECDL w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 2. Szkolenie komputerowe ECDL należy przeprowadzić w terminie od 15.03.2012 r. do 15.06.2012 r. (łącznie z egzaminami) w wymiarze 112 godzin szkoleniowych. 3. W szkoleniu uczestniczyć będzie 10 osób (pracowników Urzędu Miasta w Jaśle), w tym 6 osób w wieku powyżej 45 roku życia. Zamawiający dopuszcza możliwość podzielenia uczestników na grupy w zależności od stopnia znajomości obsługi komputera, przy czym każda grupa ma odbyć szkolenie w wymiarze 112 godzin. 4. Z uwagi na założenia projektu i specyfikę grupy docelowej szkolenie należy przeprowadzić na terenie Miasta Jasła. 5. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami. 6. Wykonawca zapewni przeprowadzenie szkolenia przez wykwalifikowanego trenera, posiadającego doświadczenie polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia. Wykonawca musi dysponować salami wraz z zapleczem umożliwiającym realizację szkolenia (mobilny sprzęt komputerowy i multimedialny niezbędny do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe). 7. Wykonawca powinien posiadać odpowiednią liczbę trenerów, aby w razie nieobecności prowadzącego zajęcia była możliwość zastępstwa w celu uniknięcia sytuacji odwoływania zajęć. 8. Szkolenie powinno odbywać się w formie kursu realizowanego według harmonogramu obejmującego nie więcej niż 14 dni, w tym nie więcej niż 16 godzin zegarowych w tygodniu w układzie od poniedziałku do piątku. Zajęcia szkoleniowe mogą odbywać się w godzinach między 8.00 a 16.00, z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych dziennie. Wykonawca powinien uwzględnić dodatkowy czas na przynajmniej jedną przerwę kawową oraz jedną przerwę obiadową. W harmonogramie szkolenia należy wykazać przerwy. 9. Uczestnicy szkolenia mogą zostać podzieleni na grupy zajęciowe wg stopnia znajomości obsługi komputera na podstawie przeprowadzonego na początku szkolenia przez Wykonawcę testu kwalifikacyjnego. W trakcie oraz po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi testy sprawdzające nabytą wiedzę. 10. Na każdego uczestnika ma przypadać jeden komputer z oprogramowaniem niezbędnym do przeprowadzenia szkoleń oraz dostępem do Internetu. 11. Liczba godzin przypadająca na jednego uczestnika wynosi 112 godzin szkoleniowych. 12. Podział godzinowy na poszczególne moduły określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, w taki sposób, aby najskuteczniej wykorzystać 112 godzin szkolenia przypadających na jednego uczestnika. 13. Szkolenie musi być przeprowadzone zgodnie ze standardami przyjętymi dla kursów ECDL według 7 modułów: 1. Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych 2. Użytkowanie komputerów 3. Przetwarzanie tekstów 4. Arkusze kalkulacyjne 5. Bazy danych 6. Grafika menedżerska i prezentacyjna 7. Przeglądanie stron internetowych i komunikacja. 13. Wykonawca zapewnia certyfikowanych egzaminatorów, którzy przeprowadzą egzaminy z przedmiotów objętych certyfikatem. Egzaminy winny być poprzedzone egzaminami wewnętrznymi. Egzaminy przeprowadzone będą w miejscu realizacji szkoleń, jednak w przypadku konieczności udania się na egzaminy poza miejsca realizacji szkolenia Wykonawca zapewni kursantom dojazd i powrót. Rezultaty egzaminów potwierdzać ma Europejska Karta Umiejętności Komputerowych (EKUK), którą mają otrzymać wszyscy uczestnicy szkolenia. 14. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia szkolenia zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz warunkami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216). 15. Wykonawca zobowiązany jest do wydania: a) zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216), b) certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia, c) Europejskiej Karty Umiejętności Komputerowych (EKUK), d) Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych dla beneficjentów, którzy zdali wszystkie egzaminy z poszczególnych modułów. W wypadku konieczności wniesienia opłat związanych z w/w czynnościami, koszty opłat ponosi Wykonawca. 16. Wykonawca zapewni wyżywienie dla uczestników zajęć (w każdym dniu trwania szkolenia) podczas przerw, tj.: a) przerwa kawowa, obejmująca m.in.: kawę, herbatę, ciastka, b) przerwa obiadowa, obejmująca zapewnienie 2-daniowego obiadu dla 10 uczestników. 17. Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe, np.: podręczniki/ skrypty szkoleniowe - w wersji drukowanej. 18. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji zajęć, tj.: dziennika, list obecności na zajęciach oraz innej dokumentacji wymaganej do przeprowadzenia szkolenia. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o powtarzających się przypadkach nieobecności uczestników szkolenia oraz innych niepokojących zdarzeniach. 19. Wykonawca ma obowiązek sporządzić harmonogram zajęć oraz przedstawić go do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na cztery dni przed rozpoczęciem kursu. 20. W celu potwierdzenia należytego wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu: a) oryginały list obecności na szkoleniu, b) oryginał dziennika zajęć, c) protokół przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego i końcowego, d) poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie: - zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnego z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216), - certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia, - Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, - Europejskiej Karty Umiejętności Komputerowych. e) potwierdzenie odbioru certyfikatów, zaświadczeń i kart przez uczestników szkolenia, f) potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych i korzystania z wyżywienia, g) raportu z realizacji szkolenia po jego zakończeniu. 21. Wszelkie materiały związane z realizacją przedmiotu umowy powinny zostać opatrzone logotypami zgodnie z wytycznymi Program Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. 22. Oferowana przez Wykonawcę cena jednostkowa obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi (w tym zatrudnienie trenera, materiały szkoleniowe)..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    79.63.20.00-3.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 15.06.2012.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



Numer ogłoszenia: 40557 - 2012; data zamieszczenia: 20.02.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
37823 - 2012 data 15.02.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Miasto Jasło, ul. Rynek 12, 38-200 Jasło, woj. podkarpackie, tel. 13 4486311, fax. 13 4486360.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    ZAŁ. I.

  • W ogłoszeniu jest:
    CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: CZĘŚĆ III. 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie 2 szkoleń trwających dwa dni każde dla ogółem 44 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle (22 pracowników w grupie) z zakresu Profesjonalnej obsługi klientaoraz Strategii pracy z trudnym klientem w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 2. Celem szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta jest m.in.: a) nabycie umiejętności tworzenia indywidualnego planu działania dla profesjonalnej obsługi klienta opartego o skuteczne rozpoznawanie potrzeb klienta, b) zwiększenie wiedzy o narzędziach do udoskonalania wizerunku własnego i Urzędu, 3. Program szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta powinien obejmować m.in.: a) Zapoznanie uczestników z zasadami asertywnej postawy wobec klienta. b) Rozpoznawanie oczekiwań indywidualnych klientów. c) Znaczenie pierwszego kontaktu w relacji: pracownik - klient przy uwzględnieniu: - aspektów psychologicznych związanych z pierwszym wrażeniem, - podstawowych narzędzi wywierania wpływu, - zasad efektywnej komunikacji interpersonalnej. d) Zapoznanie ze strukturą procesu komunikacji, w tym: - bariery i zakłócenia w procesie komunikacji, - narzędzia aktywnego słuchania, - podstawowe komunikaty niewerbalne, - różne sposoby przetwarzania informacji w aspekcie orientacji zmysłowej. e) Telefoniczną obsługę klienta, w tym: - etapy rozmowy telefonicznej, - kontakty drogą elektroniczną, - zasady obowiązujące w pośrednim kontakcie z klientem. f) Najczęstsze błędy popełniane podczas obsługi klientów. g) Prawidłową organizację obsługi klienta. 4. Celem szkolenia z zakresu strategii pracy z trudnym klientem jest m.in.: a) dostarczenie pracownikom wiedzy i umiejętności w zakresie skutecznej pracy z trudnym klientem i zachowania w sytuacjach konfliktowych, b) podniesienie jakości usług oferowanych w Urzędzie Miasta w Jaśle poprzez poprawę obsługi klientów Urzędu. 5. Program szkolenia z zakresu strategii pracy z trudnym klientem powinien obejmować m.in.: a) zasady profesjonalnej obsługi trudnego klienta Urzędu, b) psychologiczne aspekty obsługi klienta trudnego i oporującego (w tym perswazji i manipulacji), c) warsztaty umiejętności interpersonalnych oraz nauki sposobu redukcji stresu w miejscu pracy, d) sposoby budowania postaw asertywnych, e) podstawy konstruktywnej krytyki oraz sposoby radzenie sobie z krytyką, f) asertywny styl komunikacji interpersonalnej w tworzeniu relacji klient-pracownik, g) sposoby formułowania próśb i odmów asertywnych, h) sposoby radzenia sobie z manipulacją i agresją, i) rozwój umiejętności asertywnych, tj. asertywnego wyrażania gniewu, asertywnej reakcji na krytykę, j) omówienie podstawowych pojęć zachowań: - zachowania bierne (uległe), - zachowania agresywne, - zachowania mieszane, - zachowania asertywne. k) sposób prowadzenia cyklicznych szkoleń dla pracowników z zachowań asertywnych. 6. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami. 7. W szkoleniach uczestniczyć będzie 22 osoby (pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle). Ze względu na dużą liczbę osób, uczestników należy podzielić na 2 grupy po 11 osób każda. Każda 11-osobowa grupa weźmie udział w dwudniowym szkoleniu. 8. Szkolenia należy przeprowadzić w terminie od 15.03.2012 r. do 30.03.2012 r. 9. Wykonawca ma przeprowadzić szkolenie w wynajętych salach konferencyjnych na terenie Miasta Jasła, w odległości do ok. 0,5 km od Urzędu Miasta w Jaśle. 10. Wykonawca zapewni wyżywienie dla uczestników zajęć (w każdym dniu trwania szkolenia) podczas przerw, tj.: a) przerwa kawowa, obejmująca m.in.: kawę, herbatę, ciastka, kanapki. b) przerwa obiadowa, obejmująca zapewnienie 2-daniowego obiadu dla 22 uczestników. 11. Szkolenie z zakresu profesjonalnej obsługi klienta należy przeprowadzić dla każdej 11-osobowej grupy w wymiarze 16 godzin szkoleniowych w ciągu 2 dni, z uwzględnieniem dodatkowego czasu na przerwę kawową i przerwę obiadową. 12. Szkolenie z zakresu strategii pracy z trudnym klientem należy przeprowadzić dla każdej 11-osobowej grupy w wymiarze 16 godzin szkoleniowych w ciągu 2 dni, z uwzględnieniem dodatkowego czasu na przerwę kawową i przerwę obiadową. 13. Każde szkolenie powinno zostać przeprowadzone przez 2 trenerów, posiadających doświadczenie polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej. 14. Wykonawca opracuje program szkolenia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej na cztery dni przed rozpoczęciem szkolenia. W programie należy ująć zagadnienia odpowiadające celowi i problematyce szkolenia. 15. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia materiały szkoleniowe, niezbędne do prawidłowej realizacji szkolenia, przydatne w przyswajaniu i utrwalaniu zdobytej przez uczestników wiedzy, np.: podręczniki/ skrypty szkoleniowe - w wersji drukowanej. 16. Wykonawca wystawi zaświadczenia (certyfikaty) o ukończeniu szkolenia. 17. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi monitoring stopnia zadowolenia uczestników szkolenia w formie ankiet ewaluacyjnych. Ankiety zostaną opracowane przez Wykonawcę i przedstawione do akceptacji Zamawiającemu. 18. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia listy obecności uczestników szkolenia, listy odbioru materiałów szkoleniowych, listy osób korzystających z wyżywienia oraz ankiet ewaluacyjnych w dniu zakończenia szkolenia. 19. Zamawiający wymaga, aby: a) Zamówienie zostało wykonane we wskazanym terminie. b) Szkolenie trwało łącznie 32 godziny w ciągu 4 dni (po 8 godzin szkoleniowych w ciągu każdego dnia). c) Szkolenie przeprowadzone zostało w formie prezentacji multimedialnej i warsztatów. 20. W celu potwierdzenia należytego wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu: a) oryginały list obecności zajęć opatrzone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informacją, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, b) potwierdzenie odbioru zaświadczeń (certyfikatów), c) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych i korzystania z wyżywienia, d) raport z realizacji szkoleń po ich zakończeniu. 21. Wszelkie materiały związane z realizacją przedmiotu umowy powinny zostać opatrzone logotypami zgodnie z wytycznymi Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. 22. Oferowana przez Wykonawcę cena jednostkowa obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi (w tym zatrudnienie trenerów, materiały szkoleniowe).

  • W ogłoszeniu powinno być:
    CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: CZĘŚĆ III. 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia komputerowego ECDL kończącego się uzyskaniem certyfikatu ECDL w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 2. Szkolenie komputerowe ECDL należy przeprowadzić w terminie od 15.03.2012 r. do 15.06.2012 r. (łącznie z egzaminami) w wymiarze 112 godzin szkoleniowych. 3. W szkoleniu uczestniczyć będzie 10 osób (pracowników Urzędu Miasta w Jaśle), w tym 6 osób w wieku powyżej 45 roku życia. Zamawiający dopuszcza możliwość podzielenia uczestników na grupy w zależności od stopnia znajomości obsługi komputera, przy czym każda grupa ma odbyć szkolenie w wymiarze 112 godzin. 4. Z uwagi na założenia projektu i specyfikę grupy docelowej szkolenie należy przeprowadzić na terenie Miasta Jasła. 5. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia szkolenia z najwyższą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami. 6. Wykonawca zapewni przeprowadzenie szkolenia przez wykwalifikowanego trenera, posiadającego doświadczenie polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia. Wykonawca musi dysponować salami wraz z zapleczem umożliwiającym realizację szkolenia (mobilny sprzęt komputerowy i multimedialny niezbędny do prowadzenia zajęć oraz łącze internetowe). 7. Wykonawca powinien posiadać odpowiednią liczbę trenerów, aby w razie nieobecności prowadzącego zajęcia była możliwość zastępstwa w celu uniknięcia sytuacji odwoływania zajęć. 8. Szkolenie powinno odbywać się w formie kursu realizowanego według harmonogramu obejmującego nie więcej niż 14 dni, w tym nie więcej niż 16 godzin zegarowych w tygodniu w układzie od poniedziałku do piątku. Zajęcia szkoleniowe mogą odbywać się w godzinach między 8.00 a 16.00, z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych dziennie. Wykonawca powinien uwzględnić dodatkowy czas na przynajmniej jedną przerwę kawową oraz jedną przerwę obiadową. W harmonogramie szkolenia należy wykazać przerwy. 9. Uczestnicy szkolenia mogą zostać podzieleni na grupy zajęciowe wg stopnia znajomości obsługi komputera na podstawie przeprowadzonego na początku szkolenia przez Wykonawcę testu kwalifikacyjnego. W trakcie oraz po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi testy sprawdzające nabytą wiedzę. 10. Na każdego uczestnika ma przypadać jeden komputer z oprogramowaniem niezbędnym do przeprowadzenia szkoleń oraz dostępem do Internetu. 11. Liczba godzin przypadająca na jednego uczestnika wynosi 112 godzin szkoleniowych. 12. Podział godzinowy na poszczególne moduły określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, w taki sposób, aby najskuteczniej wykorzystać 112 godzin szkolenia przypadających na jednego uczestnika. 13. Szkolenie musi być przeprowadzone zgodnie ze standardami przyjętymi dla kursów ECDL według 7 modułów: 1. Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych 2. Użytkowanie komputerów 3. Przetwarzanie tekstów 4. Arkusze kalkulacyjne 5. Bazy danych 6. Grafika menedżerska i prezentacyjna 7. Przeglądanie stron internetowych i komunikacja. 14. Wykonawca zapewnia certyfikowanych egzaminatorów, którzy przeprowadzą egzaminy z modułów objętych certyfikatem. Egzaminy winny być poprzedzone egzaminami wewnętrznymi. Egzaminy przeprowadzone będą w miejscu realizacji szkoleń, jednak w przypadku konieczności udania się na egzaminy poza miejsca realizacji szkolenia Wykonawca zapewni kursantom dojazd i powrót. 15. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia szkolenia zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz warunkami podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych - Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216). 16. Wykonawca zobowiązany jest do wydania: a) zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216), b) certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia, c) Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych dla beneficjentów, którzy zdali wszystkie egzaminy z poszczególnych modułów. W wypadku konieczności wniesienia opłat związanych z w/w czynnościami, koszty opłat ponosi Wykonawca. 17. Wykonawca zapewni wyżywienie dla uczestników zajęć (w każdym dniu trwania szkolenia) podczas przerw, tj.: a) przerwa kawowa, obejmująca m.in.: kawę, herbatę, ciastka, b) przerwa obiadowa, obejmująca zapewnienie 2-daniowego obiadu dla 10 uczestników. 18. Wykonawca zapewni uczestnikom materiały szkoleniowe, np.: podręczniki/ skrypty szkoleniowe - w wersji drukowanej. 19. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji zajęć, tj.: dziennika, list obecności na zajęciach oraz innej dokumentacji wymaganej do przeprowadzenia szkolenia. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o powtarzających się przypadkach nieobecności uczestników szkolenia oraz innych niepokojących zdarzeniach. 20. Wykonawca ma obowiązek sporządzić harmonogram zajęć oraz przedstawić go do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na cztery dni przed rozpoczęciem kursu. 21. W celu potwierdzenia należytego wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu: a) oryginały list obecności na szkoleniu, b) oryginał dziennika zajęć, c) protokół przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego i końcowego, d) poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie: - zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnego z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216), - certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenie szkolenia, - Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, e) potwierdzenie odbioru certyfikatów, zaświadczeń i kart przez uczestników szkolenia, f) potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych i korzystania z wyżywienia, g) raportu z realizacji szkolenia po jego zakończeniu. 22. Wszelkie materiały związane z realizacją przedmiotu umowy powinny zostać opatrzone logotypami zgodnie z wytycznymi Program Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. 23. Oferowana przez Wykonawcę cena jednostkowa obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi (w tym zatrudnienie trenera, materiały szkoleniowe)..

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 23.02.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 19 /Kancelaria/..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 27.02.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 19 /Kancelaria/..

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.3.2.

  • W ogłoszeniu jest:
    Wykonawcy muszą wykazać, że posiadają wiedze i doświadczenie (polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej).

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Wykonawcy muszą wykazać, że posiadają wiedze i doświadczenie (polegające na przeprowadzeniu w ostatnich 3 latach minimum 2 szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia dla zamawiających będących podmiotami administracji państwowej lub samorządowej, potwierdzone referencjami).


Numer ogłoszenia: 55138 - 2012; data zamieszczenia: 23.02.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
37823 - 2012 data 15.02.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Miasto Jasło, ul. Rynek 12, 38-200 Jasło, woj. podkarpackie, tel. 13 4486311, fax. 13 4486360.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4.

  • W ogłoszeniu jest:
    23.02.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 19 /Kancelaria/.

  • W ogłoszeniu powinno być:
    01.03.2012 godzina 10:00, miejsce: Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 19 /Kancelaria/.


Jasło: Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej


Numer ogłoszenia: 72007 - 2012; data zamieszczenia: 29.03.2012

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 37823 - 2012r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Jasło, ul. Rynek 12, 38-200 Jasło, woj. podkarpackie, tel. 13 4486311, faks 13 4486360.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle w ramach projektu pt.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej. CZĘŚĆ I: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie 2 szkoleń trwających dwa dni każde dla ogółem 44 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle (22 pracowników w grupie) z zakresu Profesjonalnej obsługi klienta oraz Strategii pracy z trudnym klientem w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. CZĘŚĆ II: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 2 dwudniowych szkoleń dla 12 pracowników Urzędu Miasta w Jaśle z zakresu Techniki i metodologii tworzenia prawa miejscowego oraz Postępowania administracyjnego, wydawania decyzji i rozstrzygnięć administracyjnych w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. CZEŚĆ III: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia komputerowego ECDL kończącego się uzyskaniem certyfikatu ECDL w ramach projektu pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny Urząd współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.63.20.00-3.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: projekt pn.: Profesjonalna kadra - Sprawny urząd współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Podziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
1   


Nazwa:
CZEŚĆ I.


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
15.03.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
9.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Centrum Szkolenia i Psychoterapii Caterina Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 58-100 ŚWIDNICA, kraj/woj. dolnośląskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 42400,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    15304,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    15304,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    42420,00


  • Waluta:
    PLN.


Część NR:
2   


Nazwa:
CZĘŚĆ II.


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
15.03.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
8.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • The Quality of Life - Ireneusz T. Kozera, {Dane ukryte}, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 13000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    7690,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    7690,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    15300,00


  • Waluta:
    PLN.


Część NR:
3   


Nazwa:
CZEŚĆ III


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
15.03.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
8.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Cezar Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 31-416 KRAKÓW, kraj/woj. małopolskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 47550,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    22320,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    22320,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    33072,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Rynek 12, 38-200 Jasło
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: wzp@um.jaslo.pl
tel: 134 486 311
fax: 134 486 360
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-02-22
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 3782320120
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-02-14
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 113 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 0%
WWW ogłoszenia: www.jaslo.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Miasta w Jaśle, 38-200 Jasło, ul. Rynek 12, pok. Nr 111
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
79632000-3 Szkolenie pracowników
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
CZEŚĆ I. Centrum Szkolenia i Psychoterapii Caterina Sp. z o.o.
ŚWIDNICA
2012-03-29 15 304,00
CZĘŚĆ II. The Quality of Life - Ireneusz T. Kozera
Grodzisk Mazowiecki
2012-03-29 7 690,00
CZEŚĆ III Cezar Sp. z o.o.
KRAKÓW
2012-03-29 22 320,00